adcov.com

rogowacenie mieszkowe leczenie

Recepty na rogowacenie mieszkowe leczenie

Płaty małe, szorstkie, czerwone wypryski mogą być wynikiem wspólnej kondycji skóry rogowacenie mieszkowe nazwie. Nierówności występują na mieszków włosowych i porów, i są czasem mylone z innymi chorobami skóry.

Co to jest Rogowacenie mieszkowe?

Rogowacenie mieszkowe, powszechnie określa się jako KP, jest chorobą skóry, w których pojawiają się małe, szorstkie czerwone guzki, najczęściej, na górnej, zewnętrznej tyłu ramiona, ale może pojawić się na udach, twarzy, pleców i pośladków, jak również.

To jest rzeczywiście dość powszechne. Według Acne Przewodnik, około 60 procent nastolatków ma KP, w większości dziewcząt. Około 40 procent dorosłych dostać KP do pewnego stopnia. To jest bardziej powszechne u osób cierpiących na schorzenia atopowe, hypothyrodism, choroby Cushinga, rybia łuska i innych chorób genetycznych.

KP jest czasami mylone z trądzikiem, ale nie jest. Gdy twoje ciało ulega keratynizacji, proces, gdzie organizm buduje swoją zewnętrzną warstwę skóry, zbyt często lub w niewłaściwych obszarów, zbiera nadmiar skóry wokół mieszków włosowych. Powstałe guzy wyglądają jak małe pryszcze.

Według Acne Przewodnik KP również wygląda jak dwa inne choroby skóry, liszaj spinulosus i łupież czerwony mieszkowy.

KP uważa się być pod wpływem hormonów, ponieważ wydaje się zwykle w okresie dojrzewania. To jest powszechne w kobiet z nadwagą, którzy mają wyższy poziom hormonów męskich. KP może być także przekazywana genetycznie.

Over-the-counter leczenia

KP jest przewlekłą chorobą, a jej leczenie będzie długoterminowe zobowiązanie. Nie ma lekarstwa na KP. Zgodnie z DERMAdoctor, może to być, ponieważ mogłaby ona zostać określona genetycznie. Chociaż nie może być uleczalna, KP jest co najmniej w zarządzaniu, a jest ich ponad-the-counter zabiegi dostępne dla niego.

Według Acne Przewodnik niektóre over-the-counter zabiegi są płyny kwasu mlekowego, mleczka i płyny mocznika, kwasu glikolowego. Te płyny powinny być stosowane do dotkniętego obszaru skóry po kąpieli, a przed pójściem spać w nocy.

Kremy witaminy A może być również pomocne w leczeniu KP, ale nadużywanie może zostawić skóra sucha i surowa. Niektóre miejscowe środki przeciwzapalne mogą pomóc uporać się z czułością i swędzenia obszarów skóry dotkniętych KP.

Mikrodermabrazja może być również pomocne, ale to jest kosztowne w gabinecie dermatologa. Istnieje ponad-the-counter alternatywy mikrodermabrazji.

Rogowacenie mieszkowe leczenie

Rogowacenie mieszkowe jest stanem, który powoduje małe guzki i szorstkie plamy na skórze ramion i ud. Te guzki mogą przypominać trądzik lub może być w kolorze skóry. Choć wrażenie szorstkiej skóry może być irytujące, rogowacenie mieszkowe nie jest niebezpieczny. Jednak warunek jest trudny do leczenia i może być frustrujące. Istnieją leki dostępne zarządzać rogowacenie mieszkowe i prawidłowego samoopieki, warunek może być utrzymywane pod kontrolą.

Leczenie

Choć nie ma wypróbowanych i prawdziwe leczenie rogowacenia mieszkowy, istnieją różne maści dostępnych, które wydają się pomóc. Mleczan amonu zmniejsza szorstkość skóry, ale nie robi nic, aby złagodzić zaczerwienienie skóry. Mocznik nawilża skórę i pomaga martwe plamy złuszczeniu, ale może podrażniać zdrową skórę. Miejscowe kortykosteroidy są stosowane tymczasowo do rozprzestrzeniania się plamy, które są lub plamy na twarzy. Miejscowe glikokortykosteroidy mają wiele skutków ubocznych, zaleca się więc ograniczone zastosowanie. Miejscowe retinoidy działają poprzez stymulowanie odnowę komórek i pomagają mieszki z podłączeniem się. Jednak miejscowe retinoidy również może powodować podrażnienia skóry.

Home Care

Choć dom opieki nie zapobiega rogowacenie mieszkowe, odpowiednie leczenie może utrzymać zdrowy wygląd skóry. Podczas mycia, być delikatny, ponieważ intensywne szorowanie może pogorszyć zaczerwienienie. Po kąpieli, osuszyć skórę ręcznikiem i pozwolić trochę wilgoci pozostaje na skórze. Stosując krem ​​nawilżający tuż po kąpieli może również pomóc usidlić wilgoć w skórze. Stosowanie kremów kwas mlekowy codziennie usunie dodatkowe keratynę z osiedleniem się na skórę i używać nawilżacza w domu lub w biurze może zapobiec skórę przed wysychaniem.

Zapobieganie

Ważne jest, aby utrzymać skórę wilgotną, gdy masz rogowacenie mieszkowe. Korzystanie kremy takie jak Eucerin i Cetaphil zapobiega ucieczce wody. Ciepła woda paski olejki ze skóry, więc ograniczenie gorące kąpiele i prysznice do 15 minut jest zalecane. Ważne jest również, aby uniknąć ostrych mydeł, które wysuszają skórę. Marki takie jak Neutrogena, Podstawa lub Dove wszystkie mają właściwości kojące. Prawdopodobnie będziesz musiał poeksperymentować, zanim znajdziesz marki, który jest właśnie dla Ciebie. Dobrym wskaźnikiem jest Twoja skóra nie powinna czuć się mocno i sucha po użyciu.

Rogowacenie mieszkowe Rubra Twarzy Leczenie

Rogowacenie mieszkowe Rubra Twarzy Leczenie


Rogowacenie mieszkowe jest chorobą skóry, która dotyka wielu dorosłych w Stanach Zjednoczonych. Niektóre statystyki wskazują, że wpływ około połowy osób dorosłych, a nawet niektóre niemowlęta są znane z tego stanu. Stan charakteryzuje się uderzeniami, zwykle na ramionach i udach, ale czasem pojawia się na twarzy. Ten typ rogowacenia mieszkowego (lub KP), jest określany jako rogowacenie mieszkowe rubra faceii (KPRF) i jest czasami mylone trądziku.

Identyfikacja

KP mogą być zidentyfikowane przez drobnych uderzeń, które tworzy, zwykle małe, stożkowe w kształcie grudki pod skórą. W przypadku KPRF, stłuczki występować na twarzy, zwykle policzków. Te guzki występują w plastry i spowodować policzki pojawiać czerwone i zaognione. To ze względu na podrażnienie i może wyglądać bardzo podobny do innego stanu skóry, roscaeca.

Przyczyny

KP jest spowodowane przez nadprodukcję keratyny, która zatyka mieszki włosów na ciele. Jeśli guz jest usunięty, często można znaleźć mały włos. KPRF ma te same przyczyny - bardziej martwy skóry produkowane przez keratynę, niż może obsłużyć skóry, powodując zator. KPRF jest trądzik, które jest spowodowane przez bakterie. Choć przyczyny niektórzy ludzie mają różne formy KP nie jest na pewno wiadomo, to uważa się, że jest to cecha genetyczna przekazywana.

