adcov.com

problemy z watrobom

Informacje na temat bezpieczeństwa Niepełnosprawności Społecznego problemy neurologiczne

Informacje na temat bezpieczeństwa Niepełnosprawności Społecznego problemy neurologiczne


Podczas gdy liczne problemy neurologiczne mogą być uznane niepełnosprawności medycznie, ludzie czasami trudno uzyskać pokrycie niepełnosprawności z Social Security.

Rodzaje

Istnieje szesnaście kategorie do których administracja zakresie zabezpieczenia społecznego zaburzenia neurologiczne. Lista i szczegóły są one znaleźć w FreedomDisability.com (patrz bibliografia).

Wymagania

Jeśli masz zaburzenia neurologiczne, to musi być na tyle poważne lub ciężkie do spełnienia Administracji Social Security Disability Przewodnik oferty. Musi utrzymać się z bycia w stanie pracować lub funkcja normalnie.

Zastosowanie

Po zastosowaniu do świadczeń rentowych, mogą być badane przez miejscowego neurologa zatwierdzonego przez Social Security Administration. Będzie on sprawdzić lub dodać do jakichkolwiek notatek medycznych, które zostały złożone przez Ciebie, lekarzem lub prawnikiem.

Stroke niepełnosprawnych

Przypadki inwalidzkie składane przez pacjentów po udarze mózgu nie mogą być podejmowane przez okres co najmniej trzech miesięcy od wystąpienia udaru. Jednym z powodów jest to, że Social Security Administration musi ocenić skutki udaru mózgu, aby upewnić się, że pełna funkcja nie powrócił do pacjenta.

Padaczka i astma

Aby u pacjentów z padaczką lub astmy być zatwierdzone do rent, muszą mieć określoną liczbę atakami na przydzielonej czasu, które miały miejsce, mimo że pacjent wiernie wykonane przepisanych leków.

Problemy szczęka z chorobą Parkinsona

Choroba Parkinsona jest zaburzeniem neurologicznym, które mogą powodować szereg problemów szczęki. Choroba ta ma wpływ na funkcjonowanie mięśni, w tym mięśni, które kontrolują szczęki. Pacjenci z chorobą Parkinsona mogą wystąpić trudności wykonywanie codziennych ruchów żuchwy.

Żucia

Zgodnie z Mayo Clinic, pacjentów z chorobą Parkinsona mogą mieć problemy z żuciem i połykaniem normalnego jedzenia.

Zaciskanie

Osoby cierpiące na chorobę Parkinsona może mieć trudności zaciskając szczęki, zgodnie z National Center for Biotechnology Information.

Otwarcie szczęki

Osoby z chorobą Parkinsona nie jest w stanie otworzyć szczękę tak szeroka, jak mogli oni przed tą chorobą.

Prędkość ruchu

U pacjentów z chorobą Parkinsona nie jest w stanie otworzyć i zamknąć usta, tak szybko, jak mogłoby przed wystąpieniem choroby.

Lewodopy

U pacjentów z chorobą Parkinsona, którzy mają szczęki funkcjonujących mogą wystąpić problemy z leczenia ulepszeń lewodopy, leku dla pacjentów z problemami neurologicznymi z chorobą Parkinsona. Lewodopy zwiększa poziom dopaminy pacjenta.

Problemy poznawcze i pamięć

Problemy poznawcze i pamięć


Według WebMD, ponad 3 mln osób ma demencję. Te i inne problemy z pamięcią i poznawaniem, w tym choroba Alzheimera, są wspólne z wiekiem. Problemów poznawczych i pamięci może być również spowodowane przez uszkodzenie mózgu, takie jak te symptomatyczne amnezji.

Amnezja

Amnezja jest utrata informacji i pamięci spowodowane przez uszkodzenie mózgu lub choroby degeneracyjnej. Amnezja jest niemożność utrzymania nowe informacje. Niepamięć wsteczna wiąże się z utratą dotychczas znane informacje i wspomnienia. Amnezję dysocjacyjną występuje w odpowiedzi na uraz psychologicznej.

Demencja

Zgodnie z Mayo Clinic, "demencja wskazuje problemy z co najmniej dwóch funkcji mózgu, takich jak utrata pamięci, wraz z zaburzeniami wyroku lub języku." Demencja jest zbiorem objawów, które powodują zmiany w osobowości, nastroju i zdolności do funkcjonowania w codziennym życiu. Może to być spowodowane przez uszkodzenie mózgu, zwyrodnienie, udar i choroba Alzheimera.

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera jest powszechną formą demencji, która stopniowo ulega degeneracji mózgu. Jej objawy to amnezja, język dezorientację, utratę wyroku, zmiany osobowości i nastroju, wycofanie się z relacji i dezorientacja czasu, miejsca i przestrzeni.

Problemy skojarzone z deficytami sekwencjonowania

Problemy skojarzone z deficytami sekwencjonowania


Wszelkie działania obejmuje wiele etapów. Na przykład, jeśli powiesz dziecku się ubrać, on włożył majtki, jego podkoszulku, spodniach, koszulce, skarpetkach i butach. Po uczeni, typowe rozwijające dzieci to automatycznie i bez wysiłku, bez myślenia. Ale niektóre dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego mogą mieć trudności z praktyką, zdolność do efektywnego planowania, organizowania i przeprowadzenia sekwencji działań nieznanych. Dziecko może czuć się zagubiony, co umieścić na pierwszym, podkoszulek lub koszula, skarpety w prawo lub w lewo, tak ubiera może podjąć świadomy wysiłek, który sprawia, że ​​dzieci czują się sfrustrowani, głupi, niezdarny i nieudolny. Wyzwanie to może mieć wpływ na zachowanie.

Sterowanie

Aby czuć się w kontroli ich przemieszczania, dzieci z problemami sekwencjonowania potrzebują struktury i jeden krok na raz. Jeśli nie rozumiesz, oni czują się sfrustrowani, negatywne i niespokojny, a ich zachowanie może stać się sztywny w próbie poczucie kontroli. Oni także mogą wydawać się "manipulacji", jak mogą starają się uzyskać inne osoby do wykonywania zadań, które są trudne dla nich, takie jak wypisywanie ich historię lub sprzątanie pokoju.

