adcov.com

sorbinian potasu negatywne działania

Jak przechowywać negatywne działania Inne z wpływające mnie

Jak przechowywać negatywne działania Inne z wpływające mnie


Psychoanaliza sugeruje, że najbardziej skuteczna ochrona każda osoba ma przed negatywnymi działaniami innych ludzi leży w siebie. "Relacje z obiektem" szkoły psychoanalizy uważa, że ​​poza świadomości, ludzie pozostają w stałym związku z zinternalizowane wartości lub "obiektów", opartych na rzeczywistych wczesnych relacji z aspektami innych ludzi. Dobre dane wewnętrzne działają jako źródła odwagi, komfort, humoru i siły, a złe dane wewnętrzne działają jako źródła strachu, rozpaczy, prześladowań i przygnębienia. Aby zatrzymać innych ludzi powodują przestępstwa lub niepokój, te złe wewnętrzne obiekty potrzebują konfrontacji.

Instrukcje

1 Praca od wewnątrz. To nie znaczy, biernie poddając się negatywnych zachowań cudzej; oznacza to określenie emocjonalne "słabe punkty", przez który negatywne działania innych można dostać się do siebie. Z punktu widzenia relacji obiektów, niemodyfikowane "złe" wewnętrzne obiekty tworzyć luki emocjonalne przez wyolbrzymianie skutków negatywnych zachowań innych ludzi. Psychoanalityk Ronald Fairbairn twierdzi, że w skrajnych przypadkach, źli ludzie wewnętrzny pułapka obiekty w szczelnym systemie wierzeń psychologicznej, która zapobiega bardzo potrzebne wsparcie i przyjaźń z docierają do oblężonego ego lub "ja"

2 Utwórz dziennik "strefę autorefleksji," najlepiej w spokojnej, odprężającej atmosferze. Użyj go, aby zapoznać się z najpotężniejszych doświadczenia dnia. Neurolodzy i psychoanalitycy zgadzają się, że świadome uczucia są produkty końcowe, nie wychodząc punktów. Oni się aktywnie tworzone, choć w wyjątkowo szybkim tempie. W tym czasie osoba czuł zdenerwowany nad czymś osoba B powiedział lub zrobił, seria decyzji, wyłączeń i akcenty miały miejsce w umyśle, aby stworzyć poczucie niepokoju i złości. Cel tych wewnętrznych działań przez spowalniania i dzielenie ich na schodach w czasie autorefleksji. Zaskakujące wyniki mogą pojawiać.

3 Weź odpowiedzialność za osobiste uczucia. W oryginalnym niemieckim, Freud zalecał "Wo Es war, soll Ich werden." Psychoanalityk Jacques Lacan przetłumaczony jako "Gdzie to było, że" ja "staje się". To zdanie w pełni "subjectifies" stany emocjonalne, konwertowanie ich z wydarzeniami pasywnych na aktywne decyzji. Uczucia i myśli A osoby są jego kreacje, bez względu na to, co ktoś inny mógłby zrobić, aby je skłonić. Gdy obejmował zdanie pomaga przywrócić biuro i autonomię. Zamiast pasywnej ofiary ", to mi się stało," osoba, która praktykuje tę zasadę trwa znacznie bardziej aktywną postawę wobec swoich emocjonalnych reakcji na negatywne działania innych.

4 Pamiętaj, że negatywne działania innych ludzi samo w sobie nie stworzyć specyficzne reakcje emocjonalne, chociaż mogą je wywołać. Osoba może działać w sposób protekcjonalny wobec arogancko osoby B, C i D, na przykład, ale każdy z nich może również doświadczyć zupełnie różne reakcje emocjonalne. Ktoś, kto czuje się głęboko upokorzony, a nie, powiedzmy, przejściowo zły, może już mają "złe wewnętrzny obiekt" w jej umyśle, które aktywnie wchłania poniżanie doświadczenia. Psychoanalityk Jeffrey Seinfeld przyrównuje wewnętrzne obiekty z receptorami psychicznych - dobre obiekty otrzymują pocieszające, wspierających doświadczenia, podczas gdy złe obiekty blokowania receptorów i wchłonąć dobre i bolesne doświadczenia poniżające zamiast.

5 Oddzielić działania innych ludzi, z mocą samodzielnych scenariuszy przekonań i skonfrontować Doom obciążony z pozytywnego myślenia. Jeśli czyjeś negatywne działanie wyrusza lawinę destrukcyjnych myśli, takich jak "Jestem nieudacznikiem", "Zasłużyłem, że" lub "Jestem takim słabeuszem," przerywa je - prowadzą jedynie do ślepych zaułków. Nawet wtedy, gdy ktoś popełnia błąd, negatywne reakcje innych, takich jak nieuprzejmość, kpiny lub zastraszania, nie są ani nieuchronna, ani racjonalne. Użyj błędy w pozytywnych doświadczeń w uczeniu się - niewielu ludzi nauczyć się nowych umiejętności, a nawet ćwiczyć solidnie bez wzlotów nabytych te poślizgu. Dumni osobistej odporności, gdy negatywność innej osoby nie kameralny lub upokorzyć.

Wskazówki:

  • Szuka pocieszenia i wspólnego myślenia w dobrej przyjaźni może przyczynić się do wzmocnienia zdolności do pozytywnego myślenia, gdy inni zachowują się negatywnie. Rozwijaj takie przyjaźnie organizując regularnie spotykać się i zrobić coś wspólnie przyjemne, nawet jeśli nie jest to po prostu dzielenie kawa i ciasto razem.
  • Jeśli działania negatywne wpłynąć na Państwa w pracy, być może trzeba szukać formalnego dochodzenia roszczeń przeciwko uparcie destrukcyjnej scenariusza poprzez starszy menedżer. Jednakże, jeśli negatywne działania z innymi ludźmi zazwyczaj wywołują pociągów intractably destrukcyjnych, samokrytycyzmu myśli, które prowadzą do uczucia przygnębienia i rozpaczy, może być wart poszukiwania profesjonalnej pomocy psychologiczno-terapeutycznej w celu podbicia skutków szkodliwych zinternalizowanych przekonań.

Negatywne działanie kofeiny

Kofeina lek, który występuje naturalnie w roślinach. U ludzi, kofeina działa jako środek pobudzający w centralnym układzie nerwowym i metabolicznych i jest zużywany na całym świecie, najczęściej w napojach, wykonanych z ziaren kawy i liściach roślin herbacianych. W przeciwieństwie do innych używek w swojej klasie, kofeina jest całkowicie legalna i nieuregulowana. Mimo, że ma wiele zalet, w tym przeciwutleniaczy, kofeina może również stanowić zagrożenie dla zdrowia i mieć inne negatywne skutki.

Pierwsze Caffeine "Drunk"

"Zatrucie kofeiną" jest stanem zdenerwowanie wynikające z picia zbyt dużej ilości kawy lub innych substancji zawierających kofeinę. Uczucie niepokoju i podniecenia, drżenie, przyspieszone bicie serca, zwiększone oddawanie moczu i czasami niestrawności są wszystkie objawy przedawkowania kofeiny. Stan ten jest doprowadzany przez nadmiarze 300 mg kofeiny (12 uncji Starbucks ociekowej kawa ma 240 miligramów kofeiny), ale rozwój tolerancji kofeiny wymaga więcej niż ta ilość, aby uzyskać ten sam efekt. Na przedawkowanie kofeiny być śmiertelne, to wymaga przeciętnego dorosłego spożyciu od 80 do 100 filiżanek kawy w ograniczonym okresie czasu.

Problemy lękowych i snu

Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne cechy pewnych form zaburzeń lękowych i snu z wpływem kofeiny. Oba zaburzenia są wynikiem długotrwałego spożycia kofeiny wystarczające do przerwania normalnych wzorców spania i mózgu. Objawy lękowe spowodowane kofeiną może obejmować ataki paniki i inne problemy psychiczne, w tym zachowań obsesyjnych i schizofrenię.

Wycofanie

Regularne uzależnienie od kofeiny może spowodować objawy odstawienia, jeżeli stosowanie jest przerwane. Tych objawów może wahać się od łagodnego do ciężkiego i obejmują bóle głowy, splątanie, depresja, nudności i zmęczenie.

Wrzody i GERD

Kofeina powoduje, że żołądek do produkcji kwasu dodatkowe. Choroby trawienne informacji Krajowa Clearinghouse (NDDIC) donosi, że problemy związane z przewodu żołądkowo-jelitowego może prowadzić do nadmiernego zużycia z kofeiną, w tym wrzodów żołądka i przełyku. Kwas że rozprysków do przełyku z żołądka wywołuje chorobę refluksową kwasu, inaczej znany jako choroba refluksowa przełyku (GERD).

