adcov.com

rak płaskonabłonkowy in situ

Co to jest Rak płaskonabłonkowy in situ?

Rak płaskonabłonkowy in situ (SCC in situ), zwany także choroba Bowena, uważany jest za wczesna forma raka skóry, przez wielu lekarzy, choć według raka skóry informacji, niektórzy uważają, że jest to forma wstępnego raka. Określenie "in situ" oznacza, że ​​powierzchnia ma postać raka skóry. To znaczy choroba zaatakowała tylko naskórek lub wierzchnią warstwę skóry. Choroba Bowena może wystąpić w dowolnym miejscu na powierzchni skóry; jest to jednak najczęściej na tułowiu, rękach i nogach.

Cechy

Rak płaskonabłonkowy in situ dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet, i może wystąpić w każdym wieku, choć jest to rzadkie u dzieci. Charakteryzuje się czerwonym, lekko podniesione poprawki łuszcząca. W niektórych ludzi, strupy i swędzi lub miejsca mogą być mylone z egzemy lub łuszczycy. Biopsji jest zwykle wykonywane w celu potwierdzenia diagnozy.

Przyczyny

Choroba Bowena jest często spowodowane długotrwałym narażeniem na promienie ultrafioletowe. Może on również być spowodowane przez starzenie się. W niektórych przypadkach, SCC in situ jest spowodowana spożyciem arsenu. Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) 16 zostało znalezione w wielu ludzi, którzy mają tę formę raka, dlatego uważa się, że wirus jest możliwa przyczyna. Jednakże, w wielu przypadkach przyczyną nie może być ustalona.

Objawy

Objawy to uporczywy, łuszcząca, czerwoną plamę o nieregularnych granicach, które mogą skorupy lub wydzielać. Nie może być różowe lub brązowe podniesione obszary skóry lub otwarta rana, że ​​skorupy lub krwawienia. Skóry może pojawić się czerwony i obolały, jakby to windblown. Brązowe lub ciemnobrązowe plamy mogą pojawić się na narządach płciowych zarówno kobiet i mężczyzn; okazjonalne swędzenie jest wspólne, jak również. W niektórych przypadkach nie ma żadnych objawów, oprócz plastra podniesionej skóry.

Leczenie

Mniejszej raka płaskonabłonkowego in situ poddaje się obróbce przez wycięcie chirurgiczne. Najdokładniejsza forma wycięciu jest nazywany typem mikrochirurgii chirurgia Mohsa. Małe zmiany mogą być także leczone przez łyżeczkowanie, zamrożenie w ciekłym azocie i radioterapii. Terapia fotodynamiczna (PDT) jest najnowszym leczenia zatwierdzonych przez FDA. PDT jest sposobem wypalania SCC in situ, poprzez zastosowanie leku, który jest wchłaniany przez komórki raka, a następnie za pomocą jasne światło wyzwala uwalnianie toksyn i zniszczenie nowotworu.

Rozważania

Najlepszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko jakiejkolwiek formy raka skóry jest unikanie długotrwałego przebywania na słońcu. Jeśli mieli Choroba Bowena, jesteś w grupie podwyższonego ryzyka dla innych typów raka skóry. Trzeba będzie regularne badanie skóry przez dermatologa. Niewielki odsetek SCC in situ rozwinie się inwazyjne NIK; Stawki resuscytacji tego typu raka jest bardzo wysoki. Jednakże, jeśli pozostaje nieleczona, może metastesize do innych obszarów ciała.

Informacje o Rak płaskonabłonkowy

Informacje o Rak płaskonabłonkowy


Zgodnie z Mayo Clinic, drugim najbardziej powszechnie spotykane formy raka skóry niebędącego czerniakiem jest rak płaskonabłonkowy. Kiedy złowione wcześnie, rak płaskonabłonkowy, rak komórek zwykle nie powoduje żadnych problemów i prawie nie powoduje śmierć. Jednakże, jeżeli rak płaskonabłonkowy nie jest traktowana wcześnie może rozprzestrzeniać się na inne części ciała i może powodować poważne problemy i innych rodzajów nowotworów.

Objawy

Objawy raka płaskonabłonkowego to zdecydowane czerwone guzki, płaskie zmiany z łuszczących się skorupy, owrzodzeń, białe plamy wewnątrz jamy ustnej i czerwone plamki na genitalia. Rozpoznawanie raka płaskonabłonkowego może być trudne, jeśli skóra wokół guza jest już uszkodzony od ekspozycji na słońce. Jednakże, raka płaskokomórkowego, raka rośnie bardzo powoli, co sprawia, że ​​nieco łatwiejsze do wykrycia wcześniej. Zaplanuj wizytę u lekarza czy jakieś rany lub guzki na skórze nie goją się w ciągu dwóch tygodni.

Przyczyny

Przedłużona ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe jest główną przyczyną raka płaskonabłonkowego i innych form raka skóry. Gdy komórki kontakty promieniowania ultrafioletowego skóra może uszkodzić DNA, co czasem prowadzi do raka skóry. Zgodnie z Mayo Clinic, łóżka opalające mogą mieć taki sam wpływ, że promieniowanie ultrafioletowe ze Słońca ma na skórze. Rak płaskonabłonkowy jest spowodowany głównie przez ekspozycję na słońce, ale są jeszcze inne przyczyny, które mogą przyczynić się do raka płaskonabłonkowego. Przyczyny te obejmują promieniowania terapeutycznego, narażenie na toksyny chemiczne, wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz leki immunosupresyjne.

Czynniki ryzyka

Zgodnie z Mayo Clinic, czynniki ryzyka raka płaskonabłonkowego należą przewlekłe ekspozycji na słońce, jasną skórę, starszy wiek, płeć męska, osobistą historię raka skóry, palenie, i stanów zapalnych skóry lub urazów. Średni wiek rozwoju raka płaskonabłonkowego jest 66.

Powikłania

Rak płaskonabłonkowy zazwyczaj nie powoduje żadnych problemów, jeśli wcześnie wykryte. Jednakże, jeśli nie Wcześnie, rak płaskonabłonkowy, rak komórek może spowodować rozprzestrzenianie raka do warg i uszu. Nowotwory komórek nabłonka płaskiego, które są większe niż 3/4 cala jest bardziej prawdopodobne się do innych części ciała niż w przypadku mniejszych guzów. Nowotwory komórek nabłonka płaskiego, że głębokość w skórze mają również większą możliwość rozprzestrzeniania się do innych części ciała.

Zapobieganie

Jedną z najlepszych form ochrony przed raka płaskonabłonkowego jest noszenie ochrony przeciwsłonecznej. Według Fundacji Raka skóry, raka skóry można zapobiegać poprzez pobyt na słońcu, unikanie solarium, słońce na umieszczenie ekranu 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, i szukając cienia między 10 rano i 4 pm Fundacja Rak skóry sugeruje także stosując filtry który ma SPF 15 lub wyższym.

Leczenie

Rak płaskonabłonkowy, rak komórek można leczyć przez zamrażanie komórek nowotworowych z ciekłym azotem wycinania tkanki nowotworowej, laser, chirurgia Mohsa, radioterapii i chemioterapii.

Trzonu macicy rak płaskonabłonkowy-Leczenie

Macicy, część układu rozrodczego kobiety, jest wydrążona narządu, który ma dwie warstwy: wewnętrzna warstwa nazywana endometrium i zewnętrzną warstwę mięśni nazwie myometrium. Prawie wszystkie nowotwory macicy rozpocznie się w błonie śluzowej macicy i dlatego nazywa się raka endometrium. Rak śluzówki macicy jest najbardziej rozpowszechnione wśród kobiet po menopauzie, w wieku pomiędzy 55 a 74. Spośród różnych typów raka trzonu macicy, raka płaskonabłonkowego, raka trzonu macicy jest niezwykle rzadkie, ale leczenie jest podobne dla wszystkich typów.

Rodzaje

Według American Cancer Society, większość (około 80 procent) gruczolakoraka endometrium nowotworów są nowotwory, które są z komórek, które tworzą gruczoły w błonie śluzowej macicy. Komórki nabłonka płaskiego, które są płaskie, cienkie komórki powszechnie występujące w skórze, może być również zaangażowany w guzie. Ten typ nowotworu jest znana jako gruczolakoraka z płaskonabłonkowego różnicowania. Endometrium, rak płaskonabłonkowy, rak komórek jest rak komórek skóry, w endometrium, a ten rodzaj raka jest bardzo rzadko.

Objawy

Najbardziej rozpowszechnione objawem raka płaskonabłonkowego błony śluzowej trzonu macicy jest krwawienie z pochwy. Ponieważ większość kobiet z tego raka są po menopauzie, to objaw informuje pacjenta, że ​​coś jest nie tak, co oznacza, że ​​wiele z tych nowotworów znajdują się na wczesnym etapie podejmowania leczenia udany. Inne objawy to krwawe, ale nie nieprawidłowe wyładowania, ból miednicy, ból podczas stosunku i niezamierzone zmniejszenie masy ciała.

