adcov.com

winowajcy nieswiezego oddechu

Przyczyny nieświeżego oddechu

Przyczyny nieświeżego oddechu


Nieświeży oddech, zwany także cuchnący oddech, jest istotnym problemem dla wielu ludzi (i ludzi, którzy mają być wokół nich). Istnieje wiele powodów, dla nieświeżego oddechu. Niektóre z nich są dość proste, podczas gdy inne wymagają znacznych wysiłków w celu usunięcia.

Suchość w ustach

Niektóre leki mogą przyczyniać się do wyschnięcia w ustach. Gdy brak śliny w ustach, to jest wspólne mieć nieświeży oddech. Bakterii odpowiedzialnych za nieświeży oddech mogą być wyeliminowane przez ślinę. Leki, które mogą przyczynić się do wyschnięcia usta obejmują wszelkie leki przeciwhistaminowe, leki, ciśnienie krwi, leki przeciwdepresyjne i leki na przeziębienie.

Żywność

Niektóre produkty powodują nieświeży oddech. Pokarmy, które mają dużo kwasu, takie jak cebula, czosnek, pikantne żywności i kawy, są winowajcami. Ponadto, środki spożywcze, które są oparte lub mają nabiał wysokiej zawartości cukru może również powodować nieświeży oddech. Gdy produkty nie są właściwie wypłukane z ust, nieprzyjemny zapach z ust można wynik.

Wnęki i Tablica

Nieświeży oddech może być wynikiem łysinek, jam lub chorób dziąseł. Nieświeży oddech często pochodzi z pożywienia rozkładającego się między zębami lub wgłębień, co pozostawia zapachu. Nieczyste usta od osób, które nie myją zębów lub je pędzlem może nie poprawnie spowoduje również nieświeży oddech.

Papierosy i alkohol

Ludzie, którzy palą papierosy i tych, którzy piją alkohol często mają nieświeży oddech, ponieważ oba działania powodują zmniejszenie śliny.

Problemy Lekarskie

Nieświeży oddech może być spowodowany z niektórych problemów medycznych. Zakażenia w płucach, nosa, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok i postnasal kroplówki wszystko powodować nieświeży oddech. Istnieją inne zaburzenia zdrowia wątroby, nerek i cukrzycy, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Przyczyny nieświeżego oddechu u małych dzieci

Przyczyny nieświeżego oddechu u małych dzieci


Małe dzieci mogą rozwijać nieświeży oddech równie łatwo, jak dorosłych. Nie jest powszechnie znany fakt, jednak w taki sposób nagły rozwój nieświeży oddech może powodować alarmu niektórych opiekunami. Większość przypadków nieświeżego oddechu u małych dzieci są łatwe do wyleczenia. Po przyczyną nieprzyjemnego zapachu jest określone, może być podjęte odpowiednie działania.

Słabe Higiena jamy ustnej

To jest główną przyczyną nieświeżego oddechu w małych dzieci, jak dzieci mogą być bardzo niechętne do współpracy, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Małe dzieci powinny mieć surowe rutynę szczotkowanie i nitkowanie zębów, tak jak dorośli. Jak tylko pojawi się pierwszy ząb, należy czyścić co najmniej dwa razy dziennie, aby zapobiec zapach-powodując gromadzenia się kamienia nazębnego i żywności. Z biegiem czasu, słaba higiena jamy ustnej może prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak jam lub ropnia stomatologicznej.

Oddychanie przez usta

Oddychanie przez usta może powodować nieświeży oddech, ponieważ wysusza gardło i pozwala bakterie szybciej rosną. Maluch czasami oddech przez usta czy nos jest przeciążony z powodu zimna. Jednak, oddychanie przez usta może być również objawem poważniejszego problemu, takie jak bezdech senny lub powiększone migdałki.

Odwodnienie

Jak oddychanie ustami, odwodnienie może powodować suchość w jamie ustnej i wzrostu bakterii. Jeśli maluch ma nieświeży oddech i nie moczy wiele pieluch w ciągu dnia, a następnie odwodnienie może być powodem. Ważne jest, aby ogólny stan zdrowia malucha, aby pozostać odpowiednio nawilżona, więc nieświeży oddech jest jeden efekt uboczny nie zużywa tyle płynów.

Smoczek czy ssanie kciuka

Wiele małych dzieci będzie ssać smoczka lub kciuka dla wygody. Ten nawyk może faktycznie wspólna prowadzi do rozwoju nieświeżego oddechu. Zarówno smoczki i Kciuki mogą być pożywką dla bakterii, jeśli nie są odpowiednio czyszczone. Smoczki należy zawsze sterylizowane przed poświęcić malucha i ręce należy myć kilka razy dziennie.

Acid Reflux

Refluks, znany również jako zgaga jest bolesnym stanem, który nie jest wyłącznie dorośli. Refluks jest aktem kwasu żołądkowego do przełyku w podróży i może być czasami doświadczają małe dzieci, jak i niemowląt. Ten kwas żołądkowy może zawierać bardzo cuchnące bakterie, które niekiedy prowadzi do nieświeżego oddechu. Jeśli maluch wydaje się niewygodne po jedzeniu i również cierpi z powodu nieświeżego oddechu, a następnie kwasu refluks może być winowajcą.

Obiekt obce w nosie

Małe dzieci są stale odkrywania swoich ciał i miłości oddanie obcych przedmiotów do ust lub nosa. Możliwe jest, aby stać się obcy przedmiot złożony w nosie bez ktoś zauważył. Dziecko nie może wskazywać że jest problem, ale nieświeży oddech, a nawet zapalenie zatok może rozwijać. Jeśli maluch cierpi na nieświeży oddech i żaden z najczęstszych przyczyn są obecne, to może to być rozsądne, aby z bliska przyjrzeć się obu nozdrzy.

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu Z Białym Tongue

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu Z Białym Tongue


Cuchnący oddech, który zwie się nieświeżego oddechu, jest wspólne żenujące skarga. Przyczyny złej zakresie oddechu z zaburzeniami przewodu pokarmowego, w tym przełyku diverticuli, do grzybic jamy ustnej i bakterie na języku oraz w tylnej części jamy ustnej. Biały język w połączeniu z nieświeżego oddechu jest stanem, który wymaga oceny i leczenia, ale jest często łagodny charakter.

Instrukcje

1 Odłączyć przyczyny nieświeżego oddechu. Medycznego może pomóc w określeniu, czy etiologia nieświeżego oddechu jest grzybicze, bakteryjne, lub z powodu innego stanu zdrowia związanych z żywnością.

2 Leczenie pleśniawki, jeśli zostanie wykryty. Dentysta lub lekarz może dokonać tej diagnozy wystarczy szczotkowanie biały obszar. Zwykle łatwo rzuca i odsłania czerwoną, obszar krwawienia pod spodem. Lekarz może przepisać leki anty-grzybicze w leczeniu pleśniawki i wynikające nieświeży oddech.

3 Użyj antyseptyczne do płukania jamy ustnej w przypadku wykrycia przerostu bakteryjnego. Takie płyny zabicia bakterii w jamie ustnej, a nie po prostu maskowania zapachu wiele płyny nie.

4 Należy unikać pokarmów powodujących nieprzyjemny zapach. Cebula i czosnek są notorycznie powoduje nieświeży oddech. Pokarmy zawierające cukier i drożdże, zapewniają także bogaty grunt dla bakterii do proliferacji.

5 Rzuć palenie, jeśli dotyczy. Palenie może powodować nieświeży oddech i innych problemów zdrowotnych jamy ustnej. Zobaczyć się z lekarzem, aby wykluczyć jakiekolwiek długoterminowe konsekwencje dla zdrowia.

