adcov.com

usuwanie tytoniowych plam zeby

Jak Fade ciemne plamy na czarnej skórze

Usuwanie ciemnych plam ze skóry African-American odbywa się w prawie taki sam sposób, jak inne rodzaje kolorów skóry, ale ze względu na różnice pigmentu, szczególną ostrożność należy podjąć. Wybielanie skóry może spowodować przebarwienia, a nawet blizny, które mogą łagodne przyciągnąć więcej uwagi niż te ciemne plamy nie, ale istnieją metody można użyć, aby zmniejszyć, a nawet sprawić, że plamy znikają nie pozostawiając za sobą takie przebarwienia.

Instrukcje

1 Zapobieganie ciemne plamy, ograniczając ekspozycję na szkodliwe promienie słoneczne. Zawsze należy stosować krem ​​do opalania przed wyjściem i rozważyć szerokim rondem, jeśli planujesz spędzić dzień w słońcu. Ekspozycja na słońce może przyciemnić plamy, które już masz, więc ich unikać zaciemniania i tworzenie nowych miejsc.

2 Nałóż krem zawierający hydrochininę blaknięcie. Hydrochininę kremy i płyny, znaleziono recepty w większości aptek, są zaprojektowane specjalnie do usunięcia plamy i przebarwienia skóry, wyrównuje. Mogą jednak wysuszyć skórę i powodować blizny po dłuższym okresie użytkowania.

3 Nasycenie wacika z nierozcieńczonego soku z cytryny i wytrzeć końcówkę do swoich miejsc. Pozwól, aby siedzieć na skórze przez dwadzieścia minut, a następnie zmyć go czystą ciepłą wodą i mydłem przed klepiąc skóra sucha. Powtarzaj tę procedurę aż do dwóch razy dziennie, aż plamy znikną. Należy uważać, aby nie dostać sok na otaczającą skórę; w przeciwnym razie, może rozjaśnić skórę i zwrócić uwagę na tym obszarze.

4 Porozmawiaj z dermatologiem na temat mikrodermabrazji, które buffy się wierzchniej warstwy skóry i może pomóc w redukcji niechcianych blizn, skaz i ciemnych plam. Może to również prowadzić w pewnych blizn.

5 Zastanów trakcie peelingu chemicznego. Jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne usunąć wierzchnią warstwę skóry, blizn, przebarwień redukujących i skaz, ale często powodują odbarwienia skóry, która jest znacznie bardziej odpychający niż samych ciemnych plam.

Wskazówki:

 • Wiele zabiegów, takich jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne i są zaprojektowane tak, aby pomóc ludziom z lżejszej pigmentacji skóry; Lekarze jednak opracowali aplikacje niższej klasy, które mogą być pomocne dla osób z ciemniejszą skórą.

Słona woda Płukania Po Dental Czyszczenie

Dental czyszczenie jest rutynową procedurą, w której płytki i kamienia nazębnego, które gromadzą się na zębach w czasie są usuwane mechanicznie. Jest to ważny składnik zdrowej jamy ustnej i higieny programu jest zazwyczaj wstępnie dwa lata. Choć proces ten jest zazwyczaj bezbolesny, może niekiedy spowodować szczęki dyskomfortu i zapalenie dziąseł, szczególnie jeśli konieczne było czyszczenie lub skalowanie korzeń zęba. W tych okolicznościach, słonej wody do płukania może dostarczyć miary ulgą.

Sprzątanie

Raz na sześć miesięcy, należy odwiedzić dentystę do profesjonalnego czyszczenia zębów. Nawet jeśli pojawiają się czyste zęby do Ciebie, może być tablica budowania eksponowanych na powierzchni zębów. W gabinecie stomatologicznym, różnorodność instrumentów wykorzystywane są do skalowania, złom i polerowania zębów, usuwanie brzydkich plam i pomaga zapobiegać rozwojowi ubytków i choroby dziąseł.

Rinse

Aby wykonać płukanie wodą morską, po prostu wymieszać ½ łyżeczki soli kuchennej w jednej filiżance ciepłej wody. Mieszać do momentu całkowitego rozpuszczenia się soli. Następnie przenieść około ¼ szklanki roztworu do ust i delikatnie przez 30 sekund, świst, upewniając się zmusić wodę na wszelkie obszary, które czują się szczególnie delikatne. Potem pluć wodę do zlewu. Powtarzaj, aż cały puchar zniknął.

Wariacje

Jeśli chcesz wybielić zęby w tym samym czasie, można dodać jedną łyżeczkę sody oczyszczonej do płukania wodą morską. Związki wodorowęglanów nie tylko sprawiają, bielsze zęby, ale może również pomóc złagodzić ból w linii dziąseł. Przeciwutleniacze, takie jak rozmaryn lub szałwia można mieszać, a także dlatego, że przyczyniają się do neutralizacji wolnych rodników, co może uszkodzić tkankę i hamować gojenie.

Jak to działa?

Po umyciu, tkanki jamy ustnej może stać się stan zapalny i ból z drobnych uszkodzeń spowodowanych przez wielokrotnego kontaktu z instrumentów dentystycznych stosowanych do usuwania kamienia nazębnego. W odpowiedzi na szkody, ciało przechodzi, co jest znane jako "odpowiedzi zapalnej," zmieniając przepuszczalność uszkodzonych tkanek w celu ochrony obszaru i zachować infekcji leukocyty walki na miejscu. Zewnątrz wynik fizyczny jest zaczerwienienie, bolesność i obrzęk. Ekspozycja na działanie soli zasysa nadmiaru wody z tkanki w stanie zapalnym, zmniejszając ilość fizycznego dyskomfortu w procesie.

Ostrzeżenie

Jeśli po siedmiu dniach nadal występują dolegliwości lub jeśli objawy wskazują niewiele ma poprawy, należy skontaktować się z dentystą i umówić kolejną wizytę. Możliwe jest, masz infekcję, która może reagować lepiej leków na receptę.

Usuwanie plam protezy

Protezy, tak jak zęby, będzie plama na czas. Dzięki odpowiedniej konserwacji, takich jak częste szczotkowanie, protezy powinny zachować swój pierwotny kolor. Jednak mogą się plamy. Popularne systemy wybielania zębów, takich jak białe paski lub wybielająca pasta do zębów nie będzie działać na protezy. Produkty te zawierają wybielaczy, które penetruje szkliwo zębów, ale nie może przeniknąć materiału protezy. Ważne jest, aby zauważyć, że protezy nie może stać się bielsze niż ich pierwotnego koloru.

Instrukcje

1 Szczotka do protez z pastą do zębów. Pozwoli to usunąć plamy z jedzenia, które niedawno barwionego protezy. Użyj specjalnej szczoteczki do protez, takich jak jeden przez Oral B.

2 Za pomocą ultradźwiękowego czyszczenia protez. Umieść protezy do czyszczenia. Załóż pokrywę. Nacisnąć przycisk start i pozwolić, aby zakończyć proces.

3 Użyj Violight Dental Spa. Umieść protezy do komory. Dodaj kranu wody do linii wypełnienia. Wymień korek. Naciśnij przycisk, aby rozpocząć cykl 5 minut.

4 Soak protezy w roztworze czyszczącym takim jak jeden wykonany przez Sonicbrite. Umieścić protezy do podajnika. Wypełnij tacę z roztworem czyszczącym aż protezy są całkowicie pokryte. Pozwól protezy moczyć przez 15 minut. Protezy dokładnie spłukać.

5 Szczotka protezy z kremu protezy takie jak Dentu-Creme. Szczotka wszystkie obszary protezy z kremem i szczotką protez. Protezy dokładnie spłukać.

