adcov.com

wirus hsv u noworodka

Jakie są przyczyny wirus opryszczki?

Opryszczki jest jednym z najczęściej podjętych typów chorób przenoszonych drogą płciową STD, lub. To jest bardziej powszechne u kobiet niż u mężczyzn, a zgodnie z CDC, jakieś czterdzieści pięć milionów ludzi w wieku powyżej dwunastu lat w Stanach Zjednoczonych, które doświadczyły epidemii opryszczki. Wirus przechodzi przez małe przerwy w skórę, i to jest najczęściej przenoszona drogą płciową. Istnieje kilka sposobów, aby przenosić opryszczki, a także kilka mitów na temat w jaki sposób rozprzestrzenia się, że utrzymują się pomimo, że fałszywe.

"Zimna Ból" Różnorodność

Typ opryszczki, który powoduje opryszczkę na ustach może być rozłożone bardzo łatwo. Opryszczki doustne najczęściej przejawia wirus opryszczki 1 i HSV-1. Każdy rodzaj kontaktu z ustami zarażonej osoby, naraża się na ryzyko rozprzestrzeniania się choroby --even pocałunkiem w policzek lub z tą samą myjkę mógłby to zrobić. Wielu ludzi, którzy mają tego typu opryszczka nie zdaje sobie sprawy, co mają, i mogą rozprzestrzeniać się choroby, zanim się ich pierwszy ból w jamie ustnej.

Współżycie / Outercourse

Opryszczka narządów płciowych jest najczęściej rozprzestrzenia się poprzez stosunek płciowy. Dodatkowo, może być rozłożone przez to, co jest znane jako "outercourse", w którym obszary narządów płciowych są przetarł razem bez rzeczywistej penetracji. Większość odmian opryszczki narządów płciowych nazywane są Herpes Simplex Virus 2 lub HSV-2. Może to być rozłożone nawet jeśli osoba z chorobą nie posiadające wybuchu. Niestety, oznacza to, że opryszczka jest chorobą, która może ewentualnie być ukryte z partnerem.

Automatyczne szczepienie

W bardzo rzadkich przypadkach, opryszczka może być rozłożone od ust ból do narządów płciowych. Jeśli ktoś dotyka jego usta i genitalia bez umywa ręce, to jest możliwe, że wirus nie rozprzestrzenił się na tym obszarze. Właściwa higiena jest bardzo ważne, jeśli podejrzewa się wybuch.

Seks oralny

Opryszczka może być rozłożone przez usta-płciowego kontaktu. Jeżeli jeden z partnerów ma potencjalny wybuch HSV-1 na jego ustach, może spowodować potencjalne wybuch HSV-1 na genitaliach partnera. Objawy w narządach płciowych mogą przypominać HSV-2, ale nie opryszczki mutacji w ten sposób. To samo może się zdarzyć w odwrotnej kolejności, z zakażonych HSV-2 partnerem rozprzestrzeniania szczepu HSV-2 do swojego partnera z ustnego kontaktu.

Mity i plotki

Wirus opryszczki nie mogą przetrwać długi poza ciałem człowieka. Mimo, że miejskie legendy utrwalić plotkę, że można złapać opryszczkę z korzystania z tej samej toalety, jak osoby zakażonej, jest wysoce nieprawdopodobne, a mało prawdopodobne, będzie to w ten sposób umowy. Opryszczka nie może sprawić, że jałowe, i nadal jest możliwe, aby mieć stosunek bezpiecznie, jeśli masz chorobę. Niestety, prawdą jest również, że matka pracuje ryzyka przeniesienia wirusa do swojego noworodka, jak przechodzi przez kanał rodny. Prawdopodobieństwo to wzrasta, jeżeli jest to pierwsze ognisko matki.

Jak długo wirus opryszczki przetrwać poza organizmem?

Wirus, który wywołuje opryszczkę jest w dwóch formach. Herpes simplex 1 (HSV1) powoduje wrzody herpes (opryszczka), wokół ust i na obszarach powyżej pasa. Herpes simplex 2 (HSV2) jest opryszczka narządów płciowych i powoduje wrzody opryszczki poniżej pasa. Wirus jest przenoszony przez ekspozycję na blistrze opryszczki lub płynami ustrojowymi osoby zakażonej. HSV2 może zostać zawarte przez seks oralny, analny i pochwy, i HSV1 może być przekazywana przez całowanie lub jakiegokolwiek kontaktu z bólem opryszczki.

Przetrwanie wirusa

Zgodnie z Mayo Clinic i Centrum Kontroli Chorób (CDC), wirusy są bardzo wrażliwe na warunki środowiska wokół nich i na ogół nie żyją poza ciałem na bardzo długo. Jednak, American College Położnictwa i Ginekologii, że wirus herpes simplex może być w stanie żyć na powierzchniach przez okres do kilku godzin na zewnątrz ciała. Pamiętaj, aby objąć wszystkie obszary uszkodzonej skórze, że wirus może pozwolą wprowadzić swoje ciało.

Wanny i baseny gorące

Wirus opryszczki nie dobrze dostosować w chlorowanej wodzie, więc prawdopodobieństwo połowu opryszczka w jacuzzi lub basen, który jest właściwie utrzymane jest mało prawdopodobne. Prysznic przed i po wejściu w wannę z hydromasażem lub w basenie, aby uniknąć zaostrzenia żadnych chorób skóry. Unikać wprowadzania jacuzzi lub baseny z otwartymi ranami opryszczki lub przerw skóry jak środek zapobiegawczy.

Toalet i innych powierzchni

Według drmirkin.com, może to możliwe (choć mało prawdopodobne), aby zarazić się wirusem opryszczki z toalety lub innych tworzyw sztucznych salonem, jeśli warunki są tylko w prawo. Jeśli uszkodzony skórę i styka się z żywego wirusa HSV na powierzchni, może być możliwe, aby kurczyć wirusa herpes simplex w ten sposób. Ponieważ opryszczka może żyć poza ciałem przez krótki okres, należy pokryć toalety w łazienkach publicznych, gdy jest to możliwe, i unikać kontaktu ze skórą w każdym publicznym częścią wypoczynkową.

Co zimnej wrzody wyglądać na dzieci?

Co zimnej wrzody wyglądać na dzieci?


Opryszczka to małe rany z czerwonej bazy spowodowanej przez wirus opryszczki pospolitej (HSV) typu 1. Babies rzadko się opryszczki w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ze względu na przeciwciała, które otrzymują od matki. Opryszczka jest łatwo wyleczyć, ale wirus nie jest --- pozostaje na całe życie.

Identyfikacja

Opryszczka wygląda podobnie w obu dzieci i dorosłych. Opryszczki mogą pojawiać osobno lub w klastrze, zwykle w okolicach ust dziecka. Takie małe pęcherzyki wypełnione płynem jest znany z czerwonym podstawy. Kilka dni po pojawieniu się, pęcherze wyschnie, staje się chrupiący i zacząć parcha. Te małe rany mogą się swędzenie.

Nieporozumień

Pęcherze lub guzki na twarzy dziecka nie może być opryszczka. Dzieci są również podatne na pryszcze, które zazwyczaj są białe i czerwone podniesione guzki lub Milia, małe występów, że noworodki rodzą się. Owrzodzenia, często mylone z opryszczką, są poszczególne guzki na języku lub wewnątrz policzków. Daj dziecka lekarzowi wezwanie jeśli widzisz wątpliwą ból lub guzek na dziecko, aby się upewnić. Pediatra podejmie kulturę ból, aby upewnić się, że jest to rzeczywiście opryszczka, a nie inny stan.

Innym nieporozumieniem z opryszczka jest to, że są one spowodowane przez ten sam wirus jak opryszczka, choroby przenoszone drogą płciową (STD). Właściwie, STD jest spowodowane HSV typu 2, nie Typ 1.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dzieci umowy opryszczkę z zakażoną osobą. Jeśli masz widoczne opryszczkę, można dać dziecku HSV typ 1 wirusa poprzez dzielenie sztućce, picie z tego samego kubka, lub nawet poprzez pocałunki. Staraj się, aby dziecko z dala od zimnych miejscach ból zakażonych aż ból zniknie. Ponadto można podać ibuprofen lub paracetamol dziecku lub zastosowanie lodu do obszaru zapowietrzonego.

