adcov.com

wrzód na krtani

Jak leczyć podrażnionej krtani

Jak leczyć podrażnionej krtani


Podrażnioną krtań jest objawem zapalenia krtani, stan chorobowy, w którym skrzynki głosowej lub krtani, staje się zakażone lub podrażnioną od nadużywania. Jest to częste schorzenie, które może być ostre (krótkotrwałe) lub przewlekłe (długotrwałe). Częściej niż nie, ostry przypadek zapalenia krtani jest wyzwalany uprzejmości prostej infekcji wirusowej lub napiętych strun głosowych. Bez względu na to, do leczenia podrażnioną krtań, musisz zacząć od odpoczynku głosu.

Instrukcje

1 Połóż skrzynkę głosową, nie śpiewa, palenia lub szeptem. Należy także unikać mówienia zbyt dużo. Nadal opierać swój głos, nawet jak objawy zaczynają się poprawiać. Powstrzymania się od powrotu do normalnej aktywności głosowych, aż stan całkowicie zniknął.

2 Zachowaj gardła i ciała nawodniony pijąc dużo wody. Unikaj napojów zawierających alkohol, kofeinę lub cukru, ponieważ mogą podrażnić krtań dalej.

3 Unikaj żywności, które mogłyby sprawić, że Twój podrażnioną krtań gorzej. Należą do nich tłustych, kwaśnych pokarmów, ostrych przypraw, czekolady, mięty pieprzowej, cytrusy, ananas i sos sałatkowy.

4 Rozważ użycie nawilżacza w sypialni w nocy, aby utrzymać swoją skrzynkę głosową odpowiednio nawilżona, jak śpisz.

5 powstrzymania się od stosowania leki obkurczające błonę śluzową, takich jak Mucinex, Suphedrine i Sudafed, jeśli masz katar, ponieważ te leki mogą dodatkowo wysuszyć i podrażnić krtań.

6 Spróbuj ludowym jak jedną łyżeczkę octu jabłkowego na pół szklanki wody; lub wymieszać 1/4-łyżeczka pieprzu cayenne i odrobiną soku z cytryny w filiżance przegotowanej wody; lub napić się herbaty z eukaliptusa.

7 Wlać wrzątku do miski, a następnie unoszą się nad nią z ręcznikiem na głowie. Alternatywne oddychania w pary przez usta i nos. To będzie rozluźnić flegmy z krtani.

Strona główna Środki zaradcze na zapalenie krtani

Strona główna Środki zaradcze na zapalenie krtani


Zapalenie krtani jest terminem używanym do opisania stanu, w którym zapalenie krtani w wyniku utraty głosu. Zazwyczaj spowodowane przez zakażenie wirusowe, zapalenie krtani może towarzyszyć ból gardła i chrypka, przez co trudno jest mówić. Na szczęście, większość ludzi z krtani są w stanie odzyskać w ciągu tygodnia lub dwóch za pomocą tych prostych środków domu łagodzić ich objawy.

Uwodnienie

Picie dużych ilości wody pomoże gardło pozostać wilgotne, smarowania krtań. Sip ośmiu do 12 szklanek dziennie, aby przyspieszyć powrót do zdrowia. Jeśli woda nie jest twoja sprawa, sok owocowy działa równie dobrze jak zrobić herbatki ziołowe. Gorąca herbata z miodem może być szczególnie korzystne dla ból gardła. Ciepło z herbaty łagodzi podrażnienia tkanki gardła podczas miodu działa jako naturalny środek przeciwbakteryjny, tworząc środowisko wrogie dla wzrostu bakterii. Najlepiej, aby uniknąć odwodnienie napoje, takie jak kawa, napoje gazowane, kofeinę lub te z alkoholem, jak to tylko zaostrzyć stan.

Cytryna

Sok z cytryny stymuluje wytwarzanie śliny. Dodatkowo, sok z cytryny jest bardzo kwaśny i może przetrwać kilka mikroorganizmy podczas otoczony niego. Oba te czynniki mogą pomóc leczyć przypadek zapalenia krtani. Jeśli możesz sobie na to stać, w dół o jedną łyżkę soku z cytryny cztery do sześciu razy na dobę; jeśli ten konkretny lek jest po prostu nieco zbyt gorzka do przełknięcia, spróbuj mieszania z cytryny w wodzie lub dodanie go do filiżanki gorącej herbaty miodem słodzone. Alternatywnie, można zdjąć skórkę z cytryny i upuść cały owoc do wrzącej wody przez pięć minut. Następnie wyjąć gotowane cytryny z wodą i wyciśnij go, aby usunąć sok. Wymieszać jedną filiżankę miodu do ciepłego soku z cytryny i wziąć dwie łyżki co cztery godziny, aby złagodzić objawy zapalenia krtani.

Parowy

Suche powietrze może pogorszyć sytuację już niepokojące. Jeśli mieszkasz w suchym klimacie lub jeśli klimat wewnętrzny jest ogrzewany z dmuchanego powietrza, można złagodzić niektóre objawy zapalenia krtani z wilgocią. Włącz prysznic na zanim krok i pozwolić sobie, aby cieszyć się długim, ekscytujący sesji, wdychając ciepłe, wilgotne powietrze. Później w ciągu dnia, doprowadzić czajnik wody do wrzenia. Wypełnić dużą miskę z gorącą wodą. Rozciąganie ręcznik wokół głowy i pochylić się nad miskę, zatrzymując pary wewnątrz szmatką. Oddychaj głęboko przez 10 minut lub aż woda ostygnie.

Jak oczyścić Wpływ na krtani

Jak oczyścić Wpływ na krtani


Nasze głosy są jak barometry, które wskazują na nasz ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Głos jest produkowany przez delikatne oddziaływanie trzech różnych systemów - przepływ powietrza, wibracje i rezonans. Gdy występują trudności w każdym z tych obszarów, z powodu choroby lub wypadku, może stać się słaby głos, bolesne i nieskuteczne. Uszkodzenia strun głosowych, które są w (krtani) krtani, może wystąpić po długotrwałych okresach zakażenia, takie jak zapalenie krtani lub głośnym mówieniem lub krzyku. Zmniejszyć lub wyeliminować niepożądane skutki z pewnych prostych ćwiczeń wokalnych, że zwróci swój głos do optymalnego stanu i wydajności.

Instrukcje

1 siedzieć lub stać się prosto i umieścić otwarte dłonie płasko na brzuchu z ręki tylko dotykał. Oddech przez nos i wypchnąć żołądek. Twoje palce powinny rozdzielić. Policz do trzech, w twojej głowie, a następnie wydech, podczas gdy powoli rysunek żołądka w. Twoje palce powinny dotykać ponownie. Powtórz ćwiczenie pięć razy.

