adcov.com

skrzepy stopy

Znaki skrzepy krwi w stopach

Wszędzie są żył i tętnic, wewnętrzne zakrzepy mogą i formę. Obejmuje nogi. Zakrzepy nie są rzadkością w stopę, tak jak nie są rzadkością w podudzia i łydki. Czasami bóle stóp to nie tylko ból - to oznaka skrzepu krwi, a ponieważ zakrzepy mogą być czasami śmiertelne lub prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu, to jest bardzo ważne, aby mieć je rozpoznano.

Definicja Wewnętrznego zakrzep

Krzepnięcie krwi jest procesem, w którym płytki i czerwone krwinki wzdłuż fibryny, rodzaj białka, tworzą grudki zatrzymanie krwawienia po naczyń krwionośnych została rannych. Strupy występuje wtedy, gdy proces ten przebiega na powierzchni skóry. Krzepnięcia wewnętrzny lub krzepnięcia, które odbywa się wewnątrz naczynia krwionośnego, może być niebezpieczne. Chociaż większość zakrzepy tworzące zostanie rozwiązana przez organizm w sposób naturalny, jeden, że w dalszym ciągu tworzyć wewnątrz żyły lub tętnicy może dostać się do do tego stopnia, że ​​go blokuje przepływ krwi.

Skrzepy krwi w stopach

Zakrzepy w stopach występuje głównie z tego samego powodu, że one w jakiejkolwiek innej części ciała. Otyłość, poziom aktywności, czynniki genetyczne, infekcje wirusowe, niedawno operację, dla niepalących, wieku - wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do powstania skrzepu krwi. Zakrzepy krwi w nogach mają podobny czynnik ryzyka dla wystąpienia zakrzepów w nogach. Głównym problemem jest to, że uwolnić w żyle w stopie, gdzie tworzone i pojedzie do naczyń w innych częściach ciała, takich jak serce, mózg, lub płuc i powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak udar mózgu, zator płucny i zawał serca.

Niebezpieczeństwa skrzepu krwi

Kiedy skrzepy krwi wewnątrz wewnątrz żyły lub tętnicy, to może zablokować przepływ krwi. W zależności od tego, gdzie to ma miejsce w organizmie może doprowadzić do ataku serca lub udaru mózgu. Skrzepy krwi mogą zerwać z którego pierwotnie formy i udać się do innych części ciała, takich jak serce, mózgu i płuc. Zablokowanie tętnicy w płucach zakrzep krwi prowadzi do zatorowości płucnej, która czasami może okazać się śmiertelne.

Objawy skrzepy krwi w stopach

Skrzepy krwi w stopie może spowodować obrzęk lub zaczerwienienie nóg, oprócz otępienie chorego stopy. Pulsujący ból w stopę, że nie odejdzie z resztą może być również oznaką zakrzepu krwi, które powstały w stopy. Jeśli wystąpi ostry ból podczas fotografowania nogę zginać, może to być również oznaka skrzepu krwi. Może być również poszerzenie żył na powierzchni stopy.

Leczenie i Zapobieganie powstawaniu zakrzepów krwi

Rozcieńczalnik krwi mogą być podjęte, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi. Aspiryna jest over-the-counter cieńsze krwi. Gdy zakrzep jest potwierdzona przez lekarza, strzał narkotyków heparyny jest często podawany. Inny lek na receptę, aby wyeliminować zakrzepów jest warfaryna, które przyjmuje się doustnie. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu narkotyków zawsze skonsultować się z lekarzem.

Znaki i objawy skrzepy krwi w Calf

Znaki i objawy skrzepy krwi w Calf


Skrzepy krwi wskazują na bardzo poważne schorzenia, które powinny skłonić do natychmiast skontaktować się z lekarzem. Zakrzep krwi w nodze lub łydki jest również znany jako zakrzepica żył głębokich, a mimo to nie jest rzadkością stan zdrowia, może być zagrożeniem życia. Nieleczony, zakrzep może oderwać się i podróżować po całym organizmie i uszkodzić płuca, serca lub innych narządów. Skrzep ma również potencjał, aby spowodować śmierć. Istotne jest, aby wiedzieć, objawy zakrzepicy żył głębokich, aby można być aktywne o swoje zdrowie.

Obrzęk

Dotknięte cielę może puchnąć i obrzęk może promieniować w górę do kolan lub udo lub w dół do kostek lub stóp.

Ból

Jeśli kiedykolwiek miał Charley-konia, możesz rozpoznać podobny skurcze lub ból promieniujący, które mogą wskazywać na bardziej poważne schorzenia. Ból lub skurcze mogą zacząć w łydki, a jak obrzęk, może promieniować w górę do kolan lub udo lub w dół do stawu skokowego i stopy. Nawet jeśli nie jest otwarty ból, tkliwość trwałe cielęcej może wskazywać na obecność skrzepu. Czasami ból może wystąpić tylko wtedy, gdy stoisz.

Odbarwienie

Objawy zakrzepicy żył głębokich odbarwianie może zawierać lub zaczerwienienie wzdłuż cielęcia lub na całej nodze. Twoja skóra może być również ciepłe w dotyku na tym terenie.

Brak Objawy

Niepokojąco, w ponad połowie przypadków zakrzepów, nie ma objawów podmiotowych lub do skłaniać niepokój. Oznacza to, że powinien być świadomy potencjalnych przyczyn na zakrzepicę żył głębokich, aby sprawdzić, czy jesteś na wysokie ryzyko i powinien regularnie odwiedzać lekarza, aby utrzymać dobry stan zdrowia.

Jak rozpuścić skrzepy krwi

Skrzepów krwi, które są komórkami, które są połączone ze sobą, są często rozpuszcza się naturalnie w organizmie człowieka. Jednakże te, które nie rozpuszcza się i może powodować ograniczenie bólu. Co gorsza, ich ruch może doprowadzić do poważnych schorzeń, takich jak zawał serca lub udar. Warunki wynikające z zakrzepów zabić tysiące osób na całym świecie każdego roku. Z tego powodu badania medyczne nadal badać sposoby rozpuszczają skrzepy krwi, aby zażegnać sytuacje zagrażające życiu.

Instrukcje

1 Używaj kompresji wyroby pończosznicze, aby utrzymać nowe tworzeniu się skrzepów krwi lub stare z coraz większa w nogach, co prowadzi do vericose żyły. Według Planet RX, chociaż nie jest debata na temat tego, czy takie pończoszniczych rzeczywiście pomaga rozbić skrzepy, błądzących po stronie ostrożności jest zwykle zalecane.

