adcov.com

wymiana dysku w szyi

Mikrochirurgii na ryzyko Wymiana dysku w szyi

Mikrochirurgii na ryzyko Wymiana dysku w szyi


Jeśli rozważają posiadające sztuczne wymiana dysku szyjnego mikrochirurgii, aby zmniejszyć nacisk na korzenie nerwowe w kręgosłupie przy zachowaniu przepływu płynu szyi, porozmawiać z lekarzem na temat korzyści w porównaniu do ryzyka, które mogą być zaangażowane w procedurę. Podczas wymiany płyty mikrochirurgiczne jest mniej inwazyjne niż tradycyjne Spondylodeza, wielu potencjalnych zagrożeń - w tym utraty krwi, szpiku wycieku płynów, zakażenia, uszkodzenia ciała korzenia nerwowego, paraliż i śmierć - są takie same.

Utrata Projekt

Celem dekompresji mikroendoskopowa szyjki macicy lub sztucznej zastępczej płyty mikrochirurgii jest odciążyć nerwów i kręgosłupa spowodowanych przez zdegenerowane dyski, utrzymując ruch płynu w kręgosłupie. W przeciwieństwie do rdzenia syntezy, gdzie wpływa płyta jest usuwana (discectomy) i sąsiednich płyt kręgosłupa są połączone ze sobą w celu zapewnienia stabilności, uwalniając ciśnienie Talerz sztucznego dogodnie pozwala na większy zakres ruchu w karku po operacji. W rzadkich przypadkach, jednakże, kości kręgosłupa może ponownie bezpiecznika, w procesie zwanym zesztywnienie spontanicznie, co prowadzi do utraty elastyczności i ruchu w szyjce.

Zakażenie

W każdej operacji, to jest niewielkie ryzyko zakażenia, kiedy nacięcia ma potencjał pozwala bakterii wchodzi do krwiobiegu. Infekcje dotyczące skóry mogą być leczone antybiotykami doustnymi lub wstrzykiwane, ale czasami dodatkowo operacja może okazać się konieczne do głębszych zakażeń mięśni, tkanek i kości.

Skrzepy krwi

Choć rzadko w chirurgii szyjki macicy, zakrzepowe (skrzepy krwi) może wystąpić podczas lub po operacji. Krzepnięcie zerwać, mogą podróżować do pacjenta płuc, mózgu lub serca, powodując zator, co może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca lub zmniejszenie przepływu krwi do części ciała. W celu zapobieżenia tworzeniu się skrzepów krwi, pacjent może stosować rozrzedzenie krwi leków przed zabiegiem.

Tonący

Gdy wszczepia sztucznego płyty zanurza się lub powyżej korpusu kręgów ściskania neurologicznych i może jeszcze występować objawy związane z chorobą. W takich przypadkach, dalsze operacja może być niezbędne, aby przywrócić płytę do właściwego położenia i rozprężyć.

Awaria implant

Jest możliwe, że implant może przerodzić się w czasie z powodu powtarzalnego ruchu, powodując rozbicie drobnych kawałków materiału ze sztuczną powierzchnią płyty. Jeśli to nastąpi, układ immunologiczny pacjenta może reagować na działanie substancji obcych dla organizmu, co powoduje bolesne reakcje immunologiczne. Integralności implantu może również mieć wpływ, powodując rozluźnienie lub porażce sztucznej płycie. Kiedy płyta nie sztuczne lub rozpada się w organizmie, ponadto operacja jest wymagana do wymiany dysku.

Uraz nerwu

Podczas każdej operacji kręgosłupa, nerwy z kręgosłupa może być poszkodowana przez niewłaściwe cięcia, guz lub manipulacji tkanki nerwowej. Wynik może być obrzęk i / lub czasowe lub stałe utrata czucia, funkcji lub siły do ​​mięśni i skóry związanych z dotkniętego nerwu. Gdy mięśni związanych z pęcherzem dotyczy, może wystąpić czasowe lub trwałe moczu. Czy i kiedy sztuczny dysk nie jest poprawnie umieszczony, może nastąpić dalsze lub zwiększona kompresja lub porażenie rdzenia wyciek w trakcie zabiegu, wymaga dalszych operacji.

Utrata krwi

Istnieje niewielkie ryzyko, że naczynia krwionośne w przedniej części kręgosłupa mogą być uszkodzeniu podczas operacji, co powoduje utratę krwi. W przypadku nadmiernej utraty krwi, przetoczenie krwi może być konieczne.

Ryzyko mikrochirurgii na wymianę dysku na szyi

Jeśli myślisz o sztuczne dysku szyjnego zamiennik mikrochirurgii zwolnić nacisk na korzenie nerwów w kręgosłupie zachowując płyn ruch szyi, mówić z lekarzem o korzyści w porównaniu do ryzyka, które mogą być zaangażowane w procedurę. Podczas wymiany płyty mikrochirurgiczne jest mniej inwazyjne niż tradycyjne rdzenia fuzji, wielu potencjalnych zagrożeń--tym utraty krwi, kręgosłupa wyciek płynu, zakażenia, uszkodzenia korzeni nerwowych, paraliż i śmierć--są takie same.

Utraty ruchu

Celem microendoscopic szyjki macicy dekompresji lub sztuczne płyty zamiennik mikrochirurgii jest do łagodzenia presji na nerwy i kręgosłupa spowodowane przez płytę zdegenerowane zachowując płyn ruch kręgosłupa. W przeciwieństwie do fuzji kręgosłupa, gdzie dotyczy płyty jest usuwany (kręgosłupa) i sąsiednich płyt kręgosłupa są spojone zapewnienie stabilności podczas zmniejszyłoby presję, sztuczne płyty zamiennik doskonale pozwala na większy zakres ruchu w szyi po operacji. W rzadkich przypadkach Jednakże kości kręgosłupa może odmówić, w procesie zwanym zesztywnienie spontaniczne, co prowadzi do utraty elastyczności i ruchu na szyi.

Zakażenie

W każdej operacji istnieje niewielkie ryzyko zakażenia gdy nacięcie ma potencjał pozwala bakterii, aby wejść do krwiobiegu. Infekcje wpływających skóry mogą być leczone antybiotykami doustnie lub wstrzykiwane, ale czasami dodatkowych operacji może być wymagane adres głębiej zapalenie mięśni, tkanki i kości.

Skrzepy krwi

Choć rzadko w operacji szyjki macicy, zakrzepowe zapalenie żył (skrzepów krwi) może wystąpić podczas lub po operacji. Kiedy zerwać skrzepy, mogli podróżować do płuc, mózgu lub serca, powodując zator, co może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca lub zmniejszenie przepływu krwi do części ciała pacjenta. Aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi, pacjent może użyć leki rozrzedzenie krwi przed zabiegiem.

Zatopienie

Kiedy płyty sztuczne wszczepiane umywalki w lub powyżej kręg, neurologiczne kompresji i objawów związanych z chorobą może wystąpić ponownie. W takich przypadkach dalszych operacji może być konieczne do przywrócenia dysku do odpowiedniej pozycji i odciążenia.

Implant awarii

Jest to możliwe, że implant może przerodzić się w czasie ze względu na powtarzające się ruch, powodując załamanie małe kawałki materiału z powierzchni sztucznego dysku. Jeśli to nastąpi, system immunologiczny pacjenta może reagować na obcych substancji w organizmie, co powoduje bolesne odpowiedzi immunologicznej. Integralność implantu również może mieć wpływ, powodując rozluźnienie lub awarii sztucznego dysku. Podczas sztucznego dysku nie powiedzie się lub rozpada się w organizmie, dalej operacja jest wymagany wobec wymienić płytę.