2 unosić ramion do uszu, a następnie zrelaksować. Powtórz ten ruch pięć razy.

3 Połóż głowę na klatce piersiowej, a następnie podnieść go do swojej normalnej pozycji. Powtórzyć pięć razy. Połóż głowę na piersi i delikatnie toczyć go z boku na bok, raz na pięć razy.

4 Trzymaj podbródek poziomy i patrzeć na każde ramię pięć razy.

5 Weź głęboki wdech, a następnie wydech podczas dokonywania długi dźwięk wzdychając. Powtórz trzy razy

6 Weź głęboki wdech, a następnie wydech przy podejmowaniu długo "h" dźwięku w połączeniu z samogłoską. Na przykład, "h ... ee" lub "h ... oe". Wydłużanie wydechu, tak długo jak to możliwe. Powtórz z samogłoski a, e, i i O. Czynność powtarzać trzy razy dla każdej kombinacji dźwięków.

7 Powtórz ćwiczenie w kroku 6, ale zastąpić dźwięk H o M, S, f, sh, V i Z.

8 Glide z jednej samogłoski do drugiego ("... e ... ja", na przykład), przedłużając każdą samogłoskę dla dwóch lub trzech sekund.

9 Policz do 20, dodając dodatkowy stres do każdego numeru piątego. Powtórz ćwiczenie, podkreślając każdy numer trzeci.

10 Czytaj na głos tekstu z książek, czasopism lub poezji, uważając, aby zachować swoją skrzynkę głosową zrelaksowany i twój głos brzmiał naciąganą.

Wskazówki

  • Nie krzycz lub zmusić swój głos. Nie mów na szumy tła. Nie palić i nie pić nadmiernych ilości alkoholu. Nie jedz dużo ciepłej, ostre jedzenie lub ssać wiele Pastylki od bólu gardła.
  • Jeśli martwisz się o swojego głosu lub zdrowia, porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia.

Co to są guzki na krtani?

Co to są guzki na krtani?


Wokalne guzki akordów są łagodne modzele na krtani. Gdy są poważne i powinny być traktowane medycznie, zwłaszcza jeśli używasz swojego głosu w swoim powołaniu, są one zazwyczaj uleczalna. Mogą one wystąpić w dowolnym momencie swojego życia i może dotknąć każdego. Medycznych należy zwrócić uwagę na pierwsze oznaki i objawy, tak że pełny powrót do zdrowia może być wykonane.

Definicja

Występujące najczęściej u kobiet i dzieci, guzki na krtani są modzele na fałdach głosowych, które rozwijają się, gdy głos jest używany nadmiernie lub niewłaściwie. Są one często określane jako "węzłów Screamer" lub "węzłów Singera", ponieważ tworzą one na polach głosu ludzi, którzy często śpiewają i krzyczą. Tworzą kształt klepsydry na strunach głosowych, który zamyka otwór i tworzy szorstki, breathy dźwięk do głosu.

Przyczyny

Często krzyczy, śpiewa z własnej naturalnej skali głosu i ogólnym nadużywanie głosu może przynieść na guzków głosowych. Jeżeli głos nadużywane, gdy pacjent jest chory, łatwiej jest opracowanie grudki, jak również. Już głos jest nadużywane lub używane nieprawidłowo, trudniejsze i bardziej znaczące, że guzki się, co jest twarde, grube, trudne do wyleczenia modzele.

Objawy

Objawy są obfite. Pierwszym objawem guzków głosowych zwykle zmiana jakości głosu. To może stać się breathy, chrapliwym, żwirowe lub koń-brzmiące. Głos może zmęczyć łatwiej niż kiedyś i stać się zawodne, co jest szczególnie niepokojące dla piosenkarki. Może być trudno śpiewać lub mówić wysokie lub niskie tony i dźwięki i głos mogą pęknąć. Nie będzie również wieczystego pragnienie, aby wyczyścić gardła, jakby coś w nim tkwi.

Odzysku

Często zalecenia dla ożywienia wokal resztę, to nawodnienie pijąc dużo wody, fajne nawilżacze mgły jeśli klimat jest suchy i unikanie odwadniające elementy, takie jak alkohol i kofeina. Czasem terapeuci zalecane terapie śpiewu. Jeżeli guzki są szczególnie duże lub zostały utwardzone istnieniem długotrwałego mikroskopowe operacja zwana phonomicrosurgery może być wykonane.

Jak działa Usta Wrzód Develop?

Wybuch!

Nie ma zbyt wielu rzeczy bardziej irytujących niż wrzód w ustach lub guzka ból. Używasz usta jeść, mówić i oddychać. Mając coś bolesnego wokół ustach tylko sprawia, że ​​wszystkie z tych działań znacznie trudniejsze. Ale wiedząc, jak owrzodzenie jamy ustnej tworzą, można nauczyć się je rzadziej. Ten artykuł zbada korzenie owrzodzenia jamy ustnej.

Rak wrzody i Herpes

Wargi ustach są chronione przez cienką błonę śluzową. Membrana pomaga w absorpcji wilgoci i utrzymuje usta się zbyt suchy wiatr. Istnieją drobne tętnice w twoich ustach, które są odpowiedzialne za krążącej krwi. Zawsze, gdy jest przerwa w błonie, twoje wargi mogą tworzyć wrzód trawienny. Ponieważ jest to bardzo trudne do unieruchomienia wargę, wrzody mogą uzyskać większe i głębiej w ciągu kilku dni.

Większość owrzodzenie jamy ustnej znane są jako owrzodzenia. Mogą one stanowić jeśli masz cięcie na wardze lub w jamie ustnej. Ale nadmierną reakcją układu odpornościowego organizmu może wywołać ból rak formacje. Stres i zmiany hormonalne są również znane powodować owrzodzenia. Jeśli niedawno rzucić palenie, możesz również uzyskać ból rak.

Inne mniej popularny rodzaj owrzodzenia jamy ustnej jest skurcz opryszczki. Zarówno wirus Herpes simplex 1 i 2 są znane powodować opryszczkę wokół ust i innych nie-tak-narażonych obszarach. Z wrzodami opryszczki jamy ustnej, formacje są trwałe i mogą szybko powrócić w małych ognisk w całym swoim życiu. Opryszczka jest zaraźliwa, tym bardziej w czasie wybuchu.

Leczenie i zapobieganie

Zapobieganie owrzodzenia jest bardzo trudne, ale można pomóc uzdrowić je raz zaczną. Unikanie pasty siarczanem sodowolauretowy może spowolnić formacje. Jeśli są podatne na infekcje bakteryjne, płukania dwa razy dziennie może pomóc w utrzymaniu owrzodzenia od formowania. Zapobieganie może się zdarzyć, jeśli zapewniają układ odpornościowy ma mnóstwo witamin z grupy B, C i cynk.

