adcov.com

przetoka do odbytu

Leczenie przetoki położniczej

Obstetric przetoki jest otwór lub złącze, które tworzy się albo pomiędzy odbytnicy i pochwy, jak będzie widać w odbytniczo przetoki, lub pomiędzy moczowego i pochwy, jak w przypadku pęcherzowo przetoki. W obu typach przetoki, przebieg leczenia zmienia się w zależności od rozmiaru, miejsca i zaawansowania choroby. Ale większość kobiet cierpiących na obu warunku będzie traktowane za pierwsze zakażeń związanych z opieką; Leczenie następnie przenosi się do zamknięcia nieprawidłowego otworu.

Przed zabiegiem

Pierwszy aspekt opieki jest w leczeniu infekcji lub późniejsze podrażnienia, które mogą być wpływające na przetokę, pochwy, odbytu lub dróg moczowych. Dla większości kobiet, leczenie obejmuje jakiś rodzaj antybiotyku, który jest podjęta przed skorygowania przetoki. Po infekcji lub podrażnienia pod kontrolą, drugi etap procesu można rozpocząć.

W niektórych przypadkach położniczych przetoki, przeciwciała dożylnie wprowadza do pomocy leczenia przetoki. Infliksymab jest najczęściej. Działa poprzez zmianę odpowiedzi immunologicznej organizmu, które powoduje tkanki przetoki rozpalać, utrudnia proces gojenia. Stąd, przetoki może to być lepiej traktowane.

Chirurgia

Po infekcji i zapalenia są traktowane, operacja jest wykonywana. Zabiegi dla obu postaci przetok położniczych są podobne w swoich procesach. Obszar jest najpierw sprawdza się, jak wiele szkody został utrzymany. Następnie przetokę usuwa się, a obszar naprawy. Dla niektórych, operacja jest wykonywana przez pochwę, gdzie przetoki (i wszelkie uszkodzenia tkanek) jest ręcznie usunięte, a otwór jest szyte na kłódkę. Dla innych Operacja jest wykonywana przez nacięcie brzucha i do szczepienia stosuje się do naprawy otwór po przetokę usuwa się.

Follow-Up Pielęgnacja

Po zakończeniu zabiegu, niektóre kobiety mają cewnika lub kolostomię przekierowywanie mocz lub kał od naprawionego tkanki. Może to zapewnić, że obszar nie zarazić i ma szansę prawidłowo leczyć. Twoja dieta będzie najprawdopodobniej zmiana w ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu, po pierwsze ograniczenie pokarmów stałych, a następnie ilość błonnika w diecie, zwłaszcza z przetoki odbytniczo-pochwowej.

Trzeba także zachować szczególną ostrożność Twojej okolicy narządów płciowych po operacji, regularne mycie (bez mydła) i suszenie z tkanką miękką. Upewnij się, aby uniknąć drażniących, takich jak pochwy spraye, mydeł, Bicze i pachnące tamponów.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i choroby Leśniowskiego-Crohna

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i choroby Leśniowskiego-Crohna


Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest chorobą, która polega na ból i stan zapalny stawów pomiędzy kośćmi kręgosłupa i stawów między kręgosłupa i miednicy. Choroba Crohna jest zapalną chorobą jelit. Podobne objawy mogą wystąpić z jelita obu chorób.

Zapalenie jelit

Zgodnie z Mayo Clinic, osoby z zaawansowanym zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa mogą rozwijać zapalenie jelit. U pacjentów z chorobą Crohna, mogą wystąpić obrzęk i stan zapalny w ściankach jelit i bliznowacenia.

Objawy zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa

Ludzie z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa może zauważy ból i sztywność w dolnej części pleców, które mogą ograniczać ruchomość kręgosłupa i klatki piersiowej, zmęczenie i zapalenie oczu, według amerykańskiej Narodowej Biblioteki Medycznej. Utrata apetytu, utrata masy ciała i lekkim gorączka może wystąpić z tego stanu.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa Leczenie

Lekarze mogą przepisać leki przeciwzapalne w celu łagodzenia bólu i zapalenia. Ludzie z silnym bólem lub uszkodzenia stawów mogą wymagać operacji.

Objawy choroby Crohna

Osób cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna może wystąpić ból brzucha, bolesne wypróżnienia i wodnistą biegunkę. Zaparcia, ból stawów i przetoki wokół odbytu mogą występować w takim stanie.

Leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna

Lekarze mogą zalecić aminosalicylan leków w leczeniu stanów zapalnych lub kortykosteroidy.

Hemoroidy FAQ

Hemoroidy FAQ


Hemoroidy są niewygodne warunkiem, że wpłynie większość ludzi przynajmniej raz w życiu. Dla niektórych osób, hemoroidy są częste, bolesne problemem. Dowiedz się, jakie są hemoroidy, co je powoduje i co można z nimi zrobić.

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy są obrzęk i zapalenie żyły odbytu i odbytnicy. Mogą one być opisane jako poduszki tkanki wypełnionej naczyń krwionośnych. Hemoroidy mogą występować na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni ciała. Hemoroidy zewnętrzne są zazwyczaj umiejscowione w części ciała, gdzie styka się z odbytu odbytnicy i są często bardzo bolesne. Hemoroidy wewnętrzne są nabrzmiałe żyły, które występują wewnątrz odbytnicy. Ponieważ obszar odbytnicy brakuje receptorów bólowych, wiele osób cierpiących na hemoroidy wewnętrzne nie mogą być świadomi problemu, aż pojawią się objawy takie jak krwawienie z odbytu.

Jakie są objawy hemoroidów?

Typowe objawy związane z hemoroidami obejmują palenie, świąd, krwawienie z odbytu, a tworzenie się grudek wokół odbytu. Krwawienie z odbytu może być wskazówką, że jesteś cierpiących na hemoroidy wewnętrzne, nawet jeśli nie ma innych objawów są wystawiane. Nieleczona hemoroidalnej objawy mogą trwać tydzień lub dłużej.

Co powoduje hemoroidy?

Hemoroidy są może być spowodowana przez szereg czynników, w tym nadmierne siedzenie, ciężki wysiłek przy wypróżnianiu, nadciśnienia, otyłości i ciąży. Wszystko, co zwiększa ciśnienie odbytnicy żyły może przyczynić się do powstawania hemoroidów.

Jakie zabiegi są dostępne dla hemoroidy?

Istnieje szereg dostępnych do leczenia hemoroidów, począwszy od prostych over-the-counter zabiegów bardziej inwazyjnych zabiegów, które muszą być wykonane przez lekarza. Dostępne metody leczenia obejmują moczenie w ciepłej kąpieli Sitz lub wanna, over-the-counter śmietanowym hemoroidy, gumy zespół podwiązanie, terapii wtrysku, kriochirurgii, chirurgii laserowej terapii lub prąd elektryczny.

