adcov.com

rak języka

Rodzaje raka języka

Rodzaje raka języka


Raka języka jest forma raka jamy ustnej i może dotyczyć dowolnej części występu. Rak jamy ustnej jest typem raka płaskonabłonkowego. Cancer na dwóch przednich trzecie języka jest uważany raka jamy ustnej i na raka o jedną trzecią języka jest uważany raka gardła.

Objawy

Mały, bezbolesny guz na języku jest zwykle pierwszym objawem raka języka. To może stać się bolesne i zmienić kolor lub złamać jak rak gorzej. Dziwne smak w ustach i trudności w mówieniu lub przełykaniu mogą być również objawy raka języka.

Czynniki ryzyka

Mężczyźni częściej niż kobiety na raka języka. Użytkowników, w tym osób palących tytoń papierosów lub ludzi, którzy korzystają z żucia tytoniu, mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka języka. Intensywne korzystanie z alkoholu, zła higiena jamy ustnej mogą być również czynniki w rozwoju raka języka.

Diagnoza

Biopsja bump, ból lub zmiany w jamie ustnej może potwierdzić, czy to jest rak jamy ustnej.

Zabiegi

Jeżeli guz nowotworowy jest mała, to może być usunięty chirurgicznie. Jeśli jest zbyt duża, aby usunąć lub jeżeli został przeniesiony do innych części twarzy i szyi, chemioterapia lub radioterapia może być zalecane, zamiast lub w dodatku do operacji.

Komplikacje

Raka języka może to trudno jest mówić lub przełknięcia, w zależności od tego, gdzie znajduje się guz nowotworowy. Nieleczony rak może rozprzestrzeniać się na inne części ciała i może prowadzić do śmierci.

Objawy raka języka

Według American Cancer Society znajduje się ponad 7000 nowych przypadków raka każdego roku wykrywa się języka w całym kraju, co oznacza, że ​​jedna na 37000 osób przebywających w U, S. rozwinie się choroba. Około jedna na siedem osób, u których zdiagnozowano raka języka umrze z powodu tej choroby. Z pacjentami, wczesnego wykrywania i leczenia mają doskonałą szansę na przetrwanie. Ze względu na znaczenie wczesnego wykrywania, zrozumienie objawów raka języka jest bardzo ważna.

Rodzaje

Raka języka jest często określany jako rak jamy ustnej. Istnieją dwa rodzaje raka języka, kiedy szuka się choroby. Pierwszy typ jest nazywany raka jamy ustnej. Dzieje się tak, gdy uderza on o przedni raka połowę lub dwie trzecie języka.

Drugi typ języka lub nowotworu jamy ustnej uderza plecami lub podstawy wypustu. Nazywa się raka jamy ustnej i gardła. Chociaż istnieją dwa rodzaje raka języka, objawy dla każdego typu są prawie identyczne i są poddawane działaniu samego protokołu.

Łatki

Centra Rak Leczenie lista Ameryka białe i czerwone plamy w jamie ustnej, jako jeden z pierwszych i najczęstszych objawów raka języka. Biały lub czerwony przylepca, może znajdować się na dowolnym obszarze błony śluzowej jamy ustnej, w tym, na dachu lub na sam język. Plaster może również pojawić się na dziąsłach. Plaster może być bolesne, choć nie zawsze jest to przypadek.

Białe plamy są najczęstsze łatki znalezionych na języku i mogą czasami przejść do złośliwości. Łatki, które łączą się czerwony i biały częściej niż nowotworowe, że plamy są białe. Jasne, płaskie czerwone plamy również stają się złośliwe.

Przypadkowo gryzie wnętrze w ustach, lub spalania go w gorącej żywności będzie także produkować podobnych poprawek, ale z rakiem, objaw nie znikną w ciągu kilku dni też będzie, gdy poprawka jest przyczyną od urazu.

Trudności w połykaniu

Innym objawem raka języka to trudności lub ból podczas żucia i połykania. Chociaż może to być również spowodowane przez zimno lub anginy, z rakiem nie odejdzie i na ogół nie towarzyszą dodatkowe czynniki, takie jak gorączka lub zatorów.

Uszu, nosa, gardła

Mniej częste objawy raka języka mogą obejmować ból w jednym lub obu uszach, zmiany w głębiach lub chrypka głosu lub drętwienie w ustach. Ponadto każda wybroczyny lub ból w jamie ustnej mogą także wskazywać raka języka.

Potencjał

Ważne jest, aby w każdej chwili zobaczyć lekarza masz objawy raka języka. Choć kilka innych, mniej poważnych schorzeń może powodować objawy raka języka, wczesne wykrycie raka daje największą szansę na całkowite wyleczenie.

Diagnoza raka języka

Diagnoza raka języka


Jeśli lekarz podejrzewa raka, może zadzwonić do biopsji i badań dodatkowych, takich jak RTG, TK, MRI lub PET, w celu potwierdzenia diagnozy.

Wizyta lekarza

Na samym językiem, może być czerwone lub białe plamy, drętwienie lub krwawienie, a pacjent może mieć trudności z połykaniem i żucia i uporczywy ból gardła. Inne objawy to ból ucha i zmianę głosu pacjenta.

Jeśli pacjent wykazuje niektóre z tych objawów, lekarz może podjąć biopsji lub próbki, o języku i wysłać go do laboratorium. Specjalista zbada biopsji pod mikroskopem, potwierdzające, czy rak jest obecny.

X-Ray

Podczas rentgenowskim, wiązki cząstek rentgenowskich przemieszcza się do ciała pacjenta, a specjalne folia lub komputer rejestruje obraz jednowymiarowo. Substancje twarde, takie jak kości, blokuje wiązki są białe, podczas gdy bardziej miękkie substancje, takie jak pióra, umieszczony szarawo. Od X-ray, lekarz może zlokalizować nieprawidłowości wskazujących na raka języka.

CT skanowania

CT, lub "tomografii komputerowej," skanowania łączy rentgenowskie z obrazowania komputerowego. TK wytwarza obrazy dwuwymiarowe, pozwalając lekarzom zobaczyć czy nowotwór rozprzestrzenił się z językiem pacjenta. Na przykład, rak wątrobowokomórkowy, języka, mogą rozprzestrzenić się w pobliżu tkanki lub węzłów chłonnych.

