adcov.com

rak jelita grubego-szanse na przeżycie

Jak rozpoznać wczesne objawy raka jelita grubego

Jak rozpoznać wczesne objawy raka jelita grubego


Wewnętrzna okładzina okrężnicy mogą być podatne na raka, zwłaszcza u osób powyżej 50 roku życia Większość nowotworów jelita grubego od rozwoju polipów w okrężnicy. Mimo, że większość polipów są łagodne, niektóre się przedrakowe i może rozwinąć się w raka. W przypadku raka jelita grubego jest diagnozowana wcześnie, zanim rozprzestrzeni, przeżycia są wysokie.

Najbardziej rozpowszechnioną formą raka jelita grubego są nazywane gruczolakoraki. Według American Cancer Society, rak jelita grubego jest trzecim najczęściej diagnozowanym rakiem u mężczyzn i kobiet w Stanach Zjednoczonych. Ryzyko raka jelita grubego jest nieco wyższa u mężczyzn. Raka jelita grubego jest trzecią co do częstości przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Najlepszym sposobem zapobiegania raka jelita grubego jest wykonywanie regularnych badań przesiewowych raka. Ponieważ większość raków jelita grubego rozpocząć jak nienowotworowe polipy, w większości przypadków można uniknąć wczesnego wykrywania raka najbardziej jelita grubego. Ponadto, uważaj na tych znaków ostrzegawczych.

Instrukcje

1 Uważaj na wszelkie zmiany w wypróżnienia. Objawy, które mogą sugerować wczesne raka jelita grubego są zwężenie stolce, zaparcia lub stałej biegunki.

2 Uważaj na stołkach, które wyglądają jak czarno smołą lub krwi.

3 Miej oko na apetyt. W przypadku wystąpienia utraty apetytu, może być wczesnym objawem raka jelita grubego.

4 Skontaktuj się z lekarzem jeśli masz niewyjaśniona utrata masy ciała. Niewyjaśniona utrata masy ciała może być wczesnym objawem raka jelita grubego.

5 Zobacz lekarza, jeśli ciągle zmęczony. Stała zmęczenie może być objawem innej wcześnie.

6 Sprawdź historię swojej rodziny. Ryzyko zwiększa się, jeśli masz w rodzinie na raka jelita grubego.

7 Jeśli masz zapalenie jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroby Crohna, uzyskać regularne testy na raka jelita grubego. Ludzie, którzy cierpią z powodu tych warunków mają wyższe ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Wskazówki:

  • Nie coraz regularnych ćwiczeń zwiększa ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.
  • Nadwaga zwiększa ryzyko raka jelita grubego.
  • Jedz dużo produktów bogatych w błonnik, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.
  • Pobierz regularne kontrole na raka jelita grubego po 50 roku życia.

Jaka jest szansa na przeżycie raka jelita grubego?

Rak jelita grubego to nowotwór, który zabija wspólnego dziesiątki tysięcy ludzi każdego roku. Jeśli zdiagnozowano raka jelita grubego na wczesnym etapie, większość ludzi przetrwa raka. Zbieranie danych statystycznych przez rząd pozwala nam obliczyć ten wskaźnik przeżycia.

Etap Survival ceny

National Cancer Institute (NCI) prowadzi bazę danych statystycznych na raka o nazwie Surveillance Epidemiology i End Results (SEER). Na podstawie próbkowania 120 tysięcy osób z rozpoznaniem raka jelita grubego w latach 1991 i 2000, współczynnik przeżywalności pięciu lat w oparciu o stadium choroby są poniżej. Etap I jest uważany za najmniej poważną formą raka jelita grubego, a etap IV jest najbardziej zaawansowanym.

Etap I Survival ceny - 93%.
Etap II Survival ceny - 72-85%
Etap III Survival ceny - 44-83%
Etap IV Survival ceny - 8%.

USA śmiertelność raka jelita grubego

Na podstawie zgonów raka jelita grubego w USA w latach 2002-2006, śmiertelność była skorygowana względem wieku 18,2 na 100.000 mężczyzn i kobiet rocznie.

USA umieralność z powodu raka jelita grubego ceny - Najwyższa od rasy

Afroamerykanie miała najwyższy wskaźnik śmiertelności na raka jelita grubego zarówno wśród mężczyzn i kobiet, z wskaźnik umieralności 31,4 na 100 tysięcy mężczyzn i 21,6 na 100 tysięcy kobiet.

USA umieralność z powodu raka jelita grubego ceny - Najniższa od rasy

Asian / wysp Pacyfiku miały najniższy wskaźnik śmiertelności raka jelita grubego zarówno wśród mężczyzn i kobiet, w śmiertelności z 13,8 na 100 tysięcy mężczyzn i 10,0 na 100 tysięcy kobiet.

Wg wieku rak jelita grubego

W Stanach Zjednoczonych w latach 2002-2006, średni wiek, w którym ludzie z rakiem okrężnicy zmarła była 75 lat.

Jakie są szanse na przeżycie w raku jelita grubego i wątroby?

Jakie są szanse na przeżycie w raku jelita grubego i wątroby?


Jelita grubego i raka wątroby są dwa niezależnie różne nowotwory, ale stają się one podłączone w momencie wystąpienia przerzutów. Raka jelita grubego, gdy rozprzestrzenia się do wątroby, choroby są znane jako przerzutowego raka jelita grubego, a nie nowotworu wątroby.

Rak wątroby

Samodzielny rak wątroby jest ściśle w wątrobie. Nie jest przerzutowy z innego narządu. Pięcioletni szanse przeżycia dla zlokalizowanego raka wątroby jest 21 procent, zgodnie z American Cancer Society.

Rak jelita grubego

Rak jelita grubego sam będzie rozpoznano u jednej na 19 Amerykanów, zgodnie z MD Anderson Cancer Center. Survival dla wczesnej diagnostyki i interwencji jest prawie 90 procent lekarstwo.

Wyniki przerzutowe

Kiedy rak okrężnicy rozprzestrzenia się do wątroby, zaangażowanie okrężnicy i wątroby zmniejszyć szanse na przeżycie. Chirurgicznego usuwania przerzutów do wątroby jest jedyną możliwością przetrwania, zgodnie z National Cancer Institute. Pięcioletnia przeżywalność znajduje się w około 25 procent osób mających operacji usunięcia nowotworu w wątrobie.

Rozważania

Według Liver Cancer Network, wątroba będzie regenerować po chirurgicznym usunięciu guza. Nie może być zdrowe naczynia krwionośne dostępne to za opcja.

Potencjał

Wiele guzy wątroby może wyeliminować opcję resekcji wątroby z powodu przerzutów raka jelita grubego.

Jak wykryć raka jelita grubego

Około 150000 osób w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano raka okrężnicy każdego roku. Wczesne wykrycie raka jelita grubego może zwiększyć szanse przeżycia i zdrowego ożywienia. Oto w jaki sposób można zidentyfikować oznaki raka jelita grubego.

Instrukcje

1 Zaparcia

Rak jelita grubego może pokazać się w postaci zaparć, które łatwo pomylić z dużo mniej poważny problem. Większość ludzi ma regularne wypróżnienia każdego dnia; mając tylko kilka w tygodniu może być oznaką większego problemu, takich jak rak jelita grubego.