Czy mogę zapobiec hemoroidy?

Są to środki, które można podjąć, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na hemoroidy. Te środki zapobiegawcze obejmują mycie odbytu codziennie z łagodnym mydłem i zimną wodą, ubrany w luźne ubrania, które nie działa drażniąco na okolice odbytu, pije więcej płynów, ćwiczenia, aby poprawić napięcie mięśni odbytu, i jedzenie co najmniej 25 g błonnika dziennie , Dodatkowo, 1987 Badania opublikowane przez dr Berko Sikirov odkryli, że ludzie, którzy używali pozycji kucki na wypróżnienia, lub zamienione na squat toalety, znacznie zmniejsza występowanie hemoroidów wewnętrznych i zewnętrznych.

Jak Hemoroidy zdiagnozowano?

Cierpiących na hemoroidy często są często w stanie określić diagnozy hemoroidów na podstawie objawów. Jeśli nigdy nie mieliśmy przypadek hemoroidy zdiagnozowanych przez profesjonalny i występują objawy hemoroidów, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem. Objawy hemoroidów często odzwierciedlają objawy poważniejszych chorób, takich jak czerniak odbytu, przetok, ropni odbytu, świąd odbytu i szczeliny odbytu. Lekarz zbada cię i zadawać pytania na temat stylu życia i historii medycznej, aby pomóc jego diagnozy. Jeśli lekarz nie jest w stanie dokonać pewnej diagnozy hemoroidy, może skorzystać z procedury, takie jak wziernikowaniem esicy, proctoscopy lub anoscopy zobaczyć wewnątrz odbytnicy dla wizualnego potwierdzenia hemoroidów wewnętrznych.

Leczenie przetok odbytu

Leczenie przetok odbytu


Zakażenie gruczołów odbytu, szczelina (oderwać) lub ropień w odbytu lub odbytnicy mogą czasem spowodować drenaż, aby utworzyć jedną lub wiele tuneli (dróg) w otaczającej tkance. Dróg tych odbytu przetoki powierzchniowych na skórze około odbytu (lub czasem do pęcherza lub pochwy), powodując drenaż, świąd i ból. W czasie, zwłóknieniowe (twardych) trakty na stałe i dalej do drenażu ropy i materiał czasem kału, co zwiększa ryzyko infekcji rozpraszającego o odbytu i w całym organizmie. Przetoki odbytu są także powszechnie po promieniowaniu i choroba Leśniowskiego-Crohna i odbytnicy.

Leczenie medyczne

Według SC Smeltzer i B. Bare w Brunner & Suddarth w Textbook of Medical-pielęgniarstwo chirurgiczne leczenie zależy od stopnia zakażenia i przyczyną z przetokami. Wstępne leczenie w celu zmniejszenia infekcji i zazwyczaj zawiera antybiotyki sitz (ciepła) WC 3 do 4 razy dziennie, w celu zwiększenia przepływu i zmniejszenia stanu zapalnego. Drenaż może podrażniać skórę, dlatego należy używać krem ​​ochronny dla skóry / maść (Aloe Vesta, Calmoseptine) oraz jednorazowe wkładki. Drenaż kału może zainfekować pochwę i / lub pęcherza moczowego, więc trzeba ćwiczyć higieny, mycie powierzchni i często zmieniających Jednorazowe wkładki, gdy są zabrudzone.

Drobne zabiegi / Procedury

W niektórych przypadkach, metoda chirurgiczna nie wskazano inaczej, tak jak w przypadku choroby Crohna (ponieważ mają tendencję do nawrotów przetoki), więc leczenie ma na celu zapobieganie dróg przetokę na uszczelnianie na powierzchni, co powoduje drenaż basenu, stanowiące ropnia. Jeśli ropień został już utworzony, chirurg otwiera przewód i drenuje ropień. Czasami chirurg materiał nici szwów (Seton) za pośrednictwem przewodu przetoki zachować to patent (otwarty) i opróżniania. Chirurg może również wstawić mały dren do przewodu. Zgodnie z Mayo Clinic, jeśli przetoki jest mała i czysty, chirurg może wybrać szwów wewnątrz przewodu i uszczelniania przewodu fibryny chirurgicznego lub kolagenu kleju z zewnątrz.

Leczenie chirurgiczne

Według HemorrhoidNet około 20 procent przetoki powtarzać po operacji chirurgicznej, ale usunięcie jest jedynym skutecznym lekarstwem większości przetok. Ponieważ przetoki zwykle podróżować przez zwieracza odbytu (mocno pasma mięśni, które zamyka odbyt), naprawa chirurgiczna może spowodować uszkodzenie tych mięśni i powodują nietrzymania stolca. Zabiegi chirurgiczne obejmują fistulotomy, które akcyzowej (odcina) Otwarcie na wewnętrznej i błony śluzowej przewodu i przetoki, które akcyza cały przewód. Czasami stosuje się laser do usuwania przewodu. Zgodnie z Mayo Clinic innego podejścia do cięcia skrzydełko od ścianki odbytnicy, obejmują obszar, na którym wewnątrz przewodu jest usuwany. Seton (długość nici lub taśmy gumowej) może być również umieszczony wokół części zwieracza tak, że przecina się powoli, co powoduje mniejsze uszkodzenia niż wycięcie chirurgiczne.

Leczenie przetoki odbytu

Przetoką odbytu jest nienaturalne kanału lub przejścia pomiędzy wnętrzem odbytnicy i powierzchni skóry w pobliżu. Przetoki często zaczynają się wrzód, ropień lub zainfekowanym szczeliny odbytu, ale często przyczyną nie mogą być zidentyfikowane. Przetoka bakterie i często pozwala na wyciek ropy z odbytu na skórę. Na szczęście, istnieje wiele możliwości leczenia dostępne.

Leczenie

Wstępna wizyta u lekarza jest zwykle wymagane w celu ustalenia najlepszego sposobu leczenia. Niektóre opcje że lekarz omówi może obejmować operacji następnie antybiotyki, czyszczących i sanitarnych praktyk do wspomagania gojenia i zapobiegania nawrotom przetoki traktując podstawowych problemów za pomocą diety, stylu życia, zachowań lub zmian dla pacjentów z choroba Crohna lub innych chorób.

Choroba Crohna

Przetoki jest częstym schorzeniem u pacjentów z chorobą Crohna, choroby zapalnej jelit. Przetoki występują w wyniku owrzodzenia, że ​​pacjentowi Crohna objawami ucierpią podczas nawrotów choroby. U tych pacjentów lek zapobiegawczy dużej części leczenia. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia owrzodzeń i przetok, lekarz sugeruje, że pacjent przestać palić, unikać stresu i dietę, która jest wyższa w błonnik.

