adcov.com

słony smak w ustach po piciu alkoholu

Powód słony smak w ustach

Powód słony smak w ustach


Słony smak w ustach może wynikać z wielu przyczyn. To może być tylko lekko irytujące lub może uniemożliwić Ci cieszyć się smakiem jedzenia. W większości przypadków, trwa on od tygodni do kilku miesięcy. Często łatwo określić jego przyczynę i uwolnić go, ale w rzadkich przypadkach, słony smak jest poważnym objawem. W każdym razie, długotrwałe słony smak wymaga wizyty u lekarza.

Ślinianki Zakażenie

Kiedy infekcja atakuje swoje ślinianki, może prowadzić słony smak. Według strony internetowej problemy z zębami, zespół Sjögrena, choroba autoimmunologiczna, która atakuje gruczoły produkujące na wilgoć, mogą pozbawić organizm, w tym jamy ustnej, od zwykłych płynów. Świnka i zakażenia bakteryjne mogą być również możliwe winowajcy.

Brak nawilżenia

Nie picie wystarczającej ilości płynów może prowadzić do słonego smaku ustnej. Według strony internetowej Zdrowia i Żywienia Porady, suchość w ustach towarzyszy pragnienie jest Twojego ciała z informacją, że trzeba pić więcej płynów, zwłaszcza wody. Pić osiem lub więcej szklanek dziennie i unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu lub napojów zawierających kofeinę, które powodują odwodnienie i może zwiększyć słony smak.

Słabe Higiena jamy ustnej

Niewłaściwa higiena może być przyczyną słony smak w ustach. Według Pub stronie Med Zdrowia, jeśli nie szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie, może rozwinąć się płytki nazębnej, osadów, co prowadzi do słonego smaku w ustach. To może zacząć się dziać już po 20 minutach po zjesz swój ostatni posiłek. Szczotka język podczas mycia zębów i nici codziennie.

Infekcja zatok

Podczas zakażenia zatok, śluz z nosa jedzie do ust. Poza tym powoduje nieświeży oddech, może to również prowadzić do słonego smaku, według strony internetowej Zdrowie Odżywianie Porady. Jeśli podejrzewasz infekcję zatok, skonsultować się z lekarzem. Może przepisać antybiotyki do leczenia zakażenia zatok, jeżeli jest to spowodowane przez bakterie.

Płacz

Tymczasowe słony smak w ustach może pojawić się, gdy płaczesz, choć to rzadkie. Podczas intensywnego, długotrwałego płaczu, ale łzy, które są słone, spłynąć do gardła i może stworzyć słony smak.

Jak pozbyć się słony smak Od ekstrakcji zęba mądrości

Jak pozbyć się słony smak Od ekstrakcji zęba mądrości


Ekstrakcji zębów mądrości często prowadzi do obrzęku, siniaków, krwawienia, bólu i dziwnych smaków w ustach. W wielu przypadkach, słony smak w ustach jest spowodowane przez odwodnienie, przekrwienie błony śluzowej nosa lub krwi eking z otwartych ran. Wielu dentystów zalecają płukanie słonej wody, aby pomóc leczyć i wyleczyć rany. Jeśli słony smak w ustach staje się zbyt wiele w obsłudze, można go usunąć poprzez płukanie jamy ustnej i utrzymując rany czyste.

Instrukcje

1 pić tyle wody, ile jest to możliwe, zwłaszcza w ciągu pierwszych 48 godzin po swojej ekstrakcji. Picia woda wymywa bakterie, jedzenie i śliny w ustach i pomaga usunąć nieprzyjemny smak.

2 mycia zębów pasty do zębów i delikatnie za pomocą miękkiej szczoteczki. Nie myć rany pozostawione od swoich usuniętych zębów mądrości. Przepłukać usta ciepłą wodą. Nie wypluć płukania, gdyż może to spowodować przesunięcie swój zakrzep krwi, co prowadzi do pustych gniazd. Zamiast tego, umieść swoje usta tak, że jest nad zlewem i otworzyć usta. Pozwól wody spadnie z twoich ust, nie dodając siły plucie.

3 Umieść gaza w ustach, nad gniazdem otwartym. Wymień gazy gdy staje się nasączonej krwią lub śliną. Jeśli to konieczne, należy przepłukać usta między aplikacjami gazy.

4 Jeść miękkie, nijakie jedzenia pomóc dodać nowy smak w ustach. Zastanów się jeść żywności, które są naturalnie solone, takie jak puree lub kaszą. Tylko jeść miękkie pokarmy do 24 godzin po zabiegu. Możesz przejść do pół-miękkie żywności po około 48 godzin.

5 Rinse z płukania jamy ustnej 48 godzin po usunięciu zęba mądrości twojej. Możesz płukać co trzy do czterech godzin, jeśli cierpią z powodu nadmiernego słony smak. Unikać plucie przez pierwsze trzy lub cztery dni po operacji.

6 Weź lek przeciwhistaminowy lub decongestant jeśli cierpi na alergie lub zatkanych zatok. Słony sprawa jest często spowodowane przez nadmierne wydzielanie śluzu z jamy zatok.

Wskazówki:

  • Nie myć zęby przez pierwsze 24 godziny po ekstrakcji zębów mądrości.

Leki, które powodują metaliczny smak w ustach

Istnieje kilka powodów, dla osób, które mogą zaobserwować metaliczny smak w ustach. Czasem zakażenie zębów lub błony śluzowej bakterie w jamie ustnej są przyczyną. Niektóre leki również mogą przynieść w tym dziwnym efektem ubocznym. To jest zawsze ważne, aby zrozumieć wszystkie skutki uboczne każdego leku, które zażywasz, aby wiedzieć, czy należy skontaktować się z lekarzem o swoich konkretnych recept.

Zaburzenia smaku

Termin medyczny dla zmiany smaku to zaburzenia smaku. Leki często wprowadzają na zaburzenia smaku, zmieniając sposób, w jaki ciało wykrywa potrawy, nadając jej gorzki, słony lub metaliczny smak. Ten przykry efekt uboczny jest powszechne wśród starszych pacjentów, jak często brać kilka leków. Gdy lek jest wycofany, te odczucia smakowe zazwyczaj zniknie.

