adcov.com

słony smak w ustach po piciu alkoholu

Powód słony smak w ustach

Powód słony smak w ustach


Słony smak w ustach może wynikać z wielu przyczyn. To może być tylko lekko irytujące lub może uniemożliwić Ci cieszyć się smakiem jedzenia. W większości przypadków, trwa on od tygodni do kilku miesięcy. Często łatwo określić jego przyczynę i uwolnić go, ale w rzadkich przypadkach, słony smak jest poważnym objawem. W każdym razie, długotrwałe słony smak wymaga wizyty u lekarza.

Ślinianki Zakażenie

Kiedy infekcja atakuje swoje ślinianki, może prowadzić słony smak. Według strony internetowej problemy z zębami, zespół Sjögrena, choroba autoimmunologiczna, która atakuje gruczoły produkujące na wilgoć, mogą pozbawić organizm, w tym jamy ustnej, od zwykłych płynów. Świnka i zakażenia bakteryjne mogą być również możliwe winowajcy.

Brak nawilżenia

Nie picie wystarczającej ilości płynów może prowadzić do słonego smaku ustnej. Według strony internetowej Zdrowia i Żywienia Porady, suchość w ustach towarzyszy pragnienie jest Twojego ciała z informacją, że trzeba pić więcej płynów, zwłaszcza wody. Pić osiem lub więcej szklanek dziennie i unikać spożywania nadmiernej ilości alkoholu lub napojów zawierających kofeinę, które powodują odwodnienie i może zwiększyć słony smak.

Słabe Higiena jamy ustnej

Niewłaściwa higiena może być przyczyną słony smak w ustach. Według Pub stronie Med Zdrowia, jeśli nie szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie, może rozwinąć się płytki nazębnej, osadów, co prowadzi do słonego smaku w ustach. To może zacząć się dziać już po 20 minutach po zjesz swój ostatni posiłek. Szczotka język podczas mycia zębów i nici codziennie.

Infekcja zatok

Podczas zakażenia zatok, śluz z nosa jedzie do ust. Poza tym powoduje nieświeży oddech, może to również prowadzić do słonego smaku, według strony internetowej Zdrowie Odżywianie Porady. Jeśli podejrzewasz infekcję zatok, skonsultować się z lekarzem. Może przepisać antybiotyki do leczenia zakażenia zatok, jeżeli jest to spowodowane przez bakterie.

Płacz

Tymczasowe słony smak w ustach może pojawić się, gdy płaczesz, choć to rzadkie. Podczas intensywnego, długotrwałego płaczu, ale łzy, które są słone, spłynąć do gardła i może stworzyć słony smak.

Powodem słony smak w ustach

Słony smak w ustach może wynikać z kilku przyczyn. Może to być jedynie lekko irytujące lub to może uniemożliwić Ci cieszyć smak żywności. W większości przypadków trwa od tygodnia do kilku miesięcy. Często jest łatwo ustalić jego przyczyny i zwolnić go, ale w rzadkich przypadkach, słony smak jest poważny objaw. W każdym przypadku długotrwałego słony smak wymaga wizyty u lekarza.

Zakażenie gruczołów ślinowych

Gdy infekcja atakuje gruczoły ślinowe, słony smak może spowodować. Według strony internetowej problemy stomatologiczne zespół Sjögrena, choroba autoimmunologiczna, która atakuje gruczołów produkujących wilgoci, można pozbawić organizm, tym usta, normalne płynów. Świnka i zakażeń bakteryjnych może być również możliwe winowajców.

Brak nawilżenia

Nie pić tyle płynów może prowadzić do słony smak jamy ustnej. Według strony zdrowie i odżywianie porady, suchość w ustach towarzyszy pragnienie jest sposób Twoje ciało mówi, że trzeba pić więcej płynów, zwłaszcza wody. Pić osiem lub więcej szklanek dziennie i unikać picia zbyt dużo alkoholu i napojów zawierających kofeinę, które powodują odwodnienie i może zwiększyć słony smak.

Słaba higiena jamy ustnej

Słabe higieny może być przyczyną słony smak w ustach. Według strony internetowej Med zdrowia Pub, jeśli nie myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, tablica depozytów można rozwijać, co prowadzi do słony smak w ustach. To zaczynają się dziać już 20 minut po zjedzeniu swój ostatni posiłek. Szczotka twój język podczas mycia zębów i nici na co dzień.

Zapalenie zatok

Podczas infekcji zatok śluz podróżuje od nosa do ust. Poza tym przyczyną nieświeżego oddechu, to może również prowadzić do słony smak, według strony internetowej zdrowie odżywianie porady. Jeśli istnieje podejrzenie zakażenia zatok, skonsultować się z lekarzem. On może przepisać antybiotyki w leczeniu infekcji zatokowego, jeśli jest to spowodowane przez bakterie.

Płacz

Tymczasowe słony smak w ustach może rozwijać Kiedy płaczesz, chociaż to jest rzadko. Podczas intensywnego, długotrwałego płacz, jednak łzy, które są słone, drenażu w gardle i można utworzyć słony smak.

Jak pozbyć się słony smak Od ekstrakcji zęba mądrości

Jak pozbyć się słony smak Od ekstrakcji zęba mądrości


Ekstrakcji zębów mądrości często prowadzi do obrzęku, siniaków, krwawienia, bólu i dziwnych smaków w ustach. W wielu przypadkach, słony smak w ustach jest spowodowane przez odwodnienie, przekrwienie błony śluzowej nosa lub krwi eking z otwartych ran. Wielu dentystów zalecają płukanie słonej wody, aby pomóc leczyć i wyleczyć rany. Jeśli słony smak w ustach staje się zbyt wiele w obsłudze, można go usunąć poprzez płukanie jamy ustnej i utrzymując rany czyste.

Instrukcje

1 pić tyle wody, ile jest to możliwe, zwłaszcza w ciągu pierwszych 48 godzin po swojej ekstrakcji. Picia woda wymywa bakterie, jedzenie i śliny w ustach i pomaga usunąć nieprzyjemny smak.

2 mycia zębów pasty do zębów i delikatnie za pomocą miękkiej szczoteczki. Nie myć rany pozostawione od swoich usuniętych zębów mądrości. Przepłukać usta ciepłą wodą. Nie wypluć płukania, gdyż może to spowodować przesunięcie swój zakrzep krwi, co prowadzi do pustych gniazd. Zamiast tego, umieść swoje usta tak, że jest nad zlewem i otworzyć usta. Pozwól wody spadnie z twoich ust, nie dodając siły plucie.

3 Umieść gaza w ustach, nad gniazdem otwartym. Wymień gazy gdy staje się nasączonej krwią lub śliną. Jeśli to konieczne, należy przepłukać usta między aplikacjami gazy.

