adcov.com

włókno szklane w skórze

Jak uzyskać CSF taśmy Out

Jak uzyskać CSF taśmy Out


Ciała obce często są małe odłamki, które zostają uwięzione w organizmie. W większości przypadków, ciało obce nie będzie spowodować poważne obrażenia. Włókno szklane składa się ze szkła, z włóknistą teksturę, która jest niestabilna. Ekspozycja na włókna szklanego może powodować wysypkę, podrażnienia skóry i ból, i usunięcie drzazgi z włókna szklanego może być trudne. Zazwyczaj pęsety można wyodrębnić drzazgi. Jednak z włókna szklanego, odłamki mogą się złamać i osadzić w głąb skóry, więc potrzebne są inne procedury w celu ich usunięcia.

Instrukcje

Duct Tape

1 Umyj ręce i na tym terenie z ciepłą wodą i mydłem. Mycie obszaru dotkniętego pomoże usunąć wszelkie luźne włókna z włókna szklanego.

2 Zastosuj taśmę do obszaru dotkniętego. Dotknij taśmę do powierzchni delikatnie, jak wskazuje Lucille Packard Szpitala Dziecięcego w Stanford.

3 Podnieś taśmę z powierzchni skóry, aby usunąć włókna szklanego. W razie potrzeby powtórzyć proces.

Inne Metody

4. Nałożyć cienką warstwę kleju do drewna na białym obszarze zagrożonym. Według Sztuk Home Building, przy użyciu białego kleju do drewna jest ważne, ponieważ ten rodzaj kleju nie rozpadnie, gdy go obrać.

5 Wytrzyj powierzchnię, i użyć suszarki, aby przyspieszyć ten proces.

6 Peel klej się w jednym kierunku. Jeśli taśmy są nadal obecne, powtórzyć proces i obrać klej w przeciwnym kierunku.

7 Zastosuj powłokę substancji usuwania włosów i pozwolić skórze całkowicie wyschnąć. Obrać usuwania włosów.

Jak usunąć z włókna szklanego z mojego ciała?

Jak usunąć z włókna szklanego z mojego ciała?


Włókno szklane jest materiałem człowieka składa się głównie ze szkła stosowanego w izolacji, karoserii, kadłuby łodzi i desek surfingowych. Bez podjęcia odpowiednich środków ostrożności przy pracy z tym materiałem, z włókna szklanego mogą zostać osadzone w skórze. Zazwyczaj będzie doświadczenie piekący ból, swędzenie w okolicach miejsca ekspozycji, a być może wysypka. Istnieje kilka metod stosowanych pozbyć osadzone włókna szklanego, ale aby zająć kilka prób lub kombinacji metod, aby osiągnąć ulgę.

Instrukcje

1 Usuń wszystkie wbudowane włókna, które są widoczne pęsetą po umyciu na tym terenie z łagodnym mydłem.

2 Zanurz się w wodzie, jak zimno, jak można stać przez co najmniej dwie minuty. Spowoduje to zamknięcie porów i zapobiec włókna szklanego z coraz bardziej osadzone. Regulacja wody do tak gorące, jak można go znieść. To pomoże usunąć z włókna szklanego. Możesz także użyć nylonowe pończochy lub ściereczki do mycia, aby usunąć włókna szklanego przez pocieranie go delikatnie na dotkniętych obszarach.

3 Zastosuj pakowania taśmy do dotkniętych obszarów, delikatnie naciskaj go na skórę, aby usunąć włókna szklanego i delikatnie wyciągnij go, jeśli nic innego nie działa. Bądź ostrożny, jeśli zastosowanie taśmy do obszarów z dużą ilością włosów, ponieważ może to puścić z taśmy.

4 Skontaktuj się z lekarzem, jeśli nie dostać ulgę po wypróbowaniu tych metod w domu.

Wskazówki:

 • W celu uniknięcia narażenia włókna szklanego zawsze używać odpowiednich środków ostrożności.
 • Nosić długie spodnie, rękawice i długie rękawy, aby zapobiec ekspozycji podczas pracy z włókna szklanego. Tarcie odkryte obszary z skrobi kukurydzianej mogą również przyczynić się do zapobiegania włókna szklanego z coraz osadzone w skórze.
 • Odsłoniętej odzież myć oddzielnie, jak tylko pojawia się ekspozycja. Upewnij się, aby przepłukać pralkę później, aby zapobiec dalszemu zanieczyszczeniu.
 • Nie zarysować obszarów dotkniętych, gdyż może to osadzać włókna głębiej.
 • Nie należy używać wody, która jest zbyt gorąca, ponieważ może to spowodować twoje pory i powodować pęcznienie włókna być osadzone dalej.

Jak Uwolnić CSF Itch

CSF jest często stosowane w izolacji, a także w przemyśle motoryzacyjnym i łodzi. Jeśli narażone izolację na strychu lub próbować kilka remontów w domu, może wejść w kontakt z fiberglass.The Nowym Jorku Departamentu Zdrowia i Higieny Psychicznej mówi, że włókno szklane może podrażniać skórę. Przestrzegając kilku kroków, można złagodzić włókna szklanego swędzenie.

Instrukcje

1 dokładnie opłukać skórę w zimnym prysznicem. Zimna woda zamyka pory i może zapobiec luźnych cząstek włókna szklanego z osadzania się w skórę. Nie używać myjki, gdyż może to popchnąć włókna szklanego cząstek w głąb skóry.

2 Spłukać ciepłą wodą. Otworzy się porów i może spłukać żadnych cząstek szklanych włókien, które były już utknęły w skórze.

3 Rub skórę rajstopy. Rajstopy może szkopuł wszelkie pozostałe kawałki włókna szklanego i usunąć je ze skóry.

4 Użyj kremu zawierającego hydrokortyzon, aby pomóc złagodzić swędzenie po tym, jak suszone off. Krem pomaga złagodzić objawy spowodowane przez wszelkie włókna szklanego pozostawione w skórze.

Jak leczyć CSF podrażnioną skórę

Jak leczyć CSF podrażnioną skórę


Włókna szklanego składa się z cienkich cząstek szkła. Gdy cięcie jest z włókna szklanego, oprawione lub inaczej pracował, tworzy kurzu i luźnych cząstek, które mogą dostać się do skóry i spowodować podrażnienie. Jest wskazane, aby podjąć środki ostrożności i stosować odzież ochronną, takich jak długie rękawy, rękawiczki i maski na twarz, podczas pracy z włókna szklanego, aby zapobiec podrażnieniu skóry. Mimo to, niektóre cząstki mogą prześlizgnąć się przez bariery ochronne, pozostawiając swędzenie i szukając ulgi.

