adcov.com

proteza acetalowa żucie gumy

Jak korzystać z gumy do żucia, aby schudnąć

Jak korzystać z gumy do żucia, aby schudnąć


Badania wykazały, że guma do żucia może odgrywać znaczącą rolę w procesie utraty wagi. Dietetyków, którzy żuć gumy jedzą mniej i faktycznie spalić więcej kalorii, niż tych, którzy nie żuć gumy. Jeśli wykonane prawidłowo, zawierające gumę do żucia do swojej diety, ćwiczeń może znacząco wpłynąć na wyniki odchudzania; jednak, utrata masy ciała z gumy nie jest tak proste, jak prowadzenie paczkę strzęślowy na desce rozdzielczej samochodu. W celu osiągnięcia wymiernych rezultatów, trzeba zrozumieć rolę gumy jako część zdrowej diety i wdrożenie gumy do żucia w sposób celowy i zdrowy sposób.

Instrukcje

1 Wybierz aromatyczne, gumę bez cukru. Guma bez cukru zawiera połowę kalorii regularne gumy, dzięki czemu jest bardziej przyjazny wybór dla dietetyków.

2 Chronić paczek gumy w miejscach, gdzie zazwyczaj przekąski, takie jak szafy w pracy, w samochodzie lub w salonie w domu. Upewniając się, że jest łatwo dostępne gumę zachęci Państwa do sięgnięcia po kiju ulubionego strzęślowy a nie przekąsek kalorii wypełnione.

3 Chew kij gumy godzinę przed i jedną godzinę po, każdy posiłek. Badania zarówno na Uniwersytecie Rhode Island i Louisiana State University wykazały, że guma może działać jako skuteczny doradca w ograniczaniu apetytu. Oprócz pomocy zachowań krawężnik przekąski, guma może dietetyków czuć pełniejsze szybciej podczas posiłków.

4 Chew każdy kij gumy przez co najmniej pół godziny. Średni kij z gumy bez cukru zawiera pięć kalorii - biorąc pod uwagę, że guma do żucia może się poszczycić-szybkość spalanie kalorii o 11 kalorii na godzinę, twój żucia gumy bez cukru przez pół godziny sprawia, że ​​faktycznie spalić tyle kalorii, jak wziąć In.

Wskazówki

  • Użyj gumy do żucia w ramach planu utraty wagi, który obejmuje zdrową dietę i ćwiczenia.
  • Przed rozpoczęciem odchudzania zawsze skonsultować się z lekarzem.
  • Unikać jedzenia nadmiernych ilości gumy bez cukru. Cukru guma zawiera sorbitol, które w wysokich stężeniach może działać jako łagodny środek przeczyszczający.

Skutki zdrowotne gumy do żucia

Skutki zdrowotne gumy do żucia


Guma do żucia jest ludzki zwyczaj od czasów prehistorycznych, a produkcja i sprzedaż gumy do żucia, dziś jest wielki biznes, że nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Ludzie, którzy regularnie żuć gumy może chcesz wiedzieć, swoje dobre i złe skutki, które są zależne od użytych składników w produkcie, a nawet w kontekście, w którym żucia gumy.

Guma bez cukru Zmniejsza Próchnica zębów

American Dental Association (ADA), wyraził aprobatę dla kilku marek bezcukrowych gum do żucia, stwierdzając, że żucie tych produktów może zmniejszyć próchnicę. Guma do żucia po spożyciu zwiększa wydzielanie śliny w jamie ustnej, która przyczynia się rozcieńczenie i porwać część kwasów utworzonych przez bakterie na powierzchniach zębów, które działają na żywność. ADA nie daje swoją pieczęć na wszelkie nie-bezcukrowych gum do żucia. Należy jednak zauważyć, że niektóre żywice na liście są wytwarzane przez William Wrigley Jr Company, która również wspiera finansowo pewne programy ADA.

Guma do żucia może hamować apetyt

W badaniu 2006, naukowcy z Glasgow Caledonian University i Uniwersytetu w Liverpoolu stwierdził, że guma do żucia może pomóc ludziom uniknąć między posiłkami przekąski, zmniejszając apetyt. Badania wykazały, że apetyt na słodkie przekąski spadła wśród osób uczestniczących w badaniu. Nie odnotowano spadek apetytu na słonych przekąsek pragnienia, jednak.

Cukru gumy może złagodzić Acid Reflux

Badanie przeprowadzone przez GKT Dental Institute w Londynie udział pacjentów z refluksem kwaśnym. Od wypluta kwasu żołądkowego może naruszać zębów i uszkodzenie przełyku, to szukał sposobu, aby zmniejszyć kwasu wprowadzanych do przełyku. Analiza wykazała, że ​​guma do żucia bez cukru przez 30 minut po posiłku może zredukować ilość kwasu wprowadzania przełyku z żołądka.

Cukier w Gum ma negatywny wpływ

Cukier przyczynia się do próchnicy zębów. Ponadto, powszechnie wiadomo, że nadmierne ilości cukru rafinowanego w diecie przyczyniają się do wielu innych chorób, a także, w tym otyłości i cukrzycy.

Połykania Gum jest złe dla dzieci

Ponadto, naukowcy Gastroenterologii i Żywienia w Orlando na Florydzie, okazało się, że połknięcie gumy może być złe. Ich badania opisano trzy przypadki medyczne, które cierpiały dzieci, biegunki lub zaparcia niedrożność przełyku po połknięciu gumy do żucia.

Sorbitol może powodować problemy trawienne

Często zdarza się, że nie ma gumy do żucia ogólnie, że powoduje problemy, ale konkretnego składnika. "British Medical Journal" opisano dwóch pacjentów, którzy zostali przyjęci do szpitala z ciężką przewlekłą utratą masy ciała, biegunki i inne problemy jelitowe. Obie były w zwyczaju stale gumy do żucia zawierające sorbitol, sztuczny słodzik. Po guma sorbitol usunięto ich do zdrowia.

Skutki gumy do żucia na Tooth Decay

Skutki gumy do żucia na Tooth Decay


Wpływ gumy do żucia na próchnicę zależy od tego, czy guma zawiera cukier. American Dental Association stwierdza, że ​​guma bez cukru rzeczywiście pomaga zapobiegać próchnicy. Guma, która zawiera cukier przyczynia się do próchnicy zębów, ponieważ cukier produkuje kwasy, które atakują szkliwo. Bezcukrowych gum pomaga w walce próchnicy, ponieważ zwiększa przepływ śliny, co pomaga neutralizować kwasy.

Profilaktyka jamy

Żucie gumy bez cukru, pomaga zmniejszyć płytkę bakteryjną lepką substancję, która przyczynia się do próchnicy zębów. Żucia stymuluje wytwarzanie śliny, która z kolei neutralizuje kwasy utworzone przez płytki nazębnej. Kwas stopniowo rozkłada szkliwo, tworząc próchnicę i, ostatecznie, ubytków, zgodnie z American Dental Association. Ubytki są dziury w szkliwie zęba jest. Nieleczona próchnica spowodowana ubytków niszczy wewnętrzną strukturę zęba i może oznaczać konieczność ząb wyciągnął.