Zabiegi chirurgiczne

Operacja jest zwykle zalecane Przebieg leczenia jakiegokolwiek typu raka trzonu macicy. Histerektomii, polegający na usunięciu z macicy i szyjki macicy może być wykonywane albo przez nacięcie brzucha lub przez pochwę. Ponadto, większość lekarzy zaleca również usunięcie obu jajników i jajowodów, zwane obustronna resekcja jajników. W zależności od tego jak daleko nowotwór rozprzestrzenił się, lekarz może usunąć sąsiednie węzły chłonne.

Promieniowanie / Chemioterapia

U pacjentów z rakiem płaskonabłonkowym błony śluzowej macicy może także musiał przejść radioterapię, która wykorzystuje wysokiej energii promieniowania do zabijania komórek nowotworowych lub chemioterapii, która używa narkotyków do zabijania komórek nowotworowych. Terapie te są najczęściej podawane po zabiegu, aby upewnić się, że wszelkie pozostałe komórki nowotworowe są traktowane.

Hormonalna terapia

Ponieważ wiele nowotworów śluzówki macicy spowodowanych nadmierną produkcję estrogenów, stosowanie hormonów mogą przyczynić się do zwalczania raka, w szczególności gdy nowotwór został przeniesiony do innych części ciała. Najczęściej leczenie hormonem jest syntetyczny progestin, który działa w celu spowolnienia wzrostu komórek rakowych endometrium. Tamoksyfen, anti-estrogen leku, zapobiega estrogenów w organizmie z promowania wzrostu komórek nowotworowych. Gonadotropina agoniści hormonu uwalniającego może być również podawany jako hamują wytwarzanie estrogenów, obniżając tym samym poziom estrogenu.

Słabo zdefiniowane Rak płaskonabłonkowy

Dla pacjentów, ich rodzin i lekarzy, kilka słów przynieść tyle strach, jak termin "rak". Na szczęście jednak, w toku badania i postęp w leczeniu dla wszystkich typów nowotworów dalej. Nowotwór złośliwy jest rakiem, który zaczyna się w komórkach wyściełających pokrywających lub narządów, takich jak skóry. Rak płaskonabłonkowy, drugi najbardziej popularny rodzaj raka skóry, jest bardzo leczyć, a rokowanie lub przewidywany wynik jest bardzo korzystne, jeśli wcześnie wykryte.

Rak skóry / raka

Istnieją trzy typy raka podstawnokomórkowego skóry --- komórką czerniaka i raka płaskonabłonkowego. Według Cancer Treatment Centers of America (CTCA) w cancercenter.com, podstawowych kont komórkowych do 90 procent wszystkich nowotworów skóry i rzadko rozprzestrzenia lub przerzuty. Płaskonabłonkowy nie rozprzestrzenił częściej niż podstawowej komórki, ale rzadko i jest znacznie mniej agresywne niż najpoważniejszy z trzech, które jest czerniak. Słabo zdefiniowane płaskonabłonkowy jest nowotworem z marginesami, które nie są ostre i wyraźne.

Przyczyny

Promieniowanie ultrafioletowe znaleźć w słońcu wydaje się być główną przyczyną. Region, w którym mieszkasz może czynnikiem, jak również. Na przykład, CTCA zgłasza więcej raka skóry w Republice Południowej Afryki i Australii niż gdzie indziej, prawdopodobnie ze względu na zwiększony wpływ słońca. Jednak rak płaskonabłonkowy może również wystąpić w obszarach skóry, gdzie były oparzenia, blizny i rany nie-leczniczych. Przewlekłe choroby skóry i niektóre ekspozycje chemiczne mogą również zwiększać ryzyko rozwoju raka płaskonabłonkowego.

Objawy

MayoClinic.com zaleca się do lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek zmiany w kolorze lub fakturze kret lub mieć ból, który nie leczyć w ciągu dwóch tygodni. Inne objawy to plamy na skórze, które czują się łuszcząca, krwawią łatwo lub rozwijać skorupę. Lekarz może określić, czy obszar dotyczą warrantów dalszych badań przez biopsję. Ona może również dostarczyć Państwu szczegółowych informacji na temat objawów do obejrzenia za.

Leczenie

Według CTCA opcje chirurgiczne raka skóry zależy od lokalizacji, wielkości i rodzaju, począwszy od prostego wycięcia do wycięcia większej laserem. Chirurgia Mohsa może najlepiej dla guzów słabo zdefiniowane marginesy. W czasie tej procedury, chirurg - za pomocą mikroskopu - usuwa jedną warstwę wzrostu skóry w czasie, aż nie można nienormalne komórki pozostają. Jeśli operacja nie jest opcją, radioterapia lub chemioterapia miejscowo (lek przeciwnowotworowy stosowany bezpośrednio do skóry) mogą być również brane pod uwagę.

Ostrzeżenie

Rak płaskonabłonkowy może być przerzutami i / lub nawracające. W związku z tym, Narodowy Instytut Zdrowia w USA zaleca cancer.gov wizyt kontrolnych co trzy miesiące przez kilka lat, a następnie co sześć miesięcy na czas nieokreślony. Jednak pacjenci powinni zobaczyć się z lekarzem dla wszelkich niepokojące znaku lub objawu, niezależnie od tego, ile czasu minęło od badań. Najbardziej zalecane formy zapobiegania nadal być spójne stosowanie szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej (SPF 15 lub wyższym) i unikanie długotrwałej ekspozycji na słońce.

Co to jest Rak płaskonabłonkowy?

Rak płaskonabłonkowy jest powszechną formą raka skóry; tylko rak podstawnokomórkowy występuje często. Jest to najczęściej u osób starszych, ale staje się coraz bardziej powszechne u osób poniżej 40. Jest mocno związana z niezabezpieczonej ekspozycji na promieniowanie UV, na przykład, że produkowane przez słońce i opalanie lampy i łóżka.

Funkcja

Rak płaskonabłonkowy, rak rozwija się głęboko w komórkach naskórka zwanych komórek nabłonka płaskiego. DNA w tych komórkach może zostać uszkodzony przez wystawienie na działanie promieniowania ultrafioletowego, co powoduje ich odtworzenia nienormalnie. Zamiast normalnego wzorca śmierci komórki i tworzenia nowych komórek, komórki nabłonka płaskiego uszkodzonych rosną spod kontroli.

Efekty

Uszkodzenia spowodowane przez raka płaskonabłonkowego prawie zawsze występują na skórze narażone na słońcu, ale od czasu do czasu pojawiają się na innych częściach ciała, takich jak usta, narządów płciowych i odbytu. Guzy zazwyczaj rosną powoli i mogą pozostać niezauważone przez miesiące lub lata. Mogą wziąć w wielu występach, co czyni je można ostatecznie zdiagnozować bez biopsji. Zmiany chorobowe są zazwyczaj bezbolesna, ale może swędzieć.

Identyfikacja

Rak płaskonabłonkowy, rak komórek można się spodziewać na podstawie wyglądu zmiany na skórze, ale diagnozę muszą być potwierdzone z biopsji. "goleniu" biopsji są zazwyczaj wykonywane w celu zbadania tego stanu. Aby wykonać biopsję golenia, lekarz używa skalpela odciąć bardzo cienką warstwę wzrostu. Próbka tkanki jest następnie przesyłany do patologa w celu badania mikroskopowego.

Rozważania

Prawie wszystkie przypadki raka płaskonabłonkowego jest spowodowana ekspozycją na światło słoneczne lub opalających świateł. Jednak ryzyko rozwoju choroby jest większa niż w niektórych innych, nawet jeżeli zostały one wystawione na tej samej ilości promieniowania UV. Ci, którzy są najbardziej zagrożone są ludzie, ludzie o jasnej karnacji (zwłaszcza tych, którzy są z północnej pochodzenia europejskiego), ludzie, którzy mają zaburzenia układu odpornościowego i palaczy. Niektóre zaburzenia mogą również zwiększać ryzyko rozwoju raka płaskonabłonkowego i obejmują stany zapalne skóry, takich jak łuszczyca i Skóra pergaminowa, rzadką chorobę genetyczną, która powoduje poważne wrażliwość na światło słoneczne.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najważniejszym środkiem można podjąć, aby zapobiec raka płaskonabłonkowego jest unikanie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV poprzez noszenie ochrony przeciwsłonecznej i unikanie światła opalania. Leczenie raka płaskonabłonkowego zazwyczaj polega na usunięciu zmiany, albo przez zamrażanie, wycięcie lub terapii laserowej. W niektórych przypadkach, promieniowanie lub kremy zawierające chemioterapeutyków można stosować do leczenia raka płaskonabłonkowego w obszarach, gdzie bliznowacenie stanowi problem. Chociaż rzadko, rak płaskonabłonkowy, rak komórek czasami rozłożone i nie wymagają dodatkowej obróbki.

