adcov.com

ściereczki do okularów

Jak czyścić okularów

Czyszczenie okularów korekcyjnych jest ostrożny procedura. Chcesz, czyste, ale nie trzeć zbyt mocno lub będziesz je zarysować. Okulary korekcyjne kosztują dużo pieniędzy, aby wymienić w razie uszkodzenia. Jest bezpieczny sposób oczyścić receptę okulary, które mogą chronić swoje inwestycje.

Instrukcje

1 Uzyskaj butelkę czyszczenia soczewek obiektywu i ściereczki z dostawcą okularów. Jeśli nie jest to możliwe, podnieś butelkę czyszczenia soczewek obiektywu i ściereczki w sklepie apteki lub narkotyków. Nie używać niczego, co nie jest przeznaczony do czyszczenia okularów. Nie wolno używać żadnych materiałów, takich jak szmaty szorstki lub ręczników papierowych, ponieważ może to porysować soczewki.

2 Umieścić kilka kropli do czyszczenia obiektywu na każdej stronie każdego z obiektywów. Delikatnie przetrzyj szmatką soczewek w ruchu kołowym. Rub trochę więcej ciśnienia, aby uzyskać czystsze w obiektyw aż obiektyw jest wolny od smug. Powtórz tę czynność z drugim obiektywem.

3 Spójrz na soczewki okularów, aby upewnić się, że są bez smug i nie rozmyte. Smugi wyschnie na okulary i będzie trudniej dostać się po wyschnięciu.

4 Ustaw okulary w bezpiecznym miejscu, tak jak na początku swojej komodzie lub stole. Poczekaj na czystsze obiektyw do wyschnięcia.

5 Powtarzaj kroki od 2 do 4, jeśli okulary korekcyjne są wciąż brudne lub mają smugi.

Wskazówki

 • Można spłukać je przed rozpoczęciem czyszczenia okularów, jeśli chcesz. Używać ciepłej wody i osuszyć je z tkaniny obiektywu.

Jakie są korzyści Vs okularów Soczewki kontaktowe?

Oba okulary i soczewki kontaktowe służą jako pomoce korekcji wzroku, które wymagają recepty od lekarza okulistę, zanim zostaną zakupione. W zależności od Twojego stylu życia, może wolisz jednej formy korekcji wzroku na inny.

Koszt

Okulary są zakup jeden raz, a kontakty są zakupione w pudełkach zawierających dostaw, które mogą trwać trzy lub sześć miesięcy. Oba rodzaje pomocy korekcji wzroku są zwykle co najmniej częściowo pokryte przez większość planów ubezpieczeniowych wizja.

Konserwacja

Czyszczenie okularów polega wycierania soczewek miękką ściereczką do czyszczenia obiektywu i kilka razy w tygodniu i trwa mniej niż minutę. Mimo, jednodniowe soczewki kontaktowe są wyrzucane po jednym użyciu czasu i nie wymagają konserwacji, rozszerzone kontakty zużycia i gazu przepuszczalnych kontakty wymagają więcej opieki.

Wygląd fizyczny

Kontakt pozwalają zachować wygląd bez przeszkód. Niektóre odmiany soczewki kontaktowe pozwalają na zmianę koloru tęczówki nosząc je. Okulary uzupełniać i zwrócić uwagę na rysy twarzy. Niestandardowe oprawy okularowe pozwalają wyposażyć i wyrazić indywidualny styl.

Rozważania

Mimo, że nowa technologia poczyniła pewne okulary bardziej trwałe, wszystkie szklanki może złamać. Soczewki kontaktowe mogą oderwać, a gazu przepuszczalnych soczewek może złamać.

Korzyści Vision

Kontakt zapewnić niezakłócony wizję, podczas gdy ramki okularów jest zawsze w polu widzenia. Przyciemniane soczewki okularowe zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV i zrobić dzień jazdy łatwiej. Soczewki kontaktowe nie zachodzą mgłą podczas mokrej lub zimno.

Jak usunąć rysę od okularów

Jak usunąć rysę od okularów


Okulary mogą zostać porysowane, jeżeli są usuwane lub przenoszone w torebce bez etui. Rysy są spowodowane niewłaściwym sposobem czyszczenia lub materiałów. Korzystanie z rękawem lub papierowy ręcznik do wycierania soczewek mogą wydawać się nieszkodliwe, ale do zmiękczania tkanin, małe cząstki brudu i produkty papierowe nie są mili do obiektywów. Nie ważne jak bardzo jesteś, to nie zawsze jest możliwe, aby utrzymać soczewek okularów wolne od zarysowań. Spróbuj usunąć zarysowania się przed spędzać czas i pieniądze wymiany obiektywów.

Instrukcje

Soczewki ze szkła

1 Oczyść obiektyw z czyszczenia okularów, po wskazówki producenta.

2 Upewnij się, że szkło jest całkowicie suchy. Dab niewielką ilość pasty do regularnego na miękką ściereczką soczewki. Nigdy nie wolno używać wybielającej pasty do zębów lub żelu.

3 Rub pasty na szybie w małych, okrężnymi ruchami. Kontynuować tarcie przez 10 sekund.

4 Wytrzyj pasty; Nie pocieraj zbyt mocno. Zwilżyć czystą ściereczkę wodą, aby usunąć wszelkie ślady pasty do zębów.

5 Powtórz z kilku małych ilości pasty do zębów, aż zadrapanie znika.

Soczewki plastikowe

6 Kup krem trawienia szkła.

7 Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta do użytku. Zastosuj krem ​​do przodu i tyłu obiektywu. Zostaw to na czas zalecany do usunięcia antyodblaskowy, powłokę przeciw zarysowaniom na okulary z tworzywa sztucznego.

8 Wylewanie krem i okulary z wysuszyć obiektyw miękką szmatką. Nigdy nie używaj kremu na szkło-akwaforta soczewek szklanych, jak to będzie je zniszczyć.

Wskazówki

 • Zapobiec zadrapania przez dobrą opiekę swoich okularów. Przechowywać je w miękkiej przypadku, gdy nie są ich noszenia. Nigdy nie należy używać tkanek twarzy lub papierowe ręczniki do czyszczenia soczewek, ponieważ może je porysować. Używać wody z mydłem, aby delikatnie oczyścić ci okulary na co dzień, a następnie wysuszyć je za pomocą miękkiej, czystej szmatki. Przechowywać środków czystości, zmywacz do paznokci, perfumy i lakier do włosów z dala od swoich okularów.

Porady czyszczenia okularów

Porady czyszczenia okularów


Nikt nie chce częściej niż to konieczne, wymienić swoje okulary, zwłaszcza jeśli masz drogich nakazowych soczewek. Podobnie jak w innych delikatnych akcesoriów, prawidłowo czyszczenie okularów nie jest intuicyjna i wymaga bardziej troskliwą opieką. Większość okulary są wykonane z materiałów syntetycznych, zamiast rzeczywistego szkło, dzięki czemu ich niekompatybilność ze standardowymi technikami pielęgnacji szkło.