Antybiotyki

Antybiotyki są często przyczyną metalicznego smaku. Następujące antybiotyki czasami powodować metaliczny posmak: ampicylinę, członek grupy penicylin i leczenia typowych bakterii powodujących zakażenia, takie jak zakażenia pęcherza moczowego i zapalenie ucha; tetracykliny leczy infekcje i aktów do kontroli trądzik; i bleomycyna lek wstrzykiwany jest stosowany w chemioterapii. Cefamandol, zabija bakterie i zapobiega ich wzrost, a lewofloksacyna leczy infekcje i jest używany po ekspozycji wąglika. Linkomycyny służy do poważnych infekcji i prac uniemożliwiając produkcję białka potrzebne pewne bakterie.

Leki ciśnienie krwi

Jako główny segment ze starzeniem się populacji, recepty i ciśnienia tętniczego krwi cieńsze leków staje się coraz bardziej powszechne. Inhibitory ACE, takie jak kaptopryl i enalapryl są w tej grupie leków. ACE oznacza enzymu konwersji angiotensyny. Kaptopril i enalapril są zarówno stosowane w leczeniu zastoinowej niewydolności serca, wysokie ciśnienie krwi i poprawić szanse na przeżycie ataku serca. Diltiazem jest blokerem kanału leki stosowane do spowolnienia rytmu serca oraz w leczeniu dławicy piersiowej i wysokie ciśnienie krwi. Wszystkie te znane są w celu wytworzenia efektu ubocznego smak metaliczny.

Tarczycy i moczopędne

Niektóre leki tarczycy produkować również metaliczny smak. Karbimazol to lek stosowany w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz zapalenie tarczycy. Metimazol jest również przewidziany dla nadczynność tarczycy kawałków lub w przygotowaniu do operacji tarczycy. Amilorydu jest diuretykiem, który jest często przepisywany przywrócić stężenie potasu ograniczając ile sodu organizm wchłania. Amioloride powoduje również jedzenie mieć metaliczny posmak.

Rozluźniające mięśnie

Kilka rozluźniające mięśnie mogą wpływać na smak żywności lub wytwarzać resztkową metaliczny smak. Baklofen jest przepisywany na skurcze mięśni często spowodowane przez stwardnienie rozsiane. Innym zwiotczające mięśnie w tym samym skutkiem ubocznym jest chlormezanone, uspokajające i rozluźniające mięśnie.

Przyczyny zły smak w ustach

Przyczyny zły smak w ustach


Wszyscy skarżyli się o "zły smak w ustach" w takim czy innym czasie. Jeśli cierpi na cuchnący oddech, to zły smak może być bardziej widoczne niż w innych okresach, choć trudno jest zauważyć własnego nieświeży oddech. Cuchnący oddech nie zawsze jest przyczyną zły gust w ustach.

Narkotyki i narażenia chemiczne

Skutkiem ubocznym niektórych leków jest zły smak w ustach. To nie znaczy, że to się stanie ze wszyscy ludzie biorąc konkretny lek, ale jest to coś do rozważenia. Ekspozycja na niektórych substancji, takich jak środki owadobójcze mogą również powodować nieprzyjemny smak w ustach.

Ciąża

Podczas jakiejś części ciąży, wiele kobiet w ciąży skarżą się na nieprzyjemny smak w ustach. Dla niektórych to może być tak źle, że powoduje nudności i zazwyczaj będą ssać mennice lub innych cukierków do łagodzenia Kłopotliwy smak. Na szczęście, ten objaw jest tymczasowy i zazwyczaj będzie już przed narodzinami dziecka.

Choroba

Niektóre choroby mogą pozostawić niezwykły lub nieprzyjemny smak w ustach. Może się to zdarzyć na choroby jamy ustnej i gardła, takimi jak próchnica, choroby dziąseł, raki jamy ustnej i gardła i zakażenia bakteryjne. Infekcje dróg oddechowych i ucha środkowego może powodować nieprzyjemny smak w ustach, podobnie jak wymioty. Niektóre choroby mogą również prowadzić produktów ubocznych w ślinie, co powoduje nieprzyjemny smak i oddech. Lekarz lub lekarz dentysta powinien być widoczny natychmiast, jeśli podejrzewasz, mając żadnego problemu medycznego.

Niektóre choroby, które pozostawiają gorzki smak w ustach, to zgaga, przepuklina rozworu przełykowego, choroba refluksowa przełyku (GERD), achalazja, Helicobacter pylori, liszaj płaski i zachłystowe zapalenie płuc.

Zaburzenia smaku, zniekształcenia lub utrzymującego się braku smaku w ustach, może również powodować zjełczały, metalowych faul lub słony smak. Osoba może mieć również pieczenie w ustach, które mogą towarzyszyć zaburzenia smaku. To jest bardziej powszechne w średnim wieku lub starszych kobiet.

Terapie choroby

Niektóre metody leczenia chorób takich jak promieniowanie dla raka szyi i głowy, może powodować zakłócenia w smaku. Chemioterapia do głowy i szyi mogą uszkodzić kubki smakowe, czasem wpływu, jak jedzenie smakuje. W wielu przypadkach te metody leczenia mogą powodować zmiany w zdolności do zapachu. Ponieważ zarówno zmysł węchu i smaku są ściśle powiązane, każdy problem występujący z węchu radykalnie wpłynąć na nasze poczucie smaku.

Co powoduje mydlany smak w ustach?

Nietypowe smaki w ustach może być irytujące. Mogą one być wynikiem wielu rzeczy: Zmiana produktów pasty do zębów stosowane w domu, jedzenia egzotyczny posiłek lub przyprawy, a nawet stosowanie leków. Ale niektóre niezwykłe smaki w ustach są wynikiem zatrucia, więc ważne jest, aby lepiej zrozumieć, dlaczego może być o niezwykłych smaków w ustach. Na przykład, mydlany smak w ustach może być wynikiem spożywania zbyt fluorek (fluorek sodu), które mogą być trujący dla zdrowia zgodnie z Centers for Disease Control.

Fluorek sodu Defined

Jeśli spojrzeć na definicję fluorku sodu może znaleźć odniesienie do fluoryzacji wody w definicji, a także wsparcie jego stosowania w zapobieganiu próchnicy. Jednakże Miriam-Webster słownik zapewnia bardziej chłodzenie definicji fluorek sodu "trujący krystaliczną sól (NaF), który jest stosowany w ilościach śladowych w fluorkowania wody pitnej i pasty do zębów, w metalurgii jako topnik, a jako pestycyd. "

Dla tych, którzy mają przyjąć, że fluor w pastach do zębów i wody z kranu jest dobra rzecz, definicja Miriam daje wielką pauzę, jak to wyraźnie stwierdza, że ​​"kwoty jedynym śladem" oczekuje się być obecne w wodzie pitnej i pasty do zębów. Ponadto stwierdzono, że fluorek sodu stosuje pestycydów i uważa się trujące, zdecydowanie po spożyciu w dużych ilościach.