Co robi Rak płaskonabłonkowy pochwy wygląda?

Rak płaskonabłonkowy pochwy jest nowotworem, który rozwija się w swoim górnym wyściółki pochwy ściany. Według Merck, instrukcje obsługi, raka płaskonabłonkowego pochwy kont "dla aż do 95 procent przypadków raka pochwy." Rozwój raka płaskonabłonkowego pochwy mogą czasami być nadana HPV lub wirusa brodawczaka ludzkiego. Ważne jest, aby rutynowe cytologiczne złapać wczesne postacie raka płaskonabłonkowego. Znając wczesnych objawów choroby może zapobiec wystąpieniu poważnych powikłań.

Rama czasowa

Kiedy rak płaskonabłonkowy zaczyna się rozwijać w obrębie pochwy, początkowa faza jest znany jako dysplazji. Jeśli przechodzą cytologiczne, ginekolog znajdzie rozwój nieprawidłowych komórek w obrębie powierzchni szyjki macicy. Wykrywanie dysplazji uważa się za przedrakowe i powinny być traktowane. Gdy guz zaczyna raid otaczających tkanek pochwy, ściany miednicy, pęcherza moczowego lub odbytnicy, rak staje się coraz trudniejsze do wyleczenia.

Wczesne objawy

Wczesne objawy raka płaskonabłonkowego pochwy zaczyna jako nieprawidłowe krwawienie. Można zauważyć, że krwawisz po stosunku płciowym lub krwawienia między cykli menstruacyjnych. Stosunek płciowy może również być bolesne. Inne objawy mogą obejmować upławy, które są wodniste i brzydki zapach. Jeśli rak płaskonabłonkowy znacznie wzrosła duży, może czuć potrzebę korzystania z toalety więcej lub ból przy oddawaniu moczu.

Objawy

Zgodnie z Mayo Clinic, mogą rozwijać owrzodzenia, które są czerwone i podniesiony wokół narządów regionie. Te rany mogą być zlokalizowane wokół błony śluzowej pochwy. Rany mogą krwawić i tworzyć ból dla Ciebie. Może także wystąpić swędzenie z narośli. Te wzrosty będzie można znaleźć także wewnętrznie, więc ważne jest, aby być postrzegane przez lekarza ginekologa, jeśli zlokalizować żadnych narośli na zewnątrz pochwy.

Widząc ginekologa

Jeśli zaczniesz występują inne objawy, takie jak ból w miednicy, pleców i nóg lub jeśli wystąpi obrzęk w swoich dolnych, należy natychmiast skontaktować się z ginekologiem. Tylko ginekolog może ocenić, czy objawy jesteś doświadcza można przypisać raka płaskonabłonkowego pochwy, a może i STD, takich jak brodawki narządów płciowych.

Testy

Jeśli na wzrost identyfikacji pochwy, dostać cytologiczne. Pierwsze cytologiczne może wykryć, czy masz na początku objawy raka płaskonabłonkowego pochwy. Twój ginekolog może również wykonać biopsję (próbka tkanki) podczas badania cytologicznego w celu ustalenia, czy jakieś komórki nowotworowe są obecne w swojej ścianie pochwy podszewka.

Charakterystyka rak płaskonabłonkowy

Rak płaskonabłonkowy jest popularny rodzaj raka skóry i zakwalifikować jako raka skóry niebędącego czerniakiem. Dwadzieścia procent rozpoznań raka skóry w Stanach Zjednoczonych są płaskonabłonkowy. Ten typ raka skóry jest zwykle spowodowane przez zniszczenie słoneczne. Traktowanemu wcześnie, rak płaskonabłonkowy, rak komórek ma 95 procent lub powyżej szybkość utwardzania, a większość terapii występuje w gabinecie dermatologa.

Cel i skóry Rak skóry

Skóra jest największym organem ciała człowieka. Średnio skóra waży około sześciu kilogramów. Jego podstawową funkcją jest regulacja temperatury ciała, ale również chroni nas przed ciepłem, światłem, obrażeń i infekcji.

Rak skóry jest najczęstszym raka i są trzy rodzaje: rak podstawnokomórkowy komórkowego, raka płaskokomórkowego i czerniak. Wszystkie nowotwory skóry są uleczalne, jeśli wcześnie wykryty. Jednak czerniak ma najwięcej ofiar śmiertelnych, o 50 procent przeżywalności.

Płaskonabłonkowego Statystyki

Rak płaskonabłonkowy, rak komórek może rozprzestrzeniać się do lokalnych węzłów chłonnych, jeśli nie poddanych obróbce i rozprzestrzenia się szybciej niż rak komórek podstawnych. Jednak ten rodzaj raka ma 95 procent szybkości utwardzania. Chociaż każdy z znacznego uszkodzenia skóry może rozwijać się rak płaskonabłonkowy, ludzie są trzy razy bardziej niż kobiety, jak być z rozpoznaniem tego rodzaju raka skóry. Dorosłych w wieku powyżej 50 są bardziej narażone na ryzyko wszystkich nowotworów skóry.

Objawy komórek nabłonka płaskiego

Rak płaskonabłonkowy jest zwykle na obszarach ciała, które są narażone na słońce, jak głowy, uszu, szyi, twarzy i ramionach. Rak wygląda patch łuszcząca skóry lub guz, który jest czerwony i chrupiący. Inne objawy to ból, który nie goi i żadnych zmian do istniejącego wcześniej brodawki, mole lub skóry zmiany.

Jeśli ból, mola lub innych zmian stanu skóry z wyglądu, koloru, rozmiaru lub fakturze, do dermatologa. Wspólne narzędzie do wykorzystania jest nazywane ABCDs raka skóry. Jeśli kret staje asymetryczna, zmiany granic, zmiany kolorów, zmiany średnicy, czy kret się czuły, idź do dermatologa.

Czynniki ryzyka

Uszkodzenia skóry jest głównym czynnikiem ryzyka płaskonabłonkowego komórki; Jednak istnieją inne czynniki ryzyka. Jeśli zostały wystawione na działanie substancji chemicznych, arsenu, duża liczba promieni X, są starsze niż w wieku 50 lat lub mają jasną skórę, jesteś bardziej narażone na rozwój raka płaskonabłonkowego.

Leczenie

Leczenie raka płaskonabłonkowego zależy od wielkości guza, jego lokalizacji oraz czy nie rozprzestrzenił. Typowe leczenie obejmuje chirurgicznego usunięcia nowotworu, mikroskopowe golenie i radioterapii. Chemioterapia to leczenie ostatniej instancji, ponieważ wskaźnik sukcesu jest niska.

Zdefiniuj rak płaskonabłonkowy

Rak skóry jest najczęstszym rodzajem nowotworu, a to głównie ze względu na to, aby ludzie Prześwietlenie szkodliwych promieni UV. Liczba przypadków raka skóry rośnie z każdym rokiem. Spośród różnych rodzajów raka skóry, raka płaskonabłonkowego jest ani najczęściej ani najmniej uleczalna, ale jej objawy i profilaktyka są nadal niezbędne w celu promowania dobrego stanu zdrowia skóry.

Podstawy

Rak płaskonabłonkowy, rak komórek jest jedną z dwóch typów raka nie w grupie czerniaka, co oznacza, że ​​nowotwór nie występuje w molach. Zamiast tego, że znajduje się w dość płytkie warstwy skóry (naskórka). Często, ze względu na przyczyny, rak przejawia się w miejscach często bardziej narażone na działanie promieni słonecznych, jak na twarzy lub szyi, chociaż może pojawić się w dowolnej części ciała. To jest mniej powszechne niż jego odpowiednik innego raka podstawnokomórkowego, niebędący czerniakiem komórek.

Przyczyny

Największy i najczęstszą przyczyną rozwoju raka płaskonabłonkowego jest ekspozycja na światło słoneczne. W szczególności, promienie UV zawiera promieniowanie, które zmienia komórki skóry i powoduje raka skóry. Jednakże inne czynniki mogą powodować rozwój raka, w tym czynniki chemiczne, promieniowanie rentgenowskie lub arsen. Rak jest zwykle bardziej narażone na rozwój w tych z niebieskimi lub zielonymi oczami, blond włosy i światła światła skóry. Ponadto, rak ma większe szanse na powtarzające się, jeżeli już pojawiły się i zostały poddane obróbce w tym samym miejscu, nawet jeżeli leczenie było skuteczne 100 procent.