Instrukcje

1 podrażnioną skórę opłukać pod zimną wodą lub wziąć zimny prysznic. Woda wymywa wszelkie luźne cząstki z włókna szklanego, aby zapobiec dodatkowe podrażnienia.

2 Użyj taśmy maskującej zdjąć włókno szklane przyklejone na skórze. Przyłożyć lepką stroną na skórę i delikatnie naciskać na tym terenie. Następnie zgrać taśmę wyciągnąć cząstki.

3 Weź kąpiel z ciepłą i parującej wody. Pary i wody otwiera się porów, zwalniając żadnej z cząstek włókna szklanego nadal tkwi w skórze.

4 Przykryć podrażnioną skórę obfite ilości płynu lub oleju. To pomaga rozluźnić wszelkie włókna, które pozostają w skórze i przyspiesza wydobycie.

5 Rub lub mokra skóra acetonem. Zmywacz do paznokci polskich gospodarstw domowych jest element, który zawiera aceton. Aceton w zasadzie rozbija włókna szklanego w skórę, aby wyeliminować podrażnienia. Następnie za pomocą mydła i wody, aby zmyć acetonem.

Zagrożenia zdrowia Materiały dachowe z włókna szklanego,

Zagrożenia zdrowia Materiały dachowe z włókna szklanego,


Włókno szklane jest materiał, który jest bardzo często stosowany w budownictwie. Można je utwardzić do utworzenia mocnego materiału o budowie łodzi, i jest również bardzo często izolator w domach i biurach. Nie było od dawna kontrowersje dotyczące bezpieczeństwa materiałów z włókna szklanego pokryć dachowych, a gdy nie ma bezpośrednich dowodów poważnych zagrożeń dla zdrowia wynikających z narażenia na włókna szklanego, Administracji Zdrowia i Bezpieczeństwa Pracy (OSHA) wydała kilka zawiadomień dotyczących potencjalnych zagrożeń.

Podrażnienie skóry

Cząstki z włókna szklanego mogą znacznie podrażniać skórę przy kontakcie między ludźmi, którzy są wrażliwi na to. Typowe objawy związane z nim są zaczerwienienie, swędzenie, a możliwe tworzenie się wysypka. CSF ma wiele drobnych cząstek w nim, a to może kolka skórę, gdy materiał jest obsługiwane, tak jak drzazga. Najlepiej obsłużyć izolacji z włókna szklanego z rękawic, aby uniknąć długotrwałego narażenia. Jeśli skóra staje się podrażniona, wypłukać ją dokładnie wodą, tak szybko, jak to możliwe.

Podrażnienie oczu

CSF mogą drażnić oczy w taki sam sposób, jak ma to miejsce na skórę. Oczy mogą rozpocząć podlewanie, należy swędzenie i czerwone, i ciężki obrzęk może spowodować. Wizja może mieć niekorzystny wpływ również. Okulary ochronne mogą pomóc temu zapobiec, a także pracy w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, tak włókna szklanego cząstki mogą być rozproszone w prądy powietrza. Jeśli jeden lub oba oczy zaczynają wykazywać podrażnienia, należy je natychmiast przepłukać wodą.

Astma

Małe cząstki włókien szklanych może unosić się w powietrzu i ulec wchłonięciu do płuc. Natomiast ryzyko raka i innych chorób związanych z obsługą włókna szklanego zostały omówione, nie ma wątpliwości, że astma i inne problemy z oddychaniem mogą wynikać z ekspozycji. Podrażnienie żołądka może spowodować, jeśli któryś z włókien są przypadkowo połknięte. Korzystanie maskę przeciwpyłową i pracować w wentylowanym pomieszczeniu może pomóc ograniczyć to ryzyko. Jeśli zaczną się pojawiać problemy z oddychaniem podczas pracy z włókna szklanego, przenieść na świeże powietrze tak szybko, jak to możliwe.

Jak zrobić odlew przedramienia

Jak zrobić odlew przedramienia


Odlewy przedramienia są stosowane po złamaniach nadgarstka i procedur chirurgicznych wykonywanych na nadgarstku lub przedramieniu. Zawierające włókno szklane lub gips, są one noszone przez kilka tygodni. Odlewy mogą wymagać zmiany w tym czasie, co zmniejsza obrzęk i ramię staje się mniejsza. Odlewy przedramienia musi dobrze przylegać do unieruchomienia obszar rannych poprawnie; jeśli są zbyt mocno, jednak mogą one zagrozić przepływ krwi.

Instrukcje

1 Pozycja ramię pacjenta z zacięciem łokcia i wspierane na twardej powierzchni. Pokroić gładkim do długości przedramienia pacjenta, i wyciąć małe szczeliny 2 cm od jednego końca do otworu na kciuk. Przesuń gładkim na ramieniu pacjenta, bawełny i owinąć wokół dłoni i przedramienia obszarze.

2 Założyć gumowe rękawice, aby zapobiec lub włókna szklanego tynk przywieraniu do rąk. Wypełnij małe wiadro z ciepłą wodą.

3 Rozpakuj rolkę materiału odlewniczego i zanurzyć go w wodzie. Wycisnąć nadmiar płynu.

4 Zacznij od strony, i owinąć materiał wokół dłoni pacjenta między kciukiem i palcami. Kontynuować wokół strony i pod kciuk. Zastosuj kilka warstw w tym obszarze, wygładzając materiał, jak go uniknąć obszary ciśnienia nierówne.

5 Dalej owinięcie materiału wokół przedramienia zachodzącej połowę szerokości. Nadal gładki materiał, jak go uniknąć zmarszczek. Pozostawić odlew do całkowitego wyschnięcia.

Różnica między włókna szklanego i gipsu

Różnica między włókna szklanego i gipsu


Zarówno włókno szklane i gipsowe są stosowane do kończyn rannych je unieruchomić i pozwolić kości, więzadła, ścięgna i mięśnie, aby uzdrawiać po kontuzji, takich jak przerwy, zwichnięcie lub zwichnięcia. Są one również stosowane po zabiegach chirurgicznych, w tym korekcji zniekształcenia i innych wad wrodzonych kończyn. Chociaż włókna szklanego jest zazwyczaj materiałem z wyboru w Stanach Zjednoczonych, gipsu nadal są używane do unieruchomienia ortopedycznego.

