adcov.com

rak przelyku jaki koniec

Jak Koniec Kryzysu

Depresja stan psychiczny, który powoduje uczucie beznadziejności, rozdrażnienie, chroniczne zmęczenie i utrata apetytu. Może to być spowodowane przez kombinację genów, zaburzenia równowagi biochemicznej i środowiska, zgodnie z Mayo Clinic. Nieleczona depresja może prowadzić do samobójstwa. To również może osłabiać układ odpornościowy organizmu z wysokim poziomem stresu i złego odżywiania. Depresja może być traktowane w celu zmniejszenia, ale może się powtarzać, jeśli zaprzestanie leczenia.

Instrukcje

1 Odwiedź terapeutę. Medycznego może prawidłowo zdiagnozować stan i przepisać lek, który pomoże najlepiej. Zgodnie z Mayo Clinic, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub leki z grupy SSRI, są najczęściej leki stosowane w leczeniu depresji. Leki te zwiększają serotoniny neuroprzekaźnika, zwiększenie nastroju. Leki przeciwdepresyjne mogą potrwać kilka tygodni, zanim zacznie działać, więc należy kontynuować przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami, nawet jeśli nie zauważysz poprawy.

2 Jedz posiłek. Brak witamin i składników odżywczych w diecie może wpływać na ogólny stan zdrowia organizmu, co z kolei może nasilać depresję. Twoje posiłki powinny mieć całe ziarna, owoce, warzywa i chude mięso, takie jak kurczak bez skóry, lub ryby. Jedz 4:56 małych posiłków dziennie zamiast trzech dużych posiłków, aby utrzymać swój poziom energii zgodne przez cały dzień.

3 Zwiększenie aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia, które zwiększa tętno może pomóc endorfiny zwalniające i poprawę nastroju. Zdobądź co najmniej 30 minut dziennie aktywności cardio do uwolnienia endorfin i zmniejszyć lęk.

4. Weź udział w sesjach terapeutycznych. Terapia poznawczo behawioralna może pomóc w leczeniu depresji poprzez zidentyfikowanie niezdrowych myśli i zachowań, i porozmawiać terapii jest sposobem na wzmocnienie relacji i radzenia sobie z trudnościami, zgodnie z Mayo Clinic. Wielokrotne sesje z terapeutą może pomóc Cię przez swoich procesów myślowych, aby zrozumieć swoje myśli i uczucia negatywne w celu poprawy zachowania.

5 Dotrzeć do przyjaciół i rodziny. Choć depresja jest trudne, o wsparcie grupę przyjaciół i rodziny może dać ten dodatkowy impuls potrzebny do zarządzania warunku. Izolacja jest powszechne, kiedy czujesz się przygnębiony, ale można przeciwdziałać poprzez zmuszanie się być społeczna, odwiedzając przyjaciół i rodzinę, lub przez połączenie grup lub organizacji, w Twojej okolicy.

Wskazówki:

 • Nie należy przerywać przyjmowania leku, gdy zaczynasz czuć się lepiej, a leczenie musi być ciągły w celu utrzymania skuteczności.

Jakie środki Hospicjum Zapewnić Leczenie Pallative dla chorych na raka?

Jakie środki Hospicjum Zapewnić Leczenie Pallative dla chorych na raka?


Pacjenci z chorobami terminalu osiągnąć punkt, w którym leczenie nie jest już skuteczna. Pod koniec swojego życia, pacjenci potrzebują specjalistycznej opieki, aby ich ostatnie dni komfortowo. Hospicjum zapewnia, że ​​opieka. Wraz z potrzeby fizyczne, takie jak ból i objawów ulgi, hospicjum uczęszcza także emocjonalnych i duchowych potrzeb pacjenta oraz świadczy usługi wsparcia dla rodziny.

Rola

Intencją hospicyjnej jest poprawa jakości życia w szczególności dla pacjentów w końcowym stadium warunków terminalnych według American Cancer Society (ACS). Hospicjum, które mogą być świadczone w domu, szpitalu lub innym zakładzie opieki długoterminowej, koncentruje się na współczującego i godności pacjenta opieki. Pacjenci z rakiem wprowadzić hospicjum, kiedy już nie skorzysta z leczenia i mają żywotność 6 miesięcy lub less.The celem jest umożliwienie pacjentom żyć ich ostatnie miesiące wolne od bólu i objawów związanych z ich stanem lub jej leczenia. W przeciwieństwie do przyśrodkowej opieki, który leczy tylko warunek, opieka hospicyjna dotyczy całego pacjenta.

Opieka paliatywna

Opieka paliatywna dla pacjentów z rakiem jest ograniczona do zmniejszenia, zapobiegania lub ograniczania objawów raka. To zapewnia komfort, a nie lekarstwo, dla pacjentów cierpiących na poważne choroby, zgodnie z American Geriatric Society (AGS). Opieka paliatywna ma na celu poprawę jakości pacjenta życia i poprawić swoją siłę, aby mógł lepiej tolerować leki i zabiegi. Pacjent może otrzymać opiekę paliatywną, a jednocześnie leczonej aktywnie, pod koniec życia.

Ochrona fizyczna

Gdy pacjent z rakiem wchodzi opieka hospicyjna, leczenie raka nie jest już problemem, a łagodzenie bólu staje się podstawowym ostrości. Leczenie bólu pozostawia alert pacjenta i pod kontrolą, podczas gdy dzięki czemu wygodne. Opieka paliatywna zapewnia hospicjum obejmuje także ulgę innych objawów wspólnych w późnym stadium raka, takie jak nudności i wymioty, zaparcia, depresja, majaczenie, osłabienie i trudności z oddychaniem.

Emocjonalne Pielęgnacja

Wielodyscyplinarny zespół specjalistów hospicyjnej obejmuje zdrowia psychicznego i duchownych, którzy pomagają pacjentom przewodnik. Emocjonalne i duchowe opieka jest dostosowany do potrzeb i przekonań każdego pacjenta, zgodnie z ACS. Zdrowie specjaliści doradzają pacjentom na rozmowy do bliskich o swojej nadchodzącej śmierci i przygotowują się do pożegnania. Pracownicy Hospicjum pomaga pacjentom radzić sobie ze stresem i umieścić swoje sprawy w porządku.

Usługi wsparcia

Hospicjum świadczy usługi dla rodzin pacjentów, jak również. Dla pacjentów z opieki hospicyjnej w ich własnych domach, hospicjum zapewnia opiekę zastępczą, aby dać czas opiekunów rodzinnych dla siebie. Pracowników socjalnych, którzy są również członkami zespołu, organizuje konferencje hospicjum rodzinne dostarczyć aktualizacje na temat stanu pacjenta i przygotować rodzinę na spadki w stanie pacjenta. Po pacjent umiera, pracownicy hospicjum kontynuować wspieranie rodziny, oferując doradztwo w okresie osierocenia przez okres do 18 miesięcy, zgodnie z ACS.

Jak zapobiec raka prostaty z suplementy

Jak zapobiec raka prostaty z suplementy


Rak prostaty jest drugim najczęściej występujących raków u kobiet po raku płuc. Przerostem prostaty, który jest prekursorem dla raka prostaty często rozpoczyna się w przybliżeniu w wieku 60. Wiele ludzi nie zgłosić objawów prostaty, dopóki nie jest zbyt późno. Istnieje szereg dodatków, które są korzystne dla utrzymywania zdrowia prostaty przed i po 60 roku życia, i pomaga w zapobieganiu raka prostaty.

Instrukcje

1 Podnieś swoje przeciwutleniające poziomów z zielonej herbaty suplementów żywieniowych. Zielona herbata jest przetwarzany w sposób, który zachowuje przeciwutleniacze, które pomagają w zapobieganiu raka prostaty. Przeciwutleniacze zapobiegają wzrostowi komórek nieprawidłowych powodujących raka. Zielona herbata jest korzystny dodatek w profilaktyce raka prostaty.