Objawy

Najwcześniejsze objawy raka płaskonabłonkowego są łaty egzemy ponad tym terenie. Później ta poprawka rośnie w szorstki i wyboistej ból, że nie leczy, a nie coraz większe. Wreszcie, ból rozwija się guz nowotworowy. Rak może następnie rozprowadza się na inne części ciała przez naczynia limfatyczne.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Podstawowym czynnikiem w zapobieganiu rozwojowi raka płaskonabłonkowego jest ograniczenie narażenia na szkodliwe promienie słoneczne, zwłaszcza południowego słońca od około 11 rano do 2 po południu można to osiągnąć poprzez ciągłe poszukiwanie cień, odzieży ochronnej, jak kapelusze i dobre, spójne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej SPF 15 lub wyższym. Środki te są jeszcze bardziej ważne dla dzieci, od opalaniu robi szczególne uszkodzenia ich szanse na uniknięcie rozwoju raka płaskonabłonkowego. Wreszcie, upewnij się, że do wykonywania częstych self-egzaminy na znaki ostrzegawcze rozwoju komórek rakowych.

Leczenie

Na szczęście, około 95 procent przypadków raka płaskonabłonkowego jest leczona pomyślnie. Zwykle rak jest złapany z biopsji, po czym się zazwyczaj leczyć chirurgicznie. Aby pozbyć się guza, chirurg może używać nadmiernej ciepło lub zimno, promieniowanie, a następnie zeskrobać guza off. Ponadto chemioterapii można stosować zamiast operacji, chociaż jest to mniej efektywne.

Head & Neck Rak płaskonabłonkowy

Head & Neck Rak płaskonabłonkowy


Raka głowy i szyi występują w nosa, jamy ustnej, gardła i karku. Większość z tych nowotworów obejmują komórki nabłonka płaskiego, komórki powierzchniowe łuszczące się na błonach śluzowych śluzowej jamy ustnej, gardła i nosa. Inne raka głowy i szyi, powstające w komórkach gruczołowych nazywane są gruczolakoraki. Według cancer.net, raka głowy i szyi stanowią od 3 do 5 procent wszystkich nowotworów w USA, są bardziej powszechne u mężczyzn i są odpowiedzialne za około 11000 zgonów rocznie.

Płaskonabłonkowego głowy i szyi rak Witryny

Rak jamy ustnej obejmuje usta, język, dziąsła, policzki, pod język, podniebienie, za zębami mądrości i gruczołów ślinowych. Nowotwory znajdują się wewnątrz nosa i zatok przynosowych, pustych przestrzeni w kościach wokół nosa. Rak gardła, występuje w gardło, nos za rurkę, która prowadzi do przełyku do tchawicy i krtani lub krtani. Nowotwory węzłów chłonnych szyi wiązać.

Czynniki ryzyka

Największe czynniki ryzyka dla głowy i szyi raka płaskonabłonkowego są alkohol, palenie tytoniu i używanie tabaki. Według National Cancer Institute, 85 procent wszystkich nowotworów głowy i szyi są związane z używaniem tytoniu. Inne czynniki ryzyka to ekspozycji na słońce, wirus brodawczaka (HPV) zakażenia człowieka, głowy i szyi, słabe promieniowanie higieny jamy ustnej, pewne niedobory żywieniowe i kurz, azbest lub wdychania cząstek metalu.

Objawy

Typowe objawy to białe lub czerwone plamki na dziąsłach, języka, jamy ustnej, nietypowe krwawienia z nosa, jamy ustnej lub szczęki obrzęk, który wpływa na dopasowanie protezy, blokowane lub przewlekle zainfekowanych zatok nosa, częste bóle głowy, bóle zębów, porażenie lub drętwienie mięśni twarzy , obrzęki wokół oczu i szczęki, ból przy przełykaniu i trwałe usta, twarz, podbródek, szyję, ucho, ból gardła lub szczęki.

Diagnoza

Diagnoza rozpoczyna się od fizycznego badania głowy i szyi i krwi, moczu i innych badań laboratoryjnych. Możesz mieć endoskopię, gdzie cienka rurka jest włożona przez usta lub nos, aby zobaczyć swój krtani, przełyku, gardła lub wewnątrz nosa. Możesz być zaplanowane na badaniach obrazowych, w tym promieni rentgenowskich i tomografii komputerowej lub tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego (MRI) lub pozytronowa tomografia emisyjna (PET) skanowania. Lekarz może biopsji, usuwając niewielką ilość tkanki do badania. Biopsja jest jedynym sposobem określenia, czy tkanka jest nowotworowych.

Leczenie

Leczenie zależy od lokalizacji nowotworu, jego etapu i wieku osoby i stanu zdrowia. Plan leczenia może obejmować operację usunięcia guza, promieniowanie promieniowania zewnętrznego lub wewnętrznego - gdzie materiały radioaktywne są umieszczone w samym guzie - i chemioterapii.

Rokowanie

Około 82 procent pacjentów może spodziewać się przetrwać co najmniej pięć lat, jeśli płaskonabłonkowego głowy i szyi wykryto komórki raka wcześnie. Jeżeli rak nie jest wykrywany aż do zaawansowanych, przeżycie po pięciu latach 27 procent. Nowotwory głowy i szyi powtarzać w 40 procent długoterminowych ocalałych.

Diagnoza płaskonabłonkowy Rak

Raka skóry, który tworzy się w komórkach nabłonka płaskiego (komórki płaskich, które tworzą powierzchnię skóry) nazywany jest rak płaskonabłonkowy, rak komórek. Eksperci z University of Maryland Medical Center (UMMC) donoszą, że rak płaskonabłonkowy jest drugą najczęstszą formą nieczerniakowego raka skóry po raka podstawnokomórkowego, co stanowi 90 procent nowotworów skóry i jest najbardziej łatwo wyleczyć. Podczas diagnostyki i leczenia wcześniej, rak płaskonabłonkowy, rak komórek rzadko powoduje dalsze trudności. Nieleczony, może przenieść się do innych obszarów ciała (przerzuty) i spowodować poważne problemy.

Promieniowanie UV i Rak płaskonabłonkowy

Komórki nabłonka płaskiego siedzieć tuż poniżej zewnętrznej powierzchni naskórka (najwyższej warstwy skóry). Rak płaskonabłonkowy, rak rozwija się, gdy normalny cykl wydalania martwych komórek skóry i regeneracji już nie występuje, jak powinien, ponieważ uszkodzonego DNA. Zgodnie z Mayo Clinic, poszkodowani DNA w komórkach skóry jest spowodowane narażeniem na promieniowanie UV od słońca, solarium lub lamp. Częściej są narażone na działanie promieni UV, tym większe ryzyko zachorowania na raka skóry.

Inne przyczyny rak płaskonabłonkowy

Eksperci z Mayo Clinic twierdzą, że u pacjentów z łuszczycą, którzy przechodzą psoralen promieniowania terapeutycznego (A) oraz ultrafioletowe zabiegi na łuszczycę i ludzie, którzy mają rentgenowskie do głowy lub szyi są na większe ryzyko raka płaskonabłonkowego. Ponadto, aż 80 procent ludzi, którzy biorą leki immunosupresyjne zapobiegające odrzuceniu narządu po zabiegu przeszczepu będzie rozwijać raka płaskonabłonkowego w pewnym momencie w ich życiu.

Zagrożenia

Średni wiek, że rak jest diagnozowany jest 66. osobą, która jest uczciwa i łatwo oparzeniach skóry jest bardziej skłonni do zachorowania na raka skóry, niż kogoś, kto ma ciemniejszą karnację. Palenia zwiększa ryzyko raka płaskonabłonkowego. Naukowcy podejrzewają, że Mayo Clinic tytoniu uszkadza DNA, co czyni komórki bardziej podatne na zmiany nowotworowe.

Diagnoza

UMMC mówi, że rak płaskonabłonkowy może pojawić się jako twardy guzek, czerwony na twarzy, warg, uszu, szyi, rąk, ramion lub jako płaskie zmiany z chrupiący lub flakey powierzchni. Lekarz zbada skórę pacjenta i może usunąć małą próbkę skóry z chirurgicznego ostrza (biopsja), który zostanie wysłany do patologa do oceny pod mikroskopem.

Leczenie

Metody usuwania dla raka płaskonabłonkowego obejmują zamrażanie ich ciekłym azotem (kriochirurgii) lub proste wycięcie, gdy lekarz wycina tkankę rakową i otaczającego marginesem zdrowej skóry. Terapia laserowa jest często stosowana w leczeniu nowotworów powierzchni w ustach. Laser jest intensywny promień światła odparowuje wzrosty powodując minimalne uszkodzenia otaczających tkanek. Radioterapia mogą być stosowane do większych nowotworów w usta powiek lub uszu, które mogą być trudne do leczenia za pomocą zabiegu chirurgicznego. Czasami chemioterapia są stosowane miejscowo kremy dla nowotworów powierzchniowych.

