adcov.com

terapia hormonalna mtf

Terapia hormonalna dla mężczyzn

Terapia hormonalna dla mężczyzn trzyma obietnicę dla mężczyzn cierpiących na warunkach związanych z niskim testosteronem. Roszczenia o terapii hormonalnej może przekonać wielu ludzi do prowadzenia terapii, ale są pewne rzeczy, które powinny być zbadane przed użyciem.

Zrozumienie roli testosteronu

Testosteron jest utworzone poprzez zewnętrzny korpusu w jądrach. Hormon jest odpowiedzialny za utrzymanie gęstości kości, masy mięśniowej, siły popędu seksualnego, dystrybucji tłuszczu, produkcji plemników i produkcji czerwonych krwinek. W męskiej w wieku organizmu, hamuje wytwarzanie testosteronu. Po 40 roku życia, produkcji testosteronu zaczyna spadać.

Sprawdzić Objawy niedoboru testosteronu

Aby ustalić, czy hormonalna terapia zastępcza jest prawda kuracja dla mężczyzny, lekarz wykona test na znalezienie poziomu testosteronu w organizmie. Wielu mężczyzn, którzy doświadczają objawów niskiego poziomu testosteronu będzie doświadczenie wzrost tkanki tłuszczowej, zmiany nastroju, utrata mięśni, zmniejszenie gęstości kości, obniżenie popędu płciowego i funkcji i utraty pamięci. Należy zauważyć, że nie wszyscy ludzie, którzy przeżywają te objawy mają niski poziom testosteronu i kilku ludzi, którzy mają niski poziom testosteronu nie wystąpienia takich objawów.

Rozważyć ryzyko hormonalnej terapii z korzyściami

Istnieje kilka potencjalnych zagrożeń dla ludzi korzystających z terapii hormonalnej, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji. Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji skórnych, łysienia, bezdech senny, powiększonych piersi, skurcz jąder, trądzik i nadmierne wytwarzanie krwi. Odnotowano również obawa, że ​​terapia hormonalna dla mężczyzn testosteronu może spowodować powiększenie prostaty, ale nie było żadnych badań przekonywujące.
Korzyści z terapii hormonalnej dla mężczyzn może obejmować zwiększenie energii, poprawę masy mięśniowej, zwiększa popęd seksualny i ostrzejszą umysł. Chociaż wszystkie te korzyści są z pewnością pożądane, to ważne jest, aby zważyć przed potencjalnym ryzykiem.

Omów hormonalnej terapii z Doktorem

Lekarz będzie mógł określić, czy jakiekolwiek symptomów to wynikiem niskiego poziomu testosteronu. Leczenie hormonem mogą zmniejszyć objawy. Nie jest jasne, czy ludzie, którzy mają dobry poziom testosteronu będą korzystać z terapii hormonalnej, ale nie ma kontrowersji, że terapia hormonalna, która przywraca poziom testosteronu starszych mężczyzn do tego z młodszym mężczyzną będzie miał korzyści. Nie ma jednoznacznych badań, aby pokazać, że jest to prawda. Na razie, testosteron nie jest lekarstwo przeciw starzeniu się i używania go na ludzi, którzy mają zdrowy poziom testosteronu pozostaje kontrowersyjne. Mężczyźni powinni omówić z lekarzem wszelkie obawy, że mogą one mieć na temat ich poziomu testosteronu. Lekarz będzie mógł określić, czy jest niska lub poziomu, który jest odpowiedni do wieku pacjenta.

Terapia hormonalna Pellet

Terapia hormonalna osad (znany również jako naturalne terapii hormonalnej) jest procedura, która obejmuje wprowadzenie hormonów bioidentical w postaci drobnych granulek pod skórą. Jest to zabieg bezbolesny. Hormonalna terapia osad przeprowadza się pod skórą bocznych pośladków. Hormony bioidentical z wyciągów roślin. Terapia hormonalna osad jest często stosowana w leczeniu objawów menopauzy.

Hormony

Wszystkie hormonów w obrębie drobnych granulek są bioidentical, co oznacza, że ​​są dokładne matchup cząsteczkowej hormonów ludzkich. Hormony są złożone z obu testosteronu lub estradiolu (co jest najbardziej istotne żeński estrogen dla ludzi).

Proces

Granulki są połączone i wykonane z wykorzystaniem soi. Peletki te są albo całkowicie lub całkowicie estradiol testosteron. Jest także niewielka ilość kwasu stearynowego. Rozpuszczają się całkowicie pod skórą przez okres około trzech do sześciu miesięcy. Choć wykonany z soi, jest niczym niezwykłym, że osoba, która jest wrażliwa na soi miałaby problemy ich tolerować.

Zastosowania

Hormonalna terapia osad jest powszechnie stosowany w leczeniu objawów i zarządzanie nimi, które są związane zarówno z menopauzy i okołomenopauzalnym (lata, które przychodzą przed menopauzą). Objawy te obejmują zmiany nastroju, drażliwość, uderzenia gorąca, nocne pocenie się, kołatanie serca i suchość pochwy.

Celem

Umieszczenie takich małych granulek wewnątrz korpusu może być w pewnym stopniu w porównaniu do wstawiania nowych jajników w korpusie, a funkcja granulek jest jak poprzedniego funkcji jajników. Te granulki stopniowo wydzielają hormony do krwi, podobnie jak jajniki przedtem.

Hormonalna terapia zastępcza

Terapia hormonalna osad jest alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej (HRT). Kobiety, które decydują się na stosowanie podskórne hormonalnej w stosunku do tradycyjnych rodzajów HTZ często zrobić z niezadowolenia z nim, lub z obawy przed szkodliwymi powikłań, takich jak zawał serca, a ryzyko zachorowania na raka piersi. Oba te powikłania są mało prawdopodobne z hormonalnej terapii pelet.

Dlaczego wymiana Terapia hormonalna nie to samo jak sterydy?

Chociaż testosteron przepisywany podczas hormonalnej terapii zastępczej jest sam steryd anaboliczny i sterydów szukać wiele takich samych korzyści jak te otrzymaniu hormonalnej, istnieje wiele różnic między wymianą hormonów i rekreacyjnego wykorzystania sterydów. Różnice te obejmują wyróżnienia legalności, diagnostyki medycznej, skutków ubocznych i motywacji do podjęcia narkotyków.

Co to jest hormonalna terapia zastępcza?

Hormonalna terapia zastępcza jest schemat medyczne przepisane przez lekarzy w celu złagodzenia lub odwrócić skutki niski poziom testosteronu u mężczyzn. Testosteron jest naturalnie występujących hormonów steroidowych, które stymuluje wzrost mięśni i gęstość kości, a wytwarza plemników w jądrach. Po 25 roku życia, w organizmie naturalne spadki produkcji o tempie dwóch procent rocznie, a wielu ludzi zaczynają doświadczenie zmniejszenie libido, depresja, utrata mięśni, które zbiega się z przyrostu tkanki tłuszczowej, zmęczenie, i zmniejszonej sensie zdrowia psychicznego i samopoczucie.

Po otrzymaniu recepty, mężczyźni podejmują hormonalnej terapii zastępczej, aby przywrócić jakość życia. Pożądane zmiany to bardziej młodzieńczą energię i poprawi poziom mięśni, przywrócenie libido oraz wzrost dobrobytu i poczucia jaźni.

Czym są sterydy?

Chociaż steroidy innych zastosowań medycznych, oprócz terapii hormonalnej (takie jak anemia obróbki), w powszechnym użyciu, "steroidy" dotyczy steroidów anabolicznych klasę leków, podobnych do lub pochodzących z testosteronem. Tych, którzy biorą sterydy ich używać ze względów kosmetycznych, aby poprawić wygląd (aby zyskać mięśni i stracić tłuszczu) lub w celu zwiększenia wydajności w sporcie i kulturystyce. Tego typu zastosowania są rekreacyjnych w przyrodzie, a leki często muszą być osiągnięte w wyniku nielegalnych lub nielegalnie. Sterydy podczas uczestnictwa w sporcie jest zakazane przez wielu sportowych regulujące organów, w tym Międzynarodowy Komitet Olimpijski, NCAA i czterech głównych zawodowych lig sportowych.