MRI

RM oznacza "obrazowania rezonansu magnetycznego". Maszyna ta będzie wykorzystywać pole magnetyczne i fale radiowe do generowania trójwymiarowych obrazów wnętrza pacjenta. Choć bezbolesne, MRI jest bardzo głośno i, w przeciwieństwie do promieniowania rentgenowskiego lub tomografii komputerowej, może upłynąć trochę czasu, aby zakończyć.

Z MRI lekarz może sprawdzić dla małych zaburzeń w języku pacjenta i określić, czy nowotwór rozprzestrzenił.

Skanowanie PET

PET, lub "pozytronowa tomografia emisyjna," skanowania rozpoczyna się od małego zastrzyku. Wstrzykiwań, który zawiera niewielką ilość materiału radioaktywnego, umożliwia wykrywanie jak skaner szybka komórki organizmu rosną. Komórki nowotworowe, na przykład, rosnąć szybciej niż normalnych, zdrowych komórek.

Ze względu na jego wrażliwość, badanie PET może wykryć raka języka, zanim pojawią widoczne objawy. Może również, w niektórych przypadkach zastąpić biopsję język.

Czynniki ryzyka raka języka

Raka języka jest jedną z najczęstszych i złośliwych form raka jamy ustnej. Najbardziej poszkodowanych przedział wiekowy jest powyżej 60, ale może rozwijać się w latach 40-tych, a to wpływa więcej mężczyzn niż kobiet. Afroamerykanie są na większe ryzyko niż w przypadku innych grup etnicznych przez stosunek niemal 2 do 1. Choć dokładna przyczyna raka języka jest nieznane, kilka czynników ryzyka zostały odkryte i są nadal badane.

Palenie

Czasami ludzie bez czynników ryzyka rozwoju raka języka; Jednak jednym z największych zagrożeń jest ciężki palenia tytoniu. Rak powstaje, gdy błony śluzowe jamy ustnej są podrażniona. Jest to spowodowane przez czynniki rakotwórcze w spalania tytoniu, które przesyła się bezpośrednio do produktów ubocznych membran. Ciepło z papierosów, fajki lub cygar dym może również pogorszyć błony. Tytoń do żucia i tabaka umożliwiają bezpośredni kontakt z błonami, drażniący błony szybko.

Picie

Nadużywanie alkoholu jest czynnikiem ryzyka. Ściany komórkowe ustach się odwodnić po wypiciu alkoholu, dzięki czemu substancje rakotwórcze przenikać do tkanki jamy ustnej. Niedobory żywieniowe obniżyć naturalną zdolność organizmu do wykorzystania przeciwutleniacze, aby uniknąć wzrostu nowotworu. Lub marskości wątroby może być również związany z amplifikowanej ryzyko raka jamy ustnej. Marskość powoduje tkanki gardła i jamy ustnej, w celu opracowania gładką teksturę, co pozwala ponadto kancerogeny przejść przez tkanki w jamie ustnej. Nie ma jeszcze większe ryzyko, gdy osoba pali i pije.

Wirus brodawczaka ludzkiego

Wirus brodawczaka ludzkiego lub HPV jest czynnikiem ryzyka w raku jamy ustnej. Jest to powszechne drogą płciową wirusa, z ponad 120 szczepów, ale tylko szczepu HPV16 zostały powiązane z nowotworami jamy ustnej. Nowotwory spowodowane przez HPV zazwyczaj zaczyna się na końcu języka. Ktoś całowanie wpływa HPV nie powinny rozprzestrzeniać się choroby, ale ustny kontakt seksualny wydaje się być najbardziej rozpowszechnionym sposobem dyfuzji.

Afroamerykanie

Rak jamy ustnej są na czwartym miejscu w nowotworach w afroamerykańskich mężczyzn. Ten nowotwór występuje dwa razy częściej w populacji Afroamerykanów niż w populacji kaukaskiej. Przeżywalność jest znacznie wyższy wśród rasy białej niż u Afroamerykanów: 55 procent w porównaniu z 33 proc.

Zapobieganie

Chociaż nie można pomóc, predyspozycje genetyczne, pewne zmiany w stylu życia mogą radykalnie zmniejsza szanse zachorowania na raka języka.

Od kombinacji palenia i alkoholu jest powszechnie uważana za najbardziej powszechnym czynnikiem raka języka, ważne jest ograniczenie stosowania alkoholu i tytoniu. Obniżenie zużycia kancerogenów znacznie zmniejszyć ryzyko dla języka i innych nowotworów jamy ustnej, a nawet może spowolnić wzrost już rozwijających się nowotworów.

Ograniczenie aktywności płciowej do jednej osoby drastycznie zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem HPV, tym samym zmniejszając ryzyko, że będzie ona tworzyć w bardziej poważne stanu, takiego jak rak języka. Zrobić test na HPV i poprosić o wybór szczepień dostępnych, zwłaszcza jeśli są aktywne seksualnie.

Ziołowe leki na raka języka

Rak języka często złośliwą, a często może prowadzić do konieczności kombinacji z chemioterapią i chirurgii. Są ziołowe leki, które mogą być w stanie pomóc innych zabiegów w lekarstwo na raka języka. Nie ma bezpośredniego panaceum dla każdego rodzaju nowotworu oraz porady lekarza należy podjąć natychmiast.

Rak języka

Większość nowotworów doustnych rak płaskonabłonkowy, i szybko rozprzestrzeniać się do innych części jamy ustnej i ciała. Niektórzy rozpoczynają się różne rodzaje wrzodów lub plastrów, na przykład, leukoplaka (biały uszkodzeń), czerwone plamy (Rogowacenie czerwone) lub niegojących owrzodzenia trwające dwa tygodnie lub dłużej. Inne objawy mogą obejmować grudek lub owrzodzenia na języku, pieczenie i trudności w połykaniu. Głównymi przyczynami raka języka są tytoń, alkohol, i wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Tytoń jest główną przyczyną, jak uważa się, że około 75 procent przypadków raka jamy ustnej są związane z 19 znanych substancji rakotwórczych, które mogą się znajdować w kompozycji. Rak może być rozpoznano kilka urządzeń wyświetlających i biopsji może potwierdzić rozpoznanie raka jamy ustnej.