Delikatne Płyny

Wszystkie okulary stają się okresowo brudne. Umyć ręce, aby usunąć piasek powierzchniowych lub drażniących i uruchomić każdy z obu stron soczewki pod ciepłą wodą. Jeśli zabrudzenia pozostaje, delikatnie masować każdy obiektyw o wielkości grochu kwoty nie-koncentratu, balsam-wolną rękę mydłem i dokładnie spłukać. Mydła z balsamu może opuścić pozostałości olejowych i skoncentrowane odmiany są zbyt silne dla powłoki wrażliwej swoich okularów.

Wyznaczone Tkaniny czyszczące

Czyszczenia okularów o łagodnych, niestrzępiącą ścierki, ręczniki z mikrofibry lub specjalnie zaprojektowanych tkanin czyszczących dostępnych w gabinecie okulisty za. Ochrony swoich okularów oznacza, że ​​chroni je czyści szmatką. Przechowywać obiektyw ściereczką do czyszczenia w małej torbie lub walizce, więc pozostaje wolny od małych cząstek. Umyć szmatką do czyszczenia obiektywu ręką w razie potrzeby łagodnym, balsam-wolną rękę mydłem. Pozostałość zmiękczania tkanin pranych może opuścić irytujące smugi na swoich soczewek.

Nie Improwizować czyszczenia narzędzi

Prawdopodobnie widziałeś ludzi bicz tkanek i energicznie masować swoje okulary. Nie rób tego. Tkanki twarzy może mieć balsam lub olej i jak wszystkie papieru, wykonane są z drobnych włókien drewnianych. W miarę upływu czasu tych włókien może skrobać soczewek, powodując małych zadrapań na powierzchni. Prawdopodobnie również widziałem kogoś, w chwili desperacji, oczyścić swoje soczewki z rąbkiem koszuli. Włókna materiału Sklep odzieżowy małe kawałki żwiru, które można łatwo porysować soczewki.

Nie Improvize Cleaners

Nowoczesne soczewki okularowe wykonane są z materiałów syntetycznych, takich jak plastik, a nie szkło, dzięki czemu czystsze szkło nieskuteczne i szkodliwe rozwiązanie czyszczenia. Komercyjne szklane są trudne do czyszczenia i może powodować korozję powłoki antyrefleksyjne na swoich soczewek. Więcej opcji dla przenośnych czyszczenia, zakup pudełko owinięte chusteczki pojedynczych rozwiązań czyszczenia okularów. Można również kupić spray do czyszczenia soczewek od okulisty specjalnie do dokładnego czyszczenia.

Home Remedy podrapał okularów

Okulary korekcyjne są zazwyczaj bardzo drogie. Wymiana parę cennych soczewek zwiększających wzroku z powodu kilku zadrapań może czasem poczuć się jak strata pieniędzy. Rozwiązania Retail ustalania zadrapania okularowych są zazwyczaj tańsze, ale może kosztować więcej niż wiele są w stanie zapłacić. Większość ludzi nie wie, że choć może to być prawie niemożliwe, aby naprawić głębokie rysy, lekkie zadrapania mogą być ustalone z elementów, które można znaleźć w domu lub niedrogo zakupione.

Smar Ołówek

Powierzchowne zadrapania w okularach może być ustalona za pomocą ołówka lub biały smar marki Sanford odklejania china marker. Po prostu wyciągnąć i wypełnić koło lub owal wokół zera z ołówkiem tłuszczu. Pamiętaj, aby pokryć co nieco podstaw z tłuszczu. Następnie, za pomocą czystej zamszem lub miękką ściereczką, powierzchni wypoleruj naoliwione lekko w okrągły wzór. Może to spowodować lekkie zadrapania być wypełnione smarem i stać się niemal niezauważalne. Czasami, polerowanie usunie ruch całkowicie nowa. Zmyć pozostały smar z mydłem i Twoich lekkich zadrapań powinny być praktycznie niewidoczne.

Wheel Cleaner

Odkurzacz samochodowy koło zawierające fluorek amonu lub wodorofluorku amonu (takie jak czyszczenia kół marki Armor All Quicksilver) jest również świetny sposób, aby naprawić lekkie rysy na obiektywach. Najpierw ostrożnie wyjmij soczewki z okularów. Można to zrobić umieszczając światło średnim ciśnieniem na środku wewnątrz każdej soczewki z kciukiem. Soczewki powinny wyskoczyć bez większych trudności. Następnie umieścić soczewki w małym pojemniku z pokrywą, że uszczelnienia, takie jak pojemnik z tworzywa sztucznego do przechowywania. Teraz, napełnić pojemnik z czyszczenia kół, aż ledwo soczewki pokryte są (mogą pływać - to jest OK). Obracać się wokół wody w zbiorniku lekko, aby soczewki są pokryte płynu jak stale, jak to możliwe. Otworzyć pojemnik, umyć soczewki z wodą i powinno być lekkie zadrapania większości, jeśli nie całkowicie wyeliminowane. Usuwać nadmiar czyszczenia kół.

Usuwanie powłoka antyodblaskowa

Czasami, zarysowania soczewek są rzeczywiście tylko zadrapania w powłoce antyrefleksyjnej. W tym przypadku usunięcie powłoki może wyeliminować niektóre lub wszystkie drobne rysy. Związek o nazwie Zbroja Etch, które można łatwo znaleźć w Internecie może pomóc usunąć tę powłokę, ale procedura musi być wykonana z zachowaniem ostrożności, ponieważ soczewki mogą być zniszczony lub dalej porysowana jeśli aplikacja jest wykonane nieprawidłowo. Próbować małą dab związku w małej sekcji narożnej jednej z soczewek testować jak będzie reagować z okularów. Następnie, jeśli jesteś zadowolony z wyników, całkowicie pokryć każdą stronę obu obiektywów o związku Armour Etch i odstawić na około pięć minut. Wacikiem działa dobrze do stosowania, ale nie w związku pocierać, ponieważ może to spowodować dalsze rysy. Spłukać ciepłą wodą, a powłoka powinna zniknąć. Aby uzyskać więcej wskazówek i doświadczeń innych w usuwaniu powłoka antyodblaskowa z Armour Etch, odwiedź link Bookish.us znajdujący się w sekcji referencje poniżej.

Jak usunąć grawerowanie laserowe oznaczenie na Soczewki do okularów

Jak usunąć grawerowanie laserowe oznaczenie na Soczewki do okularów


Najczęściej logo producenta jest wyryte laserem na soczewki nowych okularów. Jeśli logo znajduje się w miejscu, gdzie nie mogą być widoczne, to zwykle nie jest zbyt dużym problemem. Istnieją jednak przypadki, w których logo znajduje się w widocznym miejscu w ten sposób co stała rozproszenia. Na szczęście trawienia tylko Mars zewnętrzną warstwę powierzchniową szkła lub tworzywa sztucznego, zawierającą soczewek okularowych, i jest łatwo usuwana w domu z zaledwie kilku materiałów, niektórzy wiedzą jak.

