adcov.com

siemię lniane na suchosc pochwy

Jak schudnąć jedząc siemię lniane

Jak schudnąć jedząc siemię lniane


Nieco lśniące brązowe nasiona, które oferuje zaawansowane omega-3 kwasy tłuszczowe, siemię lniane został mówił o jak opieki wzmacniacza wieków. Nauka teraz zaczęła się dowiedzieć, dlaczego, jak obserwować efekty zdrowe dla serca, że ​​siemię lniane daje. Nasion zapewnia mogą pomóc ochronę przed rakiem i innych dolegliwości, a badania zaczął pokazywać swój korzystny wpływ na utratę wagi, zbyt. Wystarczy dodać do swojej diety siemię lniane nie pomoże Ci schudnąć, ale we współpracy z innymi bezpieczne odchudzanie, siemię lniane może być żywność, która zwiększa swoją utratę wagi.

Instrukcje

1 Wymieszać mielone siemię lniane do innych zdrowych produktów spożywczych, takich jak jogurty. Pomoże to przyzwyczaić się do smaku i dostarczyć Twojemu ciału pożywne źródło pokarmu, który utrzymuje twój organizm będzie dłużej, niż gdybyś sięgnął po bezwłókniste, beztłuszczowego jedzenia. Jedna uncja siemię lniane zawiera 32 procent swojej zalecanej dziennej ilości błonnika. Włókno nasion lnu wypełnia cię, rozwija się jak gąbka w żołądku. Ponadto, siemię lniane zawiera zarówno rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika, z których oba organizm potrzebuje dla zdrowia serca i przewodu pokarmowego.

2 Jedz regularnie siemię lniane, które pomogą Ci ćwiczenia. W Lignan i omega-3 znajdują się w nasionach lnu zmniejszyć stan zapalny związany z warunków, takich jak astma. U roślin, lignanów jest to związek zawierający estrogen i przeciwutleniacze, komponenty, które zmniejszają zapalenie. Lignany i omega-3 redukują stany zapalne, obniżenie poziomu czynników w organizmie, które reagują na takie rzeczy jak płytki tętnicy przez zapalające. Przez zwiększenie ilości nasion lnu można jeść i jeść je konsekwentnie, może być w stanie zmniejszyć niektóre z objawów, które hamują cię od wykonywania, kluczowy element odchudzania.

3 Eat siemienia lnianego dziennie, aby zmniejszyć apetyt na złych tłuszczów. Diecie często wyeliminować tak dużo tłuszczu z diety, że ich organizm zaczyna go pragnąć. Siemię lniane zawiera tłuszczów wielonienasyconych. Ten rodzaj tłuszczu w organizmie zwiększa spalanie kalorii i pomaga czuć się zadowoleni. Siemię lniane olej jest 42 procent, a 70 procent tej ropy jest dobra, tłuszcze wielonienasycone. Dla najlepszego efektu na diecie, jeść małe ilości mielone siemię lniane z płatków owsianych, rozkładanie, że pełne poczucie przez cały dzień.

Wskazówki

  • Zamrażać mielone siemię lniane w szczelnym worku lub pojemniku na najlepszy żywienia.
  • Przy zakupie produktów siemienia lnianego-wzmocnione, sprawdzić etykietę, aby upewnić się, że składnik ziarno zostało zebrane. Niezmielone nasiona mogą przejść przez ciało niestrawione i dają kilka korzyści zdrowotne.

Jak wziąć Zarówno siemię lniane i olej z ryb suplementy

Jak wziąć Zarówno siemię lniane i olej z ryb suplementy


Siemię lniane to roślina kwitnąca, które można znaleźć rośnie w zachodnich preriach Kanady. Nasiona lnu zawierają Omega 3 EPA i DHA kwasów tłuszczowych, które są wymagane przez organizm do optymalnego zdrowia. Nasiona lnu można zmielić na proszek i traktowano jako uzupełnienie przez zraszanie lub proszku do żywności lub napojów. Olej lniany jest inna forma kwasów tłuszczowych omega-3 stosowane do celów żywieniowych. Olej ekstrahuje się z nasion lnu i wykorzystywane do gotowania lub wykonane w suplementach diety. Olej z ryb jest suplementem, który zawiera omega 3 kwasy tłuszczowe ALA. Biorąc siemienia lnianego lub oleju lnianego w połączeniu z suplementów oleju rybnego pomoże ciało, aby uzyskać wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe, niezbędne do zachowania zdrowia.

Instrukcje

1 Dodaj 1 do 2 łyżki. gruntu siemię lniane do 8 uncji sok lub woda. Mix nasion lnu do soku przez szybko mieszając łyżką. Pić sok w lniany rano wraz ze śniadaniem.

2 Należy dodatek oleju rybnego połykaniem jedną kapsułkę oleju rybnego wraz z wodą lub innym napojem. Weź dodatek oleju rybnego z lunch lub przekąskę. Uniwersytet Wisconsin zaleca biorąc tran tylko z jedzeniem, nigdy na pusty żołądek, aby pomóc zmniejszyć występowanie gazu, luźne stolce i dolegliwości brzuszne.

3 Wlać 8 do 10 uncji wody lub soku do szklanki. Dodaj 1 do 2 łyżki. gruntu siemię lniane i wymieszać łyżką mieszać. Pić napój wraz z kolacją lub tuż przed snem.

Wskazówki

  • Siemię lniane mielone można kupić w lokalnym sklepie dla zdrowia żywności.
  • Olej lniany dodatki mogą być podstawione na nasionach lnu podłoża. Olej lniany nie musi być mieszany w postaci cieczy, należy połknąć dodatek sokiem lub wodą.
  • Aby zmniejszyć gaz lub odbijanie z oleju rybnego, oleju z ryb przechowywać w chłodziarce lub lodówce i przyjęciu suplementu gdy jest jeszcze zimny.

Jakie są skutki uboczne siemię lniane?

Jakie są skutki uboczne siemię lniane?


Siemię lniane może być korzystne dodanie do diety dla wielu osób. Siemię lniane jest wysoka zarówno kwasy i ligniny tłuszczowe omega-3. Oba te elementy wykazano są użyteczne w poprawianiu stanu zdrowia osób, które regularnie korzysta z nasion lnu.

Lignany i Omega-3 wydają się być korzystne dla zdrowia serca. Ponadto Lignany są uważane za posiadające właściwości przeciwnowotworowe w niektórych przypadkach.

Uwzględniając korzyści siemienia lnianego, niektóre działania niepożądane związane z ziarna.

Rak prostaty

Mayo Clinic donosi, że pewne dowody sugerują, siemię lniane mogą być związane ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty. Mayo zauważa jednak, że badania w odniesieniu do tego ewentualnego związku nie jest jeszcze ostateczny.

