adcov.com

rutyna

Jak przełamać rutynę bycia couch potato

Jak przełamać rutynę bycia couch potato


Wylegiwanie się w domu raz na jakiś czas może być przyjemnością, ale wpada w rutynę bycia couch potato musi być postrzępione w zarodku, zanim stanie się ona nad swoim życiem. Po wpaść w rutynę, czujesz się przytłoczony przez myśl rozwiązywaniu nawet najprostszych czynności. Mniej robisz, tym mniej chcesz zrobić, więc wyjść z koleiny, dziś począwszy, i cieszyć się aktywnego, satysfakcjonującego życia, że ​​na to zasługujesz.

Instrukcje

1 Należy pamiętać o fizycznych i emocjonalnych ryzyka bycia couch potato. Siedzący tryb życia przyczynia się do różnych problemów zdrowotnych, takich jak choroba serca, cukrzycy, otyłości i słabym krążeniem. Jako ziemniaczana kanapy, określane jako choroba siedzącej może prowadzić do depresji i uczucie ogólnego odłączania ze światem zewnętrznym.

2 Stwórz plan działania i ustawić realistyczne cele działalności. Jeśli są nieaktywne, nie należy oczekiwać, aby stać się gwiazdą sportu w ciągu tygodnia. Siła i wytrzymałość budynku wymaga czasu i należy rozpocząć swój plan działalności powoli, ze stopniowym wzrostem czasu i poziomu trudności. Proste prace wokół domu są bardziej korzystne niż rygorystyczne codziennego treningu. Obejmują zarówno prace i zabawy w swoim planie.

3 Stań się co godzinę i 10 minut wykonywać spacery, rozciąganie lub zginanie. To poprawia krążenie i rozciąga ciasne mięśnie. Jest to ważny pierwszy krok w przełamywaniu z twojej koleiny couch potato.

4 Wyłącz telewizor i ograniczyć się do dwóch do trzech godzin oglądania dziennie. To sprawia, telewizji specjalne traktowanie, a nie pretekst, aby być couch potato cały dzień. Gdy to zrobisz oglądać telewizję, korzystać z reklamy w czasie, aby dostać się i poruszania się, który dodaje kilka minut aktywności na dzień.

5 Kombajny codziennych obowiązków z działalnością, którą kochają. Siekania warzyw, czyszczenie szafy i składany pralni działania są dobre spalanie kalorii. Słuchanie muzyki, wykonując prace domowe pozwala cieszyć się śpiew i ćwiczenia kilka kroków tanecznych, dzięki czemu prace działalność zabawa niż nieprzyjemne ciężarem.

6 Otwórz okna, aby umożliwić przepływ świeży wiatr pośrednictwem domu. Patrząc przez okno na kilka minut co godzinę pozwala na rozprostowanie nóg, podczas otwierania i zamykania okien jest ćwiczenie na ramiona. Świeże powietrze jest ożywczy i sprawia, że ​​czują się związani z naturą.

7 Weź się nowe hobby, takie jak malowanie, ogrodnictwo czy gotowania. Wszystkie te działania utrzymać się z kanapy, podczas ćwiczeń mięśni. Podczas wykonywania czynności, które kochasz, to sprawia, że ​​przygoda, a nie zabawa nudne wykonywania rutynowych, dzięki czemu można bardziej prawdopodobne, aby trzymać się z nim.

8 Rozpocznij grupę spaceru w Twojej okolicy. Zaproś znajomych lub sąsiadów do przyłączenia się i sprawiają, że codzienna rutyna. Zacznij z krótkim 10-lub 15-minutowego spaceru i stopniowo zwiększać prędkość i odległość. Walking to zdrowy sposób na utrzymanie formy, podczas cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem. Jeśli nie jesteś w stanie chodzić odległości, zrobić krótki spacer się na ganku lub podwórku rutynowych.

Rutyna Jaskra Side Effects

Rutyna Jaskra Side Effects


Rutyna jest bioflavinoid że ścieżka zdrowia czasami zalecane w leczeniu jaskry. Jest w gryki, owoców cytrusowych i ich skórki, śliwki, brzoskwinie, winogrona, morele, wiśnie i czarnej herbaty. Rutyna może być również traktowana jako dodatek w postaci kapsułki. Badania kliniczne wykazują, niejednoznaczne wyniki dotyczące tego, czy rutyna rzeczywiście zmniejsza objawy jaskry.

Adrenalina

Większość ludzi nie doświadcza skutków ubocznych od podejmowania rutynę, ale Physicians 'Pulpit odniesienia (patrz źródła) można znaleźć takie, które mogą wystąpić, głównie związane z jego wpływem na utrzymanie adrenaliny we krwi.

Wpływ adrenaliny

Niektóre osoby mogą odczuwać zawroty głowy, kołatania serca lub kołatania i suchość w ustach. Mogą również stać się w głowie.

Działania niepożądane związane z

Te działania niepożądane mogą uczynić człowiek czuje niepokój, a nawet strach z powodu nadmiaru adrenaliny w ich systemie.

Dodatkowe działania niepożądane

Inne rzadkie skutki uboczne biorąc rutyna to bóle głowy, sztywność mięśni, zmęczenie, biegunka i niestrawność.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne na rutyna są rzadkie. Objawy obejmują wysypki skórne, obrzęk twarzy i problemy z oddychaniem.

Expert Insight

Badanie na pięcioletni osób przyjmujących suplementy Rutyna nie wykazały żadnych poważnych skutków ubocznych, według strony internetowej dr Ray Sahelu.

Korzyści rutyna

Korzyści rutyna


Prawdopodobnie jesteś świadomy, że większość żywności na bazie roślin są zdrowe wybory, ponieważ zawierają witaminy, minerały i błonnik. Ale te produkty zapewniają również różne składniki odżywcze, które mają potencjalnie znaczące korzyści zdrowotne. Jeden z tych związków naturalnych, zwana rutyna lub rutynozyd, jest szczególnie wysokie w owocach cytrusowych, herbaty i nasion gryki. Niektóre badania sugerują, że wstępne rutyna, która jest czasami nazywane bioflawonoidy cytrusowe, mogą korzystać naczynia krwionośne, a także zmniejszyć ryzyko niektórych chorób przewlekłych.

Promowanie naczynia krwionośnego Zdrowie

Rutyna może poprawić zdrowie naczyń krwionośnych, prawdopodobnie poprzez hamowanie agregacji płytek krwi, rozrzedzenie krwi i zapobiegania zakrzepom, efekty, które mogą zmniejszyć ryzyko miażdżycy. Badania wskazują, że rutyna może być również pomocne dla osób z żylakami, które mają tendencję do wycieku i puchnąć, stan zwany niewydolność żylna. Wyniki badań pięciu lat opublikowanego w 2008 roku w "Angiologii" okazało się, że osoby z tą chorobą, która miała rutyna miał znaczną poprawę ich stanu i doświadczenie mniej powikłań, w porównaniu do grupy placebo. Opublikowanym w wydaniu ze stycznia 2007 roku "The Cochrance Database Systematic Reviews", że kobiety w ciąży, które miały rutynę doświadczonego poprawę ich żylaki, ale proces był mały i autorzy wywnioskowali, że więcej pracy było potrzebne, aby potwierdzić tę korzyść.

