adcov.com

rak języka

Rodzaje raka języka

Rodzaje raka języka


Raka języka jest forma raka jamy ustnej i może dotyczyć dowolnej części występu. Rak jamy ustnej jest typem raka płaskonabłonkowego. Cancer na dwóch przednich trzecie języka jest uważany raka jamy ustnej i na raka o jedną trzecią języka jest uważany raka gardła.

Objawy

Mały, bezbolesny guz na języku jest zwykle pierwszym objawem raka języka. To może stać się bolesne i zmienić kolor lub złamać jak rak gorzej. Dziwne smak w ustach i trudności w mówieniu lub przełykaniu mogą być również objawy raka języka.

Czynniki ryzyka

Mężczyźni częściej niż kobiety na raka języka. Użytkowników, w tym osób palących tytoń papierosów lub ludzi, którzy korzystają z żucia tytoniu, mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka języka. Intensywne korzystanie z alkoholu, zła higiena jamy ustnej mogą być również czynniki w rozwoju raka języka.

Diagnoza

Biopsja bump, ból lub zmiany w jamie ustnej może potwierdzić, czy to jest rak jamy ustnej.

Zabiegi

Jeżeli guz nowotworowy jest mała, to może być usunięty chirurgicznie. Jeśli jest zbyt duża, aby usunąć lub jeżeli został przeniesiony do innych części twarzy i szyi, chemioterapia lub radioterapia może być zalecane, zamiast lub w dodatku do operacji.

Komplikacje

Raka języka może to trudno jest mówić lub przełknięcia, w zależności od tego, gdzie znajduje się guz nowotworowy. Nieleczony rak może rozprzestrzeniać się na inne części ciała i może prowadzić do śmierci.

Objawy raka języka

Według American Cancer Society znajduje się ponad 7000 nowych przypadków raka każdego roku wykrywa się języka w całym kraju, co oznacza, że ​​jedna na 37000 osób przebywających w U, S. rozwinie się choroba. Około jedna na siedem osób, u których zdiagnozowano raka języka umrze z powodu tej choroby. Z pacjentami, wczesnego wykrywania i leczenia mają doskonałą szansę na przetrwanie. Ze względu na znaczenie wczesnego wykrywania, zrozumienie objawów raka języka jest bardzo ważna.

Rodzaje

Raka języka jest często określany jako rak jamy ustnej. Istnieją dwa rodzaje raka języka, kiedy szuka się choroby. Pierwszy typ jest nazywany raka jamy ustnej. Dzieje się tak, gdy uderza on o przedni raka połowę lub dwie trzecie języka.

Drugi typ języka lub nowotworu jamy ustnej uderza plecami lub podstawy wypustu. Nazywa się raka jamy ustnej i gardła. Chociaż istnieją dwa rodzaje raka języka, objawy dla każdego typu są prawie identyczne i są poddawane działaniu samego protokołu.

Łatki

Centra Rak Leczenie lista Ameryka białe i czerwone plamy w jamie ustnej, jako jeden z pierwszych i najczęstszych objawów raka języka. Biały lub czerwony przylepca, może znajdować się na dowolnym obszarze błony śluzowej jamy ustnej, w tym, na dachu lub na sam język. Plaster może również pojawić się na dziąsłach. Plaster może być bolesne, choć nie zawsze jest to przypadek.

Białe plamy są najczęstsze łatki znalezionych na języku i mogą czasami przejść do złośliwości. Łatki, które łączą się czerwony i biały częściej niż nowotworowe, że plamy są białe. Jasne, płaskie czerwone plamy również stają się złośliwe.

Przypadkowo gryzie wnętrze w ustach, lub spalania go w gorącej żywności będzie także produkować podobnych poprawek, ale z rakiem, objaw nie znikną w ciągu kilku dni też będzie, gdy poprawka jest przyczyną od urazu.

Trudności w połykaniu

Innym objawem raka języka to trudności lub ból podczas żucia i połykania. Chociaż może to być również spowodowane przez zimno lub anginy, z rakiem nie odejdzie i na ogół nie towarzyszą dodatkowe czynniki, takie jak gorączka lub zatorów.

Uszu, nosa, gardła

Mniej częste objawy raka języka mogą obejmować ból w jednym lub obu uszach, zmiany w głębiach lub chrypka głosu lub drętwienie w ustach. Ponadto każda wybroczyny lub ból w jamie ustnej mogą także wskazywać raka języka.

Potencjał

Ważne jest, aby w każdej chwili zobaczyć lekarza masz objawy raka języka. Choć kilka innych, mniej poważnych schorzeń może powodować objawy raka języka, wczesne wykrycie raka daje największą szansę na całkowite wyleczenie.

Diagnoza raka języka

Diagnoza raka języka


Jeśli lekarz podejrzewa raka, może zadzwonić do biopsji i badań dodatkowych, takich jak RTG, TK, MRI lub PET, w celu potwierdzenia diagnozy.

Wizyta lekarza

Na samym językiem, może być czerwone lub białe plamy, drętwienie lub krwawienie, a pacjent może mieć trudności z połykaniem i żucia i uporczywy ból gardła. Inne objawy to ból ucha i zmianę głosu pacjenta.

Jeśli pacjent wykazuje niektóre z tych objawów, lekarz może podjąć biopsji lub próbki, o języku i wysłać go do laboratorium. Specjalista zbada biopsji pod mikroskopem, potwierdzające, czy rak jest obecny.

X-Ray

Podczas rentgenowskim, wiązki cząstek rentgenowskich przemieszcza się do ciała pacjenta, a specjalne folia lub komputer rejestruje obraz jednowymiarowo. Substancje twarde, takie jak kości, blokuje wiązki są białe, podczas gdy bardziej miękkie substancje, takie jak pióra, umieszczony szarawo. Od X-ray, lekarz może zlokalizować nieprawidłowości wskazujących na raka języka.

CT skanowania

CT, lub "tomografii komputerowej," skanowania łączy rentgenowskie z obrazowania komputerowego. TK wytwarza obrazy dwuwymiarowe, pozwalając lekarzom zobaczyć czy nowotwór rozprzestrzenił się z językiem pacjenta. Na przykład, rak wątrobowokomórkowy, języka, mogą rozprzestrzenić się w pobliżu tkanki lub węzłów chłonnych.

MRI

RM oznacza "obrazowania rezonansu magnetycznego". Maszyna ta będzie wykorzystywać pole magnetyczne i fale radiowe do generowania trójwymiarowych obrazów wnętrza pacjenta. Choć bezbolesne, MRI jest bardzo głośno i, w przeciwieństwie do promieniowania rentgenowskiego lub tomografii komputerowej, może upłynąć trochę czasu, aby zakończyć.

Z MRI lekarz może sprawdzić dla małych zaburzeń w języku pacjenta i określić, czy nowotwór rozprzestrzenił.

Skanowanie PET

PET, lub "pozytronowa tomografia emisyjna," skanowania rozpoczyna się od małego zastrzyku. Wstrzykiwań, który zawiera niewielką ilość materiału radioaktywnego, umożliwia wykrywanie jak skaner szybka komórki organizmu rosną. Komórki nowotworowe, na przykład, rosnąć szybciej niż normalnych, zdrowych komórek.

