adcov.com

struniak kości krzyżowej

Kości krzyżowej Spurs & Nerve Pain

Kości krzyżowej Spurs & Nerve Pain


Kości krzyżowej znajduje się u podstawy kręgosłupa. Ostrogi kostne mogą powstawać na dowolnej kości, ale są szczególnie częste w plecy. Te wzrosty mogą powodować ból u niektórych osób.

Kości i nerwów Ból Spurs

Podczas gdy wiele ostrogi kostne nie powodują żadnych objawów, mogą nacisnąć na nerwy wokół kości krzyżowej i inne części kręgosłupa. Ta kompresja prowadzi do bolesnych doznań.

Objawy

Jeśli sakralne ostrogi kości naciskają na pobliskie nerwy, mogą wystąpić bóle rąk i nóg, drętwienie, mrowienie i osłabienie. W najcięższych przypadkach, funkcje jelit i pęcherza się pogarsza.

Self-care

Powstrzymanie się od działań lub modyfikacji pogarszające ból. Pobierz odpowiedni odpoczynek zachęcić gojenie. Over-the-counter leki przeciwzapalne zawierające kwas acetylosalicylowy, ibuprofen czy naproksen może przynieść ulgę.

Leki na receptę

Dla bardziej silny ból, lekarz może przepisać leki zwiotczające mięśnie i daje kortykosteroidów zastrzyki.

Physical Therapy

Fizjoterapeuta może pokazać ćwiczenia, które poprawiają siłę i elastyczność plecach. Typowe sesje zeszłym jednego do dwóch tygodni, a terapeuta często daje rutynowe startowej do naśladowania, jak również.

Chirurgia

Gdy leczenie zachowawcze nie, może wymagać interwencji chirurgicznej, szczególnie jeśli cierpią z powodu poważnych powikłań, takich jak utrata zdolności motorycznych. Operacja usuwa ostrogi, która łagodzi kompresji nerwów.

Korzyści wynikające z terapii czaszkowo-krzyżowej

Korzyści wynikające z terapii czaszkowo-krzyżowej

Terapii czaszkowo-krzyżowej używa bardzo lekki dotyk i skupia się na szyi tylnej i sacrum. W sesji czaszkowo-krzyżowa masaż terapeuta ma na celu przywrócenie prawidłowego przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego poprzez manipulowanie podstawy czaszki i kości ogonowej. Ta światło pracy ma na celu pokonać wszelkie problemy neurologiczne, zmysłowe lub silnika w odbiorcy.

Ukojenia

Lekkie dotknięcie stosowane podczas sesji masażu czaszkowo-krzyżowa jest bardzo relaksujące. Jako odbiorca leży twarzy na stole do masażu, terapeuta slajdy ręce pod szyję i sacrum. Masaż nie jest bardzo aktywny-terapeuta pozostawia jego ręce w jednym miejscu przez dłuższy czas. Daje to klient szansę na relaks i wyeliminować stres.

Zmniejszenie bólu

Studium 2007, opublikowane w International Journal of uzdrowienie i troska znaleźć terapia czaszkowo-krzyżowa ma pozytywny wpływ na warunki bolesne. Grupa starszych osób biorących udział w badaniu zmniejszone ich uzależnienia od leków przeciwbólowych po regularne sesje czaszkowo-krzyżowej. Terapeutów, przeprowadzenie badania wykazały, że ich klientów na zwiększenie ich uczestnictwa w innych działań rehabilitacyjnych z tego bólu.

Poprawa nastroju

Masaż dzisiaj znalazłem, że masaż czaszkowo-krzyżowej może pomóc poprawić ogólny nastrój odbiorcy. Relaks i uzdrawiający dotyk terapii można zostawić klienta uczucie kondycję i udzielam pozytywne perspektywy. Masaż dzisiaj widziałem pozytywne skutki związane z nastroju u pacjentów ciężko rannych, którzy czaszkowo-krzyżowej uwzględnić ich program naprawczy.

Terapia czaszkowo-krzyżowa dla zaburzeń uczenia się

Terapia czaszkowo to alternatywna metoda leczenia wielu stanów, takich jak ból głowy; pleców, szyi i ból zęba; nerwowość i nadpobudliwość. Powszechnie praktykowane przez masażystów, kręgarzy, praktyków terapii fizycznej, a nawet niektórych lekarzy dentystów. Zwolennicy terapii czaszkowo-krzyżowej uwierzyć, że korzyści z leczenia może mieć wpływ na wiele innych dziedzin życia pacjenta, w tym zaburzeń w uczeniu się.

Co to jest

Techniki stosowane w terapii czaszkowo-krzyżowej zostały opracowane w 1930 roku przez William Sutherland. Uważał, że nasze mózgi wytwarzają impuls, który generuje przepływ czaszki płynu mózgowo-rdzeniowego. Nasze ciała zależy od tego przepływu w celu utrzymania równowagi, szczególnie mięśni i nerwów wokół głowy, szyi i pleców. Zakłócony lub niesymetryczne przepływu może być winę za problemy w tych obszarach oraz z ogólnego stanu zdrowia.

Specjaliści w terapii czaszkowo-krzyżowej są w stanie wyczuć impulsy a następnie je naprawić. Zrównoważenie przepływu czaszki łagodzi napięcie, ból i warunki nerwowe, co może prowadzić do zaburzeń nadpobudliwość i / lub uczących się, takich jak ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej). Łagodzeniu niepokoju objawy tych schorzeń pomaga studentom skupić i efektywniej się uczyć.

Jak to działa?

Podczas sesji terapii czaszkowo-krzyżowej, lekarz umieszcza jej palców po czole pacjenta wzdłuż kości czołowe powyżej orbit oczy. Jest ona wtedy w stanie wyczuć rytm impuls wewnątrz czaszki. Używając tylko niewielką ilość presji, ona naciska na kości przy użyciu własnego rytmu. Organizatorzy wierzą, że czaszkowo-krzyżowa jej ruchy są w stanie manipulować kości czaszki. Natychmiast po tym krótkim, procedurą nieinwazyjną, pacjent powinien być bezbolesne, w stanie relaksu. Uczniowie z zaburzeniami uczenia się powinna być w stanie skoncentrować się na lekcji bez przerwy od ich niepokój lub nadpobudliwość.

Ważność medyczny

Nie było akredytowanych badań naukowych, które okazały się do twierdzeń przez lekarzy terapii czaszkowo-krzyżowej. Jedno z badań, przeprowadzonych przez Rogers, Witt, et al., Na Stany Zjednoczone Air Force Academy Cadet Physical Therapy Clinic, została opublikowana przez Journal of American Physical Therapy Association w listopadzie 1998 roku Naukowcy próbowali zmierzyć impulsy w mózgu oraz stopy i uwagi, gdy szybkość tych impulsów zmianie w trakcie leczenia. Wyniki znaleziono żadnego związku w pulsacji i nie udowodnienia twierdzeń przez CranioSacral zwolenników terapii.

Terapia czaszkowo-krzyżowa dla ADHD

Rodzice dzieci z ADHD często szukają różnych możliwości leczenia, aby pomóc ich dzieciom zarządzać tego warunku. Podczas gdy kilka leków dostępnych w leczeniu ADHD, niektórzy rodzice mogą niechętnie lekarstwami dzieci w młodym wieku. Dla tych rodziców, alternatywne metody leczenia mogą być odpowiedź. Terapia czaszkowo-krzyżowa jest metodą leczenia ADHD i innych chorób, które wykorzystuje delikatny masaż w leczeniu różnych problemów zdrowotnych związanych z funkcjami mózgu.