2 Użyj suplementy soi, aby zapobiec tego raka. Udokumentowano że populacje których dieta podstawie soja i produkty sojowe mają niższą zachorowalność na raka prostaty. Składnik aktywny w soi są uważane za fitoestrogeny lub roślinne estrogeny. Genisteina jest jednym z tych substancji wykazano spowolnienie wzrostu komórek raka prostaty.

3 Weź omega-3 suplementy diety w celu zapobiegania raka prostaty. Omega-3, olej jest korzystny dodatek do wielu zaburzeń, i pomaga w zapobieganiu raka prostaty, jak również. Po badania wykazały zależność pomiędzy wysoką konsumpcją ryb zawierające omega-3 kwasów tłuszczowych i niską częstość raka prostaty.

4 Zakup suplementy diety, które zawierają ekstrakty z pomidorów. Suplementy zawierające ekstrakty pomidorowe są również pomocne w zapobieganiu raka prostaty. Badania naukowe pokazują, że spożywanie pomidorów i produkty pomidorowe wyników w zmniejszonym ryzykiem zachorowania na raka prostaty.

5 Weź dzienne dawki oleju lnianego. Olej lniany jest częstym uzupełnieniem wiele korzyści. Badania naukowe wykazały, że rak prostaty zużycie dodatków oleistych nasion lnu hamuje wzrost komórek raka prostaty. Uważa się, że odgrywa rolę lnianego w hamowaniu nienormalnego podziału komórek, które prowadzą do wzrostu komórek rakowych.

Jak Grill Bez powoduje raka

W ciągu ostatnich lat zostali shying z grillowania mięso, ponieważ proces może powodować raka. W rzeczywistości, NIH 2005 dodania aminy heterocykliczne lub HCA, spowodowanych grilowanie mięsa albo na węglu lub propan grill, na swojej liście czynników rakotwórczych. & # XD; & # xD; Wcześniej NIH powiedział nam ograniczać się spożycie czerwonego mięsa, informacje podane przez lata przez naszych lekarzy. Jednak to nie znaczy, że musimy zrezygnować z korzystania z grilla w całości.

Instrukcje

1 marynować mięso wcześniej swój znacząco zmniejszyć poziom HCA. Poza tym, marynaty doda smaku do mięsa, a niektórzy nawet będą je kruchym.

2 Nie przesmażyć mięso na grilla, ponieważ będzie zawierać więcej niebezpiecznymi środkami chemicznymi. Wyższe stężenia niebezpiecznymi środkami chemicznymi wykazano znaczne zwiększenie okrężnicy, raka sutka, jak również w raku trzustki, prostaty lub żołądka.

3 Podczas gotowania hamburgery, należy je często i gotować je w niższej temperaturze. Będzie przyspieszenie ich czas na grilla, więc zmniejszając niebezpiecznymi środkami chemicznymi, a jednocześnie skutecznie redukując bakterie.

4 nie rozważyć obsługujących mięso, ale grillowanie warzywa zamiast. Nie powodują raka, ponieważ zawierają one żadnych substancji rakotwórczych. To proste, aby marynować warzywa i umieścić je na szpikulce, zawinąć je w folię aluminiową lub umieścić je bezpośrednio na kraty grilla po traktując go z odrobiną oleju. Można zrobić tofu lub wegetariańskie hamburgery z grilla, a może nawet "iść Meksykańska" z quesadillas lub tortilli. Jest to świat wyborów oprócz czerwonego mięsa, że ​​wszyscy będą mieli, a oni nie będą narażone na działanie czynników rakotwórczych.

5 Upewnij się, że grill jest czyszczone często, ponieważ to, co zostawić na grill jest wysoki w niebezpiecznymi środkami chemicznymi, jeśli gotowane mięso w przeszłości. Upewnij się, że złom swój grill często szczotką drucianą, aby wyeliminować spalone pozostałości.

6 Nie dopuścić soki z mięsa do kroplówki do źródła ciepła, ponieważ zawierają inny kancerogen nazwie wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, lub policykliczne węglowodory aromatyczne, kiedy nawiązać kontakt. Ten środek chemiczny przeniknie jedzenie podczas flare-up. Aby tego uniknąć, należy zawsze używać szpachelki lub szczypce, aby Twoje mięso zamiast przebijania go widelcem. Możesz też położyć kawałek aluminium z otworami na ruszt zachować mięso powoduje ten problem. Lub możesz wybrać tańszy kawałek mięsa, lub gotować w niższej temperaturze, a to stworzy mniej kroplówkę.

Jak jest rak prostaty zdiagnozowano?

Rak prostaty jest rodzaj nowotworu, który może przejść niezauważony przez wiele lat, ponieważ jest to zwykle bardzo wolno rosnące. Zmierza również pozostać zlokalizowane na gruczoł prostaty i powodować minimalne szkody w pozostałej części organizmu. Powiedział, że rak prostaty jest nadal bardzo niebezpieczne i im wcześniej się na leczenie, tym lepiej. Wszystko to wynika z wczesnego rozpoznania, ale wielu mężczyzn są zaniepokojeni metod stosowanych do wykrywania tego typu raka.

PSA test

Jednym z najlepszych sposobów, aby wykryć raka prostaty jest badanie specyficznego antygenu prostaty (badanie PSA). Kiedy masz raka prostaty, łagodnego przerostu gruczołu krokowego lub zapalenie gruczołu krokowego, poziom PSA we krwi jest znacznie wyższa niż normalnie. Chociaż badanie to nie wystarczy, aby wykryć raka prostaty sam, że jest to dobry punkt wyjścia do diagnozy.

Badanie palpacyjne

Prawdopodobnie jest to test, że większość mężczyzn są niepokojące temat. Jednak jest to dobry sposób na wykrycie raka prostaty. Wiąże się to z lekarzem z włożeniem dobrze smarowane palec do odbytu. Egzamin ten jest używany poczuć twarde, guzek na tkanki gruczołu krokowego, który jest zwykle miękkie. Ważne jest, aby zauważyć, że wiele przypadków raka prostaty nie mogą być wykryte za pomocą tej metody.

Wiek PSA test

Czasami lekarze użyciu testu PSA, ale zwiększenie poziomu PSA, która musi być wykryta we krwi w oparciu o wiek przed diagnozowania raka podejrzewa. Tak więc, jeśli jesteś mężczyzną w wieku od 40 do 49, 2,5 ng / poziom PSA ML może wydają się normalne, ale 6,5 ng / ml może być na poziomie normalnym człowiekiem ponad 70. Nie wszystkie lekarzy korzystać z tej metody, ale może to być coś, aby pamiętać.

II test PSA

Innym rodzajem testu PSA może być wykorzystywane do diagnozowania raka prostaty, jak również. To się nazywa wolny i całkowity PSA i zamiast po prostu patrząc na PSA, jest również PSA, który jest niezwiązany i pływające swobodnie z dala od białek. Ten test może być użyty do określenia, czy mają niski poziom wolnego PSA w stosunku do wysokiego poziomu PSA w ogóle. Ponieważ granica PSA zazwyczaj wskazuje na raka, diagnoza można wywnioskować w ten sposób.

Ultradźwięki przezodbytnicza

Inną metodą diagnozowania raka prostaty jest transrectal USG lub TRUS. Test ten polega na detekcji wielkość gruczołu krokowego i może zidentyfikować guzy towarzyszące. Ultradźwięków podjęte przez umieszczenie sondy w odbytnicy. Ultradźwiękowe impulsy są następnie emitowane w celu utworzenia obrazu prostaty, który jest następnie wyświetlany na monitorze. Jest to prawdopodobnie najbardziej skutecznym sposobem wykrywania raka prostaty na każdym etapie.

Kwaśna fosfataza gruczołu krokowego test

Inną formą testu nazywany jest kwaśna fosfataza prostaty lub test PAP. Test ten polega na testowaniu ile tego enzymu jest obecny we krwi. Dalej wzdłuż dowolnej choroby związane prostaty jest bardziej PAP jest obecny we krwi.

Jakie są zabiegi na Jaw raka?

Raka szczęki jest typem raka jamy ustnej, który występuje w tkankach otaczających kości szczęki. Nieleczony rak szczęka ma zdolność do przerzutów (spread) do węzłów chłonnych i innych części ciała. Istnieje kilka typów leczenia raka kości, w zależności od stadium raka się znajduje.