Wzdęcia i gazu 2

Jeśli żołądek jest boleśnie nadęty i gazowy (jak to często jest z zaparciami) może być oznaką raka jelita grubego. Jeśli ból od wzdęć i gazu staje się ostry, ból może wynikać z guzów nowotworowych okrężnicy wywiercenie przez ścianę odbytu. Intensywny ból brzucha jest zawsze coś, co powinno być natychmiast skierowana w sensie medycznym.

3 Krwawa stołek

Jednym z objawów raka jelita grubego jest krwawy stolec. Jeśli kiedykolwiek doświadczyć tego, zwróć uwagę na kolor krwi (czerwonych i świeżych lub suszonych), ciemnym i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

4 uczucie pełności

Rak jelita grubego jest często towarzyszy uczucie sytości, lub; konieczności "go", że czasami z powodu guza w odbytnicy.

5 Niespójne wypróżnienia

Będąc nieregularne jest bardzo łatwe do mycia się, a wiele z tych objawów raka jelita grubego są często mylone z innych, mniej poważnych problemów żołądkowych. Jeśli chodzi o raka jelita grubego, należy zwrócić się do lekarza, aby mogły być testowane.

6 zmęczenie, nudności, utrata masy ciała i niewyjaśnione

Jeśli nagle pojawia się uczucie całkowitego wyczerpania i ogólnego choroby, która jest trwała, wraz z powyższych objawów, jest szansa, że ​​rak jelita grubego jest winowajcą. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem w razie wystąpienia tych objawów, a martwisz się o raka jelita grubego.

Wskazówki:

  • Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli masz obawy o swoje zdrowie
  • Regularne pokazy na raka jelita grubego (zwłaszcza po 50 roku życia) może pomóc zidentyfikować raka jelita grubego w czasie.

Jak przetrwać raka jelita grubego

Jak przetrwać raka jelita grubego


Raka jelita grubego i odbytu, znany również jako rak jelita grubego jest nowotwór jelita grubego. Według American Cancer Society, istnieją 150.000 nowych przypadków raka jelita grubego i pięćdziesiąt pięć tysięcy zgonów na raka jelita grubego co roku. Tylko 50 procent pacjentów z rakiem jelita grubego żyć ostatnich pięciu lat po zdiagnozowaniu choroby. Ryzyko żywotność zachorowania na raka jelita grubego jest o 6 procent, co oznacza, że ​​1 na 16 Amerykanów będzie miała chorobę. Poniżej kilka wskazówek, jak poprawić swoje szanse na przeżycie raka jelita grubego.

Instrukcje

1 Postępuj zgodnie z wytycznymi dla badań przesiewowych w celu wykrycia raka jelita grubego, raka wcześnie. Pacjenci z nowotworami wykryte na wczesnym etapie mają dużą szansę przeżycia, z pięcioletniej przeżywalności z 70 do 80 procent dla raka jelita grubego etapów I i II. Pacjenci z zaawansowanym rakiem jelita grubego mają niskie współczynniki przeżywalności. Na przykład, u pacjentów z przerzutowym rakiem płuc lub wątroby ma tylko 25 procent szans na przeżycie pięciu lat po rozpoznaniu. Złoty standard badań przesiewowych raka jelita grubego jest kolonoskopia. Kolonoskopia jest procedura endoskopowa gastroenterologa, który umożliwia zbadanie jelita grubego i odbytnicy z jakiegokolwiek znaku raka. Według American Cancer Society, trzeba mieć kolonoskopii co 10 lat, począwszy od lat 50. Jeśli masz pewne warunki genetyczne, takie jak polipowatość rodzinną gruczolakowatą lub Zespół Lyncha (HNPCC), można rozpocząć badania przesiewowe raka jelita grubego za pomocą kolonoskopii wcześniej, być może w wieku 40 lat i częściej, być może raz na 3 do 5 lat. Kolonoskopia jest również skuteczny w zapobieganiu raka jelita grubego od tego wydarzenia. Podczas kolonoskopii, twój gastroenterolog będzie usunąć polipa, prekursora na raka, że ​​znajdzie. Badania sugerują, że za pomocą kolonoskopii przesiewowych zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego o 60 do 70 percent.A kolonoskopii jest dość niewygodne procedury. Są też inne badania, które także pomagają wykryć wcześnie raka jelita grubego, takie jak badania krwi utajonej w kale (FOBT), elastyczne sigmoidoskopia i wirtualnej kolonoskopii.

2 Jeśli masz raka jelita grubego, spróbuj wybrać onkologa, który specjalizuje się w leczeniu raka jelita grubego. Specjalista może wiedzieć więcej na temat możliwości leczenia lub badań klinicznych, które mogą Ci pomóc. Twój zespół specjalistów może zawierać onkolog, radioterapeuta i jelita grubego chirurga, oprócz swojej podstawowej opieki lekarza.

3 Badania starannie opcje leczenia. Start z literatury podstawowej nauczyć się terminologii, a następnie przejść do literatury medycznej, aby dowiedzieć się o najnowszych metod leczenia. Badając literaturę medyczną będziesz wiedzieć więcej o cenach sukcesu leczenia, ich skutków ubocznych i rokowania, co pozwala na podjęcie świadomej decyzji o leczenie doctor.The raka jelita grubego szybko rozwinął się w ciągu ostatnich 10 lat. Przez długi czas, 5-FU były jedyną opcją chemioterapii. Teraz istnieją co najmniej trzy sposoby leczenia pierwszego rzutu, często dostosowane do etapu raka stage.The raka jelita grubego jest zdefiniowany w następujący sposób: Etap I: guz jest lokalny i nie rozprzestrzenił się poza pierwszą warstwę ściany jelit, Etap II:. guz zaatakował sąsiadujące tkanki Etap III: Komórki rakowe znajdują się w regionalnych węzłach chłonnych Etap IV: rak rozprzestrzenił się na inne narządy w organizmie

4 Zapytaj onkologa do badań genetycznych przed chemioterapią. Niektóre leki mogą nie działać, jeśli masz pewne mutacje genów, podczas gdy inne mogą działać bardziej efektywnie. Na przykład, badania wykazały, że u pacjentów z rakiem okrężnicy posiadający mutację KRAS nie reagują na cetuksymab. Około 1/3 pacjentów z rakiem okrężnicy mutację.

5 rozważyć udział w badaniu klinicznym. To zajmuje dużo czasu na nowe leczenie być zatwierdzony przez FDA i dopuszczone do obrotu. Przyłączanie się do badania klinicznego może dać Ci dostęp do bardziej zaawansowanych metod leczenia. Porozmawiaj o tym ze swoim onkologiem możliwość. Po przyłączeniu się do badania klinicznego, być zaangażowany i postępować zgodnie z planem leczenia.

Wskazówki:

  • Być pozytywna, bo rak jelita grubego jest uleczalny. Pozytywne myślenie również pomóc tolerować zachorowalności i skutków ubocznych leczenia.

Czynniki predysponujące raka jelita grubego

Rak jelita grubego jest śmiertelna, a wczesne wykrycie jest niezbędna. Zdając sobie sprawę z czynników predysponujących raka jelita grubego może pomóc w wczesnego wykrywania i większą przeżywalność. Istnieje kilka kluczowych zmiennych predysponujących do rozwoju raka jelita grubego.