Uszkodzenia nerwu

Podczas każdej operacji kręgosłupa nerwy kręgosłupa może być rannych przez niewłaściwe cięcie, guz lub manipulacji tkanki nerwowej. Wynik może być obrzęk i/lub czasowego lub Utrata czucia, funkcja lub siłę mięśni i skóry podłączony do nerwu dotkniętych. Czasowe lub stałe moczu może wystąpić, gdy dotyczą mięśni związane z pęcherza moczowego. Jeśli płynu mózgowo-rdzeniowego przecieków podczas operacji lub gdy sztucznego dysku nie jest prawidłowo umieszczony, dalsze lub zwiększenie kompresji lub paraliż może wystąpić, wymagające dalszych operacji.

Utrata krwi

Istnieje niewielkie ryzyko, że krew, której statki w przedniej części kręgosłupa może być rannych podczas zabiegu, powodując utratę krwi. W przypadku utraty krwi ekstremalne Transfuzja krwi może stać się niezbędne.

Przepuklina dysku Terapia szyi

Choć rzadziej niż przepuklina dysku w odcinku lędźwiowym, przepuklina dysku w szyi występuje, gdy tarcze pomiędzy siedmiu kręgów wybrzuszenie lub pęknięcie. Przepuklina dysków są spowodowane zużyciem, ponieważ wraz z wiekiem, nasze kręgosłupy stracić płynu trzeba być elastyczny lub z powodu urazu. Objawy obejmują ból i osłabienie kończyn.

Temperatura

Podczas gdy niektóre przepuklina dysków wymaga operacji, najczęściej środki do domu i leki mogą pomóc w leczeniu problemu. W ciągu pierwszych dwóch dni od bólu, stosowanie zimnego okładu na szyi może pomóc w kwestiach kontroli, takich jak skurcze mięśni, zapalenie i ból poprzez zmniejszenie przepływu krwi do obszaru. Raz dwa dni upłynąć, przejść do ciepłego kompresu, który będzie stymulować przepływ krwi do obszaru dotkniętego. Terapia ciepło łagodzi mięśni i tkanek i pomaga krwi zabrać toksyn wytwarzanych przez obrażeń. Zalecane jest zastosowanie ciepła i zimne okłady na 15 do 20 minut czasu trwania.

Leki

Leki, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są najbardziej skuteczne dla zarządzania ból i stan zapalny z przepuklina dysku. Działają one przez zmniejszenie stanu zapalnego w okolicy i pozwalając tkanki leczyć. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać narkotyk do krótkotrwałego użytku, ale mogą to być zwyczaj formowania. Również korzystne są środki zwiotczające mięśnie, które pomogą spokojną reakcję mięśni szyi do kontuzji. Skonsultować się z lekarzem przed medicating się na przepuklina dysku.

Physical Therapy

Innym korzystne traktowanie jest fizykoterapia, gdzie można nauczyć się ćwiczeń i odcinków, które traktują nie tylko bieżące objawy, ale pomagają zapobiec przyszłym płyty przepukliny. Fizykoterapia, która zależy od stopnia i ciężkości obrażeń, mogą obejmować rozciąganie, masaże i trakcję. Ważne jest, lekarz i terapeuta wspólnie opracować najlepszy plan dla Ciebie i Twojej kontuzji. Z właściwego leczenia, większość ludzi jest bezobjawowe w zaledwie nieco ponad miesiąc.

Objawy przepuklina dysku w szyi

Przepuklina dysku w szyi jest powszechnym źródłem bólu. Płyta jest miękki, podobny do gumy poduszki z centrum żelową. Gdy środek płyty wybrzusza się w kierunku grzbietu jest jak chemiczne podrażnienie nerwów.

Bóle głowy

Bóle głowy w tył głowy może rozwijać się w wyniku bólu pochodzącego z obszaru pomiędzy szyjką i barku.

Mięśnie

Lub skurcz mięśni może dokręcić niekontrolowany. Mięśnie dłoni używane do rzeczy przyczepności będzie słabszy, a także mięśnie triceps i biceps.

Szyi i barku

Nie będzie palący ból w ramionach w pobliżu łopatki. Będzie to bolesne, aby włączyć lub zginać kark.

Ramion i dłoni

Ból, który rozpoczyna się w ramię przesuwa się w ręku. Ból może palić i ramię mogą zacząć czuć mrowienie i odrętwienie.

Rzadsze Objawy

W skrajnych i rzadkich przypadkach objawy przepuklina dysku w szyi to niezdarność, zmiany w chodzeniu i niezdolność do kontrolowania jelit i pęcherza.

Znaki i objawy przepuklina dysku w szyi

Czasami "ból w szyi" jest więcej niż tylko słowa. Osoba przeżywa przepuklina dysku w szyi może wykazywać objawy, które wahają się od uczucie pieczenia w ramię aż do całkowitej utraty koordynacji.

Identyfikacja

Przepukliny dysku wybrzuszenie materiału na dysku znajduje się pomiędzy segmentami rdzenia szkieletu i przepukliny dysku w szyjce jest znany jako szyjki przepukliny dysku. Może to wywierać nacisk na korzeni nerwowych, co określane jest jako radikulopatia szyjki, lub może nacisnąć bezpośrednio na kolumnę rdzenia, który jest określany jako mielopatii szyjki macicy. Oba warunki są bardzo bolesne, mielopatii szyjki macicy, ale uważa się za bardziej istotne, gdyż styk jest bezpośrednio z rdzenia kręgowego.

Efekty

Początkowy objawem przepukliny dysku szyjnego jest ból, który trwa od nasady szyi w dół ramię. Umiejscowienie bólu w grupie jest określana przez który dysk w szyjce jest uszkodzony. Istnieje również uczucie ostre bóle w palcach, a ręka może stać się słaby. Stwierdzono, wielu pacjentów, jeśli włączyć ich głowy od strony, która jest charakteryzującego się objawami, ból będzie mniejsza. Jednak, patrząc prosto w górę lub rozszerzenie szyi może poważnie zwiększyć ból.

Rodzaje

Każdy segment rdzenia szkielet ma oznaczenie, które jest zwykle literę i numer. Na szyi, litera "C" oznacza kości kręgosłupa szyjnego, a litera "T" oznacza piersiowym kręgosłupa kości. Liczenie wskazuje lokalizację dalej w dół kręgosłupa w kierunku kości ogonowej. Najczęstsza do szyjki przepukliny dysku jest w częściach C5-C6, C6-C7 kręgosłupa. Jeśli osoba ma szyjki przepuklina dysku w części C5-C6 kręgosłupa, wtedy wystąpić ból i drętwienie przedramienia i górnej części ramienia. On również wystąpić drętwienie nadgarstka, mrowienie i ból będzie przebiegać wzdłuż górnej części kciuka. Osoba przeżywa C6-C7 szyjny przepuklina dysku będzie odczuwać drętwienie z tyłu ramię, które rozciąga się na przedramieniu. Nie będzie również mrowienie ból uczucie, że idzie w dół środkowym palcem.

Rozważania

Wielu lekarzy pracuje od standardowego zestawu objawów zlokalizować dokładnie tam, gdzie ból może być promieniujący od w szyję. Jednak ludzie doświadczają szyjny przepuklina dysku na różne sposoby, a standardowy zestaw objawów, po prostu nie stosuje się do wszystkich. W większości przypadków, szczegółowe skanuje i testy muszą być wykonane w celu ustalenia dokładnej źródło choroby.

