adcov.com

teorie piel?gnowania V. Henderson

Teorie pielęgniarskie na Metod Planowania Rodziny

Teorie pielęgniarskie na Metod Planowania Rodziny


Ciąża to ważny krok w życiu żadnego małżonków. Para musi zdecydować, kiedy mają dzieci, ile dzieci mają, czy nie mają wytrzymałości psychicznej i fizycznej, aby obsłużyć wszystkie stresujące sytuacje, które mogą pojawić się w czasie rodzicielstwa. Rodziny, opieki lekarzy są szkoleni w podstawowych teorii pielęgniarstwa dać pary wiedzy i doradztwa metod na jak zaplanować na założenie rodziny.

Antykoncepcyjne i Zdrowie kobiet

Teorii pielęgniarstwa obejmować antykoncepcyjnych i kobiet świadomości zdrowotnej dla nastolatków i młodych par. Chociaż lekarze opieki są niechętne, jeśli chodzi o mówienie o ciąży i antykoncepcji urządzeń i młodzieży z powodu opinii rodzicielskich i wrażliwości, programy planowania rodziny są dostępne dla młodych ludzi zainteresowanych uprawiania technik antykoncepcyjnych i wstrzemięźliwość aż do ślubu. Pielęgniarki rady w sprawie wyboru kontroli urodzeń, jego zastosowania lub zmiany przeznaczenia.

Małżeństwo i Rodzina

Farmaceuci mogą obejmować teorie małżeństwa i metod planowania rodziny dla dorosłych. Proces ten uczy abstynencji aż do małżeństwa i bezpiecznych technik uprawiania seksu aż do czasu, gdy człowiek postanawia się ożenić. Metody planowania rodziny mogą być oparte na duchowego i etycznego postępowania w sprawie małżeństwa i ciąży. Pielęgniarki otwarte linie dobrej komunikacji w celu rozwiązania problemów dorosłych ma o zapobieganiu niechcianej ciąży, aż do momentu, w którym dana osoba decyduje się na dzieci.

Ciąża i płodność

Pielęgniarski składa się z teorii nauczania o anatomii wykresów reprodukcyjnego i na płodność. Pielęgniarki pomagają pary wiedzy w zakresie cykle płodności. W ten sposób można zaplanować, kiedy para najlepsze czasy na próby poczęcia dziecka. Metoda ta jest szczególnie przydatna dla par, które mogą mieć problemy z poczęciem dzieci z powodu względów fizycznych. Pielęgniarki pomoc do wykresu płodności dla par wraz z metodami wychowania ich na wypoczynku i stymulacji. Po ciąży jest osiągnięty, pielęgniarka może pomóc przyszła mama z opieki prenatalnej, aż do porodu.

Rodzicielstwa i Zarządzanie stresem

Pielęgniarki biorące udział w planowaniu rodziny dostępne są porady po porodzie dziecka. Ta opieka poporodowa składa technik żywienia, problemów zdrowotnych dla dziecka jak i dla matki. Pielęgniarstwo dać potrzebną poradnictwa i wsparcia matek, którzy mogą doświadczyć depresji poporodowej. Te teorie opieki dla planowania rodziny dostarczyć niezbędne wytyczne dla par do obsługi całego procesu od poczęcia do urodzenia tak, że para może zrobić większość staje szczęśliwe i zdrowe rodziny.

Jak Dowiedz się Teorie pielęgniarstwa

Bez względu na to, jaki rodzaj opieki zdecydujesz się iść do, trzeba będzie nauczyć się podstawowych teorii praktyki pielęgniarskiej. Jeśli jesteś już w programie opieki, zostanie wprowadzony do teorii pielęgniarstwa na początku swojej kariery akademickiej w klasie wstępnej. Możesz również kształcić się przez czytanie książek i artykułów z czasopism, oglądanie filmów i odkrywania strony o wpływowych pielęgniarek i ich teorii.

Instrukcje

1 Poznaj Uniwersytet teorii pielęgniarstwa strony San Diego. Przeczytaj o teorii znanych pielęgniarek, takich jak Florence Nightingale, Madeleine Leininger i Martha E. Rogers. Przewiń dalej na stronie internetowej, aby znaleźć linki do DVD i książek odniesienia w teorii pielęgniarstwa. Strona zawiera również linki do forów dyskusyjnych na temat różnych teorii pielęgniarstwa i modeli.

2 Odwiedź stronę internetową Wiedza Nursing Międzynarodowy i zamówić DVD "Zasłużony teoretyków Nurse". DVD zawiera wywiady renomowanych pielęgniarek, które odegrały znaczącą rolę w poprawie opieki zdrowotnej. Większość wywiadów są 50 do 60 minut długości. Chociaż DVD został wyprodukowany w 2006 roku wiele wywiadów przeprowadzono w latach 1970 i 1980.

3 Przeczytaj o teorii pielęgniarstwa, na stronie internetowej badań pielęgniarstwa Kliniki Mayo. Po znalezieniu teoretyka pielęgniarskiej, który chcesz dowiedzieć się więcej na temat, kliknij na link, aby przejść do strony z listą książek i artykułów w czasopismach o szczególnej opieki teoretyka.

4 Zakup Teorie Książka Pielęgniarstwo: podstawa dla praktyki zawodowej przez Julia B. Nursing George. Książka zwraca uwagę na zalety i wady popularnych teorii pielęgniarstwa i podkreśla wagę stosowania teorii w praktyce klinicznej.

Teorie pielęgniarskie z Florence Nightingale

Florence Nightingale (1820-1910) był arystokratą, który opowiadał się za angielski korpusu pielęgniarek na tendencję brytyjskich żołnierzy podczas wojny krymskiej w 1856 Nightingale towarzyszył jej korpus pielęgniarek organizowanych i zapłacił prawie wszystkich swoich siebie wydatków. Nie tylko pielęgniarki zrobić imponującą pracę zmierzające ranny, ale celował w pomoc żołnierzy, gdy wybuchła epidemia cholery. Po powrocie do Anglii, zaczęła pierwszą szkołę dla pielęgniarek w szpitalu St Thomas.

Uwagi na temat pielęgniarstwa

W swoich "Uwagach o Pielęgniarstwa" Florence Nightingale zaoferował swoje teorie opieki nad pacjentem. Choć może wydawać się jej punkty staromodny do współczesnego czytelnika, były rewolucyjne na pewien czas w historii, kiedy lekarze nie byli jednak przekonani, że mycie rąk między pacjentami było korzystne. Ona ma holistyczne podejście do opieki nad pacjentem, twierdząc, że psychologiczne i ludzkie potrzeby pacjenta są równie ważne, jak medycynie są z natury.