Niespokojny / przerażony

Od prostych rzeczy, podjąć wysiłek dla dzieci z problemami sekwencjonowania, czują niepokój wokół nowych lub nowych sytuacji, w których nie czują się w kontroli. Boi się zranienia, mogą obawiać się robić to, co wydaje się być automatyczne umiejętności, takie jak chwytanie i rzucanie piłki, a później prowadzenie samochodu. Dzieci te mogą również pokazać strach, gdy umieścić w niektórych pozycjach, jak jest do góry nogami, lub gdy ich głowa jest wyrzucane.

Wybuchowy

Proste zadania, takie jak trzyma ołówek i pisania, wymaga więcej wysiłku dla tych dzieci, więc mogą się łatwo pomylić i sfrustrowany, zmuszając je do wycofania się lub eksplodować. Jest to szczególnie w przypadku, gdy dorośli nie rozumieją, że dziecko ma problem i obwinia dziecko za to, że zaniedbany, późno, nie kończąc, nie skupiając się, nie próbuje wystarczająco mocno, rezygnując zbyt łatwo i tak dalej, zwiększając frustrację dziecka i gniew . Struktura i przewidywalność pomóc im poczucie kontroli, więc może mają zapaść w obliczu nieoczekiwanych zmian.

Typowe problemy

Skąd wiesz, czy Twoje dziecko ma problemy sekwencjonowania? Ona może mieć trudności z korzystaniem z nóż i widelec, skoki, uderzać piłki, klaskanie, gospodarstwa papieru podczas cięcia lub kubek podczas nalewania, ubieranie i odrabiania lekcji. Twoje dziecko może przełączyć ręce do pisania lub rysowania na różnych stronach strony i, jak pisanie wymaga wysiłku, może mieć byle pisma. Ponieważ problemy sekwencjonowania wpływa dwustronnej integracji, dziecko może pokazać trudności z umiejętności wymagających naprzemienne ruchy kończyn, takich jak jazda na rowerze, jazda na rolkach lub kiedy robi dwuręczny umiejętności, takich jak guziki koszuli.

Jak leczyć problemy Balans & Sway

Jak leczyć problemy Balans & Sway


Wiele stanów, takich jak obniżenie ciśnienia krwi, zaburzenia lękowe oraz szereg leków, może powodować problemy równowagę i kołysać. Twój organizm wykorzystuje kilka systemów, aby utrzymać równowagę, a jeśli jeden z nich nie działa prawidłowo, może pojawić się zaburzenia równowagi, powodując czuć zawroty głowy, mdłości i pozabilansowych. Kwota leczenia że stan nierównowagi wymaga zależy od samego stanu - może trwać zaledwie kilka dni, inne lata.

Instrukcje

1 Dyskusja swój stan z lekarzem. On będzie w stanie przeprowadzić szereg badań w celu określenia przyczyny problemu jesteś mającego i przepisać odpowiedni przebieg leczenia.

2 Należy unikać gwałtownych i szybkich ruchów, takich jak stały się zbyt szybko, jeśli Twoje problemy są spowodowane saldo niskiego ciśnienia krwi - znany również jako niedociśnienie. Może to powodować dodatkowy spadek ciśnienia krwi, co powoduje zawroty głowy i utratę przytomności w ciężkich przypadkach.

3 Przejdź do regularnych spacerów. Ćwiczenie, które wymaga równowagi - takich jak chodzenie i bieganie - może pomóc zarządzać warunek. Nawet gdy stoi w miejscu, delikatnie przesunąć równowagę z jednej nogi na drugą. To pomoże trenować swoje ciało, aby poradzić sobie z wszelkimi kwestiami równowagi.

4 Należy unikać sytuacji, w ​​których poziom stresu wzrośnie, ponieważ niektóre problemy bilansowe zaostrzenie przez stres. Jeśli znajdziesz sobie podkreślić, łagodzenia napięć, biorąc długi spacer lub gorącą kąpiel, lub jakiejś innej działalności, które można znaleźć relaks. Można nawet stwierdzić, że sesje terapeutyczne pomoże ci się uspokoić.

Problemy z szyjki macicy leczenie Neck

Kiedy szyja boli, całe ciało porusza się mniej swobodnie. Znalezienie wygodnej pozycji jest niemożliwa, jak spróbować, aby zwolnić ciśnienie głowy tworzy w wyniku grawitacji. Może być wiele powodów, dla szyjnego ból szyi, a człowiek powinien zawsze skonsultować się z lekarzem w celu prawidłowego diagnozowania i leczenia planu.

Redukcja obrzęk

Dla drobnych problemów dyskowych, leki przeciwzapalne, pomoże zmniejszyć obrzęk, łagodzi presję i pomagając utrzymać szyję funkcjonalny. Zimne i gorące opakowania mogą zmniejszyć obrzęk i krążenie. Masaż jest również skuteczna tak długo, to nie jest zbyt głęboko, tworząc więcej obciążenie okolicy. Ważne jest, aby rozciągać się lekko i utrzymać szyjkę roboczy w kierunku jego normalnego zakresu ruchu dla prawidłowego gojenia.

Chirurgia

Ekstremalnych przypadkach może prowadzić do osłabienia mięśni w obszarze, ściskanie nerwu lub utraty elastyczności. Lekarz będzie musiał użyć promieni rentgenowskich, MRI i CT skanowanie w celu określenia zakresu uszkodzeń i leczenia. Jeśli mięśnie są bardzo osłabione lub problemy nerwowe są odkryte, chirurgia następnie fizykoterapii i odpoczynku są określone. Operacja może obejmować fuzję kręgosłup do prętów.

Chiropraktyka

Czy problem jest tworzony przez ustawienie i wypadku, urazu lub długotrwałego braku równowagi mięśniowej, najczęściej szyjnych ból szyi jest wynikiem niedopasowania kręgosłupa. Kręgarzy Specjalizujemy się w ujednolicaniu, kręgosłupa przy ciśnieniu od różnych mięśni i stawów. Kręgarzy korzystać serię masaży, ultradźwięków i elektrycznej stymulacji metod rozciągnąć, stymulowanie i wzmocnienie mięśni, podczas gdy "pękanie" szyi i plecach pop kręgi z powrotem do właściwego ustawienia.

Problemy mięśni szyi

Zaburzenia mięśniowe są nie tylko ból, mogą być również wyniszczający. Problemy mięśniowe może zostawić wiele osób stara się prowadzić normalne życie, lub, co gorsza, ich nieruchome. Szczepy mięśni szyi może być zmienianie życia dla niektórych, być może wymagających opieki medycznej, fizykoterapia, a nawet operacji. Uraz szyi i bóle mięśni może być nawet powodem ktoś musi zrezygnować z pracy na biurku.