Ramy czasowe

Opryszczka zazwyczaj trwać siedem do 10 dni, ale wirus pozostaje w człowieku na całe życie. Wirus może drzemią i nigdy nie działa się --- niektórzy z HSV typu 1, nie zdają sobie nawet sprawy, że wirus nieść ponieważ nie wykazały żadnych objawów. Lub wirus może występować od czasu do czasu i powodują opryszczkę. Słońce ekspozycji, stres i gorączka często wywołać wybuchu opryszczka. Generalnie, opryszczka zaczynają jako uczucie mrowienia. Może wystąpić gorączka i obrzęk w czasie dziecka pierwszego ogniska HSV typu 1.

Ostrzeżenie

Opryszczka u dzieci są rzadkie, zwłaszcza dla dzieci poniżej trzech miesięcy. Zabierz swoje dziecko do lekarza jak najszybciej, jeśli on jest w ramach trzech miesięcy i można zauważyć, każdy rodzaj ból w okolicach jego ust. U noworodków, inaczej nieszkodliwy wirus HSV typu 1 może wpływać na mózg i inne organy, możliwość powodując poważnych, trwałych lub śmiertelnych skutków zdrowotnych. Zadzwoń do lekarza natychmiast, jeśli zauważy rany na noworodka lub oczu lub powiek starszego dziecka.

Rodzaje opryszczki

Typy wirusa opryszczki lub HHV są ponumerowane od 1 do 8 i powodować różnego rodzaju dolegliwości u ludzi, takich jak opryszczka narządów płciowych, ospa wietrzna, półpasiec i innych chorób skóry.

Rodzaje opryszczki

Opryszczki jest chorobą przenoszoną drogą płciową (STD), które jest spowodowane głównie przez wirus opryszczki typu 1 i typu 2.
Istnieją również różne klasy wirusa należącego do rodzaju 1 do 8, które powodują różne dolegliwości i objawy, które wymagają różnych zabiegów i leków.

HHV1

HHV 1 - Powoduje to zimno i owrzodzenia w pobliżu ujścia i jest również znany jako wirus Herpes Simplex 1, wirus HSV 1.This może powodować opryszczka narządów płciowych.

HHV2

HHV 2 - znany również jako wirus opryszczki 2 lub HSV 2, to zazwyczaj powoduje, że opryszczka narządów płciowych.

HHV3

HHV 3 - ten jest również znany jako wirus ospy wietrznej i półpaśca i jak wiadomo, powoduje ospę wietrzną. Powoduje on również półpaśca lub gonty - nawracające zakażenia skóry.

HHV4

HHV 4 - ten znany jest również jako wirus Epsteina-Barra powoduje mononukleozę i lub "choroba" kissing. Jest to zaraźliwa infekcja, która jest przekazywana przez ślinę, gdy całuje.

HHV5

HHV 5 - znany również jako wirus cytomegalii-CMV powoduje mononukleozę. Może być również przenoszone drogą płciową, zakażenia powodować u noworodków, a także staje się przyczyną zapalenia wątroby.

HHV 6 - Wirus ten powoduje, różyczkę, infekcją wirusową przyczyną wysypki skórne i wysoka gorączka, zwłaszcza u małych dzieci.

HHV 7 - Jest to nowo odkryte wirusy znacznie podobne do HHV 6, a także powoduje, różyczkę.

HHV 8 - Czy niedawno odkryto wirusa i znajduje się w guzach zwanych sarcoma- KS Kaposiego. Guzy te są zwykle u osób, które cierpią z powodu AIDS i HHV8 może również powodować inne rodzaje nowotworów.

Fakty O Herpes II w Barbering i Kosmetologii

Fakty O Herpes II w Barbering i Kosmetologii


Typ wirusa opryszczki sympleksowa 2 znajduje się na liście przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), jako główną przyczynę choroby wrzodowej i narządów płciowych i noworodków opryszczka narządów płciowych, i jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową. Opryszczka może być łatwo przesyłane w środowisku Barbering / kosmetologii, zgodnie z Oklahoma State Board of Kosmetologii, jeśli środki ostrożności oraz sanitarne nie są przestrzegane.

Definicja

CDC wskazuje, że HSV-2 jest zakażenie, które produkuje okresowych wybuchów pęcherze wokół odbytu lub narządów płciowych. Pęcherze zwykle złamać, pozostawiając rany, które zajmują 2-do-4 tygodni, aby uzdrawiać. HSV-2 jest utwardzalna, ale może być sterowane za pomocą leków przeciwwirusowych, które zmniejszają ogniska i zminimalizować prawdopodobieństwo przeniesienia choroby na kogoś innego, tak długo, jak HSV-2 pacjent nadal to leki. Chociaż HSV-2 jest zazwyczaj ograniczona do transmisji podczas kontaktu seksualnego, niektóre usługi Barbering / kosmetologia (jak woskowanie i golenia z genitaliów) może zaprezentować możliwości transmisji zakażenia.

Procedury Śmieciarki

Utrzymanie podstawowych procedur sanitarnych związanych kosmetologii-pomaga zmniejszyć ryzyko transmisji bakterie, wirusy czy infekcje jak HSV-2, wskazuje, Państwowy Urząd Oklahoma Kosmetologii. Gorący wosk kije / aplikatory powinny być użyte tylko raz i wyrzucone. Usługodawcy powinni myć ręce przed i po każdym kliencie. Nowe ręczniki i instrumenty powinny być używane z każdym klientem. Instrumenty dla jednorazowych należy czyścić wodą z mydłem i dezynfekowane. Nigdy dwukrotnie dip kremy, mleczka woski i zawsze używać aplikatora do miarka się produkt.

Bezpieczeństwo Szkolenia

Podstawowe szkolenie kosmetologia, zgodnie z Texas Handlu i Edukacji Przemysłowego Kosmetologii, powinny obejmować szkolenia dla licencjonowanych praktyków w identyfikacji chorób skóry lub zaburzeń, takich jak rany i uszkodzenia, które zabraniają lekarza od wykonania usługi. Kosmetologów i fryzjerów należy być ostrożnym przy obsłudze pierwotne lub wtórne zmiany chorobowe występują. Nie wszystkie zmiany są HSV-2, więc szkolenia w celu identyfikacji wysyłana choroby skóry powinny być podstawowym wymogiem bezpieczeństwa lekarza.

Środki ostrożności

Przekazanie HSV-2 zazwyczaj występuje podczas kontaktu seksualnego z osobą zakażoną, który prezentuje z ranami wirusów, potwierdza CDC. Jednakże, możliwe jest przesyłanie wirusa ze skóry, nawet gdy nie są obecne żadne rany i wirusem pojawia się w stanie uśpienia. Państwowy Urząd Oklahoma Kosmetologii ostrzega kosmetologów przeciwko żadne usługi pielęgnacyjne do klienta, który dokonał zmiany lub otwarte rany. Ponadto, właściwe czyszczenie i odkażanie wszystkich narzędzi wielokrotnego użytku uwodzenie może zapobiec przenoszeniu wirusa HSV-1, które może prowadzić do infekcji oczu różowe.

Expert Insight

Według CDC, jedna na sześć osób w wieku od 14 do 49 mają HSV-2 i to jest najbardziej prawdopodobne w czerni, którzy nie są Hiszpanie i kobiet. Choć wiele osób jest zarażonych długo przed ich rozpoznaje, zakażone kobiety są mniej prawdopodobne, aby zainfekować ich partnerzy, niż partnerzy męskie są do infekowania swoich partnerek. Ponadto, osoby z HSV-2 jest co najmniej dwa razy częściej zarazić się wirusem HIV.

Jak żyć z Herpes simplex 1

Jak żyć z Herpes simplex 1


Na szczęście, Herpes simplex 1 lub HSV-1, nie jest sam wirus często związane z wirusem opryszczki narządów płciowych. Z drugiej strony, ogniska opryszczki ustnej są bardziej widoczne niż różnych narządów, a nie mniej zaraźliwe. Herpes rozprzestrzenia się przez kontakt fizyczny z otwartej rany lub w okresie bezpośrednio poprzedzającym ból, który jest to, co określa się środki ostrożności, które powinny być podejmowane przez tych, którzy żyją z Herpes Simplex 1.

Instrukcje

1 Należy unikać wywoływania epidemii. Do 90 procent dorosłej populacji prowadzi HSV-1, ale tylko o 40 procent kiedykolwiek przeżyć wybuch. I choć pozornie może wystąpić epidemie losowo, stres, gorączka, brak snu, czynniki drażniące, takie jak słońce, wiatr i zimno, i tłumienia układu odpornościowego, może wywołać wybuch wszystko. Wirus HSV-1 może teoretycznie być rozłożone w dowolnym czasie, to jest w przypadku epidemii że szczególnie zaraźliwe. Zmniejszenie ognisk poprzez unikanie wyzwalaczy jest jeden sposób, aby zatrzymać rozprzestrzenianie i poprawy jakości życia w tym samym czasie.