2 Użyj kombinacji ciepłych i zimnych opakowaniach wraz z wysokości, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi w wyniku obrażeń ciała. Według całkowitego zdrowia, zachowaniu uszkodzone kończyny podwyższone pomoże zmniejszyć obrzęk, który może doprowadzić do formacji skrzepu. Pakiety ciepła pomaga rozpuścić skrzepy, które stanowią blisko skóry w sposób naturalny, podczas gdy zimne kaczki pomóc utrzymać obrzęk w dół i zmniejszyć ból.

3 Należy przyjmować jedną tabletkę kurkumy lub pić herbatę splecione z jedną łyżeczką tumeric z każdym posiłkiem. Według kilku alternatywnych miejsc, w tym medycyny Prawo Zdrowia, wielu badaczy uważa, że ​​medyczne przyprawa jest pomocne w rozpuszczaniu skrzepów krwi.

4 Weź przepisaną krzepliwość krwi, znanego jako antykoagulant. Zgodnie z American Heart Association, leki te działają również w celu zapobieżenia krwi możliwość skrzepnięcia zbyt łatwo. Nawet po zakrzep utworzył, leki przeciwzakrzepowe może zapobiec jej coraz większe i zakwaterowanie w organizmie, co powoduje czasowe lub nawet trwałe uszkodzenie.

5 Weź leku przeciwpłytkowego jak aspiryny dziennie, aby zapobiec krew z łatwością łączenia ze sobą tworząc skrzep, według American Heart Association.

6 Rozważmy filtru żyły głównej. Implantowane przez lekarzy, to wychwytywanie cząsteczek, które aktywują procesu krzepnięcia, co zapobiega tworzeniu się skrzepów i torują sobie drogę do płuc, powodując zatory płucne.

7 poddają się leczeniu trombolitycznym IV leków, czasami określany jako buster skrzepu. Według odkrycia w medycynie, technika ta jest używana, gdy skrzep krwi jest niezwykle duża, co powoduje ból pacjenta i nadmiernego ekstremalnych, jeśli skrzep jest oczywiście porusza się szybko przez ciało, czy atak serca już się stało.

8 przejść cewnikowanie wprowadzenia trombolitycznego enzym bezpośrednio do zakrzepu lub usunięcia skrzepu w ogóle. Często jest to preferowana metoda pacjentów po udarze mózgu, zgodnie z odkrycia w medycynie.

9 Należy aktywator plazminogenu tkankowego do rozpuszczenia skrzepu. Mogą one być bardzo drogie i nie są powszechnie dostępne. Jednak, według American Heart Association, leki te są specjalnie skierowane do miejsca skrzepu do pracy na rozpuszczenie skrzepu, zanim ma czas, aby przenieść lub rosną.

Wskazówki:

  • Kompresji wyroby pończosznicze zaczyna się na łuku stopy i idzie w górę do kolan. Kurkumy można kupić w proszku, ziół, nalewki lub tabletek w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Leki rozrzedzające krew zazwyczaj są w formie tabletek do stosowania w domu. Jednak mogą być wstrzykiwane bezpośrednio do ciała lub przez IV w biurze lekarza, przychodni lub szpitala. Heprin i warfaryna są dwie powszechnie Przepisane leki rozrzedzające krew. Zabiegi rozrzedzenie krwi może być krótki lub długi okres w przyrodzie, w zależności od choroby lub schorzenia związanego. Leki trombolityczne są powszechnie stosowane tylko wtedy, gdy wszystkie inne rodzaje leczenia zawiodły i życie pacjenta jest zagrożone. Większość trombolityczne zabiegi, czy IV lub przez cewnik, są kontynuowane z wprowadzeniem leków przeciwzakrzepowych, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów dodatkowe. Aktywatory plazminogenu tkanki są wytwarzane w ludzkiej krwi, ale tylko w bardzo małych ilościach. Naukowcy pracujący na klonowanie zwierząt do wytworzenia w większych ilościach aktywatora, aby ułatwić zlokalizowanie i tańsze w użyciu.
  • Leki rozrzedzające krew mogą utrudnić dla tych z innych zagadnień, takich jak wrzody i krwawienia, dlatego nie może być zalecane dla wszystkich pacjentów. Zawsze należy poinformować lekarza przed rozpoczęciem każdej operacji, jeśli pacjent przyjmuje krew cieńsze, ponieważ może to mieć wpływ na operację znacznie. Należy poinformować lekarza o wszelkich naturalnych lub przepisanych leków, które są z natury.

Jak zapobiec skrzepy krwi i zatorowości

Zakrzepy pomagają organizmowi poprzez zatrzymanie przepływu krwi w miejscu rany, ale mogą być niebezpieczne podczas wyrwać z żyły i zablokować przepływ krwi do ważnych narządów. Skrzep krwi, który zatyka tętnicę do mózgu może spowodować udar. Zakrzep blokuje krew do serca może spowodować zawał serca. Skrzep krwi do blokowania płuca nazywa zatorowość płucna. Takie skrzepy, które wyrwać się z żył głębokich, najczęściej tworzą w nogach, gdzie grawitacja powoduje łączeniu. Podróżni, którzy siedzą w samochodach i samolotach w pozycji zamkniętej są szczególnie podatne na takie zakrzepy żył głębokich.

Instrukcje

Zapobieganie Travel

1. Pij dużo płynów. Można zapomnieć wypić podczas podróży, co prowadzi do odwodnienia, co zwiększa szansę na krzepnięcie pozycji siedzącej. Nawodnienie jest szczególnie ważne w samolotach, gdzie powietrze jest bardzo suche kabiny.

2 dni należy unikać alkoholu w czasie podróży. Alkohol przyczynia się do odwodnienia.

3 Trzymaj krwi krążącej. Wykonaj stopy i kostki podczas ćwiczeń w foteliku samochodowym lub samolotem. Należy pamiętać, że ćwiczenia łydki nie są wystarczające. Kostek i stóp muszą być wykonywane przez specjalnie podnoszenia i opuszczania palce, naciskając na podłogę i siedzenia przed tobą, i obracając kostek.

4 Ruszaj. Chodzić raz na godzinę, czy podróżujesz samochodem lub samolotem.

Zapobieganie codziennie

5 Zobacz, jak można siedzieć. Siedząc przez dłuższy czas ze swoimi skrzyżowanymi nogami odcina krążenie. Unikać przekraczania nogi w miarę możliwości.

6 skarpetki wsparcia Wear. Słabe żyły mają problemy przezwyciężyć siłę grawitacji. Krew, że baseny w nogach prowadzi do krzepnięcia. Skarpetki wsparcia zapewniają dodatkowe ciśnienie potrzebne do pchania łączenie krew się z podudzia.

