adcov.com

proteza gorące jedzenie

Jak zachować gorący jedzenie w chłodnicy

Choć często są wykorzystywane do transportu zimnych pokarmów, może być używany do transportu gorących potraw. Czy zechcesz zabrać ze sobą gorący jedzenie na piknik lub po prostu pakowania gorący obiad, chłodnicy może być najlepszym sposobem, aby go transportu. Do przechowywania żywności, gorąco w chłodnicy, trzeba będzie, folii i ręczniki.

Instrukcje

• Spłukać pusty chłodnicy z ciepłą wodą do ogrzania to.

• Rozwinąć folii na płaskiej powierzchni.

• Miejsce żywności w centrum folii. Wchodzisz na strony folii całej żywności, aż całkowicie pokryta. Owinąć drugą warstwę folii wokół żywności w ten sam sposób.

• Dwa razy złożyć ręcznik na pół i umieścić go w dolnej części chłodnicy.

• Miejsce żywności na ręcznik.

• Złożyć kolejny ręcznik w połowie dwa razy i umieść ją na jedzenie.

• Zamknąć chłodnicy.

Jak zachować gorący jedzenie na piknik

Jak zachować gorący jedzenie na piknik

Jedzenie w między 4.44 i 60 stopni Celsjusza jest uważana za "Temperatura Danger Zone," zakres temperatur, w którym rozwijać się bakterie powodujące choroby przenoszone przez żywność. Jeśli chcesz wziąć gorący jedzenie ze sobą na piknik, należy pakiet żywności poprawnie, aby upewnić się, że nie spadają poniżej 140 stopni. Na szczęście opakowanie gorących potraw dla transportu jest dość proste, zwłaszcza na krótkie wycieczki.

Instrukcje

• Gotować jedzenie dobrze powyżej 140 stopni przed opakowania. Zawijania żywności z folii aluminiowej. Upewnij się, że krawędzie opakowań folii są szczelnie zamknięte.

• Nagrzewają się kilka ciepłej opakowaniach, zgodnie z wskazówkami na opakowaniu: wstrząsnąć lub uderzyć ciepłej opakowaniach, jeśli są one typu instant, pobudzenie uaktywniony lub mikrofalówka je w odstępach czasu, jeśli wymagają one zewnętrznej ogrzewanie. Gorący leżeć na opakowaniach żywności.

• Owinąć w ręcznik pokryte żywności i ciepłej opakowaniach. Linia podstawy chłodnicy z ręcznikami. Używać najmniejszych chłodnicy, która będzie zawierać wszystkie gorące jedzenie. Miejsce zapakowane jedzenie i ciepłej opakowaniach w chłodnicy.

• Wypełnić dodatkową wolną przestrzeń wokół zapakowane jedzenie z więcej ręczniki i zamknąć chłodnicy.

Nasiona edamame celu złagodzenia uderzenia gorąca

Edamame to japońskie słowo dla młodych soi, które mogą być gotowane w strąkach i łuskanych przed jedzeniem. Przydatność edamame w leczeniu uderzeń gorąca jest dyskutowane, ale wielu twierdzi, że kobiety okołomenopauzalnym edamame przynosi ulgę.

Efekty

Soja edamame zawierają substancje chemiczne, które wpływają na ciało samo estrogenu robi. W okresie okołomenopauzalnym, poziom hormonów wahać poważnie i edamame może zmniejszyć częstość uderzeń gorąca przez zrównoważenie hormonów.

Dawkowanie

W swojej książce "Menopauza bez lekarstw," lekarze Linda Ojeda i Jeffrey S. Bland zalecają spożywanie 150 do 200 mg soi dziennie w leczeniu uderzeń gorąca.

Zastosowania

Według badań 2003 przeprowadzonych na uniwersytecie Wiedeń, jedzenie edamame i inne składniki, które zawierają estrogen pochodzenia roślinnego może być stosowany jako alternatywa naturalnego do syntetycznego hormonalnej terapii zastępczej.

Rozważania

Podczas gdy niektóre badania na temat skutków edamame na uderzenia gorąca pokazać, że zapewnia znaczną ulgę, inni sugerują, że placebo są równie skuteczne.

Inne korzyści

Ponadto, aby zapewnić ulgę od gorąca, jedzenie edamame w okresie okołomenopauzalnym mogą pomóc nocne poty, poprawy zdrowia kości i regulować poziom insuliny.

Jedzenie przed snem skojarzony Z Oddychanie Trouble at Night

Jedzenie przed snem skojarzony Z Oddychanie Trouble at Night


Co jeść i pić przed pójściem do łóżka, może mieć wpływ na jakość snu można dostać. Dobrze zbilansowana dieta, regularne posiłki, całkiem spore porcje i coraz mnóstwo ćwiczeń przyczyniają się do lepszego nightâ € ™ s snu. Jeśli zużywają zbyt dużo złej rodzaju rzeczy tuż przed snem, może to spowodować problemy, które wpływają na oddychanie i jakość snu i sprawi, że poczujesz się zmęczony następnego dnia.

Ilość żywności

Duże porcje tłustych czynią pracę układu pokarmowego trudniejsze, ponieważ ciężkie, pokarmy bogate są trudniejsze do strawienia. Jeśli kwasy i enzymy w żołądku i jelitach są zajęte podział duży posiłek, będzie bardziej prawdopodobne, że problemy z zasypianiem i może się obudzić później. Żywność może tworzyć kopie zapasowe w przełyku, powodując kaszel i trudności w połykaniu, aw ciężkich przypadkach, problemy z oddychaniem.

Pikantne jedzenie

Przyprawy, gorące jedzenie i kwaśne pokarmy mogą powodować bezsenność. Pikantne potrawy nie tylko zwiększyć poziom energii, ale mogą one powodować zgaga - kwasu refluks, który powoduje ból w klatce piersiowej i zwęża drogi oddechowe. Jeśli masz pikantny obiad, zjeść go kilka godzin przed snem.

Przekąski z alkoholem

Picie alkoholu przed snem może powodować kwaśne, co prowadzi do bólu w klatce piersiowej i kaszel. Alkohol jest również odwodnienie i może wyschnąć drogi oddechowe, więc dużo wody w trakcie i po spożyciu alkoholu jest koniecznością. Ponadto alkohol może spowodować mięśnie gardła i języka, aby zrelaksować się podczas oddychania i częściowo zablokować otwarcie dróg oddechowych, co oddychanie ciężki i głośny.

Otyłość

Bezdech senny może rozwijać się w wyniku otyłości. Zwężenie dróg oddechowych może wystąpić z uwagi na zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej w drogach oddechowych. Podczas snu, może zatrzymać oddech na kilka sekund, kilka razy na godzinę. Chrapanie i porywisty dźwięki w drogach oddechowych są wskaźniki bezdechu sennego, który potęguje jedzenie przed snem.

Pokarmy, które pomogą

Tryptofan pokarmy bogate uspokoić umysł, rozluźnić mięśnie i zapobiec dróg oddechowych z coraz zwężone. Pokarmy bogate w wapń pomaga również. Banan, pół kanapki z indyka lub pełnoziarnistych zbóż z niskotłuszczowy jogurt lub mleko o niskiej zawartości tłuszczu są przykłady dobrych żywności do jedzenia, jeśli długo na przekąskę przed snem, ale zachować wielkość porcji małe.

