adcov.com

usunięcie jednego jajnika

Wpływ usunięcie jednego jajnika na hormonalną

Wpływ usunięcie jednego jajnika na hormonalną

Ciało ludzkie ma kilka zestawów narządów w parach, w tym jajników. Po usunięciu jednego narządu, innych organów zazwyczaj robi dobrą robotę utrzymując się z zapotrzebowaniem na nim.

Jajniki

Jajniki są żeńskie narządy produkcji i dojrzewania jaj do zapłodnienia. Jajniki produkują również dwóch hormonów, estrogenów i progesteronu.

Estrogenów i progesteronu funkcja

Hormony te są w za, między innymi, drugorzędnych cech płciowych u kobiet (np. rozwoju piersi), przygotowanie ciała kobiety w ciąży i utrzymania równowagi wapnia w organizmie.

Jajników

Jajników jest chirurgiczne usunięcie jajnika. Zabieg ten jest używany w przypadkach gdzie jajnika jest uszkodzony z powodu choroby lub urazu, lub, w niektórych przypadkach, aby zapobiec raka piersi u kobiet z historii rodziny silne raka piersi.

Pozostałego jajnika

Po usunięciu tylko jeden jajnik, innych jajnika w dalszym ciągu do produkcji estrogenów i progesteronu, a także jaja. Usunięcie jednego jajnika nie mają znaczący wpływ na poziom hormonów.

Menopauza

Nawet bez usuwania jajników, przestają działać u kobiet po menopauzie. Konsekwencje tego są zmniejszone kości masy, obniżonej metabolizm tłuszczów, a w niektórych kobiet, zmiany nastroju.

Wpływ usunięcie jednego Bilansu hormonalnej jajnika

Wpływ usunięcie jednego Bilansu hormonalnej jajnika


Organizm ludzki zawiera szereg zestawów narządów parami oraz jajników. Gdy jeden organ jest usuwany, inne narządy zwykle robi dobrą robotę utrzymując się z zapotrzebowaniem na niej umieszczone.

Jajniki

Jajniki są żeńskie narządy w zakresie produkcji i dojrzewania jaj do zapłodnienia. Jajniki produkują również dwa hormony, estrogenów i progesteronu.

Funkcja estrogenów i progesteronu

Hormony te są odpowiedzialne za, między innymi, drugorzędne cechy płciowe u kobiet (takie jak rozwój piersi), przygotowanie ciała kobiety w ciąży i utrzymywanie równowagi wapnia w organizmie.

Jajników

Jajników jest chirurgiczne usunięcie jajnik. Zabieg ten stosuje się w przypadku, gdy doszło do uszkodzenia jajników z powodu choroby lub urazu, lub, w niektórych przypadkach, w celu zapobiegania rakowi sutka u kobiet z silnym historii rodziny raka sutka.

Pozostałe jajnika

Jeżeli tylko jeden jajnika usunięciu jajników inne dalsze wytwarzanie estrogenów i progesteronu, jak jajka. Usunięcie jednego jajnika nie mają znaczący wpływ na poziom hormonów.

Klimakterium

Nawet bez usuwania jajników, gdy przestają działać u kobiet po menopauzie. Konsekwencje tego są mniejsze masy kostnej, zmniejszony metabolizm tłuszczów, aw niektórych kobiet, zmiany nastroju.

Pytania zadać lekarzowi o Usunięcie torbieli jajnika

Jajniki są częścią układu rozrodczego kobiety, znajdujący się w dolnej części brzucha. Podłączone przez jajowody do macicy, jajniki są gruczoły produkujące jaj w kobiety. Torbiele na jajnikach znalezionych mogą wymagać usunięcia, ale większość kobiet ma wiele pytań dotyczących takiego leczenia. Zrozumienie podstaw usuwania torbieli jajnika może pomóc usunąć niektóre strachu doświadczają kobiety skazanych na leczenie.

Czy to łagodne lub złośliwe?

Torbiel może być nieszkodliwe lub niebezpieczne, w zależności od tego, jaki jest. Łagodna torbiel nie jest niebezpieczne, i to stosunkowo często u kobiet. Niektóre kobiety rozwijają torbiele, które znikają w ciągu dwóch lub trzech okresach, podczas gdy inni doświadczają torbieli, które mogą rosnąć i powodować ból w brzuchu. Lekarz będzie musiał podjąć próbę torbieli w celu ustalenia, czy jest to złośliwe (nowotworowe) lub nieszkodliwe.

Jaki rodzaj postępowania jest zaangażowany?

Obecnie stosuje się dwie wspólne procedury usuwania torbieli. Jednym z nich jest laparoskopowego, który obejmuje zastosowanie długiego, cienkiego rury z kamery podłączonej do jednego końca. Laparoskop jest w stanie zobaczyć dokładną lokalizację i wielkość torbieli przez małe nacięcie zazwyczaj wykonane pod pępkiem, który umożliwia chirurgowi, aby usunąć go z najmniejszym możliwym uszkodzeniem tkanek. Inne techniki obejmują tzw otwartej chirurgii jamy brzusznej, w których większe nacięcia wykonane w dolnej części brzucha, na wszystkich warstw tkanki skóry i mięśni, aby odsłonić jajnika.

Jakie są torbieli jajnika, mimo wszystko?

Sześć różnych typów torbieli często występują w jajnikach. Są to torbiele pęcherzyka, które nie częściej niż odejść od siebie; wystąpić, gdy pęcherzyk torbieli jaj worków nie złamać, aby zwolnić jajko. Istnieje również torbieli ciałka żółtego, który tworzy się, gdy płyn gromadzi się wewnątrz worka nienaruszonym. Endometriozy jest torbiel, która często występuje u kobiet, które doświadczają wzrostu tkanki typu macicy poza macicą. Gruczolako-torbielaki torbiele jajników, które są na zewnętrznej powierzchni jajnika i dermoid torbiele są te, które zawierają atrybuty typu skóry, tkanek, takich jak włosy lub "zęby". Ostatni rodzaj torbieli jajnika nazywa się zespół policystycznych jajników, który jest spowodowany przez jaja, które nie stają się wymagalne w ciągu pęcherzyków jajowych, tworzenie powtarzającego wzrost w obrębie torbieli.

Skutki jednego jajnika na menopauzę

Skutki jednego jajnika na menopauzę

Kobiety mogą poddać się operacji usuwania jajnika z powodu torbiele, mięśniaki, rak jajnika, ból w obrębie miednicy, nowotwory lub z innych powodów. To może lub nie może wpływać na doświadczenie kobiecej menopauzy ponieważ istnieje wiele czynników, które wpływają na początek menopauzy.

Menopauza

Menopauza jest zdefiniowany jako brak miesiączki przez pełny rok. Chociaż występuje zwykle około wieku 51 podczas dostaw jaj jest niski lub usunięte, może się zdarzyć wcześniej. Jeśli ty menopauzę przed ukończeniem 40, uważa się przedwczesnej menopauzy. Według strony internetowej konsumentów sprawozdania Health.org usunięcie jajnika jest typową przyczynę wczesnej menopauzy.

