adcov.com

szwy rozpuszczalne w jamie ustnej

Ziołowe Leczenie suchość w jamie ustnej

Ziołowe Leczenie suchość w jamie ustnej


Suchość w jamie ustnej ma wiele przyczyn, w tym skutków ubocznych użycia leków i choroby. Poza tym jest uciążliwe dla chorego, suchość w jamie ustnej mogą także wskazują na możliwość warunkach odwadniania, takich jak uszkodzenie nerwu i cukrzycy. Brak odpowiedniego leczenia tej choroby może prowadzić do zmian w jamie ustnej, nieświeży oddech i próchnicy. Na szczęście istnieją zabiegi ziołowe dostępne, aby zapobiec suchość w ustach od zniszczenia zdrowia jamy ustnej.

Instrukcje

1 skonsultować się ze stomatologiem dla zaleceń i pełnej ocenie. Chociaż wiele ziołowe zabiegi są sprzedawane jako produkty "wszystkich naturalnych", należy zachować ostrożność, aby uniknąć przedawkowania i szkodliwych interakcji z innymi lekami. Niech lekarz wie o wszystkich receptę i OTC (over-the-counter) leków i suplementów jesteś obecnie biorąc, w celu zmniejszenia tych zagrożeń. Obecność niektórych schorzeń może ograniczyć bezpiecznych ziołowych możliwości leczenia.

2 stymulują gruczoły ślinowe z zielonej herbaty. Składniki aktywne w chińskiej i japońskiej zielonej herbaty może dostarczyć ulgę napady suchość w ustach. Zielona herbata jest zalecane z powodu jego poziom utlenienia, który polifenole kontrastuje efektów suszących innych typów herbat. Zielona herbata może być spożywana jako napój, swished jako płukanka, albo stosuje się w postaci roztworu do płukania gardła. Użyj zielonej herbaty raz lub dwa razy na dobę przez wyraźne pogorszenie objawów suchości w ustach. Zielona herbata może być zakupione mieszaną, luźne, w poszczególnych pakietach. Strome zielonej herbaty według instrukcji, aby otrzymać pakiet maksymalne korzyści dla zdrowia.

3 Użyj imbir leczyć suchość w ustach. Imbir jest powszechnie stosowanym sposobem leczenia choroby lokomocyjnej i mdłości i produkuje suchość w ustach, jako skutek uboczny. Imbir jest dostępna w wielu postaciach, w tym korzenie, kapsułek, oleje i ekstraktów. Weź kilka łyków Ginger Ale kiedy pojawia się suchość w ustach. Strome 30 ml (2 TBPS) z imbiru w 6 do 8 uncji wody do suchej usta walki drinka lub spłukać. Unikaj więcej niż 4 g imbiru dziennie. Zasięgnąć profesjonalnej porady, jeśli bierzesz leki rozrzedzenie krwi przed rozpoczęciem korzystania z Ginger.

4 pić rumianek na ulgi w ustach sucho. Chociaż rumianek jest powszechnie znany ze swoich uspokajających efektów, to zioło jest również opcja suche usta leczenie. Pić 1 do 2 filiżanek rumianku codziennie zmniejszyć objawy suchości w ustach. Rumianek w postaci zakupu nalewki dodać do napojów takich jak zielona herbata dla silniejszego efektu. Powiadomić lekarza, jeśli przyjmuje leki przeciwzakrzepowe przed rozpoczęciem leczenia z rumianku. Alergia na pyłki ambrozji może przeciwwskazania stosowanie rumianku.

5 Spróbuj kolczasty popiołu ziołową nalewkę. Kłujący popiołu nalewki jest dla kory zioła powodzeniem stosowany jako suchość w ustach i leczeniu ból zęba. Take 1 łyżeczka. nalewki, do 3 razy dziennie przez zapobieganie suchości w ustach. Powiadomić lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub mają warunki trawienne, takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego przed użyciem tego zabiegu. Kłujący popiołu ma wpływ funkcji przewodu pokarmowego i może być również związane z poronienia u kobiet w ciąży.

Wskazówki

 • Zwrócić się do lekarza lub stomatologa o dodanie wiązu do suchego schematu leczenia ćma. Slippery Elm można nawet kupić w pastylkach i spraye gardła dla szybkiej ulgi. Odwiedź sklep naturalne zioło, aby wyświetlić szczegółowe informacje na temat środków zaradczych suchość w ustach. Może się okazać, do płukania jamy ustnej lub sprayu, który spełnia Twoje oczekiwania.
 • Nigdy nie zakładaj, wszelkie zabiegi ziołowe są bezpieczne przed poszukujących profesjonalnej porady.

Strona główna Środki zaradcze na suchość w jamie ustnej

Strona główna Środki zaradcze na suchość w jamie ustnej


Suchość w ustach idzie również terminem medycznym "verostomia." Jest to stan, który powstaje, gdy produkcja śliny wyłącza. Ślina niezbędne dla funkcji mówienie, żucie, plucie i trawienia jest. Pomaga również nam utrzymać dobre zdrowie jamy ustnej, chroniąc zęby i dziąsła przed próchnicą.

Suchość w jamie ustnej może być spowodowana przez wielu miejscach. Może być reakcja leki przeciwhistaminowe, radioterapią, menopauzy i palenia, a także odwodnienie utracie płynów wymioty lub biegunka. Na szczęście istnieje kilka kroków, które można podjąć w domu w leczeniu tej niewygodnej warunek.

Instrukcje

1 Rozumiem, że jeśli miałeś walkę z biegunką lub wymiotami, utraty elektrolitów z systemu i suchość w ustach jest prawdopodobne. Aby wymienić te elektrolity, można mieszać drinka prawo w domu. Take 1 szklanka wody, 1 łyżeczka. soli, 1/2 łyżeczki. sody oczyszczonej, 1 łyżka. z cukrem i sokiem z cytryny. Zmieszać wszystkie składniki razem i napojów.

2 Dodaj pieprz cayenne do żywności. Nie tylko doda pikanterii i smaku, pieprz cayenne stymuluje produkcję śliny.

3 Snack na selera. Jak pieprz cayenne, seler pobudzają wydzielanie śliny i dodać dodatkową wilgoć.

4 Oddychaj w jakiejś pary. Parowa dodaje wilgoć na zewnątrz i może pomóc w produkcji śliny przez gruczoły. Zagotuj duży garnek wody. Gdy woda jest na toczenia wrzenia, wyłączyć palnik. Umieścić garnek na gorącej płycie na stole, weź się w wygodnym fotelu, umieścić swoją twarz 12 cali nad garnka na parze z ręcznikiem na głowie i wdychać parę przez usta. Jeśli twoja twarz czuje się zbyt gorący lub jesteś zbyt blisko do garnka na parze, z powrotem dalej, ale nadal wdychać pary.

Wskazówki

 • Kiedy doświadczamy suchości jamy ustnej, unikać napojów kofeinę, alkohol, palenie tytoniu i cukru wypełnione napoje gazowane. Wszystkie te rzeczy są leki moczopędne i mogą powodować suchość w ustach.
 • Jeśli masz warg lub jamy ustnej owrzodzenia z suchość w ustach, przejdź oszczędnie na cytryny dodanego do mieszanki napojów, ponieważ może to być bardzo bolesne.

O przewlekłej suchość w jamie ustnej

O przewlekłej suchość w jamie ustnej


Ślina jest kluczowym składnikiem w utrzymaniu prawidłowych funkcji jamy ustnej, gardła, a nawet zębów. Przewlekłe suchość w ustach, znany oficjalnie w medycynie jak suchość w jamie ustnej, może spowodować wiele poważnych problemów oprócz tylko nieznaczne podrażnienie lub trudności w żucia ze względu na brak łatwo płynącej cieczy w ustach.

