adcov.com

staw krzyżowo biodrowy ból

Staw krzyżowo-biodrowy i ból kulszowy

Niewiele osób słyszało stawu krzyżowo-biodrowego, mimo że jest najsilniejszy, najbardziej funkcjonalnie ważne wspólne w całej strukturze człowieka. Wspiera ciężar całego górnego korpusu i rozprasza go na całym obszarze miednicy, tak jak amortyzator. Problemy z tego połączenia - szczególnie to, co jest znane jako dysfunkcji stawu krzyżowo-biodrowego - są często przyczyną bólu kulszowego.

Staw krzyżowo-biodrowy Położenie

U podstawy kręgosłupa i krzyżujących się z kości biodrowej jest dwukrotnie płaszczyznach Staw krzyżowo-biodrowy. To jest obciążonych stawów i ma zdrowy system więzadeł. Te dwa "zęby" mają złącze blokujące niesamowity projekt, który ogranicza ruch stawu krzyżowo-biodrowego.

Ból w dole pleców często wynika z zapalenia lub podrażnienia stawu krzyżowo-biodrowego. Jeżeli nie jest to odpowiednio leczenia, będzie stanowić zapalenie stawów. Wspólne pogorszenie i ostateczne załamanie się nie stanie z dnia na dzień. Często trwa latami, aż rozpoznanie tego problemu prowadzi do właściwej diagnozy i leczenia.

Staw krzyżowo-biodrowy Dysfunkcja

Staw krzyżowo-biodrowy zaburzenia prezentuje wyraźne objawy bólu i zapalenia, które otrzymują standard, run-of-the-mill, zabiegów terapeutycznych. Zastrzyki, leki, delikatne ćwiczenia lub fizjoterapia pomóc złagodzić objawy. Ale to rzadko się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej dla dalszego zbadania przyczyn leżących u podstaw.

Naukowcy ustalili, że zaburzenia równowagi mięśni jest przyczyną dysfunkcji stawu krzyżowo-biodrowego. Postawy występują niezgodności w wyniku tych mięśni nierównowagi. Stan przeradza wyłączenie stan zapalny i ból.

Bystry medycznego będzie podejrzewać zaangażowanie mięśni systemu. Z konieczności, chirurg może wykonać szczelne uwalnianie mięśni następuje terapia rehabilitacyjnych. Lekarze na ogół starają się unikać inwazyjnych procedur, więc operacja jest rzadkie.

Położenie nerwu kulszowego

Nerw kulszowy jest największym i najgrubszy nerw w ciele. Źródło nerwów w dolnej powrotem tam gdzie korzeni nerwowych rdzenia kiełkować, a następnie połączyć w jeden nerw. Ten duży nerve węże przez miednicy i wychodzi w górnej części każdej nogi. Następnie przechodzi do oddziału na wiele cieńszych nerwów, które odżywiają odczucia każdej kończyny dolnej.

Główną część formy nerwów kulszowych w miednicy, kręgosłupa, gdy korzenie nerwowe łączenia. Ból może być przyczyną jeśli korzeń nerwu łapie w strukturze rdzenia kostnej powyżej stawu krzyżowo-biodrowego. Struktura miednicy zawiera również wiele innych struktur: mięśni, ścięgien, więzadeł i kości. Zaangażowanie kości może szczypta jednego lub więcej korzeni nerwowych rdzenia.

Ból nerwu kulszowego

Zespół bólu piriformis jest wynikiem nerwu kulszowego przechodzącego przez strukturę piriformis mięśni przed opuszczeniem obszaru miednicy. U większości osób, sciatic nerve przechodzi za mięśnia piriformis i rozciąga się do nogi. Jednak inni nerwu kulszowego, które przechodzą przez mięsień gruszkowaty. Mięśni piriformis pułapki odwagi, która jest w porządku - do mięśni staje się podrażniona i ściska skurcz.

Niedokrwienie jest sytuacja, w której tkanki nerwowej cierpi pozbawienia tlenu. Niedostatek tlenu powoduje bolesne warunków powszechnie pleców i nóg. Nerw kulszowy tkanka jest szczególnie wrażliwe na brak tlenu od jego korzeni w dolnej części kręgosłupa do najniższego punktu tkanki nerwowej w nodze. Niedostatek tlenu kulszowego ból jest objawem choroby lub awarii konstrukcyjnej.

Staw krzyżowo-biodrowy Spełnia nerwu kulszowego

Ból Rwa kulszowa jest objawem. Seria testów medycznych będzie konieczne ustalenie dokładnego stanu, której jest objawem. Klasycznie, rwa kulszowa objawia się bólem krzyża lub pieczenie, mrowienie ból, który wzrasta wraz ze wzrostem ciśnienia.

Rentgenowskie, filmy obrazujące magnetyczne i badania krwi może pomóc określić, czy lekarze podstawowy problem polega na interakcji pomiędzy stawu krzyżowo-biodrowego i nerwu kulszowego. Nietypowe lub niesymetryczne struktury mięśni i skolioza to tylko dwie z kilku warunków, które mogą wymagać uwagi.

Jak poradzić sobie z bólem Staw krzyżowo-biodrowy

Jak poradzić sobie z bólem Staw krzyżowo-biodrowy


Ogólnie rzecz biorąc, Staw krzyżowo-biodrowy jest połączenie między kręgosłupa i biodra. Wspólne krzyżowo-biodrowych (zwany także SI wspólne) działa jak amortyzator i ma mały ruch. Uraz stawu, co może być spowodowane upadkiem, może spowodować długotrwałą ból w dole pleców. Poniższe wskazówki mogą pomóc w radzeniu sobie z bólem pleców. Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza.

Instrukcje

1 Spanie. Leżąc w łóżku może być najtrudniejszy czas dla kogoś, cierpi na bóle stawów krzyżowo-biodrowego. Nie mogą leżeć na ból boku i w większości przypadków nie może leżeć na plecach lub żołądka, ponieważ wzrasta od tyłu lub od pozycji żołądka może wysyłać ostry ból na ból stawu biodrowego. Aby spania nieco bardziej komfortowe, dodać kilka centymetrów pianki do łóżka. Spanie na nieuszkodzoną stroną jest dana. Jeśli pozostałe na nieuszkodzonej stronie jest trudne, spróbuj spać na kanapie, gdzie można wcisnąć się plecami o oparcie kanapy. Możesz też spróbować umieścić cienką poduszkę lub zwinięte ręczniki między kolana i do kostek podnieść lekko kontuzjowanego bok, trzymając się bardziej dostosowane do kręgosłupa, w celu zmniejszenia bólu.

2 Leki. Korzystanie z ponad-the-counter leków z grupy NLPZ, takich jak ibuprofen (Advil) i naproksen (Aleve), mogą być niezwykle pomocne. Czytaj etykiety; istnieje ryzyko z przyjmowaniem NLPZ, zwłaszcza w ciągu długiego czasu. Jednak korzyści płynące z korzystania z NLPZ, aby zmniejszyć ból i stan zapalny, aby dać Ci więcej mobilność jest bardzo istotnym czynnikiem. W ciężkich przypadkach lekarz może przepisać leki przeciwbólowe i zwiotczające mięśnie, lub silniejszy NLPZ.

Według dr Ranit Mishori, lekarz w Washington, DC w oparciu i pisarz dla Parade Magazine, jest zazwyczaj bardziej skuteczne, aby wziąć leki "na dobę" (co kilka godzin) niż czekać na epizod bólu przed podaniem kolejnej dawki.