Opcje chirurgiczne

Większość przetok odbytu rozwijać wewnętrzną membranę, która nie pozwoli na spontaniczne uzdrowienia. Najczęstszym rozwiązaniem jest chirurgicznie otworzyć przetoki i zdjąć membranę. Gdy to nastąpi, przetoki uleczy na własną rękę. Jednak ten rodzaj operacji, nie jest pozbawione ryzyka. Zwieracza często muszą być przycięte w celu otwarcia przetoki, co może prowadzić do pęcherza lub jelit, nietrzymanie moczu. Aby temu zapobiec, pacjent może poddać się wielu zabiegów, aby w pełni leczeniu przetoki. Nowsza alternatywne operacja polega pokrywającą otwór przetoki z klapką.

Opieka pooperacyjna

Po przetoki przeszedł leczenia chirurgicznego, należy leczyć w ciągu dwóch do czterech tygodni, z należytą starannością. Obejmuje czyszczenie ciepłą wodą po ruchy miska, leki przeciwbólowe do kontroli bólu, bakteriocyny, aby zapobiec infekcji bakteryjnej i zmiękczacze kału i dieta bogata w błonnik, aby zapobiec szkody w leczeniu ran z powodu nieregularnych wypróżnień.

Inne opcje

Ze względu na ryzyko związane z operacją, niektórzy pacjenci i lekarze starają się zamknąć przetokę bez użycia środków chirurgicznych. Może to być wykonane poprzez zamykanie albo przez przetokę przy biologicznej korek (stożka kolagenu, który jest ciągnięty przez przetokę i zszywanej na miejscu wewnątrz) lub kleju fibrynowego (substancja syntetycznych skrzepów i działa jako spoiwo).

Co to jest psi przetoki odbytu?

Co to jest psi przetoki odbytu?

Przetoki Okołoodbytnicze jest również znany jako psi czyraczność odbytu i najczęściej występuje u starszych psów. To może powodować nieprzyjemne objawy takie jak ból, świąd i ropną wydzielinę wodnisty z przetoki. Jeżeli pies rozwija objawy przetoki odbytu, lekarza weterynarii powinny być konsultowane dla właściwej diagnozy i planu leczenia.

Identyfikacja

Według strony internetowej Go zwierzęta Ameryki przetoki odbytu jest powstawanie nieprawidłowych kanału między skóry odbytu i kanału odbytu. Przetoki może produkować stałego przepływu ropy, który podrażnia skórę.

Objawy

Warunek jest bardzo bolesne dla psów. Oprócz bólu najczęściej związane z przetok odbytu u psów objawy świąd, podrażnienie skóry wokół odbytu i anal dyskomfort. Przetoki Okołoodbytnicze psów charakteryzują się wielu odprowadzanie zmiany chorobowe i owrzodzenia wokół odbytu. Inne objawy, które mogą rozwijać u psów, które mają to biegunka, zaparcie, czerwony krew przechodzi przez odbyt, ból przy defekacji, wstążka stolce, lizanie odbytu, ropa odbytu, przetoki Okołoodbytnicze faul zapach, zwiększone defekacji, scooting, utrata masy ciała i niski ogon przewozu.

Diagnoza

Rozpoznanie przetoki Okołoodbytnicze psów może zależeć od wyników badania fizykalnego i historia zdrowia psa. Biopsja skóry a także kultury badania mogą być wykonywane w celu potwierdzenia warunku.

Leczenie

Leczenie przetoki odbytu psów mogą obejmować takie jak prednizon stanu zapalnego, jak również leków immunosupresyjnych kortykosteroidy. Dobre nawyki oporządzanie konia są również ważne dla psów z przetoki odbytu. Utrzymanie włosów przycięte wokół obszaru dotkniętego i czyszczenia zmian z jodu może pomóc w kontroli objawów. Psy, które nie reagują na leczenie może poddać się operacji, aby rozwiązać ten problem. Podobnie jak inne rodzaje operacji operacji przetoki Okołoodbytnicze niesie ze sobą pewne zagrożenia. Najczęstsze powikłania z chirurgii odbytu to powrót przetok, nietrzymanie stolca, ból i skurcze podczas gdy stara się oczyścić (parcie) i trudności defekacji.

Rozwiązanie do zapobiegania

Przetoki Okołoodbytnicze psów jest chorobą przewlekłą, która może być nawet z leków i chirurgii. Ten warunek muszą być zarządzane na co dzień, bo to nie ma lekarstwa. Właściciel psa może pomóc Radą jej lekarz weterynarii i utrzymanie psa w okolicy odbytu, czyste i zadbane.

O przetok brzucha

O przetok brzucha


Mimo, że nie mówił o wiele, przetoki brzuszne są niebezpieczne i trudne do zarządzania zarówno dla zespołu medycznego i pacjentów.

Z definicji, przetoki jest otwarty kanał łączący narządów jamy brzusznej na powierzchni zewnętrznej; w laika, to otwór pomiędzy jednym z narządów jamy brzusznej się na powierzchni skóry.

Przyczyny

Istnieją zasadniczo trzy przyczyny przetoki brzusznej: choroba, powikłania po operacji, i uraz lub zranienie.

Przetoki spowodowane przez choroby jest zwykle spowodowane przez raka lub ropnia, co powoduje osłabienie i ewentualnie otwór w organie, który może ostatecznie wzrosnąć do zaangażowania innego narządu lub rosną na zewnątrz w kierunku skóry.

Przetoki spowodowane powikłań po operacji może obejmować niezupełne zamknięcie nacięcia wykonane na narząd lub nieumyślnego nacięcia przez noża nie leczy i mogą się zarazić.

Trzeci rodzaj uszkodzenia często występuje w tępe siły, na przykład w wypadku samochodowego lub ataku. Siła może spowodować nagłe małe rozdarcia w wewnętrznym narządu, które w końcu wzrasta do przetoki.

Rodzaje

Stedman w Medical Dictionary określa przetoki brzucha jako "fistulous łączniku jednego z trzewi do powierzchni zewnętrznej"; Definicja Wikipedii jest nieco bardziej zrozumiałe dla tych, bez stopni medycznych: "nieprawidłowe połączenie lub przejście pomiędzy dwoma narządów lub naczyń, które zwykle nie łączą."

Kilka z bardziej popularnych przetoki brzusznej są:
-enterocutaneous przetoki (pomiędzy jelitem a zewnętrzną skórę)
-gastric przetoki (pomiędzy żołądka i zewnętrzną skórę)
-anorectal przetoki (między odbytnicy lub odbytu obszarze a zewnętrzną skórę)
-enteroenteral przetoki (w dwóch różnych części jelita)
-pancreatic przetoki (między trzustki i innych organów wewnętrznych)

Cokolwiek organem jest zaangażowany, płyny, komórki lub wydalanie z organem opróżnia się przez przetokę, która prowadzi wiele ryzyko infekcji.