Tradycyjne leczenie

Jeśli guz jest mały, operacja może być wystarczające do złagodzenia nowotworu w całości. Jeśli operacja rozprzestrzenił w całym języku, w glossectomy, usunięcie języka może być konieczne. Chemioterapia lub radioterapia może być stosowana w połączeniu z operacją lub sam, jeśli guz użytku. Ze względu na wiele ważnych struktur w obszarze głowy i szyi, często wielodyscyplinarny zespół, który ma specjalistów związanych z promieniowaniem, chirurgii, stomatologii, odżywiania, i chemioterapii. Niektóre operacje mogą prowadzić do zniekształcenia twarzy, głowy i szyi, w zależności od rodzaju operacji i ile ma się raka.

Immune System

Astragalus jest stosowany w medycynie w celu poprawy Wschodniej zmęczenie, zwalczanie zakażenia i wzmocnienie układu odpornościowego przeciw nowotworowi. Astragalus może aktywować w walce z rakiem genów w komórkach, a jednocześnie zwiększenie liczby białych krwinek, które atakują nowotwory. Tabletki 500 mg Astragalus można stosować trzy razy dziennie. Polisacharyd Kureha (PSK) może powstrzymać rozprzestrzenianie się nowotworów, wyłączając pewne enzymy w komórkach rakowych i może być w stanie zwiększyć efekty radioterapii. Tabletki PSK mogą być przepisane przez lekarza. Ganoderma lucidum wzmacnia układ immunologiczny aktywację dodatkowe mechanizmy obronne przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się raka i guzów do węzłów chłonnych. Grzyby mogą stymulować wydzielanie interleukiny-2, komórki, które atakują różne rodzaje raka. Użyj grzyby tylko w postaci herbaty jako surowe reishi może zawierać szkodliwe kultur bakterii.

Zmniejszenie guza

Czosnek i jego aktywny składnik allicyny mają właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe. Właściwości przeciwzapalne allicyny rozciągają się guzów i może być w stanie się kurczyć nowotworowych narośli. Weź zioło w postaci goździków lub jako tablet z co najmniej 5000 mg allicyny. Wyciągi z jemioły europejskiego zostały wykorzystane w Niemczech do leczenia nowotworów złośliwych, w postaci wstrzyknięcia w postaci nalewki. Jego główne składniki walce z rakiem zwane viscotoxins może zmniejszyć rozmiar guza i zapobiec rozprzestrzenianiu się. Skonsultować się z lekarzem dla prawidłowego dawkowania i recepty.

Ostrzeżenia

Podczas wykrycia wszelkich objawów, które mogą być prekursorami raka języka, należy natychmiast porozmawiać z lekarzem, aby zapewnić szybkie leczenie. Leki ziołowe mogą powodować reakcje alergiczne lub negatywnie oddziaływać z lekami, które są z natury. Skonsultuj się z lekarzem lub zintegrowany z lekarzem, aby upewnić się, że pacjent odpowiednich preparatów ziołowych dla Ciebie.

Leczy raka języka

Raka języka ma postać raka przykładem może być niekontrolowana proliferacja komórek, języka i części ustnej gardła (część gardła tuż za jamy ustnej). Przypadków raka języka są na ogół zawarte w ramach szerokiej kategorii rak jamy ustnej i są czasami określane jak rak jamy ustnej. Według National Cancer Institute, prawie 10.000 osób zdiagnozowano raka języka rocznie w Stanach Zjednoczonych, a około 2000 poddać się chorobie. Palenia tytoniu jest uważane za jeden z głównych przyczyn raka języka, co stanowi prawie 75 procentach wszystkich przypadków.

Metody leczenia

Podobnie jak w innych postaciach raka, bez Sposób leczenia dotychczas znane do całkowitego wyleczenia choroby. Jednakże lekarze mają na celu kontrolowanie przerzutów i proliferację komórek nowotworowych. Chirurgia, radioterapia i chemioterapia to tylko niektóre z powszechnie stosowanych metod w leczeniu raka języka. Zakres zabiegu zwykle jest zmienna i zależy od stopnia zaawansowania i rozprzestrzeniania się nowotworów.

W większości przypadków małe uszkodzonej części wypustu usuwa się następnie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się. Glossectomy, która jest całkowite usunięcie języczka, jest zalecane, gdy rak rozprzestrzenia się na metodach pióro i innych leków nie wykazały żadnych obiecujące wyniki.

U pacjentów z grupy wysokiego zagrożenia nawrotem raka często ulegają metody leczenia, takie jak radioterapia i chemioterapia. Wysoka moc i energia promieni świetlnych, jak promieniowanie rentgenowskie są używane do niszczenia komórek nowotworowych w technice radioterapii. Podczas chemioterapii polega na podawaniu leków przeciwrakowych jak interleukina-2 (IL-2), w celu uszkodzenia komórek nowotworowych i zapobiec rozprzestrzenianiu się.

Sukces ceny

Stopy sukcesu dla raka języka generalnie zależeć od stadium raka i lokalizacji wzrostu komórek nowotworowych. Według National Cancer Institute, 5-letnie przeżycie raka języka w latach 1997 i 2005 wynosiła około 59,5 proc.

Rama czasowa

Rama czas sposobach leczenia zazwyczaj różni się od pacjenta do pacjenta, w zależności od wzrostu i rozprzestrzeniania się złośliwych komórek. Zwykle, radioterapia jest podawana pacjentom codziennie przez prawie miesięcy, podczas gdy metoda chemioterapię podaje się około dwóch do trzech miesięcy z niewielkimi odstępami pomiędzy nimi.

Skutki uboczne

Liczne działania niepożądane związane z leczenia raka języka. Chirurgia często powoduje trudności w mowie, jedzenia i picia, a radioterapia i chemioterapia często powodują co język suche i często uszkodzenia kubków smakowych.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Niektóre ofpreventive środki przeciwko raka języka to rzucenie palenia, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce i unikanie picia alkoholu.

Zabiegi na raka języka

Raka języka jest oznaczony przez niekontrolowany wzrost i podział komórek wyściełających język wraz z jamy ustnej i gardła (maleńka część gardła usytuowanego w tylnej części jamy ustnej). Raka języka jest na ogół zawarte w ramach szerokiego parasol "rak jamy ustnej", i zatem nazywana również często jak rak jamy ustnej. Zgodnie z raportu przedstawionego przez National Cancer Institute, blisko 10.000 nowych przypadków raka języka są wykrywane i diagnozowane każdego roku w Stanach Zjednoczonych, a prawie 2000 pacjentów umiera. Nadmierne używanie tytoniu jest jednym z głównych czynników powodujących raka języka, co stanowi 75 do 80 procent wszystkich przypadków.