Instrukcje

Soczewki ze szkła

1 Rub obiektyw, który jest wyryty w czystsze jak obijać lub acetonu przy użyciu miękkiej ściereczki. Zastosowanie silnego nacisku. Jeśli substancja można postrzegać jako etch usuwa się w ten sposób, to może klej lub inna substancja. Jeśli nie schodzą, projekt jest prawdopodobnie wyryte.

2 Mix 1 łyżeczka. tlenku ceru z wodą trochę w czasie, dopóki nie sprawia zawiesiny wklej spójność naleśnik ciasto. Tlenek ceru można znaleźć w sklepach ze szkła, na Ebay lub dostawcy pracy szkło. Źródło online jest Hisglassworks.com.

3 Za pomocą miękkiej szmatki, aby przetrzeć pad zawiesinę na trawienie znajduje się na obiektywie. Pocierać ruchem okrężnym przez cztery do pięciu minut.

4 soczewki dokładnie opłukać i osuszyć miękką szmatką. Sprawdź soczewki, czy znak Etch został usunięty. Jeśli nie, powtórz proces ponownie, aż znak etch nie ma.

Soczewki z tworzywa sztucznego lub akrylowe

5 obiektyw dokładnie umyć wodą z mydłem. Nie suszyć obiektyw.

6 Za pomocą papieru ściernego i piasku znak lekko ruchem okrężnym. Zbyt mocne naciśnięcie okularów może spowodować zarysowania lub piasek z ich zbyt wielu warstw plastiku.

7 Rinse obiektyw jak jesteś szlifowanie go z lekkim strumieniem wody z kranu. Ważne jest, aby utrzymywać soczewki podczas szlifowania na mokro, w celu uniknięcia zbyt wiele warstw z tworzywa sztucznego jest usunięta.

8 Powtórz te czynności, aż znacznik laserowy etch nie ma. Myć wodą z mydłem. Osusz obiektyw ściereczką z mikrofibry.

Jak kupić parę okularów do czytania

Wraz z wiekiem, może stać się trudne do odczytania mniejszy wydruk. Można rozwiązać ten problem z parą okularów do czytania. Pojedyncze wizja Okulary dostępne są w lokalnej drogerii, natomiast bardziej złożone pary potrzebują recepty Okulista jest.

Instrukcje

1 Odwiedź swój optyka pierwsze, jeśli podejrzewasz, że potrzebują okularów do czytania. Jeśli okaże się, że musisz trzymać gazetę lub czasopismo z dala od twarzy, aby się z drukiem, trzeba okulary do czytania. Okulista będzie w stanie ocenić, jak poważny jest twój problem, i zalecić właściwą wytrzymałość okularów.

2 Spróbuj na różnych parach czy zakup okularów do czytania w drogerii. Okulary do czytania w zakresie od plus jeden dioptrii do + 3,5. Sprawdź tabelę na stoisku z okularami, które będą zawierać wykresu oka na przetestowanie różnych okularów. Czy można odczytać wykres wygodnie, bez wysiłku, to chyba prawda parę dla Ciebie.

3 przeczytanie komputer okulary jeśli spędzasz dużo czasu przed monitorem. Ten typ okularów do czytania jest stosunkowo nowy, więc zwrócić się do optyka, gdzie je kupić.

4 Sprawdź, czy musisz dwuogniskowych, które zawierają powiększenie w dolnej części okularów. Widać na szczycie ramek bez wysiłku przy użyciu dwuogniskowych.

5 Wybierz stylową ramkę. Czy Twój kupić parę okularów do czytania w drogerii, od okulisty lub w Internecie, istnieją niezliczone kolory, style i ramy dostępne wzory dostosowane do Twojej osobowości.

Wskazówki

 • Nie należy kontynuować przy użyciu pary okularów do czytania, jeśli obrażenia oczu lub powodować zawroty głowy. Zawsze należy skonsultować się z optyka, jeśli masz jakiekolwiek problemy.

Jak korzystać z okularów do czytania

Jak korzystać z okularów do czytania


Jeśli twoje ramiona nagle nie są wystarczająco długie, aby poczytać gazetę, powinieneś być szczęśliwy - można przeżyć młodość i nadal są wokół rozwijać prezbiopii i problem związany z wiekiem wzrok. Starczowzroczność pojawia się, gdy Twoje oczy soczewki wewnętrzne "tracą zdolność do zmiany kształtu. Oto czynności związane z wykorzystaniem okularów do czytania, które pomogą Ci lepiej widzieć powinien być o problemy z pogarszającą się wzrok.

Instrukcje

1. Określ swoje potrzeby czytania. Jeśli spędzasz przedłużającym odczytu czasu, może chcesz pełnowymiarowa soczewek, które są bardziej wygodne w noszeniu, ale sprawi, że odległe obiekty rozmyte. Jeśli przyjrzeć się z czytania często, powinieneś dostać pół soczewki możesz nosić nisko na nos, dzięki czemu można patrzeć na nich w odległych obiektów.

2 Spróbuj najpierw over-the-counter okulary. Kup jedną parę i zobaczyć, czy można wyraźnie odczytać bez zmęczenia oczu i bóle głowy.

3 Pobierz więcej niż jedną parę, czy ponad-the-counter okulary pracować dla Ciebie. Umieścić parę w każdym pomieszczeniu, w którym można przeczytać, w torebce lub w samochodzie, a na biurku w pracy. Nie są one bardzo drogie, więc zakupu wielu par nie będzie opróżnić konto bankowe.

4 Zapoznaj się optyka, jeśli nie można znaleźć over-the-counter parę okularów można wykorzystać wygodnie. On lub ona może przepisać parę do spełnienia swoich potrzeb receptę i czytania. Okulary te będą znacznie droższe jednak.

5 Zastanów no-line progresywne soczewki jeśli już nosić okulary, a pomysł wykorzystania dwuogniskowych jest nieprzyjemny.