Funkcja

Ślina jest wytwarzana z trzech gruczołów znajdujących się w jamie ustnej, i składa się prawie całkowicie z wodą. Pozostałe części śliny są wykonane z białkami i enzymami. Ślina przepływa przez usta i gardło, aby utrzymać zęby, język i policzki wolne od obiektów, które mogą rozwijać się szkodliwe bakterie. Przewlekłe suche usta zmniejsza lub całkowicie hamuje wytwarzanie śliny w ustach okresowo w ciągu dnia i w długim okresie czasu.

Cechy

Enzymy zawarte w ślinie zapewnić takie same korzyści dla twoich ust, że przeciwciała zapewnienia krwi. Śliny obniża poziom kwasowości w płytce nazębnej, która gromadzi się w jamie ustnej, aby spowolnić naturalny proces rozkładających zębów. Obniża to również szansa, że ​​dostaniesz zakażenia w jamie ustnej, niszcząc obcych bakterii lub mikroorganizmów. Ciecz konsystencji śliny wspomaga również trawienia pokarmu. Suchość w jamie ustnej zapobiega śliny od wykonywania zamierzonych funkcji i zwiększa szanse, że będzie rozwijać choroby lub dostać próchnicy.

Identyfikacja

Można powiedzieć, jeśli cierpi na przewlekłą suchość w ustach, szukając konkretnych objawów. Najczęstsze objawy to częste uczucie pieczenia na języku, rany na policzkach lub języka, szybkiego rozwoju próchnicy zębów lub wnękach, nieświeży oddech, który pozostaje nawet po umyciu, niezdolność do smaku jedzenia i problemy połykania jedzenia.

Rozważania

Przewlekła suchość w jamie ustnej może być oznaką znacznie poważniejszych problemów, takich jak cukrzyca, zespół Sjogrena, uszkodzenie gruczołów śliny lub uszkodzenie zakończeń nerwowych od ciosu w głowę. Uszkodzenie gruczołów śliny może spowodować trwałe suchość w ustach, które nie lek jest w stanie leczyć. Setki różnych leków na receptę powodować suchość w ustach, jako efekt uboczny, więc należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi stan po przepisany nowy lek.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zmniejszyć prawdopodobieństwo przejmującej przewlekłej suchości w jamie ustnej przez szczotkowanie zębów trzy razy dziennie, a zmniejszenie ilości kofeiny i cukru ciebie dolotowego, substancje te mogą uszkodzić gruczoły ślinowe. Możesz zachować ślinę płynących w przypadku wystąpienia suchości w ustach trzymając landrynki bez cukru w ​​ustach lub przez zmieszanie sodę w wodzie i płukania mieszaniny co kilka godzin. Suplementy ziołowe, takie jak goldenseal są zgłaszane, aby móc pomagać w produkcji śliny, ale nie zostały one zatwierdzone przez FDA, więc ich skuteczność nie może być zagwarantowana.

Środki zaradcze na suchość w jamie ustnej

Kserostomia jest terminem medycznym suchość w ustach, które są możliwe do leczenia stanu, które mogą powodować objawy, takie jak popękane ustach, zmniejszoną smak i zwiększoną próchnicy zębów i zagłębień. Mimo, że leki na receptę są dostępne w leczeniu suchości jamy ustnej, środki do domu, takie jak zwiększenie konsumpcji niektórych rodzajów żywności i napojów, oraz zmianę nawyków osobistych podczas snu i ćwiczeń, może również pracować. Rozważ te informacje z Mayo Clinic na temat sposobów na suchość w ustach.

Guma

Guma do żucia może zwiększyć wytwarzanie śliny w ustach; Typy bez cukru może być bezpieczniejsze dla zębów.

Cukierki twarde

Ssanie cukierków twardych może zwiększyć przepływ śliny w jamie ustnej, i cukierki bez cukru, nie będzie tak szkodliwe dla diety lub zębów.

Nawodnienie

Biorąc częste łyków wody może utrzymać usta dobrze nawilżona bez zużywania dodatkowego cukru ani zbędnych kalorii.

Nos Oddychanie

Oddychanie przez nos, a nie przez usta, zwłaszcza podczas ćwiczeń i w nocy, może złagodzić suchość w ustach.

Nawilżacze

Korzystanie z ciepłą lub zimną nawilżacz powietrza w swoim domu podczas snu jest naturalnym lekarstwem na suchość w jamie ustnej, które mogą poprawić suchą skórę i włosy.

Przyprawy

Ostre przyprawy, takie jak pieprz cayenne lub chili może stymulować przepływ śliny w jamie ustnej, jak również wytwarzanie łez w oczach.

Paski do oddychania

Używając taśmy oddechowy na noc, aby zapobiec chrapaniu jest środek do zapobiegania suchość w ustach, i może również zmniejszyć zakłócenia snu.

Objawy suchość w jamie ustnej

Objawy suchość w jamie ustnej


Suchość w jamie ustnej, zwany także suchość w jamie ustnej, mogą być bardzo poważne. Po prostu, wyniki suchość w ustach z niemożności wytworzenia wystarczającej ilości śliny, aby utrzymać usta wilgotne. Nie tylko hamują zdolność do korzystania z produktów spożywczych, ale suchość w jamie ustnej może mieć wpływ na zdrowie zębów i dziąseł.

Objawy

Objawy suchości w jamie ustnej mogą obejmować problemy z funkcji, takich jak degustacja, żucia, połykania i mówienia; Kontynuacja lub suchość w jamie ustnej; pragnienie; nieświeży oddech; pieczenie w jamie ustnej i gardła; suche usta i język i owrzodzenia jamy ustnej. Nasilenie objawów może wahać się od bycia utrapieniem jest bolesne.

Przyczyny

Wiele czynników może powodować suchość w ustach, takie jak nerwowość i stres. Leki mogą powodować suchość w ustach, szczególnie te, które w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i depresja. Radioterapię, chemioterapię lub obrażenia głowy lub szyi może także powodować objawy suchości w ustach.

Znaczenie

Zdolność śliny w celu hamowania wzrostu bakterii i zmyć żywności i płytki nazębnej pomaga zapobiegać próchnicy. Enzymy znajdujące się w ślinie również pomóc rozbić żywności i pomoc w trawieniu. Próchnica zębów może wynikać z nie produkuje wystarczającej ilości śliny przez dłuższy czas.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Suchość w jamie ustnej wywołane przez leki można leczyć przez dostosowanie dawkowania lub zmianę recept. Unikaj tytoniu, alkoholu i napojów zawierających cukier lub kofeinę.

Rozważania

Jeśli objawy suche usta są częste i uporczywe, porozmawiać z lekarzem lub dentystą. Często leki mogą być stosowane w leczeniu suchości jamy ustnej i ochrony zdrowia zębów i dziąseł.

Jak leczyć suchość w jamie ustnej

Jak leczyć suchość w jamie ustnej


Suchość w ustach, znany również jak suchość w ustach, jest stanem chorobowym, w którym nie jest wystarczająco śliny w jamie ustnej. Ślina jest konieczne, aby uwolnić się z pyskiem blaszki cukru i zanieczyszczeń. Istnieje połączenie z suchości w ustach, co prowadzi do próchnicy i chorób okołozębowych. Stan kserostomii zwiększa się z wiekiem i mogą być związane z pewnymi lekami, schorzeń (cukrzyca, zespół Sjogrena, udar i inne), a nawet stres. Istnieją wskazówki samopomocy, które pomogą złagodzić nieprzyjemne uczucie suchości ust.

