adcov.com

skutki uboczne sinus rinse

Skutki uboczne NeilMed Sinus Rinse

Prawie 40 milionów Amerykanów cierpi na bóle zatok i ciśnienia rocznie. To bolesne i męczące zjawisko jest spowodowane reakcją na zewnętrznym drażniące. Nosowych produkują nadmiar śluzu, aby przepłukać alergenów, bakterii i wirusów z jam zatok. To tworzy kopię zapasową śluzu, co prowadzi do przeciążenia, bólu i, w niektórych przypadkach, zapalenie zatok.

Funkcja

Płukania zatok takich jak NeilMed Sinus Rinse wypłukać cząstki obraźliwe z zatok, tak że ciało nie ma już produkować nadmiar śluzu. Płukania jest w postaci suchej, sproszkowanej, i miesza się z ciepłą wodą w butelce sinus płukania lub neti puli tuż przed użyciem. Pacjent wkłada otwarcie butelki lub neti puli do jednego nozdrza i pochyla się lekko do przodu. Płukania delikatnie wlewa się do jednego nozdrza, podróżuje przez jam zatok, i wychodzi z przeciwnej nozdrza.

Efekty

NeilMed Sinus Rinse wypłukuje zatok drażniących, a także pomaga utrzymać membranę nosa wilgotne. Bez drażniących w jamie zatok, ciało nie będzie już produkować śluz i drenażu zatok może normalnie. Może wystąpić łagodne objawy niepożądane, takie jak niewielki kłucie lub pieczenie, w zależności od indywidualnej reakcji z roztworem soli fizjologicznej, wytrzymałość mieszanki i wrażliwości błony nosowej.

Korzyści

Wielu użytkowników zgłosić natychmiastowe złagodzenie objawów zatok po użyciu spłukać NeilMed. Płukanie zmniejsza przekrwienie bez trudnych leków zmniejszających przekrwienie, jak pseudoefedryna, które może powodować działania niepożądane, takie jak trema, a kołatania serca i trudności z zasypianiem. W przeciwieństwie do sterydów sprayów do nosa, płukania zatok może być stosowany codziennie, bez ryzyka uzależnienia lub powikłań. Składniki NeilMed Sinus Rinse są naturalne i zrównoważone pH, aby nie podrażniać wrażliwą błonę nosa.

Rozważania

Istotne jest, aby dokładnie wyczyścić butelkę NeilMed Sinus Rinse lub garnek i jego okresowa wymiana. Ciśnienie zatok i ból może być spowodowane przez bakterie i wirusy, które mogą LINGER w niewłaściwie oczyszczone butelki i być ponownie przesłane. Podczas napełniania butelka z wodą, należy uważać, woda nie jest zbyt gorąca. Nosowych są znacznie bardziej wrażliwe na ciepło, że inne części ciała, i letniej wody poczują się znacznie cieplej zatok. Należy uważać, aby nie spalić membrany nosa.

Nieporozumienia

Płukanie zatok nie jest bolesne. Proces jest lekko niewygodne jak płyn przepływa przez zatok, z uczuciem podobnym do pływania pod wodą. Saline płukania też nie pali jak zwykle można się spodziewać z wystawiając błonę nosa do soli, chociaż doświadczenia różnią. Ponieważ NeilMed Sinus Rinse zawiera sodę oraz sól fizjologiczną, wielu pacjentów nie doświadczać łagodnego spalania, które mogą pochodzić z soli fizjologicznej sam.

Skutki uboczne SingulairPrzyjmowania jakichkolwiek leków może narazić Cię na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Możesz zdecydować, czy Singulair jest lekiem alergii dla ciebie, gdy wiesz, jego skutki uboczne.

Choroba

U dorosłych i dzieci, Singulair może spowodować grypę. U dzieci stwierdzono również wiadomo, że powodują biegunkę, ospę i zapalenie ucha.

Problemy brzucha

Problemy brzucha, zgaga, niestrawność i infekcje żołądkowo-jelitowe są działania niepożądane, które mogą mieć wpływ zarówno dzieci jak i dorosłych.

Bóle, bóle i ból gardła

Bóle głowy i ból gardła są działania niepożądane, które mogą się zdarzyć, aby dzieci i dorosłych, którzy podejmują Singulair.

Sinus i Płuca

Infekcje zatok, zapalenie płuc, przekrwienie błony śluzowej nosa i krtani są pewne skutki uboczne, które mogą dotknąć każdego.

Mniej Wspólna

Choć rzadziej, niektóre bardziej poważne objawy są możliwe, w tym astmy i alergii coraz gorzej. Depresja, halucynacje, możliwość uszkodzenia wątroby i mającą reakcję alergiczną są również możliwe.

Skutki uboczne Tylenol Żel Cold & Flu Czapki

Stosowane w leczeniu przeziębienie i grypę objawów, takich jak bóle głowy, ból gardła, kaszel, przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok ciśnienia, Tylenol Przeziębienie i grypa jest w szybkim uwalnianiu czapki żelu przeznaczonego do jak najszybszego złagodzenia objawów. Zawierająca składniki aktywne paracetamol (reduktor gorączka również łagodzi ból); dekstrometorfan HBr (suppresant kaszel); i fenylefryny HCI (zmniejszający przekrwienie nosa). Podczas stosowania leku w reżyserii mogą znacznie przyczynić się do zmniejszenia skutków ubocznych, ważne jest, aby mieć świadomość, jakie skutki uboczne mogą wystąpić po zażyciu leku.

Zalecenia dawkowania

Przed podjęciem jakichkolwiek leków, należy uważnie przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie produktu. W przypadku Tylenol Cold & Flu, dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia nie powinno trwać dłużej niż 12 gelcaps w ciągu 24 godzin --- maksymalna dzienna kwota dozwolona.

Paracetamol

Tylenol zawiera paracetamol, leki, które pomagają zmniejszyć ból zatok z bólem głowy lub inne objawy. Możliwe jest zbyt dużo acetaminofen, co może spowodować początkowych objawów, takich jak biegunka, nadmierne pocenie się, skurcze brzucha lub utraty apetytu.

Długotrwałego stosowania

Długoterminowy efekt uboczny przy zbyt wiele paracetamol może spowodować ewentualne uszkodzenie wątroby. Z tego powodu ważne jest, aby nie pić więcej niż trzy napoje alkoholowe dziennie lub podjąć inne leki zawierające paracetamol biorąc Tylenol. Jeśli wystąpią takie objawy, jak obrzęk lub tkliwość w nadbrzuszu lub doświadczenie zażółcenie skóry, należy zadzwonić do Centrum Narodowe Stołeczne Poison w (800) 222-1222 lub szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Objawy wymagający natychmiastowej pomocy

Następujące objawy wskazują bardziej poważne powikłania po zażyciu Tylenol Przeziębienie i grypa czapki żelowe, które powinny zobowiązać się do lekarza: ból gardła, gorączka, zmęczenie, osłabienie i zażółcenie skóry lub oczu.