3 ciepła i terapii zimnem. Skorzystaj z terapii cieplnej i zimnej. Rodzaj wkładki, która jest wypełniona żelem i można je przechowywać w zamrażarce będzie łatwiejszy w użyciu i o wartości inwestycji. Kupić dwa, jeden do przechowywania w zamrażarce, a jeden jest w stanie ogrzewać w kuchence mikrofalowej. Opakowanie żelu odbywa się również obawy o zasypianie z ogrzewania elektrycznego pad od opakowanie żelu będzie powoli do temperatury pokojowej. Gdy ból jest w najgorszym, zastosować okład z lodu, aby zmniejszyć stan zapalny. Ciepło może być wykorzystane, aby pomóc zrelaksować mięśnie, a to dobra rzecz do wykorzystania przed snem. Połóż się na boku i leżał pakiet przez bolesne biodra, pozostawiając go na okres do 30 minut. Jeśli to możliwe, postaraj się ustalić rutynę w połowie dnia przerwy kłamstwo-dół co najmniej 30 minut, przy zastosowaniu ciepła lub zimna. Jeśli masz małe ciepło / zimno opakowanie, można schować go wewnątrz odzieży, czy leżenia.

4 Physical Therapy. Uczenia się, co ćwiczenia są najlepsze dla Ciebie, aby pomóc ton mięśni pleców i brzucha jest bardzo korzystne. Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć, fizjoterapeuta, sprawdź strony internetowe dla ćwiczeń pleców skierowanych bólem krzyża. Wystarczy pamiętać, że jeśli ćwiczenia boli, NIE nadal to robić.

5 Wspólne powściągliwość. Korzystanie pas krzyżowo-biodrowych podczas wykonywania prac domowych, mogą przyczynić się do zmniejszenia nadmiernego przedłużenia połączenia. Pas może być noszony pod lub na ubranie.

6 Jazda w samochodzie. Jiggling samochodu, a zwłaszcza nagły obrót lub uderzenie stłuczki może być nie do zniesienia. Użyj obicia siedzeń i jeśli pasażer używać poduszki po obu stronach ciała, aby zmniejszyć ruch i poduszki. Ponadto, zabrać ze sobą ciepło lub zimno opakowanie i nie zapomnij leki przeciwbólowe.

7 Wspólne wtrysku. Specjalista leczenia bólu mogą wprowadzić rozwiązania paraliżujący i przeciwzapalnego do stawu. Brzmi to bolesne, ale w rzeczywistości mniej bolesne doświadczenie niż się strzał w ramię. Wyniki mogą być dramatyczne, pozostawiając całkowicie lub prawie bezbolesne. Jednak nie jest to lekarstwo, nie będzie wpływa zeszłym nieskończoność.

Wskazówki:

  • Specjalista leczenia bólu może dostarczyć leki, aby pomóc poprzez ból. To ważne, aby również dbać o siebie, nie robić rzeczy, które powodują ci ból. Z czasem twój dyskomfort ułatwi.
  • Alternatywa, lub oprócz bólu, możesz spróbować kręgarz lub akupunktury.
  • Warto dodać suplementy jak Fish Oil, które zostały pokazane w celu zmniejszenia stanu zapalnego.
  • Choć kilka dni może być na skraju łez z bólu, czy można praktykować wstrzemięźliwość, aby umożliwić wspólne leczyć, zobaczysz poprawę w czasie.

Staw krzyżowo-biodrowy Ból Remedy

Staw krzyżowo-biodrowy ból lub zaburzenia występuje, gdy kręgi sacrum (dolna część pleców) dołączyć do panewki z illium (biodra) kości. Ze względu na złożony układ mięśni, ścięgien i nerwów w tym obszarze, to często trudno wskazać dokładną przyczynę bólu. Kobiety są bardziej podatne na tę chorobę niż mężczyźni, ponieważ ich sacrum jest krótsza i szersza. Objawy mogą obejmować ból promieniujący że strzela się nóg, kolan i kostek. Zadośćuczynienie lub leczenie bólu stawów krzyżowo-biodrowego zwykle obejmować kombinację odpoczynek, lód, ciepło, masaż i rehabilitacyjnych ćwiczeń.

Reszta, Ice & ciepła

Jeśli cierpisz na bóle stawów krzyżowo-biodrowego, to najlepiej, aby powstrzymać się od pewnych działań fizycznych. Pozwoli to zapobiec dalszemu pogorszeniu stanu. W tym czasie, należy użyć lodu w odstępach 20-minutowych w ciągu dnia (co 3-4 godziny), aby zmniejszyć stan zapalny i ból. Lód zmniejsza obrzęk, aw konsekwencji bólu przez zwężenie naczyń (zwężenie naczyń krwionośnych), co ogranicza przepływ krwi i limfy płynu do obszaru. Użyj okłady z lodu do kompresji chłód lodu bezpośrednio na dolną część pleców (sacrum i regionu hip powyżej kości ogonowej). Gdy początkowy obrzęk i ból nie ustąpił nieco, można użyć podkładki grzewcze lub wziąć gorących kąpieli, aby promować przepływ krwi (z jego właściwości leczniczych) na obszarze zagrożonym.

Leki

Leki przeciwzapalne takie jak ibuprofen i naproksen może również zmniejszyć obrzęk. Używaj ich w połączeniu z pozostałymi zabiegami. Leki te stanowią inhibitory Cox-2, które ograniczają stan zapalny i ból, minimalizując efekty enzymów Cox-2 i prostaglandyn (chemikalia), naturalna odpowiedź zapalną organizmu na stres czy urazy kopii. Jeśli ból jest bardziej nasilone, lekarz może czasowo umieścić na sterydach.

Masaż

Według Sportsinjuryclinic.net, popularnym źródłem informacji szkody sportowy, masaż może pomóc zwolnić napięcie tkanek miękkich otaczających staw krzyżowo-biodrowych. Masaż może również wyeliminować blizny w okolicznych mięśni i więzadeł, a także zwiększenie przepływu krwi.

Ćwiczenia

Niektóre stretching i ćwiczenia budowania siły można również stymulować przepływ krwi do stawu krzyżowo-biodrowego, która przynosi tlen i składniki odżywcze do leczenia. Oto kilka ćwiczeń, które można wykonać w celu złagodzenia krzyżowo-biodrowych ból.

Leżeć na twardej podłodze, kolana wskazał, i naciśnij plecy mocno przeciw. Sprawował tę funkcję przez dwie do pięciu sekund, a następnie rozluźnij. Powtórz ten ruch 10 razy.

Podczas gdy w tym samym miejscu, pociągnij oba kolana w kierunku klatki piersiowej i rozciągnąć dolną część pleców i mięśnie bioder. Ponownie sprawował tę funkcję przez dwie do pięciu sekund i zrobić 10 powtórzeń.

Rozszerz nogi, skręcać ciało w lewo i rozszerzyć swoją prawą nogę za lewą jeden. Rozciągnąć prawą stronę biodra i plecy przez kilka sekund, a następnie powtórz ruch po drugiej stronie.

Jakie są zabiegi na Staw krzyżowo-biodrowy Pain?

Stawów krzyżowo-biodrowych, która jest niewielka, elastyczny przegub znajduje się w obrębie miednicy jest typowe źródło bólu i stanów zapalnych. Istnieje kilka potencjalnych przyczyn bólu stawów krzyżowo-biodrowego i opcje leczenia różnią się w zależności od dokładnej przyczyny, ale dostępna dla bólu stawów krzyżowo-biodrowego są wspólne Opcje terapeutyczne.

Leki przeciwbólowe

Liczba leków przeciwbólowych może być wykorzystywane do zarządzania i leczenia bólu stawów krzyżowo-biodrowych. Leki te, które wahają się od ponad-the-counter, niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak Tylenol i Advil na silniejsze leki na receptę, takich jak Vicodin bazie i Oxycontin, może znacznie zmniejszyć bóle stawów krzyżowo-biodrowych i są często stosowane przed czasy bardziej inwazyjnych procedur.