Remineralizację

Kwaśne produkty spożywcze i bakterie mogą rozpuszczać minerały występujące w szkliwie zęba, ale te minerały naturalny zastąpiona przez ślinę. Jednak zła dieta może sprzyjać osłabienie szkliwa zębów. Produkcja śliny stymulowane przez żucie gumy bez cukru zawiera wyższe stężenie jonów i wodorowęglan remineralizującym celu ułatwienia wymiany mineralną.

Porady dotyczące zapobiegania próchnicy

Najlepiej gumy do żucia natychmiast po jedzeniu, gdy kwasy wytwarzane przez cukry i węglowodany obecne w żywności. Jednak, American Dental Association, mówi również, że guma do żucia powinny być połączone z nicią dentystyczną i szczotkowanie pastą z fluorem dwa razy dziennie. Poszukaj żucia sportowych uszczelkę ADA, co oznacza produkt wykazał skuteczność w pomaganiu zapobiegać próchnicy.

Expert Insight

Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Minnesota School of Dentistry i opublikowane w Journal of American Dental Association w lipcu 2000 roku okazało się, że guma zawierająca ksylitol, substancję słodzącą o właściwościach antybakteryjnych, tymczasowo wstrzymany bakterie, które powoduje próchnicy. Osoby biorące udział w badaniu miały ustnej wypłukać usta, aby zmniejszyć powstawanie bakterii. Pacjentów przypisano do grupy testowej lub kontrolnej otrzymującej placebo po podaniu do płukania jamy ustnej zostało przerwane. Badania wykazały, że ci, którzy żuć ksylitol trzy razy dziennie po posiłku miał niższy poziom bakterii w jamie ustnej. Naukowcy odkryli również, że dziąsła handlowe zawierające ksylitol był pomocny w zwalczaniu próchnicy zębów w przypadku korzystania z innych prewencyjnych kroków, takich jak przestrzeganie zdrowej diety.

Pozytywny wpływ gumy do żucia

Pozytywny wpływ gumy do żucia


Guma do żucia nie ma wielką renomę. Można zauważyć przyklejone do ścian i chodników, pod stołami i za krzesłami, zawsze grozi coraz strasznie przyklejone do podeszwy buta lub przymocowana do ulubionego elementu odzieży. Poza ujemnych jednak leżą liczbę pozytywnych czynników związanych z gumy do żucia.

Zdrowe Zęby

Guma do żucia może mieć pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia zębów. Według stronie stomatologii, gumy do żucia, po posiłku pomaga stymulować wytwarzanie śliny oraz ogólnego przepływu śliny. Pomaga to ślina celu zobojętnienia kwasu wytwarzanego bakterii występujących w płytce, główną przyczyną próchnicy zębów. Zawsze należy żuć gumę bez cukru, w celu maksymalizacji potencjalnych stomatologicznych świadczeń zdrowotnych.

Fresh Breath

Neutralizacja bakterii płytki również zapobiega nieświeży oddech, promowanie ogólnej higieny jamy ustnej. Ponadto, o smaku gumy, takie jak mięta czy mentol, oferują rozwiązanie krótkoterminowe do nieświeżego oddechu.

Kontrola wagi

Akt guma do żucia może zmniejszyć chęć na przekąskę między posiłkami. Łaknienie może być przemieszczany przez żucie gumy, fizyczny odruch prawie identyczny z przekąski, ale bez znaczącego spożyciem kalorii.

Redukcja ciśnienia

Działanie gumy do żucia może przyczynić się do zmniejszenia ciśnienia w uchu i zatok. Żucia może pomóc złagodzić ból i ciśnienie infekcji ucha, a także może złagodzić ból ucha spowodowanego szybkim descension z dużej wysokości, według strony internetowej MedlinePlus.

Stężenie

Guma do żucia może zwiększyć stopień koncentracji. 2002 Badanie przeprowadzone przez University of Northumbria stwierdzili, że wyniki przywracania słowo guma do żucia wśród badanych było 24 procent wyższe niż nonchewing tematów kontroli. Ponadto, wyniki były wyższe w 36 procent opóźnionych testów wycofywania słów. Dokładny powód, dlaczego guma do żucia może zwiększyć poziom koncentracji nadal jest spekulacyjne, ale wzrost częstości akcji serca lub zwiększona aktywność mózgu w hipokampie może być głównymi czynnikami.

Nikotynowa terapia zastępcza

Według stronie h2g2 BBC, guma do żucia może działać jako aktywność wypierania zmniejszenie głodu nikotynowego. Nikotyna guma może również zmniejszyć apetyt powoli uwalniając nikotynę do organizmu, pomaga palaczom z dala od papierosów.

Wady gumy do żucia

Wady gumy do żucia


Guma do żucia jest popularną rozrywką dla wieku. Starożytni Grecy żuć gumę wykonany z żywicy z lanego drzewa i starożytni Majowie żuł gumy pochodzącej z drzewa Sapodilla. Chociaż składniki uległy zmianie, guma jest wciąż modne dzisiaj. Gumę najbardziej powszechnie stosowane jako odświeżacz oddechu. Jednak, guma do żucia może mieć swoje wady. Znając potencjał guma do żucia może spowodować uszkodzenie jest ważne przy wyborze do żucia.

Próchnica zębów

Słodzone gumy do żucia może spowodować próchnicę, choroby dziąseł i próchnicy. Płaszcze cukru zęby i może być szkodliwy dla zębów bez natychmiastowego szczotkowania. Uszkodzenie naturalnego szkliwa zębów jest również możliwe. Przy zakupie gumy, uważaj na dziąsła z dużych ilości cukru. Podczas żucia gumy bez cukru jest możliwe alternatywy, upewnij się, że nie jesteś uczulony lub wrażliwe na sztuczne substancje słodzące, takie jak aspartam i sorbitol. Sztuczne słodziki mogą powodować bóle głowy lub podrażnienie przewodu pokarmowego.

Szczęka Stres

Podczas gdy wiele firm gumy do żucia pochwalić trwałość ich produktów, częste żucie lub żucia przez dłuższy czas może mieć swoje wady. Miejsce zwykłego żucia może spowodować ciągły nacisk na swoich szczęk. To prowadzi do stanu zwanego stawu skroniowo Disorder (TJD). Warunek ten obejmuje ból twarzy i wielką dyskomfort w tylnej części szyi.

Problemy żołądkowe

Guma do żucia może często prowadzić do stresu w żołądku i jelitach. Po posiłku, żołądek i jelita polegać na okres spoczynku trawienia. Guma do żucia wkrótce może podrażniać system trawienny, co prowadzi do bólów żołądka. Ponadto, żucie na pusty żołądek może nasilać zapalenie żołądka.