Mniej poważne skutki uboczne

Podczas gdy następujące działania niepożądane należy zaprzestać na własną rękę, są one na ogół związane z podjęciem Tylenol Cold & Sinus: zaparcia, trudności w oddawaniu moczu, ból brzucha, trudności ze snem, drażliwość, nerwowość lub niezwykłą słabość.

Skutki uboczne VPAP Maszynie

Zmienna dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (VPAP) maszyny (znany również jako dwupoziomowe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych lub maszyn BiPAP) stanowi urządzenie nocna, który leczy osobników z różnymi obturacyjną chorobą snu, takich jak bezdech senny, przewlekłą ograniczenia dróg oddechowych (CAL) i niektórych nerwowo-mięśniowych zaburzenia. Urządzenie VPAP składa się z zespołu sprężonego powietrza, rury i maskę do twarzy w celu dostarczenia ciśnienia przepływu powietrza przez nos pacjenta do płuc. Ciśnienie zmienia się w zależności od tego, czy pacjent jest oddychania. Jak w przypadku innych urządzeń do pomiaru ciśnienia powietrza do leczenia bezdechu sennego, stosując VPAP wyposażony niektórych skutków ubocznych.

Sinus głowy i Side Effects

VPAP użytkowników maszyn powinni być świadomi, że ewentualne działania niepożądane to bóle głowy, ból oczu, uczucie dyskomfortu w uchu środkowym, ciśnienia zatokowego i suchość w nosie, gardle, warg i ust.

Efekty uboczne ciała

Możliwe fizjologiczne skutki uboczne przy użyciu maszyny VPAP obejmują ból w klatce piersiowej i wzdęcia z ilością powietrza połknięte podczas leczenia (aerofagię).

Regulacja i psychologiczne skutki uboczne

Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy regulacji VPAP do spania z ciągłym dźwiękiem lub uczucie powietrza pędzącej choć maszyny i maski. Niektórzy użytkownicy zgłaszają także uczucie klaustrofobii z maską.

Skutki uboczne pierścienia kontroli urodzeń

Pierścień kontroli urodzeń jest mały, elastyczny pierścień, który kobieta wkłada do pochwy raz na miesiąc w celu zapobiegania ciąży. Pierścień jest sprzedawany pod nazwą Nuvaring i, podobnie jak pigułki antykoncepcyjne, zawiera hormony estrogen i progestagen. Mimo, że większość kobiet doświadcza niewiele, jeśli w ogóle, skutki uboczne, podczas gdy za pomocą pierścienia regulacji urodzeń, inni doświadczają zasadniczo te same efekty uboczne powodowane przez innych metod hormonalnych kombinacji.

Funkcja

Pierścień kontroli urodzeń działa uwalniając małe ilości hormonów, które są wchłaniane przez ściany pochwy. Hormony te zapobiegają owulacji przez oszukiwanie ciała do myślenia, że ​​jest w ciąży. Pierścień oferuje dwie zalety w stosunku do tradycyjnych metod kontroli urodzeń - niższy całkowity dawki hormonów, a po-miesięczne dozowanie. Ponieważ dawka hormonów jest niższe niż stosowane w tradycyjnych środków antykoncepcyjnych kombinacji, efekty uboczne są mniej powszechne w tej metodzie. Jednakże, ponieważ pierścieniowa musi być w pochwie w trzech na cztery tygodnie, czasami powodują skutki uboczne w wyniku umieszczenia pierścienia jest.

Efekty

Najczęstsze działania niepożądane związane z pierścieniem antykoncepcyjnej zwiększa się wydzielina z pochwy, tkliwość piersi, nudności i wymioty oraz krwawienie lub "plam" między okresami. Te działania niepożądane zwykle ustępują po dwóch do trzech miesięcy użytkowania. Inne działania niepożądane, które występują u ludzi, którzy są za pomocą pierścienia do kontroli urodzeń obejmują przyrost masy ciała, depresja, obniżony popęd płciowy, podrażnienie pochwy i infekcje pochwy.

Korzyści

Kombinowane hormonalne metody antykoncepcyjne, w tym pierścienia antykoncepcyjnej, może powodować działania niepożądane, które są korzystne dla kobiety, która z nich korzysta. Są to zmniejsza ryzyko nienowotworowych narośli sutka, raka trzonu macicy, raka jajnika, ciążą pozamaciczną, choroby zapalne miednicy i anemii z niedoboru żelaza. Połączenie kontroli hormonalnej urodzenia może również poprawić trądzik, zmniejszenie objawów napięcia przedmiesiączkowego i łagodzenia suchości pochwy spowodowanej okołomenopauzalnym.

Znaczenie

Choć znaczna większość kobiet stosujących pierścień antykoncepcyjnej nie wystąpić poważne efekty uboczne, należy zdawać sobie sprawę z podwyższonym ryzykiem wystąpienia niektórych stanów chorobowych spowodowanych przez zastosowanie dowolnej kombinacji hormonalnej metody kontroli urodzeń. Zawał serca, udar mózgu, i niebezpieczne skrzepy krwi występują częściej u kobiet stosujących metody antykoncepcyjne zawierające estrogen. Rzadko, stosując hormonalną antykoncepcję może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, kamieni żółciowych i zaburzenia czynności wątroby. Objawy problemu spowodowanego przez pierścień kontroli urodzeń obejmują silne bóle głowy, klatki piersiowej i ramion ból, osłabienie, omdlenia, bolesny obrzęk nóg, żółtaczka i trudności w poruszaniu się po jednej stronie ciała. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Rozważania

Pierścień kontroli urodzeń jest podobny w działaniu do pigułek antykoncepcyjnych i nie powinny być podejmowane przez wszystkich, którzy nie mogą wziąć pigułkę. Ryzyko poważnych działań niepożądanych jest znacznie wyższe u kobiet, które ukończyły 35 lat, są bardzo nadwagą, dym, na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi lub poziom cholesterolu lub wymagających długotrwałego leżenia w łóżku. Hormony wpływają na kobiece ciało inaczej. Niektóre kobiety uważają, że mają mniej skutków ubocznych przy stosowaniu metod antykoncepcyjnych, które mają wyższe lub niższe poziomy estrogenu lub progesteronu niż na ringu.

Skutki uboczne wystrzału kontroli urodzeń

Skutki uboczne strzał kontroli urodzeń są podobne do skutków ubocznych związanych z innych form kontroli urodzeń. Jednak jeden efekt uboczny mogą powodować zagrożenie dla kobiet, które mają historię osteoporozy w rodzinie. Należy omówić opcje antykoncepcyjnych z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy strzał kontroli urodzeń jest właśnie dla Ciebie.

Ramy czasowe

Strzał kontroli urodzeń jest w organizmie przez około 13 tygodni, a niektóre efekty uboczne mogą trwać tak długo. Inne działania niepożądane mogą pojawić się po kilka strzałów.

