adcov.com

ryzyko zażywania tabaki

Publiczne Baseny Ryzyko pływania

Publiczne Baseny Ryzyko pływania


Baseny publiczne pływanie to świetny sposób, aby zwalczać Wysokie temperatury, ale również mają potencjał, aby służyć jako istotne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Wraz z zagrożeń bezpieczeństwa związanych z basenów i pływania, baseny publiczne często doświadczają dużych ilości zawodników, które mogą przyczynić się do zwiększenia stawki bakterii lub skażenia wody. Kilka prostych środków ostrożności może zwalczać większość ryzyk związanych z publicznych basenów.

Drowning i szkody

W sytuacjach, w których biorą udział więcej niż kilka cali wody, istnieje niebezpieczeństwo utonięciem. Ogólne ryzyko utonięcia jest rzeczywiście spadła na publicznych basenach, gdzie ratownicy są obecne. Duża ilość pływaków w publicznym basenie, jednak może stworzyć sytuacje niebezpieczne dla początkujących pływaków. Młodzi zawodnicy mogą być przytłoczony w basenie tłoczno z ludźmi; wszystkie dzieci powinny być partnerem dorosłych podczas kąpieli w publicznym basenie.

Urazy są również zagrożenia w publicznym basenie. Wiele basenów publicznych używać powierzchnie antypoślizgową dla pokładów i obszarów chodzenia, ale częstość występowania poślizgu prawdopodobnie ze względu na ilość wody, że jest śledzony z basenu przez wielu pływaków. Zatłoczone baseny publiczne ułatwić przypadkowych urazów spowodowanych przez pływaków wpadając na siebie. Ratownicy mają certyfikat pierwszej pomocy, jednak i baseny publiczne są zobowiązane do zachowania odpowiedniego sprzętu i dostaw bezpieczeństwa i szkody.

Rekreacyjne Choroba wody

Baseny publiczne odbywają się wysokich standardów czystości przez lokalnych rad zdrowia, ale utrzymanie odpowiednio oczyszczone wody jest znacznie trudniejsze w basenach z dużej ilości zawodników. Większość baseny publiczne wymagają pływaków na prysznic przed wejściem na basen, ale nawet płukania nie pozbyć ciała bakterii. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) klasyfikuje zakażeń związanych basen-i chorób wynikających z choroby pojęcie rekreacji wodnej (RWI). Najbardziej powszechne postacie RWI spowodowanych pływaków wdychanie bakterie z wody w basenie, które nie zostały odpowiednio oczyszczane poprzez utrzymanie za pomocą środków chemicznych. Według badań przeprowadzonych przez CDC, najczęściej materiały niebezpieczne w publicznych wody w basenie były fekalia i moczu, z których oba mogą zmniejszyć poziom chloru w basenie i wspierać rozwój szkodliwych bakterii. Zakażenia przewodu pokarmowego wywołane przez bakterie wziewnych lub połknięte to najczęstsze choroby powodowane basenów. Częstość występowania biegunki zostały powiązane z cryptosporidium bakterii, kiełków, które rozwija się w nieczyste basen publiczny wody. Inne infekcje mogą powodować infekcje ran, wysypki lub duszności.

Ekspozycja chemiczna

Woda w basenach publicznych muszą być utrzymywane odpowiednio oczyszczane w celu zmniejszenia stawki bakterii; wody w basenie jest utrzymywana przez stały dopływ substancji chemicznej basen przeznaczony do zabijania zarazków i utrzymania wody jasne. Wysokie poziomy substancji chemicznych nie są niebezpieczne dla zdrowych osób dorosłych, ale niezdrowe dorosłych, małe dzieci i osoby z niektórych alergie lub wrażliwości chemicznych może mieć negatywne reakcje w wyniku narażenia na działanie substancji chemicznych basen. Nawet ludzie, którzy regularnie pływać w basenie może wystąpić wysypka lub choroby dróg oddechowych ze względu na wyższe stężenie substancji chemicznych używanych do utrzymania publicznego wody w basenie.

Wloty wodne i ściekowe

Baseny publiczne są często większe niż basenów mieszkalnych; utrzymanie odpowiedniej cyrkulacji wody wymaga zainstalowania potężnych pomp wodnych i kanalizacji. Wloty wody na boki i dno basenów publicznych tworzenia ssania, które jest wystarczająco silne, aby spowodowane poważnymi obrażeniami. Długie włosy i małe palce mogą się wciągnąć w wlot wody i uszkodzenia tkanek. W najcięższych przypadkach, osoba może przykleić się do drenażu na dnie basenu, a nie być w stanie się uwolnić, co może spowodować utonięcie lub poważne uszkodzenie jelit i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Ryzyko używania kokainy

Ryzyko używania kokainy


Kokaina jest wciągająca, bardzo niebezpieczny lek, który może być śmiertelny pomocą jednego zastosowania. Jest silnym środkiem pobudzającym, powodując wzrost częstości akcji serca, ciśnienie krwi, temperaturę ciała. Nawet jeden stosowanie może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Jego pojemność powoduje uzależnienie jest tak silny, że można stać się zależne od niego po wypróbowaniu go po raz pierwszy. Niektóre efekty uboczne będzie różnić się w zależności od sposobu podawania, ale większość ryzyka są wspólne dla wszystkich metod.

Sposoby użytkowania

Trzy metody używają dostać kokainę w ich ciała są parskanie, palenie i wstrzykiwanie. Wstrzyknięcie lub palenia będzie produkować szybciej odczuwalne efekty niż parskanie. Sposoby szybciej działające podawania będą wytwarzać większą euforii, ale będzie to krótszy czas. Parskanie będzie produkować 15 do 30 minut wysoka, ale dwie inne metody spowoduje wysokie pięcio- do 10 minut. W przypadku osób uzależnionych od kokainy chcą euforia kontynuować, muszą ponownie podawać lek, co prowadzi do niebezpiecznego objadania się.

Wpływ różnych sposobów użytkowania

Zażywających kokainę doznają pewne skutki uboczne, które różnią się w zależności od sposobu ich użytkowania. Metoda wtrysku zwiększa ryzyko AIDS i innych chorób przenoszonych przez krew. Parskanie lek może powodować trudności w połykaniu i może spowodować nosa biec stale; ta metoda wdychania kokainy może doprowadzić do utraty węchu i spowodować, tworząc otwór w przegrodzie, która oddziela lewego i prawego nozdrza. Ci, którzy go spożywają może ponieść zgorzel jelita, National Institute on Drug Abuse raporty.

Ogólne działania niepożądane

Oprócz swoich niebezpiecznych efekty pobudzające i uzależnień, kokaina może powodować bóle głowy, zaburzenia widzenia i problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak ból brzucha i nudności. Zmniejsza apetyt, powodując nawykowe użytkownicy stają się cienkie i niedożywionych. Inne poważne powikłania obejmują drgawki, niewydolność oddechową i śpiączkę.

Objawy psychiczne to paranoja, stan, w którym osoba ta nie jest w kontakcie z rzeczywistością. Inne problemy psychiczne to zaburzenia drażliwość, niepokój i nastroju. Omamy słuchowe mogą również wystąpić. Duże ilości mogą powodować przemoc i złe zachowanie.

Proces uzależnienia

Raz podjęta do ciała, kokaina szybko dają uczucie energii i euforii, ale skutki te będą również zmniejszyć szybko. Po pozytywne skutki zmniejszenia użytkownicy doświadcza depresji i nerwowość, powodując, że chcę więcej leku, aby odzyskać te dobre uczucia. Przewlekłe zażywających kokainę rozwinie się tolerancja na lek. Tolerancji, korpus musi większej ilości leku, aby osiągnąć ten sam stopień euforii. W rzeczywistości jest to, że większa dawka leku podjęte, tym większe skutki uboczne i ryzyko zdarzeń zagrażających życiu.

Oznaki nadużywania alkoholu

Ponad 20 procent wszystkich osób w Stanach Zjednoczonych podają, że jeden lub więcej członków ich rodzin lub znajomych ma problem z alkoholem. Znając objawy nadużycia alkoholu jest pierwszym krokiem do interwencji i odzysku.

Statystyki

Więcej niż 13 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych nadużywają alkoholu, z ponad 8 mln z nich to alkoholicy. Alkohol jest trzecią przyczyną leasing zapobiec śmierci w Stanach Zjednoczonych, z ponad 100 tysięcy zgonów rocznie.