Usunięcie chirurgiczne

Jeden z pierwszych metod leczenia raka szczęki jest chirurgiczne usunięcie nowotworu i wpływ każdej otaczającej tkanki. To jest typowo stosowane w leczeniu raka, który jest w jego wczesnych etapach.

Usunięcie węzłów chłonnych

Jeśli nowotwór zaczął rozprzestrzeniać się do otaczających węzłów chłonnych, usunięcie chirurgiczne mogą również obejmować usunięcie węzłów chłonnych. Zakażone węzły chłonne uzyskując dostęp nowotworu do układu limfatycznego, który może rozprzestrzeniać się nowotworu w pozostałej części organizmu.

Promieniowanie

Promieniowanie może być wykonywane samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak chirurgia. Promieniowanie wykorzystuje promieniowania jonizującego, w szczególności ukierunkowane na zainfekowanej tkanki raka szczęki. To stosuje się do zabijania komórek nowotworowych. Leczenie może pozbyć nowotworu w całości, ale mogą znacznie zmniejszyć wielkość nowotworu, dzięki czemu daje ulgę w bólu.

Chemoterapia

Kiedy promieniowanie nie działa, albo jeżeli rak został przeniesiony do węzłów chłonnych lub innych tkankach organizmu, chemioterapia może być także rozwiązaniem. Chemotherapy wykorzystuje środki farmaceutyczne, które są wprowadzane do krwiobiegu. Raz w krwiobiegu mogą podróżować po całym ciele, szybko kierowania odtwarzania komórek nowotworowych i ich zabija.

Leczenie Sukces

Powodzenie leczenia często zależy od tego jak daleko wzdłuż raka jest, jak również od rodzaju nowotworu szczęki. Nawet, jeśli leczenie jest skuteczne, nowotwór wciąż może powrócić, albo w tym samym miejscu lub w innych obszarach wtórnych ciała.

Jak niebezpieczny jest rak płuc?

Jak niebezpieczny jest rak płuc?

Rak płuc Fakty

Według organizacji Cancer Care, 15 procent wszystkich rozpoznań raka są związane z rakiem płuc. Rak płuc stanowi także 29 procent wszystkich zgonów związanych z rakiem. Rak płuca występuje, gdy komórki płuc mutacji i zacząć rosnąć z kontrolą. Komórki te rosną do dużych wzrostów zwane guzy. Rak płuc jest szczególnie niebezpieczna forma raka. Jak się rozwija, może powoli zbierać swoje żniwo na zdrowie i - w większości przypadków, zwłaszcza gdy wykryty zbyt późno - kończy się śmiercią.

Wzrost

Dokonywanie raka płuc tak niebezpieczne jest jego zdolność do wzrostu w niewiarygodnym tempie. W większości przypadków występuje w wyniku narażenia na działanie substancji toksycznych obcych, takich jak te znajdujące się w dymie papierosowym, azbestu i gazem radonowym. Gdy komórki były narażone na te toksyny, zaczynają mutować i rozwijać się spod kontroli, tworząc masy zwane guzy. Ponieważ jest tylko tyle miejsca w płucach dla komórek rośnie, w końcu zaczyna się wzrost nowotworu płuc do tłumu, gdzie mają trudności funkcjonowania. Ciśnienie zaczyna być umieszczone na płucach dzięki czemu jest prawie niemożliwe, aby wziąć w nich tlenu do paliwa ciała. Jeśli guz nie reaguje na leczenie, to może w końcu przejąć całe płuca, powodując płuc przestać pracować.

Rozpiętość

Rak płuca ma zdolność do przerzutów lub rozpowszechniania. Komórki rakowe mają unikalną zdolność do zerwania ich pierwotnym miejscu i podróży do okolicznych węzłów chłonnych. Układ limfatyczny składa się z wielu kanałach, w których chłonnych mogą przepływać w całym ciele. Układ ten stanowi dogodną drogę dla komórki rakowe zakażać innych ważnych narządów, w tym serca, mózgu i wątrobie. Gdy w nowym miejscu, komórki nowotworowe mogą tworzyć nowe naczynia włosowate się wyżywić, a następnie rośnie do nowego guza. Podobnie jak w płucach, guzy te mogą przerastać ich lokalizację i miejsce nacisku na najważniejszych organów. Bez wystarczająco dużo miejsca do pracy, organy te będą ostateczne zamknięty, zabijając pacjenta z nimi.

Jak powiedzieć komuś, masz raka

Rak jest bardzo poważna choroba, a wiele osób uważa, że ​​trudno jest poradzić sobie z samą chorobą. Dlatego ważne jest, aby powiedzieć swoim bliskim o swojej diagnozie raka, więc może dać Ci emocjonalnego wsparcia i zachęty, które potrzebujesz. Chociaż dobrze jest otworzyć się na ludzi, dużo chorych na raka trudno opowiedzieć swoją rodzinę i znajomych o ich chorobie. Na szczęście, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić, aby powiedzieć komuś, masz raka.

Instrukcje

1. Zastanów się, co chcesz powiedzieć rodzinie i znajomym w odniesieniu do diagnozy raka. Na przykład, może chcesz podzielić się z nimi, gdy dowiedział się o raka, objawy, leczenie i leki youâ € ™ re przy (lub planują podjąć) oraz informacje o swojej perspektywy i prognozy.

2 Zrób listę osób, które chcesz porozmawiać o swojej chorobie. Należy spróbować rozmawiać z ludźmi, którzy są blisko ciebie i tych, którzy będą wspierać i zrozumienie. Mogą to być twój małżonek, dzieci, najlepszych przyjaciół, rodziców, rodzeństwa i członek kleru (na przykład pastor lub ministra w kościele). Nie musisz powiedzieć wszystkim wiesz o swojej diagnozy, więc nie czują się zobowiązani do poinformowania wszystkich w pracy, kościele, w Twojej okolicy lub organizacji społecznej na temat stanu chorobowego.

3 Zdecyduj, gdzie i kiedy chcesz rozmawiać ze wszystkimi. Możesz rozmawiać z każdym indywidualnie lub w małych oddzielnymi grupami. Albo można wybrać się mówić do swoich bliskich w tym samym czasie, jak na rodzinny obiad lub zgromadzenia. Upewnij się, czy wybrać lokalizację, która jest prywatna (jak w domu) i miejscu, w którym są wygodne, z dala od zakłóceń i szumów.

4 Poinformuj innych o swojej diagnozie raka. Pamiętaj, aby zapewnić im jak najwięcej informacji, na temat choroby. Na przykład, powiedzieć im konkretny typ raka masz i niech wiedzą, jak się rozwinął go (jak się raka szyjki macicy od wirusa brodawczaka ludzkiego). Spróbuj być szczery z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli naprawdę chcesz ich poparcie, to trzeba im ufać i dona € ™ t bój się otworzyć się na nich.

5 Omów swoje możliwości leczenia i niech wiedzą, harmonogram. Istnieją różne rodzaje opcji leczenia dla pacjentów cierpiących na raka, takim jak chemioterapia, immunoterapia, chirurgii i radioterapii. Niech Twoja rodzina i przyjaciele wiedzą, typ metody leczenia lub przyjmowanych leków i powiedzieć im, co harmonogram będzie wyglądać w ciągu najbliższych kilku miesięcy (m.in. sesje wizyt lekarskich i leczenia).

6 Zaproś wszystkich do zadać pytania. Powinien być przygotowany do udzielenia odpowiedzi na pytania rodziny i przyjaciół o swojej diagnozie raka. Może chcą wiedzieć takie rzeczy, jak, jak długo masz zamiar być w szpitalu, jak wiele sesji leczenia idziesz potrzebować i kosztów leczenia i leków. Mogą też chcą wiedzieć, jak się czujesz o swojej diagnozie.

