adcov.com

przyczyny slabosci nog

Jakie są przyczyny Nagrywanie nogi?

Jakie są przyczyny Nagrywanie nogi?


Pieczenie stóp, lub zespół piekących stóp, to stan, w którym stopy czują boleśnie gorąco. To jest wspólne dla ludzi, którzy są 50 lat i starszych, aby narzekać na zespół i jego objawów. Choć istnieją różne przyczyny, które mogą doprowadzić na zespół piekących stóp, większość z nich nie jest groźna. Poprzez różne zabiegi i zmiany stylu życia, większość palących stóp objawy można kontrolować.

Objawy

Najczęstszym objawem zespół piekących stóp jest uczucie nogi spalania. Czasami to spalanie może czuć boleśnie gorąco; inne czasy spalania mogą być łagodne. Inne objawy zespół piekących stóp są zaczerwienienie, obrzęk lub kłucie uczucie w nogach. Czasami to spalanie może być tak bolesne, że człowiek może mieć problemy ze snem.

Przyczyny

Przyczyny spalania stóp może być coś tak prostego jak zmęczone stopy lub buty, które nie pasują właściwie. Jeśli znajdziesz się na nogi stojącej przez dłuższy czas w ciągu dnia, może to być przyczyną. Inne, mniej poważne przyczyny są drażniące tkanin lub zakażeń grzybiczych, takich jak grzybica. Bardziej poważne przyczyny spalania stóp są alkoholizm, uszkodzenie nerwów, zaburzenia tarczycy, choroby krwi neuropatia cukrzycowa, HIV / AIDS, niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, operacji pomostowania żołądka, choroby tętnic obwodowych i niedokrwistość.

Kiedy na leczenie

Niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pieczenie jest na nagle po tym, jak został wystawiony na działanie substancji toksycznych. To samo, jeśli pacjent choruje na cukrzycę i pieczenie nagle zapala się, a stopy mają otwarte rany.

Jeśli pieczenie trwa po próbowałem samoopieki przez kilka tygodni, umówić się na spotkanie, aby zobaczyć się z lekarzem. Jest to również najlepiej umówić czy palenie stało się intensywne, bardziej bolesne, zaczął się rozprzestrzeniać na nogach lub straciłeś czucie w palcach i stopach.

Diagnoza

Chcesz lekarz będzie chciał wiedzieć, co jest przyczyną nogi poczuć się jak oni płoną przed przewiduje plan leczenia. Prawdopodobnie będziesz proszony o swojej najnowszej historii i zdrowia. Badania takie jak MRI, badania krwi i zdjęcia rentgenowskie będą prowadzone w celu ustalenia przyczyny objawów.

Leczenie

Jeśli przyczyną twoich spalających stóp jest tak proste jak zmęczonych i zapracowanych stóp, może zostać poproszony, aby stopy spoczywały na podwyższonym poziomie, nosić bardziej komfortowe i lepiej dopasowane buty lub moczyć nogi w kąpieli z zimnej wody. Możesz być również poproszony nosić magnetyczne wkładki terapii. Jeśli ból jest spowodowane zakażeniem, można będzie bardziej prawdopodobnie niż określona krem ​​do stosowania miejscowego i antybiotyków do leczenia zakażeń grzybiczych. Jeśli objawy są spowodowane przez poważne choroby, że choroba musi być traktowane złagodzić pieczenie w nogach.

Najczęstsze przyczyny skurcze nogi

Najczęstsze przyczyny skurcze nogi


Skurcze nóg, czasami nazywane "Charley" są konie, mimowolne skurcze mięśni w nogach. Mogą powodować problemy, od drobnych do poważnych dolegliwości, osłabiające ból. Te skurcze mogą występować w łydek, ścięgna lub mięśnia czworogłowego, ale bez względu na to, gdzie one występują, tych, którzy ich doświadczają chcą wiedzieć, jak się ich pozbyć. Aby zapobiec skurcze nóg, trzeba najpierw określić przyczynę tego stanu. Przyczyny skurcze nóg różnić się od osoby do osoby, ale istnieje wiele wspólnych winowajców, które powinny być zbadane.

Niedobory witaminy

Jednym z najczęstszych przyczyn skurcze kończyn jest niedobór witamin lub minerałów. Największymi winowajcami są brak wapnia, magnezu i potasu. Wszystkie te substancje pomagają regulowania aktywności mięśni i kontroli impulsów nerwowych i czujników. Niedoboru lub nawet braku równowagi w tych minerałów może zapobiec odpowiednią niedotlenienia mięśni nóg, lub zrzucić sygnały między mięśni nóg i mózgu, powodując bolesne skurcze nóg i skurcze. Innym częstym problemem jest niedobór witaminy E. Witaminy E pozwala na poprawę przepływu krwi, przynosząc więcej świeżego tlenu do zmniejszania skurczów mięśni i nóg.

Ćwiczenia i Nadużywanie

Inną częstą przyczyną skurcze nóg jest po prostu zbyt dużo ćwiczeń lub nadużywać mięśni. W czasie ćwiczeń, a Twoje mięśnie zaczynają zmęczenie, potrzeba więcej i więcej tlenu, aby utrzymać mięśnie, które wykraczają. To jest jeden z powodów, że twój oddech jest szybsze i cięższe, jak wyszło. Wykonywania poza swoje granice prowadzi do niedoboru tlenu w mięśniach nóg. Odpady, co jest naturalną konsekwencją ruchu i występuje w mięśnie awarii, zostaje uwięziony wewnątrz komórki. W celu wydalenia tych odpadów bez normalnego pomocą tlenu do zasilania mięśni, mięśnie nóg skurczy w postaci bolesnych skurczów.

Odwodnienie

Nawet niewielkie odwodnienie może powodować skurcze nóg. Jak pot, wodę naszego organizmu jest wyczerpany. Wraz z utratą wody, to wystąpi zmniejszenie elektrolitów i pierwiastków śladowych, takich jak miedź, cynk, chrom. Podczas wykonywania, wody i elektrolitów odgrywają ważną rolę w płukania toksyn z mięśni i zmniejszenie gromadzenia się kwasu mlekowego. Jak wystąpić niedobór tych substancji, nasze mięśnie nie są w stanie oczyścić i odbudować się, co prowadzi do mimowolne skurcze i skurcze mięśni.

Ciąża

Często, kurcze nóg może być wspólne w czasie ciąży, zwłaszcza w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Wynika to z wszystkich zmian zachodzących w organizmie w tym czasie, w tym zwiększenie masy ciała, zaburzenia krążenia krwi, a zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Gdy dziecko rośnie, naczynia krwionośne, które łączą się z występów może być przedmiotem zwiększonego ciśnienia i zmian. To, w połączeniu ze zmniejszeniem ruchliwości, można zredukować przepływ krwi do kończyn dolnych, co powoduje zubożenie w tlen mięśni.