Utrata gęstości kości

Mogą wystąpić utraty gęstości kości, jeśli używasz strzał antykoncepcyjnej przez długi czas. Może to prowadzić do osłabienia kości i zwiększa szanse na złamania kości. Lekarz powinien sprawdzić swoją gęstość kości, jeśli jesteś na strzał kontroli urodzeń na rok lub dłużej.

Zmiany do miesiączki

Plamienia między miesiączkami, nieregularne okresy lub kompletnego braku miesiączki mogą wystąpić podczas gdy na strzał antykoncepcyjnej. Może także wystąpić krwawienie codziennie przy pierwszym uruchomieniu strzał, choć jest to rzadkie.

Wzdęcia i Weight Gain

Wzdęcia, przyrost masy ciała i zatrzymanie wody są efekty uboczne związane z wystrzału antykoncepcyjnej. Lekarz może przeglądać diety i spożycia soli w celu zmniejszenia nasilenia objawów niepożądanych.

Inne działania niepożądane

Inne skutki uboczne to zmiany nastroju, bóle głowy, tkliwość w miejscu strzał, wypadanie włosów lub niepożądany wzrost włosów, bóle brzucha, tkliwość piersi lub trądzik. Bardziej poważne, ale mniej częste działania niepożądane to zajęcie, obrzęki nóg lub zakrzepów blot.

Skutki uboczne różnych rodzajów kontroli urodzeń

Obecnie istnieje wiele opcji dla antykoncepcji, a każdy z nich ma swój własny ryzyko działań niepożądanych. Opcje obejmują tabletki, plastry, pierścienie hormonalne, które są wstawiane do pochwy, implanty umieszczone pod skórą w ramieniu i barierowych metod, takich jak condoms.The Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są od antykoncepcji, która używa hormony progestagen wersję syntetycznego progesteronu i estrogenu. Efekty uboczne mogą obejmować depresja, zmiany nastroju, bóle głowy, tkliwość piersi, nudności lub krwawienia między miesiączkami.
Niektóre osoby są uczulone na lateks stosowanych do produkcji żeńskich i męskich prezerwatyw, powodując podrażnienia skóry. Inne mogą być uczuleni na plemnikobójczych stosowanych na własną rękę lub z prezerwatyw: podrażnienie skóry jest najczęstszym zarzutem.
Skonsultować się z lekarzem, aby pomóc określić, jaki rodzaj antykoncepcji jest dla Ciebie najlepszy.

Identyfikacja

Pigułki przez kobiety jest w kilku kompozycjach. Niektóre zawierają progestagen i estrogen, inni tylko jedno z tych dwóch hormonów.
Zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są: depresja, bóle głowy, nudności, tkliwość piersi i krwawienie przełomowe, które występuje pomiędzy cykle miesiączkowe.
Macica jest cienką wykładzinę i można go łatwo przelana warstwy. Przejście do innego rodzaju pigułka może zmniejszać ten efekt. Niektóre kobiety mają okres bardzo lekki lub nieistniejący w zależności od rodzaju pigułki, których używają.
Plastry hormonalne, implanty i pierścienie zwolnić również hormony, a ich działania niepożądane są podobne do tych produkowanych przez pigułki.
Implanty mogą powodować podrażnienie skóry i może być konieczne do usunięcia w przypadku infekcji rozwija.

Efekty

Depresja i krwawienie przełomowe są skutki uboczne, że wiele kobiet najbardziej uciążliwy. Lekarze zalecają użyć innego rodzaju środków antykoncepcyjnych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania depresji: za pomocą jednego, który ma więcej androgenów (testosteronu) syntetyczne komponenty mogą rozwiązać problem.
Niektórzy lekarze mogą przepisać leki przeciwdepresyjne, nawet do pacjenta, który woli pigułkę, ale ma depresję w wyniku.
Krwawienie przełomowe może być zmniejszona, jeżeli kobiety będą ich tabletki w tym samym czasie każdego dnia.

Znaczenie

W przypadku antykoncepcji być skuteczne, muszą być stosowane w sposób ciągły. Kobiety, które stosują pigułkę musi wziąć to na co dzień w większości preparatów. (Na ogół kobiety biorą pigułki przez trzy tygodnie, które zawierają estrogen lub progestagen, i jeden tydzień jest pigułka, aby zwyczaj zawsze pigułkę codziennie nadrukiem.)
W przypadku kobiet, które wykorzystują inną formę antykoncepcji, czy efekty uboczne zbyt nieprzyjemne i wpływać na zdolność do pracy i grupy funkcyjnej, to jest oczywiste, że inna opcja antykoncepcję należy rozważyć.
Na przykład implanty ramię ma trzy miesiące w czasie i wymienić. Jeśli kobieta rozwija się ciężka reakcja na niego i implanty się zarazić, to już nie jest realną opcją dla niej.

Rozważania

Każda kobieta musi określić, co jest najbardziej praktyczne formą antykoncepcji dla niej.
Kobiety w zaangażowanego, monogamicznym związku, które zostały przetestowane z partnerami w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową mogą być w stanie polegać na nonbarrier metod antykoncepcji, takie jak pigułki lub hormonalnych pierścieni lub poprawek.
Kobiety, które mają więcej niż jednego partnera seksualnego może rozważyć zawsze stosując metody mechaniczne, takie jak prezerwatywy mężczyzn i kobiet, aby zapobiec przenoszeniu się wirusa HIV, AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.
Prezerwatywy są jedyną formą antykoncepcji, która zapewni taką ochronę.

Ostrzeżenie

Zgodnie z planowanymi Parenthood połączenie pigułka może powodować poważne efekty uboczne. Są to udar mózgu, zawał serca i krzepnięcie krwi w sercu, mózgu, płucach i nogach. W niektórych przypadkach, kobiety mogą rozwijać wysokie ciśnienie krwi, kamieni żółciowych, guzów wątroby lub żółtaczka.
Się do lekarza przy pierwszych oznakach jakichkolwiek nietypowych objawów niepożądanych.

Skutki uboczne Maxalt

Maxalt jest marką dla leków rizatryptan benzoesan, stosowane w leczeniu migreny. Rozprowadzane przez Merck and Co, Maxalt nie zapobiega atakom migreny, ale może skrócić czas ich trwania. Możliwe są liczne skutki uboczne.

Większość Częste

W poprzedzających zatwierdzenie badań klinicznych Maxalt, jak to zostało opisane przez eMedTV, najczęstszymi działaniami niepożądanymi były zawroty głowy, senność, zmęczenie, osłabienie i nudności. Występowały one w zakresie od 5 do 9 procent uczestników.

Inne częste działania

Innym stosunkowo częstym działaniem niepożądanym jest nieprawidłowe czucie skórne, takie jak pieczenie, kłucie lub mrowienie. Niektórzy ludzie również wystąpić suchość w ustach, lub szyi, szczęki i gardła ból.