4 Jeść miękkie, nijakie jedzenia pomóc dodać nowy smak w ustach. Zastanów się jeść żywności, które są naturalnie solone, takie jak puree lub kaszą. Tylko jeść miękkie pokarmy do 24 godzin po zabiegu. Możesz przejść do pół-miękkie żywności po około 48 godzin.

5 Rinse z płukania jamy ustnej 48 godzin po usunięciu zęba mądrości twojej. Możesz płukać co trzy do czterech godzin, jeśli cierpią z powodu nadmiernego słony smak. Unikać plucie przez pierwsze trzy lub cztery dni po operacji.

6 Weź lek przeciwhistaminowy lub decongestant jeśli cierpi na alergie lub zatkanych zatok. Słony sprawa jest często spowodowane przez nadmierne wydzielanie śluzu z jamy zatok.

Wskazówki:

  • Nie myć zęby przez pierwsze 24 godziny po ekstrakcji zębów mądrości.

Jak stać się uwalniać od ten słony smak od zęba mądrości

Jak stać się uwalniać od ten słony smak od zęba mądrości

Ekstrakcji zębów mądrości często prowadzi do obrzęk, zasinienie, krwawienie, ból i dziwne gusta w ustach. W wielu przypadkach słony smak w ustach jest spowodowane przez odwodnienie, zatkanie nosa lub krwi eking z otwartych ran. Wielu dentystów zalecić płukanie z słoną wodą, aby pomóc leczyć i wyleczyć rany. Jeśli słony smak w ustach staje się zbyt dużo, aby obsłużyć, można go usunąć przez płukanie jamy ustnej i utrzymanie rany czyste.

Instrukcje

• Pić tak dużo wody jak to możliwe, zwłaszcza podczas pierwszych 48 godzin po swoje wydobycie. Wody pitnej zmywa bakterii, żywności i śliny w ustach i pomaga usunąć nieprzyjemnych smaków.

• Myj zęby delikatnie za pomocą miękkiej szczoteczki i pasty do zębów. Nie pędzla rany po lewej od zęby mądrości usunąć. Płukać jamę ustną z letnią wodą. Nie wypluć płukania, jak to może usunąć Twoje Skrzep krwi, co prowadzi do pustego gniazda. Zamiast tego Umieść usta tak, że jest nad umywalką i otworzyć usta. Umożliwić wody spadnie z jamy ustnej bez dodawania życie plucie.

• Miejsce gazą w ustach, przez otwarte gniazda. Zastąpić gazę, gdy staje się zanurzyć z krwi lub ślinie. Jeśli to konieczne, przepłukać usta między aplikacjami gazę.

• Jeść miękkie, słodki żywności, aby pomóc dodać nowy smak w ustach. Należy wziąć pod uwagę jedzenie, które jest naturalnie solone, ziemniaki puree lub Kasza. Tylko jeść miękkie pokarmy do 24 godzin po zabiegu. Można przenieść na pół miękkie pokarmy po około 48 godzinach.

• Spłukać do płukania jamy ustnej 48 godzin po swoim ekstrakcji zębów mądrości. Może chcesz wypłukać co trzy do czterech godzin, jeśli cierpią z powodu nadmiernego słony smak. Uniknąć, plucie na pierwsze trzy lub cztery dni po zabiegu.

• Weź leki przeciwhistaminowe lub zmniejszające przekrwienie, jeśli cierpią z powodu alergii lub zatkane zatoki. Słony przypadek jest często spowodowane przez nadmierny śluz z zatok jamy.

Leki, które powodują metaliczny smak w ustach

Istnieje kilka powodów, dla osób, które mogą zaobserwować metaliczny smak w ustach. Czasem zakażenie zębów lub błony śluzowej bakterie w jamie ustnej są przyczyną. Niektóre leki również mogą przynieść w tym dziwnym efektem ubocznym. To jest zawsze ważne, aby zrozumieć wszystkie skutki uboczne każdego leku, które zażywasz, aby wiedzieć, czy należy skontaktować się z lekarzem o swoich konkretnych recept.

Zaburzenia smaku

Termin medyczny dla zmiany smaku to zaburzenia smaku. Leki często wprowadzają na zaburzenia smaku, zmieniając sposób, w jaki ciało wykrywa potrawy, nadając jej gorzki, słony lub metaliczny smak. Ten przykry efekt uboczny jest powszechne wśród starszych pacjentów, jak często brać kilka leków. Gdy lek jest wycofany, te odczucia smakowe zazwyczaj zniknie.

Antybiotyki

Antybiotyki są często przyczyną metalicznego smaku. Następujące antybiotyki czasami powodować metaliczny posmak: ampicylinę, członek grupy penicylin i leczenia typowych bakterii powodujących zakażenia, takie jak zakażenia pęcherza moczowego i zapalenie ucha; tetracykliny leczy infekcje i aktów do kontroli trądzik; i bleomycyna lek wstrzykiwany jest stosowany w chemioterapii. Cefamandol, zabija bakterie i zapobiega ich wzrost, a lewofloksacyna leczy infekcje i jest używany po ekspozycji wąglika. Linkomycyny służy do poważnych infekcji i prac uniemożliwiając produkcję białka potrzebne pewne bakterie.

Leki ciśnienie krwi

Jako główny segment ze starzeniem się populacji, recepty i ciśnienia tętniczego krwi cieńsze leków staje się coraz bardziej powszechne. Inhibitory ACE, takie jak kaptopryl i enalapryl są w tej grupie leków. ACE oznacza enzymu konwersji angiotensyny. Kaptopril i enalapril są zarówno stosowane w leczeniu zastoinowej niewydolności serca, wysokie ciśnienie krwi i poprawić szanse na przeżycie ataku serca. Diltiazem jest blokerem kanału leki stosowane do spowolnienia rytmu serca oraz w leczeniu dławicy piersiowej i wysokie ciśnienie krwi. Wszystkie te znane są w celu wytworzenia efektu ubocznego smak metaliczny.

Tarczycy i moczopędne

Niektóre leki tarczycy produkować również metaliczny smak. Karbimazol to lek stosowany w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz zapalenie tarczycy. Metimazol jest również przewidziany dla nadczynność tarczycy kawałków lub w przygotowaniu do operacji tarczycy. Amilorydu jest diuretykiem, który jest często przepisywany przywrócić stężenie potasu ograniczając ile sodu organizm wchłania. Amioloride powoduje również jedzenie mieć metaliczny posmak.

