adcov.com

Vagifem,a bolące piersi

Czy piersi bolą Po owulacji?

Czy piersi bolą Po owulacji?


Podczas miesiączki, estrogenów i progesteronu, żeńskie hormony płciowe, są trudne w pracy. Sprężyny estrogenów do działania, zanim kobieta ovulates i poziom progesteronu rośnie mniej więcej w czasie owulacji. Progesteron powoduje zatrzymywanie wody, ponieważ przygotowuje macicę do ewentualnej ciąży. Ten płyn może Twoje piersi ból i delikatne. Dodatkowy ciężar wody rozciąga swoją tkankę piersi, a to może być bolesne. Twoje sutki mogą być bolesne, zbyt. Estrogen powiększa, ilość tkanki piersi dlatego też może powodować powiększenie piersi, które są wrażliwe na dotyk według Menopauselifestyle.com.

Proces

Kiedy kobieta ovulates, jajo jest zwolniony przez dojrzałą pęcherzyka jajnika. Mieszek wędrówki w dół jajowodu, trafia do macicy. Pierwszy etap ma miejsce początek owulacji, w pierwszym dniu okresu kobiety i trwa do jej kolejnej owulacji. Określa się to jako faza pęcherzyków. Podczas tej fazy, hormon luteinizujący (LH) i hormon folikulotropowy (FSH) jest wytwarzany przez podwzgórze. Te dwa hormony się pęcherzyk gotowy i stymulować go tak, że będzie uwolnienia dojrzałej komórki jajowej. Po owulacji okaże, proces przechodzi do fazy lutealnej, która trwa do wystąpienia miesiączki. Owulacja występuje zazwyczaj dokładnie w środku cyklu miesięcznego kobiety, choć mogą się różnić od kobiety do kobiety. Oprócz przeżywa ból piersi podczas owulacji, niektóre kobiety czują ból w okolicy jajnika. Nazywany jest mittelshmerz.

Estrogen i progesteron

W przypadku zajścia w ciążę, poziom estrogenów i progesteronu będą nadal rosły, co oznacza, że ​​bolesność piersi, będzie jeszcze gorzej. Home-remedies-for-you.com wyjaśnia dalej: Jeżeli w trakcie owulacji, koncepcja ma miejsce, ciało kobiety uwalnia hCG, czyli ludzkiej gonadotropiny gonaotropin, hormonu, który występuje tylko u kobiet w ciąży. Ciało kobiety natychmiast zaczyna się zmieniać, najbardziej zauważalnie jej piersi, które rozpoczynają obrzęk i mogą stać się bolesne i delikatne.

Mastalgia

Bolesność piersi nie jest wcale czymś niezwykłym, według Oasisserene.com, który zauważa, że ​​prawie 70 procent kobiet doświadcza bólu piersi w takim czy innym czasie. Ból piersi nazywa mastalgia. Bolesność piersi może również obejmować obszary grubości, powstałych w piersiach; torbiele, które są wypełnione płynem pakiety w piersiach; i lumpiness. To się nazywa fibrocystic zmiany. Zmiana ta występuje zazwyczaj tuż przed rozpoczęciem miesiączki.

Lokalizacja bólu i co to oznacza

Jeśli ból piersi jest na bokach piersi, oznacza to, że owulacja wystąpiła, według dr Jerilynn Prior, kanadyjskiej, badacza klinicysty i profesor endokrynologii z University of British Columbia. Jeśli ból jest z przodu piersi lub na sutki, oznacza to, że nastąpiła dominacja estrogenów, co może oznaczać brak owulacji. Jeśli kobieta odczuwa ból, zarówno na bokach oraz z przodu piersi, może to oznaczać, że owulacja, ale wystąpił niewystarczająca ilość progesteronu po owulacji został wyprodukowany tak estrogenów dominacja wciąż występujących.

Ból

Bolesność piersi jest pierwszą oznaką ciąży; jednak, że objaw nie pojawi się, dopóki kobieta nie udało jej okres, który może pojawić się około dwóch tygodni po owulacji i zapłodnieniu. Bolesność piersi, oprócz ciąży, może i zdarza się podczas owulacji dla niektórych kobiet. Oprócz bolesność, że piersi mogą powiększyć i mogą pojawić się guzki, dzięki czemu piersi czują się nierówne.

O okresie dojrzewania ból piersi

O okresie dojrzewania ból piersi


Dojrzewanie jest ekscytujące, kłopotliwe, a czasami bolesny czas. Ponieważ organy zmieniać i rozwijać, dyskomfort i ból powinny być rozpatrywane. Rozwijające piersi są miękkie i opuchnięte. Mogą swędzieć i palić i że życie młodego człowieka nieszczęśliwym. Zrozumienie, dlaczego piersi bolą w okresie dojrzewania i co można zrobić, aby złagodzić ból sprawi, że przejście od dzieciństwa do dorosłości łatwiejszą drogę.

Fakty

Prawie wszystkie dziewczęta i chłopcy odczuwają ból piersi w okresie dojrzewania. Po pierwsze piersi zaczynają rosnąć, są one nazywane piersi "pąki". Te pąki kwitnących może powodować dyskomfort i ból, kiedy zaczynają puchnąć. Zmiany hormonalne w okresie dojrzewania powiedzieć ciało, aby rozpocząć przygotowania do dojrzewania i dorosłości. Wzrost estrogenów u dziewcząt i testosteronu u chłopców występuje na początku okresu dojrzewania płciowego, co powoduje wzrost piersi i tkliwość. Rozwój piersi u chłopców na początku okresu dojrzewania jest normalne. To się nazywa ginekomastia i jest zazwyczaj tymczasowe. Raz dziewczyna dojrzewania zaczyna jej okres, może ona odczuwać ból piersi tuż przed rozpoczęciem jej cyklu.

Identyfikacja

Pierwszy wskaźnik, że piersi dziewczyny zaczynają rozwijać się węzeł lub twardy guzek pod sutek. Ta bryła często powoduje ból lub dyskomfort. Ból jest na ogół łagodne, ale nadal może być przykre dla młodych dziewcząt. Ból piersi w towarzystwie innych objawów dojrzewania (czyli włosy łonowe rozwój, wzrost zryw) nie jest powodem do niepokoju. Oprócz bólu piersi, rozciąganie lub swędzenie uczucie jest wspólne.

Ramy czasowe

Ból piersi może rozpocząć się już w wieku 7 lub 8, w niektórych dziewcząt. Inne dziewczyny nie mogą zacząć odczuwać ból piersi i wzrostu do 12 lub 13. Gdy dziewczyny rozwijać piersi jest najczęściej określane przez geny. W ciągu pięciu do sześciu lat, piersi przejść przez etapy rozwoju. Dziewczęta mogą wystąpić sporadyczne bóle w całym tym okresie. Dziewczęta zazwyczaj osiągają pełną dojrzałość fizyczną około 17. ból piersi poza tym punktem jest zazwyczaj związane z cyklem menstruacyjnym lub ciąży.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Chociaż ból piersi jest praktycznie nieuniknione w okresie dojrzewania, są środki, aby złagodzić ból. Leki przeciwbólowe, takie jak Tylenol może być bardzo korzystne. Po piersi zaczynają znacznie pęcznieją, biustonosz szkolenia pomogą wspierać nowe piersi i zminimalizować tarcie tkaniny przed sutki. Mówiąc o bólu piersi, lub rozmowy z córką o jej bólu piersi, złagodzi niepokój może ona czuć w tym zmiany i mylące czasie.

Ostrzeżenie

Natomiast minimalna ból piersi jest normalną częścią dojrzewania, niektóre objawy mogą wskazywać na problem medyczny. Wydzielina z sutków nie jest częstym objawem dojrzewania. Wszelkie absolutorium sutek w tym czasie należy zgłosić się do lekarza. Nie jest niczym niezwykłym dla każdej piersi rozwijać się w różnym tempie, jednak, jeśli jeden pączek piersi wydaje się być bardzo czerwony, gorący, bardzo bolesne, lub towarzyszy gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.

Problemy wrażliwości piersi

Problemy wrażliwości piersi


Większość czasu, dorosłe kobiety nie mają wrażliwe piersi; Jednakże, jeśli kobieta przeżywa falę hormonów (estrogenów) tuż przed jej okresie, w okresie menopauzy lub w pierwszym trymestrze ciąży, może to doprowadzić do bardzo wrażliwych piersi. Inne choroby mogą również powodować wrażliwość piersi, w tym chorobą dysplazji sutka. Piersi mogą stać się tak obolałe i wrażliwe, że nie można stać na nic ani nikogo dotknąć piersi. Nie może leżeć na brzuchu, bo to boli piersi; stanika może nawet boli, jeśli Twoje piersi są strasznie wrażliwe.