2 Unikać kontaktu w czasie wybuchu. Bezpośredni kontakt z otwartym opryszczki blistrze jest najpewniejszą drogą do rozprzestrzeniania się wirusa. Tak więc, w obliczu wybuchu opryszczka jamy ustnej, należy unikać pocałunków i wymiany napojów, słomki, sztućce i szczoteczki do zębów. Wirus opryszczki nie mogą żyć długo poza ludzkiego gospodarza, ale wymiana ręczników nie jest zalecane. Należy również unikać pracy z niemowlętami lub skontaktuj się z obniżonej odporności, w czasie epidemii.

3 Użyj over-the-counter zabiegi na objawy. Nie ma lekarstwa na Herpes simplex 1, ale jest kilka aktualne aplikacji OTC, jak Denavir i Abriva, które mogą być stosowane na początku epidemii, aby zminimalizować jej wpływ i pomaga leczyć rany. Aby złagodzić ból związany z ranami, leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna lub ibuprofin mogą być podjęte. Lidokaina lub kaopectate można stosować na dziąsła, jeżeli znajdują się wewnątrz owrzodzenia w jamie ustnej.

4 zwalczaniu ognisk z leków przeciwwirusowych. Poza zwykłe leczenie objawów, częstotliwość ogniska może być zmniejszona poprzez preciwwirusowe leków. Zovirax, Valtrex i Famvir są uznawane za zwiększenie czasu pomiędzy ogniskami dla większości ludzi.

Wskazówki

  • Nawet jeśli nie jest leczone, wybuch opryszczka trwa tylko około dwóch tygodni. Z odpowiednich środków ostrożności i leczenia, powinny być w stanie ograniczyć opryszczka w niewielkim irytacji i zapobiec rozprzestrzenianiu do bliskich.
  • Chociaż HSV-1 nie jest zwykle związane z chorobą weneryczną, możliwe jest, kobieta do zaciągania opryszczka narządów płciowych, przyjąwszy seks oralny przez kogoś z opryszczka jamy ustnej.

Zaraźliwe Etapy opryszczki

Wirus opryszczki typu 1 jest zaraźliwa ból, który pojawia się zazwyczaj na ustach pacjenta. Jeśli płyn w opryszczki styka się z inną częścią ciała, część ciała rozwinie samą infekcję; nie ma lekarstwa na opryszczkę, więc wszystko, co można zrobić, to szukać komfort od środków przeciwbólowych i leków antywirusowych.

Herpes Simplex Virus Type 1

Opryszczka lub gorączka blister jest rzeczywiście oznaką infekcji, które zostały spowodowane przez wirusa opryszczki pospolitej typu 1 lub HSV-1. Te rany są zaraźliwe na każdym etapie. Podczas epidemii, poszkodowany musi być ostrożny, aby nie rozprzestrzeniać wirusa; to oznacza, że ​​nie całuje lub wymianę wszystkiego, co dotyka usta (naczynia, żywność, kosmetyki i ręczniki).

Etapy

Każdy stopień ma swoje własne imię i objawy. Pierwszym etapem jest "mrowienie" etap; Drugi etap to "bąbel" etap; Trzeci jest "płacz" etap; Czwarty jest "strupy" etap i piątym etapem jest "uzdrowienie" etap. Nazwa każdego etapu jest opisowe z obu znak lub objaw opryszczki. Opryszczka może trwać od siedmiu do 12 dni.

Znaki

Poszkodowany zauważy swędzenie lub mrowienie; czerwone, opuchnięte miejsce wkrótce tworzyć. Po jednym lub dwóch dniach, on wchodzi do "blister" etap, który trwa przez dwa dni. Pęcherze będzie złamać płacz "(" etap), a płyn wycieknie; to jest większość zakaźna etap opryszczki od płynu zawiera miliony wirusów, które mogą infekować inną osobę. Blister będzie czerwony ból, który następnie zmieni kolor na szary. Po zakończeniu etapu płacz, "strupy" etap zaczyna, gdzie opryszczka będzie tworzyć strup. Ten etap trwa od jednego do dwóch dni. Po finale parch spadł, poszkodowany wchodzi na "uzdrowienie" etap, w którym strona blister wraca do normy.

Zakażenie

Wirus HSV-1 pochodzi z tej samej rodziny wirusów wywołujących HSV-2 lub opryszczka narządów płciowych. HSV-1 może zakażać innych części ciała, takie jak palce lub genitaliów. HSV-1 jest przekazywana od osoby do osoby, najczęściej poprzez dzielenie kosmetyki, pocałunki, dzielenie się jedzeniem lub naczynia. Około ośmiu na 10 osób nosi w ich organizmach wirusa HSV-1; tworzą przeciwciała do zwalczania wirusa, ale nie wszystkie wirusy są zabijane przez przeciwciała.

Spoczynku i aktywacja

Wirus HSV-1 jest aktywowany, gdy układ odpornościowy chorego jest walczyć innej choroby; kiedy to nastąpi, poszkodowany dostrzega rozwija inny opryszczki. Wirus HSV-1 może być także włączany, gdy cierpiącego jest w wysokim poziomie obciążenia, takie jak stres. Wirus HSV-1 jest oportunistyczny; to jest, czeka aż ciało zaabsorbowany walki z innymi chorobami lub korzystania z zewnętrznego powodu stresu; gdy mechanizmy obronne organizmu w dół, wirus uaktywnia się w komórkach nerwowych --- to dlatego chorzy zauważyć dostają opryszczki w tym samym miejscu za każdym razem.

Objawy opryszczki narządów płciowych w Kobieta

Opryszczka narządów płciowych jest przenoszone choroby wywołane przez wirusa opryszczki pospolitej 2 (HSV-2) i jest przekazywana z jednej osoby na drugą poprzez kontakty seksualne bez zabezpieczenia. Według Centrum Kontroli Chorób (CDC), aż milion osób w Stanach Zjednoczonych i zarazić się wirusem HSV-2 w każdym roku. Objawy opryszczki można leczyć poprzez zastosowanie leku, ale opryszczki sama nie może być utwardzona. Według CDC badania, ponad 90 procent ludzi nie wiedzieli oni mieli opryszczkę, aż wynik pozytywny. Jednak nawet bez wyraźnych oznak i objawów, HSV-2 może się rozprzestrzeniać. Opryszczka narządów płciowych nie zna ograniczeń wiekowych ani geograficznych granic; Jednakże, jest on często spotykane u kobiet.

Pierwszy Znak Herpes: Prodome

Niektóre kobiety, które są zakażone wirusem opryszczki nie mają żadnych widocznych objawów choroby; Jednak ci, którzy zwykle mają dwa wystąpienia objawów w ciągu 20 dni o zakażenie HSV-2. Pierwszą oznaką opryszczki obejmuje grupę objawów znanych jako "prodome", który przed nadejściem wybuchu. Objawy, które zwiastują aktywnych zmian obejmują ból, pieczenie i wrażliwość w miejscu, gdzie pęcherze wybuchnie. Kobiety mogą również wystąpić objawy grypopodobne (w tym gorączka), powiększone węzły chłonne, upławy, bóle w obszarze nóg i pośladków, i uczucie ciśnienia poniżej brzucha. Prodome może trwać od kilku godzin do kilku dni.

Pierwszy wybuch

Pierwszy wybuch opryszczka jest zazwyczaj najgorsze dla większości kobiet. Zmiany - małe skupiska pęcherze - umieszczony w którym wirus HSV-2 wprowadzone do ciała i mogą pojawić się wokół pochwy rozciągającym się w odbycie, jak również do wnętrza szyjki macicy. Uszkodzenia podzielić na otwarte rany i przez okres dni - czasami nawet do czterech tygodni - są parcha się i leczyć. Inne objawy opryszczki, które towarzyszą początkowej ogniska to wydzielina z pochwy, gorączka, bóle głowy, bóle mięśni, ból podczas oddawania moczu i obrzęk węzłów chłonnych w tej okolicy narządów płciowych. W wielu przypadkach kobiety mogą doświadczyć nowej grupy zmian, które wybuchają, tak jak pierwsza grupa jest uzdrowienie.

Kolejnych ognisk

Według CDC, kobiety z rozpoznaniem opryszczki po początkowym wybuchu mogą spodziewać się kilku kolejnych ognisk choroby w trakcie pierwszego roku - zazwyczaj cztery lub pięć. Częstotliwości i nasilenia epidemii tendencję do zmniejszania się w czasie.