Rozluźniające mięśnie

Kilka rozluźniające mięśnie mogą wpływać na smak żywności lub wytwarzać resztkową metaliczny smak. Baklofen jest przepisywany na skurcze mięśni często spowodowane przez stwardnienie rozsiane. Innym zwiotczające mięśnie w tym samym skutkiem ubocznym jest chlormezanone, uspokajające i rozluźniające mięśnie.

Przyczyny zły smak w ustach

Przyczyny zły smak w ustach


Wszyscy skarżyli się o "zły smak w ustach" w takim czy innym czasie. Jeśli cierpi na cuchnący oddech, to zły smak może być bardziej widoczne niż w innych okresach, choć trudno jest zauważyć własnego nieświeży oddech. Cuchnący oddech nie zawsze jest przyczyną zły gust w ustach.

Narkotyki i narażenia chemiczne

Skutkiem ubocznym niektórych leków jest zły smak w ustach. To nie znaczy, że to się stanie ze wszyscy ludzie biorąc konkretny lek, ale jest to coś do rozważenia. Ekspozycja na niektórych substancji, takich jak środki owadobójcze mogą również powodować nieprzyjemny smak w ustach.

Ciąża

Podczas jakiejś części ciąży, wiele kobiet w ciąży skarżą się na nieprzyjemny smak w ustach. Dla niektórych to może być tak źle, że powoduje nudności i zazwyczaj będą ssać mennice lub innych cukierków do łagodzenia Kłopotliwy smak. Na szczęście, ten objaw jest tymczasowy i zazwyczaj będzie już przed narodzinami dziecka.

Choroba

Niektóre choroby mogą pozostawić niezwykły lub nieprzyjemny smak w ustach. Może się to zdarzyć na choroby jamy ustnej i gardła, takimi jak próchnica, choroby dziąseł, raki jamy ustnej i gardła i zakażenia bakteryjne. Infekcje dróg oddechowych i ucha środkowego może powodować nieprzyjemny smak w ustach, podobnie jak wymioty. Niektóre choroby mogą również prowadzić produktów ubocznych w ślinie, co powoduje nieprzyjemny smak i oddech. Lekarz lub lekarz dentysta powinien być widoczny natychmiast, jeśli podejrzewasz, mając żadnego problemu medycznego.

Niektóre choroby, które pozostawiają gorzki smak w ustach, to zgaga, przepuklina rozworu przełykowego, choroba refluksowa przełyku (GERD), achalazja, Helicobacter pylori, liszaj płaski i zachłystowe zapalenie płuc.

Zaburzenia smaku, zniekształcenia lub utrzymującego się braku smaku w ustach, może również powodować zjełczały, metalowych faul lub słony smak. Osoba może mieć również pieczenie w ustach, które mogą towarzyszyć zaburzenia smaku. To jest bardziej powszechne w średnim wieku lub starszych kobiet.

Terapie choroby

Niektóre metody leczenia chorób takich jak promieniowanie dla raka szyi i głowy, może powodować zakłócenia w smaku. Chemioterapia do głowy i szyi mogą uszkodzić kubki smakowe, czasem wpływu, jak jedzenie smakuje. W wielu przypadkach te metody leczenia mogą powodować zmiany w zdolności do zapachu. Ponieważ zarówno zmysł węchu i smaku są ściśle powiązane, każdy problem występujący z węchu radykalnie wpłynąć na nasze poczucie smaku.

Co powoduje mydlany smak w ustach?

Nietypowe smaki w ustach może być irytujące. Mogą one być wynikiem wielu rzeczy: Zmiana produktów pasty do zębów stosowane w domu, jedzenia egzotyczny posiłek lub przyprawy, a nawet stosowanie leków. Ale niektóre niezwykłe smaki w ustach są wynikiem zatrucia, więc ważne jest, aby lepiej zrozumieć, dlaczego może być o niezwykłych smaków w ustach. Na przykład, mydlany smak w ustach może być wynikiem spożywania zbyt fluorek (fluorek sodu), które mogą być trujący dla zdrowia zgodnie z Centers for Disease Control.

Fluorek sodu Defined

Jeśli spojrzeć na definicję fluorku sodu może znaleźć odniesienie do fluoryzacji wody w definicji, a także wsparcie jego stosowania w zapobieganiu próchnicy. Jednakże Miriam-Webster słownik zapewnia bardziej chłodzenie definicji fluorek sodu "trujący krystaliczną sól (NaF), który jest stosowany w ilościach śladowych w fluorkowania wody pitnej i pasty do zębów, w metalurgii jako topnik, a jako pestycyd. "

Dla tych, którzy mają przyjąć, że fluor w pastach do zębów i wody z kranu jest dobra rzecz, definicja Miriam daje wielką pauzę, jak to wyraźnie stwierdza, że ​​"kwoty jedynym śladem" oczekuje się być obecne w wodzie pitnej i pasty do zębów. Ponadto stwierdzono, że fluorek sodu stosuje pestycydów i uważa się trujące, zdecydowanie po spożyciu w dużych ilościach.

Ale co to fluorek sodu ma z konieczności mydlany smak w ustach? Sporo, rzeczywiście, ponieważ smak mydłem może wskazywać, że masz spożyciu zbyt dużo fluorek sodu i są obecnie narażone na więcej ciężkich objawów zdrowotnych.

Centers for Disease Control

Centrum Kontroli Chorób (CDC), których siedziba znajduje się w Atlancie, Georgia, ostrzega przed zatruciem fluorek sodu i ostrzega, że ​​jednym z objawów tego typu zatrucia jest mydlany smak w ustach. Według CDC, mydlany smak w ustach może być pierwszym wskaźnikiem zatrucia fluorku sodu. Czasami ta mydlany smak jest również połączone słony smak, a także, ze względu na składnik sodowej tej krystalicznej soli.

Ale mydlany smak w ustach nie będzie jedynym problemem, jeśli jest wynikiem zatrucia fluorku sodu. Dodatkowe - i bardziej poważne - objawy zwykle naśladowania dla tych, którzy spożyciu zbyt dużo fluorek sodu: upadek, wstrząsy, drętwienie ust, wymioty, biegunka, rozszerzonych źrenicach i bladość.

Inne źródła sodu fluorku w domu

Oprócz najpowszechniejszych sposobów zatrucia fluorku sodu (picie wody z kranu zbyt fluorkowania w niej, otrzymując zbyt wiele fluorku zabiegów w gabinecie dentystycznym lub kombinacji tych dwóch elementów), zatrucie fluorek sodu jest również wynikiem zanieczyszczonych suchej karmy : mleko w proszku, mąkę, proszek do pieczenia, a nawet miesza ciasto. Te suche pokarmy mogą zawierać środki owadobójcze lub rodentycydów znalezione w fluorku sodu, stwarzające zagrożenie dla zdrowia.