Roztargnienie

Guma do żucia głośno "popping" bąbelki lub żucie podczas rozmowy może rozpraszać i irytujące w wielu środowiskach społecznych, w tym szkoły i miejsca pracy. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę społeczne skutki żucia i korzystać z wyroku zdecydować, kiedy jest to właściwe. Na przykład, gumy do żucia, w szkole jest zwykle mile widziana, a także na rozmowę kwalifikacyjną.

Zalety i wady gumy do żucia

Zalety i wady gumy do żucia


Guma do żucia jest już od czasów starożytnej Grecji, gdzie ludzie się substancji do żucia z żywicy z lanego drzewa. Guma do żucia ewoluowała czasie, gdzie jest obecnie sprzedawana w wielu różnych typów i smaków. Guma do żucia oferuje użytkownikowi wiele potencjalnych korzyści oraz ewentualnych wad.

Utrata wagi

Guma do żucia może być używany jako część programu utraty wagi. Po diecie rozwinąć ochotę na jedzenie, kij gumy oferuje alternatywę do niskokaloryczną przekąskę o dużej zawartości tłuszczu. Według badań University of Rhode Island kierowany przez Kathleen Melanson, URI profesora nadzwyczajnego nauk żywieniowych i żywności, ludzie, którzy żuć gumę rano spożywane średnio o 67 mniej kalorii w porze lunchu, i też nie czują potrzebę zastąpienia brakuje kalorii w późniejszym w ciągu dnia.

Redukcja stresu

Guma do żucia może pomóc ludziom radzić sobie w sytuacjach stresowych. Sportowcy i trenerzy są często postrzegane żucia gumy podczas konkursu. Według Wrigley.com, badanie przeprowadzone wśród użytkowników Doublemint którzy żuć gumę podczas gry 67 procent wskazuje, że zrobił to, aby pomóc złagodzić niepokój. Pracownicy żuć także na pracę w obliczu stresujące dni.

Odświeżacz oddechu

Guma do żucia może również służyć jako szybki odświeżające oddech. Większość z nas jest w sytuacjach społecznych lub pracy, gdzie świeży oddech jest ważne. Kij gumy może stanowić rozwiązanie po posiłku lub picia kawy, lub w czasie, gdy szczotkowanie zębów własnego nie jest realną opcją. Niektóre marki gumy zawierają składniki, które pomogą odświeżyć oddech.

Próchnica zębów

Żucie gumy cukrem może prowadzić do próchnicy zębów, jamy i choroby dziąseł. Gum dosłownie płaszcze zębów z cukru i może być szczególnie destrukcyjne, jeśli nie myć zęby bezpośrednio po gumie. Przełączanie do marki bez cukru może złagodzić problem.

Ząb i Problemy szczękowe

Guma do żucia może często przyczyniają się do stanu znanego jako zaburzenie stawu skroniowo (TMJ), które jest spowodowane przez stałe naprężenia jest umieszczony na szczękach. Objawy TMJ obejmują ostry ból twarzy i dyskomfort w tylnej części szyi. Częste żucie w czasie może również skutkować rozładowaniu szkliwa zębów.

Kłopot

Guma do żucia głośno lub dokonania trzaśnięcie podczas żucia będzie drażnić niektórych ludzi. Uczniowie mogą również znaleźć się w obliczu gniewu zły nauczyciel, gdy guma do żucia nie jest dozwolone w klasie.

Porady i fakty na temat gumy do żucia

Porady i fakty na temat gumy do żucia


Amerykanie są największymi odbiorcami gumy do żucia na świecie i wydają miliony dolarów rocznie na słodycze, wybierając z ponad 1000 odmian. Niektóre wskazówki i fakty na gumy do żucia może pomóc nam zrozumieć, gdzie ta relacja z gumy pochodzi i dlaczego jest tak popularne w 2000 roku.

Historia

Historia rozpoczęła się z gumy do żucia starożytnych Greków, którzy żuć gumy wykonane z żywicy drzewa. Starożytni Majowie i Indianie Ameryki Północnej żuć również sok z drzew. Guma do żucia po raz pierwszy wyprodukowane w sprzedaży w 1860 roku z wykorzystaniem Sapodilla, substancję wykonany z soku drzewa Sapodilla w Meksyku. Drzewa w końcu nie mógł nadążyć za popytem, ​​i syntetyczne alternatywy takie jak parafina i gumy były wykorzystywane. Ohio dentysta William Finley Semple stał się pierwszą osobą opatentować gumę do żucia w 1869 roku.

Fakty i liczby

Guma do żucia jest zakazana w Singapurze, ze względu na bałagan to sprawia, że ​​na chodnikach, i można go uzyskać tylko na receptę z powodów terapeutycznych. Według Stowarzyszenia Międzynarodowe Chewing Gum, najbardziej Amerykanie żuć gumy, ze średnią 182 patyków na osobę rocznie. W Wielkiej Brytanii jest 125 zużycia na osobę, laski w Niemczech 103, w Rosji 84, w Chinach, w Indiach, 20 i 4. Według ekspres gumy Wrigley, 50 procent Amerykanów żuć gumy, i rośnie cały mięty potrzebne do jego dziąseł, Wrigley potrzebuje 53 mil kwadratowych ziemi, około 30550 boisk piłkarskich. Jest 19 zakładów produkcyjnych Wrigley na całym świecie - z których pięć jest w Ameryce Północnej.

Porady

Żucie gumy bez cukru jest dobre dla zębów, ponieważ produkuje ślinę, która czyści zęby i usta, a także przyczynia się do zastąpienia utraconych minerałów zębów. Jest to najbardziej skuteczny, jeśli żuć gumę bezpośrednio po jedzeniu. Żucia między posiłkami jest również dobre dla zdrowia jamy ustnej, jeśli zapobiega przekąski. W 2002 roku Andrew Scholey Uniwersytetu Northumbria w Newcastle, UK, prowadził badania, które pokazały, że on zgłoszony guma do żucia poprawić pamięć. Na wszelkie lepkie mes, które mogą wystąpić, aby gumy do żucia od materiału, jedną metodą jest, aby zatrzymać go, a następnie Chip go.

Jak jest wykonana

Na początku 21 wieku, baza gumy jest wykonana ze składników syntetycznych, takich jak polimery, woski i środki zmiękczające. Są one topione i aromaty i substancje słodzące dodaje się wraz z gliceryną i innymi olejów roślinnych, aby utrzymać miękkie. Stosowane są również substancje konserwujące. Guma jest ukształtowany lub spłaszczone i pokryte lub posypane zasilanego słodzik aby zapobiec przywieraniu; następnie jest chłodzony i ustawione przed zapakowaniem.

Korzyści z gumy do żucia

Guma do żucia była kiedyś zakazana przez nauczycieli i rodziców podobne, jednak ostatnie badania pokazują, że jest więcej korzyści niż tylko gumy do żucia odświeżające oddech.