Ale co to fluorek sodu ma z konieczności mydlany smak w ustach? Sporo, rzeczywiście, ponieważ smak mydłem może wskazywać, że masz spożyciu zbyt dużo fluorek sodu i są obecnie narażone na więcej ciężkich objawów zdrowotnych.

Centers for Disease Control

Centrum Kontroli Chorób (CDC), których siedziba znajduje się w Atlancie, Georgia, ostrzega przed zatruciem fluorek sodu i ostrzega, że ​​jednym z objawów tego typu zatrucia jest mydlany smak w ustach. Według CDC, mydlany smak w ustach może być pierwszym wskaźnikiem zatrucia fluorku sodu. Czasami ta mydlany smak jest również połączone słony smak, a także, ze względu na składnik sodowej tej krystalicznej soli.

Ale mydlany smak w ustach nie będzie jedynym problemem, jeśli jest wynikiem zatrucia fluorku sodu. Dodatkowe - i bardziej poważne - objawy zwykle naśladowania dla tych, którzy spożyciu zbyt dużo fluorek sodu: upadek, wstrząsy, drętwienie ust, wymioty, biegunka, rozszerzonych źrenicach i bladość.

Inne źródła sodu fluorku w domu

Oprócz najpowszechniejszych sposobów zatrucia fluorku sodu (picie wody z kranu zbyt fluorkowania w niej, otrzymując zbyt wiele fluorku zabiegów w gabinecie dentystycznym lub kombinacji tych dwóch elementów), zatrucie fluorek sodu jest również wynikiem zanieczyszczonych suchej karmy : mleko w proszku, mąkę, proszek do pieczenia, a nawet miesza ciasto. Te suche pokarmy mogą zawierać środki owadobójcze lub rodentycydów znalezione w fluorku sodu, stwarzające zagrożenie dla zdrowia.

Diagnoza

Według CDC, badania laboratoryjne powinny być wykonane na wymiocin lub popłuczyn żołądkowych, czy wyżej wymienione objawy występują ciężkie (upadek, wstrząsy, wymioty, biegunka, itp). To badanie będzie pomocne w wykrywaniu i rozpoznawaniu zatrucia fluorek sodu.

Ten szczególny stan zdrowia nie jest zaraźliwa, ale badania pomogą prawidłowo oznaczyć przyczynę objawów i pomóc w zapobieganiu innym wystąpieniu, ponieważ można podjąć kroki w celu wyeliminowania tej substancji chemicznej w domu i ciała w przyszłości.

Leczenie

Jeśli łagodny smak mydlany jest obecny, ale inne objawy nie są wymienione powyżej, może być w stanie udać się do bardziej poważne przypadki zatrucia fluorku sodu - i położyć kres swojej mydłem ustach smak - bez pomocy lekarza , Możesz być w stanie to zrobić, po prostu zmniejszenie ilości pić wody z kranu każdy dzień (lub z wody z kranu sprawdzić poziom fluoryzacji, które mogą potrzebować, aby być zmniejszona o firmie wody).

Ponadto, zmniejszając W domu lub biurze korzystania fluorek stomatologicznej leczenie byłoby produktów mądrej opcji (po przedyskutować je ze swoim dentystą, oczywiście), jako że decyduje się użyć pasty do zębów, która nie zawiera tyle fluorek sodu.

Nie ma żadnych specyficznych opcji at-home traktowaniem przez CDC dla osób cierpiących na usta mydłem powodu zatrucia fluorku sodu. Eliminacja tego środka chemicznego z domu i diety byłby logiczny wniosek, choć. Ale jeśli ty lub ktoś kogo znasz zaczyna cierpieć bardziej poważne objawy opisane powyżej (uderzenia, upadku, usta drętwienie), zasięgnąć porady lekarza.

Jak wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach

Jak wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach


Zanim będzie można wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach, należy ustalić, co spowodowało go na pierwszym miejscu. Możliwe przyczyny to wnęk lub próchnicy; zapalenie dziąseł, języka lub usta podszewką; nieświeży oddech; infekcje płuc; kwaśne; Leki i ciąża. Chociaż zły smak w ustach może być coś tak prostego jak po zjedzeniu zbyt dużej ilości czosnku lub innych produktów spożywczych z nieprzyjemnych zapachów, skonsultować się z lekarzem, aby być bezpieczne, zwłaszcza jeśli utrzymuje.

Niektóre nowotwory sprawi, że smak w ustach złe.

Instrukcje

1 Zobacz dentystę leczyć wszelkie problemy z zębami, które prowadzą do złego smaku ustach takich jak jam i zapalenia dziąseł - zapalenie dziąseł. Wskaźnik objawów należą ból zęba, przetarg i krwawiące dziąsła, dziąsła, które przesuwają się nad swoimi zębami i ropa po naciśnięciu na dziąseł, nieświeży oddech i luźnych zębów, wrażliwe lub bolesne obszary zębów.

2 Trzymaj dziennik spożywanych pokarmów i leków przyjmowanych do ustalenia, co sprawia, że smak w ustach złe. Niektóre leki zawierają składniki, które mogą sprawić, że Twój smak w ustach złe. Jeśli jesteś sumienny, szybko być w stanie zmusić winowajcę i wyeliminować ją.

3 Sprawdź, czy jesteś w ciąży. Złe w smaku w ustach może być efektem ubocznym ciąży, które często znikają na długo zanim dziecko jest spowodowane. Czekając go, wziąć mięty lub gryzienia cukierków o smaku cytrynowym do Twojego gustu usta lepiej.

4 rzucić palenie i żucie tytoniu. Nie tylko na smak w ustach lepiej, poczujesz się lepiej i zrobić ogólny stan zdrowia ogromną przysługę. Jeśli nie możesz przestać palić, przynajmniej żuć gumę bez cukru, aby promować produkcję śliny i pić dużo wody.

5 Zadbaj o zdrowie jamy ustnej. Oprócz nici dentystycznej i mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, szczotkować język. Użyj apetyt przeznaczony do zwalczania kamienia nazębnego i zabić zarazki w dziąsła. Resztki jedzenia między zębami, rozkładające się zębów i choroby dziąseł wszystkich zachęcić do rozwoju bakterii, które mogą wnieść smak w ustach złe.