Zgodnie z Mayo kwasem tłuszczowym w nasion lnu znane jako kwas alfa-linolowy i ALA, może przyczynić się do zwiększenia zachorowalności na raka prostaty. (ALA jest elementem, który jest odpowiedzialny za obniżenie cholesterolu w ludzi, którzy regularnie korzystali z siemienia lnianego.)

Ponieważ nie ma jednoznacznej odpowiedzi jest dostępny, czy też nie nasion lnu zwiększa zachorowalność na raka prostaty, Mayo zaleca mężczyźni unikają używając niczego oprócz minimalnej ilości siemienia lnianego uzupełnienie ich diety. Mayo przypomina mężczyzn z rakiem prostaty, siemię lniane, aby uniknąć całkowicie.

Zablokowanie jelit

Niedrożność jelit jest kolejnym efektem ubocznym siemienia lnianego. Tego typu blokady następuje po indywidualnie zużywa nasion lnu bez jakichkolwiek płynów do picia. Spożywanie małej ilości nasion lnu bez wody albo innego napoju do picia nie spowoduje zablokowania. Jednak osoba spożyciu nic poza małą ilością siemienia lnianego ryzykuje zablokowanie jelit, jeżeli osoba nie pić wody lub innego napoju podczas jedzenia siemię lniane.

Utrata leki doustne

Dowody sugerują, że stosowanie nasion lnu jest odpowiedzialna za osłabienie skuteczności pewnych rodzajów leków doustnych. Listę leków, które można stosować to raczej długi. Z tego powodu, w przypadku osoby, która jest przewidziana także bierze leki siemię lniane jako suplement diety, ważne jest, aby lekarz być powiadamiani więc ona może zadecydować, czy siemię lniane będzie szkodzić lekarstwa. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do tego, co może mieć wpływ lnu na skuteczność leku za korzystanie z nasion lnu należy przerwać natychmiast.

Niebezpieczne w czasie ciąży

Mayo Clinic i innych ośrodków badawczych wynika, że ​​siemię lniane nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Korzystanie z nasion lnu jest wykazać utrudniać właściwego rozwoju nienarodzonego dziecka. Dodatkowo, przypadków przedwczesnego porodu są przypisane do wykorzystania nasion lnu przez ciężarną kobietę.

Silne krwawienie

Jeśli osobnik ma dowolnego rodzaju diagnozowania zaburzeń, które prowadzi do rozrzedzenia krwi lub trudności krwawienia kontrolujący nie powinny być stosowane lnianego. W takich przypadkach stosowanie nasion lnu może powodować dalsze pocienienia krwi.

Reakcje alergiczne

Jak to jest w przypadku wszystkich innych rodzajów ziarna, niektóre osoby rzeczywiście są uczuleni na siemię lniane. W związku z tym, jeśli ktoś rozważa zawierające, siemię lniane w jej diecie, wskazane jest, aby rozpocząć od spożywania tylko niewielką kwotę. W ten sposób, możliwe jest, aby ocenić odpowiedź organizmu na jej nasion lnu. Dodatkowo, dostępne są testy z alergologów, którzy mogą pomóc w ustaleniu, czy dana osoba jest uczulona na siemię lniane.

Skutki uboczne mielone siemię lniane

Skutki uboczne mielone siemię lniane


Mielone siemię lniane, zawierające olej lniany, jest doskonałym źródłem kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe i jest wspólny suplement diety. Mielone siemię lniane łupy pod wpływem ciepła i światła, więc chłodzenie jest zalecane. Według Carie E. Shealy, University of Colorado Denver School of Pharmacy, istnieją pewne korzyści medycznych, gdy siemię lniane jest stosowany w zapaleniu stawów, raka i leczeniu tocznia. Jednak, siemię lniane stosowanie może powodować skutki uboczne i przewodu pokarmowego może zaszkodzić kilka osób.

Mielone siemię lniane Niestrawność

Siemię lniane mielone powoduje niestrawność u niektórych użytkowników. University of Wisconsin School of Public Health and Medicine pacjenta jałmużna zaleca kilka małych dawek, a nie jedną dużą dawkę nasion lnu w postaci oleju lnianego może powodować niestrawność lub uczucie pełności. Niektórzy ludzie doświadczają skurcze żołądka, a niektóre mają niewielki ból brzucha z mielone siemię lniane użytku. Uczucie niestrawności jest najczęściej w tych, którzy dopiero zaczynają siemię lniane omega-3 suplement diety.

Zmielone siemię lniane efekt przeczyszczający

Siemię lniane mielone jest bogate w błonnik. Shealy informuje, że siemię lniane wzrosła wypróżnienia u kilku pacjentów z toczniem, ale to badanie jest ograniczone dostępne dane na temat wpływu siemienia lnianego na zaparcia. Wiele osób po prostu rozpoczęcie len omega-3, takie jak uzupełnienie oleju nasion lnu ziemi doświadczy efekt przeczyszczający, chyba że wysoka zawartość włókna wcześniej zawarte w diecie. Duże dawki mielone siemię lniane w tych, przyzwyczajony do oleju lnianego może powodować niepożądane efekty przeczyszczające.

Potencjalne poważne skutki uboczne

Mielone siemię lniane omega-3 suplementów diety może mieć poważne skutki uboczne u niektórych osób z istniejącymi wcześniej zaburzeniami krwawienia, Shealy ostrzega. Nadmierne ilości nasion lnu może powodować problemy z tarczycą, ale nie przeprowadzono badań połączyć odpowiednie dawki siemienia lnianego na problemy z tarczycą. Bezsporne, siemię lniane dawka omega-3 jest suplementem 1 do 2 łyżek dziennie.

Korzyści z Whole mielone siemię lniane posiłek

Korzyści z Whole mielone siemię lniane posiłek


Siemię lniane jest coraz popularniejsze i coraz łatwiejsze do znalezienia albo sprzedaje torby lub w składnik innych środków spożywczych. Ten materiał siewny, często elementem całego krakersy ziarna i pieczywo, jest pełen cennych składników odżywczych. Dodając siemię lniane posiłek do niektórych swoich ulubionych potraw lub wybierając te potrawy wykonane z niego, można skorzystać z szerokiej gamy sposobów lniany poprawia ogólny stan zdrowia.

Omega-3 kwasy tłuszczowe

Kwasy tłuszczowe omega-3 występujące w nasionach lnu są związane ze zmniejszoną zapalenia. Jest charakterystyczne, że ma dodatni wpływ na astmę, zapalenie stawów, migrena i osteoporozy. Pacjenci z ryzykiem zawału serca i udaru mózgu może skorzystać z wpływem te kwasy tłuszczowe mają na ograniczenie powstawania zakrzepów. Ponadto pomagają one promować elastycznych błon komórkowych, co jest korzystne dla pacjentów z cukrzycą. Omega-3 kwasy tłuszczowe w nasionach lnu są prekursorami tych w olejach rybnych. Siemię lniane może być dobrym substytutem oleju rybnego wśród tych, którzy nie zdecydują się jeść ryby lub podjąć suplementów oleju rybnego.