6 Harmonogram wizyty z wykształceniem medycznym, jeśli nie można pozbyć się nieświeżego oddechu. Niektóre choroby, takie jak suchość jamy ustnej lub przełyku diverticuli może prowadzić do proliferacji bakterii w jamie ustnej, język białej i nieprzyjemnego zapachu.

Wskazówki

 • Guma do żucia i miętówki tymczasowo maski nieświeży oddech, ale do rozwiązania podstawowego problemu, należy go zidentyfikować.
 • Aby zapobiec pleśniawki i innych warunków powrotu, ćwiczyć zdrowych nawyków. Myć zęby i język, dwa razy dziennie, raz dziennie nici i regularne sprawdzanie stanu uzębienia.
 • Nie ignoruj ​​przewlekłego nieświeży oddech, że nie odejdzie. To może być znak, na istnienie problemu zdrowotnego.

Przyczyny nieświeżego oddechu u dzieci

Przyczyny nieświeżego oddechu u dzieci


Cuchnący oddech, fetor Oris, ozostomia lub stomatodysodia to terminy medyczne dla złych lub kwaśnym zapachu oddechu. Cuchnący wpływa dorosłych i dzieci, zwykle wytrąca się z nagromadzonych bakterii w jamie ustnej. Praktykowanie dobrą higienę jamy ustnej może poprawić złe oddech u dzieci i pediatrów i lekarzy dentystów podobnie uznają to najlepszy środek zapobiegawczy. Jeśli Twoje dziecko ćwiczy dobrą higienę jamy ustnej, ale nadal ma trwały nieświeży oddech, przynieść go do dentysty, aby ustalić, czy stan bazowy jest przyczyną nieświeżego oddechu.

Słabe Higiena jamy ustnej

Najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu u dzieci jest słaba higiena jamy ustnej, według strony internetowej WebMD. Dzieci, które nie prawidłowo pędzla lub Floss zęby i języki są bardziej narażone na nieświeży oddech, wynikający z bakterii żywiących się stagnacji śliny i cząstek żywności w ich ustach. Drobiny żywności mogą uwięzione w szczelinach migdałków dzieci, które nie myją zęby co najmniej dwa razy dziennie. Zwie migdałków kamieni, warunek ten jest kolejnym powodem faul oddechu u dzieci.

Oddychanie usta-

Według pediatry Alan Greene, usta-oddech jest częstym powodem do śmierdzącego oddechu u dzieci. Usta-oddech jest aktem wdechu i wydechu przez usta w stosunku do nosa. Dzieci, które usta-wdychać może wystąpić suchość w ustach - środowisko sprzyjające do wzrostu i rozmnażania się bakterii, która powoduje nieświeży oddech. Dzieci mogą oddychać przez usta w wyniku przeziębienia, ból gardła, infekcje zatok, alergie, powiększonych migdałkach lub zatkania przewodu nosowego. Dzieci podatne na ssanie kciuka może także wystąpić suchość w ustach i nieświeży oddech.

Próchnica zębów i choroby dziąseł

Próchnica zębów i chorobom dziąseł może być również przyczyną nieprzyjemnego zapachu u dzieci. Próchnica zębów i choroby dziąseł mogą powodować bakterie, które powoduje nieświeży oddech gromadzić. Według pozbyć się złych stronie oddech bezcukrowe japońskie badania pokazują, jogurt jest skutecznym lekarstwem na nieświeży oddech, próchnicy zębów i choroby dziąseł. Jogurt obniża poziom suphide wodoru w ustach; suphide wodoru jest główną przyczyną nieświeżego oddechu. Główne bakterii w jogurcie, który pomaga zwalczać nieświeży oddech są Lactobacillus bulgaricus i Streptococcus thermophilus.

Alergie sezonowe

Nieświeży oddech może wskazywać na występowanie sezonowe alergie. Alergie mogą powodować wyładowania śluz zebrać z tyłu języka dziecka (postnasal kroplówki). Ta warstwa śluzu zapewnia koc ochronny, pod którym bakterie powodujące nieświeży oddech może ukryć. To bakterie mogą również rozkładają białka w śluzie do produkcji lotnych cząsteczek siarki. Inne objawy związane z sezonowych alergii to suchy kaszel, który pogarsza się w nocy, katar lub swędzenie oczu.

Blokada nosa

Nie jest niczym niezwykłym dla dzieci wpakować coś - typowo groch, ziarna kukurydzy lub fasoli Lima - w górę do jego nosa. Obce ciało w lewo w pasażu nosa może gnić lub spowodować otaczającą infekcji. W tym przypadku, zgniły zapach będą głównie pochodzić z nosa dziecka, a nie usta. Jeśli podejrzewasz, że Twój mały urwis popchnął obcego obiektu nos, skontaktuj się z pediatrą dziecka w celu uzyskania porady. Strona WebMD nie opowiadają próbując wyłowić obiekt bez nadzorem lekarza specjalisty, ponieważ rodzice zazwyczaj udać tylko w odkrywaniu przedmiot dalszej nozdrza ich dziecko.

Nieregularnego oddechu u niemowląt

Nieregularnego oddechu u niemowląt


Nie ma chyba rodzica, który nie żyje obserwował swojego śpiącego dziecka i zastanawiał się, czy dziecko naprawdę oddycha. Ale to, co jest normalne, jeśli chodzi o oddychaniu i dzieci? Czy naprawdę powody do niepokoju? Oto, co każdy rodzic powinien wiedzieć.

Oddychanie okresowe

To normalne, noworodki mają "okresowe oddychanie." To jest, kiedy niemowlę oddycha wolno przez okres czasu, a następnie wdycha szybciej, a następnie spada w dół, i tak dalej. Okresowe oddech może także zawierać krótkie zaklęcia oddychania tak płytkie, że nie może być w stanie wykryć oddychanie w ogóle. A czasem dziecko może, rzeczywiście, zatrzymać oddech na kilka sekund.

Noworodki z okresowych oddychania powinien mieć żadnych innych objawów problemów oddechowych, takich jak błękit wokół ust, szarej skóry lub świszczący oddech.

Bezdechu

Oprócz normalnej okresowych oddychaniu, najczęstszą przyczyną nieregularnego oddechu u niemowląt jest bezdech wcześniaków. Szeroko wpływając niedojrzałych wcześniaków (urodzonych dzieci urodzonych przed 37 tygodniem ciąży), bezdech wcześniaków występuje w 85 procent dzieci urodzonych wadze około dwóch kilogramów, 50 procent dzieci urodzonych wadze około trzech kilogramów, a około 25 procent dzieci urodzonych w około 5 ½ funtów.

Bezdech wyników wcześniactwa w okresach braku oddechu (przez co najmniej 20 sekund) i jest spowodowane przez niedojrzałe mózgu niemowlęcia, które nie jest w pełni gotowy do pracy z oddychaniem. Dzieci cierpiące na tego typu bezdechu może mieć sine usta lub szary odcieniem skóry.

Leczenie bezdechu

Leczenie zależy od stopnia nasilenia, ale bardziej przedwczesne niemowlę, tym bardziej prawdopodobne, on lub ona potrzebuje silniejszej interwencji. Dla najgorszych przypadków, wentylator jest używany, który wypycha tlen oraz z płuc bez pomocy dziecka. Po takim zabiegu, dziecko ukończy do CPAP (ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych), urządzenia, które oferuje jaśniejszy presję, aby pomóc płuc niemowlęcia otwarte powietrze. W ciężkich przypadkach najmniej tlen z podaje się dziecku pośrednictwem nosa kaniuli (cienkiej rury wprowadzonej do nosa).