Jak usunąć metaliczny smak w ustach Spowodowane Medycyny

Niektóre lek trzeba wziąć zawiera substancje chemiczne, które pozostawiają resztę w ustach, które powodują, aby spróbować rzeczy, jak gdyby jedli coś metalowych. Jest to znane jako "smaku". Ten problem może doprowadzić do problemów z jedzenia niektórych pokarmów, czyli normalne działania. Na szczęście istnieje kilka środków zaradczych, które można podjąć w celu zmniejszenia smak w ustach.

Instrukcje

1 Zwiększ ilość razy można myć zęby w jeden dzień. Szczotkowanie zębów pomaga pozbyć resztek na języku, które mogą wynikać z przyjmowania leku.

2 szczotki lub zeskrobać język z czyszczenia języka. Ponieważ twój język jest bezpośrednio narażona na zły smak leku, zgarniania warstwy powinny ograniczyć lub wyeliminować smak w ustach. Idealnie, będziesz chciał to zrobić po zrobieniu leki.

3 przepłukać usta roztworem jednej szklance wody i jedną łyżkę soli. Pamiętaj, aby wypluć rozwiązanie po płukaniu.

4 soki napoje lub inne produkty, które mają silny smak, takie jak sok pomarańczowy, lemoniada lub żywności z marynować lub grilla sosem. Powinno to pomóc zamaskować metaliczny smak, jak również.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że metaliczny smak jest rzeczywisty efekt uboczny leków, które przyjmujesz. W przeciwnym razie, może to być oznaką poważnej choroby.
  • Upewnij się, aby uniknąć jedzenia ani napojów z których leki nie będzie działać dobrze. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady na usunięcie złego smaku.

Jak leczyć płonącego Throat

Nie jest znane lekarstwo na przeziębienie lub grypę. To prosty fakt nie oznacza, że ​​musisz cierpieć z objawami przeziębieniem lub grypą. Przez wiele lat, zarówno lekarze i mamusie zostały opracowanie sprytne sposoby, aby pozbyć się jednego z najgorszych objawów przeziębienia lub grypy: płonącego gardła. Ten artykuł spróbuje znaleźć wszystko, wiedzę medyczną i matki w jednej paczce dla dobra swojej słabej gardła.

Instrukcje

Jak leczyć płonącego Throat

1 Włóż parownik w pomieszczeniu, które będzie spędzać większość czasu odzyskiwania. Dla większości ludzi, to jest ich sypialnie. Ale może to być również ich salonie lub inny wygodne miejsce w domu. Parownik doda wilgotności w powietrzu. Że wilgotność płaszcz gardło jak oddychać i zapobiega jej wysychaniu.

2. Pij dużo płynów. W tym samym duchu, jak krok po kroku dwa, jeden jest o utrzymanie wilgoci na gardle. Jest to także po prostu zdrowy rozsądek. Jeśli coś się pali i nie chcesz go, to należy zanurzać go w wodzie. Wybrać kilka zdrowych płynów, takich jak sok pomarańczowy do pomocy układ odpornościowy i pomóc organizmowi zwalczyć swoją chorobę szybciej.

3 Gargle często ciepłą słoną wodą. Ciepło z wody pomoże rozluźnić mięśnie gardła. Sól przeniknie twoje enflamed i przekrwione mięśnie gardła i kurczyć ich. Plus, płukania solą zainspiruje tylko ty pić więcej płynów do mycia słony smak na ustach.

4 Weź jakieś pastylki do ssania na gardło lub krople na kaszel. Nie musisz iść na całość i kupić fantazyjne wielu objawów zimna i grypy goo. Proste pastylki lub kaszel kropla płaszcz gardło kojący warstwy, aby zapobiec dalszemu stan zapalny. Możesz być zauważać "płaszcz gardła" temat uruchomiony przez ten artykuł.

5 Pij herbatę z miodem w nim. Podobnie jak w ciepłej wodzie, gorąca herbata zrelaksuje mięśnie gardła. Podobnie jak pastylki lub krople na kaszel, miód wola płaszcze gardła. Jeśli jesteś w wieku, można dodać kieliszek alkoholu do herbaty (zazwyczaj whisky), które jeszcze bardziej pomoc w gardle relaks. Tylko nie zbyt zrelaksowany.

Ból szczęki i twarzy dwa tygodnie po ekstrakcji zęba mądrości

Ból szczęki i twarzy dwa tygodnie po ekstrakcji zęba mądrości


Ekstrakcja zęba mądrości jest wspólne doświadczenie dla nastolatków i młodych dorosłych. Ekstrakcji zęba mądrości ogranicza ryzyko zakażenia do otaczających tkanek dziąseł i zębów, ponieważ zęby mądrości często pozostają częściowo pokryte tkanki dziąseł. Pomaga też uniknąć przeludnienia zębów. Większość ekstrakcji zębów mądrości są bez problemów, ale jeśli wystąpi ból w dwa tygodnie po operacji jamy ustnej, należy skontaktować się z dentystą lub chirurgiem oralny dla dalszych nominacji.

Czas przywrócenia normalnego

Normalny czas powrotu do ekstrakcji zęba mądrości jest 48 do 72 godzin. Krwawienie może się spodziewać do 10 godzin po zabiegu; mieć świadomość, że trochę krwi może się wydawać dużo, gdy miesza się ze śliną. Ból i obrzęk, które trwają od kilku dni są normalne skutki uboczne ekstrakcji zęba mądrości.

Objaśnienia do długotrwały ból

Ból pojawia się więcej niż kilka dni po operacji może być spowodowane przez gniazdo suchym, w których nie jest normalny krzepnięcia krwi w miejscu wydobycia. Mogłeś opóźniony obrzęk czy sterydy dożylne zostały wykorzystane podczas operacji. W pobliżu zęba lub napięte mięśnie szczęk może powodować długotrwały ból.

Rzadkie powikłania

Inne możliwe przyczyny długotrwałego bólu szczęki i twarzy po zabiegu obejmują zainfekowany gniazdo, złamania lub osłabiony szczękę, lub wtargnięcie na jamy zatok.

Objawy zakażenia

W uzupełnieniu do ust lub ból szczęki, objawy infekcji obejmują gorączkę 100 stopni lub więcej, obrzęk i słony smak w ustach.

Zapobieganie

Upewnij się, że harmonogram i uczestniczyć uzupełniającą wizytę u stomatologa lub chirurga jamy ustnej kilka dni po usunięciu zęba mądrości złapać żadnych komplikacji w wczesnym stadium i zapobiec ból długotrwały. Zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa o jedzenie, picie i czyszczenie miejsca wydobycia, aby uniknąć komplikacji.