Zapobieganie

Kilka prostych metod samo-pielęgnacji może zmniejszyć ryzyko danej osoby to bardzo zapobiec raka. Należy również unikać w południe (10 rano do 4 po południu), ekspozycja na słońce i opalające kabiny. Noszenie ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok i okresowych kontroli dla nowych wzrostów lub zmian znamion, mol, wstrząsami i piegi są również zalecane.

Płaskonabłonkowy Rak Cure Cena

Płaskonabłonkowy Rak Cure Cena


Zgodnie z Mayo Clinic, rak płaskonabłonkowy jest drugim najczęstszym typem raka skóry. Rak płaskonabłonkowy może rozwijać się w dowolnym miejscu na ciele, mimo że zazwyczaj występują na skórze, który dostaje regularne ekspozycji na słońce. Szybkość utwardzania dla raka płaskonabłonkowego zazwyczaj zależy od obróbki stosuje się, jak również od tego jak wcześnie zdiagnozowano nowotwór.

Chirurgia Mohsa mikrograficzna

W trakcie operacji w skali Mohsa mikrograficznego, lekarz wykorzystuje skalpelem lub skrobaka do usunięcia widocznej guza nowotworowego oraz cienką warstwę tkanki otaczającej guza. Jeśli cienka warstwa tkanki nie jest rakiem-free, Powtarza się postępowanie, aż ona usunięta cały nowotwór. Mohsa oferuje szybkość utwardzania dla raka płaskonabłonkowego około 94 do 99 procent, najwyższy od dowolnego leczenia tej szczególnej raka skóry, w zależności od skóry Fundacji Rak.

Chirurgia wycięcie

Jak wyjaśnia, Mayo Clinic, podczas wycięcie operacji lekarz usunie guza nowotworowego, a także niektóre z zdrowej skóry wokół guza. W niektórych przypadkach, może usunięcia znacznej ilości zdrowej skóry. Według skóry Cancer Foundation, wycięcie operacja ma szybkość utwardzania około 92 procent dla nowotworów pierwotnych; nawracających nowotworów, wyleczenie jest tylko 77 proc.

Łyżeczkowanie i Electrodesiccation

Podczas łyżeczkowanie i electrodesiccation się zadrapania lekarz przy raku płaskonabłonkowym z łyżeczką, a następnie spala się bazę guza na igłę elektrycznego. Stawki Cure mogą być podobne do 92 procent osiągniętych w wycięcie po zabiegu lekarz używa procedury na powierzchownie inwazyjnych nowotworów pozbawionych cech wysokiego ryzyka. Jako Fundacja Rak skóry wyjaśnia, ceny są niższe na lekarstwo inwazyjnych, agresywnych lub wysokiego ryzyka nowotworów.

Kriochirurgia

Kriochirurgia traktuje nowotworów komórek łuskowatych przez zamrożenie ich w ciekłym azocie. Według Fundacji Rak skóry, w wybranych przypadkach kriochirurgii powierzchowne mogą produkować szybkość utwardzania dla raka płaskonabłonkowego 95 procent lub więcej. Całkowita szybkość utwardzania, jest jednak mniejsza niż w przypadku metod chirurgicznych.

Promieniowanie

Radioterapia kieruje rentgenowskie w guzie do zabijania komórek nowotworowych skóry i zapobiega przyszłego wzrostu. Szybkość utwardzania dla terapii radiacyjnej w zakresie od około 85 do 95 procent, w zależności od skóry Foundation Cancer. Lekarze użyć tej procedury w większości przypadków, że prawdopodobnie nie będzie korzystać z zabiegu.

Kluczowe jest wczesne wykrycie

Pobierz wczesnej diagnozy i natychmiastowego leczenia dla raka płaskonabłonkowego. Jeśli rak płaskonabłonkowy ucieka wykrywania na chwilę, może zaatakować wiele otaczających tkanek, a w niektórych przypadkach może dawać przerzuty do innych narządów. Według skóry Cancer Foundation, gdzieś pomiędzy 2 a 10 procent przerzuty nowotworów, zjawisko, które często stawia życia pacjenta na niebezpieczeństwo.

Leczenie raka płaskonabłonkowego skóry

Leczenie raka płaskonabłonkowego skóry


Rak płaskonabłonkowy, rak skóry jest również znany jako raka płaskonabłonkowego. Guzy te są jednym z trzech najbardziej powszechnych typów raka skóry. Pozostałe dwa są komórki raka podstawnokomórkowego i czerniaka. Płaskonabłonkowy jest najczęściej u osób powyżej 50 roku życia.

Znaczenie

Przypadków płaskonabłonkowego raka skóry na koncie 2 na 10 diagnozowanych nowotworów skóry. Płaskonabłonkowych nowotworów może się rozprzestrzeniać, jeśli nie traktuje się szybko, ale stopa zwrotu jest 95 procent, gdy guzy są usuwane natychmiast.

Identyfikacja

Nabłonka płaskiego nowotworów skóry może pojawić się jako zmiany na skórze lub ból, które nie uleczy. Guzy te są najczęściej zlokalizowane na twarzy, szyi, uszu, rąk i ramion, ale może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, zwłaszcza w obszarach, regularnie narażonych na działanie słońca. Mol lub brodawek, które zaczyna się zmieniać wygląd i staje się szorstka, łuszcząca się, bolesne, lub zaczyna krwawić może być oznaką raka płaskonabłonkowego.

Rodzaje

Najczęstszym sposobem leczenia raka płaskonabłonkowego jest operacja. Typ zabiegu operacyjnego będzie zależeć od rozmiaru i lokalizacji płaskonabłonkowego nowotworu komórek. W przypadku małych guzów proste wycięcie, które jest podobne do biopsji usunie raka. Guz jest po prostu wyciąć, a skóra jest szyte z powrotem. Kriochirurgia jest sposób z zastosowaniem ciekłego azotu, aby zniszczyć nowotworu. To skutecznie zamrozić wyłączyć płaskonabłonkowego raka skóry. Chirurgia Mohsa lub mikroskopijne golenie wiąże się z lekarzem usunięcie nowotworu przez golenia z dala jedna warstwa skóry w czasie. Skóra jest sprawdzana pod mikroskopem w celu zapewnienia, że ​​wszystkie się nowotwór został usunięty.

Rama czasowa

Płaskonabłonkowych nowotworów są uważane za stosunkowo powolnym wzrostem, ale rozwijają się szybciej niż raków podstawnych komórek. Leczenie należy szukać, jak tylko możliwe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się raka i wpływających na większe obszary skóry. Pytaj leczenie poprawi szanse odzysku i zminimalizować blizny po operacji.

Efekty

Usunięcie płaskonabłonkowego guzów można pozostawić blizn, w zależności od wielkości guza i obszaru skóry usunięte. W przypadku dużych guzów, przeszczepy skóry są wykorzystywane do leczenia ran i zastąpić brakujące tkanki. To również może ograniczyć ilość blizn i pomaga odtworzyć wyglądu skóry.

Perspektywy

Po odzyskaniu od płaskonabłonkowego raka skóry, pacjent powinien regularnie badać skórę jak guzy mogą odrosnąć. Rak skóry jest najbardziej prawdopodobne, aby nawracać w ciągu pięciu lat leczenia i nie może rozwijać się w tym samym miejscu. Lekarze często zalecają wizyt kontrolnych co 3 do 6 miesięcy do kilku lat, aby szukać oznak nawrotu.

O radioterapii na raka płaskonabłonkowego pochwy

Według American Cancer Society (ACS), około 70 procent wszystkich przypadków raka pochwy jest rak płaskonabłonkowy. Rak płaskonabłonkowy pochwy dotyka głównie kobiety w wieku powyżej 40 lat, z 50 procent tych przypadków jest u kobiet w wieku powyżej 70 lat.

Cechy

Jeśli masz raka szyjki macicy lub raka wstępny, to są również bardziej narażone na raka płaskonabłonkowego pochwy. Leczenie jest konieczne, ale powinny być w pełni poinformowani o ryzyku związanym z jakiejkolwiek formy leczenia, w tym radioterapią.

Leczenie

Według ACS, niektóre badania wykazały, że radioterapii w leczeniu raka szyjki macicy, może faktycznie zwiększyć swoje szanse na raka pochwy, choć nie osiągnięto ostateczne wnioski. Ironicznie radioterapia jest korzystny do leczenia raka płaskonabłonkowego pochwy. Chemioterapia i chirurgia są Twoje inne opcje.

Rodzaje

Wysokiej energii promieniowania skierowane na tym terenie są wykorzystywane do niszczenia komórek nowotworowych. Z wewnętrznej radioterapii materiał promieniotwórczy jest umieszczony wewnątrz pochwy i, w zależności od ograniczenia stosowanych, dostarcza promieniowanie o niskiej dawce lub stopy o dużej dawki. Promieniowanie śródmiąższowe jest dostarczana do danego obszaru w drodze iniekcji.

