adcov.com

vanos masc

Jak zapobiec wyciekom w masce CPAP

Jak zapobiec wyciekom w masce CPAP


Mayo Clinic określa bezdechu sennego jako poważne zaburzenia snu, gdzie oddech danej osoby zatrzymuje i zaczyna wielokrotnie podczas snu. Continuous Positive Airway Pressure (CPAP) urządzenie może być korzystne dla każdego, kto cierpi na umiarkowaną lub ciężką bezdechu sennego. Urządzenie delikatnie wysyła powietrza przez maskę do tylnej ścianie gardła człowieka, zapobiegając przerwy w oddychaniu. Jednak maska ​​musi mieć silną pieczęć i być wolne od przecieków, aby utrzymać drogi oddechowe otwarte.

Instrukcje

1 Umyj twarz. Należy to zrobić co noc przed snem. Naturalne oleje na skórę zapobiega powstawaniu maski prawidłowe uszczelnienie.

2 Oczyść przewody i maski każdego ranka i powiesić do wyschnięcia. Narodowy Serca, Płuc i Krwi Instytut zaleca mycie maskę codziennie i po wskazówki producenta do czyszczenia maski, aby zapobiec wyciekom. To usuwa oleju z powierzchni skóry, która może ulec pogorszeniu maskę lub spowodować, że nie prawidłowo uszczelnić.

3 Ustaw maskę lub paski, aby upewnić się, że nie są zbyt ciasne lub zbyt luźne. Albo ekstremalnych zwiększa prawdopodobieństwo przecieków.

4 Skontaktuj się z lekarzem, jeśli problem będzie się powtarzał. Wyciek może być efektem maski, która jest zbyt duża lub zbyt mała, co wymaga ponownego montażu maski przez specjalistę.

Wskazówki:

 • Narodowy Serca, Płuc i Krwi Instytut nie polecam za pomocą taśmy lub smaru na masce, chyba powinni zrobić przez lekarza.

Jak korzystać z fińską masce gazowej

Jak korzystać z fińską masce gazowej


Maski gazowe mogą utrzymać się przy życiu, a także, jeśli masz do czynienia z bronią biologiczną, silnie zanieczyszczonego powietrza lub w powietrzu choroby. Maski nie chronią przed każdym toksyny w powietrzu, ale odfiltrować wiele szkodliwych w powietrzu podszablonów dla lepszej szansy na przeżycie. Jak w każdej awaryjnej gotowości produktu, maski gazowe są produkowane przez wielu producentów na całym świecie. Większość maski gazowe mają podobny design, ale wszystkie one pasują nieco inaczej w zależności od producenta. Aby korzystać z fińską robione maski gazowej, trzeba otworzyć filtry i zabezpieczyć odpowiednio do głowy.

Instrukcje

1 Umieść kaptur ochronny na tył głowy. Jedną z różnic między masek gazowych i prosty respiratora jest pokrycie twarzy. Maski gazowe przeznaczone są na pokrycie całej twarzy, aby utrzymać skórę od absorbowania środków chemicznych. Jeśli nie używasz kaptur plastikowy chronić resztę skóry, maska ​​nadal chroni przed oddychających chemikaliów, ale nie chroni skórę.

2 Weź głęboki oddech i przytrzymaj go. Jeśli to możliwe, wstrzymaj oddech, aż maska ​​jest bezpiecznie zamocowane do twarzy, aby uniknąć oddychania dodatkowych ilości skażonego powietrza.

3 Odkręć pokrywę filtra w przypadku nagłych. Odkręcając pokrywę filtru łamie uszczelnienie ochronne i przygotowuje filtr do użytku, więc nie odkręcić pokrywę, jeśli jesteś po prostu ćwiczyć na wszelki wypadek. Według "terrorystów rozpoznawania Handbook" m / 61 jest jednym z najbardziej powszechnych fińskich maskach gazowych. Filtr M / 61 jest duża cylindra 60 mm średnicy. Pokrywa jest zdejmowana tylko część filtra, więc jest to łatwe do wykrycia.

4 Wkręć filtr na swoim fińskim masce gazowej. Filtr M / 61 przywiązuje się po lewej stronie maski.

5 Umieść fińską maskę na twarzy.

6 Pociągnij na kartach pasek z lewej strony maski. Dokręć dwa pasy, aż maska ​​doskonale dopasowuje do skóry. Nawet mała szczelina pozwala toksyczne powietrza do maski; cała maska ​​musi stworzyć uszczelnienie wokół skóry.

7 Oddychaj normalnie. Twój wydychanego powietrza przechodzi przez zawór wydechowy i nowy powietrze przepływa przez filtr.

Techniki Mając na masce Bezdech senny CPAP

Bezdech senny jest stanem, w którym można zatrzymać oddech podczas snu. Okresy te nie trwają bardzo długo, ale może mieć negatywny wpływ na jakość snu masz, co z kolei może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) urządzenie jest wspólne leczenie bezdechu sennego. Jednak wiele osób uważa, że ​​maska ​​jest niewygodne lub trudne do utrzymania na.

Co możesz zrobić, aby zachować to maska ​​na

Termin "bezdech senny" obejmuje dwa warianty. Bezdech senny dzieje się, gdy część gardła, jamy ustnej, jak na przykład języczka tymczasowo zamknąć się w gardle, blokowania przepływu powietrza. Centralny bezdech senny wiąże się to, co nazywa Mayo Clinic "brak wysiłku oddechowego." Twoje płuca nie otrzymują odpowiednie sygnały z mózgu odnośnie kiedy oddychać. Centralny bezdech senny jest rzadkie w porównaniu do obturacyjnego bezdechu sennego.

Maszyna CPAP działa zmuszając powietrze do twoich dróg oddechowych, co pozwoli na utrzymanie dróg oddechowych otwarte. Znalezienie właściwej równowagi pomiędzy maską dopasowanie i osobistego komfortu może być nieuchwytny. Nawet jeśli dotarłeś do punktu, w którym jesteś teraz wiernie nosi maskę do snu każdej nocy - hałas maszyny i ogólne poczucie często zmusić, by nie stosować go na noc - nadal mogą mieć problemy z maską.

Maski CPAP są w modelach z nosa i całą twarz, a każda z tych kategorii ma swoje warianty. Jeśli maska ​​nie wypada dobrze, spróbować innego modelu lub przełączyć się między pełnym nosa i twarzy, i upewnić się, że masz odpowiedni rozmiar. Jeśli używasz całą twarz maskę i myślę powietrza przecieka, bo maska ​​jest w jakiś sposób porusza się w niewłaściwej pozycji, spróbuj mocowania paska podbródka. Według American Academy of Family Physicians, użytkownicy CPAP czasami spadek ich szczęki otwarte podczas snu, łamiąc w ten sposób uszczelnienie pomiędzy maską i skóry, i pomaga utrzymać pasek szczęki w miejscu. Spróbuj także mycie maskę i uszczelkę i twarzy, co noc, aby uzyskać lepsze połączenie między nimi.

Mayo Clinic zauważa, że ​​ludzie mogą czasami nieświadomie zdejmuje maski podczas snu z powodu dyskomfortu. Pasek podbródka może pomóc utrzymać go na; Klinika proponuje również budzi się w różnych punktach w nocy, aby zobaczyć, czy są jeszcze na sobie maskę i za pomocą późniejszych czasach alarmowych jako rodzaj treningu, aby utrzymać maskę na coraz dłuższe okresy.