Serce i kofeina

Wpływ kofeiny na serce są nadal rozpatrywane. Pojedynczo i z umiarem, nie wydaje się mieć kofeina wiele pozytywny lub negatywny wpływ na serce. Ale zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, pijących kawę wykazano wykazują podwyższone ciśnienie krwi, które jest połączone z chorobami serca i zwiększa ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Ustalenia ESC wykazało również, że pijących kawy są również podatne na wystąpić palpitacje serca i zmęczenie, a ryzyko zawału serca i udaru mózgu dalszych podwyżek, jeżeli ich dieta jest uboga w zdrowe tłuszcze i produkty pełnoziarniste i wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych z czerwonego mięsa i pełne tłuszczowe produkty mleczne.

Bakteriobójcze działanie jodkiem potasu

Bakteriobójcze działanie jodkiem potasu


Jodek potasu, często w połączeniu z jodem jest silnym i szybko działający bakteriobójcze w zastosowaniach medycznych i dentystycznych. Że stosuje się miejscowo i powoduje nieodwracalne uszkodzenie i śmierć tych bakterii. Możliwe jest, że konwersja jodkiem jodu jest konieczne, aby zaszła to aktywność bakteriobójcza.

Jodku do jodu

Jodek roztworów jodku potasu może tworzyć cząsteczki jodu (l2). Cząsteczki te są zaangażowane w utleniającego niszczenia błon komórkowych bakterii i śmierci bakterii. Rozwiązania jod / jodek potasu są stosowane rutynowo przez lekarzy i lekarzy dentystów, jak roztworem antyseptycznym. Jodek potasu szybsze działanie niż większość innych miejscowe środki antyseptyczne, a zatem bardziej przydatna dla pewnych zastosowań bakteriobójczych.

Jodek Synergy

Stwierdzono, że w warunkach kwasowych, jodek w połączeniu z manganem jest silnym środkiem bakteriobójczym. Jest skuteczny w zabijaniu bakterii wspólnego Staphylococcus aureus (gronkowiec). Infekcje gronkowca są częstą przyczyną chorób u ludzi. Jodek potasu miejscowego leczenia, które mogą być skuteczne w leczeniu chorób skóry, takich jak liszajec, czyraki i łącznej.

Wpływ na bakterie

Jodek lub jodowe miejscowe środki bakteriobójcze pierwsze powodować uszkodzenie oksydacyjne błony komórkowej bakterii. To otwiera się do wnętrza bakterii do dalszych działań jodu. Jod to działa niszcząc bakterie enzymów niezbędnych do oddychania. Podczas gdy bakterie mogą naprawić błony komórkowe, gdy enzymy potrzebne do oddychania są zniszczone, śmierć komórek jest nieodwracalny.

Pobudzające działanie kofeiny

Kofeina występuje w wielu roślinach, że ludzie często spożywają. Zgodnie z Johns Hopkins Medicine, kofeina jest najczęściej stosowany nastroju zmienianie leków na całym świecie.

Kofeina może być znaleziony w następujących roślin: kawa, herbata, guarana, orzechów cola, cocao kapsułę i mate.

Zgodnie z Mayo Foundation, kofeina stymuluje układ nerwowy. U większości osób, kofeina mogą być stosowane w celu ułatwienia tymczasowego zmniejszania zmęczenia. Wiele osób spożywać pokarmy zawierające kofeinę, suplementy i napoje, ponieważ jego działanie pobudzające.

Łagodzenia zmęczenia

Ze względu na jej działanie pobudzające, wielu ludzi, którzy pracują w zawodach i branżach, które wymagają długich godzin korzystania kofeinę w celu zwalczania zmęczenia. Zgodnie z Johns Hopkins Medicine, badania pokazują, że kofeina zaburza sen. Po spożyciu kofeiny stale przez cały dzień, zmęczenie i zasypiania może być opóźnione.

Skupienie i koncentracja

Jest to powszechnie znany fakt, że wielu studentów używać kofeiny do paliwa ich późno w nocy sesje studyjne. Chociaż kofeina może pomóc, pomagając zachować te w środowisku akademickim na jawie, ale także może mieć dodatkowe korzyści z coraz większej koncentracji i skupienia. Pobudzający kofeina wykazano zwiększenia proces myślenia u wielu osób. W sierpniu 2009 artykuł, który ukazał się na Newsday.com, Junaid Khan, który jest kardiochirurga z Alta Bates Summit Medical Center w Berkeley, Kalifornia powiedział o kofeiny i sprawności umysłowej: "Więc nie jest to, że użytkownik pracuje szybciej lub mają przewagę, to rzeczywiście lepiej, ze względu na kofeinę. "

Wyniki sportowe

Uważa się, że kofeina pomoc w wyniki sportowe i wytrzymałości u sportowców. Choć wydaje się, aby pomóc w fizycznej wydajności w niektórych, zbyt dużo kofeiny może mieć negatywny wpływ. Wiele napojów energetycznych, które są popularne w społeczności są wysokie sportowe w zawartości cukru i kofeiny. To połączenie może działać jak środek moczopędny, według Khana. Sportowcy, którzy mogą oddawać zbyt łatwo się odwadnia. Odwodnienie prowadzi do pogorszenia wyników sportowych, a może stać się poważnym problemem zdrowotnym, jeśli nie jest leczone natychmiast.

Wykorzystania w medycynie

Kofeiny jest związany z leczeniem astmy i bóle głowy. Jest to również związane ze zmniejszonym ryzykiem choroby Parkinsona, według naukowców z Instytutu Studiów kawy Vanderbilt University. Wiele leki przeciwbólowe, które są promowane na ból głowy ulgę zawierają kofeinę jako składnik aktywny.

Czułość kofeina

Według Mayo Foundation Medical Edukacji i Badań, są osoby, które są szczególnie wrażliwe na pobudzające działanie kofeiny. Osoby te mogą występować negatywne działania niepożądane związane z kofeiną zatrucia po spożyciu małych ilościach. Według Mayo Foundation Medical Edukacji i Badań, od 200 do 300 mg kofeiny dziennie może być spożywana przez większość osób bez żadnych skutków ubocznych. Ta dawka jest równa około 2 do 4 filiżanek kawy kroplowego dziennie.

Zatrucie jest kofeina Oficjalny zespół kliniczny wymienione w Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders. Zatrucie kofeiną jest również uznawane przez Międzynarodową Klasyfikacja Światowej Organizacji Zdrowia Chorób.
Zgodnie z Johns Hopkins Medicine, kofeiny objawy zatrucia mogą obejmować: bezsenność, szybkie bicie serca, niepokój, nerwowość, niepokój, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, drgawki i, w rzadkich przypadkach, śmierć.

Według Mayo Foundation Medical Edukacji i Badań, którzy rzadko spożywają kofeinę są najbardziej narażone na negatywne skutki uboczne.

Jakie są działania niepożądane leków ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest nazywany cichym zabójcą powodu. Nieleczone może prowadzić do uszkodzenia mózgu, serca, nerek i wątroby, powodować ataki serca i prowadzić do udaru mózgu. Jednak niektórzy ludzie są ostrożni co biorąc ciśnienia krwi leków, ponieważ obawiają się ewentualnych skutków ubocznych.
Znając możliwych skutków ubocznych leków, ciśnienia krwi pozwala powiedzieć wspólny efekt uboczny z jednego, które mogą być niebezpieczne.

Skutki uboczne leków moczopędnych

Leki moczopędne, takie jak hydrochlorotiazyd, kontrolować wysokie ciśnienie krwi poprzez zmniejszenie ilości wody w krwiobiegu. W rezultacie, ich głównym działaniem niepożądanym jest zwiększenie częstotliwości oddawania moczu. Jednakże, ponieważ usuwanie wody z organizmu, ale także usuwania potasu, który jest niezbędny do normalnego funkcjonowania komórki. Zbyt mało potasu może prowadzić do zawrotów głowy i problemy z sercem. Jeśli podejrzewasz, że masz niski potas, skonsultować się z lekarzem; Badania krwi mogą wykazać poziom, a lekarz może pracować z wami, aby zaplanować, jak najlepiej, aby dodać do swojej diety potasu.
Inne działania niepożądane to ból brzucha, skurcze mięśni i pragnienie. Poważne działania niepożądane diuretyków należą trudności w oddychaniu lub połykaniu, dna moczanowa, i ciężka wysypka.