7 Pobierz odpowiednie ćwiczenia. Rób częste przerwy na ćwiczenia, kiedy robisz działań osiadłych.

8 Bądź w pogotowiu do objawów kłopotliwych. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących: nagłe zaczerwienienie, zwiększone drętwienie lub obrzęk nóg i stóp; intensywne pieczenie lub pulsowanie w dłoniach lub kostek; lub przewlekłe bóle głowy i zawroty głowy.

Wskazówki:

  • Bądź świadomy niebezpiecznych objawów. Poinformuj awaryjnych personel medyczny natychmiast, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących po dłuższym bezruchu: duszność (możliwy zator tętnicy płucnej); ściskanie w klatce piersiowej (możliwość zawału serca); Nagłe drętwienie na dużej części ciała; lub nagłe osłabienie lub utrata funkcji werbalnej wizja.

Jakie są oznaki i objawy skrzepy krwi w stopę?

Jakie są oznaki i objawy skrzepy krwi w stopę?


Skrzepy krwi zwykle występują w stopach gdy żyłę uszkodzeniu lub gdy przepływ krwi zmienia się ze względu na takie czynniki, jak otyłość, siedzący tryb życia, ostatnim zabiegu, palenie tytoniu, cukrzyca. Choć blot zakrzepy w nogach nie są wspólne, jeśli wykazują jakiekolwiek z następujących objawów lub objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem - skrzepy krwi może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Zlokalizowane Sensations

Gdy skrzep krwi rozwija się w stopy, stopa może puchnąć, mrowienie, czuć odrętwiały lub pulsować, szczególnie na podeszwie stopy. Stopa może być delikatne w dotyku, szczególnie w obszarze skrzepu krwi. Niektóre osoby mogą odczuwać ból pulsujący, nawet po odpoczynku i podnosząc nogę. Jeśli zginać nogę i przeżyć ból ostry, strzelanie, może to być również oznaka skrzepu krwi.

Wzrokowych

Stopy z zakrzepów może świecić na czerwono lub rozwijać czerwone plamki. Żyły na powierzchni stóp (w tym na szczytach, na dole i po bokach stopy) mogą wyglądać większe i szersze. Nie można rzeczywiście zobaczyć zakrzepów krwi, patrząc na chorego stóp - lekarze użyć specjalnej technologii obrazowania, aby zlokalizować zakrzepów.

Inne Pain

Osoba z zakrzepu krwi w nodze może również wystąpić ból lub dyskomfort w innych regionach ciała, szczególnie górnej części ciała. Taki ból lub dyskomfort może wystąpić w jednym lub obu ramion, pleców, szyi, szczęki lub żołądka. Skrzepy krwi mogą mieć wpływ ukrwienie tych obszarach ciała, powodując uszkodzenie neurologiczne, a tym samym bólu w innych częściach ciała nie związanej skrzepu.

Inne objawy

Inne objawy skrzepów krwi w stopie mogą obejmować zawroty głowy lub utrata przytomności, nudności lub wymioty, duszność, zaburzenia mowy, splątanie lub drgawki.

Oznaki idealna objawy zakrzepów krwi na stopy

Oznaki idealna objawy zakrzepów krwi na stopy

Skrzepów krwi, znany również jako podstawowy thrombocythemia, są potencjalnie zagrażające życiu choroby jakie mogą występować w obszarach mózgu, ręce i nogi. Skrzepów krwi w stopach nie są tak dobrze znany jak skrzepy w innych obszarach, ale są tak samo niebezpieczne. Na szczęście są zazwyczaj objawy, które towarzyszą skrzepu krwi w nogach, które można pozwolić ci wiedzieć, że coś złego się dzieje. Obawiam się, że skrzep będzie uwolnić się i podróży, kończący się w sercu, płucach i mózgu.

Ból kolana

Kiedy zakrzep tworzy się w nogę, to znacznie zmniejsza krążenie krwi i może, z kolei, spowodować wiele bólu. Ten ból będzie często podróżować w dół stóp do palców i formę Pikowanie igły lub uczucie pieczenia.

Drętwienie

Skrzep krwi może być ten culprit jeśli doświadczenie mrowienie rodzaju sensacją w nogę, która towarzyszy łagodny lub umiarkowany drętwienie. Jakichkolwiek trwałych drętwienie lub zimne stopy powinny być powodem do niepokoju.

Odbarwienia

Skrzep krwi będzie przeszkadzać krążenie stóp i można włączyć niebieski skóry lub blady. Czasami będzie tylko przebarwienia w palcach.

Obrzęk

Często, zakrzep krwi w nogę spowoduje, że do spęcznienia. Jeśli Twoja noga staje się obrzęk bez wyraźnego powodu, to może być wynikiem zakrzepu.

Jak zrobić zadanie łatwiejsze stanąć na nogi i stopy

Jak zrobić zadanie łatwiejsze stanąć na nogi i stopy


Wielu ludzi w pracowników ma pracę, które wymagają, że spędzają większość ich zmiany pracy stoi na nogach. Spędzać czas stojących może być nieprzyjemne i powodują ból nóg i stóp. Nawet, gdy nie ma sposobu, aby zmniejszyć czas spędzony na nogi, istnieje kilka sposobów, które pomogą uczynić stojąc w pracy łatwiej na ciele.

Instrukcje

1 Rób przerwy tak często, jak to możliwe i znaleźć miejsce, aby usiąść w czasie przerw. Siadając bierze odciążyć nogi i stopy, dając im czas na odpoczynek.

2 Upewnij się, że powierzchnia robocza jest na wygodnej wysokości, jeśli pracujesz na ladzie lub stole. Zginania nad i sięgające mniej może pomóc zmniejszyć obciążenie stóp i nóg. Jeśli powierzchnia robocza nie może być regulowana, porozmawiać z pracodawcą o uzyskanie platformy do stanąć.

3 Bend jedną nogą w czasie nieco się odciążyć z nim i niech odpocząć. Naprzemiennie nogi, że jest zrelaksowany, aby dać każdej nogi małą przerwę od czasu do czasu.

4 Praktyka dobrej postawy w pozycji stojącej. Gdy musi stać przez dłuższy okres czasu, to ważne jest, aby stać się wysoki.

5 Spacer poprawnie, gdy jesteś na nogach przez cały dzień w pracy. Trzymać głowę do góry z brodą równolegle do ziemi. Niech twoje ramiona huśtawka naturalnie i utrzymać stopy skierowany prosto przed siebie.

6 Noś wygodne, dobrze dopasowane buty z właściwego wsparcia. Chodzenia buty z miękkimi podporach łukowych dobrze dla robotników stojących na nogach przez dłuższy okres czasu. Niektóre buty są również wykonane z anty-zmęczenie technologii, której celem jest, aby zminimalizować stres na nogi.