Leczenie

Twój dentysta może proponuję użyć lodu i przeciwzapalne leki złagodzić obrzęk i ból. Można również zmniejszyć ból z obrzęki poprzez podniesienie głowy podczas snu. Dentysta może leczyć gniazdo stosując opatrunek suchy chirurgiczne i znieczulenie zlokalizowaną w celu zmniejszenia bólu. Unikaj żucia lub szlifowania zębów, jeśli ból jest spowodowany przez napięcie mięśni szczęki i używać przeciwzapalnych lub leków zwiotczających mięśnie.

Co medyczne Przyczyny Przyczyna jest smak metalu w ustach osoby?

Metaliczny smak w ustach, lub zaburzenia smaku, jest częstym skutkiem ubocznym wielu różnych metod leczenia i leków, a czasami jest objawem schorzenia.

Leki

Typowe leki, takie jak klarytromycyna, który leczy infekcje dróg oddechowych oraz wrzodów i kaptopril, który traktuje wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca i nerek, problemy, może powodować metaliczny posmak.

Zatrucie

Zatrucie ołowiem może powodować metaliczny smak w ustach, a także utrata apetytu, bóle głowy, zmiany osobowości i ból brzucha.

Zatrucie rtęcią

Jednym objawem zatrucia rtęcią jest metaliczny smak. Zatrucie rtęcią może wystąpić przez jedzenie owoców morza z wysokich poziomów rtęci, a uzyskanie wypełnień lub szczepionek zawierających rtęć.

Warunki ustnej

Zaburzenia i warunki usta są częstą przyczyną metalicznego smaku i to periodontis, zapalenie dziąseł, zakażenia i higieny ogólnej złej ustnej.

Suplementy

Dodatki mineralne i witaminy, takie jak witaminy i selen prenatalnej, może również powodować metaliczny posmak.

Dlaczego przekąski Smak słony po rzuceniu palenia?

Palenie tłumi Smak

Jeśli niedawno rzucić palenie, można zauważyć, że jesz smak bardziej słona niż zwykle. Palenie zmniejsza wrażliwość na smaki. Badania wykonane na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach stwierdził, że ci, którzy byli nie tylko palił mniej wrażliwe na smaki, ale palenie wpływa na kształt kubków smakowych badanych osób. Palacze mieli bardziej płaskie kubki smakowe i niższą ukrwienie.

Palenie tłumi Smells

Palenie wpływa także na swój węch. Zapach ma wiele do czynienia z, jak smakuje jedzenie. Perfumy podróżować po swoim nosa do mózgu, co przekłada te zapachy do smaków. Od palenia sprawia, że ​​mniej wrażliwe na zapach żywności, będzie smakować inaczej niż normalnie.

Dlaczego Rzucenie palenia sprawia, przekąski słony

Jeśli rzucić palenie, twój zmysł smaku i węchu zaczną zwrot w ciągu 48 godzin, jak Twoje zakończenia nerwowe zaczynają się regenerować. W swojej wrażliwości na smak i powrotu zapach, smak może wydawać się wzmocniony w porównaniu do jak smakowały podczas palili. Dlatego też, jeśli są stwierdzenia, że ​​Twoje produkty spożywcze po słony smak już zamknąć, uważają, że jest poczucie smaku i zapachu wraca do normy.

Skutki nadużywania alkoholu na ludzi po czterdziestce

Nadużywanie alkoholu może być poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi w średnim wieku. Jeśli jesteś w wieku 40 lat i decydują się pić, zawsze należy monitorować poziom swojej konsumpcji alkoholu oraz zawartości alkoholu we krwi. Choć może korzystać z umiarkowanego picia, również są narażeni na poważne zagrożenia dla zdrowia.

Kardiomiopatia alkoholowe

Spożywanie alkoholu przez dłuższy czas może spowodować kardiomiopatią rozstrzeniową, zwłaszcza podczas spożywania alkoholu na 11 szklanek dziennie przez ponad pięć lat. Warunek ten naraża się na ryzyko niewydolności serca z powodu skutków toksycznych picia alkoholu. W konsekwencji, serce nie będzie w stanie efektywnie pompować krew, powodując wylew. To sprawia, że ​​bardziej podatne na tę chorobę, jeśli są między 40 a 50 rokiem życia.

Alkohol Zapalenie trzustki

Długotrwałe picie alkoholu może powodować zapalenie trzustki alkoholu, zwłaszcza jeśli jesteś w wieku 40 lat. Warunek ten jest poważnym zapalenie trzustki spowodowane przez zniszczenie błony trzustkowych produktów ubocznych metabolizmu alkoholu. Ma objawy słabej funkcji trzustki, wymioty lub bóle brzucha w łagodnych brzucha, który może być zwolniony po pochylić się do przodu. Nieleczony, może powodować niedożywienie, steatorrhea (tłuszczów w kale) lub cukrzycy. Ból może trwać od dwóch do trzech dni. Jednakże, jeśli ból utrzymuje się przez dwa do trzech tygodni, ryzyko śmierci może wzrosnąć do około 30 procent. W samej Wielkiej Brytanii, 500 zgonów odnotowano w alkoholu trzustki rocznie.

Rak jamy ustnej

Zgodnie z Cancer Research UK, niepokojącym wzrostem stopy raka jamy ustnej wśród mężczyzn w wieku 40 jest w dużej mierze winę na alkohol. Wiadomo również jak rak jamy ustnej, to rozpoczyna się wrzody, wrzody lub biały lub czerwony łatki w jamie ustnej, które utrzymują się przez około trzy tygodnie. Następnie atakuje tkanki języka lub warg, błony śluzowej policzków, dziąseł i podniebienia, a czasem podłogę ustach. Około 18.000 osób umiera co roku z powodu raka jamy ustnej i 5000 nowych przypadków każdego roku odnotowano w Wielkiej Brytanii.

Marskość

Mężczyźni w wieku 40 są narażeni na ryzyko rozwoju marskości wątroby, gdy nadużywają alkoholu. Marskość wątroby jest chorobą, w której tkanki wątroby ulegają zniszczeniu, po czym zastępuje włóknistej tkanki bliznowatej. Warunek ten jest nieodwracalny, a gdy wątroba jest uszkodzona, to nie wykonuje funkcji, takich jak przetwarzanie strawiony pokarm, zwalczaniu zakażeń kontroli glukozy, tłuszczów i poziom aminokwasów we krwi, i niszczenia toksyn we krwi. Marskość wątroby powoduje około 3000 zgonów rocznie w Wielkiej Brytanii. To w większości składa się z dorosłych między 45 a 65.