Problemy z krążeniem

Każdy stan, który przyczynia się do złego krążenia krwi może również powodować skurcze nóg i skurcze. Chorób, począwszy od cukrzycy, chorób serca może spowolnić lub blokowania odpowiedniego przepływu krwi do mięśni nóg. Bez wystarczającej ilości dostępu do krwi, mięśnie szybko się wyczerpują ich dostarczania tlenu i zaczyna mimowolnie umowy. Wiele leków przeznaczonych do leczenia poszczególnych również powodować problemy z krążeniem w postaci zwężonych lub zablokowanych tętnicach. Aby zmniejszyć wywołane skurcze kończyn złym obiegu zostać tak aktywne, jak to możliwe w celu utrzymania przepływu krwi. Może to obejmować codzienne spacery i proste odcinki nóg.

Leki dla Leg skurcze

Według National Institutes of Health, ból nóg jest częstym objawem i skarga zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, poszczególne osoby starsze. Ból i kurcze nóg pojawiają się zazwyczaj podczas snu lub po okresie niezwykle aktywnego wysiłku fizycznego. Czasami są one spowodowane stanami medycznymi. Istnieją leki, które pomogą złagodzić dyskomfort ból nóg.

Skurcze mięśni

W przypadku bólu nóg jest spowodowana przez skurcz mięśni jest często określany jako "CHARLEY konia." Kurcze nóg może być wynikiem odwodnienie lub niskich poziomów potasu, sodu, wapnia lub magnezu w krwi.

Zastosowanie leków moczopędnych może spowodować utratę nadmiaru płynu lub minerałów. Że leki obniżające poziom cholesterolu statyny mogą powodować szkodę dla mięśni i skurcze mogą spowodować.

Urazy i Dolegliwości

Ból nóg mogą być również spowodowane zapaleniem ścięgna (ścięgien) lub shin (ból w przedniej nogi, która jest z powodu wielokrotnego użytku wbity lub nadmierne).

Inne częste przyczyny miski nogi są plamy krwi, które zwykle wskutek tego, dłuższe okresy przebywania w łóżku i zapalenie stawów nóg, które są wynikiem zapalenia stawów i skazy moczanowej.

Leki

Leki zalecane do bólu nóg może się różnić w zależności od przyczyny bólu. Na ogół obejmują leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna i ibuprofen.

Jeśli zakrzep jest obecne leki przeciwzakrzepowe (leki przeciwzakrzepowe), takie jak kumadyna i innych może być przepisywany.

Tkanki łącznej (zakażenia skóry lub tkanek miękkich) oraz zapalenie szpiku (zakażenie kości) są zarówno leczone antybiotykami. Antybiotyki na zapalenie szpiku może być brane przez dłuższy okres.

Dodatkowe środki zaradcze

Zgodnie z NIH, ból nogi, może być zmniejszony przy wykorzystaniu środków rozszerzających naczynia, które działają na komórki mięśniowe i relaks nonmercurial diuretyki przeciwdziałające retencję wody i soli.

Chinina może pomóc zmniejszyć nocne kurcze. Picie 8 do 16 uncji wody tonik, który zawiera bardzo niskie dawki chininy przed snem może złagodzić dyskomfort.

Silniejsze dawki chininy jest dostępny na receptę.

NIH mówi inne możliwości leczniczych w celu złagodzenia bólu nóg obejmują środki przeciwhistaminowe i chlorowodorek (sól kwasu solnego).

Leki uzupełniające

Wśród dodatkowych leków, które mogą być korzystne w łagodzeniu dolegliwości bólu nóg jest mleczan wapnia. Jeśli skurcze nóg mają tendencję do powierzchni w nocy, wziąć dodatek mleczanu wapnia z ciepłą filiżanką milk.The zasugerował dawka wynosi od 200 do 300 mg. Glukonian wapnia tabletki mogą także złagodzić dyskomfort.

Chinina jest także czasami wykorzystywane do nocnej skurcze nóg.

Leczenie nie-leczniczy

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić fizykoterapię na ból nóg. Jeśli zdiagnozowano zablokowanej tętnicy lekarz może wprowadzić cewnik balonowy (używany powiększyć wąski otwór) do tętnicy w celu bezpłatnego ograniczonego przepływu krwi.

Jeśli ból jest wynikiem ponad wysiłku lub skurcze, należy odpocząć i podnieść nogę i ostrożnie rozciągać i pocierać ból mięśni lub ciasno.

Może także przyczynić się do zastosowania na obszarze lodu przetargu na okres do 15 minut, cztery razy dziennie.

Co to jest zakażenie prostaty?

Prostaty dławik w męskim układzie rozrodczym, która jest odpowiedzialna za wytwarzanie dużo płynu spermy. To może stać się zarazić, najczęściej przez bakterie. Infekcje prostaty są zazwyczaj leczona antybiotykami o szerokim spektrum działania, chociaż w niektórych przypadkach można stosować leki przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze, gdy infekcja nie reaguje na antybiotyki. Infekcje prostaty można również leczyć poprzez masaż.

Definicja

Zakażenie prostaty powoduje zapalenie prostaty, znanego również jako zapalenie gruczołu krokowego.

Ostrej infekcji

Ostre bakteryjne infekcje nastąpić nagle i może powodować ból w dole pleców i pachwiny, a także dreszcze i gorączkę.

Przewlekłe zakażenie

Przewlekła infekcja bakteryjna, prostaty występuje, gdy jest bakteria zostaje zdeponowanych na powierzchni prostaty, który został już uszkodzony. Zakażenia te rozwijają się w czasie oraz przyczyny pachwiny, nogi i pleców, ale bez gorączki.

Rodzajów bakterii

Wiele różnych rodzajów bakterii może zaatakować prostaty. Jednym z najbardziej powszechnych bakterii zainfekowania prostaty jest E. coli, Streptococcus i Staphylococcus bakterie są mniej powszechne.

Źródeł zakażenia

Bakterie mogą atakować prostatę migrując od cewki do gruczołu krokowego albo przez zakażenie pęcherza i odczytem prostaty poprzez zakażone moczu.

Informacje o drętwienie nóg

Drętwienie nóg może być spowodowane przez wiele podstawowych warunków, które wpływają na układ nerwowy lub krążenia, z których niektóre mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

Definicja

Noga drętwienie jest utrata czucia w części z jednej lub obu nóg spowodowanych przez zakłócenia lub podrażnienie nerwów, na przykład przez zmniejszenie przepływu krwi i ściskaniu.

Przyczyny

Noga drętwienie może być spowodowane przez chorobę tętnic obwodowych (PAD), choroby serca odcięcie przepływu do nóg, podnosząc nogi i poddanie nogi na działanie niskich temperatur.

Czynniki ryzyka

Typowe czynniki ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo nogi drętwienie są otyłość i cukrzyca. Czynniki te zwiększają szanse na choroby serca i PAD i są często związane ze słabym zdrowiem krążenia.