Jak owinąć stopy na noc szyny

Drewienka noc to urządzenia, które zazwyczaj przywiązują do stopy, stawu skokowego i podudzia i są używane przez pacjentów, którzy odnieśli obrażenia stopy, takie jak zapalenia powięzi podeszwy, ostróg pięty, ścięgna Achillesa i podstawowego bólu pięty. Potrzeba, aby dowiedzieć się, jak owinąć stopę na noc szyny jest bezpośrednio związane z rodzajem bólu stóp jesteś doświadcza. To może być cokolwiek od prostego skręcenia do pięty ostrogi lub problemy ścięgna. Zaletą korzystania z szyny w nocy jest to, że jest to czas, kiedy leżą stosunkowo wciąż i tak jest to dobra okazja do uzdrowienia. Najwięcej razy można kupić to, czego potrzebujesz w lokalnej aptece.

Instrukcje

Owijanie ich w górę

1 Połóż okład z lodu na piechotę przez 15 do 20 minut.

2 Zmiana w bawełniane skarpety.

3 Aby umieścić szyny na noc, po prostu wejdź w nią.

4 Znajdź prawidłową pozycję nocy szyny do bezbolesnego spania.

5 Ponownie wyregulować noc szyny jako potrzebne do komfortu

Wskazówki

  • Przygotowuje się do snu, dzięki czemu można być wygodne, a przy tym czas leczenia jest łatwy proces. Zaleca się korzystanie z lodu, aby pomóc przynieść jakikolwiek obrzęk w dół. Ostatnią rzeczą, którą chcę, to zwężają powierzchnię stopy, która jest źle spuchnięte. Na sobie bawełniane skarpetki zamiast oddanie szyny na gołe stopy zmniejsza pocenie się w nocy. Pozwoli to zachować szyny do czyszczenia stóp przez dłuższy okres czasu. Najprostszym sposobem, by zakończyć nocne szyny po łagodne do niego jest rozpoczęcie przez zamknięcie górne pasy a następnie, że się z innymi. Niektórzy ludzie uważają, koszt nocy szyny wygórowane i tak wybrać, aby jeden się. Jest to z pewnością oszczędność pieniędzy droga. Jest to łatwe do wykonania. Wszystko czego potrzebujesz to trochę bawełny, które mogą być cięte na paski i trochę gipsu. Jedyną wadą wytwarzania szyny tak, że muszą one pozostać przez cały czas, w przeciwieństwie do wymiennego szyny, która jest owinięta wokół dla problemów tylko nocy.
  • Przed zakupem noc szyny trzeba będzie zobaczyć się z lekarzem, aby upewnić się, że wiesz dokładnie, jaki rodzaj szyny trzeba nosić. Na podstawie konkretnego problemu trzeba będzie konkretny rodzaj. Zakup złą noc szyny owinąć wokół stóp może wzrosnąć co problemem cierpi. Ze względu na metodę stosowaną gdy noc szyny są owinięte wokół stóp. i sposób ich naciągnąć i obsługuje obszar problemu, poczujesz ulgę w bólu w krótkim czasie.

Informacje na nodze medyczny i stopy skurcze

Skurcze nóg i stóp są bardzo często, zwłaszcza u dorosłych. Skurcze są spowodowane mimowolnym skurczu mięśnia lub grupy mięśni. Takie ciągłe kurczenie powoduje ból i dyskomfort i często ogranicza ruch.

Typowe przyczyny naturalne

Skurcze występują często z nieuzasadnionej presji na mięsień lub z nadmiernego wysiłku mięśni. Dodatkowo, American Cancer Society podaje wiele przyczyn związanych z krwią, takich jak niski poziom cukru we krwi, zaburzenia równowagi wapnia, niskim poziomem potasu lub zbyt dużo fosforu.

Przyczyny związane z narkotykami

Nienaturalne zmiany chemiczne krwi może także powodować bolesne skurcze mięśni. Medline Plus wyjaśnia, że ​​nogi i stopy skurcze są znanym skutkiem ubocznym moczopędne i statyny leki.

Przyczyny neurologiczne

W niektórych poważnych przypadkach, skurcze nóg i stóp są wynikiem choroby neurologiczne, nowotwory lub raka. W tych przypadkach, regularne leczenie nie leczy skurcze.

Wspólne zabiegi

Skurcze nóg i stóp może być traktowane z odcinków kurcze mięśni, jeśli jest spowodowane z ciśnieniem lub nadmiernego wysiłku. W przypadku braku równowagi we krwi, należy przywrócić właściwą chemię krwi z pomocy lekarza. Do skutków ubocznych leków, należy skonsultować się z lekarzem dla alternatywnych leków.

Niezbyt częste zabiegi

W ciężkich przypadkach, skurcze nóg i stóp muszą być usunięte przez traktowanie bazowego stanu neurologicznego. Drugs, chirurgii i chemioterapii można stosować do leczenia zaburzeń neurologicznych i raka.

Zapobieganie

Właściwa regulacja ćwiczenie i krew Większość chemia może zapobiec skurcze nóg i stóp, ale ciśnienie jest często trudniejsze do kontrolowania. Skurcze związane zazwyczaj występują na ciśnienie w nocy; aby zapobiec te skurcze, dostosowanie normalną pozycję do spania.

Skrzepy krwi spowodowane przez Ortho Evra urodzenia sterowania patchu

Link do zakrzepów krwi

Ortho Evra plaster metoda antykoncepcyjna, która wymaga stosowania raz tygodniami na skórę, który uwalnia ciągłego poziomu progesteronu i estrogenu, hormonów, aby zapobiegać owulacji. Według OrthoEvra.com, plaster zawiera o 60 procent więcej estrogenów niż typowy pigułki antykoncepcyjnej, która zawiera 35 mikrogramów estrogenu.

W styczniu 2008 roku, FDA wydała oświadczenie łączącej poprawkę antykoncepcyjnej ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepów krwi nóg i płuc, które może powodować działania niepożądane, zagrażające życiu, takie jak zator tętnicy płucnej lub udaru mózgu.

Estrogen wpływa

Po zastosowaniu poprawki, estrogen jest uwalniany do organizmu, na wyższym poziomie, niż się wziąć w pigułki antykoncepcyjnej. Sam estrogenu nie powoduje skrzepów krwi, ale może zwiększyć ryzyko krzepnięcia. Po estrogenu jest uwalniany do ciała, stężenie czynnika krzepnięcia wzrostu organizmu. Ten wzrost czynników krzepnięcia może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi w organizmie.

