adcov.com

wpływ palenia na układ nerwowy

Wpływ palenia tytoniu na układ nerwowy

Układ nerwowy

Układ nerwowy składa się daną osobę w mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów różnych łączące dwa i działają w całym ciele. Układ nerwowy przenosi impulsy elektryczne do mięśni i ścięgien, które wprowadzają informacje do mózgu, więc może być analizowane. Usterka w układzie nerwowym człowieka może prowadzić do poważnych problemów w komunikacji między ciała. Układ nerwowy jest podatny na pewne substancje chemiczne, zwłaszcza znajdującym się w lekach. Obejmuje tytoniu, a co się dzieje, gdy osoba pali go.

Nikotyna

Kiedy osoba pali, zazwyczaj nie tak absorbować nikotynę z papierosów. W dużych dawkach, nikotyna działa jak śmiertelną trucizną; w mniejszych robi, działa jak środek pobudzający. Kiedy człowiek zapala papierosa, ona wdycha dym przez usta do płuc. Dym tytoniowy składa się z cząstek smoły, i dołączone do smoły jest nikotyna. Po nikotyny w płucach jest wchłaniany do krwiobiegu i prowadzi do mózgu. Po nikotyny w mózgu wpływa na układ nerwowy. W zależności od nastroju człowieka efekty palenia może być rozluźniania, albo stymulowanie, ale reakcje neurologicznymi są takie same.

Efekty

Gdy nikotyna osiąga system nerwowy osoby, to powoduje, że układ nerwowy, aby stać się bardziej wrażliwa i stymulowane. Prowadzi to do wzrostu ciśnienia krwi i częstości akcji serca, oddychanie i szybsze zwężenia tętnic. Są to krótkoterminowe skutki palenia, ale są skutki ludzie zauważają najbardziej. Jednak długoterminowe skutki palenia na układ nerwowy są bardzo niebezpieczne. Według thescooponsmoking.org, układ nerwowy może być uszkodzony przez długotrwałego narażenia na nikotynę, co osoby bardziej podatne na warunki, takie jak stwardnienie mięśni. Jeżeli dana osoba ma już zaburzenia układu nerwowego, palenie może pogorszyć tę chorobę i ewentualnie jeszcze gorzej.

Jakie są niebezpieczeństwa palenia cygara?

Jakie są niebezpieczeństwa palenia cygara?


Palenie jest złe dla Ciebie - jest to znany fakt. Jednak, jeśli chodzi o palenie cygar, niebezpieczeństwa nie są tak jasne, czy jako znana i użytkownicy nie są tak oczerniany jako palaczy papierosów. Wiele osób zakłada, palenie cygar jest bezpieczniejsze niż palenie papierosów i że ryzyko zachorowania na raka jest niższa. Ten artykuł czyści się kilka nieporozumień i wyznacza niebezpieczeństwa związane z paleniem cygar.

Tytoń

W odróżnieniu od papierosów, cygar są w wielu różnych kształtach i rozmiarach, niektóre pomiary do 7 cali. Większe cygara mają od 5 do 17 gramów tytoniu i cygar można przeprowadzić jedną taką samą ilość tytoniu, jak paczki papierosów. Trzy najbardziej szkodliwe składniki tytoniu nikotyny, smoły i tlenku węgla, wszystkie bardzo szkodliwe dla organizmu.

Nałóg

Kiedy pali cygaro, wchłonąć nikotynę za pośrednictwem błony śluzowej jamy ustnej. Następnie rozprzestrzenia się w ślinie w ilościach wystarczająco odpowiednie do rasy uzależnienia. Wdychanie nie jest wymagane aby tak się stało. Choć na ogół trwa od 1 do 2 godzin, aby palić cygaro, zawiera znacznie więcej nikotyny niż papieros, co uzależnienie bardzo możliwe.

Rak

Cygara palenie może powodować różne rodzaje raka, głównie te związane z jamy ustnej (usta, wargi, języka, gardła i krtani). Brak zęba, raka krtani i raka płuc trzy z najczęstszych dolegliwości spowodowanych paleniem cygara. Cygara palaczy, którzy nie wdychać są dwukrotnie bardziej narażone na rozwój raka płuc, jak osoby niepalące.

Środowiskowy

Gdy dym cygar jest uwalniane do powietrza, jest znany jako używane, biernego lub środowiska dym tytoniowy (ETS). ETS od dymu cygar zawiera toksyn i substancji drażniących (tlenku węgla i nikotyny), plus substancje rakotwórcze (benzen, arsen i węglowodory). Ponieważ ma więcej cygara tytoń niż papierosa uwalnia więcej ETS.

Zaburzenia erekcji

Cygara palenie może powodować zaburzenia erekcji u mężczyzn. Ze względu na niekorzystny wpływ palenia cygara ma na hormony, układ nerwowy i krążenia, palacze są dwa razy częściej doświadczać impotencji jako osoby niepalące. Badania pokazują również, że narażenie na bierne palenie może powodować zaburzenia erekcji, jak również.

Rzucenie

To nigdy nie jest łatwe rzucenie substancji uzależniających. Jednak rzucenie cygara zmniejsza ryzyka dla zdrowia i środowiska oraz poprawia ogólną jakość życia - swoje tętno, ciśnienie krwi i oddech staje się bardziej zrównoważone. Ulepszenia te są czasami postrzegane bezpośrednio po wyjściu.

Znaki i objawy stresu na układ nerwowy

Znaki i objawy stresu na układ nerwowy


Oznaki i objawy stresu na układ nerwowy są sposobem organizmu na ostrzeganie nas o potencjalnej szkody. Stres jest automatyczna reakcja na zauważone zagrożenia, i to wywołuje akcję z układu nerwowego. Objawy podmiotowe i przedmiotowe składają się z połączonych sygnałów nerwowych i hormonalnych, a bez nich system nerwowy może pójść do przeciążenia. Aby uniknąć tego zjawiska, należy rozpoznawać sygnały. Objawy stresu i objawy mogą być poznawcze, emocjonalne, fizyczne i behawioralne.

Poznawczy

Poznawcze objawy stresu są związane z możliwością wykorzystania rozumowania, intuicji lub postrzeganie. Obejmują one utratę pamięci, słaba dbałość o szczegóły, niezdolność do skupienia, pesymizm, lęk i stały niepokój. Inne objawy poznawcze stresu są tendencją cios rzeczy nieproporcjonalne lub być perfekcjonistą. Myśli o śmierci i uczucie bezradności są objawy poznawcze. Słabe wyrok i niezdecydowanie są również uważane za objawy poznawcze.

Emocjonalny

Emocjonalne objawy stresu są związane z subiektywnym odczuciu. Samotność, zły humor i smutek są wszystkie emocjonalne objawy stresu. Pobudzenie, złość i rozdrażnienie może ujawnić stres na układ nerwowy. Słabe poczucie własnej wartości, brak motywacji i uczucia są przytłoczeni są także emocjonalne objawy stresu, a także płacz, podejrzliwości i poczucie winy.

Fizyczny

Fizyczne objawy stresu mogą być niewytłumaczalne ból fizyczny. Ponadto, bóle mięśniowe, bóle głowy i bóle kręgosłupa mogą być spowodowane stresem. Ucisk w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu i skurcze żołądka mogą być objawy stresu. Zmęczenie, bezsenność i utrata zainteresowania seksualnego może być objawowe, jak również. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka, zaparcie, kwasu refluks, wrzody i zespołu nadwrażliwości jelita grubego może być odczuwany w warunkach stresu. Utrata popędu seksualnego może być objawem stresu. Mogą być choroby skóry, takie jak trądzik, wyprysk. Zmieniony układ odpornościowy, podwyższone ciśnienie krwi i podwyższony poziom cukru we krwi może być również objawy fizyczne.

Behawioralne

Behawioralne objawy stresu są wskazywane poprzez działania i reakcji. Są to zwiększone wykorzystanie alkoholu i kofeiny, zażywania narkotyków i palenia papierosów. Przejadanie się i waga zmiany mogą wskazywać stres. Konflikty w relacjach i przemocy może być behawioralne objawy stresu. Bezczynność i nadmierne spanie może mieć również stres jako przyczyny.

