adcov.com

sugilit właściwości

Właściwości Sugilit

Właściwości Sugilit


Sugilit jest piękne, nieprzezroczyste, fioletowy kryształ kamień z ciemnym smugami. Kryształ jest ceniony jako kamień uzdrawiania, ponieważ ma zdolność do zwiększania gojenie. Sugilit jest również znany jako kamień miłości, ponieważ otwiera ona osoby, która ją posiada do bezwarunkowej miłości. Dr Ken-ichi Sugi odkrył Sugilit w 1944 roku kamień znajduje się w Afryce Południowej, Japonii, Australii i Indiach.

Właściwości fizyczne Healing

Sugilit uspokaja i koi układ nerwowy i leczy zaburzenia układu nerwowego. To krystalicznie skutecznie leczy padaczkę, dysleksji i zaburzeń silnika. Sugilit ułatwia wszystkich rodzajów bólu i stanów zapalnych, zwłaszcza bólów głowy oraz bólów mięśni. Filtruje i usuwa toksyny z krwi i systemów chłonnych. Kryształ Uważa się, że w stanie zwalczać choroby nowotworowej u ludzi i zwierząt, nawet jeżeli choroba jest w stadium zaawansowanym. Sugilit równoważy nadnerczy, szyszynki i przysadki.

Psychicznych właściwości lecznicze

Sugilit jest myśl, aby pomóc osobie, która ją posiada logicznie i działać z determinacją. Odnajduje samokontroli poprzez zmniejszenie niechęci, złości, zazdrości, uprzedzeń i zranionych uczuć. Ten kryształ zapewnia mu poczucie wolności i nadziei. Sugilit zapewnia moc przetrwania nieprzyjemne sytuacje i odwagi do zastosowania swoich przekonań. To pozwala mu iść do przodu z bardziej pewnym i mocnym przekonaniem.

Sugilit integruje również posiadacza do świata fizycznego, a do nowego otoczenia. Kryształowe uzdrowiciele twierdzą kryształ pomaga dzieciom uczyć się czytać i pisać, a zawierają nowe znajomości. Równoważy to prawy i lewy funkcje mózgu.

Sugilit może zapobiec jego posiadacza przed utratą w marzenia i się łatwo wykorzystywać. Dostarcza siłę i odwagę, aby stanąć do prawdziwego ja i szczerze posiadanych przekonań.

Emocjonalnych właściwości lecznicze

Depresja, rozpacz i stres są zmniejszone o Sugilit; przynosząc spokój i emocjonalnego dobrego samopoczucia. Sugilit przynosi pewność, że jest się kochanym. Ten kryształ zmniejsza skutki szoku i rozczarowania i ułatwia przejścia, które naturalnie następują straty. Harmonia i wyrazem miłości może być wzmocniona przez Sugilit.

Duchowe właściwości lecznicze

Sugilit wzmacnia duchowość i zdolności do uzdrawiania. To krystalicznie wspiera i wzmacnia zdolności psychiczne i rozprowadzanie. Posiadacz zyskuje poparcie do uzewnętrzniania swoich naturalnych darów i znajduje siłę, aby z nich korzystać. To może pomóc jej w celu nawiązania kontaktu z jej duchowych przewodników. To krystalicznie zwiększa zdolności uzdrawiania i może pomóc uzdrowicieli wnieść ducha i światła do ciała fizycznego i serca do uzdrawiania na wszystkich poziomach.

Sugilit działa szczególnie dobrze z Trzeciego Oka i Korony czakr.

Właściwości ochronne

Sugilit skutecznie zapewnia wszystkie rodzaje psychicznej i duchowej ochrony. Jeśli właściciel chce słuchać, to ostrzec i poinformować mu niebezpieczeństwa. Ten kryształ chronić posiadacza przed brutalną rzeczywistością i niechcianych energii.

Właściwości chemiczne melaminy

Właściwości chemiczne melaminy


Melamina jest substancją chemiczną, z wielu ciekawych właściwościach. To było w wiadomościach niedawno, bo jest okazało się w niektórych chińskich produktów, których na pewno nie należą. Melamina jest toksyczny, więc nie należy się w żywności dla ludzi lub zwierząt lub w coś, że dzieci lub dzieci mogą wejść w kontakt z.

Skład

Malemine dwie trzecie azotu (wagowo), tak więc, gdy jest on dodawany do farb i żywic, to tworzy się bardzo skuteczny środek zmniejszający palność. Kiedy jest spalony, uwalnia azot, który blokuje tlenu z ogniem i gasi ogień.

Zastosowania

Melamina jest elementem Formica przeciw-blaty, płyty Dry Erase, kolorowych tworzyw sztucznych, i żółty pigment 150. Stosowany jest również w specjalny bardzo wysokiej jakości, betonu wysokiej wytrzymałości. Super beton jest nazywany sulfonowany formaldehyd melaminy (SMF). To zmniejszyło zawartość wody, zwiększoną płynność i urabialność, wyższą wytrzymałość mechaniczną, większą trwałość i zwiększoną odporność na środowiska agresywne.

Nieporozumienie

Wiele osób uważa, (zwłaszcza po chińskich problemów), że nazwa melamina jest oparta na greckiej root "mela-", czyli czarny. To jest korzeń melaniny pigmentu i hormonu melatoniny, ale nie z melaminą. Melamina jest rzeczywiście niemiecki monety utworzone przez połączenie dwóch słów chemicznych "melamu" i "amin".

Właściwości lecznicze Green Amethyst

Zielony ametyst, znany również jako prasiolite lub vermarine, powinny być nazywane "zielenią" ametyst. Zaczyna jako fioletowy ametyst, który wydobywa się w Brazylii, aw mniejszym stopniu w Arizonie. Po obróbce cieplnej, żelaza w kamieniu powoduje to, aby włączyć się blado do Trawiasty. Rzadko, zielony kolor pochodzi od naturalnego ciepła wulkanu, ale zazwyczaj jest tworzony sztucznie w piekarniku lub piecu. Zielony ametyst dostaje swoje właściwości lecznicze od jej zdolności do syntezy energii pomiędzy górną i dolną częścią ciała, łączących umysłu, ciała i ducha.

Uzdrowienie fizyczne

Według "The Book of Stones" przez Simmons i Ahsian, prasiolite wspomaga serce i gastrointesinal oddechowych. Zielony ametyst AIDS trawienie pozwalając organizmowi efektywnie wykorzystywać składniki odżywcze to trwa i regulować kwasu żołądkowego. Crystalsandjewelry.com dodaje, że zielony ametyst oczyszcza organizm z różnych toksyn, w tym nowotworów. Zielony ametyst leczy czyszcząc wszystkie czakry zablokowanej energii, co pozwala organizmowi na wznowienie jego naturalnym stanie dobrego samopoczucia.

