adcov.com

skóra scieńczenie

Zmęczenie i senność

Zmęczenie i senność


Zmęczenie i senność, zwany także senność są, użytych do opisu dwóch podobnych warunkach powszechnie charakteryzujące się uczuciem zmęczenia i pragnieniem snu. Chociaż oba warunki są nieco podobne i są często występują w wyniku snu, uczucie zmęczenia i ospałość są również wyraźnie różne.

Co to jest zmęczenie?

Zazwyczaj, zmęczenie, zwany także ospałość, zmęczenie, znużenie i wyczerpanie, to stan świadomości, który jest związany przede wszystkim z osłabienia psychicznego lub fizycznego, a czasem jedno i drugie. W większości przypadków, uczucie zmęczenia psychicznego lub fizycznego jest na ogół wynikiem nadmiernego wysiłku fizycznego lub psychicznego.

Przyczyny i objawy zmęczenia

Istnieje wiele przyczyn zmęczenia, które należą do trzech głównych kategorii: czynniki stylu życia, problemy psychologiczne i schorzenia. Niektóre przypadki zmęczenia występuje od pewnych czynników stylu życia, takie jak nadmierna aktywność fizyczna, brak snu lub nadużywania kofeiny lub alkoholu. Zmęczenie występuje również ze względu na pewne problemy psychologiczne, w tym depresji, smutku i stresu. W niektórych przypadkach wyniki zmęczenia od stanów chorobowych, takich jak nowotwór, ostra niewydolność wątroby, niedokrwistość. Objawy obejmują uczucie zmęczenia, bóle głowy i słabe niewyjaśnione bóle mięśni.

Jaka jest senność?

Senność, zwany także senność idiopatyczna lub nadmierna, to choroba charakteryzująca się silnym pragnieniem snu. Często wyniki senność w osoby przebywającej w stanie bliskim snu lub spanie na niezwykle długi czas w ciągu dnia, jak również do spania w nocy. Indywidualnie przeżywa senność często zasypiają podczas nieodpowiednim czasie iw nieodpowiednich miejscach.

Przyczyny i objawy senności

Jak zmęczenie, istnieje wiele różnych przyczyn senność. Czynniki stylu życia, które powodują senność obejmują długie godziny pracy, niewystarczające snu lub jet lag. Senność jest również powodować problemy psychologiczne, takie jak zaburzenia lękowe czy schizofrenia. Stanów chorobowych, takich jak zaburzenia snu lub niedoczynności powodują senność, jak również pewnych leków. Objawy senności m.in. słabą pamięć, dzień senność, nadmierne ziewanie i ogólny stan niskiej energii.

Leczenie

Istnieje kilka skutecznych sposobów leczenia zmęczenie i senność. Osoby doświadczające zmęczenie lub senność z powodu pewnych czynników stylu życia może zmienić swoje zachowanie. Zmęczenie lub senność spowodowane problemami psychologicznymi lub problemów medycznych jest zwykle leczyć za pomocą leków. Lekarze starają się odkryć przyczyny problemu, aby mogli przepisać odpowiednie leki.

Jak monitorować Zmęczenie oczu

Jak monitorować Zmęczenie oczu


Zmęczenie oczu przejawia, gdy osoba jest stale wysiłku ich wizji. Wpatrując się terminala komputerowego lub mała czcionka z książki przez dłuższy czas może sprawić, że oczy zmęczone. Monitorowanie zmęczenie oczu jest mądry sposób ocenić, kiedy Twoje oczy potrzebują odpocząć. Pozwalając oczy odpocząć na chwilę zazwyczaj rozwiązuje problem zmęczenia.

Instrukcje

1 Należy zwrócić uwagę na to, jak łatwo jest mieć oczy otwarte. Ciągłe mrużenie powodu uczucia nadmiernego ciśnienia i / lub nadwrażliwość na światło jest wyraźną oznaką zmęczenia.

2 Wskazówka, jeśli twoje oczy wymagają wycierania lub otarcia. Oczy, że woda lub czuje się tak, jakby to swędzenie lub pieczenie wskazują, że są one suche i wyczerpany.

3 Zlokalizuj napięcie w górnej części pleców, ramion i szyi. Zidentyfikowanie naprężenie w tych obszarach oznacza nadmierny ucisk spowodowanych rzucający się w tym samym kierunku, przez dłuższy okres czasu.

4 Wybierz się do okulisty, jeśli zauważy pogorszenie ogólnej wizji. Zobacz okulisty również, jeśli wystąpią zaburzenia widzenia lub cierpią z powodu bólów głowy związanych wieczystych nadużywania oczach.

Jak leczyć Zmęczenie w stwardnieniu rozsianym

Jak leczyć Zmęczenie w stwardnieniu rozsianym


Zmęczenie w stwardnieniu rozsianym jest przytłaczające i wyniszczające zmęczenie. Uczucie może być fizyczne i psychiczne. Zmęczenie wpływa na zdolność do wykonywania obowiązków i utrzymywania relacji. Osób ze stwardnieniem rozsianym może podjąć kroki w celu kontroli zmęczenie i ostatecznie poprawy jakości domu i pracy życia.

Instrukcje

1 Zwiększenie sen. Zaradzenia wielu problemów rozsiane, które przerywają sen czasu. Często są to moczu i skurcze mięśni. Wierzchowców zmęczenie w ciągu dnia. Podczas gdy w domu, drzemki. W pracy, korzystać z przerwy na lunch na krótką drzemkę.

2 Oszczędność energii fizycznej. Korzystać z chodzika lub wózka inwalidzkiego. Zakupy przez Internet lub telefon z dostawą do domu. Daj męczących prac domowych do innych członków rodziny. Wybierz spokojny rekreacyjnych. W pracy zwrócić wszelkie miejsca noclegowe, które zmniejszają zmęczenie fizyczne.

3 oszczędzać energię psychiczną. Plan zajęć wymagających koncentracji działań na wczesnym rankiem przed zmęczenie nasila. Zmęczenie wierzchowce przez tydzień pracy dla osób ze stwardnieniem rozsianym, więc planować ważnych spotkań na początku tygodnia po spokojny weekend.