Jajniki

Jajniki są w miejscu produkcji estrogenów i progesteronu i gruczołów. Jeśli usunięty jajnik i wpływ równowagi hormonalnej, to można utworzyć objawy podobne do menopauzy. To nie znaczy, że dzieje się to Menopauza. Musisz uzyskać fizyczny egzamin aby otrzymać diagnozę.

Objawy menopauzy

Objawy menopauzy mogą zawierać gorąca, suchość pochwy, bezsenność, przyrost masy ciała, problemów z pamięcią, nocne poty, depresja, zmiany w libido, niepokój, mięśni lub stawów ból, zmęczenie, wypadanie włosów, drażliwość i więcej.

Usunięcie jajnika i menopauza

Według strony internetowej konsumentów sprawozdania Health.org usunięcie jajników można przesadzać objawy menopauzy, wyzwalacz wczesnej menopauzy i sprawić, że doświadczenie menopauzy cięższych. Istnieje najpewniejszy sposób przewidzieć, czy to nastąpi.

Względy

Jak będą reagować na usunięcie jednego jajnika i do menopauzy w ogóle zależy od takich czynników, jak wiek, styl życia (dieta, ćwiczenia, palenie), stres poziomy, czy wziąć hormonalnej terapii zastępczej, genetyki i, według strony internetowej Expert menopauzy, nawet spożycie alkoholu.

Czy usunięcie jajowodów Przyczyna Menopauza?

Jajowody są częścią sieci przewodów łączących różne części żeńskiego układu rozrodczego. Pozwalają one owulacji komórka jajowa lub jajko, podróżować z jajników do macicy. Tylko około 4 cm długości, jajowody są głównym miejscem do zapłodnienia. Podczas gdy mały, może muszą być usunięte z powodu ropnia torbieli, infekcji, jajowodów ciąży lub nowotworu. Chirurgiczne usunięcie jajowodów jest dalej salpingectomy.

Wynik

Menopauza, w ścisłym znaczeniu tego słowa, jest zaprzestanie się miesiączki. Ponieważ jajowody są tylko część pracy kanału dla układu rozrodczego kobiety, usunięcie jednego lub obu jajowodów nie spowoduje menopauzy. Po jajowody są usuwane, można nadal mieć miesiączki na regularnego cyklu. Nawet jeśli nadal miesiączkować, nie będziesz w stanie się naturalnie produkować dzieci, bo twoje okresy będą anovular, lub bez jaj. Jest tak, ponieważ, gdy rury są usuwane oocyt po owulacji ma ścieżkę wykonać, aby dotrzeć do macicy i jaja ulegają degeneracji poza macicą. Wszelkie przyszłe próby pojmowania będzie potrzebować pomocy zapłodnienia in vitro.

Swoją salpingectomy może być połączona z chirurgicznym usunięciu jajników lub mogą być częścią większego procedurę, która obejmuje chirurgiczne usunięcie macicy, jajowodów i jajników. Jeśli procedura obejmuje usunięcie jajników, jest usunięcie jajników, które rzeczywiście powodują menopauzę. Nie będziesz już owulacja lub nadal mają miesiączki. Ponadto, jajników producenci estrogenu i progesteronu w organizmie. Gdy są one usuwane, twoje ciało będzie również poddać się wypadanie włosów, uderzenia gorąca, drażliwość, pochwy, suszenie i inne objawy związane z menopauzą zwykle.

Skutki Usunięcie nadnerczy

Ciało ludzkie ma wiele różnych gruczołów produkujących hormony. Nadnercza są powyżej nerek i dwie części. Wewnętrzna część jest nazywana rdzeniu nadnerczy, a zewnętrzna część jest nazywana korę nadnerczy. Każda część posiada inną funkcję i wykonuje kierunku produkcji przez przysadkę mózgową w mózgu.

Funkcja

Rdzeń nadnerczy jest odpowiedzialna za udostępnianie hormony takie jak adrenalina do strumienia krwi. Kory nadnercza wywołuje i uwalnia inne rodzaje hormonów, które kontrolują jak organizm zastosowanie tłuszczów, węglowodanów i białek. Nadnercza jest odpowiedzialny za wytwarzanie hormonu męskiego testosteronu u mężczyzn i kobiet, a także przy produkcji mineralokortykoidów hormonów. Mineralokortykoidy kontrolować ciśnienie krwi i stężenie potasu i soli.

Usuwanie

Chociaż nadnercza wytwarzają ważne hormony, możliwe jest usunięcie jednego lub obu i utrzymywania pewnego stopnia w normalności. Usunięcie jednego lub obu nadnerczy nazywa się adrenalektomii. Procedurę tę prowadzi się zwykle operacji laparoskopowych i tylko wtedy, gdy pacjent cierpi na raka nadnerczy, co jest niezwykle rzadka. Mieszka z gruczołu nadnerczowego jest możliwe bez stosowania dodatków hormonalnych. Ale hormonalne suplementy są zazwyczaj wymagane, gdy oba nadnercza są usuwane.

Wpływ całkowitego usunięcia

Częściowe lub całkowite usunięcie nadnerczy odbywa się tylko w przypadkach raka kory nadnerczy. W związku z tym, pacjent musi być przygotowany do związane nie tylko ze spadkiem istotnego wytwarzania hormonów, ale z efektami ubocznymi chemioterapii i / lub radioterapii.
Aby wymienić hormonalnej produkcji nadnerczy, pacjent często na terapii hormonalnej. Bez tego rodzaju hormonalnej, pacjent może opracować inne poważne problemy zdrowotne, takich jak cukrzyca, otyłość, wysokie ciśnienie krwi i innych objawów nonfunctioning metabolizmu. Pomimo zastąpienia hormonów, promieniowaniem i chemioterapią rokowanie pięcioletniego przeżycia nie jest korzystny. Statystyki pokazują, że 65 do 90 procent tych, którzy otrzymali leczenie nadal umiera w ciągu pięciu lat.

Usunięcie Twarzy Moles

Krety są nieprawidłowości skóry, które pojawiają się jako ciemne plamy. Niektóre moli są obecne w chwili urodzenia, podczas gdy inne rozwijają się w dzieciństwie. Podczas gdy niektóre moli twarzy są uważane za "znaki kosmetyczne", inni mogą być brzydki. Nienowotworowych krety nie są niebezpieczne. Wiele osób jednak nie jesteś zadowolony z ich moli twarzy. Zabiegi kosmetyczne są jedną z opcji, aby usunąć większość moli twarzy powodzeniem.

Mole Wycięcie

Jedną z metod usunięcia molowego wycięcie. Chirurg kosmetyczny wyczyści kreta i okolic, zastosowania znieczulenia i używać jej skalpela usunąć pieprzyk, a niektóre z sąsiedniej skóry. Według Cosmeticsurgery.com, szwy są zwykle wymagane. Chirurg umieszczenie ich zarówno na górnej warstwie skóry lub głębiej w strukturze skóry.

Wycięcie powoduje usunięcie nie tylko miejscowo wygląd mol, ale także podstawową strukturę skóry. Parch będzie tworzyć i odpadnie w ciągu tygodnia lub dwóch. Procedura stwarza ryzyko potencjalnych blizn. Blizny te jednak zwykle znikają w czasie.