Skutki uboczne Blokery kanałów wapniowych

Blokery kanału wapniowego, takich jak amlodypina i werapamil, spowolnić wprowadzanie wapnia do komórek serca i naczyń krwionośnych, czyniąc je relaks i obniżenie ciśnienia krwi.
Potencjalne działania niepożądane to zaparcia; biegunka; obrzęk rąk, podudzi, stóp i kostek (obrzęk); ból brzucha i zdenerwowany; pustki w głowie; zmęczenie; wysypki; i bóle głowy.
Rzadkie działania niepożądane to omdlenie, ból w klatce piersiowej, i walenie, nieregularne lub szybkie bicie serca. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące objawy niepożądane.
Działanie tych leków może mieć wpływ soku grejpfrutowego i alkoholu, więc upewnij się, aby omówić ten problem z lekarzem.

Skutki uboczne alfa-adrenolityki

Alfa-adrenolityki, takie jak doksazosyny i tamsulosyną, wpływają na sygnały nerwowe, które czynią umowę naczynia krwionośne; Ciśnienie przez umownej zbiornika jest wyższe niż przez odprężający.
Wśród skutków ubocznych tych leków jest ich skłonność do zmiany działanie innych leków może być z natury; mogą oni akt leki silniej lub mniej. To ważne dla lekarz przepisując być świadomy niczego innego, gdy jesteś biorąc pod uwagę dając bloker alfa.
Inne działania niepożądane, takie jak ból głowy, mdłości, zawroty głowy (zwłaszcza po wstaje z pozycji leżącej), szybkie bicie serca i uczucie ogólnego osłabienia.

Skutki uboczne beta-adrenolitykami

Beta blokery to leki propranolol, metoprolol i atenolol. Działają one poprzez wpływ na działanie epinefryny lub adrenaliny, hormonu, a co serce bije wolniej.
Ich częste działania niepożądane to zaburzenia żołądkowe, zimne dłonie, biegunka lub zaparcia, zawroty głowy, bóle głowy i zmęczenie. Mniej powszechne są problemy, utrata popędu płciowego i depresji śpi.
Poważne działania niepożądane, które powinny być natychmiast zgłaszane do lekarza, jak nieregularne bicie serca lub powolny; obrzęk rąk, nóg i stóp; ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu.
Ze względu na ich wpływ na serce, leki te stanowią szczególne zagrożenie dla osób cierpiących na astmę, cukrzycę, nadczynność tarczycy lub powolnych uderzeń serca; jeśli masz jakiekolwiek z tych warunków, należy poinformować o nich lekarza.

Skutki uboczne leków rozszerzających naczynia

Leki rozszerzające naczynia relaks ściany naczyń krwionośnych, poprawę przepływu i zmniejszenie ciśnienia krwi. Są to hydralazynę i minoksydyl.
Najczęstsze skutki uboczne leków rozszerzających naczynia m.in. zawroty głowy, rozstrój żołądka, bóle głowy i zwiększone owłosienie ciała. Jeśli wystąpi nagły przyrost masy ciała, omdlenia, bóle w klatce piersiowej, gorączka, przyspieszone bicie serca lub omdlenia podczas leków rozszerzających naczynia krwionośne, należy skontaktować się z lekarzem.
Leki te mogą mieć negatywne interakcje z diuretyki, estrogeny, progesteron, insulina, kortykosteroidów i fenytoiny. Nie należy przyjmować z bisiarczany. Kobiety w ciąży lub karmiące oraz osoby z mocznicy, chorób serca lub cukrzycy należy omówić z ich lekarzy szczególnego ryzyka, leki te stwarzają.

Skutki uboczne inhibitorów ACE

Do tej grupy leków działa zapobiegając wydzielanie hormonu angiotensyny II, które zwęża się w naczyniach krwionośnych. Chinapryl, ramipryl i Enalapril są wszystkie inhibitory ACE.
Skutki uboczne tych leków to suchy kaszel, objawy podobne do alergii, wysypki, zawroty, bóle mięśni i problemy z nerkami. Obrzęk naczynioruchowy, obrzęk języka, warg i gardła, który może powodować trudności w oddychaniu, mogą wystąpić; choć jest to rzadkie, należy traktować od razu.
Kobiety w ciąży i osoby, które mają problemy z nerkami lub wysokie stężenie potasu nie powinien brać te leki.

Skutki uboczne blokery angiotensyny

Jak inhibitory ACE, antagoniści angiotensyny działają na hormonu angiotensyny II; obejmują one irbesartan i walsartan.
W przeciwieństwie do inhibitorów ACE, leki te nie wytwarzają suchy kaszel. Jednak skutki uboczne to suchość w ustach, ból głowy, nudności i ból brzucha.
Leki te mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, w tym leki moczopędne, litu i leków zobojętniających. Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich lekach przyjmowanych zarówno na receptę i bez recepty, aby uniknąć interakcji.

Działania niepożądane Noni Juice

Działania niepożądane Noni Juice


Uprawiane w całej Polinezji, ludzie wykorzystać wszystkie części rośliny noni w tradycyjnej medycynie w leczeniu ran i zmian w jamie ustnej, gorączki i problemów układu moczowego. Podczas gdy niektóre firmy twierdzą, że konsumpcja soku noni będzie wzmocnić swój układ odpornościowy, nie ma żadnego dowodu na to, zgodnie z Memorial Sloan-Kettering Cancer Center. Jednak negatywne skutki spożywania tego soku zostały zgłoszone.

Cukru we krwi

Niektóre produkty noni sok zawierają duże ilości cukru. Spożyciu wysokie poziomy cukru może powodować poziomu cukru we krwi jest osoby z cukrzycą, aby wznieść się, co może prowadzić do hiperglikemii. Objawy hiperglikemii to: ogromne pragnienie, częste oddawanie moczu, suchość skóry, głód, niewyraźne widzenie, senność, i powolne gojenie ran. Memorial Sloan-Kettering Cancer Center zaleca unikanie picia soku noni lub ją ostrożnie, jeśli pacjent choruje na cukrzycę.

Hiperkaliemia

Picie soku noni może powodować hiperkaliemię, jeśli cierpią z chorobami nerek. Twoje ciało zachowuje większość jego potasu w komórkach i organach. Bardzo mało potasu przepływa przez krwiobiegu. Jednak, gdy nerki nie działają prawidłowo i nie można filtrować potas z krwi, to mineralny będzie budować w krwiobiegu. Spożyciu produktów bogatych w potas, takie jak sok noni może spowodować lub pogorszyć hiperkaliemię. Objawy obejmują: nieregularne bicie serca, uczucie zmęczenia, osłabienie, drętwienie, paraliż, problemy z oddychaniem, nudności i wymioty. Niektórzy ludzie nie wykazują żadnych objawów. Stan ten może zagrażać swoje życie i musi być natychmiast leczona.

Uszkodzenie wątroby

Uniwersytet Kolorado udokumentował możliwy związek pomiędzy spożyciem soku noni i uszkodzenia wątroby w wyniku uszkodzenia wątroby wywołanego w hepatotoksyczność-ziołowy ludzi, którzy wcześniej cierpieli chemiczne toksyczne zapalenie wątroby i od ludzi, którzy nie mieli w przeszłości problemy z wątrobą. Zgodnie z Pamięci Sloan-Kettering zawartości antrachinonu soku noni mogą przyczyniać się do uszkodzenia wątroby związanego z soku.

Inne działania niepożądane

Jeśli pijesz sok noni może cierpisz na zaparcia. Również mogą cierpieć z powodu niekorzystnego wpływu, jeśli wziąć inhibitory ACE (enzymu konwertującego angiotensynę) w celu obniżenia ciśnienia krwi lub blokery receptora angiotensyny, aby zmniejszyć ciśnienie krwi lub zapobiegania cukrzycy wywołanej niewydolności wątroby. Sok z noni produkuje także antyoksydacyjne efekty, które mogą negatywnie zakłócać chemioterapii lub radioterapii.

CLARITIN Działania niepożądane u dzieci

CLARITIN Działania niepożądane u dzieci


Dzieci z alergią nie muszą cierpieć z powodu objawów. Jeden lek na rynku, Claritin, zapewnia niezawodną, ​​bezpieczną ulgę. Działania niepożądane pojawiają się rzadko i zwykle są łagodne, zwłaszcza w porównaniu do nędzy reakcji alergicznej. Mimo to, opiekunowie mogą oferować komfort podczas ich wystąpienia. W wyjątkowym przypadku poważniejszej reakcji, świadomości i właściwej opieki medycznej może zapewnić dzieciom bezpieczne.