4 Dolna temperatura ciała. Ciepło powoduje zmęczenia w stwardnieniu rozsianym. Skręć termostat znacznie. Pić zimne, napoje bezalkoholowe. Użyj wentylatorów przenośnych i innych urządzeń chłodzących osobista zwłaszcza gdy z dala od domu.

5 Szukajcie wsparcia od innych osób ze stwardnieniem rozsianym. Mogą podzielić się porady dotyczące zapobiegania i zarządzania zmęczenie. Wsparcie społeczne zmniejsza również depresję, która przyczynia się do zmęczenia.

6 Weź przepisanych leków. Lekarze często traktują zmęczenia w stwardnieniu rozsianym z chlorowodorku amantadyna lub modafinil. Oba są doustnie codziennie.

Wskazówki

  • Znajdź lokalne grupy wsparcia, prosząc lekarza, który leczy stwardnienie rozsiane lub kontaktując Narodowego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
  • Jeśli zmęczenie powoduje problemy w pracy, pamiętaj, stwardnienie rozsiane jest zadaszony niepełnosprawności w ramach Ustawy o Niepełnosprawnych, który zapewnia ochronę przed dyskryminacją w zakresie zatrudnienia.

Leków stosowanych dla MS Zmęczenie

Leków stosowanych dla MS Zmęczenie


Więcej niż 80 procent stwardnienia rozsianego (MS) u pacjentów odczuwać zmęczenie - to najczęściej cytowane MS objaw według badań przez Narodowy MS Society. Pobudzające leki złagodzić zmęczenie, ale muszą być stosowane z dużą ostrożnością, aby uniknąć uzależnienia. Suplementy diety są również dostępne.

Amantadinę

Według dr George H. Kraft, dyrektor Centrum Stwardnienia Rozsianego Zachodniej Klinicznej, University of Washington, amantadyna (Symmetrel), w dawce 100 mg dwa razy dziennie, jest bezpieczny i tani. Jest to najbardziej powszechnie przepisywany lek MS zmęczenia.

Modafinil

Kraft mówi także modafinil (Provigil) jest lekiem lekarze MS są coraz przepisując. Wspólne dawka to 200 miligramów, które należy podjąć, aby uniknąć każdego ranka zaburzenia snu w nocy.

Metylofenidat

Często czują się chorzy na SM im uzyskać wyniki z pobudzający metylofenidat (Ritalin) są bardzo korzystne. Dawkowanie zmienia - lekarz określi, co jest najlepsze dla Ciebie.

Ostrzeżenia Nadzór

Kraft stwierdza ponadto pobudzające leki mogą negatywnie wpływać na naturalny rytm organizmu z powiadomieniem, kiedy potrzeba więcej snu. Mówi, że pozbawienie snu utrudnia naturalną zdolność układu nerwowego do pomocy naprawy urazów MS, poprzez proces przekierowywanie informacji do innych obszarów w mózgu. Działalność ta prowadzona jest w głębokiej fazie snu.

Suplement diety

Suplement diety acetylo-L-karnityna jest forma L-karnityny aminokwasów, w prawie wszystkich komórek w organizmie. Odgrywa ono kluczową rolę w produkcji energii z kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach. Zgodnie z Mayo Clinic, badanie 2006 stwierdziła stosowanie tego suplementu diety w połączeniu z powszechnie stosowane leki immunosupresyjne spadła MS intensywności zmęczenia w 63 procent uczestników traktowanych.

Jak opisać MS zmęczenie

Według National Multiple Sclerosis Society, zmęczenie stanowi jeden z najpowszechniejszych objawów MS. Występuje u około 80 procent ludzi, którzy są dotknięte tą chorobą. Istnieją różne rodzaje zmęczenia występujące z SM.

Wpływ na życie

Zmęczenie doświadczył od MS zaburza zdolność człowieka do działania w domu, szkole i pracy. Jest to jedna z głównych przyczyn odchodzenia od początku pracy.

Unikalne Typ

Zmęczenie dalej znużenie jest unikalny dla osób z SM. Ma tendencję do pogorszenia jak dzień postępuje, jest łatwo i nagle pogarsza ciepła i jest cięższy niż inne rodzaje zmęczenia.

Side Effect

Osób z SM mają zwykle problemy z pęcherzem, który może obudzi je wiele razy w ciągu nocy. Cierpią na brak snu, który dodaje się do zmęczenia.

Zmęczony Nawet sen

Zmęczenie z MS uderza jako wszechogarniające poczucie zmęczenia bez wyraźnego powodu. Dzieje się tak, nawet z niewielką aktywnością.

Bez ostrzeżenia

MS zmęczenie może być stała, co wszystko więcej wysiłku. To jest uczucie całkowitego zmęczenia, które przychodzi bez ostrzeżenia, jakby ktoś wyciągnął swoją wtyczkę energii.

Medycyna dla MS Podobne Zmęczenie

Medycyna dla MS Podobne Zmęczenie


Pacjenci z SM mogą cierpieć zmęczenie różnych przyczyn, w tym zaburzeń czynności pęcherza, skurcze mięśni i depresji. Ale znużenie, inna forma MS związane zmęczenia, nie ma wyraźnej przyczyny.

Zmęczenie związane z MS

Znużenie występuje codziennie, zwykle coraz gorzej jak dzień idzie i przychodzi na szybko. Ten zmęczenie jest cięższy niż to, które jest wynikiem innych przyczyn.

Przyczyna

Znużenie nie posiada przyczyny, i nie ma żadnych badań, które ostatecznie zdiagnozować pacjenta z tego typu zmęczenie.

Leczenie

Lekarz najpierw wykluczyć inne możliwe przyczyny zmęczenia, takie jak depresja czy zespół bezdechu sennego. Pacjenci z rozpoznaniem zmęczenie może wymagać zawodowego lub fizycznej terapii i regulacji snu i zarządzanie stresem może złagodzić objawy. Badania kliniczne leków amantadyny i chlorowodorku modafinyl wykazują potencjał do łagodzenia objawów zmęczenia.