Bardziej subtelne oznaki

Większość kobiety, które są zakażone wirusem opryszczki nie mają aktywnych zmian. Przemian, ich objawy są tak łagodne, że nie może nawet zauważyć ogniska lub pomylić opryszczki blister na ukąszenia owadów lub stanu dermatologicznego. Największy znak, że kobieta ma opryszczkę to czy ma badania krwi w celu określenia, czy wirus HSV jest w jej ciele - i to wraca pozytywne.

Opryszczka Leczenie i profilaktyka

Zastosowanie leków przeciwwirusowych, zwane także "tłumiące terapia", przyczynia się do zmniejszenia oznak i objawów związanych z początkowym wybuchu i kolejnego Herpes, a także zmniejsza ryzyko choroby transmitowane przez bezobjawowe "przelania" wirusa, który występuje w pochwy ściany. Jedyny pewny sposób, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się opryszczki jest do powstrzymania się od seksu z niezakażonych partnerów. Jednak kobiety, które są aktywne seksualnie powinny mieć szczerą rozmowę z potencjalnymi partnerami i wyjaśniać ryzyko infekcji, nawet w czasach, gdy nie występują objawy. Kobiety zawsze powinny zachęcać partnerów do prezerwatyw.

Objawy gorączki Blister

Opryszczka są bolesne zmiany, które wpływają na skórę wokół ust. Można je znaleźć na usta, podbródek, nos, policzki i usta. W ustach, opryszczka znajduje się na dachu lub gum. Istnieje wiele objawów, które mogą wskazywać na wybuch gorączki blister jest nieuchronne.

Identyfikacja

Według HealthCentral.com większość opryszczka spowodowanych wirusem opryszczki I (HSV-1). Wiele osób zaciągania HSV-1, gdy są dzieci lub w okresie dojrzewania. Wirus ten jest bardzo zakaźny i może być przenoszony, gdy wchodzą w kontakt z zakażoną skórą lub śliny. W przypadku HSV-1 atakuje skórę po raz pierwszy, że tworzy podstawową infekcji. Objawy infekcji pierwotnej obejmują ból gardła, gorączka, nudności, otwarte rany na wewnętrznej stronie policzków i dziąseł obrzęk. Po pierwotnej infekcji osiada, wirus HSV-1 drzemie w głębokich korzeni nerwowych kości policzkowych. Niektóre wyzwalacze, takie jak gorączka, stres, choroby, a miesiączki może reaktywować wirusa i spowodować wybuch gorączki blister.

Pierwsza faza gorączkę Blister

Pierwsza faza odcinka gorączka blister jest znany jako objawów prodromalnych. Można zauważyć dziwne odczucia w dotkniętym obszarze około jednego do trzech dni, zanim zobaczysz rzeczywiste zmiany. Wpływ na skórę mogą poczuć się nieco swędzenie, mrowienie lub napięty. Możesz czuć ból lub uczucie pieczenia. Te irytujące odczucia może trwać od 2 do 48 godzin. Rozpoczęcie leczenia w przypadku wystąpienia tych objawów może pomóc skrócić wybuchu.

Druga faza gorączkę Blister

Dziwne odczucia pod skórą są znaki ostrzegawcze, że wirus został reaktywowany i wybuch gorączki blister ma się pojawić w ciągu 24-48 godzin. Na tym etapie w cyklu gorączka blister, zauważysz skupiska maleńkich czerwone wypryski na skórze, które są nabrzmiałe płynem. Każdy blister zawiera silnie gorączka zakaźnych cząstek wirusa. Większość opryszczka umieszczony na granicy wargi, ale może również wystąpić w obrębie jamy ustnej, szczególnie u osób z osłabionym układem odpornościowym. Możesz również zmęczenie, bóle mięśni, powiększenie węzłów chłonnych i gorączka. Pierwszy wybuch bywa ciężka w porównaniu do nawracających epizodów. Podczas tej fazy, pęcherze gorączka są niezwykle bolesne. Gastronomicznych może być trudna, odwodnienie może być problemem.

Trzecia faza Fever Blister

Około trzy dni po pęcherze pojawiają się gorączka, będą one zwinąć. Na tym etapie, pękniętego pęcherze gorączka wyciek płynu i są najbardziej zaraźliwa. Gdy opryszczka się w podziale, zamieniają się w małe wrzody płaczących, które pojawiają się czerwono-szary. Jak wrzody zaczynają wysychać, brązowe strupy tworzą. Wpływ na skórę czuje swędzenie, ból, i suche. Te strupy gorączka blister mogą pękać i krwawić. Te płytkie owrzodzenia trwać tydzień do 10 dni.

Ostatnia faza Fever Blister

Tydzień do dwóch tygodni po wybuchu gorączki blister, blistry zacznie się leczyć. Każdy parch zepsuje ale skorupy powyżej w mniejszej parcha aż do zmiany całkowicie leczy. Uszkodzenia lecznicze nadal się suche, zwarte i swędzenie. Według FeverBlister.com, opryszczka zwykle nie blizny skóry, ponieważ skóra goi całkowicie po każdym wybuchu. Chociaż etap ten jest mniej zakaźny niż reszta, wirus może być przekazany do jeszcze innego użytkownika.

Objawy opryszczki gardła

Objawy opryszczki gardła


Opryszczka gardła, znane także jako opryszczka jamy ustnej, to infekcja spowodowana przez wirus, a najczęściej identyfikowane przez opryszczkę na ustach. Rany mogą również pojawić się w pobliżu ust i gardła. Objawy, takie jak owrzodzenia jamy ustnej, opryszczka i gorączka mogą powrócić do czterech razy w roku. Podczas gdy wirus nie można wyleczyć, więcej ciężkich przypadkach może zagwarantować zabiegi, w tym leków.

Przyczyna

Opryszczka gardła i opryszczka narządów płciowych są powodowane przez dwa zarówno wirusów herpes simplex 1: i wirusa opryszczki zwykłej 2. Albo może powodować gardła lub opryszczka narządów płciowych, ale opryszczka jamy ustnej jest najczęściej spowodowana przez wirusa HSV-1. W prawie trzech czwartych doustnych przypadku herpes infekcja spowodowana wirusem HSV-1. Wirus rozprzestrzenia się poprzez kissing drugiej kontaktu z ustami, jak oralne. Wykonując seks oralny na osobiste z opryszczka narządów płciowych może spowodować gardła opryszczka. Osoba z opryszczka jamy ustnej może również dać osobie opryszczka narządów płciowych poprzez seks oralny. Osoba nie musi mieć widocznych opryszczkę przekazać wirusa.

Objawy

Wpływ opryszczki doustnego Soars ust lub warg. Owrzodzenia mogą pojawiać się na dachu lub podstawy otworu, jak również do ust, gardła i tylna szczęki. Niewygodne pęcherze mogą pojawiać się w jamie ustnej. Objawy grypopodobne, takie jak gorączka i ból głowy, może towarzyszyć wirusa. W rzadkich przypadkach, mogą wystąpić trudności w oddychaniu lub połykaniu. Objawy mogą pojawić się w dowolnym miejscu z dwóch dni do trzech tygodni od zarażenia się wirusem.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Unikać wykonywania seks oralny na kogoś z objawami opryszczki narządów płciowych. Podobnie, należy unikać przyjmowania seks oralny z nikim z objawami opryszczki jamy ustnej. Stosowanie prezerwatyw może zmniejszyć ekspozycję w obu przypadkach. Unikać całowania kogoś z opryszczka. Nie udostępniaj szczoteczki lub inne przedmioty do higieny jamy ustnej. Trzyma rękę z ust.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na wirusa opryszczki. Gdy osoba jest zainfekowany, opryszczka jamy ustnej może powrócić --- często do czterech razy w roku, choć przypadki po pierwszym wybuchu są zwykle mniej nasilone. Leki na receptę acyklowir, valtrex i może złagodzić objawy famcyklowir w cięższych przypadkach. Kremy dostępne są również w leczeniu. Niskie dawki dzienne leków mogą być stosowane w powtarzających przypadków.

Jeśli podejrzewasz, że masz to ...

Zostaną sprawdzone przez lekarza. Lekarz może przeprowadzać testy potwierdzają obecność wirusa. Lekarz może zlecić badanie krwi, jak również.

Co trzeba wiedzieć przy Randki Kobiety Z Herpes

Według herpesonline.org, do 25 procent dorosłych Amerykanów zostało zakażonych HSV-2, wirus, który powoduje większość przypadków opryszczki narządów płciowych. Wirus jest bardziej powszechne wśród kobiet niż mężczyzn, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Chociaż istnieje ryzyko związane z seks z kimś, kto ma HSV-2, są kroki ona i można podjąć, aby chronić siebie.