7 Poproś o pomoc, gdy jej potrzebujesz. Wielu chorych na raka znajdują się potrzeby dodatkowej pomocy z rzeczy, takich jak sprawunki, sprzątanie, gotowanie i opiekę nad dziećmi. To jest w porządku, aby zwrócić się do rodziny i przyjaciół o pomoc w czasie robienia swoich metod leczenia raka i będzie do wizyt lekarskich. Twoi bliscy mogą nawet na ochotnika do pomocy, więc należy wziąć się na ich ofertę i dona € ™ t zapomnij im podziękować.

8 Zapewnij rodzinie i znajomym, że masz zamiar zrobić wszystko, że można lepiej. Dobrze jest nadal pozytywne i niech każdy wie, że nie zamierza się poddawać. Zawsze należy pamiętać, że jeśli pojawiają się w dół i depresji, może to pozwoli im poczuć się tak samo, też. Tak, trzymać głowę do góry i spróbuj utrzymanie uśmiech na Twojej twarzy.

Jak wspierać chorzy na raka jajników

Jak wspierać chorzy na raka jajników


Rak jajnika jest nowotwór znajduje się w jajnikach. Gdy ukochana osoba, która została zdiagnozowana z rakiem jajnika, to jest wspólne czują się bezradni. Raka jajnika pacjent nie musi przechodzić przez to sam, ale dlatego, że są rzeczy, które można zrobić, aby zaoferować swoje wsparcie, które pozwoli jej życie trochę łatwiejsze.

Instrukcje

Chorzy na raka jajnika wsparcia poprzez uczenie się o chorobie

1 Bądź wiedzę na temat raka jajnika. Czy badania, aby wiedzieć, co się dzieje z pacjentem raka jajnika biologicznie i może zrozumieć, dlaczego ona przeżywa pewne objawy i skutki uboczne.

2. Porozmawiaj z ukochaną osobą w lekarzy. Podczas gdy pacjent jest poufne informacje, lekarz może powiedzieć, co raka jajnika pacjent doświadcza, dzięki czemu łatwiej można zapewnić opieki będzie ona potrzebować.

Wspierać ją przez całe schematy leczenia

3 Należy pamiętać o jej komfort. Jeśli mieszkasz z kimś walczy raka jajnika, jak najlepiej zaplanować posiłki, że wiesz, ona może jeść. Unikać przypominając jej o rzeczach, które nie może już zrobić.

4 Komunikacja z pacjentem raka jajnika. Ustanowienie systemu oceny, tak aby można zrozumieć powagę jej objawy i ból lub udzielić pomocy, jeśli to możliwe.

Być emocjonalnie i fizycznie Dostępne

5 Wsparcie ukochanej fizycznie. Niech Zastrzegamy jej siłę przetrwania zabiegi. Oferta robić prace domowe i biegać na posyłki, który mógłby zabrać energię, której potrzebuje.

6 Pokaż wsparcia emocjonalnego dla kogoś z rakiem jajnika. Mieć świadomość, jeśli chce rozmawiać o swojej chorobie lub raczej zwracam się do was jako ucieczki od życia w szpitalu, i odpowiednio na nie reagować. Możesz poprosić ją bezpośrednio, co ona potrzebuje, dzięki czemu są w stanie zapewnić pomoc jak najszybciej.

7 Dołącz do raka jajnika grupy wsparcia dla rodzin lub przyjaciół. Często nie są określone grupy dla rodziców, dzieci i małżonków chorych na raka jajnika.

Wskazówki:

 • Zapytaj swojego lekarza ukochanej o dostępnych zasobach, jeśli masz trudny czas dbając o nią na własną rękę.
 • Wiedzieć, że choć może być dobro pacjenta na uwadze, pacjenta sama ma prawo do określenia, co kuracja będzie ona ulegać. Obejmuje to prawo do zakończenia leczenia.
 • Zwróć uwagę na zdrowie psychiczne pacjenta z rakiem jajnika, jak do czynienia z zabiegów i życia z rakiem może czasami powodować depresję. Wiele osób uważa, specjalistów od zdrowia psychicznego kluczowych i członków zespołu opieki zdrowotnej.

Jak korzystać z komórek T w leczeniu raka wątroby

Według informacji z Mayo Clinic, rak wątroby jest jednym z najczęstszych rodzajów raka na całym świecie, mimo że jest dość rzadkie w Stanach Zjednoczonych. Raka wątroby, charakteryzuje się objawami, takimi jak utrata masy ciała, utrata apetytu, zlokalizowanego bólu brzucha, nudności i żółtaczką (żółknięcie skóry i oczu). Istnieje wiele nowych i innowacyjnych metod leczenia raka wątroby, które są obecnie badane i rozpatrywane, w tym możliwości wykorzystania komórek T do zwiększenia wydajności organizmu w zwalczaniu raka wątroby na własną rękę.

Instrukcje

1. Skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić, nadzorującej czy leczenie komórek T jest odpowiednim rozwiązaniem dla konkretnego przypadku raka wątroby. Niektóre czynniki, które pójdą do tej decyzji, to dostępność odpowiednich badań klinicznych dotyczących leczenia komórek T w Twojej okolicy, zwłaszcza przyczyną twojego raka wątroby (jako leczenie komórek T jest stosowany do zwalczania wirusa katalizatorów raka wątroby, takie jak zapalenie wątroby) i najistotniejsze cechy sprawy, takie jak etapie swojego raka i agresywności swojej guza.

2 Zrozumieć potencjalne korzyści i ryzyko leczenia komórek T przed zatwierdzeniem go używać jako opcji leczenia dla Twojego przypadku raka wątroby. Mimo, że leczenie komórek T może być stosowany w celu zmniejszenia lub opóźnienia wystąpienia raka wątroby u osób, które aktualnie znajdują się w przedrakowych etapach sama obróbka nie jest istniejącym lekiem na raka wątroby. W najlepszym razie, leczenie T-cell zwolni tylko progresję nowotworu, co wymaga kolejne formy leczenia, to siła do remisji. Dodatkowo, leczenie komórek T nie jest jeszcze konwencjonalna forma leczenia raka wątroby, więc nie ma gwarancji sukcesu. Dlatego pacjenci ryzyka, niekorzystne może chcieć uniknąć leczenia komórek T na raka wątroby.

3. Kombajn iniekcję dodatkowych komórek T do organizmu, równocześnie wykorzystując inną walki leczenia raka, takich jak chirurgia, radioterapia lub chemioterapia pełne zniszczenie istniejącego raka wątroby. Według American Cancer Society, operacja jest najprawdopodobniej kierunek działania dla leczenia raka wątroby, więc uważają, że jako podstawowej opcji w połączeniu z leczeniem komórek T za dostarczanie najlepszych zakład przed ulegając raka wątroby.

Jak zapobiec ponownemu wystąpieniu raka jajnika

Raka jajnika, jak wiele, jak strajki półtora miliona kobiet rocznie na całym świecie i jest jednym z najgroźniejszych nowotworów u kobiet. Ponieważ większość pacjentów nie zdiagnozowano raka jajnika, dopóki nie osiągnie bardziej zaawansowany etap, duży odsetek kobiet, które są diagnozowane i leczone na raka jajnika będzie mieć nawrót. Są to środki, które pacjent może raka jajnika, który pomoże podjąć, aby zmniejszyć to ryzyko.

Instrukcje

1 Zapytaj swojego lekarza o przystąpienie jednej z prób dla nowych szczepionek na raka jajnika. Na próby prowadzone w Roswell Park Cancer Center w Buffalo, Nowy Jork, 18 z 22 kobiet w badaniach wykazało pozytywną odpowiedź immunologiczną na szczepionki. Badania prowadzone są na kilku różnych formuł w całym kraju.

2. Jedz więcej warzyw (co najmniej pięć porcji dziennie) i ograniczyć spożycie produktów mlecznych. Naukowcy z University of Queensland w Australii Medical School odkryli, że jedzenie warzyw krzyżowych, takie jak brokuły, kapusta, kalafior, a także potrawy z wysokim poziomem witaminy E, przetrwał dłużej niż kobiety, które nie. Ci, którzy jedli najwięcej nabiału miał 30 procent wyższą śmiertelność.