Rodzaje masce gazowej

Rodzaje masce gazowej


Respirator został opracowany pod koniec 18 wieku, aby być wykorzystywane przez górników w Prusach. O pół wieku później, w dniu 12 czerwca 1849 roku Lewis Haslett opatentował maskę gazową w Louisville, w stanie Kentucky. Wczesne wersje maski gazowej zostały opracowane w dziesięcioleciach do naśladowania, i stały się szczególnie ważne w czasie I wojny światowej, wraz z pojawieniem się broni chemicznej. W XIX i XX wieku, które naśladowania, rodzaje masek gazowych przekształciła się w to, co jest dostępne już dziś.

Half-Mask oczyszczaniem powietrza

Najmniej skuteczna maska ​​współczesnej epoki jest półmaska ​​oczyszczaniem powietrza. Półmaska ​​obejmuje nos i usta, które umożliwia użytkownikom oddychać przez system filtracji przez maski. Głównym problemem z tym stylu maski gazowej jest to, że wiele środków chemicznych i biologicznych dostają się do organizmu przez oczy ofiary, dzięki czemu łatwo jest zatrute.

Pełna-Face oczyszczaniem powietrza

Krok od respiratora pół maski, maski na całą twarz nie tylko chroni nos i usta, ale oczy również. Respirator oczyszczający powietrze pochodzi z jasnych oczu, twarzy i maski, które chronią oczy kawałki przez użytkownika. Potencjalny problem z maski na całą twarz jest to, że nie zawsze może być skuteczne, ponieważ mogą one być złego dopasowania lub może przeciekać.

Dostarczany-Air Respirator

Problem z wyciekiem spotykanych w maski na całą twarz zostanie rozwiązany w respirator zasilany powietrzem. Maski z doprowadzaniem powietrza tworzenia nadciśnienia powietrza, co gwarantuje, że przecieki z uwolnienia maski oczyszczonego powietrza zamiast pozostawienia zanieczyszczone powietrze z otoczenia. Parametry te są szczególnie efektywne w przypadku małych dzieci, które zwykle mają problem montażu maski całkowicie na ich powierzchni. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska zaleca, aby wszyscy malarze, którzy pracują z farby w aerozolu, które zawierają wysoce toksyczne substancje chemiczne (takie jak izocyjanianów) stosować respirator zasilany powietrzem.

Tlenowego Aparatura

Samodzielny aparat oddechowy (SCBA) jest najbardziej skuteczny system maska ​​na rynku. Zbiornik powietrza w aparatu powietrznego zawiera wysokiego ciśnienia oczyszcza powietrze w stałym dodatnim ciśnieniem do maską. Jedno zastrzeżenie jest to, że systemy te nie są praktyczne dla ludności cywilnej. Zbiorniki są ciężkie, nieporęczne i przewozić maksymalnie 60 minut od powietrza. Dlatego właśnie są one wykorzystywane przede wszystkim w profesjonalnych scenariuszy, takich jak gaszenie pożarów i działań wojennych.

Jak rozpoznawać oznaki krzywdzenia dzieci

Jak rozpoznawać oznaki krzywdzenia dzieci


Z 1 na 6 chłopców i 4 dziewczynki 1 w trakcie nadużywania dzieciństwa, widząc oznaki jest ważne. Fizyczne objawy krzywdzenia dzieci są dobrze znane, ale to, co się dzieje, gdy objawy są ukryte i nie zawierają siniaki. Oto niektóre z innych, mniej oczywistych oznak, że dziecko jest potencjalnie obraźliwych sytuacji.

Instrukcje

1 klas promocyjne i wyniki w nauce jako znak dobrze dostosowanej dziecka. Dzieci, które są często nadużywane rytualnie lub nauczyć się dostosowywać i ukryć wszystkie objawy ich nadużywaniem. A nie tylko martwić się o dziecko z niskich klas, dziecko, które overachieves i stawia cały swój czas i skupić się na naukowców może być wykazujący zachowania ucieczki.

2 Uważaj na nagłe zachowań ekstrawertyk w podejrzanym nadużył dziecka. Dzieci, które grać klauna klasy lub wydaje się szczęśliwy i przyjazny cały czas może być w trakcie poważnego nadużycia. Nie chcą, aby radzić sobie z rzeczywistością własnego życia i tak umieścić grubą szczęśliwe maskę swoich uczuć i okoliczności.

3 Uwaga ryzyko podejmowania zachowań lub przygód osobowość jako oznakę możliwego nadużycia. Innym sposobem ucieczki i wskaźnikiem niskiego poczucia wartości, nadużywane dziecko może sprawdzić swoje ciało i umysł do skrajności, uczestniczyć w działalności niebezpiecznych lub świadomie stawiać się na niebezpieczeństwo. Obserwować te dzieci, które wydają się gotowi, aby spróbować coś dla innych oznak przemocy.

4 Należy pamiętać, że dzieci poddawanych przemocy nie wychodzi z siebie, aby pomóc innym. Kiedy dziecko zawsze wydaje koncentruje się na drobnych problemów i trosk swoich przyjaciół i zawsze wydaje się umieścić innych pierwsze, mogą one być trwałe nadużyć. Poczucie, że są mniej niż inni, czy nie warto się martwić o to zachowanie dziecka, które czuje się mały i bezużyteczny. Jest to znak, nadużycia.

5 Spójrz na dziecko, kiedy myślą, że są zauważony na objawy niedostosowania. W masce i jest szczęśliwy cały czas jest męczące dla pokrzywdzonych dzieci. Gdy są sami lub czują, że są sami, maska ​​może pęknąć dając wiarę obawy nadużycia. Nie należy się spodziewać, aby zobaczyć to dziecko krzyk.

6 Wiedz, że często nadużywane surowo lub dziecko nauczył się maskować wszystkie prawdziwe emocje jako część ich przeżycia. Fałszywa brawura w połączeniu z niezdolnością do emocjonalnego wyrażania się na coś, ale powierzchownie, może wskazywać, że dziecko jest maltretowane. Brak lub nasycenie empatii i współczucia należy zauważyć.

7 Zanotuj odpowiedzi dziecka do normalnego odpowiedniego dotyku. Jeśli dłoń na ramieniu dziecka wydaje się, aby wysłać je do dreszcze, mogą stać się ofiarą poważnego molestowania dzieci. Nadużywane dziecko nie jest w stanie odróżnić dobrego i złego dotyku dotyku, a ich organizm reaguje na oba w ten sam sposób.

Wskazówki

 • Zawsze zgłosić maltretowanie dzieci, nawet podejrzenia o molestowanie dzieci, tak szybko, jak to możliwe. Czeka tylko pogarsza sprawę dla dziecka.