Depresja

Osoby cierpiące z powodu nadużywania alkoholu wejdzie w stan depresji. Stan depresyjny często zbiegają się z okresami czasu, gdy osoba nie jest w stanie pić z powodu pewnego otoczeniu społecznym, jak będąc w pracy. Osób z chorobą alkoholową nagle rozweselić po kilka napojów alkoholowych.

Stan depresji może również prowadzić do nadużywania alkoholu. Niektórzy ludzie będą korzystać alkohol jako sposób puścić, jak się czują. Wiele razy ludzie będą depresyjne szczęśliwsi w sytuacjach towarzyskich i bardziej otwarty, gdy picie alkoholu. Czują, że ich życie towarzyskie poprawiła powodu alkoholu. Nadużywanie alkoholu jest obecny lub bezpośrednie, gdy następuje to uczucie poprawy umiejętności społecznych.

Drżenie i drżenie

Jeśli osoba, która wydaje się mieć drżące ręce - dreszcze - nagle wyleczyć po napoju alkoholowego, może być uzależnione od alkoholu. Wytrząsanie i drgania są często objawy odstawienia spowodowanych gdy osoba nie miała alkoholu przez dłuższy okres czasu. Dzieje się tak często, gdy jego normalny picia procedura jest uszkodzony.

Drażliwość

Osób uzależnionych od alkoholu w dalszym ciągu będzie się bardziej drażliwy, jak mija więcej czasu od ich ostatniego drinka. Drażliwość, gdy jej zwykle czas zbliża się do picia, a ona jest z niepokojem czeka na chwilę, jest to pewny znak, nadużywania alkoholu. Alkoholu może nawet stać się zły i prawdopodobnie gwałtowna, jeśli nie jest w stanie pić przez dłuższy czas.

Przechowywanie alkoholu w dziwnych miejscach

Jeśli znajdziesz butelkę alkoholu w obcym miejscu, na przykład w samochodzie, na werandzie lub pod umywalką, osoba jest na ryzyko nadużywania alkoholu. Jak jego uzależnienie rośnie w siłę, alkoholik zacznie się ukrywać alkoholu w miejscach nieoczekiwanych. Paranoja związana z kimś dowiedzieć zazwyczaj powoduje, że osoby, aby znaleźć nieoczekiwane przechowywanie w celu utrzymania jego tajemnicę.

Utrata pamięci

Ludzie, którzy stają się uzależnieni od alkoholu, uzależnienia i paszy regularnie często mają zamroczenia i utraty pamięci. W ogólnej rozmowie z przyjaciółmi, alkoholik będzie potknąć na odpowiedź, kiedy jest pytanie, co robiła i gdzie była na pewnej nocy w tygodniu.

Obronności

Jeśli ukochana osoba staje się defensywny, a może nawet zły, o jego użyciu alkoholu lub praktyki, jeśli go przesłuchać, może on być nadużywanie alkoholu. Jako defensywny lub wymówek, dlaczego pije to najwyższej znakiem nadużywania alkoholu i często jest najlepszym nakaz interwencji.

Fakty na temat nadużywania alkoholu i alkoholizmu

Fakty na temat nadużywania alkoholu i alkoholizmu


Dorosłych mężczyzn pije ponad 14 napojów alkoholowych w tygodniu, a kobiety ponad siedem istnieje ryzyko nadużywania alkoholu. Jeden drink to 12 uncji piwa, 5 uncji wina lub 1,5 uncji cieczy destylowanej. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 1,8 mln ludzi umiera każdego roku w incydentach związanych z alkoholem. Po nadużycie zaczyna, zwłaszcza wśród nastolatków i młodych dorosłych, trudno jest zatrzymać się i może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych w późniejszym życiu.

Definicja

Alkoholizm jest określona przez niemożność powstrzymania lub ograniczenia do picia; o przymus do picia; o wysokiej tolerancji na działanie alkoholu; i uzależnienia, takie jak cierpiących wycofania po picia jest zatrzymany.

Wpływ rodziny

Nadużywanie alkoholu może być genetyczne u ludzi, którzy mają alkoholika w najbliższej rodziny lub kilku pokoleń, i są na ryzyko stania się sprawca.

Począwszy Młodych

Młodzi ludzie, którzy zaczynają pić przed 15 roku życia są bardziej narażone na alkoholików jak dorosłych.

Peer Pressure

Środowisko odgrywa rolę w nadużywania alkoholu, w tym presji, łatwość zakupów, konsumpcji alkoholu wśród rodziny i przyjaciół, i życia rodzinnego.

Śmierci

Oszacowana 1400 Amerykanów w wieku od 18 do 25 rocznie umiera z powodu wypadków związanych z alkoholem, w tym pijanych kierowców.

Wzrostem liczby

Siedziba Zjednoczonego Królestwa do National Statistics poinformował, że liczba zgonów związanych z alkoholem wzrosła z 4144 w 1991 roku do 8386 zgonów na 2005 rok.

Syndrom nadużywania alkoholu

Syndrom nadużywania alkoholu


Według National Institute on Alcohol Abuse i alkoholizm, nadużywanie alkoholu czy alkoholizm, jest przewlekłą chorobą, która dotyka około 17,6 mln dorosłych Amerykanów, i to nie dyskryminuje ze względu na rasę, płeć, klasę społeczną czy narodowość. Statystyki pokazują, że nadużywanie alkoholu jest najwyższy wśród osób od 18 do 29 lat, a najniższy wśród osób powyżej 65. Nadużywanie alkoholu jest niszczące nie tylko sprawcy, ale także jej rodziny i przyjaciół, jak również. Chociaż nie ma lekarstwa na alkoholizm, istnieje mnóstwo zabiegów.

Etapy

Zespół nadużywanie Acohol jest zwykle podzielony na trzy lub cztery etapy. Etap 1 charakterystyczny początek zachowań alkoholowych; picie podnosi od zachowań społecznych na drodze ucieczki, a tolerancja na wysokie stężenia alkoholu zaczyna budować. Etap 2 cechuje się rosnącą potrzebę alkoholu i picia podnosi po raz kolejny, tym razem z ucieczki do uzależnienia fizycznego. Przez Stage 3, alkoholik traci całkowity brak kontroli nad kiedy i gdzie spożywa alkohol. Zazwyczaj w tym momencie kariery i relacje zaczynają cierpieć jasne i dramatyczne skutki. Etap 4, często określane jako późno-lub schyłkową alkoholizmu, cechuje trwającego pijaństwa. W tym momencie wszystko jest spożywanie alkoholu i pobyt pijany przez długi okres czasu jest alkoholika głównym celem w życiu; nic innego nie ma znaczenia, ale alkohol.

Przyczyny

Jeszcze nie istnieje proste wytłumaczenie, dlaczego jedna osoba może mieć jeden kieliszek wina na relaks w godzinach wieczornych, a inny nie może mieć tej jednej szyby bez dalszego picia, dopóki nie sadze się. Jednakże, istnieje kilka czynników, które predysponują niektórych ludzi z alkoholizmem. Osób z rodzinną historią alkoholizmu są na większe ryzyko stania się alkoholikiem siebie. Alkoholizm jest często współistniejących z chorobą psychiczną; to znaczy, gdy jest diagnozowany jako posiadający lub predysponowany do choroby psychiczne, takie jak depresja, schizofrenia, ryzyko nadużywania alkoholu wzrasta. Inne czynniki, które wydają się przyczyniać się do alkoholizmu są presji, wysoki poziom stresu, większych zmian w życiu i niepokój.

Objawy

W miarę postępu choroby, objawy syndromu nadużycia alkoholu łatwiej rozpoznać. Typowe objawy nadużycia alkoholu obejmują picia na relaks lub ucieczki; niezdolność do kontrolowania picia; skupić się na zakupie lub gromadząc alkoholu; utrzymanie alkoholu ukrytego w dziwnych miejscach; pozwalając alkoholu mają pierwszeństwo przed rodziną, przyjaciółmi, dziećmi lub pracy; obraźliwych lub zachowania agresywne; zaciemnienia; zamieszanie i kłopoty prawne. Fizyczne objawy alkoholizmu może obejmować przekrwione oczy, czerwone policzki i nos, niewyraźną mowę, utrata masy ciała, bolesne lub rozstrój żołądka, drętwienie nóg i rąk i objawów odstawiennych, takich jak nudności, drżenie, zawroty głowy i drgawki, jeśli alkohol jest usuwany z systemu zbyt długo.