Cykliczny

Tkanki w naszych piersi wpływa naszego cyklu reprodukcyjnego, jak zauważył z Mayo Clinic. Kiedy młode dziewczyny przechodzą przez okres dojrzewania, ich piersi stają się bardzo delikatne i wrażliwe. Wrażliwość ta, w tym ból, mogą pojawić się przed miesiączki, we wczesnych etapach ciąży lub w okresie menopauzy. Jednak niektóre kobiety mają problemy wrażliwości piersi na bieżąco, ale problem ten maleje w czasie ciąży i menopauzy, co wskazuje na rolę, jaką odgrywają hormony w jakiś sposób, czy inny sposób, w senstivity piersi. Naukowcy mają jednak jeszcze wskazać, że konkretne nieprawidłowości hormonalne jest odpowiedzialny za cykliczny ból piersi.

Niecykliczną

Niecykliczny ból sutka nie jest związana z hormonami, ale jest spowodowany urazem piersi sutka, torbiele lub poprzedniej operacji piersi. Ten ból może faktycznie nastąpić poza piersi, w ścianie klatki piersiowej lub mięśni lub stawów, serca i promieniują do piersi.

Leki

Jeśli jesteś w trakcie terapii hormonalnej, piersi mogą boleć. To dlatego, że biorą estrogen i progesteron. Progesteron powoduje kobietę do zatrzymywania wody, która rozciąga tkankę piersi i sprawia, że ​​boli. Estrogenu zwiększa ilość tkanki piersi. Niektóre kobiety nadal narzekają wrażliwości piersi, nawet po menopauzie, szczególnie jeśli są one w dalszym ciągu poddawane terapii hormonalnej. Antydepresanty takie jak Prozac, Zoloft i zostały połączone z bólem piersi.

Primose oleju

Niektóre kobiety zdecydować się olej wiesiołka, zawierający GLA lub gamma-linolenowy, który jest kwasem tłuszczowym. Może to zrównoważyć kwasów tłuszczowych w komórkach kobiety, że jeśli niesymetryczne, mogą być przyczyną wrażliwości piersi. Kwasu linolenowego Gammo Uważa się zmniejszać wrażliwość piersi oraz do przywracania równowagi kwasów tłuszczowych. Pierwiosnka jest w kapsułce. Skonsultować się z ziołowych i lekarza specjalisty, aby ustalić odpowiednią dawkę.

Dysplazję chorób piersi / Mężczyźni z problemami

Według dr Hannah Brooks, ból i wrażliwość piersi może być spowodowany przez stan dysplazji sutka lub zaburzenia równowagi hormonalnej. Sandhya Pruthi, MD z Mayo Clinic, wyjaśnia, że ​​dysplazję chorób piersi jest stosunkowo częste i łagodne. Kobiety, które mają ten stan mają lumpy, ból piersi. Ona zaleca, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli ból występują w jednym określonym obszarze piersi, a jeśli ból nie zmieniają się (cykliczne) z cyklu miesiączkowego. Jeśli występują absolutorium z sutków, zasięgnąć porady lekarza.
Mężczyźni mogą zachorować na raka piersi, zbyt; Jednakże, wrażliwość piersi niekoniecznie objawów raka piersi. Zgodnie z Mayo Clinic (Zobacz Zasoby dodatkowe), ludzie, którzy mają raka piersi, zazwyczaj mają jedną lub więcej z następujących objawów: masa piersi, brodawki lub krwawe absolutorium sutek zwinięcia. Wrażliwość piersi nie jest wymieniony jako objaw choć powyższe objawy mogą również powodować ból piersi.

Ciąża

Jeśli jesteś w ciąży, spodziewać piersi stać nadwrażliwość. Po urodzeniu, szczególnie jeśli karmienie piersią, Twoje piersi pozostaną dość wrażliwe. Początkowo może wystąpić pewien dyskomfort podczas karmienia, ale to zniknie w krótkim czasie.

Nadmierne obciążenie estrogen

Nadmiernej produkcji estrogenów (estrogeny nad obciążeniem) tuż przed okresem lub podczas przechodzenia przez menopauzę może spowodować ból, wrażliwych piersi. Nosić biustonosz i wspierającą cięcia z powrotem na ciebie, ponieważ spożycie kofeiny kawa i herbata i cola zawierają ksantyny metylowe, które mogą spowodować bolesność i tkliwość piersi.

Niższym ryzykiem dla Estrogen-Related nawrotu raka piersi

Niższym ryzykiem dla Estrogen-Related nawrotu raka piersi


Zastępca dyrektor medyczny American Cancer Society, dr Len Lichtenfield, powiedział, że około jedna trzecia kobiet po menopauzie rozwijać nowotwory piersi estrogen-receptor-negatywny. Życie organizacja Po Early Breast Cancer & ndash; lub życia ABC & ndash; doniesienia, że ​​ostatnie badania sugerują stosowanie tamoksyfenu estrogen-blokerów może obniżyć ryzyko nawrotów w obu ER-pozytywnych i ER-ujemnych chorych na raka piersi w krótkim okresie, ale może nie za długo termin.

Ponad połowa nowotworów piersi są "podsycane przez estrogen," zgodnie z National Cancer Institute, i nowotwory, które są albo "węzeł-ujemne" & ndash; tych, które nie rozprzestrzenił się na węzły chłonne i ndash; lub ER-ujemnych zostały myśli mieć korzystniejsze wyniki, strona internetowa notatki Życia ABC.

Trwa ryzyko nawrotu

Większość badań nawrotu raka piersi spojrzał na kobiety w zaledwie pięciu lat od zakończenia leczenia, mówi Życie ABC, ale znaczna liczba nawrotów raka piersi stało sześciu do 12 lat po leczeniu. Niektóre takie nawroty występują u kobiet uważano były na niskim poziomie ryzyka.
Mimo, że tamoksyfen zmniejsza ryzyko nawrotu raka piersi w ciągu pięciu lat leczenia, po pięciu latach nawrót raka piersi występuje z podobną częstością w obu wysokiego ryzyka i niskiego ryzyka kobiet, donosi Życie ABC, a przy użyciu tamoksyfenu dłużej niż pięć lat zwiększa ryzyko poważnego Efekty uboczne bez zmniejszenia ryzyka raka piersi. Tamoksyfen może zwiększać ryzyko zachorowania na raka macicy i skrzepy krwi, mówi, National Cancer Institute.

HRT i nawrotu raka piersi

Hormone Replacement Therapy obejmuje stosowanie estrogenu i progesteronu w leczeniu objawów menopauzy. Od 1997 do 1999 roku, szwedzcy naukowcy przyjrzeli wpływu HTZ na kobiety, które przeżyły raka piersi. Naukowcy mają przestrzegać kobiety na pięć lat, ale byli zmuszeni przerwać naukę po zaledwie dwóch lat, ze względu na wysoki wskaźnik nawrotu raka piersi. Dwadzieścia sześć z 434 kobiet miało nawrotu raka piersi po otrzymaniu leków hormonalnych, trzy-krotnie większe ryzyko ogólnie, donosi National Cancer Institute.The Kobiet Health Initiative, badania długoterminowego, który również wyglądał na HTZ, został opuszczony w 2002 roku Po terapii estrogenem i progestyną stwierdzono zwiększenie ryzyka raka piersi i choroby serca mówi NCI.

Poziomy tamoksyfenu i estrogenów

Badanie opublikowane w numerze z marca 2008 roku "Cancer Epidemiology, biomarkery & amp; Zapobieganie" poinformował, że w przypadku nawrotu raka piersi, wysoki poziom krążących estrogenów stwierdzono, niezależnie od tego, czy kobiety zostały poddane estrogeny blokują leczenia przeciwnowotworowego. Tych z nawrotem miał dwa razy więcej estrogenów we krwi, jak kobiety, które pozostały wolne od raka, donoszą naukowcy.
Estrogen powoduje, że komórki raka piersi, aby dzielić i mnożyć, według dr Jennifer Wu z Lenox Hill Hospital na Manhattanie w Nowym Jorku, ale wyniki badań nie oznaczają, że tamoksyfen lub inhibitory aromatazy nie są użyteczne: Wyniki uzasadniają ich zastosowanie, ona mówi, ale wskazuje, że konieczne jest dawkowanie może zmieniać się zależnie od ciężaru i innych czynników.