Zapobiega próchnicy

Gumie bezcukrowej gumy może zapobiegać próchnicy zwiększając ilość śliny w jamie ustnej. Korzyści obejmują zmniejszenie płytki nazębnej i próchnicy, z mocniejszych zębów.

Zarządzanie Waga

Guma do żucia jest sposobem na angażowanie mięśni żucia i uniknąć podjadania. Na 09:55 kalorii na patyku, gumy do żucia jest to świetny sposób, aby zmniejszyć spożycie kalorii.

Poprawia ostrość

Guma do żucia może zwiększyć czujność i koncentrację, dlatego niektóre szkoły pozwalają gumy do żucia podczas testów i dlaczego profesjonalni sportowcy żuć gumy podczas gier.

Łagodzi stres

Żucie gumy łagodzi nuda i nerwowy energii, co zapewnia ujście dla frustracji i irytacji.

Ciekawostki

Mayo Clinic odkryli, że guma do żucia może spalić do jedenastu kalorii na godzinę. Od I wojny światowej wojsko dostarczyło gumę do żołnierzy w celu zwiększenia racji bojowych czujność i zmniejszyć napięcie.

Plusy i minusy z gumy do żucia

Plusy i minusy z gumy do żucia


Guma do żucia jest popularną słodycze, szczególnie dla dzieci, które preferują słodkie smaki bubble-gum. Wiele szkół i miejsca życzenie biznesu, że studenci i pracownicy powstrzymania się od gumy do żucia; Jednakże, gumy do żucia mogą także mieć wiele korzyści dla zdrowia.

Odchudzanie

Wiele marek gumy do żucia są ładowane z cukru i kalorii, co może prowadzić do przyrostu masy ciała. Badania sponsorowane przez Wrigley Science Institute twierdzą jednak, że żucie gumy bez cukru może faktycznie zmniejszyć głodu i bezmyślnego jedzenia. W jednym artykule, "Krótkoterminowe skutki żucia na przekąskę spożycia i apetytu," Naukowcy zauważyli, że "guma do żucia hamuje apetyt, szczególnie na słodycze i pragnienie zmniejszone spożycie przekąski."

Nadmierne gazu

O ile gumy do żucia może być korzystne dla utraty wagi, może również powodować dolegliwości żołądkowe. Mayo Clinic stwierdza, że ​​guma do żucia może doprowadzić do gazu i odbijania, ponieważ w procesie żucia, dodatkowe powietrze połknięcia.

Zdrowe zęby

Guma do żucia może również mieć wpływ na zdrowie jamy ustnej, zgodnie z American Dental Association. Guma do żucia, zawierający cukier może zaszkodzić zęby, powodując ubytków i próchnicy. Jednak żucie gumy bez cukru po posiłkach może faktycznie zachować zdrowe zęby. ADA donosi, że "Jeśli żuć po posiłku, zwiększony przepływ śliny może pomóc zneutralizować i zmyć kwasy, które są produkowane, gdy jedzenie jest rozkładane przez bakterie w płytce nazębnej na zębach." Kwas ten prowadzi do ubytków i erozji szkliwa. Aby czerpać korzyści dentystycznych gumy do żucia, żuć kawałek ADA bez cukru guma zatwierdzonym przez co najmniej 20 minut.

Acid Reflux

Podczas żucia może prowadzić do nadmiernego odbijanie i gazu, reportaż CNN sugeruje, że może rzeczywiście pomóc złagodzić objawy refluksu kwasu. Dodatkowy ślina wytwarzane przez gumy do żucia nie tylko korzystne, ale również zdrowia jamy działa jako środek zobojętniający kwas. Oprócz unikanie pokarmów, które powodują zgagi, można żuć gumy stick po posiłku, aby pomóc zmniejszyć bolesne objawy.

Wspólny zespół skroniowo

Chociaż istnieje wiele zdrowotnych korzyści dla gumy do żucia, mogą również być szkodliwe. Osoby z zespołem stawu skroniowo-żuchwowego należy unikać gumy do żucia, jak guma, może zmniejszyć przeguby szczęki.

Zalety gumy do żucia

Zalety gumy do żucia


Przez wieki ludzie byli chomping w dół na gumę do żucia. Starożytni Grecy żuć gumy na mastiche, wykonany z żywicy lany drzew, a Majowie preferowane gumę Sapodilla, substancję pochodzącą z drzew Sapodilla soku. Dziś, guma ma wiele odmian: gumballs, guma kij, bezcukrowe gumy, a nawet nikotyny gumy. Chociaż wiele osób żuć gumy do smaku, snack ma wiele korzyści zdrowotnych.

Oral Hygiene

American Dental Association dał pieczęć przyjęcia do kilku rodzajów bez cukru guma do żucia. Ponieważ badania potwierdzają, gumy do żucia stymuluje produkcję śliny, która pomaga oczyścić zęby szkodliwych cząstek płytki i żywności. Ponadto, niektóre rodzaje gumy zostawić świeży, miętowy smak w ustach. Należy pamiętać, że żucie gumy cukrze mogą przynieść skutki odwrotne przez pokrywanie zębów z cukrem.

Waga Oglądając

Według Science Daily, badania z University of Rhode Island wykazały, że guma do żucia redukuje ilość kalorii spożycia. Guma brakuje nie tylko wysoką liczbę kalorii, ale łagodzi głód przekąski na żywności wysokiej kaloryczności. Przeciętnie ludzie, którzy żuć gumy rano zużywają 67 mniej kalorii w ciągu dnia. Że nie może wydawać się znaczący spadek kalorii, ale można dodać w czasie.

Stress Relief

Żucie gumy pomaga złagodzić stres. Trenerzy i sportowcy żuć gumy podczas zawodów, aby utrzymać napięcie w dół i utrzymanie levelheadedness. Następnym razem trzeba dać przemówienie lub prezentację, żuć kawałek gumy wcześniej uspokoić swoje nerwy. Wystarczy pamiętać, aby wrzucić go, zanim otworzysz usta, aby coś powiedzieć; nie chcesz narażać tajną broń do swoich rówieśników.

Fokus

Guma do żucia może poprawić koncentrację i pamięć. Studenci, którzy żuć gumy w klasie są w stanie przechowywać informacje lepiej niż ich rówieśnicy spoza żucia. Guma do żucia może również poprawić przepływ krwi do mózgu, dzięki któremu będziesz czujny i skupiony. Jeśli twoje stopnie cierpią lub jeśli masz problemy przebywających na jawie w klasie lub w pracy, guma do żucia może być częścią odpowiedzi na swoje problemy.

Jak rzucić palenie i gumy do żucia

Jak rzucić palenie i gumy do żucia


Nikotyna guma jest popularną metodą terapii zastępczej nikotyny, zarówno ze względu na jego wygodę dla użytkownika i jego dostępności. Jednakże, ponieważ guma nikotynowa jest system dostarczania dla wysoce uzależniających nikotyny, istnieje możliwość tworzenia przez uzależnienie samej żywicy. Zgodnie z American Cancer Society, może wynosić do 20 procent szans występowania zjawiska uzależnienia od gumy. Ponieważ guma dostarcza mniej nikotyny niż papieros, prawdopodobieństwo uzależnienia jest nadal niższy niż z paleniem, więc używając go rzucić palenie jest nadal opłacalna metoda kopiąc zwyczaj.