Diagnoza

Według CDC, badania laboratoryjne powinny być wykonane na wymiocin lub popłuczyn żołądkowych, czy wyżej wymienione objawy występują ciężkie (upadek, wstrząsy, wymioty, biegunka, itp). To badanie będzie pomocne w wykrywaniu i rozpoznawaniu zatrucia fluorek sodu.

Ten szczególny stan zdrowia nie jest zaraźliwa, ale badania pomogą prawidłowo oznaczyć przyczynę objawów i pomóc w zapobieganiu innym wystąpieniu, ponieważ można podjąć kroki w celu wyeliminowania tej substancji chemicznej w domu i ciała w przyszłości.

Leczenie

Jeśli łagodny smak mydlany jest obecny, ale inne objawy nie są wymienione powyżej, może być w stanie udać się do bardziej poważne przypadki zatrucia fluorku sodu - i położyć kres swojej mydłem ustach smak - bez pomocy lekarza , Możesz być w stanie to zrobić, po prostu zmniejszenie ilości pić wody z kranu każdy dzień (lub z wody z kranu sprawdzić poziom fluoryzacji, które mogą potrzebować, aby być zmniejszona o firmie wody).

Ponadto, zmniejszając W domu lub biurze korzystania fluorek stomatologicznej leczenie byłoby produktów mądrej opcji (po przedyskutować je ze swoim dentystą, oczywiście), jako że decyduje się użyć pasty do zębów, która nie zawiera tyle fluorek sodu.

Nie ma żadnych specyficznych opcji at-home traktowaniem przez CDC dla osób cierpiących na usta mydłem powodu zatrucia fluorku sodu. Eliminacja tego środka chemicznego z domu i diety byłby logiczny wniosek, choć. Ale jeśli ty lub ktoś kogo znasz zaczyna cierpieć bardziej poważne objawy opisane powyżej (uderzenia, upadku, usta drętwienie), zasięgnąć porady lekarza.

Jak wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach

Jak wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach


Zanim będzie można wyeliminować nieprzyjemny smak w ustach, należy ustalić, co spowodowało go na pierwszym miejscu. Możliwe przyczyny to wnęk lub próchnicy; zapalenie dziąseł, języka lub usta podszewką; nieświeży oddech; infekcje płuc; kwaśne; Leki i ciąża. Chociaż zły smak w ustach może być coś tak prostego jak po zjedzeniu zbyt dużej ilości czosnku lub innych produktów spożywczych z nieprzyjemnych zapachów, skonsultować się z lekarzem, aby być bezpieczne, zwłaszcza jeśli utrzymuje.

Niektóre nowotwory sprawi, że smak w ustach złe.

Instrukcje

1 Zobacz dentystę leczyć wszelkie problemy z zębami, które prowadzą do złego smaku ustach takich jak jam i zapalenia dziąseł - zapalenie dziąseł. Wskaźnik objawów należą ból zęba, przetarg i krwawiące dziąsła, dziąsła, które przesuwają się nad swoimi zębami i ropa po naciśnięciu na dziąseł, nieświeży oddech i luźnych zębów, wrażliwe lub bolesne obszary zębów.

2 Trzymaj dziennik spożywanych pokarmów i leków przyjmowanych do ustalenia, co sprawia, że smak w ustach złe. Niektóre leki zawierają składniki, które mogą sprawić, że Twój smak w ustach złe. Jeśli jesteś sumienny, szybko być w stanie zmusić winowajcę i wyeliminować ją.

3 Sprawdź, czy jesteś w ciąży. Złe w smaku w ustach może być efektem ubocznym ciąży, które często znikają na długo zanim dziecko jest spowodowane. Czekając go, wziąć mięty lub gryzienia cukierków o smaku cytrynowym do Twojego gustu usta lepiej.

4 rzucić palenie i żucie tytoniu. Nie tylko na smak w ustach lepiej, poczujesz się lepiej i zrobić ogólny stan zdrowia ogromną przysługę. Jeśli nie możesz przestać palić, przynajmniej żuć gumę bez cukru, aby promować produkcję śliny i pić dużo wody.

5 Zadbaj o zdrowie jamy ustnej. Oprócz nici dentystycznej i mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, szczotkować język. Użyj apetyt przeznaczony do zwalczania kamienia nazębnego i zabić zarazki w dziąsła. Resztki jedzenia między zębami, rozkładające się zębów i choroby dziąseł wszystkich zachęcić do rozwoju bakterii, które mogą wnieść smak w ustach złe.

Jak usunąć metaliczny smak w ustach Spowodowane Medycyny

Niektóre lek trzeba wziąć zawiera substancje chemiczne, które pozostawiają resztę w ustach, które powodują, aby spróbować rzeczy, jak gdyby jedli coś metalowych. Jest to znane jako "smaku". Ten problem może doprowadzić do problemów z jedzenia niektórych pokarmów, czyli normalne działania. Na szczęście istnieje kilka środków zaradczych, które można podjąć w celu zmniejszenia smak w ustach.

Instrukcje

1 Zwiększ ilość razy można myć zęby w jeden dzień. Szczotkowanie zębów pomaga pozbyć resztek na języku, które mogą wynikać z przyjmowania leku.

2 szczotki lub zeskrobać język z czyszczenia języka. Ponieważ twój język jest bezpośrednio narażona na zły smak leku, zgarniania warstwy powinny ograniczyć lub wyeliminować smak w ustach. Idealnie, będziesz chciał to zrobić po zrobieniu leki.

3 przepłukać usta roztworem jednej szklance wody i jedną łyżkę soli. Pamiętaj, aby wypluć rozwiązanie po płukaniu.

4 soki napoje lub inne produkty, które mają silny smak, takie jak sok pomarańczowy, lemoniada lub żywności z marynować lub grilla sosem. Powinno to pomóc zamaskować metaliczny smak, jak również.

Wskazówki:

  • Upewnij się, że metaliczny smak jest rzeczywisty efekt uboczny leków, które przyjmujesz. W przeciwnym razie, może to być oznaką poważnej choroby.
  • Upewnij się, aby uniknąć jedzenia ani napojów z których leki nie będzie działać dobrze. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady na usunięcie złego smaku.

Jak zwalczyć zły smak w ustach

Jak zwalczyć zły smak w ustach

Zanim można wyeliminować zły smak w ustach, należy określić, co spowodowało to w pierwszej kolejności. Możliwe przyczyny to ubytki lub próchnicy; zapalenie dziąseł, języka lub śluzowej jamy ustnej; nieświeży oddech; infekcje płuc; kwasu refluks; leki a ciąża. Podczas gdy zły smak w ustach może być coś niewinne jak posiadające zjedzona zbyt dużo czosnku lub innych środków spożywczych z nieprzyjemnych zapachów, szukać natychmiastowa pomoc lekarska jest bezpieczny, zwłaszcza jeśli utrzymuje się. Niektórych nowotworów sprawi, że Twoje usta smak złe.