Legalność

Testosteron stosowany w hormonalnej terapii zastępczej jest sam steroid anaboliczny, aczkolwiek zatwierdzonego przez FDA do leczenia medycznego. FDA nie zatwierdziła jednak sterydów anabolicznych stosowanych w sporcie, kulturystyce, lub ze względów kosmetycznych, a lekarze zwykle przepisują sterydy nie z tych powodów.

W ramach amerykańskiego prawa federalnego, jest nielegalne posiadanie sterydów anabolicznych bez recepty, a Departament Sprawiedliwości wymienia je jako załącznik III leku. Klasyfikacja ta oznacza, że ​​wszelkie niezgodne z prawem posiadania, sprzedaży lub dystrybucji sterydów anabolicznych jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności (prawa państwa różnią się, i kar może przekroczyć pięciu lat).

Diagnoza

Hormonalna terapia zastępcza jest przeznaczony do leczenia naturalnego niedoboru testosteronu, spowodowane starzeniem się (i, w niektórych przypadkach, uszkodzenie przysadki, podwzgórza, lub jąder). Lekarze określenia niedoboru testosteronu we krwi poprzez testowanie surowicy i hormon luteinizujący (prekursora naturalnej produkcji testosteronu). Jeśli poziom testosteronu jest niski, podczas gdy poziomy są normalne luteinizujący, lekarze zaczną hormonalną terapię zastępczą.

Natomiast nie ma to żadnego medycznego testów diagnostycznych stosowanych w celu określenia anabolicznego sterydu potrzebne do celów rekreacyjnych.

Skutki uboczne

Hormonalna terapia zastępcza może powodować wiele efektów ubocznych, z których niektóre mogą się pokrywać z nielegalnego użycia sterydów. Skutki te mogą obejmować bezsenność, trądzik, skóry tłustej, mężczyzna powiększenie piersi, depresja, drażliwość, powiększenie gruczołu krokowego, trudności w oddawaniu moczu oraz zmian poziomu cholesterolu w surowicy krwi.

Steroid anaboliczny stosowanie może doprowadzić do tych samych efektów ubocznych i obejmują również wiele bardziej niebezpiecznych warunkach tym krwi wypełnione torbieli w wątrobie i śledzionie (Może to doprowadzić do zgonu), wysokiego ciśnienia krwi, zwiększone ryzyko płytki tętnicze, zlepiania się męskich cech (w tym łysienia, pogłębienie głosu, a nadmiar ciała i włosów na twarzy) i wątroby lub uszkodzenia naczyń wieńcowych.

Jednakże, ponieważ hormonalna terapia zastępcza jest podawany i nadzorowane przez lekarza, leczenie jest uważane za bezpieczniejsze, zwłaszcza że użytkownicy rekreacyjne narażać się na ryzyko nielegalnego zakupu podrobionych leków, które mogą być wątpliwej jakości lub nawet szkodliwe.

Hormonalna terapia mieć dziecko

Terapia hormonalna jest powszechne traktowanie kobiet z zaburzeniami płodności. Istnieje wiele przyczyn niepłodności, ale leki na płodność może być w stanie pomóc osobom z nieregularnych owulacji. Trzy popularne leki na płodność są Clomiphene, Human menopauzy gonadotropin i Bromokryptyna.

Niepłodność

Niepłodność jest rozpoznanie, gdy para jest w stanie wyobrazić dziecka po próbie regularnie przez co najmniej jeden rok.

Hormonalna terapia

Hormonalna terapia działa przez narkotyki aktywować hormony folikulotropowy, które tworzą i uwalniają jaja.

Klomifenu

Klomifenu jest jednym z najbardziej powszechnych leków przepisywanych do niepłodnych kobiet starających się o dziecko. To jest w postaci tabletki, a nie po wstrzyknięciu.

Ludzka gonadotropina Menopauzalny

Lek ten znajduje wstrzyknięcie z czystego hormon folikulotropowy (FSH). To jest zwykle podawany kobietom, które nie reagują na Clomiphene.

Bromokryptyna

Kobiety, które cierpią z powodu hyperprolactinemic braku miesiączki są często podane bromokryptyny, która działa poprzez zmniejszenie nadmiaru hormonu prolaktyny.

Hormonalna terapia zastępcza Side Effects

Hormonalna terapia zastępcza ma zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki uboczne dla zdrowia. Kobiety mogą podjąć hormonalnej terapii zastępczej po menopauzie lub naturalnie występujących po histerektomii (usunięcia macicy) lub usunięcie jajników. Skutki uboczne terapii hormonalnej zależy od ogólnego stanu zdrowia, w dawce do leczenia i istnienia innych schorzeń.

Rak jelita grubego

Zgodnie z Mayo Clinic, hormonalna terapia zastępcza może chronić kobiety przed rozwojem raka jelita grubego.

Osteoporoza

Hormonalna terapia zastępcza może chronić kobiety przed rozwojem osteoporozy i zmniejszenie związanych urazów, takich jak złamania stawu biodrowego i kolanowego.

Choroby serca

Gdy podjęte w czasie menopauzy, hormonalna terapia zastępcza zawierających tylko estrogeny mogą chronić kobiety przed chorobami serca, tak długo, jak długo kontynuować przyjmowanie go.

Skok

Hormonalna terapia zastępcza, że ​​mieszanina zawiera zarówno estrogenów i progesteronu może zwiększać ryzyko udaru mózgu u kobiet.

Skrzepy krwi

Terapia hormonalna może zwiększać ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, takich jak zakrzepica żył głębokich, co może być stan zagrożenia życia.

Rak piersi

Kobiet stosujących złożoną hormonalną terapię zastępczą mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi, choć zgodnie z Mayo Clinic, to ryzyko zmniejsza się po zaprzestaniu leczenia hormonalnego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Kobiety rozważa wykorzystanie hormonalną terapię zastępczą powinny współpracować z lekarzami, aby znaleźć najmniejszą skuteczną dawkę w celu zminimalizowania negatywnych skutków dla zdrowia.

Hormonalna terapia Pomoc

Terapia hormonalna jest nazwą nadaną dwóch różnych zabiegów leczniczych. Hormonalna terapia zastępcza, czasem przypadkowo dalej terapii hormonalnej, polega na stosowaniu leków zawierających hormonów do zwalczania niektórych skutków żeńskiej menopauzy. W leczeniu nowotworu, terapia hormonalna (lub terapia hormonalna) dotyczy leczenia, które obniża poziom hormonów pokazane w celu zwiększenia szybkości wzrostu nowotworu. Zamieszanie na podstawie tych podobnych nazwach może prowadzić do nieporozumień publicznych o protokołach i warunków, które mają zastosowanie do poszczególnych terapii.

Hormonalna terapia zastępcza

Hormonalna terapia zastępcza obejmuje zwykle z wykorzystaniem kombinacji dwóch różnych hormonów, estrogen i progestagen. Leki ograniczyć potencjalne objawy menopauzy, takie jak wahania nastroju, uderzenia gorąca, problemy i dróg moczowych i pochwy. Te dwie substancje są podawane razem, ponieważ podawanie samego estrogenu zwiększa szanse na raka macicy. W przypadkach, w których zostało wykonane macicy, progestagen nie jest potrzebne. Zastąpienie hormonu także jest skuteczne w zapobieganiu osteoporozie i raka jelita grubego, a także może przyczynić się do obniżenia ryzyka chorób serca. To połączenie potencjalnych korzyści raz doprowadziły lekarzy do przepisywania zastąpienie hormonów często jako długotrwałego leczenia. Jednak informacje z badań klinicznych przeprowadzonych w roku 2000 wskazano wcześniej nierozpoznanych zagrożeń związanych z długotrwałym leczeniu.

Potencjalne ryzyko związane z hormonalnej obejmują podwyższone prawdopodobieństwo udaru mózgu, raka piersi, choroby serca i zakrzepów krwi. Chociaż prawdopodobieństwo tych objawów nie jest wielki, lekarze nie typowo zalecane przedłużony wymiany hormonu. Mimo to, gdy potencjalne korzyści z krótkotrwałego stosowania powszechnie uważa się, że przeważają nad ryzykiem, a krótkoterminowe terapie są powszechnie przepisywane. Jeśli są Państwo zainteresowani w realizacji hormonalnej terapii zastępczej, należy skonsultować się z lekarzem, aby rozważyć najlepsze rozwiązania dla danej sytuacji.