Różnice w składzie

Materiał gipsowy jest wykonana z rodzaju naturalnie występującego znanym jako gips gipsu, który jest używany do opatrunków włóknistych Herb. Włókna szklanego odlewania taśmy jest wykonany z tkaniny z włókna szklanego, które są powleczone żywicą poliuretanową.

Różnice w wyglądzie

Gips jest gładka i zawsze białe jak tylko biały tynk bandaży Paryżu są dostępne. Odlew z włókna szklanego webbed w teksturze i wyglądzie i często jest barwione. Wspólne włókna szklanego oddane kolory to niebieski, różowy i zielony. Oba rodzaje odlewów mogą być i często są podpisane i ozdobione mazaków końcówki.

Różnice w wadze, wytrzymałości i trwałości

Odlewy z włókna szklanego są lżejsze i mocniejsze niż gipsowe. Trwało dłużej, ale także są one bardziej odporne na uszkodzenia wodnej i zużycia. Jednak żaden rodzaj obsady jest wodoodporny, chyba że specyficzne wodoodporna podszewka jest używany z obsady z włókna szklanego.

Porowatość, Czas schnięcia i elastyczność

Włókna szklanego bardziej porowata niż gipsu, tak że obsada z włókna szklanego jest często bardziej wygodne w noszeniu. Ponadto, obsada włókna szklanego trwa 30 minut do dwóch godzin do wyschnięcia w przeciwieństwie do do 48 godzin na gipsie. Jednak tynk jest łatwiejsza do formowania niż włókno szklane.

Cena

Plaster jest mniej kosztowny niż włókna szklanego. Niektóre plany ubezpieczeniowe nie może obejmować kosztów odlewu z włókna szklanego.

Noga Brace Konserwacja

Klamra noga jest urządzenie ochronne stosowane, aby pomóc leczyć złamania kości. W przeciwieństwie do odlewów, nogi szelki lub szyny można łatwo regulować, jak twoja noga odzyskuje. Szelki mogą być dostosowane do nogi lub zakupione z półki w różnych rozmiarach i wzorach. Niektóre mają rzepy, które ułatwiają pacjentom usunąć szyny, jeśli to konieczne. Twój lekarz pomoże Ci wybrać najlepszą opcję dla Ciebie. Niezależnie od projektowania stron, odpowiednio do czyszczenia i konserwacji klamra pomoże z odzysku.

Aplikacja Brace

Dla powodzenia leczenia, postępuj zgodnie z poleceniami lekarza. Włókno szklane i plastikowe stosować szelki bawełnianą wyściółkę w celu ochrony skóry. Klamra musi odpowiednio dopasować kontuzjowanego nogę zapewnienia właściwego wsparcia. Klamra zazwyczaj również wspierać stawy powyżej i poniżej swojej rannych kości. Klamrowe są powszechnie stosowane do świeżych urazów i zastąpiono obsady podczas pęcznienia maleje. Jak kość odzyskuje, klamra może być ponownie zastosowane, aby umożliwić łatwy demontaż podczas terapii.

Pielęgnacja i konserwacja

Po noszenia klamra na kilka dni, należy opracować procedurę czyszczenia i konserwacji. Trzymaj klamra wolne od piasku, proszku i brudu. Usuń olej i pozostałości przez spryskiwanie wnętrza swojej klamra nogi z alkoholem. Użyj antybakteryjne mydła i wilgotnej szmatki do regularnego czyszczenia. Uniknąć twój szyna mokra. Mając wilgotnej nawiasów dopełnienie przed skórą może prowadzić do podrażnień. Skup tworzyw sztucznych i wodoodporne tarcze utrzymać nawiasów sucha po prysznic i kąpać. Pończochy bawełniane Twojego klamra jest zazwyczaj można prać w pralce. Użyj zimnej wody i powietrza na suche lub suche ustawienie niskiej temperatury. Przechowywać szelki plastikowe dala od źródeł ciepła, aby zapobiec topnieniu, pieczenie i inne uszkodzenia klamra.

Znaki ostrzegawcze Brace

Wyższy rannych nogę na 24 do 72 godzin po aplikacji nawiasów. Użyj poduszki lub inny rodzaj wsparcia, aby wesprzeć swoje nogi powyżej poziomu serca. Odpoczynek i właściwa elewacja poszkodowanej nogi pomoże zmniejszyć obrzęk i dyskomfort i przyspieszyć proces odzyskiwania. Klamra noga powinna pasować przytulny. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli ból wzrasta lub gdy poczujesz, że klamra jest niewygodnie ciasno. Nadmierne obrzęk, drętwienie lub mrowienie w kończynach, pieczenie i ograniczony ruch w palcach są wszystkie znaki ostrzegawcze, które należy omówić z lekarzem.

Korzysta z kwas borowy w proszku

Kwas borowy jest bezbarwny lub biały krystaliczny proszek, który jest nieco mniej toksyczny niż sól kuchenna, według strony internetowej z zastosowania kwasu bornego w pigułce. Użyteczne albo jako proszek, albo rozpuszczony w wodzie, kwas borowy jest znany również jako kwas borowy i kwas ortoborowego. Jest naturalnie występującym związkiem chemicznym składa się z boru, wodór i tlen i można go znaleźć w wielu składników mineralnych, w tym boraks i boracyt.

Historia

W broszurze wydanej przez Rose Mill Co., producent kwasu borowego i produktów powiązanych, historia boranowymi --- w tym pochodne kwasu borowego --- jest sięgają tysiące lat do ich wczesnego zastosowania w Dalekiego Wschodu i Środkowej na wschód. W tym czasie, borany użyto jako konserwant, środek antyseptyczny i czyszczenia. Około 900 AD Chińczycy zaczęli używać boraks w procesie ceramiki szklenia. Marco Polo był pierwszy wprowadził boraks na rynku europejskim. Kiedy odkryto złoża boraksu w Nevadzie i Kalifornii w Death Valley, to zwiastowało początek legendarnych zespołów 20-mule, że ciągnionych na wydobywany minerał na rynku. Wyciąg z tych wagonu boraksu był kwas borowy w proszku, które okazały się być bardzo wszechstronny związek chemiczny.

