adcov.com

rotor do płytek krwi pojemnosc

Jak przechowywać koncentratów płytek krwi

Płytki są jednym ze składników krwi i są niezbędne do normalnego krzepnięcia krwi. Gdy płytki są zmniejszone w liczbie lub czynnościowo, zdolność do tworzenia skrzepu jest osłabiona i krwotok jest prawdopodobne. Na szczęście medycyna znalazła sposób gromadzenia i rozdzielania krew na poszczególne składniki ratujących życie - płytki krwi jest jednym z nich. Pobiera się krew od dawców w wyznaczonych punktach zbiórki, takich jak Czerwony Krzyż. Korzystanie specjalistycznego sprzętu, płytki krwi są oddzielane, a resztę krwi wraca do dawcy. Otrzymany koncentrat płytek krwi pobierana jest w plastikowym pojemniku zatwierdzonym do przechowywania płytek, gotowy do transportu do szpitala lub innej placówki medycznej do transfuzji.

Instrukcje

1 Złóż zamówienie do koncentratu płytek krwi. O ile zakład zwraca dawców i przygotowuje koncentrat płytek krwi, trzeba będzie zamówić płytki ze źródła zewnętrznego, takich jak Czerwony Krzyż. Musisz zadzwonić lub faksem zamówienia tak samo jak w przypadku zamawiania jakiegokolwiek innego produktu krwi. Liczba jednostek zamówionych zależy od żądanie opieki lekarza dla pacjenta, który ma otrzymać płytki, a polityka zakładowego, w odniesieniu do ilości, w celu podniesienia lub uzupełnienia istniejącej liczby płytek krwi odbiorcy.

2 Ustaw rotor płytek krwi w miejscu, gdzie temperatura w pomieszczeniu jest na 20 do 24 stopni Celsjusza i może być utrzymywana w tym zakresie temperatur. Jeśli temperatura jest zbyt fajne, zwiększała ogrzewanie; jeśli jest zbyt ciepło, cios wentylator całej lodu lub przenieść do innego miejsca Archiwum Zgłoszenie. Czynności może być obniżona lub inaktywowany, gdy temperatura spada z tego zakresu.

3 Rozpakuj i umieścić jednostkę koncentratu płytek krwi na wirującym jak tylko trafi do danej placówki. Obrócić rotator on - ważne jest, że płytki delikatnie i w sposób ciągły obraca się w celu utrzymania ich w stan zawiesiny w osoczu krwi, aż do ich przetoczona. Umieść termometr w pobliżu rotatora i monitorować temperaturę w regularnych odstępach czasu w trakcie obracania.

4 Informuj zespół pielęgniarski, że płytki dotarły i są gotowe do transfuzji. Płytki powinny być przetaczane jak najszybciej po ich otrzymaniu.

5.

Wskazówki:

  • Koncentraty płytek powinna być przetaczane tak szybko jak to możliwe, mogą być przechowywane do pięciu dni, gdy znajduje się na elemencie wirującym w temperaturze 20 do 24 stopni Celsjusza.
  • Przenoszenia i przechowywania koncentratów płytek krwi jest krytyczna. Temperatura w trakcie pobierania krwi, a następnego rozdzielania zewnątrz płytek krwi, nie może spaść poniżej 20 stopni C.
  • Płytki krwi są przetaczane przy użyciu standardowego filtra krwi - nie upuszczać, potrząsać ani przechowywać w lodówce torby płytek krwi, ponieważ może to spowodować ich agregację i zostać usunięty przez filtr w czasie transfuzji.

Jakie są zabiegi dla niskich płytek krwi u niemowląt?

Jakie są zabiegi dla niskich płytek krwi u niemowląt?


Gdy wszelkie zaburzenia powoduje niskie stężenie płytek, to jest dalej małopłytkowości. Płytki krwi pomóc w krzepnięciu krwi, a kiedy są niskie, zasadniczo z powodu obniżonej produkcji w szpiku kostnym, zwiększenie rozpadu w krwiobiegu lub w śledzionie i wątrobie. Jednak u niemowląt, przyczyna jest rzadko płytek problemów produkcyjnych.

Leczenie

Leczenie niskimi płytek jest zależna od przyczyny stanu małopłytkowości. Często, jeśli jest poważna, który u niemowląt wiązałoby możliwość krwotoku wewnątrzczaszkowego, leczenie polega na transfuzji krwi.

Niemowlęta

Małopłytkowość występuje u 1 do 4 procent dzieci, które urodziły się pełną kadencję, w 40 do 72 procent chorych wcześniaków, a w 25 procent niemowląt przyjętych do intensywnej opieki szkółek. Spośród tych ostatnich 75 procent rozwoju choroby w ciągu pierwszych 72 godzin.

Ciężka trombocytopenia

Chociaż rzadko, ciężka małopłytkowość mogą być bardzo poważne i wymaga natychmiastowego leczenia. Zwykle te przykłady są z noworodkowego allo-immunologiczna małopłytkowość (nait) i leczenie jest transfuzja płytek krwi, składające się z płytek z matki i przemyto z przeciwciał.

Innych przypadkach

Większość dzieci nie będą miały poważne krwawienie, chyba że jest poważnie chory, i będzie ściśle monitorowane.

Chore Niemowlęta

W przypadku niemowląt nie utrzymują dobry poziom płytek krwi i są narażone na ryzyko krwawienia jest wymagane do transfuzji. Płytki muszą być odpowiednia krwi i Rh dopasowany do niemowlęcia, jak pokazywany dokładnie jak niemowlę będzie prawdopodobnie wrażliwy na zakażenie.

Cebula i mała liczba płytek krwi

Cebula i mała liczba płytek krwi


Płytki krwi są mniejsze od obu czerwonych i białych krwinek, a jednocześnie nie są w rzeczywistości same komórki, są podstawowym składnikiem krwi. Płytki krwi są elementy odpowiedzialne za krzepnięcie krwi. Cebuli zawiera substancję chemiczną, która powoduje zmniejszenie aktywności płytek krwi u ludzi i psów.

Chemia w cebuli

Cebula zawiera substancję chemiczną o nazwie kwercetyna. W badaniu przeprowadzonym w British Journal of Nutrition 2006, naukowcy odkryli, że kwercetyna hamuje wytwarzanie płytek krwi. W trakcie badania, badani spożycia zupa cebulowa z wysokim poziomem kwercetyna.

Plusy i minusy aktywności płytek

U zdrowych osób, jest zjawiskiem krzepnięcia ratowania życia. Nadmiar krzepnięcia, jednak może mieć zagrażające życiu skutki. Zaburzenia krzepnięcia przyczynia się do miażdżycy, jedną z przyczyn chorób układu krążenia.

Korzyści z cebulą i zmniejszoną aktywność płytek krwi

Badanie 2006 określono, że ludzie, którzy spożywają dieta bogata w żywności zawierającej kwercetyna-, takich jak cebula, mają niższe ryzyko chorób układu krążenia. Aktywność płytek z cebuli może również zmniejszyć ryzyko zawału serca, udaru i innych skrzepu krwi wpływ chorób. Badaczy nadal pracuje w celu ustalenia dokładnej dawki terapeutycznej.

