adcov.com

poziom progesteronu

Jak leczyć niski poziom progesteronu Naturalnie

Progesteron jest hormonem, który reguluje ludzkiego rozwoju płciowego. U kobiet, progesteron działa wspólnie z estrogenem do regulowania cyklu miesiączkowego i jest konieczna dla płodności i ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym o niskim poziomie progesteronu może trzeba zwiększyć poziom progesteronu, jeśli twarz niepłodności.

Jeśli szukasz alternatywy dla progesteronu naturalnych kremów i zastrzyków, oto kilka kroków, które można podjąć w leczeniu niskiego progesteronu naturalnie.

Instrukcje

1 Zapytaj zielarza o ziołach, które mogą leczyć niski progesteron. Cohosh Black, malina i chasteberry były używane od wieków w leczeniu różnych kobiecych problemów z płodnością, na długo zanim było wiadomo, że płodność jest kontrolowana przez hormony. Zioła te działają przez monitowania nasze ciała produkują więcej.

2 Kobiety z niskim progesteronu często mają niski poziom witaminy C, E, B6, magnez i cynk. Chociaż przyczyna / efekt charakter niedoboru progesteronu i niskie witaminy jest jasne, istnieją pewne dowody, że przyjmowanie dodatkowych suplementów witaminowych może pomóc.

3 Czasami nawet progesteronu komplikuje wysokich poziomów innych hormonów, zwłaszcza estrogen. Jeśli badania na podwyższony poziom estrogenów (dominacji estrogenu), unikać żywności i ziół, które są znane w celu zwiększenia poziomu estrogenów. Nierównowaga wysoką i niską estrogeny progesteronu może przyczynić się do bezpłodności.

4 szybciej Można zwiększyć poziom progesteronu z kremów, czopków i zastrzyków. Jeśli chcesz, naturalne źródło, spróbuj kremów progesteronu pochodzące z meksykańskiej yam. Pochrzyn meksykański zawiera diosgeniny, który jest przekształcany do progesteronu w laboratorium za pomocą prostej reakcji chemicznej.

5 głównych korzyści z korzystania ze źródeł naturalnych progesteronu jest to, że hormony syntetyczne mogą nie pokrywać się hormony produkowane w naszym organizmie. Suplementy, które zachęcają organizm do wytwarzania większej ilości progesteronu.

Holistyczne podejście do leczenia niski poziom progesteronu

Progesteron jest hormonem, wytwarzany w jajnikach w celu przygotowania macicy do implantacji zapłodnionego jaja, co prowadzi do ciąży. Hormon ten jest kluczowym elementem w koncepcji i rozwoju zarodka.

Przyczyny niskiego progesteronu

Niski poziom progesteronu może prowadzić do przerwanej ciąży. Istnieje wiele czynników, które mogą spowodować ten spadek hormonu liczyć: stres, niewłaściwa dieta, dominacji estrogenu w organizmie, brak ruchu, menopauzy i niektórych leków, przytoczyć najczęściej.

Objawy

Gdy poziom progesteronu spada, niektóre z następujących objawów można zaobserwować:
• uderzenia gorąca
• Zmniejszony popęd seksualny
• Depresja
• dysplazję piersi
• Przyrost masy ciała
• Nieregularne miesiączki
• Niepłodność
• zaburzenia czynności tarczycy
• choroby pęcherzyka żółciowego
• Niski poziom cukru we krwi
• ataki paniki
• Zatrzymanie wody
• Suchość pochwy
• Zmęczenie
• Utrata pamięci
Biorąc pod uwagę znaczenie progesteronu w rozwoju zarodka, to ważne jest, że dokładna liczba poziomu progesteronu jest wykonany tak, że może rozpocząć odpowiednie leczenie zapobiegawcze i naprawcze.

Podejście holistyczne

Holistyczne podejście powinno uwzględniać psychologiczne, fizyczne, duchowe, społeczne i środowiskowe potrzeby pacjenta. Jakie leczenie jest potrzebne? Biorąc pod uwagę liczbę progesteronu, co należy wprowadzić korekty? Czy istnieje potrzeba terapii progesteronu? Jeśli tak, to pacjent musi pamiętać o znaczeniu poprawnie przystąpieniem do terapii.
Dodatkowo, na holistyczne podejście do osiągnięcia sukcesu, pacjent musi być świadomy tych ważnych działań:
• monitorowanie hormon czytanie
• Cykl wykresów
• kontrolowanie poziomu stresu
• zmniejszenie narażenia na działanie toksyn poprzez regularne detoksykacji wątroby
• angażowanie się w regularne ćwiczenia
• utrzymanie idealnego stosunku masy wysokości
• utrzymanie w ryzach jelita grubego
• unikanie wyrafinowane i przetworzonej żywności
• Wykonywanie regularnie suplementy
• pić 8-10 szklanek wody
• unikanie kofeiny
• relaks / medytacja
Inny kąt do holistycznego podejścia jest otwartość na metody leczenia. Oczywiście, jest konwencjonalna medycyna zatrudniających narkotyków syntetycznych i innych preparatów. Wtedy nie ma medycyny alternatywnej, która promuje wykorzystanie nie-leków do leczenia.

Tradycyjna Medycyna Chińska

Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) korzysta z leków ziołowych pochodzących z korzeni, kory, kwiaty i owoce roślin leczniczych do leczenia zaburzeń w organizmie, w tym zaburzenia równowagi hormonalnej. Promuje ona również akupunktura, aby uwolnić organizm od bólu i stresu.