Wszystko to odbywa się zazwyczaj leczenie w szpitalu, ale czasem dzieci wracają do domu z dodatkowego tlenu, lub specjalnego monitora, który ostrzega rodziców, gdy dziecko przestaje oddychać. W większości przypadków, bezdechu jest przerosła przez około 44 tygodniem ciąży.

Bezdech senny

Być może już wiesz, że dorośli, którzy chrapią lub mają okresy bez oddychania podczas snu mają bezdech senny. Ale może nie wiedzieć, dzieci mogą czasem mieć bezdech senny, zbyt. Bezdech senny jest spowodowane albo przez przeszkody, mózgu, że nie wysyła sygnały do ​​ciała do oddychania, lub ich kombinacji. Jak bezdechu, snu z bezdechem zatrzymania oddychania przez co najmniej 20 sekund, w czasie.

Leczenie bezdech senny

W większości przypadków, pediatrzy oddechowe monitora przepisać klasy medycznej, który ostrzega rodziców, gdy dziecko przestaje oddychać. Czasami urządzenie domu CPAP może być również konieczne.

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu spowodowane przez cukrzycę

Cukrzyca, stan spowodowany zaburzeniami produkcji insuliny, hamuje zdolność organizmu do właściwego wykorzystania glukozy. Stan ten objawia się na wiele sposobów, w tym dając cierpiących na nieświeży oddech. US National Library of Medicine twierdzi, że chorych na cukrzycę lub wydzielają słodki owocowy zapach chemiczny. Ogólne higiena jamy ustnej pozbywa nieświeżego oddechu spowodowanej cukrzycą.

Instrukcje

1 Kontrola poziomu glukozy we krwi, aby pozbyć się nieświeżego oddechu. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, że wysokie poziomy glukozy powodować nieprzyjemny zapach u pacjentów z cukrzycą.

2 Brush zęby przynajmniej dwa razy dziennie. Szczotkować zęby i język z pastą do walki z kiełków i nici, aby usunąć zanieczyszczenia z pomiędzy zębów. Osób noszących protezy powinny usunąć zęby nocnej i czyste przed umieszczeniem ich w ustach.

3 Pij dużo wody. Tworzenie wilgotne środowisko w jamie ustnej zwiększa wydzielanie śliny i redukuje nieprzyjemny zapach związany z cukrzycą. Diabetycy często mają suche usta, które pozwalają żywności i bakterie pozostać na zębach.

4 Chew gumy bez cukru lub ssać cukierki bez cukru. Jak woda, te produkty bezcukrowe poprawić produkcję śliny, co pomaga pozbyć się nieświeżego oddechu spowodowanej cukrzycą.

5 Jedz pokarmy, które w naturalny sposób pozbyć się nieświeżego oddechu. Surowe owoce i warzywa takie jak seler, jabłka i jogurty zawierające aktywne kultury walki nieświeży oddech spowodowany przez cukrzycę. Żucia surowych owoców i warzyw, zwiększa wydzielanie śliny w jamie ustnej. Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne mówi, że aktywne kultury i witaminy D w jogurcie zabić bakterie powodujące nieświeży oddech.

6 Odwiedź dentystę dwa razy w roku. Dentyści mogą dać pacjentom porad na pozbycie się nieświeżego oddechu spowodowanej cukrzycą. Danej osoby służby zdrowia może być w stanie podać nazwę lekarza, który specjalizuje się w stomatologii cukrzycowej lub diabetycy mogą odwiedzić American Dental Association informacji na znalezienie dentysty, który specjalizuje się w cukrzycy.

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu stałe

Nieświeży oddech może być bardzo kłopotliwe. Może to mieć poważne piętno zarówno na życiu osobistym i zawodowym. Nieświeży oddech może być spowodowane przez wiele problemów, od niedożywieniem nieodpowiedniej higieny dentystycznej. Niektóre osoby są po prostu genetycznie podatne na nieświeży oddech. Na szczęście, nie musisz żyć z nieświeżym oddechem zawsze. Istnieją różne metody leczenia można zastosować, aby pozbyć się nieświeżego oddechu. Jeśli ciągle zatrudniać tych zabiegów, można pozbyć się nieświeżego oddechu na stałe.

Instrukcje

1 zatrudniać dobrych praktyk w zakresie higieny jamy ustnej. Szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie i nici raz dziennie. Jeśli nie myć i nici regularnie, jedzenie może pozostać złożona między zębami i powodować nieświeży oddech. Upewnij się, aby wymienić szczoteczkę co cztery do sześciu miesięcy. Jeśli tego nie zrobisz, bakterie na szczoteczkę może przyczynić się do nieświeżego oddechu.

2 Odwiedź dentystę dwa razy w roku na regularne czyszczenie. Dentysta lub higienistka jamy ustnej usunie gromadzeniu się płytki nazębnej z zębów. Jeśli zanieczyszczenia te nie są usuwane, to może zarówno przyczyny i zaostrzyć nieświeży oddech.

3 Chew gumy bez cukru po spożyciu. Choć najlepiej jest myć zęby po posiłku, żuć gumę bez cukru, gdy nie masz łatwy dostęp do szczoteczki do zębów i pasta do zębów. Guma do żucia pomaga usunąć resztki jedzenia, które mogą być złożone w zębach. Pomaga także w celu zabicia bakterii, które mogą powodować nieświeży oddech.

4 Nie palić. Palenie tytoniu jest jedną z głównych przyczyn nieświeżego oddechu. Jeśli nadal palić, nie będzie w stanie pozbyć się nieświeżego oddechu na stałe. Wszystkie metody leczenia będzie tylko maskują zapach oddechu palacza. Jeśli rzucić palenie, można poprawić swój oddech, jak również ogólny stan zdrowia.

5 Pij dużo wody przez cały dzień. Dzięki temu usta wilgotne. Gdy Twoje usta są suche, to jest bardziej podatna na nieświeży oddech.

6 zeskrobać bakterie poza językiem. Używać skrobaczki do języka, aby zeskrobać cząstki z powierzchni języka. Można również włączyć łyżkę do góry nogami na języku i delikatnie zeskrobać go z tyłu do przodu języka. Możesz też po prostu odświeżyć język z szczoteczki do zębów. To pomaga usunąć bakterie z języka, które mogą powodować nieświeży oddech.

7. Unikaj żywności, które pogłębiają nieświeży oddech. Żywności, takich jak czosnek, cebula, mleko, sery i ryby wszystko może powodować nieświeży oddech. Płyny takie jak alkohol i kawa również prowadzić do nieświeżego oddechu. Jeśli można uniknąć tych substancji, będzie mniej prawdopodobne, aby nieświeży oddech.

8 Zobacz stomatologiem lub lekarzem, jeśli nie jesteś w stanie pozbyć się nieświeżego oddechu na własną rękę. W niektórych przypadkach, nieświeży oddech może być oznaką poważniejszego podstawowej kwestii, takich jak zaburzenia trawienia.

Wskazówki:

 • Płyny do płukania ust i mennice może również pomóc pozbyć się nieświeżego oddechu.

Przyczyny świszczącego oddechu

Sapanie się dzieje, kiedy w drogach oddechowych w płucach wąskich i powietrze nie może dotrzeć. Świszczący oddech jest łatwe do wykrycia ze względu na charakterystyczny dźwięk wysokiej boisko sprawiło, gdy oddychasz. Świszczący oddech może zdarzyć się zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych z różnych powodów. Obcy przedmiot, stan zdrowia, a nawet raka mogą spowodować świszczący oddech.

