adcov.com

skutki picia wody morskiej

Jakie są skutki uboczne picia wody morskiej?

Jakie są skutki uboczne picia wody morskiej?


Jeśli kiedykolwiek poszedł pływać w oceanie, to wiesz, że połykania trochę wody morskiej jest nieuniknione. Sam smak sprawia, że ​​chcesz od razu, że nie miał, ale połykania wody morskiej podczas pływania nie jest tak niebezpieczne, jak picie wody morskiej celowo. Niektóre okoliczności mogą wymagać, aby pić wody morskiej, takie jak na przetrwanie. Jednak długotrwałe spożywanie wody morskiej może mieć katastrofalne skutki.

Odwodnienie

Ponieważ woda morska jest wykonany głównie z soli fizjologicznej lub soli, to naturalne, aby stwierdzić, że zbyt wiele może prowadzić do odwodnienia. Nasza dieta składa się z regularnych lub wysokie spożycie soli każdego dnia tylko z żywności jemy; nieważne soli możemy dodać, aby wydobyć smak w naszej żywności. Ale sól jest zazwyczaj rozcieńczone w wodzie pitnej, a więc, że jemy sól w naszej diecie jest ostatecznie nieszkodliwe, wypłukane przez płynów pić przez cały dzień.

Jednakże picia wody morskiej jest taka sama jak jedzenie soli i wody pitnej za nim. Zbyt dużo soli bez odpowiedniej metody płukania może prowadzić do odwodnienia. Objawy odwadniania obejmują, ale nie są ograniczone do sucha, łuszczenie skóry oraz nadmiernego pragnienia. Skrajne przypadki odwodnienia zostały oznaczone przez zawroty głowy, bóle głowy, wymioty i omdlenia.

Niewydolność nerek

Nasze nerki jako system filtrów dla organizmu. Nerki potrzebują wody, aby produkować mocz, który jest jednym z sposobów organizmu na pozbywanie się odpadów. Jeśli zaczniesz dostrzegać coraz ciemniejszy mocz w kolorze, jest to wyraźny znak, że nerki nie otrzymania ilości wody, której potrzebują, aby nadal filtrować odpady z systemu. Picie wody morskiej przez dłuższy okres czasu może prowadzić do uszkodzenia nerki lub nerki braku całkowicie.

Śmierć

Istnieje nieograniczona ilość życia w morzu. Picie wody morskiej może prowadzić do różnych chorób, infekcji i ewentualnie śmierci. Nie jesteś po prostu wody pitnej z wielu soli w nim; pijesz odpadów wszystkiego, co żyje w morzu, w tym martwych zwierząt i roślin. Twoje ciało nie jest przeznaczone lub wyposażone, aby zapobiec bakterie o charakterze zagranicznym. Istnieje możliwość, że można umrzeć od picia wody morskiej.

Ponadto, należy pamiętać, że ciało ludzkie składa się z około 75 procent wody. Utrata 15 procent może okazać się śmiertelne.

Skutki picia wody butelkowanej

Woda butelkowana wywołała wiele kontrowersji w latach. ZDROWIE PUBLICZNE przeraża wzrosły od zwykłej wody pitnej. Według Allaboutwater.org, w 1993 roku wybuch cryptosporidium zakażonych ponad 400.000 mieszkańców Milwaukee, w stanie Wisconsin. Firmy odpowiedział przez reklamy, które butelkowane lub zapakowanych gwarancji jakości wody pitnej wody. Jednakże przemysł butelkowana stworzył również zagrożenie dla środowiska produkując ten produkt.

Efekty środowiskowe

Ponad 118 tysięcy ton plastikowych opakowań po napojach są produkowane każdego roku, podczas gdy tylko 35 procent jest recyklingowi, zgodnie z AZocleantech.com. Te dodatkowe plastikowe butelki może zakończyć się na świecie rzek i oceanów. Korzystanie z paliw kopalnych i energii do produkcji i transportu butelek plastikowych dalszych szkód dla środowiska. Ponowne użycie butelki prowadzi do ługowania chemicznego z plastiku --- kolejnego zagrożenia dla środowiska i zdrowia.

Wpływ na zdrowie

Według Światowej Organizacji Zdrowia, wielu konsumentów w Europie i innych krajach uważają, że naturalne wody mineralne zawierają właściwości lecznicze. Niektóre butelkowana woda zawiera silnie skoncentrowany wodę mineralną z dużych ilości podstawowych mikroelementów, takich jak wapń. Ale badania czteroletni przez Radę Obrony Zasobów Naturalnych testowany 1000 butelek i poinformował, że woda butelkowana jest nie do czyszczenia lub bezpieczniejsze niż woda z kranu. Badanie wykazało również, że 25 procent wody butelkowanej jest rzeczywiście dotknąć wody.

Efekty detaliczna

Międzynarodowych firm zebrać miliardy dolarów poprzez promowanie woda butelkowana jako zdrowsze niż woda z kranu. W 2007 roku, woda butelkowana firm takich jak Polska Wiosna, Fiji Water, Evian, Aquafina i Dasani zdobył więcej niż 15 dolarów mld euro. Egzotyczne woda butelkowana jest jednym z najbardziej popularnych przedmiotów sprzedawanych na Whole Foods, czołowego sklepu znanej sprzedaży towarów ekologicznych. Konsumenci kupują więcej butelkowanej wody każdego roku, z kolei stworzyć bardziej popytu. Butelka wody tendencja staje się bardziej popularne w reklamie.

Skutki picia wody miękkiej

Skutki picia wody miękkiej

Twardość wody odnosi się do ilości minerałów w nim. Twarda woda ma więcej minerałów, miękka woda ma mniej. Wapnia i magnezu są zazwyczaj minerały pomiarów twardości wody obawy.