Mała liczba płytek krwi i choroby wątroby tłuszczowe

Mała liczba płytek krwi i choroby wątroby tłuszczowe


Według siódmej wersji Williams Hematology, główną przyczyną niskiej liczby płytek krwi u pacjentów z chorobą wątroby jest sekwestracja płytek śledziony na skutek nadciśnienia wrotnego i zmniejszone wytwarzanie trombopoetyny przez wątrobę. Stłuszczenia wątroby cechuje nadmiar tłuszczu w komórkach wątroby, i ma różne przyczyny.

Portal Nadciśnienie tętnicze i małą liczbą płytek

Żyły wrotnej jest naczyń krwionośnych, które przynosi krwi żołądka, trzustki, śledziony, jelita cienkiego, a co grubego do wątroby, w celu oczyszczenia przed wpuszczeniem go do serca. W przypadku ciężkiej choroby wątroby żyły wrotnej tworzy wysokie ciśnienie krwi, uszkodzenia wątroby, ponieważ nie tworzy on łatwo przyjmować wejściowy przepływ krwi. Wysokie ciśnienie w żyle wrotnej utrudnia przepływ krwi z śledziony i płytki się gromadzeniem w śledzionie.

Zmniejszona trombopoetyna i małą liczbą płytek

Trombopoetyna jest hormon wytwarzany przez wątrobę, który reguluje wytwarzanie płytek krwi. Stłuszczenia wątroby może prowadzić do wątroby, które jest dysfunkcyjny i nie wytwarzają odpowiednio trombopoetynę.

Inne potencjalne przyczyny niskich płytek Fatty Liver Disease

W przypadku wywołanej alkoholem tłuszczowym choroby wątroby, niska liczba płytek krwi może być spowodowany przez niedobór witaminy B9 i toksyczności alkoholu do syntezy płytek.

Przyczyny Fatty Liver Disease

Przyczyny stłuszczenia wątroby obejmują toksyczność alkoholu, otyłość, wysoki poziom triglicerydów we krwi, stosowanie niektórych leków na receptę, trucizna jedzenia, chorób endokrynologicznych, zespół policystycznych jajników, hypobetalipoproteinemia i innych chorób metabolicznych, takich jak cukrzyca, obturacyjny bezdech senny, głodu i całkowitego żywienia pozajelitowego .

Inne Objawy Fatty Liver Disease

Stłuszczenia wątroby jest ogólnie bezobjawowe, ale może objawiać się jako prawy górny ból brzucha. Badania laboratoryjne mogą wykazać zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych zwanych aminotransferaz. Badania lekarskie lub diagnostyka obrazowa może ujawnić powiększoną wątrobę.

Niebezpieczeństwa hrabiego mała liczba płytek krwi

Niebezpieczeństwa hrabiego mała liczba płytek krwi


Mała liczba płytek krwi może wynikać z i doprowadzić do tablicy warunków zdrowotnych. Termin medyczny dla każdego spadku liczby płytek krwi nazywa się małopłytkowością. Niezależnie od przyczyny, konsekwencje tego stanu mogą być poważne.

Funkcja

Trombocyty są bezbarwne krwinki, które pomagają w krzepnięciu krwi i tworzeniu parcha, zapobiegając nadmiernej utracie krwi, kiedy żyła jest uszkodzona. Brak tych krzepnięcia komórek powoduje problemy z ciężką siniaki do śmiertelnego utraty krwi.

Zagrożenia

Normalne liczby płytek krwi w zakresie od 150000 do 450000 na mikrolitra. Liczba 30000 lub niższe obejmuje ryzyko znacznej utraty krwi, mózgu lub krwawienia z narządów. Pozostałe ryzyka są charakterystyczne dla stanu bazowego powoduje małopłytkowość.

Efekty

Problemów zdrowotnych wpływających na produkcję systemu odpornościowego i szpiku kostnego, takie jak HIV, toczeń i zespół hemolityczno-mocznicowy są czynnikami ryzyka trombocytopenii. Niektóre leki mogą również wyczerpywać liczby płytek krwi.

Rozważania

W niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny, a inne badania medyczne mogą być przeciwwskazany ze względu na ryzyko niekontrolowanego krwawienia. Leczenie podstawowy problem jest często najbezpieczniejszym rozdzielczości, według artykułu w New York Times.

Ostrzeżenie

Udać się do lekarza, jeśli zauważysz krew w moczu lub stolcu krwawią łatwo lub regularnie z nosa lub dziąseł, lub jeśli zauważysz wysypkę małych fioletowych i czerwonych plam w swoich kończyn dolnych.

Czy akupunktura Pomoc Cure Niska liczba płytek krwi?

Czy akupunktura Pomoc Cure Niska liczba płytek krwi?


Mała liczba płytek krwi jest także znany jako małopłytkowości. Płytki krwi są bezbarwne krwinki, które pomagają zakrzepów krwi przez zbicie razem i podłączyć dziury w naczyniach krwionośnych. Zgodnie z Mayo Clinic, warunki bazowe, takie jak białaczka, nieprawidłowe działanie układu odpornościowego i niektórych leków może powodować liczyć niskie płytek. Objawy to łatwe do nadmiernego siniaki, krwawienie do powierzchownej przedłużone krwawienie, krew w moczu lub taborety i obfite krwawienia podczas operacji. Niska liczba płytek krwi może być najlepiej zająć leczenia stanów bazowych. Czasami lekarze mogą sugerować, leków lub operacji. Akupunktura stosuje się w alternatywnej medycyny w celu rozwiązania tego problemu.

Co to jest akupunktura?

Akupunktura jest stosowana w tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) w celu przywrócenia zdrowia i leczeniu wielu schorzeń. Według Narodowego Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej, koncepcja ta opiera się na przepływie energii, znany jako qi (wymawiane chi), która płynie wzdłuż wyznaczonych meridianów w organizmie. Przepływ qi jest z kolei określony przez delikatnej równowagi Yin (zimne lub pasywnych aspektów ciała) i Yang (gorące), aktywne aspekty. Zawsze, gdy występuje brak równowagi yin i yang, qi jest zablokowany i przejawiać się w chorobach i złego stanu zdrowia. W TCM, akupunktura jest stosowana w celu uwolnienia uwięzionego qi przywrócić siłę życiową przez włożenie cienkich igieł w strategicznych punktach wzdłuż południka odblokować qi. Uzyskuje się to poprzez wstawienie igły ręczne lub za pomocą stymulacji elektrycznej. Zioła są często przepisywany wraz z akupunktury, aby przywrócić nierównowagi.

Akupunktura i mała liczba płytek krwi

Według Subhuti Dharmanada, Ph.D., dyrektor Instytutu Medycyny Tradycyjnej, w Portland, w stanie Oregon, podstawą leczenia małej liczby płytek krwi opiera się na tym, że ciepło (nadmiar yang) zespołu jest przyczyną krwi ucieczki naczynia krwionośne, w wyniku niskiej liczby płytek krwi. W celu naprawienia sytuacji, równowagę yang z ziół odżywiają Yin chłodzenia lub za pomocą tonification zioła. Certyfikat lekarza TCM najlepiej doradzi, jaki rodzaj ziół do wykorzystania i jak z nich korzystać. Przykłady ziół stosowanych należą rzepiku, imperata, San-chi, Rubia, czerwona piwonia, gardenia, szałwia i moutan.