Wielość zastosowań

Dzięki łatwej dostępności boraksu w Stanach Zjednoczonych i innych krajach na całym świecie, naukowcy i laicy szybko znaleźć szereg zastosowań dla kwasu borowego. Obecnie, proszek kwasu borowego można znaleźć w takich różnych produktów, jak szkło, włókno szklane, farmaceutyki, kosmetyki, środki zmniejszające palność, środki konserwujące do żywności, suplementów diety, środków do konserwacji drewna i pestycydów.

Antyseptyczne Walory

Popularność kwasu bornego w proszku, farmaceutyków i medycynie ludowej prawdopodobnie może być zapisana na jego właściwości antyseptyczne. Stosowany jest powszechnie w takich zastosowaniach farmaceutycznych i kosmetycznych, jak proszku dla niemowląt, roztwór do soczewek kontaktowych, środków dopochwowych preparatów, makijażu i anti-aging. Kwas borowy w proszku stosowany jest również w ludowych środków do zwalczania wszystkiego od grzybicy stóp do infekcji oczu.

Korzyści odżywcze

Boru proszek kwasu borowego, uważa się, że mają właściwości przeciw zapaleniu stawów i sprzyja zdrowiu kości i stawów, wyjaśniający jego szerokie zastosowanie w suplementach żywieniowych.

Inne Walory

Zdolność do przeciwstawienia się wysokich temperatur dokonał kwas borowy w proszku popularnym składnikiem w tworzeniu zarówno szkła i włókna szklanego. Jego popularności jako składnik środków zmniejszających palność jest oparte na kilku właściwości opisane w broszurze Rose młyna. It "hamuje uwalnianie gazów ze spalania palnych materiałów celulozowych, takich jak bawełna, drewna i wyrobów papierowych ... a również uwolnienia chemicznie związanej wody w celu dalszego zmniejszenia spalania."

Co nas czeka?

Rozszerzone stosowanie kwasu bornego w proszku zastosowań przemysłowych wydaje się prawdopodobne. Rosnące zainteresowanie wśród producentów można wytłumaczyć zdolnością kwas borowy do zmniejszenia zarówno zużycia energii i zużycia wody w trakcie procesu produkcyjnego. Róża Młyn poinformował, że według ostatnich badań naukowych udowodnił ", że nano-cząstki kwasu borowego znacznie zwiększyć wydajność oleju silnikowego, co prowadzi do obniżenia zużycia paliwa i mniej oleju wymaganego przez okres silnika."

Jak zdjąć gips CSF

Jak zdjąć gips CSF


CSF w dużej mierze zastąpione tynku do wielu celów odlewniczych w dziedzinie medycyny. To jest bardzo sztywna, gdy stosowane prawidłowo i wykonuje swoje funkcje również. To nie jest tak duży, jak ciężkiego lub gipsu i jest łatwiejszy do skóry. Kolejnym bonusem jest to, że włókno szklane odlewy są proste do usunięcia. Odbywa się to zazwyczaj w środowisku medycznym przez przeszkolony personel przy użyciu specjalnych narzędzi i procedur, które są łatwe do nauczenia.

Instrukcje

1 Upewnij się, że są rozkazy, aby usunąć z obsady. (Albo zamówienia podzielić się częściowo oddanych do łagodzenia bólu spowodowanego odlewane są ustawione zbyt ciasno.) Po sprawdzeniu, że nie ma zlecenia do Splitu lub usunąć do obsady, umieścić pacjenta w wygodnej pozycji, która pozwala na łatwy dostęp do części odlewanej ,

2 wyjaśnić procedurę dla pacjenta. Niektóre piły lane zrobić piskliwy dźwięk, który może przestraszyć pacjenta. Powiedz jej, że tego typu piły nie tnie, per se; to zamiast wibruje z dużą intensywnością przez aktorów. Podkreślić, że okrągłe ostrze ma bardzo małe, drobne zęby, a ryzyko jest wyciąć z niego jest bardzo minimalne.

3 Sprawdź, czy są jakieś nacięcia chirurgiczne lub sprzętu medycznego w ramach obsady, że może być konieczne, aby uniknąć i zaplanować cięcie odpowiednio. Ogólnie obsada jest cięta bivalving go na dwie części, z dwóch kawałków w dół osi podłużnej obsady. Na przykład, na obsadzie kostki rozpoczęciem cięcia w górnej bocznej lub zewnętrznej, część obsady i przesunąć w dół w kierunku palców, zatrzymując się na wysokości stawu skokowego. W tym momencie można zacząć od cięcia bocznego końca palców aż spotkasz się z pierwszego pokosu. Obsada jest teraz pół otwarte.

4 A teraz ten sam typ cięć w przyśrodkowej lub wewnętrznej, część obsady. Czasami piła nie przecina całą drogę, w szczególności jeśli nie ma grubszy przekrój obsady. Rozrzutnik obsada jest czasami konieczne, aby poszerzyć obsadę, a nawet podzielić ją, jeśli nie otworzy się łatwo. Spodu obsady jest zwykle warstwa bawełnianą pończochę odlewania lub obu. Starannie wyciąć te off z nożyczkami bezpieczeństwa.

5 Zatrzymaj chwilę w krótkich odstępach czasu, aby pozwolić piła ochłodzić. Upewnij się, że piła nie dotykać skóry, ponieważ nawet jeśli tarcza nie tnie, to jest bardzo gorąca podczas zabiegu i może powodować ból lub poparzenia.

Wskazówki:

 • Przeczytaj uważnie rozkazy lekarza. Uważaj na chirurgiczne nacięcia szwów, zszywek lub sprzętu.

Air Obsada vs. Tynk

Air Obsada vs. Tynk


Złamane kości są częścią życia wielu narodów, ale medycyna jest znalezienie nowych i ulepszonych sposobów bardziej efektywnego leczenia kości, i mniej niedogodności dla pacjentów. Jedną z metod, lekarze mają pochodzić z powietrza jest obsada. Obsada powietrza służy do tego samego celu, jako odlew gipsowy lub włókna szklanego, ale z zaletami, które czynią ją bardzo popularną alternatywą.

Hurtownie powietrza

Obsada powietrze składa się z dwóch skorup z tworzywa sztucznego, trwałego każda z kieszeni powietrznej wewnątrz. Kieszenie powietrzne przejść po obu stronach uszkodzonej kończyny, z paskami wsparcia trzymać obsadę w miejscu. Kieszenie powietrzne mogą być zawyżone za pomocą rurki lub po prostu dmuchanie je ustami. Air rzuca pomocy tych samych typów urazów jako stałe lub włókna szklanego zrzuca tynk zrobić.