Jak ukoić ból w jamie ustnej

Jak ukoić ból w jamie ustnej


Owrzodzenia w okolicy ust lub mogą wynikać z różnych przyczyn. Mogą to opryszczka, owrzodzenia i uszkodzenia spowodowane szkody; na przykład, od gryzienia policzek czy palenie usta gorące jedzenie. Opryszczka rozpocząć jak zapalenie pęcherze na całym obszarze jamy ustnej. Owrzodzenia pojawiają się jak blade lub żółte wrzody z czerwonym obramowaniem wewnątrz jamy ustnej. Owrzodzenia jamy ustnej mogą być związane z wirusami, osłabienie układu odpornościowego, zmian hormonalnych, stresu lub niedoboru witaminy B12. Choć bolesne, większość owrzodzenia jamy ustnej stanowić ryzyko dla zdrowia i leczyć niektóre sami. Spróbuj kroki w celu złagodzenia dyskomfortu z owrzodzenia jamy ustnej. Ale zdrowy rozsądek. Jeśli owrzodzenia utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.

Instrukcje

Ogólne Mouth Sore Pielęgnacja

1 Unikaj spożywania pokarmów i napojów, które mogą podrażnić ranę. Są to gorące, ostre, słone lub cytrusowych żywności i napojów.

2 Gargle regularnie z zimną wodą lub zjeść popsicles, szczególnie jeśli ból jest wynikiem oparzenia. Alternatywnie gryzienia kostki lodu i umożliwiają lodem powoli rozpuszczają się na ból.

3 przejąć recepty doustne środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol (Tylenol) lub ibuprofen (Advil, Motrin).

Opryszczka

4 stosuje się miejscowo lek przeciwbólowy, taki jak lidokaina (Lidamantle, ksylokainy) na obszarze zagrożonym.

5 masaż over-the-counter opryszczka produkt do obszaru dotkniętego przy pierwszych oznakach opryszczki. Przeciwbólowe działanie tych produktów może zapewnić ulgę. Marki należą Blistex i Campho-Phenique.

6 Należy recepty przeciwwirusowy lek w celu zmniejszenia bólu, wzmagając gojenie się i zmniejszają częstość opryszczki. Przygotowania obejmują acyklowiru (Zovirax), famcyklowir (Famvir) i valacyklowiru (Valtrex).

Rak wrzody

7 wypłukać usta wodą morską. Sól pomaga usunąć bakterie, które mogą jeszcze bardziej rozpalić ból rak.

8 Zastosuj roztwór jednej łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w 1/2 szklanki ciepłej wody na ból.

9 Zimnica niewielka ilość mleka magnezji na skalania ból trzy do czterech razy dziennie.

10 Zastosuj produkt oralny over-the-counter, który zawiera środek paraliżujący. Marki należą Anbesol i Orajel.

11 Stosować miejscowo produkt zawierający składniki przeciwzapalne, takie jak amlexanox (Aphthasol) i fluocynonid (Lidex, VANOS), jak tylko pojawi się ból rak.

12 Za pomocą płukania jamy ustnej zawierające receptę steroidu deksametazonu w celu zmniejszenia bólu i stanów zapalnych.

Wskazówki

 • Unikać wyciskania, szczypanie lub zbieranie na ból w jamie ustnej. Zostaw swój ból sam w miarę możliwości, aby umożliwić jej leczyć.
 • Nigdy nie dodawać produkty przygotowane do stosowania zewnętrznego w twoich ustach.
 • Zadzwoń do lekarza, jeśli ból zaczyna się wkrótce po rozpoczęciu nowego leku, jeśli ból nie leczy w ciągu dwóch tygodni, jeśli masz osłabiony układ odpornościowy lub jeśli ból towarzyszą objawy takie jak gorączka, wysypka, ślinotok lub trudności w połykaniu .

Przepisy dla Home Spa

Kto mówi, że nie może przynieść relaksującej atmosferze spa do domu? Można odtworzyć pyszne receptury zarówno jedzenie i skóry zabiegi, nie wydając dużo pieniędzy. Uzdrowisko znane są z naturalnych składników, które pozostawiają swoje ciało i umysł czuje się świetnie. Zafundować sobie naprawdę rozkoszując doświadczenia bez wychodzenia z domu.

Leczenie skóry

Daj sobie zabieg złuszczający, który pozostawi skórę gładką i jedwabistą. Wymieszać 2 szklanki kawy mielonej (wybierz pachnące wanilią lub inny mieszankę), cukru surowego pół szklanki i 3 łyżki. olejek do masażu. W ciepłym prysznicem, masować ją nad skórę i spłukać. Daj swojemu organizmowi trochę tak potrzebnej wilgoci pokonując razem 3 jajka i 3 awokado na masce. Zastosuj na skórę na 15 minut. Dokładnie umyć ciało i suchym ręcznikiem. Pieścić twarz z maską Ogórek składającej się z 1 łyżki. jogurtu, 1 łyżka. pietruszka i 1 łyżka. ogórek. Pozwolić skórze wchłonąć przez 10 minut i zmyć.

Spa Posiłki

Ludzie gromadzą się w uzdrowiskach na ich smaczne, zdrowe posiłki. Wiele z tych składników to produkty świeże, chude mięso, ryby i produkty pełnoziarniste. Odwiedź rynek z lokalnym rolnika lub gospodarstwa. W przeciwnym razie, wybierz tylko warzywa i owoce na sile ich sezon. Dodać fantastyczne przystawki, takie jak plastry pomidorów scheda, świeża bazylia, mozzarella i oliwy z oliwek. Przygotowujemy obiady składające się z owoców morza, świeżych sałatek całego pszenicy makaronu i kozim serem i pesto marinara kurczaka na łóżku z zwiędłe szpinakiem, z odrobiną boczku. Zakończyć dzień odprężenia z gotowany łosoś na dzikim ryżem, asortyment sushi lub curry sałatkę z kurczaka.

Przysmaki i desery

Zdrowego trybu życia nie oznacza, że ​​musisz odmówić sobie smakołyków. Desery są popularne w wielu uzdrowiskach. Sorbety, parfaits owoców i babeczki borówki Cornbread czujesz się jak żyjesz wysoką żywotność. Ustaw atmosferę domowym spa, grając relaksującej muzyki i wyłączania telefonu. Jedzenia z szlafrok na to tylko część doświadczenia spa. Możesz cieszyć się dzień tak dużo, będziesz chciał to robić co miesiąc.

Olej migdałowy jako trądzik balsam do twarzy

Olej migdałowy jako trądzik balsam do twarzy


Migdały, pochodzących z Bliskiego Wschodu, ma kilka ran, a także właściwości odżywcze rozpoznawanych na całym świecie. Olej migdałowy służy wiele zastosowań, w tym do gotowania i osobistej pielęgnacji skóry. Podczas przetwarzania migdały, zarówno słodkie i gorzkie olej mogą być produkowane, olej ze słodkich migdałów, chociaż jest bardziej uznane za w stanie leczyć i zapobiegać warunków zdrowotnych, takich jak trądzik. Istnieje wiele przepisów kulinarnych dostępnych wykorzystać olej migdałowy jako balsam.

Historia Migdały

Migdały pierwotnie pochodzą z regionu Levant w Bliskim Wschodzie, ale ich popularność rozprzestrzenił na całym świecie ze względu na rozległe leczniczych i właściwości lecznicze, które oferują. Dwa główne rodzaje migdałów, które są komercyjnie uprawiane są słodkich migdałów (Prunus Amygdalus dulcis) oraz gorzkich migdałów (Amygdalus communis). Słodkie migdały mogą być identyfikowane przez ich białych kwiatów, w porównaniu z gorzkich migdałów, które mają różowe kwiaty. Migdały są bogate w minerały, witaminy i proteiny.