Estrogen i tłuszczu

Profesor Cheryl Rock z Uniwersytetu Kalifornijskiego prowadził badania poziomu estrogenu. Tkanka tłuszczowa produkuje estrogeny, i Rock uważa, że ​​dieta i ćwiczenia mogą pomóc obniżyć poziom estrogenu, zmniejsza ryzyko nawrotu raka piersi.
"Kiedy ludzie z nadwagą," Rock powiedział, poziom insuliny stłumić białko, które pomaga estrogen pracować lepiej.
Inne badanie, przeprowadzone przez Rowan T. Chlebowskiego i jego kolegów na Uniwersytecie Kalifornijskim w 2005 roku, okazało się, że dieta niskotłuszczowa może zmniejszyć ryzyko nawrotu raka piersi. Największa korzyść, jednak zaobserwowano u kobiet z guzami ER-ujemnych. Ryzyko nawrotu obniżono o 42 procent u tych kobiet, a kobiety, która cierpiała na nowotwory ER-dodatnie zobaczył małą redukcję ryzyka. Chlebowski powiedział czynniki inne niż stowarzyszenia estrogenów raka muszą odgrywać rolę w nawrotu raka piersi.

Zmieniających Komunikaty o Soy

Kobiety z rakiem piersi były kiedyś powiedział unikać pokarmów sojowych, takich jak edamame, mleko sojowe i tofu, ponieważ wierzono, że w soi izoflawony naśladował estrogenów w organizmie i może stymulować wzrost komórek raka piersi.
Zarejestrowany dietetyk Sally Scroggs mówi: "Przeszliśmy od mówiąc bez soi na raka piersi" do "To nie będzie bolało," na "To może pomóc."
National Cancer Institute i Departament Obrony USA sfinansowała badanie 5000 chińskich kobiet, które otrzymały mastektomii. Okazało się, że kobiety, które jadły najwięcej białka sojowego w ciągu czterech lat miał 29 procent obniżone ryzyko śmierci z powodu raka, a 32 procent zmniejszył ryzyko nawrotu raka piersi. Doszli do wniosku, że od 9,5 do 11 gramów białka sojowego dziennie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka.
Sojowe może rzeczywiście konkurować z receptorów estrogenowych i zmniejszyć zarówno zdolność estrogenów do stymulowania komórek raka piersi i produkcję estrogenów ogólnej badacze teoretycznie. Naukowcy stwierdzili, że wapń, błonnik, kwas foliowy i białka w soi może przyczynić się do zmniejszenie ryzyka nawrotu raka piersi.
Scroggs mówi, że kiedy ludzie jedzą więcej białka sojowego, oni mogą jeść mniejsze ilości innych produktów, takich jak czerwone mięso.

Jak leczyć tkliwość piersi Korzystanie Strona główna zadośćuczynienie

Jak leczyć tkliwość piersi Korzystanie Strona główna zadośćuczynienie


Tkliwość piersi może się zdarzyć z wielu powodów. Jeśli kobieta jest w ciąży lub jeśli ona ma jej cykl menstruacyjny, może wystąpić bolesność i tkliwość piersi. Dieta, żywienie, hormony, zachowując wodę i nadmiar masy ciała może również powodować tkliwość piersi. Jeśli kobieta jest o tkliwość piersi cały czas, torbiele Fibro może być przyczyną. Gdy torbiele Fibro są powodem czułości może być guzki w piersi i należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku innych, mniej poważnych przyczyn tkliwość piersi, są rzeczy można zrobić w sposób naturalny z domu do złagodzenia bólu.

Instrukcje

1 miejsce kilka liści surowej kapusty na piersiach i przykryć ręcznikiem. Pozostawić na około i godzina i tkliwość i bolesność piersi ułatwi ciągu co najmniej trzy godziny. Pokrycie liście kapusty z ręcznikiem jest opcjonalne. Możesz pokryć kapustę z czymkolwiek chcesz lub nie obejmuje ich w ogóle.

2 Weź worek lodu, kruszony lód jest najlepiej, owinąć worek lodu w ręcznik i umieścić na piersi. Jeśli dona € ™ t mieć worek lodu umieścić kilka w torbie zamrażarki i dona € ™ t zapomnij owinąć ręcznikiem. Podczas układania z workiem lodu na piersi, spróbuj znaleźć wygodną pozycję i pobyt w ten sposób. Staraj się nie poruszać. W ciągu godziny tkliwość i ból zniknie.

3 Użyj mielone siemię lniane w żywności lub napojów. Dodaj około 1 łyżeczki. nasion lnu ziemi w cokolwiek jeść ani pić. Całe siemię lniane nie jest strawne więc chcesz szlifować go w edytorze blendera lub żywności. Możesz dodać siemię lniane uziemienia do jogurtu, białko trzęsie, kasze lub cokolwiek chcesz. Zachować wszelkie mielone siemię lniane w zamrażarce, czekając być ponownie wykorzystane.

4 Za pomocą poduszki elektrycznej lub podgrzewany ręcznik i miejsce na piersi, aby złagodzić ból. Zostaw podgrzewany kompres na 15 do 20 minut w czasie, lub dopóki nie złagodził ból z tkliwość piersi.

Wskazówki:

 • Zastosuj olej Witamina E do piersi codziennie złagodzić ból.
 • Zdobądź więcej wapnia i selenu w diecie.
 • Znaleźć biustonosz, który wygodnie podtrzymuje piersi. Idąc bez stanika zbyt często może im więcej ofert i ból.
 • Schudnąć, jeśli trzeba. Nadwaga może uczynić piersi boli bardziej.
 • Pić herbaty ziołowe codziennie. Herbaty ziołowe mogą pomóc wypłukać systemu i może pomóc zmniejszyć obrzęk i bolesność piersi.
 • Użyj więcej produktów sojowych w żywności. Soja zawiera izoflawony, które mogą zmniejszyć tkliwość piersi.
 • W przypadku wystąpienia silnych tkliwość piersi i ból, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Może to być powodem do niepokoju, ponieważ może masz torbiele włóknisto lub raka piersi.

O piersi Lump Leczenia

O piersi Lump Leczenia


Grudki piersi występują, gdy istnieje zgrubienie lub obrzęk piersi. Niektóre z nich są spowodowane dysplazję zmian, co oznacza, że ​​zmiany w tkankach. Są one niczym się zbyt zaniepokojony. Mogą one również być spowodowane przez worków napełnionych mleka i zakażenia, co jest powszechne w nowych karmiących matek. Jeśli boli piersi, krew może zebrać się w obszarze posiniaczone, powodując guzek. Obrzęk może być również wynikiem gromadzenia tkanki tłuszczowej o nazwie Tłuszczak. Grudki być najbardziej dotyczy to spowodowane rakiem sutka. Zgodnie z Mayo Clinic, blisko 85 procent guzków piersi nie są nowotworowe. Ale to jest niezbędne na leczenie, ponieważ tylko lekarz może stwierdzić, czy guzek jest łagodny.

Zmiany fibrocystic

Dysplazję zmiany zdarzają się u kobiet w wieku rozrodczym. Są one uważane za normalne i nie zwiększać prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi. Jednak oni sprawiają, że trudno określić, czy dowolnych brył są niebezpieczne. Lekarz może zalecić korzystanie over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen. Terapia hormonalna, takich jak tabletki antykoncepcyjne także dążyć do zmniejszenia nierówności. Można również zauważyć spadek ich jedząc więcej błonnika i mniej tłuszczu, pobyt z dala od czekolady i kofeiny i dodając kompleks witaminy B, wiesiołka lub witaminę E w codziennym reżimu.

Ostrzeżenie

Należy udać się do lekarza, jeśli masz podejrzany guzek piersi. Obejmuje to jeśli znajdziesz nowych grudek podczas samodzielnego egzaminu lub jeśli nie ma siniaki na piersi, nawet jeśli nie zostało rannych. Szukać także leczenie, jeśli skóra piersi jest pomarszczona lub ma dołeczki, przypominające skórkę pomarańczową. Sprawdź swoje sutki jeśli przeżywa guzki piersi. Jeśli są one niezwykle zwrócili się do wewnątrz lub masz do czynienia z absolutorium, udać się do lekarza. Jest to niezbędne, aby dostać się do jednego wkrótce jeżeli rozładunek jest różowo lub krwawe.

Lumpektomii

Jeśli guzek piersi jest wynikiem infekcji lub raka piersi, lekarz może zalecić operację. Lumpektomii lub częściowej mastektomii usuwa guz i kilka okolicznych tkanek, co pozwala zaoszczędzić tyle piersi, jak to możliwe. Pierwszym krokiem jest chirurgiczne usunięcie raka i zbadanie węzłów chłonnych pod pachą. Następnym krokiem jest poddawane obróbce przed promieniowaniem.

Usunięcie piersi

Prosty lub całkowite mastektomii jest wtedy, gdy piersi musi być usunięty, ale nie jest rakiem występuje w węzłach chłonnych. W tej procedurze, lekarz usuwa całą piersi, obejmujące brodawki i skóry wokół brodawki. Zajmuje dwie godziny lub mniej do zabiegu, jeśli piersi nie jest odbudowany. Pacjent może wrócić do domu po jednym lub dwa dni w szpitalu.