Korzyści

Niektóre miękka woda jest naturalnie występujących, ale najbardziej jest człowiek. Proces tworzenia wody miękkie często zamienia wapnia i magnezu w sodu i potasu. W związku z tym miękka woda pitna może być korzystne dla osób z niedobory sodu lub potasu.

Problemy z

Zmiękczanie wody usuwa również inne, często korzystne minerały z wody. Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia wykazały, że dalsze zużycie wody miękkiej czasem można zmniejszyć liczbę czerwonych krwinek i zatyka nerki, a nawet spowodować drgawki w młodych lub chorych. Picie wody miękkiej ciągle może również przyczynić się do osteoporozy, nadciśnienia tętniczego i choroby naczyń.

Rozwiązania

Istnieją proste mechanizmy dostępne w sprzedaży, która może zająć się działanie wody zmiękczanie w domowych systemach.

Najnowsze przepisy

California przeszedł Zgromadzenia Bill 2270 w 2010 r., który dał społeczności lokalne prawo zakazu używania zmiękczacze wody. Podobne ustawodawstwo zostało zaproponowane przez inne Państwa. Poprawki do światowej organizacji zdrowia wody pitnej specyfikacje wymagają bardziej spiczaste badania nad skutkami zdrowotnymi zmiękczonej wody.

Ostrzeżenia

Niektóre osoby mogą być szczególnie wrażliwe, brak takich śladowych minerałów w wodzie pitnej i wszelkie dalsze złe samopoczucie po wypiciu wody miękkiej stale powinny być kierowane przez lekarza.

Wpływ wody morskiej Picie

Wpływ wody morskiej Picie


Woda morska gorzki smak. Zawiera minerały takie jak potas i jod, a jego zawartość soli jest około 35 części na tysiąc. Oznacza to z jednej sześcienny mil wody morskiej, ilość soli będzie 120 milionów ton. Ocean wody jest trzy razy bardziej słone niż krwi. Picie wody morskiej nie jest wskazane, gdyż jej skutki są pragnienie, odwodnienie, niewydolność nerek i ostatecznie śmierć.

Spragniony

Organizm ludzki nie może przetwarzać ilości soli zawartej w wodzie morskiej. Kiedy zazwyczaj sól w diecie, spożywa się dodatkowe płyny do rozcieńczania sól. Gdy rozpocznie się do picia duże ilości wody morskiej, komórki stają się pozbawiony wody, ponieważ sól w krwiobiegu pobiera wodę z komórek. Reakcja ta powoduje swój mózg do wysyłania wiadomości do ciała więcej świeżej wody. Tak więc, do picia wody morskiej sprawia, że ​​jesteś spragniony.

Odwodnienie

Po picia wody morskiej nadal jesteś spragniony, a usta czuje się suche. Odwodnienie zaczyna się w. Można senność i zawroty głowy. Użytkownik nie może oddawać moczu i poczujesz się mylić. W ciężkim odwodnieniem, skóra poczuje zeschnięty i suche. Twoje oczy stają się zatopione w twarz, a ciśnienie krwi spadnie. Gorączka, szybkie bicie serca i przyspieszony oddech są również objawy ciężkiego odwodnienia. Jeśli nie jest pomoc lekarska starał, może wystąpić majaczenie lub utraty przytomności.

Niewydolność nerek

Nerki utrzymania czystości krwi i ciała zrównoważone chemicznie. Człowiek ma dwie nerki w kształcie ziaren po obu stronach kręgosłupa pod klatką piersiową. Każdy dzień, nerki przetwarzają około 200 QTS. krwi, jak sito, aby usunąć około 2 QTS. odpadów i dodatkowej wody. Odpady staje się mocz. Picie wody morskiej może spowodować nerki lub nerek, niewydolność nerek, powodując możliwość pracy w nadgodzinach, aby usunąć niepotrzebny, sole i inne zanieczyszczenia. Będziesz mocz więcej, traci więcej wody. Picie wody morskiej w końcu spowodować nerki, aby całkowicie nie.

Śmierć

Gdy nerki nie, twoje ciało wypełni się nadmiaru wody i odpadów. Stan ten nazywany jest mocznica. Jeśli pije tylko wodę morską, twoje ciało będzie zostać zanieczyszczone przez wodę morską. Będziesz czuł się słaby i zmęczony. Nieleczony, umrzesz. Jeśli jesteś stanie znaleźć opieki medycznej na tak późnym etapie niewydolności nerek, nerki mogą nie działać ponownie. Będziesz potrzebował przeszczepu lub do poddania się dializie, która jest po użyciu specjalnego urządzenia do filtrowania krwi odpadów. Wielu pacjentów, którzy korzystają dializy muszą to robić codziennie.

Korzyści zdrowotne wynikające z wody morskiej

Korzyści zdrowotne wynikające z wody morskiej


Podczas picia wody morskiej jest niebezpieczne i zanieczyszczona woda morska może spowodować wiele problemów zdrowotnych, nieskażona woda morska zapewnia terapeutyczne korzyści dla zdrowia, zgodnie z naturalnym składnikiem Resource Center. Chociaż nie bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, Europejczycy praktykowane kąpieli terapii słoną wodą i solą wody od tysięcy lat.

Zabiegi lecznicze skóry

Lekarze medycyny alternatywnej wellness i spa na całym świecie korzystać z leczenia wodą morską, znanej jako thalassoterapii, do detoksykacji skóry i leczyć go z wielu drobnych warunków, takich jak otarcia i wysypki. Zastosowanie lecznicze słonej wody sięga tysięcy lat, co najmniej do czasów Hipokratesa - "ojca współczesnej medycyny" - który odkrył zdolność wody morskiej, aby uleczyć rany rybaków i zaczął używać na leczenie swoich pacjentów.