Co to jest rumieniowata Zapalenie błony śluzowej żołądka?

Zapalenie żołądka występuje, gdy śluzówka żołądka zapalenia lub podrażniona i może odnosić się także do erozji okładziny. Rumieniowaty występuje, gdy zaczerwienienie skóry ze względu na rozszerzenie naczyń krwionośnych. W niektórych przypadkach jest normalną odpowiedzią spowodowane zapaleniem i może przyspieszyć gojenie. Jednak przypadki ciężkiej rozszerzenie naczyń krwionośnych może osłabić w czasie pęknięcia, powodując krwawienie w okolicy.

Rodzaje i przyczyny

Zapalenie żołądka może być albo ostre albo przewlekłe. Ostre zapalenie błony śluzowej żołądka jest krótkotrwała i zwykle krócej niż sześć miesięcy i jest często spowodowane przez spożywanie produktów spożywczych, które drażnią i erozji błony śluzowej żołądka, w tym alkoholu i narkotyków. Przewlekłe zapalenie żołądka jest często pochodzenia autoimmunologicznego, ale może być także spowodowany tym, że naprężenia, przewlekłe wrzody i nowotworowych zmian chorobowych i występować więcej niż sześć miesięcy. Zakażenie Helicobacter pylori, które są bakterie w ściankach, to wspólne sprawcą zapalenia żołądka.

Diagnoza

Procedury nieinwazyjne obejmują USG, MRI (rezonans magnetyczny) i tomografii komputerowej tomografii (osiowe). Inwazyjnych procedur, takich jak badania endoskopowego może wyraźnie wizualizacji zaczerwienienie rumieniowa zapalenie żołądka; oznaki rozwijających się zmian i krwawienia mogą być postrzegane z tej procedury. Zakażenia H. pylori można określić za pomocą testu mocznikowego oddechu.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Anoreksja pójdą po zapalenie błony śluzowej żołądka. Jest normalną odpowiedzią organizmu na zminimalizowanie uszkodzenia żołądka, jeśli kwas żołądkowy jest stale wydzielana z powodu jedzenia. Nudności i wymioty mogą również wystąpić w przypadku żywności siłą wprowadzone do przewodu pokarmowego. Może być również skurcze brzucha, biegunkę i gorączkę. W ciężkich przypadkach może wystąpić krwawienie z przewodu pokarmowego bezbolesne jeśli perforację wyściółki śluzowej lub pękniętych naczyń krwionośnych.

Zarządzanie

W zależności od rzeczywistej przyczyny zapalenia błony śluzowej żołądka, interwencje są różne w każdym przypadku. Zarządzanie medycznych obejmuje diety, płyn i terapii wielolekowej. Cieczy lub łagodny dieta może zmniejszyć nacisk na trawienie w żołądku. Antybiotyki są wskazane, jeśli jest to spowodowane infekcją. Leki zobojętniające, inhibitory pompy protonowej i antagoniści histaminy w terapii lekiem uzdrawiania żołądka pomoc poprzez zmniejszenie kwasowości żołądka, dzięki czemu nadaje się do środowiska regeneracji błony śluzowej żołądka. Ze względu na jego hyperacidic wpływu na żołądek, spożywanie alkoholu powinna zostać zatrzymana. Płyn jest również wymiana koniecznością, jeśli występuje odwodnienie z powodu anoreksji, nadmierne wymioty i odwodnienie. Jako ostatnia operacja wykonywana jest w przypadku wyboru nastąpiła śmierć lub poważne krwawienie tkanek. Zdrowie Nauki o choroby może być bardzo pomocne dla pacjenta. Poprawia choroby rokowanie i zmniejsza powtórzeniu.

Przestroga

Zapalenie błony śluzowej żołądka może uderzyć każdego, w każdej chwili. Znajomość stanu może zaoszczędzić pieniądze, czas i życie. Oznaki i objawy nie powinny być ignorowane. Zdrowa dieta i styl życia ma ogromne znaczenie. W tym ćwiczenia i regularne wizyty do lekarza, zarządzania i leczenia chorób, jest bardzo możliwe.

Dlaczego nie należy pić alkoholu & Drive

Pomimo ciągłej świadomości, że jest rozłożone na ten temat, jazdę pod wpływem alkoholu jest nadal zagrożeniem dla obu kierowców za kierownicą i na drodze. Według strony internetowej Mothers Against Drunk Driving średnio ktoś zostanie zabity przez pijanego kierowcę na 45 minut. Chociaż ta ilość jest przerażająca może być obniżona poprzez zrozumienie tego, jak poważny problem i uczenia się zapobiec.

Nielegalne

Picie i jazda przy stężeniu alkoholu we krwi, który jest na granicy prawnej 0,08 jest nielegalne. O procent alkoholu we krwi, która jest niższa niż 0,08, ale nadal wykazujące objawy zatrucia, jest również powodem aresztowania. Jeśli policjant prosi, aby wyjść z samochodu i wykonać test trzeźwości pola, należy wykazać, że są w stanie wykonać każde zadanie bez problemu. BAC jest obliczana za pomocą testu Alkomat i jeśli nie jeden z nich, otrzymasz oskarżony o jazdę pod wpływem, lub jazdę pod wpływem alkoholu. Może to doprowadzić do grzywny, więzienia i zawieszenie licencji.

Niebezpieczne dla Ciebie

Picie i jazda jest jednym z najbardziej niebezpiecznych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie. Czy miałeś jednego drinka lub 10, można zostać zakłócone; to powoduje, że czas reakcji w celu zmniejszenia. Biorąc pod uwagę podczas prowadzenia samochodu jest działalność, która wymaga ogromnej koncentracji i skupienia, nie można sobie pozwolić, aby uśmierzyć te zdolności, podczas gdy za kierownicą. Po kilku drinkach, jest bardziej prawdopodobne, zboczenie, szybkość i uruchomić znaki stop i czerwone światła. Gdy jeden jedzie pijany, alkohol daje im fałszywe poczucie pewności siebie, które uczynią je bardziej lekkomyślny, niż zwykle.

Niebezpieczne dla pasażerów

Jazdy pijany nie jest niebezpieczne tylko dla Ciebie, ale to stawia inne osoby w samochodzie na ryzyko. Gdy pojawi się za kierownicą po kilku drinkach, narażasz swoje życie na niebezpieczeństwo. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby mieć trzeźwy znajomego, wezwać taksówkę lub skorzystać z innych środków transportu publicznego, jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić. Nie próbuj przekonać wszystkich, że jesteś zdolny do prowadzenia samochodu. Aby zapobiec występowaniu tego scenariusza, dać swoim znajomym klucze przed piciem.