Naturalnej i Aromaterapia

Innym rodzajem leczenia jest medycyna, dyscyplina, która wierzy w zdolności organizmu do leczenia się. Wykorzystuje żywności, ćwiczeń i ciepła, aby pomóc organizmowi w naturalnym procesie gojenia.

I, oczywiście, jest aromaterapia, metoda, która wierzy w uzdrawiającą moc olejków eterycznych, kiedy masować do części ciała, które są w trudnej sytuacji.

Objawy owulacji poziom progesteronu

W połowie cyklu miesiączkowego --- około 14 dni po rozpoczęciu ostatniego okresu i na 14 dni przed rozpoczęciem następnego okresu - może wystąpić ostry ból w dolnej prawej albo lewej dolnej części brzucha lub. To może być wskazanie, że dochodzi do owulacji. Ten ból jest nazywany Ból owulacyjny, który jest niemieckim słowo ból w połowie cyklu. Ten ból jest bardzo powszechne w niektórych kobiet, zgodnie z Fertilitynetwork.org. Ból jest rzeczywiście dobry znak, ponieważ oznacza to, że są owulacji. Ból pozwala także wiedzieć, że jest to płodne dni w miesiącu. Owulacja to czas w cyklu miesiączkowego, kiedy kroki estrogenów i progesteronu kroki bok i robi swoje.

Proces

Progesteron i estrogen skłonić organizm do rozwoju tkanki i endometrium (macicy) przepływ krwi w przygotowania do ciąży. Jeśli ciąża nie wystąpi, te poziomy hormonów gwałtownie spada podobnie jak przepływ krwi do macicy. To powoduje, że wyściółki macicy, aby ulec pogorszeniu i rzucić, co prowadzi do miesiączki. Gdy progesteron i estrogen spadek, to wyzwala cykl, aby zacząć wszystko od nowa i prosi produkcję innych hormonów płodności, w tym hormonu uwalniającego gonadotropiny (GnRH) i hormon folikulotropowy (FSH), która nakazuje jajników, aby rozpocząć proces dojrzewania wszystko na nowo.

Ciało nagrzewa się

Kiedy owulacja i poziom progesteronu zwiększa, co pozwala organizmowi na tworzenie odpowiedniego środowiska hosta w macicy, aby pomieścić ciąży. Progesteron rozgrzewa ciało i zwiększa podstawową temperaturę ciała, chociaż może nie zauważyć, że czujesz się bardziej gorąca. Jednak te kobiety, które są śledzenie ich owulacji próbując uzyskać ciąży przyjmują ich podstawowej temperatury ciała, aby dowiedzieć się, kiedy są płodne.

Dobre Poziomy

Gdy jaja uwalnia pęcherzyk staje się ciałko żółte i produkuje progesteron. Chociaż poziom progesteronu może różnić się w zależności od osoby, Fertilityplus.org zauważa, że ​​poziom progesteronu powyżej 3-6ng / ml wskazuje na owulację. Jednak wielu lekarzy chcą zobaczyć poziom ponad 10 w naturalnym cyklu i poziom ponad 15 u kobiet przyjmujących lek w celu wywołania owulacji. Gdy kobieta ma lekarstwa na ten cel, może to spowodować jej upuścić kilka jaj, które sprawią, że jej poziom progesteronu dość wysokie.

Gdy poziomy są niskie

Jeśli stężenie progesteronu jest niski, możesz mieć problemy z zajściem w ciążę, w zależności Fertilityplus.com. W rzeczywistości, można mieć okres bez owulacji i to się nazywa brak owulacji. Nie progesteron jest produkowany, więc jest mało prawdopodobne, że poczujesz ból w połowie cyklu, ponieważ nie jesteś owulacji. Gdy nie występuje owulacja i progesteronu nie jest produkowany, może to doprowadzić do przeciążenia estrogenów, które mogą powodować poważne objawy PMS. Gdy progesteron robi swoje, trzyma poziom estrogenów w ryzach.

Inne możliwości

Inne objawy niskiego progesteronu to bóle mięśni i stawów, nietrzymanie moczu, wzdęcia, skrajne zmiany nastroju, zwiększenie masy ciała, drażliwość, trudności z koncentracją, zawroty głowy i bezsenność. Może także wystąpić zmiany apetytu, suchość pochwy, zimne dreszcze, nocne poty, uderzenia gorąca, zakażenia układu moczowego i zapalenie pęcherza moczowego. Ponadto, jeśli Twój poziom progesteronu jest niewystarczająca, może być ciężkie krwawienie miesiączkowe, przetargowe piersi, mięśniaków i nieregularne cykle miesiączkowe.

Poziom progesteronu u mężczyzn

Progesteron jest hormonem powszechnie uważany w związku z kobiet. Wiele osób dziwi się, że organy męskie wytwarzają również progesteron i potrzebują pewnych poziomów to, aby być zdrowym. W rzeczywistości, w zarodków tkankowej, które staną się albo prostaty lub macica jest identyczna. To jest progesteron, testosteron nie, które ostatecznie mogą być odpowiedzialne za wzrost i raka prostaty w późniejszym życiu człowieka.