Układu krążenia Obawy

Osób z czynnikami ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego mogą wystąpić objawy kardiologiczne podczas robienia Maxalt, i do 3 procent uczestników w niektórych badaniach klinicznych, o których mowa powyżej doświadczonego ból w klatce piersiowej i uczucie ucisku lub ciśnienia. Rzadko, osoby z tych czynników ryzyka opracowali nieregularne bicie serca, lub wystąpił atak serca lub udar mózgu, biorąc Maxalt.

Poważne działania niepożądane

Inne rzadkie, ale poważne działania niepożądane to krwawa biegunka, duszność, nagłe silne bóle brzucha i wylew.

Zespół serotoninowy

Osoby biorące niektóre leki przeciwdepresyjne mogą nie być w stanie przyjąć Maxalt, ponieważ kombinacja zwiększa ryzyko wystąpienia poważnej stan zwany zespół serotoniny. Objawy to: splątanie, biegunka, trudności z chodzeniem, omdlenia, gorączka, halucynacje, zwiększone pocenie się, skurcze mięśni i szybkie bicie serca.

Skutki uboczne Migravent

Skutki uboczne Migravent


Migravent jest suplement diety, która służy do zmniejszenia intensywności i częstotliwości ataku migreny. Tak jak w przypadku jakiegokolwiek leku lub dodatku, istnieje ryzyko wystąpienia ujemnych skutków ubocznych podczas przyjmowania Migravent. Lekarz powinien być konsultowany przed zatrudnieniem tego suplementu w leczeniu migreny.

Skutki uboczne

Istnieje szereg ujemnych efektów ubocznych, które związane były z Migravent użycia. Niektóre z tych działań niepożądanych, które mogą występować podczas stosowania Migravent są zaburzenia żołądkowo-jelitowe i odbijanie. Osoby biorące Migravent mogą również zauważyć przebarwienia w moczu. Generalnie nie powinno być problemem, jeśli którykolwiek z tych objawów pojawiają. Biorąc Migravent z innymi lekami lub suplementami nie powinny prowadzić do spadku efektywności i nie powinny nasilać lub zwiększyć prawdopodobieństwo doświadczania negatywnych skutków ubocznych.

Migreny

Mayo Clinic definiuje migreny jako "przewlekłe bóle głowy, które mogą powodować znaczne bólu przez wiele godzin lub nawet dni. Objawy mogą być tak poważne, że wszystko, co można myśleć o jest znalezienie ciemne, ciche miejsce do leżenia." Błyski światła, mrowienie w rękach i nogach i martwego pola są czuciowe objawy ostrzegawcze, które mogą poprzedzać migreny. Nudności, wyjątkową wrażliwość na światło i dźwięk, a także wymioty często towarzyszą migrenie.

Ostrzeżenia

Niektóre osoby mogą mieć reakcję alergiczną na tym dodatku. Objawy reakcji alergicznej obejmują nudności, uporczywy ból brzucha, wymioty lub żółtaczka. Stosowanie tego dodatku powinno zostać wstrzymane i lekarz lub farmaceuta powinien natychmiast skontaktować się, jeśli objawy reakcji alergicznej pojawiają. Dodatek ten nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 i kobiet, które są w ciąży lub karmiące bez zgody lekarza.

Fakty

Producenci Migravent twierdzą, że ich produkt wykorzystuje najskuteczniejszych naturalnych składników w profilaktyce migreny. Składniki Migravent atakować mechanizmy, które mogą prowadzić do ataków migreny. Migravent jest dostępny w ciemnych fioletowych tabletek i należy przyjmować z jedzeniem.

Cechy

Migravent zawiera ekstrakt butterbur, ryboflawinę, magnezu i koenzym Q10, przy czym wszystkie są znane z zapobiegania i łatwość objawy migreny. Wyciąg Lepiężnik zawiera petasin i isopetasin które, według producenta, "zmniejszyć skurcze naczyń krwionośnych w mózgu i hamować produkcję leukotriens, związków, które powodują zapalenie naczyń krwionośnych." Migravent wykorzystuje magnez, ponieważ niedobory magnezu są znane może wywołać migreny.

Skutki uboczne Depo Provera Po

Depo Provera jest metodą kontroli urodzeń, która jest dostarczana przez iniekcję. Skutki wniesienia ostatniego trzy miesiące w tym czasie można podjąć kolejną szansę kontynuować antykoncepcję korzyści. Po zatrzymaniu zastrzyki Depo Provera mając jednak, czy to dlatego, że jesteś gotowy na dziecko lub z innych powodów, są pewne skutki uboczne, które występują po odstawieniu Depo Provera. Są one zwykle krótkotrwałe, ale niektóre z nich mogą być trudniejsze do odwrócenia.

Normalne wznowienie cyklu miesiączkowego

Po odstawieniu Depo Provera, może trwać do 14 tygodni przed rozpoczęciem posiadające normalne okresy. W tym czasie może być lżejsze lub cięższe okresy, lub możesz pominąć jedną lub więcej okresów. Jeśli pominąć okresy, możesz skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia, aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży lub, że coś jeszcze nie jest przyczyną można przegapić okresy.

Utrata wapnia

Depo Provera powoduje utratę wapnia w kościach. Ryzyko to zwiększa się dłuższy pobyt na Depo Provera. Ponadto, możliwe jest, że wapń, co zostało utracone, nie mogą być całkowicie wymienione. Z tego powodu, że jest obecnie zaleca się, aby nie Depo Provera być stosowany dłużej niż dwa lata, chyba że zastosowanie innej metody antykoncepcyjnej jest po prostu nie nadaje się dla Ciebie.

Zwiększone ryzyko osteoporozy

Utrata wapnia może prowadzić do osteoporozy, stanu, w którym kości stają się mniej. W wyniku tego, że kości są bardziej podatne na złamania kości, zwłaszcza te, które noszą ciężar, takie jak biodra i uda kości.

Jak wspomniano powyżej, będzie chciał przerywać Depo Provera po upływie dwóch lat, jeśli w ogóle możliwe. W międzyczasie, może chcesz porozmawiać z lekarzem o użyciu preparatów wapnia w celu zmniejszenia ryzyka utraty masy kostnej i osteoporozy.

Opóźnione Płodność

Po zatrzymaniu otrzymaniu zastrzyku Depo Provera, istnieje możliwość, że płodność będzie opóźnione. Może to potrwać od 10 do 18 miesięcy, zanim są w stanie pojąć. Czas, że uzywasz Depo Provera nie ma wpływu na jak długo to potrwa, aby stać się ponownie płodne.

Weight Gain

Efektem ubocznym Depo Provera podczas przyjmowania strzał jest przyrost masy ciała. Często wiele z tej masy nie znikają po zaprzestaniu stosowania leku Depo Provera. Stracisz część masy można zdobyty, około trzech kilogramów w ciągu dwóch lat, po włączeniu do formy antykoncepcji, która nie ma w nim hormony. Jednak po przełączeniu z Depo Provera do jakiejkolwiek formy kontroli urodzeń, która ma w niej hormonów, będzie nadal przybierać na wadze, a nawet, że waga może już utracone.