Ze względu na jego wrażliwość, badanie PET może wykryć raka języka, zanim pojawią widoczne objawy. Może również, w niektórych przypadkach zastąpić biopsję język.

Czynniki ryzyka raka języka

Raka języka jest jedną z najczęstszych i złośliwych form raka jamy ustnej. Najbardziej poszkodowanych przedział wiekowy jest powyżej 60, ale może rozwijać się w latach 40-tych, a to wpływa więcej mężczyzn niż kobiet. Afroamerykanie są na większe ryzyko niż w przypadku innych grup etnicznych przez stosunek niemal 2 do 1. Choć dokładna przyczyna raka języka jest nieznane, kilka czynników ryzyka zostały odkryte i są nadal badane.

Palenie

Czasami ludzie bez czynników ryzyka rozwoju raka języka; Jednak jednym z największych zagrożeń jest ciężki palenia tytoniu. Rak powstaje, gdy błony śluzowe jamy ustnej są podrażniona. Jest to spowodowane przez czynniki rakotwórcze w spalania tytoniu, które przesyła się bezpośrednio do produktów ubocznych membran. Ciepło z papierosów, fajki lub cygar dym może również pogorszyć błony. Tytoń do żucia i tabaka umożliwiają bezpośredni kontakt z błonami, drażniący błony szybko.

Picie

Nadużywanie alkoholu jest czynnikiem ryzyka. Ściany komórkowe ustach się odwodnić po wypiciu alkoholu, dzięki czemu substancje rakotwórcze przenikać do tkanki jamy ustnej. Niedobory żywieniowe obniżyć naturalną zdolność organizmu do wykorzystania przeciwutleniacze, aby uniknąć wzrostu nowotworu. Lub marskości wątroby może być również związany z amplifikowanej ryzyko raka jamy ustnej. Marskość powoduje tkanki gardła i jamy ustnej, w celu opracowania gładką teksturę, co pozwala ponadto kancerogeny przejść przez tkanki w jamie ustnej. Nie ma jeszcze większe ryzyko, gdy osoba pali i pije.

Wirus brodawczaka ludzkiego

Wirus brodawczaka ludzkiego lub HPV jest czynnikiem ryzyka w raku jamy ustnej. Jest to powszechne drogą płciową wirusa, z ponad 120 szczepów, ale tylko szczepu HPV16 zostały powiązane z nowotworami jamy ustnej. Nowotwory spowodowane przez HPV zazwyczaj zaczyna się na końcu języka. Ktoś całowanie wpływa HPV nie powinny rozprzestrzeniać się choroby, ale ustny kontakt seksualny wydaje się być najbardziej rozpowszechnionym sposobem dyfuzji.

Afroamerykanie

Rak jamy ustnej są na czwartym miejscu w nowotworach w afroamerykańskich mężczyzn. Ten nowotwór występuje dwa razy częściej w populacji Afroamerykanów niż w populacji kaukaskiej. Przeżywalność jest znacznie wyższy wśród rasy białej niż u Afroamerykanów: 55 procent w porównaniu z 33 proc.

Zapobieganie

Chociaż nie można pomóc, predyspozycje genetyczne, pewne zmiany w stylu życia mogą radykalnie zmniejsza szanse zachorowania na raka języka.

Od kombinacji palenia i alkoholu jest powszechnie uważana za najbardziej powszechnym czynnikiem raka języka, ważne jest ograniczenie stosowania alkoholu i tytoniu. Obniżenie zużycia kancerogenów znacznie zmniejszyć ryzyko dla języka i innych nowotworów jamy ustnej, a nawet może spowolnić wzrost już rozwijających się nowotworów.

Ograniczenie aktywności płciowej do jednej osoby drastycznie zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem HPV, tym samym zmniejszając ryzyko, że będzie ona tworzyć w bardziej poważne stanu, takiego jak rak języka. Zrobić test na HPV i poprosić o wybór szczepień dostępnych, zwłaszcza jeśli są aktywne seksualnie.

Ziołowe leki na raka języka

Rak języka często złośliwą, a często może prowadzić do konieczności kombinacji z chemioterapią i chirurgii. Są ziołowe leki, które mogą być w stanie pomóc innych zabiegów w lekarstwo na raka języka. Nie ma bezpośredniego panaceum dla każdego rodzaju nowotworu oraz porady lekarza należy podjąć natychmiast.

Rak języka

Większość nowotworów doustnych rak płaskonabłonkowy, i szybko rozprzestrzeniać się do innych części jamy ustnej i ciała. Niektórzy rozpoczynają się różne rodzaje wrzodów lub plastrów, na przykład, leukoplaka (biały uszkodzeń), czerwone plamy (Rogowacenie czerwone) lub niegojących owrzodzenia trwające dwa tygodnie lub dłużej. Inne objawy mogą obejmować grudek lub owrzodzenia na języku, pieczenie i trudności w połykaniu. Głównymi przyczynami raka języka są tytoń, alkohol, i wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Tytoń jest główną przyczyną, jak uważa się, że około 75 procent przypadków raka jamy ustnej są związane z 19 znanych substancji rakotwórczych, które mogą się znajdować w kompozycji. Rak może być rozpoznano kilka urządzeń wyświetlających i biopsji może potwierdzić rozpoznanie raka jamy ustnej.

Tradycyjne leczenie

Jeśli guz jest mały, operacja może być wystarczające do złagodzenia nowotworu w całości. Jeśli operacja rozprzestrzenił w całym języku, w glossectomy, usunięcie języka może być konieczne. Chemioterapia lub radioterapia może być stosowana w połączeniu z operacją lub sam, jeśli guz użytku. Ze względu na wiele ważnych struktur w obszarze głowy i szyi, często wielodyscyplinarny zespół, który ma specjalistów związanych z promieniowaniem, chirurgii, stomatologii, odżywiania, i chemioterapii. Niektóre operacje mogą prowadzić do zniekształcenia twarzy, głowy i szyi, w zależności od rodzaju operacji i ile ma się raka.

Immune System

Astragalus jest stosowany w medycynie w celu poprawy Wschodniej zmęczenie, zwalczanie zakażenia i wzmocnienie układu odpornościowego przeciw nowotworowi. Astragalus może aktywować w walce z rakiem genów w komórkach, a jednocześnie zwiększenie liczby białych krwinek, które atakują nowotwory. Tabletki 500 mg Astragalus można stosować trzy razy dziennie. Polisacharyd Kureha (PSK) może powstrzymać rozprzestrzenianie się nowotworów, wyłączając pewne enzymy w komórkach rakowych i może być w stanie zwiększyć efekty radioterapii. Tabletki PSK mogą być przepisane przez lekarza. Ganoderma lucidum wzmacnia układ immunologiczny aktywację dodatkowe mechanizmy obronne przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się raka i guzów do węzłów chłonnych. Grzyby mogą stymulować wydzielanie interleukiny-2, komórki, które atakują różne rodzaje raka. Użyj grzyby tylko w postaci herbaty jako surowe reishi może zawierać szkodliwe kultur bakterii.