Terapia czaszkowo-krzyżowa Co to jest?

Terapia czaszkowo opiera się na założeniu, że układ czaszkowo w organizmie może czasami równowagi, co powoduje problemy związane z funkcjonowaniem mózgu. Według założyciela Terapia czaszkowo-krzyżowa jest dr John Upledger system czaszkowo "składa się z membrany i cieczy, które otaczają i chronią mózg i rdzeń kręgowy" (massagetoday.com). Terapia czaszkowo dąży do przywrócenia równowagi tego systemu, w celu poprawienia przepływu płynu w obrębie mózgu.

Jak to działa?

Według Upledger, brak równowagi w systemie czaszkowo-krzyżowej może spowodować presję na czaszki i kręgosłupa, co prowadzi do problemów zdrowotnych, w tym miriady "zatorów komórek, toksyczność wewnątrzczaszkowe, zaburzenia ciśnienia na komórki oraz obniżenia przepływu krwi do mózgu" (massagetoday.com) , Może to prowadzić do komórki stają się nadpobudliwe, powodując objawy ADHD. Poprzez zwolnienie tego ciśnienia przez serię łagodnych technik dotyku masażu, terapia czaszkowo podnosi do leczenia ADHD u pacjentów, których stan spowodowany przez brak równowagi w układzie czaszkowo-krzyżowej.

Pochwały i krytyka

Upledger przeszkoliła ponad 50.000 terapeutów z całego świata w ciągu 24 lat, odkąd po raz pierwszy otworzył instytut (washingtonpost.com). Bardzo niewiele badań naukowych istnieje udowodnić swoje teorie, ale Upledger opiera się raczej na pozytywnych reakcjach swoich pacjentów. Z pewnością wielu pacjentów i terapeutów zgłaszali dobre wyniki za pomocą tego zabiegu, ale ma jego przeciwników.
Badanie z 1999 roku przez British Columbia Biura Oceny Technologii Medycznych znaleziono "niewystarczające dowody na poparcie skuteczności terapii czaszkowo-krzyżowej" i emerytowany psycholog, który prowadzi stronę internetową QuackWatch mówi, że wierzenia Upledger i jego zwolennicy są "dziwne" i " dziwaczny "(washingtonpost.com).
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest pobożny zwolenników, którzy twierdzą, że doświadczyli korzyści lecznicze dla siebie. Lekkie dotykowe techniki masażu wykorzystywane przez tych lekarzy może być trudno uznane niebezpieczne, więc każdy zainteresowany w terapii czaszkowo-krzyżowej może spróbować bez obaw.

Co powoduje, że Krzyż Modality w synestezja?

Co powoduje, że Krzyż Modality w synestezja?


Większość ludzi widzieć kolory i słyszeć dźwięki i muzykę. Osoby o synestezji stan jednak doświadczyć przekrój przewodów ich percepcji zmysłowych, które mogą doprowadzić ich słuchać muzyki w kolorze lub zobaczyć muzyka dźwięk produkuje. Synestezja jest to jest rzadkie i złożony stan neurologiczny.

Cross-Modalność

Modalność to termin, który medycyna wykorzystuje dla zmysłów. Sposoby są słysząc, widząc, degustacja i wzruszające. Cross-modalność jest termin używany przez nauki medyczne, aby opisać, jak zmysły osoby z synestezja się niedopasowane od sposobu ich postrzegania normalnie. Zamiast słysząc dźwięk, osoba z kolorowym-słuchowe synestezja zobaczą dźwięk jako konkretnego koloru. Różne kombinacje poprzecznych sposobów opisania sensoryczne wrażenia synesthetic osoby.

Idiopatyczne Synestezja

Ludzie, którzy mieli doświadczenie modalne krzyżowej tak długo jak mogą pamiętać nazywane są idiopatyczne synesthetics. Różne teorie wyjaśnić, co naturalne przyczyny są dla ludzi, którzy mają ten rozwojową formę synethesia. Jedna z teorii sugeruje, że cross-modalność jest wynikiem genetyki. Inna teoria sugeruje, że cross-modalność jest naturalny stan psychiczny w rozwoju mózgu, rozwój dziecka i że niektórzy ludzie nie rosną z tego jak większość innych ludzi zrobić. Jedna z teorii sugeruje, że każdy jest cross-modal synesthetic ale świadomi.

Nonidiopathic Synestezja

Stan mieszany-czuciowa może być indukowana przez czynniki zewnętrzne i pozostawić osobie synestezja. Jedną z przyczyn zewnętrznie indukowanego przekroju odmiany są efekty wysokiej gorączki o przedłużonym czasie. Innym przykładem nonidiopathic synestezja może wynikać z uszkodzenia mózgu, albo z urazie mózgu lub udar mózgu. Synestezja polekowe jest rzadkie, ale substancje halucynogenne zostały również wytwarzają synestezję w ludzi.

Mechanizm Expression

Jedna z teorii głosi, że neuropathways w mózgu linkujące systemu lymbic, która jest odpowiedzialna za emocje, do kory mózgowej, część mózgu odpowiedzialna za myślenie wyższego rzędu, są albo zerwane lub cross-przewodowy. Skany mózgu wykazały, że części mózgu związane z różnymi zmysłami nie świeci się na synesthetics inaczej niż oni dla osób standardowych wyobrażeń zmysłowych.

Terapia czaszkowo krzyżowa depresji

Oprócz biorąc leki na receptę, u niektórych pacjentów cierpiących na depresję również uczestniczyć w terapii czaszkowo-krzyżowej. Podczas tego zabiegu lekarz palpates kości czaszki i miednicy pacjenta do analizy wahań w płynie mózgowo-rdzeniowym i wyrównać ciało. Depresja jest jedną z wielu chorób, które mogą pomóc w terapii czaszkowo według Terapia czaszkowo-krzyżowa biodynamicznych Stowarzyszenie Ameryki Północnej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pacjenci czynienia z depresją użyć tej terapii w celu zwiększenia ich mózgu i układu nerwowego zdrowia.

Depresja jest także fizyczny

Według Michaela Morgan, a czaszkowo-krzyżowej terapeuta w Iowa, "ciasny układ membrana i nierównych kości czaszki może powodować zaburzenia fizyczne i / lub psychiczne." I odwrotnie, zgodnie z webmd.com badacze medyczne również wykazały, że obniżenie może powodować bóle mięśni i bóle u wielu pacjentów. Zasada terapii czaszkowo-krzyżowej jest to, że ciało i umysł są połączone, więc jeśli pacjent jest poddawany leczeniu, jego lub jej ciała jest wyrównywana - który wspomaga także równoważenia aktywności mózgu i emocji.

Terapia czaszkowo-krzyżowa w połączeniu z innymi metodami

Wielu lekarzy zachęcić szereg zabiegów za zarządzanie depresji, a nie tylko pigułkę receptę na co dzień. Terapia czaszkowo-krzyżowa często uzupełnia inne zabiegi, takie jak leki, medytacja, zdrowej diety, doradztwa i regularne ćwiczenia. Terapia czaszkowo-krzyżowa jest uważany medycyny alternatywnej i jest używany przez osteopatów, masażystów, ścieżka zdrowia, kręgarzy, fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych jako jeden ze składników całościowego leczenia.