Ziołowe sposoby na rzucenie palenia

Rzucenie palenia jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, że wiele osób będzie się zmierzyć. Odstąpienie od nikotyny powoduje, że wielu ludzi, aby dać swoje wysiłki i wrócić do palenia. Zabiegi ziołowe mogą pomóc złagodzić objawy odstawienia i będziesz na dobrej drodze, by w końcu rzucić palenie papierosów. Leki ziołowe mogą nie działać dla wszystkich, a niektóre eksperymenty są wymagane, aby znaleźć odpowiednie leczenie dla Ciebie.

Przygotowanie z Ziołami

Rzucenie palenia wymaga przygotowania i planowania. Zabiegi ziołowe mogą być stosowane przed datą rzucenia na przygotowanie się do wycofania. Ustaw datę w kalendarzu i rozpocząć przy użyciu preparatów ziołowych przed tą datą. Pozwoli to zioła, aby rozpocząć pracę, aby pomóc, gdy przychodzi czas, aby wyrzucić papierosy.

Używać ziołowych suplementów lub stromych zioła w herbacie skutecznego zatrzymania palenia lekarstwo. Zabiegi ziołowe mogą nie tylko cię przez trudne etapy rzucania palenia, ale można je przywrócić dobry stan zdrowia, jak również.

Dobry plan rzucenia palenia powinny mieć wiele kierunków wsparcia. Sama siła woli nie jest zwykle na tyle, aby dać się coś tak wciągająca, jak palenie papierosów.

Zioła dla Złagodzenie Wycofanie

Korzeń kozłka jest powszechnie stosowany do zaprzestania palenia zioła. Zioło to ma relaksujący wpływ i może złagodzić napięcie czujesz w czasie odstąpienia od nikotyny. Podczas wycofywania się z nikotyny, u niektórych pacjentów może być trudno spać. Korzeń kozłka jest również wykorzystywany jako pomoc snu i mogą zachęcać głęboki i regenerujący wypoczynek w nocy. Użyj 300 mg do 600 mg korzenia kozłka lekarskiego raz dziennie, aby pomóc objawy odstawienia.

Spróbuj dziurawca do niepokoju podczas odstawienia nikotyny. Wiele osób korzysta z tego zioła w leczeniu depresji i lęku w sposób naturalny. Należy zawsze poinformować lekarza, jeśli używasz preparatów ziołowych, zwłaszcza brzeczki dziurawiec. Ten ziołowy leczenie może mieć niebezpieczne interakcje z lekami na receptę, które używasz. Użyj 300 mg z dziurawca jeden lub dwa razy dziennie, ile potrzeba, aby złagodzić objawy odstawienia.

Owsianej słomy działa na ośrodkowy układ nerwowy i jest pomocny w procesie wycofywania z papierosów. Alkaloidy w owsianej słomy są odpowiedzialne za jej uspokajający wpływ na układ nerwowy. Jest to także bogate w cynk i magnez, które pomagają odżywiać ciało podczas wycofywania. Użyciu 600 mg słomy owsianej jeden lub dwa razy na dzień dla tych korzyści.

Produkty ziołowe

Naturalne produkty roślinne, które są dostępne specjalnie dla rzucenia palenia są również. Całe-foods sklepy i strony internetowe witaminy przewozu tego typu terapii ziołowej. Wzory te łączą najbardziej skutecznych preparatów ziołowych do rzucenia papierosów. O plan i trzymać się z nim jest skuteczne podejście do rezygnacji nikotyny. Upewnij się, że masz tak wiele wsparcia, jak można podczas przeżywają wycofania nikotyny.

Zioła do rzucenia palenia

Zioła są używane od stuleci w całym świecie do leczenia różnych chorób i zaburzeń. Dzisiaj, zielarzy i naturalne terapeuci zalecają stosowanie ziół, aby złagodzić objawy rzucenia palenia. Zioła te są zgłaszane, aby pomóc oczyścić organizm, a także zrelaksować się i przywrócić system nerwowy. Przed podjęciem jakichkolwiek suplementów, skonsultować się z lekarzem, i porozmawiać z naturalnym terapeutą, aby znaleźć odpowiednie zioła dla Ciebie.

Lobelia

Stroiczka, znany również jako Indian tytoniu, posiada długą historię jak zioła używane do leczenia różnorodnych zaburzeń układu oddechowego, takich jak zapalenie oskrzeli i astma. Wiadomym jest, aby być rozluźniający i mówi się zrelaksować dróg oddechowych, aby oddychanie łatwiejsze. Jest on stosowany jako środek pomocniczy do zaprzestania palenia oraz w celu ułatwienia odstawienia nikotyny, ponieważ jest to mówi się, że wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, który jest podobny do efektu nikotyny.

Hizop

Hyzop uważa się za oczyszczanie zioło i jest stosowany przez różnych kulturach na całym świecie do leczenia chorób płuc, takich jak astma i zapalenie oskrzeli, jak również w leczeniu bólu gardła. Znane jest oczyszczenie toksyny z ciała i jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia krwi, ze względu na jego zdolność do regulowania krew i poprawy systemu krążenia, co zwiększa nakład. Zaleca się, w celu oczyszczenia płuc i przywracania krążenie po latach palenia.

Jarmułka

Skullcap jest znany jako silny środek wzmacniający układu nerwowego i jest stosowany do leczenia wielu różnorodnych zaburzeń związanych z układu nerwowego, takich jak zaburzenia z deficytem uwagi, epilepsja, histeria i bezsenność. To także jest stosowany w leczeniu objawów wycofania z uspokajających i barbituranów. To pomaga w wycofaniu nikotyny i skutki rzucenia palenia poprzez przywrócenie równowagi w systemie nerwowym i leczeniu objawów takich jak niepokój i bezsenność.

Żeń-szeń koreański

Koreański żeń-szeń jest stosowany od wieków jako ogólny tonik do energii, zdrowia i witalności. Zawiera adaptogenów, które są znane, aby pomóc ludziom radzić sobie ze stresem emocjonalnym i fizycznym. To również jest zgłaszane pomóc ciała produkcji endorfin, które zachęcają do poczucia szczęścia. Koreański żeń-szeń jest stosowany w celu obniżenia poziomu cukru we krwi i doprowadzić organizm do stanu równowagi, zbyt.

Dziurawiec

Dziurawiec jest stosowany jako środka antydepresyjnego. Jest to pomocne w leczeniu depresji i lęku związanego z rzucenia palenia. Jest on również stosowany jako środek czyszczący krwi i nerwów wzmacniający i przedstawiono, że mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Dziurawiec nie powinny być podejmowane, jeśli już podjąć inne antydepresanty, i należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego zioła.

Dostępność

Zioła te mogą być podejmowane w formie kapsułek lub w postaci herbaty. Można je znaleźć w sklepach zielarskich i punktów ze zdrową żywnością.

Jak Oczyścić Ciało palenia papierosów

Palenie ma ogromny negatywny wpływ na organizm, ponieważ nikotyna ataki prawie wszystkie organy życiowe. Oprócz nikotyny, dwutlenek węgla, który jest wdychane podczas palenia pustoszy również ciało. Inne szkodliwe substancje są cyjanowodór, tlenek węgla, siarki i tlenku azotu. Wszystkie te stopniowo zmniejszają zdolność organizmu do absorbowania tlenu i jako bezpośredni rezultat komórki w korpusu matrycy powoli bolesnej śmierci. Pierwszym krokiem, aby oczyścić organizm z tych negatywnych elementów jest rzucić palenie.

Instrukcje

1 Zabierz rodzinę do siebie i wypracować plan, aby pomóc Ci rzucić palenie. Poinformuj wszystkich bliskich przyjaciół o tej decyzji, więc nie będzie kuszony w początkowym okresie, który często jest krytyczny.

2 Uzyskaj poradę i pomoc do swojego lekarza rodzinnego, zwłaszcza w odniesieniu do objawów odstawienia nikotyny pragnienia i problemy. Istnieją specjalne kursy akupunktury, ziołolecznictwa, a także detoksykacji dostępne. Kształcić się i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ niezależnie od wyboru powinny uzupełniać swój styl życia i pracy.