Wskazówki

 • Over-the-counter okulary do czytania są w setki stylów. Pierwsze parę do noszenia na szyi, maleńkiej pary, która pasuje w przypadku pióra wielkości można klip do kieszeni, okulary z soczewkami do czytania zbudowany w, par, które sprawiają, że wyglądasz jak schoolmarm i par, które sprawiło, że wyglądają jak Elton John. Baw się dobrze.
 • Należy pamiętać, że trzeba będzie mocniejsze okulary jak wiek. Jeśli czytanie staje się coraz trudniejsze i mniej wygodne, dostać nowe.
 • Nawet jeśli masz swoje okulary do czytania ponad-the-counter, regularnie zobaczyć swój optyka. Może on sprawdzać innych problemów, takich jak jaskra, retinopatia cukrzycowa i zwyrodnienie plamki żółtej, z których wszystkie mogą prowadzić do ślepoty, jeżeli nie jest leczone.
 • Unikaj noszenia okularów do czytania na komputerze pracy. Większość, którzy próbują tego szczepu nie tylko oczy, ale na szyi ze względu na postawy są zmuszeni do przyjęcia. Prosić Okulista dla pary specjalnie dla pracy komputera.

Rodzaje okularów dla kogoś, kto jest blisko słabowidzących

Rodzaje okularów dla kogoś, kto jest blisko słabowidzących


Krótkowzroczność lub krótkowzroczność, to stan, w którym oczy mogą wyraźnie zobaczyć obiekty, które są w pobliżu, ale nie może skupić się wyraźnie na obiekty, które są w pewnej odległości. Zdecydowana większość korekcji wzroku wykonane w Stanach Zjednoczonych jest dla osób z krótkowzrocznością. Chociaż operacja korygująca takich jak Lasik i soczewki kontaktowe są coraz większą popularność, okulary są nadal najpopularniejszą metodą z wyboru.

Rozważania

Około 30 procent dzieci i dorosłych w Stanach Zjednoczonych są krótkowidzem. Stan, znany jako krótkowzroczność, występuje wtedy, gdy krzywizna powierzchni rogówki jest zbyt widoczny lub samo oko jest zbyt długi. Którykolwiek z tych warunków będzie na bieżąco prawidłowo ogniskowania światła wewnątrz oka, w wyniku będącego obiekty widziane na odległość będzie niewyraźne.

Identyfikacja

Krótkowzroczność jest zazwyczaj łagodny warunek, że ludzie uczą się żyć dzięki pomocy naprawczych Okulary takie jak okulary lub soczewki kontaktowe. Ale od czasu do czasu krótkowzroczność może wskazywać na bardziej poważnego stanu, takich jak cukrzyca. Tylko kompleksowe badanie przez wykwalifikowanego optyka lub okulisty sprawi, że określenie. Okulista jest najlepszą osobą do rady jesteś na najlepszej rodzaju korekty, czy jesteś kandydatem do chirurgii laserowej oka, soczewki kontaktowe lub okulary.

Rodzaje

Single-vision oko okulary są najbardziej popularnym wyborem wśród korekty krótkowzroczność. Szkła te mogą zazwyczaj zapewniają akceptowalny poziom korekcji dla bliższej i dalszej wizji. Dla krótkowzroczny dorosłych starszych, które cierpią na starczowzroczność lub "starych oczach," zdolność do skupienia się na obiektach bliskich jest również zagrożona. Osoby te mogą wymagać dwuogniskowe soczewki w swoich okularów do czytania lub do pracy, takie jak bliskie rzemiosła i rękodzieła. Jeszcze inne mogą wymagać trójogniskowym lub wieloogniskowej soczewki jest w stanie wyraźnie zobaczyć poprzez różne odległości.

Funkcja

Niektóre krótkowzroczny ludzie całkiem nieźle bez okularów większość czasu. Mogą one jednak być wymagane przez prawo do noszenia szkieł korekcyjnych podczas jazdy. Ci ludzie często utrzymać parę "okulary jazdy", które są niskiej wytrzymałości pojedynczych wizja oko okulary, w samochodzie nosić kiedy jechać. Krótkowzroczność może sprawić, że oczy niektórych ludzi bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Dla tych ludzi receptę okulary pozwalają im widzieć jasno nawet w jasnych, słonecznych dni.

Cechy

Dla ludzi, którzy są tylko lekko krótkowzroczny, lub którzy cierpią na starczowzroczność, okulary do czytania może być tylko rodzaj korekcji wzroku niezbędny. Zamiast odniesienia do konkretnego przepisu, aby skorygować osoby indywidualne krótkowzroczność, okulary do czytania są oceniane przez ich siły powiększenia i można kupić bez recepty bez recepty.

Historia okularów do czytania

Historia okularów do czytania


Okulary do czytania są teraz standardowe ceny dla wielu, którzy wymagają wsparcia, aby zobaczyć wydrukowaną stronę, ekran komputera lub innych drobnych przedmiotów. Akcesoria te stały się tak popularne i łatwe do wykonania, które zazwyczaj znajdują się na każdym stojaku aptece za tak tanie, jak $ 2 za parę. Że nie zawsze tak było; zajęło dużo czasu i eksperymentów na nich rozwijać się, czym są dzisiaj.

Potrzebujesz

W wielkim układzie rzeczy, okulary do czytania nie mają bardzo długą historię w ogóle. Oni nawet nie pomyślał o lub potrzebne, ponieważ większość ludzi nie może nawet czytać i pisać w pierwszej kolejności. Nie mieli potrzebę, aby nie wychodzili z siebie, aby dowiedzieć się, jak.

Mnisi

Mnisi, którzy czytając i pisząc dłuższe niż przeciętnego człowieka, są zapisywane z wymyślanie pierwszej postaci okularów do czytania w około 1000 AD one używane kawałki przezroczystej polerowanego kwarcu, przeciąć na pół, że produkowane efekt powiększającego. Oczy zakonników pójdzie źle, jak dostali starszy, tym bardziej, że zrobili dużo ich czytania i pisania, podczas gdy skulony w zaciemnionych pomieszczeniach.

Wczesnego rozwoju

Jak mnisi bawił się kamieniami powiększające, że zorientowali się, mniejsze kamienie faktycznie wytwarzają bardziej intensywne powiększenie niż większe. Odkryli również, kwarc nie trzeba wyciąć dokładnie w połowie, aby wywołać efekt powiększającego.

Lupy

Przez 1200s, włoski glassmakers wziął okulary do czytania na następny poziom. Dwa zaokrąglone, małe lupy były podłączone razem zawiasem i trzymał przed oczami. Zawias i rama soczewek powiększających się zwykle wykonane z drewna, metalu lub drutu miedzianego.
Ale ludzie nadal musieli ręcznie trzymać soczewki do ich twarzy. W 1600, niektóre były mocowania obiektywów do głowy z wstążkami zapętlonych za uszami.

Ramki

Najbardziej podstawowym Czytanie ramek szklanych hit na scenę w 1700 roku, wyposażony w regulowane rozszerzeń na skroniach, które odbyły okulary na twarzy. Binokle, które oznacza "nos Pincher," wszedł do gry w 1800 roku. Są wyposażone w mały nawias, że okonie okulary na szczycie nosa. Inne style, kolory i masowa produkcja wszystkich typów ramek następnie w połowie lat 1900, dzięki czemu różne okulary łatwo dostępnych i bardzo tanich czytania.

