adcov.com

rak płuc ostatni etap

Ostatni etap demencji

Ostatni etap demencji


Demencja jest pojęciem mocy, które wchodzą w szereg chorób, które mają wpływ na umysł pacjenta. Można zauważyć, że częste objawy to stopniową utratę krótkoterminowych i długoterminowych wspomnień, spadek używania języka i zdolności do rozumienia innych, a także pogarszający się upośledzenie zdolności rozwiązywania problemów. Ogólnie rzecz biorąc, demencja jest dorosły stan początek, który jest związany z seniorami, choć możliwe jest również młodsi dorośli ofiarą demencji. Warto zauważyć, że demencja jest wyniszczające choroby, które wymagają całodobowej opieki, szczególnie w ostatniej fazie.

Rodzaje

Demencja związana z różnych stanów i chorób. Jako takie, demencja jest często objawem, a nie sama choroba. Odnosi się to do demencji, które mogą być spowodowane przez Huntingtona, Parkinsona i chorobę Creutzfeldta-Jakoba, syfilis, a także otępienie, że czasami występuje u pacjentów z niewydolnością nerek. Może być bardziej zna typu otępienia, która jest faktycznie głównym zespołem, takim jak choroba Alzheimera.

Identyfikacja

Lekarze na ogół używać FAST skalę opracowaną przez Barry Reisberg, MD jako sprawdzian uznając ostatni etap otępienia. W skali jest oznaczona jako siódemką i zawiera listę stopniowego postępu choroby Alzheimera, ale ma także zastosowanie do innych rodzajów demencji. Warto zauważyć, że skala ta skupia się jedynie na ocenie funkcjonalnej i nie dyskutować dodatkowe objawy fizyczne.

Cechy

Według FAST skali, można rozpoznać ostatni etap otępienia przez niemal całkowitego zaniku funkcji poznawczych pacjenta. Co więcej, chodzenie nie jest już możliwe; nie jest możliwość usiąść, skorzystać z toalety, a nawet trzymać głowę. W ostatniej fazie otępienia, można zauważyć, że pacjent nie jest w stanie się uśmiechnąć, komunikować się ustnie lub poinformować o swoich potrzebach w inny sposób niż z pomruków.

Efekty

W trosce o pacjenta z ostatniego stadium demencji jest porównywalna do opieki nad niemowlęciem. Jako opiekun, należy pielęgnować chorego z miłości, współczucia i zrozumienia. Niestety, nie można oczekiwać żadnych uznanie w zamian. Chociaż dorosły pacjent jest całkowicie zależny od Ciebie o przetrwanie i trochę kontaktu z ludźmi, że najprawdopodobniej nie wie, czego potrzebuje. To sprawia, że ​​trudno się na opiekunów, zwłaszcza jeśli dziecko dorosłych jest dbanie o starzejącym się rodzicem i nie jest w stanie uporać się z całkowitym odwróceniem ról.

Ostrzeżenie

Nieunikniony fakt, że ostatni etap otępienia poprzedza śmierć przez około sześć miesięcy jest ciężko rzeczywistością dla członków rodziny, zwłaszcza opiekunów, którzy są ściśle związanych z pacjentem. Jeśli stwierdzisz, że jesteś sfrustrowany z ukochaną osobą, jak ciało się pogarsza, czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś ofiarą depresji, ważne jest, aby szukać pomocy dla siebie. Opiekun wsparcie jest niezbędne potrzeby w tym ostatnim etapie demencji, a można go znaleźć od swojego lekarza, lekarza, pacjenta szpitala lokalnej lub za pośrednictwem sieci w swojej społeczności z miejskich obiektów wypoczynkowych. Często ich organizację grup wsparcia opiekunów i zarządzanie nieruchomościami poinformuje Cię, gdy są zaplanowane spotkania.

Zapobieganie / Rozwiązanie

W niektórych przypadkach, jest to dobry pomysł, aby umieścić pacjenta w ostatnim stadium demencji do zakładu opieki, która jest specjalnie powołanej do opieki dla osób cierpiących na choroby. Być może obiecał sobie, że nigdy nie będzie instytucjonalizacji ukochaną osobą, ale jeśli zdajesz sobie sprawę, że zdrowie psychiczne, a także dobrze istota są więc znacznie ograniczony, że nie działają w swoim własnym życiu, to może być jedyny sposób zapewnienia wysokiej ciągła Jakość opieki dla pacjenta. Jeśli to nastąpi, lekarz ma pacjenta skierowania informacji do lokalnych ośrodków opieki, które mogą się kontaktować na rozmowę.

Leczenie raka płuca IV etap

Leczenie raka płuca IV etap

Etap IV raka płuc jest najgorszy rodzaj raka, które możesz mieć. Oznacza to, że rak płuc jest w zaawansowanym stadium. W tym momencie możliwości leczenia są nie skupia się na temat leczenia raka, ale poprawy jakości życia.

Co to jest etap IV raka płuc?

Etap IV raka płuc jest niedrobnokomórkowego raka płuc, który sprawia, że 75% nowotworów płuc. Choć nie wszystkie niedrobnokomórkowego raka płuc są etap IV, jeśli guz nie może być usunięte chirurgicznie, jest uważany za etap IV. Nowotwór rozprzestrzenił się także zwykle poza płuc.

Chemioterapia jako leczenie

Ponieważ Rak nie mogą być usunięte poprzez zabieg chirurgiczny, (w części, ponieważ operacja może pomóc guza metastasise), chemioterapii staje się kuracją. Chemioterapia może zatrzymać lub spowolnić rozwój raka. Chemioterapia jest proces przy użyciu leków do ataku szybko dzielące się komórki. Ponieważ komórki nowotworowe dzielą się częściej, niż większość innych komórek, to sprawia, że komórki nowotworowe cel leki.

Zaletą chemioterapii

Chemioterapia raka IV etapu będzie ogólnie przedłużyć życie pacjenta poza tym oczekuje dla osoby, która otrzymuje tylko podtrzymujące. Badania wykazały, że pacjenci chemioterapii są dwa razy częściej się żyje rok później niż pacjent leczenie podtrzymujące.

Chemioterapii

Cykl chemioterapii dla etapu IV raka płuc może wiązać się 4-6 zabiegów, które można zabrać do 4 miesięcy. Choć czasem chemioterapia może być traktowana jako pigułki, to jest zwykle podawana dożylnie. Istnieje ponad 200 leków stosowanych w chemioterapii, które są używane w co najmniej 50 kombinacji. Etap IV raka płuc wstępnej terapii jest kombinacją dwóch leków. To jest bardziej agresywny i może spowodować więcej skutków ubocznych, ale również jest bardziej prawdopodobne mieć znaczący wpływ na raka. Niektórzy lekarze zostały dodając trzeci lek, bewacizumab, aby połączenie z obiecujących wyników.

Skutki uboczne chemioterapii

Ponieważ chemioterapia atakuje szybko dzielące się komórki, to także atakować, szybko dzielących się komórek zdrowych jak mieszki włosowe, szpiku kostnego i błonę śluzową żołądka. To prowadzi do strony skutków wypadanie włosów, problemy z trawieniem, nudności, owrzodzenia jamy ustnej i obniżony krwinek. Skutki uboczne chemioterapii różnią się od osoby do osoby. Czasami efekty stron może rósł mniej zauważalny czasami, mogą stać się gorzej. Podczas gdy komórki nowotworowe nie mogą przetrwać chemioterapię, zdrowe komórki zwykle może.