Jeśli chodzi o leczenie idzie, większość z nich jest do stosowania miejscowego. Leki, takie jak Orajel może czasowo złagodzić ból, ale takie leki, nie może naprawdę wyleczyć rak ból. Jeśli masz opryszczkę, leczenie może obejmować leki przeciwwirusowe, takie jak acyklowir. Utrzymanie poziomu płynów spożycie może utrzymać usta wilgotne, co wrzody mniej bolesne. Naturalne środki zaradcze obejmują picie rumianku do bólu.

Jak zidentyfikować ryzyka dla raka krtani

Krtani jest strukturą rurową o długości około 2 cm szerokości i 2 cm znajduje się w tylnej części gardła. Jest znany także jako "skrzynki głosowej." Rak krtani jest spowodowana nieprawidłowym wzrostem zniekształcone lub uszkodzonych komórek w gardle. Znany również jako raka krtani, stan większości dotyka mężczyzn w wieku powyżej 40, ale kobiety mogą rozwijać się choroby, jak etapy well.Early raka krtani często wykazują żadnych objawów, ale w miarę postępu stan, jednostki mogą rozwijać głębsze i bardziej szorstkie głos. Osoby często skarżą się na trudności w połykaniu lub z ciągłym uczuciem ściśniętym gardle.

Instrukcje

1 papierosów jest główną przyczyną rozwoju raka krtani i jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka łagodzących związanych z tą chorobą. Jeśli palisz, przestań.

2 Spójrz na spożycie alkoholu. Czy jesteś pijący społecznej, umiarkowany pijący czy jesteś alkoholikiem? Zagrożenia dla wzrostu raka krtani zamawiający powodu nadmiernego nadużywania alkoholu.

3 Osły swoje genetyczne ryzyko dla zamawiających raka krtani. Czy jesteś Kaukaski, African-American, Native American lub Azji? Badania wykazały, że Afroamerykanie są na zwiększone ryzyko zachorowania na raka krtani.

4 Spójrz na swój wiek. Badania wykazały również, że osoby powyżej 55 roku życia stoją większe ryzyko zachorowania na raka tego typu, szczególnie jeśli jesteś mężczyzną.

5 Ocenić swoje środowisko pracy. Czy jesteś narażony na działanie substancji chemicznych i toksyn, które mogą mieć wpływ na ogólny stan zdrowia? Substancje, takie jak azbest są głównych czynników ryzyka w rozwoju rodzajów dróg oddechowych raka.

6 Czy cierpisz na choroby refluksowej przełyku (refluks) gastroesophegeal? Osoby, które cierpią z powodu tej choroby są również głównymi kandydatami do rozwoju raka krtani.

Wskazówki

  • Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka krtani, nie palić i ograniczyć napoje alkoholowe do jednego lub dwóch dni. Unikać ekspozycji na żrących lub toksyn bez stosowania masek ponownego odpowietrzające lub urządzenia ochronnego.
  • Komplikacje związane z rakiem krtani mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się raka w całym ciele. Na pierwszych oznak problemów, udać się do lekarza i uzyskać szybką pomoc.

Objawy wrzód i Acid Reflux

Po boryka się z kwestiami żołądka, to tylko naturalne, na pytanie, co jest nie tak. Większość ludzi zakłada, że ​​mamy do czynienia z trochę kwasu refluks. Ale jak stan się utrzymuje i pogarsza, ludzie mogą myśleć, że mają wrzód, który ma objawy, które są podobne do refluksu kwasu.

Zgaga

Zgaga jest objawem refluksu kwasu i zarówno wrzodu. Zgaga jest zasadniczo uczucie pieczenia w rejonie klatki piersiowej.

Wzdęcia

Żeglarstwo występuje również z refluksem i wrzodów. Ten wzdęcia mogą towarzyszyć gazu.

Nudności

Wielokrotnie osób cierpiących na obu refluksem lub wrzodu nie wystąpić pewne nudności, które mogą powodować wymioty.

Kurcze

Innym często spotykanym objawem oba te warunki są skurcze w jamie brzusznej. Jednakże, wrzody wywołać faktyczny ból na czczo, w porównaniu do bólu związanego z po posiłku.

Utrata apetytu

Zależnie od ciężkości obu warunkach osoba może zacząć tracić apetyt, nawet jeśli jedzenia nie przynieść ulgę (jak w przypadku owrzodzenia).

Wrzód trawienny Zapobieganie

Wrzód trawienny jest zdefiniowana jako zmiany lub owrzodzenia znajdującego się w przewodzie jelitowym i które mogą tworzyć w dowolnym miejscu w górnej części jelita cienkiego, zwanego dwunastnicy. Te rodzaje wrzodów są najczęściej spowodowane przez bakterie i infekcyjnych przewlekłego stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Dowiedz się, jak zapobiec wrzody trawienne pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo powikłań, takich jak perforacja, krwawienia lub niedokrwistości.

Przestań używać NLPZ

Wiele osób przewlekle użytkowników niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak Advil aspiryna i ibuprofen. Te over-the-counter leki są powszechnie stosowane w leczeniu i łagodzeniu bólu, zapalenia, bólu mięśni i bóle głowy. Jednak nadużywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych zmniejsza skuteczność zdolności przewodu pokarmowego w celu ochrony żołądka ze śluzu, substancji chemicznych, które neutralizują kwas żołądkowy i krążenie krwi, co zwiększa naprawę i odnowę komórek.

Unikaj palenia

Choroby Narodowy trawienne Informacje Clearinghouse, że tych, którzy palą mają zwiększone ryzyko zachorowania na wrzód trawienny, a nawet rozwijać się chorobie lub inne rodzaje wrzodów, które wolno się goją niż ci, którzy tego nie robią. Nawet leki na receptę są często nieskuteczne w leczeniu wrzodów, gdy osoba nadal pali.

Unikaj alkoholu

University of Maryland Medical Center mówi, że prawie 25 milionów Amerykanów rozwijać wrzód trawienny w ich życiu. Nadużywanie alkoholu może być ważnym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju wrzodów żołądka i podrażnia je, tworząc bardzo powolny proces gojenia. Badania nie byli w stanie określić dokładną korelację pomiędzy rozwojem alkoholu i chorobie wrzodowej, ale naukowcy wiedzą, że wrzody są częściej diagnozowane w tych, którzy piją intensywnie, niż tych, którzy tego nie robią.