Amantadinę HCl

Chlorowodorek amantadyny typowo leczy objawy Parkinsona, ale może także działać jako środek przeciwwirusowy przeciwko grypie. Preparaty mogą powodować objawy pozapiramidowe skutki uboczne, takie jak zespół neuroleptyczny złośliwy. Ten stan powoduje potencjalnie śmiertelną sztywnych mięśni, gorączka i nadciśnienie.

Modafinil

Modafinil traktuje narkolepsji oraz zaburzenia snu spowodowane przez pracę w nietypowych godzinach. Lek jest sprzedawany pod marką provigil w USA poważnych potencjalnych skutków ubocznych modafinil obejmują halucynacje, depresję i obrzęk.

Przyczyny skrajne zmęczenie

Skrajne zmęczenie może utrudnić niemożliwe, aby wstać i iść o normalnych codziennych czynności, zorganizować pracę i dbać o siebie. Osoby o skrajnych zmęczenie może mieć schorzenie, powodując ich objawów, albo może być zmęczenie spowodowane zachowania osobistego, który może być zmieniony w celu łagodzenia objawów. Rozważ te fakty z Mayo Clinic na temat przyczyn skrajnego zmęczenia.

Pozbawienie snu

Chociaż oczywiste, skrajne zmęczenie jest objawem snu, które mogą być spowodowane lekami, lękowe, i stanów, takich jak ciąża lub zespołu niespokojnych nóg.

Przepracowanie

Praca za dużo w swojej pracy lub robi usilne treningi na siłowni, takich jak szkolenia dla maratonu, może powodować skrajne zmęczenie.

Depresja

Kliniczna depresja może trwać miesiące lub dłużej, jeśli nie jest leczone, i może powodować skrajne zmęczenie, brak motywacji i utraty radości życia.

Choroby

Zakażenia, takie jak mono i grypy i innych chorób, takich jak POChP (Przewlekła obturacyjna Disorder) może osłabić organizm i powodują skrajne zmęczenie trwające przez kilka tygodni lub dłużej.

Niedokrwistość

Niedokrwistości przewlekłej choroby krwi wynikające z niskiego żelaza i mogą powodować objawy, takie jak zmęczenie, senność i długotrwałego wyczerpania.

Zaburzenia tarczycy

Zaburzenia tarczycy, takie jak niedoczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy, może spowodować problemy z metabolizmem i powodować objawy takie jak skrajne zmęczenie.

Cukrzyca

Skrajne zmęczenie może być objawem cukrzycy, zwłaszcza jeśli towarzyszą inne objawy cukrzycy, takie jak częste oddawanie moczu, thirstiness i utrata masy ciała.

Przyczyny nadnerczy Zmęczenie

Nadnerczy zmęczenie zwany również niewydolność nadnerczy, co jest znane w medycynie jako choroba Addisona. Objawy nadnerczy zmęczenie to problemy trawienne, osłabienie mięśni i ogólne zmęczenie, a może być spowodowane przez niektóre rodzaje problemów zdrowia psychicznego, zaburzeń hormonalnych i chorób nadnerczy. Rozważ te informacje z Mayo Clinic i Narodowego endokrynologiczne i Informacji Chorób Metabolicznych temat przyczyn nadnerczy zmęczenie.

Depresja

Kliniczna depresja może powodować zaburzenia równowagi hormonów w mózgu, zwłaszcza serotoniny, co może powodować nadnercza do przesadnej reakcji na zaburzenia równowagi i stają się zmęczeni.

Stres

Przewlekły stres emocjonalny lub fizyczny może powodować nadnercza stać przepracowany od produkcji duże ilości kortyzolu i prowadzić do zmęczenia nadnerczy i niewydolności.

Leki

Sterydy syntetyczne (kortyzon, prednizon) stosowane w leczeniu zapalenia stawów i ból mogą powodować niewydolność nadnerczy czy przerwać przyjmowanie sterydów nie zwęża się.

Zaburzenia autoimmunologiczne

Choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń może powodować ciała zaatakować nadnerczy, zmniejszenie ilości hormonów nadnerczy twój jest w stanie wyprodukować.

Choroby przysadki

Guzy lub bezczynność przysadki w mózgu może powodować nadnerczy do produkcji wystarczających poziom hormonów, w wyniku nadnerczy zmęczenie.

Guz nadnerczy

Rakowe narośla na lub w pobliżu swojej nadnerczy może spowolnić ich funkcjonowania, co może powodować objawy pierwszy nadnerczy zmęczenie i może prowadzić do stanu zagrożenia życia.

Gruźlica

Gruźlica jest zakażenie bakteryjne, które mogą powodować objawy nadnerczy zmęczenie, a może w końcu zniszczyć nadnercza.

Czy Daytime drzemek Pomoc zmęczenie fibromyalgia?

Około 2 procent populacji Stanów Zjednoczonych cierpi z powodu przewlekłego stanu zwanego fibromialgii. W niektórych przypadkach, fibromialgia wydaje się być ustawione w ruch przez określony emocjonalną lub fizycznego urazu lub infekcji. Może być również genetyczne. Objawy fibromialgii to uporczywe zmęczenie, któremu towarzyszy ból i tkliwość stawów i mięśni i bezsenność. Dzienne drzemki może pomóc cierpiących na fibromialgię skuteczniej się przez cały dzień.

Brak snu jest powszechny

Ból, tkliwość i wszystko wokół dyskomfort spowodowany fibromialgii często skutkować zakłóceniami snu. Wiele osób cierpiących na nie osiągną głęboki, spokojny sen, bo wielokrotnie budzi się w nocy. Często są one dość powolne, a w ciągu dnia.

Unikać nadmiernego Drzemiąc

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie z fibromyalgia są zniechęceni do drzemki w ciągu dnia, ponieważ drzemki może regenerujący sen nocy jeszcze trudniejsze do osiągnięcia. Nie będzie jednak, gdy brak snu jest przytłaczająca i meszek krótki okres jest uzasadnione.

Meszek na krótkie okresy

Drzemki w ciągu dnia mogą odświeżyć pozbawiony snu ofiary fibromialgii. Ale nie przesadzaj. Jeśli czujesz się wyczerpany w ciągu dnia, wziąć krótki 20 minut drzemki. Jeśli śpisz na dłuższy okres czasu, może hamować zdolność do zasnąć w nocy.