Zabiegi kosmetyczne

Sól morska pochodzi z odparowania wody morskiej. Spa na całym świecie używa go w swoich zabiegów kosmetycznych, od złuszczania skóry do masażu. Wielu ludzi wierzy, sól z Morza Martwego jest lepszy od innych soli morskich i ma zdolność do usuwania toksyn ze skóry, zmniejsza napięcie mięśni i zmniejsza bóle mięśni i bóle.

Sinus Relief

Słona woda jest również znany ze swoich zdolności do łagodzenia wspólnych dolegliwości, takich jak zimno i objawy grypy. Gdy cierpi na przeziębienia lub grypy, soli (słona woda), krople do nosa może pomóc rozluźnić śluz w swoim nosowych i płukania gardła słona woda może złagodzić ból gardła.

Przeciwutleniacz Booster

Badania przeprowadzone w 2008 roku przez włoskiego naukowca Riccardo Izzo i jego koledzy odkryli, że pomidory czereśniowe uprawiane w rozcieńczonym wodą morską zawierał większą ilość przeciwutleniaczy niż pomidorów uprawianych z użyciem świeżej wody. Badanie wykazało również, że spożywanie tych wodne uprawiane pomidory morze rzeczywiście wzrosła zdolność organizmu do zwalczania chorób serca i raka.

Skutki wody słodkiej wody morskiej

Skutki wody słodkiej wody morskiej

Natomiast wody morskiej jest bogata w sól, słodkowodne zawiera znacznie mniej rozpuszczone sole i jest mniej gęste. Kiedy mieszanka morskich i słodkowodnych efekt jest rozcieńczyć wodą morską lub zmniejszyć stężenie soli. Efekt ten jest tylko lokalne; ocean zawiera zbyt dużo soli do jego ogólnej koncentracji należy zmienić znacząco przez słodkowodne wejść. W miejscach gdzie spotkać morskich i słodkowodnych, wiele różnych wyników może wystąpić.

Ujścia rzek

Ujścia rzeki jest pewien umiejscowienie gdzie rzeki lub strumienia wpada do oceanu, rozładowanie słodkowodne bezpośrednio do morza. Proces mieszania rzadko jest idealny i w niektórych stratyfikacji ujść wzory rozwijać, gdzie wody słodkiej i słonej wody pozostają w dużej mierze segregowane. W tego rodzaju ujściach rzek sól i świeżo wody postaci różnych warstw. Świeżej wody wypływa w morze, mieszanie stopniowo ze słoną wodą, jak to idzie.

Typy ujść rzecznych

Istnieją cztery główne typy ujść rzecznych: utonął ujścia rzeki, fiord, zbudowany w barze i tektonicznych. Utonął krótkogłowy są miejsca gdzie poziomu morza powstał z martwych i zalane stare ujście. Fiordy są głęboko w kształcie u kanały utworzone przez lodowce. Wyspa barierowa zbudowany morskich poprzez formy odkładanie się osadów bar zbudowany ujście. Tektoniczne ujściach rzek powstały poprzez ruch płyty wzdłuż usterek w skorupie ziemskiej, które czasami tworzy basenu, który później staje się wypełniony przez wodę morską.

Stratyfikacja

Typu ujście, gęstość wody i przepływu, które wszystkie pomagają określić jak świeże i wymieszać wodą morską. Jeśli przepływ rzeki dominuje pływów ruchu, estuarium wody może stać się wysoce stratyfikacji; świeżej wody ma mniejszą gęstość niż woda słona, więc to będzie płynąć nad wodą morską pod. Fiordy wykazują często tego rodzaju stratyfikacji. Fiordy z strome progi rzeczywiście może rozwinąć warstwę wody zimnej, stagnacja, inicjalnej tuż nad podłogą ujście. Przepływu innych ujść z dużych, szybkie rzeki i niskim lub umiarkowanym pływu można utworzyć soli klin, gdzie klin wody morskiej jest wstrzymywany przez outrushing wodę. Mieszanka soli i świeże wody występuje wzdłuż granicy między nimi, ale słabo mieszają się wody w tych ujść. Morskiej przegrał z góry klin otrzymuje więcej wody morskiej od poniżej, który umożliwia osadów i składników odżywczych, aby wejść do ujścia.

Dobrze wymieszany ujściach rzek

Jeśli przepływ rzeki jest powolny i pływu umiarkowanej do wysokiej, dobrze wymieszany ujście mogą tworzyć. Tutaj pływów zawirowania mieszanki soli i świeże wody ze sobą w większości ujście, i istnieje stały gradient zwiększenie stężenia soli z rzeki się na otwartym oceanie. Położony w połowie drogi między soli klin i dobrze wymieszany ujściach rzek, z morskiej wody płynącej wewnątrz pod powierzchnią wody słodkiej, ale z dużo lepiej mieszania niż występuje w ujścia soli klin są częściowo mieszane ujściach rzek. Chesapeake Bay, estuarium rzeczne utonął usta, jest przykładem szczególnie widoczne.

Jak mogę odsalania wody morskiej?

Jak mogę odsalania wody morskiej?


Sposób odsalania wody morskiej usunięcie soli z wodą, wytwarzając świeżej wody, która może być używana do picia lub nawadniania gruntów rolnych. Metoda ta jest przydatna, gdy nie są ograniczone dostawy świeżej wody dostępne.

Funkcja

W populacji na całym świecie rosną, odsalania stanie się coraz bardziej konieczna metoda zapewnienia ludziom wystarczająco dużo świeżej wody do picia. Duże obszary światowej populacji mieszka w pobliżu źródła słonej wody.