Istnieją trzy typy przetoki: tylko jeden koniec jest otwarty (Ślepa przetoki); ma otwory zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych (Complete przetoki); Niekompletne i przetoki, gdzie jest zewnętrzny otwór skóry ale nie łączy się z organów wewnętrznych.

Leczenie

Leczenie obejmuje połączenie chirurgii w celu skorygowania otworów zaangażowanych oraz kurs antybiotyków leki, aby wyeliminować obecne zakażenia oraz zapobieganie dalszej infekcji.

Zapobieganie

Naprawdę nie ma zapobieganie przetok brzusznych, ale świadomość możliwości wystąpienia przetoki brzusznej jest ważne. Po urazie, operacji lub diagnozowania raka, ważne jest, aby od razu udać się do lekarza przy pierwszych oznakach infekcji.

Błędnej diagnozy

Jak w przypadku każdego stanu zdrowia, ważne jest, aby być informowany inteligentnie porozmawiać z lekarzem na temat stanu i objawów. Autodiagnostyka z informacji na temat każdej strony nigdy nie jest dobry pomysł. Jeśli podejrzewasz, że przetoki brzusznej, zobaczyć się z lekarzem.

Objawy przetoki odbytnicy

Doodbytniczo przetoki jest stanem, który może być nieco kłopotliwe dla niektórych pacjentów do omówienia. Osoba może nie zdaje sobie sprawy, problem, ale nie chce, aby ją do lekarza. Jeśli przetoka odbytu nie jest leczona, może prowadzić do bardziej poważnych problemów, które można byłoby uniknąć.

Definicja i przyczyny

Przetoki jest rzeczywiście podobna do niewielkiego tunelu. Może rozprzestrzeniać się od, w tym przypadku, odbytnicy do powierzchni skóry. Może to również przez kanał z odbytu do pochwy u kobiety. Jeśli tak się stanie, operacja może być konieczne, aby to naprawić.
Przetoki może być spowodowane z różnych rzeczy, w tym wady wrodzone, uszkodzenia lub urazu okolicy, infekcji w organizmie, choroby, takie jak choroba Crohna lub raka, leczenie raka, a nawet uraz okolicy podczas porodu (dla kobiet). Czasami przetoki mogą pojawiać się jako ropnia i pękać, powodując przetoki tunelu, aby rozpocząć.

Znaki i objawy ropnia

Jeśli przetoka zaczyna jako ropnia, pacjent może mieć sporo bólu z jakiegokolwiek wysiłku, nawet kichanie lub mając w dół. Jeśli ropień jest blisko powierzchni, lub jeśli ulegnie zakażeniu, u pacjenta mogą wystąpić gorączka i ból w okolicy brzucha. Może on również mieć wyciek analny.

Znaki i objawy przetoki

Jeśli problemem jest doodbytniczego przetoki, pacjent będzie wiedział, ponieważ w większości przypadków ból ilość jednego zastrzeżenia, w szczególności bólu w stolcu przejścia. Sam przetoki może być czerwony, a jeśli jest zakażony może mieć sączenie ropa lub opróżniania z niego. Tunel może się jak przewodem znajdującym się pod spodem powierzchni skóry; może być nawet więcej niż jedno wejście do tunelu.

Komplikacje

Jeśli przetoka przechodzi do pochwy, pacjent może doświadczyć problemów czyniąc go w łazience w czasie; od kału może zanieczyszczać obszaru, infekcji pochwy i dróg moczowych mogą powtarzać. Ból może być obecny podczas seksu, jak również. Ponadto wypływ z pochwy może być bardziej nadmierne i osoba wydziela gaz przez pochwę.

Testy

Aby znaleźć przetoki odbytu, lekarz może użyć w celu określenia zakresu lokalizacji i wielkości; może on również być w stanie poczuć, czy jest w pobliżu powierzchni skóry. W celu określenia, która to spowodowane może nakazać kolonoskopii. To pozwoli mu iść dalej aż do jelita grubego i zobacz, czy nie ma objawów choroby.

Zdefiniuj przetok

Zdefiniuj przetok


Przetoki może występować na każdej części ciała, a może zazwyczaj być poprawne z operacji, jeśli nie usunąć się na własną rękę. Jeśli kiedykolwiek miał leczenie kanałowe, które doprowadziły do ​​ryczałtu na swojej gumy powyżej zęba, może opracowali przetoki. Ten guzek prawdopodobnie "płacze", wydzielające płyn, jeśli naciśnięty. Przetoka jest to płyn z dala od routingu zakażenie wewnątrz swojej gumy.

Definicja

Przetoki jest nieprawidłowy otwór lub tunel pomiędzy jedną częścią korpusu i drugiego. Przetoka puszka płyn trasa z infekcji z organizmu, narządów lub podłączyć dwa dwie części jednego narządu (np, pętle jelit) lub podłączyć tętnicę do żyły. Przetoki może leczyć się, utrzymują się niewinnie, bo niepełnosprawność lub stanowić zagrożenie dla życia.

Przyczyny

Przetoki może być spowodowane urazem, zakażenia, choroby lub porodem. Przetoki mogą być również utworzone przez chirurga w celu wspomagania leczniczych lub terapii, takiej jak wspomaganie dializy w schyłkowym stadium choroby nerek cierpiącego pacjenta.

Przetoki doustne

Przetoki w dziąsła często występują po ekstrakcji zęba lub kanału korzeniowego. Tunel można połączyć powierzchnię ekstrakcji do jamy zatok lub na zewnątrz gumy. Antybiotyki mogą pomóc w zamknięciu przetoki na własną rękę. Jeśli nie wskazano operacja.

Przetoki tętniczo

Czasami zachodzi między przetoki tętnicy i żyły, omijając zwykłą drogą przez kapilary. W końcowym stadium choroby nerek, to połączenie jest czasami tworzone celowo, aby umożliwić większy przepływ krwi do dializy. Ale jeśli występuje naturalnie w zdrowej osoby, mogą być niebezpieczne, ponieważ niezbędne przepływ krwi do otaczających tkanek, może zostać zmniejszony.

Przetoki położnicze

Ściany pochwy może być osłabiona lub rozerwana podczas porodu lub w trakcie gwałtu, a czasem prowadzi do przetoki między pochwy i pęcherza moczowego lub pochwy i odbytu. Według Foundation przetoki tworzy trwałe moczu, ale stan ten może być odwrócona przez chirurgii korekcyjnej zamknięcia przetoki.

Leki stosowane w leczeniu przetok

Przetoki są rurkowate przejścia, które mogą być operacyjnie tworzone w organizmie lub utworzone nieprawidłowo na skutek choroby. W krajach nierozwiniętych, przetoki zazwyczaj nieleczone. Na szczęście, Stany Zjednoczone i Europa mają wykwalifikowanych lekarzy, leki, zabiegi chirurgiczne i sprzęt niezbędny do prawidłowego leczenia wszystkich rodzajów przetoki. Ogólnie, leczenie przetoki jest określana na podstawie indywidualnych przypadków.