Czynniki ryzyka

Podczas gdy promieniowanie jest zalecana i skuteczną formą leczenia w zabijaniu komórek nowotworowych, można również uruchomić ryzyko promieniowania zabija zdrowe komórki, jak również. Inne działania niepożądane to zaczerwienienie lub zmiany koloru skóry, tkliwość, rozwój blizny i zakażenia.

Po radioterapii

Po radioterapii do podawania dopochwowego raka płaskonabłonkowego, ważne jest, aby ten obszar czysty i chronione.

Ajurwedyjskie zadośćuczynienie za raka płaskonabłonkowego

Rak płaskonabłonkowy, rak komórek jest nowotworowy stan skóry charakteryzujący się rozwojem czerwonego guzka na szyi, rąk, ramion, twarzy i dolnej wargi i / lub rozwój uszkodzeń czerwonej, która jest płaska i łuszczenie się w tych samych obszarach ciała. Stan się stopniowo i komórki nowotworowe tworzą się tuż pod górną warstwę skóry. Warunkiem jest spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce, ekspozycja na arsen i wirusa brodawczaka ludzkiego, od stosowania niektórych leków immunosupresyjnych. Istnieje kilka ajurwedyjskie środki, które pomogą Ci zarządzać warunek.

Diagnostyka i zabiegi alopatyczne

Udać się do lekarza, aby być diagnozowane na obecność raka płaskonabłonkowego; lekarz może rozpoznać, czy masz ten rodzaj raka skóry lub innej choroby nowotworowej. Jeśli warunek jest pozostawione bez leczenia, pojawia się ryzyko rozwoju nowotworów w jamie ustnej lub uszu, głębokich guzów i stan może pogorszyć się w czasie. Musisz mieć tkanki biopsji; Lekarz będzie małą próbkę tkanki, aby został on badany w laboratorium w celu określenia, czy komórki nowotworowe.

Jeśli zdiagnozowano czerniaka płaskonabłonkowego komórek, istnieje kilka różnych metod leczenia alopatycznych, które są oferowane. Może trzeba kriochirurgii, gdzie chirurg zawiesza się tkanek dotkniętych lub tkanek może trzeba usunąć chirurgicznie. Terapia laserowa ma innej opcji, który wykorzystuje wiązkę światła do odparowania komórek nowotworowych, lub może wymagać promieniowanie i chemioterapii zabić komórki nowotworowe w organizmie. Rodzaj alopatyczny leczenia otrzymasz będzie zależeć od zakresu stanu i jak daleko postąpiła. Nie należy rezygnować alopatyczną zabiegi holistyczne zabiegi ajurwedyjskie dla ale zamiast łączyć podejścia do leczenia, aby zmaksymalizować potencjał wydobycia.

Bhuurja

W "indyjskich ziołowe środki: Racjonalna Terapia Zachodnia, Ayurvedic i inne tradycyjne stosowanie, botanika", autor wyjaśnia, że ​​CP Khare Bhuurja jest rośliną, która jest powszechnie stosowana w leczeniu chorób nowotworowych skóry. Zioło jest również stosowany do leczenia trądu, choroby wątroby, zaburzenia konwulsyjne i chorób skóry. Wywar Bhuurja może być utworzony przez dodanie od 3 do 5 ml, zioła występującego w 50 do 100 ml wody. Spożywać lekarstwo raz dziennie w celu złagodzenia objawów związanych z rakiem skóry i poprawić ogólny stan zdrowia.

Taheebo

Taheebo jest również nazywany Pau d'Arco; W "wszystkie kobiety są zawody: obszerny przewodnik w Natural Healing", autor Diane Stein wyjaśnia, że ​​to zioło jest używane do leczenia wszystkich chorób skóry, w tym raka skóry. Taheebo posiada środki przeciwwirusowe, poprawia układ odpornościowy i łagodzi zaburzenia snu. Zioło to wspomaga procesy trawienne również i może przyczynić się do poprawy apetytu. Taheebo zawiera naftochinony i lapachols które mają przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze oraz środki przeciwbakteryjne.

Spożywać od 300 do 500 mg Taheebo dzień, aby poprawić funkcjonowanie systemu odpornościowego, jak radzić sobie z objawami raka skóry. Niektóre skutki uboczne Taheebo nudności, niedokrwistość, zawroty głowy i biegunkę. Karmiące i kobiety karmiące piersią nie powinny spożywać Taheebo. Zioło to może kolidować z warfaryną, klopidogrel i kwas acetylosalicylowy.

Red Clover

Stein cytuje koniczyny czerwonej, jak zioła, które są korzystne w leczeniu stanów raka skóry. Zioło to jest tonik nerwowe, poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego i jest używany do objawów przeziębienia i grypopodobnych. Koniczyna zawiera izoflawony, które mają zdolność powstrzymania wzrostu komórek nowotworowych. Zużywają od 40 do 160 mg koniczyna czerwona kapsułki dziennie lub zrobić herbatę przez parzenia 1 do 2 łyżeczki. koniczyny czerwonej w ośmiu uncji z ciepłej wody przez 30 minut. Spożywać herbatę dwa do trzech razy dziennie w leczeniu chorób nowotworowych skóry.

Skutki uboczne związane ze stosowaniem koniczyny obejmują nudności, ból głowy i wysypka. Karmiących piersią oraz w ciąży kobiety nie powinny spożywać tego zioła. Zioło może kolidować z wykorzystaniem tamoksyfenu i antykoagulanty. Ponieważ ma działanie podobne do estrogenów, nie jest zalecany dla kobiet z rodzinną historią raka macicy lub piersi.

Znaki i Objawy inwazyjnych raka płaskonabłonkowego

Znaki i Objawy inwazyjnych raka płaskonabłonkowego


Rak płaskonabłonkowy występuje, gdy komórki skóry zaczynają rosnąć i zmieniać, ze względu na uszkodzenia słońce, przewlekłego podrażnienia, infekcje, czynniki chemiczne lub wiek. Dziedziczność również odgrywa rolę, co osoby o jasnej karnacji z niebieskimi lub zielonymi oczami i blond włosy czerwone lub podatnych na rozwój tych nowotworów. W swojej wczesnej, nieinwazyjnej postaci - znanej jako choroba Bowena - wydaje się, jak duże, łuszczących się plam czerwonawe. Nieleczony, może to pogorszyć i wnikania do innych tkanek. Zawsze należy zgłaszać wszelkie rany, które nie goją w ciągu dwóch tygodni lub długotrwałe czerwone plamki z lekarzem.

Red Bump

Firma, rośnie guzek zlokalizowany na twarzy, uszu, szyi, rąk lub ramion może wskazywać raka płaskonabłonkowego, zgodnie z Mayo Clinic. Te wolno rosnące zmiany często wyglądają jak brodawki i może być bolesne i delikatne i podatne na krwawienie, jeśli wpadł. Często pojawiają się one w obszarach ciała, które pokazują wcześniejsze uszkodzenia z ekspozycji na słońce, takich jak zmarszczki i przebarwienia skóry.

Zmiany w bliznę lub Wrzód

Każdy rodzaj zmian do mola, blizny, brodawki lub inne zmiany skórnej może wskazywać na raka skóry, według Medline Plus, National Library of Medicine internetowej bazie danych medycznych jest. Fundacja Rak skóry zaleca wykonanie regularnych auto-egzaminy i co zanotować wielkości i kształtu piegi, mol, znamion, strupy, łuszczących się i poprawek, aby można było niezwłocznie zgłaszać wszelkie zmiany lekarza. Przewlekłe owrzodzenia i palą blizny wydają się być podatne na rozwój agresywnych inwazyjnych nowotworów komórek łuskowatych.

Owrzodzenia lub białe plamy na wargach lub wewnątrz jamy ustnej

Chociaż rak płaskonabłonkowy najczęściej pojawiają się na obszarach narażonych na słońcu, mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele. Biała plama wewnątrz jamy ustnej może być podniesiony i bolesne. Zmiany chorobowe mogą pojawić się na języku, dziąsłach lub warg. Plastry te wskazują często wczesnej formy raka, znany jako leukoplakii. Raki na usta wydają się być szczególnie podatne na dającego przerzuty lub rozprzestrzenianie się do innych organów, zgodnie z American Academy of Dermatology.

Czerwone plamki lub owrzodzenie owrzodzenie odbytu lub narządów płciowych

Zapalenie skóry, przewlekłe zakażenia i choroby niedoboru odpornościowego, takich jak HIV, może pobudzać wzrost raka płaskonabłonkowego. Rak płaskonabłonkowy znaleźć w narządach płciowych może być spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), wirus zakaźnej rozprzestrzeniać poprzez kontakt seksualny. Nowotwory, które rozpoczynają się w pochwie zwykle powoli rosnąć, ale może zaatakować płuca, wątrobę i inne narządy, według dr Jeffrey L. Stern z Cancer Kobiet Centrum Informacji.