Leczenie refluks Zapalenie krtani

Refluks jest stanem, w którym porusza się kwasu żołądkowego lub żywności z żołądka do przełyku i krtani powodu słabości mięśni zwieracza (zawór, który powinien zapobiec). Refluks zapalenie krtani występuje, gdy przepływ kwasu krtani w górę do swojej skrzynki głosowej (), co powoduje astmę, ból gardła, kaszel, przewlekła chrypka lub uczucie, że obce ciało zostało złożone w gardle.

Leki zobojętniające sok żołądkowy

Najbardziej konserwatywne leczenia refluksowego zapalenia krtani jest stosowanie środków zobojętniających, takich jak Rolaids, Tums, Alka Seltzera Maalox i Gaviscon. Sprawdzić efekty uboczne leków zobojętniających wybrać, ponieważ niektóre z nich mogą powodować biegunkę i inne mogą powodować zaparcia. Zazwyczaj leki zobojętniające należy 30 do 60 minut po każdym posiłku i ponownie przed snem. Przed podjęciem jakichkolwiek leków zobojętniających kwas solny należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby mieć pewność, że nie będą wchodzić w interakcje z innymi lekami, które zażywasz.

Dieta

Niektóre pokarmy należy unikać, gdy masz refluks zapalenie krtani, takich jak smażone lub pikantne żywności, pomidorów, czekolady, cebuli, mięty i cytrusów. Ponadto, napoje zawierające kofeinę, palenie tytoniu i alkohol może wszystko pogorszyć stan. Twoja dieta powinna być ogólnie niskiej zawartości tłuszczu. Należy unikać dużych posiłków w porze kolacji, a także podjadania po obiedzie i przed snem. Nie powinno się położyć na kilka godzin po jedzeniu.

Leki

Niektóre leki, które blokują kwas są dostępne bez recepty, takie jak Pepcid, Zantac, Tagamet i Axid. Jeśli leki te nie są na tyle silne, aby złagodzić objawy, lekarz może przepisać leki zwane inhibitorami pompy protonowej, takie jak Prilosec i Prevacid. Inhibitory pompy protonowej zmniejszają wytwarzanie kwasu żołądkowego. Inny lek na receptę, które mogą być pomocne jest Reglan, co zwiększa trawienne skurcze opróżnić żołądek szybciej.

Styl życia

Pewne zmiany w stylu życia mogą również przyczynić się do zmniejszenia objawów. Noś wygodne ubranie, które nie są mocno wokół żołądka. Zmniejszenie stresu może zapobiec wzrost kwasu żołądkowego. Jeśli wystąpią dużo stresu na co dzień, może chcesz spróbować techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie lub medytacji. Jeśli masz nadwagę, zmniejszenie masy ciała może zmniejszyć refluks.

Zapobieganie

Spanie z głową łóżka podwyższone mogą pomóc kwas płynącej w górę. Możesz spróbować umieścić bloki pod bedposts podnieść swoje łóżko. Możesz też spać na dwóch lub więcej poduszek lub użyć klina pianki, który podnosi głowę i górną część klatki piersiowej. Unikać niesteroidowe leki przeciwzapalne, ponieważ mogą one zwiększyć objawów refluksu. Niektóre leki na receptę mogą również przyczynić się do wrzenia, takie jak blokery kanału wapniowego i środki antycholinergiczne. Skonsultować się z lekarzem na temat możliwych alternatyw. Nigdy nie zaniechała żadnego z twoich leków bez konsultacji z lekarzem.

Co może pomóc uspokoić żołądek wrzód?

Wrzody żołądka są otwarte rany, które mogą rozwijać się na wewnętrznej błony śluzowej żołądka. Według MayoClinic.Com, wrzody żołądka wpływa tak wiele jak 10 procent Amerykanów w pewnym momencie w ich życiu. Ale z zaliczek, które zostały dokonane w dziedzinie medycyny, istnieje wiele sposobów, aby uspokoić wrzodów żołądka.

Antybiotyki

Wrzody żołądka, ponieważ wiele postaci w wyniku bakterii H. pylori (H. pylori), lekarze zazwyczaj wiążą się z kombinacji antybiotyków, aby zapewnić, że zostanie całkowicie zniszczone. Niektóre z antybiotyków powszechnie zalecanych dla wrzodów żołądka są amoksycylina, klarytromycyna i metronidazol.

Blokery kwasowe

Blokery kwasu, znane również jako histaminy lub H-2 blokery, mogą być również przepisany przez lekarza, aby zmniejszyć ilość kwasu solnego w przewodzie pokarmowym. Prowadzi to do łagodzenia bólu wrzodów żołądka i promować szybsze gojenie.

Leki zobojętniające sok żołądkowy

Leki zobojętniające sok żołądkowy, takie jak węglan wapnia (TUMS) i wodorotlenku magnezu (Milk Phillipsa Magnezji) może łagodzić wrzód żołądka przez kwas żołądkowy neutralizowanie istniejących, zapewniając szybką ulgę w bólu.

Światłowód

Dietę bogatą w błonnik nie tylko pomaga zapobiegać tworzeniu się wrzodów żołądka, ale może również przyspieszyć wyjście z już istniejących.

Redukcja stresu

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, redukcji stresu przy regularnym stosowaniu technik relaksacyjnych może zmniejszyć ból z wrzodów żołądka. Ponadto, redukcja stresu może ewentualnie zmniejszyć zapotrzebowanie na NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), jak również. Jest to przydatne, ponieważ leki z grupy NLPZ mogą powodować wrzody żołądka u niektórych osób.

Jak Uwolnić Wrzód żołądka Ból NaturalnieMożesz używać naturalnych środków w celu złagodzenia bólu żołądka wrzód. Wrzody są ranami, które tworzą się w błonie śluzowej żołądka, przełyku, albo górnej części jelita cienkiego. Wrzód żołądka wywołuje przewlekły ból, który zwiększa wytwarzanie kwasu z żołądka wchodzi w kontakt z raną. Wrzód ból wydaje się być najbardziej dotkliwe, gdy żołądek człowieka jest pusty. Ból może rozciągać się od pępka do mostka. Ludzie, którzy doświadczają objawów na wrzód powinien skontaktować się z lekarzem przed próbą naturalnych środków na brzuchu. Ulga można znaleźć poprzez dodanie pewnych pokarmów i naturalne przyprawy do diety.

Instrukcje

1 Jedz sześć małych posiłków w ciągu dnia. Rozstaw posiłków na ten sposób pomoże zmniejszyć ból wrzodów żołądka, bo to pomoże uniknąć dodatkowych dolegliwości powodowanych przez ekstremalne głodu lub nad jedzeniem. Nie spiesz się z posiłków. Zamiast wziąć swój czas, aby dokładnie żuć jedzenie. Nie jeść tuż przed snem, ponieważ może to powodować uwalnianie kwasu żołądkowego, które może spowodować ból podczas snu. Przestań jeść co najmniej 2 godziny przed snem.