Światłowód

Po lnianego mieli się do posiłku lub mąki tworzą uważa się bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Włókno sprzyja zdrowiu przewodu pokarmowego. Ta pomoc w trawieniu pomaga jedzenie, aby poruszać się w układzie pokarmowym zmniejsza czas, że komórki jelita grubego są narażone na wszelkie rakotwórczych substancji chemicznych. Włókno pomaga obniżyć poziom cholesterolu zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej serca. Ponadto stabilizuje poziom cukru we krwi, która jest szczególnie korzystna dla chorych na cukrzycę.

Magnez

Siemię lniane jest dobrym źródłem magnezu, który wiąże się z astmy, zawału serca, udaru i migreny. Magnez pomaga zrelaksować się przez drogi oddechowe, które mogą pomóc zmniejszyć nasilenie astmy. To przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, co może zmniejszyć ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu, zwłaszcza u pacjentów, którzy już zagrożone. Jej wpływ na naczynia krwionośne redukując skurcze pomaga złagodzić atak migreny.

Zdrowie kobiet

Staje się coraz bardziej oczywiste, że siemię lniane może wiele korzyści dla zdrowia reprodukcyjnego kobiet w każdym wieku. Siemię lniane zawiera lignany, które występują również w innych nasion, ziaren i roślin strączkowych. Te lignany są przekształcane w jelitach na działanie substancji podobnych do hormonów. U kobiet w wieku rozrodczym, substancje te przyczyniają się do promowania normalnego jajeczkowania. Dla tych kobiet, cierpiących na objawy okołomenopauzalnym, takich jak nieregularne cykle, torbiele piersi i lęku, transformowane lignany pomagają przywrócić równowagę hormonalną. Dla kobiet po menopauzie substancje te mogą chronić przed rakiem piersi, z powodu ich wpływu na estrogen.

Wybierz mielone siemię lniane

Całe siemię lniane dodaje tekstury do żywności i przyjemnym kryzysu, ale jeśli chodzi o żywienie ziemi jest lepszym wyborem. Po lnianego mieli się do posiłku, albo mąki jego składników, takich jak kwasy tłuszczowe i magnezu, które są wchłaniane i wykorzystywane przez organizm. Jeśli zdecydujesz się kupić całe siemię lniane zmielić samemu należy przechowywać w szczelnym pojemniku i przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu, gdzie będzie utrzymywać się do kilku miesięcy. Siemię lniane mielone potrzebuje trochę dodatkowej opieki. Wysoka zawartość kwasu tłuszczowego narażone podczas szlifowania powoduje to z ryzykiem utleniania i jełczeniu. Kupuj tylko mielone siemię lniane przechowywane w szczelnym opakowaniu. Po sklepu do domu w szczelnym pojemniku w lodówce lub zamrażarce.

Czy Siemię lniane przyspieszyć metabolizm?

Istnieje wiele suplementów diety, które mogą zwiększyć swój metabolizm. Siemię lniane jest jednym z tych suplementów, i jest dostępny w sklepach witamin i niektórych sklepach spożywczych. Tutaj będziemy badać wiele korzyści zdrowotnych siemienia lnianego i jego wpływ na metabolizm.

Identyfikacja

Nasiona lnu są dobrym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. Ten błonnik pomaga oczyścić jelita z toksyn i odpadów metabolicznych. Nasiona lnu zawierają również lignany, które mają właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Nasiona lnu są doskonałym sposobem, aby uzyskać niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) w codziennej diecie. Nie tylko siemię lniane zawiera kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe, ale zawiera także alfa-linolenowego. To zwiększa wydzielanie insuliny w komórkach mięśniowych, co jest ważne dla każdego, kto regularnie podnosi ciężary. Wreszcie, nasiona lnu są dobrym źródłem białka, które jest łatwe do trawienia.

Rodzaje

Trzy rodzaje suplementów nasion lnu są dostępne na rynku. Pierwszy stanowi olej lniany, który jest łatwy do dodawania płynnych napojów takich jak koktajle białkowych. Druga forma jest w postaci nasion. Ważne jest przy zakupie nasion lnu w ten sposób, aby kupić to mielone lub zmielić go samodzielnie. Całych nasion lnu jedynie przechodzą przez korpus zbyt szybko i nie są wchłaniane. Zmielone nasiona lnu są łatwe do wprowadzenia na sałatki, jogurt i płatki. Ostatnia postać nasion lnu jest formą uzupełnienia, które można znaleźć w lokalnym sklepie witaminy. Wiele osób bierze jedną tabletkę rano i jedną wieczorem, aby ich dzienną dawkę nasion lnu.

Korzyści

American Heart Association zaleca suplementację z nasion lnu. To dlatego, że kwasy omega-3 i -6 tłuszczowe są kluczem do przyspieszenia metabolizmu, a siemię lniane jest najbogatszym źródłem tych NNKT. To może pomóc poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego, to także stwierdzono, że dieta wyższa w omega-3 kwasów tłuszczowych może pomóc w przelania tłuszczowej i mięśniowej i zachowania. Dodanie nasion lnu w codziennej diecie może pomóc ciała czuć syci. Wynikiem jest uczucie pełności w dłuższych okresach czasu, w wyniku czego mniej kalorii.

Rozważania

Przy wyborze nasion lnu lub lnu suplementów nasion, ważne jest, aby wybrać, które jeden będzie najłatwiejszy do włączenia do diety dziennie. Zmielone nasiona lnu są doskonałym wyborem dla każdego, kto lubi nieco tekstury i orzechowy smak. Jeśli jesteś na czasie, a następnie olej z nasion lnu może być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ może on być dopuszczony do napojów i koktajli proteinowych. Wiele osób woli wziąć olej z nasion lnu w postaci kapsułek, z ich innych codziennych witamin.

Potencjał

Nasiona lnu są dobrym sposobem, aby dostać się kwasy omega-3 i -6 tłuszczowych w diecie. Jest to także sposób, aby oczyścić jelita grubego i usunąć odpady, pomaga rozwijać dobre bakterie w jelitach i pomagają organizmowi odczuwałem. Uzupełnienie z nasion lnu dziennie może pomóc zwiększyć metabolizm, stabilizuje poziom cukru we krwi i wzrost energii. Łączenie suplementów nasion lnu z ćwiczeń mogą także przyczynić się do budowania i utrzymania masy mięśniowej.

Parter Siemię lniane i miód Korzyści

Parter Siemię lniane i miód Korzyści


Pszczoły produkują miód i używać go karmić całą gałąź. Ludzie polegali na właściwości miodu wieków żywności i celów leczniczych. Podobnie, stosowanie nasion lnu sięgają wiele wieków. W rzeczywistości król Karol w 8 wieku powszechnie stosowane siemię lniane i reklamowany jego korzyści zdrowotne. Potrzebne są dalsze badania w celu jasnego określenia, co tradycyjna medycyna i wielu holistyczne uzdrowiciele wspierane przez wiele lat --- że zarówno miód i siemię lniane ma wiele korzyści.