Cykliczne raka

Niestety większość nowotworów płuc IV etap zwróci. Chemioterapia nie leczyć raka, to będzie tylko przedłużyć życie pacjenta. Podczas powrotu raka, lekarz może spróbować schemat chemioterapii różnych.

Inne możliwości leczenia

Jeśli nowotwór jest zaawansowany, ale stworzył tylko jednej zmiany, lekarz może spróbować zabiegu. Radioterapia może być zalecane, jeśli objawy raka są poważne. Jeśli etap IV płuc rak rozprzestrzenił się, radioterapii może pomóc.

Znaki i objawy ostatni etap raka prostaty

Według Narodowego Instytutu Zdrowia ponad 186000 amerykańskich mężczyzn zdiagnozowano raka prostaty każdego roku. Dla mężczyzn, rak prostaty jest drugim co do częstości rakiem. Tylko rak skóry jest bardziej zgłoszonych przypadków każdego roku.

Prostata

Prostaty dławnicy, która znajduje się tylko u mężczyzn. Prostaty poniżej pęcherza moczowego i przed odbytnicy. Zdrowa prostata jest wielkości orzecha włoskiego. Twój cewki moczowej, rura która prowadzi moczu, przechodzi przez prostaty. Prostata produkuje płyn używany do płynu nasiennego, który odżywia i chroni plemniki.

Rak prostaty

Rak występuje, gdy komórki rosną spod kontroli i wypierając normalne komórki. Istnieje kilka typów nowotworów prostaty, ale prawie wszystkie z nich zaczyna się w komórkach gruczołowych. Rak prostaty jest powolny wzrost raka i może przejść niezauważony. Jest możliwe, że komórki nowotworowe w prostacie i nigdy nie wiadomo, czy tam są. Ze względu na powolny wzrost raka, objawy zwykle pojawiają się, gdy nowotwór osiągnie bardziej zaawansowany etap.

Objawy

Problemy z oddawaniem moczu są typowe objawy raka prostaty. Przykłady takich problemów nie jest w stanie przekazać moczu, problemy ze zatrzymywania lub uruchamiania przepływu moczu, często potrzeby oddawania moczu, o przystanki przepływu moczu i rozpocznie się i ból lub pieczenie przy oddawaniu moczu. Inne objawy raka prostaty obejmują impotencję, krew w moczu, ból kręgosłupa, bioder, żeber i kości, osłabienie lub drętwienie nóg lub stóp i utratę kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

American Cancer Society nie zaleca przesiewowe raka prostaty dla każdego człowieka. Lekarz pomoże Ci zdecydować, czy i kiedy należy rozpocząć badania przesiewowe. Decyzja jest oparta na ekran historii rodziny i ogólnego zdrowia fizycznego. Badania przesiewowe mogą być albo badania krwi, odbytnicę egzaminu lub obu. Jeśli potrzebne są dalsze testy, biopsja prostaty mogą być wykonywane. Jeśli lekarz chce, aby być ekranowane, American Cancer Society zaleca coroczne badania przesiewowe zaczynają w wieku 50 lat.

Rozważania

Objawy raka prostaty są również objawy innych, mniej poważnych schorzeń. W przypadku wystąpienia tych objawów należy skontaktować się z lekarzem. Omawiając swoje objawy z lekarzem pomoże im podjąć decyzję, czy badania przesiewowe raka prostaty jest właśnie dla Ciebie.

Oznaki idealna objawy raka jajnika ostatni etap

Oznaki idealna objawy raka jajnika ostatni etap

Jajniki są gruczoły rozrodcze tylko u kobiet, co rak jajnika unikalne dla kobiet. Jajniki produkują jaja do reprodukcji i są również głównym źródłem hormonów żeńskich estrogenów i progesteronu. Kobieta ma normalnie dwa jajniki, jeden znajduje się na każdej stronie macicy w miednicy.

Jakie są etapy raka jajnika?

Procesu etykietowania lub inscenizację przebiegu raka jajnika jest bardzo ważne, ponieważ każdy etap będzie wymagać innego leczenia. Dokładność jak dobrze zidentyfikowane Stadium może ustalić, czy pacjent zostanie wyleczony. Inscenizacja odgrywa również istotną rolę w określaniu prób klinicznych (badania naukowe), które mogą być odpowiednie dla konkretnego pacjenta. Istnieją cztery etapy raka jajnika: •mikrometr ja - rak zawarte w obrębie jajnika lub jajników. •Mikrometr II - rak jest w jednym lub obu jajników i dotyczyła innych narządów w obrębie miednicy. •Mikrometr III - nowotwór rozprzestrzenił się do jednego lub zarówno jajników i jedną lub obie z następujących czynności: poza miednicę do błony śluzowej, jamy brzusznej i/lub do węzłów chłonnych. •Mikrometr IV - nowotwór rozprzestrzenił się wewnątrz wątroby, płuc lub innych narządów poza jamy brzusznej.

Objawy raka jajnika w stadium IV

Wczesne objawy raka jajnika może być niejasne takich jak wzdęcia, uczucie pełnego, niestrawność, bóle gazu i bóle pleców. Raka jajnika może być trudne do zdiagnozowania, ponieważ objawy i objawy często nie występują aż później w procesie choroby. Etap IV rak jajnika objawy ból w obrębie miednicy, anemii, wzdęcia, bolesne współżycie, częstości oddawania moczu, zaparcia i nieprawidłowe owłosienie (podobnie jak w przypadku nowotworów, które wydzielają hormony).

Leczenie raka jajnika w stadium IV

Medycyna jest obecnie w stanie leczyć etap IV raka jajnika, ale można go traktować. Planów leczenia koncentrować się na pomocy pacjenci czują się lepiej i rozszerzenie życie. Opcje dostępne w etapie IV obejmuje usunięcie tumour(s) po chemioterapii. W zależności od lekarza zalecenie metody te dwa leczenia mogą być odwrotne. W tym przypadku chemioterapia podawana jest po raz pierwszy celu kurczyć nowotworów, po których nowotwory są usunięte chirurgicznie.

Rak jelita grubego Leczenie etap IV

Raka jelita grubego powstają, gdy komórki z jelita, który jest również znany jako jelita grubego rozpoczyna się nienormalnie rosnąć i nie reaguje na sygnały normalne komórki. Rak jelita grubego jest zazwyczaj klasyfikowane do jednej z czterech etapów, z IV etap jest najbardziej poważne. Etap IV rak okrężnicy, znany również jako przerzutowego raka jelita grubego, oznacza, że ​​nowotwór został przeniesiony do innych części ciała. Najbardziej powszechne miejsca przerzutów raka okrężnicy w wątrobie i płucach.

Usunięcie chirurgiczne

Etap IV, gdy nowotwór okrężnicy zazwyczaj nie mogą być leczone przy chirurgicznym usunięciu guza, operacja może przedłużyć przeżycie i poprawy jakości życia. Ten rodzaj leczenia zazwyczaj działa najlepiej, gdy przerzuty są małe i na obszarze, który jest łatwo dostępny dla operacji, takich jak płuca. W tym przypadku usunięciu głównej nowotworu okrężnicy oraz przerzutów może być bardzo efektywne.