2. Ogranicz spożycie alkoholu. Zgodnie z Mayo Clinic, pije zbyt dużo alkoholu może powodować przewlekłe bóle żołądka u osób z chorobą wrzodową. To dlatego, że alkohol może zmniejszać wyściółki śluzowej wzdłuż jelit i żołądka, co może prowadzić do krwawień i stanów zapalnych.

3 pić surowy sok z kapusty do naturalnej ulgi żołądka. Surowy sok kapusta jest dobre dla przewodu pokarmowego i zapobiega wrzody, a także kwasu refluks żołądka. Jej skuteczność została wystawiona na próbę podczas studiów na Uniwersytecie Stanforda. Pacjenci uczestniczący w badaniu, które otrzymały surowy sok z kapusty Daily uzdrowienie ze swych wrzodów po zaledwie jednego tygodnia.

4 słodzenia potraw z miodem. Miód jest kolejnym naturalne leczenie przewlekłego bólu żołądka. Zatrzymuje wzrost H. pylori, który jest bakteria, która powoduje wrzodów. Użyj swojego miodu do słodzenia herbaty, tosty, i zbóż.

5 Pij koniczyna czerwona herbata z posiłkami. Ta herbata jest również ulgę od bólu żołądka wrzód. Ma działanie neutralizujące na kwas żołądkowy i ma działanie kojące. Możesz zapobiec nocnych zaostrzenia bólu wrzodowej żołądka pijąc jedną filiżankę herbaty czerwonej koniczyny przed pójściem spać w nocy.

Early Stage Wrzód Leczenie Diety

Wrzody są bolesne owrzodzenia na śluzówkę przewodu pokarmowego. Przewodu pokarmowego składa się z żołądka, przełyku, dwunastnicy, jelita. Wrzody, które tworzą się w błony śluzowej żołądka są znane medycznie jako wrzody żołądka. Wrzody tworzą z wielu różnych powodów, zgodnie z American Academy of Family Physicians. Wczesne stadium mogą być wrzody często udało poprzez modyfikacje diety zmniejszające wydzielanie i innych środków żrących odpowiedzialne za spalanie całość w wyściółce jelit.

Przyczyny i objawy

Wrzody mieć wiele przyczyn. Większość wrzody powodowane są przez bakterie H. pylori tzw. Wytwarzania zbyt dużo kwasu żołądkowego może również powodować wrzodów z powodu kwas spala wyściółki żołądka i przewodu pokarmowego. Niektóre over-the-counter leki wiadomo, że powoduje wrzody, jak również, gdy są brane przez dłuższy okres czasu. Leki te zawierają wszystkie leki przeciwzapalne, takie jak ketoprofen, ibuprofen i naproksen. Niektóre określone leki mogą powodować owrzodzenia, jak również, w szczególności leki stosowane w leczeniu zapalenia stawów, mówi American Academy of Family Physicians.

Więc skąd wiesz, kiedy masz wrzody? Szanse są, jeśli występują objawy wrzód to prawdopodobnie masz, albo przynajmniej mieć wrzód, który zaczyna tworzyć. Na wrzody żołądka, pierwszym objawem może być uczucie jak jesteś głodny, ale czuje gorzej po coś jeść i pić. Inne objawy to ból żołądka wrzody że obudzi Cię w środku nocy, poczucie bycia pełnym po tylko jedzenie bardzo mało, ciężkie uczucie lub uczucie jak jesteś nadęty, palący ból w jamie brzusznej, niewyjaśnione nudności, wymioty i utrata masy ciała (American Academy of Family Physicians, 2009).

Pokarmy jeść

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby pomóc wyeliminować objawy wrzodów żołądka lub zapobiegania pojawianiu się wrzodów na pierwszym miejscu jest zmiana diety. Zmiana diety wiąże się zwiększenie spożycia żywności, który okazał się mieć zdrowe wpływ na ulcers.You powinny zwiększyć spożycie niektórych witamin i składników mineralnych, takich jak witaminy E i należy również zwiększyć spożycie kwasów tłuszczowych omega-3. Oba z nich są pokazane, aby pomóc z błony śluzowej przewodu pokarmowego, w całości, w tym żołądka, nie tylko pomagając ustępują objawy, ale także pomaga zapobiegać tworzeniu się wrzodów początkowo. Witaminy te mogą być spożywane w postaci suplementów lub żywności. Ryby, zwłaszcza łosoś, ma wysoki poziom omega-3 kwasów tłuszczowych i ryby powinny być spożywane regularnie.

Pokarmy, których należy unikać

Zmniejszenie środków spożywczych, które są znane powodować owrzodzenia lub podrażnić jest istotnym elementem diety leczenia owrzodzenie. Dlatego też, aby zapobiec objawy wrzodów żołądka, należy ograniczyć spożycie pikantne żywności, alkoholu, kofeiny i soli.

Co robi Foot Wrzód wyglądać?

Co robi Foot Wrzód wyglądać?


Owrzodzenie stóp, owrzodzenia kończyn lub niższa, to otwarta rana na stopy, pięty, a nawet między palcami. Nie zawsze jest to bolesny stan - czasem tylko osoba z wrzód czuje pieczenie, swędzenie lub uczucie, gdy mocno się owrzodzenie występujące. Bez leczenia, jednak wrzód na stopie może prowadzić do ropni i zgorzeli. Niektórzy nawet doprowadziły do ​​amputacji.

Rodzaje

Istnieją trzy rodzaje owrzodzeń: zastoju żylnego owrzodzenia, które są najczęstszym typem, tętnicze i neurotroficzne wrzody, które są spowodowane przez cukrzycę. Zgodnie z Cleveland Clinic, około 90 procent wrzodów są zastój żylny. Tętnicze są zazwyczaj najbardziej bolesne.

Identyfikacja

Każdy rodzaj wrzodu wygląda nieco inaczej. Owrzodzenia żylne zastoju są zwykle wokół kostki, mogą pojawić się czerwone i mają asymetryczny kształt. Oni mogą się spuścić płyn. Skóra wokół owrzodzenia mogą czuć się gorąco, zgodnie z Cleveland Clinic. Tętnic wrzody występują w stopie, nawet w palcach i nie mogą krwawienia. Neurotroficzne wrzody występuje na dolnej części nogi i mogą się różowy lub nawet czarny, w zależności od stanu choroby wrzodowej. O dziwo, niektórzy ludzie z neurotrofowych wrzodów nie może sobie nawet sprawy, że mają jednego, co czyni je jeszcze bardziej niebezpieczne, ponieważ mogą stać się bardzo często zainfekowane przed rozpoczęciem leczenia.