Zabiegi

Podobne do większości innych form raka, żadna technika nie jest jeszcze dostępna leczenia, które można całkowicie wyleczyć choroby. Jednak lekarze używać chirurgia, radioterapia i chemoembolization kontrolować wzrost i rozprzestrzenianie się raka. Operacja polega na usunięciu uszkodzonego i po urazie części języka, aby ograniczyć powstawanie przerzutów komórek rakowych. W ciężkich przypadkach glossectomy (usunięcie całego języka) nazywa.

U pacjentów mających niebezpieczeństwo raka przebudowy, chemoembolization i radioterapii są zalecane przez lekarzy. Chemoembolization obejmuje wtryskiwanie leków przeciwnowotworowych, takich jak interleukina-2 (IL-2), w celu zabijania złośliwych komórek nowotworowych. Zaatakowane obszary język może być wystawiony na promieniowanie rentgenowskie i innych wiązek światła o dużej mocy w celu zniszczenia komórek nowotworowych.

Wskaźnik sukcesu

Wskaźnik skuteczności różnych zabiegów wykorzystywanych do kontrolowania raka języka różnić, w zależności od stadium zaawansowania raka i wewnętrznej przerzutów komórek rakowych. Jednak, National Cancer Institute informuje, że 5-letnie przeżycia w latach 1996 i 2005 była prawie 60 proc.

Rama czasowa

Pomimo tego, że okres technik obróbki zmieniać się od pacjenta do pacjenta, na ogół u pacjentów poddano radioterapii trzy do czterech razy w tygodniu przez prawie dwa miesiące. Chemoembolization podaje się blisko do pięciu do sześciu miesięcy, z małymi przerwami na odpoczynek dla rekonwalescencji pomiędzy.

Skutki uboczne

Działania niepożądane związane z glossectomy i innych procedur chirurgicznych obejmują problemy z mowy, picia i jedzenia. Podczas gdy efekty uboczne związane z chemoembolization i radioterapii obejmują utratę włosów, utrata apetytu, skrajne zmęczenie, nudności, suchość w języku między innymi.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ogólne kroki zapobiegawcze podjęte przed rakiem języka obejmują zaprzestanie palenia tytoniu, ograniczenie lub unikanie spożycia alkoholu, między innymi.

Fakty na raka języka

Fakty na raka języka


Rak może dotyczyć dowolnej części jamy ustnej, z językiem. Jak w przypadku wszystkich nowotworów, wczesne wykrycie jest kluczem do skutecznego leczenia. Na szczęście rak języka może być wykryty na początku jego rozwoju przez lekarza stomatologa lub lekarza rodzinnego podczas rutynowych badań. Leczenie raka języka, mogą obejmować radioterapię, chirurgię lub ich kombinację tych dwóch. Według najnowszego raportu American Cancer Society, wskaźnik przeżycia dla wszystkich stadiach raka jamy ustnej po 1 roku wynosi 82 ​​procent.

Liczba przypadków

Według American Cancer Society było ponad 10.000 nowych przypadków raka języka przedstawione w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku.

Liczba zgonów

Rak języka spowodowało prawie 2000 zgonów w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku.

Płeć

Według najnowszego raportu American Cancer Society, rak języka jest ponad dwukrotnie powszechne u mężczyzn jak u kobiet.

Historia

Częstość występowania wszystkich nowotworów jamy ustnej, w tym raka języka, spada od końca 1970 roku.

Ostrzeżenie

Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu to główne czynniki ryzyka związane z rakiem języka.

Początkowe objawy raka języka

Początkowe objawy raka języka

Rak języka jest poważną formą raka, który może rozwijać się na każdej części powierzchni języka. To jest określone jako "usta" rak gdy miejscu rak rozwija się w przedniej części języka (część, która może poruszać). Gdy rak miejscu znajduje się u podstawy języka w pobliżu tylnej części gardła, jest uważany za "ustno-gardłowej" raka. Oba typy będą tworzyć podobne objawy na początku.

Biała lub czerwona plama

Czy to jest rak jamy ustno-gardłowej języka lub raka jamy ustnej języka, można zauważyć czerwone małych i średnich przedsiębiorstw lub Biała plama na Twój język. Z tyłu twój język jest trudno zobaczyć, więc jeśli możesz czuć dyskomfort lub czuć się wzrostu, użyć latarki i lustro aby lepiej wyglądać. Może również mieć ból w jamie ustnej, że nie uleczy, ból miejscu języka lub gardła.

Ból

Lekko się silny ból podczas żucia i połykania żywności jest częstym objawem wcześnie w rozwoju raka języka. Podczas ten ból jest wspólne dla innych dolegliwości takich jak anginy lub zimno, może być wskaźnikiem raka języka.

Niewyjaśnione krwawienie

Niektórzy ludzie doświadczają, niewyjaśnione krwawienie z jamy ustnej, gdy mają raka języka.

Nieświeży oddech

Rak języka można utworzyć nieświeży oddech i smaków w ustach. W rezultacie produkuje infekcji, jak zapach i smak. Zapach jest inna od typowych nieświeży oddech, więc nie należy mylić tych dwóch.

Powikłań leczenia raka języka

Leczenie raka języka może zagrażać możliwość połknąć, mówić ani jeść pokarmów stałych. Terapie są dostępne pomóc w rewitalizacji tych skili. Dyskutować wszelkie potencjalnych skutków ubocznych leczenia z lekarzem.

Rak języka faktów

Rak języka faktów

Rak może dotyczyć dowolnej części jamy ustnej, w tym języku. Jak w przypadku wszystkich nowotworów wczesnego wykrywania jest kluczem do skutecznego leczenia. Na szczęście język raka można wykryć wcześnie w jego rozwoju przez rodziny dentysty lub lekarza podczas rutynowych badań. Leczenie raka języka może zawierać radioterapii, zabiegu chirurgicznego lub kombinację tych dwóch. Według najnowszego raportu z American Cancer Society wskaźnik przeżycia dla wszystkich etapach raka jamy ustnej po 1 roku jest 82 procent.