Zapobieganie choroby serca

Rutyna ma silne działanie antyoksydacyjne, zgodnie z papieru przeglądu opublikowanego w sierpniu 2013 numerze "ekspertyzy dochodzeniowe narkotyków." Antyoksydanty pomagają pozbyć ciała wolnych rodników, które są niestabilne cząsteczki, które tworzą podczas trawienia, w skórze, gdy jesteś w słońcu, w swoich narządów, gdy jesteś narażony na toksyny, takie jak dym papierosowy. Z biegiem czasu, wolne rodniki mogą uszkadzać błony komórkowe i DNA, podnosząc ryzyko wystąpienia chorób serca i innych chorób, problemów, które mogą pomóc uniknąć rutyny. Rutyna może także zmniejszyć ryzyko chorób serca poprzez obniżanie poziomu cholesterolu we krwi, według wyników badania na szczurach wykazały opublikowane w 2007 roku w "Journal of Molecular biochemiczne i Toksykologii." Ta potencjalna korzyść musi jeszcze zostać potwierdzone w badaniach na ludziach.

Badania na raka

Badania laboratoryjne sugerują, że rutyna mogą być użyteczne w profilaktyce lub leczeniu raka. Zgodnie z opublikowanym w 2013 roku w "The Scientific World Journal" rutyna zatrzymuje wzrost hodowanych komórek nowotworowych, które powodują neuroblastoma, nowotwór układu nerwowego, powodując ich śmierć w procesie zwanym apoptozą. Rutyna spowalnia również wzrost ludzkich komórek białaczkowych przeszczepionych na zwierzętach laboratoryjnych, zgodnie z opublikowanym w sierpniu 2012 numerze "Toksykologii Środowiskowej". Te wyniki są obiecujące, ale muszą one być potwierdzone w badaniach raka u ludzi.

Suplementacja

Możesz zwiększyć spożycie rutyny dodając owoce cytrusowe i inne pokarmy, które zawierają związek do swojej diety. Rutyna suplementy dostępne w sklepach ze zdrową żywnością są również w postaci tabletek lub kapsułek, choć nie minimalna skuteczna dawka rutyny zidentyfikowano. Mimo, że są na ogół bezpieczne, suplementy rutyna może spowodować pokrzywka lub swędzenie, jeśli jesteś uczulony na owoce cytrusowe i inne pokarmy bogate w rutyna. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby zdecydować, czy rutyna jest właśnie dla Ciebie.

Gdzie szukać rutyna

Znany także jako rutozyd, rutyna jest bioflawonoidy powszechnie stosowane jako uzupełnienie diety. Rutyna najbardziej znany jest znany z przeciwutleniaczem mocy i jego zdolności do poprawy skutków leczniczych absorpcji witaminy C. rutyna są w dalszym ciągu badane, ale zwykle zaleca się ścieżka zdrowia w leczeniu chorób układu krążenia, w tym udar, hemoroidów, żylaków i przewlekłej żylnej Niewydolność. Podobnie jak większość przeciwutleniaczy, rutyna może również pomóc w ochronie przed rakiem i oznakami starzenia, chroniąc organizm przed wolnymi rodnikami. Na szczęście, rutyna jest dostępna za pośrednictwem wielu różnych źródeł, w tym żywności po przystępnych cenach, ziół leczniczych i suplementów.

Pokarmy zawierające rutynę

Większość środków spożywczych nie zawiera rutyna w dawkach terapeutycznych, a ilość rutyna w każdej żywności może różnić się znacznie w zależności od rodzaju gleby i struktury genetycznej roślin. Nadal, owoce i warzywa są bardzo przyswajalne źródła naturalnego rutyny. Owoce cytrusowe takie jak cytryny, limonki, grejpfruta i pomarańczy są doskonałe źródła rutyny, która jest najbardziej skoncentrowane w skórce. Rutyna jest również w rabarbar, morele, jabłka i żurawiny. Podczas gdy siła rutyny w naturalnych produktów spożywczych nie można zagwarantować, źródła żywności są uważane za najbardziej pożywne i holistyczne źródeł dla związku.

Źródła ziołowe

Zielarze może zalecić stosowanie rue (znany również jako zioło-of-łaski) jako naturalne źródło rutyny. Rue zawiera kilka przeciwzapalne i lecznicze związki oprócz rutyna się, więc jest popularnym wyborem dla osób korzystających rutynę w celach leczniczych. Rue może być spożywany jako luźny zioła, tabletki, kapsułki lub herbaty. Gryka jest ziołowy źródłem rutyny. Podczas gryka herbata jest powszechnie spożywane, ścieżka zdrowia może zalecić stosowanie kapsułek całych roślin, które również zapewniają dobroczynny błonnik.

Suplementy diety

Suplementy zawierające pojedyncze rutyna są czasami używane zamiast źródeł roślinnych i żywności. Podczas naturalnych źródeł rutyna mogą różnić się pod względem siły działania, samodzielnie rutyna może zawierać dokładnie, odmierzonej dawki leku. Wiele sklepach ze zdrową żywnością i sklepów dodatek oferują rutyna w postaci kapsułki lub tabletki, zazwyczaj w dawkach w zakresie od 100 do 500 mg. Większość producentów uzyskania dodatkowego rutynę z ziołowych źródeł, takich jak ruty lub kaszą gryczaną. Dodatkowo, rutyna można znaleźć w pewnych suplementów witaminowych C, ponieważ zwiększa absorpcję tego ważnego składnika.

Różnica między Nattokinase i rutyna

Różnica między Nattokinase i rutyna


Nattokinase i rutyna to związki pochodne z różnych źródeł o różnych właściwościach zdrowotnych u ludzi. Obaj mają pozytywne właściwości zdrowotne w układzie sercowo-naczyniowym, ale to jest miejsce, gdzie kończą się podobieństwa.

Rodzaj Molecule

Nattokinase jest enzym. Enzymy są struktury białkowe, które katalizują lub przyspieszenia, reakcje chemiczne. Nattokinase działa jak plazmina, naturalnie występujący enzym w krwi ssaków, który rozpuszcza niepożądanych skrzepów w układzie krążenia.

Rutyna jest bioflawonoidy. Bioflawonoidy to grupa barwników w roślinach, owocach i warzywach dużym stopniu odpowiedzialne za barwę. Rutyna wiąże się i wzmacnia działanie witaminy C.