Świeże powietrze

Powszechnie przyjmuje się, że świeże powietrze było niezwykle ważne dla ożywienia i "Uwagi dotyczące Nursing" ma długą część wyjaśniającą sposób, aby zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczenia pacjenta nalegając na otwartych okien. Praktyka ta może oczywiście prowadzić do chłodnego pokoju i wyjaśnia, jak odpowiednia odzież łóżko może utrzymać ciepło. Mimo, że wentylacja może nie wydawać się wydania w nowoczesnym szpitalu, to widocznie było w domach z nocniki i bez wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej.

Czystość

Czystość jest kluczowe zarówno dla zapobiegania chorobom i pomaga pacjentowi odzyskać, zgodnie z Nightingale. Zwraca uwagę, jako zagrożenie dla zdrowia praktyk utrzymanie pełnych nocniki przez bedsides pacjentów, zwierząt pali obornika blisko budynków, i działa otwartych kanałów ściekowych na ulicach. Ona również pościel, która krytykuje "dobrze spałem" jak niehigieniczne, i opowiada się za regularną wymianę, pranie i wietrzenie pościeli.

Środowisko

Nightingale podkreśla, że ​​ludzkie potrzeby pacjentów do światła i atrakcyjne pomieszczenia są ważne dla ożywienia. Ponieważ pacjenci są ograniczone do łóżka i mają ten sam widok cały dzień, ona sugeruje, że być w stanie spojrzeć przez okno. Ona również sugeruje, niektóre odmiany złagodzić nudę pacjenta, a także atrakcyjne kolory w pokoju i spokoju, a ona wierzyła, że ​​przyjemna muzyka w tle (w szczególności na instrumentach dętych, smyczki i ludzkiego głosu) było pomocne do odzyskania pacjentów, choć przyznaje, że może być kosztowne zapewnić.

Komunikacja

Słowik czuł, że "zębami" zwiedzających nadzieje i doradztwo były dokuczliwe dla pacjentów. Obejmowały fałszywych zapewnień, nieświadomych propozycje medycznych lub sugestie, że pacjent ma nic złego się z nim. Ona twierdzi, że pacjenci nie chcą usłyszeć dobre wieści z zewnątrz, i prosi, aby odwiedzający być bardziej wrażliwe i empatyczne o aktualnej sytuacji pacjenta.

Co to jest proces pielęgnowania dla pacjenta Hospicjum?

Koniec życia może być emocjonalnie i fizycznie trudny czas zarówno dla umierających i ich rodzin. Opieka hospicyjna jest zapewniona opieka w domu pacjenta, aby mógł mieć komfort i godności śmierci. Pielęgniarki hospicjum zapewniają komfort zarządzania bólu, opieki i innych podstawowych potrzeb pacjentów.

Lokalizacja

Większość hospicjów pielęgniarki opieki nad pacjentami w ich domach, aby mogły być jak najbardziej komfortowy. Niektóre hospicjów pielęgniarki pracują w długotrwałej opieki, jak również. Bo pielęgniarka hospicjum opiekuje się rodziną w delikatnej sytuacji, ona ma zazwyczaj 24 godziny dostępności.

Opieka medyczna

Pielęgniarki hospicjum ściśle współpracować z lekarzy i innych członków zespołu hospicjum. Wydają oni leki mające na celu złagodzić ból i radzić sobie z dyskomfortem, a nie, aby pomóc wyleczyć pacjenta.

Wspieranie i Edukacja

Jak wszyscy członkowie zespołu hospicjum, pielęgniarki hospicjum są zwolennicy dla pacjenta i jego rodziny. Pielęgniarki hospicjum zapewnienia edukacji i wsparcia dla rodzin i oferują wrażliwą opieki w ostatnich tygodniach pacjenta, a nawet chwile. Wraz z ich roli medycznego, pielęgniarki hospicjum są zwykle dobrymi słuchaczami i doradcy i dostępne dla pomocy emocjonalnej są również.

Farmaceuci Teorie i Praktyka zawodowa pielęgniarka

Teorie pielęgniarskie zapewnić zorganizowaną drogę do pielęgniarki, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące ich zawodu. Teorie te oferują ramy opisujące, przewidywania, wyjaśniając i kontrolowania zjawiska związane z praktyką zawodową.

Podstawowe pojęcia

Pielęgniarstwo zawierają cztery teorie pojęcia, że ​​pielęgniarka włącza do planu opieki dla pacjentów: osoby, środowiska, ochrony zdrowia i opieki Sam (cele, role i funkcje).

Rodzaje

Istnieją cztery rodzaje coraz abstrakcyjne teorie: teoria, praktyka pielęgniarstwa, środkowy teoria zakres, wielka teoria i metateorii. Teoria praktyka rozwiązuje konkretne problemy praktyczne, na przykład, podczas metateorii oferuje perspektywę globalną.

Wpływ

Dzieło Florence Nightingale, pierwszy pielęgniarskiej teoretyka, uczy pokolenia pielęgniarek, jak stworzyć środowisko pacjenta zdrowej pielęgnacji. Patricia Benner, nowoczesny teoretykiem, opracował teorię, jak początkujący pielęgniarki rozwijać się lekarzy ekspertów. Jej prace wpłynęły programy szkoleń i rozwoju zawodowego pielęgniarek w całym kraju.

Korzyści

Gdy dział opieki przyjmuje pojedynczy teorii pielęgniarstwa, wszyscy mówią tym samym językiem. Pielęgniarki mogą udostępniać swoje postępy z kolegami i zapewnić spójność w opiece nad pacjentem.

Rozważania

Wiele teorii pielęgniarstwa zostały opracowane na uniwersytetach, że nie udało się zrobić ich drogę do łóżka. Jednak praktyczne teorie takie jak self-care deficytu modelu Orem za wpłynęły na rozwój diagnoz pielęgniarskich i planowania opieki.

Orems Teorii Pielęgniarstwa

Teorie pielęgniarskie oferują zorganizowanej i systemowego sposobu na oświadczeniach dotyczących pytań w zakresie pielęgniarstwa, zapewniając pielęgniarek okazję do opisania, przewidywania, wyjaśnić i zjawiska kontroli związanych z ich praktyki. Dorothea Orem w ogólnej teorii pielęgniarstwa kręci się wokół modelu osoby skupione w którym pielęgniarka identyfikuje potrzeby samoopieki swojego pacjenta, a następnie pracuje jako możliwie wspólnie z pacjentem, aby zaspokoić te potrzeby.