Astma

Astma jest najbardziej klasyczny przyczyną świszczącego oddechu. To się dzieje, gdy mięśnie w ścianie oskrzeli, zaostrzenie. Wtedy twoje linia produkcji śluzu, który blokuje przepływ powietrza. Świszczący oddech jest często pierwszym objawem ataku astmy. Astma nie można utwardzać, jednak inne objawy świszczącego oddechu i może być kontrolowane za pomocą leków.

Zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli jest stosunkowo często i zwykle rozwija się od zimnej lub zakażenia układu oddechowego. Wiąże się to również zwężenie dróg oddechowych, co powoduje świszczący oddech. Ostre zapalenie oskrzeli, która jest wynikiem choroby, zwykle usuwa się na sobie. Jeśli nawracające zapalenia oskrzeli, nie związanych z chorobą, może być przewlekłe zapalenie oskrzeli i powinien skonsultować się z lekarzem.

POChP

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD) może również powodować świszczący oddech. COPD odnosi się do grupy chorób płuc, takich jak przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc, które postępują w punkcie uszkadzając płuc i upośledzenia zdolności do oddychania. Mayo Clinic szacuje, że najbardziej POChP jest spowodowane paleniem tytoniu. Uszkodzenia z COPP nie można wyleczyć, ale objawy mogą być leczone.

Obiekt zagranicznych

Obcy przedmiot, który wdychany do płuc może powodować świszczący oddech. To jest bardziej powszechne u dzieci. Jeśli podejrzewasz, że to jest przyczyną świszczącego oddechu, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Zapalenie płuc

Zapalenie płuc się dzieje, gdy płuca stanu zapalnego zwykle w wyniku infekcji. Bakterie, wirusy, a nawet grzyby mogą spowodować zapalenie płuc. Często rozwija się w wyniku innych warunków, takich jak grypy. Jeśli masz więcej niż 65 lat lub mają osłabiony system odpornościowy, zapalenie płuc może być poważne, a nawet zagrażające życiu. Antybiotyki w leczeniu zakażeń bakteryjnych, najczęściej zapalenie płuc i objawy świszczącego oddechu.

Rak płuc

Jeden z objawów raka płuc jest sapanie, chociaż może tylko wtedy, kiedy nowotwór przyspieszona. Jeśli sapanie towarzyszy chrypka, kaszel lub przewlekłego bólu w klatce piersiowej, należy skonsultować się z lekarzem. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś palaczem, a także ma te objawy.

GERD

GERD albo refluks żołądkowo-przełykowy, dzieje się, gdy zawartość żołądka lub przewodów żółciowych z powrotem do przełyku. Pierwotne są objawy refluksu kwasu i zgaga, ale świszczący oddech może wystąpić również. Łagodne przypadki mogą być zarządzane poprzez zmiany diety i ponad-the-counter medycyny. Jednakże, jeśli GERD zaczyna przeszkadzać w życiu codziennym, Mayo Clinic zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem w celu dalszego leczenia.

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu u dzieci

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu u dzieci


Prawie każde dziecko budzi się z mniej niż świeży oddech, ale jeśli jej oddech nadal kwaśny zapach przez cały dzień, to może być problem. Nieświeży oddech u dorosłych może być objawem poważnego schorzenia, ale u dzieci to zwykle spowodowane złą higieną jamy ustnej. Bakterie tworzą na cząstek żywności, które pozostały w jamie ustnej po jedzeniu, a dzieci nie mogą zrobić dokładną pracę pozbycie się tych cząstek. Pomaga dziecku rozwijać zdrowe nawyki stomatologiczne nie tylko pozbyć się jej nieświeży oddech, ale zachować zęby silne i zdrowe.

Instrukcje

1 Pozwól dziecku wybrać się szczoteczki i pasty do zębów, które lubi. Ciesząc się smakiem jego pasty do zębów i szczoteczki o jasnych kolorach lub postać z kreskówki może uczynić go bardziej podekscytowany myje zęby.

2 Nadzór dziecka, a ona szczotki jej zęby. Ona należy myć co najmniej dwa razy dziennie, ale zachęcając ją myć po każdym posiłku jest jeszcze lepiej. Pokazać, jak szczotkować wszystkie strony wszystkich zębów, a także język i dach jej usta. Umyć zęby się czy ona jest wieku przedszkolnym i młodszych.

3. Naucz dziecko, jak nici. Każde dziecko, którego zęby hodowano w tyle stykać się nawzajem powinny nici dentystycznej pomiędzy zębami w celu usuwania cząstek żywności, które mogą powodować nieprzyjemny zapach. Kup Floss wybiera dla niego korzystać; to będzie łatwiej manewrować małym dzieckiem, niż długi ciąg nici.

4 Zachęć ją pić więcej wody. Woda pitna może zmyć bakterie i resztki jedzenia na zębach i zapobiega jej usta nie wysycha, co może stanowić pożywkę dla rozwoju bakterii.

5 Zmień swoją dietę. Ograniczenie ilości cebuli i czosnku zje, ponieważ te produkty mogą nadal w jego oddechu zapach przez kilka godzin po tym, jak je jeść. Daj mu kubek jogurtu na co dzień, ponieważ aktywne kultury mogą obniżyć śmierdzący siarczyny w ustach. Wybierz niskotłuszczowej marki jogurt z niskiego poziomu cukru i zawarte witaminy D.

6 Zabierz ją do dentysty na czyszczenie zębów i sprawdzanie co sześć miesięcy. Natychmiast zabrać ją do dentysty, jeśli jej oddech nie poprawi lub skarży się na ból zęba. Dentysta może odkryć infekcję lub inny problem stomatologiczny, który jest przyczyną jej oddech zapach.

Wskazówki:

 • W niektórych przypadkach, nieświeży oddech jest oznaką próchnicy zębów, zakażenia zatok lub alergii. Jeśli oddech dziecka nagle zaczyna zapachu złe, a on ma jakieś inne objawy problemu, takie jak kichanie, ból gardła lub kaszel, zabrać go do swojego pediatry.

Jakie są zabiegi dla zatrzymania oddechu?

Jakie są zabiegi dla zatrzymania oddechu?


Zatrzymanie oddychania jest zwykle spowodowane przez jeden z dwóch czynników: czy oddech jest osłabiona, ponieważ układ oddechowy i ośrodkowy układ nerwowy nie są prawidłowo komunikuje, albo jest niedrożność lub zator w górnej lub dolnych dróg oddechowych. Zatrzymanie oddechu traktuje się przez usunięcie wszelkich zatkanie lub przeszkody i przywracając oddychania albo na części pacjenta lub przy pomocy techniki.

Usuwanie Przeszkoda

Przeszkody w górnych drogach oddechowych może być usunięty przez przeciągnięcia palca lub manewru Heimlich u dorosłych i starszych dzieci lub u młodszych dzieci i niemowląt, trzymając głowę w dół i dzieci firma dostarcza kilka wieje z tyłu. Podczas wykonywania sweep palec, uważać, aby nie wcisnąć obiekt dalej do jamy ustnej lub gardła. Jeżeli przeszkoda jest spowodowana relaksu języka lub tkanek miękkich, takich jak palety dzieje z utratą świadomości, umieszczając głowy, szyi i szczęki w odpowiedniej pozycji do wykonywania usta-usta usta mogą złagodzić przeszkody. Jeśli te sposoby nie można usunąć na przeszkodę, kleszcze mogą być wykorzystywane przez odpowiednio przeszkolony personel medyczny.

Gdy istnieje przeszkoda w dolnych dróg oddechowych, jak zapalenie płuc, obrzęk płuc utonięcie lub wymagane jest natychmiastowe opieki medycznej.

