adcov.com

przerzuty do kręgosłupa

Nowotwory kręgosłupa po raku piersi

Rak piersi wpłynęło około 2,5 miliona kobiet w Stanach Zjednoczonych od 01 stycznia 2006, najnowsze dostępne dane statystyczne, zgodnie z National Cancer Institute. Czasami rak nie pozostaje w piersi, ale przerzuty do kręgosłupa, gdzie powoduje nieprawidłowe narośle wzdłuż kręgosłupa.

Pięć procent pacjentów z rakiem, najczęściej tymi z piersi, prostaty i nowotworach mnogich, posiada rak daje przerzuty do kręgosłupa. Czasem nowotwory kręgosłupa może nacisnąć na lub wypierać sąsiadujący rdzeń kręgowy, jeśli są duże, zgodnie z Ohio State University Comprehensive Cancer Center, James Cancer Hospital i Solove Research Institute.

Sześćdziesiąt procent nowotwory kręgosłupa występują w kręgi w obszarze piersiowym, a 20 procent występować w regionie szyjki macicy i 20 procent w odcinku lędźwiowym, według amerykańskiego mózgu Cancer Institute.

Dwadzieścia do 25 procent pacjentów z rakiem sutka można zobaczyć na ich przerzuty raka centralnego układu nerwowego. Dane te mogą występować jako nowotwory mózgu, nowotwory rdzenia kręgowego lub przerzutów do kręgosłupa i płynów zwykle związane z nieprawidłową akumulacją płynów, lub obrzękiem.

Objawy

Ból jest widoczne w więcej niż 80 procent rdzeniowych nowotworów. Ból może jeszcze gorzej, pomimo leczenia i towarzyszy zmęczenie lub utrata masy ciała. To może być gorsze w nocy i niezwiązane z aktywności fizycznej. Ból może spływać nogi lub poszkodowany może stracić jelit lub pęcherza kontroli. Osłabienie mięśni i utrata czucia są inne objawy. Grudki, nierówności i moli gdziekolwiek na ciele mogą być inne wskazówki, według Back.com.

Uncja prewencji

Rak czasami można zapobiec przez nie palenia, utrzymania zdrowej diety o niskiej zawartości mięsa czerwonego i przetworzonego i wysokiej w warzywa i owoce, regularne ćwiczenia, unikanie narażenia na działanie substancji chemicznych i promieniowania, oraz ograniczenie ekspozycji na słońce, ale niewiele może zrobić osoba w rodzinie raka piersi lub jajników.

Diagnoza

Skany CT lub obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) skanuje się wzmocnienie kontrastu, promienie rentgenowskie i badania rdzeniowy, krew, mocz i stolec próbek są stosowane do diagnozowania tych rdzeniowe raki według American Association guz mózgu. Płyn mózgowo-rdzeniowy uzyskuje się poprzez nakłucie lędźwiowe.

Leczenie

Zalecenia dotyczące leczenia baz lekarz na miejscu guza i czy komórek nowotworowych zalęgły płyn rdzeniowy, według Amerykańskiego Stowarzyszenia guza mózgu.

Zazwyczaj leczenie promieniowaniem, a następnie przez chemioterapię, a czasami lekarze zalecają operację zgodnie związku, dodając że terapia hormonalna może przyczynić się w przypadku raka piersi oraz raka prostaty.

Radzenie sobie z rakiem

American Cancer Society oferuje zajęcia edukacyjne na różne tematy, aby pomóc w radzeniu sobie z rakiem. Ludzie mogą odwiedzić http://www.cancer.org/docroot/ESN/content/ESN_3_1X_I_Can_Cope.asp lub zadzwoń (800) 227-2345.

Choroby kręgosłupa z przerzutami

Większość guzów, które wpływają na kręgi rozprzestrzeniają lub przerzutów do kręgosłupa z innej części ciała. Według dziennika "onkolog", od 5 do 10 procent wszystkich chorych na raka przerzuty do kręgosłupa rozwijać w trakcie choroby. American Cancer Society (ACS) mówi, kręgosłup jest najbardziej rozpowszechnionym miejscem przerzutów do kości. Mayo Clinic mówi, nawet nie-nowotworowe (łagodne) narośla, które rozwija się w obrębie lub w pobliżu rdzenia kręgowego lub w kościach kręgosłupa może spowodować poważne problemy. Pierwszym objawem choroby kręgosłupa często z przerzutami pleców.

Znaczenie

ACS mówi, kiedy podstawowym (z innej części ciała) jedzie na raka kości, może osłabiać kości i może spowodować ich złamanie lub pęknięcie. Spinal przerzuty może utrudniać zdolność do utrzymania regularnych działań i stylu życia.

Jeśli guzy rosnące w kościach kręgosłupa (kręgi) stają się duże, mogą naciskać lub usunąć przylegającą rdzeń kręgowy.

Ponieważ wapń jest uwalniany, gdy komórki nowotworowe zaszkodzić kości, problemy związane z wysokim poziomem wapnia we krwi (hiperkalcemii) może rozwijać. Problemy związane z hiperkalcemii mogą obejmować osteoporozę i zaburzenia rytmu serca (arytmia).

Objawy

Najczęstszym objawem przerzutów choroby kręgosłupa jest ból pleców. Ból może nasilać w nocy lub rano. Czasami ból rozciąga się do bioder, nóg, stóp lub rąk. Jak guz nowotworowy rozszerza się, zostaje sprężone w rdzeniu kręgowym lub korzeni nerwowych, naczyń krwionośnych lub kości kręgosłupa. Osoba z przerzutami choroby kręgosłupa może znaleźć, że ma problemy z chodzeniem, co może prowadzić do upadków. On może stracić kontrolę nad swoim pęcherza lub jelit, a zauważysz zmniejszoną wrażliwość na ciepło, zimno i ból.

Diagnoza

Lekarz ma kilka opcji do identyfikacji kręgosłupa przerzuty. Kręgosłupa rezonans magnetyczny (MRI) wykorzystuje potężny magnes i radiowe fale produkować określony obraz rdzenia kręgowego i nerwów. Tomografii komputerowej (CT) wykorzystuje wąską wiązkę promieniowania wygenerować specyficzne poprzecznych przekrojów kręgosłupa. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, że guz nowotworowy jest jednak to, aby uczyć się małą próbkę tkanki pod mikroskopem. To jest nazywane biopsji. Lekarz może stosować cienką igłę do ekstrakcji ślad tkanki lub tkanki może być usunięty podczas zabiegu chirurgicznego.

Leczenie

Radioterapia ma podstawowe znaczenie w leczeniu kręgosłupa z przerzutami. ACS mówi radioterapii (rentgenowskie skierowane z urządzenia zewnętrznego) może pomóc złagodzić ból związany z przerzutami do kręgosłupa przez niszczenie komórek nowotworowych.

Operacja może być opcją, gdy guzy rdzenia są wciskane w rdzeniu kręgowym i może zostać usunięta bez powodowania niedopuszczalnej ilości nerwu procedurą damage.The obejmuje usunięcie chorej kręgu.

Ponieważ zarówno chirurgia i promieniowanie może wywołać stan zapalny wewnątrz rdzenia kręgowego, lekarz może przepisać kortykosteroidy, aby zminimalizować obrzęk.

Chemioterapia nie wykazał swoją skuteczność w przypadku większości nowotworów kręgosłupa.