Cechy

Ogólna teoria Orem jest składa się z trzech zdefiniowanych teorii więcej: teorię opieki siebie, który określa działania pacjenci muszą zakończyć się do osiągnięcia optymalnego stanu zdrowia; Teoria deficytu samoopieki, która określa, kiedy potrzebna jest opieki dla pacjenta, który jest w stanie sprostać jego potrzebom samoopieki; i teoria systemów opieki, która opisuje, jak samoopieki potrzeby zostaną spełnione przez pacjenta, pielęgniarka lub oboje pracują razem.

Ognisko

W zależności od stwierdzonych niedoborów self-care i możliwości jej pacjenta, pielęgniarka może pomóc poprzez działanie i robi dla swojego pacjenta, prowadząc jej pacjenta lub innych osób zaangażowanych w jej opieką, wspieranie jej pacjenta i / lub jej znaczących innych, zapewniając środowisko zachęca Pacjent rozwijać umiejętności samoopieki i / lub nauczania pacjenta i innych w swoim środowisku, aby zaspokoić potrzeby samoopieki.

Korzyści

Teoria Orem jest kompleksowe podejście do praktyki pielęgniarskiej, że ma sens w praktyce klinicznej, a także placówek oświatowych, administracyjnych i badawczych. To dobrze pasuje do dzisiejszej rodziny z pacjentem i skoncentrowane filozofii opieki w szpitalach, opieki długoterminowej, w domu zdrowotnych, społecznych, zachowania zdrowia i ambulatoriach. Z naciskiem na określenie właściwej plan opieki dla każdego pacjenta, teoria jest łatwo włączone do procesu pielęgnowania oceny, diagnozy pielęgniarskiej, planowania, realizacji i oceny.

Wpływ

Jako jedna z pierwszych teoretyków, Orem znaczący wpływ na rozwój profesjonalnej opieki przez r teoretyczne podstawy dla współpracy opieki pielęgniarskiej, który zawiera umiejętności i trudności poszczególnych pacjentów. Dzisiejsze pielęgniarki używać diagnoz pielęgniarskich opisać problemy pacjenta, a deficyt samoopieki Orem są dobrze reprezentowane. Na przykład, deficyt samoopieki kąpieli / higieny służy do pacjenta, który nie jest w stanie kąpać się. I pacjent, który nie jest w stanie dostać się bezpiecznie do łazienki na czas może mieć diagnozę pielęgniarską deficytu samoopieki w toalecie.

Teoria, praktyka Gap

Chociaż nie jest jeszcze przepaść między wielu teorii i praktyce opieki pielęgniarskiej przy łóżku, teoria deficytu samoopieki Orem został powszechnie przyjęty w różnych sytuacjach klinicznych. Ma szczególne odwołania w ustawieniach takich jak rehabilitacji pielęgniarstwa, z naciskiem na rozwiązania deficytu samoopieki u chorych z fizycznej niepełnosprawności lub przewlekłej choroby, opieki zdrowotnej i domu, który ma na celu bezpieczeństwo pacjentów, jak i niezależne, jak to możliwe w ich własnych domach.

Jak korzystać z teorii do praktyki Enhance Pielęgniarstwo

Jak korzystać z teorii do praktyki Enhance Pielęgniarstwo


Od XX wieku, pielęgniarki starała się wspierać teorię pielęgniarstwa jako bazy wiedzy do prowadzenia wspólnych działań. Nadzieja jest do poprawy i udoskonalenia opieki nad pacjentem i zachęcić społeczeństwo do wyświetlenia pielęgniarstwa jako zawodu, a nie zawodu. Teoria Pielęgniarstwo rozszerzył się na wiele poziomów teorii, i stał naukowe rozmowy wśród wielu teoretyków, ale zasady z zakresu teoretycznych i modeli mogą być wykorzystane do poprawy praktyki pielęgniarskiej poprzez lepsze zrozumienie roli i funkcji pielęgniarki w medycznych obchodzi.

Instrukcje

1 Starajcie się zindywidualizować opiekę podane do każdego pacjenta na podstawie różnych potrzeb, osobowości i temperamentów, według teorii pielęgniarstwa Wiedenbachâ € ™ s, i zachęcać do personelu pielęgniarskiego, aby zidentyfikować te zindywidualizowane potrzeby, poprzez obserwację i zrozumienie pacjentów.

2 Użyj Pielęgniarstwo, aby pomóc pacjentom, aby osiągnąć niezależność w dostarczaniu własną opiekę, zgodnie z teorią pielęgniarskiej Hendersonâ € ™ s.

3. Przedstawienie elastyczną definicję pielęgniarstwa, która umożliwia pracę pielęgniarek, które określa potrzeb pacjenta, zgodnie z teorii pielęgniarstwa Abedellahâ € ™ s.

4 Rozważmy dbając jako teoretycznej koncepcji, a nie tylko w roli pielęgniarki wypełnić, stosując teorię pielęgniarstwa Watsonâ € ™ s, aby zrozumieć, dbając jako uniwersalne zjawisko społeczne.

5 Unikaj założenie, że opiekuńczy, mimo że zjawisko powszechne, jest rozumiane w ten sam sposób przez wszystkich pacjentów. Według teorii pielęgniarstwa transkulturową, pielęgniarki muszą brać pod uwagę pacjentów kulturowych, aby zrozumieć ich potrzeby w zakresie opieki i jak postrzegają i odpowiedzi na jedno.

6 Przedstaw różne poziomy odszkodowania dla potrzeb pacjenta i edukacji, które pozwolą pacjentom dbać o siebie w codziennej praktyce pielęgniarskiej, stosując poziomy rekompensaty przewidziane przez teorię pielęgniarstwa Oremâ € ™ s.

7 Zobacz pracę pielęgniarek jak zachowania energii klienta, uczciwości, wiarygodności i integralności strukturalnej społecznej, zgodnie z teorią pielęgniarskiej Levineâ € ™ s, w celu usprawnienia efektywnego praktyki pielęgniarskiej.

8 Zrozumieć praktyki pielęgniarskiej, że obejmuje kilka etapów relacji z pacjentami, a także kilka ról opieki, jak proponuje Peplau. Role to obcy, zasób, nauczyciel, lider, surogat i doradcy.

9 Wykorzystanie Travelbeeâ € ™ s opieki teoria terapeutycznych ludzkich relacji do poprawy opieki świadczonej przez pielęgniarki, koncentrując się na promowaniu wysokiej jakości relacji z pacjentami.