Terapia czaszkowo-krzyżowa do zapobiegania depresji

Julian Cowan Hill, czaszkowo terapeuta w Anglii, zauważa, że ​​"terapia czaszkowo-krzyżowa pomaga nam przetworzyć nierozwiązane emocje, uwalniając nasze systemy tak, że czujemy się mniej przytłoczeni, znacznie spokojniejsze i na rzeczy." Niektórzy pacjenci, którzy wierzą, mogą być narażone na ryzyko wystąpienia depresji lub innych chorób psychicznych, lub które są narażone na dużo stresu, terapii czaszkowo-krzyżowej używać jako środek ochronny zdrowia. Wielu lekarzy uważają, że ten zabieg zwiększa odporność na choroby.

Jakie są przyczyny bólu stawów krzyżowo-biodrowych?

Jakie są przyczyny bólu stawów krzyżowo-biodrowych?


Wspólne krzyżowo-biodrowych jest skrzyżowanie między miednicy i dolnej kręgosłupa. Szkody, brak wyrównania, zmiany hormonalne i zapalenie może przyczynić się do bólu.

Struktura

Pięć niższe kręgi tworzą rdzeń w kształcie trójkąta sacrum. Ilium jest kości w kształcie łuku górnych miednicy. Chrząstka posiada sacrum i kości biodrowej razem w stawie krzyżowo-biodrowego (SI wspólnego).

Szkoda

Większość uraz stawu SI pochodzi wpływu na kości krzyżowej lub miednicy. Spada do tyłu lub na boki na twardą powierzchnię jest częstym źródłem szkody.

Brak wyrównania

SI wspólne przesunięcie występuje od wielu czynników. Nierówna długość nóg lub wytrzymałości mięśni nierównowagi w przeciwnych przegub może przesunąć SI z wyrównania. Powtarzające się ruchy z ćwiczeń, sportu, nawet jazdy może podkreślić połączenia.

Ciąża

Podczas ciąży hormony zrelaksować chrząstki i więzadeł miednicy, aby ułatwić przejście dziecka przez kanał rodny. Ta pobłażliwość oraz przyrost masy ciała może spowodować presję na stawu SI. W mniejszym stopniu, kobiety doświadczają tej samej zmiany hormonalne podczas menstruacji.

Zapalenie i Dieta

Chorób zapalnych, takich jak zapalenie stawów tworzyć bólem w każdym złączu. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest zwłaszcza stawu SI. Kwaśnych pokarmów, alkoholu i kofeiny może powodować stany zapalne w obrębie stawów.

Leczenie

Tradycyjne zachodnie metody leczenia bólu stawów SI to leki przeciwzapalne, fizykoterapia i chirurgii. Terapie alternatywne, takie jak osteopatia, akupunktura, chiropraktyka, Rolfing lub terapii jogi może przynieść ulgę. W tym żywności alkaliczne w dobrze zbilansowanej diety może zmniejszyć stan zapalny.

Jak zrobić 10-Step Terapia czaszkowo-krzyżowa Protokół w

Jak zrobić 10-Step Terapia czaszkowo-krzyżowa Protokół w


Protokół 10-krok w terapii czaszkowo-krzyżowej pomaga lekarze zapewniają, że 10 aspekty wellness są adresowane. Każdy krok leży obok jednej strony trójkąta wellness, które uwzględnia zdrowie strukturalne, emocjonalne i żywieniowe.

Instrukcje

Dziesięć Krok Protokół

1 Usuń zakłócenia nerwów. Korygowanie problemów strukturalnych sprawia, że ​​krew płynie swobodnie do wszystkich części ciała, wraz z impulsów nerwowych i tlenu. Wiele kręgarzy używać instrumentów lub ręcznej manipulacji w tej części protokołu 10 w terapii czaszkowo-krzyżowej krok.

2 Wyważyć Electromagnetics. Praktycy użyć prostego testu reakcji mięśni, aby wskazać, czy ciało doświadcza braku równowagi pól elektromagnetycznych. Wielobiegunowy jest narzędziem odbioru domu, że pacjenci mogą korzystać w celu ochrony ich pole elektromagnetyczne od zakłóceń.

3 Zresetuj nadnerczy. Możesz używać produktu o nazwie De-Stress Formula zresetować nadnercza. Stają się powiększone, gdy ciało jest pod wpływem stresu. Powiększone glads nadnerczy często towarzyszy skurczona grasicy gruczołów i węzłów chłonnych i niepokoju pokarmowego, takie jak podrażnienie i choroby wrzodowej.

4 Remont na odżywianie i narządów układu słabości. Poprzez badania laboratoryjne i badania reakcji mięśni, seria suplementów diety, ziół i diety przydatnych modyfikacji jest realizowany w celu przywrócenia narządy organizmu do stanu dobrego samopoczucia.

5 Usuń organizmów zakaźnych. Przez zastosowanie ziół i diety modyfikacji ciało uwalnia się od pasożytów, szkodliwe bakterie i przerostem drożdży.

6 Wymień enzymy i kwas solny. Enzymy występują we wszystkich naturalnych, warzywa, orzechy, jagody i owoce, ale nowoczesna dieta nie zapewnia nam wystarczającej ilości enzymów do trawienia pokarmów całkowicie. Wymiana tych enzymów i zapewnia dodatkową HCL (kwas solny) jest ważną częścią protokołu 10 etapów, ponieważ zapewnia, że ​​organizm zaczyna prawidłowo wyodrębnić składników odżywczych z pożywienia.

7 Ponownie zaszczepić florę jelit. Dobrych bakterii w jelitach, pomaga utrzymać je działa prawidłowo. Twój czaszkowo terapeuta może zalecić doustny suplement pro biotyczne, aby zapewnić, że protokół 10-stopniowy jest śledzony.

8 Usuń nieprawidłowe wzorce emocjonalne. Stres emocjonalny jest przechowywany w układzie nerwowym i mięśniach. Zwolnienie stres ma pozytywny wpływ na zdrowie.

9 przeprogramować organizm do alergii i wrażliwości. Używanie preparatów ziołowych, akupunktury, diety, modyfikacji i homeopatii można uniknąć negatywnych reakcji na alergeny, które mogą powodować problemy trawienne, trudności w myśleniu i zapamiętywaniem i przewlekłego bólu i zmęczenia. Badania alergii jest zwykle jednym z pierwszych rzeczy holistyczne lekarz robi.

10 Usuwanie toksyn i metali ciężkich z organizmu. Metali ciężkich akumulację coraz bardziej powszechne. Toksyczność metali ciężkich był obwiniany za autyzm, choroba Alzheimera, fibromialgii, syndrom chronicznego zmęczenia i całe mnóstwo innych problemów, jak również.

Wskazówki:

  • Bądź otwarty z lekarzem na temat nawet najbardziej przyziemne lub kłopotliwych objawów.
  • Zawsze niech twój lekarz wie o niezwykłych efektów ubocznych podczas terapii czaszkowo-krzyżowej zachodzą. Protokół 10-stopniowy jest zaprojektowana, aby przywrócić organizm do odnowy biologicznej.

Korzyści z terapii masaż czaszkowo-krzyżowa

Czaszkowo masa terapia jest łagodny dotyk na czaszce leczenie mające na celu uwolnienia napięcia w organizmie. Zwolennicy podać wiele korzyści są dostępne z tej terapii, co jest praktykowane przez niektórych kręgarzy, naturopatyczną lekarzy i masażystów, a także niektórych osteopatycznego lekarzy. Terapia czaszkowo-krzyżowa Masaż ma przywrócić równowagę systemu i pomóc organizmowi leczyć się.