Znaczenie migdałów

Chociaż migdały powszechnie znane nakrętki jadalnych na całym świecie, olejek z gorzkich migdałów faktycznie lotne, zawiera śladowe ilości cyjanowodoru, co trucizny. Olej ze słodkich migdałów, z drugiej strony, ma różne korzystne leczenia zastosowań. Olej migdałowy wytwarzany jest z głównie słodkich migdałów z niewielki procent jest gorzka. Olej ze słodkich migdałów pojawia się jasny, blady i żółtej cieczy, która smakuje mdłe i lekko orzechowy.

Funkcje

Olej migdałowy jest znany z licznych funkcji i właściwości. W kuchni, jest to świetny substytutem do oliwy z oliwek. Leczniczą stosuje się go w krótkich okresach jako środek przeczyszczający. Olej migdałowy jest używany do produkcji kosmetyków i mydła, a także dla oleju masażu. Ponadto, jest on stosowany w aromaterapii. Ze względu na swoją glicerydową oleiny zawartości kwasu linolowego, olej migdałowy Smar jest skuteczna skóry.

Olej migdałowy: naturalne leczenie trądziku

Olej migdałowy Stwierdzono naturalnie zapobiegania i leczenia trądziku, wspólny wybuch choroby skóry. Ponieważ jest skuteczny nawilżający przyczynia się do nawilżania suchej skóry, dzięki czemu jest bardziej miękka i mniej podatne na początku trądziku. Olej migdałowy serwuje się mycia i delikatny peeling, który może usunąć głęboko złożone cząsteczki brudu, nie powodując skórę, aby zrekompensować produkując nadmiar oleju - i, w końcu, trądzik.

Expert Insight

Istnieje wiele sposobów na włączenie olej migdałowy do swego gabinetu medycyny. Aby zapobiec trądzik, połączenie płatków owsianych i oleju migdałowego w masce twarzy jest dobry początek. Owsianka absorbuje nadmiar sebum skóry, natomiast olej migdałowy zapobiega nadmiernemu wysuszeniu. W leczeniu trądziku, który jest opłacalne, spróbuj połączenie cytryny i oleje migdałowy do opalania. Mieszanina ta pomoże zniszczyć bakterie i działa jako środek ściągający.

Jak Ease zmęczone oczy

Jak Ease zmęczone oczy


Nasze oczy są ważne, i używamy ich na co dzień. Gdy dużo czasu spędzasz przy komputerze, lub robi żadnej żmudnej pracy jak czytanie czy prowadzenie maszyny w fabryce, oczy mogą się napięte i zmęczony. Zmęczenie oczu i zmęczenie może prowadzić do bólów głowy oraz ewentualnego niewyraźnego widzenia.

Instrukcje

1 Umieścić kroplę lub dwie krople do oczu jakiegoś orzeźwiającego każdego oka. Niektóre marki oferują kropli zawierających mentol, który może naprawdę dać przypływ energii do zmęczonych oczu.

2 Spróbuj dając oczom odpocząć od światła poprzez umieszczenie na masce snu. Można to zrobić nawet wtedy, gdy nie planuje się zdrzemnąć. To pomoże dając swoim oczom trochę odpocząć od jasnych świateł biurowych lub ekranie komputera, blokując wszelkie ostre promienie świetlne. Pięć szybkich minut z tej maski będzie można ponownie zasnąć, a jeśli używasz maskę z ziół, takich jak lawenda w nim, że to pomoże zrelaksować, zbyt.

3 Spróbuj nawilżające szmatę do mycia z zimną wodą, składane na pół i umieszczenie go nad swoimi zamkniętymi oczami. Jest to trik, który był używany przez wieki, i to naprawdę pomaga dojść do siebie zmęczone oczy i Ci znowu rusza.

4 Umieść plasterek ogórka na każdej zamkniętej powieki. Jest to kolejny popularny poprawka, która nie tylko koi oczy z chłodem i wilgocią, ale również pomaga zmniejszyć opuchliznę.

CPAP Rozwiązywanie problemów

Maszynie "ciągłego dodatniego ciśnienia w przepływie powietrza", lub CPAP, jest używana, aby pomóc ludziom z bezdechu sennego oddechu w czasie snu. Osoba z bezdechu sennego wielokrotnie zatrzymuje oddychanie podczas snu, a to może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, ponieważ poszkodowany bezdech senny jest w stanie śpi spokojnie w nocy. CPAP siły maszyn powietrza do organizmu przez nos i pomaga osoba uzyskać więcej jakości snu. Czasami coś może pójść nie tak z maszyny CPAP, ale trochę cierpliwości i kilka porad dotyczących rozwiązywania problemów pomoże Ci rozwiązać problem.

Wyciek powietrza

Jednym z bardziej powszechnych problemów z maszyny CPAP jest to, że nieszczelności się z maską. Może to głośny szum, który będzie na bieżąco współmałżonka i śpisz w nocy, w zależności od tego, gdzie znajduje się przeciek powietrza może również wysychają oczy. Gdy maska ​​CPAP wyposażony jest przez biegłego CPAP technika montażu nie może wziąć pod uwagę, jak twoja głowa spocznie na poduszce i jak to będzie zmienić sposób maska ​​pasuje. Najszybszym Poprawkę dotyczącą tego problemu jest nieco zacisnąć pasy na masce, tak że porusza się mniej podczas przenoszenia w nocy. Nie dokręcać zbyt wiele, jak można zostawić ślady na twarzy i ewentualnie wysypki. Jeśli zaostrzenie maskę nie zatrzymać nieszczelności to może mieć zły maskę. Jeśli jest to przypadek trzeba będzie zabrać go z powrotem do technika CPAP do kontroli.

Nieodpowiednie Airflow

Maszyny CPAP jest przeznaczony, aby powietrze do ciała podczas snu, które organizm potrzebuje do uzupełnienia poziomu tlenu we krwi. Jeśli używasz CPAP i nadal budzi się rano czuje się zmęczony i słaby, to nie są wystarczająco dużo powietrza w nocy. Lekarz próbuje ustawić ciśnienie powietrza CPAP w oparciu o wyniki swojego badania snu, ale może to zająć trochę dostrajania, aby uzyskać liczbę całkowitą rację. Jeśli korzystałeś z urządzenia CPAP przez dwa tygodnie i nadal nie czujesz odświeżony rano, zgłosić się do lekarza, aby omówić zmiany ciśnienia na urządzeniu. Lekarz może poprosić, aby doprowadzić maszynę do urzędu mieć certyfikat CPAP technik zmiany ciśnienia dla Ciebie.

Suchość w jamie ustnej

Zgodnie z Providence NMP Medical Center, użytkownicy skarżą się często CPAP suchości w ustach po użyciu urządzenia CPAP po raz pierwszy. Jest to zwykle dlatego, że śpi z otwartymi ustami i powietrze, które jest wymuszoną dół nosa ucieka swoje otwarte usta. Rozwiązaniem tego problemu jest użycie paska podbródka, aby utrzymać usta zamknięte w nocy. Omówić tę sytuację z lekarzem, aby sprawdzić, czy pasek podbródka rozwiąże Twoje problemy.

