adcov.com

włośnica objawy

Objawy raka jajnika po menopauzie

Rak jajnika występuje najczęściej u kobiet powyżej 50; jednak może to mieć wpływ na młodsze pokolenie też. Kobiety najbardziej narażone na zachorowania na raka jajnika są ci, którzy doświadczyli już menopauzę. Choć objawy raka jajnika po menopauzie są tak ograniczone jak te znajdujące się w młodszych kobiet, niektóre nie istnieją. Ale te objawy, takie jak wzdęcia i bóle brzucha, mogą być łatwo przypisane do innych warunków, jak również, co rozpoznania raka jajnika trudne zadanie.

Objawy raka jajnika

Od "znak" od dolegliwość, muszą być widoczne przez innych w jakiś sposób, aby zagwarantować, że etykiety, rak jajnika jest ograniczona "znaki", więc dlaczego to jest znane jako "cichy zabójca". Jeden znak - powiększenie jednego (lub obu) jajników - czasami można wykryć w trakcie egzaminu miednicy wykonywane przez lekarza. Jest to jednak rzadko, ponieważ rozszerzenie musi być dość duży, aby być odczuwalne podczas egzaminu.

Znaczący

Rozszerzenia zauważone podczas egzaminu może wynikać z torbieli niż rak jajnika. Badanie USG przezpochwowe może jedynie potwierdzić, że masa jest obecna, czy to nie z powodu torbieli i raka jajnika.

Znak Świadomości

Prawdopodobnie najważniejszym objawem raka jajnika jest jeden kobiet wykrywa się: świadomość, że coś jest nie tak. Jest to szczególnie ważne z tej choroby, ze względu na jego "cichy zabójca" etykieta.

Kiedy kobiety zaczynają odczuwać pewne objawy (tj, wzdęcia, bóle brzucha, uporczywe gazu lub niestrawność, zaparcia, ból w czasie stosunku lub), że nie doświadczył - i te objawy nie są zwolnione w czasie lub po leczeniu - mogą one Zaczynam się zastanawiać, czy coś jeszcze jest nie tak i należy skonsultować się z lekarzem.

Ważny

Ich obawy, wraz ze szczegółami, w jaki sposób podjęły wysiłki w celu rozwiązania problemu, ale bez pomyślnego wyniku, może być istotny znak do lekarza w czasie ich następnego badania fizykalnego, że rak jajnika może być przyczyną, zwłaszcza, jeśli są one po menopauzie ,

Objawy

Objawy wystąpiły z rakiem jajnika może odzwierciedlać tych w wielu innych schorzeń, w tym nieznaczne. Jednak jest jedna zasadnicza różnica: objawy raka jajnika nie przychodzą i odchodzą; na ogół pozostają stałe przez długi okres czasu, nawet w przypadku leczenia. To dlatego, pomagają społeczności medycznej w ich wysiłkach zmierzających do potwierdzenia lub wykluczenia raka jajnika.

Objawy raka jajnika mogą obejmować zmiany pęcherza wzrost (zwłaszcza częstsze oddawanie moczu lub zaparcia); nadal brak energii lub utrata apetytu; ból w okolicach miednicy, szczególnie podczas stosunku; rozszerzenie talii, w przeciwieństwie do normy; wzdęcia i pełności w jamie brzusznej; i ciągła niestrawność, nudności lub gazu.

Ostrzeżenie

Zgodnie z Mayo Clinic, kobiety, która wnosi się do lekarza i zdiagnozowano z czymś innym niż rak jajnika, ale których leczenie nie jest skuteczne, gdyby albo szukać innego spotkanie z jej służby zdrowia lub dostać drugą opinię w innym miejscu.

Wirus żołądka vs. Grypa

Wirusy są organizmy, które wolą zarazić jednego rodzaju komórki lub tkanki w zależności od ich rodzaju. Wirusy żołądka zarazić błony śluzowej żołądka i jelit, podczas grypy najczęściej infekuje drogi oddechowe. Grypa powoduje objawy oddechowe, takie jak kaszel lub ból gardła wraz z gorączką. W przeciwieństwie do grypy, wirusy żołądka nie powoduje objawów oddechowych, ale mogą one spowodować niską temperaturą. Wirus grypy nie powoduje grypę żołądka. Badania laboratoryjne są dostępne do pomocy służby zdrowia zdiagnozować chorobę i zapewnić najlepszą kurację.

Wirusy

Wirusy są małymi cząstkami materiału genetycznego (DNA lub RNA), otoczony albo białka lub lipidy (tłuszcze). Oni nie żyją w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ponieważ nie zużywają energii. Mają one jednak mnożyć. W ten sposób wirusy atakują i niszczą komórki, które wykorzystują do reprodukcji. To jest, że zniszczenie komórek wraz z odpowiedzią z naszych układów immunologicznych, które powodują objawy zakażenia wirusowego.

Wirusy żołądka

Wirusy mają tendencję do zakażania tylko do określonej grupy komórek. Wirusy zapalenia wątroby tylko zapalenie wątroby, na przykład. Wirusy żołądka zainfekować komórki wyściełające żołądek i jelita, powodując wirusowe zapalenie żołądka i jelit. Wirusowe zapalenie żołądka i jelit może być spowodowane przez kilka różnych wirusów, w tym norowirusów, adenowirusy, astrowirusy i rotawirusy.

Wirus grypy

W przeciwieństwie do wirusów żołądka, grypa jest spowodowana przez jednego wirusa (wirus grypy), która pochodzi z trzech typów (A, B lub C). Typy A i B są najczęstsze rodzaje grypy i te odpowiedzialne za sezonowych ognisk choroby. Wirusy grypy zakażenia dróg oddechowych i bardzo rzadko zakażenia przewodu pokarmowego. W rezultacie, wirusa grypy nie powoduje "flu żołądka."

Różnica Objawy

Choć wirusy żołądka może powodować wiele objawów ze strony przewodu pokarmowego, takie jak niski stopień gorączki, wymioty, biegunka, nudności i ból brzucha, one nie powodują objawów oddechowych. Grypa, z drugiej strony, powoduje wysoką gorączkę, bóle mięśni, przekrwienie klatki piersiowej, kaszel i ból gardła. Bardzo rzadko się wirus grypy powoduje cierpienie pokarmowego.

Różnica w Diagnozy

Niezależnie od objawów, diagnozy infekcji wirusowych można przeprowadzić za pomocą testów laboratoryjnych, które wykrywają obecność wirusa lub przeciwciał. W przypadku wirusów żołądka, próbka z wyboru jest próbka kału. Czasami, w szczególnych okolicznościach, wymiociny będzie testowany na obecność wirusów. W przypadku grypy próbka z wyboru jest wymaz z nosa lub gardła. Dla obu rodzajów infekcji, badania krwi mogą być wykonywane w celu wykrycia przeciwciał specyficznych wirusów.

Różnica w traktowaniu

Pracownicy służby zdrowia są ostatecznym autorytetem jak w leczeniu zakażeń wirusowych. W przypadku wirusów żołądka, leczenie objawów zakażenia aż ciało czyści wirusa jest zazwyczaj wystarczające. W przypadku grypy, gdzie infekcja może przejść w bardziej poważne zapalenie płuc, są dostępne leki przeciwwirusowe do zabijania wirusów i trzymać się rozprzestrzeniać. W obu przypadkach, w przeciwnym razie zdrowych osób prawie zawsze odzyskiwania bez dalszych powikłań. Jednak osoby z chorobą podstawową należy szukać opieki natychmiast, aby zapobiec powikłaniom.

Różnica między lękowych i Heart Attack Objawy u kobiet

Nie było wiele dyskusji i kontrowersji w środowisku medycznym na temat objawów ataku serca u kobiet w porównaniu z objawami zawału serca u mężczyzn. Liczne doniesienia mediów sugerują, że objawy zawału serca u kobiet jest często błędnie jako ataku paniki.