Rodzaje przetoki

Przetoka jest podzielone na jego lokalizację w organizmie. Wśród różnych typów są przetoki jelita grubego, przetoki odbytu, przetoki, przetoki, pochwy, śliny moczu przetokę przetoki i przetoki przewodu pokarmowego. Przetoki może być ślepa, niepełne lub pełne. Niewidomi przetoki zazwyczaj mają tylko jeden otwarty koniec; niepełne przetoki mają otwory zewnętrzne, ale nic załączony; i kompletne przetoki mają zarówno otworów wewnętrznych i zewnętrznych.

Czynniki w leczeniu przetok

W leczeniu przetoki, lekarz musi najpierw wiedzieć, typ, jego położenie, jego wielkości i stopnia nasilenia objawów lub skutków przetoki ma na pacjenta. Na przykład, z przetoką odbytu, lekarz zazwyczaj Pierwsze testy w chorobie Crohna, które są zapalne jelit, w tym jelita cienkiego. Jeśli choroba jest obecny, jest zazwyczaj przewidziana antybiotyku, które służą również żadnych przetok.

Leki

Jak wspomniano powyżej, przetoki spowodowane chorobą lub zakażenia leczy się zazwyczaj za pomocą antybiotyku. Rodzaje antybiotyków człowiek może podjąć w celu leczenia przetoki to flagyl, 6-MP i Remicade. Flagyl stosuje się w leczeniu przetoki pochwy, 6-MP leczy choroby jelit i remicade leczy infekcje pochwy. Leki pobrać, zależy od rodzaju przetoki jest leczony. Na przykład, przetoki odbytu należy traktować z antybiotykiem Plus stolca środki zmiękczające w celu zmniejszenia bólu podczas przemieszczania jelit.

Inne uwagi

Nie wszyscy lekarze przepisują leki w leczeniu przetoki; niektórzy zamiast przepisać diety jako terapii. Traktować enterovaginal, przetoki jelitowo i enterovesicular, na przykład, lekarz może przepisać tzw dojelitowe dieta. Ta dieta składa się z płynnego żywienia, że ​​człowiek może podjąć doustnie lub rury zasilającej. Płyn zapewnia formuły odżywcze, które zastępują pokarmów stałych. Z mniej stałe pokarmy przechodzącej przez odbyt, łatwiej jest przetoka leczyć.

Ostrzeżenie leku

Należy pamiętać, że każdy reaguje na leki i leczenie inaczej. Dlatego leki dostępne w leczeniu przetok może nie działać na wszystkich. Jeśli nie reagują na leki przepisywane przez lekarza, operacja może być konieczne. Często jest to przypadek, na przykład, jeśli jest przetoki jelitowej.

Jakie są przyczyny przetoki?

Gdy stosowany jest termin "przetoki" typowo odnosi się do nieprawidłowego połączenia pomiędzy narządów, jamach ciała, naczyń krwionośnych lub skóry. Istnieje kilka rodzajów przetok, które mogą spowodować w organizmie człowieka w tym przetoki odbytniczo-pochwowej lub otwór między pochwy i odbytu, tętniczo lub połączenie między tętnicą a żyłą, żołądka, co powoduje i otwarcia z żołądka do Skóra i metroperitoneal lub szczelina pomiędzy jamy otrzewnowej i macicy. Stan ten jest bardzo poważne i mogą powodować wiele objawów, w zależności od typu i usytuowania przetoki. Zdecydowana większość przetok wymagają interwencji chirurgicznej. Ale ważne jest, aby zrozumieć, co powoduje, że ten nieszczęsny stan, w pierwszej kolejności, więc można podjąć odpowiednie kroki leczenia.

Poród

Występowanie przetok odbytniczo-pochwowej jest rzadkie, ale najczęstszą przyczyną ich rozwoju jest z powodu urazu podczas porodu. Krocze może rozerwać lub nacięcia krocza może wyrwać więcej niż zostało przeznaczone. Dzieje się tak tylko w niewielkiej części urodzeń i zazwyczaj pojawia się tylko po bardzo trudnej pracy.

Chirurgia

Niektóre procedury chirurgiczne mogą tworzyć nieumyślnie przetoki między pochwy i odbytu, pęcherza moczowego i pochwy, tętnic i żył, a nawet żołądka i skóry. Wszystko operacja jest traumatyczne, a niektóre nacięcia nie mogą leczyć prawidłowo, pozostawiając otwory łączące organy, jelita, a nawet naczynia krwionośne.

Choroba Crohna

Choroba Crohna jest kolejnym potencjalnym powodem przetoki. Ponieważ choroba powoduje się stanu zapalnego jelita może prowadzić do słabej miejscu na ścianie. To może spowodować słaby punkt w przetoce między odbytu i pochwy lub w obrębie jelit sobą, co wymaga interwencji chirurgicznej. Jednakże wszelkie choroby zapalne ma potencjał do powodowania przetoki w wielu częściach ciała.

Zakażenie

Zakażenie jest inna przyczyna przetoki. Zakażenie może prowadzić do śmierci tkanek, gdy są pozostawione bez obróbki. Jest prawdopodobne, że obecność bakterii i grzybów mogą zatrzeć się tkanki, pozostawiając jeden narząd odsłoniętą do innego narządu. Obszary, które są szczególnie podatne na zakażenia spowodowane przez przetoki obejmują pochwy, odbytnicy, jelita, szyję i zatok.

Rak

Wystąpienia raka w dowolnej części ciała mogą spowodować przetoki. Nowotwory mogą prowadzić do rozkładu tkanki pomiędzy narządów i innych struktur. Radioterapia może osłabić tkanki pomiędzy dwoma obszarami, powodując przetoki aby później. Na przykład, jeśli zdiagnozowano raka macicy, leczenie lub zabieg operacyjny w tym obszarze może powodować przetoki opracowanie pomiędzy macicy i jamy otrzewnej. Zazwyczaj, przetoki spowodowane radioterapii pojawiają się w ciągu dwóch lat leczenia.

Jak Przetoki Develop?

Jak Przetoki Develop?


Przetoka jest kanał lub tunel, który tworzy między organami pośród zapalnego lub zakażenia. Przetoki są najczęściej wokół odbytu lub pochwy. Często towarzyszą one ropnie, które występuje, kiedy płyny wyciek z jednego do innego narządu i staje się podrażniona, na przykład podczas porodu. Przetoki są obserwowane w chorobie Crohna.

Przetoki położnicze

Porodowy, przetoki tworzy pomiędzy kanałem urodzenia i organów wewnętrznych, takich jak pęcherz, pośród komplikacji podczas dni długie pracy. Według Fundacji przetoki przetoki w wynikach nietrzymania moczu stałego i / lub kału. Nieleczone, mogą prowadzić do trwałego kalectwa i śmierci.

