adcov.com

Siarczan sodowolauretowy

Jak leczyć bolesne mieszków włosowych na skórze głowy

Jak leczyć bolesne mieszków włosowych na skórze głowy


Bolesne mieszki włosowe w skórze głowy może być wynikiem różnych przyczyn, w tym ostrych szampony, produkty do pielęgnacji włosów lub ciągnięcie zbyt mocno, aby osiągnąć pewne style. Swędzenie skóry głowy może czuć, bolesne w dotyku lub mają uczucie pieczenia. Zwolnienie z bolesnych mieszków włosowych polega nauka powodem nieszczęścia, więc możesz wiedzieć, jak leczyć skutecznie.

Instrukcje

1 Zmień szampon. Twój szampon może zawierać ostrych środków czyszczących, które schną z mieszków włosowych i spowodować bolesne warunkach. Unikaj szamponów zawierających siarczan sodowolauretowy i poszukać szamponów zawierających oleje jojoba i kiełków pszenicy, które spokój skóry wokół mieszków włosowych.

2 oleje wmasować w skórę głowy. Przed szamponu, mokre włosy i masować kwoty ani grosza wielkości braku zapachu lawendy lub eukaliptusa oleju delikatnie w skórę głowy. Miejsce ręcznik na głowę i pozwolić oleju moczyć w skórę głowy na 10 minut przed szamponem.

3 Strome duży kubek z rumianku i pozostawić do ostygnięcia. Mokre włosy dokładnie i wlać herbatę na skórę głowy. Delikatnie masować herbaty do skóry na głowie. Przepłukać herbatę z głowy z zimną wodą, aby odświeżyć skórę. Pozwalają na włosy do wyschnięcia i szampon następnego ranka.

4 spłukać włosy i skórę głowy z zimną wodą. Działa delikatnie włosy odżywkę do mieszków włosowych na skórze głowy. Owinąć głowę ręcznikiem i pozwolić mu pozostać przez 10 minut. Spłukać odżywkę z włosów z zimną wodą. Fajne wilgoci wraz z odżywka łagodzi swędzenie i pieczenie skóry głowy.

Wskazówki

  • Uniknąć wyciągając włosy na ciasnych fryzury, które mogą powodować bolesne mieszków włosowych.
  • Unikać cios suszenia włosów lub użyć fajne ustawienie. Gorące, suche powietrze może acerbate już przetargowej i bolesną skórę głowy.
  • Moczyć wrastaniu włosów gule z wilgotną szmatką w celu łagodzenia bólu i pomaga rozluźnić włosy.
  • Skonsultować się z lekarzem lub dermatologa, jeśli ból głowy staje się przewlekłe.

Jakie są Niebezpieczeństwa Sodium Laureth Sulfate?

Jakie są Niebezpieczeństwa Sodium Laureth Sulfate?


Niebezpieczeństwa siarczan sodu laureth są znane przez wielu sprzedawców, którzy sprzedają produkty siarczan darmo. Ten związek chemiczny, w większości produktów do pielęgnacji ciała, stał notorycznie po ostrzeżenia wysyłane przez e-mail przez nieznanego autora doradza konsumentom, że siarczan sodu Laureth "okazały się powodować raka w dłuższej perspektywie." Jest siarczan sodowolauretowy równie niebezpieczne, jak sugeruje, e-mail ostrzeżenie?

Definicja

Laureth-siarczan sodu jest związek chemiczny, który działa jako detergentu (środka czyszczącego), emulgator (środek rozpuszczania) i środek powierzchniowo czynny (zwilżający i środek pieniący).

Niebezpieczeństwa

Zgodnie z Northwestern Health Sciences University, laureth-siarczan sodu może zmieniać strukturę skóry, pozwalając aby wnikać do substancji chemicznych, z możliwością chemikaliów dotarciem do krwiobiegu. Laureth-siarczan sodu powoduje podrażnienia skóry i suchość w niektórych konsumentów ze względu na jego zdolność do rozpuszczenia oleju ze skóry, pozwalając (olej) do spłukania.

Mity

Największy mit otaczający siarczan sodu laureth rozpoczął się elektroniczną oszustwo twierdził, że był rakotwórczy chemiczny lub środek rakotwórczy. American Cancer Society twierdzi, siarczan sodowolauretowy jest "znany drażniące, nie rakotwórczy."

Zastosowania

Laureth-siarczan sodu, w zależności CosmeticsInfo.org, jest stosowany w produktach do higieny osobistej, w tym szampony, odżywki, płyny do mycia ciała, mydła, pasty do zębów, tusz do rzęs i perfumy (jako emulgator).

Rozważania

W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry, takie jak nadmierna suchość, wysypka, swędzenie lub pokrzywka z produktu zawierającego siarczan sodu laureth, natychmiast zaprzestać korzystania z produktu. Dla tych, którzy z obawy o użyciu produktów zawierających tę substancję chemiczną, są produkty do pielęgnacji ciała dostępne, które nie zawierają siarczan laureth sodu.

Korzysta z Sodium Laureth Sulfate

Korzysta z Sodium Laureth Sulfate


Pop Quiz: co zrobić, szampony, kilka marek tuszu do rzęs i niektóre farby do włosów mają wspólnego? Odpowiedź: siarczan sodowolauretowy. Ten związek chemiczny odgrywa ważną rolę we wszystkich tych produktów, ze względu na jego właściwości. Etoksylowany laurylosiarczan sodu dodaje spieniania i działanie oczyszczające oraz emulgowania i lepkości do wielu produktów kosmetycznych i czyszczenia.

Pieniący agenta

Czy podoba Ci się ten bogaty, kremowy piany Twój szampon produkuje? Dziękujemy Sodium lauryl sulfate. Jedną z właściwości związku chemicznego tworzenia piany. Wiele osób kojarzy pianki i spienić z czystości. Do mydła w płynie, szampon i żel do mycia ciała, producentów dodając Sodium lauryl sulfate sens. To wytwarza pianę i piana, która sprawia, że ​​klienci myślą, że są coraz czyste.

Łagodny Pielęgnacja twarzy

Siarczan sodu, laureth działa również jako łagodny środek czyszczący. Ze względu na swoje właściwości oczyszczające, można go znaleźć w wielu mydła, płyny do kąpieli i szamponów. Jednakże, siarczan sodowolauretowy zapewnią jedynie powierzchowne, powierzchnie do czysta. Jeśli chcesz głębiej czyste, stosować produkt z bardziej skutecznych, ściernych składników.