Uzdrowienie emocjonalne

Zielony ametyst wzmacnia umysł, emocje i wolę. Kamień prowadzi energiczny powiązanie między serca i korony czakr. Pozwala to na samoakceptacji i miłości własnej. Te właściwości wspierania emocjonalnego uzdrowienia poprzez budowanie zaufania i puszczenie przeszłości ran emocjonalnych. Ogień, który powoduje, że kolor zielony jest także symboliczny ogień, który płonie w woli ludzi przez emocjonalną splotu słonecznego. Zielony ametyst wzmacnia tę wolę, umożliwienie ekspresji emocjonalnej.

Duchowe Uzdrawianie

Zielony ametyst ułatwia wewnętrzną wizję i otwarcie serca na miłość, język ducha. Uniwersalny zielony ametyst pomaga ziemi bez uziemienia. Dla tych, którzy są zbyt zajęci sprawami ziemskimi, kryształ pomaga otworzyć swoje serca na duchu. Zielony ametyst wnosi do świata duchowego w każdym dniu.

Uzdrawianie Ziemi

Zielony ametyst ułatwia energiczny linku czakry korony i serca, otwierając serce na energię ziemi. Kamień jednocześnie linki do wyższych sfer duchowych, co czyni człowieka noszenie lub przewożących zielony ametyst potężne siły uzdrawiającej energii Ziemi. Według "The Book of Stones" jest zbliżona do bycia "piorunochron z uzdrawiającej energii na Ziemi."

Uzdrawianie Siebie

Mimo, że jest zielony ametyst kryształ, który wspiera samodzielność i woli, ale również pozwala nam otworzyć nasze serca, aby zobaczyć siebie jako części całości. Jesteśmy wtedy w stanie spojrzeć w przeszłość ludzkich wad siebie i innych, aby zobaczyć Boga w naszych bliźnich dusz.

Jakie są cztery Właściwości Kardiologicznego Tissue?

Jakie są cztery Właściwości Kardiologicznego Tissue?

W korpusie znajdują się trzy różne rodzaje tkanki mięśniowej. Umowy mięśni szkieletowych do wykonywania zewnętrznych ruchów ciała. Mięśni gładkich powoduje fale perystaltyczne z żył, tętnic i przewodu pokarmowego. Mięśnia sercowego powoduje serce bić. Charakterystyka prążkowanie mięśnia sercowego, czyli to na przemian jasne i ciemne pasy prostopadłe do włókna; centralnie położone jądra; rozgałęzione komórki; i interkalowane tarcze, które oddzielają poszczególne komórki. Właściwości mięśnia sercowego są nieco inne. Są to pobudliwość, kurczliwość i przewodnictwo, rytmikę.

Pobudliwość

Pobudliwość jest zdolność mięśnia sercowego w odpowiedzi na odpowiedniej ilości bodźców i wygenerować akcję potencjalne-impuls elektryczny, który rozprzestrzenia się w całym sercu, powodując jeden rytm. Uderzeń serca mierzy się w dwóch porcjach. Odnosi się do skurczu część skurczu bicie serca. Rozkurczu odnosi się do części relaksacyjne. Skurczu faktycznie inicjuje kilka milisekund przed potencjał czynnościowy przemieszcza się w poprzek serca.

Przewodność

Przewodnictwo jest zdolność mięśnia sercowego do przeniesienia potencjału czynnościowego z komórki mięśniowej do komórek mięśniowych pochodzących na zatokowo-przedsionkowy (SA), węzeł-stymulatora serca. Potencjał czynnościowy z węzła SA przemieszcza się w sercu z szybkością od 0,8 do 1 metra na sekundę. Potencjał czynnościowy przemieszcza się z komórki do komórki za pomocą płyt, które interkalowanymi lukę między komórkami.

Kurczliwość

Kurczliwości jest zdolność mięśnia sercowego do konwersji sygnału elektrycznego do działania mechanicznego. Siła, z jaką mięsień serca umowy określa zdolność pompowania serca. Komórek mięśnia sercowego działać jako jeden zespół, tworząc "syncytium funkcjonalny", a zamawiającym harmonijnie, według prezentacji King Saud University.

Rytmika

Rytmika jest zdolność mięśnia sercowego do zaciągania w regularnych odstępach czasu, bez unerwienia, czyli zasilanie nerwów. Potencjał działania wywodzą się w węźle SA, która jest zbiorem komórek mięśnia sercowego, niż aktywność nerwowego. Potencjał czynnościowy rozchodzi się bez udziału komórek nerwowych.

Właściwości lecznicze herbaty Korzenie mniszka palona

Właściwości lecznicze herbaty Korzenie mniszka palona


Choć wiele oczerniany, mniszek raz był czczony jako pyszne jadalnych roślin z cennych właściwości leczniczych. W rzeczywistości, kiedy europejscy osadnicy przybyli do Ameryki, często sadzone mniszek. Wszystkie części tej rośliny są jadalne. Spożyciu Dmuchawiec w jakiejkolwiek formie na ogół uważany jest za bezpieczny.

Moczopędne

Korzeń mniszka herbata ma długą historię stosowania jako środek moczopędny i skuteczny, ale łagodny środek przeczyszczający.

Wiosna Tonic

Dmuchawiec uważano tonik wiosna ze względu na jego zdolność do leczenia szkorbutu. Zawiera duże ilości witaminy C i A, a także żelaza i miedzi.

Tonic wątroby

Herbata korzeń był używany w amerykańskich kultur Indian jako środek wzmacniający wątroby i jako lekarstwo na niestrawności.

Kawa Zastępca

Palone korzenie mniszka zrobić miły, kofeiny kawa zbożowa, bez skutków zdrowotnych związanych ze spożyciem kawy.

Przestrogi

Nie pij herbaty korzenia mniszka lekarskiego, jeśli pacjent przyjmuje leki na cukrzycę, takich jak bumetanidu i furosemidu. Donoszono sprzeczności z litu, antybiotyków z grupy chinolonów i leków zobojętniających. Jak w przypadku wszystkich dziko rosnących roślin, należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek przed przyjmowaniem mlecze.

Właściwości allicyny

Właściwości allicyny


Allicyny jest fitochemicznych znaleźć w czosnku. Kiedy czosnek jest zgnieciony lub posiekany oparty siarki związek alliiny miesza się z enzymem creat allicyny. ALLICYNA wygląda żółtawy i tłuste, czosnek i daje jej silne odor.Allicin różne właściwości oferują wiele korzyści dla zdrowia. Właściwości allicyny obejmują: środek przeciwgrzybiczy, przeciwbakteryjny, przeciwutleniacz i funkcji przeciwzapalnych.