Reanimacja

Jeśli usunięcie przeszkody w drogach oddechowych nie powoduje powrót oddechu, zaczynają oddychać ratunkowego, znany również jako usta-usta reanimacji lub usta-usta-nos-i resuscytacji. W warunkach medycznych, rozpocząć korzystanie z urządzenia, torba-zawór-mask. Metody te są przeznaczone do oddychania dla pacjentów cierpiących na zatrzymanie oddechu, aż pacjent zacznie oddychania na własną rękę lub może być intubacji. Użyj odpowiedniego worka rozmiar dla pacjenta, a następnie odpowiednich procedur medycznych, aby zminimalizować wprowadzania powietrza do żołądka.

Intubacja

Gdy pacjent nie zaczyna oddycha sam, rura jest umieszczona w tchawicy pacjenta, aby utrzymać otwarte drogi oddechowe i zapewnić, że powietrze do płuc. Probówkę umieszcza się albo przez nos, gdy pacjent jest świadomy, albo przez usta. To się nazywa intubacji. Rurka dotchawicza jest podłączony albo do ręcznego torbie lub respiratora. Intubacji należy próbować wyłącznie przez przeszkolony personel medyczny przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

Tracheotomia

W najpoważniejszych przypadkach zatrzymania oddechu, tracheotomii jest wykonywana. Podczas tracheotomii, wykonuje się chirurgiczne nacięcie w tchawicy, a rura jest włożona. Rura jest następnie połączony z wentylatorem. Jak intubacji, tracheotomii powinny być wykonywane wyłącznie przez przeszkolony personel medyczny przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

Najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu

Najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu


Nieświeży oddech jest nie tylko wstyd lub kwestia higieny osobistej społecznych, ale często jest to znak, że możesz mieć problemy zdrowotne. Istnieje kilka głównych przyczyn nieświeżego oddechu, począwszy od próchnicy zębów do jedzenia kwaśnych pokarmów.

Bad Higiena

Nieprzyjemny zapach z ust jest znane również jako cuchnący oddech. Próchnica zębów, ubytków i niewłaściwa higiena jamy ustnej to główne przyczyny nieświeżego oddechu. Jeśli nie i nici regularnie szczotkować zęby, resztki jedzenia uwięzione między zębami można rozbić wewnątrz jamy ustnej, powodując nieprzyjemny zapach. Według dzieci Zdrowie, płyn do płukania ust nie zatrzymuje nieświeży oddech, ale po prostu maski faul zapachów.

Palenie i choroby dziąseł

Palenie i choroby dziąseł mogą powodować cuchnący oddech. Palenia nie tylko powoduje, że zęby w celu zabarwienia, ale może przyczynić się do chorób dziąseł. Choroby dziąseł są powodowane przez narastanie płytki nazębnej w jamie ustnej; jak bakterie w jamie ustnej buduje, uwalnia toksyny, które przyczyniają się do faul oddechu.

Suchość w jamie ustnej i innych problemów zdrowotnych

Według WebMD, schorzenie znane jako suchość w ustach lub kserostomii jest czynnikiem cuchnący oddech. Jeśli usta nie ma wystarczającej ilości śliny, aby utrzymać wilgoć i zmyć martwe komórki i płytki, komórki rozkładają i powodują nieświeży oddech i innych problemów zdrowotnych. Zapalenie płuc, przewlekłe infekcje zatok, cukrzyca i zaburzenia czynności wątroby lub nerek może przyczyniać się do nieświeżego oddechu.

Stinky przekąski

Śmierdzący żywności, takich jak czosnek i cebula często przyczynia się do nieświeżego oddechu. Płukania jamy ustnej, mycie zębów i nitkowanie zębów może usunąć niektóre cząstki i maskować nieprzyjemne zapachy, ale ostatecznie zapachy spowodowane przez śmierdzący żywności przejdzie, ponieważ są one trawione.

Jakie są przyczyny zatrzymania oddechu?

Jakie są przyczyny zatrzymania oddechu?


Kiedy ktoś przestaje oddychać nazywa bezdech. Bezdech może być tymczasowe lub długotrwałe. Bezdech senny jest przedłużona. U dzieci, zatrzymanie akcji serca jest często spowodowane przez zatrzymanie oddechu, jednak u osób dorosłych, zatrzymanie oddechu jest często spowodowane przez zatrzymanie akcji serca. Bezdech jest zagrażające życiu i musi być traktowane natychmiast, nawet wtedy, gdy serce nadal bije. Narządy istotne mogą być uszkodzone w mniej niż pięć minut. Oprócz zatrzymania krążenia, istnieje kilka możliwych przyczyn zatrzymania oddechu.

Niedrożność dróg oddechowych

Niedrożność dróg oddechowych (zadławienia) może być wynikiem śluzu, wymiocin, krwi, skurcz lub obrzęk strun głosowych, uraz, ciało obce, aspiracji, zapalenie płuc, utonięcia, krwotoku płuc, obrzęk płuc, oskrzeli lub guza. Ponadto osoby, które mają zaburzenia rozwojowe wrodzone często mają zaburzenia dróg oddechowych, które mogą zostać zatkane z niewielkim trudem.

Leki

Drug przedawkowanie może powodować zatrzymanie oddechu w związku z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Opioidy, takie jak morfina, heroina, kodeina i blok neuroprzekaźników w mózgu spowolnić oddychanie. Przedawkowanie może prowadzić do całkowitego zatrzymania oddechu. Inne leki, które mogą prowadzić do przedawkowania i zatrzymania oddechu to narkotyki, barbiturany, środki znieczulające i alkoholu.

Urazy / Choroby

Infekcje ośrodkowego układu nerwowego, pnia mózgu, rdzenia krwotoku kręgowego lub nadciśnienia wewnątrzczaszkowego (ciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego jest zbyt wysoka) może spowodować zatrzymanie oddechu. Choroby Neuomuscular, takie jak miastenia, zatrucie jadem kiełbasianym, polio, zaburzenia metaboliczne i zespół Guillain-Barre 'mogą spowodować osłabienie mięśni oddechowych, co może prowadzić do zatrzymania oddechu.

Inne przyczyny

Inne przyczyny zatrzymania oddechu u dzieci może obejmować drgawki, przedwczesny poród, wstrzymując oddech i refluks żołądkowo (zgaga). Inne przyczyny u dorosłych mogą obejmować zatrucia cyjankiem, zatrucia tlenkiem węgla, nieregularne bicie serca, udar mózgu i blokowanie nerwowo-mięśniowe (leki zwiotczające mięśnie).

Rozważania

Powinieneś dostać leczenia w nagłych wypadkach dla każdego, kto jest o zajęcia, staje się bezwładne, pozostaje się senny i nie odpowiada, traci przytomność i zaczyna się obracać niebieskie. Jeśli osoba przestał oddychać i wiesz resuscytację należy rozpocząć go wykonać. W niektórych miejscach publicznych można znaleźć automatycznego defibrylatora zewnętrznego, urządzenie, które można leczyć zaburzenia rytmu serca (nieregularne bicie serca), które mogą być groźne dla życia. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby użyć go do czasu przybycia pomocy.

Ćwiczenia domowe dla spokojnego oddechu

Oddychanie jest ściśle związana z lękiem i zdrowia fizycznego. Kiedy jesteśmy zestresowani, nasze skrzynie dokręcić i nasz oddech staje się płytki i szybki. Słaba postawa, choroby, starzenie i zmęczenie może mieć negatywny wpływ na oddech. Wykonując regularne ćwiczenia spokój oddychaniu, jednak możemy pomóc skorygować niektóre z tych problemów. Powolne, głębokie oddychanie uspokoi umysł, zrelaksować ciało i pomóc odzyskać od choroby.