Niejednoznaczne Badania

Naturalna Standard, organizacja produkcji naukowe opinie o medycynie alternatywnej, ustalił, że badania na masaż terapii czaszkowo-krzyżowej jest niejednoznaczny w najlepsze, a do tej pory, nie wykazuje żadnych realnych korzyści. Jedyne znaczące wyniki z niepotwierdzonych doniesień.

Pain Relief

Badania opublikowane w wydaniu ze stycznia 2007 roku The International Journal of Healing i opiekuńczy że CranioSacral pokazy masażu obiecują dla osób starszych w zmniejszaniu bólu i umożliwienie im pełnego uczestnictwa w terapii rehabilitacyjnej.

Układ nerwowy

Terapia czaszkowo-krzyżowa masażu rzekomo wzmocnić funkcję ośrodkowego układu nerwowego i złagodzić negatywne skutki stresu i traumy.

Zapalenie ucha środkowego

W swojej książce "Spontaniczna Healing", Andrew Weil, MD, stwierdza, że ​​czaszkowo masaż terapia jest bezpieczna i bardzo skuteczna na nawracające infekcje ucha środkowego u dzieci.

Dodatkowe korzyści

CranioSacral praktycy terapii stwierdzają również może łagodzić astmę, zaburzenia snu, bóle głowy, fibromyalgia migrane i zaburzenia lękowe.

Krzyż Ruchy boczne w przedszkolu

Krzyż Ruchy boczne w przedszkolu


Ruchy boczne krzyżowe są ważne dla rozwoju mózgu. Po prawej stronie mózgu steruje ruchem prawej strony ciała i odwrotnie do lewej strony. Przekraczania boczne wymagać aby obie strony mózgu do współpracy, rozwoju komunikacji pomiędzy dwoma płatami mózgu. Przedszkole często obejmują działania cross-ruchy boczne.

Rozwój mózgu

Ciało modzelowate jest struktura, która łączy prawej i lewej półkuli mózgu. Szlaki nerwowe podróży przez tej struktury, które umożliwiają komunikację na podróż tam iz powrotem. Przekraczania boczne stymulowania rozwoju ciała modzelowatego wymagając obie strony mózgu współpracować. Jest to ważne dla późniejszego rozwoju innych umiejętności, takich jak pisanie i czytanie, które wymagają systemu do przekroczenia linii środkowej wizualny również.

Ruch boczny krzyżowa

Linii środkowej ciała oddziela prawej i lewej połowy ciała. Ruch przekrój boczny występuje gdy część lewego boku korpus przemieszcza się w przestrzeni zajmowanej przez prawej stronie ciała, i vice versa. Przykładowo lewe ramię sięga w poprzek korpusu do prawego ramienia. Ruch cross-boczna obejmuje również jednoczesne przemieszczanie się po obu stronach ciała, w przeciwnych kierunkach. Crawling jest jednym z pierwszych ruchów bocznych krzyżowej do rozwoju.

Zajęcia w klasie

Dzieci w przedszkolu zwykle cieszyć ruch. Działania cross-boczne można łatwo zintegrować z programów nauczania dla tej grupy wiekowej. Rymuje gry takie jak "Pat-a-ciasto" zawierać przekrój poprzeczny ruch rąk. Utwory takie jak "The Itsy Bitsy Spider" zawierać wnioski, które wymagają ręce przenieść jednocześnie w przeciwnych kierunkach. Masz dzieci chodzić na równoważni lub wzdłuż kawałek taśmy na podłodze. Opracowanie tory przeszkód, które obejmują indeksowania przez tunel.

Strona główna Działania

Rodzice mogą ułatwić rozwój mózgu w domu przy użyciu cross-boczne wzorce ruchowe z dziećmi w przedszkolu wieku. Wybierz się na spacer - ręce i nogi poruszają się w przeciwnych kierunkach, jako część normalnego chodu. Zachęcaj dzieci do wspinania się na drzewa. Przeglądaj inne wyposażenie placów zabaw. Odtwórz znak i gonić zachęcić działa. Fingerpaint obiema rękami jednocześnie. Bury obiektów w piasek i mieć dzieci kopać dla nich.

Co to jest masaż czaszkowo-krzyżowa Terapia?

Masaż Terapia czaszkowo-krzyżowa jest holistyczną terapią, która obejmuje wykrywanie rytmu czaszki, która jest podobna do impulsu w naczyniach krwionośnych w organizmie. Masażysty następnie dokonuje regulacji ciśnienia za pomocą palców niewielkie równowagi płynu w głowy, szyi i pleców.

Historia

Nowoczesne czaszkowo masażu praktyki fizjologia zostały stworzone przez Osteopathic E. Upledger Jana specjalisty w 1970 roku.

Długość sesji

Masaż terapii czaszkowo-krzyżowej terminy zarezerwowane są powszechnie w sesjach 30- lub 60-minutowych.

Procedura

Masaż Terapia czaszkowo-krzyżowa jest przeprowadzana z klientem leży w ubraniu na stole do masażu.

Podczas sesji, czaszkowo masażysty wykryje brak równowagi lub zatorów w płynie mózgowo-rdzeniowym klienta. Masaż Terapeuta następnie zastosować lekki nacisk na klienta głowy, szyi i pleców, aby zrównoważyć poziom płynów i rytm czaszki.

Zastosowania

Masaż Terapia czaszkowo-krzyżowa służy do pomocy w leczeniu ludzi, którzy cierpią z powodu migreny, zapalenia stawów, alergie, ból pleców, ból szyi i problemów szczęki. Terapia ta może również wspierać stany głębokiego relaksu.

Ostrzeżenie

Według InteliHealth, ludzie, którzy odnieśli niedawno uraz głowy powinny powstrzymać się od odbioru CranioSacral masażu terapii.

Jak korzystać z terapii czaszkowo-krzyżowa dla autyzmu

Jak korzystać z terapii czaszkowo-krzyżowa dla autyzmu


Czaszkowo Therapy (CST) jest używana w leczeniu autyzmu, zmniejszając naprężenia działające na centralny układ nerwowy. Terapeuci używać touch do odblokowania części ciała, gdzie płyn mózgowo-rdzeniowy został uwięziony. Może być stosowany w monoterapii lub w terapii uzupełniających, i muszą być podawane przez przeszkolonych operatorów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z terapii czaszkowo-krzyżowej na autyzm.

Instrukcje

Terapia czaszkowo-krzyżowa używać leczyć autyzm

1 Kontakt przeszkoleni czaszkowo dostawca terapii, takich jak kręgarz, osteopatii lub fizjoterapeuta. Dostawcy stosują delikatny nacisk, aby pomóc zrównoważyć płynu mózgowo-rdzeniowego w całym organizmie, co może stworzyć uspokajająco i zmniejszyć objawy autyzmu, jak agresywne lub autodestrukcyjne zachowania. CST może być również stosowany w leczeniu zespołu Aspergera lub pomóc ludziom z Pervasive Developmental Disorder.

2 Przygotuj wydać około godzinę dla każdego leczenia, w którym usługodawca będzie dotykać szyi, szczęki i stopy, kości ogonowej.

3. wiedzieć, czego się spodziewać. Terapia czaszkowo-krzyżowa autyzmu nie można wyleczyć, ale niektórzy rodzice uważają, że ich dziecko jest bardziej zrelaksowany po zabiegu sprawia, że ​​bardziej spójne i kontakt wzrokowy. Wiele osób uważa, że ​​CST może wzmocnić układ odpornościowy w ogóle, poprawa umiejętności komunikacyjnych dzieci autystycznych, poprawy zachowania, kontroli impulsów i koncentracji i poprawy interakcji społecznych.