Przeciwgrzybicze nieruchomości

Allicyna hamuje zarówno kiełkowanie zarodników grzybów i wzrost grzybni, zgodnie z wynikami badań z Fujita-Gakuen University School of Medical Technology opublikowane w artykule "Ocena aktywności przeciwgrzybiczej ALLICYNA in vitro". Strzępki są częścią grzyba, który wytwarza się w końcu strukturę rozrodcze.

Nieruchomość antybakteryjna

Według "właściwości przeciwbakteryjne allicyny z czosnku", z Wydziału Chemii Biologicznej w Weizmann Institute of Science w Izraelu, właściwości przeciwbakteryjne ALLICYNA wynikają z jej reakcji chemicznej z grup tiolowych różnych enzymów. Reakcja chemiczna ALLICYNA za zakłóca podstawowe procesy przemiany materii w różnych bakterii.

Przeciwutleniacz nieruchomości

Raport, "Właściwości przeciwutleniające związków czosnku: cysteina allilu, alliiny, allicyna i dwusiarczek allilu", by z Wydziału Farmaceutycznego, Wydziału Lekarskiego, Uniwersytet Malaya w Kuala Lumpur, Malezja, stwierdza, że ​​allicyna hamuje powstawanie ponadtlenkowy, wolny rodnik.

"Przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne właściwości czosnku i cebuli", artykuł w Żywienia i Nauki o Żywności, poinformował również, że allicyna oczyszcza inne środki utleniające, co obniża szkody tlenki mogą powodować.

Przeciwzapalne nieruchomości

Zgodnie z tym samym artykułem Żywności i Żywienia Science również, że allicyny hamował wytwarzanie prozapalnych cytokin komunikatorów u pacjentów z zapalną chorobą jelit. Nieruchomość przeciwzapalne allicyny jest przywiązany do własności antyoksydacyjne, jak wolne rodniki powodują stan zapalny. Przez zmniejszenie uszkodzenia tlenki powodują z jego funkcji przeciwutleniacza, allicyny zmniejsza ilość zapalenia ciała oprócz hamowania cytokin komunikatorów.

Właściwości Aged Garlic

Właściwości Aged Garlic


Właściwości lecznicze czosnku (Allium sativum) zostały wycenione w ciągu wielu wieków iw różnych kulturach. Jednak jego silny zapach i ostry smak zniechęcić niektóre z jej używania. Wieku czosnek eliminuje jego przemożnym zapachu i smaku, ale zachowuje wszystkie korzyści zdrowotne. Ten czosnek maceracji i pozostawiono w temperaturze pokojowej w ciągu dwóch lat, w wodzie lub w alkoholu. Wieku czosnek zawiera kilka związków, które nie są dostępne w surowego czosnku, i które wykazują różne właściwości lecznicze.

Water-Soluble Związki

Wieku czosnek zwiększa stężenie głównych substancji siarki rozpuszczalne w wodzie, łącznie z S-allilo cysteiny (SAC) i innych aminokwasów siarki. Związki te są wysoce przyswajalny, wprowadź układ krążenia przez jelita i mają poziom absorpcji 90 procent. Zapewniają one wyższą aktywność przeciwutleniającą w porównaniu ze świeżym czosnkiem i innych komercyjnych suplementów czosnku.

Związki rozpuszczalne w tłuszczach

Rozpuszczalne w tłuszczach związki siarki w wieku czosnek to siarczek diallio (DAS), siarczek, diallio triallilowy dwusiarczek i polisiarczkowe diallilowe. Te hamują syntezę cholesterolu w organizmie i okazały się niższe stężenia cholesterolu w badaniach u ludzi i zwierząt, według badań cytowanych przez PubMed, na stronie internetowej Narodowego Centrum Informacji Biotechnologicznej.

Związki niesiarkowe

Związki niesiarkowe w wieku ekstrakt czosnku obejmują białka, węglowodany i saponin, które działają synergistycznie ze związkami siarki w zintegrowanych korzyści zdrowotne. Saponiny można przezwyciężyć zakażeń bakteryjnych i grzybiczych w organizmie człowieka.

Antyoksydanty

Wieku czosnek zawiera większy potencjał antyoksydacyjny niż czosnku. Wersja wieku może pomóc w zapobieganiu i kontroli stresu oksydacyjnego, prekursor starzenia się i przyczynę wielu chorób. To może zmniejszać ryzyko nowotworu, chorób układu sercowo-naczyniowego i choroby Alzheimera i zapewnia ochronę przeciwko kilku innych stanów zwyrodnieniowych.

Jakie są właściwości glukozy?

Jakie są właściwości glukozy?


Glukoza jest węglowodanem i najważniejsze cukier prosty do metabolizmu. Jest podstawowym źródłem paliwa wykorzystywanego przez organizm. Jeden mol glukozy uzyskać około 2870 kJ energii.

Fakty

Glukoza jest monosacharydem (proste węglowodany). Glukoza występuje jako D - (+) - glukoza i L - (-) - glukoza. D - (+) - kształt glukoza stosuje się jako paliwo w organizmie i jest nazywana także glukozę, ale L - (-) - glukoza nie może być używane przez organizm jako źródło energii.

Identyfikacja

Obie formy glukozy ma wzór cząsteczkowy C6H12O6 i są słodkim smaku, biały, krystaliczny proszek o temperaturze topnienia 153 do 156 ° C (307--312 ° F). Glukoza występuje głównie w postaci cyklicznego krześle, ale może występować w postaci łańcuchów.

Właściwości ogólne

Masa cząsteczkowa = 180,16 g / mol
Ciężar właściwy = 1,54 g / cm 3
Uśmiecha się: C (C1C (C (C (C (O1) O) O) O) O) O

Właściwości D - (+) - glukoza

Skręcalność optyczna = 49 ° do 55 ° (10% roztwór)
Rozpuszczalność w wodzie = 133 mg / ml
WISWESSER LINE określenia: T6OTJ BQ CQ DQ EQ F1Q D, Glu
LD50 (doustnie, szczur) = 25800 mg / kg
Log Kow = - 3,24
pKa = 12,92 przy 0 ° C (32 ° F)
pH 5,9 (0,5 M roztwór)

Właściwości P - (-) - glukoza

Skręcalność optyczna = -53 ° C do -51 ° C (10% roztwór)
Rozpuszczalność w wodzie = 50 mg / ml

Stabilność i reaktywność

Glukozy gwałtownie reaguje z nadtlenkiem sodu i azotanu potasu. Jest on trwały poniżej 50 ° C (122 ° F).

Znaczenie w metabolizmie

Organizm przekształca wiele innych monosacharydów, takich jak fruktoza i galaktoza, do glukozy. Twoje ciało może rozbić dwucukry (takie jak laktoza i sacharoza) i polisacharydy (takie jak skrobia) w glukozę. Niektóre tłuszcze i białka mogą być przekształcane w glukozę, jak również. Twój organizm kontroluje ilość glukozy we krwi za pomocą hormonów. Jeden mol glukozy uzyskać około 2870 kJ energii. Jedzenie dużych ilości glukozy może powodować nadmierną ruchliwość żołądka lub jelit i biegunek.