Efekty

Alkoholizm może mieć długoterminowe skutki dla zdrowia. Wspólne przewlekłej choroby alkoholowej sprawcy obejmują zapalenie wątroby lub marskość wątroby, niedobory żywieniowe, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, choroby serca, udar mózgu, problemy neurologiczne, nowotwory, powikłania cukrzycy, wad wrodzonych potomstwa i zaburzenia erekcji. Ponadto, alkoholizm wpływa negatywnie relacji osobistych i zawodowych. Zaniedbywanie dzieci i nadużycia i nadużycia fizyczne i emocjonalne są bardziej powszechne w domach, gdzie alkoholizm jest problemem.

Leczenie

Wiele opcji dostępnych rehabilitacji i odzysku, w tym indywidualne, grupy lub para terapii rodzinnej; intensywne leczenie ambulatoryjne; częściowe hospitalizacji i leczenia mieszkalnych. Lekarz lub lekarz zdrowia psychicznego należy skonsultować się przy wyborze programu. Pierwszy krok do odzyskiwania alkoholu jest detox alkoholu, lub "coraz trzeźwy." Nasilenie objawów odstawienia w trakcie detoksykacji będzie zależeć od ciężkości uzależnienia od alkoholu, i typowo trwa od jednego do pięciu dni, a czasami dokonuje się pod opieką medyczną do monitorowania problemów zdrowotnych wywołanych objawów odstawienia. Po detox, doradztwa, rehabilitacji i odzyskania zacząć.

Czynniki nadużywania alkoholu

Nadużywanie alkoholu jest wzór zachowań z udziałem alkoholu, które mogą prowadzić do problemów w głównych obszarach życia. Nadużywanie alkoholu może prowadzić do niespełnienia pracy, szkole lub obowiązków rodzinnych, picia w sytuacjach, które są niebezpieczne --- na przykład, pijanemu --- i nadal pije pomimo tych problemów. Nadużywanie alkoholu może prowadzić do uzależnienia od alkoholu, gdzie człowiek staje się fizycznie uzależnionych od alkoholu. Niektóre czynniki mogą przyczynić się do nadużywania i uzależnienia od alkoholu.

Wiek

Picie alkoholu i upijanie --- forma nadużywania alkoholu --- są powszechne wśród osób w wieku od 12 do 20. młodsza osoba jest, kiedy zacznie pić, tym bardziej prawdopodobne, że jest uzależniony od alkoholu, stają się jak dorosły. Młodzi ludzie, którzy mają historię nadużyć lub przemocy w rodzinie są również wyższe ryzyko nadużywania alkoholu, według "The New York Times".

Płeć

Mężczyźni są bardziej narażone na rozwój przemocy i uzależnienia od alkoholu. Jednak kobiety, które nie rozwijają się uzależnienie od alkoholu są bardziej narażone na pewne konsekwencje dla zdrowia, takich jak marskość wątroby i uszkodzenia mózgu, mówi "New York Times".

Wyścig

W Stanach Zjednoczonych, nie ma różnicy w częstości występowania nadużywania alkoholu wśród Afroamerykanów, Amerykanów pochodzenia latynoskiego i rasy kaukaskiej; jednak, Rdzenni Amerykanie mają zwiększone ryzyko nadużywania i uzależnienia od alkoholu, mówi "New York Times". Według Narodowego Badania epidemiologiczne na alkoholizm i Warunków jak podano w wydaniu stycznia 2006 "Monitor na psychologii," rodzi się poza granicami Stanów Zjednoczonych może być czynnikiem ochronnym, czyli imigrantów pierwszej generacji był niższy wskaźnik alkoholizmu niż ich decedents , zgodnie z American Psychological Association.

Genetyka

Istnieje silny związek między nadużywaniem alkoholu i uzależnienia i genetyki. Oznacza to, że dzieci alkoholików mają zwiększone ryzyko, mówi, National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism. Chociaż możliwe jest również, że życie w środowisku alkoholu przyczynia się do uzależnienia od alkoholu w późniejszym okresie życia, zgodnie z National Institute on Alcohol Abuse i lipcu 1992 r sprawozdania alkoholizmu, w badaniach wykorzystujących pojedyncze dzieci alkoholików, poruszonych w odrębnych środowiskach lub środowisk wolnych od alkoholu, nadal wykazały genetyczne predyspozycje do stania się alkoholikami.

Choroba psychiczna

Osoby z chorobą psychiczną są w grupie wysokiego ryzyka nadużywania alkoholu i innych substancji, mówi "New York Times". Jest to najprawdopodobniej u osób z depresją; Jednakże osoby cierpiące na zaburzenia nastroju, takich jak zaburzenia dwubiegunowe, schizofrenia, a także są w grupie wysokiego ryzyka uzależnienia od alkoholu. Wiele osób z tych zaburzeń może używać alkoholu jako sposób na "samoleczenia", lub leczeniu ich objawów psychiatrycznych. Regularne stosowanie może prowadzić do uzależnienia.

Jakie są przyczyny zespół Stevensa-Johnsona?

Zespół Stevensa-Johnsona jest rzadkim schorzeniem, w którym skóry i błon śluzowych występuje ciężka reakcja, która powoduje objawy grypopodobne, a następnie pęcherze lub wysypka, która obejmuje niektóre lub wszystkie ciała. Chociaż zespół Stevensa-Johnsona może dotknąć każdego, to najczęściej dotyka dzieci. Odzyskiwanie stanu może potrwać kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od tego, jak ciężka sprawa rozwinęła. Leczenie na ogół skupia się na wyeliminowaniu co spowodowało stan i leczeniu objawów. Większość przypadków zespołu Stevensa-Johnsona są spowodowane przez infekcje lub interakcji.

Zakażenia

Kilka infekcje mogą prowadzić do zespołu Stevensa-Johnsona, w tym wspólnych i nie poważnych zakażeń, takich jak bardziej poważnych i zagrażających życiu warunkach, takich jak zapalenie wątroby i HIV grypa i gorączka kociego pazura i. Inne zakażenia znane spowodował zespół Stevensa-Johnsona to opryszczka, Epsteina-Barr, śwince i Histoplazmoza.

Antybiotyki

Jednym z najbardziej powszechnych niepożądanych powoduje Stevensa-Johnsona jest antybiotyki i leki sulfonamidy, w tym penicyliny i cefalosporyny. Jednym z powodów, zespół Stevensa-Johnsona jest bardziej powszechne wśród dzieci niż dorosłych, ponieważ dzieci są przepisywane antybiotyki znacznie częściej niż dorośli.

Środki przeciwzapalne

Niesteroidowe leki przeciwzapalne, zarówno over-the-counter i typów na receptę, powszechnie powodować zespół Stevensa-Johnsona. Rodzaje NLPZ znane spowodowały stan to ibuprofen, Motrin, Advil, obrotu preparatu Bextra i Daypro.

Leki dna

Leki stosowane w celu zapobiegania atakom dny wykazano mają zwiększone ryzyko wywoływania niekorzystnej reakcji prowadzącej do Stevensa-Johnsona. Jednym z przykładów tego rodzaju leków jest allopurynol.

Leki z napadami

Anty-napad i przeciwdrgawkową leki stosowane w leczeniu takich stanów, jak padaczka są znane czasami powodować zespół Stevensa-Johnsona. Leki ujęte w tej kategorii są Dilantin i fenytoina.

Inne przyczyny

Chociaż zespół Stevensa-Johnsona jest najczęściej wywołane przez zakażenia niepożądanych reakcji leku i w rzadkich przypadkach zostało spowodowane ekspozycją na takie bodźce jak światło ultrafioletowe lub radioterapię stosowaną w leczeniu stanów chorobowych.

Over-the-counter substytuty Darvon

Over-the-counter substytuty Darvon


Miliony Amerykanów cierpi z powodu bólu codziennie. Stopniami bólu różnią jak leki stosowane do ich leczenia. Odpowiedzialni lekarze są ostrożni przepisać mocniejsze leki przeciwbólowe tylko swoich pacjentów, którzy cierpią z powodu silnego bólu. Silne leki przeciwbólowe, takie jak narkotyki, niosą ze sobą ryzyko nadużywania i uzależnienia. Niektórzy lekarze przepisują leki silniejsze niż potrzeba. Darvon jeden z tych leków.