Mole Golenie

Dla powierzchownych moli, chirurg może używać jego skalpel ogolił kreta. Wtedy on wypalić obszar do zatrzymania krwawienia i stosować miejscowo antybiotyk zatrzymać infekcji powstawaniu.

Podczas golenia usuwa powierzchnię mol, powodując zanikać wewnętrzną strukturę skóry, pozostaje więc mola mogą rosnąć z powrotem w czasie. Jak z mola zabiegu wycięcia, parch utworzą i będą leczyć w ciągu jednego do dwóch tygodni. Istnieje ryzyko blizny z tej procedury, ale te blizny zwykle blakną z upływem czasu.

Terapia laserowa

Powierzchowne moli twarzy może być z powodzeniem usunięta z terapii laserowej. W czasie tej procedury, chirurg kosmetyczny użyje wiązkę światła na mol. Skóra absorbuje światło i rozbić pigment. Pigment ten będzie czasem zaniknąć. Zazwyczaj trzeba mieć trzy zabiegi laserowe usunięcie jednego mola.

Po zabiegu powierzchnia będzie ciemniejszy. Ta ciemność znika szybko i mol odpadnie w ciągu tygodnia od zabiegu. Ryzyko blizny są bardzo minimalne.

Dieta Po Usunięcie nerki

Lekarze zalecają nefrektomii lub usunięcie jednego z organizmu dwie nerki, dla pacjenta z chorobą w nerki lub osoby chcących oddać nerkę do innego pacjenta. Człowiek może żyć normalnie z jednej zdrowej nerki, więc jeśli pozostałe nerek zachowuje pełną funkcję, lekarz może zalecić bardzo niewiele, jeśli w ogóle, ograniczenia diety po okresie odbudowy operacji usunięcia nerki. W przeciwnym razie pacjent zjada zdrowe nerki diety, aby zachować funkcję pozostały wyłącznie w nerce.

Podczas odzyskiwania szpitala

Jeśli masz nefrektomii, personel medyczny zapewnia składniki odżywcze i płyny przez IV do pierwszego dnia lub dwóch. Układ trawienny potrzebuje czasu, aby odzyskać po poważnej operacji. Możesz mieć cewnik umieszczony w organizmie przez kilka godzin po operacji, aby opróżnić pęcherz. Niektórzy pacjenci tolerują sącząc małe ilości cieczy lub wiórów ssących lodzie przez pierwsze 24 godziny po zabiegu.

W ciągu paru dni, pacjent, który miał nerkę usunięto rozpoczyna diety płynnej. Dietę płynną ułatwia system trawienny z powrotem do prawidłowego funkcjonowania. Niech personel pielęgniarski wiedzieć o każdym zaparcia w tym okresie. Ważne jest, aby utrzymać jelit ruchomych podczas rehabilitacji po nefrektomii, więc lekarz może przepisać środek zmiękczający stolec. Pij dużo wody, aby zapobiec zaparciom.

Gdy trawiennych funkcji systemu normalnie, w ciągu kilku dni, można zacząć jeść normalne pożywienie. Łatwa do jedzenia ponownie zwykły, słodki wyborów. Unikaj smażonych i pikantnych potraw. Stres i niepokój o zabiegu lub odzysku szczepy układu pokarmowego, co wymaga delikatne wyborów w diecie.

W Domu

Gdy jesteś gotowy, aby zostać wypisany ze szpitala, lekarz poinformuje Cię, jeśli chcesz zjeść specjalną dietę. W ogóle, po nefrektomii, wszyscy pacjenci są powiedział pić dużo płynów. Pozwala to pozostała kidney ruszać płynu przez ciało.

Pacjenci z jednego zdrowego pozostałej nerki może wrócić do zwykłej diety. W ogóle, jedzenie diety o niskiej zawartości sodu jest dobre dla całego ciała, w tym nerek, więc lekarz może zalecić to dla pacjenta z tylko jednej nerki. Wybierz świeżych owoców i warzyw, unikać produktów przetworzonych i pakowanych i sprawdzić etykiety, aby uniknąć sodu. Spożywcze smakowe z czosnkiem, ziołami, sokiem z cytryny i pieprzem, zamiast soli i sosu sojowego. Unikaj alkoholu i rzucenie palenia, aby wspomóc proces gojenia.

Jeśli masz przewlekły choroby nerek lub obniżona czynność nerek po usunięciu nerki, lekarz może przepisać specjalną dietę dla zdrowia nerek. Diety przewlekłej choroby nerek obniża sodu, potasu, białka i płynów. Unikać substytuty soli, z których wiele zawiera potas. Wybierz mieszanki ziołowe zamiast. Ponieważ wiele produktów bogatych w wapń, takich jak produkty mleczne, są również bogate w potas i fosfor, lekarz może przepisać leki, aby utrzymać kości przed utratą wapnia. Jedz więcej tłuszczów i cukrów roślinnych w celu uniknięcia utraty wagi, i przestrzegać wytycznych żywieniowych, aby upewnić się, że organizm otrzymuje właściwego odżywiania i utrzymuje zdrową wagę.

Jak działa Usunięcie jajnika Affect okresie dojrzewania?

Jak działa Usunięcie jajnika Affect okresie dojrzewania?


Jajniki są małe, w kształcie migdałów narządy, które są częścią układu rozrodczego kobiety. Zazwyczaj kobiet ma dwa jajniki, ale jeden lub oba mogą być usunięte ze względów medycznych.

Tło

U dziewcząt, dojrzewanie jest wyzwalany przez uwolnienie dwóch hormonów z przysadki: hormon luteinizujący i hormon folikulotropowy. Hormony te pobudzają jajniki i wyzwalają w żeńskich hormonów płciowych, estrogenów i progesteronu. Każdego miesiąca, jajko jest uwalniana z jajnika.

Wpływ

Ogólnie rzecz biorąc, dziewczyna, która ma jeden jajnik powinien przejść przez okres dojrzewania normalnie. Ciało będzie ustawić tak, że odpowiednia ilość hormonów są uwalniane przez tego jednego jajnika.

Dalsze komplikacje

Czasami organizm nie dostosuje, a dziewczyny będą potrzebne dodatkowe hormony, aby rozpocząć okres dojrzewania i utrzymać stabilny poziom hormonów w całym swoim życiu. Wzdłuż nieprawidłowości hormonów problemy płodności może wystąpić, gdy kobieta ma tylko jeden jajnika.

Strona główna zadośćuczynienie za Usunięcie Kamienie żółciowe

Strona główna zadośćuczynienie za Usunięcie Kamienie żółciowe


Strona główna zadośćuczynienie za usunięcie kamieni żółciowych, które mogą obejść konieczność operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego, obejmują wykorzystanie ziół, środki czyszczące jelita i wspólnych przedmiotów gospodarstwa domowego. Chociaż wiele środków domu do usuwania kamieni żółciowych może być niezależnie sukces, wiele osób decyduje się zawierać dwa lub nawet trzy sposoby, aby zapewnić, że ich pęcherzyków znajdujących się i pozostanie kamień żółciowy darmo.