Gipsu

Tynk był kiedyś popularnym materiałem do odlewania, ale został przejęty przez włókno szklane, ponieważ jest uważany za lepszy materiał. Gipsowy odlew wykonany jest z gipsu i gazy, ustawienie kości w miejscu, podczas gdy materiał jest mokry, i trzymając go w miejscu, gdy schnie i twardnieje. Gipsowy unieruchamia rannych kości podczas procesu gojenia, które zwykle trwa około sześciu tygodni.

Zastosowania

Obydwa odlewy powietrza i gipsowe są stosowane w leczeniu złamanych kości. Są one zaprojektowane tak, aby unieruchomić przerwy, utrzymując ją ustawić w miejscu, więc może leczyć prawidłowo.

Gipsowe są stosowane tylko dla złamanych kości, ale odlewy powietrza mają szerszy zakres zastosowań. Odlewy powietrza mogą być wykorzystywane do przerwy, szczepów i ochrony pooperacyjnego, który uczynił je bardzo popularne w biurach i szpitalach lekarza.

Korzyści

Obydwa odlewy odlewy gipsowe i powietrze mają korzyści. Gipsowe są na szkody na stałe, dzięki czemu kości leczyć właściwie bez przerwy. Gotowy odlew jest niezwykle trudne, a trudne do złamania, chyba uderzył z wielką siłą.

Odlewy powietrza są zdejmowane, a one pozwalają pacjentowi wziąć prysznic i pływać. Odlewy powietrza może być napompowane do poziomu komfortu lub konieczności.

Wady

Główną wadą gipsie jest niezdolność do około wilgoci. Jeśli gips zamoknie, może stać się miękka i zacząć kształtować w środku. Gipsowe można również przerwać, jeśli są one hit czy spadł na. Bo nie ma cyrkulacji powietrza pod gipsie, pacjent może uzyskać rany i problemy skórne, a ona ma go.

Głównym problemem jest to, że rzuca powietrza, ponieważ są one wyjmowane, pacjenci ryzykować ponownego ubiegania się je nieprawidłowo, co może utrzymać kości od uzdrowienia prawidłowo.

Jak Rzucić udział w włókna szklanego

Jak Rzucić udział w włókna szklanego


Odlewy z włókna szklanego stosowane są przez profesjonalistów medycznych, w tym lekarzy, pielęgniarek, techników i asystentów medycznych. Odlewy posiadają złamanych kości w miejscu, jak leczyć, a także pomoc w odzyskiwaniu różnych operacjach ortopedycznych. Odlewy z włókna szklanego są powszechnie stosowane na rękach i nogach. Lekarz decyduje o dokładnej wielkości i rozmieszczenie włókien szklanych zajętego na podstawie ciężkości urazu i potrzeb danego pacjenta. Rzuca trwa około 15 minut, aby zastosować.

Instrukcje

1 Otrzymuj instrukcje od lekarza prowadzącego. Lekarz poinstruuje Cię na dokładnym pozycjonowaniu ręki lub nogi przed odlewania.

2 Nałóż gładkim do chorej kończyny. Gładkim wygląda podobnie do skarpety i chroni skórę pacjenta z podrażniającego z materiału z włókna szklanego.

3 Zastosuj dopełnienie rzucania. Cast wyściółka bawełniana jest miękka i oparte. To zapewnia dodatkową ochronę dla skóry pacjenta. Zastosuj dopełnienie odlewu ruchem okrężnym wzdłuż chorej ręki lub nogi. Nałożyć dwie warstwy.

4 Załóż swoje rękawice gumowe. Rolka z włókna szklanego namoczyć w ciepłej wodzie.

5 Zastosuj włókna szklanego do chorej ręki lub nogi, gdy jest jeszcze mokry. Rzuć włókna szklanego na ruchem okrężnym. Wygładzić włókna szklanego się z rąk, aby uniknąć tworzenia żadnych nierówności w obsadzie.

6 Pozostawić odlew do wyschnięcia. Mieć cierpliwość czekać 10 do 15 minut, aby upewnić się, że obsada jest całkowicie wysuszone i utwardzone.

7 poinstruować pacjenta w opiece szarego --- pacjent nie powinien się do obsady mokre lub trzymać wszystko w dół do obsady podrapać swędzenie.

Wskazówki:

 • Przed zastosowaniem włókna szklanego, poprosić pacjenta, jeśli ma do wyboru koloru. Włókno szklane są dostępne w szerokiej gamie kolorów, zazwyczaj neon.
 • Do celów higienicznych, zastosowanie włókna szklanego oddanych za pomocą gumowych rękawic.

Podciśnienie Duct Cleaning

Kanały wentylacyjne pomóc przenieść ciepła, chłodzenia i powietrza z pokoju do pokoju w budynku. W trakcie tego procesu stają się one do domu z różnymi zanieczyszczeniami, w tym niektóre potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Czyszczenie usuwa brud uwięzione i zanieczyszczeń, ale jeśli jest to zrobione nieprawidłowo, może zwolnić je z powrotem w powietrze. Systemy podciśnienia zachować zanieczyszczenia i kurz wzbudził w procesie czyszczenia z coraz powietrzu. Negatywny czyszczenie kanału wykorzystuje negatywne ciśnienie i ciśnienie ssania wyciągnąć zanieczyszczeń i brudu z kanałów powietrznych i do pojemnika zbierającego.

Korzyści

Systemy podciśnienia zapobiec zanieczyszczeniu z powietrza podczas procesu czyszczenia. Podczas czyszczenia, brud i inne zanieczyszczenia mogą wyciekać z dziur i luk w systemie kanałów. Te zanieczyszczenia zawierają zarodniki pleśni, grzybów, włókno szklane i różne inne alergeny. Systemy podciśnienia zasysania zanieczyszczeń w tak ryzyko wycieku zanieczyszczeń jest bardzo niskie. Ekspert cytowany w Klimatyzacja Ogrzewanie i Chłodnictwo Aktualności twierdzi podciśnienie jest ważna "dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i pasażerów" w budynkach, w których kanały są czyszczone (patrz odnośnik 1).