Skutki uboczne Yasminelle Pill

Skutki uboczne Yasminelle Pill


Yasminelle jest doustny środek antykoncepcyjny o niskiej dawce estradiolu, syntetycznego estrogenu i drospirenonu, progesteronu syntetycznego. Drospirenon jest bliżej do naturalnego progesteronu niż syntetycznych progesteronami stosowanych w innych pigułek antykoncepcyjnych.

Od Yasminelle używa bardzo niską dawkę hormonów, są mniej narażone na rozwój efektów ubocznych niż można, jeśli biorąc silniejsze tabletki antykoncepcyjne. Mimo to, efekty uboczne są możliwe, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy po rozpoczęciu tabletki.

Początkowe objawy

Yasminelle działa poprzez poziom hormonów podobne do tego, co będą w czasie ciąży, co zapobiega owulacji i zmiany w macicy. Niestety, może to powodować bolesność piersi, zmiany nastroju, bóle głowy, plamienia i nudności. Objawy te zazwyczaj ustępują w ciągu trzech miesięcy, jak twoje ciało dostosowuje się do hormonów.

Choroby układu sercowo-naczyniowego

Biorąc dodatkowego estrogen daje na większe ryzyko krzepnięcia, co może prowadzić do zawału serca i udaru mózgu. Ponieważ Yasminelle ma bardzo niską dawkę estradiolu jest bezpieczniejszy niż tabletki o wyższej wartości. Mimo to, jeśli jesteś palaczem w wieku powyżej 35 lat lub w przeszłości chorób układu krążenia, powinieneś poważnie rozważyć użycie innej formy antykoncepcji.

Rak

Zgodnie z Mayo Clinic, biorąc drospirenon i estradiol zwiększa ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego i białaczkę. Badania na temat związku między pigułki antykoncepcyjne i raka piersi nie są jednoznaczne, ale ważne jest, aby regularnie wykonywanych badań mammograficznych i wykonać auto-miesięcznych badań, gdy jesteś na Yasminelle. Zgłaszać wszelkie podejrzane guzki lub bezpośrednio rozładować się do lekarza.

Nadciśnienie

Przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko rozwoju nadciśnienia. Mieć ciśnienie krwi regularnie sprawdzane podczas przyjmowania Yasminelle, aby upewnić się, że przebywa w zdrowym zakresie. Jeśli już masz wysokie ciśnienie krwi, Yasminelle może nie być dla Ciebie. Porozmawiaj z lekarzem na temat alternatywnych form antykoncepcji.

Poważne skutki uboczne

Jeśli wziąć Yasminelle lub jakiegokolwiek innego rodzaju pigułki antykoncepcyjne, są pewne skutki uboczne, które trzeba zwrócić uwagę. Używać skrótu "boli", aby je zapamiętać: ból brzucha, ból w klatce piersiowej, bóle głowy, problemy z oczami i silne bóle nóg. Łagodne skurcze i sporadyczne bóle głowy nie są powodem do niepokoju, ale w przypadku wystąpienia ciężkich objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Skutki uboczne Idąc Off pigułek antykoncepcyjnych

Pigułki antykoncepcyjne są codziennie leki brane przez kobiety w celu zapobiegania ciąży. Wykorzystując siłę hormonów, takich jak estrogen i progestagen, tabletki antykoncepcyjne działają poprzez zapobieganie owulacji. Przed przerwać stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, ważne jest, aby wiedzieć, jakie skutki uboczne mogą wystąpić.

Trądzik

Składniki hormonalne pigułki antykoncepcyjne pomagają kontrolować skóry tłustej. Skóra może być podatne na skazy podczas stosowania antykoncepcyjnych. Jednak zaprzestania użytkowania pigułki mogą powodować wysypki skórne i trądzik. Jest to spowodowane zwiększeniem produkcji ropy skóry po poziomy hormonów są zmniejszone.

Zmiany miesiączkowy

Brakuje cykle miesiączki lub epizody krwawień przełom może nastąpić po zatrzymaniu pigułki. Efekty te są wynikiem cykli menstruacyjnych dostosowujących się do obniżenia poziomu hormonów. Cykle mogą powrócić do wzorców sprzed antykoncepcyjne pigułki jest po zatrzymaniu. Okres regulacji miesiączki waha wśród kobiet. W rzeczywistości, może to potrwać kobiety wszędzie od sześciu miesięcy do roku, dla normalnych okresów i owulacji, aby wznowić.

Niskie libido

Niektóre kobiety mogą zauważyć zwiększone libido podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Zmniejszyła popęd płciowy jest inny możliwy efekt uboczny zatrzymanie pigułki z powodu obniżenia poziomu hormonów, które regulują popęd płciowy. Czas trwania tych efektów jest zmienna, co nie ma wpływu na wszystkie kobiety.

Depresja

Depresja jest najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym po schodzili pigułek antykoncepcyjnych. Zmiana hormonów wprowadzane do ciała powoduje zwiększony poziom lęku. Kobiety narzekają też się łatwo pokonać emocji, zwiększenie poczucia nieszczęścia, i drażliwość. Efekty te różnią się u kobiet, to nie ma wpływu na ostateczną długość.

Przyrost masy ciała

Niektóre kobiety zauważyć przyrost masy ciała po zaczynają pigułki. Po jednym ustaje przy antykoncepcyjny, jednak masa ta nie musi się zgubić. Kobiet zgłosiło zyskuje dodatkowe znaczenie ze względu na wahania hormonalne. Inni stracili na wadze lub zauważyłem żadnych zmian po odstawieniu pigułki. W związku z tym, ten efekt uboczny nie została równomiernie raportują.

Rozważania

Nie wszystkie kobiety doświadczają skutków ubocznych po zaprzestaniu używania pigułki antykoncepcyjnej. Czas trwania i ostrość przez giełdowych Efekty boczne 'różnią się u kobiet, w zależności od rodzaju stosowanego środka antykoncepcyjnego. Skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania ciężkich przypadków dyskomfort po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych.

Skutki uboczne Depo Prevera

Depo Provera jest formą zastrzyk hormonu kontroli urodzeń podawać kobietom. Depo Provera zapobiega ciąży na trzy miesiące lub dłużej. Niektóre kobiety mogą wystąpić działania uboczne, ze względu na dużą ilość progesteronu stosowanym w iniekcji.

Zagrożeń dla Zdrowia

Niektóre z zagrożeń dla zdrowia związanych z Depo Provera to "utrata gęstości kości w wyniku zwiększonego ryzyka osteoporozy" według feministycznej Centrum Zdrowia Kobiet. Jak w przypadku każdego leku, u niektórych kobiet może wystąpić reakcja alergiczna, i kobiety, które w ciążę podczas Depo Provera są na ryzyko przedwczesnego porodu.