3. Pij dużo wody, która będzie wypłukać toksyny i usunąć chrypkę od swojego głosu z powodu podrażnionej gardła. Przyjmują pokarmy bogate w antyoksydanty w diecie, ponieważ są to najlepsze pomocnicy w detoksykacji organizmu. Należy również zawierać dużo owoców i warzyw do swojej nowej diety. Jeden z najgorszych części ciała dotkniętego palenia, oprócz płuc jest wydalniczy. Jej funkcja może być poprawiona przez dodanie pokarmy o wysokiej zawartości włókna, które również pomóc w wypłukując z zabudowanym toksyn z ciała.

4 Z radą swojego lekarza to suplementy antyoksydacyjne w diecie. To zintensyfikować usuwanie wolnych rodników z organizmu, szybko spedycja odzysk organizmu.

5 Dodaj co najmniej 20 do 30 minut ćwiczeń w swojej codziennej rutyny. To jest bardzo ważne, ale najbardziej zaniedbana część odzysku z efektów palenia. Ćwiczenia pomagają w usuwaniu toksyn i poprawia układ krążenia i układ nerwowy. Jeśli nic więcej, po prostu chodzić energicznie przez 20 minut każdego dnia w drodze do i powrót z biura lub rynku.

Wskazówki:

  • Rzucenie palenia jest najtrudniejszą częścią odwrócenia skutków palenia. Trzeba zachować na to z woli żelaza.
  • Początkowo substytutem jak plaster nikotynowy, nikotyny gumy do żucia, lub cokolwiek innego, zgodnie z zaleceniami lekarza, byłoby wymagane, aby utrzymać kontrolę głód nikotyny. Akupunktura jest reklamowany jako wysoce skuteczne na tym etapie.
  • Niezależnie od systemu, aby rzucić palenie wyboru powinny być poparte wiedzy fachowej.

Niebezpieczeństwa palenia papierosów

W pewnym momencie, palenie zostało uznane za nieszkodliwe i zabawy działalności. Gwiazdy wędzone, gra pokazuje reklamowanych papierosy i niewiele było wiadomo na temat skutków zdrowotnych spowodowanych przez nałóg. Dzisiaj, badania wykazały, palenie papierosów nie powinny być traktowane nieszkodliwe lub zabawy. Palenie może być niebezpieczne dla zdrowia palacza i zdrowia ludzi wokół nich.

Co sprawia, że ​​papierosy tak niebezpieczne?

Papierosy zawierają więcej 4,000 różne środki chemiczne, z których co najmniej 400 są uważane za toksyczne lub trujące. Obejmuje to substancje takie jak nikotyna, smoła, benzen, metanol, acetylen, tlenek węgla, tlenek azotu, formaldehyd, arsen, aceton, DDT, cyjanowodór i amoniak. Nikotyna jest wciągająca, które dostaje palaczy uzależniony od papierosów. To wywołuje uczucie przyjemności poprzez wpływ na mózg i układ nerwowy. W ten sposób jest jak każdy inny lek, takie jak heroina czy kokaina.

Jak szkodliwe może być naprawdę?

Papierosy są znane jako przyczyna przynajmniej 25 poważnych chorób i 11 różnych rodzajów raka. Według badań, około 45300000 lub prawie 20 procent dorosłych w Stanach Zjednoczonych, to palacze, a palenie jest odpowiedzialne za co najmniej 438 tysięcy zgonów rocznie. Palenie może powodować przewlekły płuc i choroby płuc, choroby serca, udaru, tętniaka, białaczka, zaćmy i zapalenie płuc i może prowadzić do pęcherza, przełyku, płuc, jamy ustnej, gardła, raka szyjki macicy, nerki, żołądka i trzustki.

Zagrożenia związane z biernym paleniem

Ludzie, którzy palą, nie tylko stawiają siebie, ale również swoich bliskich na niebezpieczeństwo, jak również. Bierne palenie jest równie szkodliwe. Palenie podczas ciąży może prowadzić do poronienia, przedwczesnego porodu lub martwa urodzenia. Dzieci palaczy częściej cierpią z powodu problemów zdrowotnych spowodowanych biernym paleniem, takich jak zapalenia ucha środkowego, problemy z oddychaniem i przewlekłego zapalenia oskrzeli i astmy. Według badań, palenie kosztowało Amerykanów o 193 miliardy dolarów w 2004 roku, a to obejmuje nie tylko koszty, ale również koszty opakowania zmarnowanego czasu i zdrowia kosztów.

Czy to tylko papierosy?

Te szkodliwe efekty związane są z tytoniu, więc papierosy, cygara, fajki, tytoń do żucia, tabaki, a nawet egzotyczne formy, takie jak kreteks, bidis, fajki wodne i smakowych sheeshas są tak samo niebezpieczne. Badania pokazują, mentol papierosy są bardziej niebezpieczne jak przyjemne efekty mentol skłonić palaczy do wdychać głębiej i utrzymać dym w płucach dłużej, a także sprawia, że ​​trudno im wyjść. Jedyne sposoby, aby uniknąć szkodliwych skutków palenia tytoniu i używania tytoniu nie jest rozpocząć lub zakończyć i podjęcia odpowiednich działań, aby uniknąć dymu wtórnego, jak również.

Pomoc dla Rzucenie

Wiele sposobów na rzucenie są dostępne, w tym gum nikotynowych i poprawek, terapii zastępczej nikotyny, narkotyków przeznaczonych do sterowania natychmiastowe objawy rzucenia palenia i grupy wsparcia. Wychodzenie pokaże także natychmiastowe korzyści, takie jak poprawa apetytu, smaku i lepszego funkcjonowania i poprawy czynności płuc obiegu i będzie prowadzić do obniżonego ryzyka chorób serca i płuc i raka w dłuższej perspektywie.

Skutki zaprzestania palenia

Wydaje się, że między palącymi Rift i niepalących. Niepalący nie może zrozumieć, dlaczego pali - nawet wszystkie dane się o tym, jak niebezpieczny nawyk - nigdy zacząć palić. Palacze, z drugiej strony, nie wydaje się zrozumieć, jak ktoś mógł przejść przez tak wiele lat życia bez euforii skutki nikotyny. Ostatecznie niepalących rację znaleźć odpowiedź na niepokój życia za pomocą innych środków niż papierosy. Cena papierosów zaczynają rosnąć i wiele państw zakazało palenia w pomieszczeniach. Czas jest najlepszym zamknąć, a ten artykuł pomoże wkrótce być niepaląca rozumiem negatywnych skutków, jak również dobroczynne skutki rzucenia palenia.

Nikotyna

Nikotyna jest bardzo wciągająca lek występuje naturalnie w tytoniu. Gdy dym wdychany, nikotyna miesza się z różnych części ciała, takich jak krwi, serca, mózgu, i, oczywiście, płuc. W czasie, palacz staje się emocjonalnie i fizycznie uzależnieni od nikotyny. Układ nerwowy końcu dostosowuje się do ilości nikotyny w organizmie palacza, a tym samym konieczność coraz bardziej do osiągnięcia tego poczucie euforii.

Czemu Trudno Zamknij

Bez nikotyny, ciało przechodzi przez okres karencji, który zaczyna się w kilka godzin po ostatnim papierosem i osiąga swój szczyt 2 do 3 dni po tym. Wystąpienie objawów należą:
Zawroty głowy (może trwać do 1 do 2 dni po rzuceniu palenia)
Depresja
Emocje frustracji, złości i niecierpliwości
Niepokój
Drażliwość
Problemy ze snem
Problemy z koncentracją
Niepokój
Bóle głowy
Niedbalstwo
Większy apetyt

Natychmiastowe Korzyści

Ciało, cud ewolucji, że jest, rozpocznie odzyskać niemal natychmiast po tym ostatniego papierosa. Oto linia czasu natychmiastowego uzdrowienia:
20 minut po ostatnim papierosem: tętno i ciśnienie krwi spada do normy.
12 godziny: stężenie tlenku węgla spadnie do normalnego poziomu.
2 tygodni do 3 miesięcy: pojemność płuc poprawia i obieg zaczyna wracać do normy.
1 do 9 miesięcy: Mała kaszel i duszność. Rzęski w płucach zaczynają działać prawidłowo przez oczyszczenie płuc śluzu, przez co zmniejsza ryzyko infekcji.
Inne natychmiastowe korzyści to mając coraz większą zdolność do działania układu sercowo-naczyniowego, jest w stanie lepiej smak i zapach, zęby stają się bielsze i oddech pachnie różowo niż wcześniej. Jedna rada: celem rzucenia palenia powinny być traktowane na krótszych terminach niż zmniejszenie ryzyka dla własnej choroby płuc. Dzieje z dnia na dzień i zobaczyć wyniki samostanowienia stos się jeden po drugim da ex palący znacznie więcej zaufania, aby utrzymać się na właściwej drodze. Koncentrują się na przemian pod ręką, jak również celem mniejszym ryzykiem choroby.