Właściwości Apple Owoców

Właściwości Apple Owoców


Jabłonie są rzeczywiście członkiem rodziny róży, i uważa się, że pochodzi gdzieś w rejonie Morza Kaspijskiego i Morza Czarnego. Jabłka zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, które można zjeść na surowo lub jako składnik innych potraw. Jabłka są uprawiane na całym świecie; jednak, że Stany Zjednoczone są jednym z największych producentów jabłek na świecie.

Identyfikacja

Jabłka są w kilku kolorach. Zielony, żółty, czerwony, różowy i różowo pomarańczowy są wspólne barwy jabłek w Stanach Zjednoczonych. Jabłko zawiera wiele nasion wewnątrz jego centrum znajduje się w kieszeni. Kieszenie nasion jabłoni nazywa carpels, a jest pięć carpels na jabłka. Jabłka w rzeczywistości może zawierać więcej niż jeden materiał siewny w każdym słupek w zależności od zdrowia roślin i odmiany jabłek. Nasiona jabłoni nie produkuje sam wybór owoców jak jabłka, z której pochodzi. To dlatego, że nasienie jest faktycznie jabłko krzyż między drzewa, gdzie była uprawiana i innego drzewa, które go zapylanych.

Zużycie

Istnieje kilka odmian jabłek uprawianych w Stanach Zjednoczonych, z których niektóre są bardziej uprzywilejowanych od innych. Najczęściej spożywane jabłka w Stanach Zjednoczonych są Red Delicious, Golden Delicious, Gala, Fuji, Granny Smith, McIntosh, Rzym, Idared, Jonathan, imperium, York, Cortland, Northern Spy, Rhode Island Ekologiczny i Staymana. Jabłka mogą różnić się wielkością od nieco większe niż wiśni do wielkości grejpfruta.

Korzyści

Jabłka są doskonałym źródłem składniki odżywcze. Te składniki odżywcze są kwas fenolowy i flawonoidy. Te składniki ochrony jabłek przed bakteriami, grzybami i wirusami. Korzyści te mogą być przenoszone do organizmu podczas konsumpcji. Dostarczają antyoksydantów, które chronią przed rakiem i pomagają naprawić uszkodzenia komórek. Inne korzyści zgromadzonego zużycia jabłka zmniejszenie ryzyka choroby serca, cukrzycy, infekcji bakteryjnych i zakażeń wirusowych. Jabłka zawierają także właściwości antyalergiczne i przeciwzapalne.

Producenci jabłek

Większość jabłka są wytwarzane w pięciu różnych miejscach na świecie. Oprócz Stanów Zjednoczonych, obszary te są Chiny, Polska, Turcja i Włochy. Każdy region produkuje różnego rodzaju jabłek, które różnią się wielkością i smakiem. Top uprawy jabłoni stany w Stanach Zjednoczonych są Waszyngton, Nowy Jork, Michigan, Pensylwanii i Kalifornii. Państwa te wytwarzają kilka różnych odmian jabłek.

Zastosowania

Tylko około 60 procent rocznej uprawy jabłek w Stanach Zjednoczonych jest spożywane świeże. Trzydzieści dziewięć procent jabłka są przetwarzane na inne produkty na bazie jabłek, a 1 procent jabłek nie wprowadzać go do obrotu. Produkty Apple dostępne to sok jabłkowy, cydr, jabłkowym, suszone jabłka, jabłko, jabłko masło, galaretki i ocet jabłkowy cydr.

Właściwości zdrowotne cynamonem

Cynamon to przyprawa pochodząca z kory drzew cynamonu. To powszechnie spotykane podłoża w słodkich potraw. Cynamonowy występuje w postaci olejku eterycznego, jak i kapsułki, jak również.

Korzyści zdrowotne wynikające z cynamonem są kontrowersyjne. Podczas gdy niektóre badania stwierdziła, że ​​ten wspólny przyprawa może mieć skuteczne właściwości lecznicze, inne źródła przeciwdziałać, że więcej badań musi być prowadzona.

Cynamon do Boost funkcji mózgu

W 2004 roku, dr P. żołądź z jezuickiego Uniwersytetu Wheeling przeprowadziła badania dotyczące skutków klęsk zapachów na funkcje poznawcze. Dr żołądź i jego zespół stwierdził, że guma do żucia cynamon - albo zapachu cynamonu - przyczyni się do poprawy funkcji poznawczych analitycznej uczestnika. Uczestnicy badania byli narażeni na innych aromatów, ale zdecydowanie miał cynamon najbardziej obiecujące efekty, jeśli chodzi o funkcjonowanie mózgu.

Doprowadziło to badaczy do przekonania, że ​​cynamon może być pomocne dla osób z utratą pamięci lub wykonywania testu lęku.

Korzyści z wapnia i Fiber

Strona whfoods.com informuje, że cynamon jest doskonałym źródłem błonnika, żelaza i wapnia.

Błonnika i wapnia zarówno pomóc organizmowi poprzez usunięcie żółć, która odkłada się w komórkach jelita grubego ciała i uszkodzenia. To zmniejsza ryzyko raka okrężnicy i może obniżyć poziom cholesterolu i zapobiegania chorobom serca.

Poziom włókna w cynamon może również przyczynić się do zapewnienia pomocy od zespołu jelita drażliwego oraz zaparcia.

Cynamon jako przeciwutleniacz

Badanie 2005 w Katedrze Botaniki i Wydziału Zoologii na Uniwersytecie w Hong Kongu badali właściwości antyoksydacyjne z 26 przypraw, w tym cynamonu. Stwierdzono, że cynamon ma najwyższą zdolność antyoksydacyjną w grupie Lauraceae, rodzina roślin, który zawiera kasja, Laurel, awokado i Sassafras.

W leczeniu cukrzycy

W 2006 roku dr Richard Anderson poinformował, że małe ilości cynamonu, przyjmować codziennie, może zmniejszyć ryzyko cukrzycy rozwijających się o 30 proc.

Dr Anderson i jego koledzy odkryli również, że dzieła cynamonu w organizmie w sposób podobny do insuliny, zwiększa pewne białka w organizmie, które kontrolują wydzielanie insuliny, transport glukozy i stan zapalny. To może prowadzić do dalszych badań, aby jak cynamon może pomóc diabetyków ustabilizować poziom insuliny w ich ciałach.

Chociaż wyniki te są obiecujące, Mayo Clinic nie akceptujemy użycia cynamonu w leczeniu cukrzycy, jak sama twierdzi, że dalsze badania muszą być przeprowadzone w celu potwierdzenia korzyści zdrowotne Cinnamon za.