Hormonalnej terapii raka piersi

Hormonalna terapia raka wykorzystuje kilka technik do mniejszej produkcji hormonów, które mogą przyspieszać wzrost raka. W przypadku raka sutka, estrogen i progestagen są przypadków przyczyną. W przypadku raka prostaty, zaburzenia skupiającymi się wokół testosteron i dihydrotestosteron (DHT).

Osiemdziesiąt procent przypadków raka sutka "receptor hormonu dodatnim". W obecności estrogenu i / lub progestyny, nowotwory te odebrać sygnały chemiczne, które powodują im rosnąć szybciej. W takich przypadkach leki terapii hormonalnej są wykorzystywane do obniżenia lub wytwarzanie hormonu bloku. Jeśli masz raka piersi, lekarz zazwyczaj ocenia potrzebę terapii hormonalnej po operacji, po usunięciu nowotworów może być badane i testowane.

Hormonalna terapia dla raka prostaty

W przypadku raka prostaty, testosteron i DHT podobnie wywołać wzrost komórek rakowych. Leczenie często polega klasę leków zwanych analogami LHRH, które działają w celu obniżenia poziomu hormonów. Ponieważ te leki powodują poziom testosteronu wzrasta, gdy na krótko najpierw podjąć, nowsze grupy leków zwanych antagonistami LHRH jest czasem podstawiony. Leki te nie powodują skok testosteronu. Dodatkowe leków zwanych anty-androgeny są czasami stosowane w celu wzmocnienia wpływu związków LHRH.

Lekarze nie zgadzają się, kiedy dokładnie do kontynuowania terapii hormonalnej raka prostaty. Niektórzy wolą wczesne zastosowanie, podczas gdy inni wolą opóźnianie leczenia. Podobnie, niektórzy lekarze uważają, leczenie hormonem powinien być ciągły, podczas gdy inni uważają, powinno być przerywane. Skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się swoje opinie dotyczące właściwego leczenia. To jest dobry pomysł, aby kształcić się dalej na temat ryzyka i korzyści wynikających z różnych podejść do leczenia.

Co to jest hormonalna terapia zastępcza dla mężczyzn?

Hormonalna terapia zastępcza jest leczenie stosowane w celu złagodzenia skutków niskiego testosteronu u mężczyzn. Pacjenci, którzy potrzebują przeżyć szereg objawów lub mogą cierpieć z powodu kontuzji lub choroby powodujące niską naturalnego testosteronu. Po sprawdzeniu poziomu testosteronu i wykluczając inne warunki, lekarze mogą przepisać różne formy testosteronu. Pacjenci, którzy cierpią z powodu pewnych warunkach, należy unikać, ponieważ leczenie prowadzi do wielu skutków ubocznych.

Co to jest?

Hormonalna terapia zastępcza jest schemat leczenia stosowane w celu złagodzenia skutków niskiej produkcji testosteronu u mężczyzn w ich wieku. U mężczyzn, wytwarzanie pików testosteronu w wieku od 18 do 25 ° C i zaczyna spadać po wieku 25 z szybkością około dwóch procent rocznie. Może to powodować szereg objawów, w tym zmniejszenie masy mięśniowej i gęstości kości, utrata energii, zmniejszenie libido, i spadek ogólnego stanu zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

Aby zmniejszyć lub odwrócić te warunki i poprawy jakości życia, lekarze przepisany testosteron mają uzupełnić lub zastąpić w organizmie naturalną produkcję testosteronu.

Objawy

Niektóre z objawów związanych z niedoborem testosteronu obejmują niższe libido, trudności z koncentracją lub zapamiętywanie, depresja, ścieńczenie skóry, zaburzenia erekcji, zmęczenie i utratę mięśni i wzrost tkanki tłuszczowej. Inne zmiany mogą obejmować zmiany w jaki organizm przetwarza poziom cholesterolu, obniżenie liczby czerwonych krwinek (niedokrwistość łagodne) i osteoporozy.

Kto tego potrzebuje?

Mężczyzn powyżej 30 lat, którzy wystąpią jakiekolwiek z wymienionych objawów może skonsultować się z lekarzem na temat przyjmowania terapii zastępczej testosteronem. Dodatkowymi przyczynami niedoboru testosteronu obejmują szkody lub infekcji, jąder, przysadki lub chemioterapię podwzgórze uszkodzenia lub urazu, wrodzone warunki, które powodują hipogonadyzm (mała liczba plemników), niewydolność nerek, sarkoidoza (choroba rozpala tkankę płuc i narządów) i marskość wątroby.

Diagnoza

Lekarze przepisują hormonalnej terapii zastępczej po badaniu lekarskim, biorąc pełną historię medyczną i leki, i testowanie poziomów w surowicy krwi testosteronu. Jeśli poziom testosteronu jest niski i zbiega się z obniżonym libido, lekarz będzie również pomiar stężenia prolaktyny w surowicy i poziom hormonu luteinizującego (aby sprawdzić dysfunkcją mózgową). Terapia hormonalna jest wskazany przy testosteronu w surowicy jest niska i hormon luteinizujący (prekursorem testosteronu) jest wysoka.

Lekarz może również zadawać pytania na temat możliwości utrzymania erekcji, częstotliwość erekcji (w tym nocnych erekcji) i częstotliwości aktywności seksualnej i nalega, aby aktywność seksualną.

Lekarz może również sprawdzić zmiany w składzie ciała, być może w tym badania gęstości kości.

Leczenie

Którzy przyjmują hormonalną terapię zastępczą testosteronem można otrzymać za pomocą szeregu metod podawania, w tym iniekcje domięśniowe, plastrów przezskórnych, kremy, spraye i stosowanych na skórę i testosteronu traktowanych jako doustne tabletki. Dawki różnią się w zależności od sposobu leczenia; Typowe iniekcji, na przykład, w zakresie od 50 do 400 mg, co dwa lub trzy tygodnie.

Przeciwwskazania

Nadmiar testosteronu może powiększyć prostaty starszych ludzi i nie jest zalecane dla ludzi, którzy cierpią z powodu raka gruczołu krokowego lub mogą być podatne na raka prostaty. Jak może wpływać na poziom testosteronu i cholesterolu w surowicy wątroby krwi, pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem, jeśli cierpi na choroby wątroby, choroby wieńcowej, bóle w klatce piersiowej, wysoki poziom cholesterolu lub niewydolność serca w przeszłości.

Testosteron może również wpływać na poziom cukru we krwi i cukrzycy powinny najpierw skonsultować się z lekarzem i ściśle monitorować poziom cukru we krwi podczas leczenia.

Skutki uboczne

Poważne działania niepożądane testosteronu obejmują wysokie ciśnienie krwi, obniżenie poziomu cholesterolu, dobre żółtaczka i serce i choroby wątroby. Otrzymujących hormonalna terapia zastępcza może również wystąpić trądzik, skóry tłustej i obrzęki (obrzęk stóp i kostek).

Testosteron może także jeszcze bardziej zwiększyć cechy męskie, pogłębienie głosu i twarzy i produkuje nadmiar włosów na ciele. Również dlatego, że nadmiar testosteronu może przekształcić w estrogen, mężczyźni są narażone na ryzyko ginekomastii (powiększenie piersi) mężczyzna. Warunek ten nie zawsze jest odwracalny i mogą wymagać operacji, aby skorygować.

Skutki uboczne Hormonalna terapia zastępcza dla mężczyzn

Hormonalna terapia zastępcza jest schemat medyczny przeznaczony do złagodzenia skutków niskiego testosteronu ze względu na starzenie się. U pacjentów z pewnymi wcześniej istniejących warunkach nie powinien brać syntezy testosteronu i terapia hormonalna może spowodować szereg efektów ubocznych, z których niektóre mogą być śmiertelne.

