adcov.com

progesteron mini pigulki

Rodzaje Mini Pigułki

Mini-tabletki są pigułki antykoncepcyjne zawierające hormon progestagen syntetycznego, ale nie zawierają estrogenów lub innych hormonów. Te tabletki są przeznaczone do zapobiegania ciąży i są zazwyczaj podejmowane przez kobiety, które nie mogą przyjmować pigułek antykoncepcyjnych, które zawierają więcej niż jeden hormon lub wyższe dawki hormonów.

Micronor

Micronor jest marką dla jednego typu mini pigułki. Ta pigułka zapobiega ciąży, powodując zagęszczenie śluzu szyjki macicy, co sprawia, że ​​trudniej sperma pływać się szyjki macicy w celu spotkania się z jaja. Dodatkowo, ta pigułka zapobiega owulacji w około połowie cykli kobiet, które je podejmują. To także wpływa na inne hormony istotne dla reprodukcji, jak również powoduje zmiany w jajowodów i macicy.

Nora-BE

Nora-BE jest inny rodzaj mini-pill. Micronor jak to ma na celu zapobieganie ciąży i działa w podobny sposób jak Micronor. Nora-BE, jak również inne mini pigułki są zazwyczaj podejmowane przez kobiety, które nie tolerują pigułki antykoncepcyjne z więcej niż jednego hormonu w nich. Najczęstszym innych hormonów w pigułek antykoncepcyjnych to estrogeny, i wiele kobiet nie jest w stanie wziąć tabletki zawierające estrogen.

Nor-QD

Innym progesteron jest tylko mini pigułka Nor-QD. Mini tabletki, takie jak Nor-QD i innych także działać poprzez spowolnienie ruchu jaja przez jajowodu, umożliwiając w ten sposób, że żółtko i tracą żywotność plemników przed końcem. Jaj jest jedynym możliwym do około 48 godzin po owulacji, zanim nie może być zapłodnione. Podobnie, sperma jest płodna tylko ruchliwe lub przez dwa lub trzy dni przed to będzie w stanie zapłodnić komórkę jajową.

Rozważania

Wszystkie trzy wyżej wymienione tabletki muszą być wykonane w tym samym czasie lub blisko niego jak to tylko możliwe każdego dnia. Brakuje pigułkę, biorąc go więcej niż 3 godziny później niż zwykle, lub rozpoczynając nowy pakiet późno będzie zwiększyć swoje szanse ciąży. Jeśli którykolwiek z nich wystąpi, należy użyć zapasowej antykoncepcji na najbliższe dwa dni za każdym razem masz stosunek. To jest coś, co należy wziąć pod uwagę, jeśli prowadzić aktywne życie, że nie ma lub nie może stosować się do ustalonego harmonogramu lub często odbiega od planu.

Ostrzeżenia

Podobnie jak wszystkie pigułki antykoncepcyjne, mini pigułki niosą ze sobą ryzyko zakrzepów, które mogą być wyższe, jeśli palisz. Nie należy palić i brać tabletki antykoncepcyjne, a nawet mini pigułki. Mini pigułka niesie także ryzyko udaru mózgu występujących. Niewyraźne widzenie, zaburzenia mowy i osłabienie lub zdrętwienie po jednej stronie ciała, jest wszystkie objawy udaru i powinien natychmiast szukać fachowej pomocy.

Progesteron i Odchudzanie

Progesteron i Odchudzanie


Gdy hormony są z równowagi, zwiększenie masy ciała może być wynikiem. Progesteron może być z różnych powodów bilansu. Pigułki antykoncepcyjne i menopauzy są dwa czynniki, które mogą wpływać na poziom hormonów w organizmie kobiety. W niektórych przypadkach brak progesteron powoduje wzrost masy ciała, a w innych, dodano progesteronu może prowadzić do przyrostu ciężaru. Kontrola masy ciała jest ważnym celem dla kobiet, które mają zaburzenia równowagi tego hormonu.

Menopauza

Progesteron jest jednym z hormonów zgonów u kobiet w całym okresie menopauzy. To zmniejszenie jest związane z przyrostu masy. Retencja wody jest głównym winowajcą. Progesteron ma wpływu na metabolizm, poziom insuliny, hormonu tarczycy, bezsenności, a także nastroju. W celu utrzymania masy ciała w okresie menopauzy, to jest konieczne, aby te zmiany.

Birth Control

Niektóre pigułki antykoncepcyjne zawierają syntetyczny progesteron. Zostały one znane zwiększenia przyrostu masy z powodu zwiększonego głodu. Jedna odmiana pigułki, która powoduje tak intensywne pragnienie jedzenia jest mini-pill. Ta pigułka jest tylko progestagen (syntetyczny progesteron) antykoncepcji.

Retencji wody

Zatrzymanie wody spowodowane utratą progesteronu podczas menopauzy mogą być skierowane w różnych sposobów. Używaj mniej soli lub używać substytutów soli i unikać soli w ogóle. Pić kawę i herbatę. Jedz moczopędne żywności, takich jak ogórki i pomidory.

Metody Weight Loss

Omawiając antykoncepcji z lekarzem, zapytaj, czy jest on przepisując pigułki daje większą apetyt. Jeśli tak, robić plany, aby ją kontrolować. Dla obu menopauzie i antykoncepcyjne braku równowagi hormonalnej, podjąć działania wcześniej. Ćwiczenie działa jako tłumienia apetytu, więc zapisać się na członkostwo w siłowni lub dołączyć w zajęciach aerobiku. Pić wody z lodem, aby wypełnić i zaciągania żołądka. Jeść żywności wysokiej włókna za uczucie sytości. Znajdź interesujące działania, aby wypełnić swoje dni i utrzymać umysł i ręce zajęte.

Expert Insight

Skonsultować się z lekarzem, jeśli nie można osiągnąć utratę wagi na własną rękę. Menopausal przyrost masy ciała może być związany z chorobami serca i innych trudnych warunkach. Spróbuj utratę wagi na własną rękę na początku, ale jeśli nadwaga nie odejdzie, szukać pomocy. Podobnie, jeśli jesteś na pigułki antykoncepcyjne, które są ciężkie w progesteronu, i utrata masy ciała staje się konieczne, jak najlepiej. Jeśli nie możesz zrobić to na własną rękę, należy rozważyć konsultacje z dietetykiem, a także z lekarzem.