O Claritin

Claritin, marka Schering-Plough na loratadynę narkotyków, to leki przeciwhistaminowe drugiej generacji. W przeciwieństwie do starszych leków przeciwhistaminowych, leków przeciwhistaminowych drugiej generacji, takie jak loratadyna ogół nie powodują senność. Dostępny bez recepty w Stanach Zjednoczonych, lekarze zalecają go do reakcji alergicznych, które mogą obejmować przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie, swędzenie oczu i pokrzywkę. Claritin dostępne dla dzieci w postaci tabletek do żucia, w postaci syropu, a jako "Reditab" - pigułki, które rozpuszcza się szybko w ustach.

Jak to działa?

U osób uczulonych, układ odpornościowy uruchamia reakcje substancji inaczej nieszkodliwe. Te reakcje alergiczne - łzawienie oczu, kichanie i swędzenie - stanowią wysiłki w celu wypędzenia co organizm mylnie postrzega jako zagrożenie.

Reakcja ta wyzwala z komórek odpornościowych hormon zwany histaminy. Loratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym; blokuje histaminę wiązaniu się z receptorami, które to powodują objawy alergii.

Przydatność dla Dzieci

Dzieci w wieku powyżej 2 lat może podjąć Claritin. Normalna dawka dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat wynosi 5 mg. Dzieci w wieku 5 i starszy może wziąć 10 mg na dobę.

Bez zalecenia lekarza nie należy podawać loratadynę do dziecka z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Negatywne interakcje z loratadyny są niezwykle rzadkie. Jednak zrobić przed podaniem dziecku stosujących inne leki skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem.

Skutki uboczne

Loratadyna oferuje niezawodną ulgę objawów alergii z kilku skutków ubocznych. Jego bardziej powszechne skutki uboczne wydają się być łagodne, zwykle maleje z dalszego użytkowania. Najczęstszą z nich to senność, brak energii, bóle głowy i suchość w ustach.

Cięższe reakcje na loratadynę wystąpić z niezwykłą rzadkość, ale wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, gdy się one pojawią. Mogą one wskazywać na bardziej poważny stan niż alergii podczas leczenia. Są to trudności w oddychaniu, świszczący oddech, omdlenia, drgawki, mała liczba płytek krwi i toksyczność wątroby.

W sumie, lekarze i farmaceuci uważają loratadynę być bardzo bezpieczny lek z minimalnym ryzykiem.

Dla wygody

Podczas Claritin może zająć dokuczliwych objawów alergii, może czasami powodować uciążliwe skutki uboczne. Przy odrobinie staranności, jednak ich doświadcza dziecko może znaleźć ukojenie.

Na ból głowy, umieścić ciepłe, wilgotne szmatki nad czole dziecka. Jeśli ciepło nie pomoże, spróbuj fajne szmatki zamiast.

Na sennym lub zmęczenie dziecka, pozwolić mu odpocząć, aż objawy ustąpią, być może oferując relaksujące działania, takie jak książki czy puzzle Uderzenie nudy.

Jeśli dziecko ma suchość w ustach, często oferują swoje napoje i rozważyć więcej nowych płynów, takich jak pop lodu lub o smaku owoców żelatyny.

Należy pamiętać, że skutki uboczne wydają się zmniejszać już dziecko przyjmuje leki. W międzyczasie, małe środki komfort może przejść długą drogę.

Działania, które pomogą zmniejszyć stres u dzieci

Działania, które pomogą zmniejszyć stres u dzieci


Dzieci mogą doświadczyć stresu, spowodowane przez różne czynniki, takie jak wrażliwość na hałas, głodu i bólu, rozłąki z rodziną, utrata ważnej osobistej pozycji lub zwierzę, zastraszania i presji społecznej. Według artykułu Zasoby edukacyjne Informacje Digest na "Stres i małych dzieci," zdolność dziecka do radzenia sobie ze stresem wydaje się być w dużym stopniu uzależnione od możliwości rozwojowych dziecka i umiejętności radzenia sobie zapasów. Ważne jest aby zdawać sobie sprawę, w jaki sposób stresem u dzieci w celu uniknięcia negatywnych skutków.

Sztuka i Rzemiosło Inne

Zajęcia plastyczne, takie jak malarstwo, rysunek i rzeźba może zdziałać cuda dla skrajnych dziecka. Działania te można mieszać wyobraźnię i kreatywność dziecka poprzez wykorzystanie kredki, kredki, szkicownik, modeliny i zestawy rzemieślniczych. Dziecko może chcieć budowę co z drewna lub gliny lub kombinacji materiałów, albo do utworzenia czegoś z papieru jak origami. Dokonywanie projekt sztuki i rzemiosła od podstaw da dziecku poczucie satysfakcji i dumy na ukończenie kawałek od siebie, a tym samym odłączenie go od stresu.

Pisanie

Pisanie to niezwykły sposób na uwolnienie myśli i uczuć wewnętrznych w inny sposób mogą być trudne dla dziecka do wyrażenia. Jeśli dziecko jest starsze, zachęcić ją spisać swoje myśli i uczucia codziennie i aby wyzwolić wszelkie negatywne emocje takie jak gniew czy frustracja na tym kawałku papieru lub notebooka. Jeśli jest coś, co powoduje dziecka martwić czy się niepokoić, niech to zapisać na kartce papieru, a następnie zgniotu ją i odrzuć od siebie.

Uczestniczących w Sport

Łączenie w zajęciach sportowych może mieć umysł dziecka od tego, co przeszkadza mu, kiedy skupia swoją koncentrację na grze i punktów swojego zespołu. Dziecko może bawić się jego gra sport, z przyjaciółmi, podczas gdy w tym samym czasie uwalniania stresu i niepokoju w trakcie gry uderzając piłkę mocniej niż zwykle lub grając bardziej agresywnie. W zależności od zainteresowania dziecka, istnieje wiele sportów, z których do wyboru w tym koszykówka, tenis, badminton, piłka nożna, hokej czy pływanie. Większość z nich wiąże ruch fizyczny, który pomaga uwalnianie endorfin, które są naturalne substancje chemiczne, które mogą sprawić, że człowiek czuje się szczęśliwy.

BP Meds i działania niepożądane

Istnieje wiele różnych rodzajów BP lub ciśnienie krwi leki dostępne na receptę od lekarza. Pomimo różnic, ciśnienie krwi leki nie stanowią podobne ryzyko dla niektórych efektów ubocznych.

Rodzaje działań niepożądanych

Częste działania niepożądane leków ciśnienie krwi to osłabienie, zmęczenie, senność, zimne kończyny, depresja, bezsenność, koszmary nocne, nieregularne bicie serca, wysypki skórne, utrata smaku, suchość w ustach, obrzęk kostki, skurcze nóg, bóle głowy, zawroty głowy, zaparcia i gorączka .

Ramy czasowe

Wspólne skutki uboczne leków na ciśnienie krwi są najczęściej, gdy po raz pierwszy rozpocząć leczenie. Najczęściej objawy te zmniejszają w ciągu miesięcy, jak twoje ciało staje się przyzwyczaja się do leków.

Hiperkaliemia

Rzadkie, ale poważne ryzyko leków ciśnienie krwi jest hiperkaliemia, stan, w którym poziom potasu we krwi staje się zbyt wysoki, powodując uszkodzenia układu krążenia i mięśni. Ludzie, którzy biorą suplementy potasu z lekami ciśnienia krwi są coraz bardziej narażone na choroby.

Rozważania

Ponieważ wiele leków, ciśnienia krwi wywoływać uczucie senności lub zawroty głowy, należy unikać prowadzenia samochodu lub obsługiwania ciężkich maszyn, dopóki nie wiemy, jak ciśnienie krwi lek wpływa na Ciebie. Ponieważ po przerwaniu leczenia może spowodować niebezpieczne skok ciśnienia krwi, nigdy nie przerywać stosowania leków ciśnienie krwi bez konsultacji z lekarzem.

Rozwiązanie

W niektórych przypadkach, łącząc małą dawek dwóch leków ciśnienia krwi zmniejsza efekty uboczne leczenia. Porozmawiaj z lekarzem na temat tej opcji, jeśli skutki uboczne leków na ciśnienie krwi zakłóca codziennych czynności.