Instrukcje

• Zobacz swojego dentystę, aby leczyć wszelkie problemy stomatologiczne, które mogą prowadzić do złego smaku usta ubytków lub dziąseł - zapalenie dziąseł. Znaki Telltale obejmują ból zęba, przetargu i krwawienie z dziąseł, dziąseł, które podjechać powyżej zęby i ropa po naciśnięciu na nieświeży oddech, luźne zęby i dziąsła, obszary wrażliwe lub bolesne zębów.

• Przechowuj dziennik żywności, którą jesz i leki, które można podjąć, aby ustalić, co sprawia, że Twoje usta smak złe. Niektóre leki zawierają składniki, które można zrobić swój gust ujścia złe. Jeśli jesteś pracowity, wkrótce będzie w stanie wyśledzić winowajcą i wyeliminować.

• Sprawdź, czy Jesteś w ciąży. Usta złego smaku może być efekt uboczny ciąży, które często znikają długo, zanim Twoje dziecko jest należny. Podczas oczekiwania to się, weź mennice lub żuć na cukierki o smaku cytryny do lepszego smaku usta.

• Zrezygnować z palenia i tytoniu do żucia. Nie tylko będzie Twoje usta smakują lepiej, będą czuć się lepiej i zrobić twój ogólny stan zdrowia wielką przysługę. Jeśli nie można rzucić palenie, co najmniej żuć gumę bez cukru, aby promować wydzielanie śliny i pić dużo wody.

• Dbać o swoje zdrowie jamy ustnej. Oprócz szczotkowanie i nitkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, szczotka twój język. Użyj usta woda przeznaczona do kontroli Tatar i zabić zarazki w dziąseł. Resztki jedzenia między zębami, rozkładających zęby i choroby dziąseł zachęcać do rozwoju bakterii, które mogą uczynić zły smak w ustach.

Dlaczego mają metalowe smak w ustach?

Jeśli zauważysz, metaliczny smak w ustach, nie jesteś sam. Jest to problem znany i nie rzadko z kilku możliwych przyczyn.

Znaczenie

Może to być oznaką problemów ze zdrowiem jamy ustnej, toksyczność we krwi lub jako efekt uboczny niektórych leków. To często oznacza, że coś jest nie tak, może być bardzo niewielkie, może być poważne.

Typy

Metaliczny smak może wynikać z zatrucie metal, guma chorób, infekcji zęba, alergie pokarmowe, choroby nerek, raka lub stosowanie leków takich jak antybiotyki, leki przeciwdepresyjne lub leki ciśnienie krwi.

Ramy czasowe

Jeśli nie jest możliwe do zidentyfikowania przyczyna, problem może odejść jego własne w dowolnym miejscu od kilku dni do kilku miesięcy. W przeciwnym razie może trwać do czasu usunięcia przyczyny.

Rozwiązania

Jeśli zdrowie jamy ustnej jest problem, częstsze mycie może pomóc, jak skrobanie język regularnie szczotką języka. Jeśli utrzymuje się, szukać pomocy medycznej.

Porady

Sugeruje się przez stronę internetową notki zdrowia, która może przyczynić się do korzystania plastikowe naczynia gdy jedzenie zamiast sreber.

Jak zmniejszyć słony smak w gotowane żywności

Jak zmniejszyć słony smak w gotowane żywności

Sól dodaje smaku różnych produktów spożywczych; jednak może się zdarzyć, kiedy przez pomyłkę dodać sól powyżej normalnej ilości. Nadmiar soli w żywności mogą być katastrofalne, zarówno z punktu widzenia zdrowia i smaku. Jedzenie będzie smakować jak solanki i może powodować problemy związane z serca, jeżeli są spożywane w długim okresie. Zmniejszyć słony smak żywności i ocalić Twoje danie poprzez włączenie kilku technik ratowniczych.

Instrukcje

• Obrać i pokroić ziemniaki na średniej wielkości kawałki. Dodać pokrojone ziemniaki słony zupy, gulasze, mięso lub dania z warzyw i gotować na małym ogniu około 20 minut. Wyłączyć grzanie i Odrzuć kawałki ziemniaków. Ziemniaka pochłoną słony smak, a także trochę płynu i inne przyprawy. Smaku żywności i proporcjonalnie wymienić płyn, zioła i przyprawy przyprawy, jeżeli jest to wymagane.

• Dodaj 1 łyżeczka soku z cytryny lub ocet na słono. Agenci kwaśne pomoże zamaskować słony smak. Smak żywności zameldowanie na zmniejszenie zasolenia. Wymieszać trochę soku z cytryny dodatkowe lub octu, jeśli wymagane i 1 łyżeczka cukru do zapewnienia, że posiłek nie skwaśnieć.

• Posiekać łodygi selera na 2-calowe kawałki i dodać do słonych żywności. Gotować na małym ogniu przez 20 minut, mieszając od czasu do czasu. Wyłączyć głowę i Odrzuć kawałki selera łodygi. Jak ziemniaki seler pochłania słony smak w żywności.

• Zwiększenie ilości innych składników w naczyniu proporcjonalnie do zrównoważyć słony smak. Dodawanie więcej warzyw czy mięsa będzie rozcieńczyć słony smak potrawy.

Powodów do metalu smak w ustach

Powodów do metalu smak w ustach

Istnieje wiele powodów, dla których metalowe smak w ustach. Niektóre warunki, które są wskazywane przez metaliczny smak mają objawy znacznie więcej niż tylko metalowe smak w ustach, więc jeśli masz ten warunek i innych poważnych problemów zdrowotnych, to najlepiej skonsultować się z lekarzem. Twój lekarz może następnie sprawdzić, jeśli masz poważne choroby lub stanu. Ale jeśli metalowe smak w ustach jest jedyną rzeczą, która jest z rodzaju z Tobą, istnieje kilka przyczyn, co oznacza, że istnieje kilka możliwości, aby wykluczyć. Czy diety, leków lub kondycji fizycznej, smak metalu jest objawem, a nie samej choroby. Głównym powodem smak metalu jest coś w systemie, który reaguje z Twojej chemii ciała do produkcji metalowych smak.

Higiena jamy ustnej

Przyzębia, zakażenie zębów i dziąseł są najczęstsze przyczyny metalowe smak w ustach. Wszystkie z nich są infekcje dziąseł lub zębów i mogą być usunięte z recepty od lekarza stomatologa. Musisz pozbyć się infekcji, zanim można określić, jeśli smak metalu jest nadal istnieje. Większość ludzi cierpiących na zakażenia stomatologiczne będzie miał problem smak oclony w górze wraz z zakażenia.