Darvon

Darvon jest marką dla propoksyfenem chemicznej, opioid lek przeciwbólowy wydany w 1957 roku Początkowo sądzono, że lek będzie silniejszy niż aspiryna, ale nie tak, jak wciągająca lub narkotyczne leki odurzające, takie jak morfina. Jednak okazało się, propoksyfen być uzależniające i pacjent szybko budowane tolerancję na to, wymagając większych dawek.

Firma, która produkowała Darvon, Eli Lilly and Co, później przyznał, że średnia 65 mg dawka Darvon nie była bardziej skuteczna niż dwie aspiryny, według Teen OTC i Recepta stronie Narkomanii. To, wraz z potencjałem uzależnienia Darvon oraz fakt, że był w 10 najlepszych wykorzystywanych leków, doprowadziły do ​​jej amerykańskiego zakazu przez FDA 19 listopada 2010.

Istnieje wiele over-the-counter substytuty leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu, dla których Darvon przeznaczeniem. Jednak większe dawki Darvon użyto do ciężkiego bólu. Zwiększenie wytrzymałości substytutem nadmiernej bez recepty nie osiąga zwolnienia. Spotykam się z lekarzem jest najbezpieczniejszym i najbardziej skutecznym sposobem leczenia bólu.

Aspiryna

Pod warunkiem, Twój ból jest łagodne do umiarkowanych, aspiryna może być łatwo wykorzystane zamiast Darvon. Tak jak w przypadku wszystkich leków, należy pamiętać, aby nie przyjmować aspiryny, jeśli jesteś uczulony na to czy biorą leki, które oddziałują ze sobą. Może to spowodować niebezpieczne, a czasami fatalne skutki. Idź na pogotowie lub zadzwonić pod numer 911 natychmiast, jeśli masz problemy z aspiryną. Ponadto, nie należy mieszać z innymi aspiryny-nad-recepty leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub paracetamol.

Ibuprofen

Ibuprofen, powszechne leki uśmierzające ból, zawiera nazwy marki, takie jak Advil i Motrin. Według Drugs.com jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, lub NSAID. Zmniejsza to hormony, które powodują stan zapalny i ból. Gdy lek jest stosowany do łagodnego do umiarkowanego bólu, jego skutki uboczne to zwiększyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu i chorób serca, zwłaszcza długotrwałego użytkowania. Innym kłopotliwe działanie niepożądane ibuprofenu jest jego oddziaływanie na żołądek, gdzie często powoduje dyskomfort, i uważa się, że przyczyną krwawienia jelit, który może być problematyczne.

Paracetamol

Kolejna wymiana over-the-counter w Darvon jest paracetamol, znany również jako Tylenol. Wykorzystanie tego leku w porównaniu do aspiryny i ibuprofenu jest kontrowersyjna. Tak jak oni, potencjalne skutki uboczne paracetamol, że może być bardzo poważne. Ten środek przeciwbólowy nie ma możliwości, aby spowodować uszkodzenie żołądka lub układu krążenia, ale może uszkodzić wątrobę. Ponieważ większość leków są filtrowane przez wątrobę, pijąc dużo płynów i regularnie widząc lekarza jest niezbędna.

Efekty medyczne Narkomanii

Efekty medyczne Narkomanii


Narkomania jest rzeczywistość w dzisiejszym społeczeństwie. Wiele wizyt awaryjnego-pokojowe są w związku z nadużywaniem i niewłaściwym wykorzystaniem różnych narkotyków, legalnych i nielegalnych. Efekty medyczne narkomanii mogą być poważne, a nawet śmiertelne. Leki wpływają na każde urządzenie w organizmie, a w wielu przypadkach przyczyną uszkodzenia, które są trudne lub niemożliwe do tyłu. Każdy z leków może mieć wpływ na organizm inaczej. Korzystanie z więcej niż jednego leku w czasie może związek skutki i ryzyko uszkodzenia ciała znacząco.

Układu sercowo-naczyniowego

Nadużywanie narkotyków może spowodować uszkodzenie układu krążenia. Może to spowodować wzrost ciśnienia krwi i wywołać skurcz tętnic. Narkomanów, które wcześniej istniejących schorzeń, takich jak nadciśnienie, nieregularne bicie serca i inne choroby serca są na większe ryzyko uszkodzenia ciała. Leki, które można kupić na ulicy, takich jak kokaina i metamfetamina, mogą zawierać niebezpieczne dodatki, które związek ryzyko używania narkotyków.

Uzależnienie fizyczne

Narkomanów często rozwijają fizycznego uzależnienia do ich leku (ów) nadużyć. Zależność jest kiedy człowiek potrzebuje obecności leku w organizmie do funkcji. Organizm może rozwinąć uzależnienie od narkotyku po jednokrotnym użyciu. Jeżeli osoba nadużywa narkotyków nie bierze go, mogą wystąpić objawy odstawienia. Typowe objawy odstawienia obejmują bezsenność, niepokój, zimne poty i wymioty.

Powikłania wątroby

Wątroba jest odpowiedzialny za przetwarzanie i oczyszczanie dopływ krwi do ciała. Nadużywanie leków znacznie zmniejsza zdolność organizmu do wykonywania tych funkcji prawidłowo. Długoterminowe nadużywanie narkotyków, takich jak alkohol i heroina, które znacznie wpływają na wątrobę może powodować uszkodzenia tkanek wątroby. Wizualną oznaką uszkodzenia wątroby poniesionych od narkotyków jest zażółcenie skóry zwanego żółtaczka.

Wpływ na mózg

Narkomania powoduje zmiany chemiczne w mózgu, które może sprawić, funkcje z dnia na dzień, trudne dla użytkowników. Większość leków nadużyć wywołać mózg do uwolnienia więcej dopaminy niż normalnie. W miarę upływu czasu, może to wpływać jak użytkownik odczuwa przyjemność i mózgu pochodzi spodziewać obecności leku. Nieobecność leku może powodować depresję niektórych użytkowników. W rezultacie, wielu narkomanów mają ogromną trudność rzucenia narkotyków.

Sedacja

Nadużywanie narkotyków może spowodować człowiek, aby stać się ospały i stateczny. Jest tak, ponieważ korpus musi pracować trudniejsze do przeprowadzenia normalnego funkcjonowania, gdy leki są obecne. Leki, które powodują ogromny stres na układ krążenia, takich jak kokaina i amfetamina, mogą powodować użytkownik będzie zmęczony po leku słabnie. Objawy odstawienia od leku często odwrotnego efektu leku. Na przykład, amfetaminowy zespół abstynencyjny często charakteryzuje się skrajnym letarg.

Jak jeść owoce na śniadanie i lunch, aby schudnąć

Jeść umiarkowane ilości owoców jest skuteczny w utracie wagi, jak owoce są bogate w składniki odżywcze i błonnik. Mimo, że można schudnąć, tylko jedzenie owoców na śniadanie i lunch, może się okazać, że można stracić na wadze więcej, jeśli dodać węglowodany i białka do tych posiłków. Na przykład, zamiast jeść tylko jagody, jabłko i banana na obiad, spróbuj jeść jagody, jabłka i 5 uncji z piersi kurczaka o niskiej zawartości tłuszczu. Połączenie błonnika z owoców i białka z kurczaka pomoże Ci czuć się pełniejsze dłużej, ostatecznie pomaga stracić tych dodatkowych kilogramów.

Instrukcje

Jedz owoce wraz ze zdrową, zbilansowaną dietę

1 Włączenie pokarmy bogate w błonnik do swojego śniadania i lunchu. Będą wymagać więcej żucia i mogą trwać dłużej jeść. Są też na ogół mniejsza ilość kalorii niż inne produkty. Czynniki te są uważane pomóc w kontroli ogólnej masy ciała, zgodnie z Human Nutrition Research Center on Aging w Tufts University w Bostonie, Massachusetts.

2 Jedz owoce, które są najwyższe w błonnik, tak, że mogą one pomóc zatrzymać pełnym dłużej. Są to pomarańcze, jabłka, jagody (zwłaszcza jagody, jeżyny i maliny), gruszki, grejpfruty, melon, suszone morele i śliwki.

3 Jedz dobrze zrównoważona obiad, który zawiera białko, warzywa i produkty pełnoziarniste. Na przykład, może obejmować zrównoważony obiad kurczaka lub łososia z grilla z 1 szklanką szparagami i pół filiżanki kuskusu i ryżu pełnoziarnistego. Stan tych innych grup żywności oraz spożycie owoców pozwoli na zdrowszą dietę.