Lepkość

Lepkość odnosi się do grubości cieczy. Jedną z cech, Sodium Laureth Sulfate jest wysoki poziom lepkości. Dlatego też, na listach składnik wielu tuszów do rzęs pojawia się związek chemiczny. Zgęstnieje makijaż, a co za tym idzie, rzęsy. Bez Sodium lauryl sulfate, tusz do rzęs nie uciekł rzęsy.

Emulgator

Olej i woda nie mieszają się; to jest fakt naukowy. Oleju i wody rzeczywiście przylegają do siebie w połączeniu z emulgatorem. Emulgatory są chemiczne środki wiążące, i siarczan sodowolauretowy ma właściwości emulgujące. Związek chemiczny utrzymuje różne składniki razem w produktach kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

Co to jest Sodium Laureth Sulfate?

Sodium lauryl sulfate jest chemiczny o molekularnych C12H25NaO4S formuły. Jest to sól sodowa siarczanu laurylu, który jest siarczan alkoholu laurylowego. Jest organiczna sól siarczanowa.

Zastosowania

Sodium lauryl sulfate jest surfaktant, detergentów, emulgator, środek zwilżający, czynnik rozpraszający, środek pieniący środek do bicia się w takie rzeczy jak szampon, proszek do prania, krem, balsam, pasty do zębów, żywności, farbowania włosów, lakiery, farby usuwania, insektycyd i rakietowe na paliwo stałe.

Wygląd

Siarczan sodowolauretowy dostarczany jest w postaci białych kryształów w kolorze kremowym, płatków i proszku.

Drażniący

Sodium lauryl sulfate jest podrażnienia skóry i oczu; Jednak, gdy jest stosowany w kompozycjach, które są przeznaczone do stykania się ze skórą, jest on stosowany w ilościach bardzo rozcieńczonych, tak aby nie powodować podrażnienie.

Alergen

Sodium lauryl sulfate jest alergen w niektórych wrażliwych ludzi, często osób z tym schorzeniem. To może powodować reakcje alergiczne (czerwony, swędzenie skóry) poprzez kontakt ze skórą, i może powodować reakcje alergiczne układu oddechowego (świszczący oddech, duszność) poprzez drogi oddechowe, gdy dana osoba jest uczulona na niego.

Palne stałe

Sodium lauryl sulfate jest palne ciało stałe, które mogą spalić, jeśli mocno ogrzewane. W postaci suchego proszku, może tworzyć mieszaninę wybuchową z powietrzem.

Reakcja siarczan żelazawy do Cukru

Reakcja siarczan żelazawy do Cukru


Siarczan żelaza i cukier stosuje się razem w mikrobiologii, często w zakresie identyfikacji bakterii jelitowych. Jelitowe czynniki chorobotwórcze, takie jak Salmonella i Shigella są powszechnie identyfikowane. Siarczan cukru i siarczan chondroityny przykłady siarczanem reagujące z różnymi cukrami w różnych środowiskach. Formy te są stosowane w dziedzinie farmaceutyków i odżywek.

Cukier Potrójny test żelaza

Test potrójny cukier żelaza używa specjalistycznego agar, który działa medium różnicowego do różnych mikroorganizmów. Pożywka zawiera laktozę, sacharozę i trochę glukozy (cukrów), żelaza (siarczan żelaza) oraz wskaźnik pH "czerwieni fenolowej." Różne organizmy włączyć średnich różne kolory, w zależności od cukru fermentować. Jeśli występuje organizm może zmniejszyć siarki gazu siarkowodór jest wytwarzany, który reaguje ze składnikiem żelaza z utworzeniem siarczku żelaza. Siarczek żelaza pojawia się w charakterystycznym czarnym osadem, jak wyjaśnił Austin Community College.

Siarczan chondroityny

Siarczan chondroityny jest siarczanowanym glikozaminoglikanem z łańcuchów cukrowych. Reakcji z siarczanem chondroityny żelaza w warunkach biologicznej produkuje siarczan chondroityny. Ponad 100 cukru w ​​każdym łańcuchu, to stanowi istotny składnik strukturalny chrząstki i służy do suplementów zachęcających silne kości według badaczy Uniwersytetu Rice. Część siarczan cząsteczki jest kowalencyjnie przyłączone do części cukrowej, to struktura nie zawiera siarczanu przeciwjon, jak nazwa może sugerować.

Siarczan cukru

Siarczan żelaza, produkt uboczny mielenia stali jest granulowany, niebiesko-zielone, rozpuszcza się w wodzie, z wytworzeniem kompleksów z ośmioboczną geometrię cząsteczki i jest paramagnetyczny. "Siarczan Sugar" to wariant chemiczny siarczanu żelaza produkowanych w postaci ziarnistej, krystalicznego lub postaci zasilanego. Jest zielono-brązowy lub żółty, higroskopijny, bardzo żrąca, zawiera 20 procent żelaza. Jego wytwarzanie nie jest szeroko opisane, ale obejmuje siarczanowanie węglowodany, takie jak monosacharydy składników 6-deoksy-L-talozę, jak opisano w L. Lazar prowadzi badacza w Uniwersytecie Debrecen na Węgrzech.

Znaczenie rolnicze

Siarczan żelazawy rozwiązania były stosowane do resztek pożniwnych przed sadzeniem, aby zmniejszyć chlorozy niedoboru żelaza produkowanych z upraw. Roztwory siarczanu żelaza zastosowano dodatkowe produkty uboczne buraków cukrowych, aby dowiedzieć się, jeśli reakcję pomiędzy nimi zwiększa dostępność żelaza w glebie. Dodanie buraków cukrowych nie poprawić dostępność gleby żelaza z siarczanu żelazawego, jak opisano przez R. Jay Goos, et al. w North Dakota State University.

Celem siarczan gentamycyny

Siarczan gentamycyny jest aktualna postać gentamycyny antybiotykiem, który jest używany zarówno w iniekcji lub miejscowo w postaci maści. Chociaż jest silnym antybiotykiem, siarczan gentamycyny nie nieść ryzyko poważnych skutków ubocznych.