Metoda

Powszechną metodą, która służy do odsalania wody na skalę przemysłową jest nazywany "odwróconej osmozy." Wymaga to przenoszenia wody przez błony, które zmniejszają duże stężenie soli w niskich stężeniach.

Koszt

Koszt odsalania wody na dużą skalę, może być zbyt duża. Według US Geological Survey, może kosztować nawet pięć razy więcej niż uzdatniania wody od normalnych źródeł wody. Przyszłe postęp w technologii może zmniejszyć ten koszt.

Co się stanie, jeśli pić wody morskiej?

Co się stanie, jeśli pić wody morskiej?

Sodium Chloride Musi być spożywana z umiarem

Woda morska jest przeciążony soli, która nie ulega łatwo przetwarzane w dużych dawkach przez organizm ludzki. Chlorek sodu lub soli kuchennej, jest rzeczywiście przydatne dla ludzi w przypadku spożycia z umiarem. W rzeczywistości, niedobór soli może spowodować ryzyko wystąpienia drgawek lub spada w śpiączkę. Jednakże woda morska zawiera mnóstwo chlorku sodowego razem z innymi rodzajami soli, takich jak sole Epsom, soli jodu i soli potasu. W połączeniu te sole, aby woda morska trzy razy bardziej słona niż w ludzkiej krwi. W sytuacji awaryjnej, pewna ilość może być spożywana bez wytwarzania wpływ złego, ale należy łączyć w stosunku 1: 2 ze świeżą wodą, jeśli to możliwe.

Odwodnienie ma miejsce, gdy woda morska jest spożywana w dużych ilościach

Jak na ironię, gdy osoba stara się pozostać przy życiu przez picie słonej wody, umrze z pragnienia. Ponieważ woda morska zawiera wysokie stężenie soli, ciało człowieka staje się odwodniona, ponieważ próbuje przetworzyć ten masywny zawartość soli. Zawartość wody morskiej wody zapewni niewielkie korzyści. Ciało będzie pozbyć się większej ilości wody z moczem niż spłonął na początku, jak to próbuje wydalić szkodliwe sole. Ponadto, woda morska zawiera bakterie i inne zanieczyszczenia, które mogą być trudne dla organizmu do radzenia sobie z.

Odsalanie wody morskiej może spowodować do picia

Przez odsalanie szkodliwe soli i innych zanieczyszczeń może być usunięty z wody morskiej. Popularne metody odsalania to odwróconej osmozy (który filtruje wodę przez schwytanie sole zawarte w nim) i destylacji termicznej (który podgrzewa wodę morską do punktu, że świeża woda w nim zawarta jest zwrócona w parę). Obie te metody odsalania są kosztowne, ale rzeczywiście produkują wodę, która nadaje się do picia.

Skutki zanieczyszczonej wody pitnej

Skutki zanieczyszczonej wody pitnej


Głównym źródłem wody pitnej w Stanach Zjednoczonych jest wody pitnej systemy publiczne. Environmental Protection Agency oznacza układ woda publicznej jako system rur lub innych środków, które dostarcza wodę do spożycia. Systemy wodne publiczne zapewniają 90 procent Amerykanów z wody pitnej. EPA wymienia kilka rodzajów zanieczyszczeń związanych z wodociągów publicznych i innych źródeł wody.

Opóźnienia rozwojowe

Ołów może dostać się do systemów wodnych publicznych poprzez wypłukiwania z hydrauliką i ołowiu lutu z rur miedzianych przez gospodarzy. Niektóre czynniki wpływające na poziom ołowiu w wodzie pitnej obejmuje typy minerałów w wodzie, jak dużo czasu pozostaje woda w rurach i korozji rur i kształtek, armatury. EPA klasyfikuje prowadzenie toksycznego metalu, który wpływa na dzieci najbardziej. Ekspozycja Ołów powoduje opóźnienia rozwojowe u dzieci. Matek karmiących i kobiet w ciąży ryzyko narażając ich dzieci prowadzą na szkodliwe skutki picia zanieczyszczonej wody przez.

Zwiększone ryzyko zachorowania na raka

Dostawcy wody zwykle dodać środki dezynfekujące do wody pitnej do zabijania patogenów i innych mikroorganizmów przenoszących choroby. Problemem tego rozwiązania jest kilka środków dezynfekujących może reagować z naturalnych wodzie materiały do ​​wytworzenia szkodliwych produktów ubocznych. Na przykład, Trihalogenometany - rakotwórczy związek chemiczny - jest produktem ubocznym reakcji pomiędzy chloru i chloraminy naturalnie występujących materiałów organicznych i nieorganicznych w wodzie pitnej. Innym produktem reakcji jest kwas halooctowe związki utworzone jako niepożądanego produktu ubocznego chlorowania wody pitnej. Bromian jest związkiem chemicznym, który jest utworzony w wyniku reakcji pomiędzy ozonem - dezynfekcyjnego - i bromek. Ludzie, którzy piją wodę zawierającą te produkty uboczne wykazują większe ryzyko zachorowania na raka po kilku latach.

Polipy jelit, wątroby i nerek Uszkodzenie

Chemikalia nieorganiczne w wodzie pitnej może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Rozpad cementu azbestowego w sieci wodociągowej powoduje znaczne ryzyko rozwoju polipów jelit. Polipy jelit, zaburzenia lub są niewielkie wzrosty na ściankach jelita. Krótkotrwałe narażenie na wodzie z skorodowanych kanalizacyjnych gospodarstwo domowe może prowadzić do niepokoju pokarmowego. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do uszkodzenia nerek lub wątroby.