Dlaczego warto Jedną Zamknij

Rak, choroby płuc, ślepota, udarów, zawałów serca, lista rolkach do zagrożeń dla zdrowia związanych z paleniem tytoniu. Jednak palacz może pomyśleć, że te dolegliwości występują przez lata zwykłego palenia i że, gdy choroba objawia się, rzucić się w odległości krótkiego spaceru od hotelu. Oczywiście, logika ta jest oparta na bardzo małą rzeczywistości, jak szkodliwe efekty palenia rozpoczyna się w ludzkim ciele, gdy tylko pierwszym zaciągnięciu. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć - więcej niż zrozumieć, ważne jest, aby wiedzieć, z ciała i ducha - że palenie jest szkodliwe, a rzucenie jest nieprzyjemne. Tendencja jest prawdą, że: prędzej jeden rzuca palenie, tym lepiej. Właściwy czas, choć nie dotarli aż do palacz chce rzucić palenie.

Jak znaleźć pomoc

Ważny krok w podejmowaniu decyzji, aby rzucić palenie jest wiedzieć nie jest pomoc. Pomoc może przybrać formę rodziny i / lub przyjaciół lub programów nikotyny. Istnieje kilka programów opartych telefoniczne, takie jak Quitline American Cancer Society, które łączą chory z obrońcą. Również społeczność zorientowanych programów, takich jak nikotyna Anonymous oferty wsparcia. Programy te można znaleźć poprzez wywołanie ACS na 1-800-227-2345.

Jakie są zagrożenia zdrowotne wynikające z palenia i picia?

Jakie są zagrożenia zdrowotne wynikające z palenia i picia?


Palenie niesie szereg negatywnych zagrożeń dla zdrowia. To jest przyczyną jednego z pięciu zgonów rocznie w USA, twierdzi Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Że odsetek ten jest wyższy niż w roku zgonów spowodowanych wirusem niedoboru odporności (HIV), nielegalnego zażywania narkotyków, spożywania alkoholu, urazów drogowych, samobójstw i morderstw w połączeniu. CDC informuje również spożycie alkoholu jest odpowiedzialne za około 79000 zgonów rocznie w Stanach Zjednoczonych, co czyni nadmierne alkoholu używać trzecią najczęstszą przyczyną związane ze stylem życia z fatality dla kraju.

Palenie i choroby układu krążenia

Przyczyny palenia papierosów zmniejszone krążenie krwi przez zwężenie naczyń krwionośnych. Zmniejszony przepływ krwi powoduje ryzyko choroby naczyń obwodowych, informuje CDC. Choroba ta blokuje przepływ krwi w dużych tętnicach ramionach i nogach i może powodować ból i utrata tkanki. CDC dodaje, że palenie powoduje choroby wieńcowej, która w roku 2010, jest główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Innym wpływ palenia zwiększa ryzyko tętniaka aorty brzusznej. Porównując palaczy do osób niepalących, palenie zwiększa ogólne ryzyko choroby wieńcowej poprzez dwu do czterech razy.

Palenie i choroby dróg oddechowych

Zarówno CDC i Departament Zdrowia i Usług Społecznych, że palenie powoduje raport raka płuc. W rzeczywistości, papierosów palenia mężczyzn uruchomić 23-krotnie zwiększone ryzyko rozwoju choroby, natomiast kobiety uruchomić 13-krotnie większe ryzyko niż u osób niepalących. Palenie jest również związane z rozedmą płuc, zapalenie oskrzeli i przewlekłej niedrożności dróg oddechowych ze względu na szkody poniesione do dróg oddechowych i pęcherzyków płucnych.

Palenie i rak

Według CDC, zwiększone ryzyko zachorowania na raka u palaczy nie wyłącznie, raka płuca. W rzeczywistości, do palenia związana jest z wielu nowotworów, w tym ostrej białaczki szpikowej, raka pęcherza, raka szyjki macicy, raka przełyku, raka nerek, raka krtani, raka jamy ustnej, raka krtani, raka żołądka i raka macicy.

Palenie i Ciąża

Palenie powoduje komplikacje w czasie ciąży, a także powikłań przed i po porodzie. Niepłodność, porodu przedwczesnego, urodzenia martwego dziecka, niska waga urodzeniowa i zespół nagłej śmierci niemowląt są zagrożenia związane z paleniem przed, w trakcie i po ciąży, informuje CDC. Powikłania nie są ograniczone do kobiet. New York Times donosi, że palenie może zaszkodzić męską seksualność i płodność. To zmniejsza ruchliwość plemników i zmniejsza żywotność plemników. Badań opublikowanych w New York Times, pokazują również, że mężczyźni, którzy palą, mają niższe libido.

Dodatkowe ryzyko palenia

Ze względu na mniejszą gęstość kości u kobiet po menopauzie, którzy palą niż te, które nigdy nie paliły, istnieje zwiększone ryzyko złamania szyjki kości udowej. Palacze są bardziej narażone na choroby zwyrodnieniowe twarz i urazów kręgosłupa niż niepalących. Palacze mają więcej problemów z odzyskaniem również po operacji.

Alkohol i obrażeń ciała natychmiastowa

Ryzyko przypadkowych urazów, takich jak kontuzje drogowych, upadków, utonięcia, oparzenia i urazy nieumyślne broni palnej zwiększyć ze spożywaniem alkoholu. Ryzyko seks bez zabezpieczenia, seks z wieloma partnerami, a zwiększone ryzyko przemocy seksualnej również wzrosnąć z używaniem alkoholu, co może prowadzić do kurczenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową lub nieplanowanej ciąży. Zatrucie alkoholowe może wystąpić, gdy zawartość alkoholu we krwi tłumić ośrodkowy układ nerwowy. Utrata przytomności, niskie ciśnienie krwi i temperatura ciała, śpiączka, depresja oddechowa i śmierć może nastąpić z powodu zatrucia alkoholowego.

Alkohol i Choroby wątroby

Nadmierne spożycie alkoholu prowadzi do chorób wątroby takich jak zapalenie wątroby i marskości alkoholowej, która jest jednym z 15 głównych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych z marskością wątroby, wątroba staje się tak poważnie uszkodzony, że nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Pogorszenia czynności wątroby i zakłóceniami z lekami mogą pojawić się w alkoholu z użytkowników wirusa zapalenia wątroby typu C.

Alkohol i choroby neurologiczne i psychiatryczne

Zagrożenie demencją, udaru mózgu i neuropatii są neurologiczne obawy nadmiernego spożywania alkoholu, zgodnie z CDC. Ludzki mózg w sposób naturalny zmniejsza się wraz z wiekiem, ale intensywne picie przyspiesza kurczenie niektórych kluczowych regionach i może doprowadzić do utraty pamięci i innych objawów demencji. Picie alkoholu prowadzi do problemów ze zdolnością do planowania, osądów i rozwiązywania problemów. Ryzyko depresji, lęku i tendencji samobójczych również zwiększyć za pomocą alkoholu.

Alkohol a rak

Możliwość raka wzrasta wraz ze wzrostem ilości alkoholu. Takie nowotwory obejmują, ale nie są ograniczone do nich, rak jamy ustnej, rak gardła, rak przełyku, rak wątroby, rak okrężnicy, rak piersi, raporty CDC.

Kroki do rzucenia palenia

Rzucenie palenia może być jednym z najtrudniejszych rzeczy można zawsze zrobić, ale jest to również najbardziej korzystne rzeczą do zrobienia, zarówno dla ciała, umysłu i przyjaciół i rodziny wokół ciebie. Według National Cancer Institute, palenie kont dla każdego roku prawie 90% zgonów z powodu raka płuc, a bierne palenie zabija co roku trzy tysiące osób. Rzucenie palenia to wyczyn psychiczne, ale przygotowanie i odpowiednie środki zapobiegawcze pomoże zachować Ci ponownie zbierając zwyczaj.