Cele

Siarczan gentamycyny jest stosowany głównie w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie Gram-ujemne (rodzaj bakterii sklasyfikowanych na podstawie jego struktury ściany komórkowej).

Mechanizm

Siarczan gentamycyny działa poprzez przerwanie podstawowe procesy bakterii atakuje. Po wejściu do komórki bakteryjnej, wiąże się ze specyficznym białkiem z 30 S rybosomalnego podjednostki zapobiegania bakterie z wytwarzania białek lub spowodowanie, że te wytwarzają nieprawidłowe kształcie.

Zastosowania wtryskowe

Siarczan gentamycyny jest wstrzykiwana do leczenia poważnych zakażeń ośrodkowego układu nerwowego. Ze względu na jego potencjał działania uboczne, nie jest używany przez dłuższy leczenia.

Zastosowaniach miejscowych

Miejscowo w postaci maści, siarczan gentamycyny, stosuje się do leczenia zakażenia bakteryjnego, takich jak torbiele skóry i zainfekowanych ukąszenia owadów. Jest również stosowane w niewielkich owrzodzeń.

Skutki uboczne

Siarczan gentamycyny jest toksyczny dla tkanek w uszach. Nadmierne dawki lub stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek może prowadzić do nieodwracalnej utraty słuchu lub głuchota.

Siarczan glukozaminy Side Effects

Według Medlineplus.com, glukozamina jest naturalnym związkiem, który występuje w zdrowej chrząstki. Glukozamina jest potrzebna do wytworzenia glikozoaminoglikanu cząsteczkę stosowanego w formacji i naprawy chrząstki i innych tkanek.

Fakty

Siarczan glukozaminy (czasami pisane siarczan) to suplement diety często w połączeniu z chondroityny. Siarczan chondroityny zapobiega inne enzymy ciała z budowy bloków chrząstki stawowej, a to pomaga w utrzymaniu chrząstki wody.

Skutki uboczne

Najczęstsze działania niepożądane związane z siarczanem glukozaminy zwiększa gazu, bezsenność, wrażliwość na słońce i paznokci hartowaniu. Istnieją także rzadkie przypadki utraty apetytu, ból brzucha, nudności i zgaga.

Wykorzystanie

Według National Library of Medicine, siarczan glukozaminy jest stosowany w leczeniu łagodnego lub umiarkowanego zapalenia stawu kolanowego, i różne choroby zwyrodnieniowej stawów ciała.

Środki ostrożności

Glukozamina może zwiększać ryzyko krwawienia. Jeśli masz zaburzenia krzepliwości krwi lub przyjmowania leków, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia, należy powiadomić lekarza.

Ostrzeżenia

W wielu ludzkich przypadkach odnotowano, że przy glukozaminy zwiększone ryzyko choroby zwanej ostre śródmiąższowe zapalenie nerek, co powoduje, że nerki obrzęk i niefunkcjonalne.

Co to jest DHEA Siarczan?

Siarczanu DHEA (siarczan dehydroepiandrosteronu) to badanie krwi, który jest stosowany do mierzenia ilości siarczanu DHEA w krwi osób. Wspólne skrótem "siarczan DHEA DHEAS".

Testowanie

Pobiera się krew z żyły, zwykle na ręce lub na wewnętrznej stronie kolanka.

Przygotowanie

Nie wymagane są specjalne preparaty podczas badania na DHEA Sulsate,

Ból

Nie będzie już dyskomfort, niż byłaby w porównaniu do normalnego strzału.

Powodem badania

Głównym powodem, dla testów na siarczanu DHEA jest określenie wydajności nadnercza. Siarczan DHEA jest niewielki męski hormon produkowany przez nadnercza.

Ryzyko

Ogólnego ryzyka podczas testowania dla siarczanu DHEA są takie same, jak się krew sporządzony; lekkie uczucie głowy, uczucie osłabienia lub infekcji.

Siarczan magnezu Dieta

Siarczan magnezu jest zasadniczo siarczanem magnezu. Magnez jest zubożony w organizmie z powodu nadmiernego naprężenia i adrenaliny. To uzupełnia nie tylko organizmowi magnezu, ale również pomaga detoksykacji organizmu. Dieta Epsom sól używana jest przede wszystkim ciało, aby pomóc uniknąć kamieni żółciowych. Jeśli czekać na tyle długo, że twoje problemy gallstone wysłać cię do lekarza, a następnie będziesz musiał stawić czoła operacji i długo odzysku, które można inaczej uniknąć.

Jak przygotować

Przygotować się do diety soli Epsom pijąc dwie szklanki wody filtrowanej pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Picie wody będzie przepłukać system i przygotować go do soli Epsom później. Jeść normalnej diety pustkę tłuszczu do połowy po południu, około 2 PM, jeśli musisz mieć kawę lub herbatę, przytrzymaj mleko. Należy unikać wszystkie owoce cytrusowe i soki, ponieważ będą one przeszkadzać w diecie.

Od 2 pm do 6 po południu, unikać wszelkich pokarmów i płynów, w tym wody. Dodaj 3 czubatą łyżeczkę. siarczanu magnezu na litr wody i chłodem. Chłodzenie nie jest wymagane, ale będzie gorycz nieco łatwiej spożywać.

Rozpocznij dietę

Wlać 8 uncji szkło z cieczą i pić na 6 pm powtórzyć ten z drugiego szkła o 8 wieczorem o 10 wieczorem, będziesz musiał stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom diety. Wlać 4 uncje oliwy z oliwek do szklanki i wymieszać z sokiem z jednej cytryny. To nie będzie najbardziej przyjemny mikstura, ale możesz ssać soku z cytryny, aby ułatwić potem ociąganie smak oliwy. Połóż się spać z górnej części ciała lekko podwyższonej aż do rana. Będzie to pomagać w procesie trawienia. Możesz czuć się pilną, aby przejść do łazienki od razu, ale są szanse, będzie trzymać się aż do rana.

Koniec Sejmu

O 8 rano, wlać sobie kolejne 8 uncji Szkło z Epsom Salt Water. Trzymać blisko do łazienki, jak twoje wnętrzności zaczną szybko poruszać w tej fazie diety. To jest wynikiem toksyny są usuwane z pęcherza żółciowego i wątroby. Wypić ostatnią szklankę Epsom słonej wody o godzinie 10, a następnie szklanką ciepłej wody do walki z każdą odwodnienie może wystąpić. Szybko do południa. Wznowić normalnej diety powoli, zaczynając od lekkich posiłków na resztę dnia. Ta dieta musi być wykonywane tylko raz w roku.