Rokowanie

National Cancer Institute (NCI), mówi średni czas przeżycia po rozpoznaniu przerzutów do kręgosłupa nieco ponad dwóch lat.

National Institutes of Health (NIH) mówi, rokowanie rdzenia choroby z przerzutami, będzie się zmieniać w zależności od wielkości guza w zależności od nowotworu. Wynik jest zwykle lepiej, gdy wcześnie wykryty.

Chociaż rdzeń przerzuty zwykle powoduje trwałe kalectwo (uszkodzenie nerwów nawet po operacji) promieniowanie może opóźnić poważny dyskomfort i przedłużać życie.

Fizykoterapia może poprawić siłę mięśni i zdolność do funkcjonowania.

Kręgosłupa przerzuty

Spinal przerzuty jest najczęstszym typem raka z przerzutami. Według Cancer Hospital James i Solove Research Institute, w Columbus, w stanie Ohio, ponad 90 procent nowotworów kręgosłupa są przerzuty. Sutka, płuca, nerki i rak prostaty są najczęstszymi nowotwory pierwotne, które tworzą przerzuty do obszaru rdzenia. Większość takich guzy zlokalizowane są w centrum tyłu i plany leczenia działać w kierunku utrzymania pacjenta jakość życia.

Identyfikacja

Tylko 10 procent pacjentów wystąpią objawy przerzutów do kręgosłupa i bóle kości w nocy jest powszechne. Na ogół, przewlekły ból jest najczęstszym objawem u pacjentów z przerzutowym rdzenia doświadczenia choroby; Ból może zacząć stopniowo lub przytłoczyć pacjenta na raz. Inne objawy to osłabienie kończyn, wraz z mrowienie lub drętwienie rąk i nóg. Gdy guzy kręgosłupa powoduje dyskomfortu dla pacjenta, powinna omówić możliwości leczenia z jej onkologa.

Opcje dla chirurgiczne

Przebieg leczenia zależy od obszaru wielkości guza i to, ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz wieku i objawów prezentujących. Radioterapia jest najczęstszym sposobem leczenia przerzutów do rdzenia kręgowego u pacjentów, którzy nie mają zniszczenie kręgu. Chemioterapia może być stosowany w połączeniu z promieniowaniem. Jednakże, jeśli wystąpiły złamania kręgosłupa lub kompresji, lekarz oceni innych możliwości leczenia. Na przykład, minimalnie inwazyjnych procedur, takich jak wtryskiwanie do nadmuchiwania balonu i pozwala na miejsca, aby otworzyć do wstrzykiwania cementu kostnego; procedura ta zmniejsza ból i zwiększa mobilność.

Opcje chirurgiczne

Około 10 procent pacjentów będzie musiała poddać się operacji przerzutów do kręgosłupa. Leczenie chirurgiczne jest wskazane w przypadku uszkodzenia nerwów lub kompresji przewodu powoduje uszkodzenia i wpływa możliwość poruszania się pacjenta lub powodując nietrzymanie wstrzemięźliwość. Zgodnie z American Cancer Society, badania wykazują, że operacja wraz z promieniowania było bardziej skuteczne niż sam promieniowania; 84 procent pacjentów otrzymujących leczenie skojarzone były w stanie chodzić, w porównaniu do 57 procent, który otrzymał tylko promieniowanie.

Efekty

Wybór metody leczenia choroby z przerzutami do kręgosłupa powinny pomóc złagodzić objawy pacjenta. Radioterapia wykazano pracować w dniach od leczenia, a operacja może wykazują znaczącą dni poprawy po jego wykonania.

Rozważania

Kręgosłupa przerzuty ma średnią przeżywalność 10 miesięcy. Jeśli ściskanie przewód zdiagnozowano wraz z przerzutów do rdzenia kręgowego, uważa się, pre-końcowy zdarzenie i przetrwania w tym stadium choroby jest zazwyczaj tylko około trzy miesiące. Każda forma leczenia, pacjent i jego lekarze decydować powinny złagodzić cierpienia pacjenta i zapewnić jego godność.

Wczesne sygnały ostrzegawcze rozszczepu kręgosłupa

Wczesne sygnały ostrzegawcze rozszczepu kręgosłupa


Rozszczep kręgosłupa jest najczęściej urodzenie wad dotyka około 1500 amerykańskich dzieci każdego roku, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Cechy

Cewy nerwowej (który tworzy mózg i rdzeń kręgowy) rozwijającego się zarodka nie rozwija się prawidłowo. Efekty mogą być ciężkie do bardzo łagodny. W ciężkich przypadkach wzrost torbieli i wypełnione płynem jest na rdzeniu kręgowym lub wewnętrzny trzon i tkanki są narażone.

Czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka obejmują rodzica lub rodzeństwo posiadające rozszczep kręgosłupa, otyłość matek i matek z cukrzycą leczonych lub na leki anty-napadowy. Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Stroke (NINDS) łączy rozszczepem kręgosłupa do niskiego spożycia kwasu foliowego przez kobiety w ciąży.

Pokazy

Nieprawidłowości w rdzeniu wzrostu zarodka można wykryć podczas rutynowych badań ultradźwiękowych lub testy krwi matki wykazują wysokie poziomy pewnego rodzaju białka (alfa-fetoproteiny). Bardziej dokładne USG lub punkcja owodni może zdiagnozować rozszczep kręgosłupa przed urodzeniem.

Znaki ostrzegawcze

Znaki ostrzegawcze z rozszczepem kręgosłupa to dołek lub innego znaku wyróżniającego wzdłuż kręgosłupa, pleców, powiększoną głowę z rdzenia kolekcji płynu w mózgu, skrzywienie kręgosłupa, problemy z pęcherzem, ból pleców i mniejsze osłabienie mięśni ciała. Niektóre dzieci rozwijają zapalenie opon mózgowych --- poważne zakażenia mózgu, zagrażające życiu.

Dodatkowe informacje

NINDS, że bardziej intensywne uszkodzenie nerwów lub paraliż często występują problemy, kiedy powierzchnia znajduje się wyżej w kręgosłupie. Operacja naprawcza wykonywana jest albo w okresie prenatalnym lub po porodzie, chociaż każdy już trwałe uszkodzenie nerwów jest trwały.

Jak mogę zdiagnozować przewodu T12 urazem kręgosłupa?

Jak mogę zdiagnozować przewodu T12 urazem kręgosłupa?


Uszkodzenia rdzenia kręgowego może powodować katastrofalne skutki, a nawet śmierć. Zakres i nasilenia uszkodzenia mogą polegać na powierzchni rdzenia, które są uszkodzone. Uraz kręgosłupa przy T12, która znajduje się w dolnej części klatki piersiowej rdzenia kręgowego, może spowodować utratę czucia momencie i w dolnej części korpusu, a górna część ciała pozostaje wolna od urazu. Podczas gdy tylko medycznego powinien leczyć i diagnozować uszkodzenia rdzenia kręgowego, jest wiele objawy szukać sugerujące uszkodzenie T12.

Instrukcje

1 wysławianiu ocenić zdolność pacjenta do poruszania się. Pamiętaj, że ważne jest, aby nie przenieść osobę, która może mieć uraz rdzenia kręgowego. Stanowisko T12 tuż powyżej bioder oznacza, że ​​pacjent z tym szkody mogą stracić dobrowolnego ruchu poniżej bioder, choć często utrzymują zdolność do kontrolowania swoich mięśni rąk, ramion, brzucha i tułowia. Jeśli pacjent wyraża swoją niezdolność do poruszania mięśni poniżej bioder, mogą doznali obrażeń T12.