Jakie są problemy szyi mięśni?

Mięśni szyi jest bardzo wrażliwy mięśni. Ma duży odpowiedzialność niosąc ciężar głowy, a także pomaga utrzymać kręgosłup w jednej linii poprawnie. Kiedy mięśnie szyi są napięte lub rannych, co powoduje ból. Jest nawet możliwe, że ból może nawet podróży wzdłuż grzbietu w "efektu wodospadu."

Przyczyny problemów mięśnia szyjnego

Jest wiele rzeczy, które powodują uraz lub ból szyi. Niektóre problemy są proste, podczas gdy inne są bardziej traumatyczne i może być wniesiona przez więcej wyniszczających problemów, takich jak wypadki samochodowe lub innych urazów. Prosty skręt mięśni szyi może spowodować wiele bólu. Spanie na szyi zła, siedząc w jednej pozycji zbyt długo, a nawet rozmowy na telefon może również prowadzić do problemów mięśni szyi. Gdy trzymasz telefon od ucha i szyi zbyt długa, można rozwijać problemy mięśni szyi w ten sposób.

Ostrzeżenia z problemami mięśnia szyjnego

Niektórzy ludzie wydają się po prostu radzić sobie z bólem karku. Mogą starać się myśleć o jakiejś małej kontuzji mieli, który spowodował ból, ale prawda jest taka, że ​​to może być bardziej poważne. Jeśli ból nie ustępuje w wystarczającej ilości czasu, powinieneś dostać to wyglądało na przez lekarza, ponieważ może to być coś bardziej poważnego, na przykład dyskopatii. Problemy z dyskiem w szyi mogą być poważne, a także straszliwie bolesne. Czasami problemy dyskowe wymagają operacji, aby skorygować.

Zabiegi dla Problemów mięśnia szyjnego

Dla wielu problemów związanych z szyi, lekarze przepisują ciepłe, wilgotne ciepło lub oblodzenia powierzchni. Regularne ciepła pomoże rozluźnić mięśnie i je normalnie funkcjonować. Czasami, z poważniejszych obrażeń, może być to, co jest potrzebne fizykoterapia. Fizykoterapia może zawierać ciepłe nasiadówki które pomagają zmniejszyć wybrzuszeń mięśni i mięśnia się rozluźnić tak, że jest przywrócony zakres ruchu.

Zapobieganie problemom mięśnia szyjnego

Zapobieganie problemom mięśni szyi może być proste. To może być tak proste, jak wykonując swoje mięśnie szyi, obracając je regularnie. Nie siedź w jednej pozycji zbyt długo, ponieważ może to usztywnienie mięśni szyi. Spać na poduszce, która jest przeznaczona dla lepszej pielęgnacji szyi i kołyski szyi go w zdrowej pozycji. Zawsze nosić pasy w samochodzie tak, że masz lepszą ochronę w razie wypadku. Dowiedz się, jak chodzić do pomocy w dobrej postawy na szyi. I nie męczy szyi, trzymając telefon z mięśni szyi zbyt długo.

Problemy nerwowe szyi

Problemy nerwowe szyi


Wąskie przejście kręgosłupa, co łączy naszego mózgu innych częściach naszego ciała. Nerwy, które łączą nasze ciała do naszej podróży do mózgu przez szyję. Urazy nerwów szyjek może powodować nie tylko problemy z szyjką - mogą one powodować ból lub odczucia w dowolnym miejscu organizmu.

Palniki

Palnik jest uszkodzenie nerwów w szyi, zazwyczaj wynikiem urazu podczas uprawiania sportu. Palniki są również nazywane żądła, ponieważ powodują one uczucie bólu jest jako pieczenie lub uczucie pieczenia. Palniki zazwyczaj leczyć na własną rękę, choć być może trzeba fizykoterapii wzmocnić mięśnie wokół nerwu i zapobiec ponownemu szkody.

Ból ciała

Wszystkie nerwów korpusu są połączone nerwów w szyjce, które wysyłają ból i inne impulsy do mózgu. Nerwy te nazywane są nerwy obwodowe. Czasami uszkodzenie nerwu w szyi może spowodować ból w innych częściach ciała, w tym rąk, stóp i pleców. Na przykład, uszkodzenie na szyjce, która wpływa na zasadę nerwu obwodowego, który biegnie w dół ramię może powodować drętwienie i mrowienie palców lub całej ręki, nawet jeśli sama używana nie obrażeń.

Ściśnięte Nerwy

Nerwy w szyi może być ściągnięty przez kręgów szyjnych, które są kości kręgosłupa, które chronią nerwy. Najczęściej jest to spowodowane przez zapalenie stawów lub jakiejś formy uszkodzenia tarcz, że poduszki z kręgów. Może to prowadzić do silnego bólu szyi, albo może spowodować ból w innych częściach ciała.

Whiplash

Whiplash występuje, gdy mięśnie szyi szybko wyciągnął poza ich granicach normy. Bicz często powstaje w wyniku wypadku drogowego. Ludzie, którzy cierpią z powodu kręgosłupa szyjnego mogą zauważyć, zawroty głowy nawet do kilku dni po urazie z powodu uszkodzenia nerwów w szyi. Nerwów szyi uszkodzone przez kręgów szyjnych może również powodować ból lub uczucie mrowienia w innych częściach ciała.

Nerwów błędnych

Nerwu błędnego nerwy są najdłuższe nerwów w organizmie i kontroli przewodu pokarmowego i inne funkcje organizmu. Gdy nerw błędny jest kontuzjowany lub uszkodzony, może to powodować zawroty głowy, nudności i wymioty. Nerwu błędnego nerwy wydają się również być związane z działalnością napadów i mogą być sztucznie stymulowane, aby zapobiec napadów lub w celu zapewnienia pomocy w innych warunkach.

Ból szyi i problemy

Jak w większości innych części ciała, szyja jest podatne na uszkodzenia i normalnego zużycia. Wiele osób odczuwa ból szyi w pewnym momencie lub innego. Chociaż niektóre ból szyi może tylko przez krótki okres czasu, może być także przewlekły, trwający od kilku tygodni lub więcej.

Szczepy i skurcze

Mięśnie szyi może stać się bardzo zmęczony i szczep lub skurcz powodu nadużywania i brak rozciągania. Codzienne nawyki, takie jak patrząc na ekranie komputera, hunching nad i spanie na czyjejś żołądku wszystko może doprowadzić do napiętych mięśni szyi. Może to prowadzić do przewlekłego bólu szyi lub nawet patrz ból w innych częściach ciała. Osób z przewlekłymi bólami głowy, na przykład, mogą w rzeczywistości mieć podstawowych problemów szyi.