Zmniejszenie guza

Czosnek i jego aktywny składnik allicyny mają właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe. Właściwości przeciwzapalne allicyny rozciągają się guzów i może być w stanie się kurczyć nowotworowych narośli. Weź zioło w postaci goździków lub jako tablet z co najmniej 5000 mg allicyny. Wyciągi z jemioły europejskiego zostały wykorzystane w Niemczech do leczenia nowotworów złośliwych, w postaci wstrzyknięcia w postaci nalewki. Jego główne składniki walce z rakiem zwane viscotoxins może zmniejszyć rozmiar guza i zapobiec rozprzestrzenianiu się. Skonsultować się z lekarzem dla prawidłowego dawkowania i recepty.

Ostrzeżenia

Podczas wykrycia wszelkich objawów, które mogą być prekursorami raka języka, należy natychmiast porozmawiać z lekarzem, aby zapewnić szybkie leczenie. Leki ziołowe mogą powodować reakcje alergiczne lub negatywnie oddziaływać z lekami, które są z natury. Skonsultuj się z lekarzem lub zintegrowany z lekarzem, aby upewnić się, że pacjent odpowiednich preparatów ziołowych dla Ciebie.

Leczy raka języka

Raka języka ma postać raka przykładem może być niekontrolowana proliferacja komórek, języka i części ustnej gardła (część gardła tuż za jamy ustnej). Przypadków raka języka są na ogół zawarte w ramach szerokiej kategorii rak jamy ustnej i są czasami określane jak rak jamy ustnej. Według National Cancer Institute, prawie 10.000 osób zdiagnozowano raka języka rocznie w Stanach Zjednoczonych, a około 2000 poddać się chorobie. Palenia tytoniu jest uważane za jeden z głównych przyczyn raka języka, co stanowi prawie 75 procentach wszystkich przypadków.

Metody leczenia

Podobnie jak w innych postaciach raka, bez Sposób leczenia dotychczas znane do całkowitego wyleczenia choroby. Jednakże lekarze mają na celu kontrolowanie przerzutów i proliferację komórek nowotworowych. Chirurgia, radioterapia i chemioterapia to tylko niektóre z powszechnie stosowanych metod w leczeniu raka języka. Zakres zabiegu zwykle jest zmienna i zależy od stopnia zaawansowania i rozprzestrzeniania się nowotworów.

W większości przypadków małe uszkodzonej części wypustu usuwa się następnie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się. Glossectomy, która jest całkowite usunięcie języczka, jest zalecane, gdy rak rozprzestrzenia się na metodach pióro i innych leków nie wykazały żadnych obiecujące wyniki.

U pacjentów z grupy wysokiego zagrożenia nawrotem raka często ulegają metody leczenia, takie jak radioterapia i chemioterapia. Wysoka moc i energia promieni świetlnych, jak promieniowanie rentgenowskie są używane do niszczenia komórek nowotworowych w technice radioterapii. Podczas chemioterapii polega na podawaniu leków przeciwrakowych jak interleukina-2 (IL-2), w celu uszkodzenia komórek nowotworowych i zapobiec rozprzestrzenianiu się.

Sukces ceny

Stopy sukcesu dla raka języka generalnie zależeć od stadium raka i lokalizacji wzrostu komórek nowotworowych. Według National Cancer Institute, 5-letnie przeżycie raka języka w latach 1997 i 2005 wynosiła około 59,5 proc.

Rama czasowa

Rama czas sposobach leczenia zazwyczaj różni się od pacjenta do pacjenta, w zależności od wzrostu i rozprzestrzeniania się złośliwych komórek. Zwykle, radioterapia jest podawana pacjentom codziennie przez prawie miesięcy, podczas gdy metoda chemioterapię podaje się około dwóch do trzech miesięcy z niewielkimi odstępami pomiędzy nimi.

Skutki uboczne

Liczne działania niepożądane związane z leczenia raka języka. Chirurgia często powoduje trudności w mowie, jedzenia i picia, a radioterapia i chemioterapia często powodują co język suche i często uszkodzenia kubków smakowych.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Niektóre ofpreventive środki przeciwko raka języka to rzucenie palenia, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce i unikanie picia alkoholu.

Zabiegi na raka języka

Raka języka jest oznaczony przez niekontrolowany wzrost i podział komórek wyściełających język wraz z jamy ustnej i gardła (maleńka część gardła usytuowanego w tylnej części jamy ustnej). Raka języka jest na ogół zawarte w ramach szerokiego parasol "rak jamy ustnej", i zatem nazywana również często jak rak jamy ustnej. Zgodnie z raportu przedstawionego przez National Cancer Institute, blisko 10.000 nowych przypadków raka języka są wykrywane i diagnozowane każdego roku w Stanach Zjednoczonych, a prawie 2000 pacjentów umiera. Nadmierne używanie tytoniu jest jednym z głównych czynników powodujących raka języka, co stanowi 75 do 80 procent wszystkich przypadków.

Zabiegi

Podobne do większości innych form raka, żadna technika nie jest jeszcze dostępna leczenia, które można całkowicie wyleczyć choroby. Jednak lekarze używać chirurgia, radioterapia i chemoembolization kontrolować wzrost i rozprzestrzenianie się raka. Operacja polega na usunięciu uszkodzonego i po urazie części języka, aby ograniczyć powstawanie przerzutów komórek rakowych. W ciężkich przypadkach glossectomy (usunięcie całego języka) nazywa.

U pacjentów mających niebezpieczeństwo raka przebudowy, chemoembolization i radioterapii są zalecane przez lekarzy. Chemoembolization obejmuje wtryskiwanie leków przeciwnowotworowych, takich jak interleukina-2 (IL-2), w celu zabijania złośliwych komórek nowotworowych. Zaatakowane obszary język może być wystawiony na promieniowanie rentgenowskie i innych wiązek światła o dużej mocy w celu zniszczenia komórek nowotworowych.

Wskaźnik sukcesu

Wskaźnik skuteczności różnych zabiegów wykorzystywanych do kontrolowania raka języka różnić, w zależności od stadium zaawansowania raka i wewnętrznej przerzutów komórek rakowych. Jednak, National Cancer Institute informuje, że 5-letnie przeżycia w latach 1996 i 2005 była prawie 60 proc.

Rama czasowa

Pomimo tego, że okres technik obróbki zmieniać się od pacjenta do pacjenta, na ogół u pacjentów poddano radioterapii trzy do czterech razy w tygodniu przez prawie dwa miesiące. Chemoembolization podaje się blisko do pięciu do sześciu miesięcy, z małymi przerwami na odpoczynek dla rekonwalescencji pomiędzy.

Skutki uboczne

Działania niepożądane związane z glossectomy i innych procedur chirurgicznych obejmują problemy z mowy, picia i jedzenia. Podczas gdy efekty uboczne związane z chemoembolization i radioterapii obejmują utratę włosów, utrata apetytu, skrajne zmęczenie, nudności, suchość w języku między innymi.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ogólne kroki zapobiegawcze podjęte przed rakiem języka obejmują zaprzestanie palenia tytoniu, ograniczenie lub unikanie spożycia alkoholu, między innymi.