Objawy ataku serca

Kobieca strona Fundacja Serce opisuje objawy zawał serca kobiet, jak problemy z oddychaniem, zawroty głowy, zmęczenie, ból w klatce piersiowej, mrowienie lub pieczenie w klatce piersiowej, regionu, wzrost ekstremalnych niestrawność tętna i pocenie się.

Objawy atak paniki

Fundacja Serce damska informuje również, że te same objawy ataku paniki są podobne do tych, na atak serca, z wyłączeniem jedna ważna różnica: kobiet przeżywa atak serca poczuje nagłe i poważne uczucie zmęczenia, które trwa od dwóch do trzech minut, które będzie ustępują, a potem często wracają.

Prawidłowe Testowanie

Liczba testów powinny być wykonywane w celu określenia, czy kobieta jest zawał serca lub atak paniki. Kobieca strona Fundacja Serce sugeruje lekarze używać elektrokardiogram (EKG), badania krwi, rezonans magnetyczny (MRI) i angiografii.

Dokładna diagnoza

Choć roszczenia zostały dokonane, że niektóre z wyżej wymienionych objawów i testów daje niedokładne wyniki u kobiet, niedawne badania poinformował o ScienceDaily.com sugeruje, że wyniki i objawy mogą być niedokładne po wszystkim.

Ryzyko

Kobiety z historii układu sercowo-naczyniowego lub wysokim ciśnieniem krwi są na większe ryzyko zawału serca niż kobiety, które nie cierpią na choroby.

Różnice między warunkami Signs & Objawy

Różnice między warunkami Signs & Objawy


Po przeczytaniu o chorobach medycznych i chorób, można zauważyć, że często są listy objawów podmiotowych i przedmiotowych. Terminy te mogą wydawać się zamiennie, ale chociaż obie są wskaźniki choroby lub urazu, mają inny sposób całkowicie różne definicje. Istnieje wiele różnic między oznak i objawów.

Obiektywizm w porównaniu podmiotowości

Znaki są obiektywne, co oznacza, że ​​są one bardziej widoczne i zauważalne przez lekarzy i innych osób. Objawy subiektywne, co oznacza, że ​​tylko pacjent odczuwa je. Objawy obejmują zazwyczaj siniaki, rany otwarte lub wysoką temperaturę, a objawy to nudności, zawroty głowy, biegunka i dreszcze.

Opis

Pacjenci zwykle odwiedzić lekarza z powodu objawów. Ponieważ objawy są bardziej subiektywne, pacjent będzie musiał być opisowe, jak to możliwe, że lekarz może zdiagnozować problem. Jednakże, ponieważ znaki są widoczne, nie będą wymagać tego samego rodzaju opis ponieważ lekarz będzie już mógł je zauważyli.

Weryfikacja

Bo tylko pacjent doświadcza objawów, lekarz nie może je zweryfikować. Objawy, takie jak zmęczenie, ból i zawroty głowy, nie są mierzalne. Objawy, jednak w rzeczywistości może być mierzona przez lekarza. Szybkie bicie serca, ciśnienie krwi i gorączka to przykłady znaków, które lekarz może mierzyć.

Widoczność i niejasności

Objawy mogą być niejasne dla lekarza, a objawy mogą nie być zauważone lub coś znaczy dla pacjenta. Znaki są obiektywne i widoczne ślady choroby lub urazu, do którego pacjent doświadcza. Znaki te doprowadzą do lekarza w celu wykrycia problemu.

Różnica między astma i zapalenie płuc u dzieci objawy

Różnica między astma i zapalenie płuc u dzieci objawy


Zapalenie płuc i astma są straszne warunki, które wpływają na płuca dziecka i oddychanie. Obydwa warunki, ale mają różne przyczyny. Z powodu różnego pochodzenia, objawy mogą objawiać się w różny sposób.

Zapalenie płuc

Wirusy, bakterie i chemikalia mogą przedostać się do płuc i rozpalić je, powodując zapalenie płuc. Poważna choroba, powoduje zapalenie płuc w płucach staje wypełnione płynami.

Astma

Astma występuje, gdy linia płuc "rozpalać, ciasne i produkcji śluzu. Ten blokuje dróg oddechowych.

Podobieństwa

Astma i zapalenie płuc przyczyną świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej i kaszel.

Objawy zapalenie płuc

Oprócz powyższych objawów, dzieci z zapaleniem płuc może rozwinąć gorączka, wymioty i dreszcze. Mogą również stać się bardziej wybredny niż zwykle.

Objawy astmy

Objawy astmy zdarzają się po ekspozycji na drażniące. Wyzwalacze ataków astmy obejmują pleśni, pyłki, dym papierosowy, suchej pogody, i ćwiczenia. Choroby układu oddechowego, takie jak przeziębienia i zapalenia płuc mogą wywołać objawy astmy, jak również.

Ostrzeżenie

Jeśli Twoje dziecko ma trudności z oddychaniem lub ma kaszel, który trwa ponad trzy tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem.

Różnica między Heart Attack & Refluks Objawy

Różnica między Heart Attack & Refluks Objawy


Według American Heart Association, prawie 500.000 zgonów w Stanach Zjednoczonych każdego roku wynik z chorobą wieńcową (CHD). Ból w klatce piersiowej jest objawem zawału serca, powikłań z CHD. Jednak kwasu refluks, stan nie zagrażające życiu powoduje również ból w klatce piersiowej.

Choroba niedokrwienna serca.

Choroba niedokrwienna serca jest wynikiem niedrożności tętnic, które doprowadzają do mięśnia sercowego z powodu nagromadzenia się płytki nazębnej. Dieta bogata w cholesterol i genetyki doprowadzić do tego stanu. Całkowita niedrożność tętnicy wieńcowej prowadzi do zawału serca.

Atak serca.

Podczas ataku serca, część mięśnia sercowego jest pozbawiony tlenu, ponieważ cyrkulacja krwi do tej części jest blokowany. Po pewnym czasie, że część serca umiera. Objawy zawału serca to ból w klatce piersiowej, duszność, zawroty głowy, pocenie się i zmęczenie.

Refluks.

Refluks jest objawem choroby refluksowej przełyku (GERD). W GERD, kwasy żołądka udają się do przełyku, rurkę, przez którą żywność dociera do żołądka. To powoduje podrażnienia przełyku, w wyniku spalania bólu w dolnej części klatki piersiowej lub górnej części brzucha.

Atak serca w porównaniu z refluksu kwasu.

Zarówno atak serca i kwasu refluks przyczyną bólu w klatce piersiowej. Jednak atak serca może także powodować ból żuchwy lub ból promieniujący do lewego ramienia. Kwasu refluks ból rzadko wychodzi poza klatkę piersiową. Niemniej jednak, każdy rodzaj bólu w klatce piersiowej należy traktować poważnie.

Skonsultować się pofessional medycznej.

To jest zawsze dobry pomysł, aby skonsultować się z lekarzem na temat każdego rodzaju bólu w klatce piersiowej. Szanse na przeżycie ataku serca zmniejsza się w miarę upływu czasu, więc każdy rodzaj bólu w klatce piersiowej należy rozważyć medycznej w nagłych wypadkach, niezależnie od tego, jak jest ona minimalna. Kontakt z ratownictwa medycznego i niech specjalistów uporządkować czy to atak serca lub kwasu refluks.

Różnica pomiędzy ciążą i objawy PMS

Różnica pomiędzy ciążą i objawy PMS

Identyfikujący pierwsze oznaki bycia w ciąży może być trudne, ponieważ objawy PMS i na początku ciąży są podobne. Dlatego ważne jest, aby słuchać swojego ciała, gdy czujesz, że coś jest nie tak. Kilka wskaźników ciąży jak zły humor, tkliwość piersi i skurcze są podobne do objawów miesiączki. W przeważającej części wczesnej ciąży będzie przypominał PMS, ale istnieją sposoby, aby pomóc rozszyfrować dwa warunki i wie, kiedy wykonać test ciążowy.