Normalne poziomy

Normalne poziomy progesteronu dla ludzi wahają się od 15 do 100 pg / ml. "Pg / ml" oznacza pikogramów na mililitr, z pikogram jest jedna milionowa grama. U kobiet przed menopauzą normalny poziom progesteronu są o 75 do 270 pg / ml.

Ssaki i Progesteron

Progesteron znajduje się w obu płci męskiej i żeńskiej we wszystkich organach ssaków.

Produkcja

U mężczyzn, progesteron jest wytwarzany w nadnerczach i jądrach. Ciało wykorzystuje następnie progesteronu do testosteronu.

Progesteron i powiększenie gruczołu krokowego

Suplementacja progesteronu jest uważana przez niektórych lekarzy i naukowców, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na powiększenie gruczołu krokowego u mężczyzn powyżej 50.

Prostata Zdrowie

Badania przeprowadzone w Nanjing Medical College, Uniwersytetu w Mediolanie, Uniwersytet Turkun, Montreal General Hospital i innych obiektów wszyscy wskazują, że odpowiednie stężenie progesteronu są niezbędne dla zdrowej prostaty i może pomóc uniknąć łagodnego przerostu gruczołu krokowego (prostaty) i powiększone raka prostaty.

Ryzyko niski poziom progesteronu we wczesnej ciąży

Progesteron jest hormonem wydzielanym przez jajniki, która jest odpowiedzialna za pogrubienie śluzówki macicy i przygotowanie do wszczepienia zapłodnionych jaj. Kobiety, które cierpią z powodu niskiego poziomu progesteronu przed zapłodnieniem i podczas owulacji może mieć trudności z zajściem w ciążę w czasie. Ci, którzy nie udało się z powodzeniem wyobrazić są na zwiększone ryzyko poronienia, bez odpowiedniej ilości progesteronu, aby bezpiecznie utrzymać ciążę.

Funkcja

Podczas danego cyklu rozrodczego kobiety, jajo jest zwolniony z pęcherzyka, zwane ciałka żółtego, który wytwarza progesteronu na około 12 do 16 dni. Po zapłodnieniu ciałko żółte nadal produkuje progesteron, aż łożysko przejmuje na 10 tygodni. Progesteronu utrzymuje zdrowej ciąży do porodu, bez wystarczającej ilości hormonu nastąpi poronienie. Zapobiega skurczom macicy, hamuje odpowiedź immunologiczną i zmniejsza prostaglandyny, które są substancjami hormonelike kontrolujące ciśnienie krwi.

Identyfikacja

Progesteron naturalnie wzrasta znacząco po owulacji w ramach przygotowań do macicy otrzymywać zapłodnionego jajeczka. Przez wykresów podstawowej temperatury ciała na każdy miesiąc przed poczęciem, kobieta może ocenić, czy jej poziom progesteronu są wystarczające. Wzrost progesteronu towarzyszy wzrost temperatury ciała, w związku z tym, jeśli temperatura ciała nie wzrasta konsekwentnie po owulacji służby zdrowia należy skontaktować się w celu ustalenia, czy wszystkie hormony są w zalecanych poziomach.

Rozważania

Kobiety, które mają niewystarczającą produkcję progesteronu może mieć również niski poziom estrogenów, ponieważ estrogen jest odpowiedzialny za regulowanie progesteron. Estrogen i progesteron współpracować misternie w celu zapewnienia właściwego rozwoju płodu w czasie ciąży. Podczas testowania specjalnie na poziom progesteronu nie jest rutynowe w wielu zakładach opieki zdrowotnej ze względu na koszt i brak doświadczenia w interpretacji świadczeniodawców opieki zdrowotnej, pracowników służby zdrowia, można przeprowadzić prosty krwi, moczu lub śliny test, aby sprawdzić, czy innych hormonów, w tym estrogenów, są na odpowiednich poziomach.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Progesteron kremy mogą być stosowane po owulacji w celu uzupełnienia kobiety naturalnego progesteronu. Ponadto, czopki dopochwowe progesteronu może być używany 01:59 razy dziennie zaczynając na dzień lub dwa przed owulacją i kontynuowanej do 11 tygodni po wystąpieniu owulacji. Suplementy progesteronu są zaprojektowane tak, aby zwiększyć progesteron nadal występuje owulacja i potem, ale jest mało prawdopodobne, aby podnieść poziom progesteronu odpowiedniej ilości, jeżeli rozpoczął się po otrzymaniu pozytywnej test ciążowy.

Ostrzeżenie

Kobiety z niskim poziomem progesteronu i którzy rozważają stosowanie suplementów progesteronu powinno omówienia możliwych zagrożeń i skutków ubocznych z pracowników służby zdrowia. Suplementy progesteronu powinno być stosowane tylko pod nadzorem lekarza i dawkowania instrukcji należy ściśle przestrzegać. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia natychmiast, jeśli są jakieś działania niepożądane podczas stosowania suplementów zauważyłem progesteronu.

Jak obniżyć poziom progesteronu Naturalnie

Progesteronu na zdrowych poziomów jest ważne hormonów steroidowych w organizmie człowieka. Jest produkowany w jajnikach kobiet podczas aktywnych cykli miesiączkowania, ale także można znaleźć w nadnerczach i wykonane w łożysku. Progesteron jest pomocne w regulacji poziomów estrogenów w organizmie, co zmniejsza prawdopodobieństwo endometriozy. Mniej znane role progesteronu to regulacji odpowiedzi immunologicznej, spowalniając proces trawienia, zmniejszając niepokój, a budowa i utrzymanie bone.Many ludzie mają niski poziom progesteronu, zwłaszcza kobiet, które osiągnęły menopauzy, a więc suplementy progesteronu są łatwo dostępne. Jednak, kiedy poziom progesteronu jest zbyt wysoki, jest zupełnie inna historia. Ten artykuł zbada jak naturalnie obniżyć poziom progesteronu.