Terapia czaszkowo-krzyżowa łączyć zabiegi uzupełniające

4 Wyeliminować drożdży, glutenu i nabiału z diety dziecka. Wielu ludzi wierzy, że autyzm jest spowodowany alergią pokarmową, a także zanieczyszczeń i nadmiaru metali w organizmie, takich jak rtęć. Leki anty-grzybicze, zmiany diety i eliminacja metali w systemie może pomóc w procesie detoksykacji, które mogą wzmocnić układ odpornościowy i poprawy zdrowia.

5 Masaż dziecko na 15 minut przed snem. Badania wykazały, że dzieci z autyzmem masaż pomaga spać lepiej i poprawia koncentrację. Dzieci, które otrzymują masaż również mniej problemów behawioralnych i lepszej interakcji społecznych.

6 Udział w muzykoterapii. Muzyka ma uspokajający wpływ na dzieci z autyzmem, a może poprawić umiejętności językowe. Niektóre dzieci z autyzmem są w stanie śpiewać, zanim będą mogli mówić. Muzykoterapia zachęca również interakcji społecznych i udział grupy.

7 Wykorzystanie terapeutyczne ćwiczenia monitorowany przez fizjoterapeutów, aby budować siłę i poprawy postawy, równowagi i zdolności ruchowe.

Wskazówki:

  • Wiem, że terapia czaszkowo może być stosowany u niemowląt i małych dzieci, ponieważ ciśnienie wywierane przez praktyków jest niezwykle lekki.
  • Przed uczestniczy w terapii czaszkowo-krzyżowej, co zmiany w diecie, lub rozpoczęciem programu ćwiczeń należy skonsultować się z lekarzem dziecka.
  • Terapia czaszkowo-krzyżowa przed otrzymaniu skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Można uznać, terapia eksperymentalna i nie mogą być pokryte przez wszystkich planów ubezpieczeniowych.

Przykładowe pytania do egzaminu Certyfikacji czaszkowo-krzyżowa

Przykładowe pytania do egzaminu Certyfikacji czaszkowo-krzyżowa


Na przełomie 20 wieku, William Garner Sutherland reporter stał zafascynowany leczenia bólu w stosowaniu leku zalecanego przez dr Andrew Taylor Still, którzy pionierem samoleczenia dyscypliny osteopatii. Sutherland dostosowany umiejętności w osteopatii do nowej praktyki. Terapia czaszkowo-krzyżowa koncentruje się na głowy i szyi, uwalniając napięcie, które przyczynia się do bólów głowy, bóle pleców i inne zaburzenia. Dziś CranioSacral terapeuci pracują w Stanach Zjednoczonych. Specjaliści całość szkolenia w klasie, stosowana praktyka i egzamin certyfikujący krajowy.

Tło

CranioSacral terapeuci są zawarte w tej samej klasyfikacji regulacyjnej, jak i terapeutycznych masażystów specjalistów nadwozia. W tym celu, leczenie wymaga licensure na podstawie egzaminu certyfikującego. Oprócz pełnienia funkcji praktyce samodzielny, terapia czaszkowo może być ujęte jako opcji leczenia przez lekarzy, osteopatów, kręgarzy i innych podmiotów świadczących opiekę zdrowotną sojuszniczych w ramach swoich aktualnych licencji.

Ciało

Krajowa Rada Certyfikacja Masażu Leczniczego i Nadwozie jest regulacji ciała w terapii czaszkowo-krzyżowej w Stanach Zjednoczonych. Krajowy egzamin certyfikacyjny tej organizacji został w 1993 roku przez akredytowane Krajowej Komisji agencji certyfikującej, co wskazuje na egzamin jest prowadzona w ramach norm federalnych do zgodności i rzetelności. Egzaminowanych zakończenie tego samego egzaminu, czy szukacie terapii czaszkowo-krzyżowej dla certyfikacji, masażu lub innego sojuszniczego praktyce.

Przegląd egzamin

Egzamin NCBTMB nie obejmować jeden określony sposób leczenia. Zamiast tego, około 160 pytań wielokrotnego wyboru obejmuje cztery podstawowe obszary dyscypliny nadwozia, ważonych inaczej. Anatomia człowieka, fizjologia i Kinesiology stanowi 27 procent z egzaminu i zawiera pytania dotyczące praktyk zachodnich i nie-zachodnich. Patologia kliniczna Rozpoznanie różnych warunkach, wagę 20 procent, testuje umiejętności skarżącego o uznanie fizyczne lub emocjonalne stany, które mogą prowadzić do zaburzenia ciała. Masaże lecznicze i Nadwozie: Teoria, oceny i aplikacji, co stanowi 40 procent klasy, ocenia wiedzę z hands-on leczenia w obu zastosowaniach naukowych i praktycznych. Wreszcie, profesjonalne standardy, etyki i praktyki biznesowe, ważone na 12 procent, ocenia wiedzę skarżącej poufności klienta, podstawowe rachunkowości i ewidencji, między innymi umiejętności.

Przykładowe pytania

Każde pytanie na egzaminie NCBTMB ustawia się jedno pytanie do czterech odpowiedzi wielokrotnego wyboru. Edycja testu października 2004 zostało przedstawione w podręczniku organizacji i zaproponował kilka przykładowych pytań. "Na które z następujących warunków jest masaż przeciwwskazane?" To pytania patologii, która pozwala na wybór szczepu, zwichnięcia, krwiaki lub paraliż twarzy jako odpowiedzi. Pytanie anatomii, "Które mięśnie dołączyć do procesu kości kruczej ?," dołączył innych pytań związanych z jelita grubego, w zginaczy stawu biodrowego i kapilar limfatycznych. Zagadnienia dotyczące specyfikacji klienta zostały objęte takie pytania, jak: "Który z następujących dziedzin jest odpowiednie dla klienta, który żąda nieinwazyjną nadwozia?"

Inne Szczegóły

W roku 2011, 38 stanów USA stosowany certyfikat lub uznaje NCBTMB egzamin. Za egzamin, organ zarządzający wymaga co najmniej 500 godzin nauczania i uznanej wykazano opanowanie umiejętności wymaganych terapii czaszkowo-krzyżowej.

Jak używać Krzyża tablicach w badań jakościowych

Jak używać Krzyża tablicach w badań jakościowych

Badania jakościowe obejmuje obserwacje, które są kodowane w formacie numerycznym. Otwarte wywiady, studia przypadków, dzienniki, obserwacje, historycznych, pamiętniki i dyskusje są wszystkie przykłady badań jakościowych. Badań jakościowych jest używany podczas tworzenia teorii, które później mogą być badane z metod ilościowych. Przy analizie danych jakościowych, statystyków kategoryzacji i organizowanie danych w ramach jednego przedmiotu odpowiedzi lub różnych przedmiotów. Krzyżowej jest metoda organizowania danych do oceny relacji między różnych danych kategorii.

Instrukcje

• Zebrać dane. Zazwyczaj wiąże się to grupowanie wyrazów w kategorii oparty na koncepcji jest analizowana. Badacz może przeprowadziły serię wywiadów otwarte pytając doradców jakie czynniki przyczyniły się do wypalenia, na przykład. Hipotez badawczych może być, że depresja, uraz i lęk prowadzić do wypalenia zawodowego. Naukowiec przeczytać wywiad stenogramy, izolowanie słowa że czuł oznaczała depresji, uraz i niepokój.