Choroba Crohna

W chorobie Crohn'a, inaczej znany jako przewlekła choroba zapalna jelit, przetoki zazwyczaj przebiega z odbytnicy do otworu w skórze wokół odbytu. Od przetoki są zainfekowane, niektóre drenaż występuje zwykle. Jeżeli otwór przetoki uszczelnia się przed jej utwardzeniem, ropień może rozwijać.

Leczenie i Cure

W chorobie Crohn'a, długotrwałe leczenie antybiotykami jest często skuteczne. Jeśli lek nie działa, chirurg może zamknąć przetokę. Położnicze przetoki zaczęli coraz większą uwagę z Organizacją Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Zdrowia. Szpital w Addis Abebie w Etiopii Przetoka potraktowała ponad 30.000 kobiet, a wyleczenie jest więcej niż 90 procent, w zależności od Fundacji przetoki.

Jak Leczenie przetok

Przetoka jest nieprawidłowe łącznej tunel utworzony między dwoma istniejącymi jam ciała przez pękniętych ropni. Przetoki najczęściej występuje u osób cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego i większości często wokół genitaliów i odbytu. Jednakże, chociaż często niewygodne i trudne do samo-diagnozowanie, przetoki są całkiem uleczalne za pomocą szeregu metod nieinwazyjnego. W rzeczywistości, w przypadku leczenia przetoki, chirurgia jest często ostatnia opcja.

Instrukcje

1 Czy Twój przetoki zdiagnozowana. Objawy przetoki to ból, gorączkę, odwodnienie ropa lub absolutorium cuchnący. Jeśli wystąpią takie objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Testy diagnostyczne dla przetok są tylko umiarkowanie inwazyjne i wymagają albo lewatywy baru, a sigmoidoskopię, kolonoskopii lub fistulogram.

2 zabieg leczniczy. Po prawidłowo zdiagnozowana, wiele przetoki można wyleczyć za pomocą leków, że kurs będzie wyeliminować ropień. Należą do nich antybiotyki Flagyl, że immunosupresyjne 6-MP lub leku Remicade. Typu leków, które otrzymasz będzie w dużej mierze zależeć od przyczyny swojej przetoki.

3 dojelitowego diety. Jeśli przetoka obejmuje perforację jamy odbytu, leczenie może obejmować dojelitowe diety. Dojelitowe dieta jest dieta, która jest płyn wzbogacony niezbędnych witamin i innych składników odżywczych. Poprzez unikanie pokarmów stałych, można zmniejszyć ilość substancji stałych przejścia kału przez jelita i zachęcać do przetoki leczyć.

4 zabiegu. W przypadku przetoki nie reagują na leki lub dojelitowego żywienia, często wymagane jest operacja. Typ zabiegu, zależy w dużej mierze od lokalizacji przetokę i może obejmować usunięcie przetokę i część zakażonych narządów lub kału kierowania przez ileostomii.

Jak rozpoznać zapalenie odbytu

Jak rozpoznać zapalenie odbytu


Zapalenie odbytnicy jest zapalenie błony śluzowej odbytnicy, określonej jako ostatnie 15 cm. okrężnicy. Jest również związany ze stanem zapalnym w lamina propria, na utratę komórek śluzówki, wrzody kwasochłonnych krypt i obrzęk tętniczki. Odbytnicy może przejść do niedokrwienia odbytnicy i produkować krwawienia, powstawanie przetoki, zwężenia i owrzodzenia. Poniższe kroki pokaże, jak zdiagnozować odbytnicy.

Instrukcje

1 Uzyskiwanie wspólnych prezentujących objawy zapalenie odbytnicy. Mogą one różnić się od odbytnicy ma wiele przyczyn, ale symptomes obejmują obecność krwi i śluzu w stolcu, okazyjnie przejście luźne stolce i silną nieskuteczne chęć ewakuacji jelit.

2 Sprawdź objawy charakterystyczne dla odbytnicy spowodowane przez zakażenie. Są często składają się z odbytu, świąd odbytu ból i stąd unikanie wypróżnień. Najczęstsze przyczyny odbytnicy to chlamydia, zakaźnego wirusa Herpes simplex (HSV) i rzeżączkę.

3 Przeprowadź badanie fizykalne, aby znaleźć oznaki odbytnicy, w tym zaczerwienienie śluzówki, grup pęcherzyków, które tworzą okrągłe owrzodzenia, bezbolesne chancres i węzłów chłonnych przetargu w obszarze pachwiny.

4 Wykonać ogólne badania laboratoryjne w celu określenia stopnia odbytnicy. Morfologia krwi należy zrobić, aby sprawdzić, utrata krwi i kolejnych siedmiu badań surowicy (SMA 7) może ocenić straty elektrolitów.

5 Run szczegółowe testy w celu określenia przyczyny odbytnicy. Podwyższony poziom białka C-reaktywnego jest wskaźnikiem intensywnych pancolitis. Wymazy odbytnicze mogą być stosowane do diagnozowania chlamydii lub rzeżączkę i płyn pęcherzykowy może być analizowany w celu zdiagnozowania HSV.

Rodzaje przetok

Przetoki jest otwór, który zazwyczaj mieści się w dwóch obszarów ciała, które zwykle nie są związane. Ich przykładami mogą być odbytnicy lub pochwy i tętnice i żyły. Często są wyniki wypadków, urazów, chorób, a nawet powikłań zabiegu. Niektóre rodzaje przetok może być w stanie leczyć na własną rękę, podczas gdy inni mogą wymagać leczenia i antybiotyki. Jeśli przerwać z dnia na dzień, funkcje organizmu, a następnie operacja może być możliwość. Jeżeli kiedykolwiek będzie pytanie na temat swojej choroby, czy myślisz, że możesz mieć przetoki, skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.

Przetoka przewodu pokarmowego

Przetoki żołądkowo-jelitowe są nieprawidłowych otworów w żołądku i jelitach, które powodują zawartość wyciekać do organizmu. Te rodzaje przetok są wyniki zabiegu chirurgicznego lub z chorobą zapalną jelit, takie jak choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Czasami może nie ma objawów, ale objawy mogą być obecne mogą obejmować wyciekowi z zawartości jelita przez otwory w skórze. ,

Przetoka odbytu

Przetoką odbytu jest wynikiem oddechowych zapalne pomiędzy kanału odbytu i skóry. Zaczynają w kryptach odbytu, które może zostać zainfekowany z tworzeniem ropni. Jeśli ropień otwiera lub pęka, to staje się przetoki. Objawy mogą obejmować swędzenie, wydzielina lub wodnista ropa, odbytu ból lub podrażnienie skóry wokół odbytu.