Inne badania i warunki

Choć niektóre źródła podają, że cynamon może pomóc obniżyć poziom cholesterolu, Mayo Clinic nie popiera tego leczenia, jak mówi, że nie jest wystarczająco ostateczne dowody na to.

Dalsze badania przeprowadzone przez dr Anderson i zespołem współpracowników sugerują, że właściwości przeciwzapalne Cinnamon mogą być użyteczne w leczeniu zapalenia stawów i niektórych postaciach chorób serca, a także w chorobie Alzheimera.

Inne badania są w toku, aby przetestować możliwości cynamon do leczenia zespołu policystycznych jajników w sprawie kobiet, przedcukrzycowej zespołu metabolicznego i otyłości.

Jednak większość z tych badań są nadal w fazie badań, i to nie jest ważne do samoleczenia z cynamonem. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem biorąc ziołowy suplement lub dodawanie znaczne ilości cynamonu do swojej codziennej diety.

Właściwości polimerowych soczewek kontaktowych

Polimer jest ogólnie słowo używane do opisywania cząsteczki, które składają się z tworzyw sztucznych. Istnieje wiele rodzajów polimerów, które zostały stworzone, aby mieć różne właściwości i umożliwić im wykonywanie określonych zadań. Polimery, które były na tyle dobre, aby być stosowane jako soczewki kontaktowe nie istniał do 1930 r Pierwsze kontakty polimerowe zostały wykonane w 1950 roku, ale już dziś wiemy wersje nie były powszechnie dostępne do 1960 i 1970.

Wymagane Walory

Aby być skutecznym jako soczewki kontaktowe, polimer może posiadać pewne właściwości: powinno być elastyczne tak, aby odpowiednio uformować oka i utrzymania jej w miejscu podczas ruchu oka. Musi być lekki, ale wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać obsługę. To musi być łatwe w pielęgnacji i łatwe w produkcji od typowych materiałów. To musi być hydrofilowa lub woda miłujących i pozwolić tlen przechodzi przez nią do oka, a także nie reaguje na środki chemiczne. Musi także być przejrzyste i stanie załamują światło prawidłowo. Brak kontaktów polimer może robić wszystkie te rzeczy idealnie, ale mogą to zrobić wszystkie te rzeczy w jakimś stopniu. Producenci stale tworząc nowe polimery, w poszukiwaniu idealnego obiektywu.

Formowania i elastyczność

Umiejętność właściwie kształtować dla oka jest niezbędne dla komfortu, korekcji wzroku i lokowania. Elastyczność, co pozwala na dostosowanie się do soczewki kształtu oka oraz jej przemieszczania tak, że może on pozostawać na miejscu w oku. Miękkie kontakty były dramatyczne poprawa twardych kontaktów w tym zakresie. Są one również znacznie bardziej wygodne i są łatwiejsze dostosowanie się do.

Waga i siła

Wczesne formy styków polimerowych może być noszony przez krótkie okresy czasu, osiem godzin w większości, ponieważ waga soczewki będzie ciągnąć się w oczy. Wizja dostanie zniekształcony i obiektyw stałby się bardzo niewygodne. Jednakże, ponieważ te obiektywy były grubsze i cięższe, były bardzo trudne. Nie chcieli zgrać lub rozerwać jak miękkie kontaktów podczas nieostrożnego obchodzenia.

Praktyczność

Aby być praktyczny, obiektyw musi być łatwe w pielęgnacji. Ludzie zazwyczaj nie mają cierpliwości, aby przejść przez długi rutyny w celu utrzymywania kontaktów, o czym świadczy popularność kontaktów jednorazowych. W celu konsekwentnej jakości i być niedrogie, polimeru i soczewki muszą być łatwe w produkcji, korzystnie z istniejącą technologią. Zastosowanie typowych materiałów jest ważna, ponieważ pozwala na najniższych kosztach i z największym dostępności.

Zgodność z Eye

Oko potrzebuje wilgoci i stały dopływ tlenu, aby zachować zdrowie. Twarde soczewki były skuteczne w wielu poziomów, przy czym jedna z ich największych niedogodności jest to, że nie pozwalają na dużo tlenu aż do oka, która zmniejszyła się znacznie w czasie mogą być noszone bezpiecznie. Styki muszą także być w stanie złuszczeniu białka, kwasy i inne substancje chemiczne wytwarzane przez oko, w celu zapewnienia jednolitej wyraźne widzenie. Nagromadzenie chemicznego spowodowałoby soczewki słabe.

Właściwości lecznicze soku z cytryny

Właściwości lecznicze soku z cytryny


Według klasycznej medycynie tekstu "Nowoczesnym ziołowe," cytryny są najcenniejsze ze wszystkich owoców dla zachowania zdrowia. Używane przez kultur na całym świecie od czasów starożytnych do poprawy i utrzymania zdrowia, sok z cytryny fitochemiczne pakuje silny cios. Z potencjałem, aby złagodzić warunki, od zapalenia do zatrucia raka, cytryny zasługują bliżej przyjrzeć się funkcji leczniczych, które dają im ich właściwości lecznicze.

Historia

Cytryny zostały dawno rozpoznane ich właściwości lecznicze. Nero, znany cesarz Rzymu, słynne pił dużych ilości soku z cytryny, aby przeciwdziałać próbom na temat jego życia przez zatrucie.

W 18 wieku, brytyjski Królewski chirurg James Lind odkrył, że cytryny może zapobiec szkorbut, wyniszczającą epidemii choroby wśród żeglarzy, które wynikały z braków witaminy C. Od tego czasu, to było prawo brytyjskie, że każdy statek nieść tyle soku z cytryny dla każdego żeglarza.

Od czasów starożytnych w Indonezji, kobiety z migrenami zostali poinformowani do mycia naczyń lub moczyć nogi w wodzie z sokiem z cytryny.

Kwas cytrynowy

Sok z cytryny jest 6,7 do 8,6 procent kwasu cytrynowego. Kwas cytrynowy jest silnym chelatorem, lub substancji, które mogą wiązać jony metali i usunąć je z roztworu. To sprawia, że ​​kwas cytrynowy rozchwytywanych chemikaliów w mydeł i środków czystości, ale również może zapewnić potężne korzyści zdrowotne poprzez traktowanie metalu ciężkiego zatrucia u ludzi i pomaga zwalczać infekcje wirusowe i bakteryjne. (Patrz Zasoby).

Witamina C

Sok z cytryny jest bogaty w witaminę C, witaminę rozpuszczalną w wodzie i silnego przeciwutleniacza, wymaganej dla wzrostu i naprawy tkanek. Witamina C jest niezbędne do tworzenia kolagenu, białka znajduje się w skórze, tkance blizny, naczyniach krwionośnych i innych tkanek. Przeciwutleniacze, takie jak witamina C pomoc spowolnić proces starzenia się, walczyć nowotwory, rany naprawy i odwrócenia chorób zapalnych. (Patrz Zasoby).