10 Zachęcanie ogólny stan zdrowia pacjentów korzystających z modelu opracowanego przez promocji zdrowia, które stawia Pender ogólnej promocji zdrowia wyżej określonego profilaktyki w zakresie praktyki pielęgniarskiej.

11 Wzrost satysfakcji pacjenta, który został połączony z nursesâ € ™ troskę w jakości-opiekuńczy teorii pielęgniarstwa Duffyâ € ™ s, poprzez promowanie spójnego pracy zespołowej i pozytywną komunikację między pielęgniarkami.

12 Weź pod uwagę zarówno opieki domowej i profesjonalnej opieki otrzymanej przez pacjentów podczas stosowania praktyki pielęgniarskiej, a także dążenie do zrozumienia wpływy czynników ekonomicznych, politycznych i prawnych, religijnych, społecznych, technologicznych i edukacyjnych z wykorzystaniem teorii pielęgniarstwa Międzykulturowej.

Wiedenbach Teoria Pielęgniarstwo

Farmaceuci oferują teorie organizacji i sposób wyrażania systemowego oświadczeń związanych z pytań w zakresie pielęgniarstwa, zapewniając pielęgniarek okazję do opisania, przewidywania, wyjaśnienia i zjawisko sterowania związane z ich praktyki (patrz odnośnik 1). Teoria Wiedenbach opieki dotyczy Pomocna sztukę klinicznej pielęgniarstwa, określenie sposobów pielęgniarka może zaspokoić potrzeby swojego pacjenta przez indywidualizacji opieki (patrz odnośnik 2).

Funkcje

Ernestine Wiedenbach wierzył, istnieją cztery główne elementy: pielęgniarstwa klinicznego filozofia, przeznaczenia, praktyki i sztuki.

Fokus

Teoria kieruje pielęgniarkę zidentyfikować potrzeby swojego pacjenta o pomoc poprzez obserwację pacjenta, starając się zrozumieć jego zachowanie, identyfikacji przyczyn jego dolegliwości i ustalenie, czy pacjent może rozwiązać problem na własną rękę lub potrzebuje pomocy pielęgniarki (Zobacz Reference 3) ,

Podstawowe wartości

Teoria podkreśla szacunek dla życia; szacunek dla godności, wartości, autonomii i indywidualności każdego pacjenta; i rozwiązać do działania w osobistych i zawodowych przekonań (Zobacz też: 3).

Korzyści

, Podkreślając znaczenie krawiectwo opieki dla pacjentów indywidualnych, teorii pielęgniarstwa Wiedenbach potwierdza znaczenie prawidłowej oceny klinicznej dla każdej pielęgniarki.

Zastosowanie do praktyki

Jako jedna z pierwszych teoretyków, Wiedenbach wpływ na wiele podstawowych pojęć w pielęgniarstwie dzisiaj, w tym oceny opieki, procesu pielęgnowania i diagnoz pielęgniarskich, takich jak deficyt samoopieki.

O Teorii Pielęgniarstwa

Farmaceuci oferują teorie systematyczny i zorganizowany sposób wyrażania oświadczeń związanych z pytań w zakresie pielęgniarstwa, zapewniając pielęgniarek okazję do opisania, przewidywania, wyjaśnienia i zjawisk kontrolne związane z ich praktyki. Pierwotnie zaprojektowany w celu ustalenia pielęgniarstwa jako zawodu, uznanej teorii pielęgniarstwa dziś pomocy pielęgniarki organizują sposób ich dostarczania opieki pacjentom i profesjonalistów.

Historia

Florence Nightingale sformułował teorię pielęgniarstwa pierwszy wezwał pielęgniarki kiedy manipulować środowiska (świeże powietrze i czyste pokoje), aby pomóc ciała patientâ € ™ s odzyskać od choroby lub urazu. W latach 1950 i 60., teoretycy opieki promować inne obszary zainteresowania: Hildegarda Peplau mówił o pielęgniarstwa jako terapeutycznego procesu interpersonalnej, Virginia Henderson opisany 14 podstawowych potrzeb, a Faye Abdellah podkreślił całościowej opieki dla pacjenta i jego rodziny. Teoretycy Farmaceuci nadal rozwijać i testować coraz bardziej abstrakcyjnych teorii pielęgniarstwa.

Rodzaje

Teorie mogą pochodzić z indukcyjnego rozumowania dedukcyjnego lub. Istnieją cztery kolejno bardziej abstrakcyjne typy teorii pielęgniarstwa: teoria praktyka, teoria środkowy zakres, wielka teoria i metateorii. Teoria praktyka obejmuje czynniki i sytuacje związane z konkretnych zjawisk w zakresie pielęgniarstwa; Teoria szereg środkowy ma ograniczoną liczbę zmiennych, które są bezpośrednio sprawdzalne w ograniczonym zakresie praktyki pielęgniarskiej; wielka teoria wygląda w szerszym zakresie wiedzy o wyraźnej perspektywy opieki; i metateorii odzwierciedla większość globalnej perspektywy zawodu pielęgniarki.

Podstawowe pojęcia

Niezależnie od jej rodzaju, każda teoria opieki składa się z grupy czterech pojęć mających prowadzić do działań pielęgniarki, które prowadzą swoją praktykę: osoby, środowiska, zdrowia, a sam pielęgnacyjne (cele, role i funkcje). Pielęgniarka zawiera te pojęcia, jak ona opinie, formułuje i zapewnia opiekę pielęgniarską.

Cel

Teorie pielęgniarskie są przeznaczone do ustalenia podstawy praktyki pielęgniarskiej, pomaga pielęgniarka decyduje to, co wie, a nie robi € ™ t wiedzieć, określenie praktyki pielęgniarskiej, zidentyfikować obszary, w których nie ma wystarczającej wiedzy, i pomóc bezpośrednim, gdy zawód, powinien iść w przyszłości.

Korzyści

Teorie pielęgniarskie stworzenie wspólnego języka dla pielęgniarek, stanowiącego wspólną podstawę dla praktyki pielęgniarskiej w szerokim zakresie środowisk, poprawy opieki nad pacjentem, podniesienia statusu zawodu pielęgniarki, prowadzą badania opieki i edukacji oraz pomocy w utrzymaniu granic dla zawodu pielęgniarki w ramach interdyscyplinarnych systemów opieki zdrowotnej.

Zastosowanie do praktyki

Niestety, nadal istnieje przepaść między teorią a praktyką w zakresie pielęgniarstwa, głównie dlatego, że teorie są opracowane w kontekście akademickim usunięte z bezpośredniej opieki pielęgniarskiej przy łóżku. Jednakże teorie karmiące zostały szeroko przyjęta w warunkach klinicznych.