2 Poprosić pacjenta, jeśli on może czuć różne części jego ciała. Uszkodzenie części T12 rdzenia kręgowego pacjenta upośledza zdolność sensorycznej poza tym punkcie. Pacjent może czuć się na jego torsie i ramionach, ale nie nogi, może ponieśli szkody w T12. Mimo, że jest konieczne, aby opuścić dotykania i przesuwania kogoś z uszkodzeniem rdzenia kręgowego do wykwalifikowanych specjalistów medycznych, ustnie uzyskaniu takich informacji może być pomocne w celu oceny ich stanu.

3 Poszukaj innych znaków i objawów uszkodzenia rdzenia kręgowego T12. Pacjenci, u których uszkodzenia ich rdzenia kręgowego T12 może stracić kontrolę jelit i pęcherza moczowego. Dysfunkcja seksualna jest również powszechne wśród osób z uszkodzeniem powierzchni T12. Spastyczność, atrofia mięśni i bólu neuropatycznego może również towarzyszyć takiej szkody. Niektórzy pacjenci mogą mieć również trudne regulujących podstawowych funkcji ciała, takich jak: temperatura, tętno i ciśnienie krwi.

4 Przeczytaj MRI lub CT. Jeśli pacjent wykazuje oznaki T12 ma uraz rdzenia kręgowego, lekarz prawdopodobnie będzie zamówić TK lub MRI. TK lepiej do uzyskania obrazów kości, i jest bardziej przydatne do oceny uszkodzeń kręgosłupa. MRI, jednak zapewnia lepszy widok tkanek miękkich i lepiej jest użyć do określenia uszkodzenia rdzenia kręgowego.

O ból szyi kręgosłupa szyjnego

Szyjny kręgosłupa jest warunkiem, który wpływa na zwyrodnieniowe kręgów szyi i stawów. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet powyżej 40 roku życia, ale najczęściej rozwija się u mężczyzn w młodszym wieku niż kobiety. Według MedHelp.org, 70 procent kobiet i 85 procent mężczyzn oznaki szyjnego kręgosłupa w rentgenowskim według wieku 60.

Definiton

Szyjny kręgosłupa, znane również jako choroba zwyrodnieniowa stawów szyjnych, jest zużycie kręgów w szyi, który pochodzi z procesem starzenia się. Kości i chrząstki pogarsza i forma kości ostrogi, które umożliwia kompresję rdzenia kręgowego i spowodować zwężenie kanału kręgowego. Kompresja nerwów może powodować czasowe lub trwałe uszkodzenie nerwów.

Przyczyny

Wraz z wiekiem, że dyski kręgosłupa i szyjki macicy wysychają i tracą elastyczność i więzadła łączące kości i mięśnie w szyi sztywnieje. Kręgosłupa szyjnego zwiększa ryzyko wystąpienia kręgosłupa szyjnego.

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból i sztywność karku. Inne objawy to uczucie mrowienia w rękach i dłoniach, ból, który promieniuje do barku, ramienia lub klatki piersiowej. Niektórzy ludzie doświadczają ból głowy, które znajdują się w tylnej części głowicy. Jeśli rdzeń kręgowy jest skompresowany, nie może być drętwienie i osłabienie w ramionach i rękach.

Diagnoza

Diagnoza szyjnego kręgosłupa jest na podstawie wywiadu lekarskiego, badanie ogólne i objawy pacjenta. Jeśli lekarz podejrzewa, kręgosłupa szyjnego, może zlecić przeprowadzenie badań w celu potwierdzenia diagnozy. Najczęstsze badania stosowane w diagnostyce m.in. rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz rentgenowskie szyi. Mielogramie szyjki macicy jest test, który wykorzystuje specjalny barwnik wprowadzany do szyi, aby jasno określić żadnych nieprawidłowości, takie jak przepuklina dysku lub zwężenie kanału kręgowego.

Leczenie

Łagodne przypadki kręgosłupa szyjnego traktuje się stosując leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, miękkich albo sztywnych kołnierza ortopedycznego ograniczenia ruchu szyjki i ćwiczeń w celu wzmocnienia mięśni szyi. Najpoważniejsze przypadki potraktowano kortyzonu w połączeniach pomiędzy kręgami, oraz środki zwiotczające mięśnie. Jeśli jest zbyt duże ciśnienie w rdzeniu kręgowym, lekarz może hospitalizować pacjenta do leżenia i przyczepność na szyjce. Gdy wszystkie inne leczenie zawodzi, może być konieczna operacja.

Ograniczenia pracy z powodu urazy kręgosłupa szyjnego

Rehabilitacji pacjentów, które doznały urazów kręgosłupa szyjnego wymaga więcej niż tylko dostosowanie ich leków i monitorowania programu w domu ćwiczeń. Lekarze zazwyczaj umieścić szczególnych ograniczeń w aktywności pacjentów wracających do pracy, czy zostały one poddane operacji, czy nie.

Opisy pracy

Zanim lekarze mogą polecić ograniczenia pracy, pacjenci powinni dostarczyć jasnych opisów stanowisk pracy, które określają warunki fizyczne pracy.

Waga

Lekarze mogą nałożyć ograniczenia wagowe dla pacjentów wracających do pracy po kontuzji kręgosłupa szyjnego. Na przykład, pielęgniarka Iowa był ograniczony do pchania, pociągającą lub unoszącą mniej niż 10 kg.

Powtarzalne Stres

Lekarze również doradzać pacjentom przerwać lub znacznie ograniczyć powtarzające się ruchy, takie jak osiągnięcia, rozciąganie i zginanie, a zwłaszcza powtarzające się ruchy szyi.

Rodzaje pracy

Pracownicy powinni unikać napowietrznych, a nawet praca z poziomu podłoża, które wymaga, aby przedłużyć ich karkach.

Pozycja ciała

Szczególne powrót do pracy rekomendacje koncentrują się na znaczeniu właściwych pozycjach ciała. Pracowników przed stanowisk komputerowych powinni siedzieć z właściwą postawę i zmieniać czas pozostają one w pozycji siedzącej.

Korzystanie z szyjki macicy kołnierz kręgosłupa

Szyjnego kręgosłupa --- znany również jako choroba zwyrodnieniowa stawów szyjnych i szyi zapalenie stawów --- jest przewlekłą chorobą zwyrodnieniową, która wpływa na chrząstki i kości tkanki w kręgów szyjnych, lepiej znany jako szyi. Chrząstki i kości noszą się i złoża kopalin stanowią między kręgami, co powoduje ból i sztywność wśród innych objawów. Na sobie kołnierz szyjny --- lub, szyi klamra --- może złagodzić te objawy i może nawet rozwiązać szyjny kręgosłupa w ogóle.