Różnice między Pressure & BiPAP wsparcia

Różnice między Pressure & BiPAP wsparcia


BiPAP, Bi-level Positive Airway Pressure, jest markowy dla typu układu oddechowego w domu. Osoby z zaburzeniami snu, przede wszystkim bezdech senny, urządzeń mechanicznych, takich jak BiPAP lub CPAP Continuous Positive Airway, ciśnienia, aby pomóc im oddychać nieprzerwanie przez całą noc. BiPAP specjalistyczna maszyna jest przeznaczona dla osób z niektórych rodzajów bezdechu sennego. Ciśnienie jest wsparcie koncepcji opieki zdrowotnej, które pomaga upewnić się ludziom, którzy potrzebują maszyny są w stanie snu i skutecznie wdech wydech.

Bezdech senny

Bezdech senny jest zaburzeniem, w którym człowiek przestaje okresowo oddychanie w nocy. Ludzie mogą mieć bezdech senny całe swoje życie lub rozwijać ją później. Problem z leczenia bezdechu sennego jest to, że osoba jest w stanie uśpienia, gdy występuje upływ oddech. Leczenie bezdechu sennego jest nastawiona upewniając pacjent oddycha bez przerwy.

Technologia Maszyn

CPAP i BiPAP są częścią nowych technologii stosowanych w leczeniu bezdechu sennego. Pacjent kładzie się na maskę, a powietrze siły maszyn do maski przez całą noc. Pacjent nie otrzymuje tlenu ze zbiornika; raczej, maszyna po prostu cykle powietrze i wymusza go na masce w pomieszczeniu. Pacjent ustawia ciśnienie dla powietrza do przepychania przez maskę. Wymuszony obieg powietrza wychodzi w tym ciśnieniu, gdy urządzenie jest włączone. Jeżeli pacjent przestaje oddychać, powietrze pod ciśnieniem zmusza pacjenta do oddychania.

BiPAP

Maszyna BiPAP w szczególności ma dwa ustawienia ciśnienia. Pacjent może ustalić ciśnienie do inhalacji (IPAP), który jest ciśnienie wymuszonego powietrza napływającego do maski. Pacjenci mogą również ustawić ciśnienie na wydechu, zwany EPAP, co oznacza, że ​​pacjent musi wydech na niższym poziomie niż w powietrzu sił maszyn do maski. BiPAP działa dobrze dla ludzi, którzy potrzebują wysokiego ciśnienia inhalacji lub, którzy mają problemy z płucami, które utrudniają wydech.

Wsparcie ciśnienie

Różnica pomiędzy wdechu i wydechu ciśnieniach zwany wspomagania ciśnieniowego. Dla pacjentów z bezdechem sennym, wsparcie to ciśnienie działa jak zawór bezpieczeństwa, pozwalając im korzyści z wysokiego ciśnienia powietrza, aby zapobiec bezdechów, a jednocześnie oddycha się w normalnym tempie. Niektóre maszyny mają również auto-dostosowanie możliwości, które zmienią wsparcie ciśnienia w oparciu o wskaźniki z oddechem pacjenta.

Alergie i katar sienny Naturalne leki

Jeśli masz alergie, wiesz, że mogą spuścić swoje siły, zepsuć zabawy i sprawi, że chory. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które można podjąć, aby uniknąć konieczności przyjmowania leków alergii, które wywołują skutki uboczne. Należą do czyszczenia na tym terenie, odporność budowy i unikając problemu całkowicie.

Czyszczenie Twojego ustawę

Jeden z pierwszych i najbardziej skutecznych metod jest płukania nosa. Ale zanim trzymać nos pod kran, za cały przemysł wyrobów wykonanych właśnie w tym celu. Jeden z najtańszych i najprostszych, najstarszego nagrodę neti jest. Neti pot wygląda jak czajnik i pozwala wlać słoną wodę do jednej stronie nosa, a następnie odprowadza wodę z drugiej strony. Może się to wydawać nieco niewygodne, i to na początku, ale to najszybszy sposób, aby pozbyć się z zatkany nos. Po zakończeniu codziennie, jest bardzo skuteczny w myciu alergenów z zatok.

Samoobrona

Ponieważ nie będziemy w stanie uniknąć wszystkich alergenów przez cały czas, możesz rozważyć budując swoją naturalną odporność. Jednym ze sposobów na to jest poprzez spożywanie lokalnego miodu. Według ekspertów w Bamboo Hollow pasiek i Miód Farms, miód ma działanie immunizującą, uwalniając małe ilości alergenów w systemie. W ten sposób powoli budować przeciwciała przeciwko najeźdźcy zamiast nosa eksplodujące na raz. Istnieją inne sposoby do budowania odporności, jak również. Poświęcenie czasu, aby porozmawiać z zielarza lub akupunktury i po pułku ziołowa dostosowane do specyficznych problemów i ciała jest również bardzo skuteczne.

Unikanie konfliktów

Czy wiesz, co jesteś uczulony na? Pierwsze badania na alergie, jeśli nie masz. Alergie mają wpływ akumulacyjne; im więcej alergenów, tym gorzej się czujesz. Może masz alergię pokarmową, że nigdy nie wiedział o, że żywność i cięcia z diety może wyciąć połowę zatorów. Unikanie jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie alergii.

Jeśli chcesz być skrajne, można podjąć dywan i zasłony z domu, ponieważ są one praktycznie alergen hotele i kupić regały z drzwiami, aby zachować te książki stęchlizny zamknięci. Niektóre mniej ekstremalne i łatwiej realizowane pomysły pochodzą z alergią i astmą Centrów Metroplex, przez dr Harry Barl. Etapy są następujące: Vacuum często za pomocą jednego z filtrem HEPA. Kurz mokry często w masce, i używać produkt jak Endust. Umyj pościel często w 130 stopni wody. Umieść alergia-dowód obejmuje materac, na polu wiosny i poduszki. Trzymaj drzwi szafy zamknięte, aby zablokować na gromadzenie się kurzu i roztoczy. Nie pozwól, aby twój sen domowych na głowie, chyba że jest hipoalergiczny rasy. W rzeczywistości, to najlepiej jest trzymać swoje zwierzęta z sypialni całkowicie. To może wydawać się okrutne, ale zadaj sobie pytanie, czy Fido walcowane na trawie i kwiaty dzisiaj. Zmień filtr powietrza co miesiąc i rozważyć uzyskanie specjalnych filtrów alergii w domu.

Maski CPAP Instrukcja

CPAP oznacza Continuous Positive Airway Pressure i jest to urządzenie, które wykorzystuje łagodne traktowanie ciśnienia powietrza, aby utrzymać drożność dróg oddechowych osoby otwarte podczas snu. Przede wszystkim dla ludzi, którzy mają problemy z oddychaniem, takich jak bezdech senny, CPAP mogą również być wykorzystane w celu wcześniaków, gdy płuca nie są w pełni rozwinięte. Urządzenie CPAP obejmuje dopasowaną maskę i paski, aby utrzymać urządzenie w miejscu, w uzupełnieniu do rury łączącej i silnika. Prawo dopasowane CPAP może znacznie poprawić jakość snu, łagodzi zmęczenie i spadek w ciągu dnia wysokie ciśnienie krwi.