Przygotuj się

Aby rzucić palenie, trzeba powiedzieć sobie, że naprawdę chcesz. Zapisz wszelkie powody, można myśleć, aby rzucić palenie i Tack go nad biurkiem czy gdzieś można zobaczyć go na co dzień. Skoncentruj się na tych powodów. Kiedy czujesz, że jesteś gotowy, aby zamknąć, ustawić datę 2 do 3 tygodni wcześniej. W ten sposób nie są rzucić się na to, co czuje się jak kaprys. Będziesz mieć określony czas podczas palenia nie jest już dozwolone. Dni przed datą palenia zatrzymania, wyrzucić wszystkie papierosy, zapalniczki, czy cokolwiek innego, które przypominają o paleniu. Pobierz spokojny sen i rozpocząć nowy.

Uzyskaj pomoc

Powiedz znajomym i rodzinie wyboru. Jeśli któryś z nich pali, poproś, 2 do 3 tygodni do przodu, aby wyjść z tobą. Opracowanie zespołu wspierającego, który zachęca do wyboru i że można zwrócić się, gdy jesteś kuszony. Należy poinformować lekarza o swojej decyzji, jak on może dać samopomocy książek lub zaproponować wskazówki, które pomogą Ci wyjść na dobre.

Dowiedz się obchodzić Cravings

Zachcianki przyjdzie szybciej niż myślisz, zazwyczaj pokazuje się jak tylko słowa: "Będę rzucić palenie" zamknąć usta. Musisz być przygotowany na tych myśli. Określić, co Twoje nawyki były z paleniem, takie jak palenie w czasie przerwy w pracy lub po obudzeniu się rano, i uzupełniać te nawyki z czymś innym. Pobyt wewnątrz podczas przerwy w pracy i porozmawiać z współpracownikami. Dodać do kawy ani dłuższy prysznic rano. Spacery, głębokich oddechów, wanny i inne techniki relaksacyjne pomogą ukoić głód. Gdy masz złe pragnienie, skoncentrować się na przyczynach palenia.

Leki i materiały pomocnicze

Nikotyna jest substancją wciągająca i niemal każdy doświadcza objawów odstawienia, gdy organizm nie otrzymuje zwykłej dawki wciągająca. Mogą wystąpić bóle głowy, nudności, intensywne pragnienia i głodu. Poczujesz się nerwowy i drażliwy. Rzuć palenie pomocy daje organizmowi niewielką dawkę nikotyny, aby utrzymać w ryzach objawów głodu, dopóki nie są bardziej pewni siebie jako niepalący. Zapytaj swojego lekarza o pomoc lub leki, które byłoby najlepsze dla Ciebie.

Wytrwać

Musisz być przygotowany na możliwość nawrotu. Większość palaczy nie na sukces w rzuceniu palenia za pierwszym razem. Potrzeba wytrwałości dobrze rzucić palenie na dobre. W przypadku nawrotu, po prostu ustawić nową datę zatrzymania i zacząć od nowa. Utrzymać koncentrację na oryginalnych przyczyn rzucenia.

Uzdrowienie po rzuceniu palenia

Uzdrowienie po rzuceniu palenia

Pragnienie

Kiedy palacz decyduje się rzucić palenie, bierze ogromny krok w uzdrowieniu obrażenia, które zrobił przez palenie. Przez proces rzucenia palenia, będziesz czuć dumę z tego, co robi, podniecenie, wiedząc, jego ciało wkrótce będzie wolne od dymu i niepokój w nie wiedząc, co jest jeszcze przed nami. On wystąpić pewne objawy odstawienia, ale pozytywy, o ile to, co dzieje się w jego ciele, znacznie przewyższają wszelkie negatywności, które mogą przejść przez pragnienia. Palacz musi pamiętać, że leczenie wymaga czasu, ponieważ system immunologiczny potrzebuje kopa leczyć obrażenia, które zostały wykonane.

Pierwszy tydzień

W pierwszym tygodniu po rzuceniu palenia, kilka pozytywne działania odbywają się w organizmie. Natychmiast zmniejsza ciśnienie krwi i tętno zaczyna się normalizować. W ciągu ośmiu godzin od ostatniego papierosa, poziom dwutlenku węgla zaczynają się wyrównywać. Mniej więcej w tym samym czasie, wzrost stężenia tlenu. Dwa dni po ostatnim papierosie, ryzyko zawału serca zaczyna się obniżać i poczucie smaku i zdolność do zapachu aromaty wzrost. W ciągu czterech dni, oskrzeli zrelaksować i wzrost pojemności płuc, przez co proces oddychania łatwiejsze.

Drugi etap

Po dwóch tygodniach nie palenia, nikotyna całkowitym przejściu z organizmu. W ramach leczenia, krew zaczyna płynąć lepiej i płuca zwiększyć ich działanie 30 procent. Pod koniec pierwszego roku, jest mniejsza zatok i kaszel mniej.

Ostatnia faza

Po pierwszym roku, ryzyko chorób serca jest połowa tego, co by się znalazł gdyby palacz nigdy nie przestał palić. Po pięciu lat ryzyko udaru jest zmniejszona. Po tych pierwszych pięciu lat, od tego momentu, ryzyko udaru jest taka sama jak dla niepalący. Po 10 latach, ryzyko zgonu z powodu raka płuc jest połowa tego, co by się znalazł gdyby palacz nigdy nie przestał palić. Ryzyko raka gardła, jamy ustnej, przełyku, pęcherza moczowego, nerek i trzustki zmniejszyć również. Po 15 latach bycia niepalących, palacz (obecnie niepalący) ma takie samo ryzyko zawału serca jako osoby które nigdy nie paliły.

Niezdrowych skutków palenia

Niezdrowych skutków palenia


Papieros zawiera setki składników. Podczas spalania papierosa może stworzyć 4000 różnych substancji chemicznych. Z tych substancji chemicznych, ponad 50 może przyczynić się do rozwoju różnych form raka, jak wspomniano przez American Lung Association. Niektóre z tych substancji obejmują aceton, arsen, amoniak, ołów, smoły i tlenku węgla.

Nowotwory

Palenia może przyczynić się do raka płuc, raka gardła, raka jamy ustnej, raka przełyku, raka pęcherza i innych nowotworów. National Cancer Institute wynika, że ​​rak płuca jest największym stopniu przyczynia się do zgonów związanych z rakiem z powodu palenia. Do 90 procent mężczyzn i 80 procent kobiet palących umiera w Stanach Zjednoczonych każdego roku z powodu raka, które jest związane z paleniem.

Bierne palenie

Bierne palenie zawiera dwa różne rodzaje dymu. Bocznego strumienia dymu tworzy z końca papierosa. Główny strumień dymu jest wydychany. Wdychanie bocznego strumienia dymu może być bardziej szkodliwe niż w głównym strumieniu dymu, bocznego strumienia dymu zawiera jako substancje rakotwórcze, zgodnie z American Cancer Society. Kancerogenów z dymu tytoniowego mogą przyczyniać się do chorób serca, raka piersi, raka płuc, infekcje płuc i rozedmę.

Choroby układu sercowo-naczyniowego

Palacze są narażeni na ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Naczynia krwionośne stają się zwężone z powodu palenia. W wyniku dużych tętnic w obrębie swoich rąk i nóg mogą zostać zatkane. Tętniaki mogą również rozwijać. Tętniak może pęcznieć lub osłabienia, aw konsekwencji do pęknięcia. Palacze są bardziej narażeni na atak serca niż u osób niepalących.

Inne efekty

Inne niezdrowe skutki palenia obejmują zwiększone ryzyko udaru mózgu, możliwej bezpłodności, urodzenia martwego dziecka, innych powikłań ciąży zdrowotnych i negatywnego wpływu na gęstość kości u kobiet po menopauzie. Prawie pół miliona zgonów każdego roku występują w wyniku palenia. Oblicza się jeden na pięciu na terenie USA umiera z powodu palenia tytoniu, jak donosi Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Jak zatrzymać palenia papierosów / cygar

Jak zatrzymać palenia papierosów / cygar


Palenia prowadzi do chorób, takich jak rak i choroby serca. Zgonów związanych z paleniem papierosów, stanowią jedną z pięciu zgonów wśród Amerykanów rocznych, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Choć wielu palaczy cygar nie wdychać dymu, cygara zawiera tak wiele toksycznych substancji chemicznych, że papierosy zawierają. Według National Cancer Institute, cygaro premia może zawierać tyle tytoniu jako jednej paczki papierosów. Pomimo złego wpływu palenia, próbując zamknąć i pobytu tytoniu darmo niezwykle trudne z powodu palenia tytoniu.