Przyczyny

Istnieje wiele przyczyn owrzodzeń. Cukrzyca jest głównym winowajcą za rozwój owrzodzeń. Pacjenci ze złą obrotu w dolnej części ciała, występuje ponadto ryzyko. Istnieją inne choroby, które mogą być przyczyną wrzodów, jak również, w tym niewydolność nerek i chorób zapalnych. Genetyka odgrywa również rolę w owrzodzeń. Dr Jefferey Johnson, MD, powiedział w 31 października 2005 wywiadzie, że około 15 procent osób z cukrzycą będzie, w pewnym momencie, rozwijać owrzodzenie stopy.

Leczenie

Owrzodzenie stóp trudno leczyć. Antybiotyki mogą być podawane pacjentowi, jeśli jest zakażenie, co często występuje. Skóra wokół wrzodów można usunąć w procesie zwanym "oczyszczenie". W niektórych ekstremalnych przypadkach stopa lub stopy mogą wymagać amputacji, a pacjent wyposażony protezy. To jest bardzo ważne, aby przestrzegać wszystkich zleceń lekarskich w leczeniu owrzodzenia stopy, aby mogła ona szybko i całkowicie wyleczyć, bez następujących zakażeń.

Zapobieganie

Profilaktyka wrzodów stóp dotyczy utraty wagi, jeśli jest narażone na ryzyko rozwoju cukrzycy. Palenie zwiększa ryzyko cukrzycy, i, z kolei, ryzyko owrzodzeń, więc rzucenie jest środkiem zapobiegawczym, jak również. Jeżeli cukrzyca jest już zdiagnozowana, co higieny stóp na pewno jest dobrze utrzymany jest ważne, a także na sobie odpowiednie buty z odpowiednim wsparciem.

Wrzód żołądka Diagnoza

Wrzód żołądka Diagnoza


Nowotworu żołądka lub wrzód trawienny jest okrągły ból występujący w przypadku błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy, został zużyte z soków trawiennych i soku żołądkowego. Wrzody żołądka mogą pochodzić z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub zakażeniem Helicobacter pylori. Leczenie może obejmować leki zobojętniające sok żołądkowy, antybiotyki i inne leki. Zanim jednak można zastosować leczenie, diagnoza wrzód żołądka musi najpierw być dokonane. Ponieważ mogą wystąpić krwawienia, perforacja lub inne poważne powikłania, rozpoznanie wrzód żołądka jest niezbędna.

Fizyczne egzaminu

Pierwsza część w procesie diagnozowania choroby wrzodowej żołądka jest zobaczyć się z lekarzem. Lekarz zbada pacjenta i omówić wszystkie objawy, które pacjent doświadcza.

Objawy

Wrzód żołądka objawy mogą się różnić. Częstym objawem jest ból brzucha. Jest również możliwe, aby łagodne objawy lub wcale. Nasilenie objawów nie wskazuje, ciężkość choroby wrzodowej żołądka. Nawet tych, którzy mają wrzody wrócić nie może mieć ból. Inne objawy wrzodów żołądka to uczucie pieczenia w górnej części jamy brzusznej i / lub napady głodu jednej do trzech godzin po jedzeniu i w środku nocy.

Endoskopia

W celu weryfikacji rozpoznania wrzodu żołądka, lekarz może zarządzić egzamin z górnego odcinka przewodu pokarmowego, zwany endoskopii. Podczas endoskopii, pacjent jest uspokajające. Lekarz wkłada niewielkiego instrumentu z rury i aparat do gardła i wewnątrz żołądka. Endoskopia jest najbardziej niezawodne narzędzie do diagnozowania wrzód żołądka, ale to jest nadal możliwe do lekarza przegapić drobne owrzodzenia, które mogą być obecne jeszcze trudno dostrzec wyraźnie. Wrzody można znaleźć na ścianie żołądka, jak również w dwunastnicy, które jest częścią jelita cienkiego pomiędzy żołądka i jelita cienkiego.

Biopsje endoskopowe

Podczas endoskopii, jeśli lekarz widzi coś podejrzanego lub sprawdzić, czy wrzody żołądka jest nowotworowych, będzie używać endoskopu, aby zrobić biopsję (małą próbkę tkanki do wysłania do specjalnego laboratorium i badane pod mikroskopem). Biopsja może to pomóc w określeniu, czy bakterie, a niektóre, przez H. pylori jest obecny. Również podczas endoskopii, lekarz może powstrzymać krwawienie z wrzodu i ewentualnie zmniejszyć przyszłe krwawienie.

X-Ray

Czasami rentgenowskie jest wykorzystywane w celu ustalenia rozpoznania wrzodu żołądka. Rentgenowskie żołądka i dwunastnicy są pobierane za pomocą baru kontrast. Pacjent jest instruowany połknąć płynu (baru) w celu za x-ray, aby lepiej pokazać, żołądka i dwunastnicy. Rentgenowskie pomóc lekarz, aby ocenić rozmiar i nasilenie wrzód żołądka. Może to być trudne do określenia, czy w trakcie endoskopii wrzód jest zakryta przez fałdę lub jest w dalszej części dwunastnicy.

Wrzód żołądka Pomoc

Wrzody są dziury i rany znaleźć w wyściółce przewodu pokarmowego. Mogą one występować w jelicie cienkim, znany jako choroby wrzodowej dwunastnicy lub na brzuchu, o których mowa w wrzód żołądka. Owrzodzenia mogą być bardzo bolesne, więc dobrze jest, aby zrozumieć, zarówno ich przyczyny i odpowiednie zabiegi.

Przyczyny i objawy

Bakterie zwane Helicobacter pylori (H. pylori) powoduje wrzody. Oprócz H. pylori, soków i kwasów, które pochodzą z żołądka może nasilać te wrzody przez spalanie wyściółki przewodu pokarmowego jest. Stres jest również możliwy wkład w rozwój swoich wrzodów.

Leki przeciwzapalne mogą powodować wrzodów. Długotrwałe użycie może spowodować uszkodzenie błony śluzowej żołądka w i wywołać wrzody. Przykłady te leki zawierają ibuprofen, aspiryna, naproksen i ketoprofen.

Objawy choroby wrzodowej to: W czasie posiłków, czujesz się pełna szybko; czujesz się nadęty i ciężkie, a także masz uczucie pieczenia w żołądku; Ból powoduje można obudzić się ze snu; utrata masy ciała; wymioty.

Zabiegi medyczne

Jedną z metod leczenia owrzodzeń jest, aby pozbyć się jego przyczyny, na H. pylori. Inne formy celów leczenia obniżające produkcję kwasu w żołądku.