Gold Coin trawiasta

Korzystanie Gold Coin trawa, zioło, jest tradycyjna metoda usuwania kamieni żółciowych chiński. Chociaż to jest w innych postaciach, przejmują złota monety trawy w postaci nalewki, ponieważ stwierdzono, że są najbardziej skuteczne w usuwaniu kamieni żółciowych. Weź 1 łyżkę nalewki codziennie przez usta aż do zakończenia butelki, do około dwóch do trzech tygodni. Środek ten zmiękcza i kruszy kamienie w czasie i kamienie żółciowe powoli być wydalony z organizmu.

Oczyszczanie jelit

Zakup bentonit i sproszkowane łuski psyllium. Moczyć nie więcej niż 1 łyżkę glinki w 1 szklance wody filtrowanej przez 12 godzin. Po zmieszaniu 1 łyżka psyllium plewy do mikstury, pić i natychmiast zjeść mieszankę. Pić 1 szklankę ciepłej wody przed pójściem do łóżka. Kiedy budzisz się, wypić 2 szklanki ciepłej wody i przestrzeni z sześciu więcej filiżanek ciepłej wody przez cały dzień. Powtórz ten proces dla jednego więcej niż dwa tygodnie, aż wszystkie przeszkody jelitowe zostały usunięte i stolcu wraca do normy.

Pęcherzyka żółciowego Flush

Pęcherzyka żółciowego równo środek domu zajmie Ci kilka dni, aby zakończyć. W pierwszym dniu, jeść tylko nieprzetworzonych, bez tłustych, takich jak warzywa i owoce. Przestań jeść co najmniej jedną godzinę przed snem i wypić mieszaninę ćwierć filiżanki świeżo wyciskany sok z cytryny i ćwierć filiżanki oliwy z oliwek extra virgin tłoczona na zimno. Powtórz ten proces w 15-minutowych odstępach, dopóki nie wypił łącznie 1 szklanka oliwy z oliwek i 1 szklanka soku z cytryny. Położyć się i spać na prawym boku. Kiedy budzisz się rano, wymieszać 2 łyżeczki soli jodowanej nie-morskiego na 4 filiżanki ciepłej wody i pić się mieszaniny. Pić bulion i lekko gotowane warzywa jeść przez cały dzień. Te kamienie żółciowe opuści swoje ciało na drugi dzień.

Łatwe usunięcie wszy

Wszy są bardzo małe owady, które żywią się niewielką ilość krwi na ludzkiej skórze głowy. Wszy zarazić wszystkich ludzi, młodych i starych. To nie oznacza, że ​​osoba zabrudzeniu mają wszy; w rzeczywistości, wszy wolą czyste włosy, ponieważ mogą one lgną do niego lepiej. Istnieje wiele sposobów, aby usunąć wszy i kilka wskazówek, które sprawiają, że trochę łatwiej.

Wszy

Wszy mogą podróżować poprzez wspólne elementy, takie jak odzież, czapki, poduszki, ręczniki i szczotki do włosów z jednej osoby na drugą. Zakażone osoby będą miały swędzenie skóry głowy, ponieważ śliny wstrzykiwany w skórę głowy jako paszy wszy. Wszy zakażenia jest łatwo rozpoznawalny po skontrolować skórę głowy i zobaczyć, albo mały szary wszy lub jaja zwane nitów. Często zakażenia jest bardziej widoczne na włosy na karku i za uszami, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Białe gnidy są skazani na włosach i nie można myć je; mają być zniszczone, podniósł się jeden po drugim, lub czesane się z cienkimi ząbkami.

Usunięcie wszy

Najprostszym sposobem, aby zabić wszy jest spróbować szampon, który jest wykonany zabić wszy bez recepty, over-the-counter. Upewnij się, postępuj zgodnie ze wskazówkami w całości na butelce szamponu. Szukać składników aktywnych w szamponie do być pyretrynę lub permetryna, zgodnie z CDC. Po umyciu włosów szamponem, czesać włosy grzebieniem wykonane usunąć wszy i ich gnidy. Nosić czyste ubranie i umyć odzież i ręczniki. Wszyscy w domu powinny być traktowane tak, jakby mieć wszy, jak również tak, że nie reinfeko- siebie.

Umyj szczotki i grzebienie w bardzo gorącej wodzie. Umyć wszystkie ubrania, pościel i ręczniki używane w ciągu ostatnich 2 dni w gorącej wodzie. Umieścić rzeczy w suszarce na wysoką temperaturę do sucha. Wszelkie przedmioty, które nie mogą być wprowadzane do pralki, takie jak misie, powinna być oddzielona od dziecka i umieścić w szczelnym worku przez 3 dni.

Odkurzyć swoje kanapy i krzesła, które zostały ostatnio używane. Nie musisz spędzać dużo czasu na odkurzanie i sprzątanie domu, bo wszy nie może przetrwać poza włosa i skóry głowy na dłużej niż 2 dni, zgodnie z Mayo Clinic. Wszy nie może skakać, więc nie ma potrzeby, aby zasłony próżniowych lub czegokolwiek, co nie dotyka łóżka, krzesła i kanapy, gdzie spoczywa głowa.

Łatwy Start Przepisy wszy Removal

Jeśli over-the-counter wszy szampon nie działa, można spróbować jednego z tych środków domu.

Moczyć przez noc włosy w oliwie oleju. Oliwa z oliwek może udusić wszy i gnid i będą ześlizgiwać włosa następny dzień, jak to zrobić z następujących procedur. Rano przed umyć włosy, spłukać włosy w occie i pozostaw na włosach na 5 minut. Następnie spłukać i szampon włosy. Czesać włosy drobnym grzebieniem zęba lub specjalnego grzebienia wykonanego w celu usunięcia gnid. Oliwa z oliwek stanowi znakomitą odżywkę do włosów i włosy czują się bardziej miękkie, jak również. Majonez można stosować zamiast oliwy z oliwek, ale nie spać z nim na włosach, a nie szerzyć ją przez włosy na godzinę. Wykonaj te same czynności, aby usunąć majonez jak ty oliwę.

Sprawdź włosy co dwa dni do nitów. Możesz reshampoo lub leczenia włosy, jeśli to konieczne. Wszystkie gnidy powinny być już od dwóch tygodni; jeśli nie są, być może trzeba iść do lekarza o leki na receptę.

Najlepszy usunięcie wosku ucha

Woskowina (cerumen) płaszcze i chroni wnętrze uszu. Zwykle nie powinny być usunięte. Usunięcie jest konieczne tylko, gdy pojawią się duże ilości woskowiny, które sprawiają, że twoje uszy czuć zablokowane. Woskowina rozwija się zbyt wiele z powodu nieprawidłowo ukształtowanej słuchowego, częste korzystanie z zatyczek do uszu lub aparatów słuchowych, czyszczenia uszu z wymazów z uszu lub do innych nieznanych powodów. Zwykle leczenie w domu można usunąć woskowinę. Jeśli leczenie w domu nie działa, należy skontaktować się z lekarzem. Nie próbuj usunąć woskowinę jeśli masz drenaż śluzu wychodzi z uszu, rur ucha lub pękniętego bębenka.