Instrukcje

1 Ustal dawkę gumy będzie wymagać, aby złagodzić swój apetyt na papierosy. Guma ta jest dostępna z 2 mg i 4 mg. Palenie w ciągu pół godziny po przebudzeniu rano, większa niż 25 papierosów w ciągu dnia lub mające trudności powstrzymując się od oświetlenia w miejscach objętych ograniczeniami są oznaki konieczności wyższej dawki. W przeciwnym razie przyjąć mniej znaczy więcej strategię.

2 Chew gumę poprawnie, aby uniknąć ryzyka zachorowania na zależność od niego. Żuć powoli i tylko do czasu można zauważyć pieprzny smak. Przechowywać gumę w policzek, aż zniknie smak, a następnie powtórzyć. Żuć każdy element przez okres pół godziny. Skorzystaj z gumy, jak to konieczne, aby uspokoić pragnienia, nie przekraczając zalecanych ilości sztuk na okres 24 godzin.

3 Zmniejszyć liczbę kawałków gumy do żucia, gdy Twoje pragnienia stają się słabsze i rzadsze. Jeśli zaczynasz czuć się zależność od gumy, zaczynają stopniowo odzwyczaić się od niego lub zastąpienie go innym formom nikotynowej terapii zastępczej, takich jak plastry, pastylki do ssania lub aerozoli do nosa.

4 zastąpić część gumy do żucia nikotyny jesteś w ciągu dnia ze zwykłą żywicę. W ten sposób można zmniejszyć potrzebę nikotyny w gumie.

Wskazówki:

  • Jeśli masz trudności z kopiąc zwyczaj dziąseł, porozmawiać z lekarzem o pomoc.
  • Upewnij się, czy żucie gumy prawidłowo, zgodnie z pakietem instrukcjami, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo uzależnienia.
  • Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpią pewne skutki uboczne, takie jak szybkie lub nieregularne bicie serca.
  • Unikaj korzystania z gumy, w miarę możliwości, przez okres dłuższy niż sześć miesięcy.
  • Guma nikotyna może powodować problemy dla użytkowników protez ze względu na przylegającą do protez; przed rozpoczęciem gumy jeśli nosisz protezy skonsultować się z dentystą.

Skutki dla zdrowia gumy do żucia

Skutki dla zdrowia gumy do żucia

Gumy do żucia został nawyk człowieka od czasów prehistorycznych, oraz produkcji i sprzedaży gumy do żucia jest dziś wielki biznes, który wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Ludzie, którzy regularnie żuć gumę może chcesz znać jego dobre i złe efekty, które zależą od składników użytych w produkt i nawet kontekst, w którym jest żuć gumę.

Bezcukrowe zmniejsza próchnicy zębów

American Dental Association (ADA) dał jej pieczęć aprobaty do kilku marek gumy do żucia, stwierdzając, że żucie tych produktów można zmniejszyć próchnicy zębów. Guma do żucia po zjedzeniu zwiększa wydzielanie śliny w jamie ustnej, który pomaga rozcieńczyć i prowadzić od niektórych kwasów stworzony przez bakterie na powierzchni zębów, które działają na jedzenie. ADA nie dać jej uszczelnienia żadnych żucia bez cukru. Należy jednak zauważyć, że niektóre z dziąseł na liście są produkowane przez William Wrigley Jr., firmy, która wspiera także finansowo niektóre programy ADA.

Guma do żucia może tłumić apetyt

W 2006 r. badania naukowcy z Glasgow Caledonian University i University of Liverpool stwierdził, że guma do żucia może pomóc ludziom unikać przekąsek między posiłkami, zmniejszając łaknienie. Badania wykazały, że wśród osób uczestniczących w badaniu zmniejszył się apetyt na słodkie przekąski. Nie apetytu spadek odnotowano dla pragnienia, słone przekąski, jednak.

Bezcukrowe mogą łagodzić refluks

Badania przeprowadzone przez GKT Dental Institute of London udział pacjentów z kwasu refluks. Ponieważ kwasu żołądkowego regurgitated mogą erozji zębów i uszkodzenie przełyku, szukać sposób, aby zmniejszyć wejścia przełyku. Studium wynika, że żucie gumy bez cukru na 30 minut po posiłku można zmniejszyć ilość kwasu wprowadzanych przełyku z żołądka.

Cukier w Gum ma negatywne skutki

Cukier przyczynia się do próchnicy zębów. Ponadto to powszechnie wiadomo, że nadmierne ilości rafinowanego cukru w diecie przyczynia się do wielu innych dolegliwości, jak również, w tym otyłości i cukrzycy.

Połknięcie gumy jest złe dla dzieci

Ponadto naukowcy w Gastroenterologii i żywienia w Orlando, Floryda, odkryli, że Połknięcie gumy mogą być złe. Wyniki ich badań opisano trzy przypadki medyczne dzieci, którzy cierpieli, zaparcia, biegunki lub niedrożność przełyku po przełknięciu gumy do żucia.

Sorbitol może powodować problemy z trawieniem

Często to jest nie do żucia w ogóle powodujący problem ale określonego składnika. "British Medical Journal" opisane dwóch pacjentów, którzy zostali przyjęci do szpitala z utraty wagi ciężkiej, przewlekłej biegunki i inne problemy jelitowe. Obaj byli w zwyczaju stale gumę do żucia zawierającą sorbitolu, sztucznych substancji słodzących. Po gumę z sorbitolu został wyeliminowany, poprawy ich zdrowia.

Fakty o dlaczego gumy do żucia jest dobre dla Ciebie

Fakty o dlaczego gumy do żucia jest dobre dla Ciebie

Skutki żucia niedawno zostały skierowane przez badania i badania występujących w niezależne uniwersytety. Wyniki tych badań wykazały, że guma oferuje wiele korzyści dla konsumentów.

Tłumienia apetytu

Według badań profesor nauk żywienia i żywności w University of Rhode Island Kathleen Melanson guma do żucia bez cukru ma korzyść tłumienia apetytu. Melanson sugeruje, że to ze względu na sygnały wysyłane do mózgu podczas żucia który wskazuje, że żołądek jest pożywienia. Louisiana State University naukowca Paula Geiselman, dr okazało, że żucie gumy trzy razy co godzinę po obiad wykonane przedmioty jeść mniej przekąskę żywności.

Relief zgaga

Dr Tim McCashland, profesor medycyny na Uniwersytecie Nebraska Medical Center w Omaha, stwierdza, że guma do żucia może pomóc złagodzić zgagę, bo to daje dodatkowe śliny. Nadmiar śliny ułatwia przepływ żywności i napojów w dół przełyku.