Podczas gdy w 3000 szacuje jeden kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne za rok doświadczenia zakrzepów krwi, ryzyko to jest nieznacznie większa u kobiet przyjmujących Ortho Evra.

Jeśli tworzy się skrzepu krwi w żyłach głębokich w organizmie, takie jak to, w nogawce, stan jest znany jako zakrzepica żył głębokich (DVT). Te skrzepy może występować w części dolnej lub uda. Jeśli zakrzep zrywa (znane jako zator) skrzep może drogę do płuc i zablokować przepływ krwi. Bez takiego przepływu krwi, płuca i inne organy mogą zostać uszkodzone.

Wyższe ryzyko

Istnieją pewne działania i warunki, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć ryzyko zakrzepów krwi w tych, którzy używają Ortho Evra. Kobiety, które palą, są bardziej narażone na to rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może jeszcze bardziej przyczynić się do zakrzepów. To samo odnosi się do tych, które są uważane za otyłych (wskaźnika masy ciała lub 30 lub więcej).

Ponadto, kobiety z wywiadem zakrzepicy lub trombofilii są w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia zakrzepów krwi. Pacjenci ci są powszechnie traktowane z leków przeciwzakrzepowych, co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Jednakże, leki te mogą spowodować zwiększenie ilości występowania krwawień, które mogą być redukowane Ortho Evra.

Co powoduje, że stopy na zimno?

Co powoduje, że stopy na zimno?


Twoje stopy są zimne, nawet w środku lata? Istnieje wiele powodów, stopy mogą czuć zimno bez względu na ciepło jest na zewnątrz. Może po prostu trzeba umieścić na parę skarpetek, ale uporczywie zimnych stóp może być oznaką poważnego schorzenia.

Słabe krążenie

Słabe krążenie w nogach ogranicza dopływ krwi do stóp, co może sprawić, że zimno. Słabe krążenie może być spowodowany zwężeniem żyły krwi, otyłość i siedzącej lub stojącej, w tym samym miejscu przez dłuższy okres czasu.

Cukrzyca

Cukrzyca może wywołać uszkodzenie naczyń krwionośnych, w szczególności w nogach. To często może powodować nogi czuć zimno lub zdrętwiałe. Chore na cukrzycę są bardziej podatne na odmrożenia, bo drętwienie w nogach może spowodować, że nie zdaje sobie sprawy z bardzo niskich temperaturach.

Hipotermia

Hipotermia występuje wtedy, gdy ogólna temperatura ciała spada poniżej normalnej temperatury ciała. Zimne stopy i ręce są pierwsze objawy hipotermii.

Ekspozycja

Wpływem powietrza lub wody, które jest poniżej normalnej temperatury ciała może szybko dokonać nogi zimno. Ponieważ twoje stopy są w najdalszym punkcie od serca, stają się zimne szybciej niż inne części ciała, ponieważ trwa dłużej cyrkulację krwi do stóp i ogrzać je.

Izolacja przeciętny

Stopy mają zwykle bardzo mało tłuszczu, aby je izolować. Boso, nawet wysokie temperatury mogą powodować stóp na zimno szybko, ponieważ istnieje niewiele dostępnych izolacji w celu utrzymania temperatury ciała. Noszenie skarpetek może zapobiec zimne stopy.

Spocone zadośćuczynienie Stopy

Spocone zadośćuczynienie Stopy


Spocone stopy są sporadyczne fakt życia dla każdego. Jednak niektórzy ludzie cierpią z powodu nadmiernie spoconych stóp, które powodują nieprzyjemne zapachy i zakłopotanie. Na szczęście istnieją metody leczenia, zmiany stylu życia i domu środków, które mogą pomóc zmniejszyć problemy związane z spoconych stóp.

Nazwa medycznej

Nadmierne pocenie się stóp nazywa podeszwowego nadmierna potliwość. Hyperhidrosis.com wzywa osób cierpiących na tę chorobę jest skontaktować się z lekarzem, aby ustalić, czy przyczyną może być połączony z każdym innym choroby. Leczenie nadpotliwości pierwotnej, co jest "nadmierne pocenie się, że nie jest ze względu na stan zdrowia bazowego" obejmuje konwencjonalne metody leczenia, dostosowania stylu życia i innych środków domu.

Środki zaradcze medyczne

Środki uspokajające, beta-blokery i leki antycholinergiczne są rodzaje leków stosowanych w leczeniu spocone stopy. Hyperhidrosis.com mówi, że leki uspokajające mogą złagodzić stan, gdy główną przyczyną jest stres. Beta-blokery są zazwyczaj stosowane w leczeniu chorób serca i leki antycholinergiczne "blokowania substancji, które są odpowiedzialne za aktywność systemu nerwowego." Leki te wszystkie niosą ze sobą ryzyko nieprzyjemnych, szkodliwych skutków ubocznych i są wraz z zabiegiem, często ostatnich ośrodków po pacjenci próbowali innych strategii. Poprawa osobistych nawyków higienicznych i przy użyciu środków domu są bardziej powszechne metody leczenia spoconych stóp.

Higiena osobista i Home Remedies

"Lekarze Book of Home Remedies" i mothernature.com zalecają dokładnie mycie stóp często jako pierwszej linii obrony. Suzanne M. Levine, DPM, asystent kliniczny podiatrist na Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku, proponuje utrzymanie stopy chłodne i suche, jak to tylko możliwe i leczenia wnętrze butów z proszku lub skrobi kukurydzianej. Ona również zaleca częste moczenie w wodzie z octem.
Członek zarządu Towarzystwa i międzynarodowy Nadmierne pocenie Dee Anna Glaser dermatolog, wraz z podiatry Cary Zinkin, zgadzam się. Sugerują one, natryskiwanie antyperspirantu na nogi i unikanie buty z "plastiku, gumy lub fałszywe skóry. Materiały te mogą powodować stóp meczyc jeszcze bardziej." Proszki lecznicze stóp i wkładki chłonne są dostępne bez recepty.
Menshealth.com sugeruje mycia stóp z olejkiem z drzewa herbacianego w celu zmniejszenia bakterie i nosi bawełniane skarpetki niż te wykonane z tkanin syntetycznych.
Relaks może również pomóc, według Zdrowie mężczyzn. "Gruczołów potowych na nasze dłonie i stopy wytwarzają najwięcej wilgoci, gdy jesteśmy pod wpływem emocji. Zmniejszyć poziom stresu i będziesz zmniejszyć zapach, zbyt."
Levine wskazuje również na diecie jako możliwej przyczyny spoconych stóp, wskazując na ostre lub ostrych potraw, takich jak cebula, papryka, czosnek, szalotki, jak te, których należy unikać.