Liczba przypadków

Według American Cancer Society było ponad 10 000 nowych przypadków raka języka odnotowano w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku.

Liczba zgonów

Rak języka spowodowały prawie 2000 zgonów w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku.

Płeć

Według najnowszego raportu American Cancer Society rak języka jest ponad dwa razy tak powszechne u mężczyzn u kobiet.

Historia

Częstość występowania wszystkich nowotworów jamy ustnej, w tym raka języka, ma tendencję malejącą od końca 1970 roku.

Ostrzeżenie

Wykorzystania i alkohol tytoniu są podstawowe czynniki ryzyka związane z rakiem języka.

Rozpoznanie raka języka

Rozpoznanie raka języka

Jeśli lekarz podejrzewa raka, może powołać na biopsję i dodatkowe badania, RTG, tomografii, MRI lub PET scan, aby potwierdzić diagnozę.

Wizyta lekarza

Na język sam może być czerwone lub białe plamy, drętwienie lub krwawienie, a u pacjenta mogą wystąpić trudności połykania i żucia i trwały ból gardła. Inne objawy to ból ucha i zmiany w głos pacjenta. Jeśli pacjent wykazuje niektóre z tych objawów, lekarz może podjąć biopsja, lub próbki, języka i wysyła ją do laboratorium. Specjalista zbada biopsji pod mikroskopem, potwierdzenia, czy rak jest obecny.

X-Ray

Podczas X-ray wiązkę cząstek X-ray podróżuje przez ciało pacjenta, i specjalne filmu lub komputer rejestruje obraz one-dimensionally. Twardy substancji, takich jak kości, blok belki pojawią się białe miękkie substancji, takich jak język, pojawiają się szaro. Z X-ray lekarz może zlokalizować nieprawidłowości wskazują na raka języka.

TK

A CT lub "tomografia komputerowa," łączy w sobie prześwietlenia obrazu komputera. CAT skanowania produkować obrazy dwuwymiarowe, pozwalając lekarzy, aby zobaczyć, czy nowotwór rozprzestrzenił się od pacjenta język. Na przykład raka w języku może rozprzestrzeniać się do pobliskich tkanek lub węzłów chłonnych.

MRI skanowania

MRI jest skrótem od "magnetic resonance imaging." Ten automat użyje pola magnetyczne i fale radiowe do generowania trójwymiarowych obrazów wnętrza pacjenta. Choć jest to bezbolesne, MRI skanowania jest bardzo głośny i, w przeciwieństwie do X-ray lub CAT skanowania, może upłynąć trochę czasu, aby zakończyć. Z MRI lekarz może małe nieprawidłowości w języku pacjenta i określić, czy nowotwór rozprzestrzenił.

PET Scan

Skanowania PET, lub "pozytonowej tomografii emisyjnej," zaczyna się małe wstrzyknięcia. Zastrzyk, który zawiera niewielką ilość materiałów radioaktywnych, pozwala skaner wobec dostrzegać, jak szybko rosną komórek organizmu. Komórek nowotworowych, na przykład, rosną znacznie szybciej niż normalne, zdrowe komórki. Ze względu na swoją wrażliwość skanowania PET może wykryć raka języka, zanim pojawią się objawy widoczne. Może również, w niektórych przypadkach, zastąpić biopsję języka.

Jakie są objawy raka języka?

Jakie są objawy raka języka?

Słowo "rak" ma straszny konotacje, bo rak może być trudne do zdiagnozowania i leczenia. Większość ludzi jest zaznajomiona z niektórych rodzajów raka, takich jak rak piersi, rak gruczołu krokowego, raka płuc i innych typów, które dotykają niektórych narządów. Jednak raka można także strajk na języku, zwłaszcza u osób z niektórych czynników ryzyka. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego rodzaju raka i objawy że może mieć to, dzięki czemu można uzyskać wczesne rozpoznanie i leczenie.

Definicja

Rak może mieć wpływ na praktycznie dowolnej części ciała, w tym języku. Rak płaskonabłonkowy jest najczęstszym typem raka języka. Chociaż istnieją inne odmiany, są one rzadkie. Rak języka zazwyczaj pojawia się jako tumo i wykazuje inne oznaki i objawy, które mogą pomóc w identyfikacji.

Oznaki i objawy

Zgodnie z ośrodków leczenia raka Ameryki kilka typowych objawów może być oznaką raka języka. Należą do nich czerwone lub białe patch, który rozwija się na języku lub w okolicy, takich jak dziąseł i jamy ustnej. Dodatkowe objawy mogą obejmować problemy i ból podczas żucia i połykania lub trwałe ból gardła. Rak języka może również powodować zmiany głosu, ból ucha, drętwienie w ustach i krwawienie.

Czynniki ryzyka

Niektóre czynniki ryzyka mogą uczynić osoby bardziej narażone na rozwój raka języka. Należą do nich przy użyciu tytoniu i picia alkoholu. Uporczywe infekcje wirusowe mogą również odgrywać rolę. Wiek jest kolejnym czynnikiem ryzyka, jak Oral Cancer Foundation mówi, że rak języka jest najczęściej diagnozowana u osób powyżej 40 roku życia. Jeśli wystąpią objawy, które mogą wskazywać na raka języka i mieć jedną lub więcej z tych czynników ryzyka, umów się na wizytę z lekarzem jak najszybciej.

Diagnoza

Jeśli występują objawy, które mogą być podłączone do raka gardła, należy odwiedzić lekarza o diagnozę. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz również ryzyko raka języka w tle. Skoro można opisać objawy z lekarzem, Mayo Clinic mówi on najprawdopodobniej zbada cię i pobrać próbkę tkanki być wysyłane i sprawdzane pod kątem komórek nowotworowych. On może zlecić dodatkowe badania, takie jak zdjęcia rentgenowskie, skan osiowej tomografii komputerowej (CAT), obrazem rezonansu magnetycznego (MRI) lub skanowanie tomografii emisyjnej (PET)-rozpad

Leczenie

Zgodnie z Mayo Clinic leczenie raka języka zależy od Stadium raka. Gdy język raka jest wcześnie wykryty, leczenie może być mniej inwazyjne i szansę na wyleczenie będzie lepiej, dlatego ważne jest, aby rozpoznać objawy raka języka i skonsultować się z lekarzem na początku jeśli oni uwidoczniæ w górze. Język wczesnym etapie raka jest zazwyczaj traktowane z chirurgicznego lub radioterapii. Jeśli to postępuje, połączenie chirurgii, chemioterapii i radioterapii może być wymagane.