3. Porozmawiaj z lekarzem o doustny lek antykoncepcyjny. Podczas gdy kobiety, które są w hormonalnej terapii zastępczej, mają wyższe ryzyko tych, doustne środki antykoncepcyjne dla co najmniej pięciu lat stwierdzono, że mają mniejszą szybkość raka jajnika do 50 procent.

4 Miej oko na objawy i poprosić o badania CA125 wczesnego wykrywania. Rak jajnika jest wykryty wcześniej, tym większa szansa na skuteczne leczenie i mniejsza szansa nawrotu.

5 Zastanów radioterapii po leczeniu raka. Austriaccy naukowcy odkryli, że kobiety, które otrzymały radioterapię oprócz chirurgii i chemioterapii obniżyć swoje ryzyko nawrotu o 20 procent w ciągu dwóch lat oraz pięcioletnie znaków.

6 Daj podwiązanie jajowodów pewną uwagę, jeśli nie miały histerektomii i wiem, że nie chcesz mieć więcej dzieci. Jest to procedura, w których jajowody są cięte, przyszyta lub przyżeganiu pomiędzy jajników i macicy, tak, że jajo nie może dotrzeć do macicy. Podwiązanie jajowodów wykazano, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jajnika, ale naukowcy nie są pewni, w jaki sposób.

Jakie są metody leczenia raka piersi u starszych kobiet?

Rak piersi jest bardziej powszechne u starszych kobiet. Pięćdziesiąt procent przypadków raka piersi występuje u kobiet 65 lat i starszych. Kobiety ostatnich 65 lat są na większe ryzyko zgonu z powodu raka piersi. Czynniki, takie jak palenie tytoniu, historii zdrowia rodziny, dieta, styl życia użycie alkoholu i / ćwiczenia zwiększają kobiety ryzyko zachorowania na raka piersi.

Starszych kobiet chorych na raka piersi powinny skonsultować się z onkologiem na najlepsze możliwości leczenia. Zabiegi różnią się w zależności od konkretnego przypadku. Jeśli starsze kobiety znaleźć guzki piersi lub doświadczenie niezwykłego obrzęk piersi lub ból, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. Następujące zabiegi są najczęściej stosowane sposoby leczenia starszych pacjentów z rakiem sutka.

Chirurgia

W zależności od stadium raka sutka u większości pacjentów z rakiem sutka zdecydować sąlumpektomia lub częściowej lub rodnik mastektomii. Lumpektomii jest, gdy część tkanki rakowej usuwa się piersi. Częściowy mastektomii jest procedurą chirurgiczną, która usuwa część jednej z piersi. Radykalna mastektomia chirurgicznie usuwa obu piersi. Radykalne są zwykle wykonywane podskórne mastektomie gdy starsze kobiety w zaawansowanym stadium 4 raka piersi. Jeśli okaże się, węzły chłonne być nowotworowa, są czasami usuwane przez chirurga w celu usunięcia raka powlekający tkanek, kości i narządów.

Radioterapia

Radioterapia stosowana jest również do miejscowego raka piersi, aby zatrzymać wzrost guza. Radioterapia zabija komórki nowotworowe, poprzez zastosowanie zewnętrznego napromieniania wiązką na nowotwór lub obszaru rakowego. W przypadku starszych pacjentów, terapia ta jest stosowana przede wszystkim jeśli zdiagnozowano etapu 1 lub 2, gdy rak i gdy nowotwór węzłów chłonnych są wolne. Radioterapia jest również stosowany w połączeniu z chemioterapią lub po operacji, w zależności od nasilenia nowotworu pacjenta.

Chemoterapia

Chemioterapia polega na leki podawane dożylnie lub doustnie pacjentom, aby zabić komórki rakowe, zwykle przepisywany po operacji lub wraz z zabiegów radiacyjnych. Układ odpornościowy starsza kobieta może być zagrożona w wyniku dużych dawek chemioterapii. Leki stosowane w chemioterapii zabijają komórki zdrowe, obniżenie układu odpornościowego. Czasami mniejsze dawki chemioterapii są przepisywane u starszych kobiet.

Leki zastępcze hormonem

Leki zamienne hormonalnej takie jak tamoksyfen podano dla pacjentów starszych kobiet oraz chirurgii, chemioterapii i leczenia promieniowaniem. Tamoxifen zwiększa wytwarzanie estrogenu, co jest korzystne dla chorych na raka sutka, jak zmniejszone wytwarzanie estrogenów powiązano z rakiem piersi u kobiet starszych.

Ostrzeżenie

Najlepszą ochroną przed rakiem piersi u starszych kobiet jest wczesne wykrywanie, które obejmuje roczne mammografii i egzaminów na własny piersi.

Jak rozpoznać oznaki i objawy raka

Jak rozpoznać oznaki i objawy raka


Rak dotyka milionów ludzi, zarówno bezpośrednio jak i pośrednio. Są rzeczy, które można zrobić, aby pomóc w zapobieganiu raka, takich jak zdrowy styl życia, nie pali, i o pokazy raka, ale co jeśli to nie zadziała? Być może zastanawiasz się, jeśli masz oznaki lub objawy raka.

Instrukcje

1 Doświadczenie zmiana rytmu wypróżnień lub ból brzucha może być objawem raka.

2 uwzględniając ból gardła lub ból gardła, że nie odejdzie jest objawem, który powinien zostać sprawdzony na raka.

3 Krwawienie lub wydzielina z każdej części ciała, które jest niezwykłe należy uznać za powód do lekarzy odwiedzić.

4 Znalezienie grudek lub grube plamy w piersi, jądra, lub w dowolnym miejscu na ciele może być oznaką raka, powinna zostać sprawdzona.

5 problemy z połykaniem lub niestrawność nie powinny być podejmowane pochopnie. Jeśli masz to ponad kilka tygodni, skonsultować się z lekarzem. Może być bardziej poważne niż refluksu kwasem.

6 Widząc zmianę ból, mol, lub miejscu, w ustach jest zdecydowanie problemem, że należy się zająć. Wszelkie zmiany lub krwawienie stanowi wizyty u lekarza.

7 Kaszel, że nie odejdzie lub chrypka jest również oznaką możliwego raka.

8 o ból głowy, że nie ustąpi powinny być sprawdzane przez lekarza, jak również.

9 Utrata masy lub zmniejszenie apetytu jest również powodem do niepokoju. Zdrowy człowiek będzie miał ochoty na jedzenie, i powinny utrzymać wagę ciała.

Wskazówki:

 • Sprawdź swoje objawy
 • Pobierz badanie lekarskie
 • Czy pokazy zrobić
 • Te oznaki lub objawy mogą lub nie mogą stanowić raka. Jeśli któryś z nich, są powodem do niepokoju i powinny być sprawdzone przez lekarza w celu ustalenia przyczyny.

Jak rak Pracuje w Ciele

Jak rak Pracuje w Ciele

Charakterystyka komórek nowotworowych

Rak zaczyna się, gdy zdrowe komórki tracą swoją naturalną zdolność do regulowania własnego wzrostu. Sześć cechy określają komórek nowotworowych: Możliwość blokowania prawidłowy cykl wzrostu, brak wrażliwości na sygnały fizyczne regulowaniu wzrostu i podziału komórkowego, brak mechanizmu inicjującego naturalnej śmierci komórkowej, nie ma mechanizm regulacji podziału komórek, zdolność tworzenia własne zaopatrzenie w krew i zdolność do inwazji sąsiednich tkanek i rozprzestrzeniania (przerzuty) do innych narządów. W skrócie, guzy składają się z normalnych komórek, które zostały uszkodzone i rosną zbyt szybko rozmnażają się zbyt często, żyją zbyt długo i wędrują po całym organizmie. Jako komórki rakowe nadal rosną i mnożą bez potrzeby wymiany komórki umierają, nadmiar komórkach gromadzi się w końcu tworzą masy lub guza. Nowotwory są albo łagodne, co oznacza, że ​​nie są nowotworowe i nie stanowią zagrożenia dla sąsiednich tkanek lub złośliwe, co oznacza guz nowotworowy i będzie nadal rosnąć i zaatakować inne organy. Raki, takie jak białaczka i chłoniak jednak nie tworzą nowotworów. Rak nie jest pojedynczą chorobą. Każdy rodzaj raka ma swoje własne cechy z różnych wzorców wzrostu, poziomu agresywności i zabiegów.