Mielone siemię lniane jest łatwiej trawione

Ludzki organizm może strawić i mielone siemię lniane proces łatwiej i skuteczniej niż całe siemię lniane. Zgodnie z Mayo Clinic, całe siemię lniane często przechodzi niestrawione przez przewód pokarmowy; w ten sposób, że organizm nie otrzymuje świadczenia zdrowotne związane z lnu. Siemię lniane mielone zapewnia również dodatkowe włókna, gdy dodatek do diety.

Surowy miód za Korzyści zdrowotne

Przetworzone miód może nie mieć tyle składniki odżywcze jak surowego miodu. Zgodnie z Whole Foods, surowy miód ma anty-grzybicze, anty-wirusowe i właściwości antybakteryjne. Zawiera śladowe ilości żywic występujących w propolis, substancji, które pszczoły produkcji i stosowania do uszczelniania ula i odeprzeć bakterie. Surowy miód zawiera także składniki odżywcze, takie jak fenyloetylowego caffeate i kawowy caffeate metylowego kwasu. Te składniki odżywcze mogą pomóc w zapobieganiu raka i wzrostu guza.

Mielone siemię lniane za Korzyści zdrowotne

Siemię lniane mielone zawiera właściwości, które mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre choroby. Chociaż potrzebne są dalsze badania w celu jasnego określenia korzyści lnu, w składniki lnu - w tym kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak ALA, lignany i innych przeciwutleniaczy - może pomóc chronić ludzkie ciało na cukrzycę, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu, udaru mózgu i raka . Według WebMD istnieje około 1,8 g. omega-3 kwasy tłuszczowe w każdym łyżkę ziemi siemienia lnianego. Siemię lniane zawiera również błonnik i od 75 do 800 razy więcej lignany - posiadające właściwości antyoksydacyjne - niż inne rodzaje pożywienia roślinnego.

Kaszel miód hamuje

Tradycyjne środki domu łagodzący ból gardła obejmują dodawanie miodu do gorącej herbaty lub ciepłej wody. Miodu może być także skutecznym tłumiące kaszel. Dzieci w wieku jednego lub młodsi są na ryzyko rozwoju botulizm niemowląt, czy dany miód; jednak starsze dzieci mogą skorzystać z kojących właściwości, kaszel tłumiąc miodu. 2007 badania przeprowadzone przez naukowców z Penn State College of Medicine badali skuteczność miodu w porównaniu do dexomethorphan, szeroko stosowanym over-the-counter kaszel tłumiące. Wyniki wskazują, że miodu był skuteczny jako lek.

Mielone siemię lniane można dodawać do Recipes

Różne recepty może pomieścić dodając mielone siemię lniane. Farba ciemno kolorowe dania, takie jak enchiladas lub pieczeń ukryć smak i konsystencję; siemię lniane może być również stosowany do pieczenia lub dodawane do żywności, takie jak jogurt, koktajle i owsiane.

Miód pomaga kontrolować cukru we krwi

Zgodnie z Whole Foods, miód może pomóc kontrolować poziom cukru we krwi ze względu na jego stosunek fruktozy (która wydała enzymy z wątroby) do glukozy. Fruktoza wspomaga wątrobę w absorpcji glukozy i zmieniając go w glikogen. Komórek mięśni i wątroby przechowywania glikogenu i używać go do paliwa ludzkiego mózgu.

Siemię lniane W dwukropek sprzątający

Istnieje wiele korzyści, dodając do swojej diety siemię lniane. Siemię lniane zawiera omega-3, niezbędne kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze i dużych ilości włókien. To może pomóc w zapobieganiu raka i choroby serca, a także pomoc w leczeniu cukrzycy. Oczyszczenie jelita grubego z siemienia lnianego wpływa na ogólny stan zdrowia organizmu i detoksykacji.

Dlaczego Siemię lniane?

Niezrównoważona dieta może spowodować nawet 15 kilogramów odpadów budować w okrężnicy. Najlepszym sposobem, aby pozbyć się odpadów dwukropek tego jest utrzymywanie diety o wysokiej włókna, jedząc dużo owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Dodanie do swojej diety siemię lniane jest doskonałym sposobem, aby przejść rozpocząć dwukropek czyścić. Głównym składnikiem wielu drogich zestawów oczyszczania jelita grubego jest bogata w błonnik psyllium łuskę. Jednak zamiast kupować jeden z tych zestawów, można tworzyć własne dwukropek czyścić używając siemię lniane, które jest również bogate w błonnik i działa jako alternatywa dla droższego łuski psyllium. Siemię lniane absorbuje wodę, rozszerza się w okrężnicy, usuwanie toksyn i śluzu, gdy przechodzi ona przez.

Jak korzystać z siemienia lnianego

Kup całych nasion lnu w lokalnym sklepie spożywczym lub zdrowotnych żywności i zmielić je w maszynce lub młynek do kawy i dodawać je do płatków śniadaniowych, jogurtu, owoców i innych zdrowych produktów spożywczych. Jeśli twoim celem jest utrzymanie zdrowego systemu, zużywa jedną łyżkę siemienia lnianego z innymi żywności na co dzień pomaga oczyścić jelita grubego i poprawić ogólny stan zdrowia. Jeśli szukasz szybkiego, gruntownego Master Cleanse, weź jedną łyżkę zmielonego siemienia lnianego w szklance wody, co najmniej pół godziny przed śniadaniem, a następnie ponownie przed snem. Można również dodać łyżkę płynnego bentonit, glina, który działa jako środek przeczyszczający, w szklance wody. Jeśli zastosujemy tę metodę, pamiętaj, aby pić co najmniej osiem szklanek wody dziennie.

Inne korzyści z siemienia lnianego

Oprócz działającego jako dwukropek sprzątający, siemię lniane ma wiele innych korzyści. Zawiera kwasy omega-3 niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i lignany, które mają właściwości przeciwutleniające. Siemię lniane mogą być skuteczne w zapobieganiu raka okrężnicy, raka sutka i raka prostaty, a ligniny i omega-3 w nasionach lnu może obniżyć poziom cholesterolu i pomaga w zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego. Lignany w nasionach lnu może również pomóc w utrzymaniu prawidłowy poziom cukru we krwi u cukrzyków, a można je zmniejszać z powodu chorób zapalnych, takich jak choroba Parkinsona i astmy. Siemię lniane mogą być również skuteczne w zmniejszaniu uderzeń gorąca u kobiet.