Physical Therapy

Fizykoterapii stosuje się często w celu poprawy elastyczności i zakres ruchu stawu krzyżowo-biodrowego, który może przyczynić się do zmniejszenia bólu i podrażnienia spoiny. Wiele razy sztywność w obrębie stawu krzyżowo-biodrowego może prowadzić do nieprawidłowych biomechaniki miednicy cały obszar, który może wyjątkowo wpłynąć na chodzenie chód i powodować ból. Różne fizyczne sposoby terapii, w tym rozciąganie, zakres ćwiczeń ruchowych i trakcji, może pomóc poprawić elastyczność stawu krzyżowo-biodrowego, co może przełożyć się na zmniejszenie bólu stawów krzyżowo-biodrowego, a także poprawę funkcjonowania całej okolicy miednicy.

Wspólne Zastrzyki

W leczeniu ciężkich przypadków bóle stawów krzyżowo-biodrowego, wspólne zastrzyki są często używane. Zastrzyki te, które wiążą się do wtryskiwania środka kortykosteroidów, zazwyczaj kortyzon, bezpośrednio do stawu krzyżowo-biodrowego, zwykle zapewniają znaczące, i często trwałe, bólu. Normalnie, stawów krzyżowo-biodrowych wspólne wstrzyknięcie kortykosteroid jest wykonywane przy użyciu specjalnej maszyny rentgenowską o nazwie fluoroscope. Urządzenie fluoroscope umożliwia lekarza lub radiologa dokładnie wstrzykiwania leku w odpowiednim miejscu w obrębie stawu krzyżowo-biodrowego.

Bloki nerwowe

Podobny do kortykosteroidów wspólne zastrzyki, bloki nerwowych są często stosowane w leczeniu bólu stawów krzyżowo-biodrowych. W przypadkach, gdy kortykosteroid wtrysku nie udało się uzyskać mierzalnego ulgi w bólu iniekcji blok nerwu, który obejmuje wstrzykiwanie silny środek dźwiękochłonne, takie jak lidokaina na głównych nerwów, które przekazują ból impulsy stawu krzyżowo-biodrowego, stosuje się do zmniejszenia lub wyeliminowania bólu , Bloki nerwowe mają potencjał, aby zapewnić znaczną i długotrwałą ulgę w bólu.

Chirurgia

Bóle stawów krzyżowo-biodrowych, że nie odpowiednio zareagować można leczyć chirurgicznie, mniej inwazyjne metody leczenia. Operacja polega zazwyczaj zgrzewania spoiny krzyżowo-biodrowych z głównego pasa miednicy, co sprawia, że ​​wspólny sztywne i nieelastyczne. Dzięki wyeliminowaniu ruchu i zginanie w stawów, bólu i podrażnienia często jest zmniejszona, a w wielu przypadkach wyeliminowane całkowicie. Artroskopii, która polega na użyciu małego aparatu do prowadzenia narzędzia chirurgiczne do połączenia, mogą być stosowane w pewnych przypadkach, aby poprawić ewentualne zaburzenia kostne, które powodują ból w obrębie stawu krzyżowo-biodrowego.

Staw krzyżowo-biodrowy Pain

Staw krzyżowo-biodrowy Pain


Krzyżowo-biodrowych (SI) złącza są umieszczone pomiędzy kości, kości, w końcu grzbietu i kości biodrowych, które składają się miednicy. Spoiny SI poruszać się tylko o kilka stopni i są spinane razem przez więzadła. Podczas wstawania, stawy SI wspieranie górnej części ciała. Ból stawu SI będzie pochodzić od dolnej części pleców, w prawo lub w lewo od kręgosłupa, wysoka na pośladkach.

Diagnoza

Ból krzyżowo-biodrowych może być trudne do zdiagnozowania. Ból i zapalenie może rozprzestrzeniać się na grzbiecie i na biodrze. Oprócz badania fizykalnego przez lekarza, promienie rentgenowskie, skanowanie kości, CT (tomografia komputerowa) lub MRI (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego), mogą być stosowane w procesie diagnozowania. Chociaż te techniki badający nie będzie wyłącznie wskazać stawu SI jako źródło bólu, wyniki można stwierdzić, czy obszar inny niż stawu SI może być źródłem dyskomfortu lub dodatkowym źródłem przyczyniającym się do dyskomfortu.

Możliwe przyczyny bólu

Bóle stawów krzyżowo-biodrowych można nazwać zaburzenia, zespół, szczep lub zapalenie. Nosić na stawie, podobnie jak z stawu kolanowego lub biodrowego, może powodować zapalenie kości i stawów, co spowoduje zapalenie. Ciąża może wpłynąć na połączenia z dodatkiem masy jak również rozszerzoną przepływu podczas porodu. Szkody, takie jak spadek na jedno kolano na twardą powierzchnię, może popchnąć stawu SI poza jego granice szczep więzadeł. Ból ze stawu SI może być dość silny, wpływając jak chodzić, siedzieć lub leżeć.

Zabiegi fizyczne

Fizjoterapia jest wspólna dla SI zaleca leczenie stawów. Pas SI, który owija się wokół bioder tuż poniżej talii, mogą przyczynić się do stabilizacji ruchu stawu w trakcie wykonywania codziennych czynności. Masaż pleców w celu złagodzenia napięcia mięśni, które mogą pomóc zmniejszyć SI ból stawów. Stosowanie ciepła do rozluźnienia mięśni następnie lodem w celu zmniejszenia stanu zapalnego może również pomóc stawów krzyżowo-biodrowych.

Może się okazać, że przy krótszych kroków pomaga. Spania po przeciwnej stronie bólu zarówno z kolan wygięte albo tylko kolana chorego boku wygiętego i poduszką pod może pomóc.

Zabiegi medyczne

Specjalista leczenia bólu może wstrzyknąć steryd (kortyzon) wraz ze znieczuleniem do stawu SI. Ten zastrzyk nie tylko łagodzi ból, ale w ten sposób, można stwierdzić, że ból rzeczywiście pochodzi z połączenia SI. Dla niektórych czas trwania ulgi w bólu po wstrzyknięciu jest ograniczony do zaledwie kilku godzin. Powtórz zastrzyki, do trzech w roku, mogą być wykonywane w ciągu miesięcy, jeżeli ból powraca. Leczenie bólu stawów mogą obejmować stosowanie SI długoterminowej przeciwzapalny jak Naproxen (składnika w Aleve), plus rozluźniające mięśnie i leki przeciwbólowe.

Prognoza długoterminowa

Lekarz doradzi najlepszej formie leczenia bólu stawów krzyżowo-biodrowego swoim. Leczenie bólu może być najlepszą odpowiedzią i że może to nauka, co można lub nie można zrobić, aby uniknąć bólu. Ogólnie rzecz biorąc, może się okazać, że trzeba będzie dokonać zmian w sposobie wykonywania zadań, w tym, w jaki sposób dostać się z łóżka, aby zmniejszyć dyskomfort do znośne poziomie.

Staw krzyżowo-biodrowy Leczenie dysfunkcji

Stawy krzyżowo-biodrowych połączyć sacrum do kości biodrowych. To połączenie jest często nazywany stawów SI. Grzbiet jest połączony miednicy przez spoiny SI. Miednica składa się z kości biodrowych. Połączony jest z powrotem w tej dziedzinie przez więzadła i pozwala bardzo mało, jeśli w każdej chwili. To wspólne nabiera całego ciężaru osoby w pozycji stojącej. Jeśli osoba ma nadwagę, SI stawów jest często zestresowany i może powodować ból. Waga nie jest jedyną przyczyną bólu stawów SI. Zapalenie stawów, zapalenie stawów i hormony mogą powodować bóle stawów SI.