Siarczan wanadylu Niebezpieczeństwa

Siarczan wanadylu jest substancja ekstrahowano z wanadem mineralnej. Jest to popularny suplement budowy ciała, które jest zaangażowane w rozwój kości i rozwoju. Siarczan wanadylu imituje działanie insuliny, podział glukozy cukru we krwi szybko energii. To rozbija glukozy poprzez zwiększenie wrażliwości na cukrzycę typu 2. Siarczan wanadylu może powodować toksyczne działania niepożądane, jeżeli jest spożywany w dużych dawkach lub używane długoterminowej.

Funkcja

Siarczan wanadylu można znaleźć w wanad mineralnej. Jest to w wielu roślin i zwierząt, w tym żywności, takich jak papryka, rzodkiewki, olejów roślinnych i owsa. Siarczan wanadylu rozpada aminokwasów i glukozy dla nich przechodzą płynnie że błon komórkowych, dostarczanie energii do komórek. Nawet chociaż siarczan wanadylu znajduje się w różnych źródeł dietetycznych ciało ludzkie może wchłonąć do 5 procent wlotu wanadu. Jest jeszcze wiele dyskusji, czy siarczan wanadylu jest niezbędnym składnikiem odżywczym.

Korzyści

Siarczan wanadylu naśladuje skutki insuliny podawane ludziom i zwierzętom z cukrzycą. To znacznie zmniejsza zależność od insuliny u pacjentów z cukrzycą. Spowalnia rozprzestrzenianie się raka prostaty oraz obniża poziom cholesterolu we krwi. Jednakże, siarczan wanadylu nie jest obecnie stosowany w strategiach leczenia z powodu szkodliwych skutków ubocznych długotrwałego stosowania.

Muscle Building

Siarczan wanadylu to suplement stosowany przez sportowców i kulturystów w celu zwiększenia wydajności. Można je nabyć w większości sklepów ze zdrową żywnością lub w internecie. Siarczan wanadylu stymuluje syntezę białek i glikogenu przez transport aminokwasów i glukozy bezpośrednio do tkanki mięśniowej. Firmy, które promują wanadylu roszczenia siarczanu, że może zapewnić Ci więcej energii i zwiększenia twardości i wielkości mięśni.

Skutki uboczne

Istnieją liczne skutki uboczne długotrwałego stosowania siarczanu wanadylu w tym nudności, bóle brzucha, biegunka, zwiększenie poziomu cholesterolu, wątroby, nerek i wątroby. Istnieje także duże ryzyko nabycia hipoglikemię (małe stężenie cukru we krwi) i leukopenia (mała liczba białych krwinek). Chorych na cukrzycę insulinozależną i pacjentów z obniżoną odpornością nie powinny siarczan wanadylu.

Interakcje leków

Leki na receptę mogą wchodzić w interakcje z wanadu, zwłaszcza leki stosowane w celu rozrzedzenia krwi, takie jak warfaryna lub Coumadin. Biorąc siarczan wanadylu z tych leków może spowodować nadmierne krwawienie. Ponadto, leki, które obniżają poziomy glukozy we krwi, takimi jak aspiryna i EXUBERA nie mogą być zrobione z dodatkami wanadu.

Glukozaminy siarczan chondroityny Side Effects

Glukozaminy siarczan chondroityny Side Effects


Biorąc glukozaminy siarczan chondroityny może pomóc w chorobie zwyrodnieniowej stawów i wielu innych chorób kości i mięśni (i jest ona dostępna dla ludzi i zwierząt). Ale, przed zażyciem preparatów odżywczych, dowiedzieć się o możliwych działań niepożądanych, takich jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe i zmiany w poziomie glukozy.

Jelitowe dolegliwości

Najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym przy glukozaminy są siarczan chondroityny związanych chorobach przewodu pokarmowego, włącznie z biegunką, niestrawnością, zgagi, wzdęć, bólu brzucha, zmiany apetytu i nudności. Wiele z tych objawów, łagodzi przynajmniej częściowo poprzez glukozaminy siarczan chondroityny z posiłkiem.

Powikłania cukrzycy

Według doniesień Mayo Clinic wpływ siarczanu glukozaminy chondroityny na poziom glukozy nie jest pewne. W badaniach na zwierzętach, że ma działanie obniżające poziom glukozy tak, że jest przypuszczalną że poziom glukozy u ludzi mogą być również zmieniane. Dla cukrzyka, dodatkowe monitorowanie stężenia glukozy jest wskazany, a stosowanie tego dodatku powinno być monitorowane przez lekarza. Hipoglikemiczne powinny być również ostrożny z ich poziomu cukru we krwi.

Serca i naczyń

Siarczan glukozaminy chondroityny jest bardzo wysoka zawartość sodu, więc osoby z chorobami serca i są na niskie diety sodu powinien skontaktować się z lekarzem przed dodaniem glukozaminy siarczan chondroityny do ich diety. Osoby z zaburzeniami krzepnięcia powinni być świadomi, że ten suplement diety może również cienki krwi.

Alergia

Osoby z alergią na skorupiaki powinny zachować ostrożność podczas przyjmowania glukozaminy siarczan chondroityny, które jest wykonane z muszelek. Istnieją kontrowersje na alergiczny potencjał siarczanu glukozaminy, chondroityny, który pochodzi z węglowodanu w muszli, tak jak reakcje alergiczne powodowane przez białka w muszli. Podobnie jak w przypadku wszystkich leków, istnieje możliwość reakcji alergicznej lub czułość.

Oczy

U psów występuje zwiększone ryzyko wystąpienia zaćmy. Może to być również związane z wiekiem pacjenta, zwierzęcia lub przyjmowanie glukozaminy, siarczan chondroityny, nie z powodu samego suplementu. Jeśli pacjent przyjmuje glukozaminy siarczan chondroityny, należy pamiętać o wszelkich zmianach w wizji lub ciśnienia w gałce ocznej.

Dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią

FDA nie reguluje siarczan glukozaminy, chondroityny, jako że nie jest odżywczym przepisanych leków w USA. Testy na siarczan glukozaminy chondroityny przenika do mleka matki nie zostało wykonane, a jego wpływ na nienarodzonych płodów nie został oceniony. Siarczan glukozaminy chondroityny nie sugeruje się stosowania u dzieci ze względu na ograniczoną badania wykonane.

Inne rzadkie działania niepożądane

Odnotowano bardzo rzadkie przypadki niebezpiecznych skutków ubocznych, takich jak zapalenie wątroby, układu immunologicznego zmian systemowych, śródmiąższowe zapalenie nerek, niewydolnością nerek i wątroby. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek leków lub suplement diety, należy skonsultować się z lekarzem regularnie, i sprawdzić, czy interakcji z aktualnych wymagań.

Siarczan chondroityny Side Effects

Siarczan chondroityny Side Effects


Siarczan chondroityny jest związek chemiczny, który w sposób naturalny występuje w chrząstce wokół stawów u osoby. Ten związek chemiczny jest sprzedawany jako suplement diety w postaci tabletek i kapsułek. Niektórzy używają tego dodatku w celu poprawy objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Preparat stosuje się, ze źródeł zwierzęcych takich jak chrząstki bydlęcej chrząstki rekina i tchawicy bydła. Dodatek ten jest często spożywane razem z innym naturalny suplement o nazwie glukozaminy. Możliwe są pewne skutki uboczne spożycia siarczanu chondroityny.

Układu nerwowego i wpływ na przewód pokarmowy

Niektórzy konsumenci doświadczają efektów ubocznych, które związane są z układu nerwowego lub układu żołądkowo-jelitowego po ich przeprowadzeniu siarczan chondroityny. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy użytkownicy mogą wystąpić bóle głowy, po uruchomieniu na tym odżywczym. Ludzie mogą stać się nieswojo z ich umiejętności motorycznych lub być niezwykle euforii. Bóle przewodu pokarmowego może rozwijać u niektórych osób. Mogą wystąpić nudności i biegunka. Niektóre osoby mogą stać się zaparcia.

Efekty alergiczne skóry i

Wystąpiły reakcje alergiczne u niektórych osób po spożywane siarczan chondroityny. Zgodnie z Mayo Clinic, ludzie powinni być ostrożni w stosowaniu to suplement diety, jeśli mają alergię lub uczulenie na skorupiaki siarczan chondroityny. Pokrzywka i wysypka może rozwijać u osób uczulonych. Ludzie stają się coraz bardziej wrażliwe na działanie światła słonecznego i należy nosić przeciwsłonecznych, jeżeli są na zewnątrz przez długie okresy czasu. Chorych na astmę może zauważyć nasilenie objawów astmy po zażyciu tego suplementu.

Układu oddechowego i serca Skutki Powiązane

Nietypowe objawy serca i układu oddechowego związane były zgłaszane przez niektórych ludzi, którzy brali siarczan chondroityny. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy użytkownicy mogą zauważyć dodatek ucisk w klatce piersiowej podczas korzystania z tego dodatku. Zaostrzenie gardła może rozwinąć u niektórych osób. Mogą wystąpić problemy z oddychaniem u niektórych użytkowników. Podwyższone ciśnienie tętnicze krwi może wystąpić w niektórych przypadkach. Ból w klatce piersiowej jest możliwe z siarczanem chondroityny.

Inne efekty

Niektórzy konsumenci indywidualni siarczanu chondroityny może zauważyć inne niezwykłe efekty. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy użytkownicy indywidualni mogą wystąpić obrzęk kończyn dolnych po zażyciu tego suplementu. Obrzęk powiek możliwe jest również z tego dodatku. Zwiększone ryzyko krwawienia może rozwinąć u niektórych osób. Dodatek ten może mieć wpływ na szpik kostny. Może nastąpić utrata włosów i nieregularne bicie serca.

Środki ostrożności

Ludzie muszą podjąć pewne środki ostrożności przed użyciem siarczan chondroityny. Zgodnie z Mayo Clinic, niektórzy mężczyźni z rakiem prostaty mogą rozwijać większe ryzyko, że choroba może nawrócić lub rozprzestrzeniania jeśli użyć tego dodatku. Niektórzy mężczyźni powinni unikać tego dodatku, jeśli już mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty. Wpływ siarczanu chondroityny u kobiet w ciąży nie są znane i powinny one unikać tego dodatku. Karmiące piersią powinny unikać ten suplement diety.

Siarczan cynku właściwości

Siarczan cynku skutecznie kontroluje drobne przypadki Hairy Foot Wart, stanu, który dręczy US krowy. Jednak organizm ludzki nie łatwo wchłonąć go, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Spożyciu siarczan cynku, znany również jako sole cynku, może zakłócić twój żołądek i powodować podrażnienia.

Wygląd

Siarczan cynku wygląda jak sól. To zazwyczaj biały lub bezbarwny. Siarczan cynku utrzymuje klarowny, bezbarwny występ w wodzie.

Rozpuszczalność

Siarczan cynku nie rozpuszcza się w alkoholu, ale będzie rozpuszczać się w wodzie. Jak to robi, pojawiają się pozytywne jony cynku. Jeśli umieścić roztwór wody i cynku siarczan pomiędzy dwoma płytami szklanymi, podłączyć przewód i trochę negatywne napięcie, jak mikroskopijne gałęzi kryształ stanie się widoczny. Według Centrum Studiów Polymer Boston University, jeśli ściśle kontrolować oddziały kryształu, widać, że dendryty przypomina płatek śniegu.

Toksyczność

Siarczan cynku znajduje się w niebezpiecznych składowisk odpadów --- i jego potencjał do wprowadzania wody pitnej jest historycznym problemem, według krajowych akademii Press '"kosmiczne wodne wytycznych dotyczących ekspozycji dla wybranych zanieczyszczeń, tom 2." Siarczan cynku jest również ryb i bezkręgowców wodnych toksyny.

Nadmierne ilości siarczanu cynku może uszkodzić rośliny. W rzeczywistości proszek zawierający co najmniej 99 procent siarczan cynku zabija mchu. Siarczan cynku może również kontrolować wzrost wątrobowców w szklarniach, ale według Północnej Willamette Research Center Oregon State University, kwota niezbędna jest toksyczny dla roślin szkółkarskich.