Funkcje dodatkowe

Bioflawonoidy w soku z cytryny wzmocnić naczynia krwionośne i utrzymania zdrowia oczu. Limonenu może mieć właściwości przeciwnowotworowe. Potasu, również w soku z cytryny, ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania nerek i elektrolit, krytyczne dla funkcjonowania nerwów i mięśni. (Patrz Zasoby).

Lecznictwie

Sok z cytryny jest cierpki i może być używany do płukać gardło na ból gardła lub jako balsam na oparzenia słoneczne. Jest to również napój chłodzący dla gorączki.

O silnych właściwościach przeciwzapalnych, sok z cytryny jest zalecany do ostrego reumatyzmu.

Sok z cytryny neutralizuje narkotyczne zatrucia, i od dawna jest uznawana za jego wartości jako lekarstwo na kaca.

Rozważania

Sok nie jest tylko częścią leczniczy z cytryny. Na jednostkę masy, skórki owoców cytrusowych ma znacznie większe ilości fitochemiczne leczniczych niż soku. Skórki zawiera wyższe stężenie kwasu cytrynowego oraz związków aktywnych przeciw-rakowych niż w soku lub pulpy. W badaniu 2001, naukowcy Hakim i Harris stwierdził, że skórki pokazał duży potencjał znacznie zmniejszając ryzyko nie-czerniaka raka skóry.

Właściwości cholesterolu

Cholesterol jest woskowata substancja podobne do tłuszczu, który produkuje ludzkie ciało. To znajduje się w krwiobiegu i każdej komórki, a także niektórych środków spożywczych. Organizm potrzebuje cholesterolu do tworzenia zdrowych komórek i niektórych hormonów.

Właściwości ogólne

Ponieważ cholesterol jest niezdolny do rozpuszczania się w krwi, funkcja lipoprotein jako nośników, aby przesunąć go do wewnątrz i na zewnątrz komórek. Cholesterol zawiera niskiej gęstości i wysokiej gęstości, lipoprotein, triglicerydów i Lp (a) cholesterolu.

Lipoprotein o małej gęstości

Lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) są uważane złego cholesterolu. Nadmiar cholesterolu LDL może gromadzić się na ścianach tętnic, tworząc grubą płytkę, która produkuje hartowana, sztywnych, wąskich tętnic (miażdżyca tętnic) i większe ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Lipoprotein o wysokiej gęstości

Lipoproteiny o wysokiej gęstości (LDL) cholesterolu jest uważana za dobrą. Podczas gdy wysokie poziomy pojawiają się w celu zapobiegania zatorów tętnic i chorób serca, niskie poziomy HDL wydają się powodować zatykanie tętnic i chorób serca.

Trójglicerydy

Wysoki poziom triglicerydów często pokrywa się z wysokim poziomem całkowitego cholesterolu, wysoki poziom LDL, niski poziom HDL, choroby serca i cukrzycę. Czynniki, które podnoszą poziom triglicerydów to nadmierne spożycie węglowodanów, nadmiernego picia alkoholu, otyłość i palenie.

Lp (a) w osoczu

Lp (a) jest genetycznym wariantem LDL podejrzewa się wspomaganie nagromadzenie substancji tłuszczowych wzdłuż ścian tętnic. Wysoka Lp (a) w surowicy zwiększa ryzyko przedwczesnego złogów tłuszczu podobny wewnątrz tętnic.

Właściwości Acai Berry

Właściwości Acai Berry


Wzmocniony przez adnotacje z guru zdrowia (i infomercials), małe jagody Acai w ciągu kilku lat wzrosła z niejasnych południowoamerykańskiej owoców do szeroko reklamowanego "pożywienie". Chociaż owoce zawierają wiele zdrowych właściwości, strzeżcie się przesadzone, niesprawdzonych zastrzeżeń dotyczących właściwości owocu lecznicze.

Identyfikacja

Acai jagody są małe, okrągłe, głęboko fioletowe owoce podobne do winogron, które rosną na palmę acai. Owoce są włóknistą, mniej soczyste niż winogron i zawierać pojedynczą dużą pestkę.

Geografia

Acai jagody rosną naturalnie w Centralnej i Południowej Ameryce, większość przeważnie w bagnistych terenach nizinnych jest północna Ameryka Południowa.

Formularze

Acai jagody zepsuć szybko i nie są szeroko rozpowszechnione w ich naturalnej postaci. Zamiast tego występują one głównie w postaci soków i suplementów odżywczych.

Żywienie

Jak większość owoców, jagody Acai jest zdrowe i jest pełen błonnika, zdrowych tłuszczów i przeciwutleniaczy, zgodnie z Mayo Clinic. Raport 2006 opublikowane przez US National Library of Medicine poinformował, że zdolności antyoksydacyjne jagód były wyższe niż jakikolwiek inny owoc lub warzywo przetestowane do tej pory.

Nieporozumień

Producenci produktów acai dokonać licznych roszczeń zwiększenie energii, struganie kilogramów, obniżenie poziomu cholesterolu i poprawy trawienia. Pomimo zdrowych właściwościach Berry, takie roszczenia pozostają niesprawdzone z powodu ograniczonej badań jagód, zgodnie z Mayo Clinic.

Właściwości ostrą papryką

Właściwości ostrą papryką


Istnieje wiele odmian ostrej papryki używanych urozmaicić dania z kuchni całego świata, w tym Meksyku, tajskiej, chińskiej, hiszpańskiej i kuchni Cajun.

Pochodzenie

Ostra papryka, owoce z rodzaju Capsicum, mają swoje korzenie w Ameryce Południowej, gdzie były używane przez rdzennych kultur przez wieki, zanim Europejczycy przybyli. Kolumb przyniósł gorące papryki do Europy w latach 1500 i rozprzestrzeniły się na całym świecie od tego czasu.

Skala ciepła

W Scoville środki wiatru jak pikantne papryki są, od Cherry papryki na 100-500 na niskim, łagodnym końcu skali aż do habaneros papryki i Scotch Bonnet na 300.000 500.000 na wysokiej klasy.

Kapsaicyna

Kapsaicyna jest związek w ostrej papryki sprawia, że ​​ich smak pikantny. Cząsteczka ta wiąże się do receptorów bólowych w języku. Tłuszcze i oleje mogą złagodzić ognisty efekt, dlatego mleko spożywcze można oswoić pikanterii.

Żywienie

Ostra papryka zawierają wiele witamin i minerałów, które są niezbędne dla zdrowia, w tym wysoki poziom witaminy C, witamina B-6, witaminy K, potasu, magnezu, kwasu foliowego, choliny i żelaza.