Siemię lniane, sok żurawinowy i sok z cytryny Detox

Siemię lniane, sok żurawinowy i sok z cytryny Detox


Osłaniające soki można szybko uruchomić schematu ćwiczeń i diety i usuwanie toksyn z organizmu. Popularne soki detoksykacji obejmują siemię lniane, żurawinę i cytryny. Środki ludowe nie ulegają Żywności i Leków recenzję tak zawsze porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Flaxseeds

Nasiona lnu można zmniejszyć ryzyko wysokiego ciśnienia krwi, choroby serca, udaru, raka i cukrzycę według WebMD.com. Zrobić detox lniany herbatę, dodać 1 łyżeczka. z nasion lnu ziemi do 1 szklanki wody i dokładnie wymieszać, według strony internetowej That'sFit.

Żurawina

Żurawina ma właściwości antyseptyczne, aby oczyścić układ moczowy i zawierają taniny do neutralizowania wirusów, według Detox-dla-życia. Zrobić detox sok żurawinowy, wymieszać 2 łyżki. czystego soku żurawinowego, 1 łyżka. z spirullina i 8 uncji wody źródlanej. Żurawinowy sok detox działa najlepiej, jeżeli są spożywane na pusty żołądek.

Cytryna

Cytryny pomaga wątroby wbudowane toksyn z systemu, według strony internetowej czystej energii-idei. Wymieszać kilka łyżek soku z cytryny z czystej 8 uncji gorącej wody i pić raz dziennie w godzinach porannych. Dodać cukier do smaku.

Korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia siemię lniane

Siemię lniane i olej lniany, zwany także siemię lniane i olej lniany, zawiera kilka elementów, które przyczyniają się do zdrowia kilku głównych systemów ciała. Dorośli mogą wziąć 1 lub 2 łyżki. lub kapsułki z oleju lnianego na dobę lub można je dodać mielone siemię lniane do innych potraw, aby korzystać z pozytywnych efektów zdrowotnych.

Profilaktyka raka

Wstępne badania wskazują, że lignany w nasionach lnu może pomóc w zapobieganiu raka.

Choroby zapalne jelit

Cierpiących na choroby zapalne jelit mogą znaleźć ulgę od objawów, kiedy jeść siemię lniane lub wziąć siemienia lnianego suplementów.

Zdrowia Serca

Siemię lniane może zwiększyć poziom cholesterolu i zmniejszania białek zapalnych krwi. Te dwa działania w ramach ogólnego zdrowego stylu życia może zmniejszyć szanse na uzyskanie choroby serca.

Ogólne Zdrowie jelit

Siemię lniane jest źródłem błonnika, który utrzymuje przewód jelitowy i reguluje aktywność zdrowych jelit.

Objawy menopauzy

Badania zostały przeprowadzone w celu zbadania, jak siemię lniane wpływa na objawy menopauzy, zwłaszcza uderzeń gorąca. Według National Institutes of Health, niektóre wyniki pokazują, że łagodzi te objawy, podczas gdy inni wskazują, że tak nie jest.

Jak leczyć zaparcia siemię lniane

Istnieje wiele dostępnych w handlu środków do leczenia zaparć, ale jeśli cierpią z powodu tej dolegliwości, możesz naturalny środek o łagodnym, skuteczną pomoc. Dietetyków zalecane lniany do leczenia zaparć powodu dużej zawartości włókien. Siemię lniane tworzy żel w stolcu, które pomaga organizmowi eliminować odpady za pośrednictwem fal perystaltykę jelit.

Instrukcje

1 Użyj siemię lniane, olej lniany nie. Podczas gdy korzyści zdrowotne oleju ma odstępie od łagodzi zaparcia, nasiona samodzielnie dodać niezbędną większość. Możesz wybrać organicznych nasion lnu przypadku, lub zakupić je w dużych ilościach, aby zaoszczędzić pieniądze.

2 Zacznij od najmniejszej zalecanej dawki siemienia lnianego i dać swoje ciało 48 godziny w celu dostosowania się do skutków masowych-produkcji. Dorośli mogą rozpocząć z jednej łyżki. materiału siewnego luzem miesza się 8 uncji wody, działa do 3 łyżki. z nasionami, jeśli są potrzebne.

3 Zakup całych nasion lnu na dłuższy okres przechowywania, ale zmielić je malakserze lub moździerzu z tłuczkiem przed spożyciem. Możesz dodać nasion lnu na śniadanie płatki, jogurt i pieczywa dla odmiany.

4 Gotowanie szerokie ilości wody. Siemię lniane dodaje luzem do stołka przez obrzęk po jej zużywają, więc picie ośmiu szklanek wody dziennie pomaga to obrzęk działania. Dodać wody do nasion lnu i pozwolić im puchnąć przed spożyciem, jeśli masz stan jelita drażliwego jak uchyłkowatości.

5 Uważaj, jeśli używasz oprócz lniany zaparcia łagodzeniu innych suplementów lub środków przeczyszczających. Siemię lniane w skojarzeniu z innymi środków zaparcia mogą powodować rozstrój jelit lub nudności.

Wskazówki

  • Przechowywać w lodówce, siemię lniane mąki. Wysoka zawartość oleju powoduje mąkę szybko jełczeje.
  • Zwrócić się do lekarza, jeśli masz historii alergii na siemię lniane lub Linaceae lub Linum roślinnego rodzaju. Objawy alergii mogą przedstawić jak wysypka, swędzenie skóry lub duszności.

Niepożądane skutki uboczne siemię lniane

Niepożądane skutki uboczne siemię lniane


Niebieski roślin, które są uprawiane na jego oleju w obu północno Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, siemię lniane jest reklamowany na wielu korzyści zdrowotnych zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jednakże, istnieje kilka możliwych skutków ubocznych przyjmowania siemienia lnianego, że konsumenci powinni uważać.

Reakcje alergiczne

Według WebMD, niektórzy zgłaszali reakcje alergiczne po zażyciu olej lniany lub zraszanie siemię lniane na jedzenie; Podobnie, pracownicy fabryki, którzy pracują z siemienia lnianego zauważyli również reakcje alergiczne. Jak w przypadku każdej nowej żywności, ważne jest, aby zacząć od drobnych i upewnić się, że nie prowadzi do pokrzywka, świąd, bóle głowy lub inne objawy reakcji alergicznej.

Gaz i biegunka

Ludzie, którzy podejmują olej lniany dla swoich przeczyszczających właściwości muszą oglądać ich dawkowanie, ponieważ siemię lniane jest znana przyczyna zarówno gaz i biegunkę. Ze względu na wysoką zawartość włókien lnu może pomóc zaparcia, lecz powinno być wykonane w bardzo małych dawkach w celu rozpoczęcia i zawsze wodą.

Krwawienie

Mężczyźni i kobiety z zaburzeniami krzepnięcia może być dla zwiększonego ryzyka krwawienia po zażyciu siemię lniane. Jeśli masz jakiekolwiek zaburzenia krzepliwości krwi, należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem olej lniany. Podobnie, siemię lniane może również zwiększać ryzyko krwawienia w czasie zabiegu, więc pacjenci powinni przerywać co najmniej dwa tygodnie przed planowym jakiejkolwiek procedury, zgodnie z WebMD.