Dlaczego moje stopy Palenie?

Pieczenie stóp to powszechny problem, zwłaszcza wśród osób powyżej 50. zwanego także palenie stóp zespołu, to jest powszechne wśród chorych na cukrzycę. Twoje stopy czują się jak w ogniu i jesteś w okropnym bólu.

Objawy

Objawy zespół piekących stóp są zwykle pieczenie i palenie stóp. Czasami pacjenci również wystąpić zaczerwienienie i obrzęki stóp.

Przyczyny

Nagrywanie zespół stopy mogą być spowodowane przez choroby krwi, uszkodzenia nerwów, niewydolność nerek, niedoczynność tarczycy, grzybica, alkoholizmu i neuropatii cukrzycowej.

Leczenie

Zabiegi obejmują kremy i maści, które zawierają składniki chłodzące i leki przeciwbólowe. Terapia magnes jest skuteczne u niektórych pacjentów.

Leczenie w domu

Leczenia zespołu palenie w domu wiąże się stopy stóp kąpiel w chłodnej wodzie. Stopy powinny być podwyższone, wypoczęty i wszelkie buty noszone powinny być wygodne.

Lekarz

Jeśli palenie w nogach przyszedł na nagle, że jest to dobry pomysł, aby udać się do lekarza stóp. Należy również odwiedzić lekarza, jeśli spalanie jest spowodowane przez otwartą ranę nogi, które mogą być zakażone.

Informacje dla Silnie spuchnięte nogi i stopyCiężki obrzęk w nogach i stopach może być wynikiem zbyt dużej ilości płynu, który gromadzi się w tkankach. Termin medyczny jest obrzęk obwodowy. Stan może być bardzo niewygodne i bolesne. Może to nastąpić w jednej lub obu nóg i stóp.

Przyczyny

Obrzęk nóg i stóp może być spowodowane długotrwałym pozycji stojącej lub siedzącej, ciąży, miesiączki, uszkodzenia lub urazu, podeszłym wiekiem, nadwagą, zakażenia, zakrzepy krwi, żylaki, oparzenia, chirurgii, leki, ukąszenia i użądlenia owada lub niewydolność żylna (problem z żyły pompuje krew z powrotem do serca).

Diagnoza

Diagnoza może być wykonane przez dowolną kombinację badania fizykalnego, w tym dokładnej analizie twojego serca, płuc, brzucha, nóg i stóp; badania krwi; Rentgenowskie; badanie ogólne moczu; i elektrokardiogram.

Leczenie

Leczenie jest różna, w zależności od przyczyny. Twój lekarz może przepisać leki moczopędne (leki moczopędne), aby pomóc ciała nadmiar płynu.

Zarządzanie własnym

Możesz zwolnić trochę obrzęk nóg i stóp, trzymając je podniesione, kiedy leżysz lub siedzącej, ćwiczenia, noszenie pończoch wsparcia i obniżenia spożycia soli.

Ostrzeżenie

Jeśli występują trudności w oddychaniu i / lub ból w klatce piersiowej, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej. Tak szybko, jak to możliwe, jeśli masz innych objawów skontaktować się z lekarzem, takie jak zmniejszenie ilości moczu, gorączka, obrzęk w jamie brzusznej, uczucie ciepła lub zaczerwienienie w nogi lub stopy, lub jeśli jesteś w ciąży, a zwiększona obrzęk jest nagle.

Zapobieganie

Aby zapobiec obrzęk, nie stać lub siedzieć na zbyt długie okresy czasu. Próbować wyprostować okresowo kiedy lecisz lub jazdy na długich dystansach.

Lekarstwo na Stopy Obrzęk

Lekarstwo na Stopy Obrzęk


Obrzęk stóp lub obrzęk w nogi, jest częstym problemem, zwłaszcza dla tych, którzy spędzają sporo czasu na nogach w ciągu dnia, kobiet w ciąży, osób starszych i tych, którzy cierpią z danego rodzaju zaburzenia lub urazu. Tymczasowy obrzęk może być traktowane dość łatwo. Jednakże, jeśli opuchlizna nie znika albo wraca natychmiast, Twój problem może być z powodu choroby podstawowej, która wymaga pomocy lekarskiej. Leki na typowych niż poważne stóp obrzęk obejmować proste zabiegi domowe.

Moczyć nogi

Ekstremalne gorących lub zimnych wchłania nie jest dobry pomysł, ale ciepła kąpiel stóp zawierające sole Epsom może pomóc złagodzić obrzęk. To rozluźnia też mięśnie i sprzyja relaksacji.

Masować twoje stopy

Poprosić członka rodziny lub innej bliskiej osoby do masażu stóp. Jeśli nigdy nie mieliśmy masaż stóp, będziesz zaskoczony, jak dobrze się czuje. Jeśli nie ma nikogo wokół, aby dać Ci ściera stopy, zawsze można zrobić to dla siebie.

Podnieść swoje nogi

Korzystanie stołek lub poduszki, podnieść nogi powyżej twój brzuch. Pamiętaj, aby wspierać swoje kolana, lub będą one usztywnienie i czuję ból. Trzymaj stopy podniesione przez pół godziny lub więcej. Jeśli to konieczne, powtórz to kilka razy dziennie.

Move Your Feet

Jeśli siedzenia dla długich okresów czasu, obrzęk może być spowodowana zwykłą grawitacji. Rób częste spacery, aby utrzymać krążenie i spróbować zrobić proste ćwiczenia nóg, które obejmują wprowadzanie się w pozycji półleżącej, unosząc nogi, i co kręgi z kostek. Ten rodzaj ćwiczeń zachęca przepływ krwi i pozwala na płynne opuścić nogi.

Nosić kompresji Pończochy

Pończochy uciskowe zachęcić przepływ krwi i płynu limfatycznego z twoich kończyn dolnych. Te mogą pomóc złagodzić obrzęk stóp i zachować je od obrzęk w pierwszej kolejności.

Unikać Sól

Sól jest notorycznie powodując organizm do zatrzymywania wody. Zmniejszenie spożycia soli może zrobić ogromną różnicę w obrzęk stóp.

Skonsultować się z lekarzem

Jeśli zostałeś ranny i podejrzewam skręconą lub uszkodzony nogę lub kostkę, zastosowanie lodu i do lekarza jak najszybciej.