Fakty na raka języka

Fakty na raka języka


Rak może dotyczyć dowolnej części jamy ustnej, z językiem. Jak w przypadku wszystkich nowotworów, wczesne wykrycie jest kluczem do skutecznego leczenia. Na szczęście rak języka może być wykryty na początku jego rozwoju przez lekarza stomatologa lub lekarza rodzinnego podczas rutynowych badań. Leczenie raka języka, mogą obejmować radioterapię, chirurgię lub ich kombinację tych dwóch. Według najnowszego raportu American Cancer Society, wskaźnik przeżycia dla wszystkich stadiach raka jamy ustnej po 1 roku wynosi 82 ​​procent.

Liczba przypadków

Według American Cancer Society było ponad 10.000 nowych przypadków raka języka przedstawione w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku.

Liczba zgonów

Rak języka spowodowało prawie 2000 zgonów w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku.

Płeć

Według najnowszego raportu American Cancer Society, rak języka jest ponad dwukrotnie powszechne u mężczyzn jak u kobiet.

Historia

Częstość występowania wszystkich nowotworów jamy ustnej, w tym raka języka, spada od końca 1970 roku.

Ostrzeżenie

Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu to główne czynniki ryzyka związane z rakiem języka.

Wczesne objawy raka Tongue

Poprzez oszacowanie Kliniki Mayo, ponad 10.000 Amerykanów każdego roku diagnozuje się raka języka. Oba rodzaje raka języka - uważany za jeden z rakiem jamy ustnej, raka gardła inne - produkować podobne objawy w ich początkowym stadium.

Znaczenie

Wiedząc, wczesne objawy raka języka w pomocy wczesnego wykrywania. Jeżeli wykryty wcześnie, rak języka jest bardzo uleczalna, zgodnie z Mayo Clinic.

Rodzaje

Czerwone lub białe plamy na języku, trudności w połykaniu lub żucia i uporczywego bólu gardła są wszystkie wczesne objawy raka języka.

Diagnoza

Aby zdiagnozować raka języka, lekarze zazwyczaj wykonać biopsję lub próbki tkanki, i sprawdzić na raka. Rentgenowskie, tomografia komputerowa i MRI mogą być również zamawiane.

Rozważania

Wczesne objawy nie muszą oznaczać, że masz raka języka. Mogą także wskazywać inne, mniej poważne warunki, ale należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się. Tylko lekarz jest uprawniony do powiedzieć, czy objawy są nowotwory.

Expert Insight

Według Cancer Treatment Centers of America, wczesne objawy raka języka są rzadkie w osób poniżej 45 lat.

Choroby przyzębia i ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej

Według American Dental Association, choroby przyzębia jest poważną infekcją, która uderza tuż pod linią dziąseł w bruzdy (cienką szczelinę w kształcie litery V pomiędzy zębów i dziąseł). Oprócz ewentualnej utraty zębów, Mayo Clinic mówi zaawansowanych przypadkach choroby przyzębia (przyzębia) może zwiększać ryzyko zawału serca. Niektórzy wskazują na związek między chorobami przyzębia i raka jamy ustnej.

Zapalenie dziąseł i przyzębia

Dwa podstawowe etapy choroby przyzębia jest zapalenie dziąseł i przyzębia. Zapalenie dziąseł jest mniej poważny stan, który jest ograniczony do dziąseł. Nieleczone zapalenie dziąseł może prowadzić do potencjalnie szkodliwych rodzaju choroby przyzębia zwanej przyzębia. Leczenie chorób przyzębia zależy od tego, jak daleko zaawansowane. Dobre metody higieny jamy ustnej może zapobiec pogarszaniu stanu.

Czynniki ryzyka chorób przyzębia

Kilka czynników przyczynia się do rozwoju chorób przyzębia. Leki na raka, doustne środki antykoncepcyjne, sterydy i choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca, może sprawić, że bardziej podatne na choroby przyzębia. Starych wypełnień, które noszone w dół i mosty, które nie pasują prawidłowo również może zwiększyć ryzyko.

Znaki choroby przyzębia

Amerykański Higienistki Dental Association mówi o 80 procent dorosłych w USA ma jakiś rodzaj choroby przyzębia, ale większość z nich nie zdaje sobie sprawy, że mają. Z biegiem czasu objawy choroby przyzębia mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk i krwawiące dziąsła przetargowych łatwo. Twoje dziąsła mogą nie pojawić się tak mocno związana z zębów i zęby stałe mogą być luźne. Możesz również nieświeży oddech.

Połączenie Rak jamy ustnej

Trzeci National Health and Nutrition Examination Survey odkrył związek między chorobami przyzębia i raka. Uczestnicy badania zostały podzielone na dwie grupy. Naukowcy ustalili, że grupa z chorobami przyzębia było cztery razy bardziej narażone na raka jamy ustnej niż w grupie bez choroby. Badania nie ustalenie jednoznacznego dowodu, że choroby przyzębia powoduje raka jamy ustnej.

Choroby przyzębia Rak & Tongue

ADA mówi, ostatnie badania wskazują na większą pogorszenie kości, które wynika z choroby przyzębia, większą szansę zachorowania na raka języka zamawiająca.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Nowy Jork w Buffalo i Roswell Park Cancer Institute stwierdzili, że ryzyko zachorowania na raka języka z powodu uporczywego choroby przyzębia był ponad pięć razy większy z każdym milimetr struktury kostnej wyrostka zębodołowego (który obsługuje zębów) utratę masy kostnej.

Odkrycia w badaniu mężczyzn tylko, nie wziął pod uwagę takie czynniki jak palenie tytoniu i wieku. Badania wykazały, że próchnica, wypełnienia, korony i kanałów korzeniowych nie znacznie zwiększyć ryzyko raka języka.

Początkowe objawy raka Tongue

Początkowe objawy raka Tongue


Raka języka jest poważna postać raka, które mogą rozwijać się na każdej powierzchni wypustu. Jest on określany jako "usta" raka, gdy spot rak rozwija się na przedniej części języka (części, które mogą się poruszać). Gdy nowotwór znajduje się miejsce u podstawy języka w tylnej części gardła, uważa "gardła" rak. Oba typy stworzy podobne objawy na początku.

Biały lub czerwony Krajobrazy

Czy to jest rak jamy ustnej i gardła lub jamy ustnej rak języka język, można zauważyć, małych i średnich czerwonego lub białego miejscu na języku. Tył języka jest trudne, aby zobaczyć, więc jeśli czujesz dyskomfort lub czuć wzrost, należy użyć latarki i lustra, aby uzyskać lepszy wygląd. Możesz mieć również ból w jamie ustnej, które nie będą leczyć, ból miejsce na języku i ból gardła.

Ból

Nieznaczne do silnego bólu podczas żucia lub połykania żywności jest częstym objawem znaleziono wcześnie w rozwoju raka języka. Podczas gdy ból jest wspólny dla innych dolegliwości, takich jak anginy lub na zimno, może być oznaką raka języka.

Niewyjaśnione krwawienia

Niektórzy ludzie doświadczają niewyjaśnione krwawienia z ust, kiedy mają raka języka.

Nieświeży oddech

Rak języka może stworzyć nieświeży oddech i zły gust w ustach. W wyniku tego, powoduje zakażenie, jak zapach i smak. Zapach różni się od typowego nieświeży oddech, więc nie mylić dwóch.