Znaczenie

Mielopatię szyjki macicy, szyjki macicy Przepuklina dysku naciskając bezpośrednio na kręgosłup, ma wyraźnie inny zestaw objawów niż dysk, który naciska na korzeń nerwu. Osoba doświadcza mielopatii szyjki macicy może rozwijać brak koordynacji w górnych lub dolnych i spacery trudności, i mogą również rozwijać jelit i pęcherza problemy.

Jak uzyskać wymiana dysku dla systemu Windows Home Edition

Jak uzyskać wymiana dysku dla systemu Windows Home Edition

Jeśli niedawno zgubiłeś swojego nowo zakupionego Home Edition i trzeba ponownie zainstalować oprogramowanie w wyniku pewnych nieprawidłowości, można skontaktować się z Microsoft bezpośrednio do uzyskania wymiana dysku dla dowolnej wersji Home Edition systemu operacyjnego Windows, kupił od nich. Windows Home Edition może już zainstalowane na komputerze podczas zakupione, lub kupił oprogramowanie od sprzedawcy i okazało się być wadliwy. Można jeszcze prosić o zamiennik dysku.

Instrukcje

Uzyskania Zamiennik dla zgubiony CD firmy Microsoft

• Zlokalizować paragonu dla oprogramowania Windows Home Edition. Musisz mieć dowód zakupu, oraz Paragon wystarczy. Nawet jeśli pobrałeś kopii oprogramowania, należy również otrzymasz potwierdzenie drukowania online lub przez e-mail. Potwierdzeniu musi nie datowane więcej niż 30 dni od daty można zażądać wymiany dysku. Jeśli nie masz Paragon, można jeszcze spróbować zażądać wymiany dysku, ale bez dowodu zakupu jest nie ma gwarancji.

• Zlokalizować numer seryjny (S/N) dla oprogramowania. To pomaga zidentyfikować wersja, tak, że Microsoft wysyła odpowiedni zamiennik CD. Pomaga to również sprawdzić przy zakupie oprogramowania w przypadku, gdy nie masz dowodu zakupu. Numer ten jest często znajduje się na polu oprogramowania, lub ewentualnie na płycie. Jeśli możesz pobrać oprogramowanie, ten numer powinien być wystawiony użytkownikowi na odbiór lub potwierdzenie e-mail. Przedstawiciel firmy Microsoft będzie zweryfikować te informacje. Jeżeli nie możesz dowiedzieć się jak znaleźć odpowiedni numer, przedstawiciel może pomóc.

• Zadzwonić Microsoft zamówienie recepcji: 1-800-360-7561, od poniedziałku do piątku w godzinach od 5 rano do 7 pm PST do uzyskania wymiana dysku dla dowolnej wersji systemu Windows Home Edition. Jeśli zakupiłeś oprogramowanie w ciągu 30 dni, nowy dysk zostanie wysłany do Ciebie. Przedstawiciel firmy Microsoft będzie doradzimy wszelkich kosztów wymiany lub opłata za przesyłkę i koszty manipulacyjne (to zależy od konkretnych potrzeb).

Uzyskania nowego dysku CD firmy Microsoft

• Znaleźć oryginalny Windows Strona główna wydanie CD. Musisz być w posiadaniu uszkodzonego oprogramowania aby go zastąpić.

• Zadzwonić Microsoft zespół dodatkowe części w 1-800-360-7561, od poniedziałku do piątku, 5:00 rano do 7:00 pm PST.

• Stosować się do zaleceń przedstawiciela. Jeśli produkt nie jest już na gwarancji, nie można uzyskać wymiany dysku. Również przedstawiciel poinformuje Cię o wszelkich dodatkowych opłat do wysyłki dysku do Ciebie.

Uzyskania wymiana dysku od producenta

• Odszukaj identyfikator produktu dla oprogramowania klikając na "Panel sterowania" w menu start. Kliknij na "System i Security" w Windows 7, lub "System i konserwacja" w Windows Vista, lub "systemu i wydajności" w Windows XP. Kliknij dwukrotnie na "System". W sekcji "Aktywacja systemu Windows" (lub karcie "Ogólne" w XP) strony numer produktu jest 20-cyfrowy numer.

• Zlokalizować numer seryjny (S/N), z tyłu dysku twardego komputera, lub na spodzie laptopa. Liczby powinny być wymienione na naklejce z litery "S/N" przed nimi.

• Odwiedzić witrynę sieci Web producenta komputera lub sprawdzić w podręczniku użytkownika systemu zlokalizować dane kontaktowe producenta. Następnie e-mail lub zadzwonić o uzyskanie dysku Zamiennik dla Windows Home Edition. Producent będzie najprawdopodobniej poprosić o numer identyfikacyjny produktu i numer seryjny, który można tylko znajduje się w kroku 1.

Uzyskać CD wymiana od sprzedawcy

• Zlokalizować twój wadliwą wersję Windows Home Edition oraz otrzymania produktu.

• Odwiedzić sklep, który jest sprzedawany w wersji Windows Home Edition.

• Zapytaj, że one zastąpić uszkodzony CD pod Microsoft 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Jakie są metody leczenia odwodnione dysku na szyi?

Jakie są metody leczenia odwodnione dysku na szyi?

Odwodnione dysku na szyi może prowadzić do objawów, w tym szyi bóle i osłabienie mięśni i bólu w ramionach. Twój lekarz może zaoferować leczenie w zależności od problemów, które powoduje dysku.

Dyski w szyi

Dysków międzykręgowych w szyi działają jako poduszki między kręgami i pomocy, aby dać Twojej szyi, niektóre z jego elastyczność.

Odwodnione dysku

Dyski w szyi mają wysoką zawartość wody, gdy jesteś młody. Wraz z wiekiem, dyski stopniowo odwodnić ze względu na czas, ciśnienie na dyski i czynników ryzyka, takich jak palenie papierosów.

Nieinwazyjne zabiegi

Nieinwazyjne zabiegi dla odwodnionej dysku w szyi należą leki przeciwzapalne i przyczepność do łagodzenia bólu i ciśnienie na dysku.

Zabiegi chirurgiczne

Jeśli leczenie zachowawcze nie pomagają, operacji jest dostępnych w leczeniu problemów dysku na szyi. Chirurga można usunąć dysk odwodnione i bezpiecznik kręgów, które to amortyzowany.

Względy

Jeśli dysk odwodnione stał się przepuklina dysku, należy wiedzieć, że 95 procent pacjentów odzyskać bez konieczności zabiegu chirurgicznego.

Chorobą zwyrodnieniową dysku w szyi

Choroba zwyrodnieniowa dysku formy zapalenia stawów, które ma wpływ na kręg w szyjce. To może być bolesne warunkiem, że może ograniczyć zakres ruchu i ograniczają zdolność do uczestniczenia w zajęciach. Nie ma możliwości leczenia dostępne dla Ciebie i kroków, które można podjąć, aby zarządzać objawy.

Identyfikacja

Chorobą zwyrodnieniową dysku, lub DDD, to stan, w którym dyski między kręgami w kręgosłupie stracić płynu i rozbić. Może to prowadzić do zapalenia stawów, przepukliny dysku lub zwężenie kanału kręgowego.

Przyczyny

Chorobą zwyrodnieniową dysku jest naturalną częścią procesu starzenia. Wiele osób ma ten stan i nie ma żadnych objawów. Jednakże u niektórych osób ten warunek jest poważniejszy i prowadzi do nacisku na nerwy. DDD może również wystąpić jako wynik urazu.