Modyfikowany rodnik mastektomii bardziej drastyczne i polega na usunięciu całej piersi, a większość z węzłów chłonnych w obszarze pod pachami. Zazwyczaj jest korzystnym rozwiązaniem, jeśli jest duży guz i jeżeli rak został przeniesiony do węzłów chłonnych. Chirurg spędzić dwóch do czterech godzin po zabiegu i jak prosty mastektomii, trzeba będzie spędzić jedną lub dwie noce hospitalizowanych.

Lekarze mogą zdecydować się na mastektomii jeśli oszczędzające skórę będą natychmiast rekonstrukcji piersi. W tej operacji, to usunąć całą pierś, ale pozostawiają skórę nietknięte. Wtedy może odbudować piersi w tym samym czasie. To może trwać od dwóch do ośmiu godzin i wymaga pobytu w szpitalu do czterech dni.

Leczenie lekiem

Jeśli nowotworową guzek piersi jest duża, lub dołączone do mięśni w ścianie klatki piersiowej, lekarz może zalecić chemioterapię przed operacją. Ponadto, po operacji, czy są komórki rakowe, które rozprzestrzeniają się poza piersi, lekarz może chcieć, aby poddać się leczeniu z powodu narkotyków, aby je zabić. Chemo znajduje się w postaci tabletek lub przez IV.

W przypadkach, o lumpektomii, spodziewać się poddać radioterapii, która wykorzystuje silne promieniowanie rentgenowskie na zmniejszenie się guzów i zabić raka. Onkolog również polecić taki przebieg leczenia, jeśli istnieje wiele węzłów chłonnych zawierających komórki nowotworowe czy nowotwór sutka jest duża w czasie mastektomii.

Ból piersi i barku

Duża piersiach kobiety czasami odczuwać ból piersi ze względu na wagę i rozmiar swoich piersi, mówi Mayo Clinic. Jest to zwykle towarzyszy ból w ramionach, szyi i do tyłu i może być zwolniony z odpowiednią dopasowaną bra lub operacji w ekstremalnych przypadkach.

Ból barku

Ból barku może się pogłębić, jeśli kobiety z dużym biustem nie mają odpowiednio-wspierającego biustonosz. Ramiączka biustonosza kopać boleśnie w ramiona, jeśli rozmiar zespół jest zbyt duża i zbyt mała Rozmiar miseczki według HerRoom.com.

Ból piersi

Nieprawidłowe biustonosz rozmiar zespół może powodować fiszbiny kłuć piersi i zbyt duży rozmiar pasma spocznie na dnie piersi, a nie klatki piersiowej, pozostawiając piersi posiniaczone i bolesne.

Bra Fitting

Kobiety doświadczają bólu piersi i ramion powinny być wyposażone w biustonosz w sklepie bielizna i być przygotowany do spędzić trochę więcej pieniędzy na biustonosz wysokiej jakości, który zapewnia wsparcie, którego potrzebują.

Biustonosz Koszyk

Biustonosze do pełnych-zorientowali kobiet powinna mieć szerokie ramiączka i szersze pasmo z tyłu do dodatkowego wsparcia.

Plastyka piersi

Kiedy dobry biustonosz jest po prostu nie na tyle niektóre kobiety wybierają zabiegu redukcji piersi dla stałego zwolnienia z bólu. To poważnej operacji, tak każda kobieta, biorąc pod uwagę procedurę należy porozmawiać z lekarzami, aby wiedzieć, czego się spodziewać i rozumieją ryzyko.

Informacje o tkliwość piersi wskutek tarcia o piersi

Jeśli biustonosz nie pasuje prawidłowo lub są niedostatecznie przewodów w dole biustonosz, że ślizgały się i Jab ci, to na pewno może spowodować ból i podrażnienia piersi. Ponadto, jeśli masz na sobie materiał, który działa drażniąco na piersi, co powoduje tarcie i spowoduje czułości.

Nypel Jogger w

Twoje sutki mogą stać się bardzo bolesne w wyniku tarcia lub szkody, zgodnie z Drugs.com. Sutek Jogger jest określenie swędzące, podrażnione sutki, które wynikają z tarcia z ubraniem, które często doświadczają biegaczy długodystansowych. Przetarcia brodawek powoduje ból, a czasami zapalenie skóry.

Rozszczepienie

Gdy wystąpi brodawki Jogger, nie istnieje rozszczepiania sutka. Mężczyźni mogą go jak również kobietom doświadczyć. Wszystko, co może powodować tarcie, w tym szorstkim materiałem lub logo na koszulce, może prowadzić w tym stanie, który nazywany jest również brodawki Raver, w sutek ogrodnika i brodawka biegacza.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Przykryć sutki z wazeliną i taśmy chirurgicznej przed rozpoczęciem systemem lub wykonywania, aby temu zapobiec, zgodnie z Commonsportsinjuries.com. Kolejna propozycja to nosić kamizelkę, która działa wyeliminować niektóre ścieranie, które występuje podczas noszenia odzieży, która jest wykonana z włókien syntetycznych.

Nosić biustonosz

Nie ma na sobie biustonosz może spowodować piersi stają się podrażniona i boleśnie przetargu zwłaszcza jeśli Twoje piersi są wielokrotnie ocierania materiału, który jest nubby, szorstkie i surowe. Nosić stanik.

Brak wsparcia może spowodować, Trauma

Podejmowanie czynności sportowych, bez noszenia wspierającego biustonosz może spowodować tarcia agonii, a także poddając swoje piersi, aby za dużo skacze i urazy, które mogą spowodować przetargowych piersi.

Jak zrobić piersi Mniejsza

Jak zrobić piersi Mniejsza


Jeśli chcesz mniejsze piersi, jesteś częścią rozwijającego się segmentu kobiet, którzy są zmęczeni roznosić dodatkowym obciążeniem, który czerpie wiele niechcianych wiadomości. Niestety, ponieważ coraz więcej kobiet ma większe piersi, nie wiele uwagi poświęca się tych, którzy chcą zmniejszyć ich rozmiar piersi. Jednak istnieją sposoby, aby Twoje piersi wyglądają mniejsze w każdym calu.

Instrukcje

1 Stosować dwa biustonosze. Wiele kobiet z dużym biustem uciekać się do tej taktyki. Nie tylko dają dodatkowe windy, ale również w piersi ciągnie i sprawia, że ​​wyglądają mniejsze. Po pierwsze, jest to trochę niewygodne, ale po pewnym czasie zaczyna się normalne.

2 Pobierz biustonosz minimalizacji. Te biustonosze są zaprojektowane tak, aby pociągnąć w piersiach i sprawiają, że wyglądają mniejsze. Dobry będzie osiągnąć ten wyczyn, a także daje naprawdę dobre windy. Bądź gotów wydać na to ani grosza ładny choć.

3 Sprzedam biustonosz, który pasuje. Wiele kobiet, zwłaszcza te z dużym biustem, chodzić z ugięcia profili, które pojawiają się większe, ponieważ są one na sobie niewłaściwy rozmiar biustonosza. Więc zmierzona i kupić w piersi, że pasuje do Ciebie prawidłowo. To sprawi, że wyglądają mniejsze i bardziej naturalne.

4 Czy ćwiczenia klatki piersiowej. Mięśnie klatki piersiowej połączone z piersi może być podniesiony poprzez ćwiczenia, które koncentrują się na tym obszarze, takich jak podnoszenie ciężarów, push-up i pull-up. Mocniejsze mięśnie te są mniejsze piersi będą wyglądać.

5 Pobierz chirurgii plastycznej. Piersi, które są tak duże, że boli plecy można rozwiązać poprzez zabiegu. Oczywiście, to powinno być ostatecznością. Jednakże jest najbardziej trwały sposób do zmniejszenia rozmiaru piersi.

Wskazówki:

 • Spróbuj kilka rzeczy, aby zmniejszyć rozmiar piersi przed koncentrując się tylko na jednym.
 • Jeśli Twój rozmiar biustu jest przyczyną bólu fizycznego i uniemożliwia angażowanie się w życie, należy skonsultować się z lekarzem.

Menopauza i Ból piersi

Menopauza i Ból piersi


Jeśli kobieta przeżywa zmiany i wahania hormonów, które występuje w trakcie menopauzy, może ona wystąpić bóle piersi. Bolesność piersi, wrażliwość, a nawet obrzęk są jednym z objawów menopauzy. Jeśli bolesność piersi występuje sporadycznie, uznaje się to za ból cykliczna. Pamiętasz, jak Twoje piersi boli gdy po raz pierwszy udał się przez okres dojrzewania? Menopauza to później-w-życiu wersja, ale zamiast rozpocząć swoje życie na reprodukcję jesteś kończąc go.