Źródło

Nattokinase rozwija się tylko w trakcie fermentacji soi japońskiego żywności natto. To nie jest obecny w innych produktach sojowych i nie występujące w stanie naturalnym.

Rutyna naturalnie występuje w różnych roślin, owoców i warzyw. Gryka zawiera najbogatszym źródłem, ale rutyna znajduje się w obfitości w skórki owoców cytrusowych i jabłek, jak również.

Korzyści zdrowotne

Nattokinase, takich jak plazmina, rozpuszcza fibrynę, która wiąże się płytki ze sobą tworząc skrzepy. Ta nieruchomość przeciwzakrzepowe nieco rozrzedza krew, pomaga wzrost obrotu oraz zapobiegania stwardnienie i zwężenie tętnic.

Rutyna ma wiele korzyści dla zdrowia. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciw-wirusowych i przeciwutleniające. Rutyna wzmacnia kapilary i może zapobiec obrzęku żylnego, który jest gromadzenie cieczy zewnętrznych żył. Powoduje to, że ciśnienie w żyłach co utrudnia cyrkulację krwi w kończynach.

Co to jest Rutyna?

Co to jest Rutyna?


Rutyna jest również znany jako rutozyd, kwercetyna-3-rutynozyd i sophorin. Jest to związek, który jest wytwarzany naturalnie w niektórych roślin i która posiada kilka różnych korzyści zdrowotne dla człowieka. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zapewnienie, że masz dosyć rutyny w codziennej diecie.

Identyfikacja

Rutyna jest rozpuszczalny w wodzie bioflawonoidy, który znajduje się w dużych stężeniach w kilku różnych gatunków roślin. Jej nazwa pochodzi od rośliny Ruta glaveolens, która zawiera duże ilości naturalnie występujących rutynę. Znajduje się w szczególnie wysokim stężeniu w kaszy gryczanej, roślinach Rheum i owoców drzewa Fava D'Anta.

Funkcja

Jedną z funkcji rutyna w organizmie człowieka działa jako silny przeciwutleniacz. Pomaga on również pewne witaminy łatwiej wykonywać swoje zadania, zwłaszcza w odniesieniu do witaminy C. Innym głównych ról rutyna jest jej zdolność do regulowania przepływu płynów i składników mineralnych przez naczynia krwionośne. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie przydatne w leczeniu pewnych schorzeń.

Rodzaje

Istnieją dwa główne rodzaje rutyny, które są istotne z punktu widzenia diety: diety rutyna i uzupełniające rutyna. Rutyna diety jest zużywana przez osobę przez spożycie żywności. Rutyna uzupełniające, z drugiej strony, jest zużywany poprzez dodatek, który na ogół ma postać pigułki. Rutyna uzupełniające można znaleźć w pewnych codziennych witamin i jest również sprzedawany oddzielnie. Najlepsze łatwo dostępne źródła diety rutyny to gryka, owoce cytrusowe, czerwone wino, zielona herbata, cebula, grejpfruty, jabłka i ginkgo biloba.

Korzyści

Korzyści z wystarczająco dużo rutyny w diecie są liczne. Rutyna jest pomocne w leczeniu jaskry, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i alergie. Jej zdolność do regulowania przepuszczalności naczyń krwionośnych, jest kluczem do jego przydatność w każdym z tych zastosowań. Jego właściwości antyoksydacyjne sprawiają, że dobra broń w walce z rakiem, a także pomaga zdrowie oczu na kilka różnych sposobów (przede wszystkim poprzez wspieranie prawidłowego krążenia krwi). Podobnie, rutyna pomaga odpędzić skutki hemofilii i pomaga innych witamin i minerałów do funkcji w szczytowej wydajności.

Rozważania

Choć większość bioflawonoidy są relatywnie bezpieczne w umiarkowanych dawkach, rozsądne uzupełniająca dawka rutyny będzie około 500 mg na dzień. Ci, którzy zużywają dużo diety rutyny, jednak nie może wymagać uzupełnienia lub mogą chcieć wziąć mniejszą dawkę. Pomimo rutyna jest toksyczny tylko w bardzo dużych dawkach, duże dawki mogą powodować niestrawność i biegunkę w tych, którzy są szczególnie wrażliwe. Jak zawsze, najlepiej skonsultować się z lekarzem przed poddaniem żadnego nowego schematu uzupełniającego.

Co to jest Rutyna jest dobra?

Rutyna jest cząsteczka związek występuje w wielu owoców i warzyw, skórki z owoców, takich jak owoce cytrusowe, szparagi, tytoniu, gryki i jagód. Jest ona stosowana w leczeniu różnych stanów i określa się również od wielu innych opisów. Te nazwy to: sophorin, Rutyna i oxerutin, między innymi. Venoruton jest najczęściej znaleźć suplement markowy rutyna.

Zastosowania

Rutyna jest stosowany w leczeniu choroby Meniere'a, hemoroidy, słabe krążenie i zasinienie skóry i zredukować widoczność żylaków. Rutyna również stosować do leczenia nadciśnienia, miażdżycy tętnic i zapalenia kości i stawów. Niektóre badania wspierania go w leczeniu schizofrenii. Rutyna może pomóc w zapobieganiu udarów i innych problemów zdrowotnych.

Dawkowanie

Rutyna jest zawarta w wielu innych dodatków. Występuje w wielu roślinach w postaci żółtej krystalicznej flawonol glikozyd. Dodatki rutyna można znaleźć w postaci kapsułek lub tabletek, wstrzykuje się do ciała, płyn przez pielęgniarkę lub lekarza, albo w postaci proszku miesza się w napojach, choć często ma gorzki smak. Dawkowanie zależy od przyczyny podjęcia rutynę. Dzieci poniżej 18 roku życia nie powinny przyjmować suplementy Rutyna chyba z zaleceniami lekarza, według badań opublikowanych przez Wrongdiagnosis.com.

Skutki uboczne

Pomimo różnych celów i metod leczenia, które jest dobre dla Rutyna, ważne jest, aby mieć świadomość skutków ubocznych związanych z suplementów rutyna. Mogą zawierać wysoki białych krwinek, wysypki skórne, wypadanie włosów, wymioty, zaparcia, biegunka, bóle brzucha, suchość w ustach, zaburzenia snu, bóle głowy, zawroty głowy, zmęczenie, sztywność mięśni, obrzęk i objawy grypopodobne. Takie skutki uboczne kontynuowana przez dwa lub więcej tygodni należy zgłosić do służby zdrowia. Te działania niepożądane zostały określone przez badania zgłoszonych przez suplementy żywieniowe-zdrowie-guide.com.

Ostrzeżenia

Pacjenci z alergią na którykolwiek z produktów, które można znaleźć w Rutyna radzimy nie brać suplementy rutyna.