PMS

PMS jest grono objawy, które występują jednego do dwóch tygodni przed kobiety miesięcznego okresu. Większość z tych objawów równolegle z wczesnych oznak ciąży.

Objawy

Bóle związane z PMS i wczesne oznaki ciąży obejmują bóle głowy, bóle pleców i skurcze żołądka. Inne wspólne objawy to rozdrażnienie, wahania nastroju i zmęczenie.

Wyczerpanie

Typowy pierwszym objawem ciąży jest zmęczenie. We wczesnym okresie ciąży zmęczenie jest nieznane i niekontrolowane. Pozostałe wymagania są znacznie bardziej intensywna niż zmęczenie związane z PMS.

Tkliwość piersi

Piersi są oferty na tydzień przed miesiączką. We wczesnym okresie ciąży ból jest o wiele bardziej intensywny, i sprawozdania pulsujący i niezdolność do wygodnego są wspólne.

Nudności

PMS jest rzadko rzekł do przyczyną nudności. Poranne mdłości z powodu ciąży występuje dwóch do ośmiu tygodni po zapłodnieniu i może się zdarzyć przed nieudanego okresu.

Nieodebrane okres

Cykle miesiączkowe często może się zmieniać, ale nieodebrane okres połączony z niezwykle czuły piersi, zmęczenie i nudności objawy wczesnej ciąży.

Jak rozpoznać objawy mięśni Strain

Jak rozpoznać objawy mięśni Strain


Szczepy mięśni, co może się wiązać z rozdarcia, zasinienie lub w inny sposób szkodliwe tkanki mięśniowej, może być wynikiem wzmożonej aktywności sportowych lub nawet prostych codziennych ruchów. Poprzez rozpoznanie objawów napięcie mięśni, można określić, czy potrzebna jest pomoc lekarza.

Instrukcje

Strain rozpoznać objawów mięśniowych

1 Sprawdzić, siniaki, cięcia, zaczerwienienie lub obrzęk w ogólnej lokalizacji uszkodzenia. Napięcie mięśni może obejmować rozrywania tkanki mięśni, naczyń krwionośnych i ścięgien, które mogą powodować, że wszystkie z powyższych objawów.

2 Sprawdź, czy ból maleje, gdy obszar poszkodowany jest całkowicie w stanie spoczynku. Zwykła ból mięśni i zmęczenie jest zazwyczaj tylko ból mięśni, gdy jest rozciągnięta, a ból mięśni szczepu tendencję być stała, niezależnie od tego czy powierzchnia jest przemieszczana rannych lub nie.

3 Sprawdź, czy istnieje ogólna słabość do uszkodzonego mięśnia, który uniemożliwia ruch lub wykorzystanie rannych obszarze, w przeciwieństwie do rzeczywistego stawu lub kości. To jest rozpoznać różnicę między napięcie mięśni i skręcenia.

4 Sprawdź, czy występuje brak używać mięśni w ogóle, co może wskazywać na uszkodzenie lub separacji w obszarze, w którym mięśnie są przyłączone, ścięgien.

5 Rozpoznawanie aktywności, które mogą być przyczyną kontuzji. Zazwyczaj szczepy mięśniowych spowodowanych przez albo wysiłku fizycznego czy zwykłą, nieoczekiwane ruch, który powoduje mięśni poruszać się w nieprawidłowy sposób, w wyniku urazu. Ból mięśni, który pojawia się znikąd mogą być spowodowane przez potencjalnie bardziej poważnego stanu zdrowia, więc natychmiast skontaktować się z lekarzem.

6 Zapoznaj się z zasobów internetowych, takich jak eMedicineHealth lub Healiohealth.com stron internetowych dla więcej informacji, jak rozpoznać objawy, napięcie mięśni i jak się na leczenie (patrz źródła poniżej).

Wskazówki

  • Szczepy mięśni zazwyczaj można uniknąć podczas aktywności fizycznej, po prostu wykonując serię ćwiczeń rozciągających przed rozpoczęciem. Większość ekspertów fitness uważają, że należy rozciągnąć przez co najmniej 5 do 10 minut przed rozpoczęciem każdego schematu fitness.
  • Jeśli nie czujesz ulgę od szczepu mięśni dyskomfort w ciągu 24 godzin od urazu, lub jeśli słychać trzaskający hałas, gdy obszar rannych jest przesuwany, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Jakie są początkowe objawy MS?

Stwardnienie rozsiane jest trudna do diagnozy, ponieważ objawy choroby mogą być nieregularne i nieprzewidywalne. Stwardnienie rozsiane jest choroba atakuje otoczkę mielinową, która jest pokrycie ochronne mózgu i rdzenia kręgowego. Powstały zapalenie przerywa lub zakłóca impulsy nerwowe na aksonów. Stwardnienie rozsiane jest bardziej rozpowszechniona w krajach dalej od równika.

Fakty

Pierwsze objawy stwardnienia rozsianego obejmują niewyraźne lub podwójne widzenie; Zniekształcenia czerwony-zielony kolor; bólu i utraty wzroku z powodu zapalenia nerwu wzrokowego, które jest zapalenie nerwu wzrokowego; trudności z chodzeniem i parestezje, które jest określenie nieprawidłowego czucia lub bólu, takie jak drętwienie, mrowienie, lub "szpilki i igły." Stwardnienie rozsiane nie jest dziedziczna lub zaraźliwa. Uważa się, że stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której korpus z nieznanych powodów atakuje osłonkę mielinową. Może to być spowodowane przez wirus.

Rodzaje

Stwardnienie rozsiane ma cztery główne typy. Nawracającym-przelewów, co stanowi 85 procent początkowych diagnoz, dzieje się, gdy atakuje z objawami stwardnienia rozsianego zestawione są z okresami normalności. Podstawowym postępującą postacią stwardnienia rozsianego występuje wtedy, gdy objawy stopniowo zwiększać w miarę upływu czasu, bez nawrotów. Około 10 procent przypadków stwardnienia rozsianego są tego typu, a to wpływa na mężczyzn i kobiety w równym stopniu. Wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego śledzi rodzaj nawracającym-przelewów 50 procent, 10 lat po pierwszej diagnozy. Tego typu, w sprawie, która została nawracającym-przelewów zaczyna zachowywać się jak pierwotnie postępującą. Wreszcie, około 5 procent przypadków są progresywnego nawracające stwardnienie rozsiane. W tego typu przypadkach rozpocząć jak pierwotnie postępującą, ale także, że ups flary eskalacji, ale nie idź do umorzenia.

Identyfikacja

Nie ostateczne badanie może zdiagnozować stwardnienie rozsiane. Identyfikacji stwardnienia rozsianego występuje patrząc na historię pacjenta objawów. Do diagnozowania stwardnienia rozsianego, co najmniej dwa kielichowe up jednego miesiąca musi się zdarzyć, i nie musi dojść do uszkodzenia osłonki mielinowej, które nie są spowodowane innym czynnikiem. Aby zidentyfikować stwardnienie rozsiane, rezonans magnetyczny, badania krwi (w celu wykluczenia innych przyczyn), potencjałów wywołanych mózgowo testy i testy są wykonywane.

Rozważania

Typowa diagnozowania stwardnienia rozsianego dzieje w wieku od 15 do 40, przy czym może pojawić się w przypadku małych dzieci. Ludzie z krajów daleko od równika są bardziej podatne, jak są ludzie z Europy Północnej przyzwoite. Kobiety są trzykrotnie bardziej narażone na zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Różnice geograficzne kto dostaje stwardnienia rozsianego są interesujące. Na przykład, ludzie z nadmorskich miejscowości w Norwegii mają mniejszą wystąpienie choroby, niż osoby mieszkające w głąb lądu, a istnieje więcej przypadków w miastach niż na obszarach wiejskich.