Leczenie przerzutów do wątroby

Ponieważ wątroba jest jednym z najczęstszych miejsc dla rozprzestrzeniania IV stadium raka jelita grubego, liczba terapii są ukierunkowane na leczenie przerzutów do wątroby. Gdy przerzuty do wątroby, nie może być usunięty chirurgicznie, chemioterapia może być podawany bezpośrednio do tętnicy wątrobowej (duży tętnicy w wątrobie), co pozwala na zmniejszenie guza i mogą umożliwić leczenie przez podawanie kriochirurgii (zamrożenia przerzuty) lub radioablacji, który wykorzystuje krótki skoncentrowany wybuch promieniowania do zabijania raka z przerzutami.

Zabiegi dla Colon Dokonanie blokady

W niektórych przypadkach raka jelita grubego jest również powszechne dla skutecznego chirurgicznym usunięciu guza okrężnicy głównego. U tych pacjentów, niedrożność jelita grubego można uniknąć albo przez usunięcie części okrężnicy i łączenia pozostałego jelita grubego, do odbytnicy lub przez zastosowanie kolostomii (w którym jelito jest usuwany, a pozostałe części przewodu pokarmowego oddechowe są przekazywane do podłączenia do zewnętrznego worka, który zbiera odpady pokarmowego).

Standardowej chemioterapii

Jednym z filarów terapii raka jelita grubego w IV stopniu zaawansowania jest stosowanie chemioterapii. Chemioterapia działa na komórki trucizny, które są szybko dzielących się przez podział komórki albo zapobieganie lub uszkodzenia ich DNA. Ponieważ komórki nowotworowe dzielą się szybciej niż inne komórki w organizmie, te rodzaje leczenia głównie wpływa na komórki nowotworowe.

Terapie celowane

Nowość w leczeniu raka jelita grubego w stadium IV jest stosowanie terapii, które działają na powolny wzrost przerzutów. Jeden lek, który jest powszechnie stosowany do przerzutowego raka jelita grubego jest bevacizumab. Jest to związek, który zapobiega wzrostowi nowych naczyń krwionośnych. Z powodu przerzutów potrzeba opracowania nowych naczyń krwionośnych w celu przetrwania, może to spowolnić rozprzestrzenianie się raka jelita grubego do innych obszarów ciała.

Ostatni etap Delirium

Ostatni etap Delirium


Delirium jest stan podobny do otępienia, otępienia, ale w przeciwieństwie do zwykle odwracalne. Delirium występuje, gdy kombinacja czynników utrudnia wysyłania i odbierania sygnałów w mózgu. Jest to zmieniony stan psychiczny, a nie choroba, i powoduje utratę uwagi, koncentracji i pamięci. Istnieją dwa podtypy delirium: nadpobudliwe, który jest zaawansowany stan pobudzenia oraz pościel aktywny, gdy pacjent wydaje się mylić. Podczas ostatniej fazie delirium chory staje się senny i nie odpowiada.

Przyczyny

Delirium jest powszechne wśród osób starszych oraz w mieszkańców domu opieki. W przypadku wystąpienia delirium u młodszych pacjentów jest to zwykle w wyniku alkoholu lub narkotyków. Inne przyczyny to odwodnienie, infekcje, niedobór witaminy i objawy odstawienia od alkoholu lub narkotyków. Pacjentów w ostatnim stadium choroby terminali, takich jak AIDS lub raka często cierpią delirium. Kilka innych czynników może wywołać delirium w tym stres, tabletki nasenne, narkotyczne przeciwbólowe i leki przeciwdepresyjne.

Diagnoza

Pacjent może być nieświadomy jego zmienionym stanie tak członek rodziny lub opiekun jest zwykle wezwał, aby dać wiarygodną historię objawów. W przeciwieństwie do otępienia, który jest stopniowy spadek, początek delirium jest szybki, biorąc tylko kilka dni, a nawet godzin. Objawy wahają się w ciągu dnia, ale są zazwyczaj o wiele gorzej w nocy i może obejmować halucynacje i urojenia. Objawy fizyczne to chaotycznego przemówienia i apatii, ale z ulepszonych odruchów. W ostatnim stadium delirium się senny pacjentów i nie odpowiada.

Leczenie

Kiedy przyczyna delirium zidentyfikowano jest łatwe do wyleczenia. Delirium, jeśli jest wynikiem odwodnienie, na przykład, płyny i kroplówki elektrolitu może być podawany. Większość pacjentów może opuścić szpital w ciągu kilku godzin, ale jeśli przyznał, ogólne środki, takie jak środowisko spokój, rzeczy osobiste i otuchy, są pomocne. W ostatnim stadium delirium, energiczne stymulacja jest używany do zatrzymania pacjenta poślizgu w śpiączkę.

Rokowanie

Delirium wcześniej zidentyfikowaniu lepsze wyniki. Jeśli choroba może się utrzymywać aż do końcowych etapów pełne odzyskanie jest mało prawdopodobne, a objawy mogą utrzymywać się przez kilka tygodni lub miesięcy. W niektórych przypadkach delirium może rozwijać się w demencji lub przewlekłej zamieszania. Zdrowsze osoba jest na początku delirium, lepiej jego szanse całkowitego wyleczenia.

Ostatni etap twardziny

Twardziny

Twardziny nie jest właściwie jedyną chorobą, lecz grupa chorób związanych z odpowiedzią immunologiczną organizmu. Dla osoby z tym warunkiem, korpus ma w zasadzie nieprawidłową odpowiedź na siebie, wywołując stan zapalny i wewnętrzną produkcję kolagenu. Ale zamiast wsparcia i wzmocnienia tkanki ciała, jak zwykle, kolagen jest produkowany w nadmiarze. Z tej kwoty na wzniesieniu w systemie, może zacząć zbierać się skóry, mięśni, narządów lub naczyń krwionośnych, powodując tym terenie (lub obszarów) ciała do utwardzenia i dokręcić. Kiedy twardziny jest zlokalizowana, wpływa zazwyczaj tylko skórę. Jak to rozwija się inne części ciała, takich jak serce, płuca czy nerki, uważa się, systematyczne.

Etap Twardzina późnego

Na początku twardziny, nigdy nie może wiedzieć, że cierpisz na choroby. Jest to w dużej mierze ze względu na poziom kolagenu potrzebnego do faktycznie powodować skóry, mięśni, narządów i naczyń krwionośnych do utwardzenia i dokręcić. Na początku można zauważyć niewielkie zmiany w wyglądzie skóry, pojawiające się nieco opuchnięta i zaczerwieniona. Ale wraz z postępem stanu, może stać się grube i twarde. Można nawet poczuć się jak skóra jest mocniej niż zwykle. Zwapniałe złogi kolagenu mogą tworzyć się pod skórą, a możesz rozwinąć rany lub zmiany na swoim ciele.

Jeśli stan ma wpływ na narządy wewnętrzne, mogą wystąpić zmiany w swoim oddechu, manifestuje jako duszność lub windedness w okresach wysiłku fizycznego, jak również suchym kaszlem. Utrata mięśni i osłabienie mogą rozwijać się w późniejszych etapach twardziny. Może nawet cierpieć z nieregularnych i nierównych uderzeń serca, choroby refluksowej kwasu, niestrawność, ból i drętwienie, problemy z nerkami.