Rozważania

Przed podjęciem suplementów rutyna skonsultować się z lekarzem. Lekarz może ocenić, czy to jest bezpieczne, aby podjąć rutynę w świetle wszelkich alergii lub lekach.

Pokarmy zawierające rutynę

Pokarmy zawierające rutynę


Rutyna jest naturalnie występujących przeciwutleniaczem, który ma również właściwości przeciwzapalne. Znaleźć w wielu produktach spożywczych, rutyna chroni zdrowie naczyń krwionośnych i pomaga poprawić krążenie i ogólny stan zdrowia układu krążenia. Ze względu na jego działanie ochronne na naczynia krwionośne, rutyna jest również leczenie hemoroidów, żylaków i zasinienie skóry - wszystkie dolegliwości, które dotyczą słabych lub uszkodzonych naczyń włosowatych i żył.

Gryka

Według Flora Zdrowia, naukowcy z amerykańskiego Departamentu Rolnictwa pracują z kaszą gryczaną w swoich badaniach rutyny od ponad 60 lat. Gryka jest ekonomicznym źródłem rutyny, w wysokich stężeniach w fitochemiczne tanio dostępnego towaru. USDA naukowcy wykorzystali gryki obserwować efekty Rutyna na zdrowie naczyń, a także w procesy go izolować produkcji. Hodowcy stwierdzili, że selektywna hodowli mogą prowadzić do odmian gryki, które są bardzo bogate w rutyny.

Owoce cytrusowe

Pomarańcze, grejpfruty, cytryny i limonki są dobre źródła rutyny. Miąższ tych owoców i skórki, zarówno zawierające rutynę. USDA Naukowcy odkryli, że rutyna jest zwykle obecne w żywności, które zawierają witaminę C. przypadkowo, rutyna pomaga aktywować witaminy C w organizmie, a także pomaga w procesie organizmie witaminy. Ziołowe strony referencyjne, takie jak Flora Zdrowia zalecają spożywanie owoców cytrusowych, a nie napięte soki w celu zmaksymalizowania poboru rutynę, ponieważ soki tracą wiele z rutyny podczas przetwarzania.

Jagody

Morwy i żurawiny są doskonałym źródłem rutyny, podobnie jak jeżyny, wiśnie i morele. Eksperci zalecają spożywanie ziołowych całe jagody zamiast soków, aby uzyskać jak najwięcej rutynę, jak to możliwe, ale nie pozwoli, że w niektórych przypadkach, takich jak borówki, soki świeże lub butelkowane są wciąż dobrym źródłem rutyny. Spójrz na soki, które są głównie sok żurawinowy lub koncentrat żurawinowy.

Jakie jedzenie jest Rutyna Znaleziony W?

Jakie jedzenie jest Rutyna Znaleziony W?


Bioflavinoid, rutyna ma wiele korzyści dla zdrowia. Wzmacnia ściany naczyń włosowatych i tym samym zapobiega siniaki i żylaki. To jest korzystne dla układu sercowo-naczyniowego, co pomaga zapobiec krwawienie wewnętrzne i uderzeń. Utrzymuje on również gęstość kości i zapobiega choroby zwyrodnieniowej stawów. Kilka pokarmy zawierają rutynę, a to również może być podjęta w formie dodatku.

Gryka

Gryka jest najlepszym źródłem rutyny. Spójrz do mieszanek naleśniki, pieczywo, ciasteczka, babeczki i zbóż z gryki. Jeśli zrobić własne pieczenia, można dodać pewną ilość gryki zamiast całego pszenicy.

Dodatkowe źródła Gryka

Gryka również można znaleźć w hamburgery wegetariańskie, kruszy wegetarian i klopsiki, a także niektórych gotowych zapiekanek i zup. Jest nawet gryka makaron, świetne na zmianę tempa w wielu potraw.

Owoce cytrusowe

Owoce cytrusowe i ich skórki są również doskonałym źródłem rutyny. Grejpfruty, pomarańcze, cytryny i limonki wypełnić rachunek.

Pozostałe owoce

Pozostałe owoce zawierają rutynę, jak również. Są to morele, winogrona, brzoskwinie, śliwki, suszone śliwki, morwy, jagody, jabłka (w tym skórka) i wiśnie.

Dodatkowe Źródła

Rutyna również znajduje się w szparagami i czarnej herbaty.

Zioła bogate w rutynę

Zioła bogate w rutynę


W bioflavinoid, rutyna chroni małych naczyń krwionośnych, utrzymanie ich rozerwanie i poprawia krążenie. Rutyna, silny przeciwutleniacz, pomaga wchłaniać witaminy C, która może wspomóc układ odpornościowy. Rutyna może poprawić obrzęk, nienormalne nagromadzenie płynu pod skórą. Znajdź rutynę w żywności, takich jak gryka-najwyższym źródłem rutyny-owoców, owoców cytrusowych, jagód, skórki owocowe. Niektóre zioła bogate w rutyny, takie jak głóg i skrzyp, są stosowane od czasów starożytnych do leczenia.

Europejski Starszy (czarnego bzu)

Użyj zarówno jagody i suszone kwiaty Europejskiej starszy, które zawierają rutynę, w leczeniu objawów przeziębienia lub grypy. Według Narodowego Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej (NCCAM), suszone kwiaty starszych "może pomóc w leczeniu infekcji zatok stosowany z antybiotykami, ale konieczne są dalsze badania, aby potwierdzić żadnych korzyści."

Skonsultować się z lekarzem przed podjęciem starszych kwiaty lub berries.The starszy kwiat ma efekty moczopędne więc należy zachować ostrożność podczas stosowania tego zioła, jeśli pacjent stosuje również leki moczopędne. Jeśli korzystasz z jagód bzu czarnego, gotować je w pierwszej kolejności. Surowe jagody spowodować skutki toksyczne, takie jak nudności i biegunka. Pij herbatę bzu lub wziąć starszy jako dodatek w postaci płynnego ekstraktu lub kapsułek.

Głóg (Głóg dwuszyjkowy)

Użyj głogu w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, takich jak wysokie lub niskie ciśnienie tętnicze i niewydolność serca, co się dzieje, gdy mięsień sercowy jest słaby i nie może pompować wystarczającej ilości krwi w całym organizmie. Głóg pomaga również zapobiec wysoki poziom cholesterolu. Rutyna w głogu rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając przepływ. Różne części rośliny głogu zawierają różne proporcje rutyny.

Wziąć głóg jako ciekły ekstrakt, kapsułek lub tabletek. Przed podjęciem głogu w przypadku interakcji z innymi lekami lub jeżeli w ciąży skonsultuj się z lekarzem.