Progesteron i bolesność piersi

Poziom progesteronu i estrogenu wahać w organizmie kobiety, zarówno przed jak i po miesięcznym cyklu miesiączkowego, ale problemy zdrowotne i złe nawyki stylu życia mogą naprawdę rzucać hormony z równowagi, nawet przed menopauzą. Terapia progesteronu jest często zalecane dla kobiet w średnim wieku, którzy nie są już w stanie rodzić dzieci lub posiadają histerektomii i progesteronu może powodować działania niepożądane. Młode kobiety i nastoletnie dziewczęta mogą również wystąpić skutki uboczne z progesteronu, a jednym z najczęstszych skarg jest bolesność piersi.

Progesteron a Menopauza

Menopause charakteryzuje się brakiem estrogenów w organizmie, ponieważ kobieta nie potrzebuje tego hormonu na cele seksualną. Lekarze często przepisują pigułki hormonalne zastępcze dla kobiet w okresie menopauzy, a lek ten zawiera progesteron wraz z estrogenem, zarządzać objawy jak uderzenia gorąca, nocne poty i niepokój.

Kontrola urodzenia i progesteronu

Progesteron jest stosowany w pigułki antykoncepcyjne, i jest głównym składnikiem w mini pigułki antykoncepcyjne --- że jest idealny dla młodych kobiet, które nie mogą przyjmować tradycyjnych pigułek, ale hormon zmiękcza tkanki piersi i zakończeń nerwowych, dzięki czemu piersi bardzo delikatne.

Leczenia tkliwość piersi

Aby zmniejszyć ryzyko ból piersi, lekarze zalecają wielu poziomów estrogenu można zmniejszyć przed naturalnego progesteronu może być stosowany tak, że problemy takie jak nienormalny wzrost raka piersi, przyrost masy ciała i stawów mogą być wyeliminowane. Istnieje również wiele witamin i minerałów niezbędnych dla optymalnego zdrowia piersi - w tym zapobieganie bolesność piersi - takie jak witamina D, którą można uzyskać, spędzając więcej czasu na słońcu (z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym), jeść więcej całych produktów mlecznych i suplementacji.

Dokonywanie zmian

Jeśli bolesność piersi jest trwały, należy porozmawiać z lekarzem na temat alternatywnych metod antykoncepcji. Kobiety z dominacji estrogenu, który może prowadzić do zaburzenia równowagi progesteronu, często jeść zbyt dużo węglowodanów prostych i nie dość skomplikowane - przełączanie się z białego chleba dla całej gamy zbóż może okazać się pomocne.

Określania, czy progesteron jest przyczyna

W celu określenia, czy progesteron jest przyczyną ból piersi kobiety powinny mieć swoje poziomy hormonów kontrolowane przez OB / GYN przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii hormonalnej. Poziom estradiolu (w postaci estrogenu, który jest używany w pigułki antykoncepcyjne), testosteronu, kortyzolu i DHEA powinny być monitorowane, aby określić poziom stresu, i wskaże, czy należy dokonać przed lub w trakcie menopauzy, wszelkie zmiany w diecie.

Jakie są Mini Konfiskaty?

Jakie są Mini Konfiskaty?


Mini drgawek petit mai --- zwane lub napady nieświadomości --- są formy padaczki, które mogą być leczone lekami. Większość ludzi nie zauważy ktoś mający zajęcia nieobecności, ponieważ nie ma żadnych gwałtownych ruchów, tylko spojrzenie i może jakiś górna pokrywa skurcze. Piętno padaczką nękane wielu chorych przez lata, ale tu są ludzie, którzy nie pozwalają jej trzymać je z powrotem w tym Karola Dickensa, Vincent Van Gogh, Michelangelo i Agatha Christie.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Napady nieświadomości obejmować utratę świadomości, choć oczy są otwarte, a powieki mogą emocjonować. Te typy drgawek może być z łatwością pominięte, ponieważ nie powodują poważne problemy. Mogą trwać 10 do 30 sekund i może występować kilka razy w ciągu dnia. Zwykle pojawiają się one, gdy człowiek siedzi cicho.

Istnieje niebezpieczeństwo, że może wystąpić w czasie napadu, w zależności od tego, co człowiek robi w tym czasie. Pływanie lub jazda na rowerze może powodować problemy, jeśli osoba ma atak, podczas gdy udział w każdej działalności.

Napady mogą być spowodowane przez hiperwentylacji i fotosyntezy, choć najczęstszą przyczyną jest nie podejmując przepisanych leków.

Stan zwykle zaczyna się w dzieciństwie i może pozostać przez życie lub znikają w wieku dorosłym.

Diagnoza

Biorąc historii pacjenta i rodziny jest jednym z pierwszych kroków w diagnostyce napadów, ponieważ mogą one być dziedziczna. Mogą być także wywoływana przez uraz mózgu i niektórych chorób, takich jak AIDS i zapalenie opon mózgowych, malarii.

Neurolog sprzęt diagnostyczny, który korzysta z nadzieją daje mu ostatecznej odpowiedzi. Elektroencefalografii (EEG), jest używany do monitorowania impulsów elektrycznych wykonane w mózgu. Inne testy, które mogą być pomocne są tomografia komputerowa (CT) głowy, i rezonansu magnetycznego (MRI). Niektóre badania krwi mogą być również korzystne.

Przyczyny

Podczas napadu aktywność elektryczna mózgu staje się nieregularny i nieprawidłowy. Jest wiele rzeczy, które mogą powodować drgawki. U niemowląt może być wynikiem wad wrodzonych, który wpłynął do mózgu lub uraz urodzeń. Choroby autoimmunologiczne, zakażenia, nowotwory, zaburzenia metaboliczne, takie jak hiperglikemia i leki mogą powodować drgawki. Niektóre przyczyny pozostają nieznane.

Leczenie

Napady nieświadomości leczy się lekami. Leki anty-zajęcia mogą powodować objawy alergii, takie jak wysypki skórne. Korekty dawkowania może być w zależności od nasilenia alergii, a ten sposób, że lek ma na drgawki.

Rokowanie

Leki są tylko leczenie w tym czasie napadów nieświadomości i udało się wyeliminować objawy. Nie ma lekarstwa, ale leczenie umożliwia pacjentowi z tym zaburzeniem, aby żyć normalnie i brać udział w normalnych czynności.

Badania stara się znaleźć przyczyny, patrząc w genach. W niektórych badaniach, dzieci, jak stwierdzono, mniej napadów jedzenia wysoką dieta, która jest uboga w węglowodany.