O Antiscratch Coatings dla okularów

O Antiscratch Coatings dla okularów


Lekkie, wytrzymałe tworzywa sztuczne, takie jak poliwęglan (PC) i twardej żywicy (CR-39) zostały zastąpione szkła jako preferowanych materiałów do soczewek okularowych. Te materiały są mniej odporne na zarysowania niż szkło, więc powłoki przeciw zarysowanie zostały opracowane w celu przeciwdziałania temu problemowi. Ten typ powłoki nanosi się w postaci cienkiej warstwy na obu stronach soczewki okularu w celu zwiększenia jej odporności na ścieranie.

Fakty

Z dwóch podstawowych typów soczewek z tworzyw sztucznych, CR-39 jest bardziej odporny na zarysowania opcji. Poliwęglan jest zaprojektowany tak, by być bardziej miękki to pochłonąć uderzenie, a nie niszcząc. Ta miękkość sprawia, że ​​jest bardzo podatny na zadrapaniem. Z tego powodu, powłoki anty-scratch są standardowo we wszystkich soczewkach okularowych PC. CR-39 do obiektywów, to jest opcja, że ​​można wybrać w czasie soczewki są zamówione. Może to również być dodane później w biurze optyka za. Jednakże jakość powłoki jest wyższa, gdy stosuje się na ogół przez producenta.

Korzyści

Powłoki anty-scratch zapobiec soczewek okularowych z nabycia drobne zarysowania w trakcie normalnego użytkowania. Noszących którzy znaleźli niedoskonałości w ich polu widzenia irytujące mogą uaktualnić swoje CR-39 soczewek przy minimalnych kosztach. Odporne na zarysowania soczewki są popularnym rozwiązaniem dla okularów dla dzieci ', ponieważ mogą one wytrzymać pewną transport. Ludzie, którzy korzystają na świeżym powietrzu i sportów często wybierają powlekane soczewki PC, aby zapobiec przypadkowej uszkodzenia ich okularów.

Proces aplikacji

Powłoka ochronna składa się z cienkiej warstwy dwutlenku krzemu i dwutlenek tytanu. Substancje te stosuje się w postaci przezroczystej powłoki na powierzchnię soczewki. Metody, takie jak osadzanie fizyczne z fazy gazowej (PVD), chemicznego osadzania z fazy gazowej (CVD) oraz CVD plazmowego stosowane są do zastosowania powłoki przeciw zarysowaniom podczas produkcji soczewek. Te procesy są oparte na nanotechnologii które wyparowują cząsteczek i spoiwa ich powierzchnię soczewki poliwęglanowej lub żywicy. Gdy szkła są powlekane w sklepach detalicznych, są one po prostu zanurza się w ciekłej mieszaninie krzemu.

Rozważania

Poliwęglanu zapewnia automatyczne zabezpieczenie UV powodu wewnętrznej struktury cząsteczkowej tego materiału. Soczewki te są bardzo odporne na stłuczenia i są idealne dla środowisk, w których istnieje ryzyko uderzenia w okularach. CR-39 soczewek żywicznych mają niższy poziom zniekształceń w porównaniu do obiektywów PC. Użytkownicy, którzy chcą okulary, które oferują najlepszą ostrość widzenia wolą materiału CR-39 z tego powodu. Zarówno przeciw zarysowaniom i powłoki ochronnej UV mogą być dodawane do tych soczewek żywicy na żądanie.

Ostrzeżenie

Powłoki odporne na zarysowania nie porysować dowód. Również noszą się z upływem czasu. Użyteczna żywotność folii ochronnej to około dwóch lat. Przemalowania generalnie soczewki nie działa dobrze, i ponad-the-counter wypełniacze zdrapki mają ograniczoną skuteczność. Zadrapania, nie można wypolerować ponieważ nawet niewielkie polerowania zmienia recepty. Miękką bawełnianą szmatką lub czyszczenia Zestaw do czyszczenia soczewek okularów zmniejsza ryzyko zarysowania powłoki. Każdy materiał używany do wytrzeć plamy powinny być wolne od zanieczyszczeń i innych cząstek, które mogłyby uszkodzić folię przeciw zarysowaniom.

Przewodnik Wybór ramki do okularów

Po odwiedził okulisty i otrzymał receptę na swoich soczewek, obok najtrudniejsze: dowiedzieć się, co oprawy okularowe są właśnie dla Ciebie. Może to być frustrujące, gdy para ram wygląda wspaniale na półce, ale nie na twarzy. Niektóre klatki wydają się być są bardziej dostosowane do konkretnych kształtów twarzy lub nosa.

Biorąc pod uwagę kształtu twarzy

Oprawy okularowe, które są przeciwieństwem kształt twarzy są zwykle najbardziej pochlebne, bo zrównoważyć swój kształt twarzy bez nadmiernego akcentowania go. Jeśli masz okrągłą twarz, spójrz do opraw okularów, które są kwadratowe. Szerokość ramki pozwoli okrągły powierzchnia umieszczony dłużej. Przez dłuższy kształcie twarz z kwadratową szczęką, wybrać okrągłe kształcie ramki, aby zminimalizować kąty twarzy. Jeżeli masz owalny kształt twarzy, jesteś szczęśliwy, i może nosić żadnych kształcie ramki.

Utrzymać rozmiar twarzy na uwadze, jak również przy wyborze oprawek do okularów. Ramy powinny odpowiadać wielkości twarzy, nie kontrastować z nim. Jeśli masz małą, delikatną twarz, duże oprawy okularowe będzie go obezwładnić i sprawiają, że wydaje się jeszcze mniejsze. Na większej powierzchni z silnymi cechami, można wybrać bardziej trwałych ram.

Pierwsze prawo nadające

Według Rady Vision of America, ramki okularów powinien wyrównać z wierzchołków brwi bez rozszerzenia obok nich. , Aby wybrać klatki, które pasują najlepiej na twarzy, wyglądają na wielkościach, które są proporcjonalne do wielkości nosa. Wybitni nosy staną się bardziej dotkliwe z małych, cienkich ramek, więc szukać największych wielkości klatek, które są nadal pasują rozmiar twarzy. Jeśli masz szeroki, płaski nos, większość oprawy okularowe zasiądzie za niska i odpoczynku na szczytach policzki. Sprawdzić klatek, które mają dziurka most na nosie. Dziurka Most ma kształt staromodny dziurka z wysokich, wąskich bokach, które mogą podnieść klatki wyżej nos.