Przygotowanie

Połóż się na wygodnej płaskiej powierzchni, takiej jak matę do jogi lub twardym materacu. Obserwuj klatkę piersiową i brzuch wzrost i spadek, jak oddychasz. Powoli wyciągnąć oddech w dół do brzucha. Powinieneś zobaczyć swój wzrost i spadek, podczas gdy żołądek do klatki piersiowej pozostaje dość jeszcze. To jest nazywane oddychania brzucha. Rób tak przez 20 oddechów, oddychając wolniej i głębiej, jak to zrobić. Teraz, spróbuj w klatce piersiowej oddech. Oddychaj tak, że brzuch pozostaje jeszcze podczas klatki piersiowej rośnie i spada. Rób tak przez kolejne 20 wdechów, starając się oddychać jak najspokojniej.

Pełny oddech

Po dowiedzieć się brzucha i klatki piersiowej oddech, spróbuj umieścić je razem w pełnym joga oddechu. Oddychaj w brzuchu, aż wypełni się całkowicie. Potem nadal oddychać, wypełniając swoje piersi też. Kiedy twoje płuca są pełne, niech oddech przez pierwszy opróżniania piersi i brzucha. Weź 20 więcej pełnych oddechów, spowolnienie i pogłębienie oddechu, jak to zrobić. Należy być bardzo spokojnie oddychając przez czas gotowe.

Liczenie

Nauka do czasu swoje oddechy pomogą uczynić je bardziej spokojny i opanowany. Zacznij od oddychania przez nos podczas liczenia. Nie ma znaczenia, jak wysoko można liczyć. Po ukończeniu w swój oddech, przytrzymaj go w tej samej liczby. Wreszcie, wydech do samego liczenia, ale nie wstrzymaj oddech na zewnątrz. Zamiast natychmiast rozpocząć oddychanie ponownie do liczenia.

4-7-8 Ćwiczenia

Dr Andrew Weil uczy bardziej zaawansowane techniki liczenia oddech nazwie 4-7-8 ćwiczeń. Umieść końcówkę języka tuż za swoimi górnych zębów i oddychać przez nos licząc do czterech. Następnie, wstrzymaj oddech podczas liczenia do siedmiu. Wreszcie, wydech przez usta przez kolejne osiem uderzeń i powtórzyć sekwencję trzy razy. Możesz ćwiczyć to kilka razy dziennie, aby uspokoić umysł i oddech.

Kontrola oddechu podczas biegu

Kontrola oddechu podczas biegu


Najlepszym sposobem, aby poprawić ogólną wydajność podczas pracy jest kontrola oddechu. Możesz pracować dłużej i szybciej, jeśli prawidłowo oddychać. Podczas ćwiczeń, twoje ciało potrzebuje tlenu. Po nieprawidłowo oddychać podczas biegu, można pozbawić swoich mięśni tlenu. Poczujesz zmęczenie szybciej i może być nawet bardziej obolały po biegu. Istnieje wiele metod, które pomogą Ci kontrolować swój oddech, i pracują dla początkujących, jak i doświadczonych biegaczy.

Instrukcje

1 Rozluźnij mięśnie, w tym twarzy i szczęki. Spójrz w lustro - to luźna szczękami twarzy powinien przypominać o martwej ryby. Twoje usta powinny być lekko rozchylone.

2 Oddychaj przez usta. Wdech i wydech całkowicie przez usta, a nie nos.

3 całkowicie wydech. Twój oddech powinien być krótszy i powinien pochodzić z brzucha i przepony.

4 Trzymaj go cicho. Oddech powinien być jak najciszej. Jeśli jest to głośno, jesteś zbyt mocno oddychając, i należy zwolnić, dopóki można odzyskać kontrolę.

5 Użyj rytm ćwiczyć kontrolę. Eksperci zalecają, 3: 2 stosunek wdychać kontra wydech dla umiarkowanym tempie i prowadzenia na odległość. Naśladować wojsko i używać nogi do utrzymania liczby. Wdech na trzy etapy; wydech na dwa etapy.

Wskazówki:

 • Jeśli jesteś doświadczonym biegaczem, ale znaleźć się walczy z kontrolą, zwolnić i praktyka. To może potrwać kilka razy, zanim kontrolowany oddech staje się bardziej naturalne.
 • Spróbuj śpiewać podczas biegu. Wojsko używa kadencje nie tylko dlatego, że są zabawne, ale dlatego, że pomaga kontrolować swój oddech podczas ćwiczeń.
 • Zanim staną się aktywne fizycznie należy zawsze skonsultować się z lekarzem.
 • Tempo zawsze powinny być wygodne. Nigdy nie powinien być uruchomiony tak mocno, że nie można mówić.

Jak naturalnie pozbyć się nieświeżego oddechu

Czy cierpisz na nieświeży oddech? Tak wielu ludzi na świecie mają ten nieprzyjemny i kłopotliwy stan. Jest kilka rzeczy, które powodują nieświeży oddech, ale wiele osób jest w stanie wyeliminować nieświeży oddech z zaledwie kilku prostych krokach. Czasami ludzie mają nieświeży oddech z powodu słabej higieny jamy ustnej. Inni mogą mieć nieświeży oddech z powodu ich diety, niektóre leki biorą, albo dlatego, że suchość w ustach. Na szczęście, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby w naturalny sposób pozbyć się nieświeżego oddechu.

Instrukcje

1 Praktyka dobra higiena jamy ustnej. Pamiętaj, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie pastą z fluorem i nie zapomnij, aby odświeżyć swój język i podniebienia też. Należy także użyć nici dentystycznej na dobę (po szczotkowaniu) w celu usunięcia produkty, które są uwięzione pomiędzy zębami. Ponadto, upewnij się, że przepłukać usta każdego dnia (przez 30 sekund) z fluorem do płukania jamy ustnej.

2 dopuścić się suchość w ustach. Suchość w jamie ustnej, gdy ma miejsce brak śliny w jamie ustnej, a to powoduje wystąpienia brzydkiego oddechu. Ludzie mogą się suchość w ustach od oddychania przez usta, picie alkoholu, nie pić tyle wody lub przyjmowania niektórych leków, takich jak leki przeciwdepresyjne, leki przeciwhistaminowe i leki ciśnienie krwi.

3. Pij dużo wody każdego dnia. Należy pić co najmniej 6 do 8 szklanek wody dziennie, aby pomóc pozbyć się nieświeżego oddechu. Picia woda wymywa pozostały resztki jedzenia i bakterie z jamy ustnej.

4 Trzymaj się z dala od żywności, z silnym zapachu i pikantnych potraw. Żywności, takich jak czosnek i cebula może pozostawić nieprzyjemny smak w ustach przez długi okres czasu. Tak, to najlepiej nie jeść ich w ogóle.

5 Wyeliminowanie wyrobów tytoniowych ze swojego życia. Palenie może pozostawić nieprzyjemny smak w ustach i sprawia, aby rozwijać nieświeży oddech. Tak, unikać wszelkiego rodzaju wyrobów tytoniowych.

6 Dodaj więcej owoców i warzyw do swojej diety. Jedzenie ostry owoce i warzywa, takie jak marchew, jabłka, selera i ogórków, wszelką pomoc naturalnie wyeliminować nieświeży oddech. Możesz także spróbować innych produktów z owoców i warzyw, ale próbować trzymać się twardo owoce, ponieważ ma tendencję do pracy lepiej eliminuje nieświeży oddech.