Korzyści Collar szyjki macicy

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, osoby cierpiące chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne należy spróbować na sobie kołnierz szyjny jako remedium w domu przed kontaktem z lekarzem lub specjalistą bardziej wyszukanych metod leczenia i leków. Łagodne przypadki szyjnego kręgosłupa często nie wymagają dodatkowego leczenia. Użyj kołnierz szyjny w ciągu dnia, aby ograniczyć ruch w szyję. Niektóre ruchy szyi powodować podrażnienie nerwu i ostry ból z powodu degeneracji chrząstki i kości. Osad mineralny pomiędzy kręgami przyczyniają się również do tego bólu i podrażnienia. Oprócz ograniczenia ruchu, Ortezy utrzymać kręgi szyjne prawidłowo ustawione i obsługuje mięśnie szyi.

Rodzaje Ortezy

Miękkie Ortezy wykonane są z miękkiej elastycznej tkaniny, które mocuje się wokół szyi za pomocą paska na rzep. Jest to wygodne, oddychające kołnierz idealny dla pacjentów kręgosłupa szyjnego w najwcześniejszych stadiach, którzy nie potrzebują dużo wsparcia. Twarde karki są konieczne w przypadku kręgosłupa szyjnego, które są bardziej surowe. Podczas gdy twarde karki są mniej wygodne i plastyczny, dostarczają większego wsparcia kręgów szyjnych. Można znaleźć oba rodzaje kołnierza szyjnego w lokalnej aptece. Jednak, być może trzeba skonsultować się z lekarzem lub otrzymać receptę na twardym kołnierzykiem, który pasuje właściwie, jeśli nie można znaleźć jednego w aptece.

Kołnierz szyjny Miejsce i aplikacji

Znajdź miękki kołnierz szyjny, która będzie wspierać głowę w wygodnej, wyprostowanej pozycji. Miękki kołnierz powinien być tak wysoki, jak swoim własnym karku. Upewnij się, że kołnierz sięga od spodu szczęki na swoim kołnierzu. Zastosowanie obroży, trzymając głowę w pozycji pionowej i do przodu. Nie przechylić głowę do tyłu, gdyż może to pogorszyć zapalenie nerwów. Owinąć miękką kołnierz szyjny na szyi się bezpiecznie, ale nie mocno. Powinieneś być w stanie oddychać tak łatwo, jak przed zastosowaniem kołnierza. Bezpieczne paski Velcro trzymać kołnierz w miejscu.

Jeśli masz dysk o regulowanej wysokości kołnierz szyjny, regulację wysokości, tak że jest tak wysoki jak własnej szyi. Trzymaj głowę prosto i do przodu bez przechylania do tyłu, jak na miękkiej szyjki macicy stosowania obroży. Przesuń tylny koniec dysku kołnierza wokół karku i owinąć ją wokół z przodu szyi. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu mocujących kołnierz w Twojej betonowa, jak może się zamocować za pomocą rzep lub określonego rodzaju zatrzasku. Skonsultować się z wideo w sekcji Zasoby, jeśli potrzebujesz pomocy łącznika lub zastosowanie jednego rodzaju kołnierza szyjnego.

Wskazówki i ostrzeżenia

Skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne pogorszy. Weź ból over-the-counter i leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen na ból szyjnego spondylozy podczas korzystania kołnierz szyjny. Zadzwoń do lekarza, jeśli znajdziesz się w przewlekłym bólu, lub gdy ból zwiększa się z czasem. Twój lekarz może przepisać mocniejsze leki przeciwbólowe i alternatywnego leczenia, takich jak chirurgia.

Ćwiczenia dla chirurgii kręgosłupa szyjnego

Po operacji szyjnego kręgosłupa, szyi, ramion, pleców i ramiona muszą odpocząć, aby uniknąć overstraining. Może to powodować, że stają się słabe i atrofii, powodując dalsze uszkodzenia kręgosłupa i rujnuje operacji. Jako regeneracja postępuje, wykonywać odbudować swoje siły.

Brzuszków

Awarii są bardzo korzystne. Pracują klatki piersiowej, pleców, brzucha i szyi. Zacznij od leżącego na podłodze z rękami skrzyżowanymi na piersi. Zegnij kolana i utrzymać stopy płasko. Podnieść górną Odwal podłogi. Twoje mięśnie brzucha należy robić dużo pracy, ale Twój powrót będzie również zrobić lifting. Ostrożnie doprowadzić podbródek do klatki piersiowej, jak można wymyślić. To rozciąganie szyi i pracy mięśni. Powoli opuść się do ziemi, wdychając w drodze w dół. Wykonaj 10 takich dni, aby rozpocząć, a następnie pracować do 20 lub więcej.

Wyciągi nogi

Noga podnosi pomóc pracy plecy, nogi, a nawet szyję. Połóż się na brzuchu na wygodnej macie. Rozstaw nogi na szerokość maty. Połóż ręce za głowę. Jeśli Twoja szyja boli, połóż ręce za plecami. Unieś nogi w powietrzu, podnosząc głowę od maty. Jut podbródek do przodu, jak podnieść. Podnieść tylko szyi aż czujesz się komfortowo. Unieś nogi co najmniej 6 cali nad ziemią. Gdy jesteś w tej pozie, przytrzymaj go przez 10 sekund. Powoli opuść nogi i brodę z powrotem na ziemię. Spocząć na pięć sekund, a następnie podnieść ponownie. Przytrzymaj przez kolejne 10 sekund. Zrobić to 10 razy, w końcu robi 20 jak wzmocnić.

Most Pose

Most należy próbować stanowią tylko raz opanujesz kilka łatwiejszych ćwiczeń. Rozpocznie się przez most stanowią leżące na brzuchu. Prop tułów się na łokciach. Tuck podbródek w dół w kierunku klatki piersiowej i przytrzymaj. Ostrożnie stanąć na palcach. Unieś podbródek zachować swoją twarz patrząc prosto w ziemię. Użyj abs iz powrotem trzymać się w tej pozie. Oddychaj głęboko, aby stanowić łatwiejsze. Zrelaksować i powoli policzyć do 10. Dolna siebie na ziemię po 10 jednostek i relaks dla pięciu. Rozciągnąć szyi poprzez brodę z powrotem do klatki piersiowej. Podnieść się ponownie w tym samym miejscu i trzymać przez kolejne 10 sekund. Tylko nie to stanowią tak często, jak czuć się komfortowo.

Ściągnięty nerwów szyjnych kręgosłupa Objawy

Radikulopatia szyjki macicy jest obecność ściśniętej nerwu w górnej kręgosłupa, który składa się z pierwszych siedmiu kręgów tworzącego szyję. Ciśnienie rozszerzony na korzenie nerwowe przez otaczających tkanek określa ściągniętym nerwem.

Ból

Najbardziej oczywistym znakiem ściągniętym nerwem jest ból. Stres może być odczuwalne w całej szyi i ramion, a czasem towarzyszą bóle głowy.

Osłabienie mięśni

Osłabienie mięśni może być obecny w barkach, ramionach i rękach, w wyniku braku koordynacji, przede wszystkim rąk. Odruchy mogą być również utrudnione.

Drętwienie

Brak czucia w szyi, barku i ramion jest znany z występowania. Ciśnienie wywierane na nerwy, blokuje odpowiednią cyrkulację.

Mrowienie

Może wystąpić uczucie mrowienia podobnie jak uczucie mrowienia w rękach i dłoniach. Kończyny mogą również czuć się tak, jakby zasnął, zdefiniowane jako parestezje przez Mayo Clinic.

Szukać pomocy

Jeśli te objawy nadal na trzy dni lub więcej, a ból nie reaguje na leki przeciwbólowe, lekarz powinien być konsultowany.