Leczenie

Drętwienie nóg często jest objawem, że tymczasowy zniknie po warunki są zmieniane, aby umożliwić prawidłowe krążenie. Regularna aktywność fizyczna może pomóc w leczeniu drętwienie spowodowanego podstawowych czynników zdrowotnych.

Rozważania

Przewlekłe drętwienie nóg powinny być traktowane poważnie. Lekarz może określić jego przyczynę.

Przyczyny Bunions na nogi

Bunions często bolesna i opracowanie najczęściej od strony stóp w dolnej części pierwszej lub dużego palca. Czasami bunions wystąpią poza piątym lub pinky, palca i są nazywane bunionettes. Bunions może być spowodowany zapaleniem lub może być wynikiem choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów. Niezależnie od przyczyny, bunions powodować ból.

Symptons

Bunions pogarszają się z czasem. Powodują ból, i robią spacery trudne. Odciski i odciski mogą również tworzyć się wokół bolący guz. Obrzęk często towarzyszy bunions. Obszar może być czerwony jak stawy stają się stan zapalny.

Obuwie

Wąskie, ciasne i wysokie buty na obcasach są często winę za bunions. Niewłaściwie dopasowane buty są również winni. Kobiety mają tendencję, aby uzyskać więcej bunions niż mężczyźni.

Genetyka

Zaangażowane są również czynniki genetyczne. Rodzinie bunions może zwiększyć prawdopodobieństwo rozwijających bunions. Tancerzy baletowych często się bunions. Niektórzy mówią, bunions są dziedziczone.

Choroby

Chorób zwyrodnieniowych, takich jak zapalenie stawów i choroby neurologiczne, takie jak porażenie mózgowe, mogą powodować bunions.

Inne przyczyny

Czasami długości nóg może spowodować niespójność bunions. Zespół cieśni kanału nadgarstka najczęściej rozwijają się na dłuższą nogę. Duży palec u nogi jest często ograniczona.

Leczenie

Aspiryna i ibuprofen może pomóc złagodzić ból. A strzał z kortyzonu jest czasami podawany. Operacja wykonywana jest często nosić, ale nie zawsze się udaje. Odpowiednie buty są koniecznością.

Fakt

Ponad połowa kobiet w Ameryce mają bunions. Nie krytykuj lub ostracyzmu, dopóki nie wszedł w cudze buty.

Przyczyny Corns na nogi

Nikt nie lubi, aby odciski. Wielu uważa je nieatrakcyjne i często bolesne w dotyku. Kobiety, mężczyźni, a nawet kupić kremy, golarki i mikstury, aby pozbyć się ich odciski. Strategia może być lepiej, aby dowiedzieć się przyczyny odciski na początku, jak i celów, którym służą w ochronę naszych stóp.

Jakie są Odciski?

Odciski są twarde obszary zagęszczonej skóry, na ogół na stopie między palcami, a czasami na dnie stopach lub z boków dołu. Mogą pojawić się szary lub żółty kolor, i często posiadają wewnętrzny rdzeń, który może być twarde lub miękkie w zależności od kukurydzy. Odciski palców, które występują pomiędzy rdzenie często bardziej miękkie niż te, które pojawiają się na obszarze kostnym stopy. Mogą pojawić się w wielu miejscach na piechotę, ponieważ istnieje wiele przyczyn odciski.

Przyczyny

Odciski na ogół pochodzą od tarcia lub nacisku na stopę w okresie czasu. Skóra ograniczonym obszarze końcu matryce i tworzy twardą powierzchnię. Odciski centra postaci miękkich także w ten sposób, ale w obszarze, w którym rozwija się pot i powoduje corn stać się miękka w środku. Tarcie, co prowadzi do odciski mogą pochodzić z różnych źródeł.

Dopasowane buty słabo

Buty, które są zbyt ciasne lub zbyt duże często powodują odcisków. Buty, które są zbyt małe, ściskać stopę i powodować tarcie. Duże buty spowodować stóp, aby przejść w górę iw dół wewnątrz buta, powodując ich ocierać siebie. W obu przypadkach może prowadzić do kukurydzy.

Noszenie niewłaściwych butów

Na sobie sandały, wysokie obcasy lub buty z wewnętrznym szwem wszystko może prowadzić do odcisków. Sandały ocierają stóp w wielu dziedzinach, w tym między palcami i na plecach piętach. Wysokie obcasy szczypta stopę na palcach, a buty z czołowych szwów wewnątrz może ocierać wierzchołków i boków palców powodować dodatkowe tarcie.

Warunki, które powodują odciski

Odciski są bardziej widoczne u osób z dużymi wstrząsami na stopach spowodowane reumatoidalnym zapaleniem stawów, lub w tych, którzy ranią nogi podczas aktywności fizycznej. Każdy stan, który powoduje obrzęk obszar na piechotę, zwiększa ryzyko tarcia i odciski coraz.

Leczenie

Chyba, że ​​odciski są bolesne, nie leczenie jest konieczne. Jeśli nie stać się bolesne, nosić odpowiednie buty, które pasują ciasno, ale nie mocno. Nosi miękkie skarpetki, że nie kilka podczas chodzenia i uniknąć sandały i obcasy. Pobyt poza nogi jak najwięcej, aby umożliwić kukurydza leczyć się. W skrajnych przypadkach, lekarz może odciąć część kukurydzy, aby mniejsze i mniej bolesne. Leczona stopa może być również moczy się w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć skórę i pumeks można stosować do zdrapać martwej skóry.

Jakie są przyczyny Płonących i obolałe nogi?

Ból z płonących stóp może utrzymać się w nocy i może być źródłem ciągłego bólu. Istnieje wiele powodów, dla których stopy danej osoby będzie boleć i palić. Przyczyną puszka jest zwykle powszechne i łatwe do naprawienia. Jednakże, istnieje kilka poważnych przyczyn tej dolegliwości.

Najczęstsze przyczyny

Niektóre z bardziej powszechnych przyczyn spalania stóp są będąc na nogach przez cały dzień i nadwaga. Jeśli twoja noga jest gorąca i spocona, uczucie pieczenia może być doświadczenie.

Cukrzyca

Osoby z cukrzycą często rozwijają neuropatii (uszkodzenie nerwów) i doświadczy bólu pieczenie i Achy stóp.

Choroby skóry

Grzybica lub inne zakażenia grzybicze mogą powodować pieczenie stóp. Ponadto, osoby z wrażliwą skórą ma reakcji chemicznych lub substancji w buty i skarpetki.

Poważne przyczyny

Zaburzenia krwi, neuropatia nerwu i uwięzienia, braki witaminy mogą być jednymi z poważniejszych powodów. Ponadto, zaburzenia czynności wątroby, tarczycy i nerek może być przyczyną.

Łatwe rozwiązania

Bawełniane skarpety i buty właściwie dopasowane są sposoby, które pomogą zaradzić tej sytuacji. Należy również pamiętać, aby uniknąć długich okresów stałego i spróbować sobie amortyzujące wkładki.

Jakie są przyczyny bólu na nogi obcasy?