Ból związany z hormonem

Więzadła w stawie SI są zaprogramowane na relaks w czasie ciąży i podczas cyklu menstruacyjnego. Jeśli jest dysfunkcja stawu SI, więzadła może być stan zapalny poprzez konsekwentne relaksu i nie może ponownie dokręcić po ciąży i cyklu miesiączkowego. Powoduje ból w okolicy, a także ból promieniujący ze stawu SI do dolnej części pleców, bioder i ud. Badanie przez lekarza będzie wspomagać proces diagnozowania. W ramach procesu diagnostycznego rentgenowskie, tomografii komputerowej i MRI zostaną wykorzystane, aby wykluczyć inne warunki, które mogą powodować ból w tych samych miejscach.

Zabiegi diagnostyczne

Jedno narzędzie diagnostyczne jest również metoda uśmierzania bólu dysfunkcji stawów SI. Wstrzyknięcie do stawu powoduje SI obszar drętwienie i dlatego określa, czy jest to w rzeczywistości wspólne SI powodując ból. Wstrzyknięcie jest mieszanina lidokainy lub novacaine z kortyzonu steroidu.

Zastrzyki mogą być podane do jednostki do 36 kolejnych miesięcy na ból i stan zapalny. Zastrzyki mogą być kosztowne, ponieważ procedura wymaga użycia rentgenowskiego w celu określenia położenia stawu SI. Inną opcją jest doustne leki przeciwzapalne, które nie wymagają comiesięcznych wizyt i mogą zawierać receptę siły ibuprofen. Leki te mogą być brane długoterminowych tak długo, jak nie ma innych schorzeń, które uniemożliwiają osobę od ich podjęcia.

Oprócz leków doustnych i iniekcji, fizjoterapia jest często przepisywany. Jedną z przyczyn dysfunkcji stawów SI jest ruch w stawie; albo zbyt wiele lub zbyt mało ruchu w złączu. Fizjoterapeuta poinstruuje osobę od rodzaju ćwiczenia rozciągające i stabilizacji, które obsługują połączenia SI i zmniejszyć ból.

Ponieważ poziom hormonów mogą prowadzić do stawu SI odpocząć, niektórzy pacjenci otrzymują taśmę SI do użytku. Ten pas okłady na całym obszarze miednicy do stabilizacji stawu SI, że zmniejszy ilość bólu zwykle doświadczyłem.

Chirurgia

Gdy leczenie nie działa w celu zmniejszenia lub wyeliminowania bólu, operacja może być jedynym rozwiązaniem w lewo. Jedną z opcji jest operacja się golić lub przycinać zakończenie nerwów, które mogą być przetarty przez tarcie na zapalenie stawu SI lub z powodu hormonów. Ten golenia zmniejszyć występowanie podrażnień na nerw.

Jeśli nerw nie przyczyną bólu, może być konieczna operacja chirurgiczna w celu ustabilizowania połączenia. Operacja jest fuzja stawu SI usuwając chrząstki, która znajduje się obejmujący stawy SI. Kości są następnie trzymane razem ze śrubami i płytami, aż kości rosną na płytki i śrub. Ten rodzaj operacji jest często uważany ostatecznością.

Krzyżowo-biodrowych Ból pleców

Jednym z najczęstszych przyczyn pleców jest wynikiem dysfunkcji krzyżowo-biodrowego. Leczenie może być używany, aby ułatwić zarządzanie stan i dyskomfortu związanego z nim. W zależności od stopnia problemu, pacjent może wymagać, aby przejść przez chirurgii kręgosłupa. Zrozumienie problemu, jego przyczyny i metody leczenia pomogą określić, kiedy nadszedł czas, aby udać się do lekarza i jakie opcje mogą być dla indywidualnego cierpienia z krzyżowo-biodrowych ból pleców.

Staw krzyżowo-biodrowy Pain

Bóle stawów spowodowane dysfunkcją krzyżowo-biodrowego jest zwykle znaleźć w dolnej części pleców przy linii środkowej. Czasami ból jest jednostronny. Ból może następnie podróż w dół do kolana i pachwiny po tej samej stronie. Niektórzy pacjenci trudno znaleźć wygodną pozycję do spania. Nieleczony stan może stać się poważne i może nawet wyłączyć jednostkę.

Kto jest zagrożony?

Kobiety w wieku 30 czy 40 lat i które narodziny są najczęściej pacjenci do tego stanu. Uważa się, że złagodzone więzadłach krzyżowo-biodrowych, które są używane podczas porodu nie są całkowicie odwrócony i że połączenie może częściowo dyslokacji, powodując ból. Urazy sportowe mogą również powodować krzyżowo-biodrowych problemy w młodszych kobiet. Mężczyźni mogą rozwijać kondycję, ale to jest mniej powszechne i zazwyczaj spowodowane poważnymi obrażeniami, które wymagają podnoszenia, gdy tułów jest skręcanie.

Diagnoza

Proces diagnozowania krzyżowo-biodrowych ból pleców może być trudne ze względu na podobieństwo objawów między nim i innych warunków, więc jest potrzebny egzamin kliniczny. Inne stany, które mogą przypominać krzyżowo-biodrowych schorzeniom bólowych obejmują dyskopatii i korzeni nerwowych, która jest ból nerwu kulszowego, który rozciąga się w dół nogi. Badanie fizyczne, nie jest dostatecznie dokładny, aby określić, czy pacjent cierpi na zaburzenia krzyżowo-biodrowego.
Może wystąpić błąd diagnozy i niektórzy lekarze nie mogą znaleźć nic złego z pacjentem, chyba że lekarz bada specjalnie mu zaburzeń krzyżowo-biodrowego. Czasami Staw krzyżowo-biodrowy wtrysku służy do uwolnienia leku, który pozbywa się bólu. Jeśli to działa, lekarz może stwierdzić, że krzyżowo-biodrowych stawów był problem. Inny test diagnostyczny, który może być używany, gdy lekarz przenosi połączenie, aby zobaczyć, czy pacjent odczuwa ból.

Leczenie

W zależności od nasilenia choroby, konieczne może być operacja stawów krzyżowo-biodrowych. W tej procedurze, stawów krzyżowo-biodrowych i obręczy biodrowej są wyrównane. Czasami śruby są umieszczone po jednej stronie złącza. Promienie rentgenowskie i kołki prowadzące są stosowane w celu zapewnienia dokładności.

Powikłania

Potencjalne ryzyko związane z operacją krzyżowo-biodrowego należą: zakażenie skrzepu krwi w miejscu zabiegu, rozbieżności stawu krzyżowo-biodrowego, nerw / podrażnienie nerwu głównego, niewydolność śruby mocowania, odleżyn, skurcze mięśni i żył głębokich zakrzepów krwi (które mogą migrować do płuc i spowodować zator tętnicy płucnej).

Jakie są przyczyny bólu stawów krzyżowo-biodrowych?

Jakie są przyczyny bólu stawów krzyżowo-biodrowych?


Wspólne krzyżowo-biodrowych jest skrzyżowanie między miednicy i dolnej kręgosłupa. Szkody, brak wyrównania, zmiany hormonalne i zapalenie może przyczynić się do bólu.

Struktura

Pięć niższe kręgi tworzą rdzeń w kształcie trójkąta sacrum. Ilium jest kości w kształcie łuku górnych miednicy. Chrząstka posiada sacrum i kości biodrowej razem w stawie krzyżowo-biodrowego (SI wspólnego).

Szkoda

Większość uraz stawu SI pochodzi wpływu na kości krzyżowej lub miednicy. Spada do tyłu lub na boki na twardą powierzchnię jest częstym źródłem szkody.

Brak wyrównania

SI wspólne przesunięcie występuje od wielu czynników. Nierówna długość nóg lub wytrzymałości mięśni nierównowagi w przeciwnych przegub może przesunąć SI z wyrównania. Powtarzające się ruchy z ćwiczeń, sportu, nawet jazdy może podkreślić połączenia.