Przetoka moczu

Przetoka moczu jest nieprawidłowy otwór w narządach układu moczowego lub nieprawidłowe połączenie pomiędzy organami. Nie może być otwarcie w pęcherzu lub problemów z okrężnicy. Mogą one być spowodowane przed urazami podczas zabiegu chirurgicznego lub urazu. Najczęściej są to wyniki operacji pęcherza lub miednicy. Objawy mogą obejmować wyciek z pochwy, podrażnienie sromu lub wiele infekcji dróg moczowych

Przetoka tętniczo

Osoby fizyczne mogą się urodzić z przetoki tętniczo-żylnej, ale to jest rzadkością. Zamiast przepływu krwi z naczyń krwionośnych do kapilar, a następnie do żyły, przepływ krwi z tętnicy bezpośrednio do żyły, bez wchodzenia w kapilarach w ogóle. Ten typ przetoki może wystąpić, jeśli osoba jest dźgnięty nożem lub został zastrzelony. Może rozwijać się szybko, lub zająć trochę czasu. Objawy mogą obejmować masę, która może być odczuwany i obszar może obrzęk i ciepłe w dotyku.

Przychłonki przetoki

Ten typ przetoki, gdy ma nieprawidłowe połączenie, w uchu środkowym, wypełnione powietrzem i ucha wewnętrznego wypełnionego płynem. Nie może być otwór pomiędzy tymi dwoma obszarami, gdzie może nie być powikłania w części ucha, takie jak błony zwane okrągłe i owalne okna okno. Lub może być powikłania w części kostnej ucha, które nazywa się otic kapsułek. Niektóre z objawów przetoki przychłonki mogą obejmować zawroty głowy, utrata słuchu, wrażliwość na nacisk i wrażliwości na hałas.

Leczenie przetoki

Przetoki jest połączenie pomiędzy cienkiego, organach lub naczyniach krwionośnych, które jest nieprawidłowe, ponieważ nie jest przeznaczona do łączenia się. Przetoki mogą rozwijać z powodu różnych warunków zdrowotnych i może także wynikać z chirurgicznego lub urazu. Objawy przetoki często obejmują ból, tkliwość, wysokie temperatury, swędzenie i uczucie zmęczenia. Czasami jest ropa lub wydzielina, czy przetoka jest się zarazić.

Rodzaje przetok

Istnieją trzy podstawowe rodzaje przetok: ślepy przetoki, które mają jeden koniec otwarty; Kompletny przetoki, która posiada wewnętrzną i zewnętrzną otwarcie i niekompletny przetoki z otworem na skórze, bez jakiegokolwiek przywiązania do narządu. Większość przetok należą do tych trzech kategorii, ale niektóre z nich mogą mieć wiele oddziałów.

Przyczyny

Niektóre przetoki spowodowane są chorobami, które obejmują zapalenie jelit, takie jak zapalenie jelita grubego lub choroba Crohna. Czasami podczas procedury medycznej lekarz może tworzyć przetoki. Przetoki może być również powikłaniem operacji na woreczek żółciowy. Jest to ważne dla bazowego stanu medycznego, powodując przetoki poddać obróbce w celu uniknięcia komplikacji i zmniejszają tworzenie dodatkowych przetok. Jeśli jest ciężki uraz do ciała, przetoki mogą rozwijać się w naczyniach krwionośnych i zwężają przepływ krwi. Według Fundacji przetoki około 2 mln kobiet nieleczonych przetok w wyniku porodu.

Diagnoza

Możliwości leczenia zależą od rodzaju przetoki, jego lokalizacji i ścieżki, które może podjąć powinien nadal rozwijać. Po dokładnym zbadaniu przez lekarza, podawanie będzie oceniana w zależności od wieku pacjenta. Normalnie, w przypadku przetoki posiada zewnętrzny otwór, jest łatwy do określenia lokalizacji, a otwór wewnętrzny może być trudno znaleźć. Zakres może być umieszczona w obszarze, do określenia, gdzie otwór wewnętrzny. W niektórych przypadkach roztwór kontrastu, konieczne może być wstrzyknięty X-ray MRI lub badanie przeprowadzono w celu określenia ścieżki przetoki.

Antybiotyki

Dla niektórych rodzajów, takich jak przetoki przetoki odbytu, antybiotyki mogą być przewidziane w celu utwardzenia i leczyć zakażenia przetokę. Normalnie operacja do przetoki jest przeprowadzana tylko raz metoda ta okazała się nieskuteczna.

Chirurgia

Operacja jest zwykle wymagane więc przetoka można opróżnić. W niektórych przypadkach pus rozwija się w obszarze, a ważne jest, aby woda, tak że nie ropień. W fistulotomy, rura przechodzi przez część przetoki, co umożliwia odpływ. Endorektalnego klapka może być utworzony tak, że zdrowa tkanka jest umieścić przetoki zapobiec ekskrementów od powodując infekcję. Ważne jest, aby zauważyć, że przetoki może powtórzą się zarazić, a mimo metod chirurgicznych.

Wtyczka przetoki

Czasami można włożyć wtyczki do pomocy uszczelnienia przetoki i zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do powierzchni. Zabieg ten nie wymaga cięcia przetoki otwarty i działa poprzez wstrzyknięcie substancji klej-jak w otwór po oczyszczeniu się z przetoki. Obszar ten jest szczelnie zamknięta z kolagenu, białek i jest zamknięty.

Jak leczyć Canine przetoki

Przetoki, określane także jako przetoki odbytu, rozpoczyna się niewielkich zmian w skórze, w pobliżu obszaru odbytu. Wrzody mogą rozszerzyć się na cały obwód okolicy odbytu. Wszystkie psy są podatne na te rany, ale owczarki niemieckie obejmują 80 procent wszystkich przypadków, zgodnie z American College of Veterinary Surgeons. Utwardzanie zwierzaka tych rany można wykonać na kilka sposobów. Twój lekarz weterynarii będzie w stanie polecić najlepszy sposób.

Instrukcje

1 Zabierz psa do weterynarza. Warunku tego nie można na ogół traktowane z domu środków. Lekarz weterynarii będzie najlepiej nadaje się znaleźć rozwiązanie dla Ciebie.

2 Postępuj zgodnie z instrukcjami weterynarza. Może to obejmować zmianę swojego psa do bardziej zorientowanych na diecie białkowej lub kuracji antybiotykowej.

3 Przygotuj możliwość operacji. Weterynarz może zalecić zabieg chirurgiczny, czy wrzody nie są jeszcze bardzo duży. On może także zalecić operację czy woreczki odbytu zostały naruszone, lub jeśli przetoki nie uzdrowił po innych możliwości leczenia zostały wyczerpane. Operacja spowoduje usunięcie martwych tkanek i przyspiesza proces gojenia.

Przebarwienie skóry wokół odbytu

Ludzie mogą rozwijać przebarwienia skóry wokół odbytu z przetoką odbytu. Przetoką odbytu jest nieprawidłowy oddechowych, który biegnie od odbytnicy lub odbytu do skóry wokół otworu odbytu.