Wycinanie otworów dostępu do czyszczenia tworzy nowe punkty ewakuacji zanieczyszczeń. Maszyny podciśnienie może być podłączony do przewodów i dysz o zasięgu 100 stóp. Ten duży zasięg zmniejsza liczbę potrzebnych punktów dostępowych (patrz odnośnik 1).

Wady

Ujemne ciśnienie powietrza systemy są wyposażone w mocny ceną. Dodatkowo, szkolenie pracowników, aby korzystać z systemów może być bardzo kosztowne. Z tego powodu wiele firm do czyszczenia kanałów wentylacyjnych zdecydować się na zastosowanie mniej bezpiecznych metod czyszczenia kanału (patrz odnośnik 1).

Niezgoda istnieje ponad korzyści czyszczenia kanałów wentylacyjnych. Brud i zanieczyszczenia trzymać się na powierzchniach kanałów powietrznych zamiast unoszących się swobodnie. Agencja Ochrony Środowiska mówi, że nie ma "jednoznacznych" dowodów brudne kanały powietrzne wpływu na zdrowie lub, że alergeny i inne zanieczyszczenia w przewodach wprowadzić "przestrzeni życiowej". Istnieją pewne warunki, w których EPA zaleca czyszczenie, w tym obecności pleśni, owadów i gryzoni (patrz odnośnik 2).

Uwagi końcowe

Lepkość zanieczyszczeń służyć jako punkt sprzedaży dla czyszczenia przewodu ujemnego ciśnienia. Cząstki te nie stanowią zagrożenia, aż do ich poluzowaniu w procesie czyszczenia. Po luźne cząstki się w powietrzu. Systemy podciśnienie pomaga zapobiec ryzyku zasysanie cząstek i osadzanie ich w pojemniku, podczas gdy są one jeszcze w kanale powietrza.

Jeśli rozważa się oczyścić swoje kanały powietrzne, EPA zaleca dokładne sprawdzenie referencji i odniesienia wszystkich wykonawców przed zatrudnieniem. Agencja ostrzega konsumentów do pobytu z dala od firm, które obiecują wiele, niesprawdzonych korzyści zdrowotne (Zobacz też: 2).

Odmiany kolorowe kostki Obsada

Odmiany kolorowe kostki Obsada


Tradycyjne odlewy z gipsu są bardzo ciężkie, szczególnie dla dzieci, i są na drodze do zagłady. Lekarze wolą używać odlewy z włókna szklanego, które są silniejsze i bardziej lekka. Podczas gipsu przyjść tylko w kolorze białym, z włókna szklanego odlewy są w różnych kolorach. Często lekarz pozwoli pacjentowi wybrać kolor ich włókna szklanego obsady.

Niebieski

Odlewy z włókna szklanego są niebieskie, nawet bez konieczności dodać kolor. Odlewy z tworzyw sztucznych pochodzi z włókna szklanego, żywicy epoksydowej, w niebieskim kolorze miodu (lub jasne), bez żadnego pigmentu dodaje się do nich. Niebieskie włókna szklanego odlewy są zazwyczaj dostępne w biurze szpitala lub lekarzy.

Czarno-Szary

Chociaż nie bardzo często, włókno szklane kostki rzuca nie są w kolorze czarnym i szarym. Ponieważ nie są one bardzo popularne, czarne i szare odlewy mogą nie być dostępne natychmiast. Niektórzy lekarze zmienią kolor połowie szarego przez okres gojenia, więc zażądać czarny lub szary z góry.

Żółty

Żółty jest najjaśniejszym kolorze obsada, że ​​pacjent może mieć. Bezbarwnych włókien szklanych jest nazywany epoksydową, która jest miodu kolorze żółtym. Jednak jasny żółty neon jest dostępna dla tych, którzy chcą do złożenia oświadczenia o ich kolor kostki obsady. Żółty to dobry wybór, jak również wtedy, gdy pacjent chce ludzi do podpisania obsady, jak czarny marker jest bardzo widoczne na żółto.

Biały

Gipsu przyjść tylko w kolorze białym. Odlewy z włókna szklanego może przyjść w białej, jak również, ale kolor musi być wymagane od bieli nie jest "normalny" kolor włókna szklanego rzuca.

Izolacja z włókna szklanego i rak

Izolacja z włókna szklanego i rak


Producenci zaczęli używać włókna szklanego w 1920 roku. Materiał użyty do jego utworzenia - połączenia rocka, żużla i piasku - jest obfite i tanie. Zastosowanie włókna szklanego rozszerzona gdy podejrzenia zaczęły się o bezpieczeństwo azbestu powierzchni. Podobieństwo z włókna szklanego "w kształcie i wielkości wykonane z azbestu to równie przydatne do izolacji, a na dodanie siły i ognia bezpieczeństwa produktów. Samo podobieństwo wykonane naukowcy zastanawiają się nad bezpieczeństwem włókna szklanego.

Typy z włókna szklanego

Jedna wartość z włókna szklanego jest możliwość tworzenia wielu różnej wielkości i kształtu włókien, które następnie mają różne właściwości i zastosowań. E-szklane włókna szklanego służy zastosowań elektrycznych. Jego ciągłe włókna sprawiają, że idealny dla zwiększenia wytrzymałości innych materiałów. Nici wełna z włókna szklanego ze szkła są niezwykle dobrze i tworzą masę wełny-jak. To działa dobrze do izolacji i odporność na ogień i dodać dźwiękoszczelne. Producenci mogą także tworzyć włókna "specjalne" za pomocą kombinacji włókien o specyficznych właściwościach, takich jak odporność na wysoką temperaturę lub wyższą wytrzymałość.

Większe włókna włókna szklanego

Włókna o średnicy większej niż trzech mikrometrów i dłużej niż 10 mikrometrów - jeden mikrometr będących jedna milionowa meter-- są uważane za bezpieczne zgodnie z Amerykańską Konferencję Rządowych Higienistów Przemysłowych (ACGIH) w raporcie z 2004 roku mówi, Agencja Ochrony Środowiska Włókna muszą być mniejsze niż pięciu mikrometrów być wdychany. ACGIH arkusz mówi, robotnicy w fabrykach z włókna szklanego nie wzrosła zachorowalność na raka płuc.