Identyfikacja

U mężczyzn, szczyty produkcji naturalnego testosteronu w wieku od 18 do 25, a następnie zaczyna spadać w tempie około 2 procent w ciągu roku. Ten naturalny zwyrodnienie może prowadzić do spadku masy mięśniowej i gęstości kości, utrata energii, zmniejszenie libido, zaburzenia pamięci i koncentracji, zmęczenie, zaburzenia erekcji oraz spadek ogólnego stanu zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Lekarze używać hormonalną terapię zastępczą w celu złagodzenia lub odwrócić te efekty i poprawić jakość życia ludzi w ich wieku.

Podczas hormonalnej terapii zastępczej, lekarze mogą nakazać syntezy testosteronu, które mogą być podawane przez wstrzyknięcie domięśniowe, podawane doustnie lub stosowane na skórę. Dawki różnią się w zależności od sposobu leczenia; Typowe iniekcji, na przykład, w zakresie od 50 do 400 mg, co dwa lub trzy tygodnie.

Przeciwwskazania

Testosteron może powiększyć prostaty wśród starszych mężczyzn i nie powinny być brane przez pacjentów cierpiących lub podatnych na raka prostaty. Dodatkowo, mężczyźni z rakiem piersi oraz u pacjentów z chorobami wątroby, choroby wieńcowej, bóle w klatce piersiowej, wysoki poziom cholesterolu lub kogokolwiek, kto miał niewydolność serca w przeszłości powinny przed podjęciem syntetyczny testosteron skonsultować się z lekarzem na temat tych warunków. Diabetycy mogą zmienić ich dawka insuliny, ponieważ testosteron może wpływać na poziom cukru we krwi.

Ci uczulenie na hormony lub jakiekolwiek składniki (testosteronu zawiera alkohol benzylowy) należy unikać stosowania.

Federalna Administracja Żywności i Leków (FDA) sklasyfikowała testosteronu jako leku ciąża Kategoria X, co oznacza, że ​​jest znana przyczyna wad wrodzonych w nienarodzonych płodów.

Hepatotoksyczność

Długotrwałe stosowanie testosteronu może spowodować zapalenie wątroby, plamica stanie niekiedy śmiertelne, znamienny przez tworzenie torbieli krwi wypełnione wewnątrz w wątrobie i / lub nerkach. Pewne postacie doustne syntetycznego testosteronu są zmodyfikowane w procesie nazywanym 17-alfa-alkilowania (przyłączenie grupy alkilowej). Zmiana ta zwiększa trwałość ich efektów przez co utrudnia wątrobie złamać je w dół, ale może powodować toksyczność wątroby. Testosteron może zmienić poziom wątroby i może spowodować, że organizm zachowuje nadmiaru sodu i wody, co dodatkowo obciąża wątrobę i nerki.

Inne działania niepożądane fizjologiczne

Zastosowanie Testosteron może zmieniać stężenie cholesterolu w surowicy krwi, w tym zmniejszenie dobrego cholesterolu i może powodować nadciśnienie, które mogą prowadzić do choroby serca i udaru. Może także powodować żółtaczkę (zażółcenie skóry), utrudnione oddawanie moczu (z powodu powiększenia prostaty), trądzik, skóry tłustej i obrzęki (obrzęk stóp i kostek).

Psychologiczne skutki testosteronu może to agresja, drażliwość, depresja, bóle głowy, pobudliwość i nastrojowość.

Zaburzenia seksualne

Testosteron wykazuje silne androgeniczne (maskulinizacja), które mogą zawierać dalsze pogłębienie głosu i wzrost nadwyżki twarzy i ciała włosy. Nadmiar testosteronu może również konwertuje do estrogenów (przez naturalny proces enzymatycznej zwana aromatyzacji), które mogą powodować ginekomastię (powiększenie piersi), mężczyzna, który może wymagać operacji, aby poprawić.

Mężczyźni na hormonalnej terapii zastępczej może również wystąpić zmieniony libido i zaburzenia erekcji.

Dodatkowo, długotrwałe stosowanie egzogennych (nie produkowanych) testosteronu ciała może tłumić zdolność organizmu do produkcji testosteronu w naturalny sposób. Kiedy hormonalna terapia zastępcza jest przerwane, pacjenci mogą użyć ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (naturalnym prekursorem testosteronu), aby ponownie uruchomić naturalną produkcję organizmu.

Powikłania wysyłki

Sposób podawania testosteronu może prowadzić do efektów ubocznych. Testosteronu może powodować ropnie, zakażenia i wahania pożądania seksualnego, nastroju i poziomu energii; pigułki testosteronu i tabletki mogą uszkodzić wątrobę i spraye testosteronu, plastry i kremy mogą powodować wysypki, podrażnienie skóry i może zwiększyć łysienia typu męskiego.

Hormonalna terapia biogenne

Biogenne terapia hormonalna, znany również jako bioidentical terapii hormonalnej jest stosowanie dodatków hormonalnych, które są wytwarzane w celu dopasowania do struktury cząsteczkowej tego samego hormonów w organizmie człowieka. Jest to w przeciwieństwie do większości leków do terapii hormonalnej, które są syntetyczne i nie odpowiadają struktur ludzkiego hormonu.

O Hormony

Hormony to substancje chemiczne, które powodują, że organizm dokonać pewnych zmian lub wykonywania pewnych funkcji. W całym życiu człowieka, poziom poszczególnych hormonów zmieniają się w zależności od wieku. W czasie menopauzy, na przykład, poziom estrogenu i progesteronu w organizmie kobiety zmniejsza się znacząco. To prowadzi do szeregu efektów, które wiele kobiet nieprzyjemne i szukają ulgi, takich jak nocne poty, uderzenia gorąca i zmiany nastroju. Podczas średnim wiekiem mężczyzn również doświadczyć spadku hormonów, zwłaszcza testosteronu, co może prowadzić do problemów prostaty i dysfunkcji erekcji.

Jak produkowane są hormony biogennych

Wielu lekarzy zaleca stosowanie terapii hormonalnej biogennych do kobiet, które doświadczają zmian hormonalnych menopauzy. Biogenne hormonalna terapia jest również dostępna dla mężczyzn, choć nie jest to tak powszechne. Do produkcji hormonów biogenne, pacjent najpierw przechodzi szereg testów hormonalnych, aby określić dokładny poziom i rodzaje hormonów, które muszą zostać uwzględnione. Hormon jest to suplement zaprojektowany i wyprodukowany w celu lepszego dopasowania hormonów pacjenta i braki hormonu adres. Ponieważ hormony biogenne są indywidualnie tworzone, aby dopasować potrzeby pacjenta, recepty każdego pacjenta będą różne. Jest to w przeciwieństwie do tradycyjnej terapii hormonalnej, w którym każda liczba pacjentów może przyjmować ten sam lek hormonu w tej samej dawce.

Gdzie szukać biogennych hormonalnej terapii

Chociaż biogenne hormonalna terapia zyskuje na popularności, nadal trudno znaleźć lekarza, który zna się z nim w wielu dziedzinach. Większość lekarzy, którzy korzystają z terapii biogenne będzie reklamować fakt, albo w lokalnej książce telefonicznej lub w Internecie. Uważaj na źródłach niemedycznych, które twierdzą, aby zapewnić biogenne terapii hormonalnej, ponieważ będą one na ogół nie mają dostępu do urządzeń badawczych i laboratoriów, niezbędnych do produkcji prawdziwych bioidentical zamienniki hormonów. Jeżeli jesteś pewien, że chcesz zbadać biogenne terapii hormonalnej jako opcja w leczeniu, należy najpierw skontaktować się z lokalnym lekarza. Może on być w stanie polecić miejscowego lekarza z doświadczeniem w recepturze i stosowaniu hormonów bioidentical.

Biogenetycznym Hormonalna terapia

Liczba obserwatorów w biomedycznych sceny zauważył, że mamy zamiar wprowadzić okres, w którym rozwój ludzkiego ciała i umysłu będzie głównym celem badań i leczenia klinicznego. Niektórzy z obserwatorów wydaje się być pełen nadziei, ale inni uznają możliwości niebezpieczeństwa. Z tym, wiele medycznych naukowcy rozwiązania tego problemu poprzez studia akademickie i naukowe, które odkrywają zalety i ograniczenia postępu technologicznego.

Badanie natury nauki genetycznej została uruchomiona wraz z pojawieniem się bio-genetycznej terapii hormonalnej.