Leczenie

Chociaż nie może być lekarstwem na twardziny, są dostępne, aby lepiej zarządzać wiele możliwości leczenia i kontrolować swój stan. Leki na receptę są powszechnie stosowane do tłumienia odpowiedzi immunologicznej organizmu, a także pomaga rozszerzać naczynia krwionośne w celu zmniejszenia powikłań obejmujących płuca i nerki. Może być również konieczne, aby wziąć udział w pewnego rodzaju terapii fizycznej, zwłaszcza, gdy stan wpływa na zdolności motoryczne i ogólną mobilność. W dużo cięższych przypadkach twardziny, amputacja palców u rąk i nóg chorych może mieć zasadnicze znaczenie dla zachowania zdrowia. Może nawet potrzebować przeszczepu płuc.

Ostatni etap Objawy AIDS

Ostatni etap Objawy AIDS


AIDS jest chorobą wywoływaną przez wirusa ludzkiego niedoboru odporności (HIV). HIV rozprzestrzenia się poprzez krew lub kontakt seksualny z osobą zakażoną chorobą. Pierwszy etap infekcji HIV może być całkowicie bezobjawowy; ludzie powinni zawsze używać prezerwatyw z partnerów seksualnych. Gdy choroba postępuje, objawy nasilają się, a układ odpornościowy jest niezdolny do ochrony przed wspólnych mikroorganizmów, które normalnie nie wywołują chorób. Bez pomocy leków przeciwwirusowych, wirus ostatecznie niszczy białe ciałka krwi, a pacjent umiera od zakażenia oportunistyczne.

Etap trzeci

Etap pierwszy, a dwa z HIV są zazwyczaj łagodne. Drugi etap może trwać nawet do dziesięciu lat przed trzecim etapie zaczyna się rozwijać. Etap trzeci kiedy objawy nasilają, a układ odpornościowy jest zwykle niszczone. Z powodu tych wszystkich latach przewlekłego działania, węzły chłonne i nie dać się już dobrze funkcjonować. Na początku trzeciego etapu, objawy są na ogół łagodne. Jak to postępuje, objawy nasilają się.

Zakażenia oportunistyczne

Między trzecim etapie i czwartym etapie, kilka zakażeń oportunistycznych może rozpocząć inwazję. Co niewiele pozostało z prób układu odpornościowego do walki z choroby, ale ostatecznie się nie powiedzie. Ponadto, nowotwory można uruchomić w celu przejęcia tkankę organizmu. Choroby układu oddechowego, takie jak gruźlica osłabienie układu oddechowego. Bakterie, które są normalnie nieszkodliwe dla inwazji przewodu jelitowego i wirusy, takie jak herpes simplex osłabienie skóry.

Etap czwarty

Etap czwarty jest ostateczna progresji do AIDS. AIDS jest określany jako dwa lub więcej zakażeń oportunistycznych, że układ odpornościowy jest niezdolny do zwalczania. AIDS jest także podana jako diagnozy, jeśli liczba komórek T w organizmie jest bardzo niski. Ten etap polega na inwazję chorób, takich jak zapalenie płuc, encefalopatię HIV i chłoniaka.

Etap późno Pielęgnacja

Późnym stadium, takich jak opieka hospicjum jest opcja dla pacjentów i członków rodziny. Późna faza sprawia, opieka pacjenta jak najbardziej komfortowy i zapewnia lekarstw i opieki zdrowotnej dla późnych stadiach AIDS. Zapewniają one opiekę wspomagającą dla pacjenta, i one również terapii i ułatwi rozmowy z członkami rodziny w ciągu ostatnich miesięcy AIDS.

Co to jest ostatni etap Alzheimera?

Choroba Alzheimera jest postępującą zwyrodnieniową chorobą mózgu. Wczesne objawy choroby są trudne do odróżnienia od normalnych oznak starzenia. Jak się postępuje, późne stadium objawy są łatwe do zidentyfikowania.

Cechy

Ostatnim etapem choroby Alzheimera charakteryzuje się trudności z ruchu, koordynacji i wstrzemięźliwości. Część mózgu, która kontroluje podstawowe funkcje organizmu, takie jak oddychanie i połykanie zbyt uszkodzony, powodując śmierć.

Leczenie

Wczesne wykrywanie i leczenie farmakologiczne są kluczem do przedłużenia życia pacjenta. Namenda i Aricept są dwa z najczęstszych leków stosowanych.

Znaczenie

Według World Alzheimer Report z 2009 roku, choroba dotyka 35 milionów ludzi na całym świecie.

Ostrzeżenie

Gdy osoba jest w końcowej fazie choroby Alzheimera, on na ogół wymaga opieki na stałym poziomie. To jest ważne dla członków rodziny, którzy służą jako opiekunowie mieć silną sieć wsparcia.

Rozważania

Zgodnie z Education & Disease Center referencyjną Alzheimera (ADEAR) naukowców zidentyfikowały przynajmniej dwa geny, które wydają się być związane ze zwiększonym ryzykiem w rozwoju choroby Alzheimera. Zdrowego stylu życia, w tym solidnego życia społecznego, są sugerowane jako sposobów zapobiegania lub opóźnienia Alzheimera.

Ostatnie stadium raka żołądka

Żołądek narządów w organizmie ludzkim, która jest odpowiedzialna za początkową trawienia i rozkładu pokarmu przez soków żołądkowych i ściśnięcie ścian żołądka. Żołądka lub raka żołądka występuje, gdy nowotwór rośnie w żołądku. Jest sklasyfikowany etapami.

Znaczenie

Istnieją trzy różne warunki, które mogą prowadzić do Etapu 4 lub ostatni etap diagnozy raka żołądka.

Stan 1

Jeśli guz urósł przez wszystkie warstwy żołądku i trudności co najmniej jeden z małych gruczołów wokół żołądka, zwane węzły chłonne, uważa się, Etap 4 nowotworowych.

Warunek 2

Niezależnie od tego, jak wiele warstw w żołądku za pośrednictwem rozprzestrzeniania nowotworu, jeżeli wiąże się ponad 15 węzłów chłonnych, uważa się, Etap 4 nowotworowych.

Warunek 3

W przypadku raka żołądka rozprzestrzenił się innych narządach ciała, takich jak trzustka, wątroba czy płuca, uważa się, Etap 4 nowotworowych.

Leczenie

Etap 4 rak żołądka zazwyczaj nie jest możliwe do leczenia przez samą operacją. Zwykle stosuje się chemioterapię, przed lub po operacji w celu usunięcia guza i może być także połączony z promieniowania.

Żywotność Raka Płuc etap IV

Żywotność Raka Płuc etap IV


Rak płuc jest jedną z głównych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku, są 180 tysiące nowych przypadków raka płuc i 150.000 zgonów z powodu raka płuc w Ameryce według książki "Clinical Oncology".

Efekty

Etap IV raka płuc jest śmiertelną chorobą. Według Surveillance, Epidemiology i End Results (SEER) bazy danych, tylko 2 procent chorych na raka płuca przetrwać ostatnie 5 lat od rozpoznania. Mediana długości przeżycia w stadium IV raka płuc jest 8 do 9 miesięcy.

Rodzaje

Dwa główne typy raka płuc są niedrobnokomórkowego raka płuca (NSCLC) i drobnokomórkowego raka płuc (SCLC). Pięcioletnia przeżywalność na niedrobnokomórkowego raka płuca wydaje się być nieco wyższe niż drobnokomórkowego raka płuc, zgodnie z Surveillance, Epidemiology i End Results (SEER) bazy danych.

Wiek

Młodzi pacjenci (20 do 40 lat) zdiagnozowano raka płuc IV etap zwykle mają nieco lepszą oczekiwaną długość życia niż starszych pacjentów (70 lat i starszych).