Wybór uzupełnienie kolor

Oprawy okularowe są w różnych kolorach, więc wybrać kolor ramki, który pasuje do odcienia skóry. Jeśli twoja skóra ma niewielki niebieski lub różowy wydźwięk, jest to uważane za chłodny odcień skóry, mając żółte podtekstów oznacza, że ​​masz ciepły odcień skóry. Jeśli masz oliwkowy odcień skóry, Wizja Ameryki Rada uważa, że ​​fajne. Generalnie osoby z ciemniejsze włosy i oczy ma fajne dźwięki, podczas gdy blondynki i rude mają zwykle ciepłe odcienie. Spójrz do opraw okularów, które są ciemniejsze, takich jak czarny, granatowy, śliwki, ciemnej zieleni lub ciemnej żółwia dla chłodnych odcieni skóry. Cieplejsze odcienie skóry można pochlebia miękkich kolorach ramy jak miękki brązowy, żółw, złota, korali, khaki lub jasnoczerwony.

Jakie są szybkie Index Soczewki do okularów?

Jakie są szybkie Index Soczewki do okularów?


Soczewki o wysokim współczynniku są alternatywą wybór standardowych, plastikowych soczewek okularowych. Chociaż szkła o wysokim współczynniku są droższe niż soczewki z tworzywa sztucznego, mogą zmniejszyć grubość i ciężar soczewki okularu, zwłaszcza dla osób z silną recepty. Dla większości recept, soczewki o wysokim współczynniku oferują taką samą jasność optyczny jako soczewek plastikowych w znacznie mniejszej obudowie. Pielęgnacja oczu zawodowego lub optyczne laboratorium jest najlepszym źródłem do określenia tego, co wskaźnik przysłony należy stosować dla danej recepty i okularów ramki.

Funkcja

Soczewki o wysokim współczynniku są w stanie wygiąć światła większego stopnia niż soczewki o mniejszym współczynniku zatem większa wskaźnik soczewki mniej materiału potrzeba w celu uzyskania określonej recepty.

Rodzaje

Wysokie soczewki indeksowe są klasyfikowane według tego, jak mocno się wyginać światło. Wyższy wskaźnik, od 1,53 do 1,74 dla szkieł o wysokim współczynniku, lepiej obiektywu jest światło zginanie.

Korzyści

Wysokie indeksy są obiektywy 20 procent do 65 procent cieńszy niż standardowe soczewki plastikowe. W ogóle, silniejszej recepty, tym większa różnica w grubości od standardowego plastiku i wysokiego indeksu plastiku.

Rozważania

Zmniejszenie grubości soczewki i wagi nastąpi w obiektywach wysokiej indeksu dla recept wyższych niż 2,00 i -2,50. Słabsze recept nie są cieńsze od standardowych obiektywów, gdy wykonane z materiałów wysokiej indeksu.

Poliwęglanu kontra wysoki wskaźnik

Soczewki poliwęglanowe oferują te same korzyści estetyczne, jak soczewki o wysokim współczynniku, ale łatwiej na zarysowania soczewki z poliwęglanu, są trudne do pokrycia lub odcień i jest bardziej prawdopodobne, aby doprowadzić do zakłóceń w kolorach i wizji.

Co zrobić, gdy osoba nie może przyzwyczaić się do noszenia okularów dwuogniskowych

Gdzieś około 40 lat, większość osób zaczyna gospodarstwa menu, czasopisma i książki nieco dalej. Wizyta u lekarza oka będzie prawdopodobnie prowadzić do rozpoznania starczowzroczność, co w istocie oznacza, że ​​oczy starzeją się i stara się dostosować, jak również receptę na dwuogniskowych, które mają jedną soczewkę na widzenie z bliska i jeden dla obiektów w odległość. Podwójne soczewki, jednak może być frustrujące dla wielu osób noszących, którzy mogą wystąpić zawroty głowy lub zdezorientowani, co widzą initally.

Eyeball opcje

Wymyślony przez Benjamina Franklina w 1700 roku, dwuogniskowych długą drogę i większość ludzi może przyzwyczaić się do noszenia.

Przede wszystkim, dać sobie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego zestawu okularów - chodzenie po schodach może czuć się inaczej, a na to potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do oglądania z jednego obiektywu do zbliżeń obiektów, a inny dla obiektów w odległość. Pozwolić co najmniej na tydzień przed oderwać ich od frustracji!

Jedną z opcji zawiera niewidoczne dwuogniskowych (znane również jako mieszane lub bez szwu dwuogniskowych), które nie mają widocznych linii między makro i obiektywy odległość. Jedyny problem z tego typu okularów jest to, że obszar mieszania może powodować niewyraźne widzenie.

Dwuogniskowe kontakty są kolejnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią noszenia okularów; jeśli jesteś już zaznajomiony z kontaktów, a jeśli jesteś szczególnie aktywne, to alternatywą może działać lepiej dla Ciebie. Ponownie, mieć trochę cierpliwości i dać sobie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nich.

Aby uniknąć napięcie karku i bóle głowy, praktyka patrząc przez soczewki, kiedy to czytasz - jeśli zaczniesz przechylając głowę i szyję z powrotem, aby zobaczyć, będziesz rozwijać zły nawyk, że zamieni się w prawdziwy ból w szyi.

Uwagi końcowe

Wreszcie, porozmawiać z lekarzem okulistą, który może zalecić różne opcje dla Ciebie na podstawie swoich kwestii stylu życia i widzenia. Mimo początkowych problemów z dwuogniskowych, większość ludzi nie dostosować się do ich noszenia, pozwalając im, aby zobaczyć wszystko, co w ich polu widzenia, z jasności, wygody i łatwości.

Typów soczewek do okularów

Korekcyjne mogą być wykonane z wielu różnych typów soczewek. Materiał stosowany do soczewek mogą być wytwarzane ze szkła, tworzywa sztucznego lub poliwęglanów. Szczególne rodzaje soczewek pomaga poprawne dla dalekowzroczności, krótkowzroczność, dwuogniskowych i innych wad wzroku. Zrozumienie różnic w materiale, stylu i funkcji może pomóc podjąć decyzję, jaki rodzaj soczewek wybrać.

Materiał na Soczewki okularowe

Szkło jest oryginalny materiał używany do soczewek okularowych i jest nadal używane. Najcięższy z materiału soczewki, szkła może złamać łatwiej, ale muszą być wykonane do pewnych standardów bezpieczeństwa, które chronią oczy w normalnych warunkach na sobie.

Soczewek z tworzyw sztucznych są wytwarzane z materiału o nazwie CR-39 i są lżejsze i mniej narażone na rozbicie, ale może scratch łatwiejsze. Są dostępne, które czynią powłoki bardziej odporny na zarysowania plastik.

Poliwęglan jest lżejszy od plastiku i jest uważany za najbezpieczniejszy materiał soczewki.

Soczewki o wysokim współczynniku są wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego i są idealne dla osób o mocnych recept. Soczewki te są cieńsze i bardziej płaski, co pomaga w masie i poprawia optykę soczewki wysokiej mocy.

Zasada wyboru materiału soczewki jest to, że recepta powyżej 4,00 dioptrii dostanie najlepszą wizję z wysokim wskaźnikiem, według eyeglasses.com.