6 Wyjąć protezy do dentysty, aby je profesjonalnie oczyszczone.

Wskazówki:

 • Nie jest konieczne, aby wypełnić wszystkie etapy. Jeśli proteza plamy usuwa się po jednym kroku, można się tam zatrzymać. Jeśli nie, nadal, dopóki nie wyczerpał swoje możliwości i musi podjąć protezy do dentysty.

Laserowe usuwanie plam starczych

Laserowe usuwanie plam starczych


Plamy starcze są te brązowe plamy, które widać na skórze. Można by pomyśleć, że są wynikiem starzenia się po imieniu. Dobrze, że to mit. Plamy starcze są rzeczywiście wynikiem uszkodzenia słońce, jednak. Dobrą wiadomością jest to, że te plamy starcze może być traktowane przez lasery.

Instrukcje

1. Uświadom sobie, wiek laserowego usuwania plam jest drogie. Zakres może być tak niskie, jak 300 dolarów na Zabiegi Nonabalative laserowe do góry z 5000 dolarów za telewizor plazmowy wysokoenergetyczna obróbka.

2 Zdecyduj, czy wyniki leczenia laserowego miejscu wiek przewyższa koszt leczenia.

3 Znajdź wykwalifikowanego lekarza. Dermatolodzy i Wiek Miejsce Specjaliści są dobrym wyborem.

4 Zaplanuj spotkanie doradcze. Nominacja ta następuje przed faktycznym leczenia laserowego powołania w celu ustalenia kosztów i czasu trwania leczenia i sprawdzić, czy jesteś dobrym kandydatem do laserowego usuwania plam wieku.

5 Idź do obróbki laserowej. Rzeczywista sesja może trwać krótko do 20 minut, ale może być bardzo dłużej, w zależności od ilości i nasilenia plamy starcze. Gogle są zużyte do ochrony oczu z promieniem lasera.

6 Postępuj zgodnie z instrukcjami Po leczeniu z lekarzem. Musisz zachować obszary poddane czyste. Możesz być także polecono stosować codziennie maść.

7 Powrót do następczych zabiegów jako niezbędnych lub zalecanych przez lekarza.

Wskazówki:

 • Przebywanie na słońcu i stosowania ochrony przeciwsłonecznej, gdy w słońcu są najlepsze obrony przed rozwijanie plamy starcze.
 • Zabiegi laserowe na plamy starcze mogą pomieścić 2, 3 lub więcej aplikacji w zależności od liczby i nasilenia plam starczych.
 • Laserowe leczenie na plamy starcze są na ogół stałe; jednak nowe plamy starcze może rozwinąć, jeśli nadal mają ekspozycji na słońce.
 • Zabiegi laserowe na plamy starcze może być niewygodne i powodują niewielki ból dla niektórych.
 • Sporadycznie opisywano obrzęk z leczenia, które może trwać 1-2 dni.
 • Brązowe plamy powinny być zawsze sprawdzane przez dermatologa do oznaczania raka skóry.

Różne sposoby Usuwanie czerwone żyłki i ciemnych plam z powierzchni

Czerwone żyłki i ciemne plamy na twarzy są rozpraszające elementy, które przychodzą z wiekiem i ekspozycją na słońce. Można je usunąć za pomocą różnych procedur odmłodzenia skóry, takich jak skórki chemicznych, światło lasera i inne sposoby leczenia oparte na energię do wytworzenia wyraźniejszy cery.

Czerwone żyłki

Czerwone żyłki są również znane jako "pajączków", ponieważ są one zazwyczaj cienkie i pojawiają się w klastrach. Zwykle pojawiają się w nogach, ale może również pojawić się na twojej twarzy. Są one powszechnie traktowano skleroterapii, który nie wymaga znieczulenia. Roztwór do obliteracji żylaków, zwykle sól wodę wtryskuje się do czerwonego żyły, co powoduje ich rozpad i zanikać w miarę upływu czasu.

Skleroterapia może żądło nieco i czasowo powoduje skórę stać się czerwone i podniesiony. Później obszar może wydawać się zdruzgotany. Zajmuje na miesiąc zobaczyć całkowitą skuteczność i zmniejszyć się występowaniem czerwonych żyłek. Ale prawdopodobnie będziesz musiał odwiedzić lekarza co najmniej dwa razy, o odstępie miesiąca, w ramach tego rodzaju terapii, aby całkowicie wyeliminować czerwone żyły.

Nowsze metody leczenia pajączków wiązać się z użyciem laserów, które wysyłają impulsy intensywne światło w twoich żyłach. Jak skleroterapii, na to potrzeba czasu dla żyły zanikać. Mimo, że laser nie wymaga użycia igły, nie jest całkowicie wolna od bólu. Obszar będzie bardzo gorąco podczas sesji, które trwają do 20 minut. Twój usługodawca opieki zdrowotnej zapewni chłodzenie, aby był wygodny. Do pięciu zabiegów zazwyczaj są potrzebne, aby całkowicie wyeliminować czerwone żyły. Skutki uboczne terapii laserowej można zaczerwienienie i obrzęk i przebarwienia powierzchni, która trwa do dwóch miesięcy. Istnieje niebezpieczeństwo poparzenia czy lasery są wykorzystywane w sposób niewłaściwy.

Ciemne plamy

Ciemne plamy na twarzy, zazwyczaj wynikiem ekspozycji na słońce, mogą być usunięte z lasera lub terapii światłem lub peeling chemiczny.

Peelingi chemiczne stosować substancji takich jak fenol, kwas trójchlorooctowy i kwasów alphahydroxy wyeliminować przebarwienia. Peeling chemiczny jest zwykle wykonywane w gabinecie lekarskim, a znieczulenie nie jest konieczne, ponieważ peeling chemiczny powoduje tylko nieznaczny uczucie pieczenie, choć lekarz może przepisać środki uspokajające, które pomogą Ci się zrelaksować. Potem może być ból i obrzęk, a skóra będzie wyglądać czerwone i łuszcząca. Twoja skóra będzie leczyć w ciągu tygodnia do 10 dni.

Doświadczenie o zabiegi laserowe lub usunąć światło ciemne plamy jest podobna do leczenia żył pająka.

Niezależnie od wyboru do leczenia zarówno czerwonych żyłek lub ciemne plamy, American Society of Plastic Surgeons zaleca rozpocząć reżim sumienny i bezwzględnej ochrony przed słońcem w celu uniknięcia nieregularnej pigmentacji, szczególnie w pierwszym roku po żadnej z tych procedur.

Co może być stosowany do usuwania plam starczych i znamiona?

Co może być stosowany do usuwania plam starczych i znamiona?


Są aktualne, chirurgiczne i naturalne sposoby wieków miejscu i usuwania mol. Usunięcie wiek spot nie jest tak złożony, jak usunięcie mol ponieważ starczych występować bliżej zewnętrznej warstwy skóry. Pigmentacja melaniny odpowiedzialne za moli pojawiać brązowy kolor rozwija się w wewnętrznych warstwach skóry, podobne do skutków jest podpisał z tatuażem. Odbywa się w głębszych warstwach skóry, gdzie odnowienie naturalne złuszczanie, lub uzdrowienie zwykle odbywa. Ważne, aby być ostrożnym, chociaż, jak zabiegi, aby usunąć plamy starcze może być niebezpieczne i może być krety nowotworowych.