Wskazówki:

 • Czasami może powodować nieprzyjemny zapach z ust, z zagłębień zgniłych zębów, choroby dziąseł lub stanu medycznego, takie jak cukrzyca, schorzenia nerek. Więc pamiętaj, aby odwiedzić swojego dentystę dla regularnych badań kontrolnych (co najmniej raz na sześć miesięcy) i zobaczyć lekarza co najmniej raz w roku.

Jak pozbyć oddechu palacza

Palenie jest nałogiem, który dotyka milionów ludzi i powoduje wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jednym z nieprzyjemnych skutków palenia jest nieświeży oddech, który powoduje. Istnieje kilka powodów, dlaczego palenie i nieświeży oddech są związane. Palenia ma tendencję do wyschnięcia usta przez zmniejszenie obecności śliny, która trzyma w ustach wilgotne i wypłukuje cząstki jedzenia i bakterie. Narastanie bakterii w jamie ustnej spowoduje cuchnącego oddechu. Ponadto, związki chemiczne, które są wdychane przez palacza ma tendencję do przywierania do miękkich tkankach jamy ustnej i zwiększa obecność nieświeży oddech. Dlatego też, wielu palaczy znaleźć się poszukiwania sposobów wyeliminowania ich ofensywne oddech.

Instrukcje

1 Myj zęby po posiłku i po paleniu, jeśli to możliwe. Używaj pasty do zębów, która zawiera proszek do pieczenia, aby pomóc wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

2 Użyj miękkich włóknach szczoteczki do zębów i pasty do pieczenia soda odświeżyć swój język. Szczotka już, jak to możliwe na języku, gdyż jest to region, w którym większość bakterii mają tendencję do gromadzenia. Można również używać skrobaczki do czyszczenia języka język.

3 Przygotuj naturalny wypłukać usta wody i kilka kropli olejku z mięty pieprzowej, wypłukać kilka razy dziennie. Upewnij się, że tylko spłukać tego rozwiązania; nie połykać.

4 Dodaj łyżeczkę octu jabłkowego, jego skutki odświeżające oddech, do szklanki wody i pić, gdy jesteś spragniony.

5 Chew na kilka nasion anyżu, zamiast korzystać z mięty handlowe lub gumy.

Wskazówki:

 • Płukanie z płukania jamy ustnej handlowego nie jest tak skuteczne, jak może się wydawać. Te płyny często zawierają alkohol, który może powodować usta być suche.
 • Nienaganna higiena jamy ustnej może być skutecznie pomaga zmniejszyć oddech palacza.

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu przewlekłej

Przewlekłe nieświeży oddech lub cuchnący oddech mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Mimo, że wiele osób uważa, że ​​przewlekłe nieświeży oddech pochodzi z żołądka, że ​​nie jest to przypadek. Cuchnący pochodzi albo z ust lub nosa i nosowych. Na szczęście, nie jest jednoznaczna metoda do walki z nieświeżym oddechem i utrzymanie bakterii wywołujących go na dystans.

Instrukcje

Kroków do lepszego Breath

1 Odwiedź dentystę, aby upewnić się, że nie mają żadnych zębów lub dziąseł problemy. Prawidłowe zdrowie zębów i dziąseł jest niezbędna w walce z nieświeżym oddechem. Zainfekowane dziąsła i zęby są prawdopodobną przyczyną cuchnący oddech. Właściwe szczotkowanie i nitkowanie zębów procedura jest również bardzo ważne w walce z bakteriami, które powodują nieświeży oddech.

2 Po wykluczeniu usta, upewnij się, nie ma nosa problemy powodujące cuchnący oddech. Zapalenie zatok i inne infekcje bakteryjne nosa może powodować nozdrzy kroplówkę. Podczas postnasal kroplówka ma zapach początkowo rozwija jeden jak siedzi na języku.

3 Za pomocą skrobaczki do języka lub po prostu odświeżyć tył języka ze szczoteczką do zębów na co dzień, aby pomóc pozbyć się bakterii, które powodują nieświeży oddech. Właściwa higiena języka niezbędne w walce cuchnący oddech jest.

4 żuć gumy, który może zrobić więcej niż maskować zapach nieprzyjemnego oddechu. Guma do żucia może wypierać bakterii, które budują się na języku po posiłku lub kiedy Twoje usta są suche. Pije więcej wody może również pomóc w celu wyparcia bakterii na języku spowodowanej suchością w ustach.

5 Jedz warzywa bogate w tlen, jak selera i pietruszki. To pozwoli rozwój bakterii na języku i odświeżenie oddechu w tym samym czasie. Jedzenie gałązkę pietruszki po posiłku może naprawdę coś zmienić.

6 Użyj do płukania jamy ustnej. Większość odmian mogą pomóc zamaskować zapach nieświeżego oddechu; niektóre przepisane przez lekarza stomatologa zawierają formuły bogatej w tlen, które będą faktycznie zabijają bakterie, które gromadzą się w jamie ustnej.

Wskazówki:

 • Myć zęby po każdym posiłku. Jeśli pracujesz w ciągu dnia, należy rozważyć podjęcie szczoteczkę z tobą. Przechowywać gumy do żucia w samochodzie lub kieszeń na po posiłku. Pić trochę więcej wody każdego dnia, nawet jeśli nie jesteś spragniony, aby zapobiec usta z coraz suche.

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu


Pop mięty, proszę! Nieświeży oddech lub cuchnący oddech, jak to się nazywa w medycynie, dotyka wszystkich. Czy to rozmowa kwalifikacyjna, impreza w sieci, twój pierwszy pocałunek lub bliski termin rozmowy obiad, że nie chcesz być rozproszony przez coś, co jest kontrolowane.

Instrukcje

1 Zobacz dentysty. Szanse są cierpi z typowych złych chwil oddechu, że wszyscy ludzie doświadczają. Istnieje jednak możliwość, że odpychające oddech jest coś poważniejszego. O profesjonalną opinię pomaga rządzić to.

2 kick bluesa rano oddech! Rano jest najlepszy czas, aby pozbyć się nieświeżego oddechu przechowywane się w ciągu nocy. Pędzel i drapać jak najszybciej wstać i nie pomijanie w weekendy!

3 Szczotka język! Żyją setki bakterii na języku i najsilniejszy mięsień w organizmie jest głównym czynnikiem przyczyniającym się nieświeżego oddechu. Skrobaczki Tongue są bardzo tanie i świetna inwestycja. Jeśli nie masz skrobaczki, należy użyć szczoteczki przez skrobanie wzdłużnie, z tyłu usta przodu. Lub jeśli jesteś naprawdę zdesperowany, czyste karty kredytowej jest doskonałym substytutem skrobak.

4 Floss! Spróbuj nici raz dziennie, co drugi dzień, jeśli Twoje zęby i dziąsła są wrażliwe. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o nici dentystycznej. Nić ma wiele postaci. Wybierz typ, który jest najbardziej wygodny i najprostszy w obsłudze.

5 Soda! Między posiłkami i podczas snu, poziom śliny ustach może się wahać. Schorzenie zwane suchość w jamie ustnej, lepiej znany jako suchość w ustach, może wystąpić, gdy brakuje płynów. Ślina jest niezbędna, aby zmyć te resztki z obiadu.

6 Trzymaj cukru bezpłatne mennice i gumy przydatne do szybkich chwil naprawić. Używane oszczędnie, mennice i guma oferuje natychmiastową ulgę nieświeży oddech, gdy jesteś w kropce.