Dieta:

Zła dieta zwiększa szanse rozwoju raka jelita grubego. Jedz dużo świeżych produktów oraz odpowiednie włókna poprawia trawienie i zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego.

Ćwiczenie

Ci, którzy mieszkają siedzący tryb życia są predysponowane do rozwoju raka jelita grubego. Regularna aktywność fizyczna poprawia ogólny stan zdrowia i służy do obrony przed rakiem jelita grubego.

Dziedziczność

Raka jelita grubego są dziedziczne. Rozwój raka jelita grubego jest genetycznie wpływ, i tych, którzy wpływ członków rodziny powinny otrzymywać regularne pokazy po 40 roku życia.

Wiek

Jako jeden dorasta, spowalnia trawienie i ich wystąpienie raka jelita grubego rośnie. Pokazy raka jelita grubego powinny zwiększyć częstotliwość wraz z wiekiem.

Diagnoza

Rak jelita grubego jest najczęściej diagnozowane za pomocą kolonoskopii, proste badanie, które jest bezbolesne i szybkie. Istnieją również różne testy laboratoryjne, które można podawać w celu potwierdzenia tego rodzaju raka.

Rak jelita grubego Objawy Stan &

Raka jelita grubego lub raka jelita grubego odnosi się do raka, które powstaje w dużych jelitach. Podobnie jak większość nowotworów, wczesne wykrycie zwiększa szanse na przeżycie. Ale do wykrywania tego konkretnego raka wcześnie, musisz rozpoznać objawy.

Identyfikacja

Objawy występują rzadziej we wczesnym stadium raka jelita grubego. Jednak w miarę postępu stanu, mogą występować objawy, takie jak krwawienie z odbytu, bólu brzucha, zmęczenie i osłabienie, utratę wagi.

Przyczyny

Raka jelita grubego rozpoczyna się komórek rakowych w jelita grubego. Lekarze na ogół usunięcia komórek przedrakowych na odkrycie. Ale jeśli nie jest nierozpoznana, komórki te łagodne (polipy) stopniowo przekształcić się w raka.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Nie ma murowany sposób, aby zapobiec rakowi jelita grubego. Jednak coroczne pokazy są kluczem do wczesnego wykrywania i leczenia. Zgodnie z Mayo Clinic, coroczne pokazy są zalecane dla osób powyżej 50 roku życia.

Zabiegi na raka

Objawy takie jak ból brzucha, osłabienie i utrata masy ciała zwykle zmniejszyć po rozpoczęciu leczenia raka. Chirurgia jest wspólne dla wczesnych i zaawansowanych stadiach raka. Ponadto, lekarz może zalecić chemioterapię lub promieniowanie, jeśli nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała.

Expert Insight

Chociaż nie ma gwarantowaną sposobem zapobiegania rakowi okrężnicy, pewne czynniki zmniejszyć ryzyko. Utrzymać zdrową wagę, uczestniczą w regularnej aktywności fizycznej, ograniczyć spożycie czerwonego mięsa i zużywają od 20 do 35 gramów błonnika dziennie.

Jak leczyć raka jelita grubego

Przerzuty raka jelita grubego występuje, gdy rak jelita grubego rozprzestrzenia się do innych narządów w organizmie, na przykład, płucach, wątrobie, mózgu lub kości. Raka przerzutowego jest główną przyczyną śmierci u pacjentów z rozpoznaniem raka jelita grubego. Drobna frakcja nowotworów przerzutowych, gdy pacjenci znajdują się najpierw z rozpoznaniem raka jelita grubego. Większość z przerzutami raka jelita grubego są nawracające; to oznacza, że ​​występują one po pierwotne nowotwory zostały zdiagnozowane i leczone. Przeżywalność przerzutowego raka jelita grubego jest bardzo niska. Na przykład, 5-letnie przeżycia pacjentów z przerzutami do płuc i wątroby o 25 procent. Istnieje wiele opcji dostępnych w leczeniu raka z przerzutami, w tym zabiegu i kilka schematów chemioterapii. Badać wszystkie możliwości leczenia przed podjęciem decyzji o planie leczenia.

Instrukcje

1 W przypadku przerzutów ogranicza się do obszaru rozciągającego się poza jelitem, na przykład wątrobie, operacja może być stosowany do usuwania przerzutów guza. Skonsultować się z onkologiem specjalizującym się w chirurgii wątroby. Liczne przerzuty w wątrobie są resekcji (zdejmowalną), podczas gdy inne nie może być usunięty chirurgicznie z powodu ich wielkości i położenia.

2 Chemotherapy można wykorzystać do zmniejszenia wielkości guza z przerzutami i poprawia szanse powodzenia operacji. Chemioterapia jest również zalecany do po operacji w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa nawrotu raka.

3 W wielu przypadkach, operacja nie jest możliwe, oraz przerzutowych nowotworów uważa się za nieuleczalne. Celem chemioterapii tych przypadkach jest, aby przedłużyć życie, jednocześnie minimalizując efekty uboczne. Dyskutuj z onkologiem na temat różnych kombinacji leków. Twój onkolog może dostosować do schematów chemioterapii do konkretnego przypadku. Można przełączać się pomiędzy schematami chemioterapii i agresywnych schematów łagodniejsze od czasu do czasu. To pozwala zachować kontrolę guza, jeszcze w stanie utrzymać odpowiedniej jakości życia. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od chemioterapii. Pamiętaj, że długa przerwa od chemioterapii może zmniejszyć szansę na przeżycie.

4 regularne wizyty u onkologa. Zdjęcia podczas każdego check-up, x-ray Twojego guza powie, czy chemioterapia jest skuteczna w utrzymaniu guza z rośnie. Oprócz rentgenowskie, poziom antygenu rakowo we krwi (CEA) będą monitorowane. Jeżeli wzrasta poziom CEA, może trzeba zmienić terapię.

5 Więcej informacji na temat skutków ubocznych chemioterapii, aby przygotować się do tego, co może nastąpić. Na przykład skutki uboczne 5-FU i leukoworyny schematu owrzodzenia jamy ustnej, biegunka, i niskie zliczenia krwi.

Dieta na raka jelita grubego

Rak jelita grubego jest nowotwór, który wpływa na odbyt lub jelita grubego. Według informacji z Mayo Clinic, czynniki ryzyka rozwoju raka jelita grubego obejmują wiek (osoby starsze niż 50), wcześniej istniejących warunków jelit jak syndrone drażliwego jelita (IBS), zapalenie okrężnicy lub choroba Crohna i diety o niskiej zawartości błonnika i wysokiej zawartości tłuszczu. Choć niewiele można zrobić dwóch pierwszych czynników ryzyka, nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoją dietę. Nawet jeśli już zachorował na raka jelita grubego, zdrowa dieta może pomóc poprawić swoje szanse na przeżycie.