Na przykład, teoria deficytu samoopieki Dorothei Oremâ € ™ s jest szeroko stosowany w ustawieniach pielęgniarskich z pacjento-centered rodzinnych i filozofii opieki, ponieważ kieruje pielęgniarkę do opracowywania strategii do pacjenta i / lub członków jego rodziny w stanie sprostać Potrzeby samoopieki.

Patricia Bennerâ € ™ s początkujący do ekspertów model, który opisuje, jak zdobyć wiedzę nowych absolwentów, jest podstawą wielu orientacji, edukacji i programów rozwoju kariery.

Teoretyczne podejście do pielęgniarstwa psychiatrycznego

Teoretyczne podejście do pielęgniarstwa psychiatrycznego


Psychiatrycznej opieki jest pole, w którym pielęgniarki pielęgniarstwo pracy z jednostek, grup i rodzin w celu oceny ich umysłowymi oraz opracowanie i dostarczyć plan opieki.

Rola Teorii Pielęgniarstwa

Teorie pielęgniarskie oferują zorganizowane ramy dla kierowania świadczenia opieki pielęgniarskiej. Przyczyniają się one do ustanowienia wspólnego słownictwa, które mogą opisać, przewidywania i kontrolowania zdarzeń w ramach procesu pielęgnowania.

Rodzaje teorii

Pielęgniarstwo psychiatryczne kurs wprowadzający w Wright State University uczy, że istnieje kilka rodzajów teorii pielęgniarstwa psychiatrycznego stosowanego do. Intrapersonalne teorie koncentrują się na lęku u i mechanizmów obronnych pacjentów, jak i etapach rozwoju. Teorie społeczne, interpersonalne obejmują Hierarchia potrzeb i Hildegarda Peplau teorię terapeutycznej relacji pomiędzy pielęgniarką a klientem. Behawioralne i poznawcze teorie zastanowić się, jak ludzie zachowują się i myślą, a biogenne teorie czynienia z wpływów środowiskowych i genetycznych.

Obecne teorie

Aktualne psychiatryczne teorie opieki rozważyć inne aspekty relacji pielęgniarka-klient, a sami klienci. Niektóre teorie czynienia z troski, opieki i kulturowej różnorodności uniwersalności. Inne spojrzenie na modelowanie i modelowania rolę, a nie tradycyjnych dziedzinach, takich jak pola energii i ludzi staje.

Rola pielęgniarki w Programy Palenie-ustania

Wolność od niepalących, Program palenia-zaprzestanie z American Lung Association, przedstawia siedem modułów edukacyjnych mających na celu pomóc ludziom w rzuceniu nałogu nikotyny. Organizacja podkreśla znaczenie dobrze zaokrąglone podejście, które promuje wiedzę na uzależnienie od nikotyny, a także wytyczne do życia wolnego od dymu tytoniowego. Pielęgniarka (RN) ma doskonałe tło do wychowania, trener, przewodnik i wspieranie pacjentów, którzy próbują rzucić palenie.

Pielęgniarstwo Specjalizacja

Proces pielęgnowania z oceny, diagnozy, planowania, realizacji i oceny stanowić solidną podstawę do opracowania planów, że zindywidualizowane rzucić naprawdę działają. Tytoń jest bezpłatne Pielęgniarki oddolny ruch, który zapewnia pielęgniarek z konkretnych informacji i narzędzi potrzebnych do wysiłków palenia, rzucania.

Ustawienia

Pielęgniarki odgrywają kluczową rolę w formalnych programach palenia-zaprzestania oferowanych przez szpitale, systemów opieki zdrowotnej, firm ubezpieczeniowych i HMO. Pielęgniarka może prowadzić klasę palenia, rzucania z udziałem grupy, lub może ona spotkać z pacjentem indywidualnie. Inne pielęgniarki zapewniają doradztwo telefoniczne i edukacji, aby pomóc ludziom rzucić palenie.

Edukacja

Wszystkie programy opieki w Stanach Zjednoczonych zawierać treści teoretyczne i praktykę kliniczną w zasadach kształcenia dorosłych. Pielęgniarki mają bogate doświadczenie w ocenie podstaw wiedzy i potrzeb pacjentów nauki. Pielęgniarka w programie palenia, rzucania zapewni jego pacjenta z dostosowanych informacji o fizycznych i psychospołecznych aspektów jego nałóg palenia. On może mu pomóc określić wyzwalacze, które prowadzą do głodu nikotyny, dając mu wgląd w tej sprawie.

Oszacowanie

Pielęgniarki są naturalnym wyborem dla programów rzucania palenia, ponieważ są dobrze zorientowani w ocenie pacjentów zidentyfikować objawy odzysku odstawienia nikotyny. RN może również monitorować wszelkie leki przepisane pomóc osobie rzucić palenie i obserwować skutki uboczne tych leków. Na przykład, pielęgniarka może postawić diagnozę pielęgniarską o "niepokoju wtórnym do odstawienia nikotyny" i współpracować z jej pacjenta w celu opracowania skutecznych strategii na rzecz ograniczenia tego lęku.

Coaching

Do czasu RN specjalizuje się w rzucaniu palenia, ona zazwyczaj ma wieloletnie doświadczenie opieki dla osób dorosłych z innych problemów zdrowotnych. On doskonalił swoje umiejętności jako trener i nauczyli się pracować ręka w rękę z pacjentami i ich rodzinami, aby osiągnąć wspólny cel. Te umiejętności coachingu są kluczem do udanych wyjść planów.

Znaczenie

Jako koszty opieki zdrowotnej i konsumentów stale wspinać uczyć wartości usług w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki chorób, pielęgniarki przyczyniły się znacznie do programów takich jak zaprzestanie palenia tytoniu. Gdy pacjent przestał palić, jego pielęgniarka może zachęcić go do prowadzenia innych klas do utrzymania zdrowego stylu życia poprzez modyfikację diety i aktywności fizycznej. (Zobacz też: 1)

Jak napisać Diagnoza pielęgniarska Nanda

NANDA jest skrótem od North American Nursing Diagnosis Stowarzyszenia. NANDA została założona w 1982 roku w celu opracowania i standaryzacji języka pielęgniarskiej, terminologii i diagnoz pielęgniarskich. Terminologia NANDA bezpośrednio odnosi się do procesu pielęgnowania i jest specyficzny dla tych kwestii, że pielęgniarki regularnie rozwiązania.

Instrukcje

1 Wykonaj oceny pielęgniarskiej. Ocena zawiera informacje zaczerpnięte bezpośrednio z pacjentem, znaczących innych, oceny fizycznej, laboratoria, życiowych, inne badania diagnostyczne i w porozumieniu z innymi opieki zdrowotnej.