Nieporozumień

Według badań przeprowadzonych przez Schering AG, 54 procent ankietowanych uważa, że ​​stwardnienie rozsiane jest nieuleczalne. Właściwie, to jest uleczalne, z leków i terapii, które pogorszyć objawy i czynią codzienne czynności wykonalne. To samo badanie wykazało również, że większość badanych uważało, że osoby z SM są wózku inwalidzkim i nie może pracować. To nie jest prawda. Większość osób z SM mają stosunkowo łagodne stwardnienie rozsiane.

Drugi etap Objawy stwardnienia rozsianego

Drugi etap Objawy stwardnienia rozsianego


Stwardnienie rozsiane (SM) jest chorobą, która wpływa na wszystkie części ciała, w różnych czasach i w nieprzewidywalny sposób. Wiele osób cierpiących na MS twarzą strach przed nieznanym, a także utraty funkcji organizmu. Dla wielu ludzi, diagnoza stwardnienia rozsianego drugiego stopnia obejmuje zwiększone ograniczenia i znaczące zmiany stylu życia, które mogą być emocjonalnie jak i fizycznie wyniszczające.

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (SM) jest stan ośrodkowego układu nerwowego i jest uważana za chorobę autoimmunizacyjną. U osób z SM, system immunologiczny atakuje organizm, kierowanie osłonkę mielinową, przykrycie tłuszczową, która otacza nerwy. Ponieważ otoczka mielinowa rozpuszcza się, powstają uszkodzenia (scleroses). Te stworzenia przerwanie sygnałów, że nerwy wysyłają do reszty ciała, powodując jej uszkodzenie. Powoduje to objawy, takie jak drętwienie, mrowienie, zaburzenia równowagi, zaburzenia widzenia i trudności poznawcze. Są cztery uznane typy SM: powtarzające się i przekazującym; wtórne postępujące; pierwotnie postępujące; i stopniowe nawracającą. Z nich, powtarzające-nawracającą postacią jest najłagodniejszy i najbardziej popularny typ.

Wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego

Wiele osób, u których zdiagnozowano powtarzające-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego w końcu zacząć, aby znaleźć, że ich objawy są pogorszenie. Następnie są one drugim etapie zdiagnozowano stwardnienie rozsiane, które nazywa się wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego. Około 50% wszystkich osób z rozpoznaniem powtarzającego-nawracającą postacią ostatecznie zdiagnozowano wtórne postępujące.

Różnice

W przeciwieństwie do powtarzających-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego, z wtórnie postępującym SM choroba nie przechodzi w remisji, choć czasem może mieć okresy, kiedy nie są one aż tak dotkliwe. Inne objawy zacznie pojawiać się wraz ze stopniowym (lub czasami gwałtowne) nasilenie objawów, które są już obecne. Objawy stają się bardziej wyniszczające jak choroba bierze swój bieg.

Zabiegi

Na tym etapie, większość pacjentów są umieszczone na leki modyfikujące przebieg choroby, takie jak Rebif, Tysabri, Copaxone, i kilka innych. Oprócz tych leków, leki dla specyficznych objawów może także być dalej zwiększona lub dodawane w miarę potrzeby.

Wpływ wtórnie postępującym SM

Dla wielu osób wjeżdżających wtórnie postępującym SM, może być zwiększone poczucie frustracji i / lub depresja, jak pojawiają się nowe objawy, a stare pogorszyć. Mogą potrzebować pomocy z trzciny lub Walker, a nawet w niektórych skrajnych przypadkach, wózek inwalidzki. Schody mogą być trudne lub wręcz niemożliwe, zmuszając decyzje o sytuacji mieszkaniowej. Osoby, które były niezależne całe ich życie może znaleźć się nagle w zależności od członków rodziny lub przyjaciół do najprostszych zadań.

Radzenie sobie ze zmianami

Dobrą wiadomością jest to, że tempo postępu choroby jest różny dla każdego, i jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby zapewnić stałą wysoką jakość życia. Uczą się wykonywać proste zadania w różny sposób, reorganizacji domu jest bardziej przychylny i edukacji rodziny, przyjaciół i kolegów z pracy, choroba może wszystko ułatwić przejście. Ponadto, wiele lokalnych rozdziały Narodowego MS Society mają grupy wsparcia, które spotykają się regularnie. To może pomóc osoba z SM sobie sprawę, że nie są sami w walce. Przede wszystkim, ktoś cierpi na SM musi ćwiczyć samoopieki, uznając swoje ograniczenia, ale również obejmowanie ich umiejętności. Zdrowy styl życia i pozytywne nastawienie może stanowić ogromną różnicę.

Objawy neurologiczne, które przypominają stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane ma wpływ na każdą osobę w inny sposób. Neurologiczne objawy przypominające stwardnienie rozsiane również służyć jako podstawa do diagnozowania innych stanów przewlekłych. Klasyfikacja uszkodzenia nerwu na ogół prowadzi do diagnozowania stwardnienia rozsianego.
Objawy neurologiczne stwardnienia rozsianego często pojawiają się w wieku pomiędzy 20 a 40, chociaż niektórzy ludzie nie wiedzą, że mają. Wczesne objawy mogą przyjść i odejść, więc te objawy pozostaną nieleczone. To z tego powodu, że stwardnienie rozsiane jest zasada "w" diagnozy. Objawy neurologiczne są wspólne z innymi przewlekłymi chorobami, które muszą być "wyklucza" pierwszy.

Nierozpoznane Wczesne objawy

Te wczesne objawy to mrowienie i drętwienie, które są "mrowienia" efekt. Są one z natury neurologiczne jak zazwyczaj wynika z nacisku na nerw. Utrata równowagi jest kolejnym bardzo wczesnym objawem, który jest także powszechne na infekcje ucha, zaburzenia ucha wewnętrznego lub odstawienia alkoholu --- to tylko kilka problemów, które przeszkadzają w diagnostyce.
Zapalenie nerwu wzrokowego jest zapalenie nerwu wzrokowego, który powoduje niewyraźne lub podwójne widzenie. W większości przypadków takie zdefiniowanie neurologicznych objawów prowadzi do diagnozowania stwardnienia rozsianego.

Przyczyny objawów neurologicznych

Jest pokrywy ochronnej pokrywającej włókna nerwowe w mózgu. Włókna te przesyłania wiadomości do innych części ciała z mózgu i używać płyn mózgowo-rdzeniowy w głównej metody transportu.
Mieliny jest powłoką ochronną. Uszkodzenia i ostateczny pogorszenie mieliny spowodować pojawienie się objawów neurologicznych. Dotknięte regiony mózgu stanowić ogromną różnicę w częstości i nasilenia objawów neurologicznych. Obszary te pojawiają się na obrazowaniu metodą rezonansu magnetycznego (MRI) obrazów jak białe plamy (zmian).
Lokalizacja uszkodzeń pomóc "mapa" dotkniętych obszarów, w których nie można uzyskać wiadomości przez lub zakłócenie sygnałów powoduje mieszane wiadomości. Zatem, MRI pozwala na identyfikację pochodzenia uszkodzenia neurologiczne powodujące te objawy przypominające stwardnienia rozsianego.

Objawy neurologiczne i diagnoza

Nikt nie zna dokładnej przyczyny stwardnienia rozsianego. Teorie obejmują wpływ geografii, palenia i genów. Szczepionki są "wykluczone" na podstawie przeprowadzonych badań. Naukowcy na ogół zgadzają się, że stwardnienie rozsiane może być chorobą autoimmunologiczną podobny do fibromialgii, zespołu przewlekłego zmęczenia, toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów i innych. Ciało ma infekcji myśliwców, które stają się nadczynność powodując uszkodzenie narządów, mięśni i nerwów. To jest powód, że pacjenci początkowo może otrzymać diagnozę choroby, które przypomina stwardnienie rozsiane.
Z biegiem czasu, inne objawy wyłaniają komplikuje prędkości określonej diagnozy. Te dodatkowe objawy neurologiczne m.in. skurcze mięśni, ciepło / zimno, zmęczenie i wrażliwość zmiany w percepcji i myślenia poznawczego. W związku z pojawieniem się tych objawów, pacjent może powoli doświadczyć mowy i problemy z połykaniem, drżenia, trudności z chodzeniem, spastyczność i więcej.