Płeć

Przewidywana długość życia ludzi, u których zdiagnozowano raka w IV stadium płuc wydają się być mniejsza niż w przypadku kobiet z tej samej choroby. Przeżywalność raka płuc w stadium IV dla mężczyzn i kobiet wynosi 1,6 procent i 2,2 procent, odpowiednio.

Leczenie

Możliwości leczenia raka płuca w stadium IV obejmują radioterapii i chemioterapii. Nowe ukierunkowane na środki, takie jak bewacizumab (znanej również jako Avastin) wykorzystywany w połączeniu z chemioterapią Wykazano znaczną poprawę przeżycia pacjentów z rakiem płuca IV, według badań 2006 opublikowanym w "New England Medical Journal".

Jaka jest różnica między Etap 2 i Etap 3 raka piersi?

Rak piersi jest wystawiane w skali od 0 do IV. Etapy IIA, IIB, IIIA, IIIB i IIIC dotyczy nowotworów, które rozprzestrzeniają się poza pierwotnym miejscu, ale nie przerzuty, co oznacza, że ​​nie rozprzestrzenił się na inne narządy. Różnice między tymi etapami dotyczą rozmiaru, położenia i jak rak rozprzestrzenia.

Etap IIA

Jeśli nowotwór oznacza 0 do 2 cm, wielkości rozprzestrzeniło się tylko do 2:59 węzłów chłonnych pachowych, które znajdują się pod pachą, i niewielkie ilości nowotworu znajdują się na wewnętrznych węzłów chłonnych sutkowych, które znajduje się wewnątrz klatki piersiowej położony w pobliżu mostka. Jeżeli nowotwór jest większa niż 2 cm, wielkości, nie rozprzestrzenił się żadnych pachowych węzłów chłonnych.

Etap IIB

W tym stadium nowotworu może być większa, między 2 a 5 cm. Jeśli tak, to rozprzestrzenił się tylko do 02:59 węzłów chłonnych pachowych, a niewielkie ilości raka można znaleźć na wewnętrznych węzłów chłonnych sutkowych. Jeżeli nowotwór jest większa niż 5 cm, wielkości, nie rozprzestrzenił się jakichkolwiek węzłów chłonnych pachowych, nie rosną w klatce piersiowej lub na skórę.

IIIA

W tym stadium nowotworu może być większy niż 5 cm, wielkości, ale jeśli tak, że nie rośnie w klatce piersiowej lub skóry i rozprzestrzeniać się z 08:59 do węzłów chłonnych albo z wewnętrznymi węzłami chłonnymi gruczołu mlecznego. Jeśli guz jest od 0 do 5 cm na rozmiar, rozprzestrzeniło się do 8:55 węzłów chłonnych pachowych lub powiększone wewnętrzne węzły chłonne sutka.

Stage IIIB

Etap ten rozpoczyna się etapy, w których nowotwór hodowanych w klatce piersiowej lub na skórę. Albo nowotwór rozprzestrzenił się na 02:59 węzłów chłonnych pachowych i / lub rozpowszechniania w małych ilościach do wewnętrznych węzłów chłonnych sutka, lub został przeniesiony do 08:56 węzłów chłonnych pachowych lub powiększenia węzłów chłonnych wewnętrznych sutka.

Etap IIIC

Guz jest dowolny rozmiar i rozprzestrzenił się na 10 lub więcej pachowych węzłów chłonnych, który rozprzestrzenił się na węzły chłonne pod lub nad obojczykiem, i / lub obejmuje zarówno wewnętrzne i pachowych węzłów chłonnych sutka. Jest to ostatni etap stosowany do opisu na raka piersi, który nie rozprzestrzenił się na innych ważnych organów.

Opcje na ostatnim etapie raka piersi

Celem kategoryzacji diagnozy raka piersi w oddzielnych etapach jest tak, że lekarze i zespół leczenie może dzielą swoje objawy i przypisać różne metody leczenia. Etapy są klasyfikowane według rozmiaru guza inwazyjnego kontra nieinwazyjnego, zajęcia węzłów chłonnych i czy nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała. Ostatnie stadia raka piersi są IIIC etap i IV. W obu tych etapów, nowotwór będzie inwazyjne i rozprzestrzeniły się do innych węzłów chłonnych i ewentualnie innych narządów. Możliwości leczenia są nadal dostępne na tym późnym etapie.

Leczenie piersi

W zależności od indywidualnej diagnozy, wielkość i tempo wzrostu guza, zespół może zalecić leczenie chirurgia, promieniowanie lub obu. Opcje chirurgiczny to zachowanie piersi, w której lekarz próbuje usunąć raka. Lumpektomii polega na usunięciu guza; kwadrantektomii jest usunięcie części piersi, segmentowe mastektomii jest usunięcie nowotworu i części otaczającej tkanki piersi guza. Całkowita mastektomii jest usunięcie całego piersi.

Chemoterapia

Chemioterapia jest prawie zawsze zalecane na tym etapie. Zabieg ten dożylnie wstrzykuje przeciwnowotworowe leki, które podróżują przez krwiobieg i cele komórki całego ciała. Chemioterapię podano w cyklach, w okresach spoczynku pomiędzy każdym cyklu. W przypadku raka późnym stadium, ilość cykli leczenia dla każdej osoby będą się różnić w zależności od tego, czy zmniejszenie wielkości guza i jak pacjent toleruje leczenia.

Terapia hormonalna

Wielu pacjentów w późnym stadium raka piersi będą hormony w celu zmniejszenia lub zatrzymania wzrostu nowotworów. Leki stosowane w leczeniu są przeznaczone do blokowania hormonów, które organizm wytwarza naturalnie. Twój lekarz może zalecić procedurę zwaną hormonoterapia, który usuwa gruczoł, który produkuje hormon, który może być napędza wzrost swojego nowotworu.

Drug Therapy

American Cancer Society poinformował, że w 2007 roku Food and Drug Administration zatwierdziła nowy lek Ixabepilone chemioterapii (marka Ixempra), który został przedstawiony w celu zmniejszenia wielkości guza i spowolnić ich wzrost u niektórych pacjentów z zaawansowanym rakiem piersi. Ten lek został dopuszczony do pacjentów, którzy nie wykazują poprawę w poprzedniej chemioterapii. Spośród 126 pacjentów z rakiem, którzy otrzymali lek w badaniu, 12 procent zaobserwowano znaczny spadek ich wielkości guza.

Leczenie ukierunkowane

Na tym etapie, wielu pacjentów będzie dowiedzieć się, że ich rak rozprzestrzenił się poza pierś. Leczenie ukierunkowane będą wykorzystywane bezpośrednio wpływa na położenie nowych komórek nowotworowych. Celem tego zabiegu jest wyeliminowanie objawów, zatrzymać rozprzestrzenianie raka, zmniejszenie liczby komórek nowotworowych, które pojawiły się w innym miejscu i mam nadzieję, że zatrzyma raka rozprzestrzenianiu dalej.

Etap 3 Leczenie raka chłoniaka

Etap 3 Leczenie raka chłoniaka


Chłoniaki, raki, które pochodzą z komórek układu limfatycznego, składnik układu odpornościowego. Etap III objawy chłoniaka zwykle obejmują wygląd chłoniaka w węzłach chłonnych znajdujących się na szyi, piersi i regionach jamy brzusznej. III etap leczenia chłoniaka są zazwyczaj podawane przez hematologa lub onkologa.