Instrukcje

1 Upewnij się, że do picia wody w ciągu dnia, aby pomóc z suchość w ustach i, aby zapobiec odwodnieniu. Zaleca się picie ośmiu do 10 szklanek wody. Carry butelkę wody z wami cały czas. Unikaj spożywania herbaty, kawy i alkoholu, które mogą zmniejszać wydzielanie śliny.

2 stosowanie bezcukrowych twardych cukierków do żucia lub może przyczynić się do zwiększenia ilości śliny.

3 Zwilż żywności przez wody pitnej lub użyj sos, aby ułatwić do przełknięcia. Staraj się unikać jedzenia suchej żywności, takich jak krakersy, tosty lub ciasteczka bez zmiękczania ich pierwszą cieczą. Również z dala od słonych pokarmów.

4 Trzymaj się z dala od palenia, jak to jest główną przyczyną suchości ust.

5 regularne wizyty u stomatologa. Twój dentysta może przepisać fluorku zabiegi zapobiegające próchnicy. Utrzymania higieny jamy skrupulatnego w domu przy użyciu pasty do zębów i płukanek specjalny produkowane na zespół suchego usta (jak Biotene). Upewnij się, że płyn do płukania nie zawiera alkoholu. Dodaj balsamy do ust i suchych na zmarszczki na ustach.

6 Oddychaj przez nos, a nie do ust. Utrzymać wilgotne powietrze w pomieszczeniu przy użyciu nawilżacza.

Wskazówki

 • Suchość w jamie ustnej, jeśli utrzymuje się po wypróbowaniu wskazówki samopomocy, odwiedź wykwalifikowanego lekarza, który może przepisać leki doustne, aby stymulować wydzielanie śliny. Dwa takie leki są pilokarpina (Salagen) i cewimeliny (Evoxac).

Stres i lękowe suchość w jamie ustnej leki

Stres i lękowe suchość w jamie ustnej leki


Stres i niepokój mogą mieć wpływ na każdą osobę fizyczną - dorosłych i dzieci podobnie. Jeśli stres i niepokój wpływają na ciebie, można zauważyć pewne problemy fizyczne, które nie miały wcześniej. Jednym z tych problemów jest suchość w ustach. Suchość w jamie ustnej występuje, ponieważ osoby, które cierpią z powodu lęku zaczynają oddychać inaczej. Istnieje kilka sposobów, aby wyleczyć ten stan.

Ćwiczenia oddechowe

Stres i niepokój mogą spowodować oddychać inaczej. Może nawet nie zauważyć, ale twoje ciało. Przez pracę na niektórych ćwiczeniach oddechowych można nie tylko zatrzymać swoje usta z coraz suche, ale uspokój się w dół, jak również. W ten sposób można postępować w przypadku stresu i suchość w ustach, w tym samym czasie. Upewnij się, że jesteś w pokoju, bez hałasu i usiąść na krześle lub kanapie. Weź głęboki oddech i przytrzymać go przez 10 sekund, a następnie powoli wypuścił. Nie pozwól, to wszystko na raz. Powtórz to cztery lub pięć razy, a potem zrobić sobie przerwę. Jeśli robisz to dłużej, niż można dostać w głowie. Sztuką jest zrobić to raz na kilka godzin w ciągu dnia i w każdej chwili, że zaczynają się niepokoić. Ostatecznie będzie oddychał normalnie ponownie a suchość w ustach odejdzie.

Wilgotność

Trzymaj usta wilgotne. Ważne jest, że jesteś picia ośmiu szklanek wody każdego dnia, jak odwodnienie może nasilać suchość w ustach. Przez cały dzień, ssać twarde cukierki, aby utrzymać usta wilgotne. Inną sztuczką jest wziąć prysznic, pierwszą rzeczą, w godzinach porannych i upewnij się, że jest na tyle gorący, aby spowodować pary. Oddech parowy w nosie i do gardła. To złagodzeniu dowolnego suchości powstałych podczas nocy.

Rzeczy, których należy unikać

Niektóre rzeczy mogą powodować suchość w ustach i czy zrobić suchość w ustach gorzej. Zarówno alkohol, napoje gazowane powodują odwodnienie. Pozostawi ustach sucho. Należy ich unikać. Należy również trzymać z dala od żywności, które są kwaśne lub ostre i mogą prowadzić do refluksu kwasu. Refluks może powodować suchość w ustach, a. Wiadomo także, że te typy pokarmów powoduje poziomy lękowe wzrasta również.

Profesjonalna pomoc

Jeśli nie są w stanie kontrolować poziom stresu i niepokoju, nie może być w stanie pozbyć się suchość w ustach. Kiedy już bezskutecznie próbował leczyć suchość w ustach się, czego potrzebujesz, aby profesjonalny zaangażowanie. Przeszkolony doradca będzie w stanie pomóc z korzeniem problemu. Przez czynienia z pochodzenia lękowych, można przyczynić się do zmniejszenia i ostatecznie wyeliminować niepokój. Twój suchość w ustach będzie nadal mniejszy problem, aż zostanie całkowicie utwardzona.

Jak Uwolnić suchość w jamie ustnej po wymiotach

Po wymioty, to jest bardzo powszechne doświadczenie suchość w ustach. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu do łagodzenia tego warunku.

Instrukcje

Jak Uwolnić suchość w jamie ustnej po wymiotach

1 miejsce jedna kostka lodu w ustach. Nie należy żuć go; prostu pozostawić do naturalnego rozpuszczenia. Po tym kostka lodu topi, można powtórzyć tyle razy, ile chcesz, ale nigdy nie należy umieszczać więcej niż jednego kostki lodu w ustach na raz. To pomoże przywrócić niektórych płynów utraconych w ustach od wymiotów.

2 Połóż jeden kawałek landrynki w ustach, gdy skończysz z lodu. Cukier w cukierków pomoże zwiększyć wydzielanie śliny w ustach, które pomogą złagodzić suchość w ustach od wymiotów. Możesz powtórzyć, ale znowu tylko umieścić jeden cukierka w ustach w czasie, aby zapobiec zadławienia.

3 Wypij szklankę 8-uncji Gatorade. Zawiera płyny i elektrolity, które są tracone z wymiotami. Po wymianie płyny, Twój suchość w ustach odejdzie.

4 śmigać niewielką ilość wody wokół w ustach. Twoje usta będą absorbować część wody, co pomoże złagodzić suchość w ustach od wymiotów.

Wskazówki

 • Pamiętaj, aby pić dużo płynów podczas wymiotów, aby uniknąć ciężkiego odwodnienia. Suchość w jamie ustnej jest objawem łagodnego odwodnienia.
 • Jeśli nadal masz suche usta lub wymioty i nie są w stanie utrzymać się płynów, należy skontaktować się z lekarzem lub natychmiast udać się do lokalnego pogotowia.

Lekarstwo na suchość w jamie ustnej i Kolczasta toungue

Suchość w jamie ustnej charakteryzuje się brakiem dostatecznej śliną w jamie ustnej. Z medycznego punktu widzenia, to się nazywa suchość ust. Wśród swoich widocznych objawów, suchość w jamie ustnej może powodować uczucie kłucia, chropowatości na języku. Mimo, że niektóre przypadki tej choroby są tymczasowe i nieistotne, inni mogą oznaczać obecność bardziej poważne choroby podstawowej. Potencjalne środki na suchość w ustach, różna w zależności od źródła objawów.