Dieta Porady

Według informacji z American Cancer Society, dieta bogata w błonnik stosunkowo pozbawione konsumpcji mięsa czerwonego (i tłuszczów nasyconych) są kluczem do uniknięcia lub pokonując szereg różnych nowotworów, rak jelita grubego jest wśród nich przede wszystkim. Tak więc, należy trzymać się diety, która składa się głównie z pokarmów roślinnych, takich jak owoce, warzywa i całych ziaren żyta, pszenicy, owsa i jęczmienia, jednocześnie minimalizując spożycie czerwonego mięsa i niezdrowych tłuszczów nasyconych. Wybierz wiele różnych owoców i warzyw, w przeciwieństwie do zawsze jeść te same elementy, aby zdywersyfikować swój ogólny spożycie witamin i składników odżywczych. Według informacji z Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem, około dwie trzecie swojej płyty w każdym posiłku powinny zawierać ziarna, owoce, warzywa i ziarna. Pozostała jedna trzecia powinna zawierać źródło chudego białka, takich jak owoce morza lub kurczakiem i źródło zdrowego tłuszczów nienasyconych (orzechy, nasiona, lub olejów).

Walka Colon Cancer przekąski

Według informacji z AICR, niektóre rodzaje żywności, które działają jako żywności przeciwnowotworowych pomóc odeprzeć raka jelita grubego. Należą do nich ziarna (ze względu na ich wysoką zawartość błonnika), wszystkie rodzaje jagód (ponownie, ze względu na błonnik), warzywa (brokuły, kalafior i kapusta, między innymi), wszystkie zielone liściaste warzywa, takie jak szpinak i sałata, zielonej herbaty i wszystkich rodzaje włóknistych pełnoziarniste. W tym tych pokarmów w Twojej diecie raka jelita grubego może pomóc uniknąć lub spowolnić rozprzestrzenianie istniejących nowotworów jelita grubego, pomaga organizmowi jak najlepiej to, co dolega.

Leczenie przerzutowego raka jelita grubego

Niestety, rak jest bardziej powszechne niż kiedykolwiek wcześniej. Jest tak wiele różnych rodzajów raka, i nie jest jednym organem w organizmie, który nie jest podatny na choroby wygłodniałych. Jeden rodzaj raka, który jest bardzo często jest rak jelita grubego. Prawie 150 tysięcy przypadków raka jelita grubego zostanie zdiagnozowany każdego roku i wiele osób umrze z powodu tej choroby. Istnieje wiele form leczenia raka jelita grubego, ale jak każdy człowiek reaguje, zależy od indywidualnego przypadku.

Czym jest rak jelita grubego?

Inna nazwa dla raka jelita grubego jest rak jelita grubego. Rak jelita grubego jest drugim najczęściej raka i jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów związanych z rakiem w Stanach Zjednoczonych. Raka jelita grubego obejmuje okrężnicy, odbytnicy i, najczęściej, na dodatek. Rak jelita grubego jest, gdy komórki nowotworowe rozwijają się w okrężnicy. Jest agresywny nowotwór, który zwykle nie zatrzymać się w jednym miejscu. Można łatwo rozprzestrzenia się na węzły chłonne, które następnie pomagają łatwo przenieść do innych narządów.

Objawy raka jelita grubego z przerzutami

Oznaki raka okrężnicy zależy od tego, gdzie rak, lub głównym guza się znajduje. Najczęściej, raka jelita grubego, nowotwór znajduje się gdzieś w okrężnicy. Jeśli jest to przypadek, nie będzie zwykle zmiany w funkcjonowaniu jelit. Jeden wielki znak jest krew w stolcu. Krwi albo może być jasnoczerwony lub mogą być bardzo ciemne. Nie może być uczucie zaparcia lub uczucie jelita nie jest opróżnianie całkowicie. Pacjent może wystąpić skurcze, nadmierne gazy lub wzdęcia. Wielu chorych na raka jelita grubego wystąpić zwężenie ich stolcu lub chudych stołków. Będą odczuwać zmęczenie i utrata masy ciała z przyczyn niewyjaśnionych.

Testy na raka jelita grubego

Kiedy pacjent ma leczenia tych objawów, to prawdopodobnie zostanie skierowany do gastroenterologa. Lekarz może wykonać pierwszy cyfrowy egzamin odbytnicy, czy on czuje guza z jego palca. Jeśli podejrzewa coś nienormalnego, że prawdopodobnie będzie to zamówić kolonoskopii. Wiąże się to z włożeniem zakres do odbytnicy tak lekarz może zobaczyć wewnątrz odbytnicy i jelita grubego oraz w niższych jelitach. Jeśli widoczne są jakiekolwiek guzy, może pobrać próbkę tkanki i wysłać je do laboratorium w celu sprawdzenia materiału nowotworowych. On będzie również zamówić utajoną test. To jest, gdy stolec jest badany pod mikroskopem do krwi. Może również nakazać niższą serii GI, który jest badanie z udziałem barwnika. Barwnik pomaga lekarzowi zobaczyć dolny przewód gastroenterologii jaśniej.

Jak określić metody leczenia raka jelita grubego

Jeśli rak zostanie znaleziony, gastroenterolog skieruje pacjenta do onkologa. Onkolog to specjalista od raka. Onkolog wie jakie rodzaje zabiegów działa najlepiej dla jakich rodzajów nowotworów, jak również leczenie, które jest potrzebne w różnych stadiach raka. Rak zwykle znajduje się w jednym z czterech etapach; I, II, III lub IV. Jeśli już przerzuty raka do innych narządów i jest już w wyższym etapie rozwoju, lekarz może być bardzo agresywny z jego leczenia. Jeśli nowotwór jest zlokalizowany, nie może wymagać jeszcze tylko agresywny plan leczenia.

Rodzaje zabiegów na raka jelita grubego

Dla pacjentów chorych na raka jelita grubego, pierwszym krokiem jest często operacja. Lekarz zwykle wymaga usunięcia guza wraz z innymi dotkniętych obszarach. Będzie on zwykle obciążenie kombinacji chemioterapii i radioterapii, zwłaszcza dla pacjentów, którzy są w grupie wysokiego ryzyka raka rozprzestrzeniania lub gdy nowotwór u więcej niż jednego narządu. Istnieją również leki celowane na komórki rakowe, które normalnie szybko rozprzestrzeniać. Te leki są Avastin Erbitux i Vectibix. Można je podawać z chemii i promieniowania, a ich zadaniem jest zatrzymanie guzy nowotworowe od rozwoju nowych naczyń krwionośnych. Naczynia krwionośne pozwalają na tlen i substancje odżywcze, aby dostać się do nowotworów, a tym samym pozwalając guzy rosną.

Skutki uboczne leczenia raka jelita grubego

Wszystkie leki i sposoby leczenia raka mają skłonność do wywoływania efektów ubocznych. Nawet operacja może mieć negatywny wpływ na pacjenta. Usunięcie części jelit często prowadzi do zakażenia lub kolostomii. Promieniowaniem i chemioterapii może wytwarzać skrajne nudności, wymioty, utrata włosów, zmęczenie i małą odporność na zakażenia. Avastin Erbitux i Vectibix także potencjalnych skutków ubocznych. Najczęściej są krwawienia z nosa, wysokie ciśnienie krwi, zbyt dużo białka w moczu, zmęczenie i trudności w oddychaniu, w zależności od każdego pacjenta.

Kursy Colon przeżycie pacjentów z rakiem

Przeżywalność raka jelita grubego zależy wiele na jakim etapie znajduje się w raka. Dla pacjentów Etap I, przeżywalność może przekraczać 80 procent. Ale dla Etapu III, wskaźnik przeżycia spada do 59 procent. Wcześniej rak jest wykryty, lepsza szansa na usunięciu guzów i otaczających komórek nowotworowych. Jedna rzecz, która została ustalona w celu zwiększenia przeżywalności jest ćwiczenie. Dla tych, którzy zdiagnozowano raka jelita grubego, coraz mnóstwo ćwiczeń wydaje się zwiększać przeżywalność. Dbanie o siebie jest bardzo ważne, nie tylko walcząc z chorobą, ale utrzymanie go z dala.