Jakie są przyczyny bólu na nogi obcasy?


WrongDiagnosis.com wymienia piętnaście różne przyczyny bólu pięty. Zrozumienie przyczyn bólu pięty jest ważne dla określenia, jak leczyć stan i, jeśli to możliwe, łagodzić ból.

Objaw Fasciitus

Powięzi podeszwy jest pasmo tkanki, która rozpoczyna się na pięcie i idzie wzdłuż dolnej części stopy. Jako osoba, ludzie się starzeją, powięzi podeszwy traci swoją elastyczność, co powoduje pięty wchłonąć więcej prądem z chodzenia i uzyskać cieńsze, powodując ból. Konkretne ćwiczenia mogą przynieść ulgę; w rzadkich przypadkach może być potrzebna operacja.

Ścięgna Achillesa

Ścięgna Achillesa jest bolesny stan zapalny ścięgna Achillesa. To może być wyniszczające. Chorzy zwykle odczuwają ból i tkliwość w pięty podczas chodzenia lub gwałtownych ruchów.

Heel Spurs

Ostrogi pięty są narośla na kości pięty. Heel bodziec nie powoduje bólu, ale zapalenie tkanki otaczającej robi.

Otyłość

Otyłość może powodować ból pięty, umieszczając zbyt dużego nacisku na pięcie.

Wspólne zabiegi

Wspólne metody leczenia bólu pięty to ćwiczenia rozciągające, ubrany łukowe wsporniki, za pomocą over-the-counter medycyny bólu, a noga spoczywała na dokonane w razie potrzeby.

Przyczyny nogę i skurcze Toe

Przyczyny nogę i skurcze Toe

Przegląd

Kurcze toe

Skurcze palców mogą być spowodowane przez noszenie buty, które nie pasują. Jeśli buty są szczególnie mocno w okolicy palców, może skończyć się z skurcze palce na koniec dnia.
Według Crampshelp.com, wysokie obcasy mogą być winowajcą.
Toe skurcze często występuje po kolana ograniczony został w parę butów na kilka godzin. Ponadto, jeśli cierpi na brak wapnia może powodować palce i stopy na skurcze. Zdobądź więcej wapnia w diecie lub wziąć codziennie suplement.

Skurcze stóp

Myfootshop.com donosi skurcze stóp są podzielone na trzy grupy: niedokrwienny, metabolicznych i bio-mechaniczne. Niedokrwienny skurcze zazwyczaj występuje w nocy i nazywa nocnej przestankowe. Dzieje się tak, ponieważ nie ma wystarczającej cyrkulacji do stopy. Chromanie przestankowe może wystąpić po sprawowały mozolnie.

Metaboliczny

Metaboliczny skurcze występuje ze względu na brak potasu w organizmie, co może się zdarzyć, jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędne. Sodu inicjuje skurcze mięśni i jeśli jest brak równowagi w organizmie pomiędzy sodu i potasu, które są zarówno sole, może to spowodować skurcze.

Bio-mechanika

Twoje stopy mogą kurcze po prostu od chodzenia po nich. Bio-mechanika oznacza naukę o sposobie ruchów ciała. Jeśli idziesz za dużo, lub noszenie niewłaściwych butów, może to spowodować skurcze nóg.

Toe Mortona

Dr Dudley J. Morton napisał w swojej książce, "Ludzka Stopa," że słabe kostki, upadli łuki, zmęczony i przepracowany stóp, a także problemy w pierwszej kości śródstopia, może spowodować twoje stopy i palce na skurcze, a także jak nogi, które zostały napięte ze względu na wszystkie powyższe kwestie.
Jeśli twój drugi palec jest dłuższy od swojego dużego palca, a następnie być może trzeba Toe Mortona. Drugi palec nie powinien być dłuższy niż palucha, ale wielu z nas ma ten warunek. Sposób, w jaki miały być przeznaczone jest dla kości śródstopia być dłuższy, lub tak długo, jak druga kość śródstopia. Morton wyjaśnia kości śródstopia ma przenosić obciążenia lub dwa razy ciężar drugiej kości śródstopia. Jeśli twoja druga kość śródstopia jest dłuższy niż w pierwszej kości śródstopia, a następnie właściwy do podnoszenia nie mogą być osiągnięte. Za każdym razem, osoba ma etap, druga kości śródstopia spotka się z podłoża przed pierwszą, a to nie jest normalny. Kości śródstopia ma wytrzymać ciężar przedniej części stopy, ale nie mogą w tych warunkach. Drugi śródstopia musi teraz zrobić to zadanie, podczas gdy w idealnych okolicznościach byłoby robić tylko jedną trzecią pracy. To powoduje stres nadmierne na drugiej kości śródstopia, które tworzy łańcuch zdarzeń, które mogą osoby boli całego.

Skurcze nóg

Dr Burton S. Shuler informuje, że jego pacjenci rutynowo skarżą nocne kurcze nóg, a także zespołem niespokojnych nóg (RLS). Shuler wyjaśnia, że ​​skurcze noc nogi, które są często określane jako Charlie koni, są nieprawidłowe skurcze mięśni nóg. Przyczyną skurcze kończyn nie jest w pełni zrozumiała, lecz mogą one być wywołane przez reakcję nadmiernego wysiłku, do leczenia, złego obrotu, odwodnienie lub nierównowagą elektrolitów.

Jakie są przyczyny płynu w nogę?

Jakie są przyczyny płynu w nogę?


Płyn w nodze jest bardziej znany jako obrzęków obwodowych. Występuje, kiedy ciecz gromadzi się w tkankach i powoduje zauważalnego obrzęk. Zabiegi mogą od podnosząc kończynę do zmiany diety lub przyjmujących leki moczopędne. Wiele czynników może spowodować obrzęk, od diety do stylu życia pacjenta do wyzwalaczy chorobowych.

Dieta

Ciało normalnie reguluje ilość sodu to zachowuje przez nerek. Jednakże, jeśli pacjent spożywa zbyt dużo soli, zdolność organizmu do regulowania poziomu sodu spada. To powoduje często korpus zatrzymywania wody. Lekarze mogą próbować kontrolować obrzęku tego rodzaju przez diuretyki i redukującego sodu w diecie pacjenta.

Powaga

Czasami, stojąc lub siedząc zbyt długo w jednej pozycji pozwoli grawitacji ciągnąć wodę do nóg i stóp pacjenta. Jeśli tak się stanie, pacjent może zauważyć nogi stają się opuchnięte z obrzękiem. Podnosząc kończynę do czasu pomoże zmniejszyć obrzęk, a przesunięcie pozycji stojąc lub siedząc pomoże zapobiec tego rodzaju obrzęki powrotu.