Obróbka zwana terapia potrójna jest podawany do zniszczenia H. pylori. Łączy dwa antybiotyki, z subsalicylan. Dodatkowe leki mogą być dodawane do zmniejszenia ilości kwasu w żołądku.

Liczne inne rodzaje leków mogą być stosowane do leczenia wrzodów. Inhibitory pompy protonowej i H2-blokerów są odpowiedzialne za zmniejszenie produkcji kwasu w żołądku. Pozytywne wyniki mogą być odczuwalne w ciągu trzech dni.

Leki zobojętniające zneutralizuje kwas w żołądku i pomaga chronić wyściółkę z płonących wpływu kwasu. Przyspiesza to proces gojenia żołądka.

Misoprostol jest inna forma leku, który jest zdolny do zmniejszenia produkcji kwasu, chroniąc wyściełających żołądka.

Strona główna zadośćuczynienie

Zdrowsze dieta jest bardzo korzystne w leczeniu wrzodów. Zalecane pokarmy to mango, banan, daty, melon, kapusta i mleko

Mleko migdałowe dostarcza organizmowi białka i dobrej pozbywa się nadmiaru kwasów w żołądku. Mleko kozie jest również skuteczny w leczeniu wrzodów.

Należy unikać kwaśny lub owoców cytrusowych i tłuste jedzenie. Rzucić palenie, ograniczyć spożycie kofeiny i alkoholu, i starają się zmniejszyć codzienny stres. To może przyspieszyć gojenie żołądka i zapobiec nawrotom choroby wrzodowej.

Objawy uszkodzenia nerwów krtani

Dwa krtani nerwów dołączyć do krtani, powszechnie nazywane krtań. Pomagają one poruszać struny głosowe, co pozwala rozmówcą, a także zapobiec żywności lub płynu z dostania się do tchawicy lub tchawicy. Uszkodzenia nerwów krtani może wynikać z kilku różnych schorzeń i różne objawy.

Przyczyny

Krtaniowego uszkodzenie nerwu może być spowodowane przez powikłanie po zabiegu, a zwłaszcza operacji związanej z sercem, tarczycy lub do płuc. To również może wynikać z rurką do oddychania w tchawicy lub guzów lub innych narośli.

Objawy gardła

Krtani objawy uszkodzenia nerwów to trudność mówienia lub połykaniu i chrypka.

Objawy oddechowe

Dodatkowe objawy to trudności w oddychaniu i duszność.

Niebezpieczne objawy

Niebezpieczne objawy obejmują wdychania żywności lub płynu do płuc, co może powodować zachłystowe zapalenie płuc.

Leczenie

W niektórych przypadkach, nerwów odzyskuje na własną rękę, ale czasem uszkodzenie jest trwałe. Operacja może być potrzebne, a niektórzy ludzie potrzebują terapii głosowej.

Leczenie raka krtani

Leczenie raka krtani


Krtani lub raka krtani formy w komórkach wyściełających krtań. Krtani składa się z trzech części: supraglottis, głośni i subglottis. Leczenie jest określona w części, w którym odcinku w raka krtani, a także etap rozwoju komórek rakowych.

Etap I i ​​II

Podstawowym sposobem leczenia raka larngeal w etapach I i II jest radioterapia. W zależności od lokalizacji nowotworu, może być usunięty chirurgicznie lub uszkodzoną część krtani mogą być usunięte. Jeżeli rak jest w głośni, chirurgii laserowej może być także rozwiązaniem.

Etap III

Oprócz wariantów etapów I i II, leczenie raka larngeal w etapie III może również obejmować usunięcie tarczycy lub węzłów chłonnych. Ponadto, chemioterapia może być wprowadzony do planu leczenia na tym etapie.

Etap IV

IV stadium raka krtani potraktowano całkowitego usunięcia krtani. Ponadto, tarczycy i węzły chłonne są zazwyczaj usuwane. Promieniowanie i chemioterapia są zazwyczaj podane, jak również.

Przychodnie

Istnieje kilka operacji powszechnie stosowane w leczeniu raka krtani. Należą cordectomy (usuwanie strun głosowych); nadgłośniowych laryngektomii (usunięciu supraglottis); tarczycy (usunięcie tarczycy); i hemilaryngectomy, częściowe lub całkowite laryngektomii krtani (usunięcie połowy, części lub całości krtani, odpowiednio).

Rokowanie

Prawdopodobieństwo wyjścia z raka krtani zależy od czynników, w tym, gdzie guz jest, jak duży i agresywny to, na jakim etapie jest to w przypadku rozpoczęcie leczenia oraz wieku i stanu zdrowia pacjenta. Rak krtani ma wskaźnik przeżycia 80 procent (dla co najmniej pięciu lat po zakończeniu leczenia), gdy stwierdzono w pierwszych dwóch etapach. Liczba ta spada do 60 procent dla etapu III i 25 procent dla etapu IV.

Dieta dla chorych wrzód

Wrzody żołądka są bolesne i trwałe warunki spowodowane przez nadmierną kwasowość w żołądku. Wrzody są dość powszechne schorzenie, wpływając kilka milionów osób w samych Stanach Zjednoczonych. Chociaż wrzody mogą być traktowane z medycyny z pewnością, objawy wynikające z wrzodu może być zminimalizowane przez przestrzeganie rygorystycznego planu diety.

Wrzody żołądka

Wrzodów typowo występują w zwykle chronione błony śluzowej żołądka. W żołądku kwas wyżera części przewodu pokarmowego, małych form otworów. Otwór ten może powodować objawów takich jak pieczenie lub żucia w jamie brzusznej, który może trwać od 30 minut do kilku godzin. Bakterie Helicobacter pylori uważa się, odgrywa rolę w tworzeniu się wrzodów.

Dieta i wrzody

W spożyciu niektórych pokarmów (i rodzajów żywności) może wywołać nagłe pogorszenie istniejącej choroby wrzodowej, odpowiednia dieta dla chorych wrzód będzie starał się zminimalizować to prawdopodobieństwo, zapewniając możliwie najlepsze środowisko dla gojenia się rozpocząć. Chociaż nie są zazwyczaj pewne zindywidualizowane wyzwalacze, które trzeba odkryć dla siebie, wiele żywności wpływających wrzody są wspólne czynniki drażniące, co unikanie ostrożne w każdej skutecznej diety.

Zalecenia żywieniowe

Jako część diety w leczeniu wrzodów, należy unikać następujących grup żywności: napojów zawierających kofeinę, alkoholu, ostrych przypraw, smażonych potraw, pokarmy zawierające pomidory i pokarmów zawierających nadmiar tłuszczu. Są to najczęściej pokarmy wyzwalające wpływające pacjentów wrzód. Spożywać pokarmy zawierają produkty pełnoziarniste, owoce cytrusowe, bez jaj, ryb, mięsa i nabiału.