Może trzeba leki moczopędne, ale nie jest to dobry pomysł, aby ich bez konsultacji z lekarzem. Pewne warunki, takie jak uszkodzenia ciała lub obrzęk limfatyczny nie wymagają leki moczopędne i inne problemy zdrowotne mogą wykluczać stosowanie diuretyku. Jeśli twoje stopy nadal puchną po ich leczenia lub obrzęk powraca wielokrotnie, lekarz będzie musiał o tym wiedzieć. Obrzęk może być spowodowane przez pewne zaburzenia serca, wątroby, nerek, układu limfatycznego i więcej. W tych przypadkach leczenia stanu jest ważniejsza niż leczenie efekt uboczny obrzękniętych stóp.

Jak leczyć Stopy Grzyby

Jak leczyć Stopy Grzyby


Stopa grzyb jest najczęściej spowodowane przez gromadzenie się bakterii na skutek złej higieny. Grzyby, które rosną na stopach często powoduje silny, niepożądany zapach. Oprócz nieprzyjemnych zapachów, grzyb stóp może powodować swędzenie i łuszczenie. Nieleczony, może rozprzestrzeniać się i zwiększać nasilenie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby leczyć grzyba stóp. Najbardziej skuteczne zabiegi grzyb stóp będzie go zabić i przywrócić swoje nogi do zdrowego stanu.

Instrukcje

1 Przejdź do lokalnej drogerii i zobaczyć jakie są dostępne na wyeliminowanie grzyba stóp over-the-counter zabiegi. Niektóre z najbardziej skutecznych i powszechnie stosowanych zabiegów Tinactin, Lamisil i Lotrimin. Najbardziej powszechnym składnikiem aktywnym w stopie kremy grzyba terbinafin chlorowodorek lub klotrimazol, które są wysoce skuteczne leki przeciwgrzybicze. Zastosować leczenie codziennie zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

2 Przygotuj kąpiel stóp mieszając dwie szklanki octu jabłkowego cydru i pół filiżanki sody oczyszczonej w dwóch litrów ciepłej wody. Gruntownie wymieszać kąpiel stóp, aż soda oczyszczona całkowicie się rozpuści. Umieść stopy w wodzie i moczyć je przez 10 do 20 minut. Powtarzać codziennie przez najlepszych wyników. Octu i sody mają naturalne właściwości anty-grzybicze, które zabijają bakterie, które powodują grzyb rośnie.

3 szorować nogi z antybakteryjnego mydła codziennego. Od choroby skóry, takie jak grzyby stóp i grzybicy są powodowane nagromadzeniem bakterii, należy zrobić wszystko, aby wyeliminować wszelkie bakterie na nogi. Środki dezynfekujące i antybakteryjne mydła są bardzo skuteczne w zabijaniu bakterii, które powoduje grzyb stopa rośnie. Rozważ zakup stóp mydła specjalnie zaprojektowany sportowca, takich jak Gym mydłem.

4 Podnieś butelkę olejku z drzewa herbacianego w lokalnym sklepie spożywczym zdrowia lub witaminy. Olej ten jest naturalnym podejściem do zabijania bakterii i grzybów utwardzania stóp. Przed zastosowaniem należy dokładnie umyć nogi z mydłem antybakteryjnym. Zastosuj 03:57 krople oleju na obszarze zagrożonym i delikatnie wcierać go w skórę. Zastosuj codziennie do grzyb zniknie.

5 Regularnie zmieniaj skarpety, aby zapobiec pogarszaniu się grzyba. Noszenie świeże skarpetki, szczególnie po wysiłku fizycznym, obniża ilość bakterii, które wchodzą w kontakt z grzyba. Stosowanie leku w aerozolu lub proszku, tak jak Tinactin przed nałożeniem świeżej pary skarpet jeszcze bardziej zmniejszyć ilość bakterii na nogi.

Zadośćuczynienie za nadmierne Spocone Stopy

Zadośćuczynienie za nadmierne Spocone Stopy


Jeśli natura nie podał ci spocone stopy, są pewne skuteczne środki, które pomogą rozwiązać ten problem. Medycznie znany jako "pocenia podeszwy ',' zbyt spocone stopy mogą zrobić sobie buty niewygodne, a nawet może prowadzić do zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Właściwa higiena, proszek stóp, dezodorant i antyperspirant może twoje stopy suche i pachnące dobra.

Higiena

Pot jest w zasadzie złożona z wody i soli. Jest to bakteria, która powoduje nogi śmierdzieć. Często myj stopy mydłem z silnym antybakteryjnym, zmienić często bawełniane skarpetki i buty na zmianę swoje zużycie.

W proszku

Po umyciu zastosować proszek stóp, aby utrzymać stopy chłodne i suche.

Suzanne M. Levine, asystent kliniczny podiatrist na Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku, proponuje posypania Wnętrza buty z talku lub skrobi kukurydzianej.

Antyperspirant

Natomiast dezodoranty stóp może pomóc zachować zapachy na dystans, co naprawdę chcesz do zwalczania nadmiernej poceniu są antyperspiranty. Dobry antyperspirant zawierający Sześciowodzian chlorku glinu mogą być pomocne.

Buty

Zamknięte buty spowodować stóp do więcej potu i może pomóc stworzyć mroczny, środowisko rodzi bakterie. Jeśli pogoda na to pozwala, lub gdy jesteś w domu, wybierz sandały i otwarte palcami buty. Uważaj na buty wykonane z gumy lub tworzyw sztucznych, które nie pozwalają stopom oddychać i łatwo zachęcić pocenie.

Wąskie Problemy Stopy

Wąskie Problemy Stopy


Wąskie stopy zaprezentować szeroką gamę problemów dla tych, którzy mają je. Wąskie stopy sprawiają, że trudno znaleźć buty, które pasują właściwie, co często powoduje ból w stopach.

Identyfikacja

Różnica pomiędzy szeroką stopę i wąskim stóp może być określona przez kształt. Szerokie stopy są w kształcie odwróconego trójkąta, a wąskie stopy są bardziej jak w kształcie prostokąta.

Efekty

Posiadające wąskie stopy często sprawiają, że trudno znaleźć buty, które pasują. Wiele sieci sklepów nie posiadają wąskie rozmiary, a jeśli nie, ich wybór jest ograniczony. Rozważ zamawianie buty online mają wąskie stopy. Jedną zaletą zakupów online jest to, że można dostosować wyszukiwanie do szerokości, wielkości i stylu, który chcesz kupić.

Ból

Ból stóp jest częstym problemem u osób z wąskimi stopami. Jest to często dlatego, że źle dopasowane buty. Osób z wąskimi stopami powinny wybrać buty, które mają oczka umieszczone daleko od języka buta. To zapewni dokładniejsze dopasowanie do wąskich stóp. Ci, których nie buty dobrze pasują często cierpią z powodu przewlekłego bólu i pęcherzami stóp.