Domowe Krople do uszu

Zmiękczenia woskowiny za pomocą domowej roboty krople do uszu. Można użyć oliwy z oliwek, olej mineralny lub 3-procentowy nadtlenek wodoru. Umieść trzy krople swojej domowej ucha krople do uszu, raz dziennie przez trzy dni z rzędu. Olej zmiękcza woskowinę, która pomaga jej spuścić z uszu. Użyj kroplomierza umieścić olej do Twoich uszu. Pracować na jednym uchu w czasie. Wycisnąć trzy krople oleju do jednego ucha, nie pozwalając pipety do wprowadzenia przewodu słuchowego. Połóż się na boku przez pięć minut, z ucha, że ​​po prostu umieszcza krople w skierowana w górę. Powtórz proces z drugim uchem. Możesz umieścić wacik przy wejściu do ucha, jeśli chcesz złapać dowolnego oleju, który wypływa na zewnątrz. Nie wkładaj do uszu innych niż krople do uszu. Umieszczenie elementów do uszu może wypchnąć woskowina głębiej do kanału słuchowego, co jest częstą przyczyną woskowiny zderzanie, zgodnie z Mayo Clinic.

Ear Drops lecznicze

Zakup over-the-counter lek krople do uszu w lokalnej aptece lub u lekarza recepty wytrzymałości krople do uszu. Jeśli zdecydujesz się na zakup ponad-the-counter krople do uszu, poszukaj marki przeznaczone do usuwania woskowiny. Przy użyciu kropli do uszu Śledź etykietę producenta Drop EAR.

Leczenie medyczne

Jeśli leczenie w domu nie usunąć woskowinę, skontaktuj się z lekarzem. Lekarz może usunąć woskowinę, przy użyciu narzędzia do lekarza nazwie skrobak ręcznie wyciągnąć woskowinę lub za pomocą narzędzia ssania w celu usunięcia woskowiny. Inną metodą, że lekarze czasem użyć do usuwania woskowiny jest nawadnianie. Podczas płukania ucha, lekarz wprowadza wodą lub roztworem do czyszczenia ucha do ucha, przy użyciu strzykawki żarówki lub instrumentu pick-woda-jak.

Czego można się spodziewać po Usunięcie prostaty

Usunięcie gruczołu krokowego (stercza) jest zwykle zalecane dla ludzi, u których zdiagnozowano raka prostaty, który nie został przeniesiony do innych części ciała. Czasami operacja Sugeruje się również, aby pomóc złagodzić objawy moczowych. Czasami otaczających tkanek i węzły chłonne są również usuwane. Jest to poważna operacja, i może mieć wpływ na kontrolę moczu i sprawność seksualną. Ale z dzisiejszej technologii i lekarzy, mężczyźni mogą mieć komfort w krótszych hospitalizacji i zmniejszenie szans na skutki uboczne. Oto, czego się spodziewać po zabiegu.

Poprawa

Czas regeneracji może się różnić w zależności od tego, jak silna idziesz do zabiegu, lub wielu innych czynników. Większość ludzi może oczekiwać na pobyt w szpitalu przez okres do jednego tygodnia po zabiegu, a także do pełnego zwrotu w ciągu sześciu tygodni.
Pij dużo płynów, aby pomóc wypłukać pęcherza. Niektórzy ludzie będą się krew w moczu po operacji. Twój lekarz może podać antybiotyki lub inne leki, które pomogą walczyć z infekcjami. Niektóre ból i dyskomfort można się spodziewać - zwłaszcza wokół miejscu nacięcia. Musisz zachować miejsce nacięcia czyste. Większość lekarzy mówi, prysznice z łagodnym mydłem i wodą są w porządku, ale z dala od kąpieli.

Nietrzymanie moczu

Nieznaczna utrata kontroli nietrzymania jest możliwe. Kontrola pęcherza moczowego jest zazwyczaj odzyskał jednego do trzech miesięcy po zabiegu. Niektórzy mężczyźni mogą odzyskać szybciej. W zależności od typu krokowego, niektórzy ludzie mogą mieć cewnika po operacji, a jedynie okresowo. Większość cewniki są usuwane w ciągu czterech do siedmiu dni po zabiegu. Trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na przekwalifikowanie mięśni, które kontrolują po usunięciu cewnika przepływ moczu. Spacery i ćwiczenia Kegla może pomóc wzmocnić mięśnie, też. Niektórzy ludzie noszą wkładki urologiczne, by radzić sobie z nietrzymaniem moczu bezpośrednio po zabiegu.

Zdrowie seksualne

Ponieważ prostaty nie jest już obecny, niektórzy mężczyźni zgłosić niezdolność do utrzymania lub osiągnięcia erekcji. Niektórzy mężczyźni odzyska moc w ciągu roku od zabiegu - dla innych może być nadal problemem. Lekarze zalecamy powstrzymanie się od aktywności seksualnej przez cztery tygodnie po operacji. Gdy odczucie kulminacyjnego będzie same po operacji prostaty nie będzie ejakulacji.

Komplikacje

Inne możliwe powikłania po zabiegu to nietrzymania stolca, krwawienie, niska sodu we krwi (zwykle po duże ilości płynów są wykorzystywane do płukania pęcherza moczowego), skrzepy krwi, zakażenie rany i obrażenia odbytnicy.
Skontaktować się z lekarzem lub udać się na pogotowie, jeśli którykolwiek z następujących objawów po zabiegu: gorączka, dreszcze, skrócenie oddechu, nadmierne krwawienie, ból w klatce piersiowej, ból brzucha lub obrzęk, silne bóle głowy, nudności, wymioty, skrzepy krwi jasnoczerwony krew w moczu i innych nowych lub niewyjaśnionych objawów.

Usunięcie macicy i zakażenia układu moczowego

Usunięcie macicy i zakażenia układu moczowego


Histerektomia jest drugim najczęściej wykonywaną operacją w sprawie kobiet w Stanach Zjednoczonych, według danych Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Zrozumienie relacji między tym wspólnej operacji i zakażenie dróg moczowych może pomóc podjąć środki w celu uniknięcia wystąpienia powikłań po histerektomii.

Fakty

Histerektomia jest chirurgiczne usunięcie części lub całości kobieta & acirc € ™ s macicy. Zakażenie układu moczowego jest infekcja, która rozwija się w drogach moczowych i może mieć wpływ na cewki moczowej, pęcherza moczowego, moczowodów i nerek.

Funkcje

Podczas histerektomii i przez kilka pierwszych dni odzysku, lekarz używa cewnika opróżnienia pęcherza. Według WomensHealth.gov, zastosowanie cewnika zwiększa ryzyko rozwoju infekcji dróg moczowych.

Wpływ

W niektórych przypadkach lekarz może usunąć jajniki, a także macicy podczas zabiegu histerektomii, co powoduje ciała doświadczyć menopauzy. Utrata estrogenów, które występuje w okresie menopauzy, jest czynnikiem ryzyka w moczu zakażenie dróg, zgodnie z WomensHealth.gov.