Typy raka języka

Typy raka języka

Rak języka jest formą raka jamy ustnej i może dotyczyć dowolnej części języka. Rak jamy ustnej jest rodzaj raka płaskonabłonkowego. Rak na przedniej dwie trzecie język jest uważany za raka jamy ustnej i raka na tylnej jednej trzeciej język uważany jest raka gardła.

Objawy

Małe, bezbolesny guz na języku jest zwykle pierwszym objawem raka języka. Może stać się bolesne i zmienić kolor lub cracka jak rak coraz gorzej. Dziwny smak w ustach i trudność mówienia lub połykanie może być również objawy raka języka.

Czynniki ryzyka

Mężczyźni częściej niż kobiety na raka języka. Użytkowników tytoniu, w tym palaczy papierosów lub ludzi, którzy używają tytoniu do żucia, mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka języka. Intensywne użytkowanie alkoholu i złej higieny jamy ustnej może być również czynniki w rozwoju raka języka.

Diagnoza

Biopsję guz, ból lub zmian chorobowych w jamie ustnej można potwierdzić, czy to rak jamy ustnej.

Zabiegów

Jeśli nowotworowych jest mały, to można usunąć chirurgicznie. Jeśli jest zbyt duży, aby usunąć lub jeśli rozprzestrzeniła się na inne części twarzy i szyi, chemioterapii lub radioterapii może być polecam zamiast lub oprócz chirurgii.

Powikłania

Rak języka można zrobić to trudno mówić ani połknąć, zależności od tego, gdzie znajduje się guz nowotworowy. Nieleczony rak może rozprzestrzeniać się na inne części ciała i może prowadzić do śmierci.

Co rak ból na język wyglądać?

Co rak ból na język wyglądać?

Owrzodzenia, znany również jako owrzodzenie jamy ustnej, to małe ranki, które znajdują się wewnątrz policzki, dziąsła, język lub dachu jamy ustnej. Owrzodzenia są często mylone z opryszczka.

Identyfikacja

Owrzodzenia są czerwone, różowe lub białe rany, które pojawiają się na wewnątrz jamy ustnej lub języka. Są okrągłe i mogą pojawić się w klastry.

Rozmiar

Owrzodzenia są zwykle o wielkości gumka od ołówka, chociaż mogą być większe lub mniejsze w zależności od nasilenia bólu.

Ramy czasowe

Rany rak może najpierw pojawiają się czerwone, a następnie leczy kolei biały jak ból, który może trwać do dwóch tygodni.

Względy

Wrzody na raka języka mogą być spowodowane przez gryzienie język, stres, Genetyka, jedzenie pikantne lub kwaśnych pokarmów, pieczenie języka lub szczotkowanie zębów z pasty do zębów, która zawiera sodu laureth siarczan, ścierne składnik, który ma wpływ na niektóre osoby.

Nieporozumień

Owrzodzenia nie są takie same jak opryszczka, choć są one często mylone z nimi. Opryszczka jest kruchy i czerwony i pojawiają się na zewnątrz jamy ustnej i warg.

Objawy raka koci język

Objawy raka koci język

Rak płaskonabłonkowy, typ raka jamy ustnej, często efekt kotów, zwłaszcza tych zaawansowanych w wieku. Jeśli złowionych na początku wystarczy, w większości przypadków raka koci język mogą być traktowane z chirurgii i chemioterapii. Dlatego ważne jest, aby rozpoznać objawy raka języka w koty. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś palaczem, jak mieszka z palacz może powodować kota ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej zwiększenie. Objawy raka języka u kotów są dość rozpoznawalne.

Utrata masy ciała

Wzrostu na język Twojego pupila może zrobić normalne jedzenie, niewygodne lub trudne. Choroba może również powodować utratę apetytu. Jeśli zauważysz, że twój kot stracił wagi lub ma trudności z jedzeniem, zgłosić się do lekarza weterynarii.

Krwawienie z jamy ustnej

Nowotwory jamy ustnej w koci są zupełnie bezbronny. W ten sposób są narażone na zakażenie lub Ulcerate-, która może powodować krwawienie z jamy ustnej. Wykluczyć inne przyczyny krwawienia przed istnieje podejrzenie raka jamy ustnej.

Nieświeży oddech

Koty z nowotworów języka są również narażone na rozwój cuchnący oddech choroba. Zakażenie guza może dać oddech twój kot faul zapach. Ciebie powinien być monitorowania twój pieścić zdrowie jamy ustnej regularnie. Cuchnący oddech może być powodem do niepokoju, ale nieświeży oddech może mieć inne przyczyny, jak również. Obserwować stan dalej, bo jeśli jest to przypadek raka jamy ustnej, chcesz mieć pewność, że złapiesz go na początku.

Ślinienie się

Guz rośnie na język kota, twój kot może zacząć ślinić się bardziej niż normalnie. Ślinienie może też być oznaką relaks i zadowolenie, ale jeśli ślinić jest nadmierne i faul zapach, rak płaskonabłonkowy może być winowajcą.

Źle lub nie oporządzanie konia

Zakażonych lub owrzodzenia nowotworowego może zrobić oporządzanie konia bolesne dla kota, więc on może go unikać. Jeśli twój kot ma zatkany oporządzanie konia i ma również inne objawy, jamy ustnej, raka płaskonabłonkowego mogą być bardzo podejrzany.

Zmęczenie

Jeśli nowotwór osiągnął zaawansowanych stadiach, można zauważyć, że twój kot ma mniej energii niż on normalnie. Ponieważ rak płaskonabłonkowy efekty zwykle starszy koty, to nie może być najlepszym wyznacznikiem choroby, ale jeśli ty zawiadomienie ten objaw w połączeniu z innymi, może to sugerować, że twój kot cierpi na raka języka.