Wspólne Zużycie

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą, która dotyka głównie chrząstkę. Zdrowa chrząstka obejmuje końce kości w obrębie stawu, aby pomóc w absorpcji szoku, ale wpływ na zapalenie kości i stawów chrząstka zużywa się i kości zaczynają trzeć razem. Jeżeli szyja zostało dotknięte chorobą zwyrodnieniową stawów, może wystąpić ból, sztywność, obrzęk i / lub utratę ruchu. Według Narodowego Instytutu stawów i mięśniowo-szkieletowego oraz choroby skóry, zapalenie kości i stawów dokładna przyczyna nie jest znana, ale może występować u osób starszych i osób, którzy wcześniej mieli wspólne urazy i deformacje i osób z nadwagą.

Problemy z dysku

Wraz z wiekiem, dyski między kręgami stracić część swoich najbardziej przydatnych cech. Przykładowo, staje się suchy i sztywny z wiekiem utratę niektórych swoich właściwości amortyzujących i potencjalnie powodując bóle nerwów. Oni również mogą zostać przepuklina (co oznacza, że ​​dysk jest wewnętrzny chrząstki wychodzi przez tego dysku twardszego pokrycia), co może powodować ból szyi lub podrażnienie nerwów. Ponadto, tkanki lub ostrogi kości (narośla na kościach) może wywierać nacisk na nerwy i powodować ból.

Kontuzje

Ból szyi może wynikać z różnych urazów. Whiplash jest jeden wspólny uraz szyi. Występuje, gdy głowa gwałtownie szarpnął do tyłu i do przodu (lub na odwrót), co powoduje, że tkanki w szyi rozciągać poza ich naturalne granice. Wypadki samochodowe są często, co prowadzi do urazu kręgosłupa szyjnego, zgodnie z Mayo Clinic, ale Whiplash może być również związane z zajęć sportowych. Złamania w kości (przerwy kości) są również często spowodowane przez wypadki samochodowe i działań sportowych. Wakacje w szyjce kości muszą być traktowane bardzo poważnie, ponieważ mogą one również oznaczać, uszkodzenia rdzenia kręgowego, co prowadzi do paraliżu.

Leczenie

Rodzaj leczenia stosowany w problemach szyi i ból zależy całkowicie od tego, co jest przyczyną ich na początku. Niektóre ból może zniknąć na własną rękę, podczas gdy inne mogą wymagać ból chiropraktyka opieki, fizykoterapii, gabinet masażu, a nawet operacji. Lekki ból mięśni ma zwykle przyczyna alarmu, niektóre podstawowe niesteroidowe leki przeciwzapalne (takie jak ibuprofen,) lodem, do stosowania miejscowego, kremy i reszty można złagodzić większość.

Ostrzeżenie

Należy mieć świadomość, że ból szyi nie należy lekceważyć, jeśli nie towarzyszy mu poważniejszych objawów. Na przykład, ból szyi może być spowodowane poważnym stanu zwanego mózgowych (obrzęk i podrażnienie błon całym mózgu i rdzenia kręgowego) lub może być objawem ubocznym urazu głowy. Skontaktować się z lekarzem, jeśli poszkodowany przeżywa zamęt, problemy sensoryczne, ból z tyłu oka, gorączka, silny ból głowy lub ból pleców, wysypka, lub osłabienie mięśni w rękach i nogach.

Jakie problemy mogą spowodować problemy szyi?

Jakie problemy mogą spowodować problemy szyi?


Problemy z kręgosłupem i uszy czasami wynikać z nierozwiązanych kwestii szyi. Przewlekły ból, sztywność albo inne dolegliwości w szyjce i wzdłuż kręgosłupa, jak również inne objawy, w tym zmienionym rozprawy sygnalizować potrzebę konsultacji z lekarzem.

Dzwonienie uszu

Problemy szyi może sugerować uszkodzenie nerwów i mięśni, szczep, na których mogą mieć wpływ na tkanki w uszach. Taki stres może spowodować stałą dzwonienie w uszach, stan znany jako szum w uszach.

Problemy kręgosłupa

Dyskomfort w szyjce może być związane z kręgosłupem warunkach. Dr Sanjog Mathur napisał w Deccan Chronicle w lutym 2010 roku, że ból szyi może być oznaką różnych chorób kręgosłupa.

Ból barku

Ból szyi i ból barku są często powiązane. Krisha McCoy napisał w wydaniu maja 2009 Everyday Health, że kwestie takie jak szyja ostroga kości lub przepuklina dysku może powodować ból barku.

Problemy neurologiczne

Ponieważ szyjka znajduje się w odcinku szyjnym kręgosłupa, lub pierwszych siedmiu kości biegnących od podstawy mózgu do łopatek, uszkodzenia w tym obszarze mogą doprowadzić do problemów neurologicznych. Jeśli ból szyi ustępuje, oceny i leczenia, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu konieczne jest.

Rozważania

Ból szyi mogą towarzyszyć inne objawy, takie jak ból głowy, ból w okolicy łopatki, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, gorączka, poty nocne i niezamierzone zmniejszenie masy ciała.

Problemy & międzyłopatkowej dysk Ból

Człowiek doświadcza międzyłopatkowej ból może mieć Naciągnięty mięsień w ramieniu. Ponieważ nerwy są osadzone w sieci kręgosłupa i innych części ciała, prawdziwy problem za międzyłopatkowej ból może być problemem płytę kręgosłupa, które powodują objawy indziej.

Cervicobrachial Nerwoból

Cervicobrachial nerwobóle (CBN) jest formą bólu człowiek doświadcza, gdy w jego korzenia nerwu szyjnego kręgosłupa jest albo podrażniona lub pod presją. CBN jest dalej ból, co oznacza, że ​​pacjent czuje, że gdzieś indziej niż gdzie uszkodzenie występuje. CBN mogą być wywołane przez przepuklina dysku szyjnego kiedy wystająca część tarczy wkracza na korzeni nerwowych, zgodnie z "Diagnostyki i Leczenia Bólu złamań kręgów pochodzenia."

Objawy

Międzyłopatkowej ból jest jednym z najczęściej występujących objawów CBN. Osoba zwykle doświadcza sztywny kark pierwszy, z bólu, a następnie przeniósł się do jego ramienia. Jego ramię będzie bolesne, aby przenieść i na niektórych obszarach może być bolesne w dotyku. Ból może później podróżować w dół rękę, lub pozostają skupione w jego ramieniu. W przypadku niektórych pacjentów, ból CBN rozpoczyna się w okolicy międzyłopatkowej zamiast szyi.