Ryzyko raka

Chociaż nie ma dowodów na to, że siemię lniane, prowadzi do raka gruczołu krokowego, ze względu na wysoką zawartość fitoestrogenów (związki również w produktach sojowych, które nadal są badane), eksperci zalecają, że mężczyźni, którzy mają wysokie ryzyko raka prostaty unikaj siemienia lnianego. Ponadto, każdy z ryzykiem raka piersi, jajnika lub raka macicy powinny również siemię lniane tylko na zalecenie lekarza.

O siemię lniane i estrogenów

O siemię lniane i estrogenów


Zgodnie z Mayo Clinic, siemię lniane i jej pochodne, olej lniany, mąki i mączki, zostały zbadane i stwierdzono, że zawiera składniki odżywcze, które mają wiele korzyści dla zdrowia. Wpływ na zdrowie kobiet, szczególnie w zakresie poziomu estrogenów i hormonów, jest godne uwagi.

Tło

Nasiona lnu są bogate w lignany, związki przekształcane przez organizm do hormonów enterolakton i enterodiol. Te środki, jak hormony wpływają na sposób, że estrogen jest przetwarzane u kobiet.

Korzyści

Jedzenie o uncji mielone siemię lniane każdego dnia wpływa poziom estrogenu, który może mieć wiele korzyści dla zdrowia, w tym zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka piersi, zwiększenie prawidłowości owulacji, zmniejszając ból piersi i zmniejszenia objawów menopauzy.

Przyszłość

Badania nie opisali potencjalne korzyści z siemienia lnianego na poziom estrogenu w szczegółach, mają tylko powierzchownie, jak od 2010 roku, zgodnie z Mayo Clinic.

Skutki uboczne Whole siemię lniane

Skutki uboczne Whole siemię lniane


Dodając siemię lniane do Ciebie diety może zapewnić korzyści dla zdrowia; jednak efekty uboczne istnieją dla nasion lnu i całe nasiona lnu nie może być strawione odpowiednio. Zrozumienie potencjalnych skutków ubocznych, jak również w jaki sposób uzyskać maksymalne korzyści z nasion lnu, mogą pomóc określić, czy siemię lniane jest właśnie dla Ciebie.

Identyfikacja

Uprawiane w całej Kanadzie i północno-zachodniej USA, siemię lniane jest po prostu nasiona z lnu. Siemię lniane suplementy mogą pochodzić w całości lub w postaci rozdrobnionej, a olej lniany jest dostępny w postaci płynnej lub kapsułek.

Teorie / Spekulacje

Zgodnie z Mayo Clinic, ważne do mielenia nasion lnu, nasion jako całość może przejść przez przewód pokarmowy nie jest trawiony. Mielenie nasion lnu przed konsumentami oznacza to, że dostaniesz więcej odżywianie i korzyści z nasion.

Skutki uboczne siemię lniane

Narodowe Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej mówi, że ogólnie suplementy siemię lniane są na ogół dobrze tolerowane. Siemię lniane może powodować zaparcia lub niedrożność jelit, jeśli nie jest to zrobione z odpowiednią ilością wody. Ponieważ siemię lniane zawiera duże ilości błonnika, rozważyć uruchomieniem małej dawki i powoli ją zwiększając. To może pomóc, aby odeprzeć niewygodne jelitowe skutki uboczne.

Również NCCAM mówi, że włókna w nasionach lnu może przerwać lub ograniczyć wchłanianie innych suplementów i leków, więc nie bierz niczego innego w tym samym czasie, co siemienia lnianego.

Korzyści

NCCAM mówi, że nasiona lnu zawierają rozpuszczalny błonnik i są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Choć NCCAM mówi, że nie ma wystarczających danych, aby definitywnie powiedzieć, niektóre badania sugerują, że kwas alfa-linolenowy znaleźć w siemię lniane mogą korzystać osoby z chorobami serca. NCCAM jest obecnie badania innych badań na temat korzyści z siemienia lnianego.

Zgodnie z Mayo Clinic, siemię lniane może przyczynić się do zmniejszenia całkowitego poziomu cholesterolu we krwi i cholesterolu LDL; , NCCAM twierdzi jednak, że badania nad wpływem siemienia lnianego i cholesterolu donoszą mieszane wyniki.

Lub olej lniany lnu?

Chociaż olej lniany jest doskonałym źródłem kwasu alfa-linolenowego, że brakuje wielu korzyści zdrowotnych rzeczywistych flaxseeds gruntowych. Włókno znajduje się w nasionach nie jest obecny w oleju, chociaż omega-3, kwasy tłuszczowe. Ponadto, mówi, że siemię lniane NCCAM zawiera lignany, ale olej lniany nie.

Rozwiązanie ziemia Siemię lniane

Siemię lniane, znany także jako siemię lniane, jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 serca zdrowych, fitochemikalia (właściwości promujące zdrowie aktywnych związków w roślinach) i błonnik. Powszechnie uważa się, że oferują szeroki zakres korzyści terapeutycznych i odżywczych. Zmielone nasiona lnu są prawdopodobnie bardziej korzystne niż całe te, które mogą przechodzić przez ciało niestrawione, według Katherine Zeratsky, RD, z Mayo Clinic.

Choroby zapalne

Porozmawiaj z lekarzem o tym nasion lnu w diecie, jeśli cierpią z powodu jednego z następujących warunków. Badania na myszach i ludziach wskazują, że nasion lnu może spowolnić postęp ludzkiego raka piersi, raka prostaty i skóry, w zależności Pamięci Sloan-Kettering Cancer Center. Może również przyczynić się do zmniejszenia skutków ubocznych radioterapii.

Siemię lniane jest bogatym źródłem kwasów omega-3, niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe organizm potrzebuje do produkcji hormonów, które wspomagają system odpornościowy, krzepliwość krwi, wzrost komórek i błon komórkowych i zmniejszyć stan zapalny, Andrew Weill, MD donosi. W rezultacie, lnu mogą zmniejszyć astmę, chorobę wieńcową serca, zapalenie nerek LUPIS - postać choroby nerek, - zapalenia stawów i innych chorób zapalnych.

Klimakterium

Kobiety powinny rozważyć nasion lnu do przeciwdziałania skutkom zmian hormonalnych w ich wieku. Różne badania wykazały, że spożywanie nasion lnu zmniejsza częstość i nasilenie uderzeń gorąca i ciężkich krwawień, według healthy.net.

Inne warunki

Andrew Weil donosi, że ludzie mają tendencję, aby uzyskać więcej omega 6 niż omega 3. Przytacza Józef Hibbein, MD, psychiatra z National Institutes of Health, który uważa, że ​​brak równowagi z dwóch w organizmie na korzyść kwasów omega 6 mogą powodować otyłość , depresja, dysleksja, nadpobudliwość, a nawet gwałtowne tendencje.

Siemię lniane zapobiega również tworzeniu się zakrzepów krwi, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu, i kontroluje ogólny i mężczyzn z wysokim poziomem cholesterolu wysokie ciśnienie krwi.