Skrzyp (Skrzyp polny)

Skrzyp był używany w dawnych czasach greckich i rzymskich na uzdrowienie. Weź skrzyp aby pomóc w leczeniu zakażenia układu moczowego (ZUM) i kamieni nerkowych. Ponieważ zawiera rutynę, właściwości przeciwutleniające Skrzyp stają się użyteczne, gdy stosowane zewnętrznie do skręcenia, zamknięte rany, oparzenia pierwszego stopnia i złamań.

Unikać skrzyp, jeśli masz problemy z chorobą serca lub nerek. Nie bierz skrzyp jeśli pijesz alkohol na bieżąco-skrzyp pozbawia organizm witaminy B1. University of Maryland Medical Center zaleca "także wziąć jakości wielu witamin lub przynajmniej B kompleks dodatek codziennie", jeśli wziąć skrzyp regularnie.

Formy skrzypu to herbatki, nalewki, kapsułek i okłady. Przed podjęciem skrzyp, ponieważ ma interakcje z niektórymi lekami na receptę, skonsultuj się z lekarzem.

Borówka (Viccinium myrtillus)

Język do Europy Północnej, borówka jest używany jako żywności i lekarstw. W rutyna właściwości przeciwutleniające borówka może pomóc wzmocnić naczynia krwionośne i poprawić krążenie.

Weź wyciąg borówka, jeść borówki-które smakują jak jagody, czy wypicia borówka herbatę. Od tego zioła mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem borówka pierwszy. Ponadto, borówka liści może się wysoce toksyczne, gdy pobierano w okresie czasu lub w dużych ilościach.

Jak wyodrębnić rutyna

Jak wyodrębnić rutyna


Rutyna jest bioflawonoidy, który jest niezbędny do absorpcji witaminy C. ciała ludzkiego nie może produkować bioflawonoidy, więc muszą być dostarczane do ciała poprzez dietę. Rutyna można znaleźć w żywności, roślin i suplementów. Najbogatszym źródłem rutyny pochodzi z gryki. Inne przykłady obejmują skórki jabłka, czarna herbata, owoce cytrusowe, brokuły i cebula. Suplementy sprzedać postać żelu do spożywania raz dziennie. Ekstrakcji rutyna z rośliny lub zioła, wymaga stosowania w domu picia alkoholu jako medium, dla którego główne składniki są ekstrahowane.

Instrukcje

Przygotowanie

1 Drobno posiekać zioła z nożem, czy świeże. Jeśli pracujesz z suszonych ziół, użyć młynka.

2 Zważ mielone / zmielonymi ziołami. To daje punkt początkowy i pomysł na to, ile alkoholu będzie wymagane. Ogólny stosunek do suszonego materiału wynosi około 1 część ziół do alkoholu 5 części. Świeży materiał IS1 część ziół do alkoholu 3 części. Jeśli materiał waży dwie uncje, suszone zioła wymagałoby 10 uncji wódki. Świeże zioła wymagałoby 6 uncji

3 Umieść rozdrobnione zioła w szklanym słoju. Wlać odpowiednią stosunek dowód Vodka ponad 100 ziół. Jeśli używasz suszonych ziół, może trzeba dodać więcej alkoholu na następny dzień lub dwa, jak suszone zioła wchłaniają i poszerzyć.

4 Umieść worek z tworzywa sztucznego lub okład pomiędzy pokrywą i słoika przed uszczelniania. Zapobiega rdzy z psucie mieszaniny. Umieść pokrywę nad plastikowym zamknięte słoiku.

5 Wstrząsać mieszaninę dobrze słoik i umieścić w chłodnym, ciemnym miejscu. Wstrząsać mieszaninę na dobę. Pozostawić mieszaninę do moczyć przez cztery do sześciu tygodni. Alkohol będzie ciągnąć aktywne właściwości z zakładu.

Czterech do sześciu tygodni później

6. Wlać do miski przez tkaninę sera lub cienkiej tkaniny mesh. Wycisnąć ściereczkę jakichkolwiek resztek cieczy; to jest nasycony najsilniejszych aktywnych składników leczniczych ziół.

7 Wlać ciecz, która została przefiltrowana przez tkaninę siatki na mniejsze butelki, najlepiej butelki bursztynowe, aby ograniczyć ekspozycję na światło.

8 Etykieta butelki. Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu. Będzie na bieżąco przez trzy do pięciu lat.

Czy Rutyna Bezpieczne?

Rutyna to suplement, który jest sprzedawany w wielu sklepach ze zdrową żywnością w postaci 500 mg tabletki. Ludzie biorą rutyna jako alternatywnego leczenia problemów układu krążenia, a także jako środek na hemoroidy i żylaki. Bezpieczeństwo suplementów takich jak rutyna jest badany przez intensywnych testów i prób. Nawet jeśli dany dodatek, takie jak rutyna jest głoszona poprzez badanie bezpieczne rządowego lub prywatnego, to nadal może nie być odpowiednie dla wszystkich do korzystania.

Nazwy

Rutyna idzie przez kilka różnych nazw, w tym bioflawonoidy, Oxerutin i rutozyd.

Dorośli

Dorośli, którzy uważają rutyna trzeba omówić zastosowaniem suplementu z ich lekarzy w celu określenia jego bezpieczeństwa indywidualnie. Lekarz weźmie pod uwagę wszystkich innych leków i suplementów aktualnie biorących Rutyna przed podjęciem decyzji, czy jest to bezpieczne dla Ciebie.

Dzieci

Jak w przypadku wielu innych suplementów ziołowych, dzieci poniżej 18 lat nie powinny przyjmować rutyna.

Ciąża

Rutyna może niekorzystnie wpłynąć na płód lub dziecko pielęgniarskiej. Kobiety w ciąży lub karmiące nie powinny przyjmować tego dodatku.

Skutki uboczne

Rutyna nie jest bezpieczne do użycia w razie wystąpienia reakcji alergicznej lub innych skutków poważnych boku podczas przyjmowania suplementu. Reakcje te obejmują ból w klatce piersiowej; pokrzywka; wysypka; obrzęk w jamie ustnej, gardle lub na skórze; i trudności w oddychaniu. Mniej poważne działania niepożądane to zawroty głowy, przeżywa rozstrój żołądka i ma suchość w ustach.

Rutyna zadośćuczynienie

Rutyna jest składnikiem witaminy przez wiele lat. Początkowo, wraz z innymi przeciwutleniaczami, poszło przez nazwa witaminy P. Jak lekarze dowiedzieć się więcej o rutyny, choć oni odkrywają, że ma korzyści wykraczające poza to, co pierwszy znany. Rutyna może być zalecane dla kilku konkretnych warunkach.