Będzie łatwiej zasnąć przed snem, jeśli trzymać się regularnych rutynowych i powstrzymać się od spożywania kofeiny lub alkoholu zbyt późno w ciągu dnia.

Dzień lub Noc medytować Relax

Jeśli masz problemy relaks, medytacja może być doskonałym sposobem na relaks i odpoczynek. Gdy skupić się wyłącznie na oddechu, jest bardziej w stanie oczyścić swoje myśli. To będzie o wiele łatwiej zasnąć ze spokojnym umysłem.

Porozmawiaj z lekarzem

Bezsenność można dodać do osłabiających skutków fibromialgii i często poważny problem dla pacjentów. Porozmawiaj z lekarzem na temat leków, takich jak leki przeciwdepresyjne i zwiotczające mięśnie, które mogą zachęcać lepszy sen jest.

Bezpieczne korzystanie z Cortef do nadnerczy Zmęczenie

Nadnerczy zmęczenie jest spowodowane niedoborem niektórych hormonów. To może być spowodowane lub pogarsza stres, który przyczynia się do spowolnienia produkcji tych ważnych hormonów. Często pacjenci czują się ciągle zmęczony, słaby i achy, kiedy mają nadnerczy zmęczenie. Cortef, syntetyczny hormon, jest możliwe leczenie. Cortef może być skuteczne, lecz powinien być stosowany bezpiecznie.

Korzystanie z Cortef

Nadnerczy zmęczenie jest złożona warunkiem, że charakteryzują się niezdolnością do wytwarzania korpusu wielu lub wszystkich z blisko 50 hormonów nadnerczy produkują. Kortyzol jest jedną z tych wielu hormonów. Uzupełnienie niedoboru jednego z wielu hormonów może iść tak daleko, pomagając rozwiązać sytuację.

Cortef jest marką dla kortykosteroidów hydrokortyzon, który w imię dla syntetycznej wersji kortyzolu, hormonu, że organizm ludzki wytwarza naturalnie. Cortef jest wiele trzewny lek, który może być wykorzystany do wielu zastosowań, od choroby skóry, zaburzenia alergiczne, zapalenie stawów, toczeń, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroby oddechowe oraz łuszczycy. Hydrokortyzon działa blokując uwalnianie substancji powodujących jakiegokolwiek zapalenia w organizmie.

Bezpiecznego stosowania

Wiele aspektów należy wziąć pod uwagę przy rozważaniu bezpiecznego stosowania kortyzolu do nadnerczy zmęczenie. Nadnerczy zmęczenie powoduje poważne i skrajne wyczerpanie, brak zainteresowania wielu z dnia na dzień działalności i ogólnej bezwładności i languor. Gdy są one połączone z efektów ubocznych, że przyczyny kortyzolu, takie jak bóle głowy, nudności, zwiększenie apetytu i problemy ze skórą, takich jak cienkie i błyszczące skóry lub trądzik, wynik może być chaotyczna dla pacjenta. Jeśli lekarz uważa, że ​​kortyzol jest mądry przebieg leczenia, są terapie, które neutralizują wiele skutków ubocznych leku. Niektóre z nich obejmują zastosowanie napoju elektrolitu uzupełnić poziom energii, które mogą być uszczuplone zarówno przez zmęczenie i skutków ubocznych Cortef. Ponieważ kortyzol może prowadzić do zubożenia potasu, cynku, witaminy A, witaminy B6, C i D i wapnia, dodatki muszą być podawane w dawkach wymaganych do uzupełnienia tej straty. Jest to również ważne i konieczne, aby odwiedzić lekarza w sugerowanej częstotliwości w celu monitorowania ilości tych dodatków i skutki cortef. Tak więc, złotą zasadą jest, aby nigdy, przenigdy samoleczenie za pomocą tego leku podczas leczenia nadnerczy zmęczenie.

Unikanie Cortef

Pacjentów z zakażeniem wirusem opryszczki zwykłej w oku wewnętrznego zakażenia grzybiczego i gruźlicy nie musi brać Cortef. Osoby z alergią na lek, a te z historii psychotycznego zdenerwowany powinny również unikać Cortef.

Diagnoza nadnerczy Zmęczenie

Przewlekły stan znany jako nadnerczy zmęczenie powoduje nadnercza do produkcji wystarczających hormonów. Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic, większość lekarzy nie listy zmęczenie nadnerczy jako przyjętego stanu zdrowia.

Objawy

Ludzie z nadnerczy zmęczenie będzie wykazywać objawy, takie jak zmęczenie, lęk, problemy ze snem, powszechnego bólu i problemów trawiennych.

Znaczenie

Zgodnie z Mayo Clinic, zwolennicy nadnerczy zmęczenie uwierzyć, że występuje, ponieważ organizm nie nadąża z stałym poziomie stresu. Kiedy podkreślił, że organizm uwalnia adrenalinę z nadnerczy. Stały wysiłek może nosić się skuteczność gruczołów.

Efekty

Badania krwi nie wykrywa nadnerczy zmęczenie więc podczas diagnozowania lekarze stan polegać objawów i wykluczenia innych potencjalnych problemów.

Nieporozumień

Zgodnie z Mayo Clinic, inne problemy, takie jak depresja lub fibromialgii mają podobne objawy, które często prowadzą niektórych lekarzy do oznaczania ich jako nadnerczy zmęczenie.

Ostrzeżenie

Jeden rzeczywisty stan nadnerczy zwanej choroby Addisona, w którym niewydolność nadnerczy prowadzi do podobnych objawów. W przeciwieństwie do nadnerczy zmęczenie, istnieją badania krwi, które wykrywa wystąpienia choroby Addisona u pacjentów.

Jakie są przyczyny skrajne zmęczenie i słabości?

Jakie są przyczyny skrajne zmęczenie i słabości?


Zmęczenie i osłabienie są dwa warunki, które opisują odczucia, ale są często używane przez pacjentów zamiennie. Oba terminy wskazują objawy, które mogą być związane z podstawowych przyczyn medycznych, lub mogą być spowodowane przez niektóre style życia.