Styl życia

Wielu z nas wziąć kilka ponad licznik leki, wiele u pewien dzienny podstawa. Niektóre z nich mogą być odpowiedzialne za metaliczny smak w ustach. Prenatalnych witamin, żelaza i wapnia są szczególnie Znalezione powodować metalowe smak w ktoś ma usta. Zwykle ten smak będzie odejść jak medycyny sprawia, że droga przez system. Jeśli nie, upewnij się, że nie biorą zbyt wielu suplementów. Również recepty przeziębienie może powodować metaliczny smak w ustach, bo leki przeciwhistaminowe suchość w ustach i zatok się. To może czasami powodować ci do gustu metalu. Wielu alkoholików mają smak metalu. Może to być spowodowane przez szereg kwestii systemowych odnoszących się do alkoholizmu. Ktoś z problemem alkoholowym powinny uczęszczać do tego, aby sprawdzić, czy smak zniknie.

Choroby

Metalowe smak w ustach może być wskazanie niektórych poważnych chorób, w tym kamicy nerkowej, niewydolności serca, raka i cukrzycy. Pamiętaj sprawdzić inne bardziej widoczne objawy (takie jak częstość akcji serca i poziom cukru) przed podjęciem decyzji, że metalowe smak w ustach jest określenie poważnej choroby.

Inne powody

Po zabiegu znieczulenie, może mieć metalowe smak w ustach, aż lek jest całkowicie z systemu w dzień lub dwa. Smak metalu może być efekt uboczny przyjmowania leków przeciwdepresyjnych i antybiotyki. Utrata masy ciała może również mają tendencję do czyjeś usta smak jak metal.

Zabiegów

Myj zęby i gdy jesteś tam, szczotka twój język. Szczotka delikatnie ponad swój język od przodu do tyłu. Jeśli smak metalu jest poszedł po umyciu, ale następnie zwraca kilka minut lub godzin później, prawdopodobnie masz smak z niektórych narkotyków lub uzupełnienie, które bierzesz. Jeśli nie można go myć od nawet na kilka chwil, może być oznaką coś bardziej poważnego.

Metaliczny smak w ustach przyczyny

Ciąży

Ciąża jest jednym z czołowych przyczyny metaliczny smak w ustach. Kiedy można zajść w ciążę, Twoje ciało doświadcza wiele zmian. Jedną z tych zmian jest napływ nadmiar hormonów jak estrogen. Według książki, "Co się spodziewać podczas gdy oczekują," nadmiar estrogenów może powodować różne metaliczny smak w ustach, że nie odejdzie z ząb czyszczenie szczotką. Inną przyczyną metaliczny smak w ustach to zmiany, które mogą wystąpić w świeżo upieczony zmysł węchu. Choć może się okazać, że twój zmysł węchu jest lepszy niż kiedykolwiek, wpływa na twój zmysł smaku, czasami powoduje nieprzyjemny metaliczny smak w ustach.

Zatrucia rtęcią

Niektóre ryby, takie jak rekin lub chilijskie sea bass, zawierających rtęć lub są bardziej trafne niż inne ryby do akumulacji rtęci. W zbyt dużo jedzenia tych ryb, można zauważyć, że można uzyskać metaliczny smak w ustach. Rtęć, metalu, który występuje naturalnie w środowisku, może być bardzo toksyczne w razie spożywana w dużych ilościach. Rtęć powoduje problemy poznawcze, może wpływać na zdolności motoryczne i może zabawka z zmysły jak smak. Jeśli jedzenie dużej ilości ryb niedawno i metaliczny smak w ustach, zobacz dostawcy opieki zdrowotnej.

Dentystyczne

Stomatologicznych pracy jest jednym z bardziej oczywiste przyczyny metaliczny smak w ustach, ale tych, którzy cierpią z warunku często o nim zapomnieć, szukając przyczyny ich metaliczny smak. Wiele zabiegów stomatologicznych koncentrują się wokół metalu w ustach w jakiś sposób; Czy to za pomocą metalowych przyrządów do zbadania i czyszczenia zębów, wypełnień metalowe, które są używane do rozwiązania problemów stomatologicznych, lub orthodontia; Każdy z nich może powodować długotrwały smak metalu w ustach. Twój lekarz może powstrzymać się od używania metalu w przyszłości jeśli staje się duży problem, ale to najprawdopodobniej odejdzie własną.

Choroby dziąseł

Choroby dziąseł manifestuje się jako czerwone, spuchnięte dziąsła, które krwawienia i są wrażliwe na dotyk. Choroby dziąseł często powoduje metaliczny smak w ustach, bo twoje dziąsła są skłonni do krwawienia i że krwawienie może powodować nieprzyjemny smak który jest dużo jak metal. W rzeczywistości metaliczny smak w ustach jest jednym z pierwszych objawów choroby dziąseł poważne, więc ważne jest, aby mieć lekarza stomatologa zapoznaj się zanim stan pogarsza się z czasem.

Jak zmniejszyć słony smak w zupie

Jak zmniejszyć słony smak w zupie

Przypadkowo oversalting zupy nie oznacza, że ma całą pulę do zatopienia w zlewie. Dodawania soli do zupy zbyt wcześnie w procesie gotowania może powodować zasolenia do zwiększenia wilgoci liście zupa w postaci pary. Dokonywanie kilka dodatków last minute można obniżyć słony smak i zrobić zupę jadalne ponownie. Zapisać słona zupa działając szybko, aby uniknąć marnotrawienia pieniędzy i żywności.

Instrukcje

• Dodać do puli gorąca zupa słona woda lub niskosodowej bulion i wymieszać. Smak zupy do ustalenia, jeśli poziom soli musi być spadły.

• Obrać ziemniaki lub bakłażan i pokroić je w kostkę jeden cal.

• Miejsce ziemniaków lub bakłażanem kostki w centrum kawałek sera, która została złożona na pół.

• Wyciągnąć stronach tkaniny sera się i razem i krawat, to zamknięte z kawałkiem bawełny rzeźnik sznurka.

• Obniżyć tornister tkaniny ser ziemniaka lub bakłażanem kostki do zupy i to przyniesie niskie gotować na średnim ogniu przez 30 minut z pokrywką.

• Wyłączyć grzanie i umożliwić zupa ostygnąć przez pięć do dziesięciu minut, jak są one objęte.

• Usunąć tornister etamina i smak zupy ponownie, aby określić efekty, jakie miał na zawartość soli zupa.