Zrozumienie Dry Mouth

Czasowe suchość w jamie ustnej, nie jest niczym niezwykłym, i może być uruchamiane przez wspólne takich czynników jak stres lub aktywności fizycznej. Jednakże, jeśli jest suchość w ustach przez większość czasu jego przyczyna może być bardziej poważne. Według National Institute of Dental i twarzoczaszki Research, jeśli cierpią z powodu suchości w ustach znaczącej medycznie, objawy mogą również zawierać lepkie i pieczenie w ustach, suche uczucie w gardle, popękane usta i owrzodzenia jamy ustnej lub zakażenia. Może także wystąpić trudności żucia, mówienia, degustacji lub połykania. Potencjalne przyczyny objawów należą skutki uboczne leku; Choroby takie jak cukrzyca, choroby Parkinsona i zakażenia HIV; uszkodzenia nerwów; radioterapia i chemioterapia.

Leczenie medyczne

Leczenie za suchość w ustach będzie zależeć od jego przyczyny. Jeśli objawy są spowodowane przez leki na receptę, lekarz może dostosować swoje codzienne dawki lub przepisać inny lek. Jeśli objawy są spowodowane przez niewłaściwe funkcji swoich gruczołów ślinowych, lekarz może przepisać leki, aby poprawić swoją produkcję śliny. Zgodnie z Mayo Clinic, potencjalne możliwości leczenia tutaj m.in. Cewimeliny (Evoxac) i pilokarpiny (Salagen). Jako alternatywę lekarz może zalecić sztuczny produkt śliny, która zawiera hydroksyetylocelulozę lub karboksymetyloceluloza.

Self-care środków zaradczych

Podjąć szereg kroków w celu złagodzenia skutków swojej suchość w ustach i ciernisty języka. Aby utrzymać usta nawilżona, pije wodę lub inny płyn bez cukru w ​​regularnych odstępach czasu w ciągu dnia. Podczas posiłku sip małe ilości wody lub innej cieczy, aby uczynić łatwiejszym do żucia i połykania. Aby stymulować naturalny przepływ śliny, cukierki bez cukru ssać lub żuć gumę bez cukru. Produkty o smaku mięty, cytrusów lub cynamonu mogą być szczególnie efektywne.

Trzymaj się z dala od płynów, które mogą pogorszyć suchość w jamie ustnej, w tym elementów zawierających kofeinę, takich jak kawa, herbata i napoje gazowane. Tytoń i alkohol są znane powodować suchość w ustach. Jeśli palisz i nie pić, ograniczając spożycie może poprawić objawy. Jeśli zwyczajowo oddychać przez usta, spróbuj oddychać przez nos tak często, jak to możliwe. Regularne szczotkowanie pastą z fluorem może złagodzić objawy suchego swoje usta. Ponadto, przed pójściem do łóżka, przepłukać usta płynem zawierającym fluor fluorek lub użyć żelu. Również rozważyć użycie nawilżacza, aby nawilżyć powietrze w domu, szczególnie w nocy. Zasięgnąć opinii lekarza lub stomatologa o dodatkowe porady w sprawie zwalczania skutków suchość w ustach i ciernisty języka.

Suchość w jamie ustnej Od nerwu trójdzielnego Tumor

Suchość w jamie ustnej Od nerwu trójdzielnego Tumor


Nerwoból nerwu może spowodować guza mnóstwo objawów. Suchość w jamie ustnej jest szczególnie uciążliwe objawy, które są powiązane z tym stanem.

Identyfikacja

Trójdzielnego guz wzrostu, który znajduje się w pobliżu nerwu trójdzielnego (nazywany również piąty nerwów czaszkowych). Nerw ten jest odpowiedzialny za wysyłanie impulsów do różnych obszarów twarzy, szczęki, dziąseł, oczu i czoła z mózgu. Stan ten jest rzadki w tym poniżej 50 roku życia. Pacjent, który cierpi z powodu tego rodzaju bólu mówi się, nerwoból nerwu trójdzielnego.

Objawy

Najczęstsze objawy związane z guzem trójdzielnego ból jest podobny do wstrząsu, który trwa przez kilka sekund, suchość w ustach, ból zębów i ból twarzy. Niektóre rzeczy mogą wywołać ataki bólu, takie jak zimny wiatr, jedzenie lub pod prysznicem.

Przyczyny

Niektóre z najczęstszych przyczyn nerwoból nerwu trójdzielnego, są stwardnienie rozsiane, guza mózgu lub tętniaki.

Efekty

Ci, którzy cierpią z powodu guza nerwu trójdzielnego może doświadczyć silnego suchość w ustach. Jest tak dlatego, że niektóre obszary spustowe, które są najczęściej dotknięte guza. Najczęstsze obszary spustowe są wewnątrz jamy ustnej, policzek, nos i usta.

Leczenie

Jest to konieczne do przeprowadzenia takich testów diagnostycznych, jak MRI odkryć przyczynę nerwoból nerwu trójdzielnego. Jeżeli jest związane z guzem mózgu, wówczas lekarz zazwyczaj zaleca leki i operacja w celu usunięcia guza, jeśli to możliwe.

Nadmierna suchość w jamie ustnej

Nadmierna suchość w jamie ustnej


Ślina zapobiega próchnicy, mięknie naszym żywności i pomaga kontrolować poziom bakterii w jamie ustnej. Kiedy nasz organizm nie wytwarza wystarczającej ilości śliny, powoduje nadmiernie suchej i niewygodnej ustach. Nadmierna suchość jamy ustnej często prowadzi do innych problemów zdrowotnych, takich jak grzybica i próchnicy.

Objawy

Objawy związane z nadmierną suchość w ustach to "uczucie" Cottonmouth, owrzodzenia w jamie ustnej, nadmierne pragnienie, surowy język, gardło dyskomfort, uczucie pieczenia w jamie ustnej lub języka, ochrypły głos i nieświeży oddech. Cierpiących na suchość w ustach często powoduje problemy z mówieniem lub połykania jedzenia.

Przyczyny

Częste przyczyny obejmują suchość w ustach, nadmierne zakażeń lub chorób, takich jak HIV / AIDS, choroba Alzheimera, zwłóknienie torbielowate, reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby Parkinsona, cukrzycy, anemii, śwince i wysokiego ciśnienia krwi. Stosowanie niektórych leków, takich stanów jak alergie, przeziębienia, biegunka, depresja, lęk, nudności, chorobę Parkinsona, padaczkę i zwiększa ryzyko nadmiernego rozwijania suchość w ustach. Over-the-counter leki przeciwhistaminowe i leki zmniejszające przekrwienie powodować suchość w ustach również u niektórych osób. Guma do palenia tytoniu lub powoduje, że niektórzy ludzie suchość w ustach, ponieważ te działania wpływa na wydzielanie śliny w organizmie.

Leczenie

Leczenie za nadmierną suchością w ustach zależą od przyczyny tego stanu. Lekarze często zmieniać leków lub dostosowania dawki w celu zmniejszenia suchości w ustach, jak również zalecić do płukania jamy ustnej w celu przywrócenia wilgoci. Picie regularne ilości wody, oddychanie przez nos i ssać cukierki bez cukru często zredukować suchość w ustach. Biorąc substytut over-the-counter śliny również łagodzi dyskomfort tego warunku.

Oznaki i objawy Nadmierna suchość w jamie ustnej

Oznaki i objawy Nadmierna suchość w jamie ustnej


Suchość w jamie ustnej jest chorobą, która charakteryzuje się bardzo mało śliny w ciągu zarówno w jamie ustnej i gardle. Warunkiem jest również powszechnie znane albo jako "pasty" lub "bawełny ustach." Różnorodność przyczyn może prowadzić do stanu, od palącego starzenia. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem.