Cykliczny

Mayo Clinic zauważa, że ​​badacze medyczne nie wskazali dokładnego hormonu nieprawidłowości, które jest odpowiedzialne za cykliczne bóle piersi, ale większość kobiet doświadcza go. Hormony sprawiają gruczołów tkanek w swojej puchnąć piersi. Gdy Twoje piersi powiększyć, tkanki włókniste są rozciągnięte. Jeżeli tkanki są rozciągnięte, może to prowadzić do czułości i bolesność według Healthline.com. Hormony są na pełnym gazie podczas peri-menopauzy i klimakterium, więc mogą pojawić się jeszcze bardziej poważny ból piersi, niż wtedy gdy przechodzi okres dojrzewania lub kilku pierwszych miesięcy ciąży.

Torbiele

Nieregularne hormony, które są powszechne w okołomenopauzalnym i kobiet w okresie menopauzy, mogą spowodować nierówne, przetarg, nienowotworowe torbiele rozwijać. Torbiele te są wypełnione płynem. Jeśli nadal miesiączkować, choćby sporadycznie, można zauważyć, grudki i bolesność więcej tuż przed miesiączki

Retencja wody

Kobiet w okresie menopauzy mają tendencję do zatrzymywania płynów, co jest kolejnym efektem zmianami hormonalnymi. Retencja wody może mieć piersi większe i sorer. Niektóre kobiety twierdzą, że problem ten staje się o wiele gorzej w okresie menopauzy; Inni autorzy opisują, że produkt staje się mniej problematyczne. Dr John Lee wyjaśnia, że ​​za dużo estrogenów i progesteronu wystarczających ilości może spowodować dysplazję piersi. Lee zaleca przyjmowanie witaminy E i witaminy B6, aby zapobiec tkliwość piersi, a on zaleca również przy użyciu naturalnego progesteronu.

Leki

Niektóre leki, takie jak leki przeciwdepresyjne Zoloft i Prozac, uczyni Twoje piersi ból. Jeśli jesteś w trakcie hormonalnej terapii zastępczej lub hormonalnej terapii zastępczej, może to spowodować wrażliwość piersi, ponieważ wprowadzamy estrogenów i progesteronu w organizmie. Estrogen zwiększa tkanki piersi, natomiast progesteron powoduje zatrzymywanie wody i rozciąganie tkanki piersi i wynikające bolesność.

Poziom estrogenów

Jeśli stężenie estrogenów są rakieta podczas peri-menopauzy, jak udać się do menopauzy, jest to uważane dominacji estrogenu lub przeciążenie i może naprawdę piersi ból. Upewnij się, że masz na sobie biustonosz, który daje dobre wsparcie. Niektóre znaleźć ulgę poprzez zmniejszenie spożycie kofeiny, co wydaje się również, aby pomóc, jeśli chodzi o zapobieganie lumpy, dysplazję piersi. Kawa, cola i herbata zawierają metyloksantyny, które mogą powodować nadwrażliwość piersi, według Isoflavones.info/breast-tenderness.php.

Jakie są przyczyny bolesność piersi?

Ból piersi może być cykliczne lub nie cykliczne. Cykliczne bóle piersi opiera się na cyklu reprodukcyjnego: dojrzewania, miesiączki, ciąży i okołomenopauzalnego i menopauzy. Niecykliczny ból piersi oznacza, że ​​ból nie jest związana z hormonami, ale spowodowane urazem.

Dysplazję piersi

Dysplazję chorób piersi nie jest niczym niezwykłym. Choć może to być bolesne, jest to warunek łagodne, według dr Sandhya Pruthi z Mayo Clinic. Jeśli Twoje piersi są fibrocystic, mogą być nierówne i ból. Warunek ten jest hormonalnie związane i powinny wosk i słabnąć z cyklu. Jednak, jeśli występują to cały czas (nie) i cyklicznego jeśli ból jest w jednym obszarze, dr Pruthi zaleca omówić to z lekarzem.

Wielka Wskaźnik Aktualnie na

Jak ciało kobiety przygotowuje się do miesiączki, to jest czas, że jest najbardziej narażone na cykliczny ból piersi. Niektóre kobiety rzeczywiście może powiedzieć konkretnie, kiedy dochodzi do owulacji w oparciu o odczucia, które czują, że w ich sutki i piersi. Kiedy kobieta jest o tego rodzaju bólu związanego hormonalnie cykliczna piersi, ból jest zazwyczaj w obu piersi; jednak jedna pierś może trochę boleć bardziej niż inne. Bolesność zwykle ustępuje po rozpoczęciu miesiączki.

Ciąża

W początkowych stadiach ciąży, Twoje piersi mogą się naprawdę bolesne. W rzeczywistości, bolesność piersi jest jednym z pierwszych wskaźników, że dziecko jest w drodze. Kiedy po raz pierwszy rozpocząć karmienie piersią, Twoje piersi będą bardzo bolesne, ale to zniknie w krótkim czasie. Gdy poziom estrogenu wysokie, gdyż są one w czasie ciąży, to tworzy delikatne, ból piersi.

Estrogen przeciążeniem

W rzeczywistości, jeśli poziom estrogenów jest zbyt wysoki, co czasami zdarza się podczas peri-menopauzy, może to doprowadzić do dominacji estrogenu i Twoje piersi mogą być tak delikatne i obolały, że nie można stać się ich dotknąć. Unikaj napojów, takich jak kawa i cola, które zawierają metyloksantyny, bo to będzie jeszcze bardziej piersi obolałe. Metyloksantyna prosi rozszerzenie naczyń krwionośnych, a to powoduje, że tkanki piersi, aby rozszerzać, według dr Dixie Mills i Womentowomen.com.

Nierównowaga kwasów tłuszczowych

Jeśli kobieta ma zaburzenia równowagi kwasów tłuszczowych w jej komórkach może to uczynić piersi bardziej wrażliwe na hormony, zgodnie z Mayo Clinic. Niektóre kobiety podejmują primrose kapsułki oleju bolesność piersi przeciwdziałać. Olej ten zawiera kwas gamma-linolenowy, który jest kwasem tłuszczowym, i uważa się, że przyjmowanie olej z pierwiosnka zmniejszy wrażliwość piersi, ponieważ przywraca równowagę kwasów tłuszczowych w organizmie.

Dla Cykliczny

Jeśli kobieta ma torbiele piersi lub urazu piersi lub po operacji piersi wszelkiego rodzaju, może to spowodować ból i nie jest związane z hormonami. Czasami ból, który manifestuje się w piersi jest z innego miejsca, takie jak stawów, mięśni, klatki piersiowej i serca.

Lek może być zainstalowane

Należy pamiętać, że niektóre leki mogą powodować ból piersi, w tym leków przeciwdepresyjnych Zoloft i Prozac. Jeśli jesteś w trakcie HTZ (hormonalnej terapii zastępczej), to może twoje piersi ból. Estrogenów i progesteronu w medycynie jest to, co powoduje, bolesność piersi, tak jak te dwa hormony tak naturalnie, gdy byłeś młodszy i ma regularne miesiączki i ciąży.

Jakie są przyczyny bólu piersi u kobiet?

Ból piersi u kobiet może być cykliczny, co oznacza, że ​​jest to spowodowane przez hormony i upraw w stosunku do miesiączki lub w okresie okołomenopauzalnym i menopauzy. Jednak niektóre ból piersi jest noncyclical i nie związane z hormonami. Ból piersi jest bardzo powszechne. Występuje w 70 procent mężczyzn. Mastalgia, bóle sutka, może występować w jednej lub obu piersi, a czasami to uderza w rejonie pod pachami, albo pod pachami ciała.

Hormony

Piersi mogą zwiększyć rozmiar i stać się ból, przetarg i nierówne powodu estrogenów i progesteronu, z których oba są żeńskie hormony. Hormony te kopać na wysokich obrotach, kiedy jest czas dla kobiety miesiączki. W okresie menopauzy, hormony te mogą stać się nieregularne; Kobieta może mieć zbyt dużo jednego i nie tyle z drugiej, lub odwrotnie. Może to powodować ból piersi, cykliczny, który rozwiązuje się, gdy kobieta menstruates lub przestaje miesiączkować, kiedy w ogóle.

Zatrzymanie płynów

Mayo Clinic wyjaśnia, że ​​tkanki gruczołowej w piersiach robi się coraz większy z powodu tych hormonów. Progesteron powoduje zatrzymanie płynów, a to ciągnie piersi, które boli. Większość wody jest utrzymywana w piersiach i brzuchu. Womenandinfants.org wskazuje, że progesteron, który jest produkowany przez organizm, kiedy występuje owulacja, stymuluje wzrost i rozwój komórek produkujących mleko w piersi kobiety, która może uczynić Twoje piersi obolałe i wrażliwe, a także większe.