Etap 3 Leczenie raka chłoniaka

Etap III leczenia chłoniaka nieziarniczego zwykle się wtedy, gdy obecne są pewne właściwości, w tym rozmiar i położenie nieprawidłowych komórek, objawów i potrzeb pacjenta. Dla III etapu leczenia nieziarniczego chłoniaka jest zazwyczaj zaczyna natychmiast, chyba że choroba rozprzestrzeniła się na inne części ciała, ale to wolno rosnące lub w ogóle nie rośnie, co może doprowadzić do "oglądać i czekać" podejścia.

Rodzaje

Chłoniaka Hodgkina i chłoniaka nieziarniczego są zarówno nowotwory, które biorą swój początek w komórkach limfocytów, które pomagają ochronić i utrzymania układu odpornościowego. Chłoniaka nieziarniczego jest identyfikowany przez komórki Reed-Sternberga wśród komórek nowotworowych. Chłoniaka nieziarniczego jest rozpoznawany przez nieobecność komórek Reed-Sternberga ale w obecności co najmniej 30 innych typów komórek nieprawidłowych.

Leczenie chłoniaka Hodgkina

Połączenie leków stosowanych w chemioterapii jest zwykle stosowany przez aa okres czterech tygodni w leczeniu chłoniaka Hodgkina etap III. Następnie, promieniowanie pole może być stosowane bezpośrednio do dotkniętych obszarach, a następnie pod wysoką dawką chemoterapii.

Leczenie chłoniaka nieziarniczego

Etap III leczenia nieziarniczego chłoniaka jest może obejmować podawanie przeciwciał monoklonalnych (rytuksymab) w monoterapii lub modyfikowanych cząstek radioaktywnych, lub chemioterapii samodzielnie lub z rytuksymabem. Jeśli wystąpi nawrót choroby, można stosować leczenie promieniowaniem. Agresywne chłoniaki leczonych rytuksymabem i chemioterapii z różnymi kombinacjami leków.

Wnioski

W przypadku nawrotu chemioterapia może być podana w III stadium chłoniaka, czasami w wysokich dawkach, a także z przeszczepem komórek macierzystych. Przeszczep komórek macierzystych jest procedura, która wykorzystuje komórek macierzystych do tworzenia nowych krwinek w szpiku kostnym w celu zastąpienia utraconych podczas chemioterapii.

Ostrzeżenia

Niedokrwistość może wynikać z spadku czerwonych krwinek po chemioterapii. Leki można podawać w celu zwiększenia liczby czerwonych krwinek.

Chemioterapii dla obu rodzajów chłoniaka może spowodować nudności, wymioty, wypadanie włosów, osłabienie, biegunka, gorączka, senność, owrzodzenia jamy ustnej, krew w moczu, pęcherz dyskomfort i płodności problemów.

Wirus Epsteina-Barra zostały zdiagnozowane prawie połowa osób chłoniaka Hodgkina.

Zabiegi dla Raka Płuc etap IV

Stadium IV raka płuc jest najbardziej poważną formą raka płuc z niskim wskaźnikiem utwardzania. Kiedy ktoś zdiagnozowano tym etapie choroby, nowotwór może w innych narządach. Tacy, którzy otrzymali tę diagnozę nie chcesz kontynuować leczenie, aby mogli cieszyć się razem opuściły się z przyjaciółmi i bliskimi. Inni zdecydują się walczyć z lekami, takimi jak chemioterapia i promieniowania.

Formacja

Rak płuc, jak większość nowotworów, rozpoczyna się nieprawidłowościami w komórkach organizmu. Komórki zwykle mnożenie i dzielenie, ile potrzeba, utrzymanie zdrowego systemu kontroli i równowagi. Gdy system ten zostanie przerwany, niekontrolowany podział komórek zaczyna. Jako takie komórki proliferują tworzą twarde mas w płucach.

Wiele osób z rakiem płuc, nie zdają sobie sprawy, że mają go. Objawy, takie jak przewlekłe zapalenie oskrzeli, kaszel krwią i świstów w końcu stać się zauważalne. Testy takie jak promieniowanie rentgenowskie i tomografii komputerowej są przeprowadzane w celu określenia, czy rak uformowane w płucach. Po stwierdzenia raka, jest ona następnie sklasyfikowane według etapu.

Etapy

Istnieją cztery etapy raka płuc, z Etap I jest najmniej dotkliwe i Etap IV jest najbardziej poważne. Kiedy ktoś rozpoznano stadium IV, zwykle oznacza to, że ich nowotwór przerzutowy z płuc do innych części ciała, takich jak węzłów chłonnych, wątroby i mózgu. Po rak osiągnął etap IV, szanse na przeżycie są minimalne. Leczenie nie jest jednak dostępna dla osób, które są w zaawansowanym stadium raka płuc.

Leczenie

Głównym leczenie stosowane u pacjentów z rakiem płuc jest etap IV chemioterapii, i to jest podana tylko do tych, którzy mogą go tolerować. Choć nie lekarstwo na raka Etap IV, może przedłużyć życie o około dwa do czterech miesięcy. Inne leczenie, które mogą być stosowane są zewnętrzne promieniowanie. Promieniowanie zewnętrzne odbywa się przy zastosowaniu urządzenia, które pędy wysokiej wiązki promieniowania rentgenowskiego w nowotworze. Podczas etapu IV raka płuc, jest używana głównie do łagodzenia bólu i spowolnienia wzrostu guza.

Inną formą leczenia jest leczenie bólu. Wielu wybiera na tym późnym etapie zatrzymać chemioterapii i radioterapii. Tylko leki, które podaje się w tym czasie jest w celu łagodzenia bólu. Celem jest, aby pacjenci wygodne, aby mogli cieszyć się co czas ich wyjściem.

Skutki uboczne

Chemioterapii i radioterapii ma podobne efekty uboczne. Te działania niepożądane są wypadanie włosów, nudności, wymioty i osłabienie układu odpornościowego. Ludzie, którzy przechodzą promieniowania może wystąpić pieczenie i wysypka w miejscu promieniowania. Mogą one również odczuwać bólu w całym ciele.

Wnioski

Pacjenci, u których zdiagnozowano raka płuc Etap IV naturalnie chce walczyć ich chorobę. Chcą znaleźć najlepsze zabiegi i utrzymać pozytywne podejście. Wybór albo szukać dalszego leczenia lub rezygnacji jest głęboko osobista sprawa, że ​​pacjent będzie rozważyć opinie rodziny i lekarzy.

Zabiegi Etap IV Rak prostaty

Rak prostaty występuje, gdy komórki z prostaty, gruczołu w męskim układzie rozrodczym, rozwój mutacji genetycznych i rozpocząć rośnie nienormalnie. W przypadku raka gruczołu krokowego w stadium IV, nowotwór rozprzestrzenił się do innych narządów, takich jak pęcherz i węzłów chłonnych. Rozprzestrzenił się na kości jest bardzo powszechne i mogą być bardzo bolesne. Etap IV z powodu raka obejmuje przerzutów w wielu różnych narządach, operacja nie będzie zazwyczaj skuteczne leczenie.

Promieniowanie

Jednym z filarów leczenia stadium IV raka prostaty jest radioterapia. Terapia ta polega na kierowaniu skoncentrowane wiązki promieniowania prostaty i innych narządów z przerzutami. Promieniowanie to działa uszkodzić komórki dzielące się. Ponieważ wysoki udział komórek nowotworowych dzieląc to leczenie będzie selektywnie atakują komórki nowotworowe.