Jak zachować żywności gorące bez energii elektrycznej

Utrzymanie żywności przechowywane w temperaturach poniżej 4.44 stopni Celsjusza i powyżej 60 stopni Celsjusza pomaga spowolnić tempo wzrostu bakterii. Jeśli masz zamiar służyć gorących potraw i nie ma dostępu do energii elektrycznej, pas kuchni pozwalają zachować żywności gorące przy użyciu gorącej wody i paliwa puszek mostkowo etanolu. Puszki paliwa zachować patelni z wodą gorącą do generowania pary. Na patelni żywności umieszczone wewnątrz wody pan jest przechowywane w temperaturze bezpieczny z powodu upału steam. Pas kuchni są najbardziej skuteczne, jeśli jedzenie jest gorąco, gdy umieszczone na patelni żywności.

Instrukcje

• Transfer żywności gorące, przygotowane do hermetyczne pojemniki.

• Linia na dole chłodnicy z ręcznikiem, umieścić pojemniki hermetyczne żywności na górze i następnie spakować ręczniki wokół i pojemniki. Połączenie gorąco pojemniki, ręczniki i hermetyczne chłodnicy będzie zachować żywności gorące podczas transportu.

• 2 cale gorącej wody wlać wody pan naczynia pas.

• Transfer gorące posiłki z pojemniki do przechowywania żywności Pan do naczynia pas.

• Miejsce na patelni żywności wewnątrz patelni wody i przykryć pokrywką do utrzymania ciepła. Na patelni żywności jest nieco mniejszy niż wody pan z wargi, że połowy na skraju wody pan wobec utrzymywać ono zawieszone nad wodą.

• Zdjąć karty puszki paliwa i umieścić je w paliwo może posiadacze na dno naczynia pas. Ilość paliwa puszek ty potrzebować zależy od wielkości naczynia swój pas.

• Lekki żel paliwa zachować żywności gorące bez upalny żywności. Można kupić puszki paliwa z regulacją knoty, dzięki czemu można kontrolować wielkość płomienia.

• Wymienić z puszki dodatkowe paliwo i dodać wody, tak aby zachować gorący jedzenie na czas posiłku.

• Transfer resztki jedzenia do przechowywania pojemników, a następnie umieścić je w chłodnicy z lodu, aby utrzymać cool żywności, aż pojemniki można przechowywać w lodówce.

Jak zachować żywności gorące z lampy podczerwieni ciepła

Jak zachować żywności gorące z lampy podczerwieni ciepła

Po żywność została przygotowana, cieple bez utraty zawartości wilgoci lub jakości żywności określonego elementu może stanowić wyzwanie. Korzystanie z lampy podczerwieni ciepła jest to popularna metoda restauracja przemysł do utrzymania stałej temperatury przygotowanych elementów. Podczerwone światło pada na część widma elektromagnetycznego pomiędzy widoczne i kuchenka mikrofalowa fal. "Far infrared fale", które są bliżej kuchenka mikrofalowa fal na skali są termiczne i wydzielają ciepło. W ten sposób świateł wyposażonych w żarówki podczerwone służyć jako świetny sposób, aby zachować gorącej strawy.

Instrukcje

• Używać lampy food service, lub lampy, przeznaczonych do stosowania w żywności przygotowanie i przechowywanie. Upewnij się, że ma 250 Wat podczerwieni żarówka Lampa. Podczerwieni żarówka z ratingiem 250 wat jest zdolny do wytwarzania fal, które generują ciepła do 175 stopni Celsjusza, która będzie utrzymywać przygotowanej żywności powyżej przemysł standardowego magazynu żywności minimalna 60 stopni c.

• Miejsce przygotowane, pełni gotowane jedzenie na porcję danie lub przechowywania kontenera, na przykład rzeźba bloku lub pieczenia naczynie. Może to być całe lub pokrojone.

• Skonfigurować Lampa podczerwieni ciepła, tak że kieruje on ciepła równomiernie na tyle przygotowany żywności, jak to możliwe. Regulacja świateł umożliwia użytkownikowi manipulować wysokości i kierunku podczerwieni w celu zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła do pozycji żywności. Dopasuj światło, tak że żarówka jest około 6 do 12 cali z przygotowanego jedzenia, zależnie od tego, jak gorąco zachować elementu.

• Wsunąć element żywności pod Lampa podczerwieni i służyć w razie potrzeby. Monitorowanie temperatury wewnętrznej gorące jedzenie elementów przy użyciu termometr do mięsa do zapewnienia, że temperatura nie spada poniżej 60 stopni C. Jeśli jedzenie zaczyna się spadek temperatury, umieścić lampę grzewczą, bliżej do pozycji żywności, lub od razu element do odgrzewania w lodówce i służyć w późniejszym czasie.

Jak zachować żywności gorące idealna zimno na przyjęcie weselne

Jak zachować żywności gorące idealna zimno na przyjęcie weselne

Bezpieczeństwa żywności jest wielką troskę o te przygotowania i podaniem posiłku dla Gości weselnych. Utrzymanie gorących potraw w temperaturze wymaganej porcji i zimnych dań w chłodnym wystarczającej temperatury aby zapobiec psuciu można osiągnąć za pomocą pas dania, które można nabyć na dalsze stosowanie lub wynajmowane od ślubu dostaw firmy.

Instrukcje

• Umieścić swój pas kuchni na stole śniadanie w formie bufetu.

• Wlać gorącej wody do dolnej części potraw, które będą trzymać gorących potraw.

• Usunąć czapki twój mostkowo paliwa kanistry.

• Miejsce butle paliwa pod spodem gorąco-pas kuchni.

• Światło każdego pojemnika z rozszerzone lżejszy lub długie mecze.

• Pozwala wody, aby rozgrzać, a następnie umieścić gorące jedzenie w naczyniu pas.

• Wypełnienia dolnej części pas potraw, które odbędzie się zimne jedzenie z lodu i wody.

• Miejsce wypełnione żywności patelnie fartuch w wyznaczonych stojaki tuż przed zaprasza Gości na śniadanie w formie bufetu.

Jak ukoić ból w jamie ustnej

Jak ukoić ból w jamie ustnej


Owrzodzenia w okolicy ust lub mogą wynikać z różnych przyczyn. Mogą to opryszczka, owrzodzenia i uszkodzenia spowodowane szkody; na przykład, od gryzienia policzek czy palenie usta gorące jedzenie. Opryszczka rozpocząć jak zapalenie pęcherze na całym obszarze jamy ustnej. Owrzodzenia pojawiają się jak blade lub żółte wrzody z czerwonym obramowaniem wewnątrz jamy ustnej. Owrzodzenia jamy ustnej mogą być związane z wirusami, osłabienie układu odpornościowego, zmian hormonalnych, stresu lub niedoboru witaminy B12. Choć bolesne, większość owrzodzenia jamy ustnej stanowić ryzyko dla zdrowia i leczyć niektóre sami. Spróbuj kroki w celu złagodzenia dyskomfortu z owrzodzenia jamy ustnej. Ale zdrowy rozsądek. Jeśli owrzodzenia utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.

Instrukcje

Ogólne Mouth Sore Pielęgnacja

1 Unikaj spożywania pokarmów i napojów, które mogą podrażnić ranę. Są to gorące, ostre, słone lub cytrusowych żywności i napojów.