Korzyści zdrowotne

Ostra papryka zostały powiązane z wielu korzyści zdrowotnych, w tym o właściwościach przeciwbakteryjnych, zabijania komórek nowotworowych w doświadczeniach laboratoryjnych i ograniczenia cukrzycy i chorób układu krążenia.

Właściwości i efekty Royal Jelly

Właściwości i efekty Royal Jelly


Mleczko pszczele jest substancją wydzielaną przez pszczoły stosowanych do karmienia larw, gdy gałąź potrzebuje nowej królowej. Dieta z mleczkiem pszczelim przyczynia się do płodności królowej pszczoły tak, aby mogła wypełnić ula, a także do jej długowieczności, pozwalając jej żyć około 10 razy dłużej niż inne pszczoły. Mleczko pszczele pojawia się również w wielu suplementów diety i produktów, z producentami, twierdząc, że korzyści pszczoły królowej również przekłada się na ludzi. Natomiast mleczko pszczele zawiera pewne istotne składniki odżywcze, wiele roszczenia firmie są przesadzone i nie poparte ważnego badania.

Skład

Mleczko pszczele jest ponad 60 procent wody w kompozycji, według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Sao Paolo. To około 20 procent węglowodanów i około 13 procent białka. Lipidy nadrobić trochę więcej niż 3 procent składu Royal Jelly jest. O 1 procent mleczko pszczele jest popiół.

Własności fizyczne

Mleczko pszczele w czystej postaci, gdy wydzielana przez pszczoły robotnice, pojawia się jako syropu, mleczno-biała substancja, według australijskiego Therapeutic Goods Administration. To psuje element i wymaga natychmiastowego chłodzenia, gdy zebrany z uli. Producenci czasem dodać do miodu lub mleczka pszczelego wosku pszczelego do pomocy w jego zachowaniu.

Właściwości odżywcze

Podstawowe wartości odżywcze mleczko pszczele są witamina B6 i kwas pantotenowy. Zawiera także śladowe ilości minerałów, enzymów i witaminy C. W przeciwieństwie do twierdzeń niektórych królewskich producentów galaretki produktów, nie zawiera innych witamin, takich jak A, D, E lub K.

Korzystne efekty

Wysoka zawartość witaminy B6 i kwasu pantotenowego zrobić to pożywny jako żywność, chociaż te składniki są łatwo dostępne w wielu innych produktów, które nie prowadzą do wysokich kosztów niektórych królewskich suplementów galaretki, według Langone Medical Center New York University. Mleczko pszczele również wykazały właściwości przeciwbakteryjne, ale te, które nie zostały dotychczas okazały się przełożyć na antybiotyki możliwości po konsumpcji. Kilka produktów do pielęgnacji skóry zawierają również mleczko pszczele.

Rzekome efekty

Wiele właściwości leczniczych zadeklarowanych przez producentów produktów królewskich galaretki pozostają niesprawdzone przez rzetelnych badań. Niektóre badania, takie jak badanie 1995 roku przez J. Vittek na Wydziale New York Medical College of Medicine, potwierdziły, że spożywanie mleczko pszczele może pomóc obniżyć poziom cholesterolu, ale wiele z tych badań nie trzyma się pod nowoczesnymi standardami, według Langone Medical Centrum. Nie ma również znaczące badania wykonać kopię zapasową roszczeń że mleczko pszczele pomaga złagodzić objawy menopauzy. Twierdzi, że to może zmniejszenie się guzów złośliwych, niższe ciśnienie krwi i zapobiegać osteoporozie również nie są poparte badaniami naukowymi.

Wpływ niebezpiecznych

Chociaż jest zazwyczaj nieszkodliwe, mleczko pszczele mogą stanowić zagrożenie dla niektórych osób po spożyciu. W szczególności osoby, które są uczulone na jad pszczół i produktów pszczelich może mieć poważne i potencjalnie śmiertelną reakcję na produkt. Inne reakcje alergiczne zawiera astmy i krwawieniem w jelicie według Langone Medical Center. Badanie 2006 CASE przez NJ Lee i JD Fermo w South Carolina College of Pharmacy również wskazał, że mleczko pszczele może związek skutków niektórych krzepnięcie krwi, powodując krwawienie wewnętrzne.

Jakie są właściwości lipidów?

Jakie są właściwości lipidów?


Określenie "lipidy" określa związki, takie jak tłuszcze, woski, fosfolipidy, oleje i inne podobne związki. Lipidy posiadają podobne właściwości, ponieważ wszystkie cząsteczki są wykonane z tych samych elementów o podobnych strukturach chemicznych, ale struktury i właściwości różnią się nieznacznie.

Właściwości chemiczne

Lipidy są hydrofobowe, to znaczy odpychają się one wody ani nie rozpuszczają się w wodzie. Ogon wszystkich cząsteczek lipidowych jest hydrofobowe, podczas gdy głowica niektórych cząsteczek lipidowych, takich jak fosfolipidy i kwasy tłuszczowe, jest hydrofilowy lub woda kochający. Ponieważ te tłuszcze mają dwa przeciwległe końce o różnej biegunowości, są niepolarne, a woda jest polarna. Wyjaśnia to dlaczego, gdy olej lub tłuszcz dodaje się do wody, to nie miesza się i można wyraźnie zobaczyć różne rozwiązania.

Energii

Wiele rodzajów lipidów, takie jak oleje, tłuszcze nasycone i inni, znajdują się w pokarmach. Każdy gram spożywane zapewnia dziewięć kalorii energii dla organizmu ludzkiego. Spożyciu więcej lipidów niż wymagane przez organizm, szczególnie nasycone i uwodornione tłuszcze, może spowodować odkładanie tłuszczu i prowadzi do problemów zdrowotnych, takich jak wysoki poziom cholesterolu.

Związki organiczne

Wszystkie tłuszcze są związki organiczne, co oznacza, że ​​wszystkie one zawierają węgiel w ich składu chemicznego. Struktura i chemiczne wiązanie z atomami węgla, różni się między różnymi typami cząsteczek lipidowych, który umożliwia każdemu Lipid nieco różne właściwości. Na przykład, tłuszcze, które mają wiele wiązań wodorowych, zwane uwodornione tłuszcze, są często w postaci stałej w temperaturze pokojowej, przy czym tłuszcze o większej liczbie podwójnych wiązań pomiędzy atomami węgla i mniej wiązań wodorowych jest często ciekły w temperaturze pokojowej.

Leczniczych właściwości lecznicze od Chia Seed

Leczniczych właściwości lecznicze od Chia Seed


Rośliny chia jest dobrze znane odmiany Salvia hispanica. Nasiona są bogate w omega-3 kwasy, przeciwutleniacze, błonnika, białka i składników mineralnych i mogą być spożywane na surowo lub gotowane. Jego składniki odżywcze dają nasion swoje właściwości lecznicze. W "The Magic of Chia: Odrodzenia Ancient Wonder Food", twierdzi James Scheer nasion chia jest "jednym z najbardziej odżywczych, energii oddania, wytrzymałość-utrzymanie żywności kiedykolwiek odkryto".