Diagnoza

Lekarz może zdiagnozować CBN pierwszy badając pacjenta zakresu ruchu w jej szyi i sprawdzając, czy ona doświadcza osłabienie mięśni szyi i ramion. Badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny (MRI) lub tomografii komputerowej osiowa (CAT lub CT) może ujawnić obecność przepukliny dysku szyjnego. Lekarz będzie również wziąć pod uwagę wiek; przepuklina dyski są bardziej prawdopodobne, aby spowodować międzyłopatkowej ból u pacjenta na podstawie 40 niż w starszej kobiety.

Leczenie

Leczenie za międzyłopatkowej bólu spowodowanego CBN koncentruje się przy ciśnieniu od korzenia nerwu, które jest źródłem bólu. Przepuklina dysku może być traktowane z leków przeciwzapalnych i terapii fizycznej, aby wzmocnić mięśnie szyi, które pomagają wspierać kręgosłup. Zastrzyki steroidowe mogą zmniejszyć stan zapalny. W ciężkich przypadkach, chirurgiczne usunięcie wystającą część płyty mogą być wykonane zgodnie z "Zarządzania Często Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe."

Rozważania

Międzyłopatkowej ból spowodowany przez problemy tarczowych w szyi może przyjść i odejść. Człowiek może być w sporo bólu jeden dzień i czuję się o wiele lepiej w przyszłym. Opisując objawy bólu do lekarza, ważne jest, aby zawierać szczegółowe informacje na temat bólu i problemów, które pojawiają się na szyi i kręgosłupa. Problemy dyskowe, takie jak przepuklina dysku może powodować ból rzutowany w obszarach innych niż ramię.

Wykrywacz Problemy CO Brinks

Wykrywacz Problemy CO Brinks


Chociaż Brinks Home Security jest najbardziej znany ze swoich systemów bezpieczeństwa w domu, firma rozszerzyła swoją linię produktów w ostatnich latach rzeczy takie jak tlenek węgla, lub CO, detektorów. Tlenek węgla jest bezbarwny, bezwonny, bez smaku, ale toksycznych gazów, które mogą być śmiertelne, jeśli nie jest zidentyfikowany. Jednak detektor Brinks CO jest znana mieć swój udział w problemach, co prowadzi do nieprawidłowego działania lub wycofania produktu.

Przypomnijmy

Według DetectaGas.com, wszystkich czujek BRINKS 'ESL SafeAir 240-COE CO, które zostały wyprodukowane w okresie od listopada 2000 i sierpniu 2002 został wycofany na jesieni 2008 roku wycofanie było powodu awarii w detektorze, że zostawiłem go w stanie wykryć toksyczne gazy tlenek węgla po roku od jego instalacji. Taka usterka może doprowadzić do śmierci, a oczekuje się, że detektory CO trwać co najmniej pięć lat.

Rozwiązywanie problemów

Czujki Brinks CO pochodzą przewodowych do systemu bezpieczeństwa, w ramach bezpieczeństwa w domu i detektor CO skojarzonej pakietu. Jednak, ponieważ nie jest to samodzielny detektor CO, prezentuje swój udział w sprawach, jak również. Na przykład, jeśli wadliwe działanie detektora, zwykle nie jest czymś, średnia właściciel domu może naprawiać siebie. Ponieważ jest ściśle przywiązany do systemu bezpieczeństwa, każdy majstrować przy niej może mieć wpływ na cały system zabezpieczeń. Po tych czujek przewodowych CO awarię, to jest prawie zawsze konieczne, aby ktoś z Brinks dokonać niezbędnych napraw, które mogą kosztować setki dolarów.

Koszt

Jednym z obszarów, w których detektory Brinks CO może być problemem dla właścicieli domów, jest pod względem ceny. W momencie publikacji, większość detektorów CO kosztować około 20 dolarów; i mogą być łatwo zainstalowane przez właściciela domu. Jednak jeden z modeli CO BRINKS 'jest zintegrowany system bezpieczeństwa. Więc nie tylko płacisz za system bezpieczeństwa, muszą płacić za Brinks profesjonalnej instalacji, a także: Według HomeSecurityTopics.com, cena jednego z tych systemów zaczyna się około 99 dolarów.

Poziom detekcji

Według alarm-monitoring-Service.com, detektory Brinks CO tylko podnieść poważne poziom tlenku węgla. Jednakże, zgodnie z Agencji Ochrony Środowiska, narażenie na nawet niski poziom CO może być wystarczający, aby spowodować problemy zdrowotne; takie jak bóle głowy, zawroty głowy, dezorientacja i nudności. Chwytanie takie warunki na początku można uniknąć tych niewielki wpływ zjawiska, oprócz bardziej mieć poważne skutki, które mogą wynikać ze zwiększonej ekspozycji na tego szkodliwego gazu.

Hip Problemy dzieci

Hip Problemy dzieci


Najczęstszym problemem u dzieci jest modny rozwojowej dysplazji stawu biodrowego lub DDH. Dotyczy to niemowląt i małych dzieci. Według Szpitala Dziecięcego Lucille Packard, DDH występuje raz na 1000 urodzeń. Stan rozwija się w macicy i w czasie pierwszego dziecka roku życia. Jest to o wiele bardziej powszechne warunki w dziewcząt niż chłopców. Zależność pomiędzy udowej i panewki wpływa na jednym lub obydwu bioder. DDH mogą być łagodne lub ciężkie w zależności od dziecka i sytuacji. Jeśli jest to łagodny, hip dziecka jest w stawie, ale może stać się zwichnięte raczej łatwo. To się nazywa niestabilny dysplazja stawu biodrowego. W przypadku DDH jest ciężka, biodro może być częściowo lub całkowicie przemieszczone, który jest nazywany nadwichnięcie.

Przyczyna

Lekarze nie potrafią wyjaśnić, dlaczego występują problemy biodrowych u dzieci. Czasami wiązadła wokół przegubów są luzem, który może być dziedziczne. Inne czasy, położenia dziecka w macicy i po porodzie może mieć wpływ na powstawanie stawu biodrowego. Nacisk położony jest na biodrach, jeśli dziecko jest zamka podczas porodu, co przeciwdziała normalny rozwój.