2 Gargle regularnie z zimną wodą lub zjeść popsicles, szczególnie jeśli ból jest wynikiem oparzenia. Alternatywnie gryzienia kostki lodu i umożliwiają lodem powoli rozpuszczają się na ból.

3 przejąć recepty doustne środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol (Tylenol) lub ibuprofen (Advil, Motrin).

Opryszczka

4 stosuje się miejscowo lek przeciwbólowy, taki jak lidokaina (Lidamantle, ksylokainy) na obszarze zagrożonym.

5 masaż over-the-counter opryszczka produkt do obszaru dotkniętego przy pierwszych oznakach opryszczki. Przeciwbólowe działanie tych produktów może zapewnić ulgę. Marki należą Blistex i Campho-Phenique.

6 Należy recepty przeciwwirusowy lek w celu zmniejszenia bólu, wzmagając gojenie się i zmniejszają częstość opryszczki. Przygotowania obejmują acyklowiru (Zovirax), famcyklowir (Famvir) i valacyklowiru (Valtrex).

Rak wrzody

7 wypłukać usta wodą morską. Sól pomaga usunąć bakterie, które mogą jeszcze bardziej rozpalić ból rak.

8 Zastosuj roztwór jednej łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w 1/2 szklanki ciepłej wody na ból.

9 Zimnica niewielka ilość mleka magnezji na skalania ból trzy do czterech razy dziennie.

10 Zastosuj produkt oralny over-the-counter, który zawiera środek paraliżujący. Marki należą Anbesol i Orajel.

11 Stosować miejscowo produkt zawierający składniki przeciwzapalne, takie jak amlexanox (Aphthasol) i fluocynonid (Lidex, VANOS), jak tylko pojawi się ból rak.

12 Za pomocą płukania jamy ustnej zawierające receptę steroidu deksametazonu w celu zmniejszenia bólu i stanów zapalnych.

Wskazówki

 • Unikać wyciskania, szczypanie lub zbieranie na ból w jamie ustnej. Zostaw swój ból sam w miarę możliwości, aby umożliwić jej leczyć.
 • Nigdy nie dodawać produkty przygotowane do stosowania zewnętrznego w twoich ustach.
 • Zadzwoń do lekarza, jeśli ból zaczyna się wkrótce po rozpoczęciu nowego leku, jeśli ból nie leczy w ciągu dwóch tygodni, jeśli masz osłabiony układ odpornościowy lub jeśli ból towarzyszą objawy takie jak gorączka, wysypka, ślinotok lub trudności w połykaniu .

Objawy naczynioruchowe menopauzy

Objawy naczynioruchowe menopauzy są powszechnie znane jako uderzenia gorąca i nocne poty. Większość kobiet po menopauzie w raporcie Zachodnia doświadcza tych objawów, co najmniej raz. Są to jedne z najczęstszych powodów, że kobiety szukają leczenia objawów menopauzy.

Definiowanie Menopauza

Menopauza jest zdefiniowana jako stałe ustania miesiączkowania powodu utraty aktywności jajnika i technicznie występuje dwanaście miesięcy po ostatnim cyklu menstruacyjnego. Czas prowadząc do menopauzy, gdy aktywność jajników i zwalnia się zmienia, są znane jako menopauzy. Kobiety, które są więcej niż dwanaście miesięcy w przeszłości ich ostatniej miesiączki Mówi się, że w menopauzie. Menopauza może występować naturalnie lub w wyniku napromieniowania, leków lub operacji takich jak oopherectomy lub histerektomii.

Fizjologia Menopauza

Liczne zmiany zachodzą w okresie okołomenopauzalnym. Najbardziej oczywiste są zmiany w cyklu menstruacyjnym. Czas pomiędzy miesiączkami zazwyczaj są krótsze i jakość mogą się różnić od menstruacji. Pęcherzyków jajnikowych (gdzie rozwijają się jaja) zmniejszy się liczba jaj spada. Zmiany poziomu hormonów: hormon folikulotropowy (FSH), który sygnalizuje produkcję estrogenów i progesteronu, wzrasta. Spadek poziomu progesteronu przez okołomenopauzalnym. Poziom estrogenów, w przeciwieństwie do tego, rozpocząć ich spadek w ciągu ostatnich sześciu do dwunastu miesięcy w okresie okołomenopauzalnym. Tuż przed prawdziwym menopauzy, a następnie ich spadek wzrośnie na stałe. Niższe poziomy estrogenu nie może podtrzymywać macicy, a więc okres ustaje.

Uderzenia gorąca

Hot miga charakteryzują uczucia ciepła, które pojawić się nagle i szybko mijają. Wynoszą one od łagodnej zaczerwienienie uczucie intensywnego ciepła wraz z potem. Niektóre kobiety, ale nie wszystkie, powoduje, że przyniesie raport lub zwiększyć gorąca. Wspólne powoduje to stres; alkohol; kofeina; wysokie temperatury; gorące jedzenie lub napoje; i ostrych przypraw. Miga zazwyczaj rozpoczyna tuż po okołomenopauzalnym i trwać od dwóch do dziesięciu lat. Częstotliwość waha się od kilku razy w roku do kilku razy dziennie.

Nocne poty

Nocne poty są uderzenia gorąca, które występują podczas snu. Charakteryzują się one obfite pocenie się. Niektóre kobiety konieczności wstawania zmienić pościel po takim odcinku. Uśpienia zakłócony w wyniku dodania na stres i zmęczenie następnego dnia.

Przyczyny objawów naczynioruchowych

Chociaż objawy naczynioruchowe występują w tym samym czasie, gdy spadek jajnika dokładna zależność między tymi dwoma elementami jest znane. Objawy te pojawiają się zazwyczaj podczas zadanej temperatury ciała gwałtownie się zmienia, jak to ma miejsce na początku i na końcu gorączka, ale wpływ estrogenu na zadanej pozostają tajemnicy. Nie wszystkie kobiety o niskiej doświadczenia estrogenów uderzenia gorąca, i często są one wystawione podczas ciąży w czasie estrogenu jest bardzo wysoka. Kobiety w wielu kulturach doświadczać żadnych objawów naczynioruchowych na wszystko, co wydaje się sprzeczne czysto fizjologiczne przyczyny.

Uwarunkowania i konsekwencje

Dla wielu kobiet, objawy naczynioruchowe menopauzy są denerwujące. Dla innych, powodują znaczące zakłócenia w sen, pracy i życiu codziennym. Objawy naczynioworuchowe może być objawem kilku warunków oprócz menopauzy, takich jak choroba tarczycy, padaczka, kilka nowotworów hormonozależnych wytwarzania, białaczki i choroby alergiczne. Jeśli objawy utrzymują się, nasilają lub zakłócać codziennego życia, skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem zdrowia o poradę.

Ciekawe informacje na temat odżywek białkowych

Ciekawe informacje na temat odżywek białkowych


Białko jest jednym z trzech głównych składników odżywczych, które zawierają ludzki diety. Białko z elementów zwanych aminokwasów i które odgrywają ważną rolę w wielu funkcjach ciała, takich jak wzrost tkanki ciała, utrzymanie systemu immunologicznego i jako nośniki dla innych składników odżywczych w całym ciele. Suplementy białkowe są jako prostych sposobów, aby uzyskać lepszą jakość białka w diecie, w przeciwieństwie do naturalnych pokarmów.