2 Sprawdź listę diagnoza pielęgniarska Nanda zatwierdzony. Znajdź jedną lub kilka, które pasuje do Twojej oceny.

3 Napisz diagnozę w zatwierdzonym, znormalizowany sposób. Przykładem diagnozy Nanda zakresie ryzyka jest "Ryzyko dla funkcji Zaburzenia wątroby." Innym przykładem jest Nanda diagnozy ", Pain, przewlekłe".

4 Ponownie oceny pacjenta. Diagnoza pielęgniarska NANDA może być zmieniona albo rozwiązana lub jako warunek zmian pacjentów.

Wskazówki:

  • NANDA zaakceptuje nową diagnozę pielęgniarską dla weryfikacji. Nowozdiagnozowana można dodawać do taksonomii Nanda'S.

Różnice między oceny i przeprowadzenie w Pielęgniarstwa

Różnice między oceny i przeprowadzenie w Pielęgniarstwa


Dla tych, którzy doświadczają kryzysu zdrowotnego lub urazu, odzysku i przetrwanie zależy od dokładnej sekwencji kroków wykonywanych przez personel medyczny. Pielęgniarki często są ratowników w placówce medycznej oraz wykonywania czynności ratujących życie. Proces pielęgnowania, począwszy oceny, a kończąc na ocenie, określa kroki.

Ocena i diagnoza

Pielęgniarka ocenia pacjenta w oparciu o to, co mówi i co ona obserwuje i środki wykorzystujące sprzęt medyczny. Po dokonaniu oceny, pielęgniarka stawia diagnozę pielęgniarską, który identyfikuje problem zdrowotny pacjenta i związane z nimi objawy przedmiotowe i podmiotowe.

Identyfikacja Outcomes

Pielęgniarka podejmuje działania i plany działań, które prowadzą do określonego rezultatu. Zidentyfikowane wynik lub cel musi mieć termin czasu i sposobu obserwacji, pomiaru i oceny, czy celem jest spełniony.

Planowanie i Interwencji

Pielęgniarka opracowuje plan działania w oparciu o stan pacjenta. W realizacji planu lub interwencji, pielęgniarka zapewnia leczenia i opieki, monitoruje pacjenta, odpowiada na wezwanie pomocy medycznej oraz podejmuje inne działania określone w planie ochrony.

Ocena

Aby zakończyć proces opieki, pielęgniarka przeprowadza ocenę w celu ustalenia, czy jej działania były skuteczne w leczeniu pacjenta. Niespełnione cele leczenia wskazują, że zmiana planu opieki jest konieczne. Pielęgniarka dokonano korekty procesu pielęgnowania w ciągłej trosce o zapewnienie najbardziej skutecznego leczenia.

Wiedza Diagnoza Deficyt Pielęgniarstwo

Diagnoza Termin opieki odnosi się do taksonomii znormalizowanym języku pielęgniarstwa opracowany przez Nanda aby pielęgniarki rozpoznanie problemów pacjenta w sposób, który może być stale przekazywane w całej klinicznych. Deficyt wiedzy pielęgniarskiej diagnoza opisuje rzeczywisty lub potencjalny problem, który występuje, ponieważ pacjent nie posiada wiedzy, aby zrobić coś konkretnego. Pielęgniarka nie ma diagnozy lekarskie, ale oczekuje się, że do identyfikacji diagnoz pielęgniarskich w ramach jej opieki nad pacjentem.

Składniki

Po postawieniu diagnozy pielęgniarskiej deficytu wiedzy, pielęgniarka obejmują szczegółowe informacje o rodzaju deficytu (rzeczywistego lub potencjalnego), co jest związane i dowodów za diagnozę. Diagnoza może być związane z nowym diagnostyki medycznej, hospitalizacji, ciąża, leki i wiele innych tematów. Dowodów na potwierdzenie diagnozy może zawierać wniosek o udzielenie informacji, z wyrazem niepokoju o nadchodzącym testu diagnostycznego lub braku integracji plan leczenia w codziennym życiu.

Przykłady

Podczas opieki nad pacjentem z nowej diagnostyki medycznej cukrzycy, pielęgniarka może określić diagnoz pielęgniarskich związanych z chorobą. Na przykład, może on wymienić deficyt wiedzy, rzeczywiste, związane z nowym rozpoznaniem cukrzycy, o czym świadczy brak prawidłowo wykorzystać monitor glukozy we krwi. On może również powołać się deficyt wiedzy, potencjał, związany z lekami, o czym świadczy wniosek o udzielenie informacji na temat insuliny.

Planowanie opieki

Diagnoza pielęgniarska jest integralną częścią procesu pielęgnowania (ocena, diagnoza pielęgniarska, planowania, wdrażania i oceny). Kiedy pielęgniarka stwierdziła diagnoz pielęgniarskich dla jej pacjentów z nowo rozpoznaną cukrzycą, będzie opracowanie planu opieki pielęgniarskiej. Na przykład, może ona zaplanować praktyczne szkolenia z monitora glukozy we krwi pacjenta w celu rozwiązania problemu deficytu wiedzy, rzeczywiste, związane z nowym rozpoznaniem cukrzycy, o czym świadczy brak prawidłowo wykorzystać monitor glukozy we krwi.

Realizacja

Wdrożenie lub interwencji, elementem procesu pielęgnowania występuje, gdy pielęgniarka umieszcza swój plan na miejscu. W tym przypadku, rzeczywista trening z manifestacji, demonstracji powrotnej, i pytanie i odpowiedź jest okres wielka interwencja. Przepływa ona logicznie z deficytu wiedzy pielęgniarskiej diagnozy, że wskazany pacjent nie jest w stanie prawidłowo używać swój monitor glukozy we krwi.

Ocena

Oceny, ostatni element procesu opieki, daje pielęgniarka okazję porównać pacjenta nowy poziom wiedzy z wcześniejszego deficytu wiedzy. Jeżeli pacjent jest w stanie wykazać, pielęgniarka może używać swój monitor glukozy we krwi prawidłowo, nie ma już deficyt wiedzy związane z jego użyciem. Diagnoza pielęgniarska nie jest już ważne, a pielęgniarka udokumentować, że informacje o dokumentacji medycznej pacjenta.

Profesjonalne pielęgniarstwo Filozofia

Profesjonalne pielęgniarstwo Filozofia


Gdy pielęgniarki pracują razem w zakładach opieki zdrowotnej, ich praktyka zawodowa jest prowadzona przez placówkę w profesjonalnej filozofii pielęgniarstwa. Filozofia pochodzi z misją i wartościami organizacji.