Skutki uboczne

Przyrost masy ciała występuje u 70 procent kobiet stosujących Depo Provera. Ciężkie i nieregularne krwawienia, a także krwawienie w ogóle nie zostały zgłoszone przez niektórych kobiet. Inne kobiety zgłaszali bóle głowy, zmiany nastroju, nerwowość, uderzenia gorąca, osłabienie popędu płciowego, trądzik, bóle pleców, utratę włosów i tkliwość piersi.

Interakcje leków

Jak w przypadku każdego leku, należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki, przepisywane czy nie. Lekarz poinformuje Cię, jeśli istnieje ryzyko interakcji z innymi lekami, które mogą obniżać efekt Depo Provera.

Wady

Jedną z największych wad do Depo Provera jest fakt, że kobiety zgłosiły opóźnienia sześć do 18 miesięcy i dłużej na hormony wrócić do normy. Powoduje to poważne opóźnienia w płodności, co oznacza, może to potrwać dłużej dla kobiet w ciążę po raz spadając z Depo Provera.

Rozważania

Poinformować lekarza, jeśli w przeszłości problemy zdrowotne, krwawienie z pochwy lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży. Poinformować lekarza, jeśli masz "choroby wątroby, choroby pęcherzyka żółciowego lub historię depresji", mówi Damski feministycznego Centrum Zdrowia.

Długotrwałe skutki uboczne terapii prednizonem

Dla wielu pacjentów, leczenie prednizonem jest skutecznym sposobem leczenia ich stan. Jednak dla kilku tam są udokumentowane długofalowe skutki uboczne, które mogą być bardzo poważne. Zrozumienie potencjału długoterminowych skutków ubocznych i co one pociągać za sobą może pomóc pacjentowi podjęcie świadomej decyzji, jeśli chodzi o długoterminową terapię prednizonem.

Funkcja

Prednizon jest leczenie kortykosteroidami, które są stosowane przede wszystkim w leczeniu wielu zaburzeń hormonalnych, zaburzeń układu odpornościowego i zaburzeń układu oddechowego, w tym astmy i alergii. Prednizon może być przyjmowany doustnie lub podawany przez iniekcji domięśniowych. Preparaty zaczyna jak kortykosteroid jest przekształcany przez wątrobę do prednizon.
Jest to skuteczne, ponieważ w warunkach, które wymagają zahamowania układu immunologicznego, ponieważ pomija się cały układ odpornościowy. Powoduje to często przepisywane do leczenia wielu różnych chorób, w tym astmy, zapalenia stawów, sarkoidozy, tocznia i alergii. Może też przynieść ulgę od ciężkich przypadkach trujący bluszcz.
Ponadto, prednizon jest często stosowana w leczeniu nowotworów i innych nowotworów, w tym białaczki lukemia, ziarnicę złośliwą i chłoniaka nieziarniczego chłoniaka.
Korzystanie z prednizonem w Ameryce w 1955 roku, gdy rozpoczął badania przez Schering Corporation określono jego komercyjnej wykonalności.

Zależność

Podczas prednizon może być skutecznym sposobem leczenia, wykorzystując go na dłużej niż tydzień może utworzyć zależności, ponieważ organizm przestaje jej naturalną produkcję niezbędnych cortisoids raz prednizon została spożyta przez ponad siedem dni.
Istnieje kilka krótkoterminowych efekty uboczne, które są wspólne z wykorzystaniem prednizon. Obejmują one zwiększenie stężenia cukru we krwi, zatrzymanie płynów i niemożność spania.

Długotrwałe skutki

Długoterminowe efekty uboczne leczenia prednizolonem może być bardziej poważne i mogą obejmować tworzenie wielu zaburzeń, takich jak zespół, jaskra, cukrzyca i osteoporoza Cushinga.
Pacjentów zgłaszało również rozwój zaćmy, obrzęk twarzy i splątanie podczas gdy w trakcie leczenia prednizonem.
Oprócz fizycznych objawów u pacjentów leczonych prednizon opisali wystąpieniu depresji gdy prednizon są wycofane.

Odporność

Innym istotnym efektem ubocznym, który został sięgają do długoterminowego leczenia prednizolonem jest obniżona odporność na infekcje z powodu jego supresji układu odpornościowego. Zmniejszona odporność na zakażenia pozostawia pacjenta podatnego na zakażenie, które w innym przypadku byłyby łatwo uniknąć lub wyeliminowane. Po rozpoczęciu zakażenia może być trudny do leczenia u osoby poddawane długoterminowej terapii prednizon.

Rozwiązania

Skutki długotrwałego leczenia prednizonem mogą być poważne. Dlatego lekarze często pracują do zmniejszenia ewentualnego wpływu, że leczenie będzie miało na ciele. Jedną opcją jest określenie innego leczenia, co drugi dzień, tak, że stosowanie prednizon nie jest stałe w korpusie.
Inny środek, który rozpuszcza się przepisywać najniższą możliwą dawkę nadal będzie skuteczna w leczeniu choroby lub stanu.
Lekarze często przepisują suplementy wapniowe, a także w celu zminimalizowania utraty masy kostnej, która może być powodowana przez długotrwałego stosowania prednizon.

Skutki uboczne Mercilon

Mercilon jest markowy pigułki antykoncepcyjne, które zawiera dwa leki, które hamują owulację w celu zapobiegania ciąży. Jak każde leki antykoncepcyjne, nie chroni przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Opis i zastosowanie

Mercilon jest lek stosowany w celu zapobiegania ciąży. Mercilon jest 99 procent skuteczności w ciąży zapobiega gdy stosowany zgodnie z zaleceniami.

Efektywne składniki desorgestrel i etynyloestradiol, syntetyczne hormony stosowane do tłumienia jajeczkowania u kobiet. Aktywne hormony znajdują się w 21 miesięcy za 28 tabletek. Pozostałe siedem tabletek są tabletki placebo. Podczas 28th pigułka została podjęta, pacjent ma się rozpocząć nowe opakowanie tabletek.

Ryzyko sercowo-naczyniowe

Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych, zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepu krwi, udaru mózgu i / lub zawału serca są związane z wykorzystaniem Mercilon. Dowolny lek zwiększenie ilości estrogenu w ciele pacjenta stanowi podobnym ryzykiem sercowo-naczyniowym. Palenie biorąc Mercilon znacznie zwiększa ryzyko dla układu sercowo-naczyniowego, więc użytkownicy Mercilon zaleca, aby nie palić.

Mercilon nie powinna być spożywana przez pacjentów, którzy mają jakąkolwiek rodzaj zaburzeń krzepnięcia krwi, takich jak zakrzepica, zawał serca lub udaru mózgu, dowolnej postaci choroby wątroby, nowotwory wątroby, historią raka w narządach płciowych i piersi, krwawienie z pochwy nieznane pochodzenie, postęp cukrzycy z udziałem układu naczyniowego, lub podejrzewa się lub rozpoznano ciąży.