Zmniejszenie lęku

2008 r. badania prowadzone przez prof. Andrew Scholey, profesor behawioralnej i Brain Sciences Swinburne University w Melbourne, Australia, sugeruje, że guma do żucia może pomóc zmniejszyć lęk, gdy ludzie występują wyższe poziomy stresu niż normalnie. Scholey stwierdza, że zmniejszenie stresu może być spowodowane guma do żucia, zwiększenie przepływu krwi osoby, której dotyczą.

Krótkoterminowe Efekty żucia Guma bez cukru

Żucie gumy bez cukru może mieć zarówno dobre i złe skutki. Dobrą wiadomością jest to, że żucie gumy bez cukru po posiłku może zmniejszyć częstość występowania ubytków. Złą wiadomością jest to, że guma, która zawiera sztuczny słodzik sorbitol może powodować problemy trawienne, zwłaszcza podczas żucia w nadmiarze. Umiar jest kluczem do uniknięcia problemów.

Neutralizuje Tablica

Guma do żucia bez cukru po posiłku pobudza przepływ śliny, która neutralizuje kwasowość łysinek w jamie ustnej po spożyciu. To z kolei może zapobiec powstawaniu jam. Badania opublikowane w Journal of American Dental Association stwierdził, że dzieci, które żuć gumę bez cukru przez 20 minut po posiłku mieliśmy około 10 procent mniej incydentów nowej próchnicy niż dzieci, które nie żuje gumę.

Biegunka

Bezcukrowe gumy, które zawierają sorbitol, mogą powodować biegunkę. Roger Clemens, profesor farmakologii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, twierdzi, że przyczyną jest to, że organizm nie wchłania sorbitol dobrze, co powoduje nadmiar wody, aby wejść do przewodu pokarmowego, co może powodować biegunkę. On sugeruje spożywanie sorbitol z umiarem. Ponieważ sorbitol jest nie tylko w gumie do żucia, ale także w niektórych cukierków, a nawet niektórych past do zębów, należy zdawać sobie sprawę z całkowitego spożycia ze wszystkich produktów bezcukrowych.

Sorbitol Versus aspartamu

Większość gumę bez cukru sprzedawane w Stanach Zjednoczonych zawiera aspartam, sprzedawany jako NutraSweet zamiast sorbitolu. Według dr Bret Lashner, gastroenterologa i profesor medycyny w Cleveland Clinic, aspartam nie powoduje te same problemy trawienne, które sorbitol przyczyny. Lashner zaleca sprawdzanie etykiet na gumy bez cukru i innych produktów bezcukrowych można konsumować, aby sprawdzić, czy zawierają sorbitol.

Ekstremalne Odchudzanie

W raporcie opublikowanym w British Medical Journal, Herbert Lochs, profesor medycyny wewnętrznej na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie i Juergen Bauditz, gastroenterolog z Uniwersytetu w Berlinie, opisał, jak dwa zapalonych chewers zawierających sorbitol gumy bez cukru stracił niebezpiecznego kwotę masy w wyniku ciężkiej biegunki spowodowanej przez żywicę. Podczas gdy wielu ludzi, oczywiście, chcesz schudnąć, to poważne ubytki masy w tych przypadkach, w połączeniu z innymi związanych problemów trawiennych, spowodował poważne problemy zdrowotne. Pacjenci opisane w raporcie zostały żucia około 15 do 20 sztuk gumy do żucia zawierającej sorbit, dziennie, a także znaczną ilość jedzenia cukierków zawierających sorbitol.

Długoterminowy Zastosowanie gumy nikotyny

Długoterminowy Zastosowanie gumy nikotyny


Dwanaście tygodni to górna granica za korzystanie gumę nikotynową. Rozpocząć leczenie dużą dawką, a następnie stopniowo zmniejszać tę dawkę do momentu zatrzymania żucie gumy po upływie trzech miesięcy, lub wcześniej, jeśli apetyt na nikotyny przestają wcześniej. Możesz zostać otruty przez gumę do żucia za dużo lub dalszego palić podczas używania gumę nikotynową. Długotrwałe stosowanie nikotynowej gumy może zwiększyć ryzyko raka jamy ustnej.

Zastosowanie

Nie trzeba recepty do zakupu lub korzystania gumę nikotynową. Należy jednak przestrzegać instrukcji użytkowania, dzięki czemu nie występują problemy. Guma nikotynowa, zawierająca nikotynę aktywnego składnika polacrilex, jest w wersji dostarczających 2 lub 4 mg nikotyny na sztukę. Silniejsza wersja jest dla nałogowych palaczy; instrukcje użytkowania są takie same dla obu wersji. W ciągu pierwszych sześciu tygodni leczenia, można żuć jedną sztukę na tak długo, jak 30 minut, godzinę. Nie wolno żuć ponad 24 kawałków gumy nikotyny w okresie 24-godzinnym. Aby uzyskać pełną dawkę, bez ryzyka przedawkowania, żuć kawałek aż smak nikotyny lub poczuć mrowienie, a następnie przytrzymaj kawałek między dziąsłem a policzkiem aż do smaku lub mrowienie odchodzi. Powtarzaj, aż nie dostaniesz więcej smaku lub uczucia z kawałkiem. Przez następne dwa tygodnie, wyciąć korzystania z powrotem do jednego kawałka co 2 do 4 godzin, a następnie wyciąć z powrotem do jednego kawałka co 6 do 8 godzin na początku 10. tygodnia. Jeśli Twoje pragnienia odejść, nie trzeba ukończyć wszystkie 12 tygodni zalecanej terapii.

Skutki uboczne

Normalne skutki uboczne stosując nikotynową gumę obejmują bóle mięśni, bóle głowy i szczęki owrzodzenia jamy ustnej. Należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych objawów nasilają.

Zatrucie nikotyną

Zatrucie jest największym potencjalne ryzyko używania nikotyny w skoncentrowanej postaci gumy. Objawy oglądać w siebie lub kogoś innego żucia nikotyny, zwłaszcza jeśli osoba jest dzieckiem, które ma zdobyć do pakietu, m.in.:

• skurcze brzucha
• Pobudzenie
• Coma
• Zamieszanie
• Drgawki
• Omdlenia
• tętno Racing następnie powoli serca
• przyspieszony oddech
• przestał oddychać
• Wymioty

Podjęcia natychmiastowych działań w przypadku przedawkowania nikotyny. Zadzwoń do kontroli zatruć na (800) 222-1222, a następnie dojechać eksperta. Wyjazd na pogotowie może być konieczne do leczenia węglem aktywnym lub dla pompowania żołądka. Nie popełnia wymiocin ofiary chyba służby zdrowia zaleca, aby to zrobić.