Objawy

Może nie zauważyć żadnych objawów, ponieważ niektóre dzieci mogą nie odczuwa żadnego bólu. Jednak, nogi i pośladki dziecka może wyglądać inaczej. To może nie być zauważalne, aż zaczyna spacery. Twoje dziecko może mieć lekko utykając jeśli hip wpływa DDH. Może kołysać lub zataczając gdy idzie, jeśli warunek dotyczy obu bioder. Jednakże, może to być trudne do wykrycia nieprawidłowości w trakcie przemieszczania się, jeśli oba biodra są całkowicie przemieszczone.

Diagnoza

Wczesne rozpoznanie problemów biodrowych u dzieci jest niezbędne dla uniknięcia poważnych problemów. Wczesne badania kontrolne pediatra są najważniejszym narzędziem w diagnostyce biodrowego. Mieć dziecko ekranowane jak najszybciej, szczególnie jeśli była zamka lub jeśli masz w rodzinie problemów biodrowych. Lekarz będzie używać testów, takich jak badanie Barlow lub manewru Ortolani do wykrycia, jeśli biodro dziecka porusza się niewłaściwie.

Leczenie

Leczenie problemów biodrowego u dzieci zmienia się w zależności od wagi i wieku dziecka. Może trzeba umieścić dwie lub trzy pieluchy na dziecko w każdej chwili. Jeżeli to nie działa, istnieje specjalna wiązka zwany wiązka Pavlik które mogą być stosowane do wielu miesięcy. Dzięki temu jej biodra w miejscu. Jeśli dziecko jest starsze, lekarz będzie używać rentgenowskie, aby zobaczyć czy hip jest stabilny. Lekarz może zalecić stały program pomocy hip rozwijać prawidłowo.

Chirurgia

Starsze dzieci mogą poddać się operacji w leczeniu problemów biodrowych. To zrobić w znieczuleniu ogólnym. Chirurg przemieszcza biodro delikatnie i określa, czy można go umieścić z powrotem do gniazda. Używają fluoroskopii, czyli system rentgenowski, oglądać kości miednicy i biodra, jak w kolejce. Dziecko musi nosić gips od pasa do stóp trzymać stawu biodrowego w miejscu do tkanki dokręcić.

Problemy z łokcia

Problemy z łokcia


Wielu graczy w baseball i ludzie, którzy podnosić ciężary mają problemy z łokciem. Pracownicy fabryk, pracownicy portowi i ludzie, którzy używają ich łokcie wiele może być również podatne na ból łokcia i urazów. Problemy łokcie mogą od prostych zapalenia mięśni i ból więzadeł szczepów i łez. Najczęściej można leczyć odpoczynek, lód i leków jak ibuprofen. Torn więzadła zwykle wymaga operacji.

Tennis Elbow

Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia) lub zapalenie ścięgna wpływa na promień (lub zewnętrznej stronie kciuka) część łokcia. To może pobudzać zarówno stan zapalny i ból. Łokieć tenisisty zazwyczaj pojawia się, gdy mięśnie ramienia i przedramienia nieustannie ocierają nadkłykcia bocznego kości, znanego w tej dziedzinie. Łokieć tenisisty może być pobudzone do powtarzalnego wykorzystania ramienia lub przetrenowania na siłowni. Zapalenie kaletki (zapalenie pęcherzyków bursa) zazwyczaj występuje podczas zapalenia ścięgien występuje. Osoby starsze niż 40 są szczególnie narażone na obu problemów.

Łokieć golfisty

Powtarzalne użycie mięśni na wewnętrznej stronie łokcia może spowodować łokieć golfisty. Uraz ten pojawia się, gdy mięśnie ramion nieustannie ocierają nadkłykcia przyśrodkowego kości, widoczne na wewnętrznej stronie (mały palec) łokcia. Może spowodować stan zapalny i ból. Sportowcy często używają kolanko szelki wspierać ten obszar lepiej podczas gry ich szczególną sportu.

Kolano ból w dolnej Triceps

Czasami, ludzie mogą mieć problemy kolankowych w dolnej części swych mięsień (ścięgna mięśni). Może to być spowodowane przez szereg działań fizycznych, takich jak podnoszenie ciężarów lub ciężkiej pracy obowiązków. Wniosek w których jeden wspiera swoją wagę, naciskając może potencjalnie szczep ten obszar. Ciężarowców, którzy wykonują siedzące i stojące często spadki walcowe tego typu szkody.

Ból łokcia na Dolnym Biceps

Ludzie, którzy robią dużo biceps loki lub podnoszenia ciężkich przedmiotów powtarzalnie mogą być podatne na ból łokcia w dolnej części mięśnia dwugłowego. Może to powodować napięć i zapalenie mięśni. Mięśnie przedramienia zginaczy, które rozciągają się do niższych biceps poza często się przepracowany. Mięśnie na wewnętrznej stronie przedniej części łokcia może mieć wpływ również.

Więzadło Szczepy & Tears

Szczepy i więzadła łzy mogą wystąpić, gdy osoba wchodzi lub szarpnięcia ciężkich przedmiotów w pobliżu. Dzbany baseball często ranią ich promieniowe lub przyśrodkowej więzadła zabezpieczenia (za ramieniem) od lat rzucanie Baseballs. Szczepy więzadła goją się dłużej niż szczepy mięśni. Jest tak, ponieważ przepływ krwi jest bardziej ograniczona niż więzadeł mięśni. Więzadła łzy są bardzo bolesne. Może cierpieć na zmęczenie i utratę koordynacji w przypadku tego typu uszkodzenia.

Jak leczyć stwardnienie rozsiane Problemy z pamięcią

Jak leczyć stwardnienie rozsiane Problemy z pamięcią


Wiele pacjenci ze stwardnieniem rozsianym cierpi na upośledzenie funkcji poznawczych, które powodują utratę pamięci. Te problemy wynikają z pamięci uszkodzeń mózgu spowodowanych przez chorobę, zazwyczaj wpływa pamięci krótkoterminowej. Lekarz może zapisać pacjentów fizycznych programów terapeutycznych oznaczało rekultywacji obszaru mózgu dotkniętego. Są to działania osób z SM można zrobić w domu, aby pomóc.

Instrukcje

1 Prowadź dziennik ważnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu dnia. Napisz kilka minut każdego wieczoru przed pójściem spać. Jeśli masz pytanie na temat czegoś, co się stało, należy użyć dziennika dla odniesienia.