Identyfikacja

Rutyna jest flawonoidów, zwany bioflawonoidy, który jest typu związku, który daje owoców, kwiatów, ziół i warzyw ich koloru. Rutyna jest w wielu owocach, zwłaszcza w skórek owoców cytrusowych. Jest to także w nasionach gryki i ziela ruty. Działa jako przeciwutleniacz, chroniąc organizm przed utlenianiem i wolnych rodników.

Stosowanie

Rutyna jest zazwyczaj w formie dodatku, choć można je znaleźć naturalnie w owocach cytrusowych oraz niektórych ziół. Jeśli zdecydujesz się wziąć rutynę, należy porozmawiać z lekarzem o najlepszej formie podjęcia. Rutyna pomaga przyswajanie witaminy C, więc możesz wziąć dwa w kombinacji. Wielu wielu witamin zawierają rutynę, ponieważ został uznany za jego korzyści zdrowotne przez jakiś czas. Starsze literatura może odnosić się do niego jak witamina P, chociaż nazwa spadła w niełaskę.

Korzyści

Rutyna jest głównie stosowany w leczeniu problemów żyły. Wzmacnia ściany naczyń włosowatych i może zwiększyć przepływ krwi. Rutyna może pomóc żylaków, niewydolności żylnej, słabe krążenie lub tendencją do powstawania siniaków. Jest jakaś informacja może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu i zmniejszenie nadciśnienia i miażdżycy. Może to być korzystne w zapobieganiu udarowi mózgu, jak również.

Rutyna może działać jako przeciwzapalny i może pomóc w hemoroidów. Jako przeciwutleniacz, działa w celu zmniejszenia wolnych rodników w organizmie.

Skutki uboczne

Niektórzy ludzie, którzy biorą rutyna mogą wystąpić zawroty głowy, zawroty głowy, uczucie zmęczenia lub kołatania serca. Inni mogą mieć ból głowy i rozstrój żołądka, czasem z wymiotami lub biegunką. W niektórych przypadkach, ludzie biorący rutyna cierpią z powodu utraty włosów lub sztywność mięśni. Należy porozmawiać z lekarzem na temat któregokolwiek z tych skutków ubocznych.

Jeśli biorąc rutyna sprawia ci ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu lub wyrwać się z wysypką, przerywać rutynę i porozmawiać z lekarzem. Może być uczulony.

Ostrzeżenie

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować rutynę. Osoby, które karmią piersią lub którzy planują ciążę powinny trzymać się z dala od niego, jak również. Ponadto ci, którzy mają żadnych chorób serca lub krwi powinny skonsultować się z lekarzem o tym, czy za pomocą rutynę w ramach planu leczenia jest dobry pomysł. Działania niepożądane mogą być gorsze w tych z problemami krążenia, więc nie należy przyjmować go poza zaleceniem lekarza.

Rutyna Side Effects

Rutyna bioflawonoidy cytrusowe jest stosowany jako dodatek do leczenia hemoroidów, zasinienie skóry i obrzęk. Pomoce dodatek w pomagając ciała wykorzystania witaminy C, utrzymać kolagenu i chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Więcej informacji na temat skutków ubocznych doświadczonych podejmowania rutynę.

Problemy żołądkowo-jelitowe

Rutyna może powodować problemy żołądkowo-jelitowych, takich jak niestrawność i biegunkę. Biorąc z posiłkiem może zmniejszyć dolegliwości żołądkowe. Zmniejszenie dawki dodatek może przynosić ulgę w niektórych z żołądkowo-jelitowych skutków ubocznych.

Zawroty głowy

Zawroty głowy charakteryzuje się doświadcza omdlenia i zawroty głowy, uczucie jak pokój jest spinning.

Zmęczenie

Niektórzy ludzie odczuwać zmęczenie lub senność po przyjęciu rutynę.

Ból głowy

Bóle głowy są efektem ubocznym podejmowania rutyna i zazwyczaj znika po zatrzymaniu dodatek.

Sztywność mięśni

Sztywność mięśni może wystąpić po zażyciu rutynę. Ponieważ dodatek ten jest polecany przez zielarzy do leczenia urazów sportowych, sztywność mięśni może utrudniać całkowite korzyści z dodatku.

Reakcje alergiczne

Każdy, kto jest uczulony na owoce cytrusowe powinny unikać podejmowania rutynę. Reakcje alergiczne są rzadkie, ale to swędzenie, wysypkę skórną, trudności w oddychaniu i obrzęk. Jeśli którykolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Skutki Rutyna w ciąży

Skutki Rutyna w ciąży


Rutyna jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, która znajduje się w małych dawkach w żywności, ale może być również traktowana jako witaminę. Rutyna jest zalecane w czasie ciąży, ponieważ może to spowodować poronienie.

Stosowanie

Rutyna jest tradycyjnie używany do hemoroidów, ale może być również używany do pomocy w leczeniu żylaków, słabe krążenie i zasinienie skóry.

Dawkowanie

Rutyna jest zazwyczaj sprzedawany w 500 mg tabletki w kapsułkach, a dawkowanie może wynosić od 200 do 600 mg raz lub dwa razy dziennie.

Skutki uboczne

Chociaż rzadko, Rutyna może powodować zawroty głowy, ból głowy, kołatania serca, sztywność, biegunka, ból brzucha i zmęczenie.

Antykoncepcja

Mimo, że nie ma żadnego dowodu, że Rutyna będzie zapobiegania ciąży, niektóre kobiety wezmą 500 mg raz na dobę, na kilka dni przed i kilka dni po owulacji, jako naturalnego środka antykoncepcyjnego.

W ciąży

W ciąży, Rutyna może pomóc ze skutkami żylaki i hemoroidy. Jednakże, może spowodować poronienie suplement, a każda kwota podjęta w czasie ciąży powinny być ściśle monitorowane przez lekarza.

Karmienie piersią

Za mało informacji jest na temat wpływu rutyny w mleku matki i kobiety powinni nie przyjmować suplement jeśli karmienie piersią.

Początku waga ćwiczenie rutyna dla kobiet

Wiele kobiet chce schudnąć i nastrojony ciało, ale zbyt wiele prowadzą czynności układu sercowo-naczyniowego bez angażowania się w mięśniach stymulowanie działań. Jest to mięsień, który powoduje, że metabolizm ciała do wzrostu--więcej mięśni, tym większa metabolizm.

Ocieplenia i elastyczność

Początku waga ćwiczenie rutyna dla kobiet

Prawidłowo nagrzewa się i wykonywania ćwiczeń elastyczność są niezbędne do przygotowania ciała do nadjeżdżających stresu, jaki będzie umieszczenie na nim. Następujące odcinki wykonywane są na obszarach, gdzie większość mięśnie stają się napięte: łydki odcinku, piriformis odcinku, pec niewielki odcinek (drzwi odcinek), ścięgno stretch (dotyka toe), wewnętrzny przywodziciela odcinku (wewnętrznej uda) i rozciąganie zginaczy stawu biodrowego (klęczącej zginacz stawu biodrowego). Swojej rozgrzewki powinien być prosty--Y i T ruchy, obcas podnosi, jumping jacks, i boczne skacze się krew leje i mięśnie rozciągnięte.