Rozważania

Uogólnione zmęczenie i osłabienie może wystąpić zbyt duża aktywność, do których nie jesteś przyzwyczajony. Według WebMD, skrajne osłabienie może wskazywać na problemy z tarczycy, zaburzenia nerwowe, takie jak zespół Guillain-Barre lub miastenii.

Więcej Rozważania

Zmęczenie może być spowodowane chorobą, taką jak grypa, albo brak ruchu. Łagodne zmęczenie zazwyczaj nie wymagają interwencji medycznej. Ekstremalne lub długotrwałe zmęczenie, które nie ustępują w ciągu kilku tygodni powinny być oceniane przez świadczeniodawcę.

Spekulacje

Według MedlinePlus, choroby takie jak choroba Addisona, anoreksja, zapalenie stawów, raka, zastoinowej niewydolności serca, cukrzycy i choroby nerek mogą powodować powstawanie zmęczenie i osłabienie. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej, jeśli początek jest nagły.

Możliwości

Mayo Clinic zawiera niedokrwistość, syndrom chronicznego zmęczenia, POChP, bezdechu sennego, zespół niespokojnych nóg i nieaktywności zawodowej jako możliwe przyczyny skrajnego zmęczenia i osłabienia. Tylko przeszkolony pracownik służby zdrowia jest uprawniony do określenia przyczyny zmęczenia.

Więcej testów

Ponieważ zmęczenie i osłabienie są często używane zamiennie przez pacjentów, Twój lekarz prawdopodobnie będzie zrobić pełną historię i fizyczne, aby ustalić pochodzenie objawów. Może to obejmować EKG szukać nieprawidłowości serca i testów laboratoryjnych dla funkcji wątroby, tarczycy i enzymy, wraz z testów na zakażenie.

Zmęczenie i ból ramienia lewej

Zmęczenie i ból ramienia lewej


Krążenia problemy powodować ból lewego ramienia ze zmęczenia, sygnalizując wydarzenie życie zmiany. Warto pamiętać, że inne, mniej szkodliwe warunki produkować takie same objawy. Jeśli po lewej stronie ból ramienia i zmęczenie jest często, należy skontaktować się z lekarzem.

Choroby serca

Zgodnie z Mayo Clinic, zawór zwężenie serca (zwężenie zastawki aortalnej) i niewydolności serca lewego powodować zmęczenie i ból w ramieniu, jak serce walczy krążyć krew. Jeśli obrzęk, nagły przyrost masy ciała i duszność występuje, skontaktuj się z lekarzem.

Szkoda

Lewy ból ramienia może wskazywać na lewym barku stożka rotatorów łza. Urazy szyi (Whiplash i przepuklina dysków szyjnych) może wywołać ból promieniujący w każdym ramieniu. Skurcze mięśni i nieprzespanych nocy dodać do zmęczenia stworzony przez ból generowanego przez łzy.

Zakażenie

Lewy ból ramienia i zmęczenie gorączka, obrzęk i zaczerwienienie sugeruje zakażenia kości (zapalenie kości i szpiku). Lekarze wykonywania operacji, aby opróżnić kieszenie zakażenia z okolicy i usunąć chore kości (operacji oczyszczenie).

Zapalenie stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów w lewym barku, łokcia i nadgarstka w lewo powoduje ból i zmęczenie. Atmosferycznego mogą nasilać zmiany objawów z dodatkiem sztywność i ból mięśni.

Nadużywanie

Gra na instrumencie godzinami powoduje ból i zmęczenie. Puzony, skrzypiec i altówki używać mięśni w lewej ręce na stabilność podczas gry. Biorąc częste przerwy pomaga zrelaksować mięśnie, ale ograniczenie liczby godzin praktyk każdego dnia zmniejsza skurcze mięśni i zapobiega zmęczeniu z coraz wypalić.

Porady pokonać zmęczenie

Porady pokonać zmęczenie


Zmęczenie może być przewlekłe i wyniszczające objawem problemu zdrowotnego lub może to być po prostu wynikiem wyboru stylu życia. W wielu przypadkach, zmęczenie może być zdjęty ze zmianą diety i spania wzorów. Jednakże, jeżeli zmęczenie trwa dłużej niż kilka tygodni, mogą być wynikiem stanu, który wymaga opieki medycznej. W celu zapobieżenia zmęczeniu, konieczne pozostać aktywne, zdrowe i ograniczają stresory emocjonalne, gdzie to możliwe.

Zwiększyć Aerobic aktywny

Siedzący tryb życia mogą zwiększyć uczucie zmęczenia. Oddychanie może być jednym z najlepszych sposobów, aby uzupełnić zużyte energii. Podczas ćwiczeń, organizm otrzymuje tlen, który pomaga odnowić komórki, zwiększa odporność i dodaje energii. Nawet krótki spacer lub jazda na rowerze może pomóc wyeliminować zmęczenie od razu. Jednak regularny program ćwiczeń jest prawdopodobnie najlepszą obroną. Eksperci zazwyczaj zalecane od 20 do 30 minut ćwiczeń tlenowych co najmniej trzy do pięciu razy w tygodniu. W razie potrzeby, rozpoczęcia wykonywania małe i zwiększa się z czasem.

Limit Kofeina

Po początkowym pośpiechu, kofeina może siać spustoszenie na nadnercza i opuścić ciało w stanie zmęczenia. Co więcej, może zwiększyć apetyt cukier lub pragnienie więcej kofeiny. Wyeliminować spożycie kawy lub rozpocząć dzień kawę bezkofeinową. Ograniczenie kofeiny może pomóc ustabilizować snu i utrzymać poziom energii, aby zminimalizować objawy zmęczenia. Ponadto, ograniczenie kofeiny może zmniejszyć apetyt na szybkie-fix żywności energii z dużą ilością cukru i pustych węglowodanów.