O raka jelita grubego

Raka jelita grubego, znany również jako rak jelita grubego jest chorobą charakteryzującą się narośli nowotworowych u osób w okrężnicy, dodatek i odbytnicy. Rak jelita grubego jest jednym z najczęstszych rodzajów raka i jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów związanych z rakiem w Stanach Zjednoczonych. Ponad 100.000 przypadków raka jelita grubego są zgłaszane każdego roku, głównie mężczyzn i kobiet wpływa 50 lat lub starszych. Ogólne ryzyko zachorowania Caner jelita grubego wynosi 7 procent, a wskaźnik przeżycia zależy od stadium choroby.

Charakterystyka i objawy

Główną cechą jest nowotworowych raka jelita grubego polipy w jelicie grubym człowieka. Polipy te komórki zaczynają zwykle łagodne, które zlepiają się ze sobą, tworząc polipy gruczolakowate. W czasie nowotworowe komórki te mogą stać się złośliwy, prowadząc do diagnozy raka jelita grubego. Polipy rozpoczyna się wzdłuż górnej warstwy ściany jelita grubego, ale z czasem może przenikać przez okrężnicę i do sąsiadujących narządów.
Początkowe objawy raka jelita grubego obejmują krwawienie wewnętrzne, utrata masy ciała i zmęczenie. Jak rak postępuje i rozwija się, objawy mogą obejmować zmiany w wypróżnień, jak zaparcie lub biegunka, krwawe stolce, smoła stolce lub ból podczas dokonywania wypróżnienia.

Diagnoza

Rak okrężnicy typowo rozpoznaje się przez kolonoskopia, procedury endoskopowe w którym sonda jest umieszczona w odbytnicy człowieka. Czujnik jest połączony z monitorem, umożliwiając lekarzowi zobaczyć całą długość okrężnicy człowieka. Jeśli okaże się, polipy podczas kolonoskopii, mogą być biopsji i badano, czy są to nowotwory złośliwe.
Ponadto, badania krwi mogą być również używane do skriningu podwyższonych poziomów białka, co może wskazywać na obecność nowotworowych polipów. Promienie rentgenowskie i skany CAT może być również stosowany do wykrywania nowotworów; Jednakże kolonoskopia jest zwykle korzystny sposób, gdyż można łatwo polipy biopsji.

Leczenie

Początkowe leczenie chirurgiczne usunięcie polipów i nowotworów złośliwych. We wczesnych stadiach raka jelita grubego, jest możliwe cięcie polipów podczas kolonoskopii. W bardziej zaawansowanych stadiach choroby, operacja może obejmować usunięcie długość okrężnicy człowieka zawierającej raka. W takim przypadku pozostałe części okrężnicy człowieka są połączone. W trakcie operacji węzły chłonne w pobliżu okrężnicy są zazwyczaj usuwane.
Po operacji, chemioterapii lub promieniowania stosuje się w niektórych przypadkach, aby zabić wszelkich pozostałych komórek rakowych. To się często zdarza, gdy rak przeniknął ścianę jelita grubego, ponieważ chemioterapia lub promieniowania może zapobiec ponownemu występowaniu nowotworów i zabić każdy, który rozprzestrzenił się na inne narządy.

Szanse na przeżycie

Przeżycia osób cierpiących na raka okrężnicy zależy od tego, czy choroba rozprzestrzeniła się do innych narządów i ile rak penetruje ścianę jelita grubego. Jeśli choroba jest ograniczona do górnej warstwy jelita grubego i nie ma oznak przerzutów (rozprzestrzeniania się choroby na inne organy), długotrwałe przeżycie jest zazwyczaj 80 procent lub więcej. Jednak u osób, gdzie choroba z przerzutami do innych narządów, mniej niż 10 procent przetrwa ponad 5 lat.

Czynniki ryzyka

Genetyka i dieta może prowadzić do zwiększonego ryzyka dla osób na zachorowanie na raka jelita grubego. Jeśli jeden lub oba z rodziców danej osoby na raka jelita grubego, że osoba będzie około trzy razy bardziej narażone na rozwój raka jelita grubego niż osoby, która nie ma bezpośredniego rodziny historii choroby. Badania również pokazały, że dieta bogata w tłuszcz zwiększa ryzyko raka okrężnicy, ponieważ rozkład tłuszczu w organizmie może prowadzić do produkcji rakotwórczych środków chemicznych. Dieta bogata w warzywa i żywności wysokiej włókna mogą pomóc organizmowi pozbyć się tych szkodliwych substancji chemicznych.

Zapobieganie

Raka jelita grubego można zapobiec wczesnego wykrywania. Lekarze zalecają, aby osoby przechodzą co roku odbyt rozpoczynający w wieku 40 lat i kolonoskopię co 3 do 5 lat począwszy od lat 50. odbyt może wykryć nieprawidłowe wzrosty w okrężnicy, natomiast colonscopy może wykryć polipy, które mogą być usunięte przed się w nowotworowe. Ludzie z czynników wysokiego ryzyka często zachęcać, aby rozpocząć prewencyjne pokazy wcześniej.

Porady ekspertów na pokonanie raka jelita grubego

Porady ekspertów na pokonanie raka jelita grubego


Rak jelita grubego wpływa na układ trawienny w jelicie grubym. Zgodnie z American Cancer Society, 145000 nowych przypadków raka jelita grubego, rozpoznaje się każdego roku. Ponad czterdziestu dziewięciu tysięcy osób zginęło z jelita grubego w latach 2003 i 2008. Najlepszym sposobem na pokonanie raka jelita grubego jest złapać go wcześnie z testów diagnostycznych. Można też liczyć na badania diagnostyczne, aby złapać przyrosty przedrakowych polipów jelita grubego zwane zanim rozwinie się rak.

Badania kału

Jednym z najbardziej powszechnych wczesnych objawów raka jelita grubego jest krew w stolcu. Często krwi jest niewidoczny dla oka. Badania takie jak badania krwi utajonej w kale będzie odebrać najbardziej ukrytą krew w stolcu. Jeśli krew pojawia się na teście, nie koniecznie ma raka, i trzeba będzie dodatkowe testy dla pozytywnej diagnozy. Od krwi poprzedza wiele bardziej poważne objawy typowe później stadium raka jelita grubego, takie jak ból brzucha, badanie pomoże lekarz złapać potencjalnego raka we wczesnym stadium i znacznie zwiększyć swoje szanse na pokonanie raka. Osoby starsze niż 50 i te z rakiem jelita grubego w ich rodzin powinny podjąć badanie krwi utajonej w kale każdego roku.