Leczenie

Podobnie jak KP w innych częściach ciała, leczenia KPRF jest taka sama. Ponieważ KP jest suchy stan skóry, ważne jest, aby obszar dobrze nawodniony. Istnieją różne płyny, które pomagają w tym. Ważne jest również, aby utrzymać skórę złuszczony, a niektóre osoby mają znaleźć zadowalające wyniki przy użyciu exfoliaters i płyny zawierające mocznik i różne kwasy, takie jak glikolowy, kwas salicylowy i kwas mlekowy. Ważne jest, aby pamiętać, że twarz jest znacznie bardziej wrażliwe niż inne części ciała. Szorowanie twarz nie będzie warunkiem odejść; Raczej, może to pogarszać zaczerwienienia. Istnieją także leki na receptę Polecane dermatologów może w niektórych przypadkach KPRF. Chociaż nie ma lekarstwa na KP, większość lekarzy zgadza się, że utrzymywanie z zabiegów i czasu są najlepsze sposoby, aby uzyskane wyniki.

Nieporozumienia

KP i jej rodzaje, w tym KPRF, nie są zakaźne warunki. Choć mogą one wyglądać szkodliwe i nieatrakcyjne, są one nieszkodliwe, a osoba, która ma stan nie ma powodu, by go leczyć, z wyjątkiem faktu, że mogą one znaleźć to nieestetyczne i irytujące, szczególnie jeśli pojawiają się guzki na twarzy i są bardziej zauważalne. Jest to również błędne przekonanie, że ciągłe szorowanie będzie stan odejść. To nie będzie, ale szorowanie podrażniają skórę.

Rozważania

Wiele osób zgłosiło, że ich KP jest coraz lepiej z powodu bycia w słońcu. Ważne jest, aby pamiętać, dobre bezpieczeństwo opalania, jeśli jest to opcja, która działa. Ponadto KP wydaje się pogarszać w miesiącach zimowych, dlatego ważne jest, aby utrzymać skórę elastyczną z nawilżające. Nasilenie KP również wydaje się zmniejszać wraz z wiekiem. Niektórzy donoszą, że warunek jest całkowicie zniknęły do ​​czasu są one w ich 30s.

Naturalne Leczenie rogowacenie mieszkowe

Rogowacenie mieszkowe jest nieszkodliwe stan skóry, która tworzy czerwone guzki na ramionach i udach. Jest to spowodowane przez gromadzenie się keratyny, która zatyka mieszki włosowe. Rezultatem są guzki na skórze, które są czerwone i różowe, podniesiony wokół obszaru wyboista. Jest to stan, który wpływa na dziedziczne wielu z mocno skóry suchej. Na szczęście istnieje wiele metod leczenia, które mogą rogowacenie mieszkowe zniesienia.

Unikaj gorącej wody

Istnieje błędne przekonanie, że gorąca woda może otworzyć pory i oczyścić keratyny nagromadzonych pod skórą; ale to jest po prostu nieprawda. Próba oczyszczenia skóry z wodą o temperaturze poparzenia-gorąco będzie rozpalać tylko skóry, zintensyfikować zaczerwienienie i powodować bólu. Zamiast tego, spróbuj biorąc wanna lub prysznic w umiarkowanej do ciepłej wody. Spróbuj kąpieli w najfajniejszych możliwych, ponieważ woda może pomóc złagodzić swędzenie i zmniejszyć stan zapalny.

Odłupać się

Istnieją pewne produkty, które są idealne do złuszczający skórę z rogowacenia mieszkowy. Spojrzeć na etykietę i dowiedzieć złuszczającego zawierające alfa-hydroksy, glikolowy, i / lub kwasy karbamidową. Pomagają one zmniejszyć nierówności skóry oraz odblokowują mieszki włosowe. Kwasy te pomagają oczyścić keratynę oraz ukoić podrażnioną skórę. Produkty oparte owsiane są również przydatne w delikatnie szorowanie się górną warstwę skóry, ale nie są ostre. Poszukują produktów zawierających zielonej herbaty albo z aloesu, które są bardzo korzystne do łagodzenia zapalenie skóry. Bądź ostrożny, aby overexfoliate z wszelkich produktów mogą dodatkowo pogorszyć stan skóry wrażliwej. Raz dziennie, co drugi dzień będzie wystarczająca.

Zobacz dermatologa

Jeśli over-the-counter produkty nie są wystarczające, by pozbyć się rogowacenia mieszkowego, to jest czas, aby zobaczyć się z dermatologiem. Ona może przepisać leki, które w bardziej przemysłowej siły niż te znajdujące się w lokalnej drogerii. Retin-A jest popularny krem ​​oddzielająca się od starych komórek skóry i umożliwia nowe rośnie. Wadą jest to, że może to powodować łuszczenie i suchość, choć ma odblokować pory. Keralac i Carmol pomoże ukoić podrażnioną skórę wraz z zmiękczającym i wyeliminowanie gromadzenia się keratyny. Lac-Hydrin jest również często używany przez osoby z rogowacenia mieszkowego. To pomaga wygładzić nierówności, ale ma silny zapach amoniaku. Zapach może być niepokojące, ale to nie pomaga w otwarciu się porów.

Jak wyeliminować rogowacenie mieszkowe

Jak wyeliminować rogowacenie mieszkowe


Rogowacenie mieszkowe jest zarażać chorobą skóry, która objawia się w postaci podniesionych, trądzik, jak wstrząsy i łuszczenie skóry. Zgodnie z Mayo Clinic, pojawia się stan ogólnie na pośladkach, ramion, nóg i twarzy i jest spowodowane przez tworzenie się keratyny, białka chroniący skórę. Leczenie zarówno łagodne jak i ciężkie przypadki rogowacenia mieszkowego jest wykonywane w domu, z pomocą lekarza.

Instrukcje

1 Unikaj szorowania lub otarcia skóry, zarówno w trakcie jak i po prysznicem. Zgodnie z Mayo Clinic, to sprawi, mieszkowe rogowacenie nawet gorzej. Zamiast tego należy użyć puff lub ściereczką delikatnie oczyszczają skórę i pat wysuszyć ręcznikiem po kąpieli.

2 przemyć łagodnym mydłem i ciepłą wodą dwa razy dziennie. Zapobiegnie to obszar z coraz pogarsza, pogorszenie objawów. Łagodne mydła nie zawierają barwników ani aromatów.

3 Zastosuj balsam nawilżający lub balsam, który zawiera kwas mlekowy, mocznik lub kwas salicylowy do świeżo wyczyszczonych obszarów. Balsam nawilża skórę i kwas mlekowy, mocznik i kwas salicylowy pomaga usunąć nadmiar keratyny z powierzchni skóry.

4 Zastosuj over-the-counter lub na receptę, takich jak leczenie trądziku tretynoiny lub adapelene do obszaru dotkniętego co noc.

5 Uruchom nawilżacza, zwłaszcza w suchych miesiącach zimowych. Dodanie wilgoci powietrza zapobiega skórę przed wysychaniem, co zwalnia niektóre z objawów związanych z rogowacenia mieszkowego.