Możliwe ryzyko raka

Duża grupa naukowców z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Malezji odnotowano możliwy związek między stosowaniem gumy nikotynowej i rozwoju raka jamy ustnej w internetowym czasopiśmie PLoS ONE 16 marca 2009 roku gra była jeszcze mocno siedzibę, ale Wiadomo, że spożycie nikotyny powoduje powstawanie białka znakowanego FOXM1. Jakie analizy i próbki komórek z tkanki 75 pacjentów z płaskonabłonkowym głowy i szyi, raka komórek, naukowcy odkryli, że pacjenci mieli podwyższony poziom FOXM1. Komórki nabłonka płaskiego, znajdują się w jamie ustnej, warg i przełyku, oraz innych tkanek narządów. Badacze doszli do wniosku, że ich "Badanie potwierdza potencjalne ko-rakotwórcze działanie nikotyny w terapii zamiennych tytoniu." Jednak rzecznik grupy Muy-Teck Teh powiedział gazecie London "The Times" w dniu 22 kwietnia 2009 roku, że "palenie jest oczywiście o wiele bardziej niebezpieczne, a ludzie, którzy są przy użyciu wymiany nikotyny zrezygnować powinna nadal go używać i konsultować ich (lekarzy), jeśli ich to dotyczy. ważna wiadomość jest, aby go nie nadużywać, i stosować się do zaleceń na opakowaniu. "

Ostrzeżenia

Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować gumę nikotynową, ponieważ nikotyna może zaburzać rozwój płodu i noworodka. Nie wolno palić tytoniu ani używać produktów podczas używania nikotyny gumę; może to doprowadzić do przedawkowania.

Interakcje

Może nie być w stanie korzystać z nikotyny gumę, lub być może trzeba użyć więcej lub mniej gumy, jeśli są również za pomocą jednego z następujących leków

• Paracetamol (np, Tylenol z McNeil)
• Kofeina
• Leki moczopędne
• Wysokie ciśnienie krwi leki
• Imipramina
• Insulina
• pentazocyny (np Talwin od Hospira)
• Propoksyfen (np Darvon od Xanodyne)
• propranolol (Inderal LA z Akrimax)
• Theophyline
• VitaminsAvailability

Problemy z zębami, historia choroby serca, problemy z tarczycą i wrzody mogą komplikować leczenie z gumy nikotynowej. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych warunków.

Dostępność

Nicorette, wykonane przez GlaxoSmithKline, jest najbardziej znany markowy wersja nikotyny gumy. Jego strona internetowa, Nicorette.com/Support.aspx, oferuje zasoby darmo rzucania palenia oraz dostęp do "wirtualnego rzucili trenerów." US Food and Drug Administration zatwierdziła Novartis 'markowe gumy nikotyny Thrive na sprzedaż. IVAX, Perrigo i Watson produkcji tańszych generycznych na rynek amerykański. Twoja apteka może sprzedawać produkty generyczne pod własną nazwą sklepu.

Jak zatrzymać Guma do żucia

Jak zatrzymać Guma do żucia


Od początku czasu ludzie żuć substancji lub guma-podobne. Istnieją dowody żując grudek żywicy drzewa dla przyjemności, które sięga czasów prehistorycznych. Żucie gumy podstępne ciało do myślenia, to będzie otrzymywać jedzenie, więc żołądek zaczyna uwalnianie enzymów trawiennych. Może to spowodować bóle brzucha, wzdęcia i bóle szczęki wśród innych problemów zdrowotnych. Mimo że guma do żucia może wydawać się istotną część swojego dnia, ważne jest, aby przerwać cykl utrzymania zdrowego układu trawiennego i zdrowe zęby.

Instrukcje

1 Spróbuj odzwyczaić się od gumy. Jak w każdym uzależnieniu, trzeba naprawdę chcesz się zatrzymać, aby uwolnić się od nałogu. Jeśli żuć paczkę dziennie, na przykład, zacząć żucia 3/4 paczki, a następnie 2/1 opakowania, następnie kilka kawałków, itp Spróbuj także zmniejszenie ilości czasu spędzonego na gumy do żucia. Na przykład, jeżeli zwykle żują gumę w 30 minutowych odstępach czasu próby skraca czas do żucia 20, 15, 10 i pięć minut.

2 Znajdź zdrowych alternatyw do gryzienia po przegap uczucie żucia. Mennice są często zalecane, gdy ludzie próbują rzucić palenie, a także może być skuteczne w pomaga przełamać nawyk gumy do żucia. Wymiana gumy do żucia z innymi substancjami słodkie jak cukierki jednak prawdopodobnie będzie mieć taki sam efekt jak gumy do żucia, które są w powłokę zębów i dziąseł z cukrem. Marchew i seler kije są dwie opcje dla zdrowych alternatyw żucia.

3 Spójrz w hipnozie, jeśli nie wydaje się złamać przyzwyczajenia. Mimo, że nie działa na wszystkich ludzi hipnoza została wykorzystana jako skuteczne narzędzie do rzucenia palenia wśród innych złych nawyków, w tym gumy do żucia. Dokładnie badania możliwości hipnozy w swojej okolicy, aby upewnić się znaleźć renomowanych hypnotherapist.

Wskazówki:

  • Istnieje wiele zdrowych alternatyw dla gumy jeśli go żuć, aby odświeżyć oddech, takie jak świeże nasiona kopru i pietruszki.
  • Wiele rodzajów gumy zawierają sztucznych substancji aromatycznych i substancji toksycznych. Galusan propylu jest przeciwutleniaczem, konserwant, który przedłuża żywotność oleju i tłuszczu, a znajduje to guma do żucia. To potencjalny czynnik rakotwórczy według Zadaj informacji męska w niebezpiecznych substancji chemicznych w żywności.

Historia gumy Wrigley w II wojnie światowej

Historia gumy Wrigley w II wojnie światowej


Po Japończycy zbombardowali Pearl Harbor, wszystkie materiały produkcyjne stały się trudne do uzyskania. Te niedobory nawet wpływ na produkcję gumy do żucia Wrigley Company. Jednak nadal czyni Wrigley jakości żucia gumy podczas II wojny światowej.

Surowce

Z powodu wojennej reglamentacji podczas II wojny światowej, Wrigley Company nie mógł się wystarczająco dużo surowców, aby utrzymać jakość na wszystkich gumy wykonane. Philip Wrigley, syn założyciela i prezesa firmy, nie chciał obniżyć jakość swoich głównych marek.

Juicy Fruit, Spearmint i Doublemint

Philip Wrigley postanowiła utrzymać jakość Juicy Fruit, Spearmint i Doublemint marki nienaruszone. Uprawniony do przesyłania całej produkcji tych marek do wojsk zagranicznych.

Orbita

W 1944 r, firma nie ma wystarczającej jakości materiałów, aby przepisy na ich marek więc rzucić ich wytwarzania. Wrigley reklamowane pokazując pustą Spearmint opakowanie z slogan "Pamiętaj, to opakowanie." Wprowadzono gorszej gumy pod nazwą Orbit. Wrigley reklamowane, że to było dobre, ale nie do jakości Wrigley. W 1946 roku ponownie Juicy Fruit Wrigley, mięta i Doublemint publicznie.