Objawy

Ból, sztywność i utrata mobilności w szyi są najczęstsze objawy. Nasilenie objawów zależy od osoby w zależności od stopnia uszkodzenia dysku, które miały miejsce, a jeśli warunek jest drażniący nerwy. DDD w szyjce prowadzi do objawów szyi i ramionach.

Komplikacje

Jeśli jest zbyt duży nacisk na nerwy, może wystąpić drętwienie i mrowienie w karku, ramion i rąk. To może prowadzić do trudności z ramienia i koordynacji ręki i obsługi obiektów.

Leczenie

Leczenie obejmuje ćwiczenia, aby pomóc utrzymać siłę i mobilność. Lekami przeciwbólowymi, mogą być stosowane, jeżeli to konieczne. W ciężkich przypadkach może być konieczne chirurgiczne usunięcie uszkodzenia i nacisk na nerwy.

Leczenie przepuklina dysku w szyi

Przepukliny dysku kręgosłupa występuje wtedy, gdy wnętrze żelowy płyty przebija płyty na zewnętrznej ścianie, materiał zmusza do przestrzeni zajmowanej przez normalnie nerwów rdzeniowych. Chociaż przepukliny dysku występuje zazwyczaj w dolnej części pleców może wynikać także z płyt szyjki. Podczas gdy ból z przepukliną płyt w szyjce może być ciężkie, leczenie tego stanu polega na ogół prosta i efektywna.

Potencjalne powikłania i objawy

Niektóre czynniki zwiększają swoje szanse na szkody z przepuklina dysku, w tym wiekiem, brak ruchu, złe mechaniki postawy i palenia. Jeśli masz problemy z dysków w szyi, objawy mogą obejmować ból lub pieczenie w mięśniach szyi i ramion; mrowienie, drętwienie lub osłabienie jednej ręki; lub bóle w tylnej części głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, należy skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Choć może nie masz nic bardziej poważnego niż przepuklina dysku, lekarz będzie musiał wyeliminować inne możliwe przyczyny bólu.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli wystąpią osłabienie wpływu obu stronach ciała, lub w przypadku utraty kontroli pęcherza lub jelit. Objawy te mogą wskazywać na bardziej poważne kompresję nerwów rdzeniowych, co może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwu lub paraliż. Idź na pogotowie natychmiast, jeśli wystąpią takie objawy.

Zabiegi na zimno i ciepło

Pomimo potencjalnych powikłań leczenia dla większości przepukliny tarcz jest bardzo prosta. Lekarz zazwyczaj zaczynają leczenie regularnego stosowania lodu zmniejszyć obrzęk, ból i możliwe skurcze mięśni. Po 48 godzinach można przejść do terapii cieplnej, co zwiększa przepływ krwi i zmniejszyć toksyn w tkance mięśniowej. Utrzymać sesje terapii zimnej lub ciepła do maksymalnie 20 minut, a nie pamiętam, aby umieścić lód lub źródło ciepła bezpośrednio na skórę.

Ból Leki

W zależności od poziomu dyskomfortu, to lekarz może skorzystać z wielu leków przeciwbólowych. Łagodny lub umiarkowany ból jest zwykle sterowany na recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID) takie jak aspiryna i ibuprofen, naproksen. Acetaminofen może również być skuteczne. Więcej silny ból może wywołać na wykorzystanie zwiotczających mięśnie, takich jak cyklobenzapryna lub diazepamu. Jeśli te leki są nieskuteczne, lekarz może zalecić stosowanie krótkoterminowego kodeiny lub mieszanki hydrokodon / acetaminofen. Wszystkie środki przeciwbólowe nieść pewne ryzyko i skutki uboczne. Skonsultować się z lekarzem na temat poszczególnych leków stosowanych w leczeniu.

Ćwiczeń i fizykoterapii

Tymczasowe ograniczenia lub modyfikacji aktywności fizycznej może również przynieść ulgę. Jeśli jesteś w stanie ruchu, należy wybrać działania, które nie pogarszają swoją szkodę. Choć może trzeba ograniczony okres leżenia w łóżku, utrzymać Twój dzienny harmonogram pracy, jak to tylko możliwe. Skonsultować się fizykoterapeuty dla pełnego programu leczenia do wspomagania gojenia i uniknąć ponownej kontuzji.

Rokowanie i Chirurgii

W 90 procent do 95 procent przypadków, przepuklina dysków szyi goją się znacząco w ciągu czterech do sześciu tygodni. Jeśli problem nadal występuje, może być potrzebna operacja. Zapytaj swojego lekarza o wszelkich szczegółach dotyczących zabiegu może on polecić.

Ćwiczenia dla przepuklina dysku w szyi

Przepuklina dysku w szyję powodują przewlekły ból, dopóki nie są w stanie zająć się podstawową przepukliny. Przepuklina pochodzi z tkanki lub kości "zakleszczenia" na nerw szyjki macicy. Aby zmniejszyć ból, stosować ćwiczenia fizyczne, aby pomóc wyrównać szyi.

Podbródek Nod i szef Obrót

Istnieje wiele ćwiczeń mających na celu rozciągnąć szyi lub wzmocnić szyję. Według NeckSolutions.com, ukłon podbródek jest idealny, aby rozpocząć ćwiczenia ból szyi złagodzenie. Po prostu położyć się na ziemi i położył głowę na miękkiej poduszce. Z prawej strony na swojej dolnej części szyi, pochylić głowę do przodu, chowając podbródek do swojej szyi. Zatrzyma się, gdy czujesz, że Twoje mięśnie szyi usztywnienia. Zwolnić po pięciu sekundach na stanowisku. Powtórz ćwiczenie 10 razy w ciągu jednego dnia.

Obrót głowicy obejmuje również r głowę na poduszce. Powoli obróć głowę na bok, a potem do drugiej. Pozwól oczy podążać za swoimi ruchami głowy. Celem jest, aby wyrównać swój podbródek ramię, jak stopniowo rozciągać szyję. Powtórz ćwiczenie 10 razy w ciągu jednego dnia.

Na ramię i szyję Wycofanie Blade

Z ciała leżącego na ziemi na boku i głową na poduszce, powoli toczyć "wolne" ramię w kierunku centrum plecach. Przytrzymaj pozycję przez 10 sekund. Upewnij się, że "wolne" ramię leży na dwóch poduszkach, jak obracać. Przełączać strony i powtórz to ćwiczenie około pięć razy, raz dziennie.

Odsunięcie szyi polega siedząc prosto z plecami wyprostowany. Powoli wyciągnij głowę do tyłu, za pomocą dłoni, delikatnie przesuń szyję do tyłu, aż mięśnie zacisnąć. Trzymaj poziom głowy. Trzymaj w pozycji zaciśniętym przez pięć sekund. Możesz powtarzać to ćwiczenie 10 razy dziennie.

Obrót i boku szyi gięcia

Szyja jest obrót nazwy brzmi, obracanie szyi z jednej strony na drugą, siedząc w pozycji pionowej. Pozwól szyi lekko zanurzyć jak obrócić go z jednej strony na drugą. Upewnij się, że aby utrzymać pozycję w pełni rozciągnięte na bok, przez co najmniej 10 sekund. Upewnij się, aby powtórzyć to ćwiczenie 10 razy dla każdej godziny można znaleźć się siedzi.