Wspólne Procedury Wiek Spot Removal

Albo wstrzyknięcie roztworu lub ujemnych zabiegów laserowych może być stosowany do usuwania plam starczych według Dermanetwork, sieć dermatologów kosmetycznych. Obie te są wykonywane przez lekarza, choć są procedury leczenia ambulatoryjnego. Roztwór zamrażanie i laser są stosowane w celu zniszczenia komórek skóry w miejscu zacytować z wiekiem, usuwając tym samym miejsce wieku. Główną różnicą jest to, że w niskich szwy mogą być wymagane, aby uszczelnić ranę, ale obróbki laserowej lasera stymuluje komórki skóry, aby usunąć siebie.

Wybielacze

Środki wybielające są środki chemiczne do rozjaśniania skóry, które działają, tworząc reakcję na Skina € ™ s melaniny w celu zmniejszenia brązowe plamy. Jednakże Dermanet ostrzega, że ​​na recepty kremy zwykle nie są bardzo skuteczne, chociaż mogą zanikać plamy lekko i zwykle nie mają szerokie działania uboczne. Podczas recepty kremy wybielające, działa lepiej niż ponad-the-counter kremy, są drogie i bardziej prawdopodobne, aby powodować nieprzyjemne skutki uboczne na skórze, takie jak obieranie lub zaczerwienienie.

Mole usuwanie

Niektóre moli może być nowotworowe i wszystkie mole powinny być oceniane przez lekarza. Pierwszy sposób usuwania molowej wycięcie następnie szwów. Sposób ten usuwa moli, które mają nieregularne kształty, takie, które są ewentualnie złośliwy, lub te, które są nawet do skóry. Drugą metodą jest przez wycięcie z kauteryzacji. Proces ten polega na spalanie kreta. Nagrywanie moli nie wymaga żadnych szwów i łatwo leczy jak każdy inny rany. W obu przypadkach procedura musi być wykonywane w gabinecie lekarza - dermatologa lub chirurga plastycznego zwykle - i jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Nie próbuj usunąć kreta siebie.

Jak usunąć usuwania trudnych plam zęby i mieć piękny biały uśmiech

Jak usunąć usuwania trudnych plam zęby i mieć piękny biały uśmiech


Mając plamy na zębach mogą być bardzo nieatrakcyjne. Każdy chce, że milion dolarów, zdobywając uśmiech. Nikotynowe plamy, plamy kawy, wina czerwone plamy i niektóre pokarmy plamy można usunąć. To zajmie poświęcenia i niektórych regulacji, aby pomóc utrzymać tych plam, jak również. Istnieje wiele różnych i skutecznych sposobów zapobiegania oraz usuwania plam z zębów.

Instrukcje

1 Unikaj żywności, napojów i palenia tytoniu, które powodują plamy. Wiem, że to nie może być popularny. Dobra, zdaję sobie sprawę, niektóre z nich nie można zamknąć całkowicie. Chociaż palenie zalecana, jeśli masz plamy nikotyny. Nie pije czerwone wino cały czas, może cofać się na nim. Napoje takie jak sok z winogron powoduje poplamione zęby, jak również. Ograniczenia tych substancji, żywności i napojów, które powodują plamy. Czekolada i herbata może powodować przebarwienia, jak również. Miałem ten problem, bo kocham czerwone wino i pić dużo herbaty. Ale plamy herbaty nie są takie trudne. To czerwone wino, które jest.

2 Stosując prawo pasty do zębów. Użyj wiek przekór pasty! Ma sodę w nim. Soda oczyszczona jest świetny, jeśli chodzi o usuwanie plam i wybielania uśmiech. To pomoże odbudować szkliwo. Usuwa plamy i dżumy gromadzeniu na zębach. Gorąco polecam. Zdecydowanie spróbować tej pasty do zębów. To może być wszystko, czego potrzebujesz. Próbowałem tak wiele różnych past do zębów, aby ten bardzo biały uśmiech. To jest najlepszy jaki do tej pory.

3 Szczotka po jesz. To bardzo ważne, aby myć zęby po jesz, że tak to pomaga uniknąć Kamień nazębny lub plagi na zębach. Pamiętaj również nici i szczotki co najmniej trzy razy dziennie, jeśli masz zęby plam. Należy szczotkować, że wiele razy i tak. Teraz należy zrobić więcej zaangażowania w dbanie o swoje zęby. Użyj do płukania jamy ustnej. Wybielić marki, jak również. Usta mycia może pomóc niektórym.

4 Wykorzystanie Crest Whitestrips. Wierzę, że można zostawić je na 30 minut, dwa razy dziennie. Ja nie używałem ich jeszcze osobiście (nie ich potrzeby), ale miałem tych wokół mnie z nich korzystać i mają wiele sukcesów z nimi. Nawet dentysta zaleca to z facetem wiem.

5 wybielanie zębów. Jeśli wszystko inne zawiedzie, a następnie udać się do dentysty. Wiem, to nie jest zabawa i to prawdopodobnie ostatnia alternatywa wszystkich. Ale hej, są profesjonalistami i to jest chyba najlepiej, nie zawsze najtańsze jeśli ubezpieczenie nie obejmuje.

DIY wybielania plam tytoniu

DIY wybielania plam tytoniu


Nikotyny i substancji smolistych znaleźć w papierosowego tytoniu są plamy równych szans substancje wywołujące. Powierzchnie narażone na dym tytoniowy, w tym zębów, powoli żółkną lub brązowe jak smolistych i nikotyny budowania. Te brzydkie plamy są w toku problem dla palaczy, którzy nie chcą żyć z tytoniu poplamione zęby. Chociaż wybielacze handlowych lub procedury wybielania w gabinecie stomatologicznym może zaradzić tytoniu poplamione zęby, można usunąć plamy i zapobiec ich powrocie z metod usuwania plam DIY tytoniowych.

Instrukcje

1 kromka świeże truskawki w połowie rano. Rub połowę białej części truskawek na swoich dolnych zębów przez trzy minuty. Wyrzuć połowę jagód, a następnie użyć drugiej połowy do przetrzeć swoje górne zęby przez trzy minuty.

2 Wlać 1 łyżeczka. każdy z sody oczyszczonej, soli kuchennej i suszone szałwia do miski. Wymieszać składniki razem do wybielającą pastę do zębów naturalnych.

3 zanurzyć szczoteczkę w mieszaninie sody oczyszczonej. Myć zęby każdego ranka, jak zwykle, co najmniej tak długo, jak to ma się do nucić "Happy Birthday" piosenkę. Spłukać wodą.

4 Oczyść zęby w nocy przez szczotkowanie ich nierozcieńczonym octu z jabłek wybielić zęby i odświeżyć oddech. Świst trochę octu cydr wokół ust, wypluć i przepłukać wodą.

Wskazówki:

 • Powtórz te czynności, wybielanie zębów przez dwa do czterech tygodni lub dopóki nie pozbyć plam tytoniowych.
 • Utrzymać białe zęby używając pasty wybielającej lub szczotkowanie z sody oczyszczonej.

Usuwanie polipów Podczas kolonoskopii i odzysk

Zgodnie z Mayo Clinic, polipów jelita grubego jest niewielka grupa komórek, które rozwijają się w wyściółce jelita grubego. Polipy okrężnicy mogą różnić się pod względem wielkości i kształtu i są często szkodliwe. Jednak zdecydowana większość raków okrężnicy zaczynają jako łagodne polipy. Osób w wieku 50 i starsze są narażone na zwiększone ryzyko polipów jelita grubego. Kolonoskopia jest uważany za najlepszy sposób na wykrycie polipów jelita grubego. Po identyfikacji, mogą być usunięte.