Ostrzeżenie

ACGIH uważa wełna z włókna szklanego jako czynnik rakotwórczy u zwierząt, ale raport mówi, że badania na zwierzętach nie stosują się do ludzi. Metoda naukowca wystawiania zwierząt - wstrzykiwanie włókna do dróg oddechowych, a nie zwierząt oddychających naturalnie - oznaczało, że ludzie nie mogą otrzymać tego samego rodzaju ekspozycji, który spowodował raka w eksperymentach laboratoryjnych.

2010 Raport

Raport w 2010 roku przez National Toxicology Program stwierdza, że ​​nie zwiększy włókna wdychanie raka płuc u zwierząt laboratoryjnych, a wełna z włókna szklanego ma średnicę jak małe jak 0,05 mikrometrów, dzięki czemu mogą być wdychane. Dłuższe, cieńsze włókna, i "biotrwałości" - zdolność do pozostania w tkankach płuc - silne wskaźniki potencjału włókna, aby uczynić guzy rosną wraz ze stopniem ekspozycji. W "dłuższe" włókna były więcej niż 20 mikrometrów.

Rodzaje włókien najbardziej niepokojące

Według raportu National Toxicology Program, z włókna szklanego możliwie najbardziej związane z rakiem jest włókna wełny szklane wykonane na specjalne włókna szklanego przeznaczenia. Dwa z wielu rodzajów wymienionych są "Typ 475" i sztuczne szkliste włókna światłowodowe (MMVF) 33, która łączy w sobie typ 475 z innych rodzajów i rozmiarów włókna szklanego. Dodatkowo, kiedy zwierzęta laboratoryjne wdychania włókien szklanych E, badania stwierdzono znaczący wzrost guzów, zarówno złośliwych i niezłośliwych.

Możliwe zmiany DNA

Raport z Narodowego Programu Toksykologii cytowane badania wykonane w 2008 roku (Nguea i in.), Który odkrył, szklane włókna wełny uszkodzone DNA w komórkach ssaków i spowodował nieprawidłowości chromosomalnych.

Wciąż Wielka Spory

Sprawozdania i opinie przez agencje rządowe nadal nie znalazłem potwierdzenia raka u ludzi związanych z wełny z włókna szklanego, w rodzaju stosowanych do izolacji. Wszystkie agencje zgadzają się, że włókno szklane jest drażniące, które mogą powodować przejściowe podrażnienie oczu i skóry i trudności z oddychaniem dla osób narażonych. Należy zachować ostrożność, ale raport z National Toxicology Program nie znaleźć uspokajająco, że izolacja z włókna szklanego nie powoduje znaczne zwiększenie ekspozycji włókna szklanego w domach.

Jak przechowywać wody w nagłym wypadku

Trzęsienia ziemi, huragany, tornada, i katastrofy naturalne każdego rodzaju może być mniej traumatyczne, jeśli podejmie kroki w celu przechowywania wody dla swojej rodziny.

Instrukcje

1 Dowiedzieć się, ile wody trzeba sklepie. Liczyć na jeden galon za osobę, za dzień, za dwa tygodnie.

2 Uzyskaj i umyć plastik, szkło, włókno szklane pojemniki szkliwa lub wysadzanej. Butelki napojów bezalkoholowych i bębny do użytku spożywczego działa dobrze.

3 Wypełnij pojemników z wodą.

4 Dodaj osiem kropel wybielacza (5,25 proc zawierających podchloryn sodu) na galon wody. Ta ilość wybielacza zabije mikroorganizmy, ale to nie sprawi, że będziesz chory.

5 bezpiecznie uszczelnić pojemniki, opisać je i przechowywać je w chłodnym, ciemnym miejscu.

6 Obróć butelki co sześć miesięcy - opróżnianie pojemników i zastąpić je czystą wodą.

Wskazówki:

 • Nigdy nie należy używać pojemnika, który odbędzie się substancje toksyczne.

Przyjazne dla środowiska produkty izolacyjne

Przyjazne dla środowiska produkty izolacyjne


Izolacji cieplnej w domu jest skutecznym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania, utrzymanie ciepłego domu w zimie i chłodne w lecie. Niestety, typowe produkty izolacyjne, takie jak włókno szklane i wermikulitu, są toksyczne dla środowiska i często zawierają szkodliwe dodatki, takie jak formaldehyd i azbestu, które mogą nasilać alergie i spowodować uszkodzenie płuc u ludzi i zwierząt. Przyjazne dla środowiska alternatyw może kosztować trochę więcej, ale korzyści dla zdrowia ludzkiego i środowiska, są tego warte.

Celuloza izolacji

Recyklingowi włókno celulozowe, wykonane z recyklingu gazety, pulpy celulozowej i / lub tektury, zapewnia lepszą izolację niż włókna szklanego, więc pieniądze można zaoszczędzić na ogrzewaniu nadrabia jego wyższe koszty. Celulozowy poddaje się obróbce za pomocą kwasu borowego, aby środek zmniejszający palność i środek odstraszający myszom i błędów i zapewnia barierę dźwięku zewnętrznym. Izolacja celulozy zajmuje niewiele energii do wytworzenia i jest dostępny jako nadmuchu lub sprayu.

Izolacja Bawełna

Izolacja wykonana jest z bawełny 75 do 80 procent recyklingu niebieskie dżinsy i innych wyrobów bawełnianych, i jest podobny do izolacji celulozowej tym, że jest traktowany z kwasu borowego, aby zapobiec pożarom i odpychają niechcianych szkodników. W przeciwieństwie do luźnego izolacji celulozowej jednak izolacja bawełny jest w rolce, co neater i łatwiejsze w obsłudze.

Izolacja z wełny owczej

Wełna owcza jest wysoce pożądane, jako izolacja trwa bardzo długo, wielokrotnego użytku, bloki hałas, mogą być wytwarzane z mniej energii niż w przypadku innych produktów izolacyjnych, pracuje w środowisku wilgotnym i może być kompostowany. Lanolina jest usuwany z wełny, zanim zostanie wykonane w izolację, a niektóre odmiany potraktowano kwasem borowym do odstraszania owadów i szkodników i sprawiają, że środek zmniejszający palność.

Zdrowie Skutki uboczne włóknem żywicy epoksydowej

Zdrowie Skutki uboczne włóknem żywicy epoksydowej


Żywica epoksydowa polimerowych stosowanych do wytwarzania "plecione" włókno szklane do wiązania włókien ciągłych ze szkła. Z włókna szklanego pokrytej żywicą epoksydową jest wykorzystywany przede wszystkim do budowy basenów i łodzie. Nieutwardzonej żywicy epoksydowej jest znane podrażnienia skóry, a szczególne przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy powinny być przestrzegane w miejscu pracy, z wykorzystaniem wszelkich wyrobów z włókna szklanego.