6 Porozmawiaj z lekarzem lub dermatologa o mikrodermabrazji. Zabieg ten wykonywany jest w biurze i usunie niektóre mieszkowy rogowacenia przez szorowanie od niechcianych nierówności. Microdermabrasion czasami stosowane w połączeniu z innymi procedurami.

7 Porozmawiaj z lekarzem lub dermatologa o Intense terapii światło impulsowe, lub IPL. Podczas tej procedury, energia światła w postaci lasera skierowany jest do obszaru dotkniętego usunąć niechciane nierówności i przebarwienia.

Wskazówki:

  • http://www.biocutis.com/ingredients/
  • www.abateit.com
  • www.biocutis.com/blog
  • Krem nie wywołuje skutków ubocznych

Rogowacenie mieszkowe Oczywiście traktowanie

Wprowadzenie

Rogowacenie mieszkowe (KP) jest przewlekłą chorobą skóry, która dotyka prawie 50 procent populacji, według strony internetowej DermaDoctor. Stan charakteryzuje się uderzeniami, które tworzą wzór na przerywana górnych ramion, ud i pośladków. Niektórzy mówią, że KP przypomina "skórę z kurczaka." Drobne nierówności są bardzo widoczne, ale nieszkodliwe. Objawy mogą być łagodne do ciężkiego. Chociaż nie ma lekarstwa na rogowacenia mieszkowego, nie są naturalnymi zabiegi w celu zwalczania choroby. Ale leczenie musi być kontynuowane. Po zatrzymaniu, powraca warunek.

Wiele Zabiegi

Najlepszym sposobem leczenia KP jest z kilku produktów. Dr Audrey Kunin z DermaDoctor pisze: ". KP jest zdecydowanie jednym z tych schorzeń skóry, który odpowiada najlepiej wielu podejścia terapeutycznego Z mojego doświadczenia, produkty zawierające jeden składnik lub procedury nie robią tak dobrze, jak terapii." Kolejna strona o dermatologii, DermStore, mówi: "Strategia leczenia KP obejmuje jedną lub więcej z następujących procesów:. Złuszczający, nawilżające, zmiękczające i stosuj środki przeciwzapalne"

Łuszczenie się

Dr Kunin z DermaDoctor pisze także: "Leczenie jest o wygładzenie się nierówności Terapia może wyeliminować nierówności, poprawa tekstury, wyeliminować korki powodujące trądzik i poprawić ogólny wygląd.". Istnieje kilka sposobów, aby złuszczają skórę. To polega na usunięciu martwych komórek naskórka i czyszczenie porów. Pasta z sody oczyszczonej i wody wymywany w głąb skóry jest dobry naturalny złuszczającym. Pasta z soli i wody jest kolejnym naturalnym złuszczającym. Mlekowy również złuszczają skórę. Zgodnie z Mayo Clinic, kwas mlekowy pomaga usunąć dodatkowe keratynę z powierzchni skóry. Kwas mlekowy znajduje się w mleko, maślanka i jogurt. Istnieją dwa inne łagodne kwasy, które mogą okazać się pomocne w leczeniu rogowacenie mieszkowe. Sok z cytryny jest kwas cytrynowy i ocet jabłkowy cydr ma kwas ascetyczne. Stosując jeden z tych łagodnych kwasów do dotkniętych obszarów skóry będzie pozbywanie wszelkie zanieczyszczenia, które mogą przyczynić się do rogowacenie mieszkowe. Witamina jest często stosowany w leczeniu, jak również. Miejscowe stosowanie retinols, pochodną witaminy, występuje w wielu leków stosowanych w leczeniu KP. Ale za naturalny środek, używać kapsułek witaminy A. Złamać kapsułki i stosować witaminę rozpuszczalną w tłuszczach do skóry, co najmniej raz dziennie. Zgodnie z Mayo Clinic, retinoidy pracy poprzez promowanie odnowę komórek i zapobiega mieszki włosowe przed podłączony.

Nawilżające

Nawilżające smarować skórę i łagodzą wstrząsy. Dr Kunin zaleca zielonej herbaty, ponieważ zawiera EGCG walczyć stan zapalny, który powoduje powstawanie pozapalne przebarwienia skóry. Zielona herbata jest również olej przeciwutleniacz, który zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki. Olejek cytrynowy jest dobry krem ​​nawilżający, który również pomaga złuszczanie powodu kwasu cytrynowego. Strona ziołowe Luksusy mówi olejek cytrynowy ma "antybakteryjne, ściągające i regenerujące właściwości komórek, które również pomagają" z zapalenia spowodowanego rogowacenia mieszkowy. Olej kameliowy inna naturalna substancja, która ma korzystny wpływ na skórę, ponieważ ma witaminy A, B i E. oleju jest w stanie przeniknąć głęboko do wnętrza skóry, gdzie jest ona łatwo absorbowane.

Jak pozbyć się rogowacenie mieszkowe - małe białe guzki na ramionach

Jak pozbyć się rogowacenie mieszkowe - małe białe guzki na ramionach


Małe, białe lub czerwone guzki na swoich ramionach mogą być rogowacenie mieszkowe stan zwany lub KP. Warunkiem jest to nieszkodliwe, ale jest często oporne na leczenie. Zwykle pojawia się w młodych ludzi i znika w wieku 30 lat, zgodnie z MayoClinic.com. Można podjąć kroki w celu złagodzenia szorstką, suchą skórę tego uporczywego stanie. Odwiedź swojego lekarza przed rozpoczęciem leczenia jakiegokolwiek stanu skóry na własną rękę.

Instrukcje

1 Spójrz na kremy zawierające kwas mlekowy, substancję, która pomaga usunąć nadmiar kwasu keratyny z powierzchni skóry. AmLactin i Lac-Hydrin są dwie marki mogą spróbować. Alternatywnie stosuje się mleko lub jogurt bezpośrednio na skórę lub dodać dowolny produkt z mleka do wody do kąpieli, dla zawartości kwasu mlekowego.

2 Spróbuj środki czyszczące, płyny i kremy zawierające alfa-hydroksykwasy (kwas glikolowy), a złuszczający chemiczną. Alfa-hydroksykwasy, pomaga skórze utrzymać wilgoć i rzucić martwy naskórek.

3 kremy zawierające mocznik. Spróbuj Carmol i Urix dwa przykłady. Carmol 10 i Carmol 20 są dostępne bez recepty. Silniejsze kremy Carmol są dostępne na receptę.

4 produkty skóry zawierające kwas salicylowy, złuszczające, są również pomocne.

5 Opcjonalnie stosuje Retin-A lub innej marki miejscowego witaminy-A przygotowania. Te miejscowe retinoidy promować odnowę komórek, ale może być potencjalnie drażniące. Przedawkowanie może powodować wysuszanie i łuszczenie się skóry. Preparaty te mogą być bardzo drogie.

6 Dwa razy dziennie, oczyścić skażoną skórę z naturalnych szczotką ciała. Użyj mycia leczenia. Osuszyć delikatnie, leczenie i zastosować balsam lub krem.

Rogowacenie mieszkowe leki

Rogowacenie mieszkowe leki


Rogowacenie mieszkowe, pęcherzykowy stan skóry charakteryzuje się upadkiem na różne części na ciele, jest stanem, który wpływa około połowa populacji Stanów Zjednoczonych. Choć nie jest szkodliwy stan, jego skutki są nieestetyczne, powodując cierpiących na choroby skóry, aby spróbować wielu metod, aby pozbyć się tego stanu, często nazywane "guzki kurczaka." Chociaż nie ma lekarstwa, istnieje wiele metod, które okazały się skuteczne w zmniejszeniu wstrząsami.