Działania niepożądane leków obniżających ciśnienie krwi

Działania niepożądane obniżających ciśnienie krwi, leków są specyficzne dla klasyfikacji narkotyków. Klasyfikacje to diuretyki, blokery kanału wapniowego, beta-blokery i inhibitory ACE.

Diuretyki

Niekorzystne skutki obniżających ciśnienie krwi leków sklasyfikowanych jako diuretyki obejmują hipokalemii (obniżony poziom potasu we krwi) oraz wzrost poziomu glukozy we krwi u pacjentów z cukrzycą. Hipokaliemia może powodować skurcze mięśni i zaburzeń rytmu serca.

Blokery kanału wapniowego

Niekorzystne skutki blokery kanału wapniowego 'obejmują palpitacje serca, obrzęki kostek (obrzęk), ból głowy, zawroty głowy i omdlenia.

Beta blokery

Wpływa beta blokery 'niekorzystne to zmęczenie, bradykardia (wolne bicie serca), zimne kończyny, trudności w oddychaniu i impotencję u mężczyzn.

Inhibitory ACE

AACE inhibitory "niekorzystne wpływa to przewlekły kaszel, smak skazy, i nerek nieprawidłowości. Przewlekły kaszel jest zależne od dawki i mogą być zarządzane za pomocą mniejszej dawki, w razie potrzeby.

Rozważania

Każda z klasyfikacji obniżającego ciśnienie krwi, lek ma skutki uboczne, unikalnych dla nich. Lekarz może ustalić wagę działań niepożądanych i zalecić odpowiednie rozwiązania alternatywne.

Działania w celu ulepszenia samoocena

Działania w celu ulepszenia samoocena


Zgodnie z Mayo Clinic, poczucie własnej wartości jest kształtowana przez osoby myśli, relacji i doświadczeń, posiadające wysoką samoocenę zapewnia osoba z zdrowego stanu umysłu. Danej osoby poczucie własnej wartości jest jej ogólna opinia o sobie, a te z niskim poczuciem własnej wartości często mają słabą obraz siebie i rzadko czują odpowiednie lub wystarczające. Niska samoocena prowadzi do negatywnych myśli i zachowań i powoduje jeden uwierzyć krytykę innych. Działania, które mogą pomóc poprawić osoby poczucie własnej wartości i zwiększyć swoją pewność siebie i assuredness są dostępne.

Ćwiczenie

Ćwiczenia mogą pomóc zwiększyć osoby samoocenę poprzez poprawę jego fizyczność, redukcji stresu i poprawy zdrowia psychicznego. Według Fitness.gov, ćwiczenia mogą obniżyć objawy depresji i lęku, zwiększając poziom serotoniny, która jest hormonem, który reguluje nastrój. Osoby z niską samooceną może mieć trudny czas zyskuje motywację do ćwiczeń, ale nawet chodzenie przez 30 minut dziennie można rozpocząć proces. Plus oferuje działalność się skupić. Inne działania mogą obejmować bieganie, jazda na rowerze, grać w koszykówkę i trening oporowy.

Rysunek na własny Portrety

Rysunek autoportret jest okazją dla osób z niskim poczuciem własnej wartości, aby przedstawić, w jaki sposób postrzegają siebie i jak inni ludzie myślą o nich. Nie tylko jest to twórcze wylot, ale także sprawia, że ​​indywidualne więcej siebie świadomy i pomaga mu zacząć budowanie poczucia własnej wartości. Rysunek nowy portret co miesiąc jest jeden sposób, aby jednostki, aby zobaczyć, jak oni się zmienia, rozwija i buduje większe zaufanie.

W dzienniku

Prowadzenie dziennika oferuje osoby żyjące z niskiej samooceny szansę uchwycić i zbadać te chwile, kiedy czuje się niskie. To daje im możliwość skupienia się na podstawowych przyczyn tych problemów i obserwować, dlaczego czują się w pewien sposób. Na koniec każdego dnia mogą wyróżnić swoje negatywne uczucia i rozpoznaje je jako ich pojawiania się. Obok każdego negatywna myśl, że trzeba napisać odpowiedni pozytywny pomysł. Księgowanie pozwala również osoby pisać o swoich osiągnięciach, odkrywać ich przyszłe możliwości i wyznaczać cele.

Możliwe działania niepożądane i specjalne Względy CYMBALTA

Możliwe działania niepożądane i specjalne Względy CYMBALTA


Cymbalta (chlorowodorek duloksetyny) to lek stosowany w leczeniu depresji i lęku oraz bólu związanego z neuropatią cukrzycową i fibromialgii. Zgodnie z Lilly producenta Cymbalta zwiększa aktywność neuroprzekaźników (chemikalia niosącego między komórkami nerwowymi) serotoniny i noradrenaliny w centralnym układzie nerwowym (mózg i rdzeń kręgowy). Jak w przypadku każdego leku, CYMBALTA może powodować wiele skutków ubocznych.

Myśli samobójcze

RxList przedstawia negatywne skutki CYMBALTA, w tym zwiększenie depresji, która często wiąże się z tendencjami samobójczymi. Cymbalta może zwiększać myśli samobójcze i próby samobójcze, zwłaszcza w tych, od dzieciństwa do dorosłości (wiek 24). Osoby biorące CYMBALTA należy uważnie monitorować pod kątem objawów ostrzegawczych, w tym bezsenność, zwiększone lęk, wycofanie, oświadczenia o chęci śmierci, wyrażenia beznadziei i wzrostu ryzykownych zachowań.

Centralnego układu nerwowego

Cymbalta mogą wpływać na centralny układ nerwowy, powodując drobne drżenie rąk, bóle głowy, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, trudności w zasypianiu lub nadmierna senność. Działanie uspokajające mogą upośledzać zdolność do wykonywania. Ludzie powinni unikać prowadzenia pojazdów lub obsługi niebezpiecznych urządzeń, jeśli którykolwiek z tych objawów, ponieważ mogą być narażeni na zwiększone ryzyko obrażeń.

Układu pokarmowego

Według RxList, najczęstszym skutkiem ubocznym CYMBALTA są nudności. Może to być związane z suchości w ustach, brak apetytu, co może prowadzić do utraty wagi. Niektórzy ludzie mają biegunkę, podczas gdy inne rozwijają zaparcia.

Cymbalta jest metabolizowany (podziale), w wątrobie, która może powodować hepatotoksyczność, zwłaszcza u osób z pre-exisiting choroby wątroby. FDA ostrzega, że ​​osoby wykazujące objawy choroby wątroby, w tym żółtaczkę (zażółcenie skóry) lub ból brzucha, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i mają Cymbalta testów czynnościowych wątroby.

Układ rozrodczy

Cymbalta może zmniejszyć libido i powodować zaburzenia orgazmu u mężczyzn i kobiet, ale mężczyźni mogą również wystąpić zaburzenia erekcji, w tym impotencja i opóźnionego wytrysku lub niemożności wytrysku. Objawy, które wpływają na seksualność może być szczególnie stresujące i zwiększenie depresji.

Interakcje

Cymbalta połączeniu z innymi lekami może spowodować skutki toksyczne, albo dlatego, że inny lek zwiększa stężenie we krwi CYMBALTA lub dlatego Cymbalta zwiększa stężenie we krwi innego leku. Według RxList, CYMBALTA należy stosować ostrożnie z fluoksetyna, paroksetyna, chinidyna, pochodne fenotiazyny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, propafenon i flekainid. Łącząc CYMBALTA z inhibitorem MAO (inny rodzaj leków przeciwdepresyjnych), jest szczególnie niebezpieczny i może spowodować śmiertelne reakcje, więc ludzie powinni czekać co najmniej dwa tygodnie po odstawieniu inhibitora MAO przed rozpoczęciem CYMBALTA.

Krwawienie

Cymbalta może zwiększać ryzyko krwawienia, zwłaszcza w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Leki, które również zwiększają ryzyko krwawienia, takie jak aspiryna i niesteroidowe leki przeciwzapalne (ibuprofen), należy unikać podczas przyjmowania CYMBALTA. Objawy krwawienia obejmują zwiększone występowanie siniaków, krwawienia z nosa, "czarne" smoliste stolce lub jasnoczerwony krew w stolcu.