Przekazywanie HSV-1

HSV-1 jest wirusem opryszczki, który w przeważającej części powoduje opryszczkę. Jednak Twój partner może przekazywać tego wirusa z jej usta do swoich narządów płciowych, a czasami może wywołać zakażenia opryszczką narządów płciowych.

Przekazywanie HSV-2

W większości przypadków opryszczki narządów płciowych są wywoływane przez wirus HSV-2, która może być przenoszona przez oralne, pochwy i odbytu. Ludzie, którzy mają aktywną wybuchu powinna powstrzymać się od aktywności seksualnej.

Objawy

Opryszczka powoduje wrzody na narządach płciowych lub w jamie ustnej, które pojawiają się w ogniskach (owrzodzenia pojawiają się i odchodzą), które stają się mniej częste wraz z upływem czasu. CDC informuje, że HSV-2 również może powodować gorączkę i powiększone węzły chłonne, chociaż większość ludzi z HSV-2 nie objawy.

Zapobieganie: Bariery

Nawet w przypadku braku wybuchu, że możliwa jest transmisja HSV-2 z partnerem. Należy użyć bariery, takie jak prezerwatywy, prezerwatywy dla kobiet i matek dentystycznych, które mogą zmniejszyć ryzyko zarażenia HSV-2. Należy jednak pamiętać, że opryszczka może być rozłożone przez skórę, która nie jest pokryta przez barierę.

Profilaktyka: Leczenie

CDC donosi, że dzienne leku do leczenia wirusa opryszczki zmniejsza ryzyko przeniesienia opryszczki dla partnerów seksualnych.

Rozważania

Istnieje bardzo ograniczona liczba przypadków nonsexual transmisji opryszczki, od dzielenia sedes lub ręcznik. Herpes.org wymienia środki ostrożności osoby z opryszczka powinna podjąć w ciągu zewnątrz ogniska, aby zapobiec ich (patrz źródła).

Leczenie opryszczki II

Według Amerykańskiego Towarzystwa Zdrowia społecznej (Asha), istnieją trzy leki, które zostały zatwierdzone przez Food and Drug Administration (FDA) jako leki do leczenia narządów płciowych wirusem opryszczki (HSV-2). Oprócz leczenia farmakologicznego, są też dwa różne plany leczenia dla opryszczki narządów płciowych - epizodyczne i tłumiące.

Cele leczenia

Nie ma leczenia, które można leczyć opryszczka narządów płciowych. Jednak leczenie jest nadal wartościowe i Mayo Clinic określiła szereg głównych celów leczenia dla opryszczki narządów płciowych. Należą usuwania objawów szybciej, jeśli są diagnozowane podczas pierwszego ogniska; zmniejszenie czasu trwania, natężenie i częstotliwość kolejnych ognisk; i obniżenie szanse przeniesienia wirusa do swoich partnerów seksualnych, co jest możliwe z Leczenie podtrzymujące, zgodnie z Centers for Disease Control (CDC).

Acyklowir

Acyklowir jest najstarszym sposobem leczenia opryszczki narządów płciowych i jest dostępny zarówno w pigułce i aktualnych form. Wykazano za bezpieczne do codziennego leczenia. Acyklowir jest lekiem przeciwwirusowym, który jest wykorzystywany w leczeniu wielu stanów, które powodują opryszczkowe objawy, w tym dachówki i ospę wietrzną. Według RxList, działania niepożądane to nudności, wymioty i biegunkę.

Valacyklowiru

Substancja czynna valacyklowiru acyklowiru. Według Asha walacyklowir dostarcza acyklowir skuteczniej do układu, co oznacza, że ​​może być wykorzystany rzadziej niż acyklowiru. RxList donosi, że skutki uboczne takie jak ból głowy, nudności, z dodatkowych efektów ubocznych u ludzi, których układ odpornościowy jest osłabiony, ponieważ w przypadku zakażenia HIV.

Famcyklowir

Famcyklowir używa pencyklowir zapobiec wirusa HSV-2 z wykonywania kopii samego siebie. Według Asha jak valacyklowiru, famcyklowir można przyjmować rzadziej niż acyklowiru. RxList informuje, że działania niepożądane to pokrzywka (rodzaj wysypki skórnej), halucynacje i zamieszanie, ale te skutki uboczne nie są tak dobrze znane, ponieważ są one dla innych opcji leczenia opryszczki narządów płciowych.

Leczenie epizodyczna

Leczenie oznacza tylko epizodyczne biorąc leki przeciwwirusowe, gdy jest wybuch opryszczka narządów płciowych. Według ASHA, to znaczy począwszy od leków podczas objawów prodromalnych (aurę opryszczki, kiedy człowiek może poczuć, że wybuch nadchodzi), a następnie przez kilka dni po, które mogą pomóc ograniczyć długość i nasilenie tego wybuchu. Asha donosi, że w przypadku leków nie rozpoczęto w objawów prodromalnych, może być niewielki wpływ na wybuch.

Leczenie tłumiące

Tłumiąca leczenie oznacza podejmowanie przeciwwirusowych codziennie o opryszczka narządów płciowych. Ma to tę zaletę ewentualnie zapobiegania lub ograniczania długość, natężenie i częstotliwość ognisk i jest zalecane dla osób, które mają pięć lub więcej ognisk w ciągu roku, zgodnie z Mayo Clinic. CDC Asha podają, że tłumiąca leczenie opryszczki narządów płciowych zmniejsza ryzyko przeniesienia wirusa, gdy nie ma żadnych objawów.

Opryszczka Mity

Jeśli chodzi o opryszczkę, istnieje mnóstwo mitów, w jaki sposób możesz uzyskać ten wysoce zakaźnej, choroby przenoszone drogą płciową. Opryszczka jest spowodowane zarówno przez wirus herpes simplex 1 (HSV-1) lub 2 wirusa opryszczki pospolitej (HSV-2), i łatwiej dostać niż myślisz.

Czy można dostać opryszczka tylko poprzez pochwy Sex

Zgodnie z Mayo Clinic, podczas gdy 90 procent przypadków opryszczki narządów płciowych są powodowane przez wirusa HSV-2, który jest nabyte drogą płciową, opryszczka może być również przesyłane przez seks oralny. Jeśli twój partner ma blister gorączka lub opryszczki (Herpes ustna) spowodowanego przez HSV-1, można dostać opryszczki narządów płciowych wybuchu spowodowanego przez HSV-1.

Czy można dostać opryszczki narządów płciowych przez całowanie kogoś

Możesz uzyskać opryszczka jamy ustnej, jeśli całować kogoś z wirusem HSV-1, który wywołuje epidemie na ustach i okolice ust - ale będziesz doświadczenie wybuch na ustach lub ust, zbyt. Nie będą występować ogniska opryszczka narządów płciowych po prostu całować kogoś na ustach.

Jestem dziewicą. Nie mogę się opryszczka.

Jak zauważył, nadal można technicznie pozostaje dziewicą i dostać opryszczki narządów płciowych, jeśli ktoś z ustnej HSV-1 daje seks oralny. Można również uzyskać opryszczka przez pocieranie narządów płciowych z osobą zakażoną wirusem opryszczki.

Prezerwatywy Oferta 100 procent ochrony przeciwko Herpes

Według Centers for Disease Control, używając prezerwatyw regularnie i prawidłowo znacznie zmniejsza swoje szanse na opryszczkę z zakażonym partnerem. Ale prezerwatywy nie obejmują wszystkie części skóry, które mogą być zakażone. Jeśli twój partner ma epidemii opryszczki, nie mogą być zabezpieczone przed opryszczka, nawet jeśli używa prezerwatyw.

Opryszczka można wyleczyć

Nie ma lekarstwa na opryszczkę; Wirus, który powoduje to wkrada się w zwojach nerwowych (nerwów) ciała, gdzie kładzie uśpione aż reaktywuje. Jednakże opryszczki mogą być leczone lekami receptę zwanych środków przeciwwirusowych, które zmniejszają częstotliwości, czasu trwania i stopnia nasilenia epidemii.

Jeśli dostanę opryszczki, wiem, że będziesz

Jest to prawdopodobnie największy opryszczka mit. Według CDC, 90 procent osób zakażonych wirusem opryszczki nie wiem. Mayo Clinic, że kiedy ludzie się opryszczka, 70 procent, ich partnerzy nie wykazały żadnych oznak lub objawów choroby. Większość ludzi nie doświadcza początkowy wybuch opryszczka, a jeśli nie, ich objawy są tak łagodne, że niezauważone.