Skutki uboczne

Skutki uboczne Mercilon m.in. tkliwość piersi, bóle głowy, migreny, depresja, zmiany popędu płciowego, nudności, wymioty, zatrzymanie płynów, zmiany masy ciała, zmiany wydzielania i pochwy. Te działania niepożądane są uważane za niewielkie i zwykle ustępują w ciągu kilku pierwszych miesięcy biorąc Mercilon.

Ostrzeżenie

Pacjenci, u których wystąpią silne bóle nóg, zaburzenia oddychania lub wysypki skórne, należy przerwać stosowanie Mercilon i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Rozważania

Wiadomo, że niektóre antybiotyki, leki ziołowe, suplementy, takie jak ziele dziurawca, a brakujące lub pomijania tabletek antykoncepcyjnych może prowadzić do ich uszkodzenia i może spowodować nieplanowanej ciąży. Ważne jest, aby wziąć Mercilon raz dziennie w tym samym czasie, w celu uzyskania maksymalnej ochrony przed niepożądaną ciążę.

Pigułki Mercilon w czasie, w którym można zrobić coś jeszcze sporadycznie, (czyli po przebudzeniu lub spania) mogą sprawić, że łatwiej jest pamiętać, aby wziąć pigułkę. W przypadku pominięcia tabletki, należy skonsultować się pamflet Mercilon do decydowania, co jest kolejnym sposobem działania będzie, i aby sprawdzić, czy są nadal chronione przed ciążą.

Skutki uboczne Niferex

Niferex ma postać receptę żelaza mineralną stosuje się jako suplement diety w leczeniu niedoborów żelaza, takich jak anemia. Mineralnej ważne dla wielu funkcji organizmu i jest niezbędne do wspomagania przekazywania tlenu do krwi. Podobnie jak w przypadku większości suplementów dietetycznych istnieje wiele skutków ubocznych, które mogą pochodzić z wykorzystaniem Niferex.

Częste działania niepożądane

Wspólne Niferex działania niepożądane to nudności, wymioty, niestrawność, biegunka, zaparcia, ciemniejsze niż normalne stolce, i czasowego barwienia zębów. Podczas gdy są one uważane za najczęstsze działania niepożądane związane ze tylko one dotyczą niewielkiej liczby użytkowników.

Poważne skutki uboczne

Ciężkie działania niepożądane Niferex należą pokrzywka, trudności w oddychaniu, zaostrzenie klatki piersiowej, zamknięcie gardła, obrzęk warg, języka lub twarzy. Jeśli wystąpi reakcja uczuleniowa w trakcie leczenia, należy przerwać stosowanie leku Niverex i szukać natychmiastowej pomocy medycznej.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Przechowywać Niferex w miejscu niedostępnym dla dzieci. Żelazo przedawkowanie może być śmiertelne u niektórych osób jako polisacharyd żelaza nie powinny być podejmowane przez osoby o normalnej równowagi żelaza. Proszę skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje inne dodatki w celu zapewnienia, że ​​nie będzie negatywnie reagować z drugą. Jeśli masz hemochromatoza, hemosiderosis lub niedokrwistość hemolityczna, nigdy nie powinno się brać Niferex jako suplement diety.

Wykorzystanie

Podczas robienia Niferex Śledź lekarze zamówień. Nie przekraczać zalecanego dawkowania napisane na etykiecie. Lek podaje się w postaci tabletki powinny być przyjmowane z wodą. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy Niferex na pusty żołądek. Jednakże, jeżeli rozstrój żołądka ustępuje po kilku pierwszych dawkach, spróbuj biorąc Niferex z posiłkiem.

Ostrzeżenie

Jeśli wystąpią działania niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli podejrzewasz, że przedawkowanie Niferex, skontaktować się z ośrodkiem zatruć i udać się do najbliższego pogotowie.

Niferex jest przeznaczona do stosowania jako leczenie tylko niedobór żelaza i nie powinny być brane z innego powodu lub bez recepty.

Rodzaje skutki uboczne Accutane

Accutane® (Izotretynoina) jest leczenie trądziku, który jest zarówno bardzo skuteczny i potencjalnie bardzo niebezpieczne. Ma liczne poważne skutki uboczne i powinny być stosowane z dużą ostrożnością.

Zastosowania

Accutane® (Izotretynoina) jest lekiem powszechnie stosowanym w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego trądziku, szczególnie te, dla których inne metody leczenia zawiodły.

Poważne działania niepożądane

Najpoważniejszym skutkiem ubocznym od Accutane® to zmiany nastroju i zachowania. Według strony internetowej iPLEDGE, "były znane Pacjenci izotretynoiny na depresję lub opracować inne poważne problemy ze zdrowiem psychicznym ... myśli ranienia siebie i położyć kres ich własnym życiu." Jeśli wystąpią takie działania niepożądane, należy natychmiast powiadomić lekarza.

Inne działania niepożądane

Inne działania niepożądane mogą obejmować drętwienie lub osłabienie (o nagłym początku, zwykle po jednej stronie ciała), zaburzenia widzenia, nagłe i silne bóle głowy, ból za oczami, wymioty, problemy ze słuchem (w tym straty i dzwonienie), drgawki, ból brzucha, nudności, szybkie bicie serca, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu i rozjaśniania stolców, zażółcenie skóry / oczu (znany jako żółtaczka), biegunka (umiarkowane lub ciężkie), krwawienie z odbytnicy, krwawe stolce, objawy grypopodobne (gorączka , dreszcze, bóle), purpurowe plamki na skórze, łatwe powstawanie siniaków, sztywność stawów i bóle kości.

Mniej poważne działania niepożądane

Mniej poważne działania niepożądane obejmują bóle pleców i stawów, zawroty głowy, senność, nerwowość, suchość w ustach, suchość nosa, suchość skóry, łuszczenie i pękanie skóry, świąd (z lub bez wysypki) i zmiany w paznokciach (palec i palec u nogi).

Ostrzeżenie FDA

Food and Drug Administration (FDA) wymaga "czarna skrzynka" ostrzeżenie na Accutane, co wskazuje, że badania medyczne wykazały, że niesie ze sobą znaczne ryzyko poważnych, a nawet zagrażających życiu działań niepożądanych. Porozmawiaj z lekarzem o szczegółach tych działań niepożądanych.

Skutki uboczne sterydów

Sterydy są gromada związków, które są ściśle związane z testosteronu. Gdy stosowane właściwie mogą pomóc złagodzić wiele zaburzeń medycznych, w tym astmy, niektórych typów anemii i choroby układu oddechowego. Są też ludzie, którzy ich używają nielegalnie jako środki budowy ciała lub na zwiększenie wyników sportowych. Jednakże ze stosowaniem pestycydów jest ryzyko efektów ubocznych, z których niektóre są poważne. Zrozumienie, jakie skutki uboczne mogą być pomoże Ci zdecydować, jaką wartość mają w leczeniu swoich schorzeń.