Subhuti Dharmananda wskazał również, że ważne jest, aby pielęgnować zdrowia śledziony za dobrą liczby płytek krwi, jak śledziona produkuje nowe komórki krwi i uzupełnianiu yin. Jeśli śledziona qi jest zablokowany, akupunktura jest stosowana do punktów akupunktury związanych z śledziony, aby zwolnić qi. Ponadto, zioła są wykorzystywane do odżywiają Yin i pozbyć się nadmiaru yang. Qi wzmacniające zioła zawierają lukrecji, Astragalus, jujube i condopsis. Ponownie, skonsultować się z lekarzem przed podjęciem uwierzytelniony któregokolwiek z tych ziół.

Ryzyko akupunktury

Narodowe Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej wskazuje, że istnieje stosunkowo niewiele powikłania związane ze stosowaniem akupunktury. US Food and Drug Administration (FDA) reguluje igły do ​​akupunktury korzystać. Jednakże, powikłania może wynikać z nieodpowiedniej sterylizacji igieł lub niewłaściwego podawania leczenia skutkuje serią efektów ubocznych, w tym infekcji i naciętych organów.

Krajowa Rada Przeciwko Zdrowie Oszustwo, że akupunktura jest niesprawdzona modalność leczenia i że nie ma jednoznacznych badań na temat skuteczności akupunktury w leczeniu wszelkich chorób, w tym mała liczba płytek krwi.

Co robi mała liczba płytek krwi oznacza?

Co robi mała liczba płytek krwi oznacza?


Płytki krwi są fragmenty komórek we krwi, które odgrywają istotną rolę w zatrzymaniu krwawienia. Są one wytwarzane w szpiku kostnym z dużych komórek, zwanych megakariocyty.

Jak płytek krwi jest określana

Platelet count jest jako część pełną morfologię krwi. Próbkę krwi od pacjenta i wysyłane do laboratorium w celu analizy.

Znaczenie

Zbyt mało płytek krwi jest stan zwany trombocytopenia. Normalne liczba płytek pomiędzy 150.000 do 450.000 na mikrolitr krwi. Jeśli liczba płytek krwi jest zbyt niski, mogą wystąpić problemy krwotoczne.

Objawy

Zasinienie łatwo, nieprawidłowe krwawienia z nawet niewielkich ran i małych, dokładnie określić wielkości czerwone plamy pod skórą są typowe objawy małopłytkowości. Na bardzo małej liczby płytek, samoistnego krwawienia lub krwotoku pod skórą może wystąpić.

Przyczyny

Małopłytkowość ma wiele przyczyn, w tym leki chemioterapeutyczne, niedokrwistość aplastyczna, antybiotyki, niedobór witaminy B12, chorób autoimmunologicznych lub alkoholizm.

Leczenie

Rodzaj leczenia zależy od przyczyny niskiej liczby płytek krwi. Jeśli lek jest przyczyną przerywania powinien powrócić liczyć płytek do normy. Czy przyczyną jest chorobą autoimmunologiczną, sterydy mogą spowolnić utratę płytek krwi.

Mała liczba płytek krwi i dieta

Płytki krwi (trombocyty) są składnikiem krwi niezbędnych do krzepnięcia krwi oraz zmniejszenie strat. Zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość) mieć wiele przyczyn, i efekt krwawienia zwiększa podstawowej, które mogą być poważne. Zmiany diety może pomóc niektóre aspekty niskiej liczby płytek krwi.

Przyczyny

Zmniejszenie liczby płytek krwi są spowodowane przez wiele chorób. Są to wirusy, niedokrwistość, choroby autoimmunologiczne, ciąża, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia wrodzone, białaczkę i inne nowotwory, radioterapii, chemioterapii i niektórych innych leków.

Objawy

Objawy mała liczba płytek obejmować krwawienie. Osoba może doświadczać nadmiernego siniaki lub krwawienia, krwawienia z nosa i krwawienie z dziąseł, krew w moczu lub stolca, ciężkie miesiączki lub wysypka z drobnych plamek czerwono-fioletowy.

Nietolerancja pokarmowa

Liczy się niska liczba płytek czasami są związane z nietolerancją glutenu lub celiakii. Ludzie z tych warunków należy unikać jedzenia pszenicy, żyta, jęczmienia i wszelkie przetworzone pokarmy zawierające gluten.

Pokarmy, których należy unikać

Aby uniknąć krwawienia z przewodu pokarmowego, pacjent powinien unikać pokarmów, które są trudne do strawienia, zgodnie z Abramson Cancer Center na University of Pennsylvania. Są to surowe warzywa, orzechy i popcorn. Napoje alkoholowe także należy unikać.

Zalecane przekąski

University of Pennsylvania zaleca pacjentów z niską liczbą płytek krwi niskotłuszczowe jeść potrawy bogate w białko, takie jak drób, jaja i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, a także ośmiu do 10 szklanek napojów bezalkoholowych codziennie.

Zabiegi dla Low krwi płytek krwi

Płytki krwi są bezbarwne, o nieregularnym kształcie ciała we krwi, 20 procent wielkości czerwonych krwinek, że forma pomocy skrzepy krwi, wraz z wapnia, witaminy K oraz białka zwanego fibryny. Gdy wystąpi uszkodzenie, płytek krwi zbiegają się na powierzchni i utworzenia skrzepu, który z kolei staje się strup. Leczenie za mała liczba płytek krwi jest stosunkowo wąski, zazwyczaj składające się z zarządzania stanu lub, w bardzo ciężkich przypadkach, przetoczenia płytek krwi.

O płytek krwi

Płytki stanowią jedną piątą wielkości czerwonych krwinek. Oni zwykle mają żywotność około 10 dni. Jeden mililitr krwi zawiera od 150-400 mln płytek. Noworodki mają mniej niż normalnej ilości płytek niż dorośli zrobić, ale przez 3 miesiąca życia zwykle mają regularne kwoty. Brak płytek hamuje proces krzepnięcia krwi, istotne dla procesu zdrowienia, nawet dla małych urazów. Ciężkie przypadki niskiej liczby płytek krwi może prowadzić osoba wykrwawić się na śmierć, jak w przypadku hemofilii. Przy bardzo niskim poziomie, krwawienie skóry zaczyna występować bez urazów.

Objawy i przyczyny zmniejszonej liczby płytek krwi

Zmniejszenie liczby płytek krwi lub trombocytopenia, może być wskazany przez krwawienia pod skórą, trudności w procesie krzepnięcia, siniaki, krew w stolcu, krwawienie z nosa i krwawienia w jamie ustnej. Często jest to spowodowane przez inne warunki lub leczenia innych chorób, takich jak promieniowanie lub chemotheraphy chemicznej, zakażenia HIV lub efektu leków bocznym. Zaburzenia krwi i szpiku może również powodować niską liczbę płytek krwi.