Rodzaje Chirurgii Kręgosłupa szyjnego

Operacja kręgosłupa szyjnego jest wykonywane w obszarze szyjki znajduje się w C1 do C8. Gdy konwencjonalne metody leczenia, takie jak leki i fizykoterapii nie są udane, operacja jest prawdopodobnie jedyną opcją, aby złagodzić objawy.

Chirurgia kręgosłupa szyjnego Przyczyny

Najczęstszymi przyczynami chirurgii kręgosłupa szyjnego kompresji dysku, to tarcze i przepuklina kręgosłupa zwężenie, które prowadzą do zwężenia kręgosłupa.

Fusion przedniej szyjki macicy

Przedniej (przód) połączenia szyjki wykonywane jest przy użyciu wytycznych rentgenowską wchodzi z nacięcia w przedniej części szyjki. Discetomy przeprowadza się w celu usunięcia płyty zanieczyszczoną i zastąpiono przeszczepem kostnym i sprzętu w razie potrzeby.

Szyjki macicy Corpectomy i teleskopowy Przeszczep

Corpectomy szyjki macicy wykorzystuje wskazówki rentgenowskie i jest podobna do przedniej fuzji szyjki macicy. Główną różnicą jest to corpectomy usuwa kręgi i dyski i zastępuje je (przeszczep kości pobranej z biodra lub kości strzałkowej) amortyzatora.

Fusion tylnej szyjki macicy

Tylnej (tylna) połączenia szyjki wykonywane jest nacięcie w tylnej części szyi. Przeszczepu kostnego jest umieszczony w problematycznej strefie w obszarze szyjki i mogą być stosowane w połączeniu z trzpieni, śrub i bolców w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Odzysku

Odzyskiwanie po operacji kręgosłupa szyjnego zajmie około pięciu tygodni. Lekarz będzie monitorować mobilność i ograniczeń pacjenta.

Urazy kręgosłupa szyjne wspólne

Urazy kręgosłupa szyjne wspólne


Szyjki macicy urazy kręgosłupa mogą powodować ból i obrzęk, wśród innych objawów. Znając anatomię kręgosłupa szyjnego i nauki o wspólnych urazów kręgosłupa szyjnego mogą pomóc zrozumieć, co może się dziać w organizmie po kontuzji.

Anatomia

Kręgosłupa szyjnego wychodzi z podstawy czaszki i składa się z siedmiu kręgów, które tworzą górną część kręgosłupa; Kręgi są oddzielone płyt, które działają jak amortyzatory. Nerwy zjazd przez małe otwory; Nerwy te zapewniają odczucie i ruch do różnych obszarów ciała.

Palnik

Palnika, zwana także Stinger, to szkoda nerwów między szyi i barku. Nie jest to poważny uraz, ale jest powszechne w tych, którzy uprawiają sporty kontaktowe. Ten rodzaj uszkodzenia powoduje pieczenie lub uczucie pieczenia lub osłabienie w ramię.

Przepuklina dysku

Przepuklina dysku występuje, gdy część kręgosłupa naciska na nerw i odstaje. Jest to także określane jako dyskopatii. Ten uraz może powodować ból w ramionach i szyi, i może powodować obrzęki.

Złamanie

Złamania jest złamanie kręgosłupa szyjnego. Złamania mogą kompresji kręgosłupa szyjnego lub wiązać się z rdzenia kręgowego; najczęściej są one spowodowane urazem, upadku lub osteoporozy.

Rdzenia kręgowego

Uraz rdzenia kręgowego powoduje powstanie uszkodzenie rdzenia kręgowego z uszkodzenia kości, tkanki i naczyń krwionośnych. Urazy rdzenia mogą wpływać na działanie czuciowych silnika i funkcji, i mogą spowodować tymczasowe lub całkowite porażenie, w zależności od wagi ciała.

Jak czytać MRI Wyniki kręgosłupa szyjnego

Jak czytać MRI Wyniki kręgosłupa szyjnego


Od pierwszego udanego eksperymentu jądrowego rezonansu magnetycznego w 1946 roku, rezonans magnetyczny powoli ewoluował z pomocą eksperymentów naukowych na uzupełnienie i alternatywa dla promieni rentgenowskich i innych obrazowania promieniowania jonizującego. MRI zapewnia lepszy kontrast tkanki ciała i może być przystosowany do pomieszczenia wielu technik obrazowania, w tym te używane do diagnozowania zaburzeń rdzenia przewodu. Radiologa czyta MRI, interpretuje wyniki i zapewnia swoim lekarzem ze sprawozdaniem. Tak jak w przypadku promieni rentgenowskich, co poczucie obrazów MRI może być trudne dla ludzi świeckich. Ale z pomocą notatek radiolog, w interpretacji i zrozumieniu kręgosłup szyjny, lub C-kręgosłup, MRI jest możliwe.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z leksykonu i struktury kręgosłupa. Czytając notatki radiologa i omawianie wyników MRI z lekarzem, będziesz chciał być tak przygotowany, jak to możliwe. Na przykład, kręgosłup jest podzielony na trzy główne sekcje --- szyjnego, piersiowego i lędźwiowego regionów, od szyi do dolnej części pleców. Szyjnym składa się z siedmiu części lub kręgu, oznaczone Atlasu osi, C-3, C-4, C-5, C-6 i C-7. Podstawowa wiedza anatomiczna jest prekursorem czytanie C kręgosłupa wyniki MRI.

2 Przeczytaj notatki z jego zaleceniami, które towarzyszą swój film lub CD; są to wskazówki dla personelu MRI wyszczególnieniem co patrzy do zdiagnozowania. Możesz zobaczyć takie notatki jako "choroby r płyty / O". "R / O" oznacza "wykluczenia", co oznacza, że ​​lekarz chce obrazy wykluczenia lub potwierdzenia choroby lub uszkodzenia dysku. Zamówienia te również pomóc radiologa w poszukiwaniu konkretnych warunków w kręgosłupie.

3 Przeczytaj notatki radiolog za. Powinien zająć wszystkie "r / o" wskazówki od lekarza, potwierdzając lub wykluczając szczególne wątpliwości lekarz miał. Jego notatki znajdą się takie oznaczenia jak "Mały wybrzuszenia płyty w C3 / C4, większy w C4 / C5 (A) i mniejszy ponownie C5 / C6". Może on także dotyczyć kwestii nie opisane przez lekarza, jeśli wykryje nieprawidłowości.

4 Zanotuj kąta obrazu. Zwykle jest wskazanie w rogu filmu, który opisuje "anatomiczny samolot", że obraz przedstawia. To jest jeden z trzech możliwości. Samolot korony lub frontalny oddziela ciało pionowo od góry do dołu na połówki przednich i tylnych. Lub boczne płaszczyzny strzałkowej dzieli także ciało pionowo od stóp do głów, ale w lewej i prawej strony. Płaszczyzna osiowa lub poprzecznie oddziela ciało poziomo, zapewniając górnej i dolnej połówki. Nie będzie również kierunkowe uwaga, tak, że będziesz wiedział, że jesteś oglądania, na przykład kręgosłupa z prawej strony - czyli strzałkowej - widok.