Witaminy i minerały w celu zwiększenia płodności

Tysiące par każdego roku wystawia doświadczenie niepłodności. Te pary wspólnie wydają miliony dolarów, próbując wskazać źródło ich niepłodności i uzyskania pomocy ciążę. Jednakże, istnieje kilka prostych opcji do zbadania przed poszukuje drogie porady lekarza na temat niepłodności, w tym z użyciem witamin.

Znaczenie

Wiele problemy płodności może być spowodowane brakiem prawidłowego odżywiania. Uzupełnienie codziennego odżywiania się ze suplement jest jeden sposób, aby uzyskać z niedoborem składników odżywczych do krwi. Na przykład, wiele kobiet łagodną anemię, które mogą hamować ciąży, które można leczyć jedynie poprzez dodatek żelaza. Wiele razy proste dodatki, takie jak te mogą zwiększyć płodność.

Efekty

Witamina B6 jest od dawna wiadomo, że zwiększają zdrowia kobiet. W odniesieniu do płodności, witamina B6 zwiększa lutealnej fazie cyklu miesiączkowego, więc nie ma dłuższy okres czasu między miesiączkowania i jajeczkowania, co zapobiega poronienia. Między 100 a 200 mg jest zalecana dawka dla adresowania wady fazy lutealnej.
Mężczyźni mogą również witaminy, aby zwiększyć płodność. Witaminy C i E są silnymi przeciwutleniaczami, które mogą zwiększyć liczbę plemników i siłę, odpowiednio. Witamina C może również pomóc w ruchliwości plemników. Witamina B12 może pomóc testosteronu równowagi, który jest niezbędny do produkcji spermy. Ponadto, selen i cynk mineralne mogą również zwiększyć liczbę plemników.

Korzyści

Natomiast kwas foliowy nie jest znana, aby zwiększyć płodność, jest ważnym związkiem wziąć w formie suplementów przed zajściem w ciążę. Badania wykazały, że kobiety, które biorą te suplementy, lub mają wysoki poziom kwasu foliowego w organizmie obiegowej przed poczęciem, mają mniejszą częstość występowania wad cewy nerwowej, w tym rozszczep kręgosłupa.

Rozważania

Przy jednoczesnym zwiększeniu płodności mogą być osiągnięte poprzez witamin i suplementów mineralnych, nie jest prawdziwym substytutem coraz witamin i minerałów od spożywanych pokarmów. Składników odżywczych w żywności są wchłaniane lepiej, ponieważ produkty spożywcze zawierają również witaminy kofaktorów, które pomagają organizmowi w coraz najwięcej witamin.

Ostrzeżenie

Biorąc zbyt wiele witamin i minerałów może upośledzać płodność - kolejny dobry powód, aby uzyskać witamin i minerałów z żywności, a nie suplementów. Paracelsus, ojciec toksykologii, stwierdza się, że wszystko jest trucizna na pewnym poziomie. Tak więc, za dużo o wszelkich witamin lub składników mineralnych może być toksyczny i faktycznie mają przeciwny do pożądanego efektu. Jeśli ciąża nie występują podczas stosowania nadmiernych witaminy lub minerały, dziecko może urodzić się z wadami wrodzonymi. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z medycznego na temat suplementów diety, jeśli starasz się o dziecko.

Nieporozumień

Podczas przyjmowania witamin i suplementów mineralnych może zwiększyć płodność u niektórych pacjentów, nie jest jasne, korelacja naukowa między nimi. Jeśli para podejrzewa, bezpłodność, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty.

Jak korzystać z Progesteron Cream wyobrazić

Jeśli próbujesz zajść w ciążę i nie miał szczęścia i jeśli stworzone w przeszłości, ale miał wczesne poronienie, progesteron krem ​​może pomóc wysiłek. Progesteron śmietana pokazane w celu zwiększenia płodności i niektóre kobiety wyeliminować wady fazy lutealnej.

Instrukcje

Jak korzystać z Progesteron Cream wyobrazić

1 Śledzenie cyklu. Twój cykl jest liczony w dniach, licząc od pierwszego dnia, że ​​krwawi. Musisz zaznaczyć ten dzień w swoim terminarz lub kalkulatora.

2 Począwszy od piątego dnia, piątego dnia, licząc od dnia, najpierw krwawić, użyj kremu progesteronu przez zastosowanie na powierzchni ciała każdego dnia. Możesz wybrać prawie każdy obszar ciała, takich jak nogi lub brzucha, zmiana części ciała można zastosować krem ​​na dobę. Użyć w ciągu najbliższych trzech tygodni.

3 Użyj kremu na trzy miesiące przed spróbować zajść w ciążę, należy przerwać stosowanie kremu miesiąc chcesz zajść w ciążę.

Wskazówki

  • Jeśli chcesz, możesz użyć kremu progesteronu, aby zapobiec poronienia, nie używać kremu progesteronu, który ma jakieś zioła lub dodatki do niego. Użyj go do dwóch pierwszych miesięcy ciąży.
  • Nie kładź krem ​​w tym samym miejscu co dzień, raz na cztery dni to dużo. Olej mineralne płyny i ciała z olejem mineralnym nie pozwala wchłonąć krem ​​progesteronu poprawnie.

Różnica między Mini Pill i stosowanie dwuskładnikowych doustnych środków

Mini pigułki doustne środki antykoncepcyjne, znane także jako progestagen tylko pigułki, są metody antykoncepcyjnej najczęściej przepisywany kobietom, które karmią piersią lub którzy nie tolerują skutków ubocznych połączonych doustnych środków antykoncepcyjnych. Mini pigułka zawiera tylko progestagen, a połączone doustne środki antykoncepcyjne zawierają zarówno estrogen i progestagen.

Skutki uboczne

Mini tabletki są zwykle uważane mają mniej skutków ubocznych niż połączonych doustnych środków antykoncepcyjnych. Według badań opublikowanych w czasopiśmie "antykoncepcji", są bardziej ciąży pozamacicznej związane z mini pigułki niż połączeniu tabletek.

Skuteczność

US National Library of Medicine donosi, że mini tabletki nie są tak skuteczne w zapobieganiu ciąży, jak połączonych doustnych środków antykoncepcyjnych. Mini tabletki należy przyjmować w tym samym czasie każdego dnia lub ich skuteczność jest znacznie zmniejszona.