Ból fibrocystic

Według Imaginis.com, jeśli kobiece piersi boli i są nierówne i grube, to może być ze względu na dysplazję zmian. Stan ten może się utrzymywać aż kobieta staje się w pełni menopauzie.

Hormonalna terapia zastępcza

Dr Dixie Mills z Womentowomen.com zauważa, że ​​kobiety, które są poddawane hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) może odczuwać ból piersi i ból. Wynika to z syntetycznych hormonów, że kobieta jest z natury.

Nieciągły

Nieciągły ból piersi nie jest tak powszechne jak cykliczny ból piersi. Ten typ bólu zwykle występuje u kobiet w wieku pomiędzy 40 a 50. Ten ból jest spowodowany przez uraz lub zranienie piersi, takie jak w trakcie biopsji piersi. Ten typ bólu nie wskazuje na raka piersi; jednak byłoby wskazane, aby poinformować lekarza, czego doświadczamy.

Costochondritis

Costochondritis jest inna forma niecykliczną ból piersi. Ból w rzeczywistości nie występuje w piersi, choć może to ochotę. Jest to ból stawów, które jest pochodzące od środka klatki piersiowej i na obszarach, gdzie mostka i żebra łączące. Costochondritis powoduje pieczenie w piersiach. Może to nastąpić z powodu słabej postawy lub starzenia.

Diuretyki

Jeśli ból piersi jest tak intensywne, że nie jest to przeszkadzające w życiu, lekarz może przepisać leki moczopędne. Są to "pigułki wody" i pomoże usunąć nadmiar płynów z organizmu, które zaostrza ból piersi.

Jak Uwolnić przekrwione piersi od odstawienia

Jak Uwolnić przekrwione piersi od odstawienia


Podczas odstawieniu swoje dziecko poza mlekiem z piersi, nawet jeśli karmisz go od piersi, rzadziej, wy ciało nadal produkować tyle mleka, jak to miało miejsce, zanim zaczął odstawieniu. Ten nadmiar powoduje obrzęk produkcja mleka z piersi, które mogą być bardzo bolesne. Można zwolnić przekrwione piersi od odstawienia w wielu różnych sposobów, które będą także Państwu ulgę w bólu i czułości.

Instrukcje

1 Rozpocznij odstawieniu stopniowo. Kiedy po raz pierwszy rozpocząć odstawieniu, zastąpić jeden lub dwa w tygodniu karmienia piersią z butelką. To pozwala organizmowi powoli zmniejszyć produkcję mleka, a także pomaga zapobiegać piersi staje się zbyt boleśnie przekrwione.

2 Kontynuuj, aby zwiększyć butelki karmienia. Tydzień po tygodniu wymienić dodatkowo jeden lub dwa karmienia piersi z butelką. To spowoduje, że produkcja mleka zmniejszyć jeszcze bardziej, co skutkuje mniejszą przypadkach bolesnego obrzęku.

3 Zastosuj zimne okłady. Chłód kompresów pomaga zmniejszyć obrzęk przekrwienia w piersi. Umieścić w zamrażalniku na 10 minut w celu oziębienia ich, a następnie umieścić kompresu na piersiach przez 10 do 15 minut bezpośrednio po karmieniu.

4 Załóż biustonosz sportowy. Biustonosze sportowe oferują więcej wsparcia niż zwykłe biustonosze i karmiących biustonosze. Ten dodano wsparcie pomaga zmniejszyć ból i tkliwość spowodowanych przekrwienia.

5 Pij 8 uncji z szałwii herbaty dwa do trzech razy dziennie. Sage zawiera fitoestrogeny, naturalną formę estrogenu, który przyczynia się do zmniejszenia dostaw mleka organizmu.

Wskazówki:

 • Zawsze przechowywać swoje zimne okłady w lodówce. W ten sposób, że są gotowe do użycia w razie potrzeby.
 • Zawsze należy stosować podkładki opieki. Twoje piersi nadal wyciek mleka podczas karmienia piersią. Po założeniu biustonosza sportowego, umieścić klocki opieki nad sutkami na wchłonięcie wyciekającego mleka.
 • Nigdy nie ignoruj ​​gorączkę. Jeśli engorged piersi połączone z gorączką ponad 101 stopni Celsjusza, może to być oznaką infekcji, i trzeba skorzystać z pomocy lekarskiej.

Jak dbać o dysplazję Piersi

Dysplazję piersi są bolesne przewlekłą chorobą (zwany również, nieco myląco, choroba) wpływa do 60 procent amerykańskich kobiet. Stan powoduje, że piersi czuć lumpy lub lepki. To wydaje się pogarszać w trakcie cyklu miesięcznego kobiety i może być opisany jako pieczenie, które sprawia, że ​​nawet najmniejszego dotyku boli.

Istnieją pewne środki kobiety mogą podjąć, aby złagodzić dyskomfort dysplazję piersi, z których niektóre są tak proste, jak unikanie kilka potraw.

Instrukcje

1 Zmień swoją dietę. Wszystko zapalny lub kwaśne, takie jak kofeina, herbaty, czekolady, soku pomidorowego, pogorszy torbiele w piersiach i doprowadzić do ich bardziej bolesne. Dr Dixie Mills, FACS, kobiet do kobiet zaleca po niskiej zawartości tłuszczu, niskie biały cukier / mąka, niski alkohol / kofeina, wysokiej warzyw dieta. Dieta jest tak samo, jak zalecane dla osób z kwaśnym refluksem, więc jeśli potrzebujesz prosty plan diety, spójrz na to.

2 nosić biustonosz snu. Piersi są często bardzo delikatne w nocy i spać odbędzie stanik je blisko ciała i zapobiec bólowi.

3 Użyj hormony. Ponieważ torbiele w piersiach silnie reagują na wahania hormonalne, MedicineNet.com stwierdza, że ​​wiele kobiet znaleźć ulgę w drodze pigułki antykoncepcyjnej lub używając Nuva-Ring lub inny hormonalne leki antykoncepcyjnej.

4 Weź paracetamol lub inny lek przeciwbólowy w razie potrzeby i zgodnie z zaleceniami lekarza.

5 Czy regularne egzaminy piersi wykonywane przez lekarza i wykonać własne comiesięczne egzaminy. Dysplazję piersi może to trudne do wykrycia raka piersi, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, co jest normalne dla własnych piersi. Zgodnie z Mayo Clinic, stan nie jednak zwiększyć szanse na raka piersi, chyba że inny nieprawidłowy wzrost komórek jest również obecny w piersiach.

Wskazówki:

 • Jeśli Twoje piersi są twarde bolesne torbiele, skonsultować się z lekarzem. Torbiele może trzeba opróżnić.

Vagifem Side Effects

Vagifem Side Effects


Vagifem jest leczenie estrogenów, które są dostępne tylko na receptę lekarza. Vagifem jest najczęściej stosowany u starszych kobiet, które doświadczają upuszczenie poziom estrogenów w wyniku menopauzy.

Wskazania

Vagifem służy do minimalizowania objawów menopauzy, z tym suchość pochwy, dopochwowe swędzenie i ból pochwy.

Wskazówki

Vagifem są dostępne jako czopki, które są wkładane bezpośrednio do pochwy. Umieszczenia tabletki w jednorazowy aplikatora, a następnie nacisnąć aplikator o ile to możliwe w pochwie. Nacisnąć tłok, aż tabletka została wstrzyknięta do pochwy, a następnie wyjmij aplikator.

Skutki uboczne

Skutki uboczne Vagifem obejmują bóle brzucha, bóle pleców, bóle głowy, narządów swędzenie, wysypka skórna, infekcje dróg oddechowych, krwawienie miesiączkowe i plamienia, nietypowe upławy i infekcje drożdży.

Rozważania

Skontaktować się z lekarzem, jeśli negatywne skutki uboczne Vagifem przewyższają korzyści z tego leku. Lekarz może być w stanie umieścić na innym leku, który jest lepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Ostrzeżenie

Nie należy Vagifem jeśli masz raka piersi, jeśli jesteś w ciąży lub masz zaburzenia krzepnięcia krwi. Przed podjęciem tego lub jakiegokolwiek innego suplementu estrogenów omówić te kwestie z lekarzem.

O menopauzy ból piersi

Jeśli jesteś w pełni menopauzie, co oznacza, że ​​przeszły pełny rok od ostatniej miesiączki, nadal występuje ból piersi może masz zapalenie piersi nazwie periductal zapalenie sutka.

Periductal Zapalenie

Niektóre menopauzie doświadczenie periductal zapalenie sutka, ponieważ ich przewody mleczne stały się stan zapalny. Objawy tej choroby obejmują absolutorium sutek; odsunięcie sutek; ból piersi; guzek w piersi i zapalenie przewodów, które otaczają otoczki według Womens-health.co.uk.