Rodzaje polipów

National Cancer Institute twierdzi większość polipów jelita grubego są zdefiniowane jako gruczolakowatą. Podczas gdy tylko mała liczba z nich nieszkodliwe polipów rakowacieją, zdecydowana większość nowotworowych polipy gruczolakowate.

Większość innych polipów okrężnicy i odbytnicy nazywane hiperplastyczne. Te zazwyczaj małe polipy najczęściej rozwijają się w lewej stronie jelita grubego i odbytnicy. Prawie nigdy nie są złośliwe.

Objawy

Polipy jelita grubego nie zawsze powoduje żadnych objawów, ale regularne pokazy, takie jak kolonoskopia może złapać polipy we wczesnych stadiach przedrakowych i być bezpiecznie usunięte.

University of Maryland Medical Center mówi, niektórzy ludzie z polipów może mieć krwawienie z odbytu, krwawe stolce i, w rzadkich przypadkach, bóle brzucha.

Kolonoskopia

Zgodnie z Mayo Clinic kolonoskopia jest najbardziej czuły test do wykrywania jelita grubego dostępne (okrężnicy i odbytnicy) polipów i raka jelita grubego.

W ramach przygotowań do egzaminu lekarz poinformuje Cię o wszelkich ograniczeń dietetycznych oraz wszelkie środki przeczyszczające, które mogą zostać podjęte w celu oczyszczenia jelit. Przed kolonoskopii będzie najprawdopodobniej mieć łagodny środek uspokajający, aby złagodzić dyskomfort.

Lekarz będzie używać colonoscope (długą, cienką rurkę połączoną z kamerą i monitorem) do obserwowania całego jelita grubego i odbytnicy.

Usuwanie

Jeżeli podczas kolonoskopii są polipami mogą zazwyczaj być usuwane w czasie tej procedury. Polipy mogą być przypięty z pętli z drutu, że spala również ich łodygi, aby zatrzymać krwawienie. NCI mówi, w niektórych przypadkach mogą wystąpić krwawienia i zakażenia.

Większe polipy konieczne może być usunięty za pomocą mało inwazyjnego zabiegu chirurgicznego (laparoskopowego). W trakcie procedury, małe nacięcia są wykonane w ścianie brzusznej przy użyciu delikatnych instrumentów, które są dołączone do kamery, które pokazują swoje jelita grubego na monitorze.

Po wyjęciu, patolog zbada swoje polipy do objawów raka. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, polipy większy niż jeden centymetr są bardziej skłonni, aby stać nowotworowych niż mniejszych polipów.

Odzysku

Laparoskopia może spowodować szybsze i mniej bolesne niż konwencjonalnych operacji odzyskiwania. Często wymaga tylko jeden lub dwa szwy, aby zamknąć.

Laparoskopia mniej urazowe dla organizmu i często ogranicza potrzebę leczenia bólu. Pacjenci są na ogół w stanie powrócić do normalnej aktywności w stosunkowo niedługim czasie.

Gdy już miał polipy, tam szansą rozwoju nowych polipów w pewnym momencie w przyszłości. Dlatego obserwacji opieka jest bardzo ważne.

Usuwanie zewnętrznego Hemorroid

Hemoroidy zewnętrzne, znane także jako stosy, są rozszerzone lub wypukłe żyły odbytnicy i odbytu. Osoby, które mają siedzący tryb życia, kobiet w ciąży i kobiet, które rodziły częściej niż inni mają ten warunek. Większość hemoroidy leczyć się w krótkim okresie czasu; jednak istnieją różne środki i procedury, które mogą przyczynić się do złagodzenia tego stanu.

Przyczyny

Przyczyny hemoroidów zewnętrznych należą biegunka, kaszel, kichanie, wymioty, długotrwałego siedzenia, dietę o małej zawartości błonnika, wysiłek przy wypróżnieniu, nadwaga, lub stojącej lub podnoszenia zbyt wiele. Hemoroidy są również bardziej narażone na rozwój, jak się starzeć z powodu osłabienia i rozciąganie tkanek wspierających żyły w odbytnicy i odbytu.

Objawy

Objawy mogą zawierać małe ilości krwi obecnej w stolcu lub w papier toaletowy po przetarciu, niepełne wypróżnienia, świąd odbytu lub miękkie bryła filcu w otworze odbytu. Pobrano krew może utworzenia skrzepu otrzymanego ciężkiego bólu, obrzęk i stan zapalny.

Środki zaradcze

Over-the-counter kremy hemoroidy zawierające znieczulenia może czasowo złagodzić ból i dyskomfort. Często zawierające oczaru lub inne miejscowe środki przeciwzapalne, te maści są kojące i nie mają żadnych szkodliwych skutków. Nasiadówki, mające na celu umożliwić przesiąkanie hemoroidy nie biorąc pełną wannę, pomaga złagodzić objawy, w tym świąd, podrażnienie i skurcze mięśni, a jednocześnie pomagają zmniejszyć hemoroidy.

Inne środki obejmują noszenie luźnych ubrań i bawełnianą bieliznę, stosując czopki pomóc wypróżnienia, i siedzi na poduszce, a nie na twardej powierzchni, aby zmniejszyć obrzęk istniejących hemoroidy i zapobiec więcej od opracowania. Małe opakowanie lodów umieszczone na okolicy odbytu na kilka minut może pomóc zmniejszyć ból i obrzęk.

Procedury medyczne

Bo hemoroidy nie zawsze reaguje na self-care środków, profesjonalne leczenie może być konieczne. HealthScout.com wskazuje, że są trzy etapy zazwyczaj wykonywane na hemoroidy zewnętrznych. Hemoroidektomia służy do poważnych przyczyn tego stanu. Wąskie nacięcie wokół obu hemoroidy tkanek i naczyń krwionośnych zewnętrznej i wewnętrznej są usuwane. Procedura ta wymaga znieczulenia ambulatoryjne przeprowadza się w obiekcie medycznym.

Druga procedura obejmuje koagulacji laserowej, gdzie elektroda zastosowanie prądu elektrycznego na hemoroidy. Ten wyrusza reakcję chemiczną odcinając dopływ krwi do hemoroidy powodując tkanki zapalnej się kurczyć. Trzeci leczenie fotokoagulacja w podczerwieni, wykorzystuje światło podczerwone do zatkanie rozszerzone żyły hemoroidy powodują, że kurczą się.

Zapobieganie

Zapobieganie obejmuje uprawiania higieny osobistej, kontroli masy ciała, jedzenia włóknistą żywności regulują wypróżnienia, stosując środki przeczyszczające lub zmiękczacze kału w przypadku zaparć i zwiększenie aktywności fizycznej i płynów.

Zapobieganie Air zatory Gdy Usuwanie linii centralnej

Linie centralne zapewniają bezpośredni dostęp do krwi. Szczególne warunki mogą wymagać umieszczania tych linii, i mogą pozostać na miejscu do długotrwałego stosowania. Należy zwrócić uwagę na usuwanie linii centralnej w celu zmniejszenia częstości występowania powikłań, takich jak zator powietrzny.

Funkcja

Centralna linia jest również określana jako centralny cewnik żylny, CVP lub linii.

Lekarz może nakazać umieszczenie tej linii z różnych powodów, w tym podawanie leków, chemioterapię, podawanie płynów i uzyskiwania próbek krwi.

Środkowi jest wąska i wydrążoną rurkę silikonową, która jest wprowadzana przez skórę do żyły szyi. Końcówka linii lub cewnika, siedzi w dużej żyły. Umieszczenie przewodu w żyle powyżej prawej komory serca.