Identyfikacja

Rogowacenie mieszkowe jest czasem mylony z trądzikiem, ale to nie jest to samo. Rogowacenie mieszkowe, lub "KP", zwykle dotyczy tylko niektórych części ciała - z przodu iz tyłu z górnych ramion, ud, pośladków w obszarze, a czasami, policzki na twarzy. KP pokazuje się jako małe guzki, które mogą być czasami zaczerwienione, jeśli skóra jest podrażniona. Te plamy pojawiają się guzki na obszarze zagrożonym i powodują, że skóra czuje szorstka.

Przyczyny

Stłuczki KP są spowodowane przez produkcję keratyny, która zatyka mieszki włosowe na tym terenie. Gula pojawi powodu gromadzenia dodatkowej keratyny w tym obszarze. Często, jeśli guz jest usuwany, można znaleźć małe, zwinięte włosy w materii usunięte. W przeciwieństwie do trądzik, które jest spowodowane przez narastanie bakterii, KP jest spowodowane dodatkowymi ilościami cząstek skóry. KP również wydaje się być cechą genetyczną, przekazywana z rodzica na dziecko.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na KP. Wiele zabiegów są dostępne, niektóre bez recepty, a niektóre recepty. Większość obejmuje złuszczanie skóry regularnie i stosowania jakiejś miejscowo kremy i balsamy. Ważne jest, aby obszar uwodniony, a podstawa przyczyną stanu jest suchość skóry. Wiele osób wybiera droższe leczenie z dermatologów, takich jak mikrodermabrazja na bieżąco; Jednakże nie stwierdzono leczenia okazały się włącznie do siebie, jak "leczyć". Większość dermatologów zgadzają się, że leczenie tej choroby musi być procesem ciągłym, z dużą ilością prób i błędów.

Efekty

Jeśli leczenie znajduje się działa, to ważne jest, aby kontynuować i zatrzymać nawilżenie skóry. Większość osób uważa, że ​​KP odchodzi na własną rękę, po poszkodowany osiąga jej 30s. Ludzie też, że stan pogarsza się w czasie zimy, kiedy powietrze jest chłodniejsze i suszarka, co prowadzi ponownie do nadmiernego zapychania cząstek włosów. Wiele osób uważa, że ​​posiadanie opalenizny pomaga, choć nie jest to dobry powód, narażać się na ryzyko raka skóry leczyć stan powierzchowne.

Nieporozumienia

Wiele osób postrzega KP i zastanawiam się, czy oni też mogli "złapać" go. Jednakże, KP jest chorobą, która jest przesyłana od osoby do osoby. Nie jest to stan zakaźny, ale jeden genetycznej. Chociaż może to być stan nieatrakcyjne, to naprawdę jest nieszkodliwe zaburzenia skóry. Cierpliwość, czas prób i błędów, i wiek są najlepsze zabiegi dla KP.

Co to jest Rogowacenie mieszkowe?

Jeśli zawsze masz gęsią skórkę w środku letniego ciepła, możesz cierpieć na zaburzenia skóry znane jako rogowacenie mieszkowe. Choć irytujące, drobne guzki wywołane rogowacenia mieszkowy są łagodne. Nie ma potrzeby do leczenia choroby, chyba że znajdziesz go za problem kosmetyczny.

Opis

U osób w każdym wieku, rogowacenie mieszkowe jest chorobą skóry, charakteryzuje się drobnymi, trudnych uderzeń, które zazwyczaj pojawiają się wokół mieszków włosowych na ramionach, nogach, pośladkach i twarzy. W zależności od pacjenta, guzy różnią się od bieli do skóry tonu lub czerwony. Ludzie z rogowacenia mieszkowy wyglądać zawsze mają gęsią skórkę, a często twierdzą, że ich skóra jest gruba, jak papier ścierny.
Natomiast rogowacenie mieszkowe może być problemem kosmetycznych, nie jest medycznie szkodliwe. Występuje regularnie w zdrowych ludzi, którzy nie mają innych schorzeń.

Przyczyna

Według MedicineNet.com, rogowacenie mieszkowe dotyka 50 procent do 80 procent nastolatków i 40 procent dorosłych. Choć lekarze nie rozumieją, co powoduje, rogowacenie mieszkowe, uważają, że to genetyczne i że jest to związane z nadprodukcją skóry keratyny. Warunkiem wydaje się również mieć wpływ na osoby z suchą skórą, w przeciwieństwie do normalnych lub tłustej skóry, i jest bardziej powszechne u osób cierpiących na wyprysk, zapalenie skóry i alergie.
Rogowacenie mieszkowe rozwija się, gdy keratyna - małe, suche kawałki skóry - zatyka otwory mieszków włosowych. To powoduje, że mieszki włosowe stają się nieznacznie do stanu zapalnego, co prowadzi do wyboistej wygląd. Warunek nie jest zaraźliwa.

Diagnoza

Jedynym sposobem, aby ostatecznie rozpoznać rogowacenie mieszkowe ma być zbadane przez lekarza lub dermatologa. To jest łatwe do rozpoznania, ponieważ jej prezentacji jest zazwyczaj proste. W rzadkich przypadkach, jednakże, rogowacenie mieszkowe odzwierciedla wygląd trądzik, wyprysk, atopowe zapalenie skóry (sucha lub suchością skóry), więc może być błędnie czasami.

Leczenie

To jest trudne do leczenia rogowacenie mieszkowe, bo nie ma prawdziwego lekarstwa. Podczas gdy niektóre zabiegi mogą pomóc kosmetyczny wygląd uderzeń, nic nie będzie się ich pozbyć na stałe. Obejmuje leczenie objaw unclogging mieszków włosowych z łagodnymi złuszczające i smarowanie skóry nawilżające, takie jak SALEX i AmLactin. Retin-A - lek stosowany w leczeniu trądziku - może być stosowany kilka razy w tygodniu, jak również.
W przypadkach, w których rogowacenie mieszkowe jest szczególnie nieestetyczne, niektórzy pacjenci mają sukces z peelingów chemicznych. Podczas skórki chemicznej łagodnym kwasem jest stosowana powtarzalnie dla skóry. Proces ten może wygładzić szorstkie łaty i zmniejszyć wygląd rogowacenie mieszkowe uderzeniami. Kolejna procedura, mikrodermabrazja, może być również pomocne. Podczas mikrodermabrazji, złuszczającym klasy medycznej stosuje się do otwarcia mieszków włosowych i pozbyć się martwych warstw skóry. Porozmawiaj z dermatologiem na temat tego, czy jesteś kandydatem do tych usług.

Aby zmniejszyć rogowacenie ognisk mieszkowe, pobyt uwodniony, oczyścić skórę z łagodnym mydłem i utrzymać powierzchnię skóry dobrze nawilżona - zwłaszcza w czasie suchych miesięcy zimowych.

Środki ostrożności

Od rogowacenie mieszkowe nie jest problemem zdrowotnym, to nie jest na ogół charakteryzują się bólu i świądu. Jeśli guzki stają się zbyt czerwona, podrażniona, swędząca lub wypełnione ropą, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jest to możliwe do wystąpienia zakażenia skóry wokół mieszków podrażnionej, a może trzeba miejscowe lub doustne antybiotyki.