Rozważania

Upewnij się, pić dużo wody, aby pomóc przepłukać system po doświadczeniu histerektomii. Uważaj na objawy zakażenia dróg moczowych podczas odzyskiwania, takich jak częste oddawanie moczu bolesne lub spalania i zdanie niezwykle małych ilości moczu.

Znaczenie

Przeżywa zakażenie dróg moczowych po histerektomii może drastycznie zwiększyć czas powrotu, zwłaszcza jeśli wystąpią poważne powikłania, takie jak przewlekłe zakażenia nerek.

Jak długo trzeba czekać na usunięcie migdałków?

Migdałki, owalne mas po obu stronach tylnej części gardła, chroni nas przez bakterie i wirusy, które atakują nasz organizm poprzez nasze usta lub nos i tworzenie przeciwciał je zniszczyć. Czasami migdałki mogą poważnie lub przewlekle zarazić. Kiedy zaczynają się, powodując więcej szkody niż pożytku, lekarze uważają ich usunięcie. Podczas zabiegu, sam jest zwykle szybka, czas w szpitalu i wymagane dla odzyskiwania zależy od wielu czynników.

Zapalenie migdałków

Zapalenie migdałków występuje wtedy, gdy zakażenie migdałków. Mayo Clinic mówi, że objawy zapalenia migdałków mogą obejmować obrzęk, zapalenie migdałków; białe plamy na migdałki; ból gardła; trudności w połykaniu; gorączka; ból głowy; węzły chłonne powiększone i przetargu; zapalenie krtani; i ból brzucha. Najczęściej zapalenie migdałków jest spowodowane przez zakażenie wirusowe i jest leczonych lekami over-the-counter leki przeciwbólowe. Czasem to może być wynikiem infekcji bakteryjnej i tym samym jest leczone antybiotykami.

STREP gardła

Gdy gardło kultury identyfikuje paciorkowców grupy A jako przyczynę zapalenia migdałków, diagnoza jest anginy. Podstawowe objawy anginy, zgodnie z American Academy of Pediatrics (AAP), są bardzo ból gardła; gorączka powyżej 38.9 stopni Celsjusza; powiększone węzły chłonne wzdłuż szyi; a ropa na migdałkach. (AAP zauważa, że jest możliwe mieć anginy bez migdałki zachorowanie.) Anginy wymaga antybiotyków; Nieleczona anginy może prowadzić do powikłań zdrowotnych, w tym zapalenie nerek i gorączka reumatyczna.

Kiedy operacja jest zalecane

AAP pisze, że usunięcie migdałków (wycięcie migdałków) i adenotomii do usunięcia migdałka gardłowego są najczęściej głównych operacji wykonywanej na dzieci. Zarówno AAP i stan Mayo Clinic, że wycięcie migdałków jest zalecane, jeśli blokada od obrzęk migdałków jest wystarczająco poważne, aby zakłócać połykania i oddychania; węzłów chłonnych pozostają przewlekle powiększone lub przetargu; pacjent ma co najmniej siedmiu gardła poważne infekcje w ciągu jednego roku; co najmniej pięciu corocznie przez dwa lata; lub co najmniej trzech rocznie przez trzy lata.

Czas na chirurgiczne obiektu

Pacjenci zazwyczaj docierają ich chirurgicznego instrumentu lub szpital dwie godziny przed zabiegiem do wstępu i wstępnie chirurgiczne badania (np. krwi pracy i mających istotne informacje zaczerpnięte). Pacjent jest następnie umieszczany w całkowitej narkozie na czas trwania operacji---około 20 minut. Potem że zostaniesz przeniesiony do obszaru windykacji gdzie pielęgniarek będzie monitorował go aż on się budzi; według dzieci Medical Center z Dayton, Ohio może to trwać nawet do jednej godziny. Pacjent będzie następnie przejść do innego pokoju gdzie jego rodzice lub opiekunowie mogą przebywać z nim aż on jest gotowy do udzielenia absolutorium; to zwykle ma dodatkowe dwie lub więcej godzin. Pacjentów w wieku poniżej 3 lat i każdego pacjenta z chorobą przewlekłą, zazwyczaj potrzeba Opinie Gości piszą nasi klienci po pobycie w szpitalu na noc na obserwacji.

At-Home odzyskiwanie czasu

Medline Plus, stronie internetowej dostarczone przez US National Library of Medicine i National Institutes of Health, stwierdza, że czas pełnego odzyskiwanie z migdałków jest jeden do dwóch tygodni. W tym czasie 4 sierpnia 2009 Artykuł opublikowany na stronie internetowej US News & World Report, "Zdrowie Porada: odzyskiwanie z migdałków," radzi pacjentów, aby pić dużo płynów; jeść miękkie pokarmy; unikać twardych lub chrupki żywności i uniknąć kwaśnych pokarmów jak pomarańcze, grejpfruty i produktów opartych na pomidorach.

Tick ​​Usunięcie z meczu

Tick ​​Usunięcie z meczu


Kleszcze i wynikające stąd ich ukąszenia mogą powodować wszelkiego rodzaju problemów, w tym chorób. Jednak ukąszenia są prawie bezbolesne, więc może nie zauważyć, jeśli masz jeden. Ryzyko choroby zwiększa się 24 godziny po ukąszeniu i przywiązania i ponownie wzrasta po 48 godzinach. Dlatego trzeba, aby skutecznie usunąć kleszcza jak najszybciej.

Rozumowanie

Niektórzy ludzie myślą, że mogą usunąć kleszcze zapalając zapałkę, wieje go i dotykając gorącej końcówki meczu na kleszcza. Ludzi uznał, że ciepła meczu w zaszkodzi kleszcza, zmuszając go do wycofania się skóry. Jednakże, personel medyczny ostrzega przed usunięciem kleszcza z meczów.

Niebezpieczeństwa

W teorii, usunięcie kleszcza z meczu brzmi dobrze. Jednakże, to nie działa i może nawet pogorszyć problem. Metoda ta może prowadzić do kleszczy do kopania głębiej do skóry. Podrażnienie meczu może spowodować błąd lub zwolnić do regurgitate śliny, co może zwiększać ryzyko zakażenia lub choroby. Ponadto spotkania można spalić skórę.

Właściwego usunięcia

Aby prawidłowo usunąć kleszcza, oczyścić skórę wokół obszaru zapowietrzonego, jeśli to możliwe. Używaj delikatnych pincety uchwycić kleszcza jak najbliżej skóry, jak możesz. Nie dotykać kleszcza rękami. Zadbać, aby uniknąć ściskania jego ciała. Ostrożnie usunąć kleszcza ze skóry. Jeśli głowa kleszcza pozostaje zakopane w skórze, traktować go jak chcesz drzazgę i usunąć go w ten sam sposób. Zmyć. Jeśli podejrzewasz, że choroby, zachować szkodników w małym pojemniku alkoholu tarcie i zgłosić się do lekarza specjalisty w celu przetestowania. Personel medyczny może pomóc na wszelkie pytania na temat kleszczy lub jeśli masz dalsze wątpliwości.