Testoserone Zakłócenia

Według Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology jednym ze skutków ubocznych, które mogą występować w steroidów jest hamowanie hormonów w całym ciele. Każdy człowiek ma naturalne hormony, które są produkowane do pełnienia określonej funkcji. Naruszanie tych hormonów jest jednym z najczęściej występujących skutków ubocznych ze sterydów. Kiedy ktoś korzysta z steroidy organizm otrzymuje wiadomość z mózgu testosteron jest wprowadzany do systemu i zatrzyma wytwarzania 99 procent naturalnego hormonu.
Zazwyczaj steroidowy po przerwaniu leczenia, korpus wraca do normalnej produkcji testoserone.

Uszkodzenie wątroby

Badanie wykazało również, że szeroko nagłośnione przekonanie, że sterydy są szkodliwe dla wątroby, gdy podjęte zgodnie z zaleceniami są nieprawdziwe. Większość steroidy doustnie i przechodzić przez wątrobę bez przeszkód. Ale czasopismo nie zauważyć, że kiedy podjęte w dużych ilościach, jest zwiększone ryzyko przeciążenia wątroby.

Cholesterol

Stosowanie sterydów może wpłynąć na poziom cholesterolu. Podczas gdy na sterydach stężenie złego cholesterolu (HDL) mogą iść w górę, podczas gdy LDL (dobrze cholestrol) pójdą w dół. Po zakończeniu kursu sterydów, jednak większość osób uważa, że ​​ich poziom cholesterolu wróci do normy.

Tkanka piersi

Podczas kursu sterydów niektórzy mężczyźni odkrywają, że są one rozwój tkanki piersi. Jest to spowodowane przez wzrost ilości estrogenu, który znajduje się w organizmie w steroidów. Dzieje się tak dlatego, że związki o sterydach, które są podobne do testosteronu są również konwertowane do estrogenów, co prowadzi do rozwoju ciała dodatkowej tkanki piersi. W niektórych przypadkach jest to na tyle poważne, że wymagają usunięcia chirurgicznego.

Trądzik i inne skutki uboczne

Trądzik i łysienie męskie są czasami zwiększona podczas stosowania sterydów. Ponadto istnieją dowody, że sterydy mogą tworzyć nerki do awarii, a także może tworzyć zmniejszony popęd płciowy u obu płci. Takie warunki na ogół, gdy ustąpią steroid zaprzestaniu leczenia.

Serce

Według nadużywających steroidów CDC może stworzyć problemy z układem sercowo-naczyniowych, w tym udarów mózgu i zawałów serca, prowadzące do śmierci. Steroid nadużywanie może prowadzić do tworzenia się zakrzepów we krwi w organizmie, co może prowadzić do udarów.

Skutki uboczne artemizyniny

Artemisinin to leków służących do leczenia pewnych infekcji pasożytniczych, a także malarii. Artemizyninę jest często stosowana w leczeniu szczególnie trudnych szczepami malarii, które rozwinęły oporność na inne leki. Niektóre skutki uboczne artemizyniny są powszechne wśród użytkowników.

Dawkowanie

Artemizyninę podaje się doustnie w postaci tabletki. Zwykle dawka artemizyniny jest jedna tabletka 100 mg dziennie, ale mogą wynosić nawet 600 mg na dzień, o ile leczenie jest szczególnie trudny szczepu malarii. Korzystne jest, aby podjąć artemizyniny przed posiłkiem na pusty żołądek.

Skutki uboczne

Pewne działania niepożądane były doświadczane przez użytkowników artemizyniny. Artemizyniny działania niepożądane to: nudności, wymioty, biegunka, częste pocenie się w nocy, uczucie zmęczenia, bóle mięśni i stawów i problemy żołądkowo-jelitowe (niestrawność, ból brzucha i refluks). Poinformować lekarza od razu, jeśli występują jakiekolwiek niepokojące objawy lub skutki uboczne po zażyciu artemizyniny.

Leczenie

Artemisinin obecnie używany do leczenia trudnych zakażeń pasożytniczych pasm, w tym malarii. Jest również badane w University of Washington do zapobiegania chorób nowotworowych. Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła ten lek w leczeniu malarii.

Interakcje

Niektóre leki mogą powodować interakcje, które powodują artemizyniny się mniej skuteczne, lub powodują niepożądane efekty są bardziej surowe. Suplementy żelaza mogą powodować interakcje z artemizyniny i należy unikać podczas przyjmowania artemizyniny. Witamina C należy również unikać, gdyż może to spowodować artemizyniny się mniej mogły być wchłaniane do systemu.

Unikać

Artemisinin nie powinny być brane przez kobiety w ciąży lub karmiących piersią, chyba że malaria jest poważne i zagrażające życiu. Artemisinin nie powinny być podejmowane w pierwszym trymestrze ciąży w ogóle.

Skutki uboczne moczu

Skutki uboczne moczu


Nietrzymanie moczu to mimowolne oddawanie moczu u kobiet i mężczyzn. Nietrzymanie moczu może być w zakresie od drobnych przecieków podczas wykonywania całkowitą utratę kontroli pęcherza. W zależności od tego, jak poważne jest nietrzymanie moczu to mogą wystąpić skutki uboczne.

Utrata kontroli pęcherza

Według National Kidney Disease Urologicznego i Clearing House, niektórzy ludzie "mogą stracić kilka kropel moczu podczas pracy lub kaszel. Inni mogą czuć się silną, nagłą potrzebę oddania moczu przed utratą dużej ilości moczu."

Kichanie lub Laughing

Efekt uboczny wiele osób zauważy najpierw z moczu jest utrata moczu podczas kaszlu, kichania, a nawet śmiechu.

Nietrzymanie moczu ćwiczenia

Oddawanie moczu podczas ćwiczeń nazywany jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Kiedy skakać, biegać, czy wszelkiego rodzaju ćwiczenia wpływu, pęcherz jest pod ciśnieniem i może wyciek moczu. Być może trzeba będzie nosić podpaski podczas ćwiczeń.

Moczenie

Nietrzymanie moczu może prowadzić do moczenie. Według Narodowego Stowarzyszenia Continence, "Badania wykazują, że co najmniej 2 procent dorosłych ma brak kontroli oddawania moczu w nocy."

Wysypki i nieprzyjemny zapach

Kiedy moczu jest ciężka, może powodować wysypki skórne z moczu stale dotyka skóry. Może trzeba nosić duże dorosłych wkładek pochłaniających. Nietrzymanie moczu może powodować nieprzyjemny zapach moczu na skórze i odzieży. Ważne jest, aby zmienić pad i odzież często, jeśli masz przeciek.

Zakażenie układu moczowego

Infekcje dróg moczowych są częstsze u osób z nietrzymaniem moczu. Problem ten zaostrza się, kiedy zatrzymać picia cieczy w celu zmniejszenia częstości występowania utratę kontroli pęcherza.