Suchość

Jak sama nazwa wskazuje, określa się stan, jednym z podstawowych objawów suchości w jamie ustnej jest zbyt suche lub lepkie uczucie w ustach. Obok tylko wewnątrz jamy ustnej, to suchość i kleistość typowo rozciąga się na obszarze gardła, jak również. Zachrypnięty i ból gardła może być także objawy suchości w ustach, jak można wysuszyć nosowych.

Mrowienie i nagrywanie

Suchość w jamie ustnej często powoduje, że usta mają niezwykłe uczucie mrowienia lub pieczenia, a czasem jedno i drugie. Mrowienie i pieczenie są szczególnie widoczne na języku.

Przykry zapach z ust

Osób doświadczających suchość w ustach może również zauważyć, że mają one wyjątkowo nieświeży oddech, nawet jeśli nie jadłem nic niezwykłego.

Spragniony

Uczucie niezwykle spragniony, bez względu na to, ile wody zużywają, może również wskazywać na złe przypadku suchości w ustach.

Ślina

Ludzie, którzy podejrzewają, mogą mieć suche usta powinny zwrócić uwagę na spójność śliny. Jeżeli wydaje się, że ślina niezwykle włóknistą lub gęstą strukturę, to może być wynikiem suchości w ustach.

Smak

Suchość w jamie ustnej mogą także mieć wpływ na smakowe ludzi. Jeśli zmysł smaku wydaje się nieznacznie, to może być spowodowane chorobą. Stan może również przejawiać się w objawy, takie jak trudności z przełykaniem, do żucia, a nawet mówić.

Owrzodzenia

Nieprzyjemne wrzody mogą być spowodowane suche usta. Jeśli masz rany wewnątrz jamy ustnej lub na rogach ustach jest, mogą być z suchość w ustach. Również zwrócić uwagę na podzielonym skórę i popękane usta.

Problemy stomatologiczne

Niektóre problemy związane zęby-może także oznaczać nadmierną suchość w jamie ustnej, w tym próchnicy zębów i zwiększenia ilości płytki nazębnej.

Jak ukoić ból w jamie ustnej

Jak ukoić ból w jamie ustnej


Owrzodzenia w okolicy ust lub mogą wynikać z różnych przyczyn. Mogą to opryszczka, owrzodzenia i uszkodzenia spowodowane szkody; na przykład, od gryzienia policzek czy palenie usta gorące jedzenie. Opryszczka rozpocząć jak zapalenie pęcherze na całym obszarze jamy ustnej. Owrzodzenia pojawiają się jak blade lub żółte wrzody z czerwonym obramowaniem wewnątrz jamy ustnej. Owrzodzenia jamy ustnej mogą być związane z wirusami, osłabienie układu odpornościowego, zmian hormonalnych, stresu lub niedoboru witaminy B12. Choć bolesne, większość owrzodzenia jamy ustnej stanowić ryzyko dla zdrowia i leczyć niektóre sami. Spróbuj kroki w celu złagodzenia dyskomfortu z owrzodzenia jamy ustnej. Ale zdrowy rozsądek. Jeśli owrzodzenia utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.

Instrukcje

Ogólne Mouth Sore Pielęgnacja

1 Unikaj spożywania pokarmów i napojów, które mogą podrażnić ranę. Są to gorące, ostre, słone lub cytrusowych żywności i napojów.

2 Gargle regularnie z zimną wodą lub zjeść popsicles, szczególnie jeśli ból jest wynikiem oparzenia. Alternatywnie gryzienia kostki lodu i umożliwiają lodem powoli rozpuszczają się na ból.

3 przejąć recepty doustne środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol (Tylenol) lub ibuprofen (Advil, Motrin).

Opryszczka

4 stosuje się miejscowo lek przeciwbólowy, taki jak lidokaina (Lidamantle, ksylokainy) na obszarze zagrożonym.

5 masaż over-the-counter opryszczka produkt do obszaru dotkniętego przy pierwszych oznakach opryszczki. Przeciwbólowe działanie tych produktów może zapewnić ulgę. Marki należą Blistex i Campho-Phenique.

6 Należy recepty przeciwwirusowy lek w celu zmniejszenia bólu, wzmagając gojenie się i zmniejszają częstość opryszczki. Przygotowania obejmują acyklowiru (Zovirax), famcyklowir (Famvir) i valacyklowiru (Valtrex).

Rak wrzody

7 wypłukać usta wodą morską. Sól pomaga usunąć bakterie, które mogą jeszcze bardziej rozpalić ból rak.

8 Zastosuj roztwór jednej łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w 1/2 szklanki ciepłej wody na ból.

9 Zimnica niewielka ilość mleka magnezji na skalania ból trzy do czterech razy dziennie.

10 Zastosuj produkt oralny over-the-counter, który zawiera środek paraliżujący. Marki należą Anbesol i Orajel.

11 Stosować miejscowo produkt zawierający składniki przeciwzapalne, takie jak amlexanox (Aphthasol) i fluocynonid (Lidex, VANOS), jak tylko pojawi się ból rak.

12 Za pomocą płukania jamy ustnej zawierające receptę steroidu deksametazonu w celu zmniejszenia bólu i stanów zapalnych.

Wskazówki

 • Unikać wyciskania, szczypanie lub zbieranie na ból w jamie ustnej. Zostaw swój ból sam w miarę możliwości, aby umożliwić jej leczyć.
 • Nigdy nie dodawać produkty przygotowane do stosowania zewnętrznego w twoich ustach.
 • Zadzwoń do lekarza, jeśli ból zaczyna się wkrótce po rozpoczęciu nowego leku, jeśli ból nie leczy w ciągu dwóch tygodni, jeśli masz osłabiony układ odpornościowy lub jeśli ból towarzyszą objawy takie jak gorączka, wysypka, ślinotok lub trudności w połykaniu .

Wczesne objawy HIV w jamie ustnej

Ostra (pierwotna) etapem zakażenia HIV mogą towarzyszyć łagodne objawy grypopodobne, a najdłuższy etap infekcji, opóźnienia, jest bezobjawowa. Doustne objawy HIV zazwyczaj nie występują aż do etapu 3, gdy system immunologiczny zaczęła słabnąć, ale AIDS nie zostało jeszcze rozwinięte. Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej może być dobrym sposobem na dotarcie do ogólnego rozwoju choroby HIV.

Zapalenie dziąseł

Zgodnie z Medline Plus (usługa w National Library of Medicine i National Institutes of Health), zapalenie dziąseł jest jednym z trzech głównych objawów ustnych wczesnej objawowej choroby HIV. W zapaleniu dziąseł, płytki nazębnej i kamienia nazębnego utkwić wokół zębów i powodują zapalenie dziąseł. Osoby żyjące z HIV, którzy rozwijają zapalenie dziąseł może wystąpić krwawienie z dziąseł, które stają się jaskrawoczerwone. Powikłania zapalenia dziąseł u osób żyjących z HIV to warunki takie Nug HIV (HIV-podobne usta rowu) i HIV-NUP (związane z HIV martwicze wrzodziejące zapalenie przyzębia), z których oba mogą prowadzić do poważnego i trwałego uszkodzenia jamy ustnej. Dentysta może pomóc pacjentom jasnej kamienia i płytki nazębnej z dala od linii dziąseł, aby złagodzić zapalenie dziąseł.

Leukoplakia

Innym objawem wczesnej ustnej objawowym zakażeniem HIV jest leukoplakia włochata, biały wygląd podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej. Według dermnetnz.org, leukoplakia wydaje się być złożona lub tektury i mają rozmyte występy. Leukoplakia mogą być związane z chorobami Epsteina-Barra zakażenie wirusem, który zostanie teraz jako układ odpornościowy jest osłabiony. Leukoplakia reagować na leczenie antyretrowirusowe HIV.