Instrukcje

1 Sporządź plan rzucić palenia. Twój plan powinien obejmować opracowanie systemu wsparcia, takich jak przyjaciół i rodziny. Stwórz dziennik i zapisz wyzwalacze, które sprawiają, chcesz palić, które mogą obejmować spożycie alkoholu lub stres. Spisać powody, które chcesz zakończyć.

2 Ustaw datę w kalendarzu, aby rzucić palenie i trzymać się daty. Zaplanuj datę Zamknij w swoim kalendarzu, zamiast dalej. Czekając do ostatniego dnia miesiąca, może sprawić, że zmienisz zdanie na temat rzucenia palenia.

3 Zajmij się od palenia i zachowań, które zazwyczaj idą z nim. Zmiana procedury może pomóc odwrócić się od nałogu palenia. Idąc na spacer lub wykonywania może być zdrowsza alternatywa.

4 Spróbuj nikotyny leki zastępcze, które zawierają nikotynę pastylki nikotynowe, gumy lub plastry nikotynowe. Jeśli over-the-counter metody nie działają, należy skonsultować się z lekarzem na temat leków na receptę, takich jak bupropion lub warenikliną.

5 wyeliminować wszelkie pozostałe papierosów lub cygar w domu. Pozbądź się popielniczki. Pozostawić do żucia lub landrynki wokół domu, aby zastąpić pragnienia.

6 Podłącz z psychicznego zdrowia jeżeli czujesz inne opcje zawiodły. Skontaktować się z infolinią pomocy, aby dostać się przez pragnienie.

Wskazówki

  • Objawy odstawienia może trwać kilka tygodni. Należy pamiętać, że objawy są tylko tymczasowe.
  • Unikaj znajomych lub rodziny, którzy palą się wokół Ciebie.
  • Unikaj palenia w dniu, w zamknięciu.
  • Nie poddawaj się swoich pragnień. Pozwoli to, aby uzasadnić, dlaczego uważasz, że powinieneś palić.
  • Unikaj kawy i alkoholu, kiedy rzucić palenie.

Informacje dla dzieci na skutki palenia

Informacje dla dzieci na skutki palenia


Jest to konieczne, aby wychowywać swoje dzieci wcześnie o szkodliwości palenia. Dzieci, zachęcone przez rówieśników lub reklamy wyrobów tytoniowych, może przyjść, aby zobaczyć palenia jako chłodne, dorosły lub śmiała. Sam fakt, że jest to zabronione może to atrakcyjne dla niektórych dzieci. Należy założyć, że Twoje dziecko będzie wkrótce mieć dostęp do papierosów, jeśli nie już, i kształcić go o ich zagrożeniach. Jednakże, jeśli jesteś palaczem, pierwszym i najważniejszym krokiem jest dawać przykład i rzucić palenie.

Uzależnienie od nikotyny

Strona dzieci Zdrowie twierdzi, że 90 procent palaczy zaczęło się, gdy byli dziećmi. Dzieci mogą stać się uzależniony od nikotyny w ciągu kilku dni od pierwszego użycia go, ponieważ jest to substancja chemiczna, która może być tak wciągająca jak kokaina czy heroina, według dzieci Zdrowie. Jednym z największych zagrożeń związanych z paleniem jest to, że tworzy natychmiastowy, niebezpieczną i być może przez całe życie uzależnienia.

Uszkodzenie ciała

Strona PBS Kids wymienia zdrowotnych następstw palenia. Począwszy od stosunkowo łagodnych, takich jak biegunka, nieprzyjemnego zapachu z ust i żółty zęby, paznokcie i ewentualnym ataku serca, udaru lub raka jamy ustnej, płuc, trzustki lub pęcherza moczowego. Zgaga, wrzody i astma mogą być też inne skutki uboczne.

Wydatki

Średni roczny koszt palenia, zakładając, że pali dwie paczki dziennie na 3,50 dolarów pakiet, dodaje się rocznie prawie 3.000 dolarów, według SWW Network. Jej "kalkulator palenia" pomaga tym, biorąc pod uwagę palenie podjąć świadomą decyzję o tym, ile to będzie kosztować. Inaczej mówiąc: To jest zaliczka na samochód, tygodniowe wakacje na Bahamy, czy zupełnie nowy szafa.

Co powiedzieć

Strona dzieci Zdrowie sugeruje, że zaczynasz mówić do dzieci wcześnie o paleniu, że nie grożą im kary, jeśli palić, i że słuchasz, jak również rozmowy. Inne wskazówki obejmują Omawiając czasem-nierealne portretem palenia w filmach i telewizji, i sugeruje, że Twoje dziecko zapisać się na sporcie, bo gracze są zniechęceni do palenia. Najważniejszą rzeczą jest, aby stworzyć dziecku poczucie własnej wartości, bo pewni dzieci są mniej prawdopodobne, aby pokłonić się presji otoczenia, w zależności od miejsca.

Faktów, aby pomóc utrzymać Studenci dala od palenia

Faktów, aby pomóc utrzymać Studenci dala od palenia


Ponieważ większość palaczy raportu podniesienie zwyczaj podczas ich teen lat, ważne jest, aby nauczyć dzieci i młodzieży zagrożeń wynikających z palenia wcześnie, aby zachęcić ich do nie rozpocząć. Jeśli dziecko nie wkłada papierosa w ustach, potem nie trzeba będzie martwić się później o łamanie poważne uzależnienie, które jest bardzo trudne do pokonania. Istnieje wiele faktów można cytować, aby pomóc utrzymać studentów z dala od palenia tytoniu. Dzieci i nastolatki powinny wiedzieć, że życie jest o wiele łatwiejsze, jeśli nigdy nie palić w ogóle.

Koszt

Aby pomóc utrzymać studentów z dala od palenia, dać im fakty, które nawiedziły ich w kieszeni. Powiedz im, jak wiele sztuk koszty papierosów. Jeżeli osoba pali paczkę dziennie, pomnóż to przez 365 dni, aby pokazać im, jak bardzo są wydawane na papierosy w ciągu roku. Znaleźć najbardziej aktualny koszt pakietu w danym regionie dla tego faktu.

Higiena osobista i Problemy stomatologiczne

Dać studentom informacji o zewnętrznych skutków palenia. Powinni wiedzieć, że palenie sprawia, że ​​twój oddech i włosów smród, i pozostawia swoje ubrania i wnętrza samochodu i domu pachnący zestarzeć. To nawet zabarwić ściany, zasłony i okna w domu.

Palenie będzie poplamić palce i zęby, i jest szkodliwe dla zębów i dziąseł ogólnego zdrowia. Nawet jeśli palacz próbuje nadążyć z dobrej higieny jamy ustnej, regularnie odwiedzając dentystę, niech uczniowie wiedzą, że palacze nie odzyskać tak szybko z zabiegów stomatologicznych, jak zrobić dla osób niepalących i może wystąpić więcej gumy do zębów i zagadnień związanych ze zdrowiem, ponieważ palenia.

Inne zagrożenia zdrowia

Podkreślić studentom, że palenie uszkadza płuca i pozostawia zadyszki. Zapytaj swojego ucznia, jeśli chce skończyć ciągnięcia zbiornik tlenu wokół niego wszędzie idzie. Stres uczniom, że gdy nie można oddychać, że dość dużo eliminuje robi żadnej z fizycznych rzeczy, które lubisz robi. Palacze mają więcej problemów zdrowotnych w ogóle, niż u osób niepalących. Zwrócić uwagę na koszt leczenia i znoju i niedogodności z konieczności przechodzenia do lekarza z powodu chorób związanych z paleniem. Palacze mają również trudności z uzyskaniem ubezpieczenia zdrowotnego.

Palenia prowadzi się do raka, chorób płuc, chorób serca, rozedma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) i słabym krążeniem. To jest bardzo trudne do skóry, powodując zmarszczki i linie, które dają wygląd przedwczesnego starzenia.

Inne uwagi

Niech uczniowie wiedzą, że jeśli palisz, z drugiej dym z papierosa może uszkodzić płuca innych. Jeśli palą podczas ciąży zwiększają ryzyko wystąpienia wcześniaków lub niskiej masy urodzeniowej dziecka.