Jak pozbyć się rogowacenie mieszkowe Szybki

Jeśli twoje ramiona, nogi i pośladki mają szorstkie, suche plastry zawierające stosunkowo małe, wypukłe guzki, może masz stan skóry o nazwie "rogowacenie mieszkowe." Choć stan skóry nie jest coś należy naprawdę martwić, ponieważ nie będzie w rzeczywistości wpływa na zdrowie, to może stać się trochę frustrujące. Od czasu do czasu, może powodować stan osoby swędzieć i zarysowania. Może to prowadzić do poszukiwania pomocy medycznej. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu w połączeniu z lekami, aby przyspieszyć proces gojenia.

Instrukcje

1 Pobierz leki na receptę od lekarza lub dermatologa. Większość lekarzy przepisuje się miejscowe leczenie, które jest albo mleczan amonu w oparciu lub retinoidów w oparciu. Należy używać tego codziennie i skontaktujemy się z lekarzem, jak stan czyści.

2. Nałożyć balsam ciała zawierający zarówno mocznika lub glikol propylenowy. Oba są zasadniczo chemiczne środki zmiękczające skórę, które działają dobrze na tym szczególnym stanie.

3 Zamień na pasku mydła do delikatnego mycia twarzy lub ciała. Chociaż mogłoby się wydawać złuszczanie i szorstki mycia powinien pracować, aby pozbyć się skóry z małych uderzeń związanych z rogowacenia mieszkowy, może zaostrzyć stan. Sprawdzić czyszczące, które zawierają pewne dodatki, takie jak tłuszcze i oleje.

4 Rozpocznij biorąc krótsze prysznice. Długie prysznice może zacząć wysuszyć skórę, która nieuchronnie pogorszyć ten stan skóry. Trzymaj prysznice na około 10 minut. I upewnić się, że woda jest tylko ciepłe.

5 Użyj balsam zawierający kwas mlekowy. To jest kolejnym środkiem zmiękczającym skórę, które mogą być stosowane w połączeniu z mleczan amonu, retinoid i nawilżający ciała.

Wskazówki:

  • Pij 8 do 10 szklanek wody dziennie, co stanowi mniej więcej 64 do 80 uncji Zacznij używać nawilżacza w domu, aby zwiększyć wilgotność powietrza.

Rogowacenie mieszkowe w leczeniu dzieci

Wprowadzenie

Rogowacenie mieszkowe, lub KP, jest stan skóry, które powodują drobne stłuczki na ramiona i tył ud. U dzieci, KP również mogą pojawiać się na policzkach. Polka-dotted spojrzenie z wybojami przypomina "skórę z kurczaka." Kolor stłuczki może być czerwony lub brązowy, w zależności od koloru skóry. KP jest nieszkodliwa, ale do wielu stłuczki są nieestetyczne. Nie ma lekarstwa na KP, ale istnieje kilka metod leczenia ponad-the-counter, naturalne i dostępne na receptę w celu zwalczania choroby. W niektórych przypadkach choroba przewlekła zanika dorosłości. Ale do tego czasu, traktując rogowacenie mieszkowe u dzieci wymaga ciągłego nawilżające i złuszczanie zachować KP powrotu.

Nawilżające

Według KPKids "wspólne początkowe leczenie rogowacenie mieszkowe często intensywne nawilżanie." Nawilżające najlepiej z łagodnych przypadkach KP. Te płyny i kremy zmiękczenia i smarować twarde guzki. Dwa nawilżające zalecane przez KPKids są Khepra Terapia skóry krem, a dzieci tak sobie balsam do ciała Soft. Khepra zawiera naturalne składniki, w tym olej rycynowy, mirry i kadzidła. Balsam KIDS został opracowany przez rodziców i nie zawiera dodanych zapach lub szkodliwych składników.

Łuszczenie się

Złuszczające usunąć nagromadzenie martwych komórek w górnej warstwie skóry, zwaną naskórek. Dr Audrey Kunin z DermaDoctor pisze: "Dermatolodzy często zwracają się do produktów kwasu mlekowego OTC i Rx, aby złagodzić KP". Łagodne kwasy, takie jak kwas mlekowy są często zalecane w leczeniu KP. Kwasu mlekowego znajduje się mleko, jogurt i podobne produkty. Ale to także alfa-hydroksykwasy. Stosując mleko lub jogurt na skórę delikatnie złuszczają naskórek.

Produkty przeciwzapalne

Zielona herbata jest olej naturalny środek, który jest bezpieczny dla dzieci. Według dr Kunin, walczy pozapalne przebarwienia skóry. Ponadto, zielona herbata jest przeciwutleniacz, dlatego chroni ją przed działaniem wolnych rodników, powodujących uszkodzenia na poziomie komórkowym.

Podwójnego przeznaczenia Produkty

Mayo Clinic wymienia kilka leków na receptę do leczenia KP. Carmol i Keralac są dwa produkty, które zawierają mocznik. (Mocz jest wykonany z kwasu moczowego, który pochodzi z mocznika.) Mocznik nawilża skórę i pomaga usunąć martwe komórki skóry. Ten produkt jest bezpieczniejszy dla dzieci w obsłudze niż innych leków na receptę, takich jak aktualne retinols, które są pochodnymi witaminy A i mleczanu amonu. Oba te leki mają wiele skutków ubocznych. Do naturalnego produktu podwójnego zastosowania, należy rozważyć olejek cytrynowy. Emolientów w oleju nawilżać skórę, kwas cytrynowy delikatnie złuszcza. Olejek cytrynowy pomaga także z zapaleniem.

Co Rogowacenie mieszkowe wyglądać?

Rogowacenie mieszkowe, lub "KP", jest stan dermatologiczny, który wpływa na około 40 do 50 procent populacji. Szczególnie rozpowszechnione wśród młodzieży, jest to zaburzenie, które powoduje pęcherzyków szorstkie guzki na różnych częściach ciała, zwłaszcza górnych ramion, ud i pośladków. Dzieci mogą również ten warunek, z uderzeniami pojawiających się na policzkach. Chociaż nie ma lekarstwa na KP, dostępne są różne zabiegi, które mogą złagodzić objawy i spowodować, że skóra wygląda mniej wyboista i podrażniona.

Rodzaje

Istnieje kilka rodzajów rogowacenia mieszkowy. Według strony internetowej, Pomoc dla KP, warianty obejmują zaburzenia mieszkowe, rogowacenie mieszkowe, takich jak rubra, które obejmują płaty wyboistej i podrażnionej skóry, rogowacenie mieszkowe i rubra facii, który obejmuje czerwoną łatę typu wysypka na policzkach. Żaden z tych warunków nie jest groźne dla życia, ale dla tych, którzy mają ten warunek z jego nieatrakcyjne uderzeniami, może to być szkodliwe dla ich życia osobistego.