Fibrocystic

Możesz również dysplazję piersi. Jest to warunek łagodne. Jeśli miesiączka całkowicie przestała nie jesteś tak jakby mieć tego warunku może być jeśli nadal okołomenopauzalnym i nadal regularnie oglądam miesiączkować. Healthline.com wyjaśnia, że ​​warunek ten jest spowodowany przez hormony. Hormony, które są odpowiedzialne za nasze zdolności reprodukcyjnych tkanki gruczołowej powodować również do pęcznienia, co może sprawić, piersi boli.

Zablokowane Kanały

Zwłóknienie występuje wtedy, gdy jest przerost tkanki włóknistej, które mogą być spowodowane przez dominacji estrogenów lub przeciążenia według Womens-health-co.uk. Komórki we wspieraniu wzrostu tkanki piersi "i to powoduje dysplazję piersi. Kanały w piersi zwykle drenażu wydzieliny ale te kanały mogą zostać zablokowane, a kiedy to się stanie torbiele mogą tworzyć. Zazwyczaj ma miejsce przed rozpoczęciem pełnego menopauzy.

Rozciągnięte

Gdy tkanki piersi pęcznieje, może powodować tkliwość i ból, ponieważ tkanki włóknistej w piersi są rozciągnięte. Torbiele powstają, gdy płyn wypełnia grudek w kobiecych piersi.

Zatrzymanie płynów

Okołomenopauzalnym i menopauzy kobiety mają tendencję do zatrzymywania wody. Niedobór progesteronu prowadzi do zatrzymywania wody. Progesteron jest inny żeński hormon i występuje, gdy kobieta ovulates. Jeśli już nie ovulates lub jest owulacja tylko sporadycznie w okresie okołomenopauzalnym, płyn jest zachowana. Może to oferty, piersi i bolesne. Dr John Lee twierdzi, że dysplazję piersi wystąpić, ponieważ nie ma zbyt dużo estrogenów w organizmie kobiety, a za mało progesteronu. Sugeruje on, że u kobiet po menopauzie wykorzystać naturalny krem ​​progesteronu, aby temu zaradzić, jak również biorąc witaminę E i witaminę B6, którym mówi zapobiegnie tkliwość piersi.

Zapobieganie

Jeśli występują bóle piersi, rozważyć cięcia z powrotem na spożycie kofeiny, według Perimenopausesupport.com. Kobiety, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym na Duke University Medical Center odnotowano spadek ból piersi, kiedy wyciąć ich spożycia kofeiny. Nosić biustonosz 24/7, który jest wygodny dla Ciebie. To może zapewnić Państwu wsparcie, nawet podczas snu. Jednak biustonosz źle dopasowane mogą przyczynić się do bólu piersi.

Inne przyczyny

Jeśli pacjent przyjmuje terapię hormonalną, może to spowodować twoje piersi się ból. Jeśli pacjent przyjmuje leki, takie jak Zoloft i Prozac to także może przyczynić się do bólu piersi.

Metody masaż dla chorych na raka piersi

Masaż może być bardzo relaksujące i terapeutyczne leczenia chorych na raka piersi, chociaż mogą wymagać specjalnego traktowania. Istnieje masażystów, którzy zostali przeszkoleni w zakresie metod masażu, które w szczególności dotyczących kwestii fizyczne i emocjonalne, że pacjent może mieć raka piersi. Twój pracownik służby zdrowia, organizacje raka piersi lub raka piersi z grupy wsparcia mogą być w stanie polecić kogoś.

Rodzaje masażu

Masażu wykorzystuje się różne rodzaje ciśnieniem i w dotyku. To może być bardzo lekkie, co oznacza, masażysty delikatnie masaże tylko skórę, lub uznać głęboki masaż, gdzie terapeuta rzeczywiście manipulować głębszych warstw mięśni i tkanki. Terapeuta może po prostu pocierać lub udar skórę, lub może ona delikatnie ugniatać skórę między dłoniach. Metoda używa zależeć będzie od różnych rzeczy, w tym typu operacji raka piersi i wszelkich zabiegów jesteś mających na raka piersi.

Ona musi być ostrożny, aby uniknąć obszarów, które są nadal lecznicze od operacji raka piersi lub które mogą być podrażniona do leczenia z powodu raka piersi. Powiedz jej, że jeśli istnieje konkretny obszar, który nie należy masować. Niech terapeuta wiedzieć natychmiast, jeśli coś robi boli lub powoduje dyskomfort.

Jeśli jesteś w stanie mieć głęboki masaż, terapeuta użyje większej presji, będzie pocierać mocniej, i wykracza poza to, po prostu dotykając skóry. Ona może toczyć lub skompresować skórę i mięśnie, lub może zagnieść mocniej.

Pozycje Masaż

Masaż może być podany, gdy leżysz na stole lub usiąść na krześle. Jeśli dopiero niedawno przeszedł operację raka piersi, które mogłyby włączyć mastektomii i rekonstrukcji piersi, być może trzeba będzie zdecydować się na metody krzesła, zwłaszcza jeśli lekarz nie jest jeszcze co pozwala spać na brzuchu.

Jeśli jesteś w stanie mieć stół do masażu, terapeuta może umieścić poduszki w różnych częściach ciała, tak, że będą one wspierane lepiej i poczujesz się bardziej komfortowo. To do Ciebie, jednak poinformować terapeutę, jeśli są niewygodne lub potrzebujesz dodatkowego wsparcia.

Fotel do masażu odbywa się podczas siedzieć w specjalnym fotelu, który oferuje większe wsparcie dla twojego ciała. Zadaj terapeuty dla poduszek i innych urządzeń, aby ci wygodne, jeśli ich potrzebują.

Przed rozpoczęciem masażu, trzeba zauważyć, że terapeuta jest po rygorystycznych metod higieny. Chorych na raka piersi, zwłaszcza tych, którzy przechodzą chemioterapię lub napromienianie zabiegów, są bardziej podatne na infekcje.

Korzyści

Masaż może dostarczyć korzyści zarówno fizycznych i emocjonalnych. Na pewno czuje się bardziej zrelaksowany, a może nawet odkryć, że nie jesteś w tyle bólu.
Masaż może również pomóc z obrzękiem limfatycznym, gdzie płynie, który jest zwykle przeprowadzana przez kanał limfatyczny zamiast basenów w kończynie. Stwierdzono także, że masażu mogą zwiększać liczbę krwinek białych, które są często utracone w chemioterapii lub radioterapii.

Czy Sutki Hurt Gdy piersi rosną?

Istnieją dwa razy, gdy zdrowa kobieta doświadcza wzrost piersi. Za pierwszym razem, kiedy wchodzi się w okres dojrzewania. Uwalnianie hormonów żeńskich w tym czasie powoduje, że piersi rozwijać. Drugi raz jest, kiedy zajdzie w ciążę i piersi zaczynają produkować mleko. Wzrost piersi powoduje, że piersi, sutki i kiedyś otaczających tkanek, by stać się wrażliwe na dotyk. Obszar może swędzieć i rozwoju rozstępów, jak piersi, rozwinąć, a sutki zaszkodzi.

Pokwitanie

Początek dojrzewania może rozpocząć się już w wieku 7 lub 8. rozwój pąków piersi jest jedną z pierwszych oznak zbliżającego się dojrzewania. Tkanką piersi zaczynają pęcznieć i sutki zaczynają się rozszerzać. Może to spowodować sutki stać przetargu w dotyku i mogą boleć. Dobry biustonosz może pomóc w zapobieganiu otarcia i przetarcia brodawek przetargowych.

Rama czasowa

Rozwój piersi będzie nadal poprzez obecnie dojrzewania, aż osiągnie pełną dojrzałość w wieku około 17 lub 18 świąd, bóle i bolesne sutki związanych z okresem dojrzewania zwykle trwają tylko przez pierwszy rok.

Ciąża

Ciąża powoduje, że piersi rosną jak rozpocząć przygotowania do produkcji mleka. To może spowodować wzrost wielkości piersi nawet o dwa rozmiary kubki wraz z pieczenie, mrowienie lub pulsujący ból w piersi i sutki. Matki po raz pierwszy mają tendencję do bardziej wyraźny ból sutek i piersi niż kobiety o kolejnych ciąż.

Rozważania

Ból brodawki z powodu ciąży jest zazwyczaj najbardziej widoczne w pierwszym trymestrze ciąży i zazwyczaj znika w czasie drugiego lub trzeciego trymestru. Mimo, że jest to niezwykłe, niektóre kobiety w ciąży wystąpić obrzęk w kanałach odwadniających, które prowadzą z gruczołów mlecznych do brodawki. Może to spowodować sutki pozostać boleśnie wyprostowany.

Leczenie

Najlepszym sposobem leczenia chore lub obolałe sutki ze względu na wzrost piersi jest nosić dopasowane biustonosze prawidłowe. Przyczyni się to do wsparcia piersi i zapobiega bolesnym ocieraniu brodawki przeciw zewnętrznej odzieży. Niektóre kobiety ulgę przez moczenie w ciepłej wannie lub stosując ciepłą ściereczką nad ich sutki.

O Menopauza piersi Kruchość i grudek

O Menopauza piersi Kruchość i grudek


Jeśli jesteś okołomenopauzalnym i menopauzy organizm może reagować w podobny sposób, jak to miało miejsce, gdy jechaliśmy przez okres dojrzewania, a przede kiełkowania piersi, lub gdy jesteś w pierwszym trymestrze ciąży. Zarówno dojrzewania i wczesnej ciąży może spowodować boleśnie przetargu i nierówne piersi. Menopauza może też. Hormony, które są uruchomione w amok można kierować tkanki piersi i zrobić kobieta, bardzo niewygodne, tak bardzo, że nie może stanąć na nikogo dotykać jej piersi, nie mówiąc już leżeć na brzuchu.

Dysplazję piersi

Jeśli Twoje piersi przetargu, ból, a nawet lumpy możesz mieć dysplazję piersi, według HEALTHLINE. Hormony mogą nasilać ten warunek, nie jest rak. Jest częstym schorzeniem i nie jest uważane za chorobę.

Tkanki Swell i Hurt

Te same hormony, które kontrolują swój cykl menstruacyjny może być odpowiedzialny za puchnąć tkanki gruczołowej, więc zauważa HEALTHLINE. Gdy Twoje piersi puchną, to rozciąga tkanki włóknistej, co powoduje ból i tkliwość. Torbiele mogą rozwijać się w piersi z powodu tych hormonów, co może prowadzić w bryłach (torbieli) wypełnionych płynem. Te delikatne, lumpy torbiele są bardziej zauważalne przed miesiączki, a może być jeszcze bardziej widoczne, jeśli jesteś okołomenopauzalnym i hormony są w każdym miejscu. Torbiele nie nowotworowe, w większości przypadków. Są one na ogół łagodne.

Lumpiness i tkliwość może zwiększyć w okresie menopauzy

Womens-health-co.uk wyjaśnia, że ​​przerost tkanki włóknistej w piersi, które nazywa się zwłóknienia, lub wzrost komórek w piersiach "tkanek wspierających powoduje dysplazję piersi. Kanały w piersi, że normalnie drenażu wydzieliny zostaną zablokowane, a to tworzy torbiele piersi. Nie jest niczym niezwykłym, aby tak się stało do menopauzy kobiety i wiąże się z zmianami hormonalnymi. Zwiększenie lumpiness i tkliwość może się zdarzyć, gdy zbliża się menopauza.

Periductal Zapalenie

Okresie menopauzy i po menopauzie może rozwijać infekcji piersi nazwie periductal zapalenie sutka. W takim przypadku przewody mleczne stają się stan zapalny. Objawy te obejmują rozwój guzek na piersi; zapalenie przewodów mlecznych w otoczkę, która jest skóra otaczająca brodawkę; absolutorium brodawki lub brodawki odsunięcie i ból piersi.

Retencja wody, hormony at War

Zatrzymywanie wody jest jednym z powodów, że piersi uzyskać ofertę. Ten problem może się nasilić w okresie menopauzy lub może rzeczywiście rozwiązać się sam w tym czasie. Różni się on z każdą kobietą, wg projektu Aware. Dr John Lee zauważa, że ​​dysplazję piersi są często wynikiem zbyt dużej ilości estrogenu, a za mało progesteronu, który jest jednym z hormonalnych zdarzeń, które są związane z menopauzą. Zaleca on, przy użyciu naturalnego progesteronu i biorąc witaminę E oraz witaminy B6, aby zapobiec tkliwość piersi.

Ból piersi w okresie menopauzy

Ból piersi w okresie menopauzy


Ostatnią rzeczą, którą zapewne oczekiwać, że w ciągu okołomenopauzalnego i menopauza bolesne piersi. Pamiętasz, jak ból i wrażliwe piersi były w okresie dojrzewania? Może nie; to było dawno temu. Można jednak zapewne pamiętamy, jak bardzo twoje piersi boli podczas pierwszego trymestru ciąży. Bolesność piersi i czułość ciąży i okresie dojrzewania były zarówno spowodowane estrogenu. To samo może się zdarzyć podczas okresu menopauzy, zwłaszcza jeśli estrogenów wznosi.

Peri-menopauzy

Podczas okołomenopauzalnego, czas, który prowadzi do ustania miesiączki (menopauza), estrogenów gwałtownie spadnie, ale od czasu do czasu robi się z ręki i wznosi. To się nazywa przeciążenie estrogenów i piersi może się strasznie bolesne, kiedy to nastąpi.

Cykliczna Pain

Według dr Dixie Mills z Womentowomen.com (Zobacz też: 1), piersi pęcznieje i może stać się nierówne i bardzo wrażliwe, gdy stymulowany przez estrogen i progesteron innego hormonu zwanego. Gdy hormony kobiece wysiąść niezgodnym w latach prowadzących do menopauzy, mogą cierpieć tkliwość piersi. Może to oznaczać, że ma zbyt dużo lub zbyt mało estrogenów lub zbyt mało progesteronu. Uważa się to za ból cykliczne i występuje w obu piersi, chociaż jedna pierś może zranić bardziej niż inne. Gdy kobieta ma okres, w tym tych, w okołomenopauzalnego, ból ustępuje.

Jeśli ból utrzymuje się menopauzy

Jednakże, jeśli miesiączka całkowicie zatrzymany przez cały rok ---, w którym razem są uważane za w pełni menopauzie --- i nadal występują ból piersi, może to być spowodowane lekami, że pacjent, w tym Hormonalna terapia zastępcza (HRT). HRT może powodować ból i wrażliwość piersi, ponieważ zawiera syntetycznych hormonów. Te hormony --- estrogenów i progesteronu --- mieć wpływ na naszych piersiach, czy są one prawdziwe McCoy lub syntetyczna wersja. Progesteron powoduje kobietę retencjonowania wody, co sprawia, że ​​jej odcinek tkanki piersi. Powoduje to ból. Estrogen powiększa, ilość tkanki piersi. Inne leki, takie jak leki przeciwdepresyjne, może powodować ból piersi. Zapytaj swojego lekarza o tym. Może dawka powinna zostać zmniejszona. Jeśli pacjent przyjmuje leki obniżające poziom cholesterolu, leki serca lub leków psychotropowych w połączeniu z HTZ, może to zwiększyć częstość występowania bólu piersi.

Dlaczego It Hurts

Zgodnie z Mayo Clinic (Zobacz też: 2), gdy piersi są powiększone przez hormony, które powodują tkanki gruczołowej się większe, to sprawia, że ​​tkanki włókniste rozciągnąć i stać się bolesne.

Torbielowate piersi

Wahania hormonów może prowadzić do rozwoju piersi torbiele. Te torbiele wypełnione płynem są na ogół łagodne; jednak mogą być bardzo delikatne i nierówne i spowodować ból.

Ziołolecznictwo

Według 34-menopause-symptoms.com (Zobacz też: 3), terapię ziołową (ziołolecznictwo) okazał się pomocny dla kobiet, które cierpią z powodu objawów menopauzy, w tym bólu piersi. Istnieją dwa rodzaje preparatów ziołowych: pierwsza jest phytoestrogenic zioła, takie jak czarny Cohosh, które faktycznie zawierają estrogenów komponentów. Elementy te są wytwarzane przez rośliny. Przedstawiamy te estrogeny roślinne produkowane pomoże zmniejszyć objawy menopauzy; Jednak wadą jest to, że korpus może być mniej zdolne do wytwarzania własnego estrogenu w wyniku wprowadzenia estrogenu roślinnego produkcji. Może to prowadzić do zmniejszenia poziomów hormonów ciała-own, który ma nie chcemy osiągnąć.

Dla estrogenowe Terapia ziołowa

Drugi rodzaj zioła nie estrogenów. Dotyczy to, na przykład, maca. Zioła te stymulują produkcję hormonów poprzez żywienie gruczołów wydzielania wewnętrznego i przysadki. Po odżywiona, gruczoły te są w stanie lepiej produkować naturalne hormony. Zapytaj swojego lekarza lub doświadczonego zielarza, czy zioła pomagają zmniejszyć ból piersi menopauzie.
Tylko dlatego, że ból piersi, nie należy automatycznie zakładać, że masz raka. Jednak zawsze jest wskazane, aby skonsultować się z lekarzem jeśli masz problem, który zakłóca swoim życiu.