4 opracować plan diety i trzymać się go. Oto przykładowe menu na jeden dzień:
Śniadanie: mleko sojowe 1/2 filiżanki wylewa na 1-cup jagodami, posypane 1-łyżka. siemię lniane
Obiad: 2-kubki sałatka owocowa (w tym winogron, melona, ​​jagód i truskawek). Opcjonalny dodatek: 10 migdałów
Kolacja: 5-uncja. grillowane ryby, niskotłuszczowe stek, grillowanego kurczaka lub tofu, 1 filiżanka brokułów i 1/2 filiżanki całe ziarna ryżu
Opcjonalnie przekąskę: mieszanka suszonych moreli, suszonych żurawin i suszone mango

Wskazówki

  • Powoli dodać więcej owoców w diecie każdego dnia, tak aby twój żołądek nie się denerwować z powodu przeciążenia włókien.
  • W przypadku owoców, które nie wymaga usunięcia jej skóry (takich jak banany, melona, ​​arbuza i ananasa), kupić ekologiczne, aby zmniejszyć ryzyko spożywania pestycydów.
  • Jeżeli owoce są niedostępne, można cieszyć się lub nie w porę, kupić je w zamrożonych formach, które nie zawierają dodatku cukru.
  • Pić dużo wody (co najmniej 8 szklanek dziennie), aby pomóc przenieść włókna przez jelitowym organizmu.
  • Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety planu zawsze skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.
  • Nie spożywać diety owoców i tylko owoce.
  • Pamiętaj, że owoce zawierają duże ilości błonnika, więc mogą wystąpić wzrost wypróżnień, aż twoje ciało dostosowuje się do tej diety.

Jak leczyć infekcji Herpes niemowląt

Jak leczyć infekcji Herpes niemowląt


Niemowlę zakażenie wirusem opryszczki może być poważny i prawdopodobnie stan zagrażający dla życia, które występuje, gdy noworodek jest narażony na opryszczkę w trakcie dostawy. Niemowląt, które zdiagnozowano zakażenie opryszczką potrzebuje na leczenie, jak tylko możliwe do uniknięcia poważnych następstw neurologicznych i rozwojowych.

Instrukcje

1 Weź dziecko na pogotowie lub biurze pediatry, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów zakażenia wirusem opryszczki. Jeżeli stwierdzono, że są zakażone, leczenia muszą być podejmowane natychmiast.

2 Spodziewaj niemowlę do szpitala. Niemowlę wymaga leczenia zakażenia wirusem opryszczki, które są zazwyczaj dostępne tylko w warunkach szpitalnych. Niemowląt może należy traktować w szpitalu przez kilka tygodni.

3 Uruchom dziecko na kurs leków przeciwwirusowych. Acyklowir jest lekiem, który jest często podawany, ponieważ stanowi najniższe ryzyko wywoływania zaburzeń podczas niemowlęciu.

4 Na temat terapii dla dziecka. Niemowlę może potrzebować dodatkowych terapii, czy ona cierpi z prądem lub napadów z powodu infekcji. Mogą potrzebować dodatkowych leków, jak i terapii fizycznej.

5 Sprawdzaj zaradczych. Lekarz, który traktuje swoje dziecko może dać ci wskazówki, jak dbać o dziecko z opryszczką. Nawroty wirusa może nastąpić w całym życiu dziecka i może potrzebować suppressant leki.

Wskazówki

  • Aby uniknąć opryszczki infekcji przejściu do swojego dziecka, należy powiadomić lekarza o swojej diagnozie opryszczki przed dostawą, aby zmniejszyć ryzyko transmisji.
  • Istnieją poważne powikłania, które mogą rozwijać się w niemowląt z opryszczką: trudności w uczeniu się, uszkodzenie mózgu, zaburzenia napadowe, problemy z oddychaniem i śmierci.

Jakie są korzyści z Fish Oil Concentrate?

Olej z ryb pochodzi z tłuszczów znajdujących się w tłustych (zazwyczaj głębokie wody / ocean) ryb. Składnikiem oleju z ryb, która jest traktowana przede wszystkim dla jego korzyści zdrowotne jest nazywane omega-3 PUFA (wielonienasycone kwasy tłuszczowe). Są to rodzaje kwasów tłuszczowych, które są ciekłe w temperaturze pokojowej. Ryba koncentrat oleju odnosi się do procesu oczyszczania lub destylacji wykorzystywanego do udoskonalenie oleje pozyskane z ryb w postaci suplementów zdolnych do spożycia.

Rodzaje

Zgodnie z 2003 art Kirpal S. Sidhu w Journal of Toxicology Regulacji i Farmakologii gatunków ryb bogatych w kwasy omega-3 PUFA obejmują: sardeli, paski bas, Bluefish, makrela, Pompano, śledź, Chinook, nerka, różowy łosoś, sardynki (w olej sardynka), jezioro i pstrąg tęczowy, sablefish i tuńczyka.

Zalety układu krążenia

Korzyści dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego koncentratu oleju z ryb to efekt anty-miażdżycowych, obniżenie w osoczu (złego) cholesterolu, zwiększenie HDL (dobrego) cholesterolu i ciśnienie krwi poprawiły. Wszystko to zmniejszyć ryzyko chorób serca, poprawa stanu zdrowia serca i wydłużenie okresu eksploatacji.

Ochrona przed Strokes

Włączenie PUFA omega-3 w diecie wykazano zmniejszenie uderzeń i wytwarzają właściwości przeciw arytmii, które pomagają zapobiegać nagłej śmierci u mężczyzn. Działanie przeciwzakrzepowe Uważa się, że pomagają w rozbijaniu skrzepy krwi przed skrzepy powodować uszkodzenia.

Ból zmniejsza się wspólne

Omega-3 PUFA może pomóc kontrolować reumatoidalne zapalenie stawów i podobnych chorób zapalenia stawów. Koncentrat oleju z ryb pomaga w zarządzaniu odpowiedzi zapalenia, zmniejszenie bólu stawów i zwiększenie ruchomości stawu.

Innych świadczeń

Mózg korzysta również z koncentratu oleju z ryb. Pamięć i przypomnieć poprawy wydajności, tak jak ostrość widzenia. Ponadto, na początku badań wskazują, że olej rybny poprawia zdolność do reprodukcji i spowalnia postęp raka piersi, raka prostaty i ewentualnie innych nowotworów, w zależności Sidhu.

Ostrzeżenie

Ryzyko spożywania ryb i centrum koncentrat oleju na akumulację zanieczyszczeń w tkankach ryb. Niektóre produkty naftowe ryb twierdzą, że ich procesy destylacji i oczyszczania usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Jednak niektórzy producenci koncentratu oleju z ryb mogą korzystać z procesu ekstrakcji rozpuszczalnikiem lub nieodpowiednie (tani, stary lub nie tłuste) ryby, lub nie sprawdzi czystość ich produktu. Tran koncentraty z ryb hodowlanych lub ryby nie naturalnie wysokie Omega-3 PUFA może zaoferować wyższe ryzyko zanieczyszczenia lub znacząco zmniejszyły korzyści. Produkty wykonane w ten sposób powinno się unikać.

Vs Olej z ryb omega XL Vitalchoice łososia Olej z ryb

Vs Olej z ryb omega XL  Vitalchoice łososia Olej z ryb


Omega-XL i VitalChoice stosować różne źródła i sposoby ich wytwarzania omega-3 kwasów tłuszczowych dodatków. W związku z tym, wartości odżywczych suplementów są różne. Istnieją inne różnice między tymi bardzo sprzedawanych i bardzo drogich suplementów, zbyt.

Omega-3 i Ryby

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla wzrostu i wspierają zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Nie mogą być one wytwarzane przez organizm może być tak otrzymanego poprzez dietę

Ryby są jednym z najlepszych źródeł zdrowego tłuszczu. American Heart Association zaleca, aby ludzie zużywają co najmniej dwóch porcji tłustych ryb tygodniowo. Wiele osób suplementów oleju rybnego zamiast. Olej rybi zawiera kwas dokozaheksaenowy (DHA), który jest kwasem tłuszczowym omega-3, która wiąże się najbardziej z układu krążenia.