Inne ostrzeżenia

Należy unikać stosowania innych substancji, takich jak zmywacz do paznokci, alkohol, wazelina lub benzyny do kleszcza. Znowu te mogą podrażniać szkodnika. Uważaj, aby nie grzebać kleszcza ostrym przedmiotem. Być delikatny w trakcie usuwania bez szarpania lub skręcanie kleszcza.

Leczenie Usunięcie żyły

Gdy żyły zawory uszkodzenie lub uszkodzenia krwi tworzy się na miejscu. Jakie wyniki są wybrzuszenia skręcone formacje zwane żylaki. Mogą one być bolesne, swędzenie, puchną lub nawet wrzód. Pajączki są mniejsze, nitkowatych żyły, które często biorą na wzór jak pajęczyna. Chociaż mają one różne możliwości lecznicze, z których wiele jest w charakterze kosmetycznym, żylaki, często wymagają usunięcia.

Zdejmowania izolacji żył

Sposób ten jest wybrany wówczas, kiedy można uzyskać przez uszkodzone żyły odpiszczelowej żyły głównej. Nacięcie przez pachwinę i do ściągania izolacji jest gwintowany aż do obszaru dotkniętego. Po narzędzie jest na miejscu, to może być stosowany do wiązania się z żyły lub usunąć. Po zakończeniu, narzędzie usuwa się przez niewielkie nacięcie wykonane powyżej obróbce żyły.

Chociaż żyły odpędzania jest procedurą chirurgiczną, można przeprowadzić w przychodni znieczuleniu. To trwa około godziny. Powikłania to zasinienie, zlokalizowaną drętwienie, niewielki ból, blizny i obrzęk, ale w większości są tymczasowe i znikają szybko. Żyły odpędzania nie jest zalecane dla osób z problemów z krzepnięciem krwi, zaburzenia krążenia, naczyń chłonnych zablokowania lub zakażenia skóry w okolicy zabiegu.

Phlebectomy

Przy uszkodzeniu lub nie działa zawór żyły nie może być zastosowany, może być konieczne usunięcie części lub całości żyły. Znany jako phlebectomy, żyły są usuwane poprzez małe nacięcia na uszkodzonym obszarze za pomocą haka phlebectomy.

Usunięcie żyły można zrobić w przychodni lub w szpitalu, w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Powikłania to siniaki, obrzęk i tymczasowe pęcherze skórne. W rzadkich przypadkach, zakrzepy, infekcje i mogą wystąpić uszkodzenia nerwów.

Osoby, które nie mogą chodzić bez pomocy nie są kandydatami do phlebectomy. Nie są chorzy z krzepnięciem krwi, problemy z krążeniem lub zakażenia skóry z obszaru operacyjnego.

Inne procedury Vein

Skleroterapia jest zabiegiem powszechnie wybrany do pajączków. Za pomocą niewielkiej igły obliteracji chemicznego wstrzykiwanego do żyły, co zmusza go do upadku. Jeden lub więcej żył może być traktowany jednym razem albo rozłożone na kilka wizyt. Procedurę można przeprowadzić w biurze lub przychodni lekarskiej bez znieczulające i trwa od 10 do 45 minut, w zależności od liczby żył należy leczyć. Efekty uboczne to lekkie pieczenie lub skurcze, które rozprasza się szybko. Matek karmiących i kobiet w ciąży nie są kandydatami do tej procedury, ponieważ chemikalia mogą mieć wpływ na płód lub dziecko.

Zabiegi laserowe mogą być stosowane zarówno u pająka żyły i żylaki. Podczas procedury dotknięte żyłę narażone na intensywne światło, która jest wykorzystywana do zamknięcia żyły i przestają przepływu krwi. Procedura ta jest zwykle wykonywane ambulatoryjnych i trwa od 45 minut do godziny. Zabieg nie pozostawia blizn i wyniki w niewielkim bólem. Przebarwienie skóry, lekkie zaczerwienienie lub niewystarczające usunięcie żyły może spowodować, ale jest bardzo mało prawdopodobne. Osoby na krzepnięcie krwi lub z problemami krzepnięcia krwi nie są dobrymi kandydatami do tej procedury.

Usunięcie śledziony u dzieci

Usunięcie śledziony u dzieci


Według Amerykańskiego Towarzystwa dziecięcej chirurgiczne, zabiegi chirurgiczne usunięcie śledziony --- technicznie zwane splenektomia --- nie jest przeprowadzane tak często jak kiedyś, gdy śledzionie sądzono jako niepotrzebnego narządu. Lekarzy uważa obecnie, że śledziona jest ważnym organem na zdrowie dziecka, że ​​oczyszczana i bakterii z krwi i produkcją przeciwciał i czerwonych krwinek. Pediatrycznych chirurgów tylko usunąć całą śledzionę, czy są obecne zaburzenia lub poważne obrażenia.

Gdy usunięcie śledziony jest niezbędny?

Istnieją pewne choroby przewlekłe, które mogą rozwijać, przez co konieczne, aby usunąć śledzionę dziecka. Zgodnie z University of California w San Francisco Medical Center, choroby przewlekłe, takie jak samoistna plamica małopłytkowa, dziedzicznej spherocytosis i konkretnych chorób krwi wymagają większości przeprowadzek śledziony u dzieci. Niektóre ciężkie obrażenia, takie jak wypadki rowerowe lub wraków samochodowych mogą również uszkodzić śledzionę, wymagające częściowego lub całkowitego usunięcia.

Splenektomii Procedury

Według UCSF Medical Center, operacja usunięcia śledziony u dzieci jest na ogół wykonywane laparoskopowo przez chirurga w pediatrii. Operacja trwa dwie do trzech godzin i obejmuje zastosowanie miniaturowych narzędzi i małych teleskopów wprowadzanych przez bandaż wielkości nacięcia w celu usunięcia narządu.

Po zabiegu

Dzieci zazwyczaj spędzają dwa do trzech dni w szpitalu po usunięciu śledziony. Podczas pobytu, dziecko otrzymuje antybiotyki dożylne, leki przeciwbólowe i płyny, dopóki nie jest w stanie jeść pokarmów stałych i wziąć leki doustne.

Opieka w domu

Dzieci mogą mieć ibuprofen i paracetamol w celu złagodzenia objawów bólowych po zabiegu usunięcia śledziony. Prysznice i łazienki są zazwyczaj dopuszczalne około dwa dni po operacji lub po wypisaniu ze szpitala. Rodzice powinni monitorować nacięcie chirurgii w celu uniknięcia infekcji.

Rozważania

Po nacięcie dziecka uzdrowił od zabiegu usunięcia śledziony, będzie można poczuć mocny grzbiet tuż pod nacięcia. Według UCSF Medical Center, to normalnie jest znany jako "grzbiet ran", który mięknie i nie znikają kilku miesięcy po zabiegu chirurgicznym.