Siedząc, z głową prosto, zegnij szyję z jednej strony na drugą. Nie chcesz "wyłączyć" głowę w tym ćwiczeniu. Chcesz, aby Twoja szyja zgiąć pod kątem z jednej strony na drugą. Trzymaj szyję w pełnej przedłużenia o około pięć sekund. Powtórz 10 razy.

Jakie są zabiegi na skompresowanym dysku w szyi?

Jakie są zabiegi na skompresowanym dysku w szyi?


Szyi lub kompresji dysku szyjnego występuje, gdy dysk wybrzuszenia lub staje się przepuklina, kładąc nacisk na nerwy rdzeniowe w szyję, powodując szyi lub górnej części pleców, a nawet utrata czucia. Leczenie, które może odwrócić kompresji dysku, zazwyczaj obejmuje odpoczynek, unieruchomienie, leki, lód, ciepło i ćwiczenia.

Lek

Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, zwalnia początkową ból i zapalenie, według Spine-Health.com. Dla cięższych objawów, lekarz może przepisać sterydy doustne.

Reszta

Do kompresji dysku szyjnego spowodowanego przepuklina dysku lub innych warunków, lekarz może zalecić odpoczynek i / lub trakcję, raporty EverettClinic.com.

Gorąco i zimno

Przy użyciu lodu przez 10 do 15 minut, co dwa do trzech godzin pomaga zapalenie sterowania i ból. Ogrzewanie podkładki mogą być również skuteczne, gdy stosuje się między 15 a 20 minut, mówi MayfieldClinic.com.

Ćwiczenie

Ćwiczenia szyi zachęcić przepływ krwi raz obrzęk i ból nie ustąpi, zwiększenie elastyczności, a także wzmocnienie mięśni szyi i przyległych. To zwiększy stabilność kręgów szyi, raporty Klinika Mayfield i złagodzić presję na skompresowanym dysku.

Rama czasowa

Według Kliniki Mayfield, przy odpowiednim leczeniu, od sprężonego przepukliny dysku szyjnego lub innego warunku zwykle leczy się w czterech do sześciu tygodni.

Czas przywrócenia do Wymiana dysku lędźwiowego lub Fusion

Czas przywrócenia do Wymiana dysku lędźwiowego lub Fusion


Ból w odcinku lędźwiowym lub ból w dole pleców, jest częstą przyczyną przewlekłego bólu u osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych. Wymiana płyty sztuczne i unieruchomienia kręgów są chirurgiczne metody leczenia dla osób, których ból pleców jest wynikiem uszkodzenia warunki, które obejmują zaawansowaną chorobę płyty, dyskopatii i innych zwyrodnieniowych kręgosłupa. Czas regeneracji zmieniać w zależności od stosowanej procedury.

Instrukcje

Wybór płyty lub Fusion wymiana

1 Rozważyć czynniki, w tym swoich celów, potrzeb w zakresie mobilności w porównaniu nieprawidłowości anatomicznych i stabilizacji, które mają wpływ na wybór między wymianą płyty sztucznego i rdzenia fuzji w przypadku bólu odcinka lędźwiowego.

2 Wybierz się z lekarzem, czy kręgosłup wymaga stabilizacji, czy też nie. Osoby o znacznym lub niestabilności kręgosłupa powszechne (niekiedy w wyniku zwyrodnieniowych postaci skoliozy nazwie "kręgozmyki") może wymagać boczne kręgosłupa. Procedura ta ma tę zaletę, że zapewnia stabilność rdzenia przez ograniczenie ruchu kręgów.

3 Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jeden zwyrodnieniowe dysku. Jeśli tak, może być kandydatem do zastąpienia płyty sztucznego. Procedura ta ma na celu zmniejszenie bólu z dysku i poprawić zwyrodnieniowej kręgosłupa mobilność. Jeśli masz więcej niż jeden dysk, który jest przyczyną bólu, fuzja może być bardziej odpowiednie.

4 rozważyć zalety każdej procedury. Unieruchomienia kręgów jest starsza procedura, ale wymiana płyty jest procedura bardziej konserwatywny. Po pierwsze, zachowuje mobilność, ponieważ zamiast fuzji kręgosłupa razem, jeden wymianie płyty. Sztuczne funkcje płyt Podobnie jak każdy inny dysku kręgosłupa, która pozwala na normalny zakres ruchu. Ponadto, u pacjentów fuzyjnych kręgosłupa, może być dodatkowe choroby lub pogorszeniu w pobliżu miejsca fuzji. Wymiana płyty sztuczne mogą zapobiec tego typu przyszłej degeneracji.

Odzyskiwanie Od Wymiana Sztuczne dysku

5 Staram się być aktywny podczas wychodzenia z wymianą płyty sztucznego. Większość ludzi są zazwyczaj w stanie chodzić sam dzień, w chirurgii i często wymagają zaledwie do dwóch dni w szpitalu.

6 Ograniczenie działalności dla pierwszego miesiąca po zabiegu i wdrożenia programu chodzenia i rozciąganie. Programy te są zazwyczaj samodzielna i ma na celu zwiększenie sprawności i elastyczności.

7 Powrót do normalnej aktywności sześciu do ośmiu tygodni po operacji, chyba że lekarz zaleci inaczej. Lekarz prawdopodobnie będzie w dalszym ciągu monitorować postępy odbudowy w pierwszym roku po zabiegu.

Odzyskiwanie Od Spinal Fusion

8 Pozostań w szpitalu do dwóch dni. Twój zespół medyczny może przeprowadzić badania krwi po zabiegu, aby upewnić się, że poziom tlenu we krwi jest dopuszczalna. Możesz być także wyposażone w tylnej klamry, co ogranicza ruch kręgosłupa fuzji i umożliwia kości rosną.

9 Bądź tak mobilny, jak to możliwe po wypisie. Zapytaj swojego lekarza o podjęcie krótkich spacerów, jak je odzyskać. Być może trzeba unikać ruchów skrętnych i powstrzymać się od podnoszenia ciężkich przedmiotów.

10 Podnieś swoje poziomy aktywności powoli. Od jednego do trzech miesięcy po zabiegu, należy jeszcze uniknąć gięcia, skręcania i podnoszenia. Lekarz może zalecić noszenie tylną klamrę na okres do trzech miesięcy. Uzgodnione z lekarza, zacząć, aby zwiększyć poziom aktywności. Pacjenci, którzy są w stanie być aktywne fizycznie mają tendencję do bardziej udanych fuzji.

11 Rozpoczęcie terapii fizycznej po około trzech miesięcy. Jeśli masz pracę, która wymaga ciężki wysiłek fizyczny, terapia fizyczna może pomóc wrócić do bezpiecznej pracy. W każdym razie, progressive rozciągających i wzmacniających program może pomóc wzmocnić mięśnie tułowia, które wspierają kręgosłup.

Wskazówki:

  • Przy wyborze chirurga, zasięgnąć porady od znajomych i rodziny i znaleźć kogoś, z kim jesteś wygodne.
  • Zasięgnąć drugiej opinii przed wyrażeniem zgody na każdego zabiegu chirurgicznego.
  • Po zabiegu należy uważać na objawy zakażenia, które obejmują zwiększenie ból, gorączka i zaczerwienienie lub drenaż w miejscu nacięcia.

Leczenie za wybrzuszenie dysku w szyi

Leczenie za wybrzuszenie dysku w szyi


Wybrzuszenie albo przepuklina płyta jest stan dysku międzykręgowego, gdzie wewnętrzna część prasy talerzowych w stosunku do ścianki zewnętrznej tarczy i powoduje jego wybrzuszenie w kierunku kręgosłupa. Płyta jest nadal w stanie nienaruszonym, ale może prowadzić do bardziej poważnego stanu, jeśli nie jest odpowiednio zbadane i leczone.