Niewydolność nerek i serca

Serce i nerki pracują razem regulować sodu w organizmie. Czy u pacjenta rozwinie się choroba serca, nerki często reagują ze zmniejszonym przepływem krwi, przez zatrzymanie sodu. Podobnie, jeśli funkcja nerek jest zmniejszona w chorobie nerek, a jeśli ilość białek, które prowadzą objętości krwi jest zmniejszony, nerki będą próbować zachować sodu, co prowadzi do obrzęku. Pacjenci zatrzymywania wody dla tych powodów może być przewidziane środki moczopędne i zaleca się, aby utrzymać dietę o niskiej zawartości sodu.

Problemy z wątrobą

Chociaż obrzęk w jamie brzusznej jest bardziej powszechne u pacjentów, którzy cierpią na poważne blizny wątroby może wystąpić obrzęk nóg, jak również. Może się to zdarzyć, gdy wątroba nie jest w stanie wytworzyć ilość białka potrzebną do utrzymania objętości krwi. Gdy ilość białka, która przemieszcza się do nerek jest zmniejszona, a nerki reakcji na spadek w białkach, które utrzymują objętości krwi, zachowując sód, tak samo, jak gdy pacjent cierpi na chorobę nerek.

Żylaki

Twoje żyły nosić krew się nogi do żyły tułowia. Nie są one przeznaczone do wynajęcia przepływ krwi z powrotem na siebie. Jednakże, jak wiek, żyły może zostać powiększony, tak jak w przypadku żylaków, a zawory nie będzie dłużej utrzymać krew przepływa tylko w jedną stronę. Gdy to nastąpi, wzrost ciśnienia może prowadzić do obrzęków w nogach i stopach.

Jakie są przyczyny Pins & Needles w nogę?

Jakie są przyczyny Pins & Needles w nogę?


"Mrowienie" to potoczne określenie dla parestezje, stan, który charakteryzuje się drętwienie, mrowienie lub kłucie nieprzyjemne uczucie lub uczucie ciężkości w niektórych częściach ciała, najczęściej kończyn. Mrowienie w nogach jest szczególnie powszechne, a może prowadzić ze względu na niewielkie zaburzenia, takie jak ciśnienie stosowane do nerwów lub bardziej poważnych schorzeń takich jak ściągnięty nerwów, choroby nerwów (neuropatia) i zapalenie nerwu.

Nacisk na nerwy

Prawdopodobnie najczęstszą przyczyną mrowienia w nodze jest wywierania nacisku na nerwy, szczególnie nerwów obwodowych, które są odpowiedzialne za wysyłanie mózgu sygnały uznawania fizycznej touch lub uczucie. Według Better Health Channel, gdy nogi są w ciasnym lub innej nietypowej pozycji - co może się zdarzyć w nocy bez Ciebie nawet nie zauważyć - nerwów obwodowych nogi "może zacząć tracić swoją funkcjonalność, a nie będziesz już w stanie do wykrycia w nich uczucie. Podczas prostowania lub "wytrząsnąć" noga, będzie prawdopodobnie zaczynają odczuwać mrowienie, z którego "mrowienia" dostaje swoją nazwę. Według powyższego źródła, to zjawisko jest spowodowane przez nerwy "ponownego uruchamiania" i zaczynają ponownie wysyłać sygnały do ​​mózgu. Zazwyczaj trwa to kilka minut, zanim staną się w pełni funkcjonalna nerwów, i dlatego może masz jakąś powolną utratę czucia.

Koszmary

Mrowienia, które występują bezpośrednio po koszmary - co cię obudzić ze snu - można prawdopodobnie wytłumaczyć przez tego samego powodu: z powodu nerwów ciśnienie niezręcznej pozycjonowanie nogi. Jednak według netto Wellness, mrowienia w tych przypadkach może być również wynikiem przebudzenia z dłuższy okres REM (Rapid Eye Movement) snu. Podczas tego rodzaju snu, ciało zasadniczo wyłącza się i jest w stanie paraliżu, podczas gdy umysł jest bardzo aktywny. Jeśli budzisz się, nie może czuć w nogach (lub w innych częściach ciała). Należy jednak pamiętać, że w obu przypadkach, koszmary się nie bezpośrednio powodować mrowienie.

Ściągnięty nerwów

Nerwy, które zostały ściągnięty przez kości, chrząstki, mięśni i innych tkanek są inną przyczyną mrowienia. Zgodnie z Cedars Sinai Medical Center, ściśnięcie nerwów wynikające z powodu pękniętego lub przepuklina dysków kręgosłupa są jedną z wiodących winowajców, jeśli chodzi o mrowienia w nogach. Sensacja zwykle występuje tylko w jednej nodze, a rozpocznie się w pośladki lub tuż za rzepkę i dalej w dół do kostki lub stopy.

Neuropatia

Według Better Health Channel, neuropatii, zwany także choroby nerwowej, powoduje, nerwy obwodowe, aby stać się dysfunkcjonalne. To może produkować przewlekłych epizodów szpilkach, które są bardziej poważne i trwa dłużej niż presją lub ściągnięty nerwów. Warunek jest często spowodowane przez cukrzycę, narażenie na niektóre leki i metali toksycznych (takich jak ołów) i nadmiernego spożycia alkoholu.

Zapalenie nerwu

Zapalenie nerwu jest bardzo podobny stan do neuropatii i ma podobne objawy. Jednakże, zgodnie z lepszego zdrowia Channel, zapalenie nerwów cechuje zapalenie nerwów obwodowych, w przeciwieństwie do ich zamykania. Warunek jest często spowodowane przez niedokrwistość złośliwą, nadmierne spożycie alkoholu i zespołu Guillian-Barre.

Jakie są przyczyny pęknięć na nogi?

Pęknięcia stóp (lub pęknięcia) są częstym problemem. Gdy pęknięcia są głębokie, stojąca jest bolesne, a skóra może krwawić. W ciężkich przypadkach zakażenia jest również możliwe.

Identyfikacja

Oczywiście suchość skóry predysponuje stóp do zgryzienia. Kalus (zagęszczony suchą skórę) wokół pięty jest bardziej prawdopodobne niż inne części do zgryzienia. To dlatego, że ludzie zwykle zwiększyć presję na piętach podczas chodzenia.

Wilgotna skóra

Nadmiernie wilgotna skóra może umożliwić grzyby i bakterie rosną, który osłabia skórę, powodując pęknięcia. Skóra na stopach staje się wilgotna od nadmiaru potu lub nie wysuszeniu stóp po kąpieli.

Inne przyczyny

Wiek, nadwaga, długotrwałych warunków stojące i skóry, jak egzema może powodować pęknięcia. Cukrzyca, stopy i płaskie stopy sportowca są dodatkowe przyczyny.

Objawy

Objawy bruzd na nogach to swędzenie, obrane lub pęknięte skórę na zewnętrznych krawędziach piętach lub żółtej lub ciemnej skóry na piętach. Ból przy chodzeniu jest kolejnym objawem szczelin.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Możesz uniknąć pęknięć poprzez noszenie odpowiedniego obuwia. Jeśli skóra jest zbyt wilgotny, lekarz może dać leki doustne lub anty-grzybicze balsam stóp. Jeśli skóra jest zbyt sucha, lekarz może przepisać antybiotyk maść dla Twoich stóp.