Komplikacje z Leczenia Raka Tongue

Leczenie raka języka może zagrozić zdolności połykania, porozmawiać lub jedzenia pokarmów stałych. Terapie są dostępne w celu rewitalizacji tych skili. Omów ewentualne skutki uboczne leczenia z lekarzem.

Tytoń & Rak Tongue

Tytoń & Rak Tongue


Statystyki pokazują, że 80 procent osób z rozpoznaniem raka języka są palacze. Siedemdziesiąt procent osób z rozpoznaniem raka jamy ustnej piją alkohol w dużym stopniu, a ponadto do palenia. Wszystkie rodzaje tytoniu wykazano, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka jamy ustnej. Palenie fajki i tytoń do żucia wydaje się być związane z najwyższych wskaźników raka języka.

Rodzaje raka jamy ustnej

Rak jamy ustnej rozpoczyna się w jamie ustnej, i obejmuje wargi zewnętrznej błony śluzowej policzków, zębów, przed języka i dziąseł, a także pokrywy i podstawy ustach. Rak gardła rozwija się dalej wstecz w ustach, i obejmuje trzecią tylnej części języka, migdałków i tylnej części gardła. Ponieważ usta składa się z tkanek miękkich, istnieje wiele typów komórek, z których wszystkie mogą obracać się w różnych postaciach raka jamy ustnej.

Statystyka

Według American Cancer Society, 36.540 nowych przypadków raka jamy ustnej zostaną zdiagnozowane w 2010. Dwie trzecie tych przypadków zostanie zdiagnozowany u mężczyzn. Szacuje się, że 7880 osób umrze na raka. Około 25 procent wszystkich przypadków raka jamy ustnej występuje na języku. Dodatkowo, raka migdałków, warg i gruczołów ślinowych występuje w ilości od 10 do 15 procent każdego z nich. Średni wiek rozpoznania wynosi 62 lat.

Przyczyny

Rak rozwija się w organizmie, gdy komórki są uszkodzone. DNA tych komórek czasami powodować wzrost komórek poza kontrolą, prowadząc do nowotworów. Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu zarówno okazały się uszkodzić komórki w jamie ustnej i gardle. Gdy komórki są uszkodzone, zaczynają rosnąć do naprawienia szkody. Więcej uszkodzone te komórki stają, tym bardziej prawdopodobne stają się nowotworowe. Badania wykazały również, że palenie tytoniu uszkadza DNA komórek bezpośrednio.

Zapobieganie i wykrywanie

Najlepszym sposobem zapobiegania nowotworów języka są unikać tytoniu i alkoholu. Nie zaczynają palić jest najpewniejszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko dla języka i innych nowotworów jamy ustnej, ale tych, którzy palą powinny działać rzucić swój nałóg tytoniowy. Palacze powinni także prosić ich dentysty dla rocznego egzaminu z ich ust. Objawy, aby zwrócić uwagę na to, że ból nie ustępuje, lub ból. Białe lub czerwone plamy na języku są także wspólne.

Kiedy Zamknij

Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie. Badania wykazały, że ryzyko zachorowania na raka może być zmniejszone poprzez rzucenie palenia, nawet jeśli użytkownik palił przez wiele lat. Pamiętaj, że papierosy nie są jedynym zagrożeniem, jeśli chodzi o raka jamy ustnej. Gdy jesteś gotowy, aby wyjść, istnieje kilka organizacji dostępny do zaoferowania zasobów, wsparcie i pomoc.

Cztery sposoby, aby nauczyć dzieci dbać o zęby

Cztery sposoby, aby nauczyć dzieci dbać o zęby


Rodzice, którzy uczą swoje dzieci, jak dbać o ich zęby są dokonania inwestycji w swoich dzieci, że będzie się opłacać w najbliższych latach - w niektórych przypadkach dosłownie, jako dorośli, którzy pod opieką swoich zębów przez całe życie rzadko mają potrzebę kosztowne leczenie stomatologiczne. Uczyć dzieci dbać o zęby w prosty, ale zabawa i spójny.

Podstawy

Uczy dzieci jak dbać o zęby zaczyna się od podstaw. Przed rozpoczęciem, aby pokazać im, jak dbać o zęby, wyjaśnić, dlaczego jest to niezbędne do opieki nad nimi - na przykład, usunąć płytkę nazębną i bakterie - i co niektóre z konsekwencji może być, jeśli nie, na przykład, toothaches, bolesne wizyty u dentysty. Po wyjaśnił dlaczego, pokazać, jak szczotkować zęby i nici na siebie i swoich dzieci. Następnie monitoruje mycia dzieci i nitkowanie zębów, aby upewnić się ich technika jest prawidłowa. Na minimum, zachęcać dzieci do mycia dwa razy dziennie i nici co najmniej raz.

Wizyty stomatologiczne

Odwiedź dentystę do regularnych wizyt regularnie co sześć miesięcy, tak że dzieci dowiadują się, że opieka prewencyjna jest najlepszym sposobem, aby chronić zdrowie swoich zębów. Regularne wizyty u dentysty będą również przyczynić się do zmniejszenia i przezwyciężyć wszelkie obawy wasze dzieci mają o dentysty. Ponadto wizyty dentystyczne są ważne, ponieważ staje się zwiększenie dentystów oceny innych warunków, takich jak rak języka.

Dieta

Często pomijane w nauczaniu stomatologii działu higieny jest znaczenie nauczania dzieci o szkodliwych skutkach cukru i skrobi na zębach i kierowanie ich od tych wyborów żywieniowych. Chociaż te produkty mogą być zawarte w diecie Twojego dziecka na umiarkowaną lub nagrody podstawie nauczyć dziecko, że cukier, skrobie i przetworzona żywność są znane przyczyny próchnicy i ubytków. Jedzenia tych produktów w dużych dawkach wiąże się z kosztami i unikania ich powinno być częścią nauczania dzieci profilaktycznej opieki stomatologicznej.

Zabawa

Uczy dzieci jak dbać o zęby może być działalność, w której zawierają mnóstwo zabawy. Na przykład, wprowadzają swoje dzieci na zakupy i niech wybierają własną szczoteczkę do zębów, pastę do zębów i płyn do płukania ust. Innym sposobem, aby nauczyć się dbać o nazębnym i ekscytujące jest użycie płyt DVD, książek i gier jako narzędzi dydaktycznych.

Black Walnut Hull Side Effects

Wyciąg z czarnego orzech, ziołowy odżywczym, jest stosowane w leczeniu różnych dolegliwości (między nimi dolegliwości trawienne, grzybice, pasożyty i podrażnienia skóry).

Historia

Rdzenni Amerykanie Północnej używany wiele części czarnej drzewa orzechowego jako lek. Użyli kory do leczenia bolących zębów, tym bardziej miękki Skrawki wewnątrz kory jako pokarmowego, sok leczyć grzybicę i liści odpędzić pluskwy.

Funkcja

Orzech czarny jest silnym przeciwgrzybicze. Działa do zakwaszenia poziom pH w dolnym odcinku przewodu pokarmowego. Kwasowość zabija pasożyty, drożdże i grzyby, które muszą być w zasadowym środowisku, aby przetrwać.