Składniki

XL Omega Fish Oil składa się z oleju z nowozelandzkiego małża zielonego (Perna canaliculus) i innych kwasów tłuszczowych omega. Zwolennicy małża zielonego zastrzeżeniu, że jego wysokie stężenie DHA w porównaniu z regularnych oleju rybnego sprawia, że ​​jest lepszy. Informacje XL Omegę, że jego formuła jest 175 razy silniejszy niż olej z łososia.

VitalChoice łososia Olej z ryb jest z oleju z łososia z szefów dzikiej Alaski nerka. VitalChoice twierdzi, że podczas jego suplement zawiera mniejszą ilość DHA (220 mg na porcję), niż wielu innych marek, jest zdrowsze niż przetworzone formy i łatwiej wchłaniane.

Koszt

Począwszy od wiosny 2010 roku, wycena dla dwóch marek olejów rybnych był następujący:

Jedna butelka 30 porcji (60 kapsułek) z XL Omega Fish Oil kosztuje 49,95 dolarów. Jeden 30-obsługujących butelkę (90 kapsułek) z VitalChoice Salmon Fish Oil kosztować 24 dolarów.

Sześćdziesiąt porcji XL Omega Fish Oil kosztuje 89,95 dolarów i 60 porcji VitalChoice Salmon Fish Oil kosztować 40 dolarów.

Klienci XL Omega otrzymać jedną 30-serwującą butelki z ich pierwszym celem, a VitalChoice oferuje płyn, o smaku cytryny i małych kapsułek odmian po cenach podobnych do tych z regularnych suplementów.

Pakiety zakupu wzrastać w wielkości zamówienia i ceny, z XL Omega ładowania o podwójnym kosztów VitalChoice.

Polityka firmy

Zarówno XL Omega i VitalChoice wziąć wolności z informacji klientów. Mimo, że działania te są wymienione na stronach internetowych firmy, może to być łatwe dla klientów, aby je przeoczyć.

Drobnym drukiem na stronie XL Omega zawiera oświadczenie: "Po otrzymaniu wstępnej przesyłkę, będziemy nadal wygodnie wysłać nową dostawę produktu (ów) wybranej powyżej. Kwota ta zostanie rozliczone do tego samego konta stosowane. butelkę tylko na pierwszej kolejności. Rezygnacja w każdej chwili. "

Na prywatność i bezpieczeństwo stronie internetowej VitalChoice jest stwierdzenie: "Jak wielu sprzedawców bezpośrednie-mail, czasami sprawiają, że nasze listy dyskusyjne (adresy fizyczne tylko) na wynajem lub wymiany z renomowanych, podobnie myślących firm dostępne. Jeśli nie chcesz, żeby Twój adres fizyczny wspólne, prosimy wypełnić i wysłać poniższy formularz. "

Rozważania

Jak w przypadku każdego oleju rybnego, marki te mogą powodować gazu, wzdęcia i odbijanie się biegunka. Dodatkowo, toksyny znajdujące się w owocach morza, takie jak rtęć i polichlorowane bifenyle (PCB), może pojawić się w suplementów oleju rybnego. Jest ogólnie przyjęte, że, że korzyści z ryb i ciężkiej diety suplementów oleju z ryb przewyższają ryzyko spożywania toksyn.

Jakie są niebezpieczeństwa chlorku wapnia?

Jakie są niebezpieczeństwa chlorku wapnia?


Chlorek wapnia służy szereg różnych ról w przemyśle spożywczym. Odżywczych, można stosować w celu dodania słony smak żywności bez zwiększania zawartości sodu oraz zwiększenia zawartości wapnia. Chlorek wapnia służy także jako środek zagęszczający, stabilizator i środek konserwujący, co sprawia, że ​​wspólny dodatek w owoce i warzywa w puszkach, dżemy i sery. US Food and Drug Administration stwierdza, że ​​"ogólnie uznane za bezpieczne", co oznacza, że ​​chlorek wapnia nie stwarza zagrożenia dla Ciebie jako dodatek do żywności.

Niskich stężeniach, Niskie ryzyko

FDA wymaga tego konta chlorku wapnia dla nie więcej niż 2 procent masy żywności. W tych niskich stężeniach, nie badania sugerują, lub wykazuje jakiekolwiek ryzyko spożywania chlorku wapnia.

Potencjalne korzyści

Chlorek wapnia rozpuszcza się w wodzie, uwalniając swoją zawartość wapnia dla organizmu do wykorzystania. W rezultacie, FDA zaznacza, że ​​chlorek wapnia może być stosowany jako źródło wapnia. Wapń jest ważny dla zdrowia kości, zębów, mięśni, nerwów i naczyń krwionośnych.

Są ekologiczne owoce i warzywa lepsze niż tradycyjne?

Rośliny nie-ekologiczne zawierają szkodliwych pestycydów

Zgodnie z Princeton University, większość upraw nieekologicznych w USA są uprawiane przy użyciu syntetycznych środków chemicznych, takich jak pestycydy, nawozy i herbicydy, z których wiele jest czynników rakotwórczych. Pozostałość tych substancji można znaleźć na produktach nie-organicznego. Dodatkowo, pozostałość skażenia chemicznego z upraw więcej niż 90% amerykańskich źródeł wody.

Produktów ekologicznych nie udowodniono Zdrowsze

Według ekspertów żywieniowych Harvard University i USDA, nie ma jednoznacznych dowodów, że żywność ekologiczna jest zdrowsza. Nie ma dowodów na poparcie idei, że spożywanie niewielkich ilości pestycydów znajdujących się na produkty nieorganiczne powoduje zagrożenia dla zdrowia. Korzyści zdrowotne ludzie otrzymują od owoców i warzyw przewyższają ryzyko spożywania pestycydów.

Bottom Line

Jedzenie owoców i warzyw jest zdrowa decyzja ogólna. To do Ciebie, czy wolisz zjeść przyjaznych środowisku produktów, które są tworzone bez użycia środków chemicznych. Lokalnych produktów jest mniej prawdopodobne, aby być traktowane z wosków pestycydów i może zmniejszyć ryzyko pestycydów. Usuwanie liści zewnętrznych lub skórki owoców i warzyw oraz mycia ich wodą i łagodnym detergentem może wyeliminować pozostałości pestycydów w 21% owoców.

Długoterminowy Zastosowanie gumy nikotyny

Długoterminowy Zastosowanie gumy nikotyny


Dwanaście tygodni to górna granica za korzystanie gumę nikotynową. Rozpocząć leczenie dużą dawką, a następnie stopniowo zmniejszać tę dawkę do momentu zatrzymania żucie gumy po upływie trzech miesięcy, lub wcześniej, jeśli apetyt na nikotyny przestają wcześniej. Możesz zostać otruty przez gumę do żucia za dużo lub dalszego palić podczas używania gumę nikotynową. Długotrwałe stosowanie nikotynowej gumy może zwiększyć ryzyko raka jamy ustnej.

Zastosowanie

Nie trzeba recepty do zakupu lub korzystania gumę nikotynową. Należy jednak przestrzegać instrukcji użytkowania, dzięki czemu nie występują problemy. Guma nikotynowa, zawierająca nikotynę aktywnego składnika polacrilex, jest w wersji dostarczających 2 lub 4 mg nikotyny na sztukę. Silniejsza wersja jest dla nałogowych palaczy; instrukcje użytkowania są takie same dla obu wersji. W ciągu pierwszych sześciu tygodni leczenia, można żuć jedną sztukę na tak długo, jak 30 minut, godzinę. Nie wolno żuć ponad 24 kawałków gumy nikotyny w okresie 24-godzinnym. Aby uzyskać pełną dawkę, bez ryzyka przedawkowania, żuć kawałek aż smak nikotyny lub poczuć mrowienie, a następnie przytrzymaj kawałek między dziąsłem a policzkiem aż do smaku lub mrowienie odchodzi. Powtarzaj, aż nie dostaniesz więcej smaku lub uczucia z kawałkiem. Przez następne dwa tygodnie, wyciąć korzystania z powrotem do jednego kawałka co 2 do 4 godzin, a następnie wyciąć z powrotem do jednego kawałka co 6 do 8 godzin na początku 10. tygodnia. Jeśli Twoje pragnienia odejść, nie trzeba ukończyć wszystkie 12 tygodni zalecanej terapii.

Skutki uboczne

Normalne skutki uboczne stosując nikotynową gumę obejmują bóle mięśni, bóle głowy i szczęki owrzodzenia jamy ustnej. Należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych objawów nasilają.