Instrukcje

1 Twoje ciało będzie naturalnie obniżyć poziom progesteronu na własną rękę, jak dotrzeć do menopauzy. Chociaż niektóre kobiety utrzymać poziom progesteronu przez nadnercza przejęcie produkcji w okresie menopauzy, poziom progesteronu większości kobiet spadnie blisko zera w okresie menopauzy. Jeśli masz zamiar doświadczenie menopauzy, twoje ciało może obniżyć poziom progesteronu na własną rękę.

2 Jeśli zauważysz cykl owulacji, co oznacza, że nie owulacja jeden miesiąc, stężenie progesteronu będą niższe. To dlatego, że tuż po owulacji poziomu progesteronu jest zwiększona przez organizm. (Oznacza to, że niektóre formy kontroli urodzeń może obniżyć poziom progesteronu nie robisz coś dodatkowo.) Ciała obniża poziom progesteronu podczas jamie fazie cyklu miesiączkowego.

3 Istnieją pewne części ciała zaangażowanych w produkcji i syntezy progesteronu. Progesteron jest wytwarzany w jajnikach z pregnenolonu. Tak więc, jeśli jajniki są usuwane z powodu raka, na przykład, stężenie progesteronu w sposób naturalny zmniejsza.

4 Upewnij się, że rzeczywiście poziom progesteronu, które są zbyt wysokie. Nie należy po prostu założyć. Wizyty u lekarza i badania, aby sprawdzić się na poziom progesteronu. Testy zalecane są w surowicy w ciągu testów śliny oceny dokładnych poziom progesteronu.

5 Sprawdź, co robi Twój poziom progesteronu zbyt wysoka. Wysoki poziom progesteronu może być wynikiem czynników endogennych, takich jak rozrost nadnerczy. Tego stanu pod kontrolą obniży poziom progesteronu. Czynnikiem zewnętrznym byłby wysoki poziom progesteronu z powodu progesteronu terapii zastępczej. Dawki może być zmniejszona lub zatrzymana w sposób naturalny zmniejsza poziom progesteronu.

6 Jeśli wysoki poziom progesteronu nie jest ze względu na egzogenne lub endogenne przyczyny, oznacza to, że podstawowy poziom progesteronu jest zbyt wysoki. Porozmawiaj z lekarzem, jak sobie z tym poradzić. Lekarz sugeruje środków na receptę, które nie są naturalne, więc upewnij się, aby poinformować lekarza, chcesz naturalnych środków. (Holistyczne lekarz może być najlepszym.)

7 rozważyć możliwość, że czynniki emocjonalne przyczynia się do niskiego poziomu progesteronu. Równoważenie Bioenergia teorię, że nierozwiązane emocje, które odbyły się w organizmie może zmienić zdolność organizmu do równowagi hormonów odpowiednio. W tym przypadku, psychoterapii lub jakiś inny rodzaj poradnictwo może pomóc w sposób naturalny obniżyć poziom progesteronu w organizmie.

Wskazówki:

  • Aby znaleźć naturalnych środków na obniżenie progesteronu, może chcesz odwiedzić całościowe lub alternatywnych lekarzy medycyny, którzy wiedzą więcej na temat naturalnych źródeł i wiedzą, jak można znaleźć takie środki zaradcze.
  • Nie należy zakładać, że poziom progesteronu jest zbyt wysoki. Może skończyć się obniżenie progesteronu na poziomie, który jest zbyt niski, co może mieć negatywne skutki.

Jak podnieść poziom progesteronu, aby zajść w ciążę

Progesteron jest hormonem, organizm produkuje, który jest niezbędny do utrzymania zdrowej ciąży. Owulacji (uwolnienie dojrzałej do zapłodnienia jaja) w trakcie cyklu miesiączkowego zwykle powoduje organizm do produkcji podwyższony poziom progesteronu, które wywołują zmiany w macicy, przygotowując ją do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej. Po zapłodnionych jaj w implanty endometrium (wyściółki macicy), poziom Twojego ciała progesteronu nadal drastycznie wzrośnie, utrzymując macicę od umów i hamowanie organizm przed odrzuceniem rosnący płód. Ponieważ niski poziom progesteronu może prowadzić do poronień we wczesnym okresie ciąży, podnoszenie poziomu progesteronu w ciążę może pomóc zwiększyć swoje szanse na prowadzenie ciążę do terminu porodu.

Instrukcje

1 Ustal najlepszy czas cyklu miesiączkowego przetestować poziom progesteronu organizmu. Twój cykl miesiączkowy jest liczony od pierwszego dnia miesiączki do pierwszego dnia następnego krwawienia miesiączkowego. Według Laurie Morse, L.Ac., licencjonowanego akupunktury i dyrektora Holistic Health Services w San Diego, CA, 21 do 23 dni od cyklu miesiączkowego stanowią dobre okna, by sprawdzić poziom progesteronu organizmu ponieważ stężenie progesteronu powinno być bardzo wysoki w tym czasie cyklu miesiączkowego.