Niebezpieczne dla kierowców

Poza tym oddanie siebie i swoich przyjaciół na ryzyko, to są również umieszczenie wszystkich innych kierowców i pieszych na ryzyko, jak również. Chociaż strona Alcohol Alert, że pijany ofiar śmiertelnych jazdy stale się zmniejsza w ciągu ostatnich 20 lat z 60 procent do 37 procent, jazdę pod wpływem alkoholu jest wciąż problemem. Nawet jeśli liczba zgonów związanych z piciem maleje, są niewinni ludzie, którzy nadal muszą żyć z bólem i cierpieniem, że pijany kierowca je spowodował.

Under Age picia i kierowania pojazdem

Mimo, że jazda po pijanemu może być katastrofalne dla kogoś, kto ma 21 lat lub więcej, coraz oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu, jak małoletni może być o wiele bardziej poważne przestępstwo. Według strony internetowej Pod Wiek DUI, DUI pierwsze przekonania niepełnoletnie mogą skutkować możliwością utraty pełne prawo jazdy przez co najmniej dwa lata, ewentualnego pozbawienia wolności do jednego roku, a maksymalnie 2500 dolary grzywny. Grzywny i kary dla każdego, kto zwiększa nadal jeździć z zawieszonym prawem jazdy.

Jak usunąć nieprzyjemny smak z twoich ust

Jak usunąć nieprzyjemny smak z twoich ust


Zły smak w ustach może czujesz kwaśny wszystkim. Zły gust może zawierać metalowy-jak smak kwaśny smak, lub ogólne brudne smak i czuć się w ustach. Choć zły smak w ustach może być spowodowane przez kilka rzeczy, w tym zgaga, porannego oddechu lub żywności zatrzymany w zębach, usuwanie nieprzyjemnego smaku jest łatwe i może czujesz się wypoczęty i odnowione.

Instrukcje

1 Zwilż szczoteczkę do zębów i rozpraszają pół łyżeczki sody oczyszczonej na szczeciny, a następnie wycisnąć pastę do zębów na swoim pędzlem. Szczotka ci zęby przez dwie i pół minuty, upewniając się, aby przednie i tylne zęby i język.

2 Za pomocą skrobaczki do języka. Zaczynając od tyłu języka z jednej strony, wyciągnij ją do przodu powoli, stosując ciśnienie bardzo lekkie do języka. Działa w poprzek języka od przodu do tyłu, płukanie po każdym skoku skrobaczki.

3 Wykonaj jedną łyżkę do płukania jamy ustnej i świst go w ustach przez 30 sekund, dłużej, jeśli konkretne marki nakazuje. Nici zębów z miętowej nici po wypluwając płukania jamy ustnej.

4 rzucić palenie. Palenie nie może być tylko instrumentem bazowym czynnikiem złego smaku w ustach, ale może również pogarszać złych gustów, które mogą być spowodowane przez inne rzeczy. Jeśli nie można zamknąć, powstrzymać, dopóki zły smak rozprasza.

5 Take over-the-counter leków zobojętniających. Niestrawność i refluks może być obecny, nawet jeśli nie czujesz się objawów i może spowodować zarówno kwaśny smak w ustach. Przeczytaj wszystkie ostrzeżenia w odniesieniu do dawkowania i interakcje leków przed podjęciem.

Wskazówki:

  • Jeśli nadal masz zły smak w ustach zrobić wycieczkę do lekarza stomatologa. Zły smak może być spowodowane przez szereg podstawowych problemów stomatologicznych lub zdrowia i lekarz mogą pomóc określić, co dokładnie jest przyczyną.

Przepuklina rozworu przełykowego może mieć wpływ na smak potraw?

Przepukliny rozworu przełykowego występuje, gdy część żołądka przesuwa się powyżej przepony, mięśni, który dzieli klatkę piersiową od jamy brzusznej. Według Narodowego trawienia Chorób Informacje Clearinghouse, przepukliny rozworu przełykowego są bardzo częste u osób powyżej 50 roku życia, choć czasami występuje u młodych ludzi, jak również.

Objawy

Objawy rozworowa zmieniać się od osoby do osoby, w zależności od nasilenia stanu chorobowego. Czasami występują żadne objawy. Czasami ludzie doświadczają objawów, takich jak gaz, wzdęcia, nudności i klatce piersiowej lub ból brzucha.

Smak

Innym objawem przepukliny rozworu przełykowego, zwłaszcza w cięższych przypadkach, jest gorzki lub kwas-jak smak w ustach. To nieprzyjemne uczucie może występować w dowolnym czasie, nie tylko, gdy osoba z przepukliny rozworu przełykowego zjada, i może mieć wpływ na smak potraw.

Przyczyną gorzkiego smaku

W kogoś z przepukliny rozworu przełykowego, dolnego zwieracza przełyku nie zamyka się prawidłowo. Powoduje to stan znany jako choroba refluksowa przełyku (GERD), który pozwala na kwas żołądkowy wznieść się do przełyku, co powoduje gorzki smak w ustach.

Diagnozowanie problemu

Aby zdiagnozować przepukliny rozworu przełykowego, lekarze zazwyczaj zamówić specjalny prześwietlenie RTG baru o nazwie Jaskółka. Mogą również wykonać endoskopię, procedury, w której mała kamera przechodzi do gardła, aby wyświetlić przełyku i żołądka. Ważne jest, aby uzyskać prawidłową diagnozę, bo przepukliny rozworu przełykowego nie jest jedynym warunkiem, który może mieć wpływ na smak żywności lub powodować gorzki smak w ustach.

Leczenie

Leczenie zazwyczaj polega na leki w celu zmniejszenia wydzielania kwasu w żołądku i wzmocnienia dolnego zwieracza przełyku, który będzie zmniejszyć zły smak w ustach. Jeśli leki nie rozwiąże problemu, może być konieczna operacja.

Jak mogę uzyskać Smak papierosów mój Mouth?

Jak mogę uzyskać Smak papierosów mój Mouth?


Dym papierosowy często pozostawia nieprzyjemny smak w ustach, który jest trudno się pozbyć. Według artykułu MSNBC na papierosy ognia bezpieczny, palacze uważają, samogasnące papieru pozostawia szczególnie zły posmak. Rzucenie palenia jest jedynym sposobem, aby na stałe pozbyć się usta smaku, ale można dostać tymczasowe i natychmiastową ulgę poprzez wprowadzenie kilku podstawowych technik dentystyczny-higieniczne.