Pleśniawki

Jedną z wczesnych najbardziej charakterystycznych oznaczeń doustnych zakażenia HIV grzybica, która jest spowodowana zakażeniem grzybiczym grzybem Candida (stan jest nazywany również kandydoza). Według gay męska Zdrowie Kryzys (GMHC) stronie, grzybica pojawia się jako białe plamy lub czerwone kropki w całej jamie ustnej i może powodować strupy w kącikach ust. Inne objawy pleśniawki to ból w klatce piersiowej, nudności, trudności w połykaniu, a jedzenie nie degustacji rację. Choroba ta może być leczeni doustną leki przeciw-grzybowego.

Objawy inne doustne

Szereg innych warunków może spowodować rany lub wokół otworu. Obejmują one objawy doustne nowotworów jak mięsak Kaposiego i chłoniaki, wirusy opryszczki, wirus brodawczaka ludzkiego, suchość w ustach, i owrzodzeń. Thebody.com informuje, że 90 procent osób żyjących z HIV rozwinie objawów ustnych.

Rozważania

Thebody.com zaleca, aby osoby żyjące z HIV ujawnić swój status do dentysty, tak że progresja objawów związanych z HIV może być monitorowany. Ważne jest również, aby znaleźć dentystę, który akceptuje i ma doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu stanów związanych z HIV, z ust.

Objawy wirusa HIV w jamie ustnej

Są to przejawy doustne HIV we wszystkich trzech etapach z objawami za zakażenia HIV. Są to najpoważniejsza choroba HIV raz awansował do trzeciego etapu (objawowe HIV) i występują w całym tym etapie i IV stadium choroby HIV, AIDS. Objawy choroby HIV, które pojawiają się w jamie ustnej, tak jak w przypadku innych objawów, mają wiele różnych przyczyn (bakteryjne, wirusowe, grzybowe), a więc liczba różnych zabiegów

Ostra infekcja HIV

Według autorów "HIV zakażeń w placówkach opieki podstawowej" R. Michael Buckley i Stephen J. Gluckman, istnieje wiele objawów ustnych ostrego zakażenia HIV, w tym owrzodzenia, ból gardła, obrzęk gardła i pleśniawki, grzybów zakażenie. Niektórzy ludzie doświadczają żadnych objawów podczas ostrej infekcji, a niektórych ludzi objawy są tak łagodne, że idą niezauważony.

Objawy ostrego zakażenia HIV pojawiają się zwykle w ciągu dwóch do czterech tygodni po zakażeniu i wyjaśnić w ciągu miesiąca. Najważniejsze, aby pamiętać o objawów ostrej infekcji HIV jest to, że są one nie-diagnostycznych; Oznacza to, że nawet ludzie, którzy poszukują z leczenia z tych objawów, nie zostanie zdiagnozowany HIV na podstawie samych objawów.

Bezobjawowe HIV

Po ostrej infekcji HIV przechodzi fazę bezobjawową. Na tym etapie, który trwa średnio 10 lat, nie ma żadnych objawów HIV, w jamie ustnej lub w innym miejscu. To i na ogół łagodny charakter objawów ostrej infekcji HIV, bo to jedyny sposób, by poznać własnego statusu serologicznego przed HIV postęp choroby ma być testowany.

Badanie na HIV jest szeroko dostępny i prosty, i poznanie swojego statusu pozwala na jakie należy podjąć odpowiednie środki w celu ochrony innych i siebie. HIVTest.org może pomóc ludziom dowiedzieć się więcej na temat testów na HIV i zlokalizować ośrodki badań; patrz źródła poniżej.

Objawowe HIV

Liczba objawów choroby HIV może występować albo wpływa do ust podczas objawów HIV, trzecim stadium choroby. Objawowe HIV trwa od jednego do trzech lat przed rozwija AIDS, a objawy wydają się być albo przewlekłe lub powtarzające się.

Zgodnie z HIV-Symptoms.info, objawy, które mogą wiązać się z ust lub okolicznych narządów obejmują duszność oraz suchy kaszel. Bardziej bezpośrednio w jamie ustnej mogą być dotknięte zakażeniem grzybiczym, w tym grzybica typu grzyba ustnej, które powoduje białych łysinek, a czasem czerwone plamki w jamie ustnej, zgodnie z HIV InSite.

AIDS

Podczas AIDS, czwartym i ostatnim stadium choroby HIV, wielu zakażeń, w tym wirusy, grzyby i bakterie, może prowadzić do wystąpienia objawów ustnych. Mogą one powodować uszkodzenia lub pęcherze lub ołów w niektórych przypadkach do uszkodzenia lub zniszczenia tkanek jamy ustnej.

Ponadto do pleśniawki, inne grzyby powodujące objawy AIDS obejmują ustne w histoplazmozy i Cryptococcus neoformans. Oba prowadzą do owrzodzenia jamy ustnej; histoplazmozy na tkankach muscosal i Cryptococcus neoformans na podniebieniu twardym, zgodnie z HIV InSite.

Wśród wirusów wywołujących objawy opryszczki w AIDS są wirusy, w tym opryszczka, które mogą być szczególnie dotkliwe u osób z osłabionym układem odpornościowym. Również możliwe jest zaangażowanie doustna półpaśca lub gontem, co powoduje ból i wysypka z pęcherzami i które mogą mieć wpływ na usta lub okoliczne obszary twarzy.
Cytomegalowirus, wirus opryszczki inny, może prowadzić do uszkodzenia nekrotyczne w jamie ustnej, zgodnie z HIV InSite. Wirus-4 ludzkiej opryszczki, znany również jako wirus Epsteina-Barr, może prowadzić do leukoplakii włochatej jamy ustnej, białe zmiany, które pojawiają się owłosiona, a które znajdują się wzdłuż tkanki błony śluzowej.

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), może prowadzić do uszkodzenia ustnej przez AIDS.

Zakażenia bakteryjne w jamie ustnej podczas AIDS może prowadzić zarówno do martwiczego wrzodziejącego zapalenia przyzębia (NUP) i liniowym rumień (LGE) dziąsła. Zgodnie z HIV InSite, to mogą prowadzić do utraty tkanki miękkiej i kości w jamie ustnej, niezależnie od stanu higieny jamy ustnej danej osoby.

Nowotwory mogą występować w jamie ustnej podczas AIDS, w tym mięsak Kaposiego i chłoniaki. Mięsak Kaposiego prowadzi do zmian, które są zazwyczaj fioletowe, ale może również być niebieski lub czerwony; zgodnie z HIV InSite, mogą wrzód lub zarazić. Chłoniak w ustach pojawia się bezbolesne pęcznienia, które zgodnie z HIV InSite może owrzodzenia.

Leczenie

Leczenie stanów związanych z zakażeniem HIV doustnych zmienia się w zależności od konkretnego źródła problemu. Wiele warunków pozytywnej odpowiedzi na leczenie leków antyretrowirusowych, stosowanych w leczeniu ogólnym zakażeniem HIV. Inni jednak konieczne może być skierowane konkretnie środkami jak przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i leków przeciwpasożytniczych. Leczenie każdej manifestacji ustnej HIV musi być określone w połączeniu z profesjonalnym opieki zdrowotnej w celu zapewnienia, że ​​będzie skuteczna i nie prowadzi do negatywnych interakcji z innymi lekami.