Co to jest biogenetycznych Hormonalna terapia?

Nauka określa hormony jak sprawa przez organizm i kierowane przez krwiobiegu stymulowanie pewnych narządów. Hormony te spadać i stracić stabilność jak człowiek dojrzewa.

Biogenetycznym terapia hormonalna, powszechnie znany jako bio-identyczne terapii hormonalnej, ogólnie działa środek zmniejszający starzenia. Dzięki takiej procedurze, młodzieńcze hormony organizmu będą wymieniane z tych starszych, tak aby podstawowe funkcje "młody" hormonu są utrzymywane. Procedura ta pomaga w łagodzeniu objawów związanych z menopauzą i do leczenia chorób.

Jakie korzyści będzie dostarczać?

Długoterminowe korzyści obiecał tej terapii hormonalnej. Wśród najbardziej popularnych korzyść jest kontrola masy ciała. Osiągnięcia idealnej wagi będzie mniej uciążliwe, ponieważ z młodzieńczych hormonów wspomagających organizm. Podobnie, energia i długowieczność są wśród korzyści, jakie ze względu na zrównoważonych hormonów. Dobry stan zdrowia w ogóle jest również obietnica z bio-genetycznej terapii hormonalnej. Wspomniano w wielu artykułach internetowych jest twierdzenie, że procedura ta pomaga utrzymać długoterminową zdrowia i ogólnego samopoczucia, a może nawet zatrzymać rozwój chorób przewlekłych, takich jak osteoporoza, zapalenie stawów, udaru, raka i choroby Alzheimera.

Czy to dla Ciebie?

Chociaż istnieje wiele korzyści uznanych przez naukę, niepewność są nadal obecne. Jak w przypadku każdej procedury medycznej, lekarze mogą jedynie potwierdzić zawodowych czy ta alternatywa jest dla Ciebie. Osoby, które cierpią z powodu zaburzeń równowagi hormonów są ogólnie zachęca do rozważenia tego typu terapii, ponieważ mogą one przynieść więcej korzyści ze zmiany hormonalne. To jest również uważane za odpowiednie dla pacjentów, u których przed menopauzą lub po menopauzie objawy, takie jak przyrost masy ciała, utrata pamięci, zmiany nastroju, lęk i niski poziom energii.

Potem znowu, pacjenci z historią raka macicy i piersi są zniechęceni rozważa bio-genetycznej terapii hormonalnej. To może również negatywnie wpływać na osoby cierpiące na niektóre choroby serca, zakrzepica żył głębokich, migreny i choroby wątroby lub pęcherzyka żółciowego.

Przed rozważa wszelkie formy terapii hormonalnej, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem od profesjonalnego i licencjonowanego lekarza zdrowotnej. Medyczny poprawa zdrowia rzeczywiście ma swoje długofalowe korzyści, ale w przypadku niewłaściwie, to niewątpliwie obarczają na zdrowie.

Nierównowaga hormonalna terapia dla kobiet

Terapie zastępcze dla kobiet cierpiących z braku równowagi hormonalnej zostały przepisane przez dziesięciolecia. Nieprzyjemne symptomy imbalace mogą obejmować uderzenia gorąca, przyrost masy ciała lub strat, zmęczenia lub niski popęd płciowy. Jeśli objawy te występują, to jest czas, aby odwiedzić lekarza, aby omówić, czy terapia hormonalna nierównowaga jest właśnie dla Ciebie.

Warunki wymagające leczenia

Menopauza powoduje poziom estrogenów kobiety spadać, powodując zachwianie równowagi hormonalnej, które mogą wymagać leczenia braku równowagi.

Kobiety w stronę zdrowia WomenToWomen.com informuje, że menopauza może również powodować zaburzenia równowagi hormonalnej u kobiet poprzez wpływ na sposób działania tarczycy. Tarczyca zaczyna pod-produkcji tyroksyny, który jest jednym z głównych hormonów tarczycy jest. Szacuje się, że ponad 20 procent kobiet w okresie menopauzy mają tego zaburzenia.

Problemy tarczycy u kobiet w okresie menopauzy, niezależnych od także może powodować zaburzenia hormonalne i wymagają leczenia.

Zabiegi

Hormone.org informuje, że biorąc estrogen jest popularnym sposobem leczenia zaburzenia równowagi hormonalnej dla kobiet, ponieważ często jest to najszybszy sposób, aby złagodzić objawy. Estrogen pomaga zmniejszyć wiele nieprzyjemnych objawów, w tym uderzenia gorąca i suchość pochwy. Może też chronić kość osłabia się z wiekiem.

Czasem dieta i odżywianie są wystarczające do leczenia zaburzenia równowagi hormonalnej.

Ostrzeżenia

Estrogenu może zwiększać ryzyko wystąpienia raka macicy, jeśli są przyjmowane przez siebie. To ryzyko można zmniejszyć poprzez estrogenów z progestagen, który jest formą progesteronu. Ta kombinacja leków jest znane w terapii hormonalnej. Dla kobiet, które nie mają macicy, estrogen może być podjęta samodzielnie. Jest to znane jako terapii estrogenowej.

Dla tych kobiet, które mają w rodzinie raka piersi lub którzy przeżyli raka piersi, estrogen i hormonalnej terapii należy unikać. Terapia estrogen nie jest również zalecany dla kobiet, które mają choroby wątroby, mieli zakrzepów lub choroby serca.

W 1980 i 1990, brak równowagi hormonalnej terapii dla kobiet było powszechne. Jednak Mayo Clinic donosi, że w 2002 roku praktyka zmieniła, kiedy odkryto, że hormonalna terapia zastępcza może zwiększać kobiety ryzyko chorób serca. Ryzyko to różni się u poszczególnych chorych w zależności od indywidualnych warunków. Pacjentom zaleca się, aby omówić leczenie z lekarzem, aby ustalić, czy korzyści przeważają nad ryzykiem.

Inicjatywa na rzecz zdrowia kobiety, mówi, że podczas gdy przypadki udaru mózgu i zakrzepów krwi w nogach były nieco wyższe w przypadku kobiet przyjmujących hormonalną terapię zastępczą numery nie były na tyle znaczące, aby zniechęcić wszystkich pacjentów z użyciem leczenia.

Hormonalna terapia dla macicy Fibromyoma

Macicy fibromyoma jest stan z udziałem przerosty lub mięśniaki w ścianie macicy. Mięśniaki są nierakowych i może różnić się wielkością. Mięśniaki rosną jak poziomu estrogenów powoduje wzrost ciała. Leczenie hormonem, który jest stosowany do innych warunków może spowodować wzrost tych mięśniaków. Zmniejszenie ilości estrogenu we krwi jest jednym ze sposobów, które są stosowane, aby zmniejszyć rozmiar mięśniaków.

Leczenie hormonalne

Leki hormonalne, które mogą powodować wzrost dynamiki mięśniaków obejmują leki antykoncepcyjne i estrogenowej terapii zastępczej w okresie menopauzy. Ciąża może również zwiększyć wzrost tych mięśniaków z powodu wzrostu estrogenów podczas ciąży.
Większość mięśniaków nie wymaga leczenia i nie powodują żadnych objawów. W przypadkach, w których występują ciężkie objawy takie jak krwawienie, długotrwałego miesiączki, ból podczas stosunku i ból w dolnej części brzucha wymagają leczenia. Gdy terapia hormonalna lub zmniejszania ilości estrogenu we krwi jest stosowany do leczenia fibromyoma, będzie wystąpienie objawów podobnych do menopauzy.
Kobiety, które są poddawane hormonalnej terapii zastępczej w celu zwalczania objawów menopauzy może być wymagane, aby zatrzymać przy użyciu hormonu spowolnić wzrost mięśniaków. Mięśniaki macicy, które powodują ból lub ciężkie krwawienie może wymagać interwencji chirurgicznej w celu łagodzenia objawów.