Wczesne objawy raka Tongue

Poprzez oszacowanie Kliniki Mayo, ponad 10.000 Amerykanów każdego roku diagnozuje się raka języka. Oba rodzaje raka języka - uważany za jeden z rakiem jamy ustnej, raka gardła inne - produkować podobne objawy w ich początkowym stadium.

Znaczenie

Wiedząc, wczesne objawy raka języka w pomocy wczesnego wykrywania. Jeżeli wykryty wcześnie, rak języka jest bardzo uleczalna, zgodnie z Mayo Clinic.

Rodzaje

Czerwone lub białe plamy na języku, trudności w połykaniu lub żucia i uporczywego bólu gardła są wszystkie wczesne objawy raka języka.

Diagnoza

Aby zdiagnozować raka języka, lekarze zazwyczaj wykonać biopsję lub próbki tkanki, i sprawdzić na raka. Rentgenowskie, tomografia komputerowa i MRI mogą być również zamawiane.

Rozważania

Wczesne objawy nie muszą oznaczać, że masz raka języka. Mogą także wskazywać inne, mniej poważne warunki, ale należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się. Tylko lekarz jest uprawniony do powiedzieć, czy objawy są nowotwory.

Expert Insight

Według Cancer Treatment Centers of America, wczesne objawy raka języka są rzadkie w osób poniżej 45 lat.

Choroby przyzębia i ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej

Według American Dental Association, choroby przyzębia jest poważną infekcją, która uderza tuż pod linią dziąseł w bruzdy (cienką szczelinę w kształcie litery V pomiędzy zębów i dziąseł). Oprócz ewentualnej utraty zębów, Mayo Clinic mówi zaawansowanych przypadkach choroby przyzębia (przyzębia) może zwiększać ryzyko zawału serca. Niektórzy wskazują na związek między chorobami przyzębia i raka jamy ustnej.

Zapalenie dziąseł i przyzębia

Dwa podstawowe etapy choroby przyzębia jest zapalenie dziąseł i przyzębia. Zapalenie dziąseł jest mniej poważny stan, który jest ograniczony do dziąseł. Nieleczone zapalenie dziąseł może prowadzić do potencjalnie szkodliwych rodzaju choroby przyzębia zwanej przyzębia. Leczenie chorób przyzębia zależy od tego, jak daleko zaawansowane. Dobre metody higieny jamy ustnej może zapobiec pogarszaniu stanu.

Czynniki ryzyka chorób przyzębia

Kilka czynników przyczynia się do rozwoju chorób przyzębia. Leki na raka, doustne środki antykoncepcyjne, sterydy i choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca, może sprawić, że bardziej podatne na choroby przyzębia. Starych wypełnień, które noszone w dół i mosty, które nie pasują prawidłowo również może zwiększyć ryzyko.

Znaki choroby przyzębia

Amerykański Higienistki Dental Association mówi o 80 procent dorosłych w USA ma jakiś rodzaj choroby przyzębia, ale większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że mają. Z biegiem czasu objawy choroby przyzębia mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk i krwawiące dziąsła przetargowych łatwo. Twoje dziąsła mogą nie pojawić się tak mocno związana z zębów i zęby stałe mogą być luźne. Możesz również nieświeży oddech.

Połączenie Rak jamy ustnej

Trzeci National Health and Nutrition Examination Survey odkrył związek między chorobami przyzębia i raka. Uczestnicy badania zostały podzielone na dwie grupy. Naukowcy ustalili, że grupa z chorobami przyzębia było cztery razy bardziej narażone na raka jamy ustnej niż w grupie bez choroby. Badania nie ustalenie jednoznacznego dowodu, że choroby przyzębia powoduje raka jamy ustnej.

Choroby przyzębia Rak & Tongue

ADA mówi, ostatnie badania wskazują na większą pogorszenie kości, które wynika z choroby przyzębia, większą szansę zachorowania na raka języka zamawiająca.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Nowy Jork w Buffalo i Roswell Park Cancer Institute stwierdzili, że ryzyko zachorowania na raka języka z powodu uporczywego choroby przyzębia był ponad pięć razy większy z każdym milimetr struktury kostnej wyrostka zębodołowego (który obsługuje zębów) utratę masy kostnej.

Odkrycia w badaniu mężczyzn tylko, nie wziął pod uwagę takie czynniki jak palenie tytoniu i wieku. Badania wykazały, że próchnica, wypełnienia, korony i kanałów korzeniowych nie znacznie zwiększyć ryzyko raka języka.

Początkowe objawy raka Tongue

Początkowe objawy raka Tongue


Raka języka jest poważna postać raka, które mogą rozwijać się na każdej powierzchni wypustu. Jest on określany jako "usta" raka, gdy spot rak rozwija się na przedniej części języka (części, które mogą się poruszać). Gdy nowotwór znajduje się miejsce u podstawy języka w tylnej części gardła, uważa "gardła" rak. Oba typy stworzy podobne objawy na początku.

Biały lub czerwony Krajobrazy

Czy to jest rak jamy ustnej i gardła lub jamy ustnej rak języka język, można zauważyć, małych i średnich czerwonego lub białego miejscu na języku. Tył języka jest trudne, aby zobaczyć, więc jeśli czujesz dyskomfort lub czuć wzrost, należy użyć latarki i lustra, aby uzyskać lepszy wygląd. Możesz mieć również ból w jamie ustnej, które nie będą leczyć, ból miejsce na języku i ból gardła.

Ból

Nieznaczne do silnego bólu podczas żucia lub połykania żywności jest częstym objawem znaleziono wcześnie w rozwoju raka języka. Podczas gdy ból jest wspólny dla innych dolegliwości, takich jak anginy lub na zimno, może być oznaką raka języka.

Niewyjaśnione krwawienia

Niektórzy ludzie doświadczają niewyjaśnione krwawienia z ust, kiedy mają raka języka.

Nieświeży oddech

Rak języka może stworzyć nieświeży oddech i zły gust w ustach. W wyniku tego, powoduje zakażenie, jak zapach i smak. Zapach różni się od typowego nieświeży oddech, więc nie mylić dwóch.

Komplikacje z Leczenia Raka Tongue

Leczenie raka języka może zagrozić zdolności połykania, porozmawiać lub jedzenia pokarmów stałych. Terapie są dostępne w celu rewitalizacji tych skili. Omów ewentualne skutki uboczne leczenia z lekarzem.