Szkolenie podstawowe

Szkolenie podstawowe powinny być wykonywane na początku treningu po rozgrzewce i rozciąga się. Każdym treningu siłowego angażuje się rdzeń, więc wcześniej szkolenia tego obszaru będzie ciepłe i prep ci za pozostałą część ćwiczeń. Rutynowe podstawowych podstaw będzie zestaw obwodu 30 drugiej deski, 20 drugiej stronie deski dla każdej strony ciała dla dwóch rund obwodu. Utrzymać mięśnie brzucha, silne i zwarte, podczas wykonywania ćwiczeń.

Ciała pełne szkolenie

Waga szkoleń powinny być w sposób obwód całego ciała z nie dni szkolenia dzieje w back-to-back dni. Dla każdego ćwiczenia push należy wykonać przeciwnej ciągnąć do utrzymania równowagi w organizmie. Początku waga ćwiczenie rutyna dla kobiet powinny być następujące, z 15 powtórzeń na stacji, dwa zestawy jeden obwód: push-up z baru, split stanowisko jednym ramieniem wierszy, kuca o ścianę. Drugi obwód z powtarzania tych samych i zestaw systemu mogą być scaptions, rozwijanego uchwytu blisko, na kolanach i odwróć rzuca.

Układu sercowo-naczyniowego rutynowych

Początku waga ćwiczenie rutyna dla kobiet

Układu sercowo-naczyniowego rutynowych jest wymagane dla zdrowia serca i rzuca dodatkowych kalorii. Medium do obiegu cardio wysokiej intensywności zaleca się po rutyny treningu całego ciała, więc możesz uderzyć ów cholerny odkładanie tłuszczu, które nie zostały wykorzystane chyba miał spalony glukozy w organizmie poprzez trening siłowy. Spędzić tylko około 10 do 15 minut cardio po sesji treningu siłowego do przyspieszenia utraty kalorii i rev swój metabolizm całego ciała.

Skutki uboczne rutyna jaskry

Skutki uboczne rutyna jaskry

Rutyna jest bioflavinoid, że naturopatów czasami zaleca się w leczeniu jaskry. Hotel znajduje się w gryka, owoców cytrusowych i ich skórki, śliwki, brzoskwinie, winogrona, morele, wiśnie i czarnej herbaty. Rutyna może również brana jako dodatek w postaci kapsułek. Badania kliniczne pokazują niejednoznaczne wyniki, czy rutyna faktycznie zmniejsza objawy jaskry.

Adrenalina

Większość ludzi nie występują skutki uboczne przyjmowania rutyna, ale lekarze pulpit odniesienia (patrz źródła) wymienia kilka, które mogą wystąpić, związane głównie z jego wpływ na utrzymanie adrenaliny we krwi.

Wpływ adrenaliny

Niektórzy ludzie mogą wystąpić zawroty głowy, kołatania serca lub walenie i suchość w ustach. Oni mogą również stać się zawroty głowy.

Działania niepożądane związane

Te skutki uboczne może wnieść osoba czuć lęk lub nawet strach z powodu nadmiaru adrenaliny w ich systemie.

Dodatkowe skutki uboczne

Inne rzadkie skutki uboczne przyjmowania rutyna obejmują bóle głowy, sztywność mięśni, zmęczenie, biegunka i niestrawność.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne na rutyna są rzadkie. Objawy wysypki skórne, obrzęk twarzy i problemy z oddychaniem.

Ekspertów wgląd

Pięć lat studiów na ludzi, biorąc suplementy, rutyna nie wskazują na jakieś poważne skutki uboczne, według strony internetowej Dr Ray Sahelu.

Jak Śledź rutynę codziennych ćwiczeń rano

Jak Śledź rutynę codziennych ćwiczeń rano


Idź do łóżka wcześnie, ustawić alarm i rozpocząć dzień od skorzystania z nowej rutyny rano ćwiczeń. Aktywność fizyczna jest niezbędna do zdrowego stylu życia. Nie tylko ćwiczenia pomogą Ci schudnąć, ale także zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych. Według Amerykańskiej Radzie Ćwiczeń, pracy w nocy zwiększa prawdopodobieństwo, że będziesz trzymać się rutyny.

Instrukcje

1 zatrudnić partnera do ćwiczeń. Partnerem siłownia będzie motywować się trzymać z rutynowych fitness i trzymać cię do odpowiedzialności. Wypracowanie z kumplem, można także wykonywania więcej zabawy.

2 Zaprojektuj swój program fitness. Znajdź cardio działalności cieszyć, takich jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze lub klasy w siłowni. Wykonywać ćwiczenia cardio pięć dni w tygodniu przez co najmniej 30 minut. Dorośli również potrzebują dwa dni treningu siłowego, takie jak joga czy podnoszenie ciężarów. Biorąc lekcje wytrzymałości szkolenia pomaga zapewnić aktywujesz wszystkich głównych grup mięśni i wykonując ćwiczenia prawidłowo.

3 Zaplanuj treningi rano. Zablokować wybrany czas w kalendarzu, aby zachęcić do tworzenia nowego programu ćwiczeń nawyk.

4 Określić strefę tętna docelowego, więc nie przesadzaj. Zainwestuj w monitor pracy serca lub wziąć tętno regularnie, aby utrzymać się w granicach zakresu docelowego. Zacznij powoli i zbudować do bardziej intensywnego treningu, jak poprawia kondycję.

Wskazówki:

  • Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem nowego programu ćwiczeń.

Jak uzyskać motywację, kiedy jesteś w rutynę

Jak uzyskać motywację, kiedy jesteś w rutynę


Nawet najbardziej aktywnych osób może dostać w spadku czasem. Pierwsze z koleiny nie jest łatwe. Czujesz, niebieski, ospały, brak motywacji. Ale kilka wskazówek może mieć jesteś gotowy, aby ponownie zmierzyć się świat.

Instrukcje

1 Skup się na jednym celu. Czasem, kiedy jesteś w spadku, to dlatego, że wziąłem na zbyt wiele i są przytłoczeni. Zacznij wstawania z funku, wybierając tylko jeden cel, aby powiększyć.

2 Trzymaj swój cel małe. Jeśli masz trudności z rozpoczęciem pracy, twoim celem nie może być ograniczone. Na przykład, załóżmy, że twoim celem jest ćwiczenie. Zamiast zobowiązując się do pięciu dni od twardych treningów tygodniowo, rozpocznie się w 5 minut ćwiczeń dziennie. Jest to cel można osiągnąć. Możesz być w stanie zrobić więcej, ale popełniają tylko minimum.