Rozpowszechnioną formą stwardnienia rozsianego

Rzadko obecne dwie osoby z identycznymi objawami. Lekarze i naukowcy używają sub-grup przewidzieć nasilenie i przewidywany wynik leczenia. Większość ludności MS (90 procent) ma nawracającym-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego. Ich nawroty przekazać z całkowitego lub częściowego powrotu do normalności.
Istnieją różnorodne objawy, różne wzory oddziaływania nerwów trwania nawrotu ilość osiągnąć odzysk i czas między rzutami. Po wielu latach leczenia, większość osób z RRMS będzie przejście do fazy stopniowego wtórnego.
Liczne dostępne są terapie zwalniać progresję nawracająco-ustępującym stwardnieniem rozsianym. Wtórnie postępującą nie odpowiada na większość zabiegów. Tworzy również trudny styl życia. Ludzie z SPMS doświadczy niepełnosprawności.

Trzy Progressives

Każdy z postępowych form stwardnienie rozsiane ma swój niepowtarzalny neurologiczne, fizycznej i wyłączanie stopnia spadku z pewnego zbiegu. Wiek danej osoby w chwili rozpoznania jest czynnikiem. Indywidualnie przeżywa częściowe wyjście z rzutów będzie przejście do wtórnie postępującą znacznie szybciej.
Trzy zaawansowane formy to:

Primary-progressive multiple sclerosis affects about 12 percent of people 40 years old or more with multiple sclerosis. These patients tend to develop disability much more quickly as treatments are not dependable.
Progressive-relapsing multiple sclerosis is rare. Relapses happen sporadically and relief rarely means this person returns to normal.
Secondary-progressive multiple sclerosis follows many years of relapsing-remitting multiple sclerosis. There is less inflammation but more nerve degeneration.

Różnice między fibromialgii i MS

Fibromialgię i stwardnienie rozsiane (MS) są przewlekłymi stanami, które powodują bóle mięśni i zmęczenie, które przeszkadzają w codziennym życiu, ale są pewne różnice między nimi.

Diagnoza

Zgodnie z Mayo Clinic, nie ma testu do diagnozowania fibromialgii; Diagnoza jest, czy pacjent ma trzy miesiące bólu i odpowiada na 11 lub więcej "punktów przetargowych." Badania krwi, Spinal Tap lub skanowania mózgu pokazując zmiany ostatecznie zdiagnozować SM.

Funkcja mięśni

Pacjentów fibromyalgia silny ból i / lub drętwienie mięśni, że pogarsza się z nadużywania. Problemy mięśni w SM są spowodowane awarii systemu neurologicznego.

Obrażenia

Objawy fibromialgii może ułatwić i pogorszyć, ale nie spowodować trwałe uszkodzenie mięśni lub stawów. SM "race", powoduje też, ale także pogorszenie nerwów, donosi AOLhealth.com.

Rokowanie

Choć wyniszczające, fibromialgii nie jest zagrożeniem życia. Stwardnienie rozsiane jest postępującą objawy, które mogą stać się bardziej uszkodzenia w czasie.

Leczenie

Leczenie fibromialgii obejmuje leki na ból i zaburzenia snu. Leczenie objawów i MS skierowany do spowolnienia używa narkotyków, postęp choroby lub blokują reakcje układu odpornościowego, które powodują dalsze uszkodzenia, mówi Mayo Clinic.

Rozważania

Jest możliwe, że fibromialgię i stwardnienie rozsiane, raporty CausesOfFibromyalgia.info. Jeżeli odrębne lekarze traktują cię, pamiętaj, że są świadomi wszelkich przyjmowanych leków.

Oznaki i objawy choroby MS

Stwardnienie rozsiane jest choroba może wyniszczające. Dla większości z nas, szczególnie tych bez historii rodzinnej choroby, nasz prawdopodobieństwo wystąpienia SM jest mniej niż jedna dziesiąta 1 procent. Ale dla tych, którzy zmagają się z chorobą, statystyki nic nie znaczą. Każdy dzień może być bitwa, ale także błogosławieństwo jako objawy mogą być zarządzane. Dla osób z MS, objawy mogą mieścić się w zakresie od łagodnych do poważnych zależności od nerwów dotkniętych chorobą. W ciężkich przypadkach, MS może spowodować niezdolność do chodzenia ani mówienia.

Przyczyny

Mimo że lekarze i naukowcy nie są pewni, jak stwardnienie rozsiane występuje, to wiem, co powoduje objawy SM, która jest zaklasyfikowana jako choroby autoimmunologicznej. Oznacza to układ odpornościowy rzeczywiście atakuje własne tkanki. Substancja zwana mieliny chroni i izoluje włókien nerwowych wzdłuż rdzenia kręgowego i mózgu. MS powoduje zniszczenie mieliny, i z tego powodu, komunikaty i sygnały, które podróżują wzdłuż nerwów mogą zostać zatkane lub słaby.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Ze względu na różną lokalizację włókien nerwowych dotkniętych MS, objawy mogą się zmieniać w szerokim zakresie. Niektóre typowe objawy to drętwienie lub osłabienie jednej lub więcej kończyn, częściowa lub całkowita utrata wzroku, podwójne widzenie, drżenie, brak koordynacji, zmęczenie i zawroty głowy. Objawy te mogą się pogorszyć z wzrostem temperatury ciała i może przyjść i odejść. Okresy nawrotu są typowe, szczególnie we wczesnym stadium choroby.

Komplikacje

MS może powodować inne schorzenia, jak również. To może prowadzić do sztywności mięśni i skurcze, paraliż, problemy urologiczne i zapomnienia. Osób z SM może się rozwinąć również padaczkę i zmagać się z depresją. Ważne jest, aby zachować lekarz śledzi wszelkie i wszystkie objawy, które rozwijają, tak że powikłania mogą być traktowane jako dobrze.

Czynniki ryzyka

Niektóre czynniki mogą zwiększyć swoje szanse na rozwój stwardnienia rozsianego, które powierzchnie osób w wieku od 20 do 40, z kobiet, które dwa razy ryzyko mężczyzn rozwój SM. Jeśli jeden z twoich najbliższych krewnych rozwija MS, szanse na uzyskanie wzrostu choroby do między 1 procent i 3 procent.

Leczenie i testy

Podobnie jak kilku innych chorób, żaden konkretny test na stwardnienie rozsiane istnieje. MS jest diagnozowana poprzez wykluczenie możliwości innych chorób, które mogą być przyczyną specyficznych objawów. Lekarz może wykonać badanie neurologiczne, a także badania krwi w celu wykluczenia infekcji lub innych przyczyn. Można je także wykonać w Nakłucie szukać nieprawidłowych poziomów białych krwinek lub białek, z których oba są zaburzenia, które mogą być związane z MS. Uszkodzenia, które mogą być spowodowane przez utratę mieliny, czasami może być widoczne na MRI. Leczenie będzie oparte na zarządzaniu objawy, ponieważ nie ma lekarstwa na SM obecnie istnieje.

Objawy oka Migrena

Objawy oka Migrena


Migreny oko są zazwyczaj nazywane migreny oczne. Czy rzeczywiście różnią się od klasycznych migreny jest punktem spornym wśród wielu lekarzy i neurologów. Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic, klasyczne objawy migreny z aurą i oczne migreny są niemal identyczne. Jedyną różnicą jest to, że większość bólu będzie w jednym oku.