Cechy

Często mylone z trądzikiem, rogowacenie mieszkowe jest bardzo różne. KP jest gromadzenie się z keratyny, białka, w tym skóry. Drewniaki to mieszki włosowe, powodując "zajebiście" gula pojawiać. Jeśli guz jest wyciągnięta skóry, włosy zazwyczaj można znaleźć, ponieważ jego wzrost został zablokowany przez zbudowany keratyny. Niektóre guzy mogą pojawić się zaczerwienienie i stan zapalny, podobnie jak trądzik, ale w przeciwieństwie do trądziku, nagromadzenie nie jest spowodowane przez bakterie. Znajduje się w plamy, zazwyczaj na górnej i grzbietach rąk, górnej części ud, pośladków i okolicy. Te guzki są małe i powodują, że skóra wydaje się szorstki, jak gęsią skórkę, dlatego stan jest czasem określane jako "skórę z kurczaka."

Przyczyny

KP jest uważana za chorobę genetyczną. Jeśli rodzice mają go, istnieje 50 procent szans, że ich dzieci będą je dziedziczyć, też. Zazwyczaj rodziny, które twierdzą, że mają KP mają włosów skórę. To nie jest zaraźliwa warunek - dotyka osoby z oczywistych KP nie spowoduje kolejny wyrwać się do stłuczki.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na rogowacenia mieszkowy w tym czasie. Jednakże, niektóre zabiegi stwierdzono zmniejszenie objawów, takich jak ciężkie złuszczanie z niektórymi kwasami, takie jak mocznik i kwas alfa-hydroksykwasu. Ważne jest, aby pamiętać, że przyczyną KP jest suchość skóry i zatkane pory, więc ważne jest, aby stosować balsam nawilżający intensywne jak złuszczają. Niektórzy chorzy z KP korzystać z innych metod, takich jak olej, a nawet pociągnięcie zmianę ich diety, aby spróbować i złagodzić objawy.

Rozważania

KP znika jak chorzy z wiekiem i często warunkiem jest całkowicie odszedł od wieku 30. Objawy pojawiają się również rozproszyć w miesiącach letnich i pogorszyć w ciągu zimy. Z leczenia, ważne jest, aby być spójne i nie zatrzymać złuszczający i nawilżający skórę lub keratyna nie zatrzyma budowy do zatyka mieszki włosowe.

Jakie są zabiegi na rogowacenie mieszkowe Rubra?

Rogowacenie mieszkowe rubra jest chorobą skóry, w wyniku łagodnych uderzeń i zaczerwienienie; to jest bardziej powszechne w okresie zimowym, i zwykle obejmuje szeroki obszar skóry. Terapie farmaceutyczne i naturalne sterujące są dostępne do zwalczania tej choroby skóry, która zazwyczaj pojawia się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania.

Identyfikacja

Rogowacenie mieszkowe rubra charakteryzuje się suchym zapaleniem uderzeń zwykle znajdujących się na ramionach i udach, ale może wystąpić również na dolnych, kończyn dolnych, twarzy i pośladkach. Małe guzki są umieszczone u podstawy mieszków włosowych i wypełnia twardą, suchą substancją zwaną keratynowych, który jest białkiem skóry. Gule nie swędzi i nie są bolesne. Rogowacenie mieszkowe rubra mogą być obecne od urodzenia lub pojawia się w okresie dojrzewania.

Zabiegi farmaceutyczne

Lekarz dermatolog przepisze lub kremy zawierające kwas salicylowy, kwas glikolowy, trentinoin, miejscowo sterydy lub witaminy D. Potencjalne efekty uboczne tych zabiegów są pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie i ekstremalną suchość. Przepisane zabiegi są powoli pokazując poprawę i może potrwać miesiące, aby mieć wpływ na kondycję. Rogowacenie mieszkowe rubra może powrócić bez strategii zapobiegawczych, takich jak rutynowe złuszczania i nawilżania dotkniętych obszarach.

Zabiegi naturalne

Naturalne leczenie rogowacenie mieszkowe rubra na to codziennie złuszczanie z szorstkiej gąbki morskiej i wykorzystania naturalnych balsam, który nie zawiera alkoholu ani innych składników drażniących. Skóra jest złuszczony o szorstkiej gąbki morskiej lub luffy, który usuwa suchą skórę i delikatnie zadrapanie keratyny wtyczkę. Naturalne środki nawilżające obejmują olej z orzechów kokosowych, olej słonecznikowy, olej jojoba i inne oleje naturalne bez dodatków zapobiegających sucha. Poprawa często można zauważyć w przeciągu tygodnia za pomocą naturalnych metod leczenia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby zmniejszyć rogowacenie mieszkowe ponownemu rubra, rutynowo oczyścić skórę z grubej tkaniny myjącej i łagodnym mydłem. Użyj balsam po każdej kąpieli lub pod prysznicem, aby zapobiec skórę przed wysuszeniem. Regularne nawilżanie i złuszczanie pomoże usunąć keratyny korki, które tworzą się w porach ze względu na ten stan skóry. Rogowacenie mieszkowe rubra często usuwa się wraz z wiekiem, a dalsze leczenie jest konieczne.

Ostrzeżenie

Jeśli wyborze leczenia farmaceutycznego, należy przestrzegać wszystkich zaleceń dotyczących przepisanych leków. Wiele z metod farmaceutycznych, nie mogą być łączone z innymi rozwiązaniami. Dodatkowa ochrona przed słońcem może być wymagane z zabiegów farmaceutycznych do rogowacenia mieszkowe rubra. Prosimy o zapoznanie się z ulotką, niezależnie lek został przepisany.

Rogowacenie mieszkowe alternatywne zabiegi

Rogowacenie mieszkowe jest często określana jako zespół skóry chicken ze względu na pojawienie się czerwonej uderzeniami na skórze. Rogowacenie mieszkowe występuje, gdy organizm wytwarza zbyt keratyny białka. Te małe i wypukłe guzki najczęściej pojawiają się na ramionach i udach, ale rogowacenie mieszkowe może przejawiać się na innych częściach ciała, jak również.

Fakty

Nierówności spowodowane rogowacenia mieszkowy nie powodują bólu fizycznego lub swędzenie skóry. Jednak nierówności wydaje nieestetyczne i powodują zażenowanie do osoby z chorobą, zwłaszcza gdy jest to poważne. Obecnie nie ma lekarstwa na rogowacenia mieszkowy. Jednakże, istnieje kilka w domu zabiegi można zastosować, aby zminimalizować wstrząsy.

Alfa-hydroksy

Alfa-hydroksykwasu stanowi bogate krem, który może być stosowany na dotknięte obszary skóry. Alfa-hydroksykwasy działa na dwa sposoby, aby zmniejszyć wygląd czerwone wypryski. To złuszcza skórę i zapewnia jej głębokie wilgoci. Suchość skóry może rzeczywiście spowodować stłuczki stać się bardziej szorstka i bardziej widoczne, i dlatego tak ważne jest nawilżanie skóry z rogowacenia mieszkowy. Hojnie zastosować ten krem ​​po kąpieli, aby zablokować wilgoci. Można go znaleźć recepty lub przepisane w większych dawkach w ekstremalnych przypadkach.

Beta karoten

Beta-karoten jest naturalnym elementem, witaminy z rodziny, w żywności, które mogą rzeczywiście pomóc zablokować nadprodukcję keratyny w organizmie. Dieta bogata w beta-karoten może pomóc w dostarczaniu jaśniejszy i gładszą skórę. Beta karoten pokarmy bogate m.in. marchew, szpinak, słodkie ziemniaki i brokuły. Jednym rozwiązaniem jest wypić szklankę soku z marchwi dziennie. Nie przesadzaj z soku z marchwi, gdyż może to spowodować skóra mieć pomarańczowy odcień. Beta-karoten, może być również w postaci pigułki, gdzie witaminy sprzedany.