Zewnętrzna część katetera może składać się z dwóch do trzech probówek i prześwitów, które zostają połączone w jedno. Pozostają oddzielne wewnątrz większej rurki.

Środkowi musi być sprawdzana codziennie, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie. Upewnij się, że korek na końcu cewnika o nazwie, "pozytywny urządzenie ciśnieniowe," to powinien być nagrany w i sos powinny być czyste i suche.

Płukanie środkową linię antykoagulantu może być formowane, zwłaszcza gdy nie jest używana linia. Robi się to w celu zapobiegania krzepnięciu krwi.

Zapobieganie

Codzienne obserwacje mogą wskazywać na konieczność usunięcia linii centralnej.

Niektóre z nich mogą być krwawienia skrzepu krwi w rurce i zakażenia. Arytmie mogą wynikać z cewnika drażniące serca. Możliwe jest również, aby przebić płuco podczas wkładania. Zator powietrzny może spowodować, zachęcając tym samym do usunięcia, jak również.

Zator powietrza występuje, gdy istnieje różnica ciśnień sprzyja wejściu gazu. To się dzieje, gdy naczynie krwionośne jest otwarty.

Ciśnienia w żyłach i tętnicach są większe niż ciśnienie atmosferyczne. Może to wskazywać, dlaczego zator powietrza nie występuje, gdy naczynie krwionośne jest rannych.

W żyłach nad sercem, znajdującym się w głowicy i szyjki, ciśnienie jest niższe od ciśnienia atmosferycznego, a zatem urazu lub uszkodzenia może pozwolić powietrzu na wejście.

Jest to konieczne, aby odchylić wezgłowia się po usunięciu linii środkowej, ze względu na gradient ciśnienia naczyń krwionośnych. Prawidłowe pozycjonowanie jest niezbędne do zapobiegania zator powietrza podczas usuwania linii centralnej.

Linie centralne powinny być usunięte przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia pod nadzorem lekarza. Wszelkie zaobserwowane problemy, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Golenie i usuwanie włosów na Ręce

Jeśli chodzi o usuwanie owłosienia, pierwszą rzeczą, która zazwyczaj przychodzi na myśl to, mężczyźni golenia twarzy i kobiety golenia nóg.
Ale czasy się zmieniły i kobiety i mężczyźni podobni są uciekania się do usuwania owłosienia; Nie tylko z ramion, lecz także z broni.

Znaczenie

Owłosione ramiona powodować wiele dolegliwości. Pot ma tendencję do gromadzenia się na nich, szczególnie w gorącym, wilgotnym klimacie, brud i kurz zbiera się na nich łatwo i nadmierne ramię włosy może również powodować niektóre osoby, aby być świadomy siebie.

Funkcja

Z męskiego punktu stoiska, golenie owłosienia jest bardzo rozpowszechnione w świecie budowy ciała. To szczególnie odnosi się do ramion. Główną funkcją jest zdolność do patrz definicja mięśni w sposób jak to możliwe. Włosów usuwa się z pach tuż aż do palców.

Kobiety na ogół mają lepszą włosy na ramionach i mogą wybielać to co sprawia, że ​​jaśniejsze, ostatecznie wpisujący się w skórę. Golić też pod pachami, zwłaszcza gdy sobie ujawniając stroje.

Rodzaje

Najbardziej popularnym sposobem na usunięcie ramienia włosy goli brzytwą. Odbywa się to zazwyczaj z ręcznych brzytwa i krem ​​do golenia, golarki elektryczne, ale może być używany.

Depilatory są kremy, które są stosowane na skórę. Mają one aktywne składniki, które nie rozpuszczają się włosy. Są one stosowane w lewo i na skórze przez około 15 minut, po czym wytarto.

Powiększający się proces, w którym gorący wosk nanosi się na włosy. Kawałek materiału jest następnie wygładzane przez góry i jest oszukany działy IT.

Elektroliza jest sposób, w którym sygnał elektryczny jest wysyłany do korzenia mieszka włosowego i jest wstrząśnięty powodując wypadanie włosów. (Patrz Zasoby dla więcej szczegółów.)

Laserowe usuwanie włosów wysyła fale świetlne do melaniny w skórze, co jest, co nadaje skórze kolor. Jest również miejsca, w którym ma miejsce wzrost włosów. Skóra zostaje podgrzana bez poparzenia i włosy wypadają.

Efekty

Dobrą rzeczą golenia ramienia włosy jest o gładszą skórę, lepszy wygląd i większą pewność siebie. Golenie może powodować out przerwę i jeśli nie jest ogolony na kilka dni, zarost opracuje co ramiona czuć szorstka.

Rozważania

Ilekroć golenia ramiona, zawsze używać nowych, czystych noży. Będzie to z pewnością zmniejszyć out przerwy i zarost. Jest to również dobry pomysł, aby korzystać giętkie żyletki. Odpowiadają one kontur ramion i łatwiej na skórze.

Większość procesów usuwania ramię włosów można zrobić samodzielnie, ale nadal trochę potrwać, aby wykonać. Należy być przygotowanym na dodatkowe 15 minut usuwając włosy, niezależnie od tego, co to jest procedura.

Expert Insight

Powiększający boli. Nie ma dwa sposoby wokół niego. Jeśli jest to opcja do wyboru, być przygotowani, aby poczuć ból. Proces jest zwykle długi i włosy zwykle odrastają tak szybko jak 10 dni po zabiegu. Zobacz stronę internetową po więcej informacji edukacyjnej o depilacji.

Jak Ciemniejsze na laserowe usuwanie włosów

Laserowe usuwanie włosów jest sprawdzony sposób dla tych, którzy chcą mieć włosy usuwane szybko i sprawnie. Jeśli masz jasne włosy, jednak nie będzie reagować, jak również do obróbki laserowej, jak te z ciemnymi włosami. To dlatego, że mniej światła włosów naturalnie występującej melaniny w mieszku włosowym, że cele laserowe. Zwiększenie poziomu melaniny w waszych mieszków włosowych poprawi zdolność światła lasera do usuwania niechcianych włosów. Sposób na zwiększenie poziomu melaniny w waszych mieszków włosowych jest tymczasowy i nie zaszkodzić skórze.

Instrukcje

1 Wash obszar, który ma mieć laseroterapii z łagodnym, mydła do mycia. Osuszyć powierzchnię miękkim ręcznikiem.

2 Wlać roztwór melaniny do spryskiwacza. Wstrząsnąć butelką aby wymieszać roztwór melaniny.

3 Spray obszaru, który ma mieć obróbki laserowej roztworem melaniny rozpoczynający się sześć tygodni przed leczeniem lasera do usuwania włosów. Korzystanie z ręcznik, wytrzeć nadmiar roztworu otaczającego obszaru, który ma być leczony. Niech obszar spryskanej suche naturalnie.

4 Spray obszar, który ma mieć leczenie laserem roztworem melaniny raz rano po umyciu powierzchnię z mycia mydła i suszenie powierzchni z miękkim ręcznikiem.

Przejść dla swojej laserowej obróbki usuwanie włosów.

Wskazówki

 • Unikaj kofeiny przed mający depilacji laserowej, tak, że nie jesteś zdenerwowany lub nerwowy.
 • Istnieje potencjalne skutki uboczne z depilacji laserowej, takie jak ciemnienie skóry otaczającej obszar poddany działaniu środka.