Zmniejszanie hormonu Powikłania

Zmniejszył ilość estrogenu we krwi może powodować szereg problemów dla kobiet. Leczenia fibromyoma ze zmniejszoną estrogenów jest rozwiązaniem krótkoterminowym, jednak, gdy poziom estrogenu wraca do normy, mięśniaki zacznie ponownie rosnąć.
Powikłania, które mogą wyniknąć z zmniejszając estrogen u kobiet z mięśniakami obejmują uderzenia gorąca, bezsenność, nocne poty, nieregularne miesiączki, suchość pochwy, brak zainteresowania seksualnego działalności i wahania nastroju. Osteoporoza i zwiększone ryzyko chorób serca są również związane ze spadkiem poziomu estrogenów.
Terapia hormonalna jest tylko krótkoterminowe rozwiązanie do fibromyoma i usunięcie mięśniaków należy rozważyć, gdy ciężkie krwawienie lub ból jest doświadczony. Chirurgia lub terapia laserowa zniszczyć mięśniaków jest najlepszym podejściem do kobiet z tą chorobą. Usunięcie mięśniaków pozwolą poziom estrogenów pozostać nienaruszone, które nie prowadzą do dalszych powikłań i objawów.

Interwencja chirurgiczna

Chirurgiczne usunięcie macicy dla kobiet, które doświadczają objawów fibromyoma zaleca się kobietom, które nie planują mieć dzieci. Operacja może być wykonywana w celu usunięcia tylko mięśniaki macicy i pozostawić na miejscu. W około 10 procentach przypadków, w których usuwane są mięśniaki macicy, pozostawiając w miejscu, mięśniaki odrastają.

Hormonalna terapia zastępcza bioidentical

Bioidentical hormonalna terapia zastępcza (BHRT) jest alternatywą dla konwencjonalnych terapii hormonalnej w leczeniu objawów menopauzy. BHRT stosuje hormony, które są identyczne z hormonami człowieka i stał się popularny głównie w części ze względu na Suzanne Somers książce "Ageless". Hormony stosowane w BHRT nie są regulowane przez FDA i są dostępne bez recepty.

Fakty

Hormony bioidentical nie są nowe. W rzeczywistości były one dostępne przez 20 lat. Dopiero Inicjatywa Kobiet Zdrowie spotlighted niebezpieczeństwa konwencjonalnej hormonalnej terapii zastępczej, że kobiety zaczęły szukać alternatywy. Hormony bioidentical pochodzą ze źródeł występujących w przyrodzie. Hormony te są identyczne z tymi w organizmie człowieka. Syntetycznych hormonów, przeciwnie, tylko podobna do naturalnie produkowany hormonów. Główne hormony stosowane w BHRT są progesteron i estrogen.

Według raportu, w New York Times, trzecia kobiet leczonych na objawy menopauzy korzystania bioidentical hormony, a nie konwencjonalne hormonalnej terapii zastępczej. Miliony kobiet hormony bioidentical.

Korzyści

Podczas peri-menopauzy i klimakterium, upuszczając poziom hormonów powoduje objawów, że wiele kobiet znaleźć niewygodne, a czasami nie do zniesienia. Objawy mogą obejmować uderzenia gorąca, wahania nastroju, zmiany w włosów i skóry i zmęczenie. BHRT wykazano, są skuteczne w leczeniu i łagodzeniu tych objawów. HTZ, zarówno bioidentical i konwencjonalne, dzieło przywracania poziomu hormonów. Podczas gdy konwencjonalna terapia hormonalna jest zwykle "jeden rozmiar dla wszystkich" leczenia, BHRT mogą być dostosowane do każdego kobiety, minimalizowanie skutków ubocznych.

Rodzaje

Hormony stosowane w BHRT zwykle wywodzą się z obu soi lub meksykańskich dzikich yam. Diosgenina ekstrahuje się z rośliny i przekształcono progesteronu i estrogenu, przy identycznej formie molekularnie hormonów ludzkich. W konwencjonalnym hormonalnej terapii zastępczej estrogen pochodzi z moczu ciężarnych i koni nie jest identyczny z ludzką estrogenu. Progestin stosowane w terapii konwencjonalnej, posiada inną strukturę cząsteczkową niż ludzki hormon progesteron. Aby określić, które hormony a potrzeby kobiety i na jakich poziomach, lekarz wykona test albo test śliny lub krwi.

Formularze

Hormony stosowane w BHRT są stosowane miejscowo w postaci kremów lub płynów. Hormony stosowane miejscowo na skórze pozostają bioidentical. Konwencjonalna hormonalna terapia wykorzystuje bioidentical hormonów w postaci tabletek, ale hormony przyjmowane doustnie - nawet bioidenticals - konwertuje do postaci nie bioidentical po przetworzeniu przez wątrobę. Kremy i balsamy stosowane w BHRT może być potęgowany przez farmaceutów zaoferować dostosowane podejście do hormonalnej terapii zastępczej.

Ostrzeżenie

Hormonalna terapia zastępcza, czy bioidentical lub konwencjonalnych, powinny być wykonywane tylko pod nadzorem lekarza.

Hormonalna terapia ziołowa

Ziołowe hormonalnej terapii w leczeniu symptomów menopauzy i menopauzy wykorzystuje ziół i roślin z wykorzystaniem działania estrogenu i progesteronu w organizmie. Zielarze i lekarze medycyny alternatywne terapie rozwinęły za pomocą tych ziół i roślin, aby pomóc kobietom złagodzić ich objawy bez użycia tradycyjnej terapii estrogen koński jest estrogenu, który pochodzi od klaczy.

Znajdź zielarza lub Holistic Lekarz

Korzystanie z hormonalnej terapii zastępczej nie jest pozbawione ryzyka, czy te zamienniki hormonów pochodzić ze źródeł roślinnych lub zwierzęcych źródeł. Od dawna uznaje się, że terapia zastępcza estrogenu końskiego zwiększa ryzyko raka macicy u kobiet z nienaruszonej uterus.The samo można powiedzieć o ziołowych i roślinnych, jeśli nie są stosowane w odpowiedniej dawce. Niektóre rośliny wytwarzają działanie progesteronu w organizmie i inni dają efekt estrogenowy. Zielarz będzie mógł przepisać plan leczenia, które może obejmować więcej niż jedno zioło lub zakładu.

Hormonalna terapia zastępcza zrozumienie

Kobieta, która przechodzi menopauzę prawdopodobnie stykają się z wieloma objawami. Każda kobieta doświadcza tych objawów w inny sposób. Niektóre kobiety nie przeszkadza uderzenia gorąca, nocne poty czy suchość pochwy i cierpieć tylko z łagodnymi objawami. Dla tych kobiet, objawy zmniejszają się w czasie, na własną rękę. Inne kobiety mają poważne objawy, które mają wpływ na ich codzienne życie. Mimo, że objawy mogą być takie same uderzenia gorąca, nocne poty i suchość pochwy, te kobiety odczuwają je na poziomie znacznie bardziej poważnego.

Kobieta, która była jej macica usunięte będą mogli korzystać z hormonalną terapię ziołową, która produkuje estrogen-tylko wpływ na organizm. Kobieta, która nadal ma zachowaną macicą należy użyć kombinacji roślin i ziół, które wytwarzają estrogenów i progesteronu wpływ na organizm. Ten ziołowy leczenie zapobiega również utracie tkanki kostnej, które mogą wystąpić w okresie menopauzy, jak również.

Rozumieją ryzyko hormonalnej terapii ziołowej

Ziołowa terapia hormonalna nie jest tak szeroko regulowane tradycyjnych terapii lekowych. Ziołowe preparaty są zwykle uważane za suplementy diety i nie otrzymują taką samą kontrolę, jak narkotyk, choć te zioła mogą być bardzo silna. Zawsze zalecane jest, że pacjent, który zamierza skorzystać hormonalnej terapii ziołowej skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanego naturopath lub zielarza przed rozpoczęciem programu leczenia.

Hormonalnej terapii ziołowych może potrwać znacznie dłużej, aby stać się skuteczne, i zaleca się, aby pacjenci wykonują cierpliwości, podczas gdy w trakcie leczenia.

Korzystanie Herbal hormonalnej terapii w domu

Pod nadzorem zielarza lub naturopath, zabiegi te mogą być podawane w domu w postaci herbat i napojów. Zielarz może polecić suplement, który zawiera ziołowy, jak również. Oczywiście, za pomocą ziołowych w domu powinny być wykonane pod nadzorem wykwalifikowanego praktykującego medycyna alternatywna, zielarza lub naturopath i nie próbował na własną rękę. Możliwe skutki tych zabiegów w perspektywie długoterminowej nie są jasne, ale zielarze używali ich przez wiele lat.