Działania niepożądane Ganoderma

Ganoderma jest częścią rodziny grzybów grzybów. Jest on często nazywany Grzyb Reishi. Ganoderma jest ziołowy, który jest często stosowany w leczeniu raka, ponieważ może oczyścić organizm poprzez eliminację toksyn i zanieczyszczeń, aby pomóc system odpornościowy silniejszy i zdrowszy over-the-counter. Ganoderma wspomaga detoksykację wątroby, który stymuluje regenerację komórek wątroby i poprawia czynność wątroby. Ganoderma składa się również z czynnikami przeciwnowotworowymi germanu i polisacharydy, które pomagają skuteczności przeciwnowotworowej. Jak w przypadku każdego rodzaju terapii, jednak istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Identyfikacja

Negatywne skutki uboczne biorąc Ganoderma ziołowy może wystąpić jako część procesu leczenia. Tymczasowe reakcje cielesne do Ganoderma może wystąpić, gdy toksyny usuwane są z organizmu, kiedy krążenia blokada ciała jest wyczyszczone i podczas poprawy konstytucji ciała.

Działania niepożądane tymczasowe

Niektóre wspólne działania niepożądane obejmują bóle brzucha z Ganoderma, nieco wyższe ciśnienie krwi, swędzenie ciała lub trądzik-owskiej czerwone kropki na skórze, bóle ciała, zwiększone wyprysków trądzik, wysypka, ból głowy, zawroty głowy, problemy z trawieniem i spuchniętą nogę. Są to zwykle tymczasowe efekty stosowania Ganoderma, choć nie każdy przeżywa je.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli znajdziesz te tymczasowe negatywne skutki uboczne przy Ganoderma się być nie do zniesienia, to może być dobry pomysł, aby złagodzić objawy, ograniczając swój Ganoderma dawkę do zaledwie połowę. Kiedy poczujesz się lepiej, możesz zwiększyć dawkę z powrotem do pełnej kwoty ponownie.

Potencjał

Pomimo faktu, że Ganoderma ma potencjał do powodowania ujemnych skutków ubocznych, są także czasem stosowane w celu ułatwienia negatywne skutki uboczne radioterapii lub chemioterapii. Ganoderma może zmniejszyć działania niepożądane, takie jak zmęczenie, utratę apetytu, wypadanie włosów, zahamowanie czynności szpiku kostnego i ryzyko infekcji. Może również łagodzić ból podczas chemioterapii i radioterapii i zmniejszenia efektów toksycznych w obu procedurach.

Ostrzeżenie

Ludzie, którzy mają cukrzycę i biorą leki hipoglikemizujące należy podchodzić ostrożnie biorąc Ganoderma (i bezwzględnie skonsultować się z lekarzem, zanim ten sposób), gdyż może to spowodować, że poziom cukru we krwi, aby niższe. Niskie ciśnienie krwi może wystąpić z użyciem Ganoderma i innych pochodnych tego rodzaju leków ziołowych.

Pozytywne działanie kofeiny

Kofeina jest naturalnym stymulantem najczęściej znaleźć w kawie i herbacie. Kofeina jest również w kakao i orzechów kola. Ekstrakcji kofeiny jest stosowany w większości napojów gazowanych zawierających kofeinę, takich jak Pepsi czy Coca Cola. United States Food and Drug Administration uznaje kofeiny jako "generalnie bezpieczne substancji." Kofeina ma silne działanie na organizm człowieka, a gdy z umiarem wiele z tych działań jest pozytywny.

Energia i Wellness

Kofeina może być stosowany w celu zwiększenia energii, stymuluje umysł i ciało, i przeciwdziałać uczucia zmęczenia i letargu. Kofeina powoduje również ciało spalić więcej kalorii podczas aktywności fizycznej. To pomaga w utracie wagi. Ponieważ kofeina zwiększa metabolizm i pomaga organizmowi turze tłuszczu w energię, może również poprawić wyniki w sporcie i ćwiczenia. Kofeina daje ludziom, którzy jog, rower lub pływać więcej wytrwałości.

Zachowanie i nastrój

Kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy organizmu, co powoduje czujność, poczucie dobrego samopoczucia i zwiększonej zdolności do koncentracji. Przez zwiększenie energii i uwagą, kofeina może również promować bardziej aktywne zaangażowanie w sytuacjach społecznych. Zwykła kawa, herbata lub kofeiną pijących soda, którzy są bardziej tolerancyjne na kofeinę nie mogą czuć się te efekty, jak bardzo, jak ktoś, kto tylko od czasu do czasu ma kofeinę.

Zdrowia Serca

Kofeina zwiększa tętno i należy podjąć ostrożnie przez osoby z chorobami serca, a dopiero po konsultacji z lekarzem. Jednak kawa ma korzyści dla serca. Kawa ma przeciwutleniacze, które pomagają w zapobieganiu chorób serca. Według badań przeprowadzonych przez Annals of Internal Medicine, mężczyźni i kobiety, którzy są regularnie pijących kawę są do 25 procent mniej narażone na rozwój chorób serca.

I Zapobiegania Chorób dolegliwość

Według badań opublikowanych przez Journal of American Medical Association, regularnie pijących kawę są "znacznie" mniej narażone na rozwój choroby Parkinsona. Wykazano, że kofeina, aby zmniejszyć utratę komórek produkujących dopaminy w mózgu, co powoduje chorobę Parkinsona. Kawa w szczególności wykazano również, aby obniżyć ryzyko marskości wątroby, raka jelita grubego i kamica żółciowa. Kofeina może również pomóc złagodzić bóle głowy.

Jak dużo?

Filiżanki lub dwa dni kawa lub herbata jest na tyle, aby osiągnąć pozytywne skutki kofeiny. Dzisiaj kofeina jest również w napojach energetycznych i tabletek kofeiny. Kofeina nie powinna być nadużywana jako nadmierne spożycie może mieć negatywne skutki, takie jak znacznie przyspieszone bicie serca, uczucie nerwowości i niepokoju, odwodnienia i utraty snu. Regularnie nadużywanie kofeiny może powodować duże ryzyko dla zdrowia, w tym utratę masy kostnej, która może prowadzić do osteoporozy.

Wspólne Działanie w Używanie produktów do wybielania

Wspólne Działanie w Używanie produktów do wybielania


Produkty do wybielania zębów są dostępne bez recepty, jak pasty do zębów, płukania jamy ustnej, gum do żucia, tace wybielających i paski wybielające. Osoby fizyczne mogą również korzystać z wybielania zębów ochraniaczy, że ich dentysta zapewnia. Zabiegi te mają na celu usunięcie plam z zębów naturalnych. Mimo, że takie zabiegi są na ogół bezpieczne i skuteczne, należy je zgodnie z zaleceniami, aby uniknąć problemów. Ludzie, którzy nadużywać produktów wybielających lub nie używają ich jako wskazane może napotkać różne negatywne skutki.

Wrażliwość zębów

Wrażliwość zębów jest nadwrażliwość zębów uczucie w podczas jedzenia lub picia wszystko, co jest na zimno lub gorąco. Doświadczenie może być bolesne. Pasty do zębów, płukanek i gumy do żucia nie wytwarzają czułość; jednak paski wybielające i tace są sprawcami powodu ich zawartości nadtlenku wodoru, zwłaszcza jeśli pozostawić je na zbyt długo. Wybielanie zazwyczaj zawierają tace 10 procent nadtlenku mocznika. Według Zielonych Fakty, w badaniu osób korzystających z tych tac wszędzie od jednego tygodnia do sześciu miesięcy, najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym była wrażliwość zębów, która miała miejsce na początku użytkowania, chociaż tymczasowy.

Podrażnienie Gum

Innym skutkiem ubocznym stosowania produktów wybielających zęby jest guma lub miękkie podrażnienia tkanek. Mogą wystąpić podrażnienia guma w różnych sytuacjach. Wyroby, które zawierają poziomie wyższym niż standardowe 10 procent nadtlenku mocznika można łatwo podrażnia dziąseł. Wybielanie tace, które pozostawiają na noc może powodować podrażnienie przez ocieranie i stosowania nacisku na tkanki dziąseł. Możesz ogrzać Moldable tace wybielających i kształtować je, gryzie w zasobniku; Jeżeli to nie odbywa się doskonale żel przepełnienie z zasobnika na dziąsła.

Białe plamy

Białe plamy na zębach pojawiają się głównie z pasków wybielających. Jeśli nie stosuje się paski prawidłowo lub jeśli paski są tańsze i nie zawierają roztwór stały chwytania, to nie mogą one przyczepność zęby prawidłowo. Nie będzie kieszenie powietrza, a to stworzy wygląd białych plam na zębach; niektóre miejsca będą jaśniejsze niż inne. Białe kropki mogą być również wynikiem overbleaching, co prowadzi do plamy wyglądające zębów.