Kolonoskopie

Ponieważ badania kału krwi nie powiedzieć, dlaczego masz krew w stolcu, lekarze opierają się na bardziej rozstrzygających innych testów do wykrywania raka jelita grubego we wczesnym lub przedrakowych etapach. Test Standard złota jest dwukropek kolonoskopia. Podczas kolonoskopii, lekarz zbada jelita grubego z urządzeniem kamery wyposażone gdy jesteś w znieczuleniu zmierzchu. Kolonoskopia może wykryć raka długi zanim zauważysz jakiekolwiek rzeczywiste objawy. Tak więc, jest najważniejszym narzędziem, aby upewnić się, że nie masz raka lub złapać raka wcześnie, zanim rozprzestrzenił. ACS zaleca, aby osoby powyżej 50 roku życia otrzymują kolonoskopii raz na 10 lat. Jeśli kolonoskopia ujawnia obecność polipa, może trzeba inny kolonoskopii w ciągu trzech do pięciu lat.

Prawidłowe leczenie

Jeśli lekarz daje pozytywną diagnozę raka okrężnicy, będzie również próbować etap raka na podstawie tego, czy istnieją dowody na to przerzuty. Aby pokonać raka jelita grubego, należy rozważyć, co opcje są najbardziej prawdopodobne, aby wyniki netto. Chociaż operacja jest często wymagane w pierwszym etapie, chemioterapia jest często używany w celu zapewnienia pełnego odzyskania.

W trakcie chemioterapii, lekarz poda narkotyków dwa lub trzy razy w tygodniu przez kilka tygodni. Wtedy odpocząć przez kilka tygodni przed rozpoczęciem kolejnego cyklu chemioterapii. Cały proces chemioterapia może trwać dłużej niż rok. Ponieważ chemioterapia trwa tak długo i produkuje wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak intensywne nudności, może ulec pokusie, aby przerwać leczenie. Jednak, jeśli myślisz poważnie o pobicie raka, należy pozostać z chemioterapią lub innych zabiegów lekarz zaleca. Z drugiej strony, jeśli traktowanie ma znacznie większe ryzyko komplikacji niż potencjalne korzyści z alternatywnych metod leczenia.

Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka jelita grubego

Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka jelita grubego


Polipy jelita grubego i raka jelita grubego wpływa na wielu Amerykanów każdego roku. Większość ludzi nawet nie wie, że ma raka jelita grubego, aż będzie za późno. Ten artykuł będzie zorientować się, w jaki sposób, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Instrukcje

1 Pobierz kolonoskopii co 5-10 lat. Pierwsze kolonoskopii wykonanej może zmniejszyć ryzyko raka jelita grubego. Kolonoskopia jest badanie endoskopowe dużej części jelita grubego i jelita cienkiego z aparatem fotograficznym lub kamerą CCD światłowodowego na elastyczną rurkę przechodzący przez odbyt. Kiedy lekarze wykonać kolonoskopię, których szukasz polipów jelita grubego, które później stają się rak jelita grubego. Jeśli lekarz stwierdzi, te polipy mogą zwykle usunąć je za pomocą interwencji chirurgicznej w ten sposób zmniejszając ryzyko zachorowania na raka. Ogólnie zaleca się, że masz kolonoskopię co 5-10 lat lub zgodnie z zaleceniami troskliwego lekarza. Jeśli nie masz pewności, kiedy należy zacząć regularnie kolonoskopia wykonywana, zwrócić się do lekarza.

2 Zmniejsz spożycie czerwonego lub przetworzonego mięsa. Jeść dużo czerwonego i przetworzonego mięsa może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Czasami te wędliny są z substancjami chemicznymi, które mogą powodować powstawanie polipów jelita grubego i polipy jelita grubego może prowadzić do raka. Zaleca się, aby wyciąć z powrotem na czerwone i przetworzone mięso i rozpocząć zastępując je do mięs, takich jak kurczaka lub ryby. Kurczaka i ryby są przetwarzane bardzo mało chemikaliów i są zdrowe częścią każdego pożywne diety.

3 Zwiększ spożycie błonnika. Spożycie błonnika może zmniejszyć ryzyko raka okrężnicy, zmniejszając tworzenie się polipów okrężnicy, które mogą prowadzić do raka. Pokarmy zawierające błonnik to: zboża otręby, owoce takie jak kiwi i śliwki i niektórych jogurtów. Zaleca się spożywać co najmniej 30 gramów błonnika dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Jeśli planujesz na uzupełnienie niektórych z tych środków z pigułek włókien, skonsultować się z lekarzem o możliwych alternatyw.

Wskazówki:

  • Diety wzbogacone w witaminy i żywienia mogą znacznie obniżyć szanse na wiele negatywnych spraw zdrowia. Uważaj na siebie.

Jakie są zabiegi na Etap 2 raka jelita grubego?

Rak jelita grubego jest typ raka charakteryzującego się niepohamowanego dojrzewanie i proliferację komórek nowotworowych śluzowej jelita grubego. Często, raka odbytu (rak rozwija się w odbycie) również tworzy wraz z rakiem okrężnicy, a więc razem są one znane jako rak jelita grubego. Według National Cancer Institute, blisko 100.000 nowych przypadków raka jelita grubego są wykryte i zdiagnozowane co roku w Ameryce, i prawie 40.000 umiera w wyniku choroby.

Etapy raka jelita grubego

Podobnie jak w przypadku większości innych form raka, rak okrężnicy dzieli się na cztery etapy, w zależności od przerzutu komórek nowotworowych. I w stadium raka jelita grubego, komórki rakowe pozostają ograniczone do jelita grubego i nie rozprzestrzenił się do innych narządów. Podczas gdy w przypadku raka jelita grubego, a w etapie II, etap III sąsiednie węzły chłonne i tkanki wpływa również na skutek proliferacji nowotworów. IV stadium raka jelita grubego cechuje nieograniczony rozprzestrzeniania się złośliwych komórek do różnych innych organów ciała.

Etap II Colon leczenia raka

Pomimo faktu, że rak okrężnicy nie ma żadnej znanej całkowite wyleczenie, lekarze często wykorzystują zabiegów, takich jak chirurgii, chemioterapii i leczenia promieniowaniem w celu ograniczenia wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych. Wycięcie (usunięcie dotkniętego części jelita grubego) jest jednym z najbardziej powszechnych procedur chirurgicznych. Badania kliniczne z chemioterapią (chemoembolization) i narażenia na radioterapii są często zalecane pacjentom o ryzyko nawrotu raka po resekcji. Chemioterapia polega na dożylnym wstrzyknięciu leków przeciwnowotworowych do ciała pacjenta w celu zniszczenia i zabijania komórek nowotworowych. Podczas gdy w metodzie promieniowania, dotknięte część okrężnicy jest narażony na wysokie wiązek energii, takich jak promieniowanie rentgenowskie, które pomagają w uszkodzenia złośliwych komórek, a tym samym zapobiec ich przerzutów.

Rama czasowa

Ramy czasowe formy leczenia ogólnie różnić, ponieważ zależy to od proliferacji i przerzuty komórek nowotworowych. Niemniej jednak, na ogół metodą promieniowania podaje rutynowo dla prawie trzech do czterech miesięcy, a po drugiej stronie jest podany chemioterapii co dwa do trzech tygodni do około pięciu do sześciu tygodni.

5-letnie przeżycie ceny

Zgodnie z ustaleniami statystycznych przez National Cancer Institute, w stosunku 5-letnie przeżycie u pacjentów z rakiem jelita grubego w okresie od 1997 do 2006 roku był prawie 65 proc.