Identyfikacja

W jego centrum, profesjonalna filozofia pielęgniarstwa odzwierciedla żądaną podejście do opieki nad pacjentem w organizacji. W Bloomington (Indiana) Szpitala, na przykład pielęgniarki przestrzegać holistyczne podejście do zmniejszenia skutków choroby i zapewnić komfort i uzdrowienie.

Funkcje

Profesjonalny filozofia pielęgniarstwa odzwierciedla, jak postrzegana jest pielęgniarstwa w organizacji. Na Uniwersytecie Iowa szpitali i klinik w Iowa City, pielęgniarstwo jest opisane zarówno jako sztuki i nauki poświęconej poprawie samopoczucia pacjentów.

Funkcje

Wspólna filozofia pielęgniarstwa trzyma wszystkich na tej samej stronie, gdy podejmowane są decyzje o opiece nad pacjentem. Oświadczenie filozofia dla pielęgniarek w szpitalu Miriam w Providence, Rhode Island wyraźnie stwierdza opieki jest wyjątkowa dyscyplina, która zapewnia opiekę na podstawie procesu pielęgnowania.

Korzyści

Ostatecznie, profesjonalna filozofia pielęgniarstwa zapewnia, że ​​pacjenci i ich rodziny otrzymują najlepszą możliwą opiekę od spójnej grupy zawodowej pielęgniarek.

Znaczenie

Gdy filozofię opieki jest wyraźnie stwierdził, pielęgniarki mają ważne ramy dla podejmowania trudnych decyzji, które są częścią codziennej praktyce zawodowej.

Znaczenie teorii pielęgniarstwa

Farmaceuci są modele teorie, które używają wspólnego języka, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące praktyki pielęgniarskiej w sposób, który ma sens. Cztery kolejno bardziej abstrakcyjne typy opieki theoriesc są teoria praktyka, w środku zakresu teorii, wielka teoria i metateorii.

Historia

Pierwotnie zaprojektowany w celu określenia podstaw naukowych zawodu pielęgniarskiego, teorie pielęgniarstwa pomóc pielęgniarki organizują sposób ich dostarczania profesjonalnej opieki pacjentom.

Definiowanie Praktyka

Teoria Pielęgniarstwo prowadzi pielęgniarki, gdy opisują, przewidywania, wyjaśnić i zjawisko sterowania związane z ich praktyki.

Korzyści

Teorie pielęgniarskie, stanowiącego wspólną podstawę dla praktyki pielęgniarskiej we wszystkich ustawień do poprawy opieki nad pacjentem wyniki. Określają one granice pielęgniarstwa w organizacjach interdyscyplinarnych.

Znaczenie

Pielęgniarka teorii pielęgniarstwa rozwijać pewną perspektywę na temat jej opieki nad pacjentem. Kiedy identyfikuje pytania teorii cana € ™ t odpowiedź, pielęgniarka może spróbować odpowiedzieć na te pytania poprzez edukację i badania pielęgniarstwa. (Patrz odnośnik 2)

Zastosowanie do praktyki

Choć wciąż jest znaczna rozbieżność między teorią a praktyką w zakresie pielęgniarstwa, niektóre teorie opieki zostały wdrożone w warunkach klinicznych. Patricia Bennerâ € ™ s nowicjusz modelu ekspertów, na przykład, jest używany do nowych pielęgniarek zdobyć kliniczne kompetencje.

Humanistyczna teoria Pielęgniarstwo

Farmaceuci oferują teorie organizacji i sposób wyrażania systemowego oświadczeń związanych z pytań w zakresie pielęgniarstwa, zapewniając pielęgniarek okazję do opisania, przewidywania, wyjaśnienia i zjawisko sterowania związane z ich praktyki (patrz odnośnik 1). Humanistyczne teorie opieki opiera się na przekonaniu, że pacjenci mają możliwość samorealizacji i mogą rosnąć w zdrowy i kreatywny sposób (patrz odnośnik 2).

Fokus

Humaniści wierzą, opieka pielęgniarska jest dwustronna interakcja między pielęgniarki i pacjenta, z działaniami zarówno wpływającym na wyniki (Zobacz odniesienia 3).

Funkcje

Humanistyczne teorie pielęgniarstwa podkreślają wyjątkowość osób i używać fenomenologiczne opisy każdej sytuacji opieki z punktu widzenia pielęgniarki, reakcji pacjenta i interakcji między pielęgniarki i pacjenta (patrz odnośnik 3).

Przykłady

Pierwotnie opracowany przez Josephine Paterson i Loretta Zderad, humanistycznych teorii pielęgniarstwa to teraz Od nowicjusza do eksperta modelu Patricia Benner w teorii i opiekuńczego (Jean Watson 3) zobacz odniesienia.

Korzyści

Dlatego, że potwierdza wyjątkowość osób i interakcji między pielęgniarki i jej pacjenta, humanistycznych teorii pielęgniarstwa pomóc pielęgniarki mieszanka zarówno sztuki i nauki o swoim zawodzie. Podkreślają znaczenie dbałości jako kluczowy element praktyki pielęgniarskiej.

Zastosowanie do praktyki

Kilka humanistycznych teorii pielęgniarstwa, takich jak modelu Benner z dnia jak nowicjusz pielęgniarka postępuje do eksperta w czasie, udało się włączyć do praktyki pielęgniarskiej i edukacji w wielu różnych sytuacjach klinicznych.

Porady na temat Odpowiadając Pielęgniarstwo Nadzorczej Pytania egzaminacyjne

Krajowa Rada Izb państwowych Pielęgniarstwa licensure egzaminu, znany również jako NCLEX, służy do testowania kompetencji, aby bezpiecznie i skutecznie wykonywać obowiązki pielęgniarki. To chroni społeczeństwo. Aby wziąć NCLEX, musisz pomyślnie akredytowanego programu opieki.

NCLEX-RN jest przeznaczony dla zarejestrowanych pielęgniarek i NCLEX-PN dla praktycznych lub zawodowych pielęgniarek. Teksas i Kalifornia używać terminu zamiast praktycznego zawodowe pielęgniarki.

Przygotowanie jest niezbędna do Sucess

Wiele szkół pielęgniarskich administrowania praktyk NCLEX egzaminy typu w całej ich program, aby pomóc przygotować kandydatów do egzaminu. Inne mogą podawać podobny egzaminu po zakończeniu programu.