Pariah społecznej

Możesz powiedzieć swoim uczniom, że choć może oni myślą ich rówieśnicy rozpatrzy je fajne, jeśli palić, będą mogły dowiedzieć się w krótkim czasie, że większość ludzi będzie rozważyć nich coś w rodzaju wyrzutka społecznego.

Palenie jest strasznie niewygodne przyzwyczajenia, ponieważ w większości miejsc, nie wolno palić w środku więcej. Oznacza to, palacze będą spędzać swoje życie na werandzie, w deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu i gradu, palenie podczas gdy wszyscy inni są w środku, ciepłe i dobrze się bawili.

Jak rozpocząć rozmowę z dziećmi na temat palenia

Jak rozpocząć rozmowę z dziećmi na temat palenia


Poświęć trochę czasu, aby porozmawiać z dziećmi o niebezpieczeństwach związanych z paleniem papierosów. Zaczynając rozmowę może być najtrudniejsza część, ale może mieć wartościowego rezultatu. Palenie powoduje wiele problemów zdrowotnych, w tym chorób serca, płuc, gardła i jamy ustnej. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, ponad 400 tysięcy osób umiera z powodu chorób związanych z paleniem co roku w Stanach Zjednoczonych. Duży odsetek dorosłych palaczy zaczęło się, gdy byli młodzi. Rozpocząć dyskusję z dzieci już w wieku pięciu lat i nadal z nimi rozmawiać o tym przez liceum.

Instrukcje

1 Wybierz odpowiedni czas, kiedy dziecko nie jest zajęty innymi czynnościami. Rozpocznij dyskusję gdy widzisz inną osobę palącą, zapach dymu papierosowego lub zobaczyć znak zakaz palenia.

2 Zapytaj, co dziecko wie o palenie i co myśli o tym. Korzystając z okazji, aby rozwiać wszelkie roszczenia, takich jak palenie wygląda świetnie, czuje się zbuntowany lub pomoże im schudnąć.

3 Poinformuj dziecko o szkodliwych skutkach palenia papierosów. Dotyczą skutków ubocznych, co oni rozumieją. Na przykład, jeśli dziecko interesuje się sportem, dyskutować, jak palenie papierosów sprawia, że ​​trudno oddychać i zmniejszający ich sportowe umiejętności. Jeśli dziecko jest bardziej zainteresowany estetycznego punktu widzenia, mówić o tym, jak papierosy powodują nieświeży oddech, żółte zęby, szarawy odcień skóry i poplamione palce i paznokcie.

4 Podziel się punkt widzenia na palenie. Wyjaśnij dziecku, dlaczego to robisz albo nie palić i poinformować ich, że nie chce im się palić. Jeśli jesteś palaczem, dyskutować wychodzić z dzieckiem.

Strona główna zadośćuczynienie brzucha nerwowy

Strona główna zadośćuczynienie brzucha nerwowy


Nerwowy żołądek jest ogólny stan, w którym żołądek jest zdenerwowany, nadęty lub gazowy. Jeśli kiedykolwiek cierpiał na niestrawność, ale nie miał żadnych oznak bardziej poważny problem, to byłby przykład nerwowego żołądka. Niektórzy odnoszą się do tego stanu jako "zespół nadwrażliwego jelita", i może być bardzo kłopotliwe w przewlekle chorych. Na szczęście istnieje kilka domu środków, które mogą uspokoić nerwowe żołądka i zapobiec dalszym problemom.

Co jeść,

Ważne jest, aby śledzić z diety, gdy cierpi na nerwowe żołądka. Utrzymanie dziennik żywności może pomóc zidentyfikować pokarmów zdenerwowany lub uspokoić żołądek najbardziej. Oczywiście, jest też kilka Podejrzani, jeśli chodzi o rozstrój brzucha. Należy unikać pokarmów bogatych w tłuszcze lub które są znane do produkcji gazu, takich jak fasola, kapusta i brokuły. Pikantne potrawy mogą powodować poważne niestrawności.
Niektóre produkty pomagają przeciwdziałać nerwowy żołądek. Kochanie, na przykład, jest naturalne i pyszne jedzenie, że relaksuje przewodu pokarmowego. Dodawanie miodu do porannej zbóż jest to dobry sposób na rozpoczęcie dnia. Inne przydatne dodatki obejmują mięta, imbir, koper i cynamon. Wszystkie cztery znajdują się w lokalnych sklepach ze zdrową żywnością i nie powinna mieć negatywnych skutków ubocznych.

Co do picia

Co pijesz jest tak samo ważne jak to, co jesz, jeśli chodzi o nerwowym żołądka. Na początek, należy wyciąć żadnych napojów zawierających kofeinę lub alkohol. Oba z nich może podrażniać błonę śluzową żołądka i spowodować odwodnienie, którego kopię zapasową pokarmowego. Inne napoje, które mogą przyczynić się do nerwowego żołądka to soki owocowe, ponieważ są one bardzo kwaśny.
Woda naprawdę powinny być głównym źródłem płynów. Pić co najmniej osiem do 10 szklanek dziennie, aby zachować swoje wnętrzności w ruchu tak, jak powinny. Oprócz wody, można znaleźć od czasu do czasu filiżankę gorącej herbaty bardzo relaksujący. Mleko jest kontrowersyjne napojów, jeśli chodzi o problemy żołądkowe. Chociaż niektórzy ludzie są kojące, inni doświadczają więcej niestrawność z powodu laktozy.

Leki

Nie wszystkie środki do domu muszą pochodzić z lodówki lub szafie przypraw. Czasami najlepszym miejscem do szukania pomocy jest apteka rogu. Over-the-counter leki mogą nie od razu wyleczyć nerwowy żołądek, ale mogą sprawić, że stan bardziej znośne do momentu zrównoważenia diety.
Różowy bizmutu jest dobre dla różnych objawów, takich jak nudności, zgaga, biegunka i łagodnym. Jeśli występują ciężkie zgaga, jednak leki zobojętniające mogą być najlepszym rozwiązaniem. Wiele osób cierpiących na żołądek nerwowego stwierdzili również sukces z tabletek węgla drzewnego, które absorbują toksyny i gazu.

Ćwiczenia fizyczne

Chociaż może nie czuć się jak sprawowanie gdy żołądek jest zdenerwowany, aktywnego wypoczynku jest to świetny sposób na stres i pobudzają trawienie. Będzie również zwiększyć swoje endorfiny i czujesz się bardziej pozytywnie o swoim życiu. Wszystkie te czynniki mogą zwiększyć lub nawet zapobiec nerwowy żołądek.

Odpoczynek i relaks

Jeśli chodzi o nerwowym żołądka, operacyjny słowo jest "nerwowy". Stres może siać spustoszenie w organizmie, więc trzeba nauczyć się zrelaksować, aby uspokoić żołądek. Postaraj się, aby co najmniej osiem godzin snu na dobę. Należy także rozważyć naukę kilku prostych ćwiczeń relaksacyjnych lub jogi. Staraj się unikać sytuacji stresowych, takich jak zatłoczonym centrum handlowym, gdy żołądek jest w rozsypce.
Stałe źródła stresu, takie jak wymagającym kariery, mogą być główną przyczyną problemów żołądkowych. W tym przypadku, może to być czas, aby rozważyć znaczącą zmianę życia. Jak stać się bardziej wypoczęty i zrelaksowany, objawy żołądkowe należy rozpocząć złagodzić.

Schudnąć Po rzuceniu palenia

Rzucenie palenia dla dobra jest ważnym osiągnięciem. To trwa niesamowity samodyscypliny i siłę woli. Jedną z porażek rzucenia palenia jest przyrost masy ciała, które zwykle następuje. Nie bój się. Możliwe jest rzeczywiście schudnąć po rzuceniu palenia.
Przybieranie na wadze po rzuceniu palenia papierosów, głównie ze względu na fakt, że nikotyna jest apetyt. Po dość palenia, wielu ludzi zacząć jeść więcej. Również papierosy zwiększyć metabolizm lekko i palą około 150 do 250 kalorii dziennie, w zależności od indywidualnego palacza.
Wszystkich przyczyn przyrostu masy ciała po rzuceniu palenia mogą zostać zniwelowane przez trochę know-how i tego samego typu, samodyscypliny i siły woli, które prowadzą do zaprzestania palenia w pierwszej kolejności.