Leczenie hormonalne

Ponieważ komórki prostaty są komórki, które reagują na hormony, raka gruczołu krokowego Etap IV mogą być leczone terapią hormonalną. Terapia hormonalna działa przez miejscowe wstrzyknięcie hormonów, które organizm wykorzystuje do zatrzymania wzrostu prostaty. W rezultacie komórki nowotworowe spowolnić ich wzrost i replikację.

Bisfosfoniany leki

Jednym z najczęstszych obszarów Etap IV raka prostaty do kości jest rozłożone, więc leczenie często będzie obejmować leczenie przerzutów do kości. Jeden taki zabieg jest bisfosfonianowe leki, które pracują, aby zapobiec utracie masy kostnej, która jest powszechnie spowodowanego Etap IV raka prostaty.

Dożylne Promieniowanie

Innym sposobem leczenia IV stadium raka prostaty jest użycie wewnętrznej radioterapii. Z tego rodzaju terapii, cząsteczki radioaktywne, są wstrzykiwane do żyły gdzie krążyć, a komórki nowotworowe uszkodzeniem. Ten rodzaj obróbki jest szczególnie użyteczny do leczenia przerzutów, które rozprzestrzeniają się znacznie od gruczołu krokowego, a zwłaszcza z przerzutami do kości.

Chemoterapia

Zastosowanie środków chemoterapeutycznych nowe pole raka prostaty. Chemioterapia działa poprzez zatrucie komórek, które są szybko rosnące, takie jak komórki nowotworowe. Niektóre leki stosowane w chemioterapii, w tym Taxotere, estramustyna i paklitakselem, są myśli, aby pomóc ludziom leczyć raka prostaty w stadium IV.

Etap 3 Żywotność raka płuc

W Stanach Zjednoczonych, rak płuc jest główną przyczyną zgonów wśród mężczyzn i kobiet. Rak płuc jest bardziej śmiertelna niż jelita grubego, prostaty, raka piersi i chłonnych połączonych każdego roku. Objawy nie pojawiają się aż rak jest zaawansowany, powodując przewlekły kaszel, ból w klatce piersiowej, świszczący oddech, chrypka i duszność. Płuc formy raka w tkance płucnej w komórkach wyściełających drogi oddechowe. Dwa rodzaje raka płuc istnieje - niedrobnokomórkowego raka płuc i niedrobnokomórkowego raka płuc. Raka płuca rośnie i rozprzestrzenia się szybciej. Jedynie około 10 procent raka płuc jest rak płuc.

Etapy raka płuc

Istnieją cztery stadia nowotworów płuc. Etapy przedstawiają sposób używany do określenia rozprzestrzenianie się raka. Znając asyst scenie z określenia właściwego leczenia. Trzy sposoby smarowania raka w organizmie są przez tkanki, układu limfatycznego i krwi. Proces rozprzestrzeniania nazywa przerzutach. Raka płuc składa się z czterech etapów.

Etap 3A raka płuc

Etap 3 rak płuc jest podzielona na dwie części A i B. W etapie 3A, rak trafiła do węzłów chłonnych organizmu po tej samej stronie guza. Na tym etapie, nowotwór może być dowolnej wielkości. Inne miejsca w organizmie rak może się rozprzestrzenić na to oskrzela głównego, ściany klatki piersiowej, przepony, opłucnej wokół płuc i błony otaczającej serce. Płuc może również upadł lub rozwinięte zapalenie.

Etap 3B raka płuc

W etapie 3b nowotworowo do węzłów chłonnych powyżej obojczyka lub do przeciwległej strony korpusu. W czasie drugiego etapu 3B, rak może również rozprzestrzeniać się na serce, żyły głównej dolnej i aorty klatki piersiowej, membrana, tchawicy i mostka lub przełyku.

Żywotność do etapu 3

5-letnie przeżycie dla kogoś, kto ma raka płuc w stadium 3 jest 10 procent. Stawka ta zmniejsza się o 24 procent od etapu 2. Jednakże czynniki takie jak cechy nowotworu, wieku, płci i ogólnego stanu zdrowia, a także odgrywają istotną rolę w oczekiwanej długości życia.

Ogółem Żywotność raka płuc

Trzy na pięć osób, z wszystkich stadiach raka, umiera w ciągu roku od diagnozy. 5-letnie przeżycie dla przerzutami raka płuc (który jest identyfikowany jako etapu 4) jest 3 proc. Podobnie jak innych nowotworów, wczesne rozpoznanie zwiększa długość życia. Zabieg wpływa również przetrwanie.

Jakie są objawy raka mózgu Etap 4?

Jakie są objawy raka mózgu Etap 4?


35000 osób z rozpoznaniem raka mózgu każdego roku. Jest to spowodowane nieprawidłowym narośli znanych jako guzy mózgu, które rozprzestrzeniają się na inne części ciała, zazwyczaj prowadząc do śmierci. Najczęstsze nowotwory mózgu są spowodowane przez normalne komórki stają się nieprawidłowe i zaczynają rosnąć i stają się niekontrolowane.

Rodzaje

Istnieją dwa typy nowotworów mózgu. Jeden składa się z komórek rakowych, tworzących się w mózgu, a druga jest do rozprzestrzeniania się komórek rakowych w innych częściach ciała. Jeśli nowotwór pochodzi z innej części ciała i rozprzestrzenia się w mózgu, jest bardzo niebezpieczne. Gdy nowotwór wpływa na mózg, szanse na przeżycie są bardzo niewielkie.

Etapy

Istnieją cztery różne etapy raka mózgu. Etap 1 rak mózgu jest mała i lokalną i w większości przypadków mogą być leczone chemioterapią. Etap 2 i 3, rak mózgu jest zaawansowany miejscowo i ma wpływ kilka węzłów chłonnych. Etap 4 jest przypisany do osoby, kiedy nowotwór mózgu rozprzestrzenił i komórki zachować namnażania. Wielkość tego raka zależy od sceny. Poszczególne etapy są wykorzystywane do określenia, jakiego rodzaju opcji leczenia należy podjąć, jeśli w ogóle.

Bóle głowy

Znaki mogą być trudne do wykrycia. Jednym z najczęstszych objawów z różnymi rodzajami raka mózgu jest ból. Z mózgu, bóle nowotworowe są gorzej rano i lepiej jak dzień przechodzi. Niektórzy mogą nawet wymiotować i wtedy czuję się o wiele lepiej. Oni wydają się jeszcze gorzej, jak rak rośnie i pogorszyć.

Konfiskata

Etap czwarty rak mózgu często powoduje drgawki. Dzieje się tak, gdy am nieprawidłowy impuls elektryczny jest przesyłany do mózgu, powodując zajęcie. Znaki ktoś ma jeden jest skurcze lub drgawki i utrata kontroli moczu i jelit. To nigdy nie powinno być pozostawione bez leczenia, a ona natychmiast zgłosić do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Inne objawy

Poza tym bóle głowy i drgawki, które są dwa najczęstsze objawy, gdy ktoś wchodzi do etapu 4 raka mózgu, jest nieprawidłowe zmiany widzenia. Innym objawem jest zmiana pojemności emocjonalnej, która może stopniowo gorzej w miarę postępu raka. Trudności z mową, który jest spowodowany przez nowotwór rośnie, co wywołuje mózg i obszar wokół jego pęcznienia są kolejne. Zmienia również czujność i zdolność koncentracji są doświadczeni. W przypadku wystąpienia tych objawów należy skontaktować się z podstawowej opieki zdrowotnej.