Styl i funkcja Soczewki na krótkowzroczność

Jeżeli jesteś krótkowidzem i nie widzi na odległość, to masz korekcji wzroku nazwie krótkowzroczność. Soczewki te są cieńsze w środku grubsze i na krawędziach. Jeśli recepta jest łagodny, zazwyczaj można wybrać soczewki wykonane z dowolnego materiału. Silniejsze ramy zalecenia i będzie miał większe cięższe obiektywy. Jeśli jesteś bardzo krótkowzroczny, jesteś dobrym kandydatem do soczewek o wysokim współczynniku.

Styl i funkcje Obiektywy dla dalekowzroczności

Jeśli są dalekowzroczne i widzą daleko, ale nie bardzo blisko, to masz korekcji wzroku nazwie nadwzroczność. Soczewki dla dalekowzroczności są grubsze w środku i cieńsze na krawędziach. Cięższe i mocniejsze soczewki recepty są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, poliwęglanu i czasami soczewki o wysokim współczynniku.

Soczewki do okularów dwuogniskowych

Dwuogniskowych są wykorzystywane, jeśli potrzebujesz pomocy widząc w oddali i bliska. Soczewki te są w różnych stylach i zazwyczaj są klasyfikowane jako linii i bez linii. Rodzaj bez linii jest również określany jako postępowe lub niewidoczne. Podszyte dwuogniskowych mają wyraźny rozdział między swoim odległości i najbliższej korekty i jeśli spojrzeć z daleka na dół do czytania, można powiedzieć, gdzie zaczyna dwuogniskowe. Z dwuogniskowych nie linii, odległość, w pobliżu zasilania miesza się w rozwoju i jak patrzeć na BIFOCAL, zmiana jest bardziej stopniowe. Dwuogniskowych mogą być wykonane z dowolnego materiału.

Rozważania

Fotochromowe soczewki mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła i zmiany rozjaśniającym. Pozwalają one mają jedną parę okularów, które mogą być stosowane jako okulary przeciwsłoneczne i do użytku wewnątrz pomieszczeń. Jednak te obiektywy nie dostać tak ciemny jak normalne okulary. Jeśli masz bardzo silne receptę, soczewek będzie grubszy w centrum i brzegów i zmiana koloru będzie bardzo zauważalne. Soczewki nie rozumiem, jak ciemno w centrum, jeśli jesteś bardzo krótkowzroczny. Twój optyk może pomóc określić, jaki typ obiektywu jest najlepsze dla korekcji wzroku.

Jak zmienić opraw okularów bez zmiany obiektywów

Jest możliwe, aby zmienić opraw okularów bez wymiany obiektywu w pewnych okolicznościach. Soczewki korekcyjne są indywidualnie zaprojektowane, aby siedzieć w klatce, w określonym miejscu w Twoich oczach. Pielęgnacja oczu zawodowe mogą pomóc określić, czy nowa ramka wyboru będzie współpracować z istniejącymi obiektywami.

Instrukcje

1 Weź aktualne okulary i kopię recepty z wami do optycznego punktu sprzedaży lub biura oka lekarza, który sprzedaje okulary.

2 Poszukaj klatek w nowym stylu, który lubisz, ale które są nieco mniejsze niż dotychczasowe ramy. Trzymaj swoje okulary do nowych klatek w celu pomiaru. Aby to zrobić trzymając elementy ze sobą z przodu ramki naprzeciw siebie.

3 Wybierz co najmniej cztery lub pięć klatek, które chcesz nosić. Im więcej możliwości wyboru można znaleźć, tym bardziej prawdopodobne, znajdziesz ramki do montażu.

4 Wybierz klatek, które są z tworzywa sztucznego i metalu, ale pick więcej plastiku, jeśli to możliwe. Wiele urzędów i sklepów optycznych będzie umieścić swoje dotychczasowe soczewki do nowej ramki z tworzywa sztucznego, zwykle na poczekaniu lub w ciągu kilku godzin. Ramy metalowe są mniej prawdopodobne, aby pracować i będzie wymagać wysłania soczewek do laboratorium do ziemi dół, aby dopasować.

5 Zadaj optyka do pomiaru bieżących soczewki, aby zobaczyć czy będą pasowały w ramkach, które zostały zaznaczone. Będzie chciał sprawdzić swoją receptę w bieżącej ramce, a także zmierzyć jak Twoje obecne okulary siedzieć na twarzy. Może on również trzeba zobaczyć kopię pisemnej recepty lub zadzwoń do okulisty w celu sprawdzenia pewnych numerów lub dane o twojej korekcji wzroku.

DIY okularów Sznury

Sznurki do okularów są wielką pomocą w unikaniu zgubieniu swoje okulary. Chociaż wielu optyków dostarczy kable okularowych przy zakupie nowej pary okularów, można łatwo tworzyć własne z każdego cienkiego materiału tekstylnego dodać osobisty urok. Możesz dodać kulki dowolnej wielkości któregokolwiek z sugestiami do produkcji przewodów okularowych dla ozdobnym stylu.

Przędza

Zmierz długość każdej kolorowej przędzy musisz zmieścić się z tyłu szyi. Umieścić przędzy w każdym ramieniu okularów. Tie przędzy w szczelnie zabezpieczone, aby zapobiec knot okularów od upadku i ryzykując uszkodzenia okularów. Rozwiązanie węzła w przędzy, gdy chcesz wziąć okulary zanim umieszczenie w przypadku okulary do okularów. Użyj przędzy wielobarwny zrobić modne przewód okularów.

Sznurowadło

Zmyć starą długą sznurowadło przy użyciu detergentów do prania i chlorowanej wybielać czy sznurowadło jest biały. Mierzenia długości cienkie trzeba dopasować wokół szyi. Użyć ciągu do pętli na każdym ramieniu okularów. Zawiązać sznurowadło bezpiecznie przy użyciu więcej niż jednego węzła, aby zapobiec ciąg z wyśmienitej i ryzykując uszkodzenia okularów. Wyjmij sznurowadło przed uruchomieniem w przypadku okulary do okularów. Możesz użyć barwnika tkaniny dodać modny akcent do przewodu okularów.

Neckalce

Zamień swoje ulubione stare złamane naszyjnik do kordu okularów. Użyj przedłużacza naszyjnik na każdym końcu naszyjnik. Użyj zapięcie naszyjnika i zapięcie z przedłużeniem do zamocowania naszyjnik naszyjnik do każdego ramienia okularów. Zdejmij naszyjnik z ramion okularów Gdy skończysz je przed umieszczeniem na sobie okulary na stole lub w przypadku okularów.