• Wprowadź dane do programu oprogramowanie statystyczne, takie jak Microsoft Excel, Minitab, SAS lub SPSS wykonać krzyżowej wyników zebranych. Napis na białym tle przez naukowców jako ważne aby naukowiec będzie kolumny i poszczególnych tematów będzie wierszy. Naukowiec będzie liczyć ile razy każdy z przedmiotów używanych słów docelowych podczas rozmowy. Dane może wyglądać następująco: temat Sad zły 12 3 4 numer 1 2 3 4 5 2 kolumny będą obok siebie w arkuszu danych.

• Wybrać funkcję krzyżowej w program służący. Krzyżowej będzie organizować dane w znaczących kategoriach. Typowy krzyżowej może powiedzieć można, na przykład, ile razy ludzie używane słowa zły, stres i depresję, np.

• Szukać wzorców. Naukowiec użyć siatki krzyżowej szukać wzorców i relacje w danych. Jeśli przedmioty wydają się podobne słowa pytana nastrojowy, smutne i niebieski, na przykład, naukowiec może spekulować że te słowa są objawami depresji.

Rodzaje raka kręgosłupa

Dowiedzieć się, masz guza raka kręgosłupa jest straszne uczucie. Zbierając jak najwięcej informacji na temat nowotworów kręgosłupa jest to świetny sposób, aby kształcić się, aby dowiedzieć się rzeczywiste fakty, co kręgosłupa guzy są i jak działają. Wszystkie guzy nowotworowe kręgosłupa są klasyfikowane jako złośliwe lub łagodne, i dalej do pierwotnych i wtórnych nowotworów kręgosłupa. Istnieje kilka typów nowotworów, raka kręgosłupa, które pasują do tych numerów.

GCT lub guz gigant

Olbrzymi guz jest bardzo agresywny typ guza kręgosłupa. Jest to łagodny guz pierwotny i bardzo rzadkie. Występują one nieco częściej u kobiet w wieku od 20 do 40. Są one najczęściej występują w kości krzyżowej i może również rozprzestrzeniać się do części lędźwiowej kręgosłupa. Mogą rosnąć na tyle duże, aby włączyć się do kanału kręgowego i prasy do rdzenia kręgowego. Objawy mogą obejmować osłabienie i drętwienie oraz bóle stawów i pęcherza dysfunkcji.

Osteoblastoma

Osteoblastoma jest duży i dość rzadkie łagodne, że pierwotny guz kręgosłupa wpływa głównie mężczyźni wiek 20 do 30. Występuje najczęściej wpływa mężczyzn w późnych latach 20. Są one najczęściej znajduje się w tylnej powierzchni rdzenia i składa się z zaburzeń rozwoju kości i tkanki włóknistej. Objawy tego typu guz rdzenia kręgowego może obejmować osłabienie i drętwienie, a także czułości i ból.

Naczyniaka

Naczyniaki są łagodne guzy, nowotwory pierwotne. Pojawiają się one najczęściej w obszarach lędźwiowego i piersiowego kręgosłupa. Te typy nowotworów, mogą także mieć wpływ na mięśnie ciała. Wykazuje ona często u mężczyzn i kobiet w wieku od 30 do 50. Nie jest łatwo znaleźć jak to ma kilka objawów. To jest zwykle podczas badań dotyczących innych problemów. Guzy naczyniak często stosuje się poprzez odcięcie dopływu krwi do guza.

Struniak

Chordomas są nowotwory złośliwe, podstawowe. Są najczęstszym typem nowotworu złośliwego, podstawowego stwierdzono u dorosłych. Jest to najczęściej znaleźć się pojawiać u mężczyzn i kobiet w wieku od 30 do 70. struniak guzów kręgosłupa najczęściej znaleźć w obszarze kręgosłupa lędźwiowego, jak i sacrum. Guzy te są zazwyczaj bardzo duże i może rozprzestrzeniać się na to korzenie okolicznych nerwów.

Mięsaka Ewinga

Mięsaka Ewinga jest bardzo złośliwy, pierwotny rdzeń rak kości. Jest to najczęściej u dzieci w wieku od 10 do 20. To jest rzadko spotykane u mężczyzn i kobiet w wieku od ostatnich 30. Wpływa mężczyźni częściej niż kobiety. To jest najczęściej znaleźć w sacrum. To rzadko wpływa na obszar szyjny kręgosłupa. Objawy obejmują umiarkowanego do ciężkiego bólu pleców. Leczenie tego typu nowotworu obejmuje operację i promieniowania.

Jakie części ciała są kontrolowane przez sakralnej regionu?

Jakie części ciała są kontrolowane przez sakralnej regionu?


Region krzyżowego lub kość krzyżowa, znajduje się w tylnej części miednicy i składa się z pięciu krzyżowych, które są stopione ze sobą w dorosłego człowieka. Tworzy tylną ścianę miednicy i jest połączony z ogonowej przy jego dolnym końcu. Cztery pary otworów są umieszczone na jednej stronie, aby umożliwić przejście krzyżowej z krzyżowych nerwów. Niektóre gałęzie nerwów sakralnych wraz z niektórych lędźwiowych nerwy łączą się tworząc splot sakralny i nerwu kulszowego.

Splot krzyżowy

Krzyżowego splotu i nerw kulszowy zapewnić zarówno nerwów czuciowych i ruchowych dla części miednicy tyłu ud, dolna część nogi i stopy. Obszar pomiędzy ostatnim kręgów lędźwiowych i kości krzyżowej doznaje dużego naprężenia z uwagi na skręcanie i zginanie korpusu, które zawiasy w tym obszarze. To może spowodować przepuklinę dysku, co stawia nacisk na nerw, powodując silne bóle w niektórych obszarach kontrolowanych przez niego i jest powszechnie nazywany rwa kulszowa. Ludzie, którzy cierpią na osteoporozę lub z reumatoidalnym zapaleniem stawów są bardziej podatne na stres i zmęczenie złamań w kości, a tym samym do rwy kulszowej.

Funkcja odbytu

Kontrola mięśni odbytnicy dotkniętych sromowego nerwu, jeden z krzyżowych nerwów. Gdy odbyt otrzymuje sprawę odpadów z jelita grubego, to kompresuje go do stałej masy zwanej stołek. Po odbytnicy jest w gotowości do opróżniony wysyła sygnał do mózgu za pomocą receptorów krzyżowych. Gdy korpus jest gotowy do odprowadzania kału, wysyłany jest sygnał do zwieracza odbytu, który zazwyczaj występuje w postaci wtyczki. Mięśnie zwieracza są rozluźnione mięśnie odbytu i wymusić na stołek z organizmu. Gdy są problemy z nerwami sakralnych mogą powodować skoliozę lub hemoroidy.

Funkcja pęcherza

Sromowy nerwu kontroluje działanie pęcherza w taki sam sposób, jak w przypadku organów doodbytnicze. Pęcherz otrzymuje produkty przemiany materii z nerki za pomocą dwóch moczowody. Gdy pęcherz zapełni się rozdęcie stymuluje receptory rozciągających, które wysyłają sygnał do mózgu za pomocą krzyżowych nerwów. Moczu opuści pęcherza po drodze do cewki moczowej, który ma dwa zwieraczy, które są zwykle zamknięte w taki sam sposób, jak czyni zwieracz odbytu z odbytnicy. Gdy jest gotowy mózg wysyła sygnał poprzez sakralnych nerwy rozluźnić zwieracze, opróżnianie pęcherza.