Zarządzaj Moods

Lekarze sugerują, zmęczenie może być wynikiem zaburzeń emocjonalnych lub stresu. Pracy, relacje, problemy finansowe lub problemy zdrowotne mogą podnieść poziom kortyzolu - hormonu stresu - w organizmie. Radzenia sobie z wewnętrznymi lub zewnętrznymi czynników stresogennych w celu utrzymania stałego poziomu energii. Codzienna praktyka jogi, medytacji, słuchając kojącej muzyki lub spędzania czasu w spokojnym miejscu, może pomóc organizmowi uporać się ze stresem. Po adresowane są objawy emocjonalne, zmęczenie zazwyczaj maleje.

Zdrowo się odżywiać

Czasami zmęczenie jest po prostu wynikiem diety bogatej w cukier, tłuszcze i przetworzonych. Jak kofeina, cukier może dać chwilowy przypływ, ale ostatecznie pozbawia energii i powoduje zmęczenie. Jedz podtrzymujące żywności, takich jak produkty pełnoziarniste, surowe lub lekko gotowane warzywa, i spożywać zdrowe białka, takie jak ryby, jajka czy tofu. Ciało i mózg nie może funkcjonować bez białka, zwłaszcza w godzinach porannych. Zacznij dzień od śniadania w celu zapobiegania zmęczeniu, które często ma miejsce w późnych godzinach popołudniowych.

Zarządzanie zmęczenie Porady

Zarządzanie zmęczenie Porady


To normalne odczuwać zmęczenie po intensywnym dniu pracy, nieprzespanej nocy lub nawet pominiętego posiłkiem lub dwie. Jednakże, zgodnie z Mayo Clinic, są ludzie, którzy wieloletnie doświadczenie, chroniczne zmęczenie, które nie mogą być wyeliminowane przez jedzenie lub kłaść się spać wcześnie. W niektórych przypadkach, przewlekłe zmęczenie może być wskaźnikiem podstawowy problem dla zdrowia, takich jak rak lub stwardnienia rozsianego. Chociaż zmęczenie narzędzia zarządzania nie są krytyczne dla osób cierpiących na krótkoterminowych, są szczególnie przydatne do cierpiących na przewlekłe.

Techniki Medycyna Holistyczna

Wielu pacjentów cierpiących na raka doznają objawów przewlekłego zmęczenia podczas i po leczeniu. Eksperci BreastCancer.org wskazują, że takie kompleksowe zabiegi jak akupunktura, który wykorzystuje do włosów cienkich, sterylnych igieł wprowadzone do skóry, aby zwiększyć energię i zmniejszyć nudności i stres, może pomóc zarządzać zmęczenie.

Masaże i zabiegi Reiki są również całościowe procedury, które mogą być okresowo zrobić, aby pomóc zrelaksować cierpiących na zmęczenie i zwiększyć swoją energię. Niektórzy znaleźli ulgę w nauce medytacji, tai chi i jogi, które pomagają praktycy wykorzystać ich wewnętrznych zasobów do walki zmęczenie.

Ćwiczenie

Podczas gdy wiele osób cierpiących na zmęczenie mogą myśleć brakuje im energii do ćwiczeń, eksperci z Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, że odpowiednie formy ćwiczeń może pomóc zredukować stres, zwiększyć poziomy energii i zmniejszyć deconditioning, że ciało może być przeżywa od bezczynności. Umiarkowany trening fizyczny i odporność układu krążenia może zmniejszyć objawy.

Jednak MSS ostrzega, że ​​program ćwiczeń powinien być odpowiedni do możliwości i ograniczeń pacjenta, więc przed rozpoczęciem jednego powinna skonsultować się z lekarzem.

Żywność / odżywianie

Chociaż jeden jedzenie nie może rozwiązać problemu chronicznego zmęczenia, niektóre źródła odżywcze mogą pomóc organizmowi zarządzać, według 2010 artykułu na Fox News. Posiłek z węglowodanów złożonych i białka, takie jak płatki owsiane i jaj białych stalowych-cut, pomoże organizm trawi wolniej i uniknąć skok glukozy do krwi, co prowadzi do tymczasowego dawka energii i nieuchronnej katastrofie.

"Dr Oz Show" mówi żywność cytrusowe, takie jak ananasy, mają witaminy C, która pomaga zwalczać zmęczenie. Jednakże, należy unikać takich pokarmów jak hummus, które zawierają tryptofan, niezbędny aminokwas, który powoduje senność.

Pomoc ekspertów

Znaczna część zarządzającą zmęczenia jest uzyskanie pomocy i właściwej diagnozy. Lekarz jest kluczową częścią łagodzeniu objawów i pomaga zrozumieć swoje ograniczenia. Skonsultować się z lekarzem i być szczery o swoim stylu życia, takich jak sen, ćwiczenia i żywienia.

Istnieją leki, które mogą pomóc zmniejszyć te objawy zmęczenia jak ból i nudności. Terapeuta zajęciowy, nie mogą być przepisane do nauki technik zarządzania energią. Lekarz może również sugerować, korzystania z urządzeń, takich jak wózki z kołami ułatwiającymi przewożących rzeczy lub wózka inwalidzkiego na pokrycie duże odległości pomóc.

Atrakcje Feel mniejsze zmęczenie

Atrakcje Feel mniejsze zmęczenie


Życie może być tak męczące, od uczucie przepracowany w pracy i radzenia sobie z obowiązkami rodzinnymi do obsługi przytłaczające presji społecznych i nie tylko. Jeśli ciągle czując intensywne zmęczenie do punktu, że jest przejęcie kontroli nad swoim życiem, trzeba podjąć odpowiednie kroki niezbędne do odzyskania zarówno umysł i ciało.

Dieta

Twoja dieta może mieć wpływ na poziom energii. Prosta regulacja diety może zdziałać cuda, jeśli chodzi o walki zmęczenie. Aby wyeliminować zmęczenie, spożywać zdrowe i dobrze zbilansowanej diety, która jest pełna chude mięso, produkty mleczne, które mają niską zawartość tłuszczu, produkty pełnoziarniste i świeżych owoców i warzyw. Trzymaj się z dala od produktów spożywczych o wysokiej zawartości cukru, tłuszczu i soli. Jedz chude czerwone mięso, aby uniknąć niedoborów żelaza, a także (co jest szczególnie ważne dla kobiet). Inne pokarmy, które są bogate w żelazo to morele, szpinak, wątroby i rodzynek. Ćwicz właściwych wzorców żywieniowych, w tym zawsze jeść śniadanie w godzinach porannych i nie jeść zbyt dużych posiłków (co może zap poziom energii). Pić kofeinę z umiarem, ponieważ zbyt wiele może prowadzić do zmniejszenia wydajności i większej drażliwości. Należy również pamiętać, aby pić dużo wody.