Owulacja

Połączone doustne tabletki antykoncepcyjne zapobiegają owulacji, ale mini pigułka nie. Mini dzieła pigułki przez zagęszczenie śluzu szyjkowego i utrudnia transport jaj przez jajowodów w celu zapobiegania zapłodnieniu.

Tabletki placebo

Chociaż stosowanie dwuskładnikowych doustnych środków opakowania zawierają tygodniu tabletek placebo, każda pigułka w progestagen tylko opakowanie zawiera hormony niezbędne w celu zapobiegania ciąży.

Miesiączka

Połączone doustne środki antykoncepcyjne regulują miesiączki, tak że okres pojawi się co 28 dni. Mini tabletki nie regulują miesiączki, mini i kobiety biorące pigułki mogą mieć bardziej nieregularne cykle niż kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne w połączeniu.

Er Progesteron Knyttet til Migrene?

Progesteron er et hormon som utskilles under menstruasjon som forbereder en kvinnes livmor for en potensiell embryo. Hvis egget ikke blir befruktet, progesteron nivåer slipp, som fører til hormonelle svingninger som kan forårsake migrene.

Betydning

Østrogen og progesteron er forskjellige i måten de forbereder en kvinnes kropp. Østrogen fører celler å formere seg og lagre fett, som fører til vektøkning, oppblåsthet, spenning, humørsvingninger, kvalme og hodepine.

Funksjon

Progesteron motvirker østrogen, reduserer hevelser og forbedrer humøret, noe som betyr at lave nivåer av progesteron kan føre til migrene på grunn av økt østrogen triggere.

Identifikasjon

Menstrual migrene oppstår før, under og etter menstruasjon, med symptomer på aura (lys eller varme opplevelser) og kvalme ofte forut for migrene. Menstrual migrene er forårsaket av skarpe endringer i østrogen og progesteron.

Effekter

Hormoner indusere opplevelser av smerte, påvirker de endokrine og nervesystemet. Endringer i østrogen og progesteron føre serotoninnivået for å minske, noe som fører til hovne og utvidede blodårer som fører til hjernen, noe som resulterer i migrene.

Forebygging / løsning

Migrene kan behandles gjennom hormonbehandling, til betablokkere og antidepressiva redusere utbruddet av symptomene, mens smertestillende og betennelsesdempende medisiner kan lindre symptomene.

Ciąża i mini pigułka

Mini tabletki są formą kontroli urodzeń, które zawierają tylko progestagen. Jest on powszechnie stosowany przez kobiety karmiące piersią, gdyż biorąc regularnie pigułki podczas pielęgniarskiej nie jest zalecane.

Definicja

Mini pigułka jest metoda kontroli urodzeń. Pigułka jest przyjmować codziennie w celu zapobiegania ciąży.

Różnice

To różni się od standardowego pigułki, że mini-tabletka zawiera progestagen tylko, podczas gdy zwykłe tabletki zawierają zarówno estrogen i progestagen.

Ramy czasowe

Można rozpocząć przyjmowanie pigułki mini w pierwszym dniu miesiączki. Można rozpocząć przyjmowanie mini pigułkę przez sześć tygodni po porodzie, jeśli wyłącznie piersią, czy trzy tygodnie po, jeśli nie wyłącznie piersią.

Ciąża

Można zajść w ciążę podczas stosowania leku mini pigułkę. Jest 0,5 procent szans dostaniesz ciąży w ciągu roku, jeśli wziąć pigułkę mini poprawnie.

Dlaczego mini pigułka?

Mini tabletki są często brane przez kobiety karmiące piersią, gdyż nie może podjąć regularną pigułkę podczas karmienia piersią.

Wskazania

Nie ma powodów do podjęcia mini pigułki, jeśli wiesz, że jesteś w ciąży. Mini-tabletka ma być tylko stosowany w celu zapobiegania ciąży. Jeśli okaże się, że jesteś w ciąży, należy przerwać stosowanie leku mini pigułkę.

Hvordan bruke progesteron krem ​​for å stoppe en langvarig periode

Noen ganger kan en lege foreskrive progesteron krem ​​eller gel for en kvinne som opplever unormalt lange menstruasjon. Hva denne kremen gjør er behandle unormal blødning som kommer fra livmorveggen. Denne behandlingen kan ta et par måneder å vise resultater, men kan være effektive for noen kvinner.

Instruksjoner

1. Snakk med legen din. Før du noen gang prøvd å behandle langvarige perioder, bør du snakke med legen din. En unormal menstruasjonssyklus kan være et symptom på en mer alvorlig tilstand som rett og slett en langvarig periode.

2 Påfør progesteron krem til det angitte område av kroppen. Avhengig av hvilken type av progesteron krem ​​du bruker, vil legen angi området (eller områder) der du skal bruke kremen. Noen produkter er administrert direkte til vagina, mens andre vil veksle mellom rumpeballene, innsiden av lårene, magen, håndledd, indre armer eller nakke. Du vil mest sannsynlig bruke en "applicatorful" på hver administrasjon, som er et forhåndsbestemt beløp angitt i pakken.

3 Fortsett å bruke progesteron krem som anvist. Vanligvis vil legen din foreslå å bruke progesteron supplement for totalt seks programmene, administrere krem ​​til kroppen din annenhver dag.

4 Ta kontakt med legen din dersom du opplever noen endring i din periode som kan dosen må endres. Din lege vil vanligvis foreskrive en 4 prosent konsentrasjon for å behandle avvik i en kvinnes menstruasjon. Når denne behandling ikke fungerer, kan han velge å øke dosen til en 8 prosent løsning.

5 Påfør konsentrasjon til legemet å følge den samme applikasjons anbefaling (annenhver dag i totalt seks applikasjoner).

Hint

  • Prøv å bruke krem ​​eller gel på samme tid hver dag.
  • Det anbefales å bruke kun disse kremer og geleer som inneholder progesteron gjennom en resept.

Om naturlig progesteron for Krympende Fibroids

Selv om deres årsaken er ukjent, er det holdepunkter for at østrogen dominans kan føre til dannelse og vekst av livmor fibroids. Progesteron er ofte brukt som et alternativ behandling for å motvirke effektene av østrogen dominans.

Teorier / Spekulasjoner

Progesteron virker å undertrykke overproduksjon av østrogen i perimenopausal kvinner. Det er vanligvis lavere nivåer av progesteron under perimenopause, så progesteron må legges.