Białko może pomóc przyrostu masy ciała i może pomóc schudnąć

Jest stary dowcip o termosie. Utrzymuje gorące jedzenie gorące i zimne jedzenie było zimne, ale jak to wiem, który jest który? To samo można powiedzieć o białka. Wiele stron internetowych promować białko jako ciężar czy wzmocnienie mięśni produktu dla sportowców i kulturystów, a wiele diet promować dodatkowe białko szybko uruchomić metabolizm do utraty wagi.

Suplementy białkowe mogą być użyte w połączeniu z wyższą diecie niskokalorycznej, a więc zwiększenie masy ciała. W badaniach sportowców podanych suplementów białkowych nad ich normalnych potrzeb, przyrost masy ciała lub mięśni nie było bardziej istotne z wyższym spożyciu białka, gdy poziom kalorii były stałe. Spożycie białka może pomóc naprawy i budowy tkanki mięśniowej podczas treningu sportowego, a te, które angażują się w intensywne treningi wymagają więcej białka niż przeciętny człowiek. Przybieranie na wadze jest jednak prowadzić z nadmiarem kalorycznej wszystkich składników pokarmowych, a nie tylko białka.

W utracie wagi, białko może podnieść tempo przemiany materii o około 30 procent, według badań w American Journal of Physiology, co suplementów zbywalnego produktu w branży odchudzania. Jednak rzeczywiste pokarmy białkowe stworzyć ten efekt termicznej, spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ciekłe dodatki białka nie są w stanie w pełni osiągnąć ten efekt, ponieważ część zwiększonego metabolizmu związany jest z energii zużytej w procesie trawienia.

Dodatkowe białko nie zawsze jest lepsze

Kiedy organizm otrzymuje dodatkowe składniki odżywcze, organizm ma kilka ścieżek do czynienia z przechowywania lub eliminacji nadmiaru. Węglowodanów, nadmiar jest najpierw przechowywany w glikogenu mięśni i wątroby być wykorzystywane na potrzeby krótkoterminowych, takich jak nagłym energii z systemem. Oczywiście, dodatkowe węglowodany, które nie mogą być przechowywane w postaci glikogenu są przechowywane w tłuszczowej (FAT) tkanki jako długoterminowego przechowywania dla kiedy ciało przechodzi przez okresy czczo. Tłuszczu nie zajmuje wiele transformacji w organizmie do przechowywania i prawie natychmiast przechowywana w tkance tłuszczowej.

Białko, z drugiej strony, jest podzielony na poszczególne składniki aminokwasowe i nadmiar nie są natychmiast potrzebne korpusu jest eliminowany przez mocznika. Nadmiar białka mogą powodować naprężenia w funkcji wątroby, jak mocznik jest przetwarzany przez wątrobę, lub nerek, jak mocznik jest przekształcany w moczu.

Ludzie, którzy są aktywne potrzebują więcej białka na kilogram masy ciała niż zrobić osiadłych ludzi. Mając odpowiednie białka do naprawy i budowy mięśni jest niezbędna, gdy treningi rozbić tkankę. Zużywa dodatkowe białka bez odpowiedniego programu szkolenia fizycznego nie będzie budować mięśnie sklepów tkanek.

Czas jest wszystkim

Istnieją konkretne sytuacje korpus jest lepiej przystosowany do trawienia i wykorzystania białka. Suplementy białkowe są bardziej prawdopodobne, aby być skuteczne, jeżeli są spożywane 30 do 60 minut po sportowe wydarzenie.

Ponadto, sportowców wytrzymałościowych należy spożywać węglowodany natychmiast po treningu lub imprezy zastąpić zapasy glikogenu. Białko wykonane ze źródłem węglowodanów zwiększa wychwyt węglowodanów.

Wszystkie produkty białkowe nie są sobie równie

Różne źródła białka zawierają różne poziomy elementów składowych aminokwasów. Niektóre produkty mogą nie być "kompletna" białek, i byłoby mniej korzystne dla potrzeb organizmu.

Jedną z miar jakości białko jest środek o nazwie PDCAA, strawność białka skorygowane wynik aminokwasów. Mierzy się ilość aminokwasów w produkcie białkowym i jaka jest ich skuteczność jest trawiona. Jest federalnie standardem do oznaczania jakości białka, ale jest bardziej czynnikiem oceny odpowiedniej ilości białka u pacjentów z niskim białka lub niskiej wartości kalorycznej diecie. Dieta z różnymi białkami, również ze źródeł wegetariańskie można odpowiednio spełniać codzienne potrzeby wszystkich niezbędnych aminokwasów.

Istnieje również pojęcie suplementami zwane "szybkie" i "wolno" białko. Białko serwatkowe jest uważany szybko białko, które powoduje gwałtowny wzrost poziomu aminokwasów i dlatego szybko zwiększenie syntezy białek. Białko kazeinowe pochodzące jest uważany powoli białka, a te są używane głównie do zapobiegania długotrwałego białkowej (tkanek) podziału.

Białko może być łaknienie

Badanie z University of Washington sugerują, że białko daje poczucie sytości, powodując zmniejszenie spożycia kalorii. Badanie wykazało, że zastąpienie białka do tłuszczu w diecie może faktycznie zmniejszyć objawy głodu. Prawdopodobnie ze względu na stymulację apetytu tłumienia dwóch hormonów cholecystokininy (CCK) i glukagonopodobny peptyd-1 (GLP-1). CCK jest uwalniany do trawienia zarówno tłuszcz i białka, i pośredniczy sytość przez hamowanie opróżniania żołądka. Już jedzenie pozostaje w żołądku, tym mniej prawdopodobieństwo przejedzenia. GLP działa również powolne opróżnianie żołądka, ale również pomaga w odpowiedzi insuliny przez trzustkę.

Na ogół zjawisko to jest widoczne na trawienie rzeczywistych protein, raczej niż z ciekłymi dodatkami białkowymi. Ciekłe środki spożywcze opuścić żołądek szybko i zmniejszyć odczucie sytości. Jednak stosując dodatek białka jako przekąska między-posiłek zastąpić wyższych opcji kalorii mogą korzystać ci, którzy przejadać powodu głodu i pragnienia, tak długo, jak całkowita liczba kalorii pozostają pod kontrolą.

Rodzaje witamin ostrą papryką

Poza oczywistymi smak ponczu dodają do żywności, ostra papryka chili wygrać wyróżnienia za ich odżywczych. Częściowo jest to z uwagi na kapsaicynę, związek z papryki, co umożliwia im ogień, który może chronić przed rozwojem raka i miażdżycy tętnic. Mniej znane, ale nie mniej ważne, to fakt, że ostra papryka są również bogate w witaminy, które pomagają organizmowi zachować zdrowie i zwalczać choroby.