Self-Healing

Większość czasu, dyski wybrzuszenia nie wymagają leczenia w ogóle, a leczyć na własną rękę. Lekarze zwykle starają się "czekaj i patrz" Przed przystąpieniem konserwatywne metody leczenia.

Leczenie zachowawcze

Zanim lekarze uważają agresywne zabiegi, będą polecam nieinwazyjnych, lekkie środki, takie jak leki przeciwzapalne i ćwiczenia rozciągające łatwo wykonywane w domu.

Physical Therapy

Jeśli pacjent nadal nie doświadcza ulgi, następnym krokiem jest trochę bardziej agresywny ale nieinwazyjne. Lekarze albo wysyłać pacjentów do fizjoterapeuta lub kręgarza do dodatkowej pomocy manipulacji dla bólu i pomaga dysk leczyć.

Chirurgia

Operacja jest rozwiązaniem dla przepuklina dysku w jednej z następujących okoliczności: albo płyta jest ściskając rdzeń kręgowy lub nerwy do punktu powodując osłabienie i stały ból, czy sześciu do 12 tygodni leczenia zachowawczego nie zapewnia ulgę w bólu , Operacja wykonywana jest nazywany discectomy, gdzie dysk jest całkowicie wyjąć i wymienić, zazwyczaj z metalową protez.

Wybrzuszenia ryzyka Disc

Jeśli dysk nie jest prawidłowo wybrzuszenia uczęszczanych, może pogorszyć, a nawet pęknięcia. Pęknięty dysk wymaga operacji i zazwyczaj skutkuje nieprawidłową postawę i ograniczonego ruchu.

Wymiana dysku odzyskiwania rdzenia

Ci, którzy cierpią z powodu przewlekłego bólu krzyża może znaleźć pomoc w rdzeniu wymiany dysku, zgodnie z Mayo Clinic. Jednak wyjście z tej operacji wymaga cierpliwości i rozsądku. Aby dostać się na drodze do szybkiego powrotu do zdrowia, istnieje kilka kroków, które powinny być przestrzegane.

Przygotowanie przed czasem

Przed mieć operację, należy kilka rzeczy, aby uczynić proces pooperacyjną trochę łatwiejszy. Umieść domowe przedmioty często używane w miejscach, gdzie nie trzeba się schylać, aby je podnieść. Zorganizować przejażdżki do domu ze szpitala. Nie będzie w stanie prowadzić, dopóki lekarz daje zielone światło.

Skręcanie

Nie angażują się w działalność, gdzie trzeba skręcać kręgosłupa. Oznacza to brak wysiłku fizycznym. Musisz dowiedzieć się, jak dostać się i się z łóżka z prostym kręgosłupem. To będzie korekta, ale nie chcą zaostrzać ewentualne bóle pleców.

Podnoszenie

Nie podnosić ciężkich przedmiotów, gdyż może to męczy i reinjure kręgosłup. Podnoszenie puszkę sody lub szczoteczki do zębów jest w porządku, ale unikać podnoszenia torbę z zakupami lub coś cięższego.

Physical Therapy

Fizjoterapia jest ważną częścią procesu odzyskiwania i należy zrobić delikatnie. Wykonywać ćwiczenia przepisane przez fizjoterapeutę. Większość będzie koncentrować się na zwiększaniu elastyczności kręgosłupa w celu zwiększenia zakresu ruchów.

Medycyna

Lekarz może przepisać leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne, które muszą być podjęte po operacji. Tylko brać zalecaną dawkę on / ona doradza i nie biorą mniej lub bardziej.

Jak odzyskać z dysku Chirurgii Wymiana szyjki macicy

Szyjki operacji wymiany płyty jest wtedy, gdy jeden lub więcej zdegenerowanych dysków, znajdujące się w odcinku między kręgami należy wymienić. Sztuczny dysk jest umieszczony między kręgami, które są elastyczne i ruch dalej w tym miejscu rdzenia. Jest to w przeciwieństwie do fuzji kręgosłupa, gdzie mobilność jest zagubionych w części rdzenia.
Czas potrzebny do odzyskania z wymianą dysku szyjnego waha się od osoby, w zależności od wieku, kondycji i zdrowia, ale oczekują przynajmniej proces odzyskiwania osiem tygodni.

Instrukcje

1 Przygotuj swój dom przed operacją. Oznacza to wyczyszczenie spacer sposoby i ścieżki, które mają przeszkody, takie jak dywany, które nie pozostają w dół. Albo usunąć je lub w inny sposób je zabezpieczyć. Szt miejsce trzeba regularnie, takich jak telefon, biurko i przedmioty na półkach elementów łazienkowych lub liczniki, które nie wymagają żadnych zginanie i rozciąganie. Jeśli masz zwierzęta, poprosić kogoś na spacer z psem lub oczyścić z śmieci kotek.

2 Ułóż dla kierowcy. Nie będzie w stanie jechać do domu ze szpitala lub dysk biegać na posyłki, dopóki nie są usuwane przez lekarza. Bardzo najwcześniej może się to zdarzyć się w swojej pierwszej wizyty po operacji, ale może być dłuższy w zależności od stanu.

3 Trzymaj prosty kręgosłup. Nie zginaj, czy nadmierne rozciąganie, z wyjątkiem wskazań lekarza do zachowania mobilności. Kiedy wejść i wyjść z łóżka, upewnij się, że siedzi i obracając tułów z nogami jak obrócić i wyjść z pozycji. Spać z poduszek podtrzymujących do zapobiegania podrzucanie i toczenie, które mogą powodować ból i obrażenia.

4 Zachowaj nacięcie czyste i suche. Będziesz mieć szwów wzdłuż miejscu nacięcia. Po kąpieli, owinąć folią nad obszarem i utrzymać ten suchy. Jeśli zamoczy, usuń bandaż i zastąpić ją nową jałową jednego.

5 Weź leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza. Prawdopodobnie będziesz przepisywane przeciwbólowe narkotyczne przeciwbólowe i leki anty-skurcz. Możesz być powinni "używać jako potrzebne" wraz z ponad-the-counter leki przeciwbólowe. Należy pamiętać, że są to uzależniające narkotyki i powinny być stosowane ostrożnie. Jeśli ból nie ustępuje, używając ich, porozmawiać z lekarzem, a nie stara się przyjmować więcej niż zalecana.

6 Rest. Zorganizować tyle pomocy, jak można dostać, zwłaszcza w pierwszych tygodniach po zabiegu. Będziesz potrzebował odpoczynku, aby odzyskać od zabiegu oraz umożliwiają wymianę dysków, aby prawidłowo ustawić w miejscu, które może potrwać kilka miesięcy.

7 Nie wolno podnosić niczego, z wyjątkiem szczoteczkę lub filiżance kawy. Na początku na pewno nie będą czuć się jak podnoszenie prawie nic, ale nie popełnia błąd zaczynają podnosić artykuły spożywcze lub ciężkie torby, dopóki lekarz dał wam luz.

8 Wykonaj odcinki i ćwiczenia wskazane przez lekarza i fizjoterapeuty. To pomoże zmniejszyć blizny i utrzymać elastyczność kręgosłupa. Choć nigdy nie chcesz się na to zrobić, małe ruchy, takie jak odcinki szyi pomoże proces odzyskiwania i zapobiec blizny od tworzenia innych problemów.