Usuwanie wosku z uszu Ocet Rozwiązanie Warm

Nadmiar woskowiny może być niewygodne, swędzenie, a nawet sprawiają, że trudno usłyszeć. Kiedy delikatne czyszczenie wacikiem nie rozwiąże problemu, to jest czas, aby spróbować czegoś innego. Istnieje wiele dostępnych w handlu środków do usuwania woskowiny, ale jeśli chcesz spróbować czegoś trochę bardziej naturalny, ciepły roztwór octu jest łagodne i stosunkowo łatwy środek domu.

Instrukcje

1 Zmiękczyć woskowiny przestępstwa przed przystąpieniem do jej usunięcia. Wosk twardy ucho nie będzie wylewać się łatwo z przewodu słuchowego i grozi jej wpływ na swojej błony bębenkowej dalej. Ciepłe 10 do 15 ml oleju z oliwek lub mineralnego w temperaturze pokojowej i wypełnić pipety z olejem. Przechylić głowę na bok, umieścić kilka kropli w jednym uchu i pozostać w tej pozycji przez 10 minut. Powtórzenie tego z drugiego ucha.

2 Mix 1: 1 roztwór ocet jabłkowy cydr i ciepłą wodą. Ocet jabłkowy jest mniej kwaśny niż octu. Ma również działanie antybakteryjne i anty-fuingal, które mogą pomóc w jakichkolwiek podrażnień spowodowanych przez wypłukując nadmiar wosku ucha.

3 Ogrzać roztwór do poziomu nieco powyżej temperatury ciała (około 100 stopni F) i napełnić strzykawkę żarówki z nim.

4 Poproś znajomego lub członka rodziny o pomoc w kilku kolejnych krokach. Jeśli nie masz kogoś, pomocników, możesz nie być w stanie utrzymać się z ucha otwarte podczas zmywać ciepłym roztworze octu. Będzie nadal działać, a usuwanie woskowiny może być tak dokładna.

5 Przechyl głowę nad zlewem lub umywalką. Chwyć małżowinę w skierowaną ku górze ucha i delikatnie wyciągnij go do góry i do odpowiedniej ramieniu. Będzie to wyprostować kanał uszny

6 Skieruj dyszę strzykawki żarówki lekko w górę w bardzo zewnętrznej krawędzi przewodu słuchowego. Próbujesz mieć ciepły roztwór octu hit dach przewodu słuchowego pierwszy.

7 Ściśnij żarówkę, systematycznie, ale nie mocno, tak, że rozwiązanie płynie ze stałą prędkością, ale nie na tyle szybko, aby zranić błony bębenkowej. Powtarzaj, aż zobaczysz wosku odprowadzanie ucha do basenu z ciepłym roztworze octu. Może upłynąć 5 lub 6 flushes przed woskowiny całkowicie usunięte.

Wskazówki

 • Jeśli zabraknie ropy ucho po przełączeniu się na drugą stronę, po prostu spróbuj ponownie i umieścić wacik w uchu zewnętrznym, aby zapobiec wyciekom.

Woskowina Usuwanie i bezpieczeństwo

Woskowina Usuwanie i bezpieczeństwo


Woskowina nagromadzenie może spowodować nagłą utratę słuchu, niesamowite ucho pełnię lub ciśnienia, tępy ból ucha i swędzenie wewnątrz ucha. Woskowina wspólny wskaźnik narastania jest kłopot przesłuchanie przez telefon. Na początku może się wydawać, że to telefon. Spróbuj przejść do drugiego ucha, a jeśli dźwięk jest wyraźniejszy i głośniejszy najprawdopodobniej ma woskowiny sklejały. Odpowiedź nie jest, aby rozpocząć kopanie wewnątrz ucha, próbując dostać się woskowiny z; twoje uszy są delikatne i może być łatwo uszkodzona. Jednak w domu usuwania woskowina zrobić bezpiecznie i prawidłowo może być bardzo skuteczne.

Bezpieczeństwo

Można podejrzewać, wosku gromadzeniu, może być 99 procent pewien, ale według Mayo Clinic, nie ma sposobu, aby wiedzieć, czy masz nadmiernego woskowina bez lekarz patrzeć w uszach. Kiedy przychodzi do bezpiecznego usuwania woskowiny, potwierdzający, że masz woskowina nagromadzenie jest niezbędnym pierwszym krokiem.

Nie trzymać coś do ucha, próbując wyciągnąć woskowinę. Według Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii, sondowania ucho z obiektów, takich jak gaziki lub szpilki bobby próbując usunąć woskowinę popycha tylko woskowinę w głąb ucha.

US Food and Drug Administration odradza stosowania uszu świecami do usuwania woskowiny. Kanały uszne są różne długości, szerokości i kształtów. Świece do uszu pochodzą z instrukcji ogólnych umieścić stożek w głąb przewodu słuchowego. Może to spowodować uszkodzenie bębenków.

Jeśli czujesz się jak Twoja woskowina blokada pogarsza po leczeniu domowym lub wystąpić bóle i zawroty głowy lub dzwonienie w uszach podczas próby leczenia domowego, umówić się mieć lekarz usunąć woskowinę.

Jeśli masz cukrzycę, biorą leki przeciwzakrzepowe, posiada perforowany bęben ucha, rurki w uszach, aktywną infekcję ucha lub ciecz spływa z ucha, nie próbuj w domu usunięcie woskowiny. Umówić się z lekarzem.

Przed usunięciem

Te kroki należy wykonać przed do usuwania woskowina lekarz mianowania lub przed rozpoczęciem leczenia do usuwania woskowiny domu. Woskowina że zbudował powodując zator w przewodzie słuchowym lub stał mocno kleisty. Aby ułatwić woskowina wyjdzie, złagodzić lub rozpuścić niektóre z nich w pierwszej kolejności. Można kupić over-the-counter gliceryny krople do uszu lub tworzyć własne przy użyciu ciepłej wody, nadtlenku wodoru i pieczenia sody.

Dla domowych kropli zmieszać albo 1 szklanka ciepłej wody z 1 łyżka sody oczyszczonej lub pół szklanki ciepłej wody z 1/4 kubka wody utlenionej. Użyj kroplomierza umieścić dwie do trzech kropli do ucha, dwa do trzech razy dziennie. Używać do jednego tygodnia przed woskowiny usunięcia. Zawsze należy używać w temperaturze pokojowej lub temperatury ciała krople. Zimne krople powodują ból uszu.

Usuwanie

Amerykańska Akademia Otolaryngologii zaleca wstrzykiwanie ucha lub nawadniania do usuwania woskowiny w domu. Ciśnienie wody wypłukuje resztki wosku z ucha, bezpiecznie i skutecznie. Można użyć dostępnego w sprzedaży zestawu nawadniania lub żarówki strzykawkę. Jeśli nie masz dostępu do albo można wylewać swoje uszy się podczas brania prysznica. Użyj letniej wody temperatury ciała podczas płukania z uszu. Możesz wziąć filiżankę pod prysznicem lub wanną i użyć go, aby wypełnić swoje strzykawki ucha lub gdy pod prysznicem pozwala rozpylać wody do ucha, a następnie skręcić w ucho dół spuścić wodę. Nie umieszczaj prysznica bezpośrednio do ucha. Strzykawki są przeznaczone do uszu tylko zwolnij bezpieczną wysokość ciśnienia wody. Nawadniać ucha raz dziennie przez okres do jednego tygodnia.

Zapobieganie

Za pomocą kropli na jeden dzień, a następnie nawadnianie uszy raz na cztery do sześciu miesięcy, można uniknąć gromadzenia się woskowiny. Możesz też mieć uszy profesjonalnie oczyszczone przez lekarza co sześć do 12 miesięcy.