Historia

Według "The Magic of Chia: Odrodzenia Ancient Wonder Food", Azteków, Majów i Indian wyceniane nasion chia ze swoich właściwości leczniczych wieków temu i używany do zapobiegania i zarządzania wielu dolegliwości fizycznych. W leczeniu przeziębienia i bólu gardła, Indianie namoczone nasiona chia w wodzie przez noc, a następnie pili powstałego produktu. Użyli wciśnięty z nasion ukoić podrażnioną skórę olej i było wspólne dla kobiet jeść dodatkowe nasiona chia w celu złagodzenia napięcia przedmiesiączkowego i porodu. Dziś naukowcy przypisują właściwości lecznicze Chia siewnego do jego bogactwa w niezbędne składniki odżywcze.

Obniżyć poziom cholesterolu

1 uncja porcja suszonych nasion Chia zawiera 137 kalorii, 9 g tłuszczu, 4 g białka i 12 g węglowodanów, z czego 11g to jest błonnik pokarmowy. Zawartość tłuszczu jest głównie serca zdrowych wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które zawierają niezbędne tłuszcze, takie jak kwasy omega-3 i omega-6. Organizm nie może produkować te tłuszcze się i muszą zostać pobrane z diety. Wielonienasycone tłuszcze z nasion Chia może pomóc obniżyć poziom cholesterolu we krwi i zachować zdrowie zdrowy, według American Heart Association.

Choroby serca

University of Maryland Medical Center (UMMC) przypomina, że ​​spożywanie diety o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych, ale bogate w jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (w tym omega-3 kwasów tłuszczowych), jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania chorobom serca. Kwasy tłuszczowe omega-3, kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) pomaga zredukować czynniki ryzyka chorób serca. Ponadto UMMC donosi, że badania populacyjne wskazują, że spożywanie odpowiedniej ilości kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe mogą pomóc w ochronie przed udarem.

Korzyści mózgu

DHA omega-3 kwasów tłuszczowych jest głównym elementem konstrukcyjnym istoty szarej mózgu, a zatem odgrywają ważną rolę. Scheer, że DHA może pomóc chronić komórki mózgowe przed wolnymi rodnikami (środków tworzących raka). To także stymuluje układ odpornościowy i pomaga utrzymać mózg funkcjonuje normalnie. Ponadto, DHA może pomóc chronić mózg przed chorobą Alzheimera.

Jak opisać właściwości fizyczne zasadowości w wodzie

Jak opisać właściwości fizyczne zasadowości w wodzie


Zbyt dużo zasadowość w wodzie może być tak samo szkodliwe jak zbyt małej zasadowości w tej samej części wód. To nie ma znaczenia, jeśli pływanie w wodzie, pijąc go lub jeśli jest stosowany w akwarium, testowanie zasadowość jest konieczne dla utrzymania życia. Alkalicznych odpowiedzialnych za neutralizację kwasów, które mogą się znajdować w wodzie, jak również pewne naturalne minerały i metale, które są również w wodzie. Choć nie można powiedzieć, czy woda jest kwaśna lub alkaliczna, patrząc na niego, można zbadać warunki wody lub go przetestować, aby określić jego zasadowość.

Instrukcje

1 Identyfikacja wszelkich wzrost roślin lub glonów, które można zobaczyć w wodzie. Gdy zbiornik wodny jest bardzo alkaliczna, zasadowość hamuje wzrost niektórych bakterii, co powoduje wzrost roślin glonów i innych.

Zakup 2 paski testowe z lokalnego sklepu komputerowego w celu określenia właściwości fizycznych wody alkalicznej. Pobierz próbkę wody i umieścić w nim pasek pH. Im bliżej ciemniejszy fioletowy wody lub taśmy obrotów, w zależności od przetestować zakupiony, wyższy poziom wody w alkaliczności. Związki chemiczne w wodzie są aktywowane z pasków testowych, które pokazują stopień kwasowości i zasadowości.

3 Opisz zapach wody. Woda, która jest silnie kwasowa będzie najprawdopodobniej pewnych zapachów. Na przykład, akwaria dla ryb, w których ryby mogą być uwolnione dużo odpadów, które zawierają amoniak (zapach), można, powodując wzrost stężenia kwasu. Od alkalicznych neutralizują substancje chemiczne w wodzie, Twój próbka testowa może być opisana jako wyraźnie bezwonny.

Właściwości przeciwutleniające przypraw

Właściwości przeciwutleniające przypraw


Niektóre antyoksydanty odgrywają ważną rolę w zwalczaniu chorób serca. Są one najczęściej występuje w owocach i warzywach. Jednakże, przyprawy zawierać przeciwutleniacze. USDA ceny właściwości przeciwutleniające przypraw podstawie Oxygen Radical Absorption Capacity jedzenie jest. Zalecają dzienne spożycie od 1000 do 5000 ORACs. Jednak związek między łącznej wartości ORAC i zdrowia ludzkiego nie jest w pełni zrozumiałe.

Goździki

Wszystkich przypraw, mielone goździki ma najwyższą ORAC na 100 g, 314446 mikromole ekwiwalentu Troloks. Pierwiastki śladowe są jednostką miary opracowany do badania witaminy E. gram goździków jest o 2/3 łyżeczki., Co sprawia, że ​​na około 4716 ORACs na łyżeczkę. Aby znaleźć ORAC goździków ziemi w przepisie, należy pomnożyć tę liczbę przez wymogami przepis jest. Następnie podzielić przez liczbę porcji znaleźć ORAC ząbki w jednym naczyniu. Na przykład, wiele przepisów Pumpkin Pie zadzwonić do 1/4 łyżeczki. goździki gruntowych. Zakładając 8 plasterków na ciasto, ząbki przyczyniają 1179 ORACs na ciasto i 147 ORACs na plasterek.

Cynamon

Ulubione desery i przyprawionych napojów, cynamon posiada ORAC 267536 na 100 g. Cynamon ma masę około 1-1 / 2 g na 1 łyżeczka., A zatem ORAC 4013 na łyżeczkę.

Oregano

Suszone oregano ma ORAC 200219 umol Troloks równoważnika na 100 g. Około 1 g wynosi około pół łyżki. Większość przepisy wymagają mniej niż łyżka, co sprawia, że ​​jest ORAC 4004. Oregano jest popularny w marynat do kurczaka i ryby.

Parter Kurkuma

Z ORAC 159277 100 g, właściwości przeciwutleniające tumeric nie są widoczne, jak w innych potraw. Mimo to, ma ORAC 1062 za 1 łyżeczka .. Według raportu BBC, kurkumy może spowolnić zwyrodnienie nerwowych związanych z chorobą Alzheimera.