Størrelse

På grunn av overdreven østrogennivåer, kan fibroidene utvikles etter 25 år Fibroider kan variere i størrelse, og kan være så liten som en ert, eller så stor som en grapefrukt. De kan vokse inne i livmoren (egenutført fibroids) eller form på utsiden av livmoren fester et stilk (subserous fibroids).

Fordeler

Fordelene ved å ta en progesteron supplement inkluderer redusert kraftig blødning, færre store klumper, reduksjon i størrelsen på livmor og krymping av eksisterende fibroids. Lindre noen av disse symptomene vil resultere i en høyere livskvalitet.

Time Frame

For å bruke en progesteron krem, bruke en eller to ganger om dagen ved behov, som starter på den tolvte dagen etter den første dagen av menstruasjonen gjennom tjuesjuende dagen. Det anbefales å rotere de områdene der du påføre kremen slik at du ikke overdrive ett område. Det er best å anvende hvor huden er tynnere, slik som den øvre brystområdet, innsiden av lårene eller indre armer.

Betraktninger

Snakk med legen din om alternative behandlinger, herunder bruk eller progesteron krem, akupunktur og urtemedisiner. Om nødvendig, får en ny mening.

Betydning

Progesteron behandling er en relativt enkel og pasientvennlig behandling av fibroider. I forbindelse med et sunt kosthold, mosjon rutine og stress, muskelknuter kan ofte bli betydelig redusert.

Rodzaje środków antykoncepcyjnych mini-pill

Rodzaje środków antykoncepcyjnych mini-pill


Mini-tabletki są syntetyczne tabletki antykoncepcyjne progesteronu-tylko. Działają one przez wpływ na wydzieliny wokół szyjki, co utrudnia wprowadzenie nasienia do macicy i blokuje przepływ z jaj przez jajowodów. Mini tabletki są 87-99.7% skuteczne, co jest mniej skuteczne niż pigułki antykoncepcyjne i pigułki wzrasta brak szans na uzyskanie ciąży bardziej niż z pigułek antykoncepcyjnych. Różne rodzaje mini-pigułki są podobne; Różnice występują głównie w ostrzeżeniami producenta i potencjalnych skutków ubocznych.

Orto Micronor

Wykonane przez tę samą firmę farmaceutyczną, która złożyła Ortho Tri-cyclen (Ortho-McNeil-Janssen Pharmaceuticals, Inc), Orto Micronor była używana przez 20 lat. Rodzajowa wersja tego pill nazywa ERRIN. Podobnie jak inne mini-pigułki, są bezpieczne dla matek karmiących piersią.

Nor-QD

Nor-QD to kolejny mini-pill. Generic dla Nor-QD jest Noretyndron. Nor-QD nie należy stosować barbituranów, penicyliny i dziurawca (między innymi lekami), ponieważ niższy Nor-QD skuteczności za.

Ovrette

Ovrette ma skutki uboczne, które obejmują zwiększenie masy ciała, depresja, zmęczenie, trądzik, wypadanie włosów i zmniejszenie wielkości piersi. Ovrette reaguje negatywnie z niektórych leków anty-napadowych i, jak w większości pigułek antykoncepcyjnych, użytkownicy nie powinni palić. Generic forma Ovrette jest Norgestrel.

Microval

Microval jest sugarcoated tabletki z 30 mg lewonorgestrelu. Producent ostrzega, że ​​nadciśnienie jest możliwy efekt uboczny, jak doustne środki antykoncepcyjne, zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu krążenia. Pigułka może również wpływać na produkcję hormonów, wątroby, tolerancji glukozy i krzepnięcia krwi.

Jak zaprojektować dietę Mini-Meal

Jak zaprojektować dietę Mini-Meal


Być może słyszeliście, że jedzenie 05:55 mini-posiłki dziennie - zamiast trzech dużych posiłków - może pomóc schudnąć. Nie ma dowodów naukowych, zwłaszcza że jest to prawda, ale dla niektórych ludzi, jedzenie mniejszych posiłków częściej uniemożliwia im się zbyt głodny, co może prowadzić do przejadania się. Możesz śledzić konkretny posiłek mini plan diety, lub można zaprojektować samemu.

Instrukcje

1 Zrób listę mini-posiłków, że można cieszyć się i że są odpowiednie do planu jedzenia lekarz zaleca. Jeśli mini-posiłki powinny składać się z części białka i części zdrowego węglowodanów, z małą ilością tłuszczu, dobrym rozwiązaniem może zawierać kanapkę z indyka na chleb pełnoziarnisty. Jeśli mini-posiłki są niskowęglowodanowa, dobrym rozwiązaniem może obejmować kilka deviled jaj i filiżankę mieszane zieleni.

2 Zrozumieć wielkości porcji. Najważniejszą częścią mini-posiłków jest wiedzieć, odpowiednie wielkości porcji. W przeciwieństwie do regularnych posiłków, które wypełniają całą płytę, mini-posiłki powinny być znacznie mniejsze. Jeśli nie wiesz, "jak mini to mini," Twój lekarz lub dietetyk może doradzić.

3 Przygotowanie potraw z wyprzedzeniem. Ponieważ będziesz tak często jedzenia, ważne jest, aby mieć zdrowe, łatwe do grab posiłki, które są przygotowywane z wyprzedzeniem. Przygotuj dużą sałatkę z kurczaka lub mieć duże porcję zupy - a może nawet dzieląc go intro odpowiednie wielkości porcji - tak posiłek jest zawsze pod ręką.

4 Trzymaj się z żywności nieprzetworzonej. Oznacza to pokarmy, które zostały poddane minimalnym przetwarzaniu i nie zostały drastycznie zmienione lub zmienionych przez człowieka. Pierś z kurczaka jest zwykły stosunkowo nieprzetworzone, ale bryłki kurczaka nie jest.

5 nawiąż posiłków. Na plan diety mini-posiłek, trzeba zjeść mały posiłek co dwie do trzech godzin. Szacujemy, kiedy te posiłków będzie więc jesteś pewien, będą pasowały do ​​harmonogramu. Kiedy już zdecydujesz się na czasy, które chcesz jeść mini-posiłków, zaczynają jeść tego harmonogramu.

6 Plan na kolację. Plan mini-posiłek może być trudne do zrozumienia, jeśli jesteś kolację. Bądź przygotowany, aby jeść tylko część restauracji posiłek. Wziąć resztę domu z tobą do innego mini-posiłek później tego dnia lub w dniu następnym.