Pierwsze objawy

Wiele osób z migreny oczne poczuć aurę około 15 minut przed rozpoczęciem ból. Aury mogą być halucynacje wzrokowe, takie jak błyski, zygzaki lub miejsca, ale mogą być również słyszalne halucynacje, takie jak dzwonienie lub brzęczenie.

Kolejne Objawy

Ból rozpoczyna się w oczy i rozciąga się na jednej stronie głowy. Ten ból może być pulsujący lub stały, lub może czuć się jak ogromne ciśnienie wewnątrz oka.

Inne objawy

Wiele osób z migreny oczne również uzyskać zawroty głowy, ekstremalną wrażliwość na światło i dźwięk, nudności i wymioty.

Ramy czasowe

Oczne migreny może trwać tak długo, jak kilka godzin lub kilka dni może trwać. To różni się nie tylko dla każdej osoby, ale także różne dla każdego ataku migreny.

Ostrzeżenie

Jeśli nigdy nie miał oka migrenę przed i nagle się wszystkie z tych objawów, lekarz może zalecić, aby natychmiast udać się do szpitala, ponieważ objawy są podobne do udaru mózgu.

Jak rozpoznać objawy słabe krążenie

Jak rozpoznać objawy słabe krążenie


Słabe krążenie krwi, ma miejsce, gdy zostaje ograniczona w pewnych części ciała. To jest często spowodowane przez gromadzenie się płytki w tętnicach. Słabe krążenie rozwija się w czasie i może być oznaką poważniejszej choroby podstawowej. Czynniki stylu życia, takich jak dieta i palenie przyczynia się do rozwoju słabe krążenie. Ważne jest, aby rozpoznać objawy i skonsultować się z lekarzem, aby zapobiec powikłaniom.

Drętwienie, skurcze i Chłód

Zauważ, czy istnieją chłód i drętwienie kończyn. Jednym z pierwszych objawów złego krążenia jest uczucie drętwienia, które mogą pojawić się w dłoni lub stóp. Może wystąpić uczucie "mrowienia", który jest podobny do poczucia nogę lub ramię "zasypiania". Nie mogą być również skurcze i / lub chłód dłoni lub stóp.

Obrzęk

Obrzęk kończyn jednym z najbardziej zauważalnych objawów słabym krążeniem. Nacisnąć palcem dobrze przylegają do dolnej części nogi powyżej kostki. Skóra będzie odbijać szybko, jeśli jest obecny spęcznienia. Jeśli palec pozostawia wgłębienie w skórze, obrzęk jest obecny. Ten stan jest znany jako obrzęk. Obrzęk pojawia się, gdy nie ma płynu w tkankach organizmu. Zgodnie z kliniki Cleveland, obrzęk może być spowodowane przez kilka warunków, takich jak zastoinowa niewydolność serca, choroby płuc lub nerek, niewydolność żylna, do stanu, w którym zawory w żyłach kończyn dolnych osłabienia. Obrzęk może być również spowodowane przez inne czynniki, takie jak ciąża, siedzącej lub stojącej przez długi okres czasu, za dużo soli w diecie i niektórych leków.

Bóle i zawroty głowy

Ocenić, jak często masz bóle głowy lub doświadczenie zawroty głowy. Zauważ, jeśli zostały zapominalskich. Według HealthGuidance, 20 procent krwi krążącej w organizmie trafia do mózgu. Mózg nie działają optymalnie, gdy przepływ krwi jest ograniczony. Słaby przepływ krwi w mózgu, mogłyby spowodować utratę pamięci i zmniejszoną przejrzystość psychicznego. Częste bóle głowy i nagłe zawroty głowy mogą wskazywać na słabe krążenie krwi do mózgu.

Powolne gojenie się ran

Zauważ, jeśli masz jakieś rany, takie jak cięcie i jak długo zajęło leczyć. Rany goją się wolniej u osób ze słabym krążeniem. Odpowiednie przepływ krwi jest konieczne w celu ułatwienia procesu gojenia i gdy zmniejsza się, że przepływ, leczenie trwa dłużej. Otwartej rany zwiększa ryzyko infekcji. Osoby o słabym krążeniem i cukrzycy może rozwinąć otwartą ranę na stopie, znany jako owrzodzenia stopy. Według Drugs.com, owrzodzeń stopy są bardziej powszechne u osób z problemami krążenia.

Brak Sex Drive

Określić, czy libido seksualne zmniejszyła. Słabe krążenie może również wpływać na popęd płciowy osoby i zdolność do wykonywania. Normalny przepływ krwi niezbędne do zdrowego sprawności seksualnej jest. Biedne problemy z krążeniem, które są poważne może spowodować impotencję. Zmęczenie, brak energii, ze względu na słabe krążenie może prowadzić do utraty popędu płciowego.

Inne objawy

Zauważyć różnice w organizmie i ogólnego stanu zdrowia. Istnieje wiele objawów, które mogą znaczące, ponieważ układ krążenia ma wpływ na cały organizm. Żylaki, wypadanie włosów i suchość skóry inne objawy, które mogą rozwijać się w czasie ze względu na zmniejszony przepływ krwi. Słabe krążenie, że wpływa na serce może spowodować zmęczenie, duszność, ból w klatce piersiowej i podwyższone ciśnienie krwi. Obrzęk może wystąpić, gdy słabe krążenie wpływa na nerki. Słaby przepływ krwi w wątrobie wywołują objawy takie jak utrata wagi i słabe skóry. Nieleczony, słabe krążenie może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zawał serca lub udar mózgu.

Różnica między Yasmin i Yaz kontroli urodzeń

Różnica między Yasmin i Yaz kontroli urodzeń


Chociaż Yaz i Yasmin doustnych środków antykoncepcyjnych zawiera te same składniki czynne, istnieje kilka różnic pomiędzy tymi dwiema opcjami kontroli urodzeń.

Składniki aktywne

Najważniejszą różnicą pomiędzy składnikiem Yasmin i Yaz jest Yasmin zawiera 3 mg drospirenonu i 0,03 mg etynyloestradiolu; Yaz ma 3 mg drospirenon i 0,02 mg etynyloestradiolu.

Dozowania

Ważną różnicą pomiędzy Yasmin i Yaz jest dawkowanie; podczas Yasmin, jak większość pigułek antykoncepcyjnych, jest 21-dniowy na miesiąc pigułki, pigułki z siedmiu nieaktywnych; Yaz jest 24-dniowy na miesiąc pigułki, z czterema nieaktywne pigułki.

PMDD

Yaz, w przeciwieństwie do Yasmin, zaleca się nie tylko do antykoncepcji, ale także do leczenia PMDD lub zaburzenia dysforyczny napięcia przedmiesiączkowego, który charakteryzuje się objawami, w tym gwałtowne zmiany nastroju i objawy fizyczne, takie jak tkliwość piersi i bóle, które zakłócają dziennie Działania.

Miesiączka

Fakt, że Yaz ma mniej niż nieaktywne pigułki Yasmin często powoduje krótsze, lżejsze miesiączki.

Trądzik

Yaz jest przepisywany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku; Yasmin nie jest przewidziany do leczenia trądziku.

Przepuklina Objawy ściany brzucha

Przepuklina Objawy ściany brzucha


Słownika tworzy przepuklinę jako "wypukłości narządu lub tkanki, przez otwór w otaczających ścian, zwłaszcza w rejonie brzucha." Przepukliny może się zdarzyć, choć w wielu miejscach, przepuklin brzusznych lub przepuklin, które spychają przez ścianę jamy brzusznej, są najczęstszą lokalizacja. Różne rodzaje przepuklin ściany brzucha-to pachwinowych (75 procent przepukliny brzusznej-ścienne), pępowinowej (10 do 30 procent), kości udowej, pooperacyjnych, spigelian, przepustnicę i nadbrzusza. Te przepukliny zazwyczaj powodować trochę bólu, ale są identyfikowane przez wybrzuszeń oni tworzą. Chociaż niektóre z wybrzuszeniami mogą wykazywać w miejscach innych niż w obszarze żołądka, przepuklina rozpoczyna się przenikania przez ściany brzusznej. Chociaż podnoszenia ciężkich i zastrzałowy nie spowoduje przepukliny, sprawi, że przepukliny bardziej oczywiste, ponieważ działanie wypycha jelita przed słabych obszarów brzucha.