Skutki uboczne

Żywice epoksydowe są znane przyczyny kontaktowe zapalenie i oparzenie u niektórych osób. Badanie 130 pracowników korzystających z włókna szklanego pokrytej nieutwardzonej żywicy epoksydowej przez Ministerstwo Pracy i Zdrowia Środowiskowego w University of Ontario stwierdził, że osiem z pracowników rozwinięte zapalenie skóry na rękach i przedramion, a niektóre rozwinięte drażniąco na głowie i szyi. Badania wykazały również, że po żywicy epoksydowej z włókna szklanego poddane obróbce termicznej, to nie powoduje zapalenie skóry.

Nierakotwórczych

W 2001 roku, po wielu badaniach medycyny pracy oraz szerszego stosowania "biorozpuszczalnych" fiberglass, Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem poinformował, że nie są już uważane włókna szklanego, z lub bez żywicy epoksydowej, jako rakotwórcze dla ludzi.

Bezpieczeństwo i zapobieganie

Należy unikać pracy z włókna szklanego, pokrytej żywicą epoksydową, która nie została obróbce cieplnej. Ludzie pracujący w jakiejkolwiek formie włókna szklanego należy stosować odzież ochronną, która jest regularnie myte. Rękawice są konieczne do ochrony rąk, a także okulary i maski są zalecane do ochrony oczu i zapobiec wdychaniu małych cząstek. Również praca z włókna szklanego w pomieszczeniach zamkniętych nie jest zalecane.

Taśma Bezpieczeństwo elektryczne

Taśma Bezpieczeństwo elektryczne


Taśma elektryczna jest używana do dwóch celów. Taśmy izolacyjne elektryczne jest często używany do ustalenia umiarkowane otarcia lub problemy w grubszych kabli zasilających. Elektryczne ogrzewanie taśmy, z drugiej strony, jest używany do utrzymywania rur wodnych przed zamarzaniem, tak, że nie pęka i opracować inne problemy szczelności. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa są różne dla każdego zastosowania.

Remont

Przy użyciu taśmy izolacyjnej do naprawy przedłużaczy i inne przewody elektryczne, powinny być używane tylko naprawić niewielkie ilości uszkodzeń. To uszkodzenie obejmuje niewielkie skaleczenia i otarcia, które mogą ostatecznie zagrozić integralności przedłużacza. Taśmy elektryczne mogą być stosowane, jeżeli szkoda nie została faktycznie pęknięty płaszcz ochronny kabla.

Znaczne szkody

Taśmy elektryczne nie powinny być używane do naprawy wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które przenikają kurtkę chroniącą przewodów elektrycznych kręgowego. Zużyte lub uszkodzone przewody należy wyrzucać, a nie naprawione przy użyciu taśmy izolacyjnej. W przypadku wątpliwości, należy sznurek wyrzuca. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie, taśma powinna być owinięty ściśle i dokładnie po ścieraniu, otrzymuje się w odstępach czasu utrzymać nowy. W sytuacjach w miejscu pracy, należy po prostu kabel zastąpić.

Wymiana ciepła typu

Elektryczne taśmy ciepła stosowany na rurach należy wymienić, ponieważ nosi się do bezpieczeństwa. Jeśli taśma grzewcza rozwija pęknięcia lub jego izolacji nosi cienki, może to spowodować uszkodzenie ciepła i stać się zagrożenie pożarowe. Zwykle taśmy grzewczej więcej niż trzy lata powinny być kontrolowane i zastąpiony, jeśli to możliwe, z rządu kwalifikowanego elektrycznej taśmy grzewczej, co oceniono na dłużej.

Izolacja

Elektryczne taśmy ciepła nie powinny być pokryte izolacją, chyba że producent zaleci. Taśma cieplna pokryte niewłaściwego typu izolacji może doprowadzić do przegrzania bardzo łatwo i spowodować pożar. Jeśli stosuje się izolacji, powinna niepalny, taki jak włókno szklane. Podobnie, taśmy ciepła nie powinny być stosowane na istniejącej izolacji.

Umieszczenie

Taśma cieplna powinna być owinięty wokół rury, aby nadać mu najwięcej ekspozycji na ciepło możliwe. Różne rodzaje taśm ciepła mają nieco różne wymagania dotyczące instalacji, ale większość typów należy starannie owinięte na co najmniej kilka centymetrów przestrzeni pomiędzy każdym nawijania taśmy. Taśma może być zabezpieczone przed rury za pomocą wspólnego, zatwierdzony taśmę izolacyjną, jeśli to konieczne.

DIY Żywica odciągu spalin

Żywice epoksydowe, żywice włókno szklane i inne podobne materiały zastosowane do wytwarzania i naprawy tworzenia oparów podczas procesu nakładania i utwardzania. Bez odpowiedniej wentylacji, użytkownicy mogą cierpieć na problemy z oddychaniem, wysypki skórne i inne potencjalne skutki dla zdrowia, które pochodzą z stałej ekspozycji. Tworzenie własnego oparów żywicy ściągacza może zmniejszyć, a nawet wyeliminować te opary z obszaru roboczego. Procedura budowy jednego jest stosunkowo prosta i można budować tyle, ile potrzebujesz do swojego miejsca pracy.

Instrukcje

1 Wyciąć dno karton z kutra pudełka i wyrzucić kawałek.

2 Włóż filtr węglowy do tyłu pudełka. Zabezpieczyć filtr węglowy do okna, stosując taśmę wokół zewnętrznych krawędzi okna i filtra. Zasięg wewnątrz pudełka i zastosować taśmę na wewnętrzne krawędzie filtra węglowego.

3 miejsce klapki na polu wokół tyłu wentylatora więc "fan out" i obejmują cały tyłek. Podłącz okno i wentylator z taśmą klejącą. Użyj tyle taśmy do uszczelniania pęknięć i szczelin pomiędzy wentylatorem i okna.

4 Podłącz wentylator do dostępnego źródła zasilania i ustawić prędkość wentylatora na "HIGH" do maksymalnej kwoty wentylacji.

Wskazówki:

 • Podczas pracy z żywic zawsze stosować respirator, odzież ochronną i okulary.