Instrukcje

1 Wymieszać 2 łyżki. sody oczyszczonej w 1 szklance letniej wody.

2 przepłukać usta wodą z roztworem sody do pieczenia i-wody. Świst i przepłukać gardło mieszaniny bez połykania przez co najmniej 60 sekund. Soda oczyszczona pochłania zapachy i pomaga usunąć pozostałości nikotyny z zębów.

3 wypluć mieszaninę i przepłukać usta czystą wodą.

4. Myj zęby jak zwykle z silnym smaku pasty do zębów Mint.

5 Użyj do płukania jamy ustnej, jak jest na butelce, aby spłukać resztki posmak.

6 Jedz mięta oddech, aby uzyskać smak papierosów z tylnej części jamy ustnej i gardła.

Wskazówki:

  • Jeśli nie jesteś w stanie zrobić natychmiast kroki, jedzenie lub picie coś z silnym smaku może pomóc zamaskować smak. Pikantne żywności i słodkie lub kwaśne napoje są najbardziej skuteczne.

Jak leczyć gorzki smak Z Krople do oczu

Jak leczyć gorzki smak Z Krople do oczu


Podczas korzystania z recepty lub spada na recepty oko, wiele osób odczuwa gorzki, nieprzyjemny smak w swoich ustach. To działanie niepożądane od kropli do oczu jest spowodowane przez roztworu roboczego drogę przez swoich fragmentów zatok i dół z tyłu gardła. Podczas gdy nie ma wiele można zrobić, aby tego uniknąć, inne niż zaprzestaniu korzystania z kropli do oczu, są środki, które można podjąć w celu zmniejszenia skutków.

Instrukcje

1 wypłukać usta wodą.

2 Szczotka język szczoteczką do zębów lub użyj skrobaczki do języka. Ponieważ twoje kubki smakowe są na powierzchni języka, szorowanie od wszystkiego, co jest powlekanie język poprawi smak w ustach.

3 Chew na patyku gumy. Kwas cytrynowy jest składnikiem wielu gum do żucia, a także kwasy w cytrusów może działać jako środek czyszczący podniebieniem.

4 pić wodę często, aby wypłukać resztki roztwór kropli do oczu. Spróbuj wycisnąć z cytryny w wodzie lub gałązkę mięty, który jest również doskonałym podniebienia mycia.

5 Bądź czujny z higieną jamy ustnej w tym czasie. Usuń jak najwięcej bakterii z jamy ustnej, jak to możliwe poprzez szczotkowanie, nitkowanie i płukanie codziennie.

Wskazówki:

  • Skonsultować się z lekarzem, jeśli smak nie ustępują w ciągu kilku dni.
  • Jeśli lek jest przepisywany, nie przerywać, chyba że zostało to polecone przez lekarza.

Dlaczego mam się Taste Metal w ustach?

Jeśli zauważysz, metaliczny smak w ustach, nie jesteś sam. Jest to znany i niezbyt często problem z kilku możliwych przyczyn.

Znaczenie

Może to wskazywać na problemy ze zdrowiem jamy ustnej, toksyczność we krwi lub jako skutek uboczny niektórych leków. To często oznacza, że ​​coś jest nie tak, być może bardzo niewielkie, może poważnie.

Rodzaje

Smak metaliczny może powodować zatrucie metalu, choroby dziąseł, zakażenia zębów, alergie pokarmowe, choroby nerek, raka lub stosowanie narkotyków takich jak antybiotyki, leki przeciwdepresyjne i leki ciśnienia krwi.

Rama czasowa

Jeśli nie można określić przyczyny, problem może odejść na własną rękę, w czasie od kilku dni do kilku miesięcy. W przeciwnym razie, może to trwać aż przyczyna zostanie usunięta.

Rozwiązania

Jeśli zdrowie jamy ustnej jest problem, częstsze mycie może pomóc, jak skrobanie języka regularnie szczotką języka. Jeśli będzie się powtarzał, skontaktuj się z lekarzem.

Porady

Sugeruje się przez stronę internetową Zdrowie notki, że może pomóc w użyciu naczynia plastikowe podczas jedzenia zamiast sztućców.

Jak zrobić dobry smak Twoje Ochraniacz Szczęki

Jak zrobić dobry smak Twoje Ochraniacz Szczęki


Ochraniacze są powszechnie stosowane w sporty kontaktowe, w celu ochrony zębów, dziąseł i języka od urazu. Według American Dental Association, istnieje ponad 200.000 urazy usta zapobiec w liceum i sportowych uczelni sami poprzez stosowanie ochraniaczy. Ochraniaczy można kupić w sklepach lub dostosowane przez wycieczkę do lekarza stomatologa. Z biegiem czasu, twój ochraniacz może rozwinąć się śmieszne smak z powodu nadużywania. Możesz także lubią smak gumy lub tworzyw sztucznych stosowanych w co ochraniacz szczęki. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić twój ochraniacz smak dobry.

Instrukcje

1 Szczotka swój ochraniacz szczęki. Użyj szczoteczki do zębów i pasta do zębów, aby oczyścić swój ochraniacz szczęki. Trzymając ochraniacza szczęki w jednej ręce i szczotka z drugiej strony. Szczotka jest tak jak chcesz myć zęby.

2 Przepłukać ochraniacz szczęki. Umieść ochraniacz szczęki na zęby i spłukać płukania jamy ustnej. Płukać do płukania jamy ustnej przez 30 sekund, aby zostawić smak miętowy na Twoim ochraniacza.

3 moczyć ochraniacz szczęki noc w protezie namaczania. Wygrzewania protezy są przeznaczone do czyszczenia i usuwania zapachów protezy, ale mogą być również stosowane w typowych ochraniaczy i innych urządzeniach dentystycznych. Napełnij miskę z wodą i spadku w kranu protezy namaczania. Pozwól zanurzyć do rozpuszczenia, a następnie umieścić ochraniacz szczęki w wodzie przez noc. Usuń rano i osuszyć ręcznikiem.

4 Weź ochraniacz szczęki do dentysty z tobą. Zapytaj swojego dentystę, czy mogą oczyścić go dla Ciebie. Dentyści mają silne pasty do czyszczenia i płukania, które nie są dostępne w sklepach.

Wskazówki:

  • Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania dla złej degustacji ochraniacza, żuć kilka kawałków gumy Mint. Pozostawi miętowy smak w ustach, który może pomóc zamaskować nieprzyjemny smak. Usuń gumę przed włożeniem ochraniacz szczęki.