Ciąża

Podczas ciąży hormony zrelaksować chrząstki i więzadeł miednicy, aby ułatwić przejście dziecka przez kanał rodny. Ta pobłażliwość oraz przyrost masy ciała może spowodować presję na stawu SI. W mniejszym stopniu, kobiety doświadczają tej samej zmiany hormonalne podczas menstruacji.

Zapalenie i Dieta

Chorób zapalnych, takich jak zapalenie stawów tworzyć bólem w każdym złączu. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest zwłaszcza stawu SI. Kwaśnych pokarmów, alkoholu i kofeiny może powodować stany zapalne w obrębie stawów.

Leczenie

Tradycyjne zachodnie metody leczenia bólu stawów SI to leki przeciwzapalne, fizykoterapia i chirurgii. Terapie alternatywne, takie jak osteopatia, akupunktura, chiropraktyka, Rolfing lub terapii jogi może przynieść ulgę. W tym żywności alkaliczne w dobrze zbilansowanej diety może zmniejszyć stan zapalny.

Krzyżowo-biodrowych objawy dysfunkcji w czasie ciąży

Krzyżowo-biodrowych zaburzenia w okresie ciąży jest częstą przyczyną bólu i dyskomfortu. W czasie ciąży, relaksyna hormon zmiękcza więzadeł miednicy i może spowodować niestabilność stawu krzyżowo-biodrowego. Bóle pleców spowodowane dysfunkcją krzyżowo-biodrowego nazywa tylny ból miednicy.

Lokalizacja

Stawów krzyżowo-biodrowych znajduje się w miejscu, w którym łączy się kość krzyżowa miednicy. Tylny ból w obrębie miednicy jest głęboki ból w tylnej części miednicy, poniżej odcinka lędźwiowego kręgosłupa i może rozprzestrzeniać się na pośladkach i udach.

Rama czasowa

Krzyżowo-biodrowych zaburzenia w okresie ciąży rozpoczyna się zwykle w wieku 18 tygodni i może pogarszać w miarę postępu ciąży. Ból może rozwiązać po porodzie, ale może także stać się przewlekłe.

Ból

Ból z zaburzeniami krzyżowo-biodrowego może być gorzej, gdy stojąc, chodząc, skręcania lub podnoszenia. Ból może być czasowo zwolniony od leżenia.

Sztywność

Jeśli jest stan zapalny lub zapalenie stawów w stawie krzyżowo-biodrowego, pieczenie tylnej może towarzyszyć ból w obrębie miednicy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ćwiczenia, które stabilizują mięśnie rdzenia może pomóc zarządzać tylny ból w obrębie miednicy w czasie ciąży. Utrzymanie dna miednicy i mięśnie tułowia zaangażowanych stojąc i skręcanie może również zminimalizować krzyżowo-biodrowych dysfunkcji.

Joga na bóle stawów krzyżowo-biodrowych

Joga na bóle stawów krzyżowo-biodrowych


Wiele przypadków bóle stawów krzyżowo-biodrowego przejść nierozpoznana z powodu testów niejednoznaczny, według Journal of American Academy of Ortopedycznej. Zmodyfikowana praktyka jogi traktuje wszystkie aspekty ciała, dolegliwości lecznicze i kojące ból po drodze.

Rozważania

Sam Joga może powodować ból stawów krzyżowo-biodrowych, które ze względu na odcinkach szczepu więzadła i stanowi, że poprosi miednicę i kość krzyżową, aby przejść obok.

Funkcja

Joga poprawia wiele czynników przyczyniających się do bólów krzyża. Delikatne praktyka jogi może poprawić swoją kondycję, chodząc i siedząc postawę naturalnie.

Badania

Naukowcy z University of Pennsylvania i Richard Stockton College of New Jersey opublikował raport w 2004 r opisującą układu mięśniowo-szkieletowego korzyści hatha jogi.

Leczenie

Skupić się na uzyskaniu stabilizacji i budowania mięśni wokół stawu. Spróbuj nici, delikatne wygięcia do tyłu i do przodu asymetryczne fałdy tylko pod nadzorem wykwalifikowanego specjalisty. Prawidłowe wyrównanie, zwłaszcza miednicę, ma kluczowe znaczenie.

Ostrzeżenie

Zawsze zasięgnąć opinii i zgody lekarza specjalistę, jeśli chodzi o kręgosłup. Nawet korzystne pozy mogą okazać się szkodliwe, gdy nieprawidłowo wykonane.

Nietrzymanie moczu Dzięki Stan zapalny stawów krzyżowo-biodrowych

Każdy człowiek ma dwie stawów krzyżowo-biodrowych. Zapalenie jednej lub obu stawów krzyżowo-biodrowych (Stan zapalny stawów krzyżowo-biodrowych) może wynikać z infekcji, ciąży, chorobą zwyrodnieniową dysku kręgowego lub urazu. Nieleczona przewlekła kompresja nerwów z Stan zapalny stawów krzyżowo-biodrowych może powodować nietrzymanie moczu.

Fakty

Stawy krzyżowo-biodrowych podłączyć kręgosłupa miednicy. Nerwy z nóg i narządów miednicy przechodzi przez obszar rdzenia kręgowego.

Objawy

Stan zapalny stawów krzyżowo-biodrowych powoduje bóle kręgosłupa lub ból wokół stawów krzyżowo-biodrowych i sztywności. Ból promieniuje w dół jednej lub obu nóg (radikulopatii) i wskaż polecenie Zaburzony przewlekłego ucisku nerwu sygnałów pomiędzy nóg, miednicy i mózgu kulejąc.

Diagnoza

Lekarz może nacisnąć na obszarze krzyżowo-biodrowego podczas poruszania nogami, aby sprawdzić, zlokalizowanego bólu. Może zamówić rentgenowskie i mają krew i płyny od stawów krzyżowo-biodrowych badanych na infekcje.

Leczenie

Według Agencji Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej, przewlekłe nietrzymanie moczu zarządzanie obejmuje dostosowanie podaży płynów i poprawa dostępu do toalety z zaplanowanych przerw toaletowych. Lekarze mogą przepisywać hormony przeciwzapalne moczopędne spowolnić produkcję moczu.

Ostrzeżenie

Zgodnie z Mayo Clinic, Błędna diagnoza, jak rwa kulszowa, napięte mięśnie i przepuklina tarcze opóźnienia właściwego leczenia. Szanse na rozwój moczu wzrost moczu z ucisku nerwu wieloletniej.

Instrukcje dla krzyżowo-biodrowego pasa

Pas krzyżowo-biodrowych zmniejszają bóle stawów krzyżowo-biodrowego i opuszczania z powrotem z urazami stawów krzyżowo-biodrowych, które powodują zarówno hipo- lub nadmiernej ruchomości stawu. Pas ściska się razem i stawów pomaga zapobiec ich wypadnięciu z wyrównania. Zabieg ten jest krótki termin, że terapia jest czasami używane w połączeniu z prolotherapy, który jest w leczeniu długotrwałym wykorzystując reakcję zapalną organizmu, aby pomóc leczyć uszkodzone więzadła.

Instrukcje

Prawidłowe pozycjonowanie i Wykorzystanie

1 Znajdź na szczyt kości nóg, zwany trochanters, umieszczając obie ręce na biodrach i powoli idzie czuć do ruchu.

2 Naciśnij obszar poniżej pasa z przodu ciała, aby znaleźć kościstą występ nazwie kolca biodrowego przedniego górnego, lub ASIS. Po zlokalizowaniu go, weź taśmę pomiarową i mierzy około 2 cm powyżej trochanters i poniżej ASIS.