5 Przyjrzyj się filmu w odniesieniu do notatek lekarza i radiologa. Jeśli wykryto nieprawidłowości, notatki pomoże Ci w plamienie go. Co może być nie do odróżnienia bez dodatkowej często staje się oczywiste, gdy wiesz, czego szukać. Skanowanie filmu, nawet jeśli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, zwłaszcza jeśli masz poprzednie wyniki MRI przeciwko którym można porównać bieżącą warstwę. Nie jest niczym niezwykłym dla pacjentów, aby znaleźć problemy w swoich filmach, które nie zostały wykryte przez lekarzy. Jest to szczególnie istotne u pacjentów, którzy przeszli liczne badania --- --- często przez lata i są zaznajomieni z ich własnych ciał przez poprzednich kontroli radiologicznej.

Wskazówki

  • Możesz nabyć swój film MRI lub CD, czasem za opłatą, ale często za darmo. Zwrócić się do Zakładu Radiologii gdzie MRI przeprowadzono o uzyskanie kopii, albo na filmie lub na płycie CD. Wiele obiektów oferuje zestawy pacjentów za darmo, jak kwestia polityki. Można również uzyskać profesjonalne sekund opinie on-line, za pośrednictwem poczty lub modemu, lub osobiście, i te też są często za darmo.
  • Wiedzieć, czy barwniki lub inne środki zostały wykorzystane podczas MRI, jak te związki wpływają na właściwości kontrastu obrazów.

Co to jest zwężenie kręgosłupa?

Zgodnie z Mayo Clinic, zwężenie kręgosłupa, lub zwężenie kanału kręgowego, jak również znane. Jest to powszechny problem w Stanach Zjednoczonych u osób w wieku 50 lat i starszych. Problem może występować w dowolnym obszarze pleców, powodując zmniejszenie bólu i ruchu.

Definicja

Medline Plus opisuje kręgowego jako zwężenie obszarów w środku kręgosłupa, kanały, które rozgałęziają się kręgosłupa lub między kręgami kręgosłupa.

Objawy

Rdzenia kręgowego wpływa na ruch w ludzi, co pozwala nam zginać i stanąć prosto. Mayo Clinic informuje, że zwężenie kręgosłupa powoduje ucisk na rdzeń kręgowy i nerwy wokół rdzenia kręgowego, powodując skurcze, ból i drętwienie pleców, nóg, ramion, rąk i szyi.

Przyczyny

Zwężenie kręgosłupa jest powszechnym problemem wśród osób starszych, a zgodnie z Medline Plus, jest powszechnie u osób dotkniętych chorobą zwyrodnieniową stawów związane z uszkodzeniem kości-. Młodzi ludzie mogą mieć również wpływ zwężenie kręgosłupa, kiedy mieli urazy rdzenia lub wąski kanał kręgowy.

Numery

Informacje kręgowego grupa raportów operacji w leczeniu zwężenie kręgosłupa jest najczęściej w chirurgii osób powyżej 60 roku życia w Stanach Zjednoczonych, a przybliżony 400.000 osób cierpiących na zwężenie kręgosłupa.

Leczenie

Istnieje szereg możliwości leczenia zwężenia kręgosłupa z Mayo Clinic zgłoszenie stosowanie bez zabiegów chirurgicznych, takich jak fizykoterapii, leki przeciwzapalne i tylnej szelki. Operacja jest stosowany opcjonalnie odciążenia ciśnienia, a utrzymanie rdzenia wytrzymałość i kształt grzbietu.

Jak leczyć rozszczep kręgosłupa Occulta

Większość ludzi, którzy mają rozszczep kręgosłupa, Occulta i często najłagodniejszy nieszkodliwą formę warunkiem, rzadko trzeba szukać jakiejkolwiek obróbce, aby poprawić ich kręgów wadę. Sama nazwa pewne wskazanie undisruptive charakteru choroby. Luźno przetłumaczyć, rozszczep kręgosłupa occulta oznacza "ukryty rozszczep kręgosłupa." Większość ludzi, którzy urodzili się z tą chorobą często nie są nawet świadomi, że istnieje, żyje bez jakichkolwiek oznak i objawów występowania rozszczepu.

Instrukcje

1 Porozmawiaj z lekarzem. Większość osób z rozszczepem kręgosłupa occulta nigdy nie będzie wymagać leczenia dla tej postaci warunku, zgodnie z Mayo Clinic. Jednak kilka ludzie zaczynają mieć problemy z bólem pleców, ich wnętrzności, ich pęcherza lub nawet ich mobilności, więc może trzeba porozmawiać z lekarzem, aby ocenić, czy leczenie jest konieczne.

2 Chroń swoje plecy. Chociaż nikt nie jest odporny na powrót szkody lub szczepu, należy upewnić się, aby podjąć jakieś dodatkowe środki ostrożności, z tyłu, zwłaszcza z działań, które pociągają za sobą podnoszenia lub gięcia. Rozszczep kręgosłupa Occulta obejmuje zazwyczaj defekt w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, obszar z tyłu, które nosi większość masy i bierze na siebie ciężar obciążenia mechaniczne. Skoro jesteś nieco bardziej podatny na tego regionu, należy upewnić się, aby wspierać ten obszar jak najwięcej jako forma profilaktyki.

3 Trzymaj formę. Inną metodą profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia rozszczepu kręgosłupa occulta obejmie prowadzenie samemu dopasować zarówno poprzez dietę i ćwiczenia. Wiemy już, że lędźwiowej pleców jest zazwyczaj dotknięte tym szczególnym stanie, więc powinien stać się rozumieć, że utrzymanie niskiej masy ciała i obszar silny może pomóc zapewnić sobie utrzymanie plecy elastyczne i nie poddając go na niepotrzebne szczep.

4 Gdy rozszczep kręgosłupa occulta powoduje ci wiele bólu, należy rozważyć operację zwalniania uwięzi nie tylko sznurek do leczenia, łagodzenia i zapobiegania bólu, ale także zapewnić mięśnie pleców pozostanie silna a mobilność pozostaje pełna.

5 Skonsultuj się fizykoterapeuty. Jeśli potrzebne chirurgii w leczeniu bólu, będziesz najprawdopodobniej musiał pracować z fizjoterapeuta wzmocnienie pleców po zabiegu. On będzie w stanie zapewnić szereg ćwiczeń, aby cię na drodze do odzyskania.

Wskazówki

  • Zgodnie z Cleveland Clinic, szacowane 10 procent ludzi ma tę szczególną sytuację i nigdy nie wie. Jeżeli nie powoduje to kłopoty, prawdopodobnie nie trzeba go leczyć. Oczywiście, należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem decyzji.

Znaki i objawy rdzenia kręgosłupa

Znaki i objawy rdzenia kręgosłupa


Rdzenia kręgosłupa dosłownie oznacza rozszczep kręgosłupa. Jest to wada wrodzona, która wpływa na kręgosłup. Rdzenia kręgosłupa rozpoczyna się szczelina lub ułamek jak otwór w kości kręgosłupa. Nasilenie przypadkach różnić, w cięższych przypadkach, rdzeń kręgosłupa wpływa na rdzeń kręgowy. Jest to najbardziej powszechna forma wad cewy nerwowej. Chociaż nikt nie wie, co powoduje rdzenia kręgosłupa, zwykle tworzy się stan płodu przed kobieta nawet nie wie, że jest w ciąży. Istnieją cztery rodzaje rdzenia kręgosłupa i objawy mogą być różne dla każdego rodzaju.