Barwienie

Juglon, substancja orzech czarny drzewo produkuje zachować inne rośliny od wyparcia jej strefy korzeniowej, można łatwo zabarwić skórę, według The Gale Encyclopedia of Alternative Medicine. W rzeczywistości, artystów i rzemieślników meble stosowanie substancji do bejca i płótnie.

Interakcje leków

Choć nie do zweryfikowania interakcji lekowych zostały zgłoszone, gdy zalecana dawka ekstraktu przyjmuje się doustnie, biurko lekarza referencyjny donosi dwa możliwe skutki uboczne stosowania wyciągu z orzecha czarnego jako miejscowe maści. Ras skóry mogą być spowodowane przez ekstrakcie. Manifestacją nowotworów skóry może wynikać z długotrwałego stosowania.

Alergie i toksyny

Nikt, kto jest uczulony na orzechy mogą korzystać orzech jako suplement. Ważne jest też, aby być ostrożnym z dodatku wokół zwierząt, ponieważ jednym z jego składników aktywnych, juglon, jest toksyczny dla zwierząt.

Przeciwwskazania

Długofalowe skutki zwykłego użytkowania nie są znane. American Cancer Society zauważa, że ​​ekstrakt zawiera substancję chemiczną, która może powodować raka języka lub wargi.

Non-chirurgiczne ziołowe lub Strona główna zadośćuczynienie za Rakiem Tongue

Raka języka rozpoczyna się powstawanie komórek łuskowatych na języku. To z kolei prowadzi do wzrostu guza, a stamtąd rak może rozprzestrzeniać się do innych obszarów w jamie ustnej. Niektóre wybory stylu życia, które mogą przyczynić się do osoby zachorowania na raka języka są palenie papierosów, fajki czy cygar; za pomocą tabaki, tytoniu do żucia oraz innych wyrobów tytoniowych; lub ciężkiego picia alkoholu. Ci, dotknięty chorobą czasami zwracają się do ziołowych lub niechirurgicznych środków domu.

Skuteczność

Dowodów medycznych jest jasne, jak skuteczne ziołowe i domowe środki są w zwalczaniu raka. Zwolennicy ziołowych generalnie zachwalają swoje prevantative cechy, a nie ich właściwości lecznicze, choć niektóre są sprzedawane jako leczenia raka języka.

Jagody rokitnika

Rokitnika jagody można kupić online lub w niektórych sklepach ze zdrową żywnością. Są przeciwzapalne, które przyczyniają się do poprawy funkcji układu immunologicznego, a także pomoc uzdrawiania błony śluzowe. To może być dlatego są one sprzedawane jako leczenie język i inne rodzaje raka jamy ustnej. Zaleca się spożywać pół szklanki jagód rokitnika codziennie przez cztery miesiące.

Grape Seed

Z pestek winogron, jak winogron pochodzi z, zawiera przeciwutleniacze, które są pomocne dla organizmu, gdyż niszczą wolne rodniki, które tworzą się uszkodzenia komórek, niż może prowadzić do raka. Ponieważ wolne rodniki mogą rozpocząć produkcję komórek nowotworowych, z pestek winogron może być pomocne, jeśli chodzi o leczenie raka. Na 1 stycznia 2009, numerze "Clinical Cancer Research", dr Xianglin Shi z Graduate Centrum Toksykologii na Uniwersytecie w Teksasie, okazało się, że ekstrakt z nasion winogron eliminuje komórki białaczkowe laboratoryjnych, zmuszając ich do samobójstwa. W celu realizacji tego ziołowych, zmiażdżyć 50 gramów nasion winogron na pastę. Dodać pasty do 250 ml wody i gotować przez 30 minut. Odcedzić pastę się i wypić 15 mililitrów resztek cieczy dwa razy dziennie przez okres sześciu miesięcy. Z pestek winogron można kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub online.

Gorzki sok Gurda

Gorzki sok Gurda, które można kupić w Internecie lub w sklepie ze zdrową żywnością, jest nazywany również gorzki sok z melona. Gorzki sok arbuzów jest wykorzystywany do leczenia nowotworów, w tym nowotworów doustne wypustu. Leczenie wymaga biorąc łyżkę gorzkiego soku tykwy dwa razy dziennie przez pięć miesięcy.

Lista Zagrożenia dla niepalących

Lista Zagrożenia dla niepalących


Palenie tytoniu może uszkodzić niemal każdy narząd w organizmie, według Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC) stronie. Zagrożeń wynikających z palenia stanowią prawie 1 z 5 zgonów rocznie w Stanach Zjednoczonych. Palenie powoduje więcej zgonów rocznie niż połączenie nielegalnych narkotyków, HIV, nadużywanie alkoholu, zabójstwa, samobójstwa i wszystkich wypadków spowodowanych przez pojazdy samochodowe.

Ryzyko raka

Papierosy palenie jest odpowiedzialne za 30 procent wszystkich zgonów w Stanach Zjednoczonych i nealy 9 na 10 zgonów z powodu raka płuc. Rak płuc jest jednym z najtrudniejszych do leczenia nowotworów. Palenia może powodować szereg innych nowotworów, w tym raka gardła, przełyku, żołądka, szyjki macicy, trzustki, nerki i pęcherza moczowego. Palenia wpływa do jamy ustnej i może powodować raka języka, jamy ustnej i warg. Dodatkowo, palenie może powodować ostrą białaczkę szpikową, według strony internetowej przez American Cancer Society.

Choroby serca i skok

Palenie jest odpowiedzialne za choroby niedokrwiennej serca, główną przyczynę śmierci w Stanach Zjednoczonych. Palenie zmniejsza przepływ przez zwężenie tętnic i zwiększa ryzyko choroby naczyń obwodowych. Ryzyko udaru mózgu jest prawie dwukrotnie dla osoby, która pali. Dodatkowo, dym papierosowy powoduje tętniaka aorty brzusznej.

Ryzyko ciąży

Palenie w czasie ciąży powoduje problemy zdrowotne zarówno dla matki, jak i dziecka. Zagrożeń wynikających z palenia to ciąża pozamaciczna, w której zarodek osadzony poza macicą. Płód nie przetrwa tego typu ciąży i życie matki jest zagrożone. Dodatkowe niebezpieczeństwo palenia w czasie ciąży to komplikacje z łożyska, porodu martwego płodu, przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej i zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS).

Zagrożenia dla zdrowia układu oddechowego

Palenie wpływa na zdrowie płuc poprzez uszkodzenie dróg oddechowych i małe pęcherzyki powietrza. Choroby płuc spowodowane przez palenie się zapalenie oskrzeli, rozedmę płuc i przewlekłe zapalenie dróg oddechowych, według CDC.

Bierne palenie

Palenie jest również zagrożeniem dla ludzi, którzy są palaczami, gdy są one poddawane dymu tytoniowego. Bierne palenie ma natychmiastowych szkodliwy wpływ na układ krążenia i zwiększa ryzyko chorób serca u osób niepalących 25 do 30 procent. Niepalący poddane bierne palenie jest również bardziej narażone na atak serca. Ludzie, którzy już mają choroby serca są w jeszcze większym ryzykiem zawału serca. Bierne palenie zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc 20 do 30 procent.