Instrukcje

1 Włóż maskę na głowie i twarzy. Rozkręcić pasy tak, że wszystkie są skierowane we właściwym kierunku. Podłącz pasek na czole pierwszy wciskając obie klamry paska na siebie, aż do usłyszenia kliknięcia. Kontynuuj podłączenia każdego paska, aż wszystko jest dośrodkowaniu razem lub też zabezpieczone za pomocą rzepa. Większość maski nosowe mają 03:57 pasy, ale masek różnią się w zależności od typu terapeuta zaleca.

2 Zapobieganie wydechowego port z zostały zablokowane, ponieważ jest to miejsce gdzie wydychany gaz wychodzi. Niektóre maski mają zawór obrotowy (szept port) wydechowego wbudowane i inne zawierają go na zewnątrz.

3 Wkręć maskę ciągnąc górnych pasków czoło tak, że jest przyjemny wokół czoła. Powtórz z dolnych pasów w pobliżu podbródka. Utrzymać zwolnienie i ciągnie aż maska ​​zmieści. Upewnij się, że korzystać z tego samego ciśnienia na każdym pasku. Jeśli maska ​​jest zbyt mocno będzie to niewygodne, jednak luźne maska ​​pozwoli powietrza uciec.

4 Obróć pokrętło powyżej nosa do regulacji ciśnienia. Ponownie, upewnij się, że jest przytulny, ale wygodne.

5 Podłącz przewód do maski, albo przez oddzielne wartości szept obrotowym lub taki, który jest zbudowany w. Naciśnij jeden koniec do otworu w przedniej części maski, a drugi koniec do gniazdka urządzenia.

6 Zlokalizuj przycisk ON / OFF na urządzeniu silnika i włącz go. Skoncentruj się na masce i czuć, jeśli nie ma wycieków. Dostosuj paski znowu tak, że jest to wygodne, a powietrze jest zawarte. Pamiętaj, aby wyciągnąć wszystkie paski tak, aby były jednolite i mają taki sam naciąg.

7 Etykieta z markerem każdy pasek, dzięki czemu można łatwo określić, jak powinny być montowane maska ​​dla przyszłych zastosowań. Umieścić rury na wierzchu, gdzie jesteś siedzącej lub leżącej, takie jak łóżko lub krzesło. Wygodnie, biorąc trzy głębokie oddechy przez nos. Upewnij się, aby nie ciągnąć i nie szarpać na masce lub nakrycie głowy.

Wskazówki:

 • Oczyścić maskę codziennie. Zobacz instrukcje.
 • Używać nawilżacza w połączeniu z maską, w celu zwalczania nosa i gardła suchość. Może dołączyć bezpośrednio do jednostki CPAP.
 • Dodatkowy tlen może być również podłączony do maski.
 • Zapytaj swojego lekarza o funkcję o nazwie "oszukanie", jeśli masz problemy z zasypianiem. Pozwala to na przepływ powietrza, aby rozpocząć z niskich i stopniowo zwiększać w miarę upływu nocy.
 • Skontaktować się z lekarzem lub terapeutą w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.
 • Nigdy nie umieszczać urządzenia bezpośrednio do wody.
 • Istnieje ryzyko porażenia prądem, jeśli urządzenie jest podłączone, gdy woda jest obecna.
 • Upewnij się, że urządzenie nie jest umieszczone obok okna lub grzejnika.
 • Należy unikać stosowania alkoholu do wycierania dostaw. To może prowadzić do problemów skóry i rozkłada się tworzywo sztuczne.

Instrukcja konfiguracji S7 ResMed

Bezdech senny jest chorobą, w której ludzie zatrzymać oddech podczas snu, powodując ich obudzić. Proces ten może występować wielokrotnie w ciągu nocy. ResMed S7 jest urządzeniem przeznaczonym do pomocy osób z bezdechem sennym bardziej regularnie oddychać i lepiej spać w wyniku. Jeśli masz ResMed S7, należy przestrzegać instrukcji, na to, aby działać poprawnie.

Instrukcje

1 Umieść ResMed S7 w miejscu, gdzie przewody i maska ​​osiągnie poduszkę na łóżku. Miejsca, w którym spoczywa maszyna powinna być na poziomie i w miejscu, gdzie nie ma szans ktoś puka go lub odłączenie go. Jeśli umieszczać urządzenia pod łóżko, upewnij się, nie ma nic, obejmujący wloty powietrza.

2 Podłącz przewód zasilający do maszyny do otworu znajdującego się z tyłu urządzenia. Uruchom przewód do otwartego gniazdka sieciowego i podłącz go. Weź jeden koniec przewodu powietrza i podłączyć go do gniazdka przepływu powietrza w przedniej części maszyny. Podłącz drugi koniec tego przewodu do gniazdka w swojej masce snu.

3 Umieść maskę nad głową i wyregulować paski na plecach, dopóki nie jest przyjemny. Nie chcesz być luźne maskę lub może spaść podczas snu. W zależności od modelu maski, powietrze może przejść zarówno nozdrza i usta.

4 Obróć przełącznik "Power" z tyłu urządzenia do pozycji "ON". Kiedy jest on nacisnąć przycisk "z przodu" w górnej części urządzenia, aby rozpocząć pompowanie powietrza. Leżał w swoim łóżku i ustawić się tak, że są wygodne i mają wystarczająco dużo miejsca do poruszania się bez splątania w wężu.

Jak wybrać najlepsze maskę CPAP

Jak wybrać najlepsze maskę CPAP


Jeśli zdiagnozowano bezdechu, lekarz może powiedzieć, że można korzystać z ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP), maski i nakrycia głowy. To ulga przynajmniej poznać przyczynę problemów ze snem, ale teraz trzeba mieć duże decyzji. Wszystkie maszyny CPAP zapewnić stały, stały ciśnienia powietrza, ale maski wahać w stylu i wielkości. Czy Twoje domowe do decydowania, które pozwoli Ci maska ​​najlepszy sen jest. Lekarz i dostawca maska ​​pomogą Państwu dokonać tej ważnej decyzji.

Instrukcje

1 Wybierz dostawcę maski CPAP i umówić się na spotkanie, aby spróbować różnych masek.

2 Określ swoją rutynę snu, aby pomóc Ci zdecydować, które maska ​​będzie najlepsze dla Ciebie. Zgodnie z Mayo Clinic, w miejscu, w którym śpisz, jeśli nocy czytelniku, jeśli nosisz okulary do czytania i jeśli przewracasz w nocy będzie wszystkie ustalenia, jakiego typu CPAP zamaskować trzeba.

3 Badania maska ​​na całą twarz, która pokrywa usta i nos i wykorzystuje paski boczne do utrzymania go w miejscu. Mayo Clinic zaleca rozważenie tego typu maski, jeśli masz problemy z oddychaniem przez nos z powodu niedrożności nosa lub zatorów. Ta maska ​​może również korzystać ci, jeśli wcześniej próbowałem innych opcji, które pomogą Ci oddychać przez usta w nocy - maska ​​nosa, nosa interfejsu poduszki w połączeniu z funkcją wilgotności ogrzewany, lub pasek pod brodą - ale nadal oddychać przez usta w nocy.

4 Sprawdź, czy maska ​​poduszek bocznych nosa z paskami będzie dla Ciebie najlepszy. Z nosa poduszki znajdujące się pod nosem dostarczać ciśnienie powietrza. Jesteś kandydatem do tego typu maski, jeśli uważasz, że maska ​​obejmująca większość twarzy sprawi, że poczujesz się klaustrofobicznie, jeśli wolisz pełne pole widzenia do czytania lub oglądania telewizji, a jeśli chcesz nosić okulary podczas noszenia Maska.