Skutki uboczne

Skutki uboczne są dość powszechne w niektórych form terapii stosowanych w walce z rakiem jelita grubego. Krwawienie i ból w pobliżu dolnej części brzucha są jednymi z najbardziej ogólnych skutków ubocznych związanych z resekcją. Utrata włosów, zmęczenie, wymioty i utrata apetytu to skutki uboczne związane z metodami promieniowania i chemioterapii.

Objawy raka jelita grubego

Objawy raka jelita grubego


Raka jelita grubego jest wzrost nowotworu złośliwego w wyściółce albo jelicie cienkim lub jelicie grubym (znany również jako rak jelita grubego). Ten typ raka najczęściej występuje w jelicie grubym, a te ponad 40 lat są na większe ryzyko. Nowotwory jelita powodować wiele objawów podmiotowych i przedmiotowych, a jeśli występują jakiekolwiek z nich to najlepiej udać się do lekarza jak najszybciej, ponieważ rokowanie (czas przeżycia) jest zależne od wczesnego rozpoznania.

Zaburzenia stolca

Jeden z najbardziej znanych objawów raka jelita grubego jest zmiana w funkcjonowaniu jelit. Obejmuje to często biegunki lub zaparcia, lub kombinację obu, który trwa dłużej niż sześć tygodni. Wzdęcia lub gazu, jest również częstym objawem. Twój stolec może również wykazywać obecność krwi, ropy lub zwiększonych śluzu.

Niedrożność jelit

Nowotworu w jelitach może czasem spowodować zablokowanie lub niedrożności jelit. Objawy niedrożności jelit to skrajny ból brzucha, wzdęcia i zaparcia.

Niedokrwistość

Guzy raka jelita grubego często krwawią. To krwawienie może spowodować niedobór czerwonych krwinek w organizmie, stan znany jako niedokrwistość. Wyniki Anemia w skrajne zmęczenie i zadyszka.

Inne objawy

Pacjent może wystąpić inne objawy związane z rakiem jelita grubego. Są to bóle brzucha, ból podczas mycia się, utrata masy ciała, zmniejszenie apetytu, zmęczenie i gorączka.

Warunki, o podobnych objawach

Wszystkie z wymienionych powyżej objawów, nie są specyficzne dla nowotworu jelita. Te same objawy mogą wskazywać na inne warunki, niektóre znacznie mniej dotkliwe niż rak. Hemoroidy są częstym warunkiem, że nie jest poważny, ale może powodować podobne objawy, w tym krwi w stolcu i bolesnych defekacji. Inne warunki, takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego (przewlekłe zapalenie jelita grubego) i choroby Crohna (zapalna choroba jelita immunologicznej wpływającej) mogą wykazywać wiele tych samych oznaczeń jak rak jelita grubego.

Leczenie

Większość pacjentów z rakiem jelita grubego, zostaną poddane operacji usunięcia sekcji z nowotworu jelita grubego. Po operacji pacjent może zawsze mieć radioterapii lub chemioterapii, aby upewnić się, że wszystkie komórki nowotworowe są wyeliminowane, a wszystkie oznaki raka nie ma.

Rokowanie

Pacjenci, którzy zwracają uwagę na ich objawów i zasięgnąć pomocy lekarskiej wcześnie mają najlepsze rokowanie. Jeżeli nowotwór jest wcześnie wykryte i znajduje się w ścianie jelit, u pacjenta występuje 99 procent to pełnego odzysku. Jeśli nowotwór zaczął rozprzestrzeniać się przez ścianę jelita, przeżywalność jest zmniejszona do 85 procent. Gdy nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne, wskaźnik przeżycia spada do 66 procent.

Gdzie Czy rak jelita grubego Rozprowadzić?

Rak może wpływać na dowolną część ciała, ale jest to szczególnie powszechne w okrężnicy lub jelita grubego. Rak jelita grubego jest spowodowana przez nieprawidłowe komórki zwane polipy rozwijających się błony śluzowej jelita grubego. Jeśli zostaniesz przyłapany na tyle wcześnie, te są zazwyczaj łagodne polipy, a nie prowadzić do raka. Jeśli rak rozwinął się w okrężnicy, testy są sortowane do określenia stopnia zaawansowania raka jelita grubego.

Etap 0

Etap 0 jest najwcześniejszym stadium raka jelita grubego, a oznacza, że ​​rak nie rozprzestrzenił się poza wewnętrzną warstwą okrężnicy. Nowotwory jelita grubego rozpoznano na tym etapie mają wysokie współczynniki przeżywalności.

Etap 1

Etap 1 raka okrężnicy oznacza, że ​​nowotwór został przeniesiony do innych części jelita, ale nie przesuwany przez ściany jelita i wprowadzane do innych części ciała.

Etap 2

W etapie 2, nowotwór rozprzestrzenił się przez ścianę jelita grubego, ale nie dotarły do ​​węzłów chłonnych. Etap 2 jest czasem podzielony 2A i 2B etapie.

Etap 3

W etapie 3 raka jelita grubego, raka, teraz przeniósł się do węzłów chłonnych organizmu. Etap 3 czasem podzielony 3A, 3B i 3C etapie.

Etap 4

Etap 4 jest oczywiście najbardziej poważnych i oznacza nowotwór jest teraz w innych organach ciała. Przeżycia osób z rakiem jelita grubego w tym etapie są bardzo niskie.

Objawy raka jelita grubego Krwawienie

Rak jelita grubego powstaje w okrężnicy. Z powodu raka często występuje zarówno w okrężnicy i odbytnicy, wiele osób z rozpoznaniem raka jelita grubego i odbytnicy; jednakże, rakiem, który powstaje w odbytnicy, jest odmienna od raka okrężnicy i vice versa.
Większość nowotworów jelita grubego są wolno rosnące nowotwory, które zaczynają się gruczolaków lub polipów w obrębie błony śluzowej jelita grubego. Rak jelita grubego może mieć żadnych objawów, aż rak jest stosunkowo zaawansowana, więc najlepiej jest mieć regularne pokazy, zwłaszcza, jeśli masz ponad 50 i / lub mają wysokie ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Objawy raka jelita grubego

Wielu ludzi nie wykazują żadnych objawów raka jelita grubego, a objawy zwykle różnią się od osoby do osoby. Możliwe objawy raka jelita grubego obejmują zmiany w funkcjonowaniu jelit (biegunka, która utrzymuje się przez tydzień lub dłużej lub zaparcia, który utrzymuje się przez okres dłuższy niż dwa tygodnie), krew w odbytnicy lub stolca, ciągłe bóle brzucha (gaz, skurcze lub ból), bóle brzucha przed lub podczas wypróżnienia, trwałe uczucie, że nie można całkowicie opróżnić wnętrzności i niewyjaśnione osłabienie, zmęczenie lub utrata masy ciała.
Objawy te mogą być objawy raka jelita grubego lub innych poważnych chorób. Skontaktować się z lekarzem do diagnozy, jeśli występują takie objawy.

Krew w kale

Jasny czerwony krew w stolcu zazwyczaj wskazuje na hemoroidy lub drobne łzy, a nie na raka odbytu. Zmiany w diecie, w tym zużycia buraków lub dużych dawek żelaza, mogą sprawić, stołek są czerwone, chociaż nie ma krwi. Biegunka leki mogą również powodować stołek do ciemniejsze lub inny kolor niż zwykle.