Inne efekty

Inne działania produktów wybielających obejmują gardła wznieść, na skutek wybielania rozwiązanie spływa do gardła. Nudności mogą wystąpić, jeśli przełknąć niektóre rozwiązania. Bóle głowy mogą również wystąpić, jeśli tacy w ustach nie pasuje Ci poprawnie.

Rozważania

Większość skutków ubocznych związanych z produktami wybielania zazwyczaj ustępował w ciągu kilku dni. Niektórzy ludzie uzależniają się od wybielania zębów i wierzę, że częściej niż przy użyciu produktów zaowocuje szybszym wybielania. Produkty do wybielania są łatwo dostępne i nie wymagają nadzoru, więc jest to coś, co może się zdarzyć łatwo. Produkty wybielające mogą poważnie uszkodzić zęby i tkankę ustną.

Boniva Działanie na oczy

Boniva jest lek na receptę, które traktuje osteoporozy u kobiet po menopauzie. To spowalnia utratę masy kostnej, podczas pomocy w tworzeniu i wzmacnianiu masy kostnej. Jest częścią grupy leków zwanych Bisphonphonates. Jak w przypadku każdego leku nie może być zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki biorąc Boniva. Może to być wykonane albo w postaci tabletki, raz dziennie, lub przez wstrzyknięcie.

Oczy

Drugs.com wymienia zaczerwienienie i obrzęk oczu jako wspólny efekt uboczny przy Boniva. Według strony internetowej Medline Plus, zaburzenia widzenia i ból oczu lub obrzęk może być oznaką poważnych skutków ubocznych wtryskiwanego wersji leku. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek dyskomfort w oczy po wzięciu Boniva.

Zapalenie błony naczyniowej oka i zapalenie twardówki

Bisfosfoniany mogą być związane zarówno z zapaleniem błony naczyniowej oka i twardówki, które to warunki powodują stan zapalny oczu. Objawy są zazwyczaj silny ból oka, niewyraźne widzenie, łzawienie, czerwony na białej części oka i wrażliwości na światło. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, a on może zmienić lub zakończyć swoją receptę Boniva.

Inne poważne działania niepożądane

Inne poważne skutki uboczne zarówno wstrzykiwanych i tabletek form Boniva może być ból szczęki, poluzowanie zębów, obrzęk dziąseł, bóle w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, silny ból stawów i mięśni, ból przy przełykaniu i / lub zgaga.

Częste działania niepożądane

Według oficjalnej strony internetowej Boniva i Drugs.com Częste działania niepożądane Boniva są: biegunka, bóle przydatków, rozstrój żołądka, objawy grypopodobne, wymioty, ból głowy i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, jeżeli są stosowane zastrzyki.

Ostrzeżenie

Od Boniva.com; "Nie należy przyjmować Boniva jeśli masz zmniejszone stężenie wapnia we krwi, nie może siedzieć lub stać na co najmniej 60 minut, ma ciężką chorobę nerek." Zawsze należy skontaktować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących Boniva, osteoporozy lub innych problemów medycznych.

Działania niepożądane Reishi Ganoderma

Grzyby Reishi (Ganoderma lucidum) były używane w Chinach jako ziołowych produktów leczniczych od ponad dwóch tysięcy lat. W świecie zachodnim, Reishi Ganoderma zaczyna też złapać się jako ziołowy. Reishi Ganoderma Uważa się, że wiele korzyści cenne dla zdrowia i jest powszechnie stosowany w leczeniu chorób i zaburzeń, takich jak bezsenność, nerwice wynikające z czynników stresowych na środowisko, a nawet choroby Alzheimera. Jednakże, jak w przypadku każdego leku, wiele osób doświadcza negatywnych skutków.

Częste działania niepożądane

Niektóre wspólne negatywne skutki uboczne ludzi, którzy wzięli Reishi Ganoderma do celów leczniczych obejmować zawroty głowy, uczucie jest lightheaded, suchość w gardle, suchość w ustach, krwawienia z nosa i zdenerwowany brzucha. Jednak nie wszyscy ludzie odczuwają te objawy.

Teorie / Spekulacje

Wiele osób również rozważyć Reishi Ganoderma być lepsze zioła (jak wskazano w badaniach klinicznych i literatury klasycznej), a w rezultacie, że uważają, że nie ma żadnych negatywnych skutków. Superior zioła znane są w 100 procentach nietoksyczny i całkowicie bezpieczny do spożywania w dużych ilościach i ilościach, według książki "Wielki Farmakopei" przez Shi-Jean Lee, chińskiego lekarza.

Objawy detoksykacji

Niektórzy ludzie, którzy biorą Reishi Ganoderma (osoby szczególnie wrażliwe) mogą wystąpić pewne łagodne skutki uboczne detoksykacji. Te działania niepożądane występują zwykle w kierunku początku wlotu i obejmują łagodne rozstrój przewodu pokarmowego, ból mięśni, wysypki skórne i zawroty głowy. Jednak są to normalne objawy i generalnie wskazują, że Reishi Ganoderma funkcjonuje dobrze i robi swoje.

Przeciwwskazania

Nie ma żadnych przeciwwskazań dla zgłoszone Ganoderma Reishi, oparte na ponad dwa tysiące lat obserwacji (wg The American Academy of Anti-Aging Medicine). To dlatego, że Ganoderma Reishi jest w pełni naturalny suplement zdrowia. Jednak Reishi Ganoderma (i inne substancje immunomodulujące) powinny być podejmowane z zachowaniem ostrożności dla osób korzystających leki immunosupresyjne lub przechodzi przeszczepów narządów.

Grupy wiekowe

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie grupy wiekowe reagować podobnie do Reishi Ganoderma jako opcja na lek (nie dają się do dzieci i młodzieży). Nie ma więcej działania niepożądane w jednej grupie wiekowej powyżej drugiego. Jednak przed podjęciem Reishi Ganoderma jako ziołowych leków, należy skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem specjalistą w zakresie zdrowia swojego potencjalnego wykorzystania.

Działania niepożądane, które mogą wystąpić Przełączanie do CYMBALTA z Lexapro

Działania niepożądane, które mogą wystąpić Przełączanie do CYMBALTA z Lexapro


Depresja, która dotyka milionów Amerykanów na dzień, z różnym natężeniem. W związku z tym firmy farmaceutyczne stale formułowaniu i testowaniu nowych leków, które mogą leczyć depresję skuteczniej niż powszechnie stosowane leki z grupy SSRI (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny). Producenci zaczęli patrząc w kierunku innych neuroprzekaźników, takich jak norefinefrynę do bardziej efektywnego leczenia choroby. Przełączanie z SSRI, takich jak Lexapro do CYMBALTA może powodować niepożądane skutki uboczne.

Co to jest SSRI?

Zgodnie z Mayo Clinic, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny takie jak Lexapro charakteryzują kierowania tylko jednego z neuroprzekaźników w mózgu związanych z depresją, serotoniny. Leki z tej pracy klasowej poprzez blokowanie receptorów w mózgu serotoniny z przyjęcia z powrotem, powodując bardziej jest obecna w mózgu. Uważa się, że w ten sposób nastrój jest podwyższony. Leki z tej rodziny, nie są jednak gwarancją, że depresja będzie złagodzony jak istnieje duża liczba osób, które mają "depresji opornej na leczenie." Dla tych osób, są inne leki dostępne.

Cymbalta

Cymbalta jak Lexapro, działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny. W przeciwieństwie Lexapro jednak Cymbalta działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników, innego norefinefrynę, co SSNRI. Noradrenalina, według drugs.com, jest podobny do adrenaliny i bezpośrednio wpływa na poziom nastroju i energii. Czyni to przez "zwężenie naczyń krwionośnych i zwiększa ciśnienie krwi i poziom glukozy (cukru) we krwi poziom". Tak więc leczenie, które obejmuje zapobieganie wychwyt zwrotny tego neuroprzekaźnika zwiększy poziom energii i pomaga poprawić nastrój, dla tych, którzy nie reagują na leczenie serotoniny sam.

Przełączanie z Lexapro

Od Lexapro jest ściśle SSRI, nie wpływa w żaden sposób poziomu norefinefrynę. Jeżeli lekarz zalecił włączenie do CYMBALTA, istnieje kilka działania niepożądane, które mogą wystąpić, które mogą być uciążliwe. Jeśli zostały przy Lexapro przez ponad miesiąc, są szanse, twój poziom serotoniny są już wyższe niż normalnie, więc przejście na CYMBALTA nie będzie najprawdopodobniej powoduje żadnych skutków ubocznych SSRI. To będzie jednak powodować działania niepożądane związane z dodania inhibitora wychwytu zwrotnego noradrenaliny do leków schematu.