Co to jest płaskonabłonkowy Dysplazja?

Co to jest płaskonabłonkowy Dysplazja?


Dysplazja jest termin, który odnosi się do rozwoju tkanki nieprawidłowej i może opisywać liczbę różnych warunkach. Płaskonabłonkowy, dysplazja, jednak odnosi się do nieprawidłowości w nabłonka płaskiego, nabłonek jako warstwę komórek linii wgłębienie lub powierzchniowe w organizmie, takich jak nabłonek macicy lub przełyku nabłonka, na przykład. Płaskonabłonkowego dysplazja komórka nie jest koniecznie nowotworowych chociaż może być prekursorem niektórych rodzajów raka.

Nabłonka płaskiego

Komórki nabłonkowe to komórki wyściełające wnękę lub zewnętrznej powierzchni ciała. Nabłonek może być sklasyfikowane według struktury i kształt komórek, które je komponować; nabłonka, na przykład, składa się z komórek, które są bardziej lub mniej cylindryczny lub w kształcie kolumny, zaś unilaminar opisano nabłonka, które są grubości pojedynczej komórki. Nabłonek płaski składa się z spłaszczonych komórek w kształcie łusek. Może to być proste, co oznacza, że ​​znajduje się unilaminar albo podzielone, w którym to przypadku jest złożony z wielu warstw komórek. Zewnętrzna warstwa skóry jest nabłonek wielowarstwowy płaski, a podszewka z pęcherzyków lub pęcherzyków w płucach jest prosta nabłonek płaski.

Dysplazja

Dysplazja jest szerokie pojęcie, które obejmuje rozwój tkanek nienormalnego - i stąd liczba nieprawidłowości rozwojowych. Dysplazja nabłonka płaskonabłonkowego jednak opisuje nieprawidłowości w komórkach nabłonka płaskiego - jak nabłonka szyjki macicy. Część szyjki, która rozciąga się do wnętrza pochwy jest wyłożona warstwowym nabłonka płaskiego, a szyjka macicy lub endocervix wyłożona jest prosty nabłonka.

Znaki

Próbki tkanek, które wykazują nienormalne cechy, gdy badane są pod mikroskopem dysplazje. Komórki mogą wydawać się chaotyczna jak żołnierze łamiąc szeregi; kształt i wielkość komórek mogą być nietypowe i jądra komórkowe mogą pojawiać nieprawidłowe. Badanie cytologiczne jest wspólna procedura diagnostyczna, która sprawdza, dysplazji szyjki macicy. Endoskopia może pomóc zidentyfikować płaskonabłonkowego dysplazji w przełyku, wśród innych warunkach.

Znaczenie

Dysplazja nie musi oznaczać, masz raka, ale może być prekursorem raka. Dysplazja nabłonkiem wielowarstwowym płaskim jest zazwyczaj klasyfikowane jako łagodną, ​​umiarkowaną lub ciężką dysplazją, gdzie ciężka dysplazja oznacza nieprawidłowe komórki rozciągają się aż przez nabłonek. Jeśli lekarz stwierdzi, masz płaskonabłonkowego dysplazji nabłonka przełyku - jak dysplazja lub dysplazji szyjki macicy - może ona nakazać dalsze testy lub zaplanować uzupełnieniami do monitorowania zmian.

Rozważania

Płaskonabłonkowy dysplazja jest najwcześniejszym etapem rozwoju w kierunku raka płaskonabłonkowego; nie musi to jednak oznaczać, że masz lub zachoruje na raka. Ryzyko, że łagodna dysplazja będzie nowotworowych jest niska, a łagodna dysplazja często rozwiązuje się bez dalszej interwencji. Wysokiej jakości lub ciężka dysplazja, z drugiej strony, jest nieco groźniejszy znak, czasami określany mianem raka in situ (CIS), stan, w którym nieprawidłowe komórki dzielą bez inwazji innych tkanek; ryzyko, że CIS będzie postępować dalej, aby stać się raka jest bardzo wysokie.

Objawy raka płaskonabłonkowego komórek skóry

Ponad 250.000 Amerykanie otrzymują diagnozę płaskonabłonkowego raka skóry rocznie. Płaskonabłonkowego raka skóry komórek jest drugim najczęstszym typem raka skóry i rozwija się, gdy komórki w górnej warstwie skóry, zwane również naskórek, zaczynają nieprawidłowo rozwijać się spod kontroli. Płaskonabłonkowego raka skóry jest ściśle związane z uszkodzeniem od promieni ultrafioletowych, a najczęściej występuje w takich dziedzinach jak uszu, warg, twarzy i głowy.

Czerwony lub brązowy skóry patch

Jeden objaw płaskonabłonkowego raka skóry jest czerwonawe lub brązowe łuszcząca skrawek skóry, który nie odejdzie. Ta poprawka może stać się chrupiący, mają nieregularne granice i mogą czasami krwawią. To może wyglądać jak egzema lub łuszczyca, dwa rodzaje chorób skóry.

Krater wzrostowy lub guzek

Innym objawem płaskonabłonkowego raka skóry komórek jest szybko rosnąca zmiana z podniesionymi bokach i depresji, albo krateru w środku. Wzrost ten może czasami pękać i krwawić.

Otwarta rana

Ludzie z płaskonabłonkowego raka skóry komórek czasem otwartą, krwawiącą ranę, która się nie goi.

Wart wzrostowy

Innym objawem płaskonabłonkowego raka skóry komórek jest wzrost, który wygląda jak brodawki, które mogą czasami krwawić.

Zmiany w molach lub brodawki

Ludzie, którzy mają istniejące moli lub brodawki, którzy rozwijają płaskonabłonkowego raka skóry komórek mogą zauważyć, że ich mole lub brodawki się swędzenie, chrupiący lub krwawić. Zmiana istniejącego uszkodzenia skóry jest często oznaką płaskonabłonkowego raka skóry komórek.

Różnica w płaskonabłonkowy komórek nabłonkowych i elodea

Wszystkich żywych istot (ludzi, zwierzęta i rośliny) mają komórki. Jednak komórki zwierząt (w tym komórek ludzkich) różnią się od komórek roślinnych. Komórki ssaków (komórki nabłonka) i roślinne (elodea), nie tylko mają różne funkcje, są również wykonane w inny sposób. I komórki zwierzęce nie może jedzenie lub tlenu, ale zwierzęta potrzebują zarówno przeżyć, podczas gdy komórki roślinne wytwarzają zarówno żywność i tlen, ale tylko potrzebny do życia.

Komórki nabłonka

Komórek nabłonka --- rodzaj znaleźć w (i) ciała ludzi i zwierząt --- jest w trzech kształtach. Prostopadłościenny kształt, który wygląda jak pudełko i jest na tej samej wysokości, jak wagi; kolumnowy kształt, która wygląda podobnie do cegieł i jest wyższa niż szersza; płaskonabłonkowego i kształt, który jest szerszy niż to jest wysoki, i płaskie jak kartka papieru. Skin wewnątrz naszego policzek Przykład płaskonabłonkowego kształtu. Wszystkie komórki nabłonka są stale regeneruje, dlatego nie jest niczym niezwykłym, aby zobaczyć martwą skórę na twarzy i ramionach.

Funkcja komórek nabłonka

Komórki nabłonka, niezależnie od kształtu, albo są przymocowane do podstawy (membrany, takie jak te w wewnętrznej wyściółki naczyń krwionośnych), albo są one uważane za komórki powierzchniowe, takie jak te, które tworzą zewnętrzną część skórę. Komórki nabłonka, czy komórka powierzchni lub dołączyć do błony podstawowej w organizmie, są odpowiedzialne za ochronę naszego organizmu przed uszkodzeniem, utratą płynów i ataki przez mikroorganizmy.

Na przykład, nasz zewnętrzny skóra ciała (składa się z komórek nabłonka powierzchni) chroni przed bakteriami jest w stanie natychmiast przeniknąć nasze ciało i przed utratą płynów i odwodnienie. Komórki elodea w zakładach mają inny cel i funkcję.

Komórki elodea

Komórki elodea można znaleźć na rośliny wodne elodea - które jest często używane w eksperymentach klasy szkoła lub laboratoriów biologii ze względu na jego strukturę komórkową (która nadaje się do obserwacji komórek fotosyntezy). Ale komórki elodea można znaleźć na innych roślin też. I w przeciwieństwie do komórek nabłonka płaskiego nabłonka, komórki elodea występują tylko w roślinach. Komórki elodea mają ściany komórkowe zbudowane wokół ścian komórkowych, które służy jako podwójne zabezpieczenie przed uszkodzeniem lub przerwania funkcji.