Inne Niebezpieczeństwa niepalących

Palenie jest również wiadomo, że zwiększają ryzyko złamań szyjki kości udowej u kobiet, niższą gęstość kości u kobiet po menopauzie, a zwiększają ryzyko niepłodności, zgodnie z CDC.

Tytoniu bezdymnego Objawy nadużycie

Tytoniu bezdymnego Objawy nadużycie


Tytoń jest produktem rolnym otrzymywany z liści kilku gatunków roślin Nicotiana. W połączeniu z winianu nikotyny tytoniu staje się jednym z najpowszechniej nadużywane narkotyki. Bezdymnego tytoniu jest tytoń używany bez pieczenie lub palenie. Gdy używany, bezdymnego tytoniu staje się wciągająca i powoduje wiele problemów zdrowotnych. Natychmiast szukać pomocy dla osoby wyświetlania objawy nadużycia bezdymnego tytoniu.

Objawy fizyczne

Gdy człowiek zaczyna nadużywać tytoniu bezdymnego, on zazwyczaj wyświetla kilka fizyczne objawy wskazujące na nadużywanie substancji. Osoba nadużywa bezdymnego tytoniu może wyświetlić zmianę nawyków żywieniowych, takich jak wzrost lub spadek apetytu, niewyjaśnionych zmian masy, zimne, spocone dłonie i drżenie rąk i stóp. Inne objawy fizyczne obejmują niezwykłe lenistwo, słaba koordynacja fizycznego, niezdolność do snu, czerwone i łzawienie oczu i zapach tytoniu bezdymnego na ubrania, oddechu i ciała.

Objawy behawioralne

Gdy człowiek zaczyna nadużywać tytoniu bezdymnego, że wyświetla również kilka behawioralne objawy wskazujące na nadużywanie substancji. Ona może wyświetlić niewyjaśnione zmiany w osobowości i postawy, ogólny brak energii, poczucie własnej wartości i motywacji, zapomnienia, przewlekłe nieuczciwości i niewyjaśnione potrzebę pieniędzy. Inne objawy behawioralne obejmują zmianę nawyków, zainteresowań i działań, niewyjaśnione nadmierną potrzebę prywatności, nastrojowość, podejrzane zachowanie, nerwowość, zmianę nawyków pielęgnacyjnych, zmiany w wydajności w pracy lub w szkole i nagle unikaniu rodziny, przyjaciół i znajomych.

Zagrożeń dla Zdrowia

Zagrożenia dla zdrowia przy użyciu tytoniu bezdymnego są liczne. Zarówno tytoń do żucia i tabaka zawierają wiele rakotwórczych substancji rakotwórczych. Tytoń nieprzeznaczony do palenia zwiększa również ryzyko rozwoju raka jamy ustnej, w tym leukoplakia jamy ustnej lub rakowe zmiany białych kryzysu jamy ustnej, dziąseł, choroby dziąseł i raka języka, dziąsła, wargi, policzki i dachem i dna jamy ustnej. Inne możliwe zagrożenia dla zdrowia używania tytoniu bezdymnego tym choroby serca, problemy reprodukcyjne i cukrzycy.

Rzucenie

Z licznymi ryzyko dla zdrowia związane ze stosowaniem tytoniowymi do żucia, to jest korzystne, aby zamknąć za pomocą natychmiast. Zazwyczaj użytkownicy wystąpić kilka objawów odstawienia, kiedy rzucić palenie, takie jak obniżenie nastroju, intensywnych apetyt, drażliwość i zwiększonego apetytu. Istnieje kilka metod lekarzy i doradców użyć do pomocy użytkownikowi bezpiecznie rzucić palenie tytoniu bezdymnego. Na indywidualną planu działania skontaktować się z lekarzem lub doradcą.

Niebezpieczeństwa Wybielanie zębów

Wybielanie zębów, czy wybielanie zębów, jest popularny zabieg kosmetyczny stomatologii, szczególnie dla poplamione lub przebarwione zęby. Jest to zwykle wykonywane profesjonalnie w gabinecie dentystycznym lub zestawu wybielającego w zaciszu domu użytkownika. Te zabiegi wybielanie zębów nie są bez ryzyka i może mieć pewne niebezpieczne skutki.

Zingers

At-home wybielania zębów zabiegi, które wymagają użycia strażnik usta były znane powodować intensywne, ostre bóle, które lekarze określają jako "Zingers." Osłony te usta są wyposażone na zamówienie dla każdego pacjenta i są stosowane z żelem bielącego zawierającego 10-procentowy nadtlenek karbamidu. Konkretny powód, dlaczego to metoda wybielania zębów powoduje Zingers jest nadal nieznany.

Wrażliwość zębów

Podwyższona wrażliwość zębów jest inny niebezpieczeństwo, że mogą wynikać z wybielania zębów. Wrażliwość ta ma tendencję do powodować ból i dyskomfort podczas jedzenia gorących, zimnych lub bardzo słodkie pokarmy. Zazwyczaj jest to chwilowy niebezpieczne. Jeśli zabiegi wybielające powodują wrażliwość, dentysta może dać żel odczulający ubiegania się kilka minut przed każdym zabiegiem lub tuż po.

Podrażnienie Gum

Podrażnienie dziąseł może wynikać z użycia wybielania zębów. Spowodowane jest przez zastosowanie zabiegów wybielających zawierających nadtlenek wodoru. Podrażnienie jest zazwyczaj łagodne do umiarkowanego, a to trwa kilka dni po zabiegu wybielającego. Długotrwałe stosowanie zwiększa zagrożenie podrażnienia dziąseł.

Uszkodzenia emalii

Niektóre środki do domu, które są wykorzystywane do wybielania zębów polegać na składniki, które zawierają duże ilości kwasu. Te składniki to sok z cytryny i truskawki. Natomiast zawartość kwasowe tych składników mają działanie bielące mogą być korozyjne na szkliwo zębów, uszkodzenia. Uszkodzenie to może być trwałe.

Wyciek

Jeśli pacjent ma pęknięty ząb, wypełnienie lub wgłębienie, wybielacz może wyciekać do miazgi zęba i uszkodzenie zęba. To powoduje silny ból pacjenta. Mój dentysta ma wykonać leczenie kanałowe na uszkodzonym zęba.

Rak jamy ustnej

Bruce Davidson, MD, FACS, przewodniczący otolaryngologii-chirurgii głowy i szyi w Washington, DC, szpitalu, mówi, że nie może być możliwe powiązanie między wybielacze zębów i raka jamy ustnej, co wpływa na język i innych tkanek miękkich jamy ustnej. W oświadczeniu w sprawie bezpieczeństwa wybielacze zębów, American Dental Association przytacza dwa zgłoszonych przypadków raka języka u pacjentów, którzy nie mają żadnych zidentyfikowania czynników ryzyka dla raka. Stwierdzenie wskazuje jednak, że inne badania zostały przeprowadzone, które pokazują związek między wybielania zębów oraz raka.