Jego wysoka zawartość włókna pomaga zapobiec i rozwiązać zaparcia. To może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi, co pomaga w kontroli cukrzycy typu 2. Wykazano, aby zapobiec suchość oczu według peoplespharmacy.com.
,

Środki ostrożności

Wysoka zawartość błonnika Siemię lniane może powodować lekkie podrażnienie żołądka i jelit i może ingerować w procedury radiologii, Sloan-Kettering ostrzega.

Sposoby korzystania Nopalina siemię lniane Plus

Nopalina siemię lniane plus to suplement zdrowia zaprojektowany, aby poprawić trawienie, utrzymać poziom cukru w ​​zdrowym poziomie i ogólnie poprawić swoje zdrowie. Nopalina siemię lniane Plus zawiera wiele składników, w tym nasion lnu, owsa i otrębów pszennych, Senna liści i owoców takich jak pomarańcze, ananasy, grejpfruty i jabłka. Nopalina siemię lniane Plus zawiera również kwasów omega 3, 6 i 9.

Zalecane spożycie

Zalecane dzienne spożycie Nopalina siemię lniane Plus to cztery kapsułki dwa razy dziennie, w sumie osiem kapsułek. Weź kapsułki z wody lub soku i wypić przynajmniej szklanek wody dziennie. Picie co najmniej osiem szklanek wody dziennie jest praktyczne porady, czy używasz suplementu lub nie; picie wystarczającej ilości wody utrzymuje organizm prawidłowo nawilżona i promuje dobre zdrowie.

Odchudzanie

Typowym zastosowaniem Nopalina siemię lniane Plus jest jako uzupełnienie odchudzania. Siemię lniane jest niestrawny i przechodzi przez organizm stosunkowo nienaruszonym. Ze względu na ograniczone możliwości przewodach pokarmowych "wzięcia w żywności i suplementów tendencji bogate w błonnik są bardziej sycące, ludzie na ogół mniej jeść i pochłaniają mniej ich jedzenie podczas robienia Nopalina siemię lniane Plus.

Regularność

Nopalina siemię lniane Plus pomaga utrzymać zdrowy układ pokarmowy i utrzymać się regularne. Ponieważ nasion lnu jest niestrawny błonnik, pomaga stworzyć fekalia i rzeczywiście przyspiesza jego przejście. Przez utrzymanie się regularne, Nopalina siemię lniane Plus - szczególnie, gdy podjęte w zalecanej ilości wody codziennym - pomaga zapobiegać zaparciom i utrzymuje układ trawienny czyste.

Serce Zdrowie i profilaktyka raka

Nopalina siemię lniane Plus mogą być również wykorzystywane w celu wspierania zdrowego serca i zmniejszyć ryzyko raka. Owoce i ziarna zawarte w pomocy suplementów w celu promowania zdrowej diety, która jest uboga w tłuszcze nasycone i bogate w błonnik. Taka dieta sugerowano zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka i promocja zdrowia serca.

Siemię lniane Bad Side Effects

Siemię lniane jest trochę nasion, które uzyskuje się z lnu, niebieski, roślin kwiatowych, które rośnie powszechnie w całej Ameryce. Jest zyskuje rozgłos na korzyści zdrowotne, jakie oferuje, takie jak bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-3, obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu i pomaga zapobiec chorobom serca. Jednakże występują skutki uboczne związane z przyjmowaniem nasion lnu.

Biegunka

Wskutek wysokiej zawartości błonnika, gdy nasiona lnu jest zużywana w dużych ilościach, może spowodować luźnych stolców i biegunki. Może to nastąpić, gdy więcej niż dwie łyżki nasion lnu są spożywane.

Wzdęcia

Biorąc nasion lnu może skutkować zwiększoną produkcją gazów żołądkowych, co powoduje wzdęcia i poczucie pełni.

Reakcja alergiczna

Osoba może mieć reakcję alergiczną na nasion lnu, które mogłyby prowadzić do uli, obrzęk, świszczący oddech i trudności w oddychaniu. Każda reakcja alergiczna należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Krwawienie

Poważny efekt uboczny z nasion lnu jest krwawienie i łatwe siniaki. W skrajnych przypadkach może to spowodować udar krwotoczny, który charakteryzuje się krwawienia w mózgu.

Zaparcie

Gdy siemię lniane nie jest spożywana z wystarczającą ilością wody, może to spowodować poważne zaparcia lub niedrożność jelit.

Zatrucie

Zgodnie z Mayo Clinic, niedojrzałe strąki nasion lnu mogą być trujące. Małe ilości cyjanku znaleźć w wielu surowego pożywienia i zobojętnia w organizmie w zwykłych poziomach. Surowe nasiona lnu może zwiększyć stężenie cyjanku we krwi (patrz poniżej zasobu).

O siemię lniane i cholesterolu

O siemię lniane i cholesterolu


Flaxseeds zapewniają wiele korzyści dla zdrowia. Siemię lniane jest wszechstronny i łatwo dodać do muffinek mieszanek, pieczywa, posypane na płatki lub dodawane do koktajli. Badania nad korzyściami dla zdrowia lnu sugeruje związek między związkami lignan kiełkujących nasion i obniżenia poziomu cholesterolu we krwi.

Cechy Lnu

O wielkości nasion sezamu, mały brązowy siemię lniane opakowaniach pobić. Pomimo niewielkich rozmiarów, nasiona lnu są klin pełne składników odżywczych i stanowią bogate źródło kompletnego białka. Oprócz tego, że zawiera fitochemikalia z przeciwutleniaczem, środkiem przeciw-nowotworowym i właściwości przeciwzapalne, len zawiera wysoki procent tłuszczu omega-3 wielonienasycone.

Cholesterol i siemię lniane

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób donoszą, że jeden na sześciu Amerykanów ma wysoki poziom cholesterolu we krwi. Według CDC, nagromadzeniem się wosk, jak tłuszczu cholesterolu prowadzi do chorób serca i udaru mózgu. Regularne spożywanie siemienia lnianego może obniżyć cholesterolu całkowitego, triglicerydów i poziomu cholesterolu LDL i zmniejsza ryzyko zakrzepów. Jest to spowodowane lignan, związek obniżający cholesterol lnianego jest.

Korzyści z siemienia lnianego

Zgodnie z University of Michigan, wstępne badania sugerują, siemię lniane pomaga próbuje obniżyć poziom cholesterolu. Zgłosić także niezawodne i stosunkowo spójne dane naukowe wykazujące znaczne korzyści z konsumpcji lnianego osób cierpiących na zaparcia i toczeń rumieniowaty układowy.