Hormonalna terapia w okresie okołomenopauzalnym

Okołomenopauzalnym jest nazwą w latach bezpośrednio poprzedzających menopauzę, gdy kobieta przestaje mieć jej miesięczny cykl menstruacyjny. Okołomenopauzalnym może trwać od dwóch do 10 lat; większość kobiet zgłosić objawy zaczynają w swoich początkach lat 40.. Terapia hormonalna jest standardem leczenia objawów menopauzy dla osób powyżej 60 lat, zgodnie z American College Położnictwa i Ginekologii. Terapia hormonalna może być również przewidziane w okresie okołomenopauzalnym. Przed wykorzystaniem terapii hormonalnej, kobiety powinny uzyskać jasny obraz tego, co mówią eksperci i jak może pomóc.

Co mówią eksperci

American College Położnictwa i Ginekologii opracowała dogłębną, encyklopedyczną wytyczną dla terapii hormonalnej w 2004 roku, wraz z towarzyszącym im odniesienia dla pacjentów. ACOG Przegląd przeprowadziliśmy po Kobiet Zdrowie Inicjatywa, ważne badanie finansowane przez rząd badania, okazało się, że w wielu przypadkach, hormonalna terapia miała więcej zagrożeń niż korzyści. National Institutes of Health naukowcy odkryli, że kobiety na terapii hormonalnej miało zwiększone ryzyko chorób serca i niektórych nowotworów. Jednakże, dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym, panel ekspertów zaleciła, że ​​kobiety zakaz palenia może używać niskich dawek doustnych środków antykoncepcyjnych lub poprawkę niskie dawki estrogenów, aby pomóc złagodzić objawy, takie jak wahania nastroju, bezsenność i uderzenia gorąca, ze stosunkowo małym ryzykiem choroby serca lub nowotworu. Wytyczne zaleca, aby kobiety rozmawiają z lekarzami na temat objawów, i wzywa kobiety do korzystania z najniższą możliwą dawkę przez najkrótszy czas potrzebny do leczenia objawów.

Jak Hormonalna terapia może pomóc

Ponieważ kobiety w okresie okołomenopauzalnym nadal występują cykle miesięczne, ich ciała są wciąż estrogen i progestagen produkcji. Jednak nierówne poziomy hormonów może pulsować przez ciało, jak przygotowuje się do menopauzy. Niskie dawki estrogenów pomoże złagodzić objawy menopauzy, że kobiety mogą zacząć doświadczać lat przed menopauzą faktycznie rozpoczyna poprzez uzupełnienie naturalny poziom ich ciała "estrogenu. Eksperci z Mayo Clinic twierdzą, że uzupełniające estrogenów w małych dawek doustnych środków antykoncepcyjnych może pomóc uregulować cykle miesięczne, które mogły stać się nieobliczalny, leczenia suchości pochwy i zmniejszyć uderzenia gorąca.

Hormonalna terapia raka kości

Zgodnie z informacjami z National Cancer Institute, raków kości są opisane w zależności od typu tkanki kostnej w której zaczyna tym chrzęstniakomięsak (początek w chrząstce), kostniakomięsaka (występujące osteoidu - wstępnie kości - tkanki) i mięsaka (występujące w jednej kości lub tkanek miękkich wokół kości). Najczęstszym objawem wszystkich typach raka kości, ból, ale nie zawsze występuje. Terapia hormonalna jest jedną z opcji dla osób cierpiących na raka kości, w którym produkcja hormonów płciowych jest zatrzymany lub nerek w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się raka.

Hormonalna terapia Procedura

Zrozumieć procedurę za terapii hormonalnej, aby lepiej zrozumieć, czy jest to opłacalne metody leczenia dla danego przypadku raka kości. Według informacji z American Cancer Society oraz na stronie internetowej zdrowia medycznego HealthScout.com, hormonalna terapia polega zaprzestania produkcji lub utraty zdolności organizmu do wykorzystania hormonów płciowych testosteronu (dla mężczyzn) i estrogen (dla kobiet). Może to być zrealizowane na wiele sposobów, w tym kastrację chirurgiczną (usunięcie narządów płciowych - jąder u mężczyzn i jajników u kobiet), kastrację chemiczną (stosowanie leków do zapobiegania ciała z wytwarzania hormonów płciowych) lub nerek chemicznym (stosowanie leków, które hamują zdolność organizmu do wykorzystania wytwarzanych hormonów, takich jak z tamoksyfenu u kobiet i mężczyzn) degareliksem w. Zrozum, że terapia hormonalna nie jest lekarstwo na raka kości. Dąży się tylko do hamowania rozwoju nowotworu przez usunięcie jednej z pierwotnych bodźce Cancer zakresie wzrostu - wystawienie na działanie hormonów płciowych. Dlatego należy wprowadzić do hormonalnej terapii wiedząc, że jest to tylko miara prowizorka i będzie stosowany w połączeniu z innymi zabiegami w walce z rakiem.

Rozważania hormonalnej terapii

Zrozumieć skutki uboczne i inne możliwe wyniki za pomocą terapii hormonalnej w leczeniu raka. Mężczyzn, usuwania lub nerek testosteronu, może wywołać szereg niepożądanych efektów ubocznych, takich jak zmniejszenie masy mięśni, zwiększenie tkanki tłuszczowej, wzrost męskich tkanki piersi, rozwój chronicznego zmęczenia, depresji, impotencji i gorąca. Dla kobiet, usuwanie estrogenów może powodować objawy menopauzy typu, takie jak suchość pochwy, uderzenia gorąca i zwiększenie masy ciała. Dlatego należy mieć szczerą rozmowę z lekarzem na temat tych skutków ubocznych, próbując ważyć, czy te efekty są warte spowolnienie rozwoju komórek rakowych, biorąc pod uwagę (1), jak długi czas leczenia będzie kupić; i (2), czy ten dodatkowy czas jest wart zmniejszony jakość życia, że ​​będzie doświadczenie w wyniku leczenia. Sięgnij uzasadnioną decyzję o wadze wszystkie plusy i minusy wcześniej, aby uniknąć jakichkolwiek żałuje za pomocą terapii hormonalnej do walki z rakiem kości.

Hormonalna terapia raka piersi

Rak sutka występuje, gdy komórki tkanki piersiowej rozpoczęciem rośnie w sposób niekontrolowany. Ponieważ komórki piersi może wzrastać w odpowiedzi na pewne hormony, jedną z metod leczenia raka sutka jest blokują działanie tych hormonów. Terapia hormonalna jest wyśrodkowany na blokowaniu efektów estrogenów i progesteronu, operacją lub lekarstw.

Czym jest rak piersi?

Rak sutka jest wynikiem pewnych komórek w tkance piersi mutacji i rosnące w sposób niekontrolowany.

Jak Hormony mają wpływ raka?

Niektóre hormony mogą dołączyć do komórek nowotworowych i wpływać na ich zdolność do podziału. Ideą terapii hormonalnej jest albo dodać lub zapobiec się od działania hormonów na komórkach nowotworowych.

Jakie rodzaje raka piersi Hormony mają wpływ?

Komórki raka sutka rozwija się w odpowiedzi na dwa hormony, progesteronu i estrogenu. Celem terapii hormonalnej raka sutka jest blokują działanie tych hormonów.

Rodzaje terapii hormonalnej

Jeden rodzaj terapii hormonalnej działa za pomocą leków, które zapobiegają estrogenu i progesteronu z wiążących się z komórkami nowotworowymi. Innym rodzajem terapii hormonalnej obejmuje leki lub użyje chirurgii pomóc zatrzymać jajniki od produkcji tych hormonów w ogóle.

Leki do terapii hormonalnej

Tamoksyfen, Zoladex, Aromasin, Fareston, Arimidex i Femara Wszystkie nazwy leków, które mogą być stosowane jako leczenie hormonalne raka sutka.