Tajskie zioła lecznicze

Tajskie zioła lecznicze


Tajlandii, położone w południowo-wschodniej Azji, jest domem dla klimatu tropikalnego, który pozwala na płodny ogrodnictwie. Zioła lecznicze popularne w okolicznych krajach azjatyckich wpłynęły co są uważane za tajskie zioła lecznicze, a większość mieli udokumentowane korzyści dla zdrowia całej historii. Thai zioła mogą być stosowane w wielu postaciach, w tym miejscowego podawania lub suszy się i miele się do włączenia do pokarmu lub herbat.

Liście Betel

Roślin Betel, pochodzi z centralnej i wschodniej Malezji, jest uprawiany dla jego liści w kształcie serca stosowanych głównie do ich przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne właściwości leczniczych, choć może być również używany jako anty-wzdęty lub afrodyzjak. Oprócz witamin i minerałów, liść betel zawiera olejek eteryczny zwany chavicol, który służy jako potężny środek antyseptyczny. Liście Betel można namoczyć w cieczy, a potem połykania, lub nanoszono na skórę do leczenia występujących objawów, takich jak bóle głowy, trudności z oddychaniem, zaparcia, czyraki, lub jako środek antyseptyczny płytkich otwartych ran. Gdy liście są żuć betel orzechy betel wraz z, służy do słodzenia oddech i działać jako łagodny stymulant seksualny. Zauważono, że do żucia liści betel może powodować raka języka i policzki, jeśli były stosowane zbyt często.

Kurkuma

Kurkuma jest rośliną uprawiana od korzenia longa rośliny kurkumy, i jest jasne żółto-pomarańczowy kolor z pieprzowym i gorzkim smaku, co wspólne dla wykorzystania w daniach takich jak curry. Jest on używany głównie w Chinach i Indiach, jako środek przeciwzapalny, przyprawy, barwnik i gojenia środka prawnego i jest doskonałym źródłem manganu, żelaza i witaminy B6. Kurkuma ma wiele korzyści zdrowotnych po spożyciu, w tym jego zastosowania w leczeniu wzdęcia, krwotok, żółtaczka, ból zęba, kolkę, siniaki i ból w klatce piersiowej. Badania nad kurkumą wykazały, że może to przynieść ulgę w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, może pomóc zapobiec lub powstrzymać powstawanie raka, może przynieść ulgę osobom cierpiącym na mukowiscydozę i zapobiega przed chorobami.

Rosella

Roślin Rosella jest uprawiana w wielu krajach na całym świecie, i jest najbardziej popularnie używane do syropu i herbaty ziołowe. Tylko część rośliny Rosella zdolnego do spożycia jest osłona kwiatu, który może być stosowany w produktach spożywczych, takich jak sałatki lub cukierków. Korzyści zdrowotne Rosella jest to, że zawiera duże ilości witaminy C, B1 i B2, wapnia, magnezu i omega-3 i działa jako anty-septyczny i przeciwzapalne leki, pomaga nadciśnienie i choroby serca i może ułatwić przepływ z krwią. Jak zioła, osłona Rosella można suszyć i spożycia, lub z wodą w celu uwolnienia jego składniki odżywcze, w przeciwnym razie jest gotowane do żywności, które mogą zmniejszać ich wartości odżywcze.

O raku Tongue

Rak języka jest powszechną formą raka jamy ustnej, który powoduje nowotwory i zmiany na języku. W rzeczywistości, z wyjątkiem raka wargi, raka języka jest najczęstszą postacią raka jamy ustnej. Kluczem do skutecznego leczenia jest wczesne rozpoznanie, dlatego uczenie się, jak rozpoznać raka języka jest tak ważne.

Instrukcje

Rodzaje

1 Istnieją dwa główne rodzaje raka języka, ale obie są raki komórek. Różnica polega na tym, gdzie znajduje się nowotwór. Rak płaskonabłonkowy, rak języka doustnym jest nowotwór, który znajduje się na widocznej części języka. Rak płaskonabłonkowy podstawy wypustu występuje w obszarze, który znajduje się za częścią języka, które mogą być łatwo zauważone. Ponieważ tkanka w tych dwóch obszarach występu jest zupełnie inny, dwa nowotwory nie są traktowane w taki sam sposób.

Funkcja

2 raka języka rozpoczyna się zazwyczaj w postaci gęstego białego plastra lub niewielkie zgrubienie na języku. Rak w końcu otworzyć i włączyć do wrzodu z podniesionym obrzeżem i wnętrza, które krwawić łatwo. Guzy te rozprzestrzenia się szybko i może spowodować, że język, aby stać się sztywny. Mogą również powodować problemy z rozmowy lub połykaniu, jeśli nie traktuje się szybko. W przypadku podstawy raka języka, problemem jest często, aż nie wykryto znacznie wzrosła, ponieważ ta część języczka nie może być widoczna i wczesne stadium raka zazwyczaj nie powodują wiele bólu.

Rama czasowa

3 rak język nie posiada znanej przyczyny, ale wiek nie wydaje się być czynnikiem ryzyka. Rak jest rzadko spotykane w każdego, kto jest w wieku poniżej 40 lat. Jest to najczęściej u osób, szczególnie mężczyzn, którzy są w wieku powyżej 60. Pacjenci, którzy złapać raka we wczesnym stadium mają wysoki pięcioletnią stopę wolną od choroby, prawie 70 proc. Jednak ci, którzy nie zarazić aż awansowała mieć tylko 30 procent pięcioletnią stopę wolną od choroby.

Potencjał

4 Badania jeszcze nie przedstawiono przyczyny raka języka. Istnieje jednak wiele czynników ryzyka choroby. Narażenie na dym tytoniowy, bądź bezpośrednio, bądź drugiej strony, jest jednym z czynników ryzyka. Spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na raka języka. Kolejnym czynnikiem ryzyka cierpi na przewlekłą infekcją wirusową, w szczególności wirus Epsteina-Barr. Pacjenci z stłumione układu odpornościowego, takie jak te, które niedawno przeszedł przeszczep narządów, może być również wyższe ryzyko zachorowania na raka języka.

Identyfikacja

5 Zmiany chorobowe, które są obecne na języku są zazwyczaj pierwszym sygnałem, że pacjent zauważy, kiedy mają raka języka. Ból może być także oznaką końca nowotworów scenicznych. Lekarze będą korzystać z różnych narzędzi diagnostycznych w celu określenia stopnia choroby przed wyborem leczenia. Są to zdjęcia rentgenowskie, TK, MRI i skany PET. Jeśli guz może być osiągnięte, biopsja guza jest często wykonywana w celu sprawdzenia, czy jest to nowotworowe.

Zapobieganie / Rozwiązanie

6 Leczenie raka języka, zależy od rodzaju i stadium raka. Wczesne stadium raka, które są zazwyczaj ustne raka języka, można leczyć operacyjnie usunąć uszkodzenie. Jeśli operacja będzie utrudniać zdolność do rozmowy lub połykania, lekarze zazwyczaj zwracają się do radioterapii. Jeżeli choroba jest zaawansowany, może być prawdopodobnie stosowany połączenie leczenie operacyjne, radioterapię i chemioterapię. Niektórzy pacjenci muszą przejść rehabilitację po zabiegu, aby uczyć się na nowo, jak połknąć lub porozmawiać.