Łuszczenie się

Złuszczający skórę z luffy pod prysznicem może pomóc złagodzić skórę i wygładzają się szorstkie guzki. Sposób ten może być używany z każdym prysznic, ale nie powinny być mocny. Przez szorowanie na tym terenie może faktycznie podrażniać skórę i powodować stłuczki by stać się bardziej czerwony. Zarośla ciała może być stosowany w miejsce loofah dla celów warstwową. Sprawdzić, który dostarcza wilgoci, takich jak jeden z masłem shea.

Znalezienie schematu

Eksperyment z tym, co system daje najlepsze wyniki, gra z diety, produktów złuszczających i marek balsam. Można połączyć się z innymi z rogowacenia mieszkowego i dowiedzieć się, co działa dobrze schemat dla nich i być może dostosować go do własnego stylu życia. Należy pamiętać, że po przestać robić system, który działa dobrze dla Ciebie, warunek zwróci. To jest coś, co musi być na bieżąco ze w celu osiągnięcia wyników.

Jak leczyć rogowacenie mieszkowe

Rogowacenie mieszkowe jest genetyczną chorobą skóry, która dotyka około 50 do 80 procent nastolatków i 40 procent dorosłych. Stan pojawia się jako szorstkie guzki, które czują się jak papier ścierny, na górnych ramion, ud i pośladków. Nieszkodliwa choroba, która zazwyczaj nie swędzi lub boli, rogowacenie mieszkowe nie ma lekarstwa lub leczenia. Istnieją jednak środki, które można podjąć, aby lekcji brzydkie guzki.

Instrukcje

1 umyć zanieczyszczone miejsca łagodnego mydła lub środków czyszczących.

2 utrzymać skórę nawilżona jak to możliwe, jak rogowacenie mieszkowe skłonność do pogorszenia się nadmiernie suchą skórę, szczególnie w okresie zimowym.

3 Zastosować środki zmiękczające kilka razy dziennie, w szczególności po kąpieli. Produkty zawierające kwas mlekowy, kwas salicylowy, wazelina, kwas alfa-hydroksy, mocznik krem, tretinoin krem ​​lub miejscowego sterydów może poprawić objawy.

4 Skonsultować się z lekarzem, jeśli inne produkty nie ulgę objawy. Niektórzy ludzie uważają, że kurs antybiotyków lub innych leków na receptę zmniejszyć ich objawy.

5 Bądź cierpliwy. Rogowacenie mieszkowe zwykle ma tendencję do poprawy wraz z wiekiem. U niektórych osób, stan znika całkowicie. Inni mogą mieć przez całe życie, walki z objawami nawracających.

Wskazówki:

  • Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, aby leczyć rogowacenie mieszkowe jest intensywnie nawilżają.

Rogowacenie mieszkowe Rodzaje

Rogowacenie mieszkowe Rodzaje


Zwie "skórę z kurczaka," rogowacenie mieszkowe nie jest poważnym stanem zdrowia, ale taki, który może powodować dyskomfort i zakłopotanie. Rogowacenie mieszkowe dotyka około 40 procent dorosłych i 50 do 80 procent nastolatków, według dr Nili N. Alai z MedicineNet. Chociaż typy rogowacenia mieszkowy zmieniać, problem skóry jest zazwyczaj rozpoznawalne przez guzki na skórze lub suche, szorstkie plamy. Rogowacenie mieszkowe może objawiać się na twarzy, ramionach, udach i pośladkach.

Rogowacenie mieszkowe Alba

Rogowacenie mieszkowe alba charakteryzuje się suchą, szorstką skórę i szare lub białe uderzeniami. Tego typu rogowacenia mieszkowy oznacza skóra jest stan zapalny. Choć może to brzmieć bolesne, warunek ten nie ma zazwyczaj powodować podrażnienie. To może się nasilić podczas suchych miesiącach zimowych i na ogół pojawia się rąk, nóg i pośladków.

Rogowacenie mieszkowe Rubra

Zmiany lub czerwone czerwone guzy zapalne związane są z rogowacenia mieszkowe rubra. Ten typ rogowacenia mieszkowego często pojawia się na większych plastrów skórnych, jest bardziej powszechny w okresie zimowym, kiedy skóra jest zazwyczaj bardziej suche. Rogowacenie mieszkowe rubra wydaje ogólnie na nogach, ramionach i pośladkach.

Rogowacenie mieszkowe Rubra Faceii i atrophicans Faciei

Dwa typy rogowacenia mieszkowy wpływa na twarzy - faceii rubra i atrophicans faciei. Rubra faceii prowadzi do czerwonawo wysypka na policzkach i może być mylone z trądzikiem różowatym. To jest powszechnie postrzegany z dziećmi, ale może również wystąpić w okresie dzieciństwa i dorastania. Tego typu rogowacenia mieszkowy pozostawia skórę uczucie szorstka. Atrophicans faciei pozostawia niewielkie wgniecenia na twarzy, które przypominają blizny.

Jak pozbyć się rogowacenie mieszkowe

Rogowacenie mieszkowe jest ostatecznie stan skóry, które zazwyczaj wpływa na ramiona jak studnie Nogi niektórych ludzi. Co się dzieje, że skóra rzeczywiście zaczyna się niemal szorstka lub grubą uczucie do niego, wpływa stosunkowo małych obszarów w górę iw dół na rękach i nogach. To zwykle towarzyszy maleńkich uderzeń w dotkniętych obszarach. Chociaż nie zawsze jest poważnym stanem, większość ludzi chce się pozbyć rogowacenia mieszkowy, co można zrobić za pomocą leków i zarządzania osobistym.

Instrukcje

1. Skonsultuj się z lekarzem. Chociaż można użyć środków domu leczyć rogowacenie mieszkowe, najbardziej skuteczną metodą będzie obejmować leki na receptę, a także trochę homecare.

2 Użyj kremu mleczanu amonu. Możesz dostać receptę na ten lek lekarza. Ten balsam należy wygładzić i zmiękczyć szorstkie łaty, jak również traktować drobne nierówności spowodowanych przez stan.

3. Nałożyć krem retinoidów, jak Tretinoin, do trudnych plam. Jest to kolejny lek na receptę, które mogą być stosowane w rogowacenia mieszkowego. Nie stosować w połączeniu z dowolnym kremem mleczanu amonu, oba leki powinny być stosowane oddzielnie.

4 Użyj delikatnego mycia na obszarach dotkniętych. Mydła i złuszczające mogą zaostrzyć i drażnić plamy rogowacenia mieszkowego, więc spróbuj użyć łagodnego środka czyszczącego, który jest wolny od perfum.

5 Zacznij używać balsamu kwasu mlekowego. Nie trzeba recepty, aby korzystać z tego typu produktu, i może być stosowany jako uzupełnienie leczenia do leczniczych kremów. Co balsam kwas mlekowy będzie zrobić, to usunąć nadmiar białka ze skóry, który będzie pomocny w zmiękczenie tych usterek obszary.

6 nawilżają skórę. Od chropowatości i szorstkość skóry, jest zasadniczo suche, należy użyć balsam codziennie. Może to być wykorzystane w połączeniu z lotiony na receptę.