Threatment małopłytkowości

Głównym i tak naprawdę jedynym sposobem leczenia małopłytkowości jest wlew płytek krwi, ale to nie trwa dłużej niż kilka dni, a nie odnosi się przyczyna braku płytek krwi. Ponieważ płytki nie żyją dłużej niż dziesięć dni, aby rozpocząć, a torby płytek krwi nie zawierają absolutnie świeże płytki krwi, przetoczenie płytek krwi pomoże tylko sprawy na kilka dni, na pewno mniej niż tydzień. To dlatego wielu lekarzy niechętnie zamówić transfuzji płytek krwi. Główny nacisk kładzie się na zarządzanie stan dopóki przyczyna jest skierowana, w którym momencie trombocytopenia przestanie. Jeśli przyczyną jest zaburzenie, które powoduje, że przeciwciała zniszczyć płytki, kortykosteroidów może być przepisywany zapobiec tymczasowo. Jeśli po przerwaniu leczenia, a problem się powtarza, może być konieczne, aby kontynuować pacjenta na lek w nieskończoność. Jest to bardzo ważne, aby uzyskać medyczną, gdy wystąpią objawy choroby krwi, ponieważ może to doprowadzić do śmierci.

Zarządzanie plamica Stan

Zarządzanie stanu plamicą może być trudne, ale jest niezbędna. Pacjent z małopłytkowością należy unikać wszystkiego, co ostre, takie jak noże lub postrzępionych krawędzi mebli. Meble, które stoi na drodze osoby powinny przeniesione lub usunięte. Osoba powinna używać szczoteczki o miękkim włosiu, bardzo, bardzo delikatnie i powinny powstrzymać się od używania ręcznych maszynek (używać golarkę elektryczną). Nosić kapcie lub buty w każdym czasie, w celu ochrony stopy przed urazami, nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Stosować balsam do ust, aby utrzymać usta przed pękaniem. Użyj zmiękczania stolca, aby uniknąć zaparć. Podczas kaszlu, należy uważać, aby nie być energiczne. To samo dotyczy nosa wieje. Nie nici. Jeżeli wystąpi krwawienie, przytrzymaj mocno docisnąć do niej przez pięć minut. Jeżeli krwawienie nie ustępuje, idź na pogotowie.

Over-the-counter leki przeciwbólowe Podczas Trombocytopenia

Jeśli jesteś plamica, unikać aspiryny i ibuprofenu, ponieważ są leki rozrzedzające krew i będzie problem gorzej. Uniknąć, niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak naproksen sodowy (Aleve), jak również. Zamiast trzymać się paracetamol (Tylenol). Paracetamol nie ma wpływu rozrzedzenia krwi.

Przyczyny niskiej liczby płytek krwi i białych krwinek, Abnormal

Przyczyny niskiej liczby płytek krwi i białych krwinek, Abnormal


Zawiera płytek krwi i białych krwinek. Białe krwinki zwalczać infekcje i choroby. Płytki krwi są odpowiedzialne za pomoc zakrzepów krwi w przypadku uszkodzenia i naprawy uszkodzonych komórek. Gdy liczba płytek krwi jest niskie lub białe krwinki wyglądają nieprawidłowe, może to sygnalizować poważniejszy problem zdrowia.

Mała liczba płytek krwi

Małopłytkowość lub niska liczba płytek krwi w krwi jest zazwyczaj wtórnym stanem, spowodowane zwiększeniem jeden, takich jak HIV lub białaczki. To również może być skutkiem ubocznym z leków, takich jak heparyna i chinina. Inne przyczyny niskiej liczby płytek krwi to ciąża, zespół hemolityczno-mocznicowy, zatrucie krwi i samoistna plamica (gdy układ odpornościowy mylnie atakuje płytek krwi). Wszystkie te warunki są niebezpieczne i zrobić trombocytopenia ważne do obejrzenia za.

Leczenie

Lekarz może przepisać kortykosteroidy lub leki hamujące układu odpornościowego, takich jak Cytoxan lub Imuran traktować mała liczba płytek krwi. Jeśli liczba jest niebezpiecznie niska, może trzeba mieć immunoglobulinę dożylną. W niektórych przypadkach, operacja w celu usunięcia śledziony mogą być przydatne w odwracaniu małą liczbą płytek krwi. Dla tych, którzy w trakcie chemioterapii lub z białaczką, koncentraty płytek krwi są podawane, jak również transfuzji krwi dla osób, które w wyniku utraty krwi z powodu niskiej liczby płytek krwi.

Nieprawidłowe białe krwinki

Nieprawidłowe białe krwinki nazywane są komórki białaczkowe. Normalnie, gdy krwinki wszelkiego rodzaju nie są potrzebne lub zestarzeją, umrą. Komórki białaczkowe nie. Zamiast tego, tłum wokół innych krwinek i płytek krwi, co uniemożliwia im wykonywanie swoich obowiązków. Białaczka jest formą raka.

Leczenie białaczki

Opcje terapeutyczne będzie zmieniać się w zależności od tego, gdzie znajdują się komórki białaczkowe, wieku i rodzaju białaczki. Są to zabieg usunięcia śledziony (jeśli powiększony), chemioterapia, radioterapia, przeszczep komórek macierzystych, terapii biologicznej i bacznej obserwacji. Często dwie lub więcej z tych zabiegów są użyte w tym samym czasie. Baczna i terapia biologiczna może być stosowany w początkowych etapach białaczki, podczas chemioterapii, przeszczep komórek macierzystych i usunięcie śledziony występuje, gdy postępuje się dalej białaczki.

Objawy

Objawy białaczki należą obrzęk węzłów chłonnych, częste infekcje, gorączka, uczucie zmęczenia lub osłabienia, niewyjaśniona utrata masy ciała lub łagodne zasinienie lub krwawienie. Objawy mała liczba płytek to łatwe zasinienie, nadmierne krwawienie, spontaniczne krwawienie z dziąseł lub nosa, krew w kale lub moczu, lub wyjątkowo ciężkie menstruacji. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy skonsultować się z lekarzem. Gdy mamy do czynienia z chorobami, takimi jak HIV i białaczki, wczesne wykrywanie jest często niezbędna.

Obróbka płytek krwi

Płytki krwi są bezbarwne komórki krwi, które pomagają w skrzepów tworzących gdy naczynie krwionośne jest cięte lub ranne. Jeżeli nie ma wystarczającej ilości płytek do zbijania się uszkodzonego naczynia krwionośnego, a następnie dla pacjenta ryzyko krwawienia śmierci. Małopłytkowości choroby powodowane przez niskie płytek krwi.

Objawy

Objawy mała liczba płytek to łatwo siniaki, krwawienia ze skóry, który pojawia się jako wysypka zegarmistrzowską, nadmiernego krwawienia z cięć, krwawienie z dziąseł, krwawienie z nosa, krew w moczu lub stolca, niezwykle ciężkie miesiączki i nadmiernego krwawienia podczas operacji.

Obfite krwawienie lub rozpowszechnione jest poważne i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Łagodna trombocytopenia często wyświetla żadnych objawów.

Przyczyny

Trzy główne przyczyny małopłytkowości obejmują zmniejszenie produkcji, zwiększenie podział lub uchwycenia płytek.

Każdy stan ma wpływ na szpik kostny może przerwać produkcję płytek. Białaczki i nowotwory, które mają wpływ na komórki szpiku kostnego jest dobrze znany powodująca spadek liczby płytek krwi. Niedokrwistość, infekcje wirusowe, chemioterapia i ciężkie spożycie alkoholu może również obniżyć zdolność szpiku kostnego do produkcji płytek krwi.