Skutki picia zanieczyszczonej wody z innych źródeł

Inne źródła wody pitnej obejmują prywatnych studni, zbiorników, strumieni, rzek i jezior. Zanieczyszczenia w tych źródeł wody to mikroorganizmy i odpływu z okolicznych źródeł zanieczyszczeń. Źródeł zanieczyszczeń obejmują systemy szamba, wysypiska, pestycydów i nawozów odpływu z gospodarstw i miejsc unieszkodliwiania osadów. Cryptosporidium jest patogenem drobnoustrojów wywołujących choroby stwierdzono w kale zwierząt i odpadów ludzkiej. Wody pitnej, która została zanieczyszczona tą organizmu powoduje na choroby układu pokarmowego, takich jak skurcze, biegunka i wymioty. Wycieków z gospodarstw rolnych, sadach i nieszczelne szamba może zawierać azotany. Podwyższony poziom azotanów może zabić niemowlęta poniżej 6 miesięcy, i może powodować zadyszkę.

Jak gotować wody morskiej

Jak gotować wody morskiej

Woda morska jest gotowane z różnych powodów, choć nigdy nie do picia celów. Ocean woda gotuje się przez kucharzy do użytku w ogrzewanie owoce morza, przez naukowców Wyciąg soli z wody i przez survivalists, którzy muszą oszczędzać paliwo gotowania podczas ogrzewania żywności, które są zamknięte w gotowanie torby lub butelki. Woda morska będzie osiągnie temperaturę wrzenia szybciej niż zwykły wody bo ocean woda nie jest czysta. Ciepła elementy soli w innym tempie niż elementy wody w wodzie morskiej.

Instrukcje

• Szczep swój wody morskiej do patelni przez kawałek czystej szmatki lub sitko z siatki do usunięty oceanu gruzu.

• Pokrycie patelni wody morskiej do oszczędzania energii ogrzewania. Umieść ten pojemnik wody na źródła ciepła.

• Regulator pieca do wysokiej temperatury do tworzenia na patelni wrzącej wody szybko.

• Włączyć źródła ciepła w dół po wrzenia wody morskiej do oszczędzania paliwa gotowania podczas gorącej patelni wody jest w użyciu.

Dlaczego picie wody morskiej cię zabić?

Dlaczego picie wody morskiej cię zabić?

Stare powiedzenie "woda, woda, wszędzie i ani kropli do picia" odzwierciedla stan wiedzy marynarzy, którzy wiedzieli, że picie wody morskiej może być śmiertelny.

Sól

Woda morska zawiera trzy razy więcej soli w organizmie człowieka. System nie metabolizowania nadmiar soli, więc ściąga przechowywanej cieczy z tkanek organizmu i wysyła go do układu moczowego, aby wylewać nadmiar soli z krwi, co powoduje odwodnienie. Straty o 15 procent przechowywane wody powoduje organów wobec zamykaæ w dó³, ostatecznie powodując śmierć.

Bakterie

Bakterie i drobnoustroje w wodzie morskiej może być śmiertelne. Wystarczy połknąć lub dwa może zawierać wystarczająco bakterie powodują zakażenia krwi lub jelitowego systemu, i spowodować śmierć.

Zanieczyszczeń

Woda morska zawiera zanieczyszczeń takich jak ropa, paliwa i odpadów przemysłowych, które mogą być toksyczne dla organizmu czy spożycia.

Skutki twardej wody pitnej

Skutki twardej wody pitnej


Twarda woda jest wodą wodociągową, które zawiera większą niż normalna ilość składników mineralnych, głównie wapń i magnez. Twarda woda pozostawia osadów i mineralne na rurach i urządzeń, które mogą być trudne do usunięcia. Ponadto, środki czyszczące, takie jak mydło do ciała, płynu do mycia naczyń i prania nie działają, jak również w twardej wodzie. Jednak picie twardej wody w okresie czasu może mieć pozytywny wpływ na zdrowie.

Kości Zdrowie

Picie twardej wody może być dobre dla twojego zdrowia. Ponieważ twarda woda zawiera stosunkowo wysokie stężenie wapnia, picie może zwiększyć obecność tego niezbędnego składnika odżywczego w diecie. Wapń wzmacnia kości i zębów u dorosłych i dzieci.

Poziom cukru we krwi

Według National Institutes of Health, magnezu mineralnych jest również niezbędne dla zdrowia kości, utrzymuje nasze serce bije regularnie i pomaga regulować poziom cukru we krwi. Bogate w magnez do picia wody jest twardy prosty sposób uzyskać trochę więcej tego niezbędnego składnika mineralnego w diecie.

Możliwe korzyści serca

Może być korelacja między długotrwałego picia twardej wody i niższego poziomu śmiertelności chorób układu krążenia. Może to być wynikiem minerałów występujących w wodzie, chociaż National Research Council wskazuje, że dotychczas wszelkie możliwe powiązania między zmniejszenia śmiertelności chorób układu krążenia i twardej wody pitnej są niejednoznaczne.

Jak dostać się na zwyczaj picia wody, gdy go nienawidzą

Jak dostać się na zwyczaj picia wody, gdy go nienawidzą


Wiesz już, trzeba pić więcej wody, ale robi to może być zadanie, zwłaszcza jeśli nie jest atrakcyjne. Pamiętaj, że kiedy jesteś odpowiednio nawilżona, będziesz mieć więcej energii i prawdopodobnie nie będzie czuć się głodny przez cały czas. Picie wody nie musi być udręką; tylko przyzwyczajaj i utrzymać wodę przydać w każdej chwili.