5 Rozważmy styl piłka-cap maskę nosa poduszek z ramiączkami czy spać na boku lub brzuchu lub jeśli czujesz się klaustrofobicznie w masce całą twarz. Mała maska, zwane poduszki lub poduszki nosa dostarczać ciśnienie powietrza. Zamontować z przodu zawierający nosek reguluje w górę iw dół.

6. Zdecyduj, czy maska ​​nosowa z poduszkami bocznymi paskami pianki i będzie dla Ciebie najlepszy. Zgodnie z Mayo Clinic, to maska ​​jest dobrym rozwiązaniem, jeśli lekarz przepisze ustawienie wysokiego ciśnienia powietrza lub jeśli poruszać się dużo sen. Kawałek pianki zasysa maskę do twarzy więc powietrze nie ucieka. Kawałek pianki i paski boczne pozwalają nakrycia głowy flex.

Wskazówki:

 • Można dostosować większość maski CPAP. Właściwe dopasowanie zapewni najwyższy komfort.
 • Praktyka na sobie tylko maskę CPAP na krótkie okresy czasu w ciągu dnia, aby przyzwyczaić do niego.
 • Porozmawiaj z lekarzem o przejście do innego formatu lub rodzaju maski lub innego urządzenia, jeśli nadal występują trudności spania nawet po korektach do swojej maski.
 • Nie zakładaj, że będziesz nosić ten sam rozmiar w każdej maski. Spróbuj na różnych rozmiarach każdej maski dla najlepszego dopasowania.
 • Niespójność w sobie maskę spowoduje dłuższy okres dostosowawczy.

Instrukcje dla ResMed 6 maszyny CPAP

ResMed S6 jest starszy model Continuous Positive Airway Pressure urządzenia (CPAP), stosowanego do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego. Posiada on silnik sterowany mikroprocesorem, który utrzymuje ciśnienie, aby jednolite wygodniej terapii CPAP. Jest bardzo lekki i można dostosować do różnych wysokościach, więc jest to wygodne w użyciu podczas podróży. Urządzenie ma bardzo prosty interfejs i nie programowalne przez użytkownika ustawienia, więc obsługi S6 jest bardzo proste.

Instrukcje

1 Ustaw urządzenie na stoliku przy głowie łóżka.

2 Podłącz małą wtyczkę kabla zasilającego z tyłu urządzenia CPAP, a drugi koniec do gniazdka ściennego.

3 Podłącz jeden koniec przewodu powietrza do wylotu powietrza z urządzenia CPAP, a drugi koniec do wlotu powietrza na masce CPAP.

4 Ustaw przełącznik zasilania na tylnej części urządzenia do ON.

5 Połóż się na łóżku i umieścić na masce CPAP tak, że zamyka lekko, ale pewnie na nos lub twarz (w zależności od konstrukcji maski).

6 Upewnij się, że wąż nie jest zagięty dróg oddechowych lub zasłonięte.

7 Naciśnij przycisk Start, aby rozpocząć przepływ ciśnienia powietrza.

8 Jeśli chcesz mieć niższe ciśnienie, jak zasypiam, nacisnąć przyciski 10-, 20- lub 30-minutowego opóźnienia zegara na panelu sterowania.

Jak uruchomić BiPAP

Jak uruchomić BiPAP


Pierwsze dobry sen pomaga odmłodzić mózg i współpracowników procesu pamięci. Zaburzenia snu, takie jak bezdech senny utrudniać zdolność danej osoby do posiadania spokojny, jakość snu. Bezdech senny występuje wówczas, gdy tkanki miękkie w gardle załamuje, ograniczając w ten sposób zdolność do spania. W związku z tym, sen bezdech poszkodowany oddycha i może przestanie budzić setki czas w nocy. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia wymienionych na stronie Stowarzyszenia amerykański bezdech senny, co najmniej 12 milionów ludzi cierpi z powodu bezdechu sennego. Dla osób z obturacyjnym bezdechem sennym, bardziej ciężką postać choroby, BiPAP (BILEVEL CPAP) zapewnia wysokie ciśnienie powietrza przez zablokowanego przejścia więc pacjent może mieć spokojny sen. W celu uzyskania pełnych korzyści z spokojny sen, pacjent powinien nauczyć się, jak prawidłowo włączać i obsługiwać maszynę BiPAP.

Instrukcje

1 Napełnić nawilżacz BiPAP wodą destylowaną. Wlać wodę, aż stanie się na wysokości linii zatrzymania na nawilżacza. Umieszczenie wody w nawilżacz wytwarza wilgoć, co pozwala uniknąć występujących objawów bezdechu sennego, takich jak suchość w jamie ustnej i gardle.

2 Podłącz długi wąż do nawilżacza, a następnie do otworu w masce. Zapnij krótki wąż do nawilżacza, a następnie do mocowania koło przycisku "ON / OFF". Dodatkowo, filtry powietrza powinny być używane, aby pomóc oczyścić powietrze wpadające przez węże. Usunięcia górnej filtru z przodu maszyny. Umieścić filtr powietrza i dopasować go dokładnie do gniazda. Filtr powietrza powinien mieć dopasowanie i obejmują cały przydzielonego miejsca. Wymienić filtry powietrza co sześć miesięcy.

3 Ustaw maskę i przygotować, aby włączyć urządzenie. Umów maskę więc wygodnie na twarzy. Niewłaściwe dopasowanie może spowodować poślizg powietrza, co może negatywnie wpłynąć na jakość snu. Ciśnienie powietrza pozwala wcisnąć powietrza przez rury do wspomagania oddychania w czasie nocy. Obróć przełącznik na "ON". Powinieneś usłyszeć szum niskiej do średniej powietrza w zależności od ciśnienia powietrza. Połóż się w wygodnej pozycji na łóżku podczas noszenia maski.

Jak wymienić Maska CPAP

Urządzenia CPAP stanowią urządzenia medyczne, które są stosowane w leczeniu bezdechu sennego. Bezdech senny występuje, gdy ludzie przestają w oddychaniu przez krótkie okresy czasu, podczas gdy oni śpią. Urządzenia CPAP pompowania wilgotnego powietrza do nosa i ust pacjenta poprzez stosowanie maski twarzowej. Ponieważ maszyny CPAP są używane na każdej nocy, maski zużyciu i należy je wymienić co najmniej raz na sześć miesięcy, aby funkcjonować poprawnie.

Instrukcje

1 Zdejmij nakrycia głowy z maski CPAP usuwając trzy lub cztery elastyczne pasy przymocowane do maski. Nakrycia głowy spadała różnie w zależności od producenta, więc przeczytaj instrukcje nakrycia głowy dla prawidłowego sposobu oderwania.

2 utrzymywał maskę CPAP w jednej ręce podczas trzymania rury powietrza połączony do maski w drugiej ręce.