2 Hang duży kalendarz w pokoju rodzinnym lub w kuchni, gdzie cała rodzina może napisać swoje nadchodzące plany. Upewnij się, że twoja rodzina wie, kalendarz jest jedynym przypomnieniem wydarzeń.

3 Połóż wszystko na swoim miejscu. Jak twoja matka zawsze mówiłem - jest miejsce na wszystko. Będziesz bardziej prawdopodobne, aby pamiętać, gdzie leki, szczotki, ścierki do naczyń lub innych przedmiotów, jeśli są zawsze zachować je w tym samym miejscu.

4 Sprzedam mały magnetofon lub cyfrowego urządzenia rejestrującego w użyciu dla list i przypomnień. Zapisać przypomnienia więc można słuchać ich w ciągu dnia. Jest to również o wiele łatwiejsze dla pacjentów z SM, które utraciły sprawność w ich rękach i mają twarde czasu na pisanie.

5 nosić zegarek z alarmem, który można ustawić na kilka razy w ciągu dnia, aby pamiętać o ważnych pracach jak branie pigułek, karmienie kota lub zabierania dzieci ze szkoły.

6 Zrób listę zakupów główną z rzeczy, które zazwyczaj kupują na nim. Wykonaj kilka kopii, przed pójściem na zakupy, i krzyż elementy, które nie muszą się. To jest łatwiejsze niż pisanie wszystkie je za każdym razem.

Wskazówki

  • Zaproś rodzinę i znajomych, aby pomóc utrzymać się zorganizowane.
  • Sprawdź się raz na jakiś czas poprzez listę ważnych osób i daty w swoim życiu.
  • Nie denerwować, jeśli nie pamiętasz czegoś lub zapomnieć o ważnym wydarzeniu. Użyj swojej frustracji, aby znaleźć sposób, aby ułatwić pamiętać następnym razem.

Jak leczyć stwardnienie rozsiane Problemy pęcherza

Jak leczyć stwardnienie rozsiane Problemy pęcherza


Wychodząc społecznie może być koszmar dla osoby ze stwardnieniem rozsianym (MS) do czynienia z problemem kontroli pęcherza. Problem należy rozwiązać z lekarzem. Wraz pacjenta lekarz może MS i wymyślić plan, który zawiera leków i zarządzania. Ostatecznym celem jest znalezienie rozwiązania, aby wyeliminować zaburzenia czynności pęcherza moczowego.

Instrukcje

1 Powiedz lekarzowi o swoich problemach, zanim stara się kontrolować swoją dysfunkcję pęcherza na własną rękę. Niektóre metody kontroli mogą być bardziej szkodliwe dla organizmu.

2 pić płyny bez kofeiny. Kofeina jest drażniące pęcherz i może spowodować więcej problemów z pęcherzem.

3 Weź dodatek żurawiny lub pić sok żurawinowy codziennie. Sok żurawinowy jest udowodnione, aby zapobiec przywieraniu bakterii do ścianek pęcherza.

4 planować kiedy wychodzisz społecznie. Chociaż wydaje się nie będzie najłatwiejszym planu, to na pewno nie jest najprzyjemniejsze. Zaplanować częste postoje łazienka i dowiedzieć się, gdzie obiekty są z wyprzedzeniem, aby pomóc złagodzić swój umysł.

5 Użyj klocki chłonne lub inne moczu nosić ochronne złapać wypadków. Dla niektórych pacjentów z SM, to wystarczy, aby pomóc im w dalszym ciągu ich życia codziennego nie martwiąc.

6 Spróbuj leki zalecił lekarz do kontroli pęcherza. Z niektórych eksperymentach, znaleźć lek, który działa dobrze dla Ciebie.

Wskazówki

  • Nie próbuj radzić sobie z problemami z pęcherzem na własną rękę. Poinformować lekarza o dysfunkcji pęcherza moczowego, aby mógł pomóc uporać się z problemem.
  • Nie wolno ograniczać płynów, aby zatrzymać problemy z pęcherzem. Zaleca się pić 6 do 8 szklanek wody dziennie. Pije mniej może powodować inne problemy zdrowotne.

Problemy z ucha może być związane z migreny?

Migreny są często spotykane wśród osób w wieku od 15 do 55. Nie ma ogólnie w rodzinie migreny. Problemy ucha są związane z pewnymi typami migreny. Mogą one powodować choroby lokomocyjnej, a także inne kwestie związane z równowagi.

Identyfikacja

Migreny u więcej niż 29,5 mln Amerykanów i trzy razy więcej kobiet niż mężczyzn. Migreny mogą mieć wpływ na wiele części ciała, w tym uszami. Ten rodzaj określa się jako przedsionkowego migreny.

Objawy

Objawy przedsionkowego migreny może powodować problemy z utrzymaniem równowagi, zawroty głowy, wrażliwość na ruch, zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Ponadto, rozprawa może mieć wpływ, jak dźwięki można zmatowić i dzwonienie w uszach może wystąpić.

Przyczyny

Prawdopodobną przyczynę migreny związane z problemami ucha jest zwężenie naczyń krwionośnych, w okolicach mózgu. Jednak dokładne przyczyny migreny pozostaje nieco z zagadką.

Rozważania

Według ekspertów na Johns Hopkins University, nie jest niczym niezwykłym, ludzie doświadczają problemów ucha wewnętrznego balansu pustkę i ból głowy. Stan może być nadal uważany przedsionkowego migreny.

Wyzwalacze

Niektóre produkty lub warunki środowiskowe - określone jako wyzwalaczy - może potrącenia epizod migreny. Należą do nich kofeina, czekolada, niektóre pokarmy, stres, zaburzenia snu i hipoglikemię.

Wkładka wewnątrzmaciczna problemy

Urządzenie wewnątrzmaciczne lub wkładki, jest skutecznym sposobem długoterminowe kontroli urodzeń. Wkładka wewnątrzmaciczna może trwać około 12 lat i mniej niż jedna na 100 kobiet rocznie ciążę. Niektóre kobiety nie wystąpiły problemy z wkładki.

Zakażenie miednicy

Kobiety mogą rozwijać infekcje miednicy z zastosowanie wkładki. Kobiety mogą cierpieć infekcje związane z wprowadzeniem urządzenia. Kobiety z wieloma partnerami seksualnymi zwiększają ryzyko infekcji miednicy podczas korzystania z IUD.

STD

Wkładka wewnątrzmaciczna nie oferuje żadnej ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Urządzenie Wkładka wewnątrzmaciczna jest przeznaczone tylko do zapobiegania ciąży. Inne środki zapobiegawcze należy stosować w celu zapobiegania chorób przenoszonych drogą płciową.