Leczenie raka Etap 2

Rak jest stanem charakteryzującym się niekontrolowanego podziału komórek w organizmie, w wyniku czego ich nieprawidłowego funkcjonowania. Nowotwory są często nazwany regionem ich rozwoju, raka skóry, raka płuc, raka prostaty i raka sutka (samic) są jednymi z najbardziej powszechnych form raka. Rak jest uważane za jeden z głównych przyczyn zgonów ludzi na całym świecie, stanowi prawie 13 procent. Niestety leczenie nie jest jeszcze znana, aby całkowicie wyleczyć raka, więc wczesna diagnoza jest niezbędna, aby opóźnić szkód spowodowanych przez dzielących się komórek nowotworowych.

Etapy raka

Rak jest często zróżnicowane na różnych etapach, takich jak etap 1, etap 2, etap 3 i etapem 4, zależnie od dojrzałości i proliferacji komórek nowotworowych. Etap 1 nowotwory, to te, w których komórki nowotworowe pozostają zlokalizowane tylko do jednego narządu ciała. Kiedy złośliwe komórki przejść w dotkniętej części ciała, takich jak rak jest znany etap 2. Etap 3 jest podobny do etapu 2 nowotworów, ale podstawowe węzły chłonne i tkanki mają także wpływ wraz z narządu. Kiedy komórki nowotworowe rozłożone w całym organizmie, w różne części, na przykład rak jest znany jako etap 4.

Możliwości leczenia raka Stage 2

Metody terapeutyczne stosowane zazwyczaj różnią się u poszczególnych chorych w zależności od postaci raka i wzrost komórek nowotworowych. Jednak, chirurgia, chemioterapia i radioterapia są jednymi z najczęściej stosowanych metod leczenia przeciwko Etap 2 nowotworów. Zabieg ten polega na usunięcie narządu, aby zapobiec dalszemu przerzutów komórek rakowych. U pacjentów cierpiących na ryzyko wystąpienia nawrotu raka, chemioterapia i radioterapia są sugerowane po zabiegu. Chemioterapii polega na podawaniu leków przeciwnowotworowych takich jak interleukina-2 (IL-2), aby zniszczyć komórki rakowe. W metodzie promieniowania wiązki światła o wysokiej energii (rentgenowskie) są wykorzystywane do niszczenia i zniszczyć złośliwe komórki, a tym samym zapobiec ich przerzutów.

Skutki uboczne

Liczne skutki uboczne są często związane z leczeniem na raka. Niektóre z typowych efektów ubocznych związanych z operacją to ból (po zabiegu), krwawienia i zakażenia (jeśli cięcia nie jest prawidłowo zszyte). Skutki uboczne związane z radioterapią i chemioterapią nudności, wymioty, utrata apetytu, wypadanie włosów i zmęczenie.

Rama czasowa

Okres, z leczenia raka zwykle waha się od osoby do osoby, w zależności od postaci raka. Jednak takie leczenie promieniowaniem jest często podawany codziennie przez prawie miesięcy, podczas gdy chemioterapia jest okresowo podaje się przez cztery do pięciu miesięcy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Niektóre z ogólnych środków zapobiegawczych, które można podjąć, aby zapobiec rozwojowi raka to unikanie palenia tytoniu i spożywania napojów alkoholowych, unikanie ekspozycji na działanie toksyn i substancji zanieczyszczających i utrzymania zdrowej diety i wagi.

Etap czwarty Rak Żywotność

Etap czwarty Rak Żywotność


Kiedy ktoś zdiagnozowano raka dowolnego typu, lekarz zwykle zapewnia cyfrową numer etapu. Etap 1 jest najmniej inwazyjny typ raka i jest powszechnie uważany za wczesny etap. W związku z tym, etap 4 jest wręcz przeciwnie, zwykle opisując nowotwory, które są dość inwazyjne czy rozwinął. W związku z tym, etap 4 raki są na ogół omawiane w powiązaniu z przewidywanych pytań trwania życia.

Najniższa Etap 4 Rak Żywotność wg typu

W badaniach przeprowadzonych przez US Seer programu "Cancer Survival

Wśród dorosłych, "wszystkie typy raka porównano, aby zobaczyć, które miały najniższe pięcioletnich stóp trwania życia, gdy dotarli do etapu 4 stan. Rak trzustki miał najniższy wskaźnik pięcioletniego długość życia, zaledwie 4,4 procent przeżycia. Tuż za nim, na 7,2 procent, to choroby. Rak wątroby miała najniższy wskaźnik trzeciego Żywotność (10,2 procent), a następnie raka przełyku, z 13,8 procentowym prawdopodobieństwem pięcioletniego długości życia. Etap 4 raka długość życia jest dramatycznie niska w tych typach nowotworów ,

Rak najwyższe stadium 4 Żywotność wg typu

Etap 4 raka jąder miał najwyższy wskaźnik przeżycia pięciu lat (95,5 procent) w wyżej wymienionym badaniu. Etap 4 raka tarczycy, na 93,9 procent, przyszedł w drugim najwyższym w długości życia, a zarówno etap 4 raka wargi i endokrynologiczne związane na trzecim miejscu z 91 procent przeżywalności. Na szczęście dla pacjentów z tych typów raka, etap 4 raka długość życia jest dość optymistyczny.

Najwyższa żywotność dla etapu 4 nowotworów przez Race

Biali, z szybkością 95,8 procent, miał najwyższy pięcioletni długość życia rak rejestrowane. Czarni zajął drugie miejsce z wynikiem przeżywalność 94,7 procent dla etapu 4 nienabłonkowych nowotworów skóry. I trzecie miejsce udał się do Azji, o 94,0 proc pięcioletniej przeżywalności do etapu 4 raka tarczycy. Jednak badanie to nie obejmuje danych z innymi rasami; w związku z tym, te statystyki etap 4 raka oparte są wyłącznie na wyścigach reprezentowanych.

Zakładana najniższa Cena za Etap 4 raka poprzez Race

Etap 4 raka o najniższym wskaźniku długości życia dla wszystkich trzech raka ras reprezentowanych w badaniu US SEER Program był raka trzustki (z białych na poziomie 4,4 procent, 4,4 procent w czarnych i Azjatów w 4,8 procent).

Znaczenie

Surveillance, Epidemiology and End Results (SEER) to program z NCI (National Cancer Institute). To badanie na temat długości życia rak pięcioletnie przeżycia w stadium 4 nowotworów został wyprodukowany z danych zebranych w sprawie nowotworów zdiagnozowanych w latach 1988 i 2001 roku składała się z osób dorosłych w wieku 20 lat i starszych (z wyjątkiem białaczki, chłoniaka i raka łożyska , który składa się osób młodszych grup wiekowych).

Ogólne etap 4 stopy Oczekiwana długość życia rak były najwyższe dla białych pacjentów, w 65 proc pięcioletniej przeżywalności, a najniższy dla Azjatów, w 54 proc. Zaskakująco, cztery najbardziej głównie etap 4 raka rozpoznano w tym okresie (płuc / oskrzeli, piersi, jelita grubego / odbytnicy i prostaty) nie zostały odzwierciedlone w najwyższych lub najniższych pięcioletnie przeżycia.