Oliwa z oliwek na usuwanie woskowiny

Podczas woskowiny jest użyteczny w organizmie, nadto może powodować problemy. Jednak usuwanie woskowiny jest delikatny proces, z pewnym ryzykiem uszkodzenia ucha wewnętrznego. Wspólne narzędzia, takie jak gaziki są szczególnie niebezpieczne, ponieważ mogą one przebicie błony bębenkowej, powodując trwałe uszkodzenie. Inne tradycyjne metody usuwania wosku ucha domu jak za pomocą szpilki do włosów, czy cokolwiek innego, że muszą trzymać się wewnątrz kanału słuchowego nie są zalecane przez American Fundacji Badań Słuchu. Na szczęście, oliwa z oliwek jest zatwierdzone leczenie nadmiaru wosku.

Olej

Oliwa z oliwek używana musi być czyste i wolne od bakterii. Olej musi być 100 procent olej z oliwek, bez ziół i innych dodatków. Zioła mogą przykleić się do kanału słuchowego i spowodować infekcję ostatecznie. Olejów zawierających paprykę, a nawet czosnku może wywołać niechciane uczucie w uchu. Jednak zakup specjalizację lub oliwą z oliwek nie jest konieczne. Tylko pamiętaj, aby zachować oleju używanego do uszu odrębnych od oleju używanego do gotowania; to zachowa olej wolne od bakterii i zanieczyszczeń gotowania.

Procedura

Połóż się na boku. Wyprostuj kanał uszny pociągając ucho do góry i na zewnątrz. Umieścić dwie do trzech kropli oliwy do ucha. Leżał przez dwie minuty, a następnie przewrócić na ręcznik aby olej wyciekał. Powtórzyć w drugim uchu. Wykonać tę procedurę raz w tygodniu lub okresowo, aby utrzymać poziom wosku w uszach pod kontrolą. Do uszu, które są blokowane przez wosk, University of Nottingham usług zdrowotnych zaleca się wykonanie tego zabiegu cena za dwa tygodnie, aby poluzować wosk. Następnie udać się do lekarza, aby mieć ucho czyszczone profesjonalnie lub kontroli w celu zapewnienia, że ​​żadne inne problemy występują.

Usuwanie wpływ woskowina

Usuwanie wpływ woskowina


Wpływ woskowina jest chorobą, która się dzieje, gdy woskowina z ucha zewnętrznego jest zepchnięta do wnętrza kanału słuchowego i domków tam. To się często zdarza regularnego czyszczenia gazika bawełny. Uderzanych woskowina może powodować ból ucha, uszkodzenia słuchu, zawroty głowy, szum w uszach i zawroty głowy. Usuwanie wpływ woskowina może być wykonywane tylko w domu przy użyciu wspólnych produktów gospodarstwa domowego, jak i ponad-the-counter leków. Produkty te miękną uderzanego woskowiny, co pozwala na bezpieczne wymywa się z uchem.

Instrukcje

1 Przygotuj środek zmiękczający. Jeśli używasz dziecko lub oliwę miejsce oleju kilka łyżeczek w naczyniu kuchence mikrofalowej i podgrzewać przez około pięć sekund. Olej powinien być ciepły, ale nie gorący. Jeśli używasz Debrox lub Mysi Ear Drops nie jest konieczne do ogrzania płynu.

2 napełnić pipety oczu z niewielką ilością środka zmiękczającego. Zastosuj 2 do 3 kropli bezpośrednio do ucha.

3 Pozostawić środek zmiękczający siedzieć ucha przez około pięć minut. Trzymać głowę w pozycji pionowej, aby zapobiec wyciekom.

4 Umieść ściereczkę lub ręcznik na poduszce, a następnie umieścić głowę z uderzanego ucha przed poduszką. Leżą tak aż do pół godziny, umożliwiając wpływ olej i wosk, by wyjść z ucha.

5 Napełnić gumowego ucha strzykawkę z ciepłą wodą. Wystrzelić niewielkiej ilości do ucha. Odstaw na kilka sekund.

6 Połóż ręcznik i ucho na pochylenie głowy w dół, aby umożliwić odpływ wody z ucha.

Wskazówki

 • Niektóre poważnie wpływ Earwax nie może być usunięta przez ten proces. Jeśli nie otrzymujesz wyniki chciał skorzystać z pomocy lekarskiej.

Usuwanie kamienia żółciowego

Kamienie żółciowe, zazwyczaj składają się z cholesterolu lub nadmiaru żółci z wątroby, są główną przyczyną większości typów choroby pęcherzyka żółciowego. Kamienie żółciowe są traktowane jako cichy atakującego, jak pacjenci z nich zazwyczaj nie są świadomi ich istnienia. Pacjenci nie stają się objawowe, chyba że kamienie utkwić w przewodzie żółciowym, blokując przepływ żółci przez wątrobę i pęcherzyk żółciowy do jelita cienkiego. Kilka różnych leczenia mogą być stosowane do usuwania kamieni żółciowych i złagodzenia dyskomfortu.

Zmiany w stylu życia

Większość kamienie żółciowe są na tyle małe, aby w końcu przejść przez przewód pokarmowy, bez incydentów. Over-the-counter przeciwbólowe są zalecane dla zmniejszenia bólu w razie potrzeby. Zmiany w stylu życia są to zalecane, aby zapobiec dalszemu rozwojowi kamieni żółciowych. Pacjentom zaleca się pić dużo zdrowych płynów; jeść bogate w błonnik, o niskiej zawartości tłuszczu diety; i zwiększenie aktywności fizycznej. Obejmują szeroką gamę warzyw i owoców, a także zdrowe nienasycone tłuszcze z orzechów i ryb w diecie. Również spożywać zalecaną dawkę wapnia i witamin antyoksydacyjnych takich jak A, C i E.

Omów korzyści dodając suplementy z pracowników służby zdrowia do rutynowych wellness. Ponieważ otyłość zwiększa ryzyko rozwoju kamieni żółciowych, osiągnąć i utrzymać zdrową masę ciała poprzez zmniejszenie zużycia kalorii i regularne ćwiczenia. Po jednej z następujących technik usuwania stosowane są pacjenci muszą jeszcze wprowadzić zmiany w stylu życia, aby uniknąć nowych kamieni żółciowych z rozwijających się.

Wydobywanie kamieni żółciowych

Operacja ekstrakcji, określany również jako cholelithotomy może być zalecane jako alternatywa, jeżeli kamień osadzają się w jednym z zaburzeniami czynności wątroby lub wspólnych przewodach żółciowych, pacjent chory też całkowitym usunięciem pęcherzyka żółciowego. W procedurze mniej inwazyjnego endoskopowy wsteczny cholangiopancreatoscopy (ERCP), kamienie żółciowe są usuwane przez wprowadzenie endoskopu poprzez usta i gardło, w dół przełyku, oraz do żołądka, dwunastnicy i dróg żółciowych, bez konieczności nacięcia chirurgicznego.

Rozwiązanie Terapia doustna

Leki doustne, takie jak kwas ursodeoksycholowego, mogą być również stosowane do rozpuszczania kamieni żółciowych u pacjentów, którzy nie tolerują procedur chirurgicznych. Ten rodzaj leczenia, jednak może potrwać kilka miesięcy lub lat do rozpuszczają kamienie żółciowe. Nowy sposób traktowania jest poddawany testom, w których leki są wstrzykiwane bezpośrednio do pęcherzyka skuteczniej rozpuszczania kamieni żółciowych.