Przyczyny skurcze mięśni w Cielca nogi podczas chodzenia

Przyczyny skurcze mięśni w Cielca nogi podczas chodzenia

Odwodnienie

Kurcze nóg może wystąpić, jeśli nie jesteś wystarczająco dużo wody. Jeśli pocenie się podczas spaceru, trzeba nawodnić się. Należy pić wodę przed spacerem, podczas spaceru, a po spacerze. Dobra zasada, aby pamiętać, aby nie czekać, aż jesteś spragniony. Jeśli otrzymujesz wznowione od sześciu do ośmiu szklanek dziennie, zwiększyć, że przez jedną do dwóch szklanek, ponieważ tracą wodę pieszo. Jest to tym bardziej ważne, jeśli idzie w ciepłej lub wilgotnej pogodzie, gdy trzeba być szczególnie ostrożnym pobyt uwodniony.

Zaburzenia równowagi elektrolitowej

Upewnij się, że jedzenie dobrze zbilansowanej diety, aby wesprzeć program spaceru. Zbyt wysokie lub niskie stężenie soli i potasu może prowadzić do skurcze nóg. Zarówno sód i potas muszą być dostępne, aby pomóc kontrakt mięśnie jak idziesz. Jeśli poziom tych elektrolitów są wyłączone, mięśnie nie będą w stanie funkcjonować prawidłowo i mięśnie łydek mogą kurcze jak idziesz. Jeśli nie można zmienić swoją dietę i chodzić przez dłuższy czas, zajrzeć do napojów sportowych.

Nadużywane lub Tight mięsień łydki

Jeśli dużo chodzenia i nie równoważenia programu spaceru z innych działań, możesz być powodując nadużywaj uszkodzenie mięśnia łydki. Za dużo tego samego rodzaju działalności mogą umieszczać nadmiernego stresu na mięśnie. Ponieważ twój mięsień łydki jest głównym mięśni, które pomaga stóp uciec podczas spaceru, to jest szczególnie podatne. Dodawanie w niższej programu treningu siłowego, aby utrzymać ciało mięśni łydki silny pomoże. Upewnij się, rozciągnąć mięśnie łydki, zarówno przed, jak i po spacerze, aby utrzymać mięśnie z zaostrzenia i spasming.

Przyczyny medyczne

W rzadkich przypadkach, skurcze w mięśniach łydek mogą być spowodowane przez nerki, tarczycy lub wątroby. Niektóre leki mogą również zwiększyć ryzyko skurcze nóg. Jeśli masz chorobę, która wpływa na układ nerwowy, mogą być bardziej podatne na skurcze nóg podczas chodzenia. Skontaktować się z lekarzem, jeśli skurcze nóg nie ustępują z leczenia siebie.

Przyczyny wypadania włosów na nogi Kot

Przyczyny wypadania włosów na nogi Kot


Inna nazwa na wypadanie włosów jest "łysienie". Łysienie, nie jest sama w sobie, ale chorobą jest objawem. Twój kot podnosi was do właściwej pielęgnacji i żywienia. Utrata włosów na nodze kota może być powodem do niepokoju dla właścicieli zwierząt domowych. Właściwa diagnoza problemu przez wykwalifikowanego lekarza weterynarii jest konieczne ustalenie odpowiedniego leczenia kota stanu skóry. Istnieje kilka typowych przyczyn utraty włosów kotów na nogawkach.

Pchlego zapalenia skóry

Większość kotów jest uczulony na pchły. Nadwrażliwość na te ukąszenia pcheł może spowodować bolesne reakcje alergiczne u kotów. Koty dotknięte pchlego zapalenia skóry często podniosły guzki, które mogą parch nad kiedy kot gryzie na zmienioną chorobowo skórę, a następnie przyczyną ran skóry, które sprawiają, że włosy wypadają, powodując łyse plamy na kota. Jeśli widzisz, pchły na kota, ważne jest, aby leczenie kota od razu. Skuteczny plan leczenia musi także obejmować traktowanie środowiska, w tym wszelkich elementów pościeli. Jeżeli skóra zostaje zainfekowany, antybiotyków szkieł korekcyjnych może być konieczne.

Hormonalnego Łysienie

Hormonalnego łysienie jest spowodowane przez zaburzenia równowagi hormonalnej u kotów. Okazuje się częściej u kotów, które zostały sterylizowane lub wykastrowane. Cienkie włosy często w obszarze tułowia, wzdłuż nóg, ogona, w pobliżu narządów płciowych. Jeśli twój kot za wypadanie włosów jest spowodowane przez hormonalnego łysienia, prawdopodobnie nie zauważysz wysypkę lub zarysowania. Diagnoza hormonalnego łysienia jest przez lekarza weterynarii, po pierwsze wykluczenie innych schorzeń. Lekarze weterynarii mogą traktować ten warunek z zastrzyków hormonalnych. Jednak przed podjęciem decyzji, aby dać kota hormonalnych zastrzyków dla tego warunku, należy wiedzieć, że zastrzyki hormonalne mogą niekiedy powodować poważne skutki uboczne, takie jak uszkodzenia wątroby.

Grzybica

Grzybica jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów u kotów. Jest to spowodowane przez grzyba, który atakuje skórę, włosy i pazury kotów. Istnieją trzy główne rodzaje grzybicy u kotów: Microsporum canis, Trichophyton mentagrophytes i Microsporum gypseum. Microsporum canis jest najczęściej gatunek grzybicy. Gatunek ten jest wyłącznie dla kotów, powodując do 98 procent infekcji kot grzybicy. Trichophyton mentagrophytes jest gatunek grzybicy wynikające z narażenia na gryzonie lub siedliska gryzoni. Microsporum gypseum jest spowodowane ekspozycją na zanieczyszczonej gleby.

Objawem grzybicy u kotów jest utrata włosów w okrągłych plastrów na obszarze kończyn, głowy i innych części ciała. Plamy te mogą być czerwone i swędzenie. Lekarz weterynarii może zalecić leczenie, takie jak szampon anty-grzybicze lub krem ​​przeciwgrzybiczy zawierający lek Gryzeofulwina, terbinafina lub ketokonazol. Pościel i otoczenie domu kotów zakażonych grzybicy należy również traktować pozbyć się grzyba.

Przyczyny jednostronnych Drętwienie

Przyczyny jednostronnych Drętwienie


Jednostronne drętwienie (w tym mrowienie lub utraty odczucia na powierzchni skóry) wpływa ramion i nóg. Drętwienie może występować w ramię, nogę lub obu z jednej strony korpusu, a może także obejmować wysypkę skórną, zimnego lub plamy skóry, ból, osłabienie, zmęczenie. Objawy różnią się w zależności od przyczyny. Istnieje kilka warunków i chorób, które powodują jednostronne drętwienie.