Jak Darowizna Oprawa dla okularów

Ci, którzy noszą okulary mogą gromadzić zbiór przestarzałych klatek w czasie. Style i normy mogą się zmieniać, soczewki kontaktowe mogą zastąpić okulary lub soczewki może pęknąć. Niezależnie od przypadku, i czy masz jedną parę lub 20, które nie są już używane, należy rozważyć oddawanie starych klatek. Grupy charytatywne i inne organizacje mogą je do dobrego wykorzystania na całym świecie, pomagając wielu ludzi widać wyraźnie po raz pierwszy. Dostaniesz odliczenia od podatku, zbyt.

Instrukcje

Sposobów na oddanie okulary korekcyjne lub okulary

1 prosty sposób przekazać swoje okulary korekcyjne lub okulary jest znalezienie lokalnego LensCrafters, Pearle Vision lub sklep firmy. Te detaliści służyć jako miejsca zbiórki programu okularów darowizna Lwa Club, który służy krajom trzeciego świata. Okulary Hut zbiera i przetwarza także okulary poprzez charytatywną programu OneSight.

2 Można również maila swoje stare okulary do New Eyes dla potrzebujących, organizacja non-profit, która zajmuje się recyklingiem okulary i daje je do potrzebujących. Adres to:

New Eyes dla potrzebujących
549 Millburn Avenue
PO Box 332
Short Hills, NJ 07078

Wyściełane koperty lub bąbelkowej pomoże chronić okulary w tranzycie. New Eyes dla potrzebujących wniosków, które zawierają adres zwrotny, tak, że może wysłać potwierdzenie.

3 Jeśli chcesz oddać swoje okulary do organizacji religijnych stowarzyszonej, Crosslink międzynarodowe (w połączeniu z Medycznego Ministerstwa Międzynarodówki) akceptuje okulary pod tym adresem:

Sieciowania Międzynarodowe / Memphis
C / O David Lewis
200 East Parkway Północ (w First Baptist Church)
Memphis, TN 38112

Organizacja korzysta z okularów w klinikach i na wycieczki humanitarnych na całym świecie.

4 Innym rozwiązaniem jest sprawdzić u okulisty lub innych w danym obszarze, aby dowiedzieć się, czy on lub ona zbiera używane okulary do celów dawstwa.

Wskazówki

 • Jeśli okulary nie zawierają soczewki receptę, nadal mogą być pobrane do wykorzystania jako rekwizyty lub zabawek. Skontaktować się z lokalnym grupy teatralne i programy dla dzieci. Sklepach oszczędności również może przyjmować darowizny.

Jak usunąć powłoki ochronnej Od okularów

Soczewki okularowe mogą być pokryte powłokami odblaskowymi mrówka-aby zmniejszyć blasku. Czasami mają pomóc zarysowania powłoki odporne na zadrapania. Ponieważ powłoki stosowane na powierzchnię soczewki, a nie część soczewki, powłoką ewentualnie może oderwać. Jeśli tak się stanie do swoich okularów, są kroki, które można podjąć w celu usunięcia powłok z soczewek. Ta metoda działa tylko na soczewki z tworzywa sztucznego. Nie należy stosować kwasu fluorowodorowego na soczewek szklanych.

Instrukcje

1 Użyj wacika zastosować grubą powłokę Armour Etch po obu stronach obiektywu.

2 Niech okulary z powłoką siedzieć na nich przez co najmniej pięć minut.

3 Nie trzeć związek w obiektyw, tylko zastosować powłokę i pozostaw.

4 Rinse obiektywu ciepłej wodzie z mydłem. Przemyć ponownie czystą wodą i wytrzeć do sucha miękką, czystym ręcznikiem.

5 Powtórz ten proces, jeśli to konieczne.

Wskazówki

 • Przetestować małe, niepozorne miejsce na obiektyw najpierw upewnić się, że kwas będzie prawidłowo usunąć powłokę. Górna, narożnik zewnętrzny obiektywu działa dobrze.
 • Należy zachować ostrożność przy użyciu kwasu fluorowodorowego. Czytaj etykiety ostrzegawcze produktu i postępować zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa. Nosić odzież ochronną, okulary ochronne lub okulary ochronne. Nosić ciężkie rękawice gumowe, które nie przeciekają. Używać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Dzieci i zwierzęta domowe z dala od obszarów, w których te produkty są przechowywane lub używane.
 • Nie należy stosować kwasu fluorowodorowego na szklanych soczewek, tylko na plastiku. Produkty takie jak Armour Etch będzie mróz szklane soczewki i nie będzie w stanie zobaczyć przez nich.

Jak zmierzyć Oprawa dla okularów

Ramki są w wielu rozmiarach i kształtach, a ważne jest, aby upewnić się, że prawidłowo rama pasuje do Ciebie, aby zapewnić, że masz najlepszą wizję z soczewek. Oprócz rozmiaru ramki, należy wziąć pod uwagę siłę recepty. Zrozumienie pomiarów ramy pomóc, aby wybrać najlepszy rozmiar ramki dla swoich okularów.

Instrukcje

1 Zdecyduj, czy chcesz, aby ułożyć się mniejsze lub większe od bieżących ramek, jeśli nosisz okulary i przytrzymaj starego ramki aż do potencjalnych nowych klatek do porównania.

2 Wybierz wiele ramek, które lubisz, wybierając co najmniej pięć lub sześć, tak, że masz większą szansę na znalezienie jednego, który pasuje Ci poprawnie.

3 I czterech cyfr po wewnętrznej mostku klatki, zazwyczaj zestaw dwóch cyfr oddzielonych X lub mały kwadrat. Ramki są mierzone w milimetrach (mm). Dwie pierwsze cyfry mają wielkość obiektywu (w czasie od 36 mm do 58 mm), a pozostałe dwie są mostek o wymiarach od 14 do 24 mm.

4 Zachowaj rozmiar ramki mniejszy do średniej wielkości, jeśli masz silniejszą receptę, zazwyczaj coś wyższego niż kuli lub cylindra mocy 2,00 na receptę optycznego. Małych i średnich klatek będzie pomiar przysłony poniżej 50 mm.

5 Użyj linijki z milimetrów lub linijki do mierzenia szerokości optycznej obiektywu, jeśli numery są zdrapać rama. Szerokość obiektywu jest najszerszy punkt drugiej soczewki, zwykle od wewnętrznego brzegu obręczy mierzoną od strony ucha ramy do wewnętrznej krawędzi obrzeża przez nos.

6 Określić właściwą długość świątyni --- część ramy, która przechodzi nad uszami. Świątynie są mierzone w milimetrach i wynosi od 135 do 150 w krokach co 5 mm. Numer jest wybity na świątyni i można zmierzyć się ze swoim władcą.

Wskazówki

 • Nie należy mierzyć w milimetrach poprzek całej szerokości ramy, aby odebrać pomiar, ponieważ nie ma potrzeby zamawiania okularów. Optycy używać tylko obiektywu, most i świątynia wielkości.