Wskazówki:

  • Zawsze używaj narkotyczne recept, jak i pod rozwagę przepisywane lekarza.
  • Przesadza działalności lub powrót do codziennych rzeczy, takich jak sprzątaniu zbyt szybko może doprowadzić do ponownego obrażenia lub uszkodzenie dysku wymiana ustawienia. Lepiej być bezpieczne i nie spiesz się w windykacji.

Ból szyi Leczenie przepuklina dysku

"Przepuklina dysku" jest terminem używanym do opisania pęknięcie jednego lub więcej poduszek amortyzujących, że poduszki z kości kręgosłupa. Warunkiem jest również znany jako pęknięcie płyty. Gdy występuje przepuklina dysku w szyi (kręgów szyjnych), może wywołać szereg objawów, w tym intensywnej lub pobolewania. Zwolnienie z tego bólu jest dostępna zarówno poprzez środki niechirurgicznych i chirurgicznych.

Zrozumienie przepuklina Objawy talerzowe

Według strony internetowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych, ból z przepuklina dysku szyjnego może rozciągać się od szyi w dół między łopatkami. W niektórych przypadkach ból może także promieniować w dół rękę do swoich dłoni i palców, a może towarzyszyć mrowienie lub drętwienie. Można zauważyć zmiany w intensywności objawów na podstawie położenia lub przemieszczania szyi.

Zabiegi nonsurgical

W większości przypadków ból szyi przepukliny dysku może być skutecznie leczone bez konieczności stosowania chirurgii. Po lekarz diagnozuje kondycję, może on zaproponować leczenia szyi z zimnego źródła, takiego jak lodem w ciągu pierwszych 48 godzin. Przez obniżenie temperatury w szyi, to leczenie zmniejsza przepływ krwi i zmniejsza nasilenie bólu. Będzie ona również pomóc zmniejszyć wszelkie obrzęk lub skurcze mięśni.

Po tym okresie 48-godzinnym, lekarz może przełączyć się na leczenie do źródła ciepła, takie jak wkładka grzejna. Ciepła zwiększa przepływ krwi do szyi i relaks tkanek otaczających płytę. Będzie także wspomagają usuwanie toksyn tkanek zbudowanych w wyniku skurcze mięśni lub urazie szyi. Zazwyczaj leczenie niskimi temperaturami są w 15 do 20 minut sesji okresowo w ciągu dnia. Nie bądź pewny, aby umieścić źródło zimna lub ciepła, w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Można również złagodzić ból przepuklina dysku z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), leki, takie jak naproksen (Aleve, Naprosyn), aspiryna lub ibuprofen (Advil, Motrin). Możesz także skorzystać z takich produktów paracetamol Tylenol. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać tymczasowe użytkowanie narkotycznego środka przeciwbólowego takie jak kodeina.

W celu łagodzenia bólu związanego z skurcze mięśni, lekarz może przepisać jeden z kilku różnych leków zwiotczających mięśnie, w tym cyklobenzapryna (Flexeril) lub diazepamu (Valium). Należy pamiętać, że każdy z tych produktów prowadzi znaczący potencjał poważnych skutków ubocznych. Zapytaj swojego lekarza o ryzyku i korzyściach każdego produktu może przepisać lub polecam.

W niektórych przypadkach lekarz może także zalecić fizykoterapię jako część planu leczenia szyjki macicy ból płyty. Jeśli jest to przypadek, może przekazywać konkretne instrukcje licencjonowanym terapeutą fizycznej, która będzie nadzorować wykonywania rutynowych.

Zabiegi chirurgiczne

Gdy inne metody są nieskuteczne w zwalczaniu bólu, lekarz może zalecić operację. Potencjalne opcje obejmują częściowe usunięcie swojego dotkniętego płyty (diskectomy) i powiązanej procedurze usunięcia część swojego kręgu (laminotomy). Skonsultować się z chirurgiem na pełne wyjaśnienie opcji chirurgicznych.

Opcje zapasowe szyi dysku

Opcje zapasowe szyi dysku


Kręgów lub kości w szyjce wymagają poduszkę uniemożliwić im pocieranie. Dyski międzykręgowe, które oddzielają te kręgi sprawowania tej funkcji, działając podobnie jak amortyzatory. W czasie, krążki zniszczeniu, powodując ból spowodowany ściągniętym wzrokowego. Gdy opcje nonsurgical nie, usunięcie dysku jest ostatecznością. Opcje, aby wymienić dysk m.in. szyjki macicy (karku), fuzję lub sztuczne zastąpienie dysku szyjnego.

Opcje

Nonsurgical opcje uszkodzonych dysków m.in. leki przeciwzapalne, fizykoterapia i zabiegi zimne i gorące. Dla większości ludzi te opcje zapewni wystarczającą ulgę; Jeśli nie, to operacja jest kolejnym krokiem. Fusion szyjki macicy jest standardowy zabieg chirurgiczny w celu zastąpienia uszkodzonych dysków i do niedawna jedyną opcją. W lipcu 2007 roku, US Food and Drug Administration zatwierdziła pierwszy sztuczny dysk wymienny dla dysków szyjnych. Przed tym czasie dyski sztuczne zostały zatwierdzone do rdzenia (z tyłu), ale nie dla operacji chirurgii kręgosłupa szyjnego. Zatwierdzenie to daje pacjentom dwie możliwości wymiany dysków szyjnych.

Fusion szyjki macicy

W fuzji szyjki macicy, uszkodzony dysk otrzymuje z kości pobranej z biodra pacjenta lub zwłok. Metalowa płyta śrubami służy do utrzymywania kości w miejscu. Przeszczep kostny łączy kręgów po obu stronach; eliminuje ruch, który jest wywołującą ból. Zamiast naturalnego ruchu występującego pomiędzy kręgami, które jest absorbowane przez krążek, fuzja kości uniemożliwia ruch przez kręgów.

Wymiana dysku sztuczne

Sztuczne wymiana dysku, w prosty sposób, zmieniając się część. Stare uszkodzeniu dysku usunięto i nowe jest umieszczona w swoim miejscu. Jest on dołączony do każdego kręgów za pomocą śrub do kości. Celem sztucznego dysku ma takie samo przeznaczenie jak naturalny dysku.

Porównania

Koszty wymiany dysku sztuczne chirurgii mniej i pacjenci mają większą satysfakcję niż z fuzji szyjki macicy, według artykułu opublikowanego przez Cedars-Sinai Hospital w dniu 18 marca 2011 roku Koszty uśrednione 49 procent niższe; Stawki 88 procent satysfakcji były na sztucznej wymiany dysku w porównaniu do 76 proc fuzji szyjki macicy. Porównując przyszłych operacji, pacjenci fuzyjne szyjne były cztery razy bardziej prawdopodobne, że potrzebują dodatkowego zabiegu. Jest to związane z wpływem na sąsiednich poziomów dysków. Bez efektu amortyzatora w stopionej powierzchni, inne dyski otrzymywać więcej tego zużycia. Jeden mniej twardy do absorbowania wstrząsów oznacza większy nacisk na pozostałych dyskach.

Jakie są zabiegi dla szyjki macicy dysku?

Osoby cierpiące z powodu przepukliny lub pęknięcia macicy doświadczenia płyty szereg nieprzyjemnych i bolesnych objawów. Rick C. Sasso i dr Vincent Traynelis opisać objawy pękniętego dysku szyjnego na Spineuniverse jak ból w szyi lub barku ostrza, strzelanie ból ramion lub rąk i drętwienie i mrowienie w rękach. Osoby cierpiące z powodu pękniętego lub szyjki macicy dysku może być trudno się poruszać. Leczenie szyjki lub przepukliny dysku zmienia się w zależności od stopnia nasilenia choroby.