2 Uzyskanie badanie krwi w celu sprawdzenia niski poziom progesteronu organizmu. Umówić się na badania krwi poziomu progesteronu z położnika i ginekologa. Personel w gabinecie lekarskim może przeprowadzić badania krwi lub mogą wysłać do laboratorium w szpitalu, aby krew wyciągnąć. Będziesz zazwyczaj trzeba czekać kilka dni, zanim wyniki swojego badania krwi są gotowe. Upewnij się, czy umówić się na ponowne spotkanie z lekarzem w celu omówienia wyników testu krwi.

3. Porozmawiaj z lekarzem na temat możliwości suplementacji progesteronu. Lekarz wykorzysta wyniki z testu krwi, aby zapewnić Państwu opcji suplementacji progesteronu, które będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego ciała. Mimo, że niektóre naturalne suplementy progesteronu są dostępne bez recepty, zawierają one niższe procenty progesteronu niż na receptę suplementy progesteronu i nie może zapewnić ilości progesteronu, że organizm wymaga, zdaniem Stowarzyszenia Kobiet na rzecz Rozwoju Badań i Edukacji. Pamiętaj, aby omówić wszelkie pytania i wątpliwości, które możesz mieć odnośnie suplementacji progesteronu, jak również.

4 Wybierz dodatek progesteronu i zabrać go jako kieruje lekarz. Według Alan E. Beer Centrum Technologii Rozrodu, można zazwyczaj wziąć suplementacji progesteronu doustnie, poprzez zastrzyki lub poprzez czopki dopochwowe.

5 Monitorowanie stężenia progesteronu. Zaplanować regularne spotkania z lekarzem, aby monitorować poziom progesteronu, aby upewnić się, że nie są one zbyt wysokie. Jeśli suplementy progesteronu nie działa prawidłowo, lekarz może dostosować poziom leków. Gdy lekarz stwierdził, że poziom progesteronu twojego organizmu reagują prawidłowo na suplementacji, może dać zielone światło, aby spróbować wyobrazić.

Jakie są poziom estrogenu i progesteronu w Ciąża?

Jakie są poziom estrogenu i progesteronu w Ciąża?


Progesteron i estrogen są żeńskie hormony płciowe. Zarówno wzrost w okresie ciąży, w celu umożliwienia zdrowej ciąży, jak przygotować ciało kobieta & acirc € ™ s do porodu.

Progesteron

Jako rozwoju ciąży, poziom progesteronu, który jest produkowany głównie przez łożysko, nadal wzrastać. Progesteron chroni macicę z umawiających się zbyt wcześnie. Zmniejsza również powstawaniu prostaglandyn. Pozwala to na płód rośnie w macicy, która rozszerza na dobę, w zależności Expectantmothersguide.com.

Poziom progesteronu

Poziomy progesteronu wzrośnie o 10 do 15-krotną ilość w trzecim miesiącu ciąży, co oznacza, że ​​poziom progesteronu może być tak wysoka jak 300 mg do 400 mg dziennie, zgodnie z Safemenopausesolutions.com.

Estrogen

Poziomy estrogenu wzrastać podczas ciąży, co zwiększa przepływ krwi do macicy. Kobieta może stwierdzić, że Shea € ™ s bardzo emocjonalne - to ze względu na wzrost estrogenów. Po porodzie, gdy drastycznie spadać poziom hormonów, co może prowadzić do depresji poporodowej.

Poziom estrogenów

Gdy kobieta jest miesiączkować, jej poziom estrogenów jest około 45 pg / ml. Kiedy ovulates, poziom wzrasta do 400 pg / ml. Estrogenów spada do około 250 pg / ml. Jednakże, w przypadku ciąży, poziom jest około 100 razy większa. Estrogen nadal rośnie przez cały okres ciąży, według Yourtotalhealth.ivillage.com.

Cel

Estrogen reguluje progesteronu przez cały okres ciąży. Utrzymuje to endometrium, reguluje gęstości kości płodu, pomaga w rozwoju cech płciowych i żeńskich chroni płody z androgenów, które masculizing efekty uzyskiwane w motherâ korpus € ™ S, według Paternityangel.com.

Test dla estrogenów i progesteronu poziomów

Test dla estrogenów i progesteronu poziomów


Nadszedł czas, aby sprawdzić poziom estrogenów i progesteronu, gdy kobiety doświadczają bezpłodności, ciężkie i nieprawidłowe krwawienie lub objawy menopauzy i mężczyzn zauważył nieprawidłowego wzrostu piersi. Wzrasta lub spada poziom tych hormonów albo może wskazywać na innych problemów zdrowotnych.

Poziomy Testowanie Estrogen

Lekarz sprawdza poziom estrogenów poprzez pobranie próbki krwi z żyły, lub przez pobranie 24-godziny próbki moczu. Rzadziej próbki śliny może być podjęta.

Interpretacja testów

Lekarz sprawdza wyniki badań aby sprawdzić, czy poziom estrogenów są zwiększane lub zmniejszane. Podwyższony poziom estrogenu mogą wskazywać na warunki, takie jak ginekomastia u mężczyzn, tarczycy lub endometrioza, między innymi. Obniżone stężenie może wskazywać na zespół Turnera, hipogonadyzmu lub anoreksji.