Wypadki

Siarczan cynku jest drażniący dla oczu, skóry i płuc. Przepłukać oczy lub skórę dużą ilością wody przez co najmniej 15 minut. W przypadku siarczanu cynku w powietrzu, oddalają się od niej i poszukiwania świeżego powietrza. Jeśli wystąpią trudności w oddychaniu, tlenu i pomocy medycznej w nagłych będzie konieczne. W razie przypadkowego połknięcia, podać świadomej ofierze nie więcej niż 4 cupfuls mleka lub wody.

Co to jest Vanadyl Siarczan służy?

Co to jest Vanadyl Siarczan służy?


Siarczan wanadylu jest mikroelement odkryta w 1801 jest uważany za kofaktor w niektórych nutrtional reakcjach enzymatycznych. Zwany także wanad, jest popularny wśród kulturystów i pokazuje pewną obietnicę w kontrolowaniu insuliny u chorych na cukrzycę.

Źródła

Dietetyczne źródła wanadu obejmują grzyby, skorupiaki, pietruszka, koper chwastów, czarny pieprz, soi, zbóż i kukurydzy, przy średniej diety dostarczającej 6 do 18 mcg dziennie. O 5 procent, co jest spożywana jedynie absorbowany.

Cukrzyca

Kilka małych badań testowane wanadylu siarczan z cukrzycą. Jednym znaleźć najwięcej ulepszeń w glukozy na czczo oraz oporność na insulinę w wątrobie, 50 mg dwa razy na dobę. Innym znaleziono zwiększenie wrażliwości na insulinę w dawce 100 mg na dzień. Jeszcze inny badane dawki 75, 150 i 300 mg na dobę i stwierdzono znaczną poprawę metabolizmu glukozy u pacjentów, 150 i 300 mg. W ilości 300 mg, nie było również zmniejszenie całkowitego cholesterolu.

Kulturystyka

Siarczan wanadylu jest popularny suplement z kulturystów, którzy zgłaszają wzrost unaczynienia i mięśni "pełni", gdy 60 mg należy przyjmować 20 minut przed treningiem. Niektóre badania wykazują, że siarczan wanadylu zwiększa tempo, które węglowodany i białka do komórek mięśniowych. Może to odwrócić cukru z komórek tłuszczowych, zmniejszając ilość tłuszczu twoje ciało magazynuje.

Skutki uboczne

Łagodne problemy żołądkowo-jelitowe, które stwierdzano u biorąc dawki terapeutyczne 50 mg dwa razy na dobę z siarczanem wanadylu. Dzienne spożycie 10 do 100 mcg ze źródeł żywności jest uważane za bezpieczne. Należy zachować ostrożność podczas czesania z krwi leków obniżających poziom cukru, ponieważ może to spowodować hipoglikemię.

Gdzie szukać siarczan chininy

Gdzie szukać siarczan chininy


Każdy, kto podróżował do egzotycznych częściach świata prawdopodobnie wie o chinina, podstawowy lek stosowany w leczeniu malarii. Chinina jest w kilku formach, w tym Qualaquin, chlorochiną, Plaquenil i meflochina, wszystkich leków, które mają swoje różne mocne i słabe strony. Siarczan chininy, często sprzedawany jako Qualaquin, został odcinkowych antymalarycznego leczenia od 1940 roku i była kluczową lek dla amerykańskich wojskowych stacjonujących w Korei i Wietnamie.

Gdzie uzyskać i dlaczego

W Stanach Zjednoczonych, siarczan chininy można otrzymać tylko na receptę przez licencjonowanego lekarza i farmaceuty. Chinina i jej pochodne są leki o znacznym ryzykiem. Mają wiele skutków ubocznych, od kwestii wątroby i nerek do poważnych nudności do reakcji centralnego układu nerwowego.

Wydając Qualaquin lekarze rozważyć ryzyko związane z lekami przeciw korzyści. W większości przypadków malarii i jej zabójcze skutki przeważają nad ryzykiem, ale w niektórych przypadkach, pacjent z chorobami serca lub innych schorzeń może nie być w stanie wytrzymać leki na bazie chininy i muszą być podane substytuty.

Inne źródła

Siarczan chininy można zamówić online za pośrednictwem kanadyjskich aptek internetowych, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych substancja jest bardziej ściśle kontrolowane.

W wielu krajach trzeciego świata i krajów rozwijających się, siarczan chininy można uzyskać bezpośrednio w aptece bez recepty. W niektórych, farmaceuta lub pielęgniarka może zatwierdzić jego dystrybucji. W innych, lek jest po prostu sprzedawane na "bez zadawania pytań" zasadach.

Inne zastosowania chininy i nowych ograniczeń

Od 1940 roku, siarczan chininy został wykorzystany "off label" przy okazji leczenia nocne skurcze nóg. Z biegiem lat liczba leków anty-nocnych noga skurczy, były sprzedawane w Stanach Zjednoczonych, że zawarty związek.

W 2007 roku jednak, US Food and Drug zakazane administracja over-the-counter leki noga-kurcze zawierające siarczan chininy, stwierdzające, że zagrożenia związane z nawet niewielkich ilości narkotyków były zbyt duże, aby umożliwić to zastosowanie bez dalszych badań i przeglądu. Wszelkie leki zawierające siarczan chininy musi teraz uzyskać tylko przez recepty.

Skutki uboczne siarczan żelazawy

Siarczan żelaza stosuje się do leczenia niedokrwistości z niedoboru żelaza. Wyniki Anemia w zmęczenia i duszności. Siarczan żelazawy zastępuje żelazo niezbędne dla zdrowia czerwonych krwinek. Jest on dostępny w postaci kapsułek, kropli i eliksir, i powinny być podejmowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Siarczan żelazawy ma pewne efekty uboczne.

Żołądek

Siarczan żelaza może powodować nudności, niestrawność lub ból brzucha. Biorąc go z jedzeniem lub mleka może pomóc złagodzić te objawy.

Wnętrzności

Siarczan żelaza może powodować swoje stołki być ciemniejszy niż zwykle lub zielone. Ponadto, może to powodować zaparcia. Zwiększone spożycie płynów, zwłaszcza wody, może pomóc złagodzić zaparcia.

Witraże Zęby

Za pomocą ciekłych postaci siarczanu żelaza mogą prowadzić do zębów przebarwionych. Aby temu zapobiec, należy przyjąć postać ciekłą miesza się w soku lub wody i wypić ją przez słomkę.