Jakie możliwości uzyskania opryszczka?

Przegląd opryszczki

Znać różne sposoby można dostać opryszczki, należy najpierw zrozumieć naturę wirusa, który powoduje bolesne, nieprzyjemne ognisk. W przeciwieństwie do wirusa grypy, który jest w powietrzu, skóra musi mieć kontakt z wirusem, zazwyczaj poprzez bezpośredni skóra do skóry, dotykając z kimś, kto ma albo wirusa opryszczki pospolitej 1 (HSV-1) lub wirusa opryszczki pospolitej 2 (HSV 2), z których oba mogą powodować ognisk na usta i narządów płciowych.

Po zakażone HSV, wirus pozostaje wewnątrz ciała przez całe życie. HSV-1 znajduje się w zwojach (nerwów) zamyka się w górnej części kręgosłupa, natomiast HSV-2 mieszka w zwojach u podstawy kręgosłupa. HSV-1 ma tendencję do powodowania więcej ognisk powyżej pasa, a HSV-2 zazwyczaj powoduje więcej ognisk poniżej pasa; Jednak oba te HSVs może przemieszczać się do innych części ciała. Opryszczka nie można wyleczyć, tylko udało stosując doustne leki przeciwwirusowe recepty. Upewnij się, że znasz wszystkie sposoby opryszczki może być transmitowana, dzięki czemu można uniknąć zakażenia przez całe życie z opryszczka.

Seks z pochwy

Zgodnie z Mayo Clinic, 90 procent przypadków opryszczki narządów płciowych, które powodują epidemie są spowodowane przez wirusa HSV-2, który jest przekazywany z zainfekowanego partnera seksualnego do niezakażonych partnera seksualnego przez niezabezpieczonego stosunku płciowego. Nawet jeśli ktoś nie ma aktywnego wybuchu rany opryszczki w okolicach genitaliów, wirus HSV-2 mogą być nadal przekazywane za pośrednictwem bezobjawowych przelania wirusa przez małe pęknięcia na skórze. Rutynowe i prawidłowe stosowanie prezerwatyw lateksowych zmniejsza szanse na uzyskanie opryszczka narządów płciowych, ale nie ma absolutnej gwarancji, że nie będzie się opryszczki.

Seks oralny

HSV-1 jest typem wirusa opryszczki najbardziej związane z opryszczka jamy ustnej - zwany także pęcherze gorączka i opryszczka. HSV-1, który wywołuje opryszczkę jamy ustnej jest bardzo częste w populacji Stanów Zjednoczonych, a większość ludzi go kiedyś w dzieciństwie, gdy otrzymują pocałunek od znajomego lub krewnego - według Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Społecznego, między 50 a 80 procent ludzi HSV-1, które powoduje opryszczki ustnej. Jednakże, HSV-1 może również powodować zbyt ognisk narządów, zwłaszcza w przypadku partner seksualny ma aktywną uszkodzenie w ustach lub w jamie ustnej. Przypomnijmy, że HSV-1 znajduje się w zwojach najbliżej głowy i twarzy, ale wirus nadal może podróżować po szlakach nerwowych w regionie narządów spowodować wybuch. Narządów ogniska spowodowane HSV-1 zazwyczaj łagodniejsze i rzadsze niż te spowodowane przez HSV-2. Podobnie, można uzyskać opryszczka jamy ustnej wywołane przez HSV-2, jeśli seksu oralnego na partnera z opryszczka narządów płciowych spowodowane przez tego typu wirusa. Jednak epidemie spowodowane przez doustne HSV-2 są rzadkie.

Anal Sex

Opryszczka może być również przekazywane z zakażonym partnerem do niezakażonych partnerów poprzez seks analny w taki sam sposób, to jest transmitowane poprzez seks pochwy. Delikatne tkanki błony śluzowej, takie jak jamy ustnej, odbytu i narządów płciowych, są bardzo wrażliwe na wirusa opryszczki; jest to możliwe dla ognisk opryszczki wpłynąć na obszar odbytu lub odbytnicy. To ważne dla każdego z opryszczką nosić lateksowe prezerwatywy podczas seksu analnego, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa do innych.

Co o całowaniu?

Jak wspomniano powyżej, wielu ludzi miało gorączkę pęcherzy spowodowanych wirusem HSV-1. Asha szacuje, że 90 procent populacji będzie miała opryszczkę jamy ustnej spowodowane przez HSV-1, do czasu osiągnięcia wieku 50. Chociaż większość czasu wirus HSV-1 jest przekazywana z jednej osoby na drugą przez bezpośredni kontakt, jak całuje, można również uzyskać HSV-1, dzieląc zainfekowane brzytwy, ręczniki i sztućce. Jednakże, w przypadku wystąpienia ogniska opryszczka jamy ustnej - gorączka blistrze lub opryszczki - to nie oznacza, że ​​będziesz mieć wybuch opryszczka na genitaliach w wyniku zarażenia wirusem HSV-1.

Informacja o wczesnym początku z Herpes

Dla wielu osób zakażonych wirusem opryszczki pospolitej 1 (HSV-1) lub wirusa opryszczki pospolitej 2 (HSV-2), które powodują brodawki narządów ognisk wczesne wystąpienie objawów pozostają niewykryte. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, około 90 procent osób zakażonych wirusem opryszczki nie wiem. Jednak w przypadku wystąpienia wczesnych objawów uogólnionych, będą one widoczne.

Kiedy mogę się spodziewać ogniska pierwotnego?

Według CDC, w przypadku wystąpienia ogniska pierwotnego (pierwszy odcinek), opryszczki narządów płciowych, prawdopodobnie będziesz zaczynają zauważać objawy w ciągu około dwóch tygodni po ekspozycji na HSV przez zakażonego partnera seksualnego. Jednak większość ludzi nie doświadcza wymawiane ogniska pierwotnego i może pozostać bezobjawowa przez miesiące lub lata.

Wczesne objawy ostrzegawcze

Zanim zaczniesz zauważać rany na swojej okolicy narządów płciowych, jesteś prawdopodobnie wystąpią objawy całego ciała podczas frazy zapowiadających chorobę opryszczki. Objawy te mogą obejmować gorączkę, ból głowy, bóle stawów, obrzęk gruczołów (koło pachwiny) i zmęczenie - może czujesz, że masz grypę. Można również zauważyć, tkliwość, ból lub mrowienie w skórze, gdzie zmiany wybuchnie.

Pierwszy wybuch

Według CDC, pierwszy wybuch opryszczka jest zwykle najgorszy, biorąc od dwóch do czterech tygodni, aby rozwiązać. Zmiany składające się z małych grup wodniste pęcherze pojawiają się na i wokół narządów płciowych. Te pęknięcia, parch nad i ostatecznie uzdrowić. Nie jest niczym niezwykłym, druga grupa pęcherzy pojawiać jak pierwsza grupa leczy trakcie ogniska pierwotnego.

Będę Rozpoznaj wczesne wystąpienie opryszczki?

Nie może. Zdaniem ekspertów Mayo Clinic, którzy już zakażonych wirusem HSV-1, który wywołuje opryszczkę (Herpes ustna) zbudowali odporność na typ wirusa (HSV-2), które zwykle powodują opryszczka narządów płciowych. Twoje objawy mogą być na tyle łagodne, że nawet nie je zauważyć. Możesz misdiagnose drobne ogniska jako ukąszeniach owadów, wysypki maszynki, pryszcz lub przetarcia z jazdy na rowerze.

Leczenie opryszczki

Jeśli diagnozowane opryszczki narządów płciowych drodze badań medycznych receptę doustne leki przeciwwirusowe mogą być wykonane epizodycznie, gdy zauważy wczesny początek opryszczki, lub codziennie w celu zapobieżenia częstotliwości, czasu trwania i stopnia nasilenia kolejnych wybuchów. Środki przeciwwirusowe mogą także zmniejszyć ciężkość ogniska pierwotnego, jak również.

Statystyka

Według CDC, opryszczka jest wspólny jako jeden z pięciu osób dorosłych i młodzieży jest zakażonych HSV.

Jak długo trzeba czekać na Herpes pojawiać?