Rodzaje

Ostra papryka są w kolorach od żółtego i pomarańczowego na czerwony i zielony, z których wszystkie są bogate w witaminę C. A typowym zielonym chili, takimi jak Los Angeles, jest dwa do trzech razy ilość witaminy C znaleźć w Walencji pomarańczy. Red Chili Peppers są również bogate w witaminę A. Jedna szklanka posiekanych gorących czerwonej papryki stanowi około połowę zalecanej amerykańskiego Departamentu Rolnictwa dodatku dietetycznego dla składnika. Uncja za uncję, suszone czerwone papryki chili zapewnić jeszcze więcej korzyści odżywcze. Łyżka chili w proszku złowi zamknąć do 100 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę A. USDA

Korzyści

Witamina C jest krytyczna dla właściwej funkcji immunologicznej, jak również tworzenia się kości i mięśni. Co więcej, zgodnie z National Institutes of Health, ludzie, którzy jedzą dużo produktów o wysokiej zawartości witaminy C doświadczenia zmniejszone ryzyko zachorowania na raka. Ze swojej strony, witamina pomaga chronić wzrok (zwłaszcza nocny) i promowania wzrostu kości. Odgrywa także rolę w walce off bakterii i infekcji wirusowych.

Dodatkowe korzyści

Ostra papryka trochę Witamina B6 przyczynia się do diety i są dobrym źródłem potasu mineralnej. Witamina B6, centralny pomagając ciała wykorzystywać białko, także pomaga organizmowi zużywać żywności na energię. Potas przyczynia się do dobrego zdrowia, przyczyniając się do równowagi płynów w organizmie i reguluje ciśnienie krwi.

Wybór

Ciepła pieprzem jest mierzona w "Scoville jednostek," nazwany przez farmaceutę, który wynalazł system. Wśród najbardziej łatwo dostępne papryki, ogniste habaneros i papryki Scotch bonnet pakować większość jednostek Scoville. Papryka Cayenne i Tabasco mniej zapalającymi, ale nadal są bardzo gorące. Jalapenos, anchos i Poblanos są stosunkowo łagodne. Nowy Meksyk Chili Peppers są dość łagodne.

Rozważania

Jeśli są szczególnie wrażliwe na gorące jedzenie --- waha się od osoby do osoby --- warto zauważyć, że kubki smakowe wydają się tworzyć pewien opór w czasie. Regularnie jeść ostrą papryką i będziesz prawdopodobnie zbudować większą tolerancję dla ognia. Jeśli nadal ustawić ogniu usta, mleko pić (nie wody), aby uspokoić płomienie.

Przygotowanie

Najgorętsze część pieprzem jest sieć żył na jej wewnętrznych ściankach (nie w nasionach, jak często myśli). Usunięcie żyły będą tłumić swoją ogień, ale nie znacząco wpływać na jego zawartość witamin. Szczególną ostrożność przy papryki. Poczujesz pieczenie jeśli pieprz poplamione palce dotykać oczu lub innych wrażliwych obszarów. Nosić rękawice podczas ich krojenia, lub umyć ręce natychmiast potem.

Pogrubienie Moc Vs gumy guar Chleb Mąka

Pogrubienie Moc Vs gumy guar Chleb Mąka


Chleb mąka jest powszechnie używany do zagęszczania zarówno gorących i zimnych płynów i zależy od naturalnie występujących gluten aby tak się stało. Alergików glutenu polegać zastępczych, takich jak guma ksantanowa i guma guar.

Opis

Guma guar jest polisacharyd pochodzący z Cyamopis motylkowatych lub guar roślin, uprawianych na suchych równinach Indii. Guma guar jest stosowany jako środek zagęszczający i środek wiążący, co sprawia, że ​​jest doskonałym substytutem glutenu. Ponieważ soi i kukurydzy jest zaangażowana w tworzeniu guma ksantanowa, guma guar jest korzystne gluten alternatywą dla osób z poważnymi alergiami pokarmowymi.

Korzyści

Mieszanie gumy guar z glutenu pieczywa jest niezbędna do pieczenia, jak i zgrubienie dla osób z alergią na gluten. Jest to bardziej skuteczne niż skrobia kukurydziana, a także ma możliwości produkcyjnych. Jest on powszechnie stosowany w produkcji tabletek, a często jest środek zagęszczający do lotionów i kremów handlowych.

Jak go używać

Guma guar jest najbardziej skuteczny w zimnych dań, w czasie 1 do 2 łyżeczek za każdy litr płynu. Na gorące jedzenie, takie jak sosów lub gulaszu, do 3 łyżeczek mogą być potrzebne w każdym litr. Skuteczność Guar zmniejsza się zawartość cieczy kwasów, takich jak sok z cytryny, więc bardziej guma guar muszą być dodane wyrównania.

Jak przechowywać Leftovers Prawidłowo zapobiegać zatrucie pokarmowe

Z rosnących cen żywności, nikt nie lubi marnować jedzenia, więc jest to ekonomiczne, aby dobrze wykorzystać resztki. Jest to także ekonomiczne wykorzystanie czasu i energii do gotowania dużych ilości pokarmu w jednym czasie do pracy w ciągu tygodnia. Kilka prostych środków ostrożności pomoże Ci przechowywać resztki prawidłowo, aby zapobiec zatruciu pokarmowemu.

Instrukcje

Jak przechowywać Leftovers Prawidłowo zapobiegać zatrucie pokarmowe

1 Wyjmij gorące jedzenie z garnka lub patelni i umieścić w pojemnikach lodówce. Użyj małych pół kwarty pojemniki lub worki plastikowe mocne zgrzewalne dla pokarmów płynnych lub przestrzennych. Użyć podwójną warstwę folii aluminiowej do pakowania przedmiotów, takich jak ryby i mięso. Przechowywać pojemniki małe, tak aby cyrkulacja powietrza może szybko schłodzić je. Jeśli jest tylko niewielka ilość, aby być w stanie schłodzonym (2 litrów lub mniej, lub jednego funta lub mniej mięsa lub ryby) szczelnie przylegać, należy zwrócić uwagę na treść i datę pojemnika lub dziennika lodówki i umieścić w lodówce lub 40 F 0 F zamrażarce. Miejsce to zimne powietrze przepływa wokół pojemnika.

2 Jeśli przechowywania więcej niż 2 litrów żywności płynnej lub wielkogabarytowych lub więcej niż funt mięsa lub ryby, doprowadzić gorące jedzenie do temperatury pokojowej najpierw otaczając go, szczelnie zapakowane, z lodu. Obracać żywności i lodu, aż temperatura w pomieszczeniu jest przez przed oddaniem go w lodówce.

3 Użyj resztki w ciągu kilku dni. Jeżeli przechowywanie resztki ryb, należy w ciągu jednego dnia.

4 W przypadku żywności, które serwowane są schłodzone lub w temperaturze pokojowej, takie jak ser, twaróg, jogurt, budyń, salsa, sałatki i innych potraw, usuń kwotę potrzebną na jeden posiłek i umieścić resztę natychmiast z powrotem w lodówce, szczelnie zamknięty.

Wskazówki

 • Użyj termometru lodówkę od czasu do czasu, aby upewnić się, że lodówka jest 40 C lub mniej, a zamrażarka 0 C lub mniej.
 • Nie próbuj do schłodzenia żywności w temperaturze pokojowej przed umieszczeniem żywności w lodówce. Bakterie rosną w ciepłym otoczeniu.
 • Nie należy umieścić dużych ilości gorącego żywności w lodówce w tym samym czasie. Potrwa zbyt długo do schłodzenia i zapewnić ciepłe środowisko dla rozwoju bakterii. Będzie to również wpływ na temperaturę wewnątrz lodówki, powodując inne pokarmy, by stać się cieplejsze niż jest bezpieczny.