7 Carry żywności z tobą. Bardzo charakter mini-posiłków oznacza, że ​​będziesz czuć się głodny co trzy godziny lub tak. Jeśli jesteś z sprawunki lub na zakupy, pomaga do przenoszenia żywności z tobą. Wielu ludzi, którzy jedzą posiłki nosić mini-chłodnice żywności, które mogą szybko stać się mini-posiłek, takich jak orzechy, marchwi, owoców i jaj na twardo.

Minerały i zioła w sprawie przeciwdziałania Fibromialgia

Minerały i zioła w sprawie przeciwdziałania Fibromialgia


Fibromialgia jest przewlekłą chorobą bez znanej przyczyny, że ma wpływ na 2 procent populacji USA - głównie kobiet - według MayoClinic.com. Osoby z fibromialgii odczuwać uporczywe zmęczenie i ból w całym ich ciał. Chociaż leki, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) - aspiryna i ibuprofen, a - na przykład antydepresanty zalecane są stanu, u niektórych pacjentów nie toleruje te dobrze. Dla tych osób, ziołowe suplementy i zabiegi oferują alternatywne podejście, zgodnie z WebMD.

Identyfikacja

Ludzie są bardziej skłonni do dotknięty fibromyalgia starszych dostać. Stan wpływa nie tylko mięśnie, ale także więzadeł i ścięgien. Chorzy czują się składania ofert w całym, ale szczególnie w kluczowych obszarach ciśnienie-punktowych, takich jak łopatki, z tyłu głowy i po bokach bioder. Pacjentów fibromyalgia nigdy nie wydają się osiągnąć głęboki sen, więc są one zawsze zmęczony. Warunki, które wydają się występować w fibromialgii jest zapalenie stawów, zespół przewlekłego zmęczenia, depresji i układowy, między innymi, według MayoClinic.com.

Przyczyną fibromialgia jest w zasadzie nieznana, ale liczba czynników może powodować chorobę. Traumatyczne wydarzenie lub stres w połączeniu z zakażeniem i historia rodziny może zrobić osoba szczególnie podatne.

Minerały

Te dwa minerały wyróżnionych jako klucz do odzyskania równowagi w ciele wyrzucony przechylonym przez fibromialgii są wapń i magnez, według Zdrowe-Living.Org. Wapnia służy do usuwania kwasu mlekowego z organizmu, substancji, która cierpiących fibromyalgia posiadają w nadmiarze. Najlepsze postacie wapnia są dla źródeł biologicznych, takich jak roślinność lub wodorostów.

Magnez jest menedżer naturalny ból, zapobiega zbyt szybkiego wypalania nerwów. Według Elżbiety Wotton, ND, naturopatyczną lekarza w Compass Family Health Center w Plymouth, Massachusetts. Pacjenci fibromialgii są ubogie w magnez, który jest źródłem ich bólu przewlekłego. Magnez współpracuje z wapniem na relaks mięśni i złagodzić ból. Dr Wotton zaleca 200 mg trzy razy na dobę w ciągu sześciu miesięcy.

Zioła

Według Fibromyalgia zasobów informacji, ludzie wykorzystują szereg ziół w leczeniu objawów fibromialgii.

Dziurawiec może pomóc złagodzić fibromialgii stresu, lęku i może powodować problemy ze snem. Co więcej, zgodnie z WebMD, zioło może złagodzić depresję i ból, jak to wykazały zdolność do regulowania neuroprzekaźników dopaminy, noradrenaliny i serotoniny.

Olej z nasion czarnej porzeczki zawiera kwas gamma-linolenowy i kwas alfa-linolenowy. Aminokwasy te pomagają zmniejszyć ten rodzaj zapalenia stawów doświadczenia fibromialgii cierpiących.

Ponieważ Boswellia, wiązówka i kory wierzby białej są bogate w salicins, są skuteczne leki przeciwbólowe naturalne. Feverfew jest skuteczne przeciwko bóle głowy, które są powszechne wśród osób cierpiących na fibromyalgia. Pycnogenol łagodzi depresję przez podnoszące sklep organizmu serotoniny i zwiększenie przepływu krwi.

Kapsaicyna (z papryki chili), śmietana, counterirritant, można wcierać w skórę dotkniętych obszarów z celem tworzenia drobne podrażnienia, zmniejszając tym samym istniejący stan zapalny.

Żeń-szeń, wieków ziołowy, może pomóc w zwiększeniu poziomu energii i stres w chorych fibromyalgia. Chiński i amerykański żeń-szeń stosuje się do ogólnego stanu zdrowia, a żeń-szeń syberyjski jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych.

Wytyczne Terapia alternatywne

Jak ludzie zwracają się do alternatywnych metod leczenia, w tym ziół i suplementów, na różnych warunkach, Kongres przyjął do wiadomości i utworzył Krajowe Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej (NCCAM), który jest pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia. NCCAM jest oskarżony o opracowanie wytycznych dotyczących bezpiecznych terapii alternatywnych, które pomagają ludziom zarządzać ich objawów, według WebMD.

Interakcje

Pamiętaj, że tak jak recepty lub over-the-counter leków, preparatów ziołowych i suplementów mineralnych może mieć potencjalnie negatywny wpływ na organizm i interakcji z innymi lekami, zagrożenia dla zdrowia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed próbą jakiejkolwiek zabiegów ziołowych i suplementów mineralnych. Można rozważyć widząc całościowych służby zdrowia, którzy wykorzystują do leczenia objawów fibromialgii kombinację leków alternatywnych i konwencjonalnych, mówi WebMD.

Co Mini zajmowaniu Feel Like?

Co Mini zajmowaniu Feel Like?


Ludzie doświadczają napadów mini inaczej. W ogóle, w czasie napadów mini ludzie doświadczają braku kontroli, stan podobny do snu, lub utrata przytomności. Niektórzy ludzie doświadczają uczucia strachu lub terrror; jeszcze inni tracą tak wiele kontroli nad ich ciał, że spadnie i wielokrotnie pokaleczyć.

Utraty kontroli i świadomości

Ludzie tracą zdolność mówienia, stać, myśleć i / lub przesunąć w czasie napadów. Twój umysł staje się pusty, a często nie wiedzą, że są o zajęcie jak to ma miejsce. Dopiero potem zdajesz sobie sprawę, że miał atak.