Co powoduje, że aby się w nowotworowe komórki

Komórki naturalnie śledzić cykl, w którym rosną, dzielić i umierają według sygnałów chemicznych. Czasami DNA komórki ulegną uszkodzeniu przez zakażenie pewne wirusy lub bakterie, narażenie na promieniowanie lub chemikaliów, dziedziczne lub starzenia. Komórki mają naturalny mechanizm korekty uszkodzonego DNA przed komórka dzieli się i replikuje wadę. W większości przypadków, mutacja jest nieszkodliwe. Jednakże, w niektórych przypadkach, komórka nie do rozwiązania luka i mutacja prowadzi do niekontrolowanego wzrostu nowotworu. Naukowcy nie odkryli, dlaczego niektóre komórki stają się nowotworowe, a inni nie, lub co dokładnie powoduje, że komórka staje nowotworowych. Pewne jest, że wyniki wielu mutacji raka z czasem, a nie pojedynczy defekt. Heredity gra rolę, pozostawiając niektóre osoby podatne na pewne typy nowotworów, takich jak rak piersi. Inne typy nowotworów są związane z dietą, takiego jak rak jelita grubego, lub zachowania, takich jak rak płuc. Starzenia czynnik ryzyka, ponieważ niewielkie mutacje zbudować w czasie. Obecność lub nieobecność specyficznych genów o nazwie onkogenów również rozwój raka szybka. Kod onkogenów białek regulujących wzrost komórek i stymulują apoptozę komórek, dlatego brakuje białka te rosną bez fizycznych ograniczeń.

Przerzut

Przerzuty lub zdolność do rozprzestrzeniania się raka organach odległych od pierwotnego miejsca nowotworu, jest cechą charakterystyczną komórek nowotworowych. Miejscowy przerzut następuje, gdy komórki nowotworowe inwazji, podczas gdy sąsiednie tkanki odległych przerzutów, gdy rozprzestrzenia się raka narządu z dala od pierwotnego nowotworu, takiego jak rak prostaty rozrzutu dla wątroby. Zdrowe komórki przestają rosnąć, kiedy spotykają sąsiednich komórek. Komórki nowotworowe, jednak brak tej zdolności. Siła rosnącego guza w połączeniu z nadmiernej produkcji enzymów, które rozkładają się komórki i tkanki guza pozwala, aby utworzyć przestrzeń potrzebną nadal rośnie. Inną cechą charakterystyczną komórek nowotworowych jest ich zdolność do łatwo migrować. Komórki nowotworowe oderwać się od pierwotnego nowotworu i wejść do krwiobiegu lub układ limfatyczny, który przenosi je w całym ciele.

Jak sprawdzić raka piersi lub informacji o problemach piersi

Jak sprawdzić raka piersi lub informacji o problemach piersi


Być czujnym na temat raka piersi, jak to występuje częściej niż jakikolwiek inny nowotwór z wyjątkiem raka skóry u kobiet w Stanach Zjednoczonych i jest drugim po raku płuc liczby kobiet zabija. W zależności od pewnych czynników, w tym wieku i historii rodziny, może być narażony na zachorowania. Z drugiej strony, być pewny, że można nauczyć się na tyle, aby monitorować swoje zdrowie piersi, w tym regularnego samobadania piersi, piersi, egzaminów klinicznych mammografii i różnych rodzajów biopsji w razie potrzeby. Pamiętać wykrycia wcześniej rak piersi, łatwiej jest do leczenia i bardziej skuteczne rezultaty.

Instrukcje

Zabezpiecz się

1 Dowiedz się o swoje ryzyko zachorowania na raka piersi dla konsultując renomowanych stron internetowych, takich jak te z National Cancer Institute i kompleksowych ośrodków onkologicznych, lub książek naukowych, takich jak te wymienione w tym artykule. Czynniki ryzyka obejmują rodzinnych, pamiętać Sue Huether i Kathryn McCance w swojej książce "Zrozumienie patofizjologii." Historia raka piersi u krewnych pierwszego stopnia - matka lub siostra - zwiększa ryzyko kobiety dwa do trzech razy obserwować Huether i McCance.

2 Regularnie badać swoje piersi. Pozwala to natychmiast zgłosić zmiany do pracowników służby zdrowia. Zmiany mogą obejmować guzek lub obrzęk, podrażnienie skóry lub wgłębienia, ból sutków lub wycofanie, zaczerwienienie lub scaliness sutka lub piersi, skóry, lub absolutorium inne niż mleko matki, zauważa, American Cancer Society. Ciepło i zaczerwienienie skóry sugeruje stany zapalne, które mogą sygnalizujący raka.

3. Odwiedź swojego lekarza o klinicznej egzaminu piersi. Dzięki temu można połączyć wiedzę o własnych piersi poleceniem mniej osobistych, ale szerszej wiedzy lekarzy. Opieki zdrowotnej zawodowe może podać jak zbadać się, na co zwracać uwagę i znaczenie istotnych czynników ryzyka, zauważa, American Cancer Society.

4 Jeśli egzamin kliniczny sugeruje możliwość wystąpienia raka, dostać mammografii diagnostycznej. American Cancer Society zaleca, aby każda kobieta w wieku 40 lat powinien mieć roczną mammografię. Mammografia wykrywa około 85 do 90 procent istniejących nowotworów piersi.

Biopsje

5 Zastanów się dobrze, igły dążenie do ustalenia, czy guzek jest torbiel lub guz. Jeśli torbiel, powinno zniknąć po aspiracji. Igła może zająć więcej niż jedną próbkę komórek, zmniejszając szanse na fałszywie ujemnych wyników. Kierować igły stereotaktycznej biopsji umożliwia rozpoznanie choroby łagodnego bez bliznowacenia na wycięcie biopsji.

6 Get wycięcie biopsji pod jeden z następujących trzech warunków, doradzić Joyce Black i Jane Hawks w ich podręcznikach, "Pielęgniarstwo Chirurgiczne medyczna" egzaminator stwierdzi, że uszkodzenie jest stałe i niedookreślony charakter; Analiza próbek komórkowych nie wyklucza raka; lub kliniczne lub mammograficznego sugerują raka.

7. Pamiętaj, że nie każda nieprawidłowość piersi wiąże się z rakiem. Stan zapalny, na przykład, może wynikać z zakażenia lub zapalenia sutka, należy pamiętać, Donna Wong i kolegów, w swojej książce, "opieka pielęgniarska Maternal Child".

Wskazówki:

 • Jeśli podejrzewasz, że podłoże genetyczne raka piersi w rodzinie, należy rozważyć poradnictwo genetyczne.
 • Nie należy zakładać, że każda nieprawidłowość piersi może się okazać to nowotworowych.

Jak rozpoznać 6 rodzajów raka piersi

Rak sutka występuje, gdy komórki w tkance piersi zaczynają niekontrolowany wzrost. Naukowcy, w ostatnich latach, w stanie rozdzielić na raka piersi w sześciu różnych typów. Nie tylko te typy różnią się w sposób, który powinien być traktowany, ale również w ich rokowanie i przeżywalność swoich pacjentów. Sześć rodzajów zostały na podstawie typu komórek, które doprowadziły do ​​raka, mikroskopowego pojawieniem się tych komórek i protein, które mają.

Instrukcje

1 Spójrz na skórę piersi i powierzchni. Niektóre rodzaje raka piersi, takie jak zapalna raka sutka, może powodować czerwone zabarwienie na pierś i bolesne w dotyku, tak jakby skóra stała się stan zapalny. Inne rodzaje raka piersi może spowodować wgłębienia lub, w przypadku raka przewodowego, wyciek z brodawki sutkowej.