Elodea funkcji komórek

Podczas gdy komórki nabłonka u ludzi i zwierząt są odpowiedzialne za ochronę organizmu przed szkodliwymi bakteriami i utratą płynów, komórki elodea w zakładach są odpowiedzialne za jedzenie, które będą (i zwierząt i ludzi), należy spożywać. Dzięki swojej funkcji tworzenia żywności (proces fotosyntezy), komórki elodea również produkować i dostarczać tlenu do powietrza jako produkt uboczny.

Znaczące różnice

Dlatego komórki elodea są ważne dla ludzi, ponieważ jemy żywność, które produkują i oddychać powietrzem oni wymazać (wydzielają). W rzeczywistości, są zależne od obu funkcji komórkowych Elodea aby żyć i być zdrowym. Rośliny, z drugiej strony, tylko trzeba Jedzenie (cukry), które produkują, nie wymaga tlenu do ich istnienia.

Czy wszystkie płaskonabłonkowy brodawczaków Spowodowane przez HPV?

Przegląd

Poradnik brodawczaka płaskonabłonkowego

Nabłonka płaskiego brodawczaków są małe, nie-rakowe narośla, które powstają w komórkach nabłonka płaskiego, które znajdują się w najbardziej zewnętrznej warstwy skóry (znane jako naskórka). Komórki nabłonka płaskiego można również znaleźć w oddechowych i przewodu pokarmowego, i oczu, a także w ściankach pustych narządów, takich jak brzuch lub szyjki macicy.

Te brodawczaków rozwijać na skórze i są powszechnie określane jako brodawki. Kiedy rozwijają się na narządach płciowych, nazywane są brodawki narządów płciowych. U osób w wieku od 30 do 50, mogą występować regularnie brodawczakom na języku, wargach i policzkach podszewki. Papillomas pojawiają się miękką masą na skórze, jak drzewo magazynie z głową kalafiora. Brodawczaków mogą również pojawić się na różowo i czerwono. Płaskonabłonkowego brodawczaków mogą być przesyłane do innych poprzez bezpośredni kontakt z zakażonym miejscem.

Przyczyny

Wszystkie nabłonka płaskiego brodawczaków są spowodowane przez wirusa HPV (wirus brodawczaka ludzkiego). HPV jest członkiem rodziny Papowawirusy. Jest 6 różnych podtypów wirusa HPV, które powodują nabłonka płaskiego brodawczaków. Sub-typ HPV trzeba będzie określić ciężkość brodawczaka.

Jeśli podtypów HPV 6 lub 11, a następnie brodawczaków są nienowotworowych prostu podstawowy brodawek skóry, brodawek narządów płciowych, a co jest określane jako spojówki brodawczaka, co oznacza brodawczaka w zewnętrznej warstwie części oka. Dwa podtypy zwane HPV 6a i 45 są również często związane z spojówki brodawczaków. HPV 16 i 18 są bardziej poważne i są wczesne znaki ostrzegawcze z rakiem szyjki macicy.

Leczenie

Nabłonka płaskiego brodawczaków są bezbolesne i zazwyczaj nie wymaga leczenia. Nie zmieniają się pod względem wielkości, rozłożone na inne części ciała lub przekształcić guzów nowotworowych. Ze względów estetycznych, niektórzy wolą mieć dermatolog usunięcia tych zmian. Odbywa się to poprzez chirurgiczne usunięcie brodawczaka w bazie. W większości przypadków, chirurgicznie usunięte brodawczaków nie odrastają.

Brodawczaków występujące w jamie nosowej i gardle są podobne, z wyjątkiem zwykle więcej niż jeden brodawczaka jest obecny. Nadal również szerzyć i często odrastają po usunięciu. Nieleczony, może ostatecznie uniemożliwić oddychanie.

Znaleziono w brodawczakom płaskonabłonkowego szyjki macicy, a które są nowotworowe, nie są tak łatwe do wyleczenia. Jeśli jesteś kobietą, która ukończyła macierzyństwa, histerektomia (całkowite usunięcie macicy) jest chyba to, co należy poradzić się lekarza. Jeśli nie ukończyłeś wpływ na dziecko, inne opcje to konizacja szyjki macicy (chirurgiczne usunięcie tylko zakażonego obszaru) lub usunięcie zmiany z leczenia laserowego.

Przerzut płaskonabłonkowego raka skóry

Rak skóry jest wielka sprawa. Te dni, coraz więcej osób z rozpoznaniem raka skóry niż kiedykolwiek wcześniej. Długie godziny, dni i miesiące w wylegiwanie się na słońcu lub w solarium może, że będziesz wyglądać stonowana i buff teraz, ale może skończyć się płacąc za to później. Rak płaskonabłonkowy jest łatwo leczyć, gdy wykryty wcześnie, ale jeśli to przerzuty (podróże) gdzie indziej w organizmie, może to mieć wpływ na inne ważne organy i funkcje.

Definicja

Przerzuty to proces, który pojawia się, gdy nowotwór rozprzestrzenił się z punktu pochodzenia (pierwotnym miejscu) do innej lokalizacji lub lokalizacje (wtórna strona), w ciele. Kiedy wcześnie wykryte i leczone, większość typów raka skóry można wyleczyć przed mają szansę przerzutów. Rak płaskonabłonkowy, rak komórek można przerzuty lub podróży do innych części ciała. Rak płaskonabłonkowy, rak komórek często daje przerzuty z rakową przerost skóry znany również jako aktynicznego rogowacenia przez naczynia krwionośne lub płynach układu limfatycznego głównych narządach z wytworzeniem mas tkanek lub nowotworów, które mogą mieć wielkość w zakresie od gumki ołówka do piłki golfowej.

Przyczyny

Komórki nabłonka płaskiego skóry są najczęściej znaleźć w wewnętrznych warstwach skóry. Ten typ raka najczęściej spowodowane przedłużoną ekspozycją na promieniowanie UV, ale często jest bardziej rozpowszechniona w tych, które są starzenie lub tych, których rodzina dziedziczność predysponuje ich do pewnych typów nowotworów. Osoby, które często i łatwo oparzenia słoneczne, jak i tych, którzy są uczciwe ocieplane, są bardziej podatne na zachorowania na raka skóry.

Zachowanie

Rak płaskonabłonkowy, rak skóry, rak płaskonabłonkowy, rak lub przerzuty komórek często głównych narządach ciała, takich jak płuca, mózgu i wątrobie oraz do kości i nadnercza. Rak płaskonabłonkowy skóry jest znany przerzuty dość szybko, jeśli nie traktuje wcześnie. National Cancer Institute drukuje Arkusz, który określa pewne wspólne zachowania w przerzutowych nowotworów. Na przykład, raka płuc, często rozprzestrzeniają się do mózgu, podczas gdy nowotwory okrężnicy często rozprzestrzeniać się na wątrobę. Najczęściej przerzuty raka na kilka sposobów - za pośrednictwem tkanek, krwi lub układu limfatycznego.

Objawy przerzutom raka

Niektóre osoby mogą doświadczyć raka z przerzutami i nie wiedzieć, dopóki objawy obecnych. Na przykład ktoś, kto był leczony na raka piersi, które przerzuty do mózgu, mogą wystąpić objawy, takie jak bóle głowy, zawroty głowy lub objawy związane nerwowych, takich jak niewyraźne widzenie, trudności słuchu i tak dalej. Ktoś doświadcza, że ​​przerzuty raka do wątroby może wystąpić zmniejszenie masy ciała, żółtaczka, ból w jamie brzusznej, a nawet obrzęk lub obrzęk (zatrzymanie płynów) w nogach. Każda strona wtórna raka mogą oferować różne oznaki i objawy.

Diagnostyka

W większości przypadków, testy diagnostyczne mogą być wykonywane, aby pomóc zidentyfikować nie tylko pierwotny nowotwór (podstawowe), ale również miejsc miejsc wtórnych lub przerzutów. Egzamin wspólne diagnostyczne mogą obejmować, ale nie są ograniczone do skanowania kości promienie X, CT (tomografia komputerowa) skanów, igła lub biopsję i MRI (obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego) lub ultradźwiękowego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Według National Cancer Institute, prawie milion osób z rozpoznaniem raka skóry rocznie. Aby uniknąć raka skóry, unikać długotrwałego przebywania na słońcu w ciągu dnia, na co dzień nosić przeciwsłonecznych (o każdej porze roku) i unikać solarium. Ponadto regularnie sprawdzać skórę do mola, uderzeń lub grudek, które nie zauważyłem wcześniej, i śledzić wszelkie piegi lub moli, które wydają się być rosnące lub zmiana kształtu lub koloru.