Badania

Zdolność do redukcji lnianego poziom cholesterolu jest przedmiotem wielu badań. W 2007 Pennington Biomedical Research Center przeglądowi dziewięć badań klinicznych badających skuteczność siemię lniane jest w obniżaniu poziomu cholesterolu. Ich ocena doprowadziła ich na to, że od 15 do 50 gramów sproszkowanego siemienia lnianego całości lub nieznacznie zmniejsza codziennie cholesterolu całkowitego i LDL o 1,6 do 18 procent. Całe siemię lniane i olej lniany proszku wydaje się bardziej skuteczne w zmniejszaniu poziomu cholesterolu niż olej lniany. Naukowcy z centrum odnowy biologicznej i Żywienia Iowa State University raportu dobowego zużycia 3 łyżki. z siemienia lnianego zmniejsza poziom cholesterolu u mężczyzn o prawie 10 procent w ciągu trzech miesięcy. Iowa State University profesor Suzanne Hendrich powiedział choć mniej skutecznie obniża poziom cholesterolu niż standardowe leki, to obniża poziom na tyle, aby mu opcję dla ludzi, którzy nie mogą wziąć leki.

Konsumpcja

Siemię lniane można kupić w lokalnych sklepach ze zdrową żywnością, a nawet wielu sklepach rogu spożywczych. Całe nasiona lnu są najlepiej wykorzystywane w muffinek lub chleba mieszanek lub posypane na jogurt, sałatki, zbóż lub innych produktów spożywczych. Podczas gdy ziemia siemię lniane posiłek zapewnia obniżające poziom cholesterolu lignany, mączka z nasion, jeśli nie niezużyty utlenia się zbyt długo. Utlenianie zmienia smak pokarmu i zmniejsza jakości towaru zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3, za istotny czynnik w prewencji zawału serca. Chew całe nasiona dokładnie i rozważyć użycie młynka do mielenia własnych nasion. W przeciwnym razie, należy zakupić mielone siemię lniane i przechowywać w lodówce.

Siemię lniane i Odchudzanie

Wiele już napisano i zbadać temat korzyści płynących z siemienia lnianego. Istnieją pewne dowody na to, że zmniejsza on ryzyko raka, chorób serca, nowotworów i udaru. Niektórzy ludzie są przyciągane do siemienia lnianego na inny z niego korzyści. Siemię lniane jest również używany do kontroli wagi i jej odchudzających korzyści.

Włókno

Siemię lniane jest bardzo bogate w błonnik. Fiber jest niezbędna w utracie wagi, ponieważ wywołuje uczucie sytości i zapobiega zaparciom. Włókno jest absorbowana wolniej w korpusie tak, że pomaga osoba uczucie sytości przez dłuższy okres czasu.

Dobry tłuszcz

Siemię lniane zawiera dobry tłuszcz: tłuszczów wielonienasyconych. Każdy człowiek potrzebuje trochę tłuszczu w diecie i tłuszcz znaleźć w siemię lniane pomaga organizmowi działać dobrze i czuć się zaspokojony bez szkodliwych efektów, które przechodzą na tłuszcze nasycone, takie jak zatkane tętnice, choroby serca i cukrzyca.

Paliwo

Ilość i rodzaj tłuszczu znaleźć w siemię lniane działa jak paliwo i skakać-uruchamia metabolizm. To pomaga spalić kalorie i zachęca system przemiany materii do efektywnej pracy.

Prostaglandyny

Olej lniany zawiera dwa niezbędne kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6. Te dwa kwasy, w połączeniu, produkcji prostaglandyn, które promują odchudzanie.

Rodzaje

Siemię lniane może być stosowany w postaci ciekłej lub kapsułek, jako dodatek. Jest on również dostępny może być szlifowane i rzucił w sałatek, zup, zbóż i sosów.

Rozważania

McKinley Centrum Zdrowia w Illinois uznaje, że więcej badań trzeba zrobić na siemię lniane, aby uzasadnić swoje niezliczone oświadczenia zdrowotne. Badania są obiecujące i potencjału lniany do odchudzania i walki z chorobami meritum więcej badań.

Różnica między Regular Siemię lniane Siemię lniane i Złotej

Różnica między Regular Siemię lniane Siemię lniane i Złotej


Jako bogate źródło omega-3 kwasy tłuszczowe i błonnik, siemię lniane jest zdrowe uzupełnienie zbilansowanej diety. Istnieją dwa różne rodzaje nasion lnu: regularne brązowy siemienia lnianego i złotym siemienia lnianego. Odżywczym są prawie identyczne, ale złoty siemię lniane ma nuttier smak i jasnożółty kolor, który sprawia, że ​​łatwiejsze w użyciu w żywności.

Historia

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, siemię lniane pochodzi z lnu, które powstały w Egipcie. Oprócz wykorzystania jej do jedzenia, Egipcjanie wykonane ubrania i fishnets z zakładu. Obecnie stosuje się go w produkcji przemysłowej. W roku 1990, North Dakota State University opracowali nowy szczep siemienia lnianego specjalnie do spożycia przez ludzi. Ten nowy szczep, zwany także len "Omega", jest złoty.

Odżywianie

Zawartość odżywcza regularne i złote nasion lnu jest bardzo podobny. Ponieważ złoty len został opracowany specjalnie do spożycia przez ludzi, ma wyższy poziom omega-3 kwasów tłuszczowych i więcej błonnika rozpuszczalnego. Oba rodzaje lnu zawierają również związki chemiczne zwane lignany, rodzaj fitoestrogenów, czyli "roślina" estrogen. Nasiona lnu są również dobrym źródłem kwasu foliowego, magnezu, fosforu i manganu. Według NutritionData.com, 1 łyżka całej siemienia lnianego ma 55 kalorii i 2 gramów białka.

Wygląd

Regularne siemię lniane jest ciemnobrązowy kolor, podczas gdy złoty siemię lniane jest, jak sama nazwa wskazuje, lżejszy żółty. Jasny kolor złoty siemię lniane ułatwia mieszanie się koktajle, sałatki lub posypać na piec do muffins. Łączy w prawo i jest prawie niezauważalne.

Geografia

Zwykły len jest uprawiany na całym świecie, ale Kanada jest największym eksporterem. Dakota Północna jest największym producentem złotej lnu. W artykule zatytułowanym "Len: nowe zastosowania i domaga się," Duane R. Berglund mówi, że złoty siemię lniane jest lepszy od zwykłego siemienia lnianego w Europie i jest również sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Korei.

Zastosowania

Złoty został zaprojektowany specjalnie z nasion lnu do wykorzystania jako żywność. Ma nuttier aromatu jaśniejsze ułatwia mieszanie do żywności. Łatwiej jest również, aby szlifować się do stosowania w produktach piekarniczych. Regularne flaxseed można stosować do jej wartości odżywczych, ale jest również używany do celów przemysłowych, takich jak produkcja oleju lnianego, linoleum i farb. Niektóre odmiany regularnej lnu są hodowane dla ich wysokiej zawartości błonnika i są wykorzystywane do produkcji papieru i pościel. Uboczny tych procesów przemysłowych stosuje się jako paszę dla zwierząt.