Nerwoból sromowy

Nerw sromowy dostarcza również zarówno męskie i żeńskie narządy płciowe zewnętrzne i na kulminacji seksualnej jest trasa przez które uczucia orgazmu u obu płci są przekazywane do mózgu. Trudny poród, a nawet akt rowerem można skompresować ten nerw, dając przejściową utratę funkcji. Erekcja prącia jest również spowodowane przez somatyczną stymulacji nerwów krzyżowych i uszkodzenie lub ciśnienie na krzyżowym nerwu uważa się za jedną z możliwych przyczyn zaburzeń erekcji.

Ile Hamstring Mięśnie są w kolano?

Kiedy ktoś mówi, że on lub ona "wyciągnął ścięgno," może masz mgliste pojęcie o mięsień rozciągnięty jest zbyt daleko z tyłu nogi. Można przeoczyć kolano w ramach danego obszaru. Chyba że zostały przez kursów medycznych lub szkolenia sportowego, lub doznał kontuzji ścięgna udowego, trudno pamiętać, że tak naprawdę są trzy główne mięśnie, które stanowią ścięgno i podłącz go z tyłu kolana.

Mięśnie ścięgno

Zestaw ścięgna mięśni wiąże się z tyłu kości biodrowej, który biegnie od tylnej nogi się do boków obszaru kolana. Technicznie, mięśnie są połączone i część funkcjonalną grupą kolana. Trzy mięśnie, które tworzą grupę, są półbłoniasty, mięsień dwugłowy uda i semtendinosus mięśnie. Wszystkie trzy prace w tandemie, aby zapewnić efekt ściągania i tłumienia niezbędnych do pracy kolana.

Rzeczywisty punkt przyłączenia do kości krzyżowej jest w najniższym części struktury miednicy którym ścięgno grupę ścięgno łączącą się tzw guzowatości kości kulszowej. Mięśnie wtedy faktycznie zachodzą na siebie w X i przejść obok kolana do dolnej części nogi poniżej kolana w piszczeli. Tkanki trudne włókna (co trwa od szczepu pracy nóg w obu chodzenia i biegania) tworzy ścięgna mocujące na obu końcach.

Podstawową funkcją

Ścięgno mięśni dostarcza energii do napędzania nogę zgodnie z zaleceniami. Stanowią one grupę szybko skurcz mięśni, co oznacza, że ​​działa bardzo szybko i mocno, z bardzo niskim powtórzenia, aby rozpocząć. Grupa ścięgno posiada odpowiedzialności za spowolnienie lub tłumiące siłę nodze powraca do dołu do kolejnego kroku.

Funkcja wtórny

Zgięcie kolana przez mięśnie ścięgno stanowi drugorzędną funkcję do ruchu nóg - tłumienie efektu. Jeśli efekt ten nie występuje spowolnienie, moc noga lotu do przodu i uszkodzenie stawu kolanowego.

Wtórne funkcją zgięcia kolana występuje jako kolano zgina w górę, rozwija się i rozciąganie przedniej części mięśnia czworogłowego w kolei i przygotowuje go do wycofania. Pełna siła hamstring w ruchu wyciąga nogę do tyłu na biodrze do punktu, że mięsień czworogłowy jest w pełni zaangażowany w powrocie nogę do przodu.

Urazy ścięgno kolana

Urazy kolana obejmujące grupę ścięgna udowego zazwyczaj występują, ponieważ inny mięsień jest zepchnięta do nieuprawnionych. Gdy ciało musi dostosować do jednej poszkodowanej mięśni lub stawów w nodze, to zwykle kompensuje z innej grupy mięśni. Jeśli kostka lub noga cierpi tkliwość w danym obszarze, to nic dziwnego, że inne mięśnie doznają dodatkową obciążenie. Szczególnie podczas biegu lub szybkiego kierunku zmian, ścięgno zostanie w pełni rozciągnięty jak noga wraca do przodu i łatwo łza. Uzyskane wyniki życie w nagłej, niezdarny hamowania i kontroli prędkości, co może powodować skręcenia kolana.

Objawy szkody

Pierwotny uraz ścięgna podkolanowego nie będzie przejawiać się w kolano: Zazwyczaj czuć go w tył nogi, jak nagły, duży pop-gumowe taśmy. Jeśli kolano contorts w wyniku, przyczyną jest skręcenie więzadła stawu kolanowego lub rozciąganie nie tak podczas hamowania. Nawet jeśli kolano unika obrażeń, będzie podlegać kolejnym zahamowało zgięcia. Możliwość kolana do przodu staje się niemożliwe, ale załączone rozdartych mięśni ścięgno wywołać znaczny ból od rozciągania. Stopień bólu zależy od tego jak złe łza mięśni.

Odzyskiwanie mięśni multifidus

Mięśnie kręgosłupa odgrywają istotną rolę w stabilizacji tego korpusu, i pomagać w szeregu ruchów tułowiem jest. Urazy tych mięśni, w tym multifidus, może powodować bóle pleców i zrobić normalne ruchy niewygodne. Tylko lekarz może zdiagnozować konkretną szkodę multifidus. Zabiegi do kontuzjowanego mięśnia mogą obejmować sesje masażu, lód, i ćwiczenia.

Co to jest multifidus mięśni?

Według Sports Injury Clinic, multifidus to mięsień, który uruchamia się po plecach, aż z kości krzyżowej do podstawy czaszki. Ten cienki mięsień jest odpowiedzialny za przedłużenie kręgosłupa, przesuwając kręgosłupa w lewo lub w prawo, a rotacji kręgosłupa. Pomaga także stabilizacji liczne kości, które tworzą kręgosłup.

Rodzaje urazów

Multifidus może być zerwany lub napięte z wielu powodów, w tym sportowe szkody lub nadmierne zużycie. Według Sports Injury Clinic, uraz multifidus jest często związane z ból w dole pleców. Ból może wystąpić, gdy osoba z powodu urazu przenosi ją z boku na bok, pochyla się lub obraca jej kręgosłup. Od mięśni odgrywa rolę w stabilizacji pleców, słaby lub rannych multifidus może skutkować zwiększonym ryzykiem powstania szkody do tyłu.

Rodzaje odzysku

Jeśli czujesz ból, stosuje się lodu na powierzchni uszkodzonej i spróbować odpoczynku na tym terenie do czasu można mówić o wykształceniu medycznym. Po uzyskaniu diagnozy, może być przepisywany lek przeciwbólowy lub fizykoterapii rutynę. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe Przegląd Konsumentów przypomina, że ​​regularne ćwiczenia mogą być ważne do rehabilitacji mięśni i pomaga tym, że odgrywają istotną rolę stabilizacyjną.

Masaż dla multifidus

Multifidus spoczywa głęboko w rowek kręgosłupa. Ponieważ rzadko dotknął, głęboki masaż tkanek do tego mięśnia może być szczególnie miłe. Masaż leczniczy może także pomóc naprawić wszelkie napięcia mięśni w okolicy, i promować prawidłowy przepływ krwi do uszkodzonych tkanek. Masażysta użyje palcami kopać w rdzeniu rowka. Zaczynając od szyi, będzie śledzić swój kręgosłup do sacrum. Zazwyczaj skok będzie powtarzane wiele razy.

Ćwiczeń i fizykoterapii

Po ostrej fazie urazu jest ponad, można wykonywać ćwiczenia, które pomogą wzmocnić mięśnie. To pomoże mięśni spełniać swoją rolę stabilizującą i zapobiec dalszym szkodom. Wykonywania podstawowych procedur takich jak Pilates koncentrują się na tonowanie mięśni jak multifidus. Te schematy ćwiczeń wykorzystywać serię ruchów ciała i treningu oporowego w celu wzmocnienia rdzenia.