3 Stanowisko pasek na mierzonej pozycji i pociągnąć go do szczelnie zamknięty.

4 Wyjmij dwie elastyczne taśmy po bokach w kierunku przodu, aby zapewnić ścisłe dopasowanie.

Krzyżowo-biodrowych bólu

-Biodrowych jest stanem charakteryzującym się zapalenie stawów krzyżowo-biodrowych, które łączą miednicę do dolnej części kręgosłupa. Jest często mylony dla rwy kulszowej lub innych warunków, które powodują ból w dole pleców, a może być bardzo bolesne. Kontrolowanie bólu jest proste, jednak, i obejmuje wszystko, od ponad-the-counter i recepty leki przeciwbólowe do prostego leżenia w łóżku.

Przyczyny i objawy

Możliwe przyczyny krzyżowo-biodrowych to nagłe szkody dla obszaru, ciąża, zwyrodnieniowe zapalenie stawów, zakażenia stawów i spondyloartropatii, które jest pojęciem chorób, które powodują zapalenia stawów kręgosłupa. Krzyżowo-biodrowych można łatwo pomylić z innymi warunkami, więc najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów: sztywność i ból w dolnej części pleców, pośladków i ud, szczególnie podczas chodzenia; stan zapalny w oczach; łuszczyca; nagłe pojawienie się gorączki; i kulejąc z promieniujący ból w dół nogi.

Leczenie medyczne

Leczenie krzyżowo-biodrowych koncentruje się na łagodzeniu bólu i zapalenia, które charakteryzują stan. Na końcu konwencjonalnej proste over-the-counter środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, mogą być stosowane w leczeniu bólu i stanów zapalnych; Jednak nadmierne stosowanie może prowadzić do poważnych skutków ubocznych, takich jak krwawienie uszkodzenia żołądka i nerek. Krótkoterminowe bólu można znaleźć w iniekcji kortykosteroidów, takich jak prednizon, którego skutki mogą trwać w górę o kilka miesięcy. Nie zaleca się stosowania ich długi okres czasu, lecz, jak to mogą one powodować rozrzedzenie kości, zaćmę i przyrost wagi.

Do zwalczania sam stan, a nie tylko ból, istnieją dwa bezpośrednie opcje: leki przeciwreumatyczne modyfikujące przebieg leki, takie jak sufasalazine, które działają poprzez spowolnienie progresji tego stanu i zapobiegania poważne uszkodzenia stawów; oraz inhibitory czynnika martwicy nowotworów, taki jak etanercept, które działają przez blokowanie cytokinę, środek, który promuje proces zapalny. Biorąc pod uwagę wysoki koszt tych zabiegów, omówić z lekarzem, czy ich stosowanie jest niezbędne.

Styl życia Leczenie

Lekarz może pomóc w terapii ćwiczeń fizycznych mających na celu pomóc utrzymać swój zakres-of-motion i elastyczności. Kiedy dowiedziałem się, można łatwo wykonać w domu. Proste spoczynku stawów może pomóc, ponieważ można stosując ciepłe okłady na tym terenie, które mogą pomóc zapewnić niewielką ulgę bólu i stanów zapalnych. Poza tym, jeśli palisz należy zamknąć, ponieważ palenie utrudnia prawidłowy przepływ krwi do zapalnym obszarze, co sprawia, ciało mniej zdolne do walki z chorobą.

Jakie są przyczyny krzyżowo-biodrowych podwichnięcia?

Jakie są przyczyny krzyżowo-biodrowych podwichnięcia?


Gdy ludzie cierpią na krzyżowo-biodrowego nadwichnięcie stawów krzyżowo-biodrowych, ich silne, - obciążonych stawów, które łączą się z tyłu do górnej części korpusu - przesunięcie do nieprawidłowej pozycji. Może to powodować silny ból i może wynikać z wielu przyczyn. Na szczęście, leczenie może pomóc.

Upadki są częstą przyczyną

Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn krzyżowo-biodrowego podwichnięcia. Nagłe uderzenie z upadku może potrząsać i osłabienia stawów krzyżowo-biodrowych, powodując ich przejście do niewłaściwego miejsca. Może to spowodować znaczny ból, według amerykańskiego Osteopathic Association.

Sportowcy na ryzyko

Sportowcy są bardziej narażone na ryzyko cierpieć krzyżowo-biodrowych nawichnięcie. Urazy sportowe mogą stanowić poważny wstrząs dla stawów krzyżowo-biodrowych.

Podnoszenie ciężarów może być czynnikiem

Obiekty, które są zbyt ciężkie podnoszenia jest trzecią najczęstszą przyczyną krzyżowo-biodrowego podwichnięcia. Ludzie podnoszenia ciężarów powinni zadbać, aby podnieść ich mięśni nóg, a nie plecami, według American Pain Society.

Skutki uboczne

Krzyżowo-biodrowych nadwichnięcie szereg skutków ubocznych, w tym możliwego braku równowagi, ponieważ jeden nogę, która jest nieznacznie krótsza niż inne. Ból po długich sesjach spacery lub innej aktywności fizycznej jest także powszechne.

Leczenie

Krzyżowo-biodrowych podwichnięcia jest uleczalna. Osoby cierpiące na tę chorobę powinny powstrzymać się od wysiłku fizycznego aż do stawów krzyżowo-biodrowych leczyć i można brać leki przeciwzapalne lub nosić pas krzyżowo-biodrowych. Jeśli ból nie ustępuje, należy odwiedzić lekarza. Lekarze mogą używać elektroterapii, manipulacji i fizyko-terapeutyczne sesje w leczeniu choroby.

Ból i obrzęk Relief Joint krzyżowo-biodrowych w

Twoje ciało składa się z dwóch stawów krzyżowo-biodrowych. Są one umieszczone po obu stronach podstawy kręgosłupa. Stawów krzyżowo-biodrowych pomóc, tworząc z tyłu miednicy, i pomocy ruchów nóg z krętych. Bóle stawów krzyżowo-biodrowych jest wspólne, i jest spowodowane przez uraz, problemy bio-mechaniczne, zmiany hormonalne lub chorobą zapalną stawów. Istnieje kilka możliwości leczenia dostępne dla krzyżowo-biodrowego obrzęk stawów i ból.

Leczenie

Powstrzymywać się od działań, które powodują stawów krzyżowo-biodrowych pęcznieć lub stać się bolesne. Uważaj, aby uniknąć ruchów, które może dodatkowo podkreślić stawów. Zawsze zginać i podnieść odpowiednio, i skoncentrować się na toczenie ciała w jednym określonym kierunku, a nie po prostu przekręcając górną część ciała.

Ćwicz regularnie, aby utrzymać siłę mięśni i prawidłową postawę. Fizykoterapia mogą być pomocne we wzmacnianiu mięśni, które obsługują stawów krzyżowo-biodrowych i poprawy ruchu samych stawów. Fizykoterapia może również pociągać za sobą stosowanie ciepłych i zimnych opakowaniach do złagodzenia obrzęk, ból i ból.

Przejąć bez recepty leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna i ibuprofen, aby złagodzić zapalenie stawów i mięśni. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, czy ponad-the-counter opcje nie są wystarczająco silne. Może on być w stanie polecić siłę recepty NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne).
Zastrzyki steroidowe, które są podawane bezpośrednio do stawów krzyżowo-biodrowych są również opcję leczenia. Te muszą być podawane przez lekarza.

Mają ciało oceniane w celu zapewnienia, że ​​nie ma bio-mechaniczne przyczyny bólu stawów krzyżowo-biodrowego i obrzęk. Bio-mechaniczne przyczyny mogą obejmować złamań stresu, chorób zapalnych, lub wszelkiego rodzaju warunkiem, że zmienia swój normalny wzorca chodu. Różnice długości i nogi ból w biodrach, kolan, kostek lub stóp może przyczynić się do bólu i problemów, w dolnej części pleców i stawów krzyżowo-biodrowych. Traktuj każdy z tych warunków bazowych, aby złagodzić ból i obrzęk.