Candida w jamie ustnej

Nadmiar Candida, normalnie przyjaznych bakterii, które przewód pokarmowy produkuje --- może skończyć się w ustach, co prowadzi do stanu zwanego pleśniawki. Mimo że są bezpieczne w sobie, to nie gwarantuje, podróż do lekarza lub dentysty. Może to być oznaką poważniejszego stanu zdrowia, podstawowej, takich jak cukrzyca cukru, zwłaszcza jeśli występuje u nastolatków bez żadnych innych czynników ryzyka, zgodnie z Mayo Clinic. To może również uzasadniać egzamin HIV, zwłaszcza jeśli niedawno udział w ryzykownych zachowań seksualnych lub zażywanie narkotyków.

Doustne Przyczyny Candida

Małe ilości Candida są obecne w ustach wszystkich. Jednak u osoby zdrowej, przyjazne bakterie zwykle przeciwdziałać grzyba. Jednakże, zgodnie z Medicine Net, chorób, takich jak HIV / AIDS, raka lub stanu, takich jak ciąża może zakłócić tę równowagę, powodując wzrost bakterii dziko. Ponadto, kortykosteroidy, antybiotyki i pigułki antykoncepcyjne są jednym z leków, które Medycyna netto przytacza jako prowadzące do tego stanu.

Doustne Objawy Candida

W sprawdzania pleśniawki jamy ustnej, dentysta szuka kremowe, białe zmian w jamie ustnej, które pojawiają się na języku, wewnętrznych policzkach lub na podniebieniu. Zgodnie z Mayo Clinic, zmiany te mają zazwyczaj wygląd serem, a może być bardzo bolesne. Jeśli pocierać ani drapać te obszary, niewielkie krwawienie może się rozwijać. Pęknięć w kącikach ust, utrata smaku i uczucie w ustach kosmaty są również możliwe objawy, które strona Mayo Clinic wzmianki. Ponadto, te zmiany mogą rozprzestrzeniać się do przełyku, co prowadzi do trudności w połykaniu.

Diagnostyka procesu

Przy ustalaniu, czy masz pleśniawki, dentysta zwykle patrzy na ustach i na języku. Jeżeli wciąż nie można określić, czy masz ten stan, on zeskrobać wnętrze jamy ustnej w miejscu uszkodzenia, lub wybrać się na kulturę to. Następnie umieszcza je pod mikroskopem, analizuje je i sprawia, że ​​jego rozpoznanie.

Opcje leczenia

Jeśli pacjent jest noworodek, nie ma leczenia zazwyczaj konieczne, ponieważ te rozwiązania infekcje zwykle w ciągu dwóch tygodni. Jednakże, zgodnie z Medline Plus dorosłych lekarz może przepisać leki, w zależności od stanu podstawowego, lub w jakim stopniu stan odpowiada początkowej traktowania. Może zacząć od umieszczenia Cię na przeciwgrzybiczego płukania jamy ustnej lub leczniczych pastylek gardła można używać przez okres od pięciu do 10 dni. Jeżeli to okaże się leczenie nieskuteczne, może przepisać leki silniejsze, zwłaszcza jeśli warunek jest spowodowane upośledzeniem układu immunologicznego.

Natural Foods na suchość w jamie ustnej

Natural Foods na suchość w jamie ustnej


Każdy doświadcza suchości w ustach od czasu do czasu, często spowodowanych odwodnieniem, lub gdy organizm nie wytwarza wystarczająco dużo śliny. Chociaż może to wydawać się niewielki kłopot, przewlekła suchość w jamie ustnej może prowadzić do próchnicy zębów, ponieważ ślina pomaga zmyć nadmiar płytki nazębnej i bakterii. Na szczęście, suchość w jamie ustnej jest łatwo wyleczyć naturalnie regulując napoje pić i żywności jesz.

Wody i herbaty

Jednym z najprostszych naturalnych poprawek dla suchość w ustach jest, aby pić dużo wody każdego dnia. Regularnego picia wody w ciągu dnia będzie nawodnić usta. Należy unikać napojów zawierających kofeinę, ponieważ bardzo kofeina może być odwodnienie. Możesz zastąpić napoje takie jak kawa z herbat ziołowych, takich jak rumianek lub herbata imbir złagodzić suchość w ustach.

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa, które są bogate w zawartości wody, takich jak pomarańcze, jabłka i seler, pomoże utrzymać nawodniony. Łodygi selera są szczególnie pomocne w korygowaniu suchość w ustach, bo seler pobudza gruczoły ślinowe. Dowolny owoc lub warzywo, które jest bogate w błonnik również zwiększają wydzielanie śliny i trzymać usta odpowiednio nawodniony.

Natural Płyn do płukania ust

Naturalny płyn do płukania ust nie tylko pomoże złagodzić suchość w ustach, będzie to również zwalczać próchnicę i nieświeży oddech, który może towarzyszyć suchość w ustach.

Aby kojący naturalny płyn do płukania, wymieszać nasiona kopru, anyżu, rozmarynu i mięty gałązki i moczyć w wodzie przez noc. Rano, odcedzić wodę i używać ziołowych-podawać wodę do płukania jamy ustnej. Koper pobudzi Twoje gruczoły ślinowe, rozmaryn będzie zwalczać bakterie, mięta ostygnie i odświeżyć usta i anyż będzie osłodzić oddech.

Jak uniknąć suchość w jamie ustnej

Suchość w jamie ustnej powstaje, gdy gruczoły wewnątrz jamy ustnej, które sprawiają, ślina nie produkują wystarczająco dużo, aby utrzymać usta wilgotne. Czasami pojawia się jako efekt uboczny do niektórych leków. Na przykład, wiele leków do wysokiego ciśnienia krwi lub depresji powodują usta suchą. Są też choroby, które sprawiają, że suchość w ustach. Cukrzyca i choroba Parkinsona są wśród tych chorób, które powodują suchość w ustach. Podobnie, chemioterapia ma gęstą śliny, co sprawia uczucie suchości w ustach.

Instrukcje

1 pić wodę często. Carry butelkę wody z wami przez cały dzień. Weź małymi łykami kilka razy na godzinę, aby utrzymać usta wilgotne. Jeśli musisz pić coś innego niż woda, upewnij się, że napój nie ma w niej cukru.

2 Nie pij kofeiny. Wszelkie napoje, które mają kofeinę ---- takie jak herbata, kawa i cola ---- naturalnie czynią usta czują się bardziej suche. Osoba, która ma problem z suchość w ustach, w pierwszej kolejności miałyby jeszcze większy problem, jeśli pije kofeinę.

3 żuć gumę bez cukru. Aktywne żucia wytwarza przepływ śliny w jamie ustnej. Podobnie, twarde cukierki bez cukru dąży do tego samego. Gumy lub cukierki, że jest o smaku cytrusowym, cynamon lub smaku smaku mięty może pomóc osobie uniknąć suchość w ustach.

4 Użyj nawilżacza w domu lub w biurze. Nawilżacz jest szczególnie korzystne jest, aby używać w miejscach, które są zazwyczaj suche. Nawilżacz powietrza sprawia, że ​​powietrze bardziej wilgotne, co pozwala pozostać wilgotne usta również.

5 Zapytaj lekarza o zmianę leku, jeśli lek bierzesz powoduje suchość w ustach. Lekarz może być w stanie albo zmienić lek lub dostosować dawkę jesteś biorąc.

Wskazówki

 • Lekarzy i lekarzy dentystów są czasem w stanie przepisać leki, które pomagają gruczoły śliny działać lepiej.
 • Trzymaj się z dala od alkoholu i tytoniu. Obie substancje powodują usta suchą.