Instrukcje

1 Sprawdzaj ilość kalorii trzeba jeść w ciągu dnia. Można to zrobić przez określenie swoją podstawową przemianę materii (BMR). BMR powie, ile kalorii organizm spala w ciągu zwykłego dnia.

2 Policz kalorie codziennie. Trzeba będzie notebook na bieżąco z jesz w ciągu dnia i kalkulatora, aby dodać do różnych typów przyjmowanych kalorii. Może się to wydawać nudne, ale to pomoże, i jak można się do tego robi to , dowiesz się, że staje się o wiele łatwiejsze do zrobienia.

3 Ćwiczenie jest tak samo ważne jak odżywianie, jeśli chodzi o zmniejszenie masy ciała po rzuceniu palenia. Ćwiczenie zwiększa swój metabolizm i pozwala jeść trochę więcej jedzenia, podczas gdy w tym samym czasie spalania nadmiaru kalorii. Każdy rodzaj ćwiczeń będzie dla ciebie dobre i pomagają utrzymać funtów off, choć trening siłowy w połączeniu z ćwiczenia układu krążenia jest najbardziej skuteczne.

4 Pij dużo wody przez cały dzień. Woda ma kilka ważnych funkcji, jeśli chodzi o pomaga schudnąć. Woda jest tłumiącym apetyt, które mogą być najbardziej istotne w tej dyskusji. Ponadto, spożycie wody rzeczywiście zapobiega ciała z zatrzymywania wody. Należy pić 6 do 8 szklanek wody dziennie. Okulary powinny zawierać co najmniej 8 uncji wody.

5 Staraj się unikać alkoholu, jak to tylko możliwe. Nie musisz całkowicie zrezygnować z alkoholu, ale należy starać się cofać. Alkohol zawiera dużą ilość kalorii i są rzeczywiście bezużyteczne kalorii. Ponadto, picie zbyt dużej ilości alkoholu może doprowadzić do nawrotu choroby, ponieważ istnieje silna dla większości ludzi połączenie między alkoholu i palenia.

6 Zapraszamy każdy raz na jakiś czas, aby niegrzeczny przekąskę lub duży posiłek, który może nie pasuje do planów diety. Diety nie działają, jeśli nie możesz trzymać się ich. Wizytą przy okazji nie będzie wysadzić talii, ale dzięki niej będziesz szczęśliwa i pomoże zachować Ci jeść zdrowsze.

Wskazówki

  • Przestrzeń na swoich szklanek wody możliwie równomiernie przez cały dzień. Jeść śniadanie jak najszybciej po przebudzeniu. Śniadanie przyspiesza metabolizm i pomaga zachować to będzie przez cały dzień. Można znaleźć kaloryczności większości żywności w Internecie, jeśli są one nie zawierają etykiet żywieniowych FDA na nich. Ponadto, większość restauracji mają teraz informacje o wartościach odżywczych ich żywności dostępnej w trybie online lub w katalogu w restauracji.
  • Unikaj jedzenia tuż przed pójściem do łóżka. Twój metabolizm jest wolniejszy, gdy śpisz, i trzeba czasu na swoje ciało, aby rozpocząć nagrywanie niektórych kalorii przed pójściem spać.

Wpływ palenia tytoniu na wątrobę

Wpływ palenia tytoniu na wątrobę

Wpływ palenia tytoniu na wątrobę

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z wpływu palenia na serce i płuca. Jednak to, co może nie wiedzieć jest to, że palenie papierosów może poważnie wpływać na wątrobę. Liczne toksyny znajdujące się w papierosów tytoniu prowadzi do przewlekłego zapalenia i bliznowacenia w wątrobie, co z kolei zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby, w tym chorób, takich jak zapalenie wątroby typu B i C, raka wątroby i zwłóknienia wątroby. Dodatkowo, palenie wpływa na sposób wątroba przetwarza alkohol i leki, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia alkoholizmu, jak i ogólny poziom tolerancji na alkohol i narkotyki.

Jak papierosy Hurt wątroby

Pomyśl o swojej wątrobie jako naturalny filtr organizmu. To odpowiedzialność wątrobie, aby zapobiec przedostawaniu się szkodliwych toksyn w krwiobiegu. Ponadto wątroba pomaga organizmowi metabolizowania cukrów i węglowodanów, reguluje przepływ żółci, substancję, która pomaga w procesie trawienia. Człowiek nie mogą przetrwać bez wątroby i gdy organ miesza system odpornościowy ulega osłabieniu i staje się bardziej podatne na choroby i zakażenia. Dodatkowo, N-Nitrosodiethylamine jeden z wielu chemicznych znajdujących się w papierosach, może powodować nowotwory wątroby. Innym chemiczny, N-Nitrosopyrrolidine, jeżeli zostanie udowodnione, przyczynić się do raka wątroby. Arsen, inny składnik znaleziony w dymie wdychasz, jest znany także zwiększyć ryzyko zachorowania na raka wątroby.

Dlaczego pragniesz nikotyny

Co dziwne, wątroba jest częściowo odpowiedzialny za uzależnienie od nikotyny. Po wdychać dymu, wątroba produkuje enzymy, które pomagają organizmowi pozbyć się toksyn z moczem. Jeden szczególny enzym jest przede wszystkim odpowiedzialny za filtrowanie nikotyny. Zatem, jak wątroba wytwarza bardziej tego enzymu, nikotyna pozostawia ciało znacznie szybciej. Pamiętaj, że nikotyna jest substancją najbardziej wciągająca znaleźć w dymie, a więc odpowiada za pragnienia większości palaczy papierosów. Z każdego papierosa palisz, organizm produkuje więcej tego enzymu i nikotyna opuszcza system. Oznacza to, że, jak można palić więcej papierosów, więcej enzymów są tworzone i nikotyna opuszcza organizm szybciej. Chociaż fakt ten wydaje się korzystne, to w rzeczywistości przyczynia się do uzależnienia - bo nikotyna opuszcza tak szybko, organizm domaga się więcej, co prowadzi do tego przytłaczającego odczucia do dymu. Na szczęście, badania pokazują, że poprzez rzucenie palenia, można znacznie zmniejszyć ryzyko utraty zdrowia, a po 15 latach nie palenia, twoje ciało będzie w takim samym stanie, jak w przypadku niepalący. To, oczywiście, jest, gdy organizm nie jest już uszkodzony. Więc jeśli wędzone przez długi czas, teraz może być czas, aby rzucić ... zanim będzie za późno.

Najlepszy sposób na utratę wagi po rzuceniu palenia

Rzucenie palenia jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla długotrwałego zdrowia. Proces nie jest łatwe i może mieć konsekwencje na wadze. Wielu ludzi, którzy rzucili palenie wagę wzmocnienia, ale niekoniecznie jest to nieuniknione. Możesz stracić na wadze po rzuceniu palenia poprzez podjęcie odpowiednich kroków.

Znajdź substytut

Zacznij żucia Nicorette, gumy, która jest nikotyna substytutem dla ludzi, którzy rzucili palenie. Nicorette ma wiele tych samych cech jak nikotyna, która przyspiesza metabolizm. Może on działać jako tymczasowy tłumienia apetytu, jak rzucić palenie papierosów.

Rozpoczęcie wykonywania

Mieszka aktywny tryb życia. Pomoże to uniemożliwić siedzieć i wypas na przekąski i żywności śmieci. Spędzić przynajmniej 30 minut Twój dzień ćwiczeń. Spacery, jazda na rowerze, bieganie i podnoszenie ciężarów będzie spalić kalorie i zmniejszyć apetyt na nikotynę. Ludzie, którzy nie stosują program ćwiczeń po rzuceniu palenia są ci, którzy mają tendencję do przybierania na wadze.

Zdrowe przekąski

Jedz owoce i warzywa, kiedy jesteś głodny, a można też mieć jakieś cukierki bez cukru, od czasu do czasu. Jeśli nie jeść zdrową żywność i zamiast chow w dół na pozycji wysokokalorycznych, takich jak pączki i ciasta, prawdopodobnie będzie przybierać na wadze. Ex-palacz może korzystać z utrzymania usta zajęty po umieszczeniu papierosa w nim od 10 do 40 razy dziennie.