Aby pomóc mięśni leczyć prawidłowo, można rozważyć współpracę z fizjoterapeuta. Fizyczne sesje terapeutyczne mogą zawierać takie ćwiczenia, wraz z zakresu techniki ruchu i rozciągania mięśni, aby zachować zdrowie. Twój fizykoterapeuta nauczy Cię technik, które można wykorzystać w domu, aby pomóc mięśni leczyć prawidłowo.

Porozmawiaj z lekarzem

Jeśli występują bóle pleców, należy porozmawiać z lekarzem. Multifidus jest stosunkowo niewielka mięśni, a to jest prawie niemożliwe, aby zdiagnozować uraz do niego bez porady lekarza specjalistę. Ból pleców, jak te związane z uszkodzeniem multifidus może być spowodowane przez wiele mięśni w regionie i mogą być z bardziej poważnych stanów jak dyskopatii zaciśniętego lub nerwów. Lekarz pomoże Ci zawęzić miejscu uszkodzenia i ustalić najlepszy przebieg leczenia.

Masażu, aby pomóc złagodzić migreny

Masaż korzysta ciało na wiele sposobów. Masaż nie tylko pomaga złagodzić stres, ale także poprawia krążenie, łagodzi bóle porodowe u kobiet i pomaga złagodzić migreny i bóle głowy.

Rodzaje masażu

Istnieje wiele różnych technik masażu, które są skuteczne w cierpiących na migrenę. Te różne rodzaje masaży m.in. shiatsu - co jest rodzaj masażu akupresury - głęboki masaż tkanek, masaż czaszkowo-krzyżowa lub nerwowo-mięśniowej i refleksologii lub punkt ciśnienie masaże.

Masaż Shiatsu

Shiatsu jest również znany jako masaż akupresury i skupia się na umieszczeniu nacisk na plamy przetargowych i kluczowych punktów nacisku na ciało. Chociaż zaleca się, aby skorzystać z masażu shiatsu wykonaną przez specjalistę, do maksymalnych korzyści, można także wykonać tego typu masażu w domu. Obsada daje trzy proste kroki do wykonywania shiatsu w domu. Rozpocząć procedurę masażu shiatsu w centrum czole między brwiami, stosując napięcie do najczulszych punktów. Zacznij od czubka głowy i naciskać z twój palec środkowy i naciskając delikatnie na środku głowy. Naciskać podstawy czaszki tuż powyżej kręgosłupa z kciukiem i palcem środkowym. Możesz albo impuls ciśnienia lub wciśnij i przytrzymaj licząc do pięciu, zwalnia i powtórzyć.

Głęboki masaż tkanek

Głęboki masaż tkanek jest bardzo skuteczny na migrenę i bóle głowy cierpiących, którzy rozwijają swoje migreny z mięśni napiętych i nadczynność. Głęboki masaż tkanki powinny być wykonywane przez licencjonowanego masażysty. Podczas głębokiego masażu tkanek, masaż terapeuta będzie zwolnić napięcie mięśni za pomocą pogłębiający nacisk na relaks i poluzować te obszary.

Nerwowo-mięśniowe lub masaż czaszkowo-krzyżowa

Neuromuscular masa jest znana także jako terapia spustowego punktowej. Podobnie jak masaż shiatsu, który koncentruje się na punkty spustowe i ciśnienia, a następnie kładzie nacisk na tych miejscach, aby zwolnić i odpocząć kompresji nerwu nerwów w tych punktów spustowych.

Masaż czaszkowo-krzyżowa jest rowniez przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i masażu shiatsu, ale skupia się tylko na czaszki i skóry głowy. Można wykonać masaż typu czaszkowo-krzyżowej na siebie, w domu, masując się w prawo iw lewo w obu świątyń lub kołowym zamiatanie ruchu.

Refleksologii

W ostateczności możesz spróbować refleksologii. Refleksologię jest pogląd, że stopa jest podzielona na różne sekcje, które odpowiadają różne części ciała. Masując konkretną część stopy powinny poczuć ulgę w tym odpowiedniej części ciała. Refleksologia powinny być wykonywane przez uprawnionego specjalistę.

Masaż dla Migrena Relief

Migrenowe bóle głowy plaga około 20 procent populacji. Niektórzy ludzie cierpią na częste migreny, stan, który prowadzi do zakłóceń spać wzorów, procedur w rodzinie i pracy. Łagodne migreny stanowią uciążliwości, ale ciężkie migreny mogą być wyniszczające. Osoby cierpiące na ciężką migrenę ból głowy silny ból raportu, często towarzyszy nadwrażliwość na światło lub hałas i nudności.

Problemy z tradycyjnego leczenia

Tradycyjne leczenie migreny zwykle obejmuje ponad-the-counter i recepty leki przeciwbólowe. Istnieją dwa główne problemy z tradycyjnych metod.

Nadmierne stosowanie leków przeciwbólowych przez częste cierpiących na migrenę może prowadzić do skutków ubocznych. Najczęstsze działania niepożądane to uszkodzenie błony śluzowej żołądka, co prowadzi do choroby wrzodowej, a rozwój przewlekłych codziennych bólów głowy.

Drugim problemem jest to, że leki przeciwbólowe mogą stępić ból migrenowy, ale często nie w pełni złagodzić objawy.

Łącząc tradycyjne zabiegi z masażu może pomóc zmniejszyć objawy migreny. Regularne masaże terapia może nawet pomóc w zapobieganiu migreny początek.

Masaże migreny

Liczba różnych rodzajów masażu łagodzi napięcie mięśni w szyi i ramionach. Zmniejszenie tego napięcia pomaga cierpiących na migrenę lepiej spać, aw niektórych ludzi jest skuteczne w łagodzeniu bólu.

Głębokiego masażu tkanek jest jedną z opcji. W tym rodzaju masażu, terapeuta wykorzystuje głęboki nacisk palca, aby zmniejszyć napięcie w ciasnych mięśni. Poprzez skupienie się na szyi i ramion, terapeuta może pomóc złagodzić niektóre z bólu i ciśnienia związanego z migreną.

Masaż działa nerwowo-mięśniowego w celu zmniejszenia ciśnienia i szczelność wokół punktów spustowych (są podobne do punktów akupunktury) i nerwów. Ten rodzaj masażu używa bardziej umiarkowaną presję niż głęboki masaż tkanek.

Masaż czaszkowo-krzyżowa jest delikatny masaż skóry głowy i czaszki. Wstępne badania przeprowadzone przez Zakład Neurologii na Uniwersytecie Karoliny Północnej pokazują obietnicę czaszkowo-krzyżowej masażu jako skutecznego leczenia dla migreny.

Masaż energii

Oprócz tradycyjnych form masażu, cierpiących na migrenę może chcesz spróbować metod opartych na energii, takich jak masaż akupresury, refleksologii i reiki.

Akupresura pobudza te same punkty energetyczne wykorzystywane w akupunkturze za pomocą nacisku palca zamiast igieł. Założeniem jest, że te punkty rozwijać blokady energetyczne. Ciśnienie pomaga właściwie energia znów zaczynają przemieszczać, przynosząc ulgę.

Refleksologię dotyczy pobudzania punktów nacisku na podstawie nóg przynieść ulgę w bólu i zaburzenia w całym organizmie.

Praktykujący Reiki używa delikatnego dotknięcia stymulowanie przepływu energii i uzdrowienie w całym organizmie.

Metody te nie mają tak wiele badań wspieranie ich, ale są sobie bardzo delikatne i kojące. Różne osoby mają różne doświadczenia, więc może się okazać, że przynoszą znaczną ulgę.