Pierwotnych ognisk

Ponieważ każda osoba reaguje na wirusa opryszczki pospolitej 1 lub 2 wirusa opryszczki, który powoduje opryszczkę narządów płciowych inaczej, nie da się zmierzyć, gdy pojawi się opryszczka. Niektórzy ludzie idą do miesięcy, a nawet lat, zanim doświadczają wybuch. , Centrum Kontroli Chorób stwierdza jednak, że większość ludzi, którzy doświadczają ogniska pierwotnego to zrobić w ciągu dwóch tygodni o zakażenie HSV-2 lub HSV-1. Ognisko pierwotne jest zazwyczaj najtrudniejszy do przejść, i wielu ludzi doświadcza całego ciała objawy zanim pojawią zmiany, takie jak bóle głowy, bóle stawów, gruczołów płatniczym w okolicy pachwiny i mrowienie skóry, gdzie pojawią się zmiany. Ogniska pierwotne zwykle trwają od dwóch do czterech tygodni; często druga grupa zmian pojawiają się tylko jako pierwszy goją.

Nie-pierwotnych ognisk

Eksperci ostrzegają, że Mayo Clinic do 90 procent osób zakażonych HSV nie są świadomi. Ich objawy są tak łagodne, że idą niewykryte. Zmiany w czasie nie-ogniska pierwotnego często są mylone z ukąszeniami owadów, wrastających włosków, reakcji alergicznej na prezerwatywy lub środkiem plemnikobójczym lub przetarcia od seksu, jak skupiska pęcherze są bardzo małe, a czasem objawy są nie istnieje. Większość ludzi nie wie, że już nabyte opryszczka narządów płciowych, ponieważ miały formę ustną opryszczki spowodowane przez HSV-1, zwany także blister gorączka lub opryszczki, w pewnym momencie w dzieciństwie. Wirus HSV-1 powoduje, że przeciwciała, tworząc bojowe innych intruzów HSV, w tym, że HSV-2 zazwyczaj powoduje opryszczka narządów płciowych.

Inne Herpes Fakty

Ludzie, którzy doświadczają ogólnie ognisk pierwotnych może spodziewać się 05:55 więcej ognisk w nadchodzącym roku, mówi, Centrum Kontroli Chorób. Jednak te wybuchy będą mniej dotkliwe i krócej. Zakażenia wirusem opryszczki są bardzo powszechne, znaleziono w 1: 4 mężczyzn i 1, 8 mężczyzn. Chociaż większość przypadków opryszczki narządów płciowych są powodowane przez HSV-2, który jest przekazywany z zainfekowanego partnera seksualnego do niezakażonych partnera seksualnego podczas stosunku płciowego, około 10 procent jest spowodowane przez HSV-1, gdy ktoś z opryszczka jamy ustnej sex oralny niezakażonych partnerów . Opryszczka narządów płciowych jest najbardziej prawdopodobne, aby być przekazane, gdy zarażony partner seksualny ma żadnych objawów i wirus bezobjawowo rzuca, uciekając przez minutowych przerw w tkance skóry. Następuje to około 70 procent, według ekspertów Mayo Clinic.

Gorączka ponad Zapobiegania Licznik Blister

Pęcherze gorączka, bardziej znany jako opryszczka, są zazwyczaj małe pęcherzyki, które infekują obszary policzków, ust i nosa. Pęcherze gorączka są symptomatyczne dla typu wirusa opryszczki pospolitej HSV --type 1 1. Warunkiem jest zaraźliwa. Wirus zwykle pozostaje w uśpieniu, ale wiele czynników może wszcząć natychmiastowy wybuch.

Kremy

Jest to bardzo ważne w leczeniu objawów natychmiast po się rozpoznane. Jest bardzo łatwe w obsłudze stan przy ponad recepty kremy i leki. Herpecil-L jest jednym z przykładów opryszczki śmietany. To miejscowe leki chroni powierzchnię warg i łagodzi ból spowodowany przez opryszczka. Kremy i maści użyteczne w leczeniu opryszczka zazwyczaj mają składniki, takie jak lizyna i witaminy w celu wspierania i przyspieszenia procesu gojenia, więc szukać tych składników, gdy szukasz over-the-counter krem. Antybiotykowe takie jak Polysporin maści i kremów Neosporin lub znieczulające, takie jak benzokaina zwalczać bakterie i również złagodzić ból, a zatem mogą być użyteczne w leczeniu opryszczka.

Innych leków

Środki przeciwwirusowe mogą być stosowane do leczenia opryszczka i wirusa HSV --type 1. Dokozanol lub Abreva dwa przykłady. Te maści zmniejszyć dyskomfort i kontrolować wybuch opryszczka. Jej działanie jest podobne do przeciwwirusowo śmietany. Maść stosuje się w dotkniętym regionie w początkowej wystąpienia wybuchu. Maść nakłada się na wargach i twarzy, ale nie w środku do nozdrza, usta lub wokół oczu.
Ibuprofen (np, Motrin, Advil, Nuprin, Dolgesic) i Paracetamol (np, Tylenol, Feverall, acetamid) mogą być podejmowane w celu leczenia bólu, spowodowane wybuchem gorączki blister. Dawkowanie będzie zależeć od nasilenia bólu który występuje. Leki ibuprofenu powinna być spożywana razem z pożywieniem i wodą.

Leki naturalne

Do natychmiastowego komfortu i ulgi w bólu, lodu opakowanie lub zimnych przycisków może być stosowana na obszarach dotkniętych. Okłady z mleka Sugerowano również jako skutecznego leczenia bólu ulgi przez HeathGuidance.org. Inne środki naturalne domu to zioła i suplementy, takie jak torebki herbaty, wazelina, szałwii, olejek z drzewa herbacianego oraz ekstraktów z liści oliwnych.

Fakty dotyczące zakaźnych Herpes

Obydwa stany spowodowane przez wirusy herpes simplex (HSVs), opryszczka narządów płciowych wirusa opryszczki i są zakaźnych (mogły być przekazywane do innych osób). Są jednak kroki można podjąć, aby zminimalizować to ryzyko.

Identyfikacja

HSV-1 jest wirus, który powoduje, że większość przypadków opryszczki wargowej doustnego (na zimno), a HSV-2 powoduje w większości przypadków opryszczki narządów płciowych. Jednak, albo wirus może powodować zarówno stan, poprzez doustne do narządów lub narządów płciowych do jamy ustnej kontakt.

Opryszczka

Ból na zimno wirus HSV-1, jest przekazywana głównie przez bezpośredni kontakt skóry z aktywną ból zimno, zgodnie z Mayo Clinic. Czasem wirus może być przesyłany do innych części ciała, takich jak palec (znane jako "opryszczki whitlow").

Opryszczka narządów płciowych

Wirus, który wywołuje opryszczkę narządów płciowych jest spowodowane przez bezpośredni kontakt z wrzodami opryszczki narządów płciowych lub poprzez kontakt z chorobowo skórę, nawet w przypadku braku ogniska, zgodnie z Mayo Clinic.

Cechy

Ludzie z opryszczkowych warunkach są najbardziej zakaźny (w stanie przenieść wirusa na innych) podczas aktywnego wybuchu, choć transmisja jest możliwe bez aktywnych objawów.

Rozważania

Jest również możliwe, aby transmitować wirusa poprzez wymianę artykułów, które dotykane rany.

Zapobieganie

Unikanie kontaktu ze skórą i nie udostępnianie artykułów z kimś z aktywnym wybuchu jest skuteczną metodą zapobiegania zakażeniom. Prezerwatywy może być stosowany do zmniejszenia ryzyka dla transmisji opryszczki narządów płciowych, ale wirus może być przesyłana przez skórę, która nie jest pokryta przez prezerwatywy.

Krótkoterminowe i długoterminowe skutki 2 opryszczki

Krótkoterminowe i długoterminowe skutki 2 opryszczki


Herpes simplex 2 (HSV-2), zakażenia głównie w obrębie narządów płciowych i są przesyłane poprzez aktywność seksualną. Człowiek jest jedynym gatunkiem substancją przenoszącą HSV-2 ze sobą. HSV-2 jest warunkiem nawracające, czasami dzieje niezauważone lub nierozpoznane. Jednak subtelne oznaki i objawy HSV-2, krótkie i długoterminowe skutki wynikające z tej choroby.

Skrzynia biegów

Jeśli osoba ta jest aktywny seksualnie istnieje ryzyko zachorowania na HSV-2. Kontakt skóra do skóry z udziałem obszaru zapowietrzonego i przerwę w skórę może spowodować zakażenie. Nawet jeśli objawy HSV-2, nie występują, wirus nadal w korpusie i może być przesyłany do partnera seksualnego. Jeżeli objawy opryszczki doustnego w jamie ustnej, wirus HSV-2 może być przekazywana do partnera podczas oralne.

Podczas zrzucania bezobjawowe (wirus jest obecny na powierzchni skóry, ale nie ma żadnych objawów) możliwe jest wirus HSV-2 rozprzestrzeniać.