Sny, koszmary senne i Uczucia

Możesz też mieć marzenia i koszmary podczas napadów. Mimo, że drgawki trwają tylko przez kilka sekund, pamiętasz różne marzenia i uczucia, ale zwykle nie można wyrazić dokładnie to, co wydarzyło się w nich. Negatywne uczucia strachu lub niepokoju są także wspólne.

Spada i szkody

Możesz również "zamrożenie", lub zwinąć podczas napadu. Zależnie od położenia, może być bardzo niebezpieczne, a uszkodzenia nie występują. Często nie odczuwają bólu upadku podczas napadu, ale nie później, kiedy mózg zaczyna funkcjonować normalnie.

Chirurgia mini Bypass żołądka Vs gastric bypass

Mini obejściowy żołądka i tradycyjne obejściowy żołądka (znany również jako Roux-en-Y lub RNY) mają chirurgiczne rozwiązania chorobliwej otyłości, zdefiniowane jako tych, którzy mają 100 lub więcej kilogramów nadwagi. Obie formy operacji pomostowania żołądka przekierować układu pokarmowego i zmniejszenie ilości pożywienia można jeść i ilości żywności wchłaniany przez organizm.

Ostrzeżenie

Wszelkie bypass żołądka procedura niesie ryzyko podczas i bezpośrednio po zabiegu, w tym śmierci. Najczęstsze powikłania zgłaszane m.in. niedrożność, zator tętnicy płucnej, przepukliny pooperacyjne i wyciek z przewodu pokarmowego, a ryzyko jest wyższe z RNY, zgodnie z Centers for Chirurgia laparoskopowa otyłości.

Etui żołądka

W każdym żołądka aortalno część żołądka oddziela się za pomocą zszywek, aby tworzyć woreczek żołądkowego, która pełni funkcję pełnego żołądka u pacjentów otyłych. W mini obejście żołądka torebka jest długi i wąski, podczas gdy w tradycyjnej obejście żołądka gastryczny jest wyższa, mniej i okrągłe.

Wnętrzności

W RNY, jelita grubego o połowę, zgodnie z Centers for Chirurgia laparoskopowa otyłości. Jeden do sześciu stóp jelita jest pomijany w RNY, natomiast w mini obejście żołądkowego bez jelita jest cięty do około sześciu stóp jest pomijany.

Połączenie żołądka

Żołądek jest ponownie połączone z jednym końcem w jelicie cięcia w tradycyjnym obejście żołądka, natomiast w mini obejście żołądkowego w żołądku jest połączony z boku jeszcze całkowicie nienaruszonym jelito według ośrodkach dla chirurgii laparoskopowej otyłości.

Pobyt w szpitalu

Średni pobyt w szpitalu jest znacznie mniej mini gastric bypass niż RNY. Pacjenci RNY bez komplikacji hospitalizowani są zazwyczaj od czterech do ośmiu dni, podczas gdy mini operacji bypass żołądka wymagają zwykle około trzy dni opieki szpitalnej.

Grzybica minerałów, które leczą

Grzybica, czerwone, swędzące, wysypka spowodowana okólnik grzyb, jest uciążliwe i zaraźliwa problemem skóry, która infekuje stóp, paznokci, skóry głowy łóżka i ciało, na Mayo Clinic. To jest widoczne dla oka jako czerwony pierścień że powierzchnie skóry. Jock swędzenie i grzybica są rodzaje grzybicy. Osób poszukujących naturalne leczenie będzie ulgą, że są mineralne zabiegi dostępne.

Srebro koloidalne

Spróbuj czystego srebra koloidalnego. Stosuje się miejscowo w dużym stężeniu (w czasie od 100 ppm do 500 ppm). Trzeba będzie konsekwentnie stosuje on pięć do sześciu razy dziennie, na obszarze zapowietrzonym. Spodziewać zakażenie wyjaśnić w trzy do czterech dni.

Siarczek selenu

Szczególnie przydatne dla grzybicy skóry głowy, siarczek selenu zabija zarodniki grzybicy, które powodują grzyby rozprzestrzeniać. Spójrz na szampon, lub specjalnym balsamem grzyba, który zawiera ten minerał. Za pomocą raz lub dwa razy dziennie.

Cynk Pirytionian

Pirytion cynku ma silne działanie przeciwbakteryjne, związek przeciwgrzybiczy stosowany w leczeniu łupieżu oraz grzybicy. Dostępne w postaci maści, które mogą być umieszczone na skórę lub w szamponach, należy raz lub dwa razy dziennie.

Siarki

Siarka jest również dobrym sposobem leczenia grzybicy. Spróbować maści lub proszku i pocierać na określonym obszarze, raz na dobę. Będzie można zobaczyć wyniki w ciągu kilku tygodni, ale powinny nadal obowiązywać przez co najmniej dwa miesiące, aby zapewnić, że już całkowicie wyleczone zakażenia.

Zapobieganie i środki ostrożności

Ponieważ grzyb, który powoduje grzybicy rozwija się najlepiej w ciepłych, wilgotnych pomieszczeniach, podjąć środki ostrożności. Nie chodzić boso w szatniach lub kąpielisk, zwłaszcza jeśli jest to basen publiczny. Unikaj jacuzzi. Nie udostępniaj ubrania treningu lub ręczniki.

Jak regulować Hormony w witaminy i minerały

Jak regulować Hormony w witaminy i minerały


Mimo, że możemy myśleć hormonów jak coś związane z menopauzą lub miesiączki, hormony odgrywają ważną rolę w obu mężczyzn i kobiecych ciał. Organami systemu hormonalnego regulują hormony, w tym trzustki, tarczycy, nadnerczy, przysadki, podwzgórza i grasicy. Jeśli występują zaburzenia równowagi hormonalnej, spróbuj witamin i minerałów, aby poprawić swoją funkcję wydzielania wewnętrznego.

Instrukcje

1 Pomoc techniczna czynność tarczycy z selenu i cynku. Niski tarczycy może powodować zmęczenie, zwiększenie masy ciała, suchość skóry i bóle głowy. Selen i cynk pomaga organizmowi wykorzystać hormonów tarczycy.

2 Użyj soli jodowanej. Jod zapewnia niezbędny składnik hormonów tarczycy. Jeśli wykluczyć z diety soli, jeść wodorosty lub słoną rybę. Można także wziąć 100 mcg jodu dziennie, jako uzupełnienie.