Płytki można również zniszczone w tempie większym niż są one produkowane, tworząc deficyt. Ciąży, choroby autoimmunologiczne, posocznica, zespół hemolityczno-mocznicowy i niektóre leki mogą powodować.

Śledziona jest organem, który filtruje krwi. Jeśli powiększona śledziona staje się to możliwe pułapki zbyt wiele płytek krwi powodujące niską liczbę.

Leczenie

Leki są dostępne przeciwciała, które blokują płytkowy atakują obecne w idiopatycznej plamicy małopłytkowej, chorobie autoimmunologicznej. Jeśli nie poprawić liczbę płytek krwi, lekarz może przepisać leki, które tłumi układ odpornościowy.

Operacja może być stosowany do usuwania śledziony. To wydaje się pomagać nie tylko przypadki, gdy śledziona jest powiększona, ale wydaje się również, aby złagodzić objawy i pomaga samoistna plamica, że ​​nie pomógł przez leki.

Transfuzji krwi i osocza są często stosowane regularnie podczas białaczki lub raka są powodem małopłytkowości, ale także w przypadku ciężkiego krwawienia.

Ważne jest, aby unikać aspiryny i spożycia alkoholu, gdy płytki są niskie, jak te rozrzedzające krew.

Jak liczyć płytek krwi

Jak liczyć płytek krwi


Płytki krwi są małe, dziwnie ukształtowane struktury, które unoszą się we krwi. Po rannych po nacięciu lub krwawienie wewnętrzne płytek są pierwsze na scenie do naprawy tkanek. Są to główne czynniki odpowiedzialne za tworzenie się strupów i obicia, z której tworzone są zagęścić krwi wypływa poza naczynia krwionośne. Płytki krwi, wraz z wieloma innymi strukturami krwi, są często liczone w czasie badań krwi. Wyceniane są w częściach na mikrolitra.

Instrukcje

1 Zamów CBC, lub pełna morfologia krwi, badanie. Płytki krwi są prawie zawsze liczy się w tych typach badań krwi. Są one najczęściej zamawiane podczas corocznych wizyt u lekarza lub jeśli lekarz podejrzewa, jesteś chory. Wielu lekarzy zaleca się również liczyć na pełny test krwi, jeśli uważasz, że masz chorobę szpiku kostnego, takich jak białaczka lub zaburzeniami krzepnięcia. Objawy zaburzenia krwawienia to niewyjaśnione siniaki lub wyjątkowo długich czasów lecznicze dla drobnych skaleczeń i zadrapań.

2 Przygotowanie do testu. Po masz datę testu krwi, oznaczyć go w kalendarzu. Nie ma nic wielkiego, co musisz zrobić, aby przygotować się do egzaminu. Jednak przed wizytą, istotne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich zmianach w leki. Dodanie niektórych leków, takich jak te wykorzystywane do chemioterapii, może zafałszowanie liczby płytek krwi. Ostrzegając lekarzowi, że jest przygotowany do małej liczby płytek. Inne leki, takie jak indometacyna i chinidyny może mieć wpływ na liczbę płytek.

3 Podaruj krew. Badania krwi są wykonywane u chorych na co dzień i nie są wcale powodować niepokój. Pielęgniarka lub lekarz biorąc krwi prawdopodobnie zrobione niezliczone badania krwi i jest przygotowany do Ciebie także. Podczas badania krwi, mała ilość krwi jest pobierana z organizmu. Osoba pobierająca krew najpierw wytrzeć powierzchnię z antyseptyczne, rozwiązania zabijania zarazków, w celu zapewnienia, że ​​nie są zainfekowane z antygenem. Mała igła przymocowana do fiolki, dodaje się do obszaru docelowego. Zazwyczaj, krew jest pobierana z żyły, usytuowane wewnątrz łokcia lub z tyłu ręce. Presja ze strony naczyń krwionośnych zmusi krwi do igły i ostatecznie do fiolki. Po tyle krwi, są zbierane, wyjęciu igły i masz bandaż na miejscu nakłucia.

4 Poczekaj na wynikach, a następnie analizować je. Gdy krwi jest pobierana, jest wysyłany do laboratorium do badań. Wiele laboratoriów korzystać z urządzenia zwanego hemocytometrze. Wykorzystuje światło do określenia wielkości płytek krwi i stężenie. Po przeprowadzeniu badań, laboratorium daje wyniki. Wyniki testów zawierają ogromne ilości danych. Poza tym liczba płytek krwi, wyniki będą miały liczniki dla krwinek białych, czerwonych krwinek i hemoglobiny. Wyniki płytek są wyświetlane liczby płytek na MCL, mikrolitów jednostek. Wartości normalne dla płytek krwi wahają się od 150 tysięcy i 400 tysięcy płytek na MCL. Jeśli liczba płytek krwi jest poza tym zakresem, nie koniecznie mają nieregularną liczbę płytek. Normalne zakresy są różne w różnych laboratoriach krwi. Kiedy lekarz widzi swoje wyniki, on jest w stanie ocenić, czy liczba płytek krwi jest nieprawidłowe.

Przyczyny hrabiów mała liczba płytek krwi

Przyczyny hrabiów mała liczba płytek krwi


Płytki krwi, które są fragmentami komórek krwi, krążą w krwiobiegu i spowodować powstawanie zakrzepów po kontuzji do naczynia krwionośnego w celu uniknięcia nadmiernego krwawienia. Normalne płytek krwi waha się od 150.000 do 450.000 płytek na mikrolitr krwi. Trombocytopenia, termin medyczny dla niskich płytek krwi, wynika z wielu kwestii wewnętrznych i zewnętrznych. Nieleczony, małopłytkowość może zmienić na poważny stan, który może powodować krwotoki wewnętrzne krwawienie, a nawet śmierć.

Zmniejszona produkcja płytek

Szpik kostny produkuje duże komórki zwane megakariocyty, który ostatecznie podział na płytki krwi. Stan lub choroba, która ma niekorzystny wpływ na zdrowie z wynikami szpiku kostnego zmniejszyła produkcji megakarocyte a następnie tworzenie się płytek krwi. Choroby, które szkodzą szpiku kostnego obejmują białaczkę, chłoniaka, poważne infekcje wirusowe, takie jak HIV, niektórych rodzajów anemii i marskości, zgodnie z Mayo Clinic.

Hipersplenizm

Śledziona jest organem, który jest częścią układu odpornościowego. To zazwyczaj pomaga zwalczać infekcje poprzez filtrowanie szkodliwych materiałów z krwi. Jednak, kiedy zwiększa się nienormalnie śledziony wielkości, to niesie dużą ilość krwi, co powoduje zmniejszenie liczby płytek krwi w obiegu. Hyperspleenism może spowodować marskość wątroby, chłoniaka, choroby zapalne i gruźlica.