Przepuklin pachwinowych

Te przepukliny występują w okolicy pachwiny, gdzie udo spotyka ciało i pojawiają się wybrzuszenia. Przepukliny pachwinowej występują u mężczyzn 25 razy więcej niż u kobiet. Przepukliny te mogą być bezpośrednie lub pośrednie. Różnica polega na tym, gdzie przepukliny pochodzą. Przepukliny pośrednie podążać ścieżką jąder, gdy zeszli z brzucha. Ta ścieżka zazwyczaj kończy wraz z wiekiem mężczyzn, ale jeśli tak nie jest, to stanowi dziurę w ścianie jamy brzusznej, że przepuklina potrzebuje. Przepukliny pośrednie mogą również powodować występy w mosznie. Bezpośrednie przepukliny występują w pobliżu miejsca, gdzie można znaleźć przepuklin pośrednich, ale wzdłuż powierzchni ściany jamy brzusznej, gdzie jest cieńsza.

Pępowinowej Przepukliny

W czasie ciąży, pępowina między matką a płodem zapewnia pokarm płodu, ale także przewód przenika ściany płodu brzucha. Przed urodzeniem, że dziura w ścianie brzucha zamyka. Gdy tak nie jest, to może otworzyć drogę do przepukliny pępowinowej, która jest postrzegana jako występ w obszarze bellybutton, gdy dziecko się rodzi. Małe przepukliny zazwyczaj bliskich na własną rękę do czasu dziecko osiągnie wiek dwóch. Większe przepukliny wymagają operacji w tym samym wieku. Jeśli dorosły dostaje przepukliny pępowinowej, to zwykle z powodu ciąży, otyłość lub nadmiar płynu w okolicy brzucha.

Udowej Przepukliny

Udowe przepukliny podążać ścieżką tętnicy udowej od brzucha do ud. Ten przepukliny powoduje wybrzuszenie poniżej obszaru pachwiny, zwykle w połowie długości uda i to zazwyczaj występuje u kobiet. Istnieje duże ryzyko, że ten typ przepukliny staną się nierozkładalny i guzki. Guzki przepuklina oznacza, że ​​jej dopływ krwi jest odcięty.

Nacięciem i Spigelian Przepukliny

Przepuklin wciętych są spowodowane operacją brzusznej. Operacja wychodzi ze ściany brzucha słabe, co może prowadzić do przepukliny. Te przepukliny może nawet wrócić po ich naprawie.

Spigelian przepuklin są rzadkie i mogą być znalezione występów wzdłuż boku środkowej brzucha. Te przepukliny śledzić krawędzi mięśnia prostego abdominis.

Obturator Przepukliny

Jest to rzadki przepukliną, która znajduje się na ogół u kobiet. Ten przepukliny nie powoduje występ, ale mogą blokować jelit. Powoduje to także nudności i wymioty. Jelita wcisnąć w jamie miednicy przez otwór w kości miednicy.

Nadbrzuszu Przepukliny

W przeciwieństwie do innych przepuklin brzusznych, nadbrzusza przepukliny tłuszczowej są występy zamiast jelit, które popychają przez brzuch linii środkowej między pępka oraz dolnej części klatki piersiowej.

Objawy przepukliny

Nietypowe wybrzuszenie od przepukliny jest najbardziej widoczne wskazanie, że masz. Wybrzuszenie może boleć, ale nie jest bolesne, czy może to być bardzo delikatne. Chociaż wiele rzeczy może powodować takie wybrzuszenia, jeśli rośnie w wielkości, gdy stoisz lub szczep, prawdopodobnie jest to przepuklina. Kolejny znak przepukliny jest, że może być wciśnięty do środka brzucha. Nazywa się to zmniejszenie.

Z powodu splątania z innych narządów i tkanek, niektóre przepukliny nie może być zmniejszony. Te przepukliny są bardziej bolesne i może spowodować niedrożność jelit, nudności i wymioty. Niebezpieczeństwo z tych przepuklin jest to, że dopływ krwi może zostać odcięty. Nazywa się to uduszenie. Przepukliny będzie bolesne i oferty, czy to przypadek. Osób z przepukliną może nawet wyglądać i czuć się źle, chociaż człowiek nie będzie miał gorączkę. W tym momencie, przepuklina stała nagłym stanem medycznym, który wymaga zabiegu.

Glisty Objawy

Kiedy ktoś mówi o ludzkim pasożytem, ​​mogą się odnosić do glisty. Jest to jeden z bardziej powszechnych pasożytów, które wykorzystują człowieka jako gospodarza. Jednakże, nie jest tylko jeden rodzaj glisty, które trafia do naszych systemów. Dwa z najbardziej powszechnych glist są włośnica, który jest głównym sprawcą włośnicy i glisty, powodem glistnicy. Jeżeli osoba jest na tyle pecha do połknięcia jaj z jednego z tych pasożytów, może spowodować zakażenie, które niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych objawów.

Braku objawów

Na samym początku infekcji glisty, wiele osób nie będzie wyświetlać żadnych objawów. Wynika to głównie z powodu nasilenia plagi, ponieważ mogą być tylko niewiele w organizmie larwy. Kiedy człowiek spożywa jaja pochodzące z glisty, kwasy w żołądku pozwalają jaja te złamać i larwy do nory do tkanek ciała, gdzie może teraz dojrzały i rasy. To nie jest aż liczba wzrasta, czasami tylko nieco, że ludzie zaczynają wykazywać żadnych objawów.

Zaburzenia przewodu pokarmowego

Dla większości ludzi zakażenie glisty powoduje zaburzenia w obrębie układu pokarmowego. Zazwyczaj będzie to objawiać pewnego poziomu bólu lub skurczów w jamie brzusznej. Kiedy to nastąpi, nie ma powodu do larw przenikającego ściany żołądka, ale w rzeczywistości wyściółkę jelita. W większości przypadków, w tym bólu lub skurczów, zwłaszcza we wcześniejszych stadiach infekcji, będzie subtelnie lub matowe. Osoba może zacząć produkować luźne, wodniste stolce lub ciemne, smoliste stolce, co jest oznaką jakiegoś krwawienia jelitowego z powodu zakażenia. A on może również wystąpić okresowe epizody nudności.

Jelit niebezpieczeństwie

Pozostając w tym samym regionie ciała zakażoną może ulegać pogorszeniu objawów zakażenia pasożytami. Jak glisty nadal doświadczają napływu w ich numery, człowiek może zacząć ulegać pewną utratę masy ciała, jak i bardziej poważne skurcze brzucha i częstsze epizody nudności, czasami tak silny, że spowoduje to jakieś wymioty. Jednak to nie tylko wymiotów trzymać produkty spożywcze, ale także samych glisty.

Problemy ze strony układu oddechowego

W zależności od rodzaju nicieni, niektórzy ludzie cierpią z powodu problemów związanych z ich oddychanie. Dzieje się tak, gdy larwy trafią do płuc człowieka. Raz tu, to nory do tkanek, gdzie mogą teraz starsze i rasy. Spowoduje to, że osoby do wystąpienia trudności w oddychaniu, świszczący oddech i trochę kaszel.