3 Zapisuj swoje postępy. Zapisz swój cel w notesie. Zapiski z każdego dnia zrobić swój cel lub uczynić postęp w kierunku celu.

4 Budowanie na swoich małych sukcesów. Nadal podejmować kroki dziecka i ustawić małe cele. Jeśli wykonywane przez 5 minut dziennie, dodać kolejne 2 minuty rutyny. Wkrótce wszystkie te kroki dziecka doda.

5 Spotkać się do spełnienia swoich celów. Daj sobie psychicznego pat na odwrocie. Umieść złotą gwiazdą w swoim notatniku codziennie wypełnić swój cel. Adres e-mail znajomego i powiedz mu, że spotykają swoje cele.

6 Znajdź wzór do naśladowania. Wybierz kogoś, kto celował w swoim celu i używanie jej motywować. Przeczytaj o niej lub obejrzeć program telewizyjny lub film na jej temat.

7 Czytanie o swój cel pomoże motywować. Znajdź książkę o swoim celu. Możesz iść do biblioteki i dostać książkę za darmo. Znajdź bloga o swoim celu. Przeczytaj go codziennie.

8 Pomyśl o korzyściach wynikających z tego, co robisz, a nie negatywów. Tak, ćwiczenie jest trudne, a czasami jest to fizycznie niewygodne. Ale istnieje wiele korzyści psychiczne i zdrowotne. Przypomnij sobie tych świadczeń, gdy chcesz zakończyć lub gdy nie masz ochoty na rozpoczynające się w pierwszej kolejności.

9 Wykorzystanie pozytywne własny talk. Jeśli zauważysz się coraz dół, mieć świadomość, jak mówisz do siebie. Możesz być mówienie sobie negatywne rzeczy. Zastanów się, czy chcesz powiadomić znajomego w sytuacji tych samych rzeczy. Dyskusja pozytywnie na siebie. Zachęcać się tak samo, jak dobry przyjaciel.

10 Poproś o pomoc, gdy pojawi się zniechęcać. Zadzwoń do znajomego lub członka rodziny. Napisz do eksperta w Internecie. Porozmawiaj z doradcą lub terapeuty. To nie ma znaczenia, kto skręcić, po prostu dotrzeć do kogoś, kogo znasz będzie wspierać.

Jak radzić sobie z byciem boi się ciemności

Jak radzić sobie z byciem boi się ciemności


Nyctophobia, czy strach przed ciemnością powoduje, że osoby dostrzec niebezpieczeństwo i doświadczenie niepokój w ciemnych pomieszczeniach, zmuszając je do snu w świetle dnia lub uniknąć dzieje się w nocy. Podczas gdy strach przed ciemnością może wpływać na osoby w każdym wieku, to najczęściej u małych dzieci, które nie mogą jeszcze odróżnić fantazję od rzeczywistości. W większości przypadków, strach przed ciemnością można szybko pokonać z właściwego wsparcia.

Instrukcje

Dzieci

1 Porozmawiaj z dzieckiem o jego lęku przed ciemnym i uważnie słuchać, co ma do powiedzenia. Wyjaśnij, co to strach i podkreślają, że jest to normalne i tymczasowe. Pomaga to dziecko czuje się bezpiecznie i wzmacnia ideę, że wiesz, co on przeżywa.

2 Zachowaj cierpliwość i spokój w kontaktach z lęku dziecka z ciemności. Nie przesadzaj sytuacji, drażnić dziecko lub odrzucić obawy, jak "głupie". Strach dziecka jest prawdziwe, nawet jeśli jego celem nie jest.

3 Unikaj mówi dzieciom, że potwór, jak Boogeyman, otrzymają je, jeśli nie zachowują. Małe dzieci często wierzy w potwory i nie potrafi odróżnić wypowiedzi takie jak to jako żart.

4 Ogranicz dziecku telewizor do oglądania opcji odpowiednich do wieku. Obrazy z wiadomości, pokazuje dla dorosłych i starszych dzieci, a nawet bajki, mających na celu dzieci starszych może być niepokojące dla małych dzieci. Książki powinny być dobrane do wieku-stosowności uniknąć przerażające obrazy i przedmiot.

5 Ustanowienie relaksujący snem rutynowych dla dziecka. Unikajcie telewizji i stymulowanie książek. Zamiast czytać uspokajający historię, odtwarzać muzykę lub miękką mówić spokojnie spędzić czas z dzieckiem.

6 Unikaj podawania wiarygodności strach dziecka przed ciemnością. Na przykład, zamiast powiedzieć dziecku można sprawdzić w szafie lub pod łóżkiem dla potworów, pokazać dziecku, że tylko jego rzeczy są w tych obszarach.

7 Podaj swoje dziecko z elementami bezpieczeństwa. Mogą to być ulubiony koc czy zabawkę lub nightlight. Zabezpieczenia pomóc dziecku czuć uprawniony do twarzy obawy.

8 Porozmawiaj z lekarzem pediatrą, jeśli strach trwa dłużej niż kilka tygodni, mimo wysiłków, aby pomóc dziecku pokonać go. Poinformować lekarza o wszelkich sytuacjach czy wydarzeniach, które mogą mieć wpływ na strach dziecka, takich jak rozwód, śmierć bliskiej osoby lub zwierzęcia, ruch lub narodziny nowego dziecka.

Dorośli

9 Więcej informacji na temat nyctophobia. Rozumienia fobii jest ważnym krokiem w pokonywaniu go. Informacja o nyctophobia i jej leczenia jest dostępny w Internecie, patrz sekcje referencyjnych i zasobów.

10 Identyfikacja potencjalnych przyczyn swojego strachu ciemności. Mogą to być ważne wydarzenia życiowe, takie jak utrata bliskiej osoby, strach przed gwałtowną imprezy, takie jak włamania, czy niepokoju spowodowanego przez przerażającą książki lub filmu. Określić, czy te obawy są uzasadnione w logice.

11 Praktyka techniki relaksacyjne, takie jak ćwiczenia oddechowe lub głęboko medytacji. Korzystać z tych umiejętności, aby zrelaksować się, gdy zaczynasz czuć niepokój w ciemnej przestrzeni.

12 Ustanowienie relaksujący nocnych rutynę. Unikaj programów telewizyjnych i książek, które zawierają materiał denerwujące. Zamiast skupić się na działaniach, które spokój i odprężenie, takich jak modlitwy lub medytacji, słuchając kojącej muzyki lub biorąc ciepłą kąpiel.

13 Porozmawiaj z lekarzem lub służby zdrowia psychicznego, czy strach nie poprawi się zmiany stylu życia. Lekarz może ocenić swój stan i polecam opcji leczenia, takie jak terapia ekspozycji lub leków przeciwlękowych.