Centrum

Pracuje regularnie mogą również zwiększyć swój poziom energii i wyeliminować zmęczenie ze swojego życia. Udział w sesjach treningowych spójnych sercowo trzy lub cztery razy w tygodniu, aby pozbyć się zmęczenia i podnieść poziom czujności. Na siłowni, angażują się w umiarkowanych sesji treningowych na eliptycznego trenerem, bieżni lub papeterii rowerze. Jeśli nie jesteś członkiem siłowni, rozważyć jogging wokół lokalnego parku zamiast.

Spanie

Nic więc dziwnego, zdrowe wzorce snu może sprawić, że ogromna różnica w zwalczaniu zmęczenia. Pierwszy krok polega na uzyskanie wystarczającej nocne sen, z osiem godzin jest optymalne, jeśli można go dostać. Się spać, jednak ważne jest, aby być w stanie trenować swój mózg, aby zrelaksować się. Jednym z największych winowajców za nocną bezsenność jest badając problemy w swoim życiu, jak spróbować zasnąć. Szukać sposobów na relaks umysłu i ciała przed pójściem spać, w tym ćwiczenia oddechowe, medytacja, joga, ciepłej kąpieli lub po prostu Spędzając czas z dobrą książką w łóżku.

Stres

Naprężenie jest powszechną przyczyną zmęczenia. Do zwalczania zmęczenia, może pomóc zarządzać stresem w swoim życiu, a także swoich emocjonalnych reakcji na nią. Gdy ludzie cierpią z powodu nadmiernego zmęczenia, często wynika, w jaki sposób są one wrażliwe na naprężenia życia. Negatywne emocje, które powstają z powodu stresu poziom zajmują dużo energii w mózgu, wywołując zmęczenie. Aby uspokoić zarówno umysł i uzupełnić swoją energię w takich sytuacjach może być korzystne, aby spróbować technik relaksacyjnych, w tym wspomnianego jogi i medytacji, a także samo-hipnozy, aromaterapii, masażu i tai chi.

Zabawa

Kiedy ludzie są zestresowani przez całe życie, może bardzo łatwo stracić zdolność do zabawy i ciesz się. Poświęć trochę czasu w swoim życiu, aby po prostu cieszyć się, czy to śmiech na spotkaniu ze swoimi najbliższymi przyjaciółmi lub korzystających dzień na plaży z rodziną. Śmiech jest relaksujące, a także może szybko zwiększyć poziom energii.

Zmęczenie i ból gardła u dzieci

Zmęczenie i ból gardła u dzieci


Dzieci przeżyją ból gardła i zmęczenie od czasu do czasu. Jednakże, gdy dziecko odczuwa je w tym samym czasie, leczenie powinno być wykorzystane do określenia przyczyny.

Efekty

Dzieci, które doświadczają zmęczenie i ból gardła może także wystąpić gorączka, wysypka i bóle głowy.

Przyczyny

Przyczyny bólu gardła i zmęczenie u dzieci to zakażenia, takie jak gorączka i gruczołowej grypy.

Ramy czasowe

Ilość czasu dziecko będzie doświadczenie ból gardła i zmęczenie zależy od przyczyny. Jednak same objawy zwykle ustępują w ciągu 10 dni.

Identyfikacja

Aby ustalić, co jest przyczyną zmęczenia i ból gardła u dziecka, lekarz zapyta, co prowadzi do objawów dziecko chore. Ona przeprowadzi badanie fizykalne, wymaz z gardła, aby sprawdzić, bakterii i zamówić krew dziecka, jakie należy wyciągnąć.

Zabiegi

Zabiegi na zmęczenie i ból gardła u dzieci to odpoczynek, płyny, antybiotyki i ssania pastylki do ssania na gardło.

Jak znaleźć nadnerczy zmęczenie Doctor

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz przygotowany do badania, wywiad i odebrać e nadnerczy zmęczenie lekarza poprzez zastosowanie zdrowy rozsądek i kilka podstawowych narzędzi.

Instrukcje

Znalezienie nadnerczy zmęczenie Doctor

1 Pierwszym krokiem do znalezienia nadnerczy zmęczenie lekarz przejrzeć listy lekarza w-sieci pośrednictwem ubezpieczeniowym. Ważne jest, aby wybrać kogoś obsługuje reumatoidalne zapalenie stawów lub choroby Addisona. Lekarze zazwyczaj obsługiwać zaburzeń immunologicznych: nadnerczy zmęczenie jest często zaburzenie immunologiczne.

2 Drugi etap, po otrzymaniu listy Reumatoidalne zapalenie stawów lekarzy, jest badanie każdego z nich w trybie online lub za pośrednictwem telefonów, jeśli to możliwe. Wielu lekarzy są wymienione w Internecie za pośrednictwem różnych medycznych stowarzyszeń zawodowych takich jak American Medical Association z opinii od pacjentów. Ważne jest, aby znaleźć lekarza z dobrym przeglądu.

3 Po zbadaniu każdego lekarza, zawęzić listę do dwóch lub trzech, że brzmi dobrze, w oparciu o ich opinie. Upewnij się, że nazywają każdego urzędu, aby ustawić się na spotkanie. Zapamiętaj znalezienie dobrej nadnerczy zmęczenie Lekarz to nie tylko badania i opinie, to o wywiad każdy lekarz, aby upewnić się, że pasuje do Twoich potrzeb i zapewni rodzaj opieki, który chcesz.

4 Przygotuj się na wizytę u lekarza w badaniu zmęczenia nadnerczy, jej objawów, diagnozowania i rokowania, leczenia i ewentualnych skutków ubocznych związanych z powszechnie stosowanych leków. Przygotuj listę pytań, odnoszących się do tych wszystkich powiązanych elementów i przynieść go ze sobą do pierwszych spotkań.