W niektórych przypadkach może być zalecana surgery. Zgodnie z MedicineNet.com, operacja polega stawów krzyżowo-biodrowych zgrzewania spoin razem i usunięcie chrząstki, który obejmuje powierzchnie stawów. Operacja uniemożliwia ruch w stawach, które zwykle łagodzi ból i obrzęk.

Co to jest Sacoiliac Bóle stawów?

Jeśli włożysz rękę na samym dole kręgosłupa, poczujesz się bardzo dużą kość. Jest to znane jako krzyżowej. Teraz przesuń ręką kilka centymetrów w górę kręgosłupa, a poczujesz swój staw krzyżowo-biodrowych, które jest jednym z największych stawów w ludzkim ciele. Wspólne krzyżowo-biodrowych, które często nazywane jest wspólne SI, tworzy przestrzeń między sacrum i dolnej części miednicy.

Funkcja stawu krzyżowo-biodrowych

Wspólne krzyżowo-biodrowych ma wiele ważnych funkcji. Pozwala to na dynamiczny ruch miednicy i działa jak amortyzator.

Staw krzyżowo-biodrowy Pain

Bóle stawów krzyżowo-biodrowych jest zazwyczaj odczuwalny w dolnej części pleców. Jeśli tylko jedna strona stawu zostało rannych, można czuć tylko ból po jednej stronie pleców. W ciężkich przypadkach ból będzie dalej do pośladków i tylnej nogi. Jednakże, niektóre osoby będą występować ból miednicy, w ścisłej bliskości do kości łonowej. Inni ludzie będą w porządku, gdy siedzisz lub leżąc w łóżku, ale czuję ból podczas przenoszenia lub podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Staw krzyżowo-biodrowy ból związany z urazem

Po upadku, lub po otrzymaniu ciosu okolicy, wspólne krzyżowo-biodrowych może zostać przesunięty. W rzeczywistości, to nawet może się zdarzyć, starając się zapobiec się od upadku. Jest to znane jako SI nadwichnięcia stawu. Jeśli stawów krzyżowo-biodrowych jest przemieszczany, to mają istotny wpływ na resztę kręgosłupa. SI wspólna składa się z sieci więzadeł. Jeśli, w wyniku urazu, te więzadła są rozciągane, obszar miednicy mogą być przesuwane od położeń. Może to spowodować stan zapalny tkanek, jak również skurcze mięśniowe.

Staw krzyżowo-biodrowy ból na skutek przewlekłych chorób

Niektóre wyrównania postawy mogą tworzyć Staw krzyżowo-biodrowy nawichnięcie. Na przykład, jeśli twój komputer po jednej stronie biurka, jesteś overdeveloping mięśni po jednej stronie ciała i osłabienie po przeciwnej stronie. To może mieć wpływ na chód. Jeśli utrzymanie większej wagi na jednej stronie ciała, jak idziesz, może w końcu wyprzeć stawu SI. Ponadto nierówne długości nóg może spowodować Staw krzyżowo-biodrowy problemy.

Misdiagnose z Staw krzyżowo-biodrowy Pain

Ze względu na podobieństwo objawów, zaburzenia krzyżowo-biodrowych jest czasami błędnie jako rwa kulszowa. Rwa kulszowa jest zwykle spowodowane przez przepukliny jednego z dysków, które działają jak amortyzatory do kręgosłupa. Podczas podwichnięcia stawów krzyżowo-biodrowych, może ostatecznie doprowadzić do rwy kulszowej, nie zawsze tak się dzieje. W rzeczywistości, można zapobiec poprzez uzyskanie bezpośredniego, dokładnego rozpoznania i następnie przemyto fizycznej obróbki terapii mających wyrównać połączenia SI.

Ćwiczenia dla Sacriliac ból stawów

Wspólne krzyżowo-biodrowych jest punktem podłączenia miednicy i kręgosłupa, organizowane wspólnie przez więzadła. To wspólne naturalnie ma bardzo mały zakres ruchu, a jeśli wspólne staje rannych, podrażniona lub stan zapalny, może uniemożliwić połączenie z użyciem normalnej zakres ruchu. Ćwiczenia mogą pomóc złagodzić ból i napięcie związane z tym.

Objawy i Origins

Bóle stawów krzyżowo-biodrowych jest zazwyczaj odczuwalny w dolnej części pleców i tyłu bioder, z możliwością ból w pośladki, dół nóg, lub w pachwinie. Lekkie zwichnięcie stawu, powodując nacisk na więzadła i okolic, mogą powodować ten ból. Trauma, słaba postawa, niewłaściwe podnoszenie, nadużywania stawów, obrzęk, zwyrodnieniowe zapalenie stawów, zakażenia i choroby mogą także przyczynić się do bólu. Obszar ten można podkreślić w trakcie aktywności fizycznej. Gdy nie jest ból w tej dziedzinie, może być z jednej strony ze względu na zwykle rekompensaty i może ograniczać zakres ruchu normalnego.

Leczenie i zapobieganie

Reszta, leki przeciwzapalne, korekty kręgarz i wisienką obszar pomaga zmniejszyć ból. Pamiętaj, aby się rozgrzać i rozciągnąć przed aktywności fizycznej, aby pomóc uniknąć obrażeń lub stresu, a także utrzymać dobrą postawę, wdrażanie dobrych technik podnoszenia i wzmocnienie mięśni wokół bioder do środków zapobiegawczych. Spróbuj pochłania wstrząsy i równomiernie wykorzystać dobre wsparcie podczas zajęć, jak również.

Ćwiczenia

Ćwiczenia mają na celu zwiększenie zakresu ruchu, pomaga złagodzić ból związany z podrażnieniem Staw krzyżowo-biodrowy i nerwu kulszowego. Rozciąganie to najlepszy sposób do łagodzenia bólu w tym obszarze. Połóż się na plecach i przynieść kolana w jednej na raz, pompowanie kilka razy następnie włączeniu kolana. Po około 10 powtórzeń, doprowadzić oba kolana do zgiętej pozycji, trzymając stopy na podłodze, kolana lekko kołysać się tam iz powrotem. Po upływie około 30 sekund od tej działalności, rzuć się na brzuchu, ręce pod ramiona i delikatnie nacisnąć górną część ciała w górę, pozwalając dolnej części pleców i pośladków pozostają rozluźnione.

Jak kontrolować ból stawów SI

Krzyżowo-biodrowych (SI), gdzie wspólne kręgi kości krzyżowej kręgosłupa dołączyć do illium kości udowej. Według artykułu "dokładną diagnozę Staw krzyżowo-biodrowy Dysfunction" w Spine-health.com, popularnej bólu stronie odniesienia, ból SI jest często trudne do zdiagnozowania. Objawy są podobne do tych z przepukliny dysku lub korzeni nerwowych (promieniowanie kulszowy ból nerwu). Bóle stawów SI może być zazwyczaj kontrolowane odpoczynek, lód, ciepło, leki i ćwiczenia.

Instrukcje

1 Zatrzymaj wszystkie fizycznej i aktywności sportowe natychmiast. Pobyt poza nogi jak najwięcej i odpoczynku.

2 Take 2 ibuprofen, naproksen lub aspiryny co 4 do 6 godzin. Kontynuować przyjmowanie tego leku przeciwzapalnego, aż ból stawów SI ustąpi.

3 Zawiń okład z lodu w ręcznik. Połóż się na ręczniku tak, że lód jest skompresowany bezpośrednio na źródle bólu. Trzymaj okład z lodu na miejscu przez 15 lub 20 minut. Powtórz lód terapia co 3 lub 4 godziny. Użyj okład z lodu na dobę przez pierwsze 2 lub 3 dni.

4 Gdy początkowy stan zapalny i ból nie ustąpi, zastosowanie elementu grzejnego przez 15 do 20 minut. Powtarzanie obróbki cieplnej kilka razy dziennie aż do bólu SI wspólnego nie ma.