Occulta

Occulta ma postać rdzenia kręgosłupa, które jest najbardziej łagodne. W tym stanie, jeden lub więcej kręgów, które chronią rdzenia kręgowego, ale brakuje otwór w grzbiecie jest pokryta warstwą skóry. Ta forma nie powoduje żadnych trudności, a ludzie, którzy cierpią z niego zwykle nie wykazują żadnych objawów.

Zamknięte Wady cewy nerwowej

Zamknięte cewy nerwowej składa się z różnorodnych grup wad kręgosłupa. W tego rodzaju wadę, rdzenia kręgowego ma wadę kości, błon lub tłuszczu. Chociaż u niektórych pacjentów z tym typem rdzenia kręgosłupa ma objawów, inne mogą mieć częściowy paraliż wraz z dysfunkcją jelit i dróg moczowych.

Meningocele

W przypadku wystąpienia tego forma rdzenia kręgosłupa, błona, która otacza rdzeń pęcznieje kręgowego lub powiększa się tworząc torbiel. Większość czasu torbieli jest niewidoczny przez skórę, ale jeśli kanał jest rozszczep kręgosłupa torbieli może rozszerzać się i wypływają na powierzchnię. Torbiel zwykle nie otacza rdzeń kręgowy, więc można go usunąć chirurgicznie, bez trwałego uszkodzenia.

Przepukliną oponowo-rdzeniową

Przepukliną oponowo-rdzeniową jest najpoważniejszy rodzaj rdzenia kręgosłupa. Formularz ten obejmuje zazwyczaj neurologiczne problemy, które mogą być bardzo poważne, a nawet śmiertelne. Z przepukliną oponowo, przekrój rdzenia kręgowego i nerwów są odsłonięte i widoczne na zewnątrz korpusu. W przypadkach, w których istnieje torbiel, torbiel otacza nerwy i rdzeń kręgowy. Ta forma rdzenia kręgosłupa, stanowi około 94 procent przypadków na całym świecie.

Płynu wokół mózgu

Mając trochę płynu wokół czyjegoś mózgu jest normalne i zdrowe. Wodogłowie jest akumulacja płynu w mózgu wpływa ona około 90 procent pacjentów z rdzenia kręgosłupa. Problem z ludźmi, którzy cierpią z powodu tej choroby jest to, że płyn wokół mózgu nie może spuścić naturalnie. Bez leczenia, dodatkowe płynu może powodować opóźnienie umysłowe.

Inne objawy

Inne niż oczywistych wad widocznych kręgosłupa po urodzeniu, jak cysty rdzenia kręgowego lub widzialnego, ludzie z rdzenia kręgosłupa są prawie zawsze bezobjawowo. Większość ludzi ma jakieś inne wady, takie jak częściowy paraliż. Często nawet po operacji, nie będzie pewien stopień paraliżu nóg, kręgosłupa, krzywizny i deformacje biodra, nogi lub stopy. Często pacjenci, którzy cierpią z powodu tej choroby mają również problemy kontrolujących pęcherz i jelita.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i ćwiczeń

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, stan nieszczęśliwy udziałem zapalenie stawów na całym odcinku lędźwiowym, to wspólna odstraszający powodując tym dotknięty, aby uniknąć wykonywania całkowicie. Wynika to głównie z błędem, jak ćwiczenia mogą pomóc z objawami zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapewniając pewną ulgę dla osób cierpiących na zaburzenia. Jednak nie wszystkie formy ćwiczeń są zgodne z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, dzięki czemu informacje o waszym największym narzędziem walki eskalacji tej choroby. Zesztywnienie jest usztywnienie i / lub łączenia stawów lub kości.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest postępującą chorobą zapalenia stawów w znacznym stopniu wpływa na i wokół obszaru rdzenia. Podczas gdy kręgosłup i biodra są zwykle cel, że nie oznacza to, że zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, nie może wpływać na inne części ciała, jak również. Niektóre objawy tej choroby obejmują rozwój garbusa, brak elastyczności w regionie rdzenia i niechcianych utratę wagi,

Ćwiczenia i Weight Control

Pierwszym powodem ćwiczenie jest ważne dla osób z zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa polega na zdolności do zarządzania swoją wagę. Jak stawy ciała objęte są coraz większym obciążeniem, otyłość nasila objawy choroby. W ten sposób, utrzymując ciężar pod kontrolą poprzez regularne ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć nasilenie objawów zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Ćwiczenia i mobilności

Jak zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa usztywnia stawy, to ma sens tylko do podjęcia środków zaradczych, aby uaktywnić pełny zakres ruchu w miarę możliwości. Utrzymanie sobie aktywne i telefon może pomóc opóźnić postęp zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, poprawy jakości życia.

Zalecenia treningowe

Według dr Judith Frank, MD, umiarkowanej intensywności działania nonweight-łożyska są najlepsze. Doskonale formy ćwiczeń pozwoli Ci pozostać zwinny pomimo swojej choroby, podkreślając ruchy powolne i zrelaksowany, aby pomóc Ci trenować przez (lub odzyskać) pełny zakres ruchu. Zalecane rodzaje ćwiczeń obejmują taiji (tai chi), joga, stacjonarną lub dróg rowerowych, lub pływanie.

Dalsze rozważania

Podczas obciążonych ćwiczenia nie są specjalnie polecane, dr Frank nadal wymienia trening siłowy jako potencjalnej aktywności. Tak więc, można nadal trenować z ciężarami (lub innych form oporu), jeśli zastosować się do swojej postaci. Zwłaszcza podczas wykonywania ćwiczeń ciała niższe, kręgosłup musi pozostać w położeniu neutralnym w każdej chwili zmniejszyć ryzyko kontuzji. Tak więc, należy unikać wszelkich ćwiczeń, w których nie można osiągnąć prawidłowe ustawienie. W celu zapewnienia zgodności, może chcesz zatrudnić spotter oglądać za wszelkie awarie w swojej formie podnoszenia.

Powikłania złamań kręgosłupa szyjnego

Powszechniej znana jako "przerywaną szyi" złamanie kręgosłupa szyjnego oznacza przerwę w każdym z siedmiu częściach kręgów szyjnych kręgosłupa. Konkretnie, kręgosłup szyjny łączy bazę czaszki do klatki piersiowej, co jest za ramiona i tułów. Pęknięcia w tym obszarze najbardziej powszechnie występuje w związku z urazowym przypadku, jak w wypadku samochodowego, który powoduje, że do głowicy gwałtownie szarpnięciem.

Diagnoza

W większości wypadków samochodowych, w szczególności te, które dotyczą obrażeń szyi, konieczne jest, aby nie poruszyć osobę aż ratownictwa medycznego (EMS) przyjeżdżać. Członkowie EMS będzie przetransportować osobę do szpitala, gdzie promienie rentgenowskie będą prowadzone w celu wyświetlenia kręgosłup danej osoby, identyfikowanie wszelkich obszarów złamania. Według Hughston Sports Medicine Foundation, większość złamań kręgosłupa szyjne będą traktowane z chirurgii przywrócić siłę do kręgosłupa i zapobiec dalszym szkodom.