Tytoń & Rak Tongue

Tytoń & Rak Tongue


Statystyki pokazują, że 80 procent osób z rozpoznaniem raka języka są palacze. Siedemdziesiąt procent osób z rozpoznaniem raka jamy ustnej piją alkohol w dużym stopniu, a ponadto do palenia. Wszystkie rodzaje tytoniu wykazano, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka jamy ustnej. Palenie fajki i tytoń do żucia wydaje się być związane z najwyższych wskaźników raka języka.

Rodzaje raka jamy ustnej

Rak jamy ustnej rozpoczyna się w jamie ustnej, i obejmuje wargi zewnętrznej błony śluzowej policzków, zębów, przed języka i dziąseł, a także pokrywy i podstawy ustach. Rak gardła rozwija się dalej wstecz w ustach, i obejmuje trzecią tylnej części języka, migdałków i tylnej części gardła. Ponieważ usta składa się z tkanek miękkich, istnieje wiele typów komórek, z których wszystkie mogą obracać się w różnych postaciach raka jamy ustnej.

Statystyka

Według American Cancer Society, 36.540 nowych przypadków raka jamy ustnej zostaną zdiagnozowane w 2010. Dwie trzecie tych przypadków zostanie zdiagnozowany u mężczyzn. Szacuje się, że 7880 osób umrze na raka. Około 25 procent wszystkich przypadków raka jamy ustnej występuje na języku. Dodatkowo, raka migdałków, warg i gruczołów ślinowych występuje w ilości od 10 do 15 procent każdego z nich. Średni wiek rozpoznania wynosi 62 lat.

Przyczyny

Rak rozwija się w organizmie, gdy komórki są uszkodzone. DNA tych komórek czasami powodować wzrost komórek poza kontrolą, prowadząc do nowotworów. Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu zarówno okazały się uszkodzić komórki w jamie ustnej i gardle. Gdy komórki są uszkodzone, zaczynają rosnąć do naprawienia szkody. Więcej uszkodzone te komórki stają, tym bardziej prawdopodobne stają się nowotworowe. Badania wykazały również, że palenie tytoniu uszkadza DNA komórek bezpośrednio.

Zapobieganie i wykrywanie

Najlepszym sposobem zapobiegania nowotworów języka są unikać tytoniu i alkoholu. Nie zaczynają palić jest najpewniejszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko dla języka i innych nowotworów jamy ustnej, ale tych, którzy palą powinny działać rzucić swój nałóg tytoniowy. Palacze powinni także prosić ich dentysty dla rocznego egzaminu z ich ust. Objawy, aby zwrócić uwagę na to, że ból nie ustępuje, lub ból. Białe lub czerwone plamy na języku są także wspólne.

Kiedy Zamknij

Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie. Badania wykazały, że ryzyko zachorowania na raka może być zmniejszone poprzez rzucenie palenia, nawet jeśli użytkownik palił przez wiele lat. Pamiętaj, że papierosy nie są jedynym zagrożeniem, jeśli chodzi o raka jamy ustnej. Gdy jesteś gotowy, aby wyjść, istnieje kilka organizacji dostępny do zaoferowania zasobów, wsparcie i pomoc.

Leki na opryszczkę na język

Leki na opryszczkę na język

Opryszczka wargowa w twoich ustach lub na języku nazywane są rzeczywiście owrzodzenia. Są w kształcie małych kraterów z czerwonym konturem i centrum biały lub żółty. Wiadomo, że są dość bolesne, owrzodzenia mogą utrudnić dla cierpiącego jeść ani mówić. One również wziąć co najmniej siedem dni aby wyleczyć całkowicie, czasem kilka tygodni. Jedyną dobrą rzeczą owrzodzenia jest, że, w przeciwieństwie do zimnej wrzody, owrzodzenia nie są zaraźliwe.

Przyczyny wrzody na raka

Nikt nie jest pewny dlaczego niektórzy ludzie są podatni na owrzodzenia i inni nie. Skłonność do powstawania owrzodzenia Wydaje się być genetyczne, i kobiet, młodzieży i młodych dorosłych są bardziej prawdopodobne je niż mężczyźni. Tych, którzy są podatne na owrzodzenia je zauważać, rozwijających się najczęściej występują nieprawidłowe ilości stresu, gdy jedzenie lub picie kwaśnych pokarmów, po gryzienie wewnątrz buzi lub gdy są one sobie szelki. Niektóre kobiety doświadczają owrzodzenia podczas cyklu miesiączkowego.

Metody leczenia dla owrzodzenia

Nie można wyleczyć wrzody na raka języka; Jednak stosując leki naturalne rak ból pomoże przyspieszyć gojenie. Należy wziąć pod uwagę produktów wykonanych przez Orabase, Anbesol lub OraMD i stosuje je trzy do czterech razy dziennie lub tak często, jak opakowanie wskazuje. Cankermelts leczniczych płyt używać korzenia lukrecji pomóc leczyć rany, i dają Ci przerwę od bólu bez paraliżujący jak inne produkty wymienione. Można również przepłukać usta z 1 łyżeczki soli rozpuścić w 1 szklance ciepłej wody. Tylko swish go całego w ustach przed plucia go pod zlew łazienka.

Ulgę w bólu z owrzodzenia

Aby uniknąć bólu spowodowanego gdy żywności płynnej lub stałej dotknąć owrzodzenia, jeść miękkie, nijakie, małych i średnich lub pur ed żywności. Nie jeść i nie pić, czekolada, ostre lub słone, owoców cytrusowych lub soki, orzechy, nasiona, pomidory i kawy. Używaj słomki, kiedy pić tak, aby płyn nie musiał przejść nad językiem i drażnią ból. Zasiedzenie owrzodzenia na swój język z lodu na chwilową ulgę. Wreszcie wziąć lek przeciwbólowy takie jak Bayer, Advil lub Aleve.

Ponownego

Laurylosiarczan sodu (SLS) jest dodawany do produktów do ich grubości i do wytworzenia piany. Niektórzy podejrzewają, że SLS w paście do zębów usuwa warstwę ochronną wewnątrz jamy ustnej o nazwie mucyny, Dokonywanie bardziej skłonny podzielić opryszczka usta. Wybierz Pasta do zębów bez SLS aby barierę Twojej mucyny silne progu przed bakteriami.