3 Wyciągnij maskę prosto z dala od rury powietrza, aby odłączyć go od maszyny CPAP. Wyrzucić stare maski.

4 Chwyć nową maskę w jednej ręce, a drugą ręką włożyć rurę powietrza w otwór powietrza w masce.

5 Założyć pasy nakrycia głowy z maską na instrukcjach nakryć głowy.

CPAP Maszyna vs. Wyposażenie ustne

Wielu pacjentów, którzy cierpią na zaburzenia snu, takie jak zespół bezdechu sennego i chrapanie ulgę znalezienia z użyciem ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP) maszyny lub urządzenia ustnego, takiego jak strażnik w ustach. Obie te okazały się skuteczne, i określenia, jakie leczenie będzie najlepsze dla osobnika jest oparta na jego stanie i objawów. Biorąc pod uwagę zalety i wady każdego z nich i konsultacji z lekarzem dla profesjonalnej opinii pomoże Ci ocenić, który z nich jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Funkcja maszyny CPAP

W przypadku osób cierpiących z bezdechem sennym, nie ma urządzenia, które okazały się bardziej skuteczne w badaniach medycznych, niż maszyna CPAP. Urządzenie jest wyposażone w wąż dołączony do maskowania, która jest zamocowana na ustach i nosie. Po włączeniu, urządzenie automatycznie pompować tlenu do organizmu. Osób cierpiących na bezdech senny, którzy nie biorą w wystarczającej ilości powietrza podczas snu może znaleźć natychmiast rozwiązać ten problem, jak CPAP automatycznie robi "oddychanie".

Wady CPAP Maszyn

Urządzenia CPAP, chociaż wykazano, 100 procent skuteczności w ciężkiej bezdechu sennego i przewlekłych, chrapanie, nie są one bez ich wad. Przede wszystkim użytkownicy CPAP zauważyli dyskomfort podczas noszenia maski. Plastikowe maski może ocierać skórę, powodując podrażnienia, aw niektórych przypadkach, otwarte rany. Mimo, że wiele osób się przyzwyczaić do spania w masce, inni nie są w stanie dostosować się do. W rzeczywistości, ponad 50 procent pacjentów, którzy korzystają z korzystania przerwać maszyny CPAP z powodu dyskomfortu. Ponadto maszyny CPAP jest głośny podczas pracy i może uniemożliwić użytkownikowi i każdy w zasięgu słuchu z zasypianiem.

Funkcja Oral AGD

Kawałki usta, które są zamontowane między zębami zapobiegać chrapaniu, ale robią niewiele dla tych, którzy cierpią na ciężką bezdechu sennego. Mogą one być skuteczne w łagodnych i umiarkowanych przypadków bezdechu sennego, jednak. Urządzenia doustne zapobiec upadkowi otwarte szczęki podczas snu, zapobiegając w ten sposób język od wchodzących do gardła, który jest katalizatorem chrapania. Jak maszyny CPAP, urządzenia są noszone tylko ustnie podczas snem. W przeciwieństwie do maszyny CPAP, które są dostępne tylko za pośrednictwem recepty, urządzenia doustne można kupić bez recepty. Jednak, dla maksymalnego komfortu, to najlepiej mieć kawałki wyposażone i wykonane przez stomatologa.

Skutki uboczne Doustne AGD

Podczas gdy sprzęt ustnej może prowadzić do lepszych schematów spania w nocy, wiążą się one z kilkoma negatywnych skutków ubocznych. Czołowi skargi w noszących straży usta, według badań przeprowadzonych przez kampus Los Angeles z University of California, są szczęki i ból twarzy. Nawet, jeżeli osłony zostały zamontowane przez stomatologa, mogą powodować ból w okolicy twarzy, a nawet ocierają dziąseł, powodując pęcherze. Ponadto mogą wystąpić problemy dentystyczne, w tym wzrost wnęk i ból zęba. Z tego powodu ważne jest, aby ci, którzy noszą strażnicy usta regularnie regularnie konsultuje ich dentysty na badania kontrolne. Wreszcie, niektóre osoby noszące raport dyskomfort ze względu na "suche usta", w wyniku spadku śliny.

Porady

Dla tych podatne na problemy dentystyczne, takich jak jam i owrzodzenia jamy ustnej, urządzenie CPAP może być lepszym wyborem, ponieważ nosi się wyłącznie na zewnętrznej powierzchni. Podobnie osoby, które są lekkie i wybredny podkłady mogą się lepiej z osłoną usta, bo ich pozycje do spania nie będzie ograniczony przez maszynę i załączonego węża. Jeśli hałas jest problemem dla użytkowników CPAP, zatyczki do uszu mogą przynieść ulgę. Niezależnie od produktu, który wybierzesz, snorers lub cierpiących na bezdech senny może korzystać z bezdech senny poduszkę że kołyski szyi w pewien sposób, aby pomóc złagodzić zaburzenia snu i zwiększyć komfort.

Pełna maska ​​na twarz Problemy CPAP

Bezdech senny jest częstym zaburzeniem snu, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Możliwe jest leczenie za pomocą ciągłego dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) maszyny. Maszyny te pracują dostarczając ciągłego nacisku powietrza, który minimalizuje lub eliminuje epizody bezdechu. Jednym z elementów maszyny CPAP jest maska. Popularny typ maski jest maska ​​twarz, a gdy te są skuteczne, mają swój własny zestaw problemów.

Niewygoda

Doświadcza dyskomfortu jest częstym problemem związanym z maską CPAP. Może to być od regulacji pasy na masce zbyt ciasne lub o maskę, która nie mieści się prawidłowo. Maska, która dobrze pasuje powinien być wygodny na tyle, aby zapobiec przedostawaniu się powietrza, ale nie powodują ból lub dyskomfort.

Wyciek powietrza

Powietrza, które wycieka wokół maski jest spowodowane z maski nie skorygowanej jest mocno wystarczająco lub maski, które nie pasowały. Jeśli tak się stanie, wyregulować pasy na masce, dopóki nie ma wyciek powietrza, lub wypróbuj inną maskę, aż pojawi się taki, który pasuje prawidłowo.

Klaustrofobia

Możesz mieć okresu dostosowania do noszenia maski, a nawet mogą mieć niewielkie klaustrofobicznych uczucia w początku. To odejdź z czasu i cierpliwości. Jeśli to nastąpi, można zacząć powoli nosząc maskę krótkich okresach jawie, aż przyzwyczaisz się do posiadania go na twarzy, a następnie zwiększyć czas do używania go podczas snu.

Podrażnienie skóry

To jest możliwe, aby rany lub podrażnienia skóry z użyciem maski. Często jest to spowodowane nieszczelnego maski lub pocenia się wokół maski. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy oczyścić maskę codziennie i niech wyschnięcia. Mycia twarzy pomoże również zapobiec gromadzeniu olejów na maskę. Podrażnienia skóry mogą być również spowodowane z maską źle dopasowane.

Usuwanie maski podczas snu

Możesz znaleźć się zdejmowania maski podczas snu. Jeśli tak się stanie, upewnij się, że maska ​​pasuje do Ciebie prawidłowo. Należy również do zaangażowania się przyzwyczaić do noszenia i używania maski. To zajmie wytrwałości, ale wzrosła jakość snu i lepsze zdrowie wystąpić będzie warto.

Ograniczone Pozycje Sypialni

Noszenie pełnej maska ​​często ogranicza pozycje, w których można spać; spać na boku może złamać pieczęć, umożliwiając wyciek powietrza wokół maski. Maska naprawdę tylko pozwala spać na plecach, które mogą być szkodliwe dla bezdechu sennego.