Instrukcje

1 Wypij szklankę wody przed biorąc kęs przy każdym posiłku. Nie tylko, że szklanka wodzian pomóc, prawdopodobnie będziesz mniej jedzenia. Na 240-ta Narodowego Spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego w 2010 roku, naukowcy stwierdzili, że ludzie, którzy pili dwa 8-uncji szklanek wody przed jedzenia spożywane 75 do 90 mniej kalorii w tym posiłku. Uczestnicy badania, którzy pili przed jedzeniem stracili średnio 5 funtów więcej niż tych, którzy nie pić wody z wyprzedzeniem.

2 Weź wodę gdziekolwiek jesteś. Zawsze mieć butelkę w uchwycie na kubek w samochodzie, butelki na biurku w pracy i pod ręką, gdy jesteś relaks na kanapie w domu. Jeśli jest tam, wpatrując się w twarz, będziesz bardziej prawdopodobne, aby pobrać wodę i wziąć łyk zamiast wstać, aby znaleźć coś innego do picia.

3 Smak twój przed woda czasu. Jeśli naprawdę lubię smak lub konsystencję wody, pop kilka plasterków pomarańczy, cytryny lub limonki do swoich butelek wody nocy. Jagody są równie pyszne. Po nocy chłodzenia w lodówce, będziesz miał smaczne, satysfakcjonujące, praktycznie wolne od kalorii napój, aby był nawodniony. Tylko nie zapomnij chwycić butelki przed wyruszeniem drzwi.

4 Zmienne jeszcze woda do wody gazowanej. Jeśli normalnie pije napoje gazowane, woda, zamiast próbować szampan. Nadal będziesz się wody, ile potrzebujesz kalorii, bez dodatku kofeiny i substancji słodzących. Niektóre rodzaje wody gazowanej sprzedawane są w smakach lub można dodać świeże owoce, aby stworzyć naturalny aromat combo.

Wskazówki

  • Dążyć do spełnienia co najmniej minimalną ilość rekomendacji dla wody każdego dnia. Kobiety wymagają 9 filiżanek lub 72 uncji dziennie, a mężczyźni potrzebują 13 filiżanek lub 104 uncji, MayoClinic.com raporty.
  • Jeśli jesteś spragniony, jesteś już odwodniony. Stale picia wody w ciągu dnia jest najlepszym sposobem, aby zapobiec odwodnieniu.
  • Podczas ćwiczeń w gorącym klimacie lub masz grypę, zwiększyć spożycie wody poza zalecanego dziennego spożycia.

Jak znaleźć ile soli jest w nie wody morskiej

Najprostszym sposobem pomiaru zawartości soli w wodzie jest sprawdzenie ile energii prowadzi wody, które może być wykonane za pomocą miernika przewodnictwa elektrycznego (EC). Powodem tego jest to, że gdy sól rozpuszcza się w wodzie, uwalnia jonów sodu i chloru, które są elektrycznie naładowane atomy tych pierwiastków. Pozwalają one na przepływ energii elektrycznej przez wodę. Gdy już zmierzono przewodność wody, można łatwo przekonwertować na liczbę, która powie Ci, jak dużo soli jest w nim.

Instrukcje

1 Wybierz odpowiedni miernik EC. Dla wody morskiej, trzeba jedno, że może mierzyć należy mierzyć do 55000? S / cm i powyżej. Urządzenie to jedna milionowa firmy Siemens na centymetr substancji jest mierzone i jest miarą łatwości prąd może przepływać przez wodę.

2 Napełnij zbiornik na wodę z próbki wody, które chcesz przetestować. Włącz miernik przewodności elektrycznej (lub metr WE). Niektóre modele włączy się automatycznie, więc nie należy się martwić, jeśli twój nie ma przełącznika.

3 Niektóre metrów WE może mierzyć zawartość soli bezpośrednio. Pomiar ten jest nazywany wszystkich rozpuszczonych substancji stałych (TDS) i jest reprezentowana w jednostkach odpowiadających liczbie miligramów na litr (mg / l). Jeśli licznik WE ma tę opcję, włącz go za pomocą przycisku lub przełącznika. W przeciwnym razie pozostaw to na pomiar domyślnego, które powinny być oznaczone jako? S / cm.

4 Włóż miernik EC w wodzie. Jeśli zmierzona zawartość soli w wodzie w mg / l, a następnie licznik powinny wykazywać liczbę miligramów na litr soli zawarta jest w wodzie.

5 Jeśli Miernik mierzy tylko? S / cm, a następnie wprowadzić numer wyświetlany na metr WE do kalkulatora. Pomnożyć przez 0,67. To daje przybliżoną zawartość soli w mg / l.

Wskazówki

  • Jeśli próbujesz znaleźć całkowitą ilość soli w organizmie wody o znanej objętości w litrach (takich jak jeziora lub basenu), a następnie pomnożyć liczbę litrów przez pomiaru zawartości soli w mg / l.
  • Jeśli tylko badania wody pitnej metr WE należy mierzyć do 1600 S / cm; jeśli badania wody dla roślin, należy mierzyć do 8100 S / cm; i jeśli badania wody dla basenów morskich lub dla zwierząt, należy mierzyć do 15000? S / cm.

Jak zmienić wody morskiej do wody pitnej

Najprostszym i najtańszym sposobem konwersji wody morskiej do wody pitnej jest go destylować.
Destylacja polega na ogrzewanie wody morskiej w zamkniętym naczyniu i skierowanie pary wodnej poprzez linię skraplania, przechwytywanie powstałego czystej wody i pozostawiając sól tyle.