Poziomy badania progesteronu

Jeśli pacjent ma problemy z płodnością lub poronienia, jej lekarz może sprawdzić jej poziom progesteronu. Aby to zrobić, lekarz weźmie próbkę krwi lub, w rzadkich przypadkach, próbki śliny.

Interpretacja testów

Z wykorzystaniem wyników badań, lekarz oceni, czy poziomy progesteronu zwiększona lub zmniejszona. Podwyższony poziom może wskazywać na warunki, takie jak torbiele jajników, rzadką formą raka jajnika, lub nieżywotnego (molowej) ciąży. Obniżone stężenie może wskazywać na zmniejszenie funkcji jajników, ciąży pozamacicznej lub zatrucie.

Skonsultować się z lekarzem

Czy cierpi na bezpłodność lub doświadczają zaburzeń w czasie cykli miesiączkowych, to zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem. W celu dokonania świadomego diagnozę, lekarz musi informacji o poziomie estrogenów i progesteronu.

Jak zatrzymać naturalnego progesteronu Cream zimno indyka

Progesteron krem ​​jest stosowany w hormonalnej terapii zastępczej dla kobiet w okresie menopauzy, jak również kobiet, które są w trakcie leczenia płodności. Hormon progesteron reguluje drugiej połowie cyklu miesiączkowego, określa długość cyklu, po owulacji. Korzystanie progesteronu śmietany umożliwia precyzyjne sterowanie kobieta długość cyklu; Pozwala to również kobiety po menopauzie w celu zrównoważenia hormony, jeśli mają nadmiar estrogenów. Rzucenie progesteron krem ​​można zrobić zimno indyka, ale najlepiej jest poczekać, aż jesteś w odpowiednim momencie cyklu miesiączkowego, aby uniknąć komplikacji i brak równowagi.

Instrukcje

1 Zatrzymaj przy użyciu kremu na koniec cyklu miesiączkowego, na dzień przed planowanym okresie. Pozwoli to na poziom progesteronu, aby zmniejszyć w sposób naturalny, co sygnalizuje macicy rzucić, powodując krwawienie z odstawienia. To samo jak naturalny miesiączki.

2 Nie używaj kremu czy występują jakiekolwiek krwawienia z pochwy przełom. Ta miesiączka pozwoli się naturalnie. Jeśli występują krwawienia w czasie ciąży, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

3 Dla kobiet w okresie menopauzy, należy zaprzestać stosowania kremu w dowolnym momencie pożądanego. Jeśli kontynuowanie terapii estrogenem, progesteron jest konieczne, aby zrównoważyć poziom hormonów; progesteronu przed przerwaniu leczenia skonsultować się z lekarzem.

Żywność z naturalnego progesteronu

Biorąc żywności z naturalnego progesteronu może pomóc w regulacji cyklu miesiączkowego, pomagają regulować wahania nastroju i pomaga niepłodności. Istnieje tylko kilka źródeł naturalnych żywności progesteronu, które mogą sprawić, naturalne leczenie niepłodności trudnym.

Bataty

Istnieje wiele rodzajów przędzy, które zawierają substancje, które przekształcają się w systemie progesteronu, najbardziej popularne jest dziki yam.

Jaja

Jajka można jeść, aby zwiększyć poziom progesteronu. Musisz upewnić się, że żółtko jest spożywane, ponieważ jest to miejsce gdzie najwyższy poziom progesteronu są.

Mleko

Krowy mleczne mają niezwykle wysoki poziom progesteronu w swoich systemach, które przenoszą się do mleka, które pijemy.

Wołowina Gonady

Choć brzmi to niesmaczne, gonady wołowiny faktycznie zawierają wysoki poziom progesteronu.

Kurczak

Jedzenia białe mięso kurczaka, może zwiększyć poziom progesteronu w małych ilościach.

Użyj naturalnego progesteronu Gdy próbuje wyobrazić

Lekarze przepisują suplementacji progesteronu u pacjentów, którzy starają się o dziecko i cierpi na brak miesiączki (brak miesiączki) oraz u pacjentów, którzy cierpią na nawracające poronienia z powodu braku progesteronu.
U pacjentów, którzy cierpią z powodu braku miesiączki, lekarze stosują dawkę progesteronu manipulowanie poziom progesteronu w organizmie kobiety, tak że nie ma spadek w poziomie. To powoduje spadek progesteronu endometrium (błony śluzowej macicy), aby rzucić, powodując miesiączki.

Niski poziom progesteronu może powodować poronienia u pacjentów, którzy cierpią z nawracającą utratą ciąży. Odpowiednia ilość progesteronu jest niezbędne do tworzenia zdrowego środowiska, w jakim rośnie dziecko może dołączyć. Dla tych pacjentów, lekarz może przepisać progesteronu, aby pomóc w tworzeniu zdrowego środowiska macicy.

Instrukcje

Brak miesiączki

1 Odwiedź lekarza wyspecjalizowanego instrukcje oceny i leczenia. Lekarz może przepisać naturalną formę progesteronu stymuluje miesiączki.

2 Weź leki zgodnie z zaleceniami. Lekarz może przepisać ustnej lub pochwy formę progesteronu. Jednakże, lekarz może również zalecić 5 do 10 mg na dobę zastrzyk przez 5 do 10 dni.

3 Jeśli lekarz przepisze progesteron doustny, przyjmować lek doustnie, raz dziennie, przez 10 dni. Lekarz może zaproponować podjęcie 400 mg tabletki wieczorem.