• Wlać sok z cytryny lub ocet jeśli zupa nadal zachowuje zbyt słony smak. Spróbować ponownie i nadal z drugiej tornister z surowego ziemniaka lub bakłażan kawałki jeśli zupa jest jeszcze słony.

Jak usunąć słony smak w sosach

Jak usunąć słony smak w sosach

Natomiast sól dodaje smaku do żywności, nadmiernej ilości soli można również ruiny smak naczynia. Mogą wystąpić sytuacje, gdy przypadkowo dodać nadmiar soli do sosów podczas gotowania. Zamiast odrzucić sos, zmniejszyć słony smak i odzysk, przy użyciu jednej lub kilku metod quick fix.

Instrukcje

• Obrać i pokroić dwie łodygi selera w 2-calowy bitów. Dodać do sosu, zestaw na powolne ogniu przez 15 minut i od czasu do czasu mieszać. Zgarnięcie kawałki selera i odrzucić. Zgodnie z oczekiwaniami, należy użyć sos. Seler pochłania sól, a także innych przypraw z sosem--w związku z tym konieczne może być dodatkowe przyprawy w razie potrzeby.

• Wlać można mięso soli lub bulionu warzyw w sosie i doprowadzić do wrzenia. Zwiększyć ilość bulionu proporcjonalnie do zmniejszenia zasolenia, jeśli jest to wymagane. Dodaj 1 łyżeczka skrobi kukurydzianej do bulionu, aby zagęścić sos i poprawy jego tekstura.

• 1 łyżeczka mix każdego z cukru lub miodu i sok z cytryny lub ocet jabłkowy w sosie; wymieszać i smak. Dodać więcej, jeśli jest to wymagane. Kwas z octu i cukru zneutralizują słony smak sosu.

• Obrać i pokroić ziemniaki na średniej wielkości kawałki. Dodać do sosu i gotować na wolnym ogniu przez 15 minut. Odrzucić ziemniaków raz gotowane, lub użyć jako pożądany. Ziemniaka działa jak gąbka i absorbuje nadmiar soli z sosem.

• Dodać 1/2 szklanki gotowanego ryżu, makaron, pokrojone warzywa, ryby lub mięsa do wchłaniania soli z sosem. Za pomocą składnika, który będzie dobrze wymieszać z sosem. Na przykład połączyć makaron i kurczaka z sosem słodko-kwaśnym i ryb filety z sos kremowy, biały.

Metaliczny smak w ustach objawy

Metaliczny smak w ustach objawy

Metaliczny smak w ustach jest częstym objawem, i mimo, że to może być nieprzyjemne, to zazwyczaj nie jest wskaźnikiem poważny problem. Co postrzegają się metaliczny smak może się dziać z różnych powodów. W większości przypadków masz ten zabawny smak w ustach prenatalnych witamin lub recepty antybiotyków. Oczywiście są sytuacje gdzie pewien metaliczny smak jest wskazanie warunek, który wymaga uwagi.

Leki

Różne leki mają różne skutki uboczne, ale jest jeden efekt uboczny, że zaskakująca liczba leków może powodować metaliczny smak w ustach. Ogólne antybiotyków może wywołać to, jak również leki przeciwdepresyjne, środki przeciwbólowe, takie jak lidokaina i prenatalnych witamin. Leki na odchudzanie, Cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, zapalenie stawów, alkoholizm, niewydolności serca, lamblioza i rzęsistkowica może powodować metaliczny smak w ustach.

Słabe higieny jamy ustnej

Jak są nawyki szczotkowanie i flossing? Jest to możliwe, że obecność bakterii w jamie ustnej, lub zapalenie dziąseł i przyzębia, są przyczyną usta, aby mieć smak metaliczny. Ząb zakażenia może również powodować usta, aby mieć metaliczny smak. Jeśli masz skłonność do krwawienia dziąseł, który może czynnikiem jako źródło tego metaliczny smak. Jeśli nie są obecnie w gabinecie pielęgnacji dziąseł lub inne usta, zębów lub dziąseł problemy, umówić się i dowiedzieć się, jeżeli metalicznym smaku napotykasz jest znakiem problem.

Warunki medyczne

Metaliczny smak w ustach objawy

Jeśli wziąć zbyt dużo żelaza, lub masz alergię pokarmową, co może być powodem metaliczny smak w ustach. Niektórych nowotworów, choroby wrzodowej, Liszaj płaski, choroby nerek, niewydolność nerek ostre, spalanie zespół usta i przedawkowanie miedź, selen, rtęci lub jodu są również powody metaliczny smak w ustach.

Sprawdź swoje zaopatrzenia w wodę

Miedź jest minerałem, który znajduje się w organizmie, ale gdy można spożywać zbyt dużo, narażasz na ryzyko toksyczności miedzi. Nawet trochę nadmiar może powodować bóle głowy, zawroty głowy, osłabienie, ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka i metaliczny smak w ustach. Miedź może łuszczy się rur miedzianych, które dostarczają wodę do wielu domów i budynków. Jeśli woda pochodzi z dobrze, to jest możliwe, że poziom wody może być konieczne do sprawdzenia ilości miedzi i innych minerałów, które są obecne.

Zapobieganie metaliczny smak w ustach

Jeśli metaliczny smak w ustach nie jest ze źródła wody, to nie jest spowodowane przez niektórych leków lub problemy higieny jamy ustnej i miałeś ostatnio health check-up i jesteś pewien, że nie jesteś cierpiących problemów medycznych, następnie możesz spróbować poprawy nawyków codzienne szczotkowanie. Myję dwa razy dziennie i należy zeskrobać lub pędzlem powierzchni języka. Oczywiście istnieje duża szansa, że to nie prawdziwy powód metaliczny smak w ustach, i nie ma nic, co można zrobić, aby zapobiec lub się go pozbyć. Jeśli to się dzieje w przypadku, używać do płukania jamy ustnej i gumy do żucia lub mennice złagodzić przykrości.

Jak uzyskać słony smak z mięsa, skoro to jest gotowane

Gdy mięso po gotowaniu z zbyt dużo soli, mocny smak słony jest trudne do usunięcia. Zbyt dużo soli jest także niezdrowe. Sól lub słonych przypraw zawsze powinny być używane oszczędnie. Jednak jeśli została już dodana sól, jeszcze spróbować zapisać swoje mięso zamiast wyrzucając go. Kilka rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć, zmienić i zmniejszyć zbyt silny smak słony.

Instrukcje

• Miejsce mięso, cały, 2-qt. patelni, który może być używany na piec, lub umieść mięso w garnek, ustawiony na niski. Dodać 1/2 qt., lub 2 cale, wody. Doprowadzić wodę do wrzenia i zmniejszyć wydzielanie ciepła na wolnym ogniu, przy patelni lub garnek garnek pokrywką. Dodać 2 łyżki masła, najlepiej niesolone, aby zmniejszyć słony smak.