5 Przy każdej nominacji poprosić recepcjonistę i personel w swojej wstępnej kontroli o tym, jak poradzić sobie z mianowania skonfigurować, recepty, skierowania i zlecenia badań. To ważne, że zespół nadnerczy zmęczenie lekarza jest tak samo dobry jak lekarz. Pamiętaj, aby zadawać pytania i uzyskać satysfakcjonujących odpowiedzi. Upewnij się ocenić każdy lekarz na podstawie ich wstępnych konsultacji i odpowiedzi, które świadczą. Po zakończeniu każdej rozmowy, a następnie zdecydować, które lekarz jest najlepszy.

Wskazówki

  • Nie bój się mówić! Picking lekarzowi prawidłowo zwiększy tylko swoją opieką! Nie bój się wyjść: Jeśli uważasz, że lekarz nie jest dobry, a następnie pozostawić. Nie jest wymagane, aby zatrzymać.
  • Pamiętaj, aby szukać stopni z akredytowanych uczelni lub szkół wyższych. Upewnij się, że lekarz jest częścią prywatnej praktyki (ich własne) lub zakładu opieki zdrowotnej.

Ćwiczenia dla nadnerczy Zmęczenie

Nadnerczy zmęczenie dotyczy nadnerczy produkujących hormonu stresu, kortyzolu, który może osłabić układ odpornościowy organizmu. W czasie, nadnerczy zmęczenie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Łagodne ćwiczenia jogi, które nie są wyczerpujące pomaga przywrócić organizm do równowagi. Robiąc regenerujący jogi, nerki mogą odpocząć i nadnercza, które siedzą na szczycie każdej nerki, może nauczyć się "zresetować". Skonsultować się z lekarzem w ciężkich przypadkach nadnerczy zmęczenie.

Co to jest nadnerczy zmęczenie?

Istnieją dwa nadnercza, które są trójkątne i Cap każdej nerki. Ich zadaniem jest uwolnienie kortyzolu w okresach stresu, aby wywołać reakcję walki lub ucieczki. To doprowadza krew do dużych mięśni i serca, więc matka może nagle podnieść samochód poza jej pokrzywdzonego dziecka --- w chwili nadludzką siłą.
Problemem jest, gdy ta reakcja jest aktywowana stresem emocjonalnym i psychicznym i kortyzolu pozostaje we krwi zamiast być odprowadzane, tak jak w powyższym przykładzie. Zarządzanie stresem i inne zmiany w stylu życia może pomóc.

Czym jest joga naprawczej?

Restorative joga używa jogi, które pozwalają w pełni odpocząć, tak że częstość akcji serca i centralnego układu nerwowego nie są reklamie. Istnieją formy jogi, które są bardzo wysportowany, że nie na odwrót.
Na przykład, Judith Hanson Lastaer dr PT, autor Rest, Restore, Renew, jest certyfikat Iyengara jogi nauczyciel, który nauczyciele na całym świecie. Jej odbudowy warsztaty jogi pouczyć ludzi zwalniać, aby zmniejszyć stres.

Ćwiczenia jogi dla nadnerczy zmęczenie

Połóż się na złożonym kocem lub ręcznikiem, który jest ustawiony pod ścianą. Swing odprężyć się na ścianie i wyprostuj nogi, trzymając kolana zgięte lekko. Opuść ramiona przez bokach, dłonie do góry. Wspierania szyi z poduszką. Odpoczynek tutaj z poduszką oczu na oczy w Viparita karani ("Nogi-Up-the-wall" poza).
Savasana czy "Gnijąca" stanowią można zrobić leżącej z małą poduszkę lub zwinięty koce objętych kolan, szyi i cienki koc nanoszone na ciele. Odpoczynku w savasanie przez 10 minut dziennie zmniejsza częstość akcji serca.
Oba te pozy pozwalają nadnercza do odpoczynku, jak to jest możliwe, walka lub ucieczka odpowiedź jest w ruchu, czy tętno obniża się.

Nadnerczy zmęczenie i ból szyi

Nadnerczy zmęczenie, a omówione najczęściej przez dietetyków nadal nie jest rzeczywisty termin medyczny. Większość lekarzy nie oferuje takiej diagnozy, ale objawy nadnerczy zmęczenie wydają się być powszechne wśród tych, którzy mają choroby.

Cechy

Zwykle dietetyk zdiagnozuje zmęczenie nadnerczy lub odsysanie. Testowanie to przez badania śliny, w której sprawdzany kortyzol jest hormonem i różnych porach dnia. Gdy poziomy kortyzolu jest zbyt niski w ciągu dnia, to oznacza, nadnerczy zmęczenie.

Objawy

Objawy obejmują zmęczenie nadnerczy zmęczenie, ból szyi, ból pleców, sól i słodkie zachcianki, nadmierny głód, obniżony układ odpornościowy i wrażliwość na światło.

Leczenie

Nadnerczy zmęczenie jest skutecznie leczonych naturalnych substancji roślinnych. Popularne wybory są Rhodiola, które mogą pomóc w sytuacjach stresowych, Cordyceps na jego działanie antyoksydacyjne, a korzeń lukrecji, ponieważ pomaga równowagi i obsługuje funkcje gruczołów nadnerczy. Dieta składająca się ze świeżych owoców i warzyw, a także umiarkowanej aktywności rozciągania mięśni szyi również użyteczne.

Znaczenie

Wygląda nadnerczy zmęczenie jest często spowodowane przez stresujące lub emocjonalne wydarzenia w życiu. Kobiety wydają się być dotknięte wyczerpania nadnerczy niż mężczyźni.

Rozważania

Ludzie, którzy cierpią z nadnerczy zmęczenie często do swoich lekarzy, którzy mogą kursować pierwsze kilka badań krwi, które nie wskazują nadnerczy zmęczenie. Wiele razy pacjent nie jest w lewo wiedząc, dlaczego czują się źle, ale dietetycy mogą być bardzo pomocne w leczeniu tej choroby.

Ostrzeżenie

Ważne jest, aby wykluczyć inne poważne warunki, poprzez kompletne badania krwi wykonywane.