Koszt

Wkładka wewnątrzmaciczna jest kosztowna forma kontroli urodzeń, jeżeli są stosowane w krótkim okresie. Spirale wahają się od 250 do 450 USD. Wkładka wewnątrzmaciczna musi być wkładane i wyjmowane przez świadczeniodawcę.

Krwawienie

Według Dziecka Hospital w Bostonie, krwawienie i skurcze menstruacyjne może zwiększyć po włożeniu wkładki. Plamienia między miesiączkami i dłuższe okresy może również wystąpić.

Ostrzeżenie

Podczas wkładania rzadkie, ale poważne powikłanie --- może wystąpić ZPD nakłuciu macicy ---. Spontaniczne wydalenie wkładki dzieje się również w 2 do 10 procent pacjentów.

Problemy z uzyskanie ciąży po rzuceniu kontroli urodzeń

Mimo, że pigułki antykoncepcyjne nie są znane powodować długotrwałe problemy z zajściem w ciążę, rzucenia pigułek antykoncepcyjnych może powodować opóźnienia w tymczasowej płodność. Pigułki antykoncepcyjne mogą również maskować poważniejsze problemy, które mogą mieć wpływ na zajście w ciążę po rzuceniu antykoncepcji.

Pigułka Brak miesiączki po-

Po wyjściu pigułki antykoncepcyjne, wiele kobiet nie otrzymują miesięczny okres na kilka miesięcy. Po pigułki miesiączki zwykle towarzyszy braku jajeczkowania, a więc nie jest uwalniany z jaj jajników i ciąża nie jest możliwe.

Ramy czasowe

Po pigułki miesiączki jest chwilowy stan, który może trwać od dwóch do 18 miesięcy. Może także wystąpić lekkie lub nieregularne miesiączki przez okres do 18 miesięcy, jak reguluje cyklu.

Przyczyny

Twoje naturalne czujniki hormonów zostały wrażliwość przez syntetycznych hormonów w pigułek antykoncepcyjnych. Po wyjściu pigułki antykoncepcyjne, na to potrzeba czasu dla swojego ciała, aby rozpocząć produkcję naturalnych hormonów.

Wyniki

Brak miesiączki po pigułka może powodować przejściowe problemy z zajściem w ciążę. Jeśli występują nieregularne cykle, to może być trudne do czasu twoje dni płodne. Jeśli występują okresy światła, Twój macicy podszewka może nie być na tyle gruba, aby utrzymać ciążę.

Inne problemy

Problemy z zajściem w ciążę po rzuceniu pigułki antykoncepcyjne mogą być również spowodowane poważnym stanie takie jak zespół policystycznych jajników lub tarczycy zaburzeń. Pigułki antykoncepcyjne nie powodują te warunki, ale może maskować objawy dopiero po rzuceniu pigułki antykoncepcyjne.

Problemy nos oddechowe

Problemy nos oddechowe

Większość ludzi nie dają wiele myśli do wnętrza ich nosem, aż oni mają problemy z oddychaniem przez nich. Istnieje kilka problemów, które mogą sprawić, że trudno oddychać przez nos. Odkrywanie źródła problemu jest pierwszym krokiem w znalezieniu rozwiązania.

Zatory

Zatory jest typowym problemem, który sprawia trudności w oddychaniu przez nos. Zatorów powstaje, gdy błony śluzowe, które linii nosa dochodzi do stanu zapalnego i produkują nadmiar śluzu. Ludzie często opisują jako "zatłoczenia" zatkany nos. Zator może być spowodowane zakażeniem, takich jak przeziębienie lub reakcji alergicznych. Istnieje ponad recepty zwane leki zmniejszające przekrwienie, które mogą być stosowane w celu łagodzenia przekrwienie nosa.

Odchyleniem Przegroda

Przegroda jest ściana, która oddziela dwie strony nosa. Przegroda jest widoczne jak skóra, która oddziela nozdrza i przemieszcza się na długości nosa do zatok. Przegroda powinna podzielić obie strony jednakowo. Kiedy człowiek ma skrzywioną przegrodę, zamiast pochyla lub przegrody krzywe w jedną stronę, która może zakrywać ani blokować otworu w górnej części jamy nosowej na tej stronie. To może sprawić, że trudno oddychać przez nos na chorym. Odbiegała przegroda jest korygowane z zabiegu zwanego Septoplastyka.

Polipy

Polipy nosa nowotworowe są wzrosty wewnątrz jamy nosowej. Są one w kształcie częściowo nadmuchiwanego balonika lub łzy. Polipy nosa mogą rozwijać od długiego zakażenia lub podrażnienia. Mogą również występować bez prowokacji u osoby genetycznie predysponowane do rozwoju polipów. Niektóre polipy nosa są małe i nie stwarzają problemów, ale inni mogą stać się na tyle duże, aby blokować jamy nosowej, co utrudnia oddychanie. W niektórych przypadkach, do nosa steroid Spray można stosować również do zmniejszenia rozmiarów polipów nosa. Inne osoby mogą wymagać operacji, aby mieć polipy usunięte.

Obce przedmioty

Obce ciało w nosie nos może spowodować problemy z oddychaniem. Ta sytuacja jest bardziej powszechne u dzieci niż u dorosłych, choć dorośli mogą przypadkowo wdychać małe owady lub przez nos. Dorosłych może również składać żywności w jamie nosowej z tyłu jamy ustnej przez kaszel lub kichanie podczas jedzenia. Jeśli obiekt jest widoczny aż do otworu nosowego, osoba może starać się go z pęsety. Jeśli nie jest widoczny lub jest mocno złożony w nosie, wizyta u lekarza może być konieczne do usunięcia.

Zakażenie

Skóra i włosy wokół otworu nozdrzy jest delikatna i podatna na podrażnienia z katarem lub szlifowanie lub wydmuchiwanie nosa często. Czasami może to spowodować zakażenie skóry lub włosów pęcherzyków tylko wewnątrz nozdrzy. Tego typu infekcje są nazywane vestibulitis nosa. Zapalenie wywołane przez zakażenia może utrudnić oddychanie przez nos. W bardziej poważnych infekcji, mieszek włosowy może przekształcić wrzenia, całkowicie blokując nozdrza. Większość zakażeń może być skutecznie leczone antybiotykiem maści, ale nadmierny obrzęk lub sprowadza może wymagać dalszej uwagi lekarza.