Wskazówki:

  • Podczas gdy zwiększenie spożycia płynów nie służą skórze pozbyć rogowacenia mieszkowy, woda może poprawić ogólny stan zdrowia skóry. Pij 64 80 uncji wody dziennie, co stanowi około 8 do 10 szklanek płynu. Można też myśleć o inwestowaniu w nawilżacz. Wilgoć w powietrzu może pomóc w leczeniu rogowacenie mieszkowe.

Jak leczyć rogowacenie mieszkowe z naturalnych środków

Dobrym sposobem leczenia rogowacenie mieszkowe jest z naturalnych środków. Naturalne środki są czasami tak samo skuteczne, jak na przestrzeni płyny recepty i produktów oferowanych na rogowacenie mieszkowe. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej skutecznych naturalnych środków, które mogą pomóc w leczeniu rogowacenie mieszkowe.

Instrukcje

1 Zastosuj maskę aspirynę obszarach skóry dotkniętych rogowacenie mieszkowe. Aspiryna są tylko maski składa się z kilku aspiryny zmieszane z równych części wody. Masaż w skórę a następnie spłukać zimną wodą.

2 Użyj naturalny peeling do ciała 3-5 razy w ciągu tygodnia. Scrub do ciała pomaga zmiękczyć skórę, pomaga usunąć suchą skórę, jak również. Scrub do ciała może również przyczynić się do zmniejszenia zaczerwienienia często związane z Keratotis mieszkowe.

3 Weź suplementów omega-3 kwasów tłuszczowych dziennie. Fatty Acids są istotne dla ogólnego stanu zdrowia skóry i wielu pacjentów z rogowacenie mieszkowe nie dość uzyskać ich kwasów tłuszczowych o ich aktualnym diety.

Jak leczyć rogowacenie mieszkowe rubra

Rogowacenie mieszkowe rubra (KPR) jest odmianą rogowacenia mieszkowego, wspólne zaburzenie skóry, która dotyka dzieci i dorosłych. Około połowa populacji ma jeden z wariantów rogowacenie mieszkowe, zgodnie z dermatolog dr Audrey Kunin. KPR charakteryzuje małe guzki na skórze, które są czerwone i zaognione. Większość zaczerwienione uderzeń pojawiają się na ręce, nogi i pośladki. Nie ma żadnych innych objawów choroby z wyjątkiem jego zauważalnego wygląd. Obecnie nie ma lekarstwa dla KPR, ale istnieją skuteczne metody leczenia, aby zarządzać zmiany skórne

Instrukcje

1 Stosować kilka produktów do leczenia choroby. Dr Audrey Kunin sugeruje zastosowanie wielu produktów do zarządzania zmian. Ona stwierdziła, że ​​za pomocą różnych rodzajów produktów daje najlepsze rezultaty. W leczeniu KPR, osoba musi nawilżają i złuszczają codziennie. Stosować również produkty przeciwzapalne.

2 złuszczają skórę. Złuszczanie głęboko oczyszcza pory i usuwa martwe komórki naskórka. Komercyjne, takie jak peelingi Ives Apricot Scrub są skuteczne, jakie są domowe peelingi. Dodać pastę z sody oczyszczonej i wody lub pasty suchych płatków owsianych i wody. Nałożyć na skórę, masaż na minutę, a następnie spłukać letnią wodą.

3 Użyj kwasy naturalne. Istnieje wiele naturalnych kwasów, które mogą działać jako złuszczające do oczyszczenia i wygładzenia nierówności KPR. Stosuje się mleko, sok z cytryny lub ocet jabłkowy cydr do dotkniętych obszarów. Jest to kwas mlekowy w mleku. Sok z cytryny jest kwas cytrynowy. Octy wszystkie mają kwas ascetyczne. Inną możliwością jest alfa-hydroksykwasy. Są to kwasy owocowe, takie jak kwas glikolowy, który jest wykorzystywany w wielu skórze lotiony i kremy. Możesz też kupić kwas glikolowy w formie koncentratu z liczników kosmetycznych lub online.

4 Zastosuj witaminy A na skórę. Witamina A jest znana witamina skóry. Retinol, który stosuje się leki na receptę do leczenia rogowacenie mieszkowe rubra jest pochodna witaminy A. Zgodnie z Mayo Clinic, retinol jest użyteczny dla "promowanie obrót komórek i zapobiega zatykaniu mieszka włosowego". Złamać kapsułka witaminy A i stosować zawartości do skóry.

5 Smaruj skórę. Nawilżające można wygładzić i zmiękczyć guzki o rogowacenia mieszkowe rubra. Istnieje nieskończona liczba balsamy do ciała i kremy do skóry na rynku, które można wykorzystać, aby zmiękczyć skórę. Niektóre zawierają witaminy E i A, a inne olejki eteryczne, takie jak lawenda czy róża. Osoba może również stosować olejki eteryczne, jak olej z melisy bezpośrednio na skórę, który może nawilżania i złuszczać skórę.

6 Użyj produkty przeciwzapalne. Istnieje wiele naturalnych środków, które mogą zmniejszyć stan zapalny. Aloes jest dobry wybór. Dr Kunin zaleca zielony olej herbaty w leczeniu KPR. Zielona herbata ma właściwości przeciwzapalne, które mogą leczyć zapalenie zmiany chorobowe rogowacenie mieszkowe rubra.

Mieszkowe Rubra Faceii Leczenie

Rogowacenie mieszkowe rubra faceii (KPRF) jest chorobą skóry, zidentyfikowane przez zaczerwienienie i obecność grubych lub trudnych uderzeń. Rogowacenie mieszkowe rubra faceii można rozpocząć po urodzeniu lub pojawić się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. KPRF zwykle może być dokładnie wykryte i zdiagnozowane tylko u pacjentów rasy białej. U pacjentów z ciemniejszą skórą są często z rozpoznaniem zapalenia skóry.

Symtoms

Objawy KPRF obejmują zaczerwienienie policzków, która jest stała i bezlitosne. Na tym terenie czuje się szorstkie w dotyku. Lekarze mogą zidentyfikować choroby przez jego charakterystyczny kolor karmazynowy. KPRF jest często błędnie jako trądzik różowaty.

KPRF jest chorobą genetyczną, gdzie skóra zaczyna się swędzenie skóry i włosów mieszki włosowe zatykają. W niektórych przypadkach, wrastające włosy będą związane z tą chorobą.

Leczenie

Nawilżające i płyny są dobre dla kojące skórę. Zabiegi te mogą również przyczynić się do zmniejszenia zaczerwienienia skóry. W niektórych przypadkach, kremy do skóry z mocznika, kwas mlekowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, tretinoina, lub witaminy D są wymagane. Leczenie KPRF często może potrwać miesiące. W wielu przypadkach, objawy powracają po zaprzestaniu leczenia.

W niektórych przypadkach, kremy zawierające witaminę A są dobre dla tego stanu, ans w innych przypadkach lekarze mogą przepisać leki na trądzik Retin-A. W rzadkich przypadkach, recepta dla retinoidów Adapalen może być napisane.

Rokowanie

KPRF zwykle znika w czasie. Jest to najczęściej u ludzi młodych i znika naturalnie w ich wieku. Mimo, że prognoza dla tego stanu jest zwykle bardzo dobre, to nie reaguje na dostępnych bez recepty. Jako taka, jest niemal zawsze wymaga leczenia przez lekarza.