Instrukcje

Zrób to sobie odsalania

1 Oczyść szybkowar, kondensacji linii (tworzywa sztucznego lub metalu) i zbierając naczynia z mydłem. Suche powietrze.

2 Slip linii skraplania do ciśnienia kuchenka pokrywki nadmiarowym postu. Mocniej pasuje, lepiej.

3 Wypełnij szybkowarze baza 75-90 procent z morską wodą i umieścić na piecu palnika.

4 Fit Pokrywa szybkowaru na szybkowarze i włączyć piec palnik do średnim ogniu.

5 Umieść otwarty koniec rury do zbiornika kondensacyjny zbiórki szkła.

6 Podgrzać szybkowar aż statek kolekcja jest pełna czystej wody lub do kondensacji wody nie kapie z węża.

7 Zdejmij szybkowar z ognia i ostudzić.

8 Po ochłodzeniu (co najmniej godzinę), czyste szybkowarze, pokrywy i kondensacji rurę przed ponownym użyciem.

Wskazówki

  • Uruchom kondensacyjny rurę przez chłodne wody (może być woda morska) kąpiel do pomocy w efektywność kondensacji. Mokre tkaniny owinięte wokół rury zrobi, jeśli kąpiel nie jest praktyczne.
  • Jak korzystać z systemu, począwszy od regulacji głośności i temperatury wody morskiej dla najlepszej wydajności wody pitnej.
  • Przy użyciu szybkowaru zawsze zachować ostrożność. Nigdy nie należy otwierać szybkowaru, gdy jest gorąco.

Jak oddzielić magnezu z wody morskiej

Magnez jest ważnym pierwiastkiem w ziemię i ludzkim ciele. Sam element ma metalowy i zgromadzone liczne zastosowania. Magnez odgrywa dużą rolę w uprzemysłowionym świecie i jest stosowany w takich elementów, jak koła i elektronice. Pozyskanie magnez może być trudne. Okaże się w wodzie morskiej, wśród innych miejsc, i coraz to magnez z wody morskiej jest nieefektywne i lepiej pozostawić do osób z wyższym wykształceniem chemii środowisk. Oto, jak oni to robią.

Instrukcje

1 Po pierwsze, próbki wody morskiej jest nabyte.

2 wapna gaszonego jest dodawane do wody morskiej. Tworzy wodorotlenek magnezu.

3 wodorotlenek magnezu poddaje się działaniu kwasu chlorowodorowego. Włącza wodorotlenek magnezu do chlorku magnezu.

4 chlorek magnezu dodaje się do stopionej mieszaniny chlorku sodu i chlorku wapnia. Chlorek magnezu będzie topić.

5 Mieszaninę elektrolizie w komorze żelaza z przepływu gazu obojętnego. Magnez otrzymuje się na katodzie.

Wskazówki:

  • Nie próbujcie tego na własną rękę. Oddzielenie magnez z wody morskiej jest procesem, który powinien być wykonywane wyłącznie przez osoby z treningu w takim zadaniu.

Czy Butelki Aluminium nadaje się do picia wody Out Of?

Czy Butelki Aluminium nadaje się do picia wody Out Of?


Ludzie zaniepokojeni skutkami zdrowotnymi picia wody z plastikowych butelek może zobaczyć aluminiowe butelki jako bezpieczniejszą alternatywę. Choć aluminium oferuje kilka zalet w porównaniu z tworzywa sztucznego, również pochodzi z jego własnych ryzyk.

Plastikowe vs aluminium

Plastikowe butelki wody wystawiać pijącego do bisfenolu A (BPA), formy estrogenu, który został połączony z problemami w ludzkich systemach reprodukcyjnych i immunologicznych. Aluminium nie zawiera BPA.

Link do choroby Alzheimera

Niektóre badania wykazały, że ludzie z chorobą Alzheimera mają niezwykłe ilości aluminium w ich mózgach. Jednakże, nie jest jasne, czy wysoki poziom aluminium powodują chorobę Alzheimera.

Wpływ na system nerwowy

Badanie 2008 przez Agencję toksyczne substancje i Rejestru Chorób (ATSDR) testowane zwierzęta po otrzymaniu dawki doustne aluminium w dużych ilościach. Motoryka zwierząt wykazały oznaki spadku.

Nie Link do Rakiem

Ani Agencja Ochrony Środowiska, ani Departament Zdrowia i Opieki Społecznej badał związek między aluminium a rakiem u ludzi, ale żadnego związku stwierdzono w badaniach przeprowadzonych na zwierzętach.

Ryzyko rozwoju kości

ATSDR stwierdził, że aluminium może mieć negatywny wpływ na rozwój kości u dzieci. Dzieci, które zostały podane aluminium w zabiegach medycznych na problemy z nerkami rozwiniętych chorób kości.

Jak oczyścić z wody morskiej

Oczyścić z wody morskiej, aby usunąć toksyny z jelita grubego i oczyścić przewód pokarmowy. Wody morskiej równo rozluźnia twarde, zabudowanych fekalia więc może w końcu zostać usunięte z systemu. Ludzie korzystają oczyszcza wody morskiej do czyszczenia pasożytów z organizmu i jako środek przeczyszczający. Można to zrobić przez dorosłego, raz na tydzień do regulacji trawienia i oczyścić całe ciało. Sól morska jest również korzystne minerały, które nie zawsze są obecne w diecie.

Instrukcje

Cleanse Woda morska

Zagotować 1 litr wody. Poczekaj, aż ostygnie na tyle, że jesteś w stanie go wypić.

2 Wymieszać 2 łyżeczki. naturalnej, nieoczyszczonej soli morskiej do wody. Nie używać soli jodowanej tabeli, ponieważ jest mocno przetworzona i nadmiar jodu może być szkodliwy.

3 Wyciśnij trochę cytryny lub limonki do mikstury, jeśli smak jest nie do zniesienia. Musisz pić cały litr słonej wody, najlepiej jak najszybciej obudzić się rano na pusty żołądek. To może potrwać godzinę lub dwie, aby ją zakończyć.