4 Jeśli lekarz przepisze postaci żelu pochwy progesteronu, zastosowanie określonej ilości (na ogół od 45 do 90 mg) co drugi dzień (lub zgodnie z zaleceniami). Lekarz może przepisać do sześciu wniosków leczenia.

Nawracających poronień

5 Wizyta specjalisty niepłodności do oceny do przyczyny poronienia. Lekarz zaleci serię testów, aby wykluczyć inne przyczyny. Jeśli wykryje niski poziom progesteronu jako potencjalne przyczyny, będzie on najprawdopodobniej przepisze wsparcia progesteronu.

6 Test owulacji przy użyciu wykresów podstawowej temperatury ciała lub zestaw over-the-counter owulacji predykcyjnych. Lekarz najprawdopodobniej polecam rozpoczynających leczenie w czasie owulacji.

7 Gdy występuje owulacja, zacząć przyjmować zalecaną ilość progesteronu, zgodnie z sugestią lekarza, raz lub dwa razy dziennie. Lekarz może zalecić przy 100 do 200 mg tabletki doustnie lub dopochwowo.

8 kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli ciąża nie nastąpi i zaczyna miesiączka, odstawienie progesteronu aż do następnego cyklu. W przypadku ciąży, lekarz może zalecić wsparcia progesteronu aż do dwunastego tygodnia ciąży.

Niedobór i owulacji progesteronu

Progesteron jest żeńskich hormonów, które są niezbędne do zajścia w ciążę. Gdy jajniki nie produkują wystarczająco dużo, możesz mieć problemy z zajściem w ciążę.

Funkcja

Progesteron jest przez jajniki i zgęstnieje wyściółki macicy, aby przygotować go do ciąży.

Znaczenie

Jeśli jajko nie jest zapłodnione przez plemniki, że miesiąc, a następnie spadek poziomu progesteronu i wiaty okładzin, powodując miesiączki. Jeżeli zapłodnionych jaj implanty, a następnie poziom progesteronu drastycznie wzrosnąć do wsparcia ciąży.

Identyfikacja

Lekarze sprawdzić poziom progesteronu w drugiej połowie cyklu, zazwyczaj w dniu 21 lub czasami przez kilka dni, aby ustalić, czy można produkować wystarczająco dużo lub jeśli masz tzw wady fazy lutealnej.

Rozwiązanie

Niedobór progesteronu, lub wady fazy lutealnej, może być wspomagany przez suplementacja progesteronu, takie jak Prometrium.

Skutki uboczne

Skutki uboczne suplementów progesteronu obejmują obrzęk / piersi przetargowych, zmiany nastroju oraz senność.

Jak progesteronu pigułki działa?

Jak progesteronu pigułki działa?

Co to jest progesteron?

Progesteron jest naturalnym hormonem, który jest wydzielany głównie przez ciałka żółtego (w jajnikach), lecz także przez nadnercza w małych ilościach i w łożysku w czasie ciąży. Niski progesteron może powodować takie objawy, jak zaburzenia miesiączkowania, niepłodności lub zaburzeń czynności tarczycy wśród innych objawów.

Co Progesteron działa

Gdy działa prawidłowo, wydzielanie progesteronu zgęstnieje endometrium, umożliwiając implantację jaja. Jeżeli jajo nie będzie się zapłodnione, produkcja ustaje i wyściółka jest uwalniane razem z niezapłodnionego jaja. Ze względu na ten proces, kobiety, które mają niski progesteron ciążę i poronienia, lub mogą wystąpić problemy z implantacja występujące łącznie.

Jak progesteronu Tabletki działają

Pastylki leczenia progesteronem są stosowane do normalizacji niskich poziomów i może być naturalny lub syntetyczny. Zdrowe środowisko jest tworzony w łonie zwiększając niski poziom progesteronu do normy. Rozwój naczyń krwionośnych jest zwiększona, a grubsze okładziny uformowane. Jest to korzystne w regulowaniu nieprawidłowych cykli menstruacyjnych.

Progesteron w antykoncepcji

W większości pigułek antykoncepcyjnych, progesteron i estrogen w połączeniu z doustnie. Gdy poziom w surowicy progesteronu jest wysoki, środowisko w łonie już nie popiera implantacji, więc ciąża jest zabezpieczony. W ciągu jednego tygodnia cyklu miesiączkowego, pigułka może zostać podjęta, pozwalając poziom progesteronu spada. Grubość okładziny rzucić i miesiączka występuje.

Hormonalna terapia zastępcza

Progesteron zwykle ma naturalną równowagę z estrogenów podczas kobiety przed menopauzą lat. Podczas kobiecej scenie okołomenopauzalnym, równowaga ta zostaje zakłócona, kiedy poziom progesteronu spada. Ta nierównowaga może tworzyć takie objawy, jak niskie libido, mglisty myślenia, tkliwość piersi i depresja. Te objawy menopauzalne można leczyć poprzez dodanie układu progesteronem przywrócić równowagę.

Niebezpieczeństwa Cream naturalnego progesteronu

Progesteron krem ​​służy do hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzy w celu zrównoważenia działania estrogenów. Według dr Johna R. Lee, specjalista w zakresie równowagi hormonalnej, poziom progesteronu spadnie niemal do zera w okresie menopauzy u niektórych kobiet, ale nadal wyższy poziom estrogenu, rzucając tylko 40 do 60 procent. Ponieważ nadmiar estrogenów może prowadzić do raka piersi lub innych form raka, lekarze często przepisują progesteron krem, aby utrzymać poziom hormonów w równowadze. Progesteron może również stymulować budowania kości, metabolizowania tłuszczu, normalizuje krzepliwość krwi i przywrócić właściwy poziom tlenu w komórkach.