Jak dbać o korony dentystyczne

Korony dentystyczne są wykonane z ceramiki, porcelany i złota i zapewniają szerokie pokrycie uszkodzonego zęba. Korony zapewnienia najlepszego ogólnego bezpieczeństwa za ząb, która jest podatna na pęknięcia lub pęknięć. W zależności od jej rodzaju, czasowe lub stałe, z należytą starannością korony dentystyczne może trwać kilka lat życia.

Instrukcje

Dobrej praktyki higieny jamy ustnej

1 Szczotka do zębów z miękkim włosiem szczoteczki do zębów dwa razy dziennie z użyciem pasty do zębów dla wrażliwych zębów wykonany w celu zapobiegania mieszania linii dziąseł, które może być stan zapalny od otrzymania korony zębów.

2 Floss codziennie. Używaj nici dentystycznej dla wrażliwych zębów. Nici trzy razy dziennie, aby usunąć żywności gromadzeniu wokół korony. Nici korony dentystycznej poprzez umieszczenie nici na jednym boku zęba i pociągnięcie go wzdłuż linii dziąseł. Nie przesuwaj nić tam iz powrotem wzdłuż linii dziąseł, jak ta akcja może rozluźnić koronę i spowodować nieoczekiwane podróży do dentysty.

3 Gargle antyseptycznym płukanie raz dziennie. Żywność, która zostanie złapany między zębami, zwłaszcza wokół korony dentystycznej, mogą przenikać do wnętrza, w wyniku próchnicy. Stosując płyn do płukania jamy ustnej eliminuje zarazki i usunąć jedzenie, które tkwi w linii dziąseł. Należy pamiętać, że płyn do płukania zawierających alkohol może spalić, ale nie uszkodzi dentystycznych pracy.

Czułość korony dentystyczne

4 Unikaj lepkie pokarmy, takie jak karmel, żelki, oraz gumy. Korona dentystyczna jest umieszczona na powierzchni zęba z warstwą cementu doustnego. Żucie lepkie pokarmy mogą poluzować korony dentystyczne z cementu.

5 Strzeż się żywności, które są zbyt gorący lub zbyt zimny. Korona dentystyczna może zwiększyć wrażliwość zębów i może powodować silne bóle zęba, gdy jest wystawiony na ekstremalne temperatury. Unikaj zimnych pokarmów, takich jak lody, i mieć świadomość tego, jak gorące jedzenie jest przed żucia.

6 Nie wolno żuć twardych pokarmów. Pokarmy takie jak landrynki, surowe warzywa, chipsy i orzechy nie są zalecane dla osób z korony dentystyczne. Żucia twardych pokarmów może złamać i zwichnąć koronę.

7 Chew żywności na przeciwległej stronie jamy ustnej położenia Korony, jeśli to możliwe. Może to będzie chronić koronę przed nadmiernym uszkodzeniem i zmniejsza prawdopodobieństwo podrażnienia dziąseł.

Wskazówki:

 • Płukać gardło z płukania jamy ustnej bezalkoholowy jeśli niedawno otrzymał koronę dentystyczną. Od dziąsła i zęby są już stan zapalny z dentystycznego procedury korony, alkohol w płukania jamy ustnej może spowodować dalsze podrażnienie.
 • Natychmiast skontaktować się z dentystą, jeśli korony dentystyczne spada, zostanie uszkodzony, lub czuje się luzem. Korony trzeba będzie wymienić lub naprawić, aby zapewnić zdrowie twojego zęba.

Strona główna Środki zaradcze na Burned Tongue

Jest kilka rzeczy, jak frustrujące i bolesne, jak przypadkowo na język spalania gorące jedzenie lub gorącego napoju. W większości przypadków najlepiej można zrobić, to zmniejszyć ból i uniknąć dodatkowych obrażeń do wypalenia podczas niech się leczyć - i istnieje kilka szybkie i łatwe rozwiązania, które mogą pomóc trochę ciepła z tego palić.

Lód

Chociaż sam lód nie uleczy spalony język, może zapewnić ulgę od uczucie pieczenia, jak również zmniejszyć obrzęk poważnych oparzeń. Jeśli to możliwe, trzymać kostkę lodu lub kawałki lodu poręczne i ssać na nich w ciągu dnia, w miarę potrzeb, w celu kontroli najgorsze bezpośrednim bólu pooperacyjnego oparzeń.

Unikać Spicy lub surowca Foods

Czasami po prostu trzeba dać czas leczyć oparzenia. Sposób, aby pomóc uzdrowić szybciej jest unikać spożywania kwaśnych pokarmów, które podrażniają język - w tym takie rzeczy jak kawa, owoce cytrusowe i produktów na bazie pomidorów. Unikaj cieplejsze ostrą papryką, jak również. Omijać szorstkich żywności, takich jak grube chipsy tortilla, ponieważ będą one grzebać w uzdrawiającą skórę wewnątrz jamy ustnej.

Gardła Spray

Jeśli nie masz czasu, aby usiąść i pozwolić roztopionego lodu lub jedzenia trzaski lodu i potrzebujesz szybką ulgę od spalonego języka, za pomocą sprayu bolące gardło. Spray zawiera środków znieczulających, które zdrętwiały obszaru i zmniejszenia uczucie pieczenia na krótki czas.

Cukier, miód i herbata

Istnieją dowody na to, że cukier, miód czy niektóre herbaty (np, Orange Pekoe) może mieć kojący wpływ na nerwy języka, co zmniejsza ból związany z oparzeniem języka. Mimo, że te elementy nie będą leczyć oparzenia, mogą zapewnić ulgę od bólu.

Florida zasad bezpieczeństwa żywności dla Kucharzy życia wspieranego w

Florida zasad bezpieczeństwa żywności dla Kucharzy życia wspieranego w


Kucharze z pomocą żywych obiektów są zobowiązani do przestrzegania wszystkich przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności Florydzie. Florida Zdrowia przeprowadza okresowe kontrole tych urządzeń w celu zapewnienia, że ​​przepisy są przestrzegane. Regulamin obejmuje właściwego przechowywania, przygotowania, gotowania i podawania potraw. Cel w zakresie bezpieczeństwa żywności jest zawsze, aby ograniczyć rozwój bakterii, które mogą powodować zatrucia pokarmowe.

Bezpieczne magazynowanie

Florida przepisy w zakresie bezpieczeństwa żywności przeliterować prawidłowych metod przechowywania żywności. Wszystko łatwo psujących żywność należy przechowywać w lodówce w ciągu 1 do 2 godzin od zakupu, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Regulamin obejmuje mięso świeże, jak długo mogą być przechowywane; drób, ryby i mięso mielone musi być stosowany w ciągu dwóch dni i wołowiny, jagnięciny i wieprzowiny, w ciągu 3 do 5 dni. Mrożone mięso należy podwójnie opakowane. Wgnieciony, nieszczelne lub zardzewiałych puszkach należy wyrzucić.

Bezpieczne Przygotowanie

Mycie rąk przez pracowników przygotowania żywności jest bardzo ważne w zapobieganiu zanieczyszczenia krzyżowego. Ręce należy myć przez 20 sekund przed i po kontakcie z żywnością. Surowe mięso i soki nie wolno dopuścić do zanieczyszczenia innych potraw. Aby zapobiec zanieczyszczeniu, umyć cięcia deski, noże i blaty po cięciu mięsa i marynować mięso pod przykryciem naczyniu w lodówce.