Które Gumy zawierać ksylitol?

Które Gumy zawierać ksylitol?


Ksylitol, naturalnie występujący alkohol cukrowy, pojawia się w wielu owocach i warzywach, takich jak maliny i kalafior. Naukowcy odkryli, że ksylitol działa jako skuteczny substytut cukru w ​​produktach spożywczych. Zgodnie z dokumentem "Czym jest ksylitol?", Opublikowanym przez Departament Zdrowia Publicznego w stanie Iowa, ksylitol może pomóc poprawić zdrowie jamy ustnej i może być bezpiecznie stosowany przez każdego, ponad 4 lat. Ilość gumy do żucia zawierają teraz ksylitol i IDPH zaleca stosowanie tych produktów dziennie.

Epic Dental Ksylitol Gum

Utah oparte Epic Dental produkuje i sprzedaje linię gumy ksylitol. Każdy kawałek gumy Epic Dental zawiera nieco więcej niż 1 g ksylitolu. Na stronie internetowej firmy odwołuje Badania opublikowane w "Journal of Dental Research", który sugeruje, że korzyści zdrowotne stomatologiczne gumy do żucia ksylitol występuje w ilości 6 g dziennie. Guma jest dostępny na stronie internetowej Spółki w opakowaniach, pakowane pojedynczo lub jako pojedyncze porcje produktu luzem. Epic Dental sprzedaje gumy ksylitol w czterech smakach: cynamonu, świeżych owoców, mięty pieprzowej i mięty zielonej.

Trójząb

Oparte amerykański Kraft Foods produkuje i sprzedaje gumy Trident. Z wyjątkiem warstwy Trident wszystkie żywice TRIDENT zawierają ksylitol. Trident oferuje trzy rodzaje gumy, która zawiera ksylitol: Trident Xtra Care regularne i Trident Trident Splash. Każdy kawałek Trident Xtra Opieki zawiera również RECALDENT, opatentowany składnik, który, według strony internetowej prostego zęba, jest rzeczywiście AKP chemiczny lub amorficzny fosforan wapnia. Substancja ta wywodzi się z mleka, a strona twierdzi, to może przyczynić się do przywrócenia i chronić szkliwo zębów. Trident Xtra Pielęgnacja zawiera białka mleka, a także aspartam; osoby uczulone na obu produktów powinny unikać tego żucia gumy. Trident żywice te wytwarza się w wielu smaków i są one powszechnie dostępne w dowolnym gum jest sprzedawany.

Spry Dental

Xlear Incorporated produkuje szereg dziąseł ksylitol pod "Spry" linii produktów. Firma sprzedaje te dziąsła dzięki swojej stronie internetowej oraz w punktach sprzedaży detalicznej. Xlear zaleca jej gumę do żucia bezpośrednio po jedzeniu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty dla zdrowia zębów. Spry można kupić w opakowaniach po 10, pojemników 100-count oraz w przypadku 10-opakowaniach. Firma produkuje dziąsła ksylitol w pięciu smakach: cynamon, świeże owoce, zielonej herbaty, mięty pieprzowej i mięty zielonej.

Skutki ksylitol gum do żucia

Chew na to! Żucie gumy przez osoby z kilku powodów. Niektóre żuć gumy do smaku. Niektóre żuć to, aby pomóc im diety, a niektóre żuć gumy, aby pomóc im rzucić palenie. Guma do żucia ewoluowała na przestrzeni lat w prawdziwie pomocny i użyteczny produkt. Jednak wszystkie gumy do żucia nie są sobie równe. Wprowadzenie nowych składników i substancji słodzących takich ksylitol oferują mnóstwo korzyści.

Funkcja

Ksylitol jest naturalnym słodzikiem czysto powszechnie spotykane w wielu owocach i warzywach. Ksylitol wygląda i smakuje jak cukier. Bo to jest zupełnie naturalne, że nie jest jak sztuczne i stworzone chemicznie substancje słodzące.

Chroni zęby

Ksylitol podano zmniejsza bakterii w jamie ustnej. To pomaga zapobiegać próchnicy i próchnicy.

Wzmacnia Emalia

Ksylitol pobudza wydzielanie śliny w jamie ustnej. Jego właściwościach alkalicznych może pomóc miękkie i wapnia zubożony szkliwo na zębach, aby ponownie twardnieją.

Anti-Plaque

Ksylitol wykazano zmniejszenie łysinek budować i chronić przed zapaleniem dziąseł (choroby dziąseł).

Zmniejsza pralnia mounth

Guma do żucia z ksylitolem redukuje suchość w ustach. Pobudza wydzielanie śliny i pomaga utrzymać usta wilgotne.

Odświeżacz oddechu

Guma do żucia z ksylitolem może również pomóc odświeżyć oddech. Jak to działa, aby zwalczyć bakterie i zarazki, które mogą gromadzić się na zębach, dziąseł i jamy ustnej, ale również pomaga odświeżyć oddech.

Dobre powody do żucia

Dobre powody do żucia


W 22 kwietnia 2009 raportu na temat CNN Zdrowia online autor A. Chris Gajilan napisał, że badania finansowane przez Wrigley Science Institute (który miał być przedstawiony na spotkaniu Eksperymentalnej Biologii 2009 roku), pokazuje, że guma do żucia oferuje korzyści zdrowotne. Jednak nie wydaje się, że nie ma standardowych korzyści, które odnoszą się do wszystkich.

Ulepszone pamięci

Psychologowie odkryli, że ludzie, którzy żuć gumę podczas testów zdobył znacznie wyższa niż osób, które nie. Guma do żucia pomaga poprawić pamięć poprzez zwiększenie kompetencji poznawczych, stwierdza ChewingGumFacts. Strona idzie zgłosić tę działalność w obszarze hipokampie mózgu, która zajmuje się pamięć, zwiększa się, podczas gdy ludzie żuć.

Stres i napięcie Relief

Akt żucia pomaga zmniejszyć stres i napięcie, zgodnie z Pioneer myślenia. Badania wskazują, że guma do żucia może stymuluje pewne obszary mózgu, mierzony EEG, które mogą mieć związek z zmniejszeniu napięcia. Psychiatrzy i psychologowie uważają, że żucie gumy zmniejsza napięcie i pomaga uwolnić energię nerwowy. Guma do żucia może zapewnić ujście dla frustracji i irytacji, według ChewingGumFacts.

Głód i pożądania spadła

Naukowcy z Louisiana State University wzięło 115 osób, które regularnie żuć gumę i karmione im obiad. Badani, którzy żuć gumę trzy razy na godzinę po obiedzie, nie zużywają tyle wysokokaloryczne przekąski. Respondenci również zgłaszane zmniejszyła głód i apetyt na słodkie mniej żywności. Paula Geiselman, Ph.D., główny badacz w projekcie i fizjologicznego psychologa, poinformował, że o coś w ustach może uspokaja apetyt.