Przepuklina dyskowa

Herniate oznacza wybrzuszenie. Gdy dysk pomiędzy dwoma kości w kręgosłupie naciska na nerwy wokół niego, to się nazywa przepuklina dysku i jest zazwyczaj w odcinku lędźwiowym kręgosłupa (odcinka kręgosłupa znajduje się pomiędzy dnem żebrami i bioder). Jednostronne drętwienie, wraz z bólem, który działa na pośladki i dół z tyłu jednym udzie w łydce, jest to znak, może masz przepuklinę dysku.

Parkinsonizm

Jednostronne drętwienie jest objawem związane Parkinsona, która odnosi się do wszelkich warunków, które wywołuje zaburzenia ruchowe występujące w chorobie Parkinsona, takich jak drżenie, spowolnienie ruchowe, zaburzenia mowy lub sztywność mięśni. Jednakże, mając na parkinsonizm nie znaczy, że ma chorobę Parkinsona. Parkinsonizm może być spowodowane przez udar, zapalenie mózgu (obrzęk mózgu), niektóre leki lub urazu głowy.

Zaburzenia elektrolitowe

Elektrolit jest substancją w organizmie z wolnych jonów, które prowadzą sygnały elektryczne. Właściwej równowagi elektrolitów jest ważne dla regulacji wszystko od tlenu do płynu wewnątrz komórek. Nierównowaga może być spowodowane przez odwodnienie (nie będzie wystarczająco dużo wody do organizmu) lub nadmiernego nawodnienia (za dużo wody w organizmie). Objawy to: splątanie, zawroty głowy i jednostronne drętwienie w postaci słabych mięśni.

Niedobór witaminy B12

Witamina B12 jest potrzebna do tworzenia czerwonych ciałek krwi, jak również zdrowia tkanka nerwowa. Niedobór witaminy B12 może prowadzić do anemii i nieodwracalne uszkodzenia mózgu, nerwów lub nieleczone. Objawy niedoboru witaminy B12 może być subtelne i obejmują w pierwszym zmęczenie, kołatanie serca (nieregularne lub ciężkie bicie serca) oraz duszność. Jeśli pozostawione nieleczone pogorszy objawy i to blady lub żółtawą skórę, biegunka, utrata masy ciała i podatność na zakażenia. Jeśli nie za długo, objawy neurologiczne zaczynają pokazywać, jak jednostronne drętwienie, problemy z chodzeniem, drażliwość i zapomnienia.

Cukrzyca

Jednostronne drętwienie może wynikać z neuropatią cukrzycową, choroby układu nerwowego u cukrzyków z reguły wpływa na nogi i stopy.

Kasetonów zawału

Kasetonów (czyli pustą przestrzeń) zawał (martwa tkanka) występuje, gdy małe tętnice w mózgu wąskie, powodując udar kasetonów. Według Medicine Net, to blokuje tętnice, powodując tkanki umrzeć. Nagłe drętwienie lub osłabienie twarzy, rąk lub nóg, a zwłaszcza po jednej stronie ciała, jest objawem suwu kasetonów. Może także wystąpić trudności z mówieniem lub rozumienia, kłopoty widząc, zawroty głowy lub nagły silny ból głowy.

Podostre stwardniające zapalenie mózgu

Podostre stwardniające zapalenie mózgu (SSPE) to przewlekłe infekcje ośrodkowego układu nerwowego, spowodowane przez zmianę wirusa odry. To zwykle dotyka dzieci i młodych dorosłych, w następstwie stopniowego kursu zjazdowego w wyniku śmierci w ciągu kilku lat. Według Medic8.com, jest o 5 procent szans na spontanicznej remisji (nagła poprawa). SSPE może wystąpić w dowolnym miejscu od 2 do 10 lat po początkowym choroby odry i powoduje pogorszenie neurologiczne spowodowane obrzęk mózgu i śmierć komórek.

Mniej Najczęstsze przyczyny jednostronnych Drętwienie

Jednostronne drętwienie może również wynikać z efektów ubocznych leków, ekspozycja na środki chemiczne, takie jak pestycydy zanieczyszczeń, alkohol, kofeina, nikotyna czy skutków ubocznych, wynikających z radioterapii. Nawet mniej znane, ale możliwe przyczyny, m.in. migreny, stwardnienie rozsiane, drgawki, lub niedoczynność tarczycy.

Jednostronne drętwienie może sygnalizować poważne zaburzenia neurologiczne, więc jeśli wystąpią jednostronne drętwienie skonsultować się z lekarzem, aby mógł zbadać historię choroby i decyduje o prawidłowej diagnostyki i leczenia.

Przyczyny Babińskiego Zarejestruj

Przyczyny Babińskiego Zarejestruj


Odruch Babińskiego jest specyficzne mimowolne odpowiedzi na stymulację w szczególnym organizmie. Powoduje to osoby duży palec u nogi, aby przejść w kierunku górnej części stopy, podczas gdy pozostałe palce stóp na zewnątrz wentylatora po głaskanie podeszwę. Znak ten odruch jest normalne lub w małych dzieci, choć jego obecność po wieku dwóch lat jest oznaką uszkodzenia dróg nerwowych łączących rdzeń kręgowy i mózg. Znak Babińskiego może być oznaczenie dowolnej liczby zaburzeń lub chorób, które powodują odruch występuje.

Zaburzenia neurologiczne

Odruch Babińskiego może być spowodowane zaburzeniami neurologicznymi dotyczących mózgu, rdzenia kręgowego i system nerwowy. Przykładowo, stwardnienie zanikowe boczne, znane również jako choroba Lou Gehriga, jest chorobą komórek nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym, co powoduje mimowolne ruchy mięśniowe, i jest bezpośrednio związana z osób cierpiących na odruch Babińskiego. Inne zaburzenia neurologiczne, które powodują objaw Babińskiego obejmują uogólnione drgawki toniczno-kloniczne, stwardnienie rozsiane, udar mózgu i jamistości.

Zaburzenia dziedziczne

Zaburzenia dziedziczne są mniej powszechne przyczyny objaw Babińskiego, niż inne czynniki. Współistniejącej hipokaliemii porażenie okresowe, choroba dziedziczna, która powoduje, że odcinki skrajne osłabienie mięśni, może powodować objaw Babińskiego podczas ciężkiej walki z paraliżem. Innym zaburzeniem dziedzicznym prowadzące do objaw Babińskiego jest ataksja Friedricha, wrodzona choroba, która wpływa na mięśnie i serce.

Choroby lub infekcji

Choroba lub infekcja może wywołać odruch Babinski ze względu na stres spowodowaną w organizmie. Dzieje się tak w niektórych poważnych przypadkach zapalenia opon mózgowych, wirusowe lub bakteryjne zakażenia, który powoduje zapalenie błony obejmujących mózg i rdzeń kręgowy. Inne choroby lub infekcje prowadzące do objaw Babińskiego to guz mózgu lub rdzenia kręgowego, encefalopatia wątroby, niedokrwistość złośliwą, poliomyelitis, wścieklizna i gruźlicze zapalenie stawów.