Przygotowanie jest pierwszym istotnym krokiem w przejściu NCLEX. Istnieje wiele opcji do przygotowania do egzaminu, takich jak kursy prep i przewodników badania. Są one oferowane w trybie online, za pośrednictwem instytucji lub za pośrednictwem książek, oprogramowania lub skoroszytów. Studia z grupą swoich kolegów ze szkoły może być pomocny. Każdy członek grupy może podjąć temat i wychowawca innych, stosując różne badania przewodników.

Zmniejszyć stres poprzez jedzenie w prawo i coraz dużo snu w dni prowadzące do egzaminu. Ogranicz obowiązków i odpocząć. Wielu powie, należy zrobić dzień przed coś zabawnego. Zaplanuj czas egzaminu dla pory dnia, które są najbardziej wydajne. Dla większości ludzi będzie to rozpocznie się w godzinach porannych. Egzamin może potrwać nawet do pięciu godzin. Można robić przerwy.

O teście

NCLEX obejmuje medyczne chirurgiczne, psychiatrycznej i opieki matki na dziecko, jak i farmakologii. Nie zapomnij zapoznać się z najbardziej typowych leków i zrozumieć, jak do obliczenia dawki i szybkości IV kroplówki. Badanie obejmie swój wyrok pielęgniarskiej udziałem scenariuszy dla każdego z nich. Nie chodzi o zapamiętywanie wszystkiego. Poznaj swoje normalne dla życiowych i laboratorium i innych badań diagnostycznych. To trzeba zrobić, aby zapamiętać, w celu zastosowania wiedzy do sytuacji i podejmowania świadomych decyzji.

Test jest skomputeryzowane i jest przeznaczone do budowania na swoich poprawnych odpowiedzi, dając Ci coraz bardziej trudnych pytań, aż stracisz jeden, w którym momencie zaczyna budowę ponownie. Nie można się cofnąć i zmienić odpowiedź, i nie można pominąć pytania.

Strategie i Porady

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo pacjentów jest niezbędna w każdym czasie. Wiem pięć praw administracji leków. Nie zaszkodzi to mantra. Zrozum, że nie jest to do zrozumienia, że ​​masz nakaz MD, więc priorytetem nie powinno być, aby zadzwonić do MD. Upewnij się, że rozumiesz i zastosować zleceniodawców komunikacji terapeutycznej.

Wiele pytań zapyta, co należy zrobić w pierwszej kolejności. Priorytet. Użyj procesu pielęgnowania ocenić przed wdrożeniem; umiejętności krytycznego myślenia, aby podejmować świadome decyzje; i hierarchii Maslowa, które pomogą Ci określić najlepszą odpowiedź.

Opierać swoje odpowiedzi na informacji podręcznika, a nie na osobistym doświadczeniu klinicznym. Użyj terminy takie jak "wstępne", "pierwszy" i "najlepsze", aby pomóc wyeliminować błędne odpowiedzi lub nadmiarowych informacji. Jeśli nie wiesz, odpowiedzi, dokonać najlepsze zgaduje. Zachowaj spokój i pozostać skupiony.

Znaczenie teorii pielęgniarstwa w Nauce

Znaczenie teorii pielęgniarstwa w Nauce


Teoria Pielęgniarstwo obejmuje szeroką gamę wierzeń i praktyk odnoszących się do pielęgniarstwa. Jest on używany do prowadzenia badań pielęgniarskiej, a do przewidywania i oceny odpowiedzi pacjenta do praktyk pielęgniarskich. Ponieważ istnieją różne rodzaje teorii pielęgniarstwa, teorii pielęgniarstwa znaczenie dla nauki w ogóle może być skomplikowane pytanie.

Znaczenie

Teorie pielęgniarskie zapewnić badania na ludzkich reakcji na różnych zabiegów i jest w związku z tym zasadnicze znaczenie dla naszego sposobu uprawiania nauki medycznej obecnie, jak iw przyszłości. Ponieważ medycyna skupia się na dobrobyt człowieka, jak pacjenci reagują praktyk pielęgniarskich jest istotne informacje dla oceny praktyk medycznych.

Rodzaje teorii

Ponieważ istnieje wiele różnych teorii pielęgniarstwa, które obsługują szeroki zakres praktyk, to jest bardzo trudno mówić o teorii pielęgniarstwa w ogóle. Teorie pielęgniarskie obejmować hierarchię abstrakcji i sprawdzalności i dlatego niektóre teorie opieki są ważniejsze niż inne nauki.

Nauka vs Non-nauki

Pielęgniarstwo strona teoria sieci identyfikuje cztery poziomy teorii - metatheories, wielkie teorie, teorie średniego zasięgu i teorii praktyka. Metatheories są najbardziej abstrakcyjne i nie jest łatwo testowane, natomiast teorie średniego zasięgu są bezpośrednio sprawdzalne. Ponieważ nauka opiera się na ocenie sprawdzalne twierdzenia empiryczne, teorie średniego zasięgu wnosić więcej do nauki niż metatheories. Wielkie teorie i teorie praktyki, z ich umiarkowanych poziomach abstrakcji i sprawdzalności, spaść gdzieś pomiędzy.

Rozwoju mózgu niemowląt Dziewczyny kontra Chłopcy

Rozwoju mózgu niemowląt Dziewczyny kontra  Chłopcy


Prawdą jest, że chłopcy i dziewczęta nie zawsze myślą podobnie. Chociaż potwierdzono, że istnieją fizyczne i chemiczne różnice między mózgami dziewcząt i chłopców, wielu naukowcy podejrzewają, że mózg zaczyna się rozwijać odmiennie w płci jeszcze przed urodzeniem.

Testosteron

Chłopców rodzą się testosteronu, który kształtuje rozwoju mózgu. Male dzieci mają poziom testosteronu równoważne 25-letnich mężczyzn. Na szczęście poziom testosteronu gwałtownie spadły, aż dziecko osiągnie dojrzałość płciową.

Rozmiar

Chłopcy mają większe mózgi potem dziewczyny. Przeciętny mózg chłopca jest 12-20% większa niż dziewcząt.

Emocje

Części mózgu, która zawiera język i emocjami nazywa ogoniastego. Region ten wydaje się być większa u dziewcząt.

Teorie / Spekulacje

Według Centrum Dziecka, jest prawdopodobne, obszar mózgu, który napędza dziewcząt i chłopców wobec pielęgnowania wobec ruchomych obiektów. Obszar ten nie został jeszcze zidentyfikowane.

Rozważania

Według Ameryki Naukowego, błędne jest założenie, że każda różnica płci jest przewodowych w mózgu. Mózg jest elastyczny i biologia nie jest koniecznie predykcyjną.