Bezpieczne Gotowanie

Florida bezpieczeństwa żywności określają przepisy wewnętrzne temperatury gotowania dla różnych rodzajów mięs. Poważna choroba może wynikać z przyjmowaniem niedogotowane mięso. Wołowina, steki, kotlety i należy do 145 stopni gotowane, wieprzowiny do 160 stopni i 165 stopni drobiu, aby zapobiec salmonelli i włośnicy.

Bezpieczne Serving

Złota zasada dla porcji jest utrzymanie gorących potraw zimnych dań na ciepło i zimno, ponieważ bakterie rosną najszybciej wokół temperaturze pokojowej. Gorące jedzenie nie powinno spaść poniżej 140 stopni, natomiast zimne jedzenie nie powinno wspiąć powyżej 40 stopni. Żywność może być gorąca, służąc z zasobników ocieplenia lub powolnych kuchenek i zimna przez zagnieżdżanie miseczkach w lodzie.

Pomysły kreatywne Lunch Box

Pomysły kreatywne Lunch Box


Obiady dla dzieci są ważnym posiłkiem. Wiele dzieci ma szybki śniadanie lub pominąć śniadanie całkowicie. Obiady dla dzieci zawierające masło orzechowe i galaretki mięsne obiad kanapki lub są banalne, a czasem, niezdrowe. Można zachęcać zdrowych nawyków żywieniowych z dziećmi, zmieniając rodzaje żywności spakować na lunch.

Pomoc dla dzieci pozwalają

Umożliwienie dzieciom spakować i tworzyć swoje obiady eliminuje wiele z problemem dzieci nie jeść ich obiady lub obrotu ją. Dzieci mogą pomóc przed przygotować obiady dziennie lub rano przed, szkoły. Pozwól dzieciom wybrać niektóre elementy w swoich obiadów dziennie. Utwórz wykres opcji żywności, w tym główny posiłek, przystawki i desery. Pozwól dziecku wybrać jedną z każdej kategorii. Dzieci mogą również wybrać z tematu na lunch, takich jak Meksyku, amerykańskim lub włoskim.

Tematyczne lunchowe

Tematyce obiad to świetny sposób, aby dodać więcej urozmaicenie obiadów Twojego dziecka. Spróbuj inspirowany grecką posiłek z ryżem, oliwki, ser feta i kurczaka zawinięte w liście winogron. Dodać kilka rodzajów babeczki, takie jak rodzynki, marchew lub cukinii i spakować je jeden dzień na temat muffin. Spakować Japanese Bento box motyw ze świeżych owoców, warzyw, jaj na twardo i warzyw sushi. Spakować rzeczy łatwo psujące się w pudełku na lunch, który utrzymuje gorące jedzenie gorące i zimne jedzenie było zimne. Jeśli nie masz worek obiad lub pole, które będzie na bieżąco potraw na zimno lub na gorąco, wybierać tematy z żywności, które pozostają świeże w temperaturze pokojowej, takie jak zbudować własną sałatkę lub kanapkę obiad z każdej pozycji na lunch umieszczony w małym pojemniku dzieci do budowania się w czasie lunchu. Wybierz jeden temat na dzień, lub możesz mieć tematyczne tygodnie. Przechowywać posiłki ciekawe, ale zawsze mają jeden lub dwa elementy, które znają Twoje dziecko będzie jeść.

Dodać Obiad specjalne

Jednym ze sposobów, aby utrzymać dzieci zainteresowanych w ich obiady jest, aby każdy posiłek specjalny. Można to zrobić poprzez cięcie żywności do zabawnych kształtach z foremki, dodając specjalne uwagi, ukrywa małą ucztę w lunch lub zdobienia potraw wyglądać zwierząt lub innych nietypowych kształtach. Możesz też napisać małą notatkę z posiłkami lub zawierają zabawne gry dla Twojego dziecka do zabawy z innymi dziećmi w porze lunchu, jak Tic Tac Toe.

Przechowywać przekąski zdrowe

Obiady dla dzieci są często niezdrowe i pełne cukru, tłuszczu i soli. Utrzymanie obiad zdrowego dziecka zwiększy jego funkcjonowanie mózgu i zapewnić paliwa, aby utrzymać go na cały dzień. Obejmuje żywności, takich jak małe owoce i warzywa, zdrowe, całe ziarna chleba, nie-słodzone napoje, białka i niskiej zawartości tłuszczu produktów spożywczych bogatych w błonnik. Te elementy pomagają utrzymać dziecko zdrowe przez całe życie. Jeśli Twoje dziecko jest przyzwyczajona do zdrowych posiłków, dodać w jednej zdrowej pozycji co kilka tygodni powoli przechodzić do zdrowych posiłków.

O Mouth Tajne

Usta spalania może wynikać z niczego jeść, że jest zbyt gorąco, albo w temperaturze lub przyprawy. Biorąc kęs parze gorące jedzenie może nagrać warg, języka, podniebienia lub policzka. Usta od jedzenia palić zbyt pikantne jedzenie zazwyczaj znika w mniej niż jeden dzień, ale oparzenia ciepła może trwać znacznie dłużej, aby uzdrawiać.

Rozwiązania

Jeśli palą usta jedzenia, że ​​jest zbyt gorąco w temperaturze, pomaga natychmiast umieścić lodu lub mrożonej żywności w ustach. Popsicles, ponieważ trwa chwilę, są szczególnie dobre. Trzymając bardzo zimne mleko w ustach ułatwia również usta palić. Płukanie gardła wodą z solą może być kojąca. Jeśli oparzenie jest na tyle poważne, aby w dalszym ciągu powoduje znaczny dyskomfort, spróbuj znieczulenia ustnej, takie jak pastylki do ssania na kaszel-profilaktycznych zawierających fenol lub Orajel medycyny. Może trzeba uciekać się do przeciwbólowych, takich jak ibuprofen lub paracetamol.

Rozważania

Tak długo, jak masz oparzenia jamy ustnej, należy unikać ostrych przypraw, produktów słonych i owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze i cytryny, ponieważ mogą nasilać ból. Ostrych przedmiotów, takich jak chipsy mogą podrażniać oparzenia jamy ustnej. Inną rzeczą, aby uniknąć to co spowodowało problem w pierwszej kolejności - zbyt gorące jedzenie.

Przypadków przyczyną

Wspólne żywności problemem powodując oparzenia jamy ustnej są kawa, pizza, zupy i głęboko smażone panierowane warzywa. Fast food są notorycznie sprzedaży kawy, który jest niebezpiecznie gorąco. Przetestuj temperatury z małego palca przed przystąpieniem do picia. Smażone panierowane przedmiotów, zwłaszcza soczyste żywności, takich jak grzyby, może być niebezpieczne, ponieważ na zewnątrz chłodzi natomiast wewnątrz pozostaje bardzo gorące. Oparzenia na dachu ustach z gorącej pizzy jest tak powszechne, że "pizza palić" nawet jako warunek pojawia się w czasopismach medycznych.

Pikantne jedzenie

Usta spalić z pikantnym jedzeniem jak papryka jalapeno powoduje ból, pieczenie, łzawienie oczu i katar. Poniższe inicjatorami są nazywane kapsaicynoidy substancje, które nie mogą być zneutralizowane przez śliną lub wodą. Najlepiej natychmiastowe leczenie tego rodzaju usta spalania jest mleko.