Efekty krótkoterminowe

Nie mogą być subtelne lub brak objawów z początkowym wybuchem HSV-2. Czasami początkowe objawy mogą go błędnie zinterpretować jako innych warunków, takich jak ukąszenia owadów, otarcia, drożdże Jock swędzenie lub innych chorób skóry.

Bardziej zauważalne krótkoterminowe skutki HSV-2 to: obrzęk lub zaczerwienienie na penisa, sromu, odbytu; trudności w jedzeniu; skrajne zmęczenie; uczucie nie tak dobre; niewielka gorączka; ból gardła; i małe pęcherzyki w okolicy narządów płciowych. Krótkoterminowe skutki mogą trwać dwa dni do dwóch tygodni po zakażeniu pojawiają.

Po początkowym wybuchu, różne czynniki mogą wywołać przyszłych krótkoterminowych skutków HSV-2. Należą do nich: dentystycznych pracy, stres, ekspozycja na światło, stając się zbyt zmęczony, i przeziębieniem lub grypą.

Długoterminowe skutki

Ogniska z HSV-2 może wystąpić maksymalnie cztery razy w roku, ale wirus nigdy nie opuszcza ciało, i nie ma lekarstwa. Przypadki choroby mogą być leczone lekami przeciwwirusowymi. HSV-2 może być przekazywana do niemowlęcia w czasie ciąży, i jeśli osłabiony system odpornościowy jest obecna u matki lub dziecka, istnieje ryzyko uszkodzenia mózgu lub nawet śmierci u niemowlęcia.

Ponownego wystąpienia ognisk może przynieść bolesne zmiany lub pęcherze. Jak wystąpić kilka ognisk układ odpornościowy staje się słabszy. Ogniska mogą pozostawić blizny.

Ludzie z HSV-2 mają wyższe ryzyko zarażenia się wirusem HIV z powodu odsłoniętych pęcherze. W dłuższej perspektywie, HSV-2 może mieć wpływ na układ nerwowy, powodując zapalenie mózgu lub powikłania neurologiczne i czasami powoduje opryszczkę oka (Herpes oczu). W niektórych rzadkich przypadkach efekt długoterminowy dla mężczyzn z opryszczka jest impotencja, a dla kobiet, rak szyjki macicy.

Jakie są niebezpieczeństwa zatrzymania Valtrex?

Valtrex jest marką dla valacyklowiru narkotyków. Jest to podobne do acyklowir i Famvir. Leki te są stosowane w leczeniu szerokiego spektrum wirusów opryszczki, które mają wpływ na ludzi. Działają one poprzez przerwanie replikacji wirusa i spowolnienie czasu trwania lub zapobiegania epidemii.

Jeden opryszczki

Opryszczka jest w wielu różnych kształtach i formach. HSV-1 i wirus opryszczki pospolitej 1 występuje powyżej pasa. Wirus opryszczki pospolitej 1 powoduje owrzodzenia jamy ustnej, ospę wietrzną u dzieci i mogą powodować poważne choroby, zwłaszcza wśród osób starszych i immunosupresji, zwany półpasiec lub półpaśca.

HSV-1 jest początkowo złapał za zakażenia z człowieka na człowieka, czy to dzieci w grze, podczas pocałunku lub przy użyciu naczyń, lub dzielenie szczoteczki lub inny bezpośredni kontakt z otwartym HSV-1 ból.

Ospa kiedyś rytuał przejścia, a rodzice często zachęcają swoje dzieci, aby przejść do "partii ospa wietrzna", aby ją jak najszybciej, jak to jest mniej sever we wczesnym dzieciństwie. Obecnie nie ma szczepionki i nie jest konieczne, aby uzyskać wietrzna.

Ospa wietrzna i Valtrex

Valtrex może być przepisywany dzieciom złapać ospę wietrzną i nie szczepionych przeciwko tej chorobie. Valtrex, wraz z Famvir i Acycolovir będzie zmniejszyć czas trwania i objawy wybuchu.

W tych okolicznościach, zatrzymując Valtrex stanowi zagrożenie tylko w ciężkości i czas trwania epidemii. Ospa wietrzna jest zwykle samoistnie i zatrzyma w ciągu trzech do czterech tygodni. W ciężkich przypadkach, zwłaszcza gdy ospa jest w oczach lub ustach, ale co ważniejsze w oczy, nigdy nie przerywać Valtrex bez konsultacji z lekarzem przepisywania.

Herpes zoster (półpasiec) i Valtrex

Raz ktoś został wystawiony na wirusa HSV-1 pozostaje w stanie uśpienia w komórkach nerwowych zwanych ganglions. Są to komórki nerwowe, które mają charakter liniowy. Innymi słowy, ma temperaturę początkową i poruszać na płaszczyźnie liniowego innych części ciała.

Większość przypadków półpaśca lub gontem. występuje na bagażniku (ciała) osoby uprzednio zakażone HSV-1, a konkretnie wietrzna. Może również występować na twarzy i oczu i nawet jest wśród najbardziej niebezpieczne miejsca, ponieważ może to spowodować utratę wzroku.

Ogniska półpaśca mają etapy, pierwszy to mrowienie lub pieczenie fazę, to jest faza tworzenia się pęcherzy, a następnie fazy oozing i uzdrowienie. Cały proces może trwać miesiąc lub więcej, a największym zagrożeniem jest opryszczkowe neuropatia co oznacza drętwienie lub ból w resztkowego nerwu dotkniętych wybuchem. Co ważniejsze, wirus herpes zoster w oku może być przyczyną ślepoty.

Wcześniejsze gonty lub półpasiec Wybuch jest złowionych lepiej, jak Valtrex lub jeden z innych leków przeciwwirusowych będą unikać przedłużonego objawy i przyczynić się do skrócenia żywotności.

Półpasiec jest prawie zawsze ograniczają się do jednego boku korpusu. Zaprzestaniu leczenia bez konsultacji z lekarzem może być niebezpieczne przepisywania, gdyż może to prowadzić do powikłań, takich jak opryszczka optycznego i herpetic neuropatii.

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczki narządów płciowych spowodowane wirusem opryszczki pospolitej II. Jest to choroba przenoszona drogą płciową i pierwsze ognisko jest zwykle najgorszy z kolejnych ognisk są mniej poważne objawy i ból i dyskomfort. Valtrex jest często stosowany w leczeniu ostrej ognisk opryszczki narządów płciowych i jest stosowany w dawce podtrzymującej, aby utrzymać w stanie uśpienia wirusa, szczególnie takie, które podlegają częstym epidemii.

Zatrzymywanie początkowej dawki, jak HSV-1, nie jest zalecane, gdyż będzie to przedłużać wybuchu i może zwiększyć niebezpieczeństwo. Skutki uboczne nie są rzadkością, a przed zatrzymaniem doradztwo początkowej dawki z medycznego jest bardzo zalecane.

Dawki podtrzymujące są wykorzystywane powstrzymać wirusa u pacjentów z częstych epidemii. Jest również używany do ochrony partnerów zakażonych, jak również osoby zakażone. Aktywne ogniska opryszczki jest znanym czynnikiem ryzyka dla zwiększonej transmisji HIV. Znowu nie jest wskazane, aby zatrzymać wszelkie dawkę Valtrex bez zgody lekarza leczącego.

Opryszczka jamy ustnej

Wiele osób doświadcza opryszczka jamy ustnej. Są nieestetyczne zmiany, które są ograniczone do obszaru jamy ustnej i zwykle są widoczne powyżej lub poniżej tej krawędzi.

Jest to spowodowane przez HSV-1, ale jest niepowtarzalne, ponieważ rzadko rozwija się półpasiec albo innego typu wirusa opryszczki, chociaż może być rozłożone płciową, zarówno doustnie, jak i genitally. Częściej miejscowe środki lub kremy zawierające Valtrex lub produkty pokrewne są przewidziane. Dla cierpiących na przewlekłe, z Valtrex dawki podtrzymujące można podawać do zapobiegania bieżących epidemii.

Zatrzymanie Valtrex na opryszczkę jamy ustnej nie jest zazwyczaj ryzykowne, ale przedłuży ból i może powodować częstsze epidemie, wydalania wirusa, co z kolei pozwoli na osobie cierpiącej bardziej prawdopodobne, aby przenieść wirusa na partnera, a może prowadzić do ognisk wtórnych . Na przykład, doustne opryszczki, który jest aktywny do selektywnego i dotknięte mogą być doprowadzone do oka przez tarcie, które może prowadzić do poważnych infekcji optycznego.

Jak w przypadku wszystkich form i wszystkich leków opryszczki, nigdy nie przestać leki bez konsultacji lekarza.