3 Weź suplementy witaminy B, aby zwiększyć moc nadnerczy. Jeśli masz niewydolność gruczołów nadnerczy, można poczuć drażliwość, zawroty głowy i hipoglikemii. Twój organizm potrzebuje witaminy B do produkcji hormonów nadnerczy, więc wziąć 500 mg witaminy B5 na dobę i 100 mg witaminy B6.

4 Poproś lekarza, aby sprawdzić swój poziom chromu. Chromu pomaga hormon insulinę do dostarczania glukozy do komórek w całym organizmie. Jeśli występuje niskie stężenie chromu i oporność na insulinę, komórki tłuszczowe zachowują cukru, co zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy i chorób serca.

5 Jedz pokarmy bogate biotyną. Ten witaminy B zmniejsza ryzyko oporności na insulinę. Pokarmy bogate w biotynę źródeł zwierzęcych, takich jak m.in. drobiu, nabiału i ryb.

6 Zwiększyć zdolność organizmu do przetwarzania estrogenów z witaminą B6, witaminy B12 i choliny. Te witaminy i minerały wspomagają zdolność wątrobę do wydalania nadmiaru estrogenów.

Jak mogę Zwiększ Mój progesteron?

Podobnie jak wszystkie poziomy hormonów, ważne dla kobiet, aby utrzymać stały poziom progesteronu. Objawy niedostateczny poziom progesteronu to problemy menstruacyjne, problemy skórne, zmiany nastroju i depresję. Jeśli podejrzewasz, że może masz niedobór progesteronu, należy skontaktować się z lekarzem, aby przetestowali poziom hormonów. Po ustaleniu Ci brakuje progesteronu, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć progesteron. Oba zabiegi chemiczne i fizyczne są dostępne.

Instrukcje

1 Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu leczenia progesteronem. Chociaż istnieją naturalne suplementy progesteronu dostępne, należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia. Jeśli w rzeczywistości nie mają niski poziom progesteronu, możesz zaszkodzić normalne funkcjonowanie organizmu przez suplementacja progesteronu.

2 Użyj progesteronu śmietany. Taki krem ​​lub balsam zawiera progesteron w nim. Ty jedynie przetrzeć ją na każdej części ciała, z wyjątkiem piersi. Progesteron jest wchłaniany w skórę, a ciało następnie rozprowadza dodatkowy progesteron w razie potrzeby. Choć częstotliwość stosowania różnią się od osoby do osoby, w zależności od poszczególnych poziomów hormonów, większość kobiet stosuje się między 1/8 do 1/4 łyżeczki śmietany codziennie.

3 suplementy progesteronu. Takie dodatki są zwykle przetwarzane z yam lub soi korzeni, i zawierają naturalne formy progesteronu. Twój dokładne dawkowanie będzie zależeć od konkretnych suplementów zakupionych.

4 Porozmawiaj z lekarzem na temat leczenia recepty progesteronu. Leki takie jak Provera Primulut i Duphaston wszystkim zwiększyć poziom progesteronu. Podobnie jak w przypadku leczenia hormonalnego, leki te powodują potencjalne skutki uboczne, takie jak wahania wagi, moodiness i zmęczenie.

5 Jedz witaminy C. Witamina C wykazano, aby zwiększyć poziom progesteronu u kobiet. Zdobądź naturalnie z owoców cytrusowych i soków. Można także wziąć witaminę C.

6 Pobierz cynku dziennie. Cynku jest istotne dla prawidłowego wytwarzania progesteronu. Oprócz suplementów można znaleźć cynku naturalnie poprzez mięso, ryby i rośliny strączkowe. Unikaj kofeiny i alkoholu, ponieważ hamują zdolność organizmu do wchłaniania cynku prawidłowo.

7 Zapisuj wszystkie zabiegi. Zwróć uwagę na datę i czas, rodzaj leczenia i ilość dawkowania. Ponadto zapisuje się wszelkie skutki uboczne czujesz w wyniku leczenia. Weź ten rekord do odwiedzenia następnego lekarza.

Wskazówki

  • Utrzymania zdrowego stylu życia. Prawidłowe odżywianie, ćwiczenia i sen są kluczem do regularnych poziomu hormonów.
  • Natychmiast udać się do lekarza, jeśli wystąpią negatywne skutki uboczne w wyniku jakiegokolwiek leczenia progesteronu.

Zwiększenie Progesteron

Co to jest progesteron?

Progesteron jest hormonem, który jest wytwarzany w jajnikach w organizmie kobiety. To naturalnie wydzielane podczas drugiego tygodnia danego cyklu menstruacyjnego. Poziom progesteronu zacząć niskie (mniej niż 2 miligramów na mililitr krwi), ale gwałtownie wzrasta po owulacji więcej niż 5 miligramów na mililitr. U kobiet, które zaszły w ciążę, poziom progesteronu może strzelać jeszcze więcej. Pojawił się również debata na temat tego, czy spadek poziomu progesteronu jest niezbędne do pracy, aby rozpocząć.

Suplementacja progesteronu

Progesteron jest często trudno zwiększyć, ponieważ jeśli jest podawany doustnie, może on nie być absorbowane przez organizm, jeśli nie został "zmikronizowany" pierwszy. Mikronizacja jest procesem, w których progesteron zasadniczo składa się drobnych kryształów. Ten kryształy mogą być wykonane przez jednostkę, jeżeli są rozpuszczone w oleju. Istnieją również sposoby zwiększania progesteronu za pomocą wkładki dopochwowe lub doodbytnicze czopki. Wreszcie przędze zawierają związek znany jako diosgeniny. Diosgeniny jest steroid roślin, które mogą być przekształcone w laboratorium, z progesteronem. Chociaż uważa się, że jedzenie diosgeniny może zwiększyć poziom progesteronu, nie ma dowodów, że to prawda.

Skutki wzrostu progesteronu

Progesteron może być podawany kobietom, które doświadczają nieprawidłowe krwawienia z pochwy, zwłaszcza po menstruacji. To przyczynia się do utrzymania tkanki macicy, które, jeśli rozwija się nieprawidłowo lub jest nieobecny, spowoduje okres bezkrwawego następnie silnego krwawienia. Progesteron jest często powszechnie podawany kobietom otrzymujących zapłodnienia in vitro, ani do kobiet, które mają problemy z zajściem w ciążę. W tym przypadku progesteronu kremy, tabletki lub zastrzyki wysiłki w celu zwiększenia wzrostu macicy, co przyczyni się do umożliwienia ciąży "chwycić".