Możliwe SSNRI Side Effects

Drugs.com, że działania uboczne związane ze wzrostem poziomu norepinefryny obejmują, ale nie są ograniczone do: drżenie, nerwice, lęku, trudności w zasypianiu, gniewu, zmiany nastroju lub zachowania, szlifowanie zębów, nadczynności i innych. Te działania niepożądane są łatwe do zrozumienia, jak norepinehphrine jest bezpośrednio związany z poziomem energii. Efekty te znikną po zażyciu leku przez dłuższy okres czasu, ale dla wielu powodem do przerwania stosowania leku.

Radzenie sobie ze skutkami ubocznymi

Jak zostały biorąc Lexapro, to najprawdopodobniej nie czują wspólne skutki uboczne powiązanych z inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, takie jak suchość w ustach i zwiększonej potliwości. Ważne jest, aby pamiętać, że działa inaczej niż CYMBALTA Lexapro i może powodować uczucie kilka skutków ubocznych SSRI, choć zwykle na słabszym poziomie.

Porady

Skutki przejścia na środka antydepresyjnego, który działa na dwóch neuroprzekaźników w przeciwieństwie do nich jest korzystne, jeśli nie doświadczyło żadnej pomocy od Lexapro. Cymbalta może trzymać odpowiedź do depresji, jeśli jesteś gotów poświęcić niezbędną ilość czasu na ten lek do pracy. Jeśli skutki uboczne są uciążliwe lub negatywnie wpływające swoje życie, mówi do lekarza natychmiast, ponieważ może on chce zmienić ci inny lek lub połączenie SSRI (takich jak Lexapro) w połączeniu z innym lekiem, który działa wyłącznie na noradrenaliny, takich jak Wellbutrin. W przypadku niektórych, przy dwóch osobnych wyniki Leki w mniejszej ilości skutków ubocznych.

Działanie szczepionek polio

Polio był kiedyś poważny problem zdrowotny, który sparaliżowany i zabił wielu ludzi na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na rozwój pomyślnego szczepionki wirusa polio, polio zostało zasadniczo wyeliminowane w Stanach Zjednoczonych i wielu innych częściach świata. Szczepionka polio nadal być stosowane w celu ochrony przed przyszłymi epidemii polio, które mogą wynikać z podróży do regionów, gdzie polio jest nadal powszechne. Niektóre łagodne lub poważne działania niepożądane mogą wynikać ze szczepień przeciwko polio.

Historia

Szczepionka polio pomógł Stany Zjednoczone i inne kraje przezwyciężyć poważną epidemię, która spowodowała rocznie (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom) ponad 20.000 przypadków choroby. Stawki polio systematycznie spadał po ludzie zaczęli być szczepione w 1955 roku, i nie było żadnych przypadków "dzikiego" polio w Stanach Zjednoczonych od 1980 roku, zgodnie z CDC.

Korzyści

Szczepionka polio był jednym z najbardziej udanych szczepionek. Kompletny kurs z powodzeniem utrzymuje szczepionki szczepią osób z rozwijających polio. Ludzie, którzy nie są w kontakcie z polio nie muszą być ponownie zaszczepione, a większość dzieci są szczepione. Jednak, zgodnie z CDC, osoby podróżujące do krajów, gdzie polio jest wciąż powszechnym problemem zdrowotnym, jak i osób, które mogą pracować z polio (w laboratoriach lub środowiskach opieki zdrowotnej) powinny rozważyć szczepienie ponownie.

Skutki uboczne

Jest tylko bardzo mała szansa, że ​​nie będzie poważne konsekwencje negatywne dla zdrowia są szczepione przeciw polio, zgodnie z CDC. Najczęstszym działaniem niepożądanym szczepionki jest reakcja w miejscu wstrzyknięcia, które mogą obejmować ból lub zaczerwienienie wokół miejsca, w którym zostało wydane strzał według FamilyDoctor.org.

Rozważania

Największe ryzyko związane z podaniem szczepionki przeciwko polio jest dla ludzi, którzy są uczuleni na dowolnej części szczepionki, w tym z następujących leków: neomycynę, streptomycynę i polimyksynę B. Ludzie, którzy mają negatywną reakcję na jednej polio strzał nie powinien dostać resztę serii.

OPV

Szczepionki doustnej przeciw poliomyelitis (OPV) był kiedyś powszechnie stosowane do immunizacji ludzi w Stanach Zjednoczonych przeciwko polio. Mimo, że jest nadal używany w niektórych miejscach, pracownicy służby zdrowia w Stanach Zjednoczonych mają w przeważającej części przestałem używać OPV ponieważ doprowadziło do niektórych przypadków polio. CDC zaleca, prosząc lekarza, aby uzyskać więcej informacji, jeśli tylko OPV jest dostępny.

Jak rozpoznać działania niepożądane kortyzonu

Jak rozpoznać działania niepożądane kortyzonu


Tak jak w przypadku każdego innego leku, ważne jest, aby nauczyć się rozpoznawać skutki uboczne kortyzon zanim zaczniesz go używać do leczenia wszystkich swoich warunków zdrowotnych. Skutki uboczne mogą obejmować kortyzonu zarówno krótkoterminowych i długoterminowych powikłań i powinny być dokładnie sprawdzane z wykształceniem medycznym.

Instrukcje

1 Przygotowanie do czynienia ze zwiększonym ryzykiem zakażenia ze względu na możliwy efekt uboczny osłabienia układu odpornościowego przez kortyzon. Podczas korzystania z kortyzonu, jak najlepiej, aby uniknąć ludzi, którzy mają infekcje, zwłaszcza poważniejszych warunków, takich jak odry lub ospy wietrznej. Należy również poinformować wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy traktują cię, że pacjent kortyzon przed poddaniem żadnych szczepień lub zabiegów chirurgicznych, a może trzeba poczekać, aż po ukończeniu kortyzon leczenia.

2. Zwróć uwagę na trudności związane z Twoim pokarmowego i układu rozrodczego, które mogą skutki uboczne kortyzon. Częste oddawanie moczu i krwawe lub czarne stolce są skutki uboczne, które można rozpoznać, jak również silne skurcze związane zmiany w cyklu miesiączkowym. Natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia ekstremalnych ból przy oddawaniu moczu lub konieczności wypróżnienia, jak to może być oznaką infekcji.

3 Jak najlepiej rozpoznać jakiekolwiek zmiany w stanie psychicznym, które mogą być związane z korzystaniem z kortyzonu. Dość powszechne skutki uboczne kortyzon użytkowania znajdują łagodnej depresji, dezorientacja, niepokój i nieregularne bicie serca związane z nagłymi wybuchami emocji. Mniej częste działania niepożądane mogą obejmować halucynacje widząc i słysząc rzeczy, które tak naprawdę nie istnieją, fałszywe poczucie dobrobytu i zarozumiałości i paranoi.

4 Przestrzegać wszelkich trudności, które wystąpić z twoją wizją. Działania niepożądane, które mogą być w stanie łatwo rozpoznać to ból lub wybrzuszenie oczu i niewyraźne widzenie. Można również zauważyć, że zakres widzenia wydaje się zmniejszyć rozmiary, jeśli występują negatywne skutki uboczne kortyzon.

5 Określić, czy występujące objawy wystąpią podobne do tych z innych warunkach zwykłych, takich jak przeziębienie lub kaszel, mogą być skutki uboczne kortyzon. Objawy te mogą obejmować gorączkę, kichanie lub katar i ból gardła. Jest również łatwo pomylić nudności lub wymioty, które mogą być związane z kortyzonu stosowania jako objawów innego wspólnego stanu, tak ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na to, jak twoje ciało czuje się podczas korzystania kortyzon.

6 Sprawdź swoją twarz blisko do problemów skórnych, które mogą mieć skutki uboczne korzystania z kortyzonu. Kortyzon może spowodować zaczerwienienie lub obrzęk twarzy, który powoduje, że pojawiają okrągłe niż zwykle. Możliwe jest, że skóra na powierzchni może również pojawić się połysku lub cieńsze niż zwykle i może być bardziej podatne na trądzik niż zwykle.

Wskazówki:

  • Użyj over-the-counter leki przeciwbólowe w leczeniu bólu w biodrach, nogach, ramionach, żebrach i plecach, które mogą być efektem ubocznym stosowania kortyzonu.