Przyczyny suchość w jamie ustnej

Suchość ust, powszechnie znana jako suchość w ustach, jest stanem medycznym charakteryzuje się znacznym spadkiem lub Zahamowanie wytwarzania śliny. Ślina jest klarowny płyn produkowany w ustach, aby pomóc oczyścić i nasmarować. Istnieje wiele przyczyn występowania suchości w jamie ustnej, w tym leków, choroby, chirurgii, odwodnienie i stylu życia.

Leki

Suchość w jamie ustnej występuje powszechnie jako efekt uboczny lekarstw. Niektóre leki przeciwbólowe i antydepresyjne mogą zatrzymać produkcję śliny i prowadzić do wysuszenia ust. Dorośli są bardziej podatne na doświadczanie tego szczególnego efektu ubocznego, ponieważ mają tendencję do szerszego zakresu leków. Ponadto, osoby leczone promieniowaniem lub chemioterapię w leczeniu nowotworów wokół głowy i szyi są bardzo podatne do zapadnięcia na stan suchości w jamie ustnej.

Choroba

Istnieje kilka chorób, które wywołują wystąpienie suchości w ustach. Choroby, które wpływają na układ odpornościowy, takie jak HIV albo choroby Sjorgren często mają niedobór śliny jako objawu. Kolejny warunek, który jest często wymieniana jako przyczynę suchości w ustach jest cukrzyca. W tym przypadku, pacjent ma wyższe poziomy glukozy, która czyni je bardziej podatne na wzrost bakterii, prowadząc do wysuszenia w ustach. Skuteczne leczenie choroby prowadzi zazwyczaj do stabilizacji poziomu śliny.

Chirurgia

Usunięcie gruczołów ślinowych, może być inna przyczyna suchości w ustach. Chociaż rzadko, istnieją przypadki, gdy guzy tworząc w gruczołach ślinowych i gruczoły trzeba usuwać operacji. W innych przypadkach, częste infekcje prowadzi lekarzy zaleca ich usunięcie. W przypadku operacji stan suchości w ustach jest zazwyczaj stały i musi po zakończeniu leczenia w celu skompensowania jego skutków.

Odwodnienie

Jeśli nie ma wystarczającej ilości płynów w organizmie, osoba może wystąpić suchość w ustach. Warunki, które są związane z odwodnieniem, takie jak wysoka gorączka, biegunka i mogą powodować uczucie suchości w ustach. Poza tym, wymioty, utrata krwi i nadmierne pocenie może przyczynić się do tego problemu. W takich przypadkach warunek ten jest tymczasowy i może być złagodzony przez wlot cieczy. Należy pamiętać, że nie wystarcza tylko podjąć w wodzie, elektrolitów, które nie występują również muszą być wymienione. Wielu lekarzy zaleca biorąc małe, ale częste łyków płynów, aby zapobiec odwodnieniu.

Styl życia

Niektóre zachowania, może powodować wytwarzanie śliny się zmniejszać. Palenia papierosów lub tytoniu do żucia może zmniejszyć obecność śliny w jamie ustnej, który może pogorszyć się istniejącego wcześniej stanu suchości w jamie ustnej lub nawet spowodować jej. Ponadto, nadmierne spożywanie alkoholu ma również tendencję do zakłócenia produkcji śliny, więc do picia powinna być wykonywana tylko z umiarem. Należy również unikać kofeiny i ostrych przypraw. Ponadto, niektórzy ludzie mają tendencję do oddychania przez usta, co może zaostrzyć problem.

Naturalne leki na suchość w jamie ustnej

Twoje usta są suche przez większość czasu, ponieważ gruczoły ślinowe, znajdujące się po obu stronach ust, nie produkują wystarczającej ilości śliny. Twoje usta potrzebuje śliny, aby pomóc pozbyć się go z płytki nazębnej, kamienia nazębnego, cukru i gromadzenie się cząstek żywności. Bez wystarczającej śliny, masz więcej próchnicy zębów i choroby przyzębia mogą dostać i zapalenia dziąseł.

Co powoduje suchość w jamie ustnej?

Suchość w jamie ustnej lub suchość ust, stan jest prawie zawsze spowodowane przez inne choroby lub schorzenia. Mogą one obejmować, anemia, reumatoidalne zapalenie stawów, zespół Sjogrena, toczeń rumieniowaty i zakażenie gruczołów ślinowych. Skutki uboczne niektórych leków, a efekty radioterapii może również powodować suchość w ustach. Trwa depresja, jak i leki brane na depresję, może przyczynić się do suchości w ustach. Starzenie się jest inna przyczyna suchości w ustach.

Co można zrobić na suchość w jamie ustnej?

Lekarz może przepisać to, co nazywane jest "sztuczna ślina", który pomaga utrzymać usta mniej suche. Może również sprawdzić swoje leki i zobacz, czy możesz zostać przełączony do jednego, który nie powoduje suchość w ustach. Ale istnieje również szereg prostych i naturalnych sposobów leczenia suchość w jamie ustnej, które można łatwo zrobić samemu.

Naturalne sposoby na Ease suchość w ustach

Z suchość w ustach, nie pić wody tak często, jak to możliwe. Trzymaj pod ręką butelkę wody i wypić z nim, kiedy Twoje usta czuje się suche. To również pomaga pozbyć się jedzenia gromadzącego i między zębami. Skrzypienie kawałki lodu jest również świetny sposób, aby złagodzić suchość w ustach i czyszczenia zębów.

Trzymaj się z dala od alkoholu - to wysusza usta. Więc nie pije kawy, herbaty i herbaty miętowej. Zamiast pić ziołowe herbaty owocowe, takie jak czarna porzeczka, malina i żurawina. Sok owocowy jest dobry aby stymulować ślinę, ale uważaj na zawartość cukru.

Można również żuć gumę bez cukru, aby pobudzić wydzielanie śliny. Bezcukrowe gumy do żucia jest najlepsze owoce, jak guma mięta będzie suche usta. Możesz też od czasu do czasu ssać twarde cukierki bezcukrowe, ale uważaj - zbyt wiele z nich może mieć działanie przeczyszczające.

Dieta na suchość w jamie ustnej

Unikać pikantne, słone, słodkie i zbyt kwaśnych pokarmów. Pikantne i słone pokarmy są trudne do jedzenia, jeśli masz suchość w ustach. Słodkie żywności przyczyniają się do próchnicy zębów, a także do sucha. I kwaśne pokarmy mogą atakują szkliwo. Napoje gazowane, a zwłaszcza cola, również nie są zalecane.

Jedz pokarmy, które wymagają intensywnego żucia, takie jak marchew, jabłka i seler. Żuć wszystko jedzenie powoli i dokładnie, jak do żucia pomaga stymulować wydzielanie śliny. Trzymaj się z dala od żywności, które fragmenty łatwo i wpada między zębami, takich jak orzechy i popcorn.

Keep Your Teeth Clean

Ponieważ z suchość w ustach ślinę nie oczyścić usta prawidłowo, masz więcej próchnicy i płytki nazębnej, szczególnie między zębami. Szczotki i nici tak często, jak jest to możliwe, na pewno po każdym posiłku. W latach regularnego szczotkowania, mokre palca, zanurzyć go w soli i delikatnie masować dziąsła przez minutę lub tak. Dokładnie spłukać ciepłą wodą morską. Ponadto, nie dentysta nauczy Cię, jak złom język czysty i to zrobić regularnie.

Zamiast do płukania jamy ustnej miętowy po szczotkowaniu, spróbuj wypłukać usta z szałwii, tymianku i rozmarynu. Dodaj 1 łyżeczka. każdego z dzbankiem wody i pozwalają wrzenia przez kilka minut. Przecedzić mieszaninę do dużej butelki wody, ostudzić i używać do płukania; ma właściwości antybakteryjne, które pomagają utrzymać higienę jamy ustnej.