Czynniki ryzyka

Chociaż każdy przeżywa powyższych objawów należy skonsultować się z lekarzem, tych, którzy są w grupie ryzyka raka jelita grubego powinny być szczególnie świadomi potencjalnych systemów. Według American Cancer Society, 90 procent osób z rozpoznaniem raka jelita grubego ponad 50 lat na raka w rodzinie i / lub osobistej historii polipów również oznaczać osoba jest w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego.

Diagnoza

Lekarze mogą zdiagnozować raka jelita grubego szereg różnych sposobów. Mogą odkryć podczas rutynowego egzaminu odbytnicę, w którym lekarz czuje wewnątrz odbytnicy z palcem w rękawiczce, aby zobaczyć, czy on czuje coś nienormalnego. Badanie krwi utajoną w kale (FOBT) może wykryć śladowe krew w stolcu. Jeśli krwi, jeżeli wykryty jest wymagane dodatkowe testy, aby określić, czy krwawienia spowodowany przez raka lub stanu łagodnego. Sigmoidoskopia jest test, w którym lekarz używa sigmoidoscope (oświetlony rurki), aby spojrzeć na dolnej części okrężnicy, aby sprawdzić polipów. Jeśli zostaną wykryte polipy, polipektomia jest wykonywana w celu ich usunięcia. Kolonoskopia odnosi się do korzystania z colonoscope (oświetlonej rurki) do zbadania całego jelita grubego szukać polipów. Wreszcie, podwójny kontrast baru lewatywa polega biorąc rentgenowskie jelita grubego po lewatywa jest podana. Lewatywa, wraz z powietrzem, która jest pompowana do odbytnicy, wystawie w rentgenowskie, wraz z wszelkimi możliwymi polipów.

Leczenie

Raka jelita mogą być leczone chirurgicznie i / lub chemioterapii w zależności od wielkości nowotworu i tego, czy rozciągała (przerzuty) do innych obszarów ciała.

Opis raka jelita grubego

Raka jelita grubego, a także określone jak rak jelita grubego jest trzecim form najczęściej diagnozowanym na raka w USA. Wpływa na jelita grubego i odbytnicy, rak jelita grubego ma wysoki wskaźnik przeżycia z wczesnego wykrywania i właściwego leczenia.

Czynniki ryzyka

Mimo, że dokładna przyczyna raka jelita grubego jest nieznana, kilka czynników ryzyka stwierdzono, że może przyczyniać się do tej choroby. Należą do nich jest starszy niż 50 lat i ma polipów jelita grubego i rodziny historii choroby. O wysokiej zawartości tłuszczu, dieta o małej zawartości błonnika, a także palenie papierosów przyczynia czynników.

Objawy

Objawy raka jelita grubego obejmują biegunkę, zaparcia, krwawe stolce lub niewyjaśniona utrata masy ciała. Innymi objawami mogą być zmęczenie prezentujące, gaz, wzdęcia i skurcze żołądka. Objawy nie zawsze są obecne w tym stanie.

Diagnoza

Jeśli objawy lub wywiad rodzinny budzić obawy, lekarz może zlecić badania przesiewowe jelita grubego utajoną w kale, a badanie krwi lub innych badań obrazowych pracy laboratorium w celu sprawdzenia lub nieprawidłowości.

Etapy

Proces zwany pomostowy jest stosowany do określenia, czy rak okrężnicy rozprzestrzenia się do innych obszarów w okrężnicy lub odbytnicy lub do innych części ciała. Etapy są oceniane od 0 do 4, w etapie 4 jest najbardziej poważne. W etapie 4, nowotworu przeprowadzono przez węzły chłonne w innych częściach ciała, i jest trudny w leczeniu.

Leczenie

Istnieje kilka metod leczenia raka jelita grubego, w zależności od stadium choroby. Zabiegi obejmują radioterapii, chemioterapii lub operacji. W niektórych przypadkach, kombinacja obróbki może być potrzebne dla właściwego leczenia.

Informacje o diagnostyce raka jelita grubego Etap III

Informacje o diagnostyce raka jelita grubego Etap III


Ponad 100 tysięcy osób w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano raka jelita grubego w 2008 roku, według danych dostarczonych przez National Cancer Institute (NCI). Raka jelita grubego jest opisany jako będący w fazie III, jeżeli nowotwór został przeniesiony poza jelita do węzłów chłonnych, ale nie w innych organach w organizmie. Kiedy zdiagnozowano raka okrężnicy w stadium III, będzie prawdopodobnie chcą informacji na temat leczenia, objawów i rokowanie.

Objawy

III etapu raka okrężnicy nie może wykazywać wiele objawów według NCI. Jeśli objawy nie są widoczne, mogą one obejmować częste biegunki lub zaparcia, krew w stolcu lub uporczywe wzdęcia.

Wykrywanie

Raka jelita grubego, w tym etapie III, może być początkowo wykryta przez kolonoskopii, które większość lekarzy zaleca dla osób w wieku powyżej 50, według NCI.

Leczenie

Na raka okrężnicy w stadium III, operacja może być opcja i prawdopodobnie będzie obejmować usunięcie dużej części jelita grubego. NIH zaleca wszystkim etap III otrzymują chemioterapię u pacjentów po operacji, przez co najmniej sześć miesięcy.

Efekty uboczne leczenia

Jeśli operacja jest stosowany do fazy III raka okrężnicy, chirurg może wykonanie kolostomii według NCI. Ponadto, chemioterapia lub promieniowania może powodować nudności, wymioty, wypadanie włosów lub biegunki.

Rokowanie

Według American Cancer Society, wskaźnik przeżycia pięcioletniego w przypadku raka jelita grubego wynosi od 83 procent w etapie III do 44 procent dla stadium IIIC.

Dziedziczna dla polipowatości Rak jelita grubego

Istnieją dwa typy nowotworów dziedzicznych okrężnicy test wielokrotnego tworzenia polipów i nowotworów tworzą nietoksyczne polipami. Niektóre nowe badania kliniczne wskazują, że większa część tego, co przyjęto za nie dziedziczne przyczyny raka jelita grubego może rzeczywiście mieć odziedziczoną podstawy (patrz źródła).

Historia

Warunek ten został po raz pierwszy w 1895 roku uznany został początkowo nazywany zespołem rodzinna nowotworu, a następnie zespół Lynch. Później został przemianowany dziedziczny polipowatości jelita grubego nie.

Częstotliwość

Szacuje się, że od 5 do 6 procent raka jelita grubego są tego typu non-dziedzicznej polipowatości. Te są bardziej powszechne niż tych nowotworów dziedzicznych przyczyn polipowatości.

Diagnoza

Niestety, te raki mogą być trudna do zdiagnozowania z powodu problemów, uznając wyraźną markera DNA. To jest poważna wada, ponieważ najlepiej procedura lecznicza, kolektomia, nie może nastąpić już wkrótce.

Zarządzanie i Leczenie

Zalecenia lekarskie są do kolonoskopii, co 1 do 2 lat, rozpoczynających w wieku od 20 do 25. Z nowotworów zidentyfikowanych, suma częściowa resekcja dotkniętej części jelita grubego jest często sugerowane.

Rokowanie

W przypadku choroby mogą być diagnozowane na podstawie wczesnego potwierdzenia markerów genetycznych, może być lepiej 10 lat rokowanie przeżycie niż w przypadku raka jelita grubego niż genetycznych.