Inne objawy

W przypadku larw mogą przeniknąć do krwiobiegu osoby, zakażenia może nadal poruszać w całym ciele. Gdy to nastąpi, osoba może zacząć przechodzą ból i dyskomfort w mięśniach ciała, jak również cierpią z powodu niektórych obrzęk twarzy. Dla niektórych osób, zakażenia pasożytnicze poprosi bardziej częste bóle głowy i gorączkę. Dla innych będzie to powodować większą wrażliwość na światło, a nawet różowe oczy, zgodnie z Mayo Clinic. To zależy od tego, jak organizm reaguje na zakażenia z glisty.

Pękniętego Objawy Colon

Zapalenie uchyłków, znany również jako pękniętego jelita grubego, występuje wtedy, gdy małe obszary tkanki (SOO) wybrzuszenie z okrężnicy i serii i nabycia zakażenia. Poszczególne worki są znane jako uchyłka, i więcej niż jeden worek jest identyfikowany jako uchyłków. Jako osoba wieku, mięśnie podszewka dwukropka się trudniejsze i zajmuje więcej nacisku w celu wyeliminowania odpadów. Pęknięcia w ścianach mięśni pozwalają woreczki wybrzuszenie tkanki z jelita grubego z wewnętrznej torebki pressure.The które rozwijają są następnie określane uchyłki. Jest najbardziej powszechne doświadczenia uchyłki pobliżu końca okrężnicy - obszar zwany esicy. Osoby powyżej 50 roku życia są bardziej narażone na uchyłków. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​osoba może mieć uchyłki, seria testów diagnostycznych, które mogą być wykonywane mogą obejmować baru rentgenowskie, tomografię komputerową, USG i kolonoskopii. Zabiegi obejmują zmiany diety, w tym włókna, nakrętki i ograniczeń nasiennych. Lekarz może również przepisać więcej odpoczynku, lub anty-kurczowego leki, aby pomóc złagodzić ból. Doustne antybiotyki mogą być przepisane do łagodnych objawów uchyłków. Poważniejsze objawy mogą wymagać mniej włókniste diety w celu ograniczenia ilości odpadów podróży przez jelita, a nawet operacje, jeśli ciało danej osoby nie reaguje na antybiotyki. Zgodnie z Mayo Clinic, tylko około 25 procent osób cierpi z powodu objawów związanych z zapaleniem uchyłków.

Ból

Ze względu na to, że okrężnica zwęża gdzie występuje uchyłki, ból i skurcze brzuszne - zazwyczaj doświadczenie w dolnej lewej części brzucha - może wystąpić podczas przechodzenia fekalia przez okrężnicę. Ból może być natychmiastowe i poważne, lub może to być łagodne i przychodzą i odchodzą. Tkliwość brzucha może być również objawem uchyłków.

Gorączka

Gorączka powyżej 100 stopni Fahrenheita, który trwa dłużej niż dwa dni, w połączeniu z innymi objawami mogą być oznaką uchyłków. Osoby cierpiące z powodu gorączki ponad 101 stopni, którzy również mają słabą odpowiedź na doustne antybiotyki mogą być dopuszczone do szpitala na IV płynów i antybiotyków.

Nudności

Rozstrój żołądka, wymioty, nudności i możliwe ropnia w miednicy są wszystkie objawy, które mogą być poniesione z uchyłków.

Biegunka

Doświadczanie częstsze wypróżnienia, które są luźne w konsystencji, a także cierpiących na większą presję i jelit brzucha dźwięki mogą wystąpić objawy uchyłków. Osoba może cierpieć z powodu niepełnego ewakuacji taborety i czuć silną presję, aby przejść ponownie natychmiast po wyeliminowaniu fekalia. Osoby fizyczne mogą również cierpią z powodu nietrzymania stolca z uchyłków.

Krwawienie

Krwawienia do jelita może wystąpić, gdy statki pękać w uchyłków; może trwać kilka dni lub mogą być przerywane. Przechodząc skrzepów krwi z jelita grubego, które są czerwone, w kolorze bordowym lub też możliwe jest objawem uchyłków. Uboczny skrzepy krwi lub krew, może występować z lub bez osobnika cierpiącego bólu.

Przeszkoda

Więcej niż jeden incydent uchyłków może powodować bliznowacenie i hartowaniu mięśni wyściełających jelita grubego i jelita, utrudniając przechodzą do odpadów stałych, a tym samym doprowadzić do odpadów utrudniając kanał grubego.

Doustne Objawy Thrush

Doustne Objawy Thrush


Doustnie Drozd, znany również jako kandydozy jamy ustnej lub gardła kandydozy (OPC), jest zakażenie grzybicze, które często powoduje białe plamy na języku, policzkach i błony śluzowej jamy ustnej. Stan może dotknąć każdego, ale to jest najczęściej związane z niemowląt i osób korzystających z niektórych leków lub osłabionym układem odpornościowym.

Fakty

Pleśniawka jamy ustnej jest spowodowany akumulacją grzyby Candida albicans, która znajduje się zasadniczo w błonach śluzowych i skóry. OPC występuje, gdy brak równowagi między "dobrych" i "złych" drobnoustrojów w jamie ustnej i gardle prowadzi do nadprodukcji grzyba Candida.

Identyfikacja

Grzybica jamy ustnej zazwyczaj powoduje zmiany na języku i policzkach, zidentyfikowane przez kremowe białe plamy przypominające ser (jak na zdjęciu powyżej). Według Centrum Kontroli Chorób (CDC), zmiany chorobowe są często bezbolesne, ale może towarzyszyć zaczerwienienie i bolesność. W niektórych przypadkach, pękanie w kącikach ust ma miejsce. Utrata smaku i "kosmaty" uczucie w ustach są również objawy pleśniawki.

Rodzaje OPC

OPC jest najczęściej widoczne w błony śluzowej jamy ustnej, ale może rozprzestrzeniać się do przełyku. Objawy Candida przełyku obejmują ból gardła i trudności w połykaniu.

Niemowlęta mogą przejść OPC do ich matek w okresie karmienia piersią, zgodnie z Mayo Clinic. Objawy dla matki w takich przypadkach zawierać wrażliwe brodawki, łuszczącą się skórę na i wokół otoczki lub silny ból w piersi pomiędzy karmieniami. Niemowlęta mogą także stać się rozdrażniony i mają problemy z podawaniem. OPC mogą nadal przechodzić od matki do dziecka i na odwrót, dopóki jest ona traktowana.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Pleśniawka jamy ustnej są powodowane nierównowagą mikroorganizmów w organizmie. , Podczas gdy zdrowe osoby mogą normalnie bronić przed inwazyjnych drobnoustrojów prowadzących do OPC, niektóre choroby mogą osłabić te mechanizmy obronne. HIV / AIDS, cukrzycy, niedokrwistość, infekcje drożdżowe powodować ludzi bardziej podatny do. Warunkiem jest również często u pacjentów z nowotworem jak działań ubocznych chemioterapii, terapii kortykosteroidami leczenia antybiotykami i promieniowania.

Doustnie Drozd jest bardziej powszechne wśród dzieci ząbkowanie, osób noszących protezy, palaczy i osób przyjmujących antybiotyki.

Zapobieganie i leczenie

Mayo Clinic zaleca następujące praktyki, aby zapobiec pleśniawki:

Wypłukać usta często, zwłaszcza po zastosowaniu kortykosteroidów inhalator. Jedz jogurt zawierający Lactobacillus acidophilus lub Bifidobacterium. Podczas przyjmowania antybiotyków, warto również acidophilus kapsułek. Natychmiastowego leczenia drożdżycy pochwy, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży. Szczotka odwiedzić regularnie i biuro dentystę i nici zębów. Ograniczenie ilości pokarmów zawierających drożdże i cukrów można jeść.

Kilka leków przeciwgrzybiczych są dostępne do leczenia OPC, w tym, klotrymazol, flukonazol i nystatyna. Zabiegi te są najczęściej dostępne w pastylkach lub zawieszenie "śmigać i połknąć" recept.