5 Wykonaj poniższe ćwiczenia. Połóż się na brzuchu z nogami wyprostowanymi za tobą. Ścisnąć pośladki i przytrzymaj tej pozycji przez 5 sekund, a następnie rozluźnij. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń. Następnie położyć się na plecach z kolanami się i obie stopy na podłodze. Podnieś obie nogi, złapał kolana i powoli pociągnij je w kierunku klatki piersiowej. Przytrzymaj tę pozycję przez 5 sekund. Czy od 10 do 20 powtórzeń. Wreszcie, rozszerzyć swoją lewą nogę i pociągnąć prawe kolano w kierunku klatki piersiowej. Przytrzymaj tę pozycję przez 15 do 30 sekund, a następnie rozluźnij. Czy to trzy razy z każdej nogi.

Wskazówki:

  • Ice należy stosować w okresie pierwszych kilku dni do ograniczenia przepływu krwi do wspólnego obszaru SI. To pomoże kontrolować początkowy stan zapalny, obrzęk i ból, gdy jest to w najgorszym wydaniu. Lód tworzy zwężenie naczyń, co czasowo ogranicza przepływ krwi do obszaru poszkodowanej. Pozwoli to zminimalizować ból, obrzęk i skurcze. Gdy początkowe zapalenie została zmniejszona, ciepło może promować przepływ krwi i doprowadzić składniki odżywcze, takie jak tlen i witaminy C, które są niezbędne do uzdrowienia, do stawu SI. Ćwiczenia pomogą zwiększyć mobilność w plecach, a także wzmocnienie pleców i sąsiadujące mięśnie. Silniejszy powrotem zapewni większą stabilność wspólnego obszaru SI i zwalnia nacisk na nim.
  • Nigdy nie stosować lodu bezpośrednio na skórę, ponieważ może to spowodować obrażenia ciała, takich jak odmrożenia.
  • Nie zaczynaj ćwiczeń, aż stan zapalny i ból są pod kontrolą. Zazwyczaj jest to po lód miał szansę, aby zmniejszyć obrzęk i stan zapalny początkowego.
  • Przestań wszelkich ćwiczeń, który zwiększa ból w okolicy stawu SI.

Jakie są przyczyny brzucha i górnej części pleców ból?

Górny ból pleców jest często spowodowane przez nagłe uszkodzenia ciała lub ciężkiego urazu pleców. Słaba postawa i powrotem szczep może również przyczynić się do bólu pleców. Przyczyną bólu brzucha jest zwykle zapalenie lub nieprawidłowe skurcze mięśni jelit.

Pęknięty dysk

Pęknięcie płyty (określany również jako "przepukliny dysku") jest powszechną przyczyną bólu górnej części pleców.

Zwężenie kanału kręgowego

Zwężenie kanału kręgowego dzieje się, gdy kanał kręgowy staje się zbyt ciasne. To może powodować dyskomfort w plecach.

Podrażnienie mięśni

Podrażnienie mięśni mogą być spowodowane przez powtarzające się ruchy, pleców lub brak siły. To jest bardziej powszechne w czasie treningu sportowego lub rozległej aktywności fizycznej.

Zapalenie ślepej kiszki

Zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie lub w dodatku, jest jednym z głównych przyczyn bólu brzucha. To może pojawić się, gdy dodatek jest blokowany przez obiekt.

Utrata krwi

Utraty krwi do organu może przyczynić się do bólu brzucha.

Staw krzyżowo-biodrowy Dysfunkcja

Staw krzyżowo-biodrowy zaburzenia mogą być spowodowane zbyt dużą lub zbyt małą ilością ruchu kręgosłupa.

Selektywne Bloki i korzeni nerwowych Wspólne Ból SI

Selektywne Bloki i korzeni nerwowych Wspólne Ból SI


Stawów krzyżowo-biodrowych są małe stawy, które ukazują połączenie pomiędzy krzyżowej (na dole kręgosłupa) i górnym obrzeżem miednicy. W wielu ludzi, jeden lub oba te połączenia mogą stać się podrażniona i bolesne, albo wskutek urazu lub choroby. Gdy to nastąpi, selektywne korzeni nerwowych bloki mogą być podawane w celu zmniejszenia bólu i wspomagania gojenia.

Historia

Podobnie jak w innych stawów w organizmie, stawów krzyżowo-biodrowych może się bolesne z powodu choroby lub urazu. Jeśli ból staje się ciężkie, podstawowe ruchy, w tym spacery, siedzi, a nawet stojąc, może powodować ból. Gdy to nastąpi, wstrzyknięć, zwykle w postaci selektywnego bloku korzeni nerwowych, są często wykorzystywane do kontrolowania bólu i zmniejszenia zapalenia w obrębie stawu. Selektywne bloki korzenie nerwów są na ogół dość skuteczne w zmniejszaniu bólu i nosić niewiele skutków ubocznych.

Funkcja

W leczeniu bólu stawów krzyżowo-biodrowych, bloki korzeniowe selektywne nerwowych na ogół są podawane do stawu na podstawie fluoroskopii, który jest specjalnym X-ray, który pozwala na dokładne umieszczenie wtryskowego. Celem selektywnego bloku korzeni nerwowych jest do blokowania sygnałów bólu wzdłuż pewnych korzeni nerwowych, lub oddziałów, uważanych za odpowiedzialne za ból stawów krzyżowo-biodrowego. Tak więc, staranne umieszczenie wtryskiwanej leków, które ogólnie składają się ze środka na bazie steroidów wraz z miejscowym znieczuleniem, jest zasadnicze znaczenie dla optymalnych wyników.

Korzyści

Główną korzyścią z selektywnego bloku głównego nerwu na ból stawów krzyżowo-biodrowego jest łagodzenie bólu. Gdy wstrzykuje lek ma szansę wchłonąć do ukierunkowanych włókien nerwowych, bólu jest zwykle szybka. Ponadto, bloki korzeni nerwowych są na ogół skuteczne w zredukowaniu lub wyeliminowaniu jakiegokolwiek drętwienie lub mrowienie, które mogą emitować w dół do nogawek w wyniku podrażnienia korzeni nerwowych lub uwięzionego w pobliżu stawu krzyżowo-biodrowego. Jeden blok nerwu może być wystarczające, aby zaradzić Staw krzyżowo-biodrowy flareup. Jeśli objawy utrzymują się, dodatkowe zastrzyki można podać kilka tygodni.

Efekty

Selektywne korzenie nerwów blokowe zastrzyki są zazwyczaj dobrze tolerowane i produkują niewiele skutków ubocznych. Najczęstsze skutki uboczne, które są zazwyczaj krótkotrwałe, to zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Zwykle usuwa się w ciągu kilku dni. Czasami, mrowienie lub drętwienie może wystąpić w regionie miednicy, czasami rozszerzając się jedną lub obie nogi, natychmiast po wstrzyknięciu korzeni nerwowych. Na ogół jest to spowodowane podrażnieniem korzeni nerwowych, w trakcie podawania i zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku dni.

Rozważania

Generalnie korzystanie z selektywnych bloków korzeni nerwowych są stosowane w leczeniu przypadków bólu stawów krzyżowo-biodrowego, które nie reagują na mniej inwazyjnych metod leczenia, w tym odpoczynek, modyfikacji działalności i ponad-the-counter leki przeciwbólowe. Nie wszystkie Staw krzyżowo-biodrowy problemy wymagają terapii wtrysku do leczenia. Wiele razy, proste, reszta albo krótki kurs z leków przeciwbólowych jest wszystko, co jest potrzebne do rozliczenia Staw krzyżowo-biodrowy flareup. Jednak w przypadku trwałych lub przewlekłych krzyżowo-biodrowych wspólnych flareups, bloki korzeniowe selektywne nerwowe są zazwyczaj stosowane jako skutecznej terapii zarządzania.