O klubie Stopy

O klubie Stopy


Jeśli Twoje dziecko urodziło się z congential talipes equinovarus, oznacza to, że ma on zniekształceniu. Końsko-wykazuje następujące cechy: w dół, wskazując palce; sztywność ruchów stopy; środka toczenia przodu stopy; odpoczynku stopy na jej zewnętrznej granicy; nieprawidłowy kształt stóp i dokręcenie przewodu pięty, co jest ścięgno Achillesa, według Chealth.canoe.ca.

Genetyczna

Clubfoot mogą być genetyczne, według American Academy of Surgeons ortopedyczne. Jeśli jeden z rodziców miał zniekształceniu przy urodzeniu, prawdopodobieństwo, że będzie on produkować dziecka z zniekształceniem jest dwa razy, że ktoś, kto nie miał zniekształceniu. Obie stopy mogą być dotknięte tym dolegliwości lub tylko jeden. Dzieci rodzą się chłopcy, mięsień trójgłowy częściej niż dziewczęta. Na każde 1000 urodzeń, stopa końsko-szpotawa jest w stanie powierzchni.

Expert Insight

Środowisko medyczne nie jest pewne, dlaczego występuje stopa końsko-szpotawa. Kiedy dziecko ma zniekształceniu lub stóp, stopa zmieni wewnątrz i może to wyglądać tak, jakby góry podnóża gdzie spód stopy powinny być. Noga, łydki i stóp może być krótszy i mniejszy niż nienaruszone nogę / stopę (jeżeli obie stopy nie są zaangażowane).

Rozważania

Według American Academy of Surgeons ortopedyczne, stopa końsko-szpotawa nie jest bolesny stan; Jednakże, jeśli nie jest leczona doprowadzi to do znacznej niewygody oraz kalectwa.

Metoda Ponsetiego

W ciągu ostatnich 15 lat, lekarze zaczęli pochylony od chirurgicznej korekcji zniekształcenia i więcej w kierunku rozciągania nogę i rzucając go. Metoda ta nazywana jest Ponsetiego. Gdy ta opcja jest wybrana, lekarz zmieni obsadę dziecka często w ciągu kilku tygodni przy czym celem jest aby rozciągnąć nogę we właściwym kierunku. Następnie zostaje osiągnięte przewód pięty jest zwalniany i inny odlewany jest stosowany przez kilka tygodni.

Chirurgia

Czasami metoda Ponsetiego nie działa, a operacja musi być wykonana. Zazwyczaj pojawia się, gdy dziecko jest od dziewięciu do 12 miesięcy. Po zabiegu noga jest umieścić w obsadzie. Często dzieci muszą nosić buty ortopedyczne, a nawet szelki po zabiegu, ponieważ ich stopy lub nogi może próbować powrócić do pozycji końsko-szpotawego. Jeśli Twoje dziecko przechodzi operację, jego stopa prawdopodobnie będzie sztywniejsza niż byłoby, gdyby przeszedł metody Ponsetiego, ale czasem operacja jest jedyną realną opcją.

Oczekiwane rezultaty

Obrabiane końsko-wciąż nie są w 100 procent. Będzie wielkości lub więcej mniejszych niż nienaruszone stopy i będzie mniej elastyczne i ruchliwe od dobrej stopy. Mięśni łydki w nodze zniekształcenie końsko-będą mniejsze niż mięsień łydki na pozostałej nogi.

Jakie są przyczyny Klubowe Stopy?

Jakie są przyczyny Klubowe Stopy?


Przyczyną zniekształcenia od dawna dyskutowane przez środowisko medyczne. Według Urzędowym Ortopedii dzieci, warunek ten badano od 1800 roku, ze niektórzy badacze naukowe podsumowujące stan spowodowany jest zniekształcone kości, zaburzenia mięśni, stawów lub zmian naczyniowych i / lub nieprawidłowych więzadeł i ścięgien. Inny pogląd głosi, że wrodzone zniekształcenie końsko-gdy siły zewnętrzne umieścić stopy lub stóp w błędnej pozycji, podczas gdy płód rozwija.

Wariant genu

Badania finansowane przez Sparks, badań medycznych charytatywnej organizacji dla dzieci, a prowadzone przez Zosia Miedzybrodska, genetyk i Linda Sharp, epidemiolog, odkryła, po raz pierwszy, że zmiana w genie, który przetwarza kwasu foliowego może być częścią przyczyny stopy końsko-szpotawe. Stwierdzono, że te dzieci, które mniej wspólnego posiadały wariant wariantu C677T w genie zwanym reduktazy MTHFR lub metylotetrahydroksyfolian, byli bardziej skłonni do rodzi się z zniekształceniem niż dzieci, które nie posiadają tego wariantu.

Czynniki środowiskowe i genetyczne

Według marcu Dimes, naukowcy uważają, czynniki środowiskowe i genetyczne przyczyniają się do rozwoju zniekształcenia. Clubfoot, która rozwija się w drugim trymestrze ciąży, mogą być spowodowane przez leki, palenie papierosów, infekcje lub narażenia macicy do innych czynników.

Wadliwego ustawienia Piechoty w macicy

W przeszłości końsko-uważano wynikiem sposobu płodu stopa była umieszczona w macicy. Jeśli stopa płodu (lub stopy) był ciasny lub skręcone podczas ciąży to była uważana powodować zniekształcenia. Ale teraz naukowcy odkrywają inne czynniki, które mogą spowodować zniekształcenia. Jednak niektóre stopy nieprawidłowości wynikają z wadliwego ustawienia stóp płodu ", zgodnie z marca Dimes, w tym łagodnym addukcji śródstopia i calcaneovalgus, które samo prawidłowe po urodzeniu.

Rozszczep kręgosłupa link

Większość dzieci urodzonych z zniekształcenia nie mają żadnych innych wad; Jednak od czasu do czasu, inny defekt pojawi się. Końsko-wydaje się być związane z wad wrodzonych, takich jak otwarty kręgosłupa lub rozszczep kręgosłupa. Dzieci rozszczep kręgosłupa może zniekształceniu, które w przypadku rozszczep kręgosłupa, spowodowanego przez uszkodzeniem nerwów do kręgosłupa, które mają wpływ na rozwój nóg i stóp. Czasami, gdy rozszczep kręgosłupa występuje, nie ma dowodów na problem stopy urodzin, ale stopy lub nogi może ulec skręceniu później, co może się zdarzyć, gdy nie jest to choroba mięśni lub nerwów.

Nie palę

Marsz Dziesięciocentówek informuje przyszłe matki nie palić, co może zmniejszyć ryzyko urodzenia dziecka z zniekształceniem.