Usunięcie płuca z powodu gruźlicy

Usunięcie płuca z powodu gruźlicy


Gruźlica (TB) jest jedną z najgorszych na świecie śmiertelnych chorób. Każdego roku jest około dwa miliony zgonów związanych z TB-świecie. Jedna trzecia populacji na świecie jest zakażona, chociaż większość z tych zakażeń jest utajony, a zatem nie może być nadawany. W ostatnich latach przypadków TB opornych na antybiotyki stają się coraz bardziej powszechne. W obliczu tego trudnego wyzwania, lekarze muszą czasem uciekać się do operacji, aby pomóc w leczeniu chorych na gruźlicę. Jedną z takich procedur chirurgicznych nazywa pneumonektomię lub usunięcie płuc.

XDR-TB

Większość zakażeń TB są ukryte, co oznacza, przewoźnik nie wykazuje objawów zakażenia i nie mogą być przekazywane. Około 5 do 10 procent osób utajonej TB przejdzie w fazę aktywną postać choroby. Zazwyczaj lekarze leczeniu gruźlicy antybiotykami takimi jak izoniazyd i ryfampicyna. Niestety zwiększanie liczby zakażeń gruźlicą zwanych MDR-TB jest odporna na te leki. Lekarze mają leki drugiej linii są dostępne, ale niektóre bakterie TB rozwinęły oporność na nich również. Te super-odporne TB szeroko przypadki nazywane są odporne-lek lub XDR TB-TB i stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego montażu w wielu krajach na całym świecie. Mimo, że dane na temat stopnia XDR-TB jest nadal ograniczona, to wiadomo, że w 2008 roku około 45 krajów potwierdziło przypadki XDR-TB, Stanach Zjednoczonych jest wśród nich.

Pneumonektomia

Chirurgiczne usunięcie płuca nazywa pneumonektomia. Jest to procedura, że ​​głównym niesie ze sobą ryzyko wielu powikłań zagrażających życiu, w tym zakrzepów w pozostałej płuc, zakażenia i uszkodzenia narządów. Płuca przeprowadza się zazwyczaj u pacjentów z rakiem płuc, ale najpierw pneumonektomię 1895 faktycznie przeprowadzane w leczeniu pacjenta z gruźlicą i rozedmę. W przypadkach, w których pacjent jest zakażony XDR TB, lekarze czasami są zmuszone do usuwania płuc w leczeniu stanu pacjenta.

Rozważania

Na ogół lekarze użyciu czterech różnych kombinacji leków w leczeniu XDR-TB. Okres leczenia trwa półtora roku lub dłużej. Leczenie nie gwarantuje przeżycia dla pacjentów z XDR-TB, jednak czasem obszary przetrwałego zakażenia pozostają nawet po przewlekłej chemioterapii, lub choroba może spowodować trwałe uszkodzenie płuc. Lekarze muszą czasami polegać na chirurgii w tych przypadkach, mimo ryzyka związanego z pneumonektomii lub innych zabiegów chirurgicznych.

Wskaźniki śmiertelności

Kilka opublikowanych badań udokumentowało wyniki z przypadku, gdy pneumonektomię lub innych procedur chirurgicznych wykonywanych na TB pacjentów. Artykuł w chińskiej Medical Journal w 2010 roku, na przykład, rejestrowane szpitala śmiertelność 12,8 procent z 47 pneumonektomii wykonywanych w leczeniu gruźlicy i innych zapalnych płuc. Kolejny artykuł z Journal of Cardiovascular Chirurgii Klatki Piersiowej i nagrany w 2007 roku wyników dla 23 pacjentów, którzy przeszli operację (albo płuca lub resectioning części płuc), w leczeniu gruźlicy lub powikłań gruźlicy. Śmiertelność wyniosła 4,3 procent szpital. Znowu nie było wiele przypadków poważnych powikłań. XDR-TB jest w każdym przypadku wiąże się ze znacznie większą szybkością niż śmiertelność MDR-TB.

Znaczenie

Chociaż operacja była czasami stosowane w leczeniu gruźlicy w początku 20 wieku, pojawienie się antybiotyków w chirurgii w 1940 roku spadł do boku, gdzie TB traktowanie chodziło. Zastosowanie nowoczesnej chirurgii w niektórych przypadkach gruźlicy jest zatem powrót do ery pre-antybiotykowej i pokazuje niepokojący stopień, w jakim TB był w stanie rozwinąć odporności na antybiotyki. Ograniczenie to szybko rosnące zagrożenie będzie duże wyzwanie dla władz zdrowia publicznego i firm farmaceutycznych w nadchodzących latach.

Usunięcie oko Vein

Czerwone żyłki lub czerwone plamy w oczy może być brzydki, może wpływać na wzrok i może być wynikiem podstawowych problemów medialnych. Aby usunąć lub poddać te czerwone żyłki lub plamy, chirurdzy oka zazwyczaj skorzystać z procedury chirurgicznej udziałem laserów do usuwania żyły.

Poradnik chirurgii laserowej

W prostym sensie lasera o dużej intensywności wiązki energii. Lekarze koncentrują to energię światła na siatkówce, skupiając się bezpośrednio w danym obszarze, bez uszkadzania okolic oka. Laserowy generuje intensywne ciepło wyeliminuje struktur, jak również tkanki związek razem. Aby usunąć żyły na powierzchni oka chirurg może kontrolować długość i natężenie wiązki.

Typowy pacjent i przyczyny

Według Eyecenters.com lasery są stosowane w praktyce optometrii przez około 30 lat, a stają się powszechne w chirurgii plastycznej i korekcji wzroku. Pomimo oka uczucie normalne, może czerwone plamy z współistniejącymi chorobami, które są przyczyną żyły, by stać się bardziej czerwone lub powodując czerwone blotching w oku. Jeśli zauważysz tego, twój okulista powinien przeprowadzić pełną egzaminu siatkówki w celu ustalenia, czy twoje oczy mają prawidłowe krążenie, a jeśli nie, to operacja może Ci odpowiadać.

Częste przyczyny chirurgii laserowej obejmują retinopatię cukrzycową, co jest cyrkulacja żyły problemem pochodną ogólnych problemy cyrkulacji ciała związanych z cukrzycą. Retinopatia cukrzycowa może spowodować wyciek lub żyły do ​​żyły powoduje się pojawiać nowe. Usunięcie tych żyłach jest wspólne lub okulista może po prostu "uszczelnić" żyły. Możesz również związane z wiekiem żyły wyciek, w której lekarz wykona podobnych procedur. Wreszcie możesz mieć grzyby w twoich oczach, że spowodowane blizny i tworzenia dodatkowych żył, które są negatywnie wpływających swoją wizję. Okulista będzie używać lasera usunąć te żyły, jak również.

Chirurgia i uzdrowienie

Nie ma "przygotowanie" do chirurgii oka innego niż okulista zapewniając krople do oczu w celu znieczulenia oczy. Operacja jest bezbolesne i trwa około 30 minut. Twoja wizja będzie rozmyte po operacji, ale powróci do kilku tygodni po zabiegu. Częściej niż nie, pacjenci będą potrzebne dodatkowe zabiegi, aby usunąć żyły powinny choroby przyczyny dodatkowe żyły rośnie w oczach lub istniejących żyłach przeciekać.