Żelazo przeciążeniem

Według Drugs.com, nadmiaru żelaza lub hemosyderoza, może wystąpić po nadmiernym terapii żelaza lub w przypadku, gdy niedokrwistość z niedoboru żelaza został błędnie. Warunek ten jest traktowany deferoksaminą.

Interakcje

Siarczan żelaza może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, gdy leki zobojętniające, zrobione, alendronian, chloramfenikol, cefdinir deferoksaminę, cholestyramina, etidronian, dimerkaptol, enzymów trzustkowych, ryzedronianem, tetracykliny i innych antybiotyków, hormonów tarczycy i leki na wrzody żołądka lub innych warunków żołądka.

Rozważania

Przed podjęciem siarczan żelazawy, poinformować lekarza, jeśli masz chorobę jelit, niedokrwistość hemolityczna, choroby wątroby, żelaza lub wrzód żołądka, lub jeśli jesteś w ciąży, karmienia piersią, często pije alkohol lub wystąpiła reakcja alergiczna na żelaza lub innych leków ,

Siarczan glukozaminy vs. Chlorowodorek

Siarczan glukozaminy vs.  Chlorowodorek


Siarczan glukozaminy i chlorowodorek glukozaminy, gdy oba są w czystej postaci, dostarczania takiej samej ilości glukozaminy. Glukozamina jest stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Chlorowodorek glukozaminy

Chlorowodorek glukozaminy jest bardziej stabilna niż siarczan glukozaminy i ma większą trwałość. Jest to również około dwie trzecie kosztów siarczanu glukozaminy.

Siarczan glukozaminy

Siarczan glukozaminy rozkłada się szybciej, zwłaszcza gdy są wystawione na działanie wilgoci. Wywodzi się z chlorowodorku glukozaminy dzięki czemu około 1,5 razy droższe niż chlorowodorku glukozaminy. Siarczan glukozaminy ma zwykle soli (chlorku sodu lub chlorku potasu), aby ją ustabilizować. Glukozamina handlowa wynosi 20 procent soli.

Dawkowanie

W celu zapewnienia takiej samej ilości glukozaminy, dawki chlorowodorku glukozaminy i siarczan glukozaminy są 1500mg i 1995mg, odpowiednio. Dawki te są oparte na czystość (chlorowodorek w pobliżu 100 procent, siarczan 80 procent).

Porównanie

Dla obu form, jeśli butelka miał sześćdziesiąt 750 mg tabletki lub kapsułki, musisz 2,66 siarczanu tabletki do dwóch tabletek chlorowodorku (80 tabletki do 60 tabletek). W ciągu trzech miesięcy będzie trzeba trzy butelki chlorowodorku lub cztery butelki siarczanu, aby uzyskać taką samą ilość glukozaminy.

Nutra Rozważna Firma

Nutra zmysł Spółka tworzy 99 czystego czystej postaci chlorowodorku glukozaminy z pomocą Pfanstiehl Laboratories, Inc. Ich produkty są produkowane w USA.

Jak pić siarczan baru Zawieszenia Kontrast dla skanowania CT

Jak pić siarczan baru Zawieszenia Kontrast dla skanowania CT


Topografii komputerowej (TK) jamy brzusznej lub miednicy często wymaga terminowe zużycia znacznej ilości zawiesiny siarczanu baru. Zastosowanie siarczanu barowego jako środek kontrastowy jest krytyczna dla właściwej interpretacji wyników skanowania CT. Pomyśl o telewizor, który ma ustawienie kontrastu: jeśli kontrast jest skręcona w dół, na ekranie jest prawie puste. Tak więc ważne jest, aby pić cały siarczan baru, który jest przewidziany dla skanowania CT. Typowy brzucha lub miednicy powołanie TK wymaga pacjenta do postu przez trzy godziny (lub więcej) i przybyć co najmniej jedną godzinę do przodu o zaplanowanym czasie, aby rozpocząć doświadczenie, które jest koktajl siarczan baru. Zawieszenie siarczan baru, a tylko 2% masy na objętość, jest gruba, patrząc napój mleczny, który może być najlepiej opisany jako degustacji jak farby lateksowej. Analogia ta jest właściwa, ponieważ siarczan baru smakuje inaczej dla każdego. Jedyną stałą jest to, że nikt, przynajmniej nikt przy zdrowych zmysłach, nie skosztował siarczan baru i poprosił o więcej! Tak więc, oto kilka kroków, które pomogły przygotować się na pewne osoby, dusić się i odzyskać z zawiesiny siarczanu baru do TK.

Instrukcje

1 Zaplanuj TK na połowie rano. Może to być najprostszy sposób, aby szybko dla większości ludzi: masz późny lekką kolację, przejdź śniadanie następnego dnia rano i iść na spotkanie. W ten sposób twój żołądek będzie pusta i będzie w stanie pomieścić wszystkie zawieszenia siarczan baru, który jest w przygotowaniu. Dodatkowo, późne popołudniowe spotkania najprawdopodobniej być opóźnione z powodu ktoś spóźnienie, co nieuchronnie kończy się zmuszając do picia więcej siarczan baru po mieli do syta.

2 Postaraj się przyjechać na wizytę, nawet wcześniej niż w wyznaczonym czasie. Podczas gdy osoba, która ma swoje recepty, karty ubezpieczenia, itp nie mogą pozwolić zacząć pić siarczan baru od razu, najgorsze, co może się zdarzyć to, aby przyjechać późno i muszą wściekle pić zawieszenie w ograniczonym czasie. Najlepiej jest przyjechać z wolnego czasu, zapewniając masz pełną wyznaczony czas do picia będąc tak zrelaksowany jak wymaga tego sytuacja.

3 Zmniejsz słomy, jeśli oferowane, ale zaakceptować puchar. Chociaż istnieje kilka osób, które są w stanie siedzieć i bezczynnie łyk siarczan baru w dół przez słomkę, chciałbym postawić większości są bardziej zdolne do połykania rzeczy w odstępach co wkrótce będziemy dyskutować, zwłaszcza tych, które podobają znaleźć smak , Użyj kubka, jednak, jak oryginalne pojemniki siarczan baru nie są zwykle przyjazny kontenerów picia.