Rama czasowa

Błon śluzowych, takich jak na powierzchniach jamy ustnej i języka, leczyć stosunkowo szybko w porównaniu do innych obszarów ciała. Większość oparzenia jamy ustnej goją w ciągu kilku dni, ale bardziej poważne nich może potrwać tydzień lub dwa.

Jak leczyć parowa Tajne na skórę

Oparzenia parowe są często określane jako oparzenia. Tego typu oparzenia są często podtrzymywane przez dzieci i osoby starsze, i najprawdopodobniej wystąpić z pary tworzone przez wrzącej wody lub bardzo gorące jedzenie. Na przykład, usuwanie folii z tworzywa sztucznego z niedawno mikrofal żywności lub umieszczając ręce lub ramię w bliskim sąsiedztwie gorącego garnka z wrzącą wodą może spowodować oparzenia parowa. Tak długo, jak palić para jest uważany za pierwszego stopnia oparzenia, to zazwyczaj można skutecznie leczyć w domu.

Instrukcje

1 Określić, czy masz pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia oparzenia. Pierwsze oparzenia stopnia wpływają tylko na wierzchnią warstwę skóry. w przeciwnym razie pojawi się czerwona skóra, i to będzie bolesne w dotyku. Może on być również obrzęk. Oparzenia drugiego stopnia cechuje się czerwonej plamy, a jednocześnie jest bardzo obrzęk i bolesne. Prawdopodobnie będzie pęcherze w zakresie tego typu oparzeń. Oparzenia trzeciego stopnia może pojawić się woskowy, skórzaste lub zwęglone i czarne. Oparzenie może mieć uszkodzone nerwy. Ważne jest, aby natychmiast szukać opieki medycznej w przypadku podtrzymania oparzenia trzeciego stopnia. Nie próbuj leczyć się palić w domu.

2 Przytrzymaj spalone powierzchnię skóry pod kranem wody, lub innego źródła bieżącej wody, zimnej wody i uruchomić na tym terenie przez około 10 do 15 minut.

3 Zastosuj 100 procent aloe vera żel lub krem na bazie aloesu na oparzenia parą. To złagodzenie niektórych dolegliwości, a także zapobiec wysychaniu skóry.

4 Luźno zawinąć bandaż z gazy jałowej wokół danego obszaru, i zabezpieczyć taśmą medycznej. Opaska może być noszony przez następne 24 godziny, w razie potrzeby.

5 Weź producenta zalecanej ilości ibuprofenu lub paracetamol w celu złagodzenia wszelkiego wynikającego z bólu.

6 Zdejmij opatrunek i ponownie zastosować żel z aloesu lub krem, ile potrzeba.

Wskazówki:

 • Dorośli mogą leczyć oparzenia pierwszego stopnia w domu. Małe oparzenia drugiego stopnia mogą być również traktowane jeśli oparzenie jest zaledwie kilka centymetrów średnicy.
 • Szukać profesjonalnej opieki medycznej dla dziecka, jeśli on ma poparzenia drugiego stopnia lub oparzenia pierwszego stopnia, który jest więcej niż kilka centymetrów średnicy.
 • Jeśli zimna woda nie jest dostępne, można zanurzyć się w obszar rannych stoi zimnej wody, lub można zastosować czyste, zimne okłady na obszar około 3 do 5 minut.
 • Jeśli pęcherze rozwijać, oprzeć je popping. Zamiast pozwolić im na rozerwanie na własną rękę. Następnie zmyć wodą z mydłem, zastosować antybiotyk maść i luźno owinąć spalony obszar w bandaż z gazy.
 • Udać się do lekarza, jeśli palić się zarazić.
 • Nigdy nie stosować lodu bezpośrednio do spalania, gdyż może to doprowadzić do dalszych uszkodzeń.
 • Nigdy nie stosować masło do wypalenia. Masło wola pułapka ciepła w oparzenie i zapobiec proces gojenia.

Porady na temat przygotowywania żywności dla chorych na raka

Porady na temat przygotowywania żywności dla chorych na raka


Utrata apetytu i nudności są dwa częste działania niepożądane raka. Objawy te są spowodowane przez choroby, a także silne form leczenia takich chemioterapii i radioterapii. Stres i zmartwienia mogą również powodować utratę apetytu. Przygotowywanie posiłków dla kogoś z rakiem może być wyzwaniem. Chcesz przygotować posiłki, które są pożywne i atrakcyjne.

Bezpieczeństwa Żywności

Uchwyt jedzenie ostrożnie. Chorzy na raka mają systemu odpornościowego, które są przepracowanych i osłabionych. Należy ćwiczyć higieny w kuchni, więc nie rozprzestrzenił się żywności ponoszone choroby. Szorować wszystkie surowe warzywa i owoce przed podaniem. Jeśli nie możesz dotrzeć do wszystkich obszarów, takich jak wewnątrz szparę w marchwi lub upadkiem na maliny, to nie używaj go. Często myj ręce podczas gotowania, zwłaszcza po dotknięciu surowego mięsa. Należy używać czystych narzędzi do gotowania. Nie używać surowych jaj lub surowych przetworów mlecznych.

Nudności

Przygotowanie żywności, które są łagodne dla żołądka, jak sorbet, gotowany ryż, jasne cieczy, płatki owsiane, pieczonej kurczaka, Angel Food Cake i żetonów lodu. Nie podawać jedzenie, które jest tłuste lub został smażone. Unikaj słodkich słodyczy i żywności, która jest ostry. Nie należy gotować żywności, takich jak kapusta, które mają bardzo silny zapach. Podawaj niewielkie ilości często i poinstruować pacjenta, aby jeść powoli i odpoczynku po jedzeniu. Najlepiej jest podawać na ciepło żywności lub chłodne, jak gorące jedzenie może spotęgować nudności.

Utrata apetytu

Dodać posiłki bardziej atrakcyjne poprzez organizowanie ich w uroczystej drodze kolorowe talerze i serwetki. Podawać małe porcje, więc posiłek nie jest przytłaczająca. Nie próbuj zmusić pacjenta do jedzenia, a które mogą powodować nudności lub trwałą niechęć do danej żywności. Marynować mięso w sosie słodko-kwaśnym, aby poprawić smak. Oferta żywności tart, które mają silny smak, jak cytryny lub pomarańczy. Gotować na wolnym powietrzu, jeśli to możliwe, lub zwrócić zapachów na zewnątrz z wentylatorem, jeśli zapach gotowania żywności prowadzi do utraty apetytu.

Biegunka

Oferujemy dużo płynów, jeśli pacjent ma biegunkę raka. Radioterapia, chemioterapia i zaburzenia emocjonalne wszystkie mogą powodować biegunkę. W tym czasie przygotować posiłki o wysokiej zawartości potasu i sodu, takie jak bulionowe, banany lub puree. Inne wyborem żywności obejmuje napojów sportowych, ryż, ser, jajka i masło orzechowe. Najlepiej jest unikać tłustych lub tłustych produktów spożywczych i mlecznych. Trzymaj się od kofeiny i surowe warzywa bogate w błonnik, ponieważ mają tendencję do biegunka gorzej.