Zatrucie nikotyną

Zatrucie jest największym potencjalne ryzyko używania nikotyny w skoncentrowanej postaci gumy. Objawy oglądać w siebie lub kogoś innego żucia nikotyny, zwłaszcza jeśli osoba jest dzieckiem, które ma zdobyć do pakietu, m.in.:

• skurcze brzucha
• Pobudzenie
• Coma
• Zamieszanie
• Drgawki
• Omdlenia
• tętno Racing następnie powoli serca
• przyspieszony oddech
• przestał oddychać
• Wymioty

Podjęcia natychmiastowych działań w przypadku przedawkowania nikotyny. Zadzwoń do kontroli zatruć na (800) 222-1222, a następnie dojechać eksperta. Wyjazd na pogotowie może być konieczne do leczenia węglem aktywnym lub dla pompowania żołądka. Nie popełnia wymiocin ofiary chyba służby zdrowia zaleca, aby to zrobić.

Możliwe ryzyko raka

Duża grupa naukowców z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Malezji odnotowano możliwy związek między stosowaniem gumy nikotynowej i rozwoju raka jamy ustnej w internetowym czasopiśmie PLoS ONE 16 marca 2009 roku gra była jeszcze mocno siedzibę, ale Wiadomo, że spożycie nikotyny powoduje powstawanie białka znakowanego FOXM1. Jakie analizy i próbki komórek z tkanki 75 pacjentów z płaskonabłonkowym głowy i szyi, raka komórek, naukowcy odkryli, że pacjenci mieli podwyższony poziom FOXM1. Komórki nabłonka płaskiego, znajdują się w jamie ustnej, warg i przełyku, oraz innych tkanek narządów. Badacze doszli do wniosku, że ich "Badanie potwierdza potencjalne ko-rakotwórcze działanie nikotyny w terapii zamiennych tytoniu." Jednak rzecznik grupy Muy-Teck Teh powiedział gazecie London "The Times" w dniu 22 kwietnia 2009 roku, że "palenie jest oczywiście o wiele bardziej niebezpieczne, a ludzie, którzy są przy użyciu wymiany nikotyny zrezygnować powinna nadal go używać i konsultować ich (lekarzy), jeśli ich to dotyczy. ważna wiadomość jest, aby go nie nadużywać, i stosować się do zaleceń na opakowaniu. "

Ostrzeżenia

Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować gumę nikotynową, ponieważ nikotyna może zaburzać rozwój płodu i noworodka. Nie wolno palić tytoniu ani używać produktów podczas używania nikotyny gumę; może to doprowadzić do przedawkowania.

Interakcje

Może nie być w stanie korzystać z nikotyny gumę, lub być może trzeba użyć więcej lub mniej gumy, jeśli są również za pomocą jednego z następujących leków

• Paracetamol (np, Tylenol z McNeil)
• Kofeina
• Leki moczopędne
• Wysokie ciśnienie krwi leki
• Imipramina
• Insulina
• pentazocyny (np Talwin od Hospira)
• Propoksyfen (np Darvon od Xanodyne)
• propranolol (Inderal LA z Akrimax)
• Theophyline
• VitaminsAvailability

Problemy z zębami, historia choroby serca, problemy z tarczycą i wrzody mogą komplikować leczenie z gumy nikotynowej. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych warunków.

Dostępność

Nicorette, wykonane przez GlaxoSmithKline, jest najbardziej znany markowy wersja nikotyny gumy. Jego strona internetowa, Nicorette.com/Support.aspx, oferuje zasoby darmo rzucania palenia oraz dostęp do "wirtualnego rzucili trenerów." US Food and Drug Administration zatwierdziła Novartis 'markowe gumy nikotyny Thrive na sprzedaż. IVAX, Perrigo i Watson produkcji tańszych generycznych na rynek amerykański. Twoja apteka może sprzedawać produkty generyczne pod własną nazwą sklepu.

Skutki Narkomanii na zatrudnienie

Szacuje 17900000 ludzie nadużywają substancji w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z Departamentu Administracji bezpieczeństwa i higieny pracy, a 12,9 mln z nich jest zatrudnionych w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu. Narkomanów, populacji wysokiego ryzyka, nie zostawiaj ich problemy w domu, po przybyciu na miejsce pracy. Nadużywanie substancji kosztuje pracodawców miliony rocznie, a OSHA zaleca i wspiera kompleksowe programy, aby zmniejszyć częstość występowania i ryzyko nadużywania substancji w miejscu pracy.

Dotknięte Industries

Według badań OSHA, niektóre branże są na większe ryzyko napotkania nadużywania substancji przez ich pracowników. W zakwaterowanie, usługi gastronomiczne i branże budowlane mają wyższą częstość nadużywania substancji, niż można znaleźć w branży użyteczności publicznej, usług edukacyjnych lub grup administracji publicznej.

Nieobecnych i Tardies

Pracowników substancją nadużywa przegap więcej dni pracy i spóźniają się częściej niż ich koledzy. Narkomanów są szczególnie prawdopodobne przegapić poniedziałki i piątki, albo odzyskiwanie z weekendu z użyciem alkoholu lub narkotyków lub przygotowania do nich.

Wypadki

Nadużywanie substancji, pracownicy doświadczają więcej wypadków przy pracy niż inni. OSHA szacuje, że od 10 procent do 20 procent osób, które umierają w teście pracy pozytywnej alkoholu lub innych środków odurzających, gdy pokazywany.

Utrata produktywności

Nadużywanie substancji-pracownicy są mniej wydajni niż ich koledzy. Są chore i brak motywacji częściej. Narkomanów też stracić więcej produktywnych godzin czasu pracy z powodu nieobecności w pracy i opieszałość.

Dodatkowe koszty

Pracowników substancją nadużywa kosztować pracodawców i firmy ubezpieczeniowe bardziej ze względu na wzrost problemów fizycznych i wypadków, które występują częściej niż w populacji ogólnej. Narkomanów przegap pracy częściej, co kosztuje więcej pieniędzy w pracodawcom zwolnienia lekarskiego i wynagrodzenie za pracę, która nie jest właściwie prowadzone.

Głównych przyczyn uzależnień

Uzależnienie od alkoholu, znany również jako alkoholizm, jest poważnym problemem dla osób i społeczeństwa jako całości. Niedawne badania przeprowadzone przez National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism wykazały, że jedna trzecia Amerykanów deklaruje, że miał problem z alkoholem w pewnym momencie w ich życiu. Nadużywanie alkoholu może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i mają znaczący negatywny wpływ na życie osobiste i zawodowe danej osoby. Z rozwiązania tego poważnego problemu, ważne jest, aby zrozumieć czynniki, które przyczyniają się do uzależnienia od alkoholu.

Predyspozycje genetyczne

Większość badań wskazuje, że osoba ma wyższy niż średni ryzyko nadużywania alkoholu, jeśli on lub ona ma w rodzinie alkoholizmu, mimo posiadania rodzica lub bliskiego członka rodziny, który cierpi z powodu choroby, nie musi oznaczać, że będzie jeden rozwijać kondycję .

Życie społeczne i środowisko

A osoby społeczna środowiska może przyczynić się do rozwoju uzależnienia od alkoholu. Ktoś, kto na społeczne interakcje centrum życia nocnego i barów, który spędza dużo czasu wokół alkoholików, bądź których przyjaciele nadużywać alkoholu ma zwiększone prawdopodobieństwo rozwoju alkoholizmu.

Ogólny poziom stresu

Doświadczają wysokiego poziomu stresu zwiększa prawdopodobieństwo nadużywania alkoholu. Niektórzy ludzie postrzegają picia jako sposób relaksu, a ludzie, którzy polegają na alkohol dla ukojenia są bardziej narażone na uzależnienie się od alkoholu, w okresach stresu.

Wiek, w którym Picie Habit Begins

Liczne badania wskazują, że dana osoba jest młodsza, gdy zaczyna regularnie używać alkoholu, tym większe jego ryzyko uzależnienia od alkoholu i nadużywanie.

Płeć

Ogólny konsensus naukowy jest to, że mężczyźni są bardziej skłonni niż kobiety do nadużywania alkoholu i uzależnienia od alkoholu rozwijać. Według Abuse WebMD Alcohol Health Center, ludzie są trzy razy częściej niż kobiety rozwijać problemy z uzależnieniem od alkoholu.