2 Wykonaj ręczną egzamin piersi. Rak zrazikowy jest jednym z najbardziej powszechnych rodzajów raka piersi, a często prowadzi do "twardych" bryłki zostały znalezione w piersi. Location and moveability bryłek pomoże zidentyfikować ewentualną obecność raka sutka, jak również pomoc w określaniu tego typu.

3 Otrzymuj mammografię. Pozwoli to uzyskać lepszy pomysł, gdzie rak jest. Wizualizacja od położenia guza, mogą pomóc odróżnić głównych typów nowotworów sutka, jak i przewodowego, zrazikowego zapalenia raka sutka.

4 Pobierz biopsji. Biopsja guza pomoże ustalić, co komórki rakowe wyglądają jak i od jakiego rodzaju komórki są pochodzi. To pomoże odróżnić przewodowego, zrazikowego i innych typów raka piersi.

5 Wizualizację niektórych receptorów hormonów i białek. Niektóre rodzaje nowotworów są w stanie reagować z hormonami, takich jak estrogen, a inne mają dużą ilość białka zwanego Her2. Klasyfikacja raka piersi zgodnie z tych znaczników i ich rodzaju komórki i wyglądu (z etapu 4) pozwala raka sutka być klasyfikowane jako jeden z sześciu rodzajów.

Jak ludzie chorują na raka?

Komórki nowotworowe

Komórki rakowe nie zachowują się jak normalne komórki. Komórki nowotworowe mają wadliwego DNA. Oni nadal rozmnażać mimo swoich genetycznych nieprawidłowości. Komórki rakowe również mnożenie i dzielenie w zmniejszeniem prędkości podczas konfigurowania własnego zaopatrzenia w krew w celu wspierania wzrostu nowotworu. Komórki nowotworowe rozprzestrzeniać dopóki nie przejął narządów i tkanek. Następnie komórki uwolnić i rozproszone po całym organizmie, które nazywa się przerzuty.

Homeostaza

Twój organizm pracuje na utrzymanie homeostazy, czyli równowagi. Homeostaza jest równowaga wszystkich procesów fizjologicznych. Gdy twoje ciało walczy z chorobą, narażonych na działanie substancji chemicznych i toksyn, albo obniżył odporność, łatwiej jest nieprawidłowe komórki do proliferacji.

Przyczyny środowiskowe

Palenie lub wdychanie bierne palenie zwiększa ryzyko zachorowania na raka przez normalne komórki uszkodzi w płucach. Istnieją także inne czynniki środowiskowe, które przyczyniają się do raka, takie jak azbest i powtarzającego się narażenia na słońce. W przypadku czynników środowiskowych, zmiany zachodzą, gdy twoje ciało jest powtarzane narażenie na szkodliwe substancje chemiczne i promieniowanie UV. Sposobem na uniknięcie tego typu raka jest nie palić lub wystawiać ciała na działanie szkodliwych toksyn.

Obniżona Odporność

Zaburzenia odporności utrzymać ciało w stanie ciągłego stresu. Z obniżoną odpornością przez choroby takie jak HIV, łatwiej jest nieprawidłowe komórki rośnie, ponieważ organizm nie jest w stanie zwalczyć choroby. Większość osób zakażonych HIV skończy się guzów nowotworowych w ramach ich zaburzenia. Ich ciała nie mają już środków do walki z bakteriami, wirusami i rozwój nieprawidłowych komórek.

Czynniki stresu

Stres przyczynia się również do ryzyka zachorowania na raka. Ludzie, którzy są zestresowani zwykle zatrzymać się w trybie walki lub ucieczki, która utrzymuje niektórych hormonów, takich jak adrenalina na wyższe niż normalne poziomy. Stres zwiększa również poziom wolnych rodników, które są odpowiedzialne za starzenie się i uszkodzenie tkanek. Pierwsze dużo snu, właściwego odżywiania, utrzymanie zdrowej masy ciała i regularne ćwiczenia zmniejszają ryzyko nieprawidłowego wzrostu komórek.

Predyspozycje genetyczne

Istnieją również czynniki genetyczne. Naukowcy pracują obecnie zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie są predysponowani do niektórych rodzajów nowotworów, takich jak rak piersi. Wiadomo jednak, że jeśli masz krewnych z rakiem piersi, masz genetyczne predyspozycje do choroby. Sposób, aby zmniejszyć ryzyko uzyskania raka, w tym przypadku, jest zapobieganie poprzez regularne badania i mammografii.

Jak się prawidłowo odżywiać w trakcie leczenia raka jamy ustnej

Jak się prawidłowo odżywiać w trakcie leczenia raka jamy ustnej


Zdrowa dieta jest jednym ze sposobów, aby zmniejszyć ryzyko dla raka jamy ustnej, raka jamy ustnej, ale po zidentyfikowaniu nawyki żywieniowe stają się równie ważne w procesie diagnozowania, leczenia i odzyskiwania. Ze względu na specyficzne skutki raka jamy ustnej dotyczących tkanek dziąseł, warg, policzków, języka i gardła, jedzenie właściwie staje się szczególnie istotne w przypadku konfrontacji z rakiem jamy ustnej.

Instrukcje

Jedz Żywienia

1. Pij dużo płynów. To nie tylko smarowania i chłodzenia w ustach i gardle, można złagodzić ból owrzodzenia jamy ustnej, które mogą być obecne z uwagi na raka jamy ustnej lub w wyniku chemioterapii.

2 dalej się prawidłowo odżywiać. Spożywać dużo owoców i warzyw, jak również innych produktów, które przyczyniają się do zrównoważonej diety. Może się okazać, że wolisz, soki owocowe i warzywne do pokarmów stałych w trakcie leczenia.

3. Zwrócić się do lekarza o pomoc z bólu, czy skutki uboczne, takie jak ból gardła, są co utrudnia jeść właściwie w trakcie leczenia. Lekarz może być w stanie przepisać leki przeciwbólowe, które pomogą Ci poradzić sobie.

4. Utrzymuj zdrowe, odżywcze diety przez cały okres leczenia, aby pomóc utrzymać funkcjonowanie nienowotworowych komórek w organizmie, które mają także wpływ leczenia raka, takich jak promieniowanie i chemioterapii. Zapytaj dietetyka o pomoc projektowania diety dla Ciebie, jeśli to właściwe.

Uniknięcia szkodliwych Foods

5 Stop picia alkoholu oraz zmniejszenie cukrów, tłuszczu i soli w diecie. Picie alkoholu uważane potencjalną przyczyną raka jamy ustnej, a uważa się, że cukier w celu zwiększenia raka w organizmie.

6 powstrzymywać się od jedzenia żywności, które są szczególnie pachnące, jeśli masz problemy z nudnościami i uniknąć pikantne lub kwaśne pokarmy, które mogą przyczynić się do dyskomfortu.

Jedz pokarmy, które pomagają

7 jeść miękkie i wilgotne pokarmy zamiast suchej lub chrupkiej żywności w celu złagodzenia bólu i dyskomfort w jamie ustnej, które mogą być spowodowane przez suche usta.

8 Take małe kęsy. Przeżuć i miejsca posiłków się więc jesz mniejsze posiłki często w ciągu dnia. Zastanów się jedzenie w czasach czujesz się najlepiej w ciągu dnia.

9 Rozważyć koktajle i koktajle, aby ułatwić przejście na pokarm stały, zwłaszcza jeśli mieli użyć rurkę do karmienia lub jeśli masz problemy z połykaniem z powodu leczenia.

10 Należy pamiętać, że po zabiegu może być wskazane, aby przybrać na wadze, jak wielu pacjentów schudnąć podczas leczenia. Zapytaj lekarza, czy należy dokonać zmian w stylu życia, aby pomóc Ci przybrać na wadze, takie jak zastąpienie mleka bez tłuszczu z mleka.

Wskazówki:

 • Zapytaj swojego lekarza o płynnych lub sproszkowanych suplementów diety.
 • Jako pacjent z rakiem, masz prawo do spotkania się z odzyskiwania raka pacjenta, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania można mieć o zabiegach lub odzysku.
 • Poddawanych leczenia raka może być trudne. Oprócz dodawania dietetyka do zespołu lekarzy, uważają wizyt w poradni lub terapeuty, jak również.