Szkoda

Gdy do poważnych obrażeń ciała funkcji neurologicznych efektów odruchu Babińskiego ma potencjał, aby wystąpić. Uraz głowy, która ma wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia mózgu mogą spowodować odruch Babińskiego. Odruch mogą również pojawić się w wyniku uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Objawy, przyczyny i zabiegi na drętwienie twarzy

Objawy, przyczyny i zabiegi na drętwienie twarzy


Twarzy drętwienie jest utrata dowolnej ruchu mięśni w powierzchni. Doświadczenie drętwienie twarzy może być bardzo przerażające, jak człowiek nie może wiedzieć, dlaczego stracił czucie lub kontroli w twarz. Jeśli podejrzewasz, udar lub inne poważne problemy, zadzwoń pod numer 911 natychmiast.

Objawy

Objawy drętwienie twarzy to brak uczuć, paraliż lub mrowienie twarzy i warg. Drętwienie twarzy może wystąpić w jednej lub obu stronach twarzy. Czasami, drętwienie twarzy towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub uczucie pieczenia.

Przyczyna: Urazy

Twarzy drętwienie może być spowodowane przez uszkodzenia nerwów. Urazy twarzy, szyi lub kręgosłupa mogą powodować drętwienie, mrowienie lub paraliż mięśni twarzy, gdy szkoda upośledza nerw, który rozciąga się w twarz. Urazy mogą być poważne, ale nie musi. Nawet drobne urazy, takie jak napięcie mięśni od dźwigania lub mniejszym znaczeniu, może spowodować wybrzuszenie dysku, który prowadzi do drętwienia twarzy.

Przyczyna: Skok

Uszkodzenie mózgu z powodu udaru mózgu może także powodować drętwienie twarzy. Gdy udar rozwija tlen i krew nie dociera do mózgu, uszkodzenia nerwów, które wpływa czuły na twarzy i innych części ciała. Twarzy drętwienie jednej stronie, zwłaszcza, jeśli towarzyszy paraliż ręki lub nogi na tej samej stronie korpusu, może być jednym z pierwszych wskaźników osoba cierpi z powodu udaru.

Przyczyna: Stan medyczne lub leki

Stany chorobowe, takie jak neuropatia cukrzycowa, nowotwór mózgu, sarkoidoza, choroba z Lyme, zapalenie, stwardnienie rozsiane oraz porażenie Bella może powodować drętwienie twarzy. Mogą one również powodować drętwienie w innych częściach ciała. Osoby cierpiące na migrenę odnotowano również drętwienie twarzy jako jeden z objawów w czasie kulminacji bólów głowy. Niektóre leki powodują również drętwienie twarzy, jeśli koliduje z neuroprzekaźników.

Leczenie

Leczenie zależy od zdiagnozowanej przyczyny drętwienie twarzy. Często, drętwienie twarzy jest objawem poważniejszego problemu lub choroby, która wymaga opieki. W związku z tym, sam drętwienie twarzy nie zawsze jest sam bezpośrednio obróbce. Jeśli drętwienie twarzy jest zdeterminowana, aby być przyczyną urazu lub udaru mózgu, a następnie lekarz przeprowadzi egzaminy neurologiczne, takie jak skanowanie lub elektromiografii MRI, CT, do określenia stopnia uszkodzenia nerwów. Uszkodzenie nerwów w twarz może być traktowane z fizycznego, mowy i terapii zajęciowej lub kombinacji powyższych. Chirurg plastyczny może również przyczynić się do rekonstrukcji twarzy i naprawy funkcji twarzy.

Jakie są przyczyny bólu szyi?

Ból szyi jest wynikiem problemów z nerwów, ścięgien, mięśni, kości, stawów i kręgosłupa. Najczęstsze przyczyny to uszkodzenie lub zużycie i na każdym z tych elementów, a rzadsze przyczyny obejmują nowotwory i infekcje.

Szkoda

Najczęstszą przyczyną bólu szyi jest uraz mięśni i więzadeł. Wszelkie nagłe skręcanie lub szarpnięcia, takich jak doświadczenie w kolizji samochodowych, kontuzji sportowej lub upadku, może powodować ból szyi.

Choroba

Choroby zapalne, takie jak zapalenie kości i stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów mogą wpływać na szyjkę wytwarzając stawów ostrogi kości lub stawów, co powoduje pogorszenie wyraźniejsze, utrzymującego się bólu.

Zużycia

Wraz z wiekiem, dyski w szyi są podatne na zużycie, co może prowadzić do degeneracji dysku. To kładzie nacisk na kręgosłup i może powodować przewlekły ból szyi.

Inne przyczyny

Inne rzadsze przyczyny bólu szyi obejmują nowotwory, infekcje, zaburzenia genetyczne i warunki, takie jak kręgoszczeliny, mielopatii i zwężenia.

Kiedy skorzystać z pomocy lekarskiej

Wszelkie ból szyi, który jest stały, poważne lub towarzyszy ból głowy, drętwienie, mrowienie lub ból, który rozciąga się w dół ramiona i nogi powinny być zgłaszane do lekarza.

Jak Uwolnić nogę Ache

Jak Uwolnić nogę Ache


Wiele osób ma sporadyczne bóle nóg, które są często spowodowane przez szczep lub nad użytkowania. Jednak przewlekłe bóle nóg może być także objawem poważniejszego problemu, który będzie wymagał pomocy medycznej. Sporadycznego bólu nóg jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby pomóc przeżyć ból.

Instrukcje

1 Określić przyczynę bólu. Jeśli wiesz, że zrobiłeś dodatkową godzinę na siłowni dzisiaj albo skręcona nogę podczas rozładunku artykuły spożywcze to wiesz, ból czujesz się prawdopodobnie mięśni i tymczasowe. Z drugiej strony, jeśli nie można zidentyfikować przyczyny lub jeśli ból jest przewlekły, to musisz udać się do lekarza.

2 Zastosuj lodu na powierzchni nogi, że boli. Użyj okład z lodu lub umieścić kostki lodu w czysty ręcznik i przytrzymaj lodu na nodze przez dwadzieścia minut na raz. Powtarzać co dwie godziny, aż do uzyskania ulgi w bólu.

3 Spróbuj ciepła, jak elektrycznego elementu grzejnego, które mogą być pomocne dla uzyskania ulgi w bólu nóg. Możesz także użyć termofor lub nad rub licznik ciepła. Nie używaj rub ciepła w tym samym czasie, co pad ogrzewania lub butelki. Może to spowodować oparzenia. Możesz na przemian ciepło i lód.

4 Masaż bolesność nogę. Masaż może zapewnić nie tylko bólu, ale będzie to również pomóc we krwi, aby przejść do obszaru, który przyspieszy proces gojenia uszkodzonego mięśnia.

5 Weź recepty leki bólu. Ibuprofen i naproksen są dobre dla łagodzenia bólu nóg. Należy stosować się do wskazówek na opakowaniu i nie przyjmować więcej niż zalecana dawka.