Podział płytek wzrosła

Pewne warunki mogą spowodować wtórne użycie ciała szybciej niż się płytek krwi w szpiku kostnym mogą je produkować. Prowadzi to do zmniejszenia liczby płytek krwi krążącej we krwi. Warunki te obejmują ciąża, co powoduje jedynie łagodne trombocytopenię, chorób autoimmunizacyjnych, takich jak liszaj, zakażenia bakteryjne we krwi i zakrzepowej plamicy rzadką chorobą, która powoduje przypadkowe zakrzepów krwi w całym ciele.

Leki

Leki, które hamują układ immunologiczny może również prowadzić do zmniejszenia liczby płytek. Są to leków stosowanych w chemioterapii i inhibitory pompy protonowej, które działają przeciwko chorobie refluksowej żołądka. Inne często stosowane leki, które powodują małopłytkowość są heparyna, chinidyna, leki przeciwdrgawkowe i niektóre antybiotyki.

Objawy

Objawy za mała liczba płytek odnoszą się bezpośrednio do nieprawidłowego lub nadmiernego krwawienia. Należy skonsultować się z lekarza, jeśli zauważysz, przedłużone krwawienie z cięć i innych urazów, niezwykle ciężkie przepływów miesiączkowania, nadmierne zasinienie, spontaniczne nosa lub krwawienie dziąseł lub krew w moczu lub stolca.

Przyczyny niski poziom płytek krwi

Zgodnie z Mayo Clinic, termin medyczny za mała liczba płytek krwi jest małopłytkowość. Płytki odgrywają ważną rolę w krzepnięciu krwi i spajają podłączyć otwory w naczyniach krwionośnych w celu zatrzymania utraty krwi. Istnieją różne objawy i szereg przyczyn małopłytkowości. Po rozpoznaniu przez badania są możliwości leczenia.

Objawy

Wśród najczęstszych objawów niskiej liczby płytek krwi są łatwe lub nadmierne siniaki, przedłużone krwawienie z ran i krew w moczu lub taborety. Nosa i dziąseł mogą łatwo krwawią i kobiety będą miały niezwykle ciężki menstruacji.

Przyczyny

Istnieje kilka przyczyn niski poziom płytek krwi. Jedną z przyczyn jest zmniejszone wytwarzanie płytek krwi. Szpik kostny produkuje płytek krwi, a tym samym wszelkie problemy szpiku kości może obniżyć liczbę płytek. Anemia, białaczka i infekcje wirusowe, takie jak HIV, może zmniejszyć liczbę płytek. Mogą być również zwiększone podział płytek powodujące niską ilość. Choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń i zatrucia krwi z zakażenia bakteryjnego może płytki rozpadu i prowadzić do obniżenia poziomu płytek krwi. Płytki krwi są uwięzione w śledzionie, stan znany jako sekwestracji śledziony, może obniżyć poziom płytek krwi, jak również.

Szukam pomocy medycznej

Porozmawiaj z lekarzem, który może prawidłowo zdiagnozować małopłytkowość. Łatwy siniaki lub wysypka z punktu pin czerwone plamy powinny być omówione z lekarzem, aby mógł wykonać test na małej odpowiedniej liczby płytek krwi.

Test

Proste badanie krwi jest wszystko, co jest potrzebne do zdiagnozowania niski poziom płytek krwi. Gdy okaże się, lekarz może wykonać wszelkie niezbędne badania w celu zdiagnozowania przyczyna niskiego poziomu. Pełne badanie ogólne moczu i badanie przedmiotowe zostaną przeprowadzone, aby pomóc znaleźć przyczynę niskiego poziomu.

Zabiegi

Zabiegi różnią się w zależności od przyczyny głównego małopłytkowości. Małopłytkowość traktuje się odpowiednim lekiem lub operacji dla pewnych sytuacjach. Steroidy mogą być stosowane w celu spowolnienia rozpadu płytek krwi i niektóre leki, takie jak heparyna można przerwać z uwagi na możliwość wpływania na liczbę płytek krwi. Zgodnie z Siamak Nabili, MD, MPH, gdy poziomy są zmniejszone dzięki sekwestracji śledziony, może być konieczne usunięcie śledziony chirurgicznie. Dla niektórych, poziom płytek krwi może być obsługiwane ze zmianami w stylu życia. Ogranicz spożycie alkoholu i aspiryny, a także starają się ograniczyć swoje działania, które zostawiają cię na ryzyko urazów i krwawienia.

Fakty na temat płytek krwi

Fakty na temat płytek krwi


Płytki są w sposób naturalny wytwarzane przez organizm człowieka, aby zapobiec utracie krwi. Pracują one z fibrynogenu białka, witaminy K i wapnia mineralnej, do tworzenia skrzepów. Krzepnięcia rozpoczyna się, gdy krew styka się z powietrzem. Strupy są zewnętrzne zakrzepy, a siniaki powstają wewnętrznie. Skrzep, który tworzy wewnątrz zdrowego naczynia może zmniejszyć przepływ tlenu przez krew i prowadzą do mózgu.

Charakterystyka

Płytki krwi, które stanowią około 20 procent czerwonych krwinek, są produkowane wewnątrz szpiku kostnego podczas megakariocyty - duże komórki w szpiku kostnym - fragment. Gdy liczba jest między 150.000 do 350.000 płytek na mikrolitr krwi.

Struktura

Normalne płytki są w kształcie płyt, czyli tam, gdzie ich nazwa pochodzi od. Technicznie nie komórki - ale raczej części komórek, które krążą - płytki są zaprojektowane specjalnie, aby zatrzymać krwawienie. Białka z płytek trzymać na ścianach naczyń krwionośnych połamanych, jak również każdy inny w ramach procesu krzepnięcia. Granulki wewnątrz płytek wydzielają białka, które pomagają plomby uszkodzone naczynia krwionośne.

Funkcja

Płytki krwi poruszać wzdłuż ścian naczyń krwionośnych, które są pokryte śródbłonka - powierzchni, która nie pozwala niczego trzymać się go. Kiedy dojdzie do obrażeń, przerywając śródbłonka, płytki zaczynają przylegającą do uszkodzonego obszaru i do siebie nawzajem. Płytki krwi są pierwszą odpowiedzią na urazy i mają zdolność do zmiany kształtu w celu pokrycia oparzone.

Wpływ aspiryny

Ze względu na swoje właściwości rozrzedzające krew, aspiryna może powodować płytki działać nieprawidłowo - nie pozwalając im trzymać się razem. W rezultacie, aspiryna jest często u pacjentów o ataki serca, ponieważ zapobiega powstawaniu płytki, umożliwiając przepływ krwi bardziej swobodnie do serca. Aspirynę, jednak może być niebezpieczne dla osób chorych na hemofilię i inne zaburzenia, które umieścić je w wysokim ryzykiem krwawienia.

Zbyt wiele płytek

W rzadkich przypadkach, ludzie wytwarzają zbyt wiele płytek krwi - czasami mln lub więcej na mikrolitra. Zwiększa to ryzyko zakrzepów, chociaż wielu pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia nie ma problemów.

Zbyt mało płytek krwi

Małopłytkowość jest określenie stanu, w ludzi, którzy mają zbyt mało płytek krwi. Chociaż niektórzy ludzie naturalnie wytwarzają mniej płytek niż normalnie, w innych przypadkach, płytki są zniszczone lub uszkodzone. Może to nastąpić, gdy szpik kostny jest uszkodzony. Innym powodem jest wytwarzanie nieprawidłowego śródbłonka, co umożliwia sklejanie płytek wzdłuż wyściółki nierozerwanych naczyń krwionośnych. Niektóre leki i leki również zniszczyć płytek.