Skutki uboczne

Dr Lee uważa, że ​​progesteron krem ​​jest bardzo bezpieczna i daje niewiele lub nie ma skutków ubocznych. Zauważa on, że poziom progesteronu są bardzo wysokie w trzecim trymestrze ciąży, co oznacza, że ​​jest mała szansa przedawkowanie kremu. Jednakże, zaleca się użycie powinno być przestrzegane, aby uniknąć braku równowagi hormonalnej. Dr Joseph Mercola, Osteopathic lekarz praktykujący naturalne i prowadzi opieki zdrowotnej, uważa, że ​​należy zachować ostrożność przy stosowaniu progesteronu śmietany, aby uniknąć gromadzenia się progesteronu w tkance tłuszczowej. Nadmiar progesteronu może spowodować brak równowagi w hormonów wytwarzanych przez nadnercza, w tym testosteronu, kortyzolu i DHEA. Nierównowaga w tych krytycznych hormonów może prowadzić do różnych skutków ubocznych.

Brak równowagi testosteronu

Testosteron, męski hormon płciowy, wspiera funkcjonowanie seksualne u kobiet i mężczyzn. Niedobory testosteronu może powodować dyski niskie seksu. Zbyt dużo testosteronu u kobiet może prowadzić do trądziku, nadmiernego owłosienia, pogłębienie głosu i wpływu na poziom cholesterolu we krwi.

Brak równowagi kortyzolu

Kortyzol jest hormonem naprężenie mające wpływ na metabolizm glukozy, białka i tłuszcze. Nierównowaga kortyzolu może powodować zwiększenie masy ciała, niedobory układu odpornościowego i przedwczesnemu starzeniu, a także wiąże się z lęku, depresji i choroby serca.

Brak równowagi DHEA

DHEA jest hormonem, który polepsza pamięć zwiększa energię i wzmacnia układ odpornościowy. Jeśli poziom DHEA i kortyzolu są niewyważone, może to doprowadzić do braków systemu odpornościowego i pozostawić osobę mniej zdolne do radzenia sobie ze stresem. Nierównowaga DHEA są również związane z depresją, raka, otyłości, choroby Alzheimera i chorób sercowo-naczyniowych.

Hormony nadnerczy Zrównoważony utrzymanie

Normalizacji hormonów nadnerczy pomoże zapobiec dysproporcji i dr Mercola wierzy, może w niektórych przypadkach zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę progesteronu śmietany. Hormon ten jest normalizacja możliwe zmiany stylu życia, takie jak diety i ćwiczeń fizycznych, można osiągnąć w zaledwie trzech do sześciu miesięcy. Wystarczająco dużo odpoczynku, utrzymanie spójnego harmonogramu snu, a znalezienie zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem emocjonalnym mają również kluczowe znaczenie w utrzymaniu poziomu hormonów zrównoważone. Aby uniknąć podwyższonego poziomu progesteronu, zmiany stężenia powinny być stosowane w celu naśladowania naturalnego cykliczny hormonów w organizmie.

Korzyści progesteronu Cream

Progesteron jest hormonem płciowym, wraz z estrogenu i testosteronu. Organizm naturalnie produkuje tego hormonu w jajnikach i jądrach z mniejszych kwot dokonanych przez nadnercza. Jego podstawową funkcją kobiet jest przygotowanie organizmu do ciąży i utrzymanie ciąży po ich wystąpieniu, ale również reguluje menstruację i działa w porozumieniu z estrogenem do równowagi układu hormonalnego. Progesteron odgrywa mniejszą rolę dla ludzi jak prekursor kortyzolu i moderatora innych hormonów. Kobiety często może skorzystać z zastosowania progesteronu śmietany, według autora i lekarza Johna R. Lee.

Funkcja

W normalnym cyklu miesiączkowego, estrogenów dominuje pierwsza połowa (od pierwszego dnia miesiączki do owulacji) i progesteronu dominuje drugą połowę. Głównym zadaniem jest estrogen powoduje komórki mnożyć, a rola progesteronu jest to, że opiekun, by tak rzec, aby upewnić się, że komórki giną w sposób naturalny i kontynuować cykl, utrzymując równowagę. Po estrogenu przechodzi bez oporu, ponieważ progesteron jest zbyt niskie, warunki takie jak zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS), może nastąpić endometrioza, włókniaki i nawet raka.

Korzyści

Działanie progesteronu w organizmie są liczne. Według Lee, są to: ochrona przed fibrocysts piersi, wykorzystanie tłuszczu na energię, naturalny lek moczopędny, naturalny środek przeciwdepresyjny, promuje normalne wzorce snu, zmniejsza uderzenia gorąca, normalizuje poziom cukru we krwi, normalizuje krzepliwość krwi, przywraca normalne libido, przywraca właściwe komórkowej poziomów tlenu, zapobiega raka piersi i śluzówki macicy, stymuluje tworzenie nowej tkanki kostnej, zapobiega chorobom autoimmunizacyjnym i jest niezbędne do przetrwania