Problemy ze zdrowiem psychicznym

Osób z rozpoznaniem zaburzenia psychiczne, takie jak schizofrenia, lęku lub depresji może występować zwiększone prawdopodobieństwo nadużywania i uzależnienia od alkoholu.

Dlaczego niektórzy ludzie są bardziej narażone na alkohol od innych?

Chociaż na ogół rozwija się uzależnienie od alkoholu w okresie dojrzewania, a nawet dzieciństwa, może przejawiać się w każdej chwili w życiu człowieka. Uzależnienie od alkoholu lub alkoholizm, jest określona przez "Diagnostic and Statistical Manuał of Mental Disorders," 4th Edition (American Psychiatric Association) jako choroba rozwoju charakteryzuje nadużywania i uzależnienia od alkoholu etylowego (znaleziono w napojach alkoholowych i innych produktów). Podobnie jak wiele chorób, podatność na uzależnienie od alkoholu będzie się różnić od osoby do osoby. Jednakże, istnieje wiele czynników ryzyka, które przyczyniają się do zwiększonej podatności na uzależnienie od alkoholu.

Wczesne Wykorzystanie

Chociaż uzależnienie od alkoholu może rozpocząć w dowolnym wieku, badania naukowe wskazują, że tendencja do nadużywania lub uzależnienia zwiększa się wcześniej osoba zaczyna spożywania alkoholu. , Opublikowane w "Journal of American Medical Association" (2003), motywem wczesnego picia alkoholu mogą być różne: może to być ze względu na predyspozycje genetyczne, środowiska rodzinnego, przemocy wobec dzieci i wielu innych czynników biologicznych i społecznych. Niezależnie od powodu, badania pokazują, że wczesne używanie alkoholu i innych substancji nielegalnych jest silnym predyktorem dla rozwoju nadużywania i uzależnienia od problemów w późniejszym życiu.

Strona główna Środowisko

Środowiska, do którego dana osoba jest narażona jest szczególnie wpływ na zachowanie będzie przyjmować w trakcie jego trwania. Jest to szczególnie w przypadku narażenia w dzieciństwie do uzależnień, jak dzieci są szczególnie podatni na wpływy w tych latach. Narodowy Instytut Narkomanii podkreśla, że ​​środowisko domowe --- zwłaszcza relacje i interakcje z rodzicami --- to najważniejszy wpływ na dziecko: członkowie rodziny z alkoholem lub narkotykami uzależnień zwiększyć szanse swoich dzieci opracowania podobnych problemów uzależnień.

Środowisko społeczne

Na zewnątrz domu osoba może mieć wpływ mocno przez przyjaciół i kolegów. W rzeczywistości, zgodnie z Narodowego Instytutu Narkomanii, peerów społeczne młodocianego jest i znajomi akademiccy wywierają największą ilość wpływu na jej zachowanie. Alkohol czasochłonne peerów może przekonać innych, aby spróbować alkoholu i zachęcają spożywania alkoholu, niezależnie od tego, czy nie, że młodzież ma predyspozycje do uzależnienia. NIDA informuje również, że słabe wyniki w nauce i niewystarczające umiejętności społeczne mogą zwiększać ryzyko nadużywania alkoholu.

Ramy biologiczny

Ramy biologiczna osobnika zawsze będzie umieścić go na większe ryzyko uzależnienia od alkoholu. Istnieje znaczna ilość badań, aby utrzymać pogląd, że alkoholizm działa w rodzinach. "Alkohol Zdrowie i badania World" (1978), "Journal of American Psychology" (1988) i "Journal of American Medical Association" (1992) wszystkich obecnych danych naukowych wspierających rolę genetyka odgrywa w podatności człowieka na alkohol uzależnienia: około 40 do 60 procent jednostki podatności na uzależnienie jest określana przez czynniki genetyczne oraz ekspresji genów i działanie środowiska zewnętrznego w takiej ekspresji genu. Inne względy biologiczne obejmują płeć, rasa i zdrowia psychicznego, które okazały się umieścić kilka osób na większe ryzyko nadużywania alkoholu niż w populacji ogólnej.

Expert Insight

Osoby fizyczne mogą zwiększyć własne ryzyko uzależnienia od alkoholu, niezależnie od tego, czy są one pod wpływem genetyki, środowiska lub wczesną ekspozycją na picie. Wiele badań omówić konsekwencje, które wynikają z pierwotnej decyzji osoby do spożywania alkoholu, zwłaszcza tych badań zawierających obrazowania mózgu, takich jak te opublikowane w "Science & Practice Perspektyw" (2007). Decyzja o użyciu alkoholu lub narkotyków, badanie wyjaśnia, zazwyczaj dobrowolne jeden. Jeszcze raz są takie wybory, takie stosowanie i nadużywanie może osłabić zdolność osoby do samokontroli. Wynika to z faktu, że alkohol i leki wywołują zmiany fizyczne w tych częściach mózgu odpowiedzialnych za decyzyjnego, oceny uczenia się, pamięci i zachowania. To przerabianie biochemicznego funkcjonowania mózgu uważa się przyczynić do kompulsywnych i szkodliwych zachowań, które pochodzą z uzależnienia.

Objawy Uzależnienie od metamfetaminy

Kryształ metamfetamina lub meta, jest lekiem, który stymuluje układ nerwowy. To jest nielegalne w USA i ma wysokie ryzyko nadużywania lub uzależnienia. Może być wykorzystany w wielu formach, w tym poprzez połknięcie, palenie, wstrzyknięciu dożylnym lub nosa. Objawy są zróżnicowane i dotrzeć do niemal każdej części codziennego życia, każdy z nich wyniszczające do produktywnego życia.

Neuroprzekaźniki

Objawy chemiczne metamfetaminy występuje w komórkach nerwowych, a zwłaszcza na neuroprzekaźniki. Neuroprzekaźniki są środki chemiczne używane do komunikacji między komórkami nerwowymi lub neuronami, a są one niezbędne dla każdego i wszystkich myśli i działań. Metamfetaminy dotyczy tych substancji poprzez zachęcanie wzrost poziomu neuroprzekaźników dopaminy i serotoniny, często ozonową sklep organizmu.

Natychmiastowe Objawy

Nagły wzrost poziomu dopaminy i serotoniny powoduje przypływ przyjemności fizycznej. To może wystąpić na pęd różnych czasach i poziomów intensywności w zależności od sposobu met kryształ rozpuszczono; jeśli są przyjmowane przez palenie lub dożylnie efekt występuje niemal natychmiast, przez około 10 sekund, i jest bardzo silna. Parskanie lub przyjmowaniem met krystalicznie przyniesie podobny efekt, ale słabsze w ciągu 3-5 minut. Przedawkowanie może wystąpić natychmiast po zażyciu metamfetaminy; jej objawy to problemy z sercem, drgawki i wysoką gorączkę.

Długoterminowe skutki

Z biegiem czasu, dalsze stosowanie metamfetaminy może mieć katastrofalne skutki dla organizmu ludzkiego. Są to uszkodzenia mózgu, niewydolność serca i udarów mózgu. Ponadto, regularne stosowanie leku może prowadzić do ostrych objawów psychiatrycznych i psychicznych. Objawy te mogą prowadzić do chęci popełnienia samobójstwa lub zabójstwa.

Efekty behawioralne

Behawioralne efekty metamfetaminy jest wiele, a wszystkie są zarówno widoczne i wyniszczające. Obejmują one zwiększoną agresywność, drażliwość i niepokój lub zdenerwowanie. Ponadto, ktoś używając metamfetaminy będą mówić ciągle, być monotonne w swojej wypowiedzi, depresja wystawowa lub wyrazić brak rzeczy procentowych kiedyś lubił. Wreszcie, użytkownik może wykazywać nadęty poczucie pewności siebie i siły lub poddania zaburzenia snu.

Inne objawy

Inne objawy mogą być równie katastrofalne. Dla kobiet w ciąży za pomocą met, ich dzieci mogą się urodzić równie uzależniony od substancji. Ponadto nagły wzrost poziomu dopaminy i serotoniny w mózgu oznacza brak tych substancji w kolejnych dniach, więc mózg nie funkcjonuje prawidłowo. Wreszcie, metamfetaminy może dać poczucie niesamowitej entuzjazm fizycznej, a ktoś pod jego wpływem mogą czuć może pozostać aktywni i bezsenna przez długie okresy czasu, robi poważne uszkodzenia ciała.