Wskazówki:

 • Uważaj, co jesz. Niektóre elementy są niesławny ich przyczyną nieświeżego oddechu (czosnek!), Podczas gdy inne jedzenie i napoje, takie jak mleko, wydaje się być oswojony, ale tworzyć nieprzyjemny posmak.
 • Zamknij zimno indyka! Palenie jest głównym czynnikiem przyczyniającym się z długotrwałym nieświeżego oddechu.
 • Unikaj słodkich mennice i gumy. Świeże elementy oddech z wysokimi dawkami cukru może faktycznie zrobić więcej szkody niż pożytku. Nie tylko mają bardzo krótki długość życia świeżość, ale cukier siedzi na zębach i odwraca się do pozytywnych skutków szczotkowanie i nitkowanie zębów.
 • Przestań pluć! Chłopcy, zwłaszcza chłopców, grając w baseball są winni częste plucie. Musisz ślinę organizm produkuje uniknąć suchość w ustach i ból gardła, dwa objawy, które mogą prowadzić do nieświeżego oddechu.

Jakie są przyczyny nieświeżego oddechu w podeszłym wieku?

Jakie są przyczyny nieświeżego oddechu w podeszłym wieku?


Nieświeży oddech jest problemem, który może plaga w każdym wieku, ale zauważyłem, szczególnie wśród osób starszych. Dla niektórych osób starszych, nieświeży oddech jest proste wskazanie upływu w ciągłym higieny jamy ustnej. Jeśli jesteś starszy, który utrzymuje się swoją podstawową higienę jamy ustnej, nieświeży oddech może być objawem innych problemów lub po prostu wskazują na zmiany organizmu.

Suchość w jamie ustnej

Ślina chroni usta przed szkodliwymi bakteriami przez zmycie złe bakterie i resztki jedzenia. Ślina zawiera naturalnie również komórki odpornościowe, które pomagają utrzymać usta zdrowe. Niezależnie od wieku, nikt nie produkuje śliny podczas snu, dlatego każdy budzi się ze złego zapachu "porannego oddechu." Jednak wraz z wiekiem, mniej śliny jest produkowane co powoduje trwale suche usta. Suchość w jamie ustnej zapobiega starszych z naturalnie zmywając resztki jedzenia i bakterie. Ponieważ bakterie pozostaje w ustach może zwolnić lotnych związków siarki, które dodają do faul oddechu.

Protezy

Starsi ludzie, którzy utracili swoje naturalne zęby często używać protez lub sztucznych zębów, które pasują na puste dziąsła, jako zamiennik. Tak jak prawdziwe zęby, protezy może przyczynić się do nieświeżego oddechu, jeśli nie otrzymają odpowiednie pralnie. Drobiny żywności mogą wsunąć między protezami i miękkiej tkanki dziąseł lub zarazić się tych samych bakterii jamy ustnej, który opiera się na prawdziwych zębów. Czyszczenie protezy po każdym posiłku, dokładnie szczotkowanie ich dwa razy dziennie i dezynfekcji je w roztworze albo przechowywania zakupionych lub domowej roboty w nocy powinno pomóc protezy związanych cuchnący oddech.

Choroba

Nieświeży oddech może nie pochodzić z niezdrowy usta. W rozmowie z "St. Petersburg Times" jeden dentysta przekazywane historię pacjenta z zdrowych zębów i dziąseł, ale oddech, który pachniał jak zmywacz do paznokci. Ten szczególny zapach był wskazówką, że pacjent był cukrzycę. Infekcje jamy ustnej i zagrożeń, niewydolność nerek, choroby serca, rak gardła, rak płuc i choroby wątroby może także powodować brzydki zapach oddechu. Nawet łagodne choroby, takie jak przeziębienia lub zakażenia zatok może powodować nieświeży oddech z powodu nosa śluzu wchodzących na usta.

Leki

Starsi ludzie, którzy używają mnóstwo leków, mogą być bardziej podatne na doświadczanie nieświeży oddech. Większość leków wytwarzają nieprzyjemny zapach z uwagi na sucho efekt uboczny w ustach. Ciśnienie krwi leki, środki przeciwko chorobie Parkinsona, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne, leki obkurczające naczynia, leki moczopędne i uspokajające prowadzą do suchości w ustach. Ponieważ osoby starsze już doświadczenie suchość w ustach, może to pogorszyć problem. Niektóre leki bezpośrednio powodować nieświeży oddech, choć powinno to być tymczasowe. Starsi ludzie, którzy poddali się operacji będzie miał nieświeży oddech podczas natychmiastowego odzyskania ze względu na środki znieczulające.

O zatrzymaniu oddechu

O zatrzymaniu oddechu


Kiedy człowiek przestaje oddychać samodzielnie, wchodzą w stan znany jako zatrzymania oddechu. Jest to bardzo niebezpieczne, stan, który może być trudny do wykrycia w pewnych przypadkach. Leczenie zatrzymania oddechu jest stosunkowo proste, ale musi być podawany natychmiast, aby zapewnić dobry wynik.

Identyfikacja

Zatrzymanie oddychania charakteryzuje niezdolność pacjenta do oddychania bez pomocy. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, ale przed rozpoczęciem przyczyn leżących u ich podstaw mogą być leczone, diagnoza zatrzymanie oddychania muszą być osiągnięte. Rozpoznanie jest stosunkowo łatwe, w większości przypadków. Pacjenci będą walczyć, aby oddychać, ruch w kierunku ich klatki piersiowej lub gardle i widocznie poruszony bez możliwości mówienia. Zatrzymanie oddychania jest znacznie trudniejsze do zdiagnozowania u małych dzieci i tych, którzy są nieświadome. Zastosowanie stetoskop wskazano w takich sytuacjach.

Rodzaje

Istnieje kilka różnych rodzajów zatrzymania oddechu, oddzielonych do kategorii określonej przez jej przyczyny. Niektóre aresztowania wytrąca przez blokady dróg oddechowych. Takie blokady mogą mieć formę prostego zatory (szczególnie u dzieci), złożonej materii żywności lub innych przedmiotów, które mogą blokować drogi oddechowe. Inne aresztowania oddechowych są spowodowane zaburzeniami neurologicznymi, a jeszcze inni z powodu awarii mięśni, takie jak te powodowane równocześnie z zatrzymaniem krążenia.

Efekty

Głównym szkodliwy efekt zatrzymania oddechu jest prawie natychmiastowe uszkodzenie mózgu, który jest spowodowany z powodu braku tlenu. Kiedy czyjeś oddech zatrzymuje się, że szybko zaczną wyczerpywać tlen przechowywane w ich krwi. Nawet jeśli ich serca nadal bić, krew krąży stale traci tlen. Ostatecznie doprowadzi to do uszkodzenia mózgu, zatrzymanie akcji serca i śmierci.

Rama czasowa

Ci, walczy sytuacji zatrzymania oddechu muszą zdać sobie sprawę, że czas nie jest po ich stronie. W rzeczywistości, jeśli nie jest leczone w ciągu minuty lub tak, pacjent, którego oddech przestał wejdzie w zatrzymaniu krążenia. W ciągu kilku następnych minut, aa, zaczną utrzymywać nieodwracalne uszkodzenia mózgu. W celu uniknięcia tego, że jest niezwykle ważne, że pacjenci w zatrzymaniu oddechu być diagnozowane i leczone jak najszybciej.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Leczenie zatrzymania oddechu jest stosunkowo prosta, ale czas jest najważniejszy. Pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie pacjenta. Po Rozpoznanie zatrzymania oddechu została określona, ​​dróg oddechowych musi być sprawdzone pod kątem przeszkód, ponieważ jest to najczęstsza przyczyna. Jeśli występują jakieś przeszkody, muszą być usunięte. Po drogach oddechowych jest oczywiste, sztuczne oddychanie musi być podawany. Gdy pacjent jest stabilizowany i odbiera powietrze przyczyna zatrzymania musi być określona i traktowane w celu odwrócenia stanu całkowicie.