Jak zmniejszyć ryzyko raka piersi

Z raportów wynika, że ​​czterech na każde 100 kobiet, które są sześćdziesiąt lat będą zdiagnozowano raka piersi kiedyś, zanim dotrą do siedemdziesiątki. Od lat pozostaje największym czynnikiem ryzyka, tym dłużej żyjesz, tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz raka piersi. Choć ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem kobiety, są rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć szanse.

Instrukcje

1 Pobierz rutynowych mammografii. Kobieta nigdy nie jest za stary do mammografii, jak przeżycia z wczesnego rozpoznania zwiększyć nie względu na wiek. Każda kobieta powinna mieć roczną mammografię lub mammografię co najmniej co drugi rok. Jeśli lekarz nie wskazują go jako część swojego rocznego badania, poproś go, aby umówić się na mammografię dla Ciebie. Medicare pokrywa roczny mammografii dla kobiet w wieku powyżej 65 roku życia.

2 Uważaj na dietę i jeść żywność o niskiej zawartości tłuszczu. Zawierać dużo owoców i warzyw w diecie i zmniejszyć tłuszczu do mniej niż 35% dziennych kalorii. Ograniczające pokarmy bogate w tłuszcze nasycone zmniejsza ryzyko innych poważnych chorób, też. Badania pokazują, że kobiety, które utrzymują zdrową wagę po menopauzie może zmniejszyć ryzyko raka piersi o ponad 50%. Dowody wskazują, że jedzenie ciemnozielone warzywa może pomóc przywrócić funkcjonowanie układu odpornościowego u osób starszych. Należy ograniczyć lub całkowicie unikać spożywania alkoholu, jak również.

3 częściej Jedz mniejsze posiłki w ciągu dnia. Jako osób w wieku, to rzeczywiście zdrowsze do jedzenia mini dania zaledwie 300 - 400 kalorii w miejsce tradycyjnych trzech posiłków dziennie. Nie tylko jeść kilka mniejszych posiłków pozwalają stale paliwo ciała na energię, można spożywać mniej kalorie. Jedzenie mniejszych posiłków również pomaga stabilizować poziom cukru we krwi i kładzie mniejszy nacisk na serce. Spożywanie większych, cięższych posiłków może bicie serca nawet o 30% szybciej.

4 Ćwiczenia, aby zmniejszyć ryzyko. Tylko 2 - 3 godziny tygodniowo umiarkowanego wysiłku każdy może obniżyć ryzyko zachorowania na raka o 20%. Dodać do niego część rutyny każdego dnia chodzić, rower, pływanie lub zaangażować się w jakiś inny rodzaj aktywności fizycznej, które chcesz zrobić. Staraj się wykonywać przez co najmniej 30 minut, kiedy to zrobić. Kobiety, które zgłaszają wykonywania rygorystycznie przez ponad sześć godzin tygodniowo, a nie mają rodziny historii raka piersi, wydaje się być o 23% mniej narażone na rozwój raka piersi niż kobiety, które prowadzą siedzący tryb życia.

5 Zapytaj o wszystkich swoich możliwości leczenia, jeśli zdiagnozowano raka piersi. Niektórzy lekarze nie od razu polecam promieniowanie i chemioterapii do starszych kobiet. Wielu lekarzy mają tendencję do traktowania wiek kobiety, a nie choroby; dlatego, starsze kobiety często nie są traktowane na raka piersi, jak agresywnie jak młodsze kobiety może być. Jednak raporty pokazują, że kobiety, w ich 70-tolerować tego rodzaju leczenia raka, jak i kobiety w swoich 50-tych. Chyba, że ​​kobieta ma inne problemy zdrowotne, które mogą spowodować leczenie trudniejsze tolerować, lekarz nie powinien zakładać, że promieniowanie i chemioterapia może być zbyt trudne dla niej.

Wskazówki:

 • Możliwości leczenia oferowane kobiety z rakiem piersi nie powinny opierać się na swój wiek, ale zająć jej historię zdrowia, wytrzymałość, poziom aktywności oraz własne preferencje wszystko pod uwagę.
 • Piersi po leczeniu raka, którzy korzystają regularnie i jeść przynajmniej pięć porcji owoców i warzyw każdego dnia, wydaje się być mniej narażone na nawrót choroby niż te kobiety, którzy nie do utrzymania zdrowego stylu życia.
 • Statystyki pokazują, że kobiety mają 1 w 8 szansę zachorowania na raka piersi w pewnym momencie w ich życiu.

Jak używać ziół, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka

Jak używać ziół, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka


Rak, główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych, jest chorobą, w której komórki mutują i zaczynają rozmnażać się bez żadnych ograniczeń. Guzy nowotworowe, jeśli nie powstrzymamy, może znacznie zakłócić naturalne procesy organizmu. Wielu lekarzy medycyny uważają, alternatywne leki ziołowe mogą pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Uważa się, że zioła uprawiane do celów kulinarnych i leczniczych może zwiększyć funkcji immunologicznej, detoksykacji strumień krwi i hamują rozmnażanie komórek nieskrępowany. Wykonaj następujące kroki, aby dowiedzieć się więcej.

Instrukcje

Używaj ziół, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka

1 Zwiększenie naturalnego układu odpornościowego organizmu ziołami takimi jak echinacea. Jest powszechnie chwalony przez lekarzy medycyny alternatywnej na jego zdolność do zwiększenia odporności oraz zmniejszenia ryzyka infekcji.

2 Dołącz Pau d'Arco w codziennej diecie. Pau d'Arco jest silnym środkiem anty-bakteryjne, które można oczyścić krwi i zmniejszenie toksyn w organizmie.

3 Daj sobie większą stymulację układu odpornościowego przez biorąc koci pazur. Myśl, aby zachęcić w naturalne mechanizmy obronne organizmu, koci pazur może zawierać również właściwości przeciwnowotworowe.

4 Użyj suma regularnie. Znany również jako brazylijskiego żeń-szenia, suma zawiera kwas pfaffic chemikaliów myślał hamować konkretne rodzaje raka, takie jak białaczki i czerniaka. Suma może być podjęta do 20 kolejnych dni. Po tym, będziemy chcieli, aby zatrzymać się na co najmniej 2 tygodnie.

5 Pić 2 filiżanek zielonej herbaty dziennie, aby pomóc w odpierania komórki rakowe. Zielona herbata jest uważana, aby zapobiec lub zmniejszyć ryzyko zachorowania skóry, żołądka, jelita grubego i raka przełyku.

6 Zdobądź więcej informacji o obniżenie ryzyka zachorowania na raka z ziołami, odwiedzając "American Cancer Society" witrynę sieci Web (patrz źródła poniżej). Tam znajdziesz wiele zasobów, ukierunkowanego ku konwencjonalnych i alternatywnych terapii w leczeniu raka.

Wskazówki:

 • Skontaktuj się z lokalnym sklepie ze zdrową żywnością, czy to niesie dogodnym multiwitaminowy, który ma niektóre, jeśli nie wszystkie, z tych ziół. Idąc tą drogą jest bardziej opłacalne niż zakup pojedynczych ziół. Bez względu na to, jak każdy z nich jest niedroga, razem, dodać.
 • Chociaż medycyna alternatywna może być pomocna w zapobieganiu lub łagodzeniu raka, nie należy używać go w przypadku pogotowia zagrażających życiu. Jeśli wystąpi ostry ból w klatce piersiowej lub silne skurcze brzucha, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.
 • Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek alternatywnej techniki medycznej, należy pamiętać, że wiele z nich nie zostało naukowo ocenione. Jeśli zdecydujesz się spróbować medycyny ludowej, skonsultować się z lekarzem podstawowej. Trzymaj się z lekarzem poinformowany o ludowej techniki medycznej można podejmować.
 • Skonsultuj MayoClinic.com dowiedzieć się, jak kształcić się na temat medycyny alternatywnej roszczeń (patrz źródła poniżej). Dowiedz się, jak ocenić tych roszczeń przed dokonaniem decyzji leczenia.