Środki ostrożności dotyczące pacjentów hospitalizowanych z niską liczbą płytek krwi

Zmniejszenie liczby płytek krwi może być niebezpieczna sytuacja. Płytki krwi odgrywają rolę w procesie krzepnięcia krwi. Kiedy krew nie skrzepu prawidłowo, może nastąpić nadmierne krwawienia. Istnieje wiele zagrożeń do rozważenia i środki ostrożności do podjęcia w kontaktach z hospitalizowanych pacjentów, którzy mają niskie liczby płytek krwi. Plany leczenia może być utrudnione przez niską liczbą płytek krwi.

Objawy

Małopłytkowość jest terminem medycznym na małą liczbę płytek krwi. To jest potencjalnie niebezpieczny stan, który może spowodować wiele problemów. Typowe problemy związane z małą liczbą płytek są łatwe lub nadmierne krwawienie powierzchowne i siniaki pod skórę. To zazwyczaj pojawiają się jako wysypka z zegarmistrzowską wielkości czerwonawe lub purpurowe plamki, które pojawia się zwykle w obrębie kończyn dolnych. Inne objawy są długotrwałe krwawienie z cięć i ran, samoistnego krwawienia, które wynika z dziąseł lub nosa, widocznej krwi w moczu lub taborety, niezwykle ciężkich cykli menstruacyjnych, a krwawienie podczas operacji ekstremalnych.

Środki ostrożności są potrzebne dla chorych w środowisku szpitalnym, gdy do czynienia z niską liczbą płytek krwi. Zastrzyki należy ostrożnie, obserwując nadmiernego krwawienia i spaść powiadomienia ostrożności powinny być obecne na wykresie pacjenta. Wanny łóżko należy delikatnie podana tak, aby nie zerwać skórę lub spowodować zasinienie; paznokcie palców i paznokcie powinny być obcięte przez pielęgniarkę lub lekarza specjalisty; i leki, które mogą obniżyć liczbę płytek krwi należy unikać.

Chirurgia

Operacja może być niebezpieczna procedura dla kogoś z małą liczbą płytek krwi. Ponieważ operacja powoduje utratę krwi, można dostać się do niebezpiecznych sytuacji z nadmiernego krwawienia i braku czynników krzepnięcia. W niektórych przypadkach, krwawienie śmiercią może być wynikiem.

W pewnych sytuacjach, może być tymczasowy leczenia, dzięki czemu można dokonać zabiegu. Koncentraty płytek krwi może być udzielona, ​​aby pomóc podnieść liczby płytek krwi, ale jest to tylko rozwiązanie tymczasowe. Zazwyczaj stężenie płytek krwi, gdy zostanie podana mała liczba wynika z chemioterapią lub aby zapobiec krwawienie podczas operacji. Dając rutynowych transfuzje płytek mogą być ograniczone z uwagi na powstawanie przeciwciał, które są zdolne do niszczenia nowych płytek krwi.

Badania krwi i leki

Jeśli masz mała liczba płytek krwi, regularne badania krwi mogą być potrzebne w trakcie pobytu w szpitalu, aby upewnić się, że poziom nie spada. Według dr David Steensma działu hematologicznym w Mayo Clinic, jeśli liczba płytek krwi jest poniżej 70000, lekarz może zażądać zaprzestania korzystania rozrzedzające krew.

Jeśli leki rozrzedzające krew nie są przerwane, niższe dawki nich mogą być przewidziane lub mogą być wymagane regularne badania krwi, aby upewnić się, że nie są one zmniejszenie liczby płytek. Leki, które są znane jako leki przeciwzakrzepowe i mogą zmniejszyć liczbę płytek są warfaryna i niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna, ibuprofen i naproksen.

Jakie są niebezpieczeństwa Nadanie płytek krwi?

Płytki krwi są to komórki krwi, które pomagają swój zakrzepów krwi i są ważną ochronę przed nadmiernym krwawieniem. Oddawanie płytek krwi pomaga pacjentom z różnych stanów medycznych, takich jak rak i białaczka, i bardzo mało zagrożenia związane z procesem.

Znaczenie

Najczęstsze działania niepożądane dając płytek są takie same jak te, doświadczył podczas oddawania krwi, zgodnie z Narodowej Służby Krwi Zjednoczonego Królestwa.

Rodzaje częste działania niepożądane

Najczęstszym działaniem niepożądanym dawania płytek krwi jest uczucie pustki w głowie lub omdlenia, wooziness gdy igła jest wprowadzana do ciała, aby rozpocząć proces, donosi Narodowy Serwis Krew Zjednoczonego Królestwa.

Cechy

W celu zapobieżenia krzepnięciu krwi wewnątrz urządzenia stosowanego do ich zbierania, substancją zwaną czasami dodaje się cytrynian. Cytrynian może powodować uczucie mrowienia wokół ust w trakcie procedury, ale to jest tylko tymczasowe i zatrzyma się, gdy darowizna została zakończona.

Nieporozumienia

Niektórzy uważają, że oddawanie płytek stwarza większe ryzyko infekcji niż oddawanie krwi. Amerykański Czerwony Krzyż podaje, że jest to nieprawda - wszystkie przedmioty używane podczas procesu oddawania krwi są jałowe i są usuwane po użyciu.

Rozważania

Jeśli pacjent przyjmuje receptę leki przeciwzakrzepowe lub leki przeciwzakrzepowe, takie jak heparyna i warfaryna, należy przerwać te leki na pięć dni przed oddawanie płytek krwi, aby uniknąć poważnego krwawienia w trakcie procedury, ostrzega American Society of Clinical Oncology. Dodatkowo, osoby, które ważą mniej niż 110 funtów, nie kwalifikują się do oddania płytek krwi.

Procedury transfuzji płytek krwi

Procedury transfuzji płytek krwi


Płytki krwi powstają w szpiku kostnym i są to komórki krwi, które umożliwiają jej krzepnięcie. Ludzie poddawani terapii raka lub z powikłaniami szpiku kostnego często nie mają wystarczającej ilości płytek i musi otrzymać transfuzję. Transfuzje płytek krwi podano również dla ludzi z niskim poziomem płytek krwi sprzed zabiegu chirurgicznym w celu zmniejszenia ryzyka krwawienia. Przetoczenie płytek krwi jest prosty proces z kilku skutków ubocznych.

Darowizna i bagażu

Płytki krwi są pobierane od dawców za pomocą dwóch metod. W pierwszej metodzie zwanej apheresed płytek krwi jest wyciągane z korpusu na małej przestrzeni, gdy płytki są podzielone z krwi dawcy. Pozostałe krwi powrócił do ciała dawcy. W drugim sposobie, dawców krwi i płytki krwi są następnie oddzielane po krew została pobrana. Podczas apheresed płytki wymagają tylko jednego dawcy, aby stworzyć (lub torbę jednostki), płytek krwi pobrane od regularnego oddawania krwi może trwać do pięciu dawców, aby utworzyć jedną jednostkę. Każdy donor jest starannie dobrany, a każdy donacja jest testowany przed użyciem tak, występuje minimalne ryzyko infekcji. Zespół płytek będzie w kolorze żółtym i przechowywane w torbie w niskiej temperaturze, aż do użycia.