Leczenie przepuklina dysku szyjki macicy z lekami

Osoby z łagodnym dyskopatii szyjnej może trzeba tylko wziąć leki przeciwbólowe, podczas gdy leczyć. Według Princeton mózgu i kręgosłupa Care, leki przeciwzapalne mogą zmniejszyć stan zapalny związany z przepuklina dysku szyjnego. Typowo mogą to być uzyskane na recepty. Recepta rozluźniające mięśnie mogą zmniejszyć skurcze mięśni związane z szyjki macicy przepuklina dysku i to pomoże złagodzić ból. Gdy ból jest ostry, narkotyczne leki przeciwbólowe mogą być przepisane.

Zabiegi dla narkotyków Darmowe dysku przepuklina szyjki macicy

Stosowania ciepła i zimna przepuklina dysku w ciągu pierwszych 24 do 48 godzin może pomóc zmniejszyć ilość bólu odczuwany przez człowieka. W niektórych przypadkach, fizykoterapii będzie wymagana dla osobnika cierpiącego przepukliny dysku. Fizykoterapia użyje delikatny masaż i rozciąganie, aby pomóc rozluźnić mięśnie, zmniejsza ból i poprawy elastyczności. Osoby, z przepuklina dysku szyjnego może trzeba nosić szynę lub nawet wymagać trakcję.

Przedniej szyjki macicy Discectomy

Zazwyczaj lekarze będą stosować procedury chirurgiczne tylko jeśli nie chirurgiczne zabiegi nie pomagają jednostki z przepuklina dysku szyjnego. Najczęstszym zabiegiem chirurgicznym w przepuklina dysku szyjnego jest przednia disectomy szyjki macicy. Procedura ta pomaga złagodzić ból i ciśnienie przez usunięcie uszkodzonego dysku szyjnego i wymiana dysku z przeszczepem kostnym.

Odzyskiwanie przepuklina dysku

Niezależnie od tego, czy poszczególne wymaga chirurgicznego lub nie-chirurgicznego leczenia przepukliny dysku macicy, ważne jest, że zacznie porusza się powoli po rozpoczęciu leczenia. Osoby, z przepuklina dysku szyjnego powinni omówić zwiększenie ruchu i poprawy elastyczności. Przeciwbólowe są często stosowane w leczeniu bólu, jak długo pozostaje poważny.

Zapobieganie przepuklina dysku szyjki macicy

Chociaż przepuklina dysków szyjnych nie zawsze można uniknąć, są środki, które mogą zostać podjęte w celu zmniejszenia danej osoby prawdopodobieństwo rannych. Ćwiczenia, które pomogą poprawić wytrzymałość pleców i kręgosłupa są korzystne. Jest również ważne, że odpowiednie postawy być utrzymywana jako niewłaściwe postawy może przyczyniać się do rozwoju szyjki przepukliny dysku. Osób robi dźwiganie ciężarów powinny upewnić się, aby to zrobić prawidłowo, aby uniknąć obrażeń.

Objawy przepuklina dysku Neck Pain

Kiedy osoba cierpi przepukliny dysku w szyjkę, to znaczy, że z chrząstki, który leży pomiędzy kręgów kręgosłupa szyjnego jest rozerwane lub rozerwaniu, co pozwala na miękką, wewnętrzną warstwę chrząstki wypchnąć przez zewnętrzną warstwę. Ponieważ istnieje osiem par nerwów w tym rejonie kręgosłupa sprawia, że ​​się na szyję, człowiek może przeżyć więcej niż tylko ból szyi z tego stanu, co skłoniło mnóstwo objawów, że większość ludzi nie muszą oczekiwać.

Ból szyi

Większość ludzi, którzy cierpią z powodu przepukliny dysku w szyi będzie doświadczenie pewien poziom bólu szyi. W sumie siedem kręgów tworzących kręgosłupa szyjnego, to ból może być łagodny lub ciężki, w zależności od wagi i miejsca pęknięcia, a także sposób, w którym korpus reaguje z przepukliny dysku.

Ból sąsiednich

Z liczbą nerwów znajdujących się w szyi, osoba z przepuklina dysku może cierpieć z sąsiedniego bólu. Ból ten może rozpocząć się w szyi i emanuje na zewnątrz do ramion i pleców, jak również w dół do ramion, dłoni, a nawet palce. Może to również być odizolowany tylko ramiona, między łopatkami lub w ramach jednej lub obu rąk. To naprawdę zależy od nerwów, które są "ściągnięty" przez wypadnięciem. I podobnie jak sam ból szyi, ból może działać sąsiadujących z głuchym pulsowanie do gwałtownego, strzelanie ból.

Drętwienie

Ponieważ potencjał nerwu są "ściśnięte" jest znacznie większa w przypadku przepukliny dysku, jest także możliwe, że niektórzy ludzie doświadczają drętwienia pewne. Ten szczególny objaw może lub nie może towarzyszyć ból, ale czuję, że jest brak czucia w obrębie karku, ramion, barku lub pleców lub jakby na tym terenie zasnął.

Mrowienie

Dla niektórych przepukliny dysku w szyjce może spowodować objawy, które jest najlepiej opisana jako mrowienie lub kłujące odczucia w rejonie korpusu podłączonego do ściągniętym wzrokowego. Normalnie, mrowienie lub mrowienie będzie spływać ramię i czasami do ręki. Jednak jest zupełnie możliwe wystąpienia tego samego wrażenia w samym szyi w ramionach lub w dół do tyłu.

Słabość

W zależności od stopnia nasilenia wypadnięciem i ciśnienia, osoba może również doświadczyć pewnego osłabienia z przepukliny dysku w szyjce. Kiedy tylko ten konkretny objaw jest obecny, może być odczuwalne osłabienie w ramionach i rękach, objawiającego się trudnością poruszającego te kończyny lub nawet posiadania i prowadzenia obiektów. Jeśli kompresja wystąpił z przepukliną, zdolność chodzić danej osoby może się nieco osłabiona.

Jakie są zabiegi dla odwodniony dysk w szyi?

Jakie są zabiegi dla odwodniony dysk w szyi?


Odwodniony dysk w szyi może prowadzić do wystąpienia objawów, w tym ból szyi i osłabienie mięśni i ból w ramionach. Lekarz może zaoferować pomoc w zależności od problemów, dysk jest przyczyną.

Dyski w szyi

Międzykręgowy dyski w swoim akcie szyi jako poduszki między kręgami i pomocy twojego dać szyi część swojej elastyczności.

Odwodnione Disk

Dyski w szyi mają wysoką zawartość wody, gdy jesteś młody. Jak wiek, dyski stopniowo odwodnić powodu czasu, ciśnienia umieszczone na dyskach i czynników ryzyka, takich jak palenie papierosów.

Nieinwazyjne zabiegi

Nieinwazyjne metody leczenia odwodnionej dysku w szyi to leki przeciwzapalne i trakcję w celu łagodzenia bólu i ciśnienia na dysku.

Zabiegi chirurgiczne

Jeśli leczenie zachowawcze nie pomaga, to operacja jest dostępna w leczeniu problemów dyskowych w szyję. Chirurg może usunąć odwodniony dysk i bezpiecznik kręgów jest amortyzowany.

Rozważania

Jeśli twój dysk odwodniony stała się przepuklina dysku, należy wiedzieć, że 95 procent pacjentów odzyskać bez konieczności operacji.