Przetoka odbytu

Zgodnie z RxMed.com, anal przetoki jest kanałem, który często pochodzi z głębokim gruczołu w ściance odbytnicy osoby odbytu i powoduje widoczne przebarwienie skóry, gdzie przetoki osiąga odbytu. To zaburzenie może wzrosnąć z ropnia w odbytu lub odbytnicy.

Przyczyny

Anal przetoki mogą wynikać z infekcji, która powoduje ropień pękł i zostawić w kanale odbytu, przetoki. Raka jelita i zapalenie jelita może również powodować przetoki Anal.

Objawy

Ludzie z przetokami odbytu może odczuwać ból podczas wypróżnienia i potem. Anal cierpiących przetoki mogą również zauważyć, przetarg i mocną bryłę analny i przerywany lub stały absolutorium.

Czynniki ryzyka

Osoby z ran przebić błony śluzowej kanału odbytu i pacjentów, którzy otrzymywali leczenie wtrysku dla hemoroidy mają zwiększone ryzyko rozwoju przetoki odbytu. Pacjenci z chorobami zakaźnymi, takimi jak gruźlica i zapalenie uchyłków mają wyższe ryzyko zachorowania na przetoki odbytu.

Leczenie

Lekarze zwykle traktują przetok odbytu przez chirurgicznie usunięcie przetoki. Pacjenci mogą rozwijać zaparcie lub jelita moczu po operacji.

Jaka jest różnica między torbiel włosowatej & anal przetoki?

Jaka jest różnica między torbiel włosowatej & anal przetoki?


Włosowatej torbiele i przetoki odbytu są podobne w lokalizacji i wymagań leczenia chirurgicznego. Oba infekcji występuje w ciągu pośladków u podstawy kręgosłupa i wymagają interwencji lekarskiej, gdy stają się zarazić. Anal przetoki, jednak wiąże się z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, podczas gdy włosowatej torbiele nie.

Gdzie Występują torbiele włosowatej

Włosowatej torbiele występować w dolnej części ogonowej i zwykle są infekcje skórne, które pojawiają się ze względu na bakteryjne zapalenie skóry z powodu wilgoci, i suszarka do pchania w skórę, gdzie pośladki stykają się. Zakażone torbiele musi być oczyszczone i medycznie wolno spuścić.

Kto Pobiera torbiele włosowatej

Torbiele włosowatej często występują u młodych kobiet w wieku poniżej 25 lat, ale żołnierze podróżujący w trudnych warunkach zostały również znane rozwijać te rodzaje torbieli.

Torbiel włosowatej Zapobieganie

Depilacja w szczelinie pośladków, a także utrzymywanie w czystości i suche może zapobiec włosowatej torbieli. Zmiana bielizny codziennie może zapobiec powtarzające się infekcje.

Co Anal Przetoki Czy

Anal przetoki infekcje gruczołu odbytu, które są wypełnione ropą i tworzą rurę łączącą gruczołu odbytu do skóry. Anal przetoki występują tam, gdzie były poprzednie anal infekcje gruczołów. Operacja jest wymagane do spuszczania zakażenia i umożliwić jej leczyć.

Dlaczego Anal Fistuals Opracowanie

Anal przetoki występują, gdy ktoś już ropień odbytu. Wrzody są wynikiem zakażenia odbytu, gruczołu otaczających wnętrze podstawy odbytnicy.

Zapobieganie przetoki odbytu

Zapobieganie przetoki odbytu zaleca zwiększenie błonnika i wody w celu wypróżnienia łatwiejsze i zapobiegania zatykania gruczołowej.

Czy Przetoka Od choroba Crohna powoduje ból?

Choroba Leśniowskiego-Crohna dotyka wszędzie od 500 tysięcy do 2 milionów osób w samych Stanach Zjednoczonych. Choroba ta równomiernie wpływa zarówno mężczyźni i kobiety. Nie ma obecnie znane lekarstwo na chorobę Crohna. Choroba Crohna jest choroba przewodu pokarmowego, stany zapalne jelit obejmuje trwałe. Jak częstym powikłaniem choroby Crohna wielu ludzi ewentualnie również opracowanie przetoki. Przetoki mogą rozwijać się w różnych miejscach w ciele i może powodować liczne objawy.

Jak powstaje przetoki

Przyczyną choroby Leśniowskiego-Crohna jest niezidentyfikowany; teorie na to, że jest to spowodowane albo przez zakażenia bakteryjne lub przez czynniki genetyczne. Symptomy choroby Crohna to biegunka, krwawy stolca, skurcze brzucha, zmęczenie, zmniejszenie apetytu. Choroba Crohna powoduje niewielkie, płytkie, przerywaną, wcięcia erozyjne na wewnętrznej powierzchni jelit jest. Z czasem wcięcia się większe i głębsze i ostatecznie przekształcić się w owrzodzenia. Gdy choroba Crohna przebiega dość daleko jelit staje się coraz węższa prowadzi do zatkania spowodowanego owoców lub warzyw, które nie zostały strawione przez całą drogę. Przeszkoda jest szkodliwe, ponieważ płyn blokuje żołądek, gaz i strawiony pokarm do wnętrza jelita grubego. Przeszkoda jest szkodliwe i objawy przeszkody są wzdęcia, wymioty, mdłości i skurcze brzucha. Przetoki końcu rozwija się, gdy wrzody się na tyle głęboko, aby utworzyły otwory w jelicie cienkim i okrężnicy do innych sąsiadujących narządów lub na zewnątrz bocznej powłoki i tym samym utworzyła w tunelu lub przetoki.

Objawy przetoki

Przetoki mogą tworzyć się w wielu różnych miejscach z wnętrza ciała. Różne miejsca, które mogą tworzyć się przetoki między jelit i skóry, pomiędzy jelita i pęcherza, pomiędzy dwukropkiem i pochwy, a nawet między jelit i odbytu. Przetoki, które są spowodowane z chorobą Cohna może powodować przewlekły ból i stan zapalny. Niektóre powszechnie doświadczane objawy przetoki są stołek i wyciek moczu, gorączka i podrażnienie skóry wokół odbytu, bolesność, ból, faul zapachu absolutorium, świąd i ogólne poczucie niepokoju. Leczenie w celu skorygowania przetoki wymaga operacji. Po zabiegu został wstępnie, aby usunąć zator, przetoka nie jest prawdopodobne, aby ponownie powrócić. Aby zapobiec przyszłym przetok od rozwoju niezbędne jest regularne wypróżnienia najlepiej poprzez naturalny. Wypróżnienia można zwiększyć za pomocą środków dietetycznych, takich jak jedzenie dieta bogata w błonnik, pić dużo wody i udział w regularnych rutynowych ćwiczeń.