Borderline przekąski

Niektóre produkty stanowić problem dla niektórych osób, ale nie dla innych. Niektóre z tych "granicznych" kłopotliwe żywności obejmują pikantne wędliny takie jak kiełbasa, ryż, kapusta, całych produktów mlecznych, sosów, wypieków i wszelkich produktów, które są przyprawione mocno, jak z sosem barbecue lub papryki.

Dostosowywanie diecie

Najlepszym sposobem, aby ustalić, które pokarmy wpływają że wyraźnie jest prowadzić dziennik żywności wymieniający pokarmy spożywane w ciągu dnia wraz z wynikającymi objawów. Z biegiem czasu, powinieneś być w stanie zidentyfikować powiązania pomiędzy objawów zaostrzeń i konkretnych pokarmów wyzwalających uniknąć. Tak więc, podczas gdy wyżej wymienione elementy mogą dać pole do gry, której idea żywności może mieć wpływ na wrzód, prowadzenie dziennika żywności może pomóc wąskie rzeczy się dalej, w wyniku optymalnej diety dla danego stanu.

Jak działa gardła Wrzód Form?

Wirus opryszczki pospolitej

Owrzodzenie gardła, są bolesne podrażnienia lub zmiany, z podszewką gardła i ma wiele przyczyn. Jednym z najczęstszych przyczyn jest wirus Herpes Simplex, który zazwyczaj wpływa na obszar warg i jamy ustnej i często mogą podróżować w jamie ustnej i gardle inwazji.

Ospa wietrzna wirusów

Osoba cierpiąca na wirusa ospy wietrznej może rozwinąć się owrzodzenie gardła, mniej-objawem wirusa. Choć wirus ospy wietrznej jest najczęściej związane z skórę lub skórę, zakłóceń i owrzodzenia, miękka podszewka błony śluzowej gardła nie jest odporny.

Nadmierne spożycie alkoholu

Ciężkie nadużywających napojów alkoholowych, zwłaszcza napojów, takich jak whisky, są narażone na owrzodzenia gardła. Podszewka błony śluzowej gardła jest bardzo wrażliwe na wpływy zewnętrzne, a regularne spożywanie napojów alkoholowych może rozpalać błony śluzowej gardła.

Zakażenia bakteryjne

Różnorodność infekcji bakteryjnych może powodować wrzody gardła do formy. Anginy, co jest wspólne zakażenie bakteryjne, mogą często prowadzić do bolesnego owrzodzeniem gardła. Bakterie rozpala i podrażnia błonę śluzową gardła, aw ciężkich przypadkach mogą tworzyć wrzód

Wrzód trawienny leki

Wrzody trawienne są otwarte rany wyściółki żołądka lub dwunastnicy, w jelicie cienkim. Te owrzodzenia są tworzone przez kwas żołądkowy i enzymów trawiennych żołądka nazwie pepsyna. Istnieje kilka metod leczenia wrzodów trawiennych, ale rodzaj leczenia zależy od tego, co spowodował owrzodzenie zacząć.

Dwie główne przyczyny

To były myśli, że stres i dieta były głównymi czynnikami przyczyniającymi się do wrzodów, ale teraz lekarze są wskazując na dwóch pozostałych sprawców: z Helicobacter pylori (H. pylori), bakterii i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Wrzód wywołany przez bakterie H. pylori zazwyczaj traktuje się szereg leków i wrzód wywołany przez NLPZ, zazwyczaj słabnie gdy człowiek jest zatrzymana za pomocą leku odpowiedzialnego za to.

Terapia Trzyosobowy

Potrójnej terapii jest szereg leków stosowanych w leczeniu wrzodu trawiennego spowodowanego przez bakterie H. pylori. Podczas tego zabiegu, który trwa około dwóch tygodni, pacjent przyjmuje:
-Bismuth Subsalicylanem (np, Pepto-Bismol) cztery razy dziennie
-Tetracycline (Antybiotyk) cztery razy dziennie
-Metronidazole (Antybiotyk) trzy razy dziennie

Podwójna terapia

Terapia podwójna ma innej opcji leczenia wrzodów żołądka wywołanych przez bakterie H. pylori. Został on opracowany dla pacjentów, którzy nie reagują dobrze na złożoność i uboczne skutki terapii potrójnej. Uproszczony podwójna terapia również trwa zwykle około dwóch tygodni i składa się z pobierania:
-Amoxicillin (Antybiotyk) trzy razy dziennie
-Metronidazole (Antybiotyk) trzy razy dziennie

Unikanie NLPZ

Kiedy osoba za wrzód trawienny jest spowodowana przez NLPZ, takie jak aspiryna, ibuprofen i naproksen, leczenie zwykle obejmuje zahamowanie NLPZ, który spowodował wrzód. Przyczyną owrzodzenia opracowany był ponieważ jeden z tych leków uszkodzenia warstwy śluzowej żołądka i / lub utrudnione na zdolność żołądka do leczenia się. Oprócz tego, że polecił odstawienie leków odpowiedzialnej, osoby związane z wrzodu również NLPZ mogą być przepisywane leki zobojętniające sok żołądkowy, leki o nazwie H2-blokerów lub inhibitorów pompy protonowej, aby zmniejszyć ilość kwasu produkowanego w żołądku.

Zmiany w stylu życia

Zgodnie z Mayo Clinic, około 5 do 10 procent Amerykanów uzyskać wrzód trawienny w trakcie ich eksploatacji. Niektóre czynniki, które mogą sprawić, że osoby bardziej prawdopodobne, aby uzyskać wrzód trawienny to palenie, picie, spożywanie aspiryny i wcześniejsze owrzodzenia. Ktoś, kto ma już wrzód zachęca powstrzymać się od palenia, picia i przyjmowanie aspiryny lub innych leków z grupy NLPZ, nawet jeśli wrzód tej osoby został spowodowany przez bakterie H. pylori.

Objawy

Choć niektóre wrzody nie generują zauważalnych objawów, jeśli masz owrzodzenie może wystąpić jeden lub wiele z następujących czynności:
-A Gryząc / pieczenie w brzuchu między mostkiem a pępkiem
-Waga Straty
-Appetite Straty
-Nausea
-Fatigue
-Weakness
-Blood W kale lub wymiotach

Jeśli podejrzewasz, że masz wrzody, umówić się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe. Ostatnie trzy Objawy na liście może to być spowodowane wrzód krwawienie, ciężkim stanie, które mogą wymagać operacji.