Hormonalna terapia Leczenie

Terapia hormonalna, zwana również hormonalna terapia zastępcza, jest sposób wymiany hormony nie są już produkowane w organizmie kobiety. Normalnie brak hormonów wystąpić w okresie menopauzy, choć niektóre kobiety mogą potrzebować hormonalnej po histerektomii.

Hormony

Twoje jajniki produkują hormonów estrogenów i progesteronu. Po wejściu w okres menopauzy, jajniki zmniejszają produkcję, powodując koniec do okresów i płodności. Spadek produkcji hormonów może również spowodować zmiany nastroju, uderzenia gorąca i suchość pochwy. Estrogen i progestagen są zazwyczaj przepisywane razem, ponieważ estrogen może zwiększać ryzyko wystąpienia raka macicy. Kobiety, które miały histerektomii mogą brać estrogen bez progesteronu.

Korzyści

Hormonalna terapia jest skuteczna w łagodzeniu uderzeń gorąca, bolesny stosunek i pochwy, pieczenie i swędzenie związane z menopauzą. Hormonalna terapia może pomóc zmniejszyć utratę tkanki kostnej z powodu osteoporozy i zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, zgodnie z Mayo Clinic.

Zagrożenia

Inicjatywa Kobiet Zdrowia przeprowadziła badania 10.000 kobiet przyjmujących estrogeny kombinacyjny progestagen hormonalnej i zawarta w 2002 roku, że u kobiet po menopauzie przyjmujących hormony są narażeni na zwiększone ryzyko chorób serca, udaru mózgu, zakrzepicy i raka piersi.

Kto może wziąć Hormony

Ryzyko związane z terapii hormonalnej jest nadal niski. Każda kobieta powinna omówić jej historię medyczną ze swoim lekarzem, aby ustalić, czy krótkotrwałe leczenie hormonem będzie do jej świadczenia. Kobiety, które cierpią na silne uderzenia gorąca, ból pochwy i wahania nastroju mogą znaleźć pomoc w leczeniu hormonalnym.

Którzy nie powinni przyjmować Leczenie hormonalne

Kobiety, które miały raka piersi, skrzepy krwi lub choroby serca, nie powinni stosować hormonalnej terapii zastępczej na objawy menopauzy. Lekarz może przepisać leki antydepresyjne dla nieprzewidywalne wahania nastroju i uderzenia gorąca. Może także zaproponować środki smarne dla suchości pochwy.

Jak zrobić Hormony

Kiedy decyzja została podjęta przez pacjenta i lekarza, aby kontynuować leczenie hormonalne, będziesz mieć do wyboru sposobów ich osiągnięcia. Hormony mogą być podane w pigułce, żelu lub plastra. Powolnego uwalniania hormonalnego czopków można wprowadzać do pochwy lub krem ​​estrogeny mogą być dostarczane do stosowania do tkanek pochwy. Najniższa dostępna dawka wynosi zazwyczaj przepisywane i powinny być podejmowane jedynie tak długo, jak objawy są nasilone. Porozmawiaj z lekarzem plan leczenia hormonalnego, co jest najlepsze dla Ciebie.

Hormonalna Terapia i wymiana Depresja

Menopauza może być trudne dla wielu kobiet w czasie ze względu na różnorodność objawów spowodowanych przez zmianę poziomu hormonu, który występuje w tym czasie, jak nocne poty i gorąca. Te zmiany hormonalne mogą również prowadzić do depresji.

Znaczenie

Hormonalna terapia zastępcza polega na przepisywaniu leków doustnych do kobiet, które doświadczają objawów menopauzy, aby złagodzić ich objawy.

Potencjał

Niektórzy badacze uważają, że medyczne leki stosowane w hormonalnej terapii zastępczej, które zawierają syntetycznych hormonów, może powodować kobiety stają się bardziej chemicznie zrównoważone, zmniejszenie uczucia smutku i depresji wywołane przez menopauzę.

Pozytywne Doświadczenia

Zarówno Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego i University of Missouri prowadzone małe, odrębne badania, które składały się z mniej niż 100 kobiet, które otrzymały uczestników hormonalnej terapii zastępczej. W obu tych małych badań kobiet zaobserwowano spadek uczucie smutku i depresji.

Negatywne Próby

Znacznie większe badania, składająca się z ponad 16.000 uczestników, zostało przeprowadzone przez Inicjatywę Kobiet Zdrowia. W swoich ustaleniach (opublikowanych w 2003 roku), Inicjatywa poinformował, że nie ma korelacji pomiędzy hormonalnej terapii zastępczej i zmniejszenie depresji u kobiet w okresie menopauzy.

Rozważania

Od badań, 2003, zostało ustalone, że terapia hormonalna ma liczbę niebezpiecznych efektów ubocznych, takich jak rak sutka, zakrzepów, zawału serca i udaru. Ze względu na te skutki uboczne, kilka naukowców zobaczyć hormonalnej terapii zastępczej jako realne leczenia wszelkich objawów menopauzy, w tym depresji.

Hormonalna terapia dla Kryzysu

Depresja dotyka milionów ludzi, niezależnie od wieku i płci, i to często z powodu jakiejś formy zaburzenia równowagi hormonalnej lub niedoboru. Pewne zmiany hormonalne w późniejszym okresie życia może prowadzić do depresji dla mężczyzn, jak i kobiet. W takich przypadkach terapia hormonalna może pomóc. Ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób tego rodzaju leczenia działa. Zrozumienie więcej o terapii hormonalnej pomoże, kiedy lekarz podjąć świadomą decyzję dla Ciebie.

Hormonalna terapia depresji związanych Menopauza

Zarówno mężczyźni jak i kobiety doświadczają zmian hormonalnych w czasie średnim wieku, które mogą powodować depresję. Dla starzejących się kobiet, menopauza może prowadzić do objawów depresji, twierdzi amerykański Kongres Położnictwa i Ginekologii.

Estrogen i progestagen są hormonami, które mogą być wykorzystywane w celu radzenia sobie starzejących się kobiet z objawami depresji, przez przywracanie równowagi hormonalnej w mózgu i ciała. Hormony te mogą być przepisane przez lekarza w preparatach pigułki, kremu lub plastrów.

Zazwyczaj, hormonalna terapia depresji związane menopauzy-służy krótkoterminowe, w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi, takich jak Prozac (fluoksetyna) lub Paxil (paroksetyna) dla maksymalnej skuteczności.

Testosteron i Depresja u mężczyzn

Na starzenie się mężczyzn, terapia hormonalna może być korzystne dla złagodzenia objawów depresji. Spada poziom testosteronu może powodować zmiany nastroju i depresji w starzejących się mężczyzn, stwierdza, Mayo Clinic.

Terapia zastępcza testosteronem może pomóc w leczeniu objawów i fizjologicznych przyczyn depresji dla mężczyzn, którzy w sposób naturalny poziom testosteronu schyłkowych. Wstrzyknięć, kremy i plastry są stosowane do dostarczania testosteronu w organizmie mężczyzny, można poprawić zarówno nastroju i energii objawy depresji.

Hormonalna Terapia i Depresja: Inne uwagi

Starzenie się jest podstawową przyczyną naturalny brak równowagi hormonalnej, które mogą prowadzić do depresji u mężczyzn i kobiet. Jeszcze pewne choroby, takie jak cukrzyca typu 2 i AIDS może powodować poważną depresję i można je skutecznie leczyć hormonami, takich jak testosteron.

Dehydroepiandrosteron lub DHEA, jest inny potencjalny hormonalnej terapii depresji. Według Narodowego Instytutu Zdrowia, badania kliniczne zdecydowanie sugerują, że dodatek ten - dostępny w niektórych aptekach do konsumentów w wieku powyżej 18 roku życia - może pomóc z objawami depresji.

Jak w przypadku każdego leczenia depresji, terapia hormonalna jest problem, aby dokładnie omówić z lekarzem. Jeżeli spadek nie jest związana z niedoborem lub zmian hormonalnych, bardziej tradycyjnej terapii, takiej jak lek przeciwdepresyjny lub porad mogą okazać się bardziej skuteczne. Otwarcie dialogu z lekarzem o terapii hormonalnej w leczeniu depresji jest niezbędne w uzyskaniu pomocy, których możesz potrzebować.