Transfuzja

Przetoczenie płytek krwi jest stosunkowo proste. Mała rurka zostanie wprowadzony do żyły tak, że płytki krwi może być podany dożylnie. Od otrzymujesz transfuzji płytek krwi zamiast transfuzji krwi, oddawane płytki krwi nie mają pasujące do Twojego typu krwi, ale zazwyczaj jeszcze zrobić. Jedna jednostka płytek będą, która odbędzie się od 15 do 30 minut. Procedura może być zwykle wykonywane w warunkach ambulatoryjnych.

Płytki krwi tylko przez dwa do trzech dni, więc może wymagać do trzech transfuzji tygodniu aż organizm jest w stanie produkować płytki na własną rękę. Jeśli używasz wysokiej temperatury, płytki krwi nie działa tak skutecznie, i będzie wymagać wielu transfuzji.

Możliwe działania niepożądane

Skutki uboczne przetoczenia płytek krwi są rzadkie i mogą obejmować wysypkę, dreszcze lub wysoką gorączkę. Apheresed płytki są mniej prawdopodobne, aby spowodować reakcję. Jeśli musisz mieć wiele transfuzji, może się okazać, że płytki krwi stają się mniej skuteczne w czasie.

Jak zwiększyć poziom płytek krwi

Niski poziom płytek krwi we krwi są bezpośrednim wynikiem wielu poważnych schorzeń, zwłaszcza stan zwany trombocytopenia. Wzrost poziomu płytek krwi we krwi naturalnie można zrobić, jeśli spożywać odpowiednie żywności i składników odżywczych na co dzień. Choć może wydawać się niezwykle trudnego zadania, to jest całkiem proste, jeśli się kilka kluczowych wskazówek.

Instrukcje

1 Unikać cukrów, tłuszczów nasyconych, przetworzonej żywności, napojów gazowanych i ziarna. Te wyrafinowane produkty spożywcze zawierają substancje chemiczne i tłuszczów, które są przyczyną spadku poziomu płytek krwi są najważniejsze i współpracowników do swojej choroby krwi.

2 Pij duże ilości zdrowej żywności, w szczególności świeżych i żywności ekologicznej. Organiczne i świeże produkty spożywcze stymulować wewnętrzne mechanizmy w organizmie, które w naturalny sposób zwiększyć swoją liczbę płytek. Upewnij się, że dokładnie umyć wszystkie swoje świeżej żywności przed spożyciem. Pasożyty i wirusy, które są zawarte w żywności, surowców i brudne są znane współpracowników do niskiej liczby płytek krwi.

3 Weź multiwitaminowy uzupełnienie każdego dnia. Wielu witamin pomaga w zwalczaniu chorób, które mogą przyczyniać się również do niskich płytek krwi. Z wątroby dorsza i ryb tabletki oleju są również pomocne we wzmacnianiu układu odpornościowego, poprawia krążenie, zwiększa dobry poziom cholesterolu i zmniejszenie stanu zapalnego wewnętrznej.

4 Pij duże ilości owoców i warzyw. Pomidory i owoce są ładowane z minerałów, które dostarczają organizmowi właściwości antyoksydacyjne natomiast warzywa liściaste zwiększyć poziom hemoglobiny we krwi, które atakują problem niskiego poziomu płytek krwi we wczesnym stadium. Owoce i warzywa również przyczyniają się do ogólnego zdrowszego ciała i wyeliminowanie rafinowanych tłuszczów wymienionych w punkcie 1.

Płytek krwi Objawy niskiego

Niskie płytki krwi może być stan niebezpieczny. Płytki pozwalają krzepnięcia krwi, więc główne objawy niskich płytek krwi to zasinienie, niezdolność do zatrzymania krwawienia z rany, krwawienie z nosa i choroby skóry zwane plamica i wybroczyny. Są to zabiegi dla niskich płytek krwi, a leczenie zależy od przyczyny.

Definicja

Płytki krwi są komórki krwi, które pomagają w krzepnięciu krwi, a tym samym gojenie się ran i zapobiega utracie zbyt dużej ilości krwi. Są one wytwarzane w szpiku kostnym i uwalniane do krwi i łączą się tworząc krzepnięcia. Ludzie, którzy mają niską liczbę płytek krwi, czyli małopłytkowości, nie może tworzyć płytki jak większość naszych organów zrobić. Są one narażone na ryzyko związane z tym problemy zdrowotne.

Objawy

Głównym objawem niskiej liczby płytek krwi jest krwawienie, które może przedstawiać się na wiele sposobów. Krwawienia pod skórą lub zasinienie, jest powszechne. Plamica jest duży siniak na skórze lub wewnątrz jamy ustnej, a wybroczyny są małe czerwone plamy na skórze, przypominające wysypkę. Zarówno plamica i wybroczyny są widoczne oznaki niskiej liczby płytek krwi. Nadmierne krwawienie dziąseł podczas mycia zębów, wymioty, krwawienia z nosa krew i ogólnie problemy ze zatrzymanie krwawienia są także wspólne objawy.

Przyczyny

ITP lub immunologiczna plamica, jest główną przyczyną niski poziom płytek krwi. Gdy ciało jest dotknięte ITP może zrobić zbyt mało płytek krwi lub może szybko zniszczyć płytek. Ludzie mogą również cierpią z powodu niskiej liczby płytek krwi spowodowane przewlekłą chorobą wątroby. Leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C często powoduje niskie liczby płytek krwi, tak jak chemioterapia.

Kiedy do lekarza

Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów niskich płytek krwi, należy skontaktować się z lekarzem. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z organizmu normalnego krwawienia i krzepnięcia rutyny. Na przykład, jeśli masz zawsze krwawił, gdy myjesz zęby, to nie musi oznaczać, że masz niebezpiecznie niskich płytek krwi. Podobnie, jeśli ty zmiażdżysz łatwo i zawsze, może to być spowodowane innym nieszkodliwe stan krwi organizmu. Objaw, który pojawia się nagle, lub więcej niż jeden objaw pojawia się od razu, jest ważniejszy wskaźnik.

Zabiegi

Istnieje kilka metod leczenia dla osób z małą liczbą płytek krwi. Jeśli mała liczba płytek krwi jest spowodowany ITP, będzie prawdopodobnie być traktowane z lekami immunosupresyjnymi, które utrudniają system immunologiczny od zniszczenia płytek. W skrajnych przypadkach, ITP, splenektomia może być opcją leczenia, jak śledziona jest odpowiedzialny za niszczenie płytek krwi. Jeśli mała liczba płytek krwi jest spowodowane przez leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C lub chemioterapii, lekarz prawdopodobnie będzie zmniejszyć ilość się pojawił i monitorować płytki starannie. Niskie płytki krwi z powodu przewlekłej choroby wątroby jest zwykle traktowane przez przetoczenia płytek krwi. Płytkowych może być także rozwiązaniem dla wszystkich przyczyn niskiej liczby płytek krwi.