• Cięcie się surowych warzyw za pomocą ostrego noża i deski do krojenia. Wrzucić warzywa takie jak marchew, fasola, ziemniaki, brokuły, papryka, grzyby lub selera na patelni lub garnek garnek do pomóc w absorpcji soli w gotowane mięso.

• Dodać dodatkowe przyprawy do modyfikowania słony smak. Dodać przyprawy i zioła, czosnek, bazylia, koper, musztarda w proszku lub cebula proszku do wzmocnienia alternatywnych gusta i zmienić lub rozcieńczyć słony smak. Posiekać i dodać cebulę, jeśli nie masz cebula w proszku. Gotować całe mięso na patelni przez 20 minut lub aż warzywa są zrobione. Gotować mięso w garnek do 2 godzin na low.

• Spuścić mięsa i warzyw za pomocą sitko. Badanie mięsa aby zobaczyć, jeśli zbyt silny smak słony została zmniejszona, a jeśli musi być zmniejszona dalej pokroić mięso na małe kawałki za pomocą noża i deski do krojenia. Zestaw warzyw na bok do odbycia siekanego mięsa jest przygotowany.

• Dodaj posiekane mięso do 0.454kg. przygotowanego makaronu; następnie dodać domowych zup i sosów do dalszego wchłonąć, zmienić i usunąć słony smak. Zrobić sos za pomocą 1 łyżka masła, 1 łyżka mąki i 1 szklanka mleka. Przynieść masła i mąki do wrzenia; następnie wymieszać z mlekiem. Gotować przez 2 minuty. Wymieszać sos do makaronu i mięsa, mieszania, lub skropić go jak sos. Podawać na talerzu za pomocą gotowane warzywa jako dodatek. Zrobić swój własny sos, jak przygotowany sos mixy zawierają sól, i nie chcesz dodać żadnych dodatkowych soli.

Jak rozwiązywać słony smak w środek zmiękczający wodę?

Jak rozwiązywać słony smak w środek zmiękczający wodę?

Kiedy pić wody zawierające sód z zmiękczania wody, zwykle nie otrzymasz tyle sodu na to, aby być zagrożenie dla zdrowia, chyba że jesteś na diecie surowo ograniczone sodu. Otrzymasz mniej niż 12,5 mg sodu w 236 ml. kieliszek wody zmiękczonej, według Dr Sheldon G. Sheps z Mayo Clinic. Jednak jeśli zauważysz słony smak w wodzie zmiękczonej, rozwiązywanie problemów Zmiękczacz wody można rozwiązać ten problem i pomoc umieścić swój umysł na łatwość.

Instrukcje

• Poprawne załamań lub pochyla się w zaworze drenażu węża, zwykle znajduje się za swoje zmiękczania wody, co prowadzi do wpustów. Prostowanie węża spustowego zaworu, w razie potrzeby. Supeł w twój Zmiękczacz wody wąż spustowy może zmniejszyć przepływ wody, powodując większe stężenie soli w wodzie.

• Za pomocą chlorku potasu w twój Zmiękczacz wody zamiast chlorku sodu, znany jako regularne soli kuchennej, obniżyć zawartość sodu w wodzie miękkiej. Chlorek potasu kosztuje maksymalnie cztery razy więcej niż chlorek sodu, ale jest to opcja bezpieczniejsze, bardziej odżywcze dla roślin i środowiska. Chlorek sodu wiąże gleby, uniemożliwia dotarcie wody korzenie roślin.

• Obwodnica wody pitnej i gotowania, instalując obejściu lub poprzez swoje Zmiękczacz wody rata wobec obwodnica połączenia zimnej wody w kuchni. Sprawdzanie wobec zobaczyć jeśli twój Zmiękczacz wody ma już "obwodnica" tryb. W ten sposób otrzymasz nierozpuszczonych, sodu wody do picia i gotowania, a woda zmiękczona na wszystko, łącznie z prania i czyszczenia.

Jak leczyć płonącego Throat

Nie jest znane lekarstwo na przeziębienie lub grypę. To prosty fakt nie oznacza, że ​​musisz cierpieć z objawami przeziębieniem lub grypą. Przez wiele lat, zarówno lekarze i mamusie zostały opracowanie sprytne sposoby, aby pozbyć się jednego z najgorszych objawów przeziębienia lub grypy: płonącego gardła. Ten artykuł spróbuje znaleźć wszystko, wiedzę medyczną i matki w jednej paczce dla dobra swojej słabej gardła.

Instrukcje

Jak leczyć płonącego Throat

1 Włóż parownik w pomieszczeniu, które będzie spędzać większość czasu odzyskiwania. Dla większości ludzi, to jest ich sypialnie. Ale może to być również ich salonie lub inny wygodne miejsce w domu. Parownik doda wilgotności w powietrzu. Że wilgotność płaszcz gardło jak oddychać i zapobiega jej wysychaniu.

2. Pij dużo płynów. W tym samym duchu, jak krok po kroku dwa, jeden jest o utrzymanie wilgoci na gardle. Jest to także po prostu zdrowy rozsądek. Jeśli coś się pali i nie chcesz go, to należy zanurzać go w wodzie. Wybrać kilka zdrowych płynów, takich jak sok pomarańczowy do pomocy układ odpornościowy i pomóc organizmowi zwalczyć swoją chorobę szybciej.

3 Gargle często ciepłą słoną wodą. Ciepło z wody pomoże rozluźnić mięśnie gardła. Sól przeniknie twoje enflamed i przekrwione mięśnie gardła i kurczyć ich. Plus, płukania solą zainspiruje tylko ty pić więcej płynów do mycia słony smak na ustach.

4 Weź jakieś pastylki do ssania na gardło lub krople na kaszel. Nie musisz iść na całość i kupić fantazyjne wielu objawów zimna i grypy goo. Proste pastylki lub kaszel kropla płaszcz gardło kojący warstwy, aby zapobiec dalszemu stan zapalny. Możesz być zauważać "płaszcz gardła" temat uruchomiony przez ten artykuł.

5 Pij herbatę z miodem w nim. Podobnie jak w ciepłej wodzie, gorąca herbata zrelaksuje mięśnie gardła. Podobnie jak pastylki lub krople na kaszel, miód wola płaszcze gardła. Jeśli jesteś w wieku, można dodać kieliszek alkoholu do herbaty (zazwyczaj whisky), które jeszcze bardziej pomoc w gardle relaks. Tylko nie zbyt zrelaksowany.