4 Przygotuj się do łazienki często w ciągu dnia. Ponieważ są oczyszczenie jelita grubego, unikać ciężkich, przetworzone fast foodów. Jeśli używasz regularnie czyścić zaczniesz dostrzegać jaśniejszą skórę, mniej zapach ciała, regularne ruchy jelit i więcej energii.

Wskazówki:

  • Zawsze należy omówić każdy program czyszczący z lekarzem. Nie należy używać tej metody oczyszczania, jeśli masz problemy jelitowe, wrzody, zapalenie wyrostka robaczkowego, lub raka.

Materiały stosowane do usuwania oleju z wody morskiej

Materiały stosowane do usuwania oleju z wody morskiej


Olej stał się niezbędnym elementem współczesnego życia, zapewniając nam takich codziennych zasadniczych jak gaz do samochodów jedziemy i tkaniny na ubrania, które nosimy (nawet Poliester jest materiałem petrochemiczny). Jednak, jak popyt na produkty związane z ropy naftowej wzrośnie, więc nie wiercenia morskie, ropy naftowej transport drogą morską oraz innych działań, które mogą i czasem spowodować wycieki oleju. Na szczęście, ludzie wynaleźli sposoby ograniczania szkód poczynionych przez takich wycieków dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego; oraz substancje, które pomagają usunąć olej z wody morskiej są jednymi z głównych technik reagowania na wyciek oleju.

Dyspergujące

Substancji chemicznych, które pomagają przełamać ropy na małe kropelki, które są następnie podziale naturalnie przez morskie fale i prądy - pierwsza linia obrony przed wyciekami oleju jest agentów lub rozpraszające rozpraszania. Ponieważ oleje lekkie i średnie waga rozproszyć znacznie lepiej niż ciężkich rop naftowych, zespoły oczyszczania oleju stosuje dyspergujące w pierwszych etapach działań porządkowych, przed lekkie materiały w rozlanego oleju wyparowało.

Żelujące

Agentów lub solidifiers żelujący, to substancje chemiczne, które przekształcają olej do do gumy stałych że zespoły oczyszczania może wtedy znacznie łatwiej usunąć z wody za pomocą sieci i skimmers (skimmer jest urządzeniem służącym do zbierania rozlanego oleju z powierzchni wody). Jednakże, ponieważ trzeba aż trzech galonów środków żelujących do zestalenia jeden galon oleju, materiał ten jest w dużej mierze niepraktyczne dla dużych wycieków gdzie milionów galonów olejów trzeba usuwać z wody.

Czynniki biologiczne

Środki biologiczne, są szeroko stosowane do usuwania oleju z wody morskiej. Środki biologiczne są organizmy lub substancje chemiczne, które zwiększają szybkość naturalnej biodegradacji sposób, że "przetwarza" olej w naturalny sposób za pomocą mikroorganizmów, takich jak bakterie, drożdże i grzyby. Jeśli sam, olej rozkłada się bardzo powoli, często w ciągu kilku lat, i aż całkowicie się rozkłada, to może uszkodzić delikatnych ekosystemów morskich. Czynniki biologiczne procesy biodegradacji pomoże szybciej. Podstawowe techniki oczyszczania, które wykorzystują środki biologiczne są nawożenie - zapewnienie mikroorganizmów zdolnych do biodegradacji z substancji odżywczych, aby rosły szybciej (np, fosfor i azot) - i siew - dodanie takich mikroorganizmów do zanieczyszczonego środowiska.

Skutki picia Kava

Skutki picia Kava


Kava jest suszony korzeń Piper methysticum, członek rodziny pieprzu. Korzystania z jego pschoactive efektów kava można żuć lub zmielone na proszek w połączeniu z wodą w celu wytworzenia brązowego, gorzki herbaty. W 18 wieku, członkowie partii Captain Cook zauważył po pierwsze za pomocą South Pacific Islanders podczas ceremonii kava, uroczystości i imprez towarzyskich. Dziś pozostaje znaczące kulturowo kava do Południowej wysp Pacyfiku i jest spożywane przez ludzi na całym świecie ze swoich uspokajających skutków.

Wpływ

Skutki picia niewielkich dawek kava to senność, euforia, rozluźnienie mięśni i drętwienie w jamie ustnej i gardle. W większych dawkach, picia kava powoduje utratę kontroli nad mięśniami, stupor i przekrwionymi oczami. Według Departamentu Austrailian Terytorium Północnego Rząd Zdrowia i Rodziny, mniej więcej połowa z orzecha kokosowego pełni kava mogą wprowadzić użytkownika w głęboki sen w ciągu pół godziny, ale będzie on obudzi się następnego dnia w pełni zaspokojone.

Korzyści

Według ówczesnego stronie Kava, picia kava nie przyczynia się do agresji ani nie pozostawić użytkownikowi bolesnego kaca następnego dnia. W rzeczywistości, picia kava może rzeczywiście przyczynić się do zmniejszenia spożycia alkoholu, zapewniając jednocześnie wiele korzyści społecznych alkoholu. Picie kava może być korzystne w leczeniu fizycznych dolegliwości - jak bóle głowy, niestrawność i skurcze - a nawet może pomóc niektórym ludziom schudnąć.

Wady

United States National Institutes of Health informuje, że zużycie kava może być skorelowana z uszkodzeniem wątroby, w tym zapalenia wątroby i marskości wątroby, nadciśnienie płucne i neurotoksyczność. Kava picie powoduje łuszczenie się skóry, także zmiany, apatia, drżenie nerwowe i duszność, ostrzega Australijskie Terytorium Północne Rządowy Departament Zdrowia i Rodziny.