Ciężkie powikłania

Bo złamanie kręgosłupa szyjnego wpływa nie tylko zdolności kręgosłupa do stanowiska głowy, ale także sposób, w jaki mózg wysyła wiadomości i kontroli funkcji, w skrajnych przypadkach, złamania szyjki kręgosłupa może spowodować śmierć lub paraliż, jeśli złamanie powoduje rozległe uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Zakażenie

Jeśli poważne przyczyny złamania kości wystawać ze skóry, istnieje zwiększone ryzyko zakażenia w tkankach miękkich organizmu. Kiedy skóra jest narażona wewnętrzne, bakterie i wirusy mogą zaatakować organizm i powodować objawy takie jak gorączka, obrzęk, zaczerwienienie, ból i nudności. Jak to może być również objawy związane z innymi doznanych obrażeń podczas wypadku, ważne jest, aby ściśle przestrzegać rany w celu rozpoznania możliwości zakażenia.

Uszkodzenia nerwów

Nerwów rdzenia kręgowego zawiera wszystkie odpowiedzialne za doznania dół ciała. Po złamaniu, uszkodzenie nerwu jest powszechnym zjawiskiem, które może wywołać ból i mrowienie, szczególnie w rękach. Podczas gdy niektóre uszkodzenia nerwów poprawia się w czasie i sensacja przywróceniu, uszkodzenie może być czasem na stałe.

Malunion

Podczas gdy lekarze najczęściej Dokładamy wszelkich starań, aby przywrócić złamanej kości do ich pierwotnego stanu, możliwe jest, że kości nie będzie się prawidłowo leczyć i wyrównane, stan, który jest znany jako malunion. Jeśli to nastąpi, wadliwe ustawienie może zrobić szef trudniej obsługuje lub powodować stałe lub tępy ból.

Ćwiczenia kręgosłupa i

Kręgosłupa jest postępującą chorobą zapalenia, które niekorzystnie wpływa na kręgosłup, dolnej części pleców i bioder. Z biegiem czasu, postawy osób dotkniętych spadkiem kręgosłupa, ostatecznie pozostawiając ich ciała wykrzywiła się w pozycji garbus, jedyny, który nie pozostawi ich w bólu. Podczas leczenia kręgosłupa poprzez ćwiczenia jest możliwe regularne wykonywanie może zmniejszyć ciężkość i progresji objawów.

Kręgosłupa

Choć nauka nie ma pewności co dokładnie wywołuje przypadek zapalenia stawów kręgosłupa, genetyki i życia, wydają się odgrywać rolę. Mając w rodzinie kręgosłupa może zwiększyć prawdopodobieństwo jest dotknięty. Kręgosłupa wydaje się głównie uderzać osoby w wieku od 20 do 40, chociaż przypadki u młodszych pacjentów odnotowano w niektórych przypadkach. Płeć odgrywa niewielką rolę, jak mężczyźni są dotknięte częściej niż kobiety.

Ćwiczenia kręgosłupa i

Według kręgosłupa Association of America, regularne ćwiczenia jest ważnym elementem skutecznego dzienny z zapaleniem stawów kręgosłupa. Kręgosłupa Association of America twierdzi, że co godzinę na regularne szkolenia mogą zapewnić utrzymanie elastyczności i dobrej postawy oprócz łagodzenia bólu. Zaledwie pięć do dziesięciu minut treningu może pomóc zmniejszyć objawy, ale to oczywiście lepiej dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Zalecenia treningowe

Według ekspertów w SpineHealth.com, najlepsze formy ćwiczeń dla osób z zapaleniem stawów kręgosłupa są działania umiarkowanej intensywności, że podatek nie robić nadmiernie stawów. Ćwiczenia Nonweight-nośne wykonywane powoli poprzez pełny zakres ruchu są przydatne do utrzymania i poprawy elastyczności. Przykładowe rodzaje ćwiczeń obejmują tai chi, joga, lub pływanie.

Krawiectwo szkolenia do swojej choroby

W celu zapewnienia optymalnych wyników szkoleniowych, trzeba będzie współpracować z twoim stanie osiągnąć zdrowy nośnik. Kręgosłupa Association of America zaleca, aby, o ile to możliwe, należy zaplanować ćwiczenia w okresie, gdy objawy nie będą kolidować z treningu. Na przykład, jeśli twoje ciało jest zbyt sztywny, w godzinach porannych, nie zmuszaj problem próbując trenować przez nie; czekać na czas, gdy twój stan ustępuje do bardziej rozsądnego poziomu.

Rozważania

Należy również pamiętać, że podczas gdy nie będzie widać postęp od wykonywania optymalne tylko pięć do dziesięciu minut dziennie ćwiczeń, tak też można nie dostrzec optymalny postęp jeśli przepracowania swoje ciało. Kręgosłupa Association of America zaleca szukać równowagi między intensywności i czasu trwania, aby znaleźć odpowiedni poziom ćwiczeń, które będą korzystać ci jako jednostki. Choć może to zająć trochę prób i błędów, może chcesz zacząć z ogólną wytyczną nie zmuszając swoje ciało do tego stopnia, nadmiernego zmęczenia lub bólu. Pracować w ramach swoich granic i będą one z czasem naturalnie rozwinąć.

Jak leczyć nerwu kulszowego Po operacji kręgosłupa

Według informacji na stronie internetowej Health kręgosłupa Kręgosłup-Health.com, nerwu kulszowego jest nerw, który biegnie przez dolną część pleców, pośladków i dół swoich tyłu nogi. Nerw ten może zostać pochwycona po zabiegach chirurgicznych lub uszkodzenia, co prowadzi do wystąpienia objawów, takich jak ból w miejscowego, przewlekła mrowienie nóg, słabość lub drętwienia przez dotkniętych obszarach. Na szczęście, warunek ten może być wspomagane przez zastosowanie prostych technik rozciągania.

Instrukcje

1 Połóż się na plecach i wykonać proste kolano-to-piersiach odcinek, aby złagodzić ból w nerwu kulszowego po operacji. Po prostu zrozumieć uszkodzoną nogę obiema rękami owiniętymi wokół dolnej części nogi, chowając kolana do góry i wyciągając ją do swojej piersi. Przytrzymaj ten odcinek na 10 do 20 sekund, powtarzając kilka razy, jeśli jest to konieczne, aby zmniejszyć objawy rwy kulszowej.

2 Wykonaj przekrój odcinka kolana, podczas gdy jeszcze na plecach dalej rozciągnąć na tym terenie. Zacznij od leżącej z nogami płasko na podłodze z ugiętymi kolanami pod kątem 45 stopni. Przejechać jedną nogę na nogę (zaczynają się od prawej nogi są skrzyżowane na lewo), a następnie wcisnąć obie nogi w prawo. Zwiększenie ciśnienia delikatnie, aby nie pogarsza mięśni dotkniętych trzymającego w położeniu rozciągniętym przez 15 do 30 sekund, a odwrócenie położenia i powtarza się z przeciwległego boku.

3 Wyciągnij ścięgna w celu dalszego zmniejszenia bólu i objawów z rwa kulszowa. Połóż się na podłodze z nogami prosto przed siebie. Weź ręcznik na obu końcach i owinąć go wokół łuku stopy na stronie, że jest chora. Poleżeć, używając ręcznika delikatnie podnieść nogę do góry w kierunku sufitu, aż poczujesz rozciąganie nasileniu łagodnym do umiarkowanego w ścięgno podkolanowe. Przytrzymanie w tym od 10 do 15 sekund, powtarza się kilka razy jest to konieczne, aby złagodzić objawy.