4 Wstrząsnąć rzeczy, jak szalony. Osoba administracyjna którzy doles siarczan out baru zwykle nadać mu klapki lub dwa, czasem zapewniając pewne poruszenie. Jednak bardzo uzyskując pojemnik (ów) stary falowanie ho i dalej wstrząsając je przez cały czas trwania wstępnego okresu testowania. Ma to zapobiec warstw zawieszenia cieńszego niż inne, co sprawi, że niektóre bardzo trudne do połknięcia.

5 Znajdź całkiem miły krzesła w poczekalni z tabeli, najlepiej w pobliżu drzwi skanera CT więc usłyszysz nazwę nazwie (poproś osobę, za biurkiem, gdzie może to być). Poświęć chwilę i psychicznie przygotować się; pamiętaj, że dobry skanowania zależy od zdolności do wymuszenia siarczan baru w dół. Jest to jeden czas masz kontrolę nad sytuacją normalnie niekontrolowany. Go osobiście i jako wyzwanie, jeśli to, co motywuje.

6 Wlej sobie wysokiej szklanki zawieszenia siarczanu baru, zanotować czas na zegarek i zaczyna pić. Jak łykać, jaką kwotę i na jaki okres czasu jest całkowicie osobista decyzja. Bez względu na sposób, pilnować czasu i spróbować ustawić celów ustalonych kwot pobieranych przez niektórych razy w ciągu swojego okresu oczekiwania, nie dostanę się na siebie, jeśli masz za sobą. Warkot będzie dążył do wprowadzenia większych wgnieceń w łącznej kwocie, która nadaje się do pozytywnego wzmocnienia. Nieuchronnie, wybuchy będzie krótszy i mniej więcej w wysokości pełnej otrzymasz aż zobaczysz mety. Popijając może być postrzegana jako powolny i stały wygrywa wyścig.

7 Jak najlepiej pić wszystko, co możesz. Nikt nie może uczynić ją pić z wyjątkiem siebie. Pamiętaj, że technik radiologii daje niewielką ilość zawiesiny tuż przed TK, w celu zapewnienia, przewodu pokarmowego jest pokryta w czasie testów.

8 Jedz komfort jedzenie po egzaminie, jeśli jesteś głodny i trzymać w pobliżu toalety. Reakcje są różne, ale zwykle rzeczy nie trzymać się długo rozmawiać. Więc jeśli masz długą jazdę do domu lub innego konfliktu planowania, planu.

Wskazówki:

  • Mając członek rodziny lub przyjaciel przyszedł inny osobista decyzja. Czasami badgering pomaga; czasami chcesz rzutu napój na nich.
  • Niektóre kliniki radiologii oferują lodówce siarczan baru dalej tłumić smak. Dowiedzieć się, czy jest to możliwe w klinice.
  • Ten artykuł w żaden sposób nie powinny być interpretowane jako profesjonalnej opinii lekarskiej. Zawsze stosuj się do wskazówek i porad swojego zespołu opieki zdrowotnej i specjalistów w biurze TK.

Siarczan magnezu skutki uboczne

Siarczan magnezu skutki uboczne


Siarczan magnezu, siarczan pisane również jest roztwór magnezu, które mogą być dostarczane przez wstrzyknięcie lub dożylnie. Jest to najczęściej przepisywany wymienić elektrolity w ostrych przypadkach, lub w celu zapobiegania i kontroli napadów ciężkiej toksemii w okresie ciąży. Pacjenci muszą być monitorowane, ponieważ przeciążenie magnezu może powodować działania niepożądane, zagrażające życiu.

Zaczerwienienie i pocenie

Terapia magnezu może powodować szereg negatywnych reakcji, najbardziej związanych z poziomem magnezu staje się zbyt wysoka. Zaczerwienienie i pocenie się są najczęściej pierwsze objawy.

Dodatkowe działania niepożądane

Dodatkowe działania niepożądane mogą również wskazywać magnez osiągnięcia poziomu toksycznego. Są to zaburzenia rytmu serca, splątanie, senność, niskie ciśnienie krwi, osłabienie mięśni, nudności, wymioty i nadmierne pragnienie.

Magnez Zatrucie

Ciężkie i zagrażające życiu działania niepożądane mogą wystąpić z powodu zatrucia magnezu. Pacjent może mieć powolny i płytki oddech. Odruchy depresję i mięśnie pacjenta może stać się tak słabe, że nie można ich przenieść. Temperatura ciała spada poniżej normy, i układu sercowo-naczyniowego i ośrodkowego układu nerwowego depresję. Ostatecznie pacjent może nie być w stanie oddychać.

Toksyczność aluminium

Siarczan magnezu zawiera aluminium. Jeśli funkcja nerek pacjenta jest osłabiony, stężenie glinu w organizmie może stać się zbyt wysoka. Wcześniaki, pacjentów geriatrycznych, a także osoby z chorobami nerek są narażone na ryzyko toksyczności aluminium jako efekt uboczny terapii siarczanu magnezu.

Siarczan magnezu i Piercing Marynarki Wojennej

Siarczan magnezu i Piercing Marynarki Wojennej


Soli Epsom, wspólna nazwa dla siarczanem magnezu, jest wielozadaniowość naturalny eliksir od czasów Szekspira. Związek ma setki sprawdzonych zastosowań, ale dbanie o nowej marynarki przekłucia nie jest wśród nich.

Siarczan magnezu i piercing

Soli Epsom nie zawierają chlorek sodu. Dla jodowana sól morska jest piercer na moczyć składnik wyboru.

Sól Soak przepis na piercing

¼ łyżeczki. sól morska
1 szklanka wody
Odwrócić strzał szkła rozmiar filiżankę słonej na piercing i moczyć przez pięć do 10 minut.

Funkcja namoczyć Soli

Ciepła woda słona jest naturalnym ściągające, co oznacza, że ​​zwęża tkanek i przyspiesza gojenie.

Używa do siarczanu magnezu

Sól Epsom jest używany jako złuszczają, zmiękczania skóry, środek przeczyszczający, czystości w domu i roślin spożywczych, między innymi.

Historia Epsom Salt

Sól Epsom jest nazwany na początku uzdrowiska Epsom w Anglii. gdzie woda jest bogata w siarczanem magnezu. Mieszkańcy zaczęli wydobywania go używać 17 wieku.