Pozaustrojowej fali uderzeniowej Litotrypsja

Fala uderzeniowa pozaustrojowe litotrypsja (ESWL) jest inny niż chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego. Jest to szczególnie skuteczne w przypadku kamieni, które są złożone w drogach żółciowych. Fale uderzeniowe są skoncentrowane na gallstone samej rozbić go na mniejsze kawałki. Te mniejsze kawałki kamienia mogą odcedzić samodzielnie lub mogą być następnie usunięte przez chirurgii endoskopowej (ECPW).

Usunięcie pęcherzyka żółciowego

Cholecystektomia laparoskopowa (usunięcie całego pęcherzyka żółciowego) mogą być zalecane jako najprostszy sposób, aby usunąć kamienie i zapobiec dalszemu nawrotom stanu. Po wyjęciu, żółci z wątroby przepływa bezpośrednio do jelita cienkiego, z pominięciem wyznaczonego miejsca przechowywania w pęcherzyku żółciowym. Pęcherzyka jest nieistotnych narządów i proces ten nie ma wpływu na trawienie pokarmu, ale biegunka efektem ubocznym w przypadku niektórych pacjentów.

Usuwanie polipów płaskie Colon

Polipy jelita grubego często nie powodują objawów. Często są one odkryte, gdy pacjent jest badany na coś innego. Jednakże, lekarz może usunąć polipy, jeśli są one nowotworowe lub mają potencjał, aby przekształcić się w raka. Płaskie lub duże polipy są bardziej prawdopodobne, aby spowodować raka jelita grubego niż inne rodzaje. Ważne jest, aby te usuwane, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Czym są polipy Colon?

Według Choroby trawienne Information Narodowego Clearinghouse (NDDIC), polip okrężnicy jest wzrost na powierzchni okrężnicy lub jelita grubego. Polip może być podniesiona lub mieszkania, a niektórzy ludzie mają więcej niż jeden polipa. Polipy mogą być łagodne i nowotworowe lub mają potencjał, aby przekształcić się w raka. NDDIC mówi, osoby starsze niż 50, są bardziej narażeni na polipy, a także pacjentów, którzy mają krewnych, którzy mieli raka jelita grubego lub polipów. Jesteś również narażone na rozwój polipów jeśli pić alkoholu, palić, jeść tłustych potraw, nie prowadzą lub jest otyłych. Chociaż wiele osób nie wykazuje objawów, czasami polipy mogą powodować krew w stolcu lub krwawienie z odbytu. Według artykułu w John Hopkins Health Przykro, "Analiza wykazała, że ​​zmiany były bardziej płaskie niż pięć razy bardziej narażone na nowotworowych jak podobnej wielkości regularnych polipów."

Usuwanie polipów

Polipy są usuwane podczas kolonoskopii. Podczas kolonoskopii, lekarz będzie włożyć długą, elastyczną rurkę do odbytu i do okrężnicy. On będzie w stanie zbadać całą jelita grubego. Rura ma aparat na końcu, a także instrument do usuwania polipów. Będziesz sedacji podczas tej procedury.

Przygotowanie do kolonoskopii może być nieprzyjemne doświadczenie. Pacjenci otrzymują leki dzień lub dwa przed zabiegiem, aby upewnić się, że dwukropek jest wypłukiwane więc lekarz może uzyskać jasny obraz. Płaskie polipy są trudne do sprawdzenia, czy jelita grubego nie jest całkowicie czysty. Leki te często wywołują biegunkę. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, aby pobyt uwodniony, a także upewnić się, że preparat działa, więc nie ma potrzeby, aby przejść przez to jeszcze raz. Ważne jest również, aby pobyt uwodniony po zabiegu.

Zagrożenia

Czasami usuwanie dużych polipów może spowodować nadmierne krwawienie w okrężnicy. W niektórych przypadkach, chociaż rzadko, okrężnicy może być zerwany. Może to wymagać operacji lub leczenia szpitalnego. Istnieje również niebezpieczeństwo alergicznej reakcji na leki, zakażenia lub choroby serca. Niektórzy pacjenci zgłaszają również bóle brzucha, ostre bóle, skurcze i wymioty po kolonoskopii.

Zapobieganie

Według NDDIC nie ma pewny sposób zapobiec polipów. Można zmniejszyć ryzyko poprzez zmniejszenie masy ciała, unikanie alkoholu, nie palić, jeść mniej tłustych potraw i więcej warzyw i owoców, a rozpoczęciem regularnego programu ćwiczeń.

Inne badania i procedury

Chirurgia laparoskopowa może być stosowany do usuwania dużych polipów. Zgodnie z Mayo Clinic, jeśli lekarz podejrzewa raka jelita grubego, może ona uruchomić dodatkowe badania, inne niż kolonoskopia, aby potwierdzić i ustalić leczenie. Lekarz może przeprowadzić testy krwi w celu określenia funkcji narządów i innych czynników. Możesz również zostać poproszony, aby mieć lewatywa baru dać lekarzom inny widok okrężnicy. Baru, barwnik kontrast jest wstrzykiwany do jelita w formie lewatywy. Skanowania CT można także stosować.

Usuwanie pasożytów jonowa

Jeśli jesz dużo surowej żywności, szczególnie surowych ryb, takich jak sushi, można zwiększyć swoje szanse na zdobywanie pasożytów. Programy Detox mają pomóc twoje ciało eliminuje toksyny do poprawy poziomu energii, bystrości umysłu i ogólnego zdrowia. Istnieje wiele kontrowersji na temat tego, czy jonowe oczyszczające na stopy może naprawdę pomóc w eliminacji toksyn, w tym pasożytów, lub jeśli są to oszustwo new age. Przed rozpoczęciem nowego programu zdrowotnego zawsze skonsultować się z lekarzem.

Proces jonowa

Jonowe usunięcie pasożyta to program, który wykorzystuje detox ciepłą kąpiel stóp wypełniony soli mineralnych i naładowany prądem elektrycznym. Prąd jest dodawane do kąpieli stóp poprzez urządzenie, które umieszcza się elektrody pobierają jony dodatnie i ujemne w wodzie. W teorii jest to wyciągnąć toksyny, w tym pasożytów, poprzez nogi. Po pół godzinie, woda zmienia kolor w zależności od rodzaju toksyny i pasożyty, które zostały wyeliminowane.

Zwolennicy jonowe

Zwolennicy jonowej pasożyta oczyszcza stan, że po detox czują się lepiej z wyższym poziomem energii. Cytują zmiany koloru wody jako dowód. Po obróbce do usuwania pasożytów woda może być czarny lub ciemny zielono pasożytów są usuwane z wątroby i pęcherzyka żółciowego. Raport na stronie IonicFootDetoxify.com, która sprzedaje te jednostki, twierdzi, że University of Illinois Badania wykazały, że te "prądy elektryczne uniemożliwić skuteczne działanie" czynników wirusowych, bakteryjnych i pasożytniczych.

Opozycja jonowa

Opozycji do teorii i skuteczności jonowego stóp detox jest ostra. W raporcie Stephen Barrett, MD zatytułowanym "Aqua Detox Scam", mówi, że wątroba i nerki przejść przez program detox jak wątroba pomaga przerwa związki dół i toksyny są filtrowane przez nerki i wydalany podczas oddawania moczu. Barrett mówi roszczenia jonowych kąpieli detox są "bezsensowne", ponieważ organizm nie jest w stanie wyeliminować toksyny przez skórę; to po prostu nie działa w ten sposób. Barrett twierdzi również, że koszt tych zabiegów jest bardzo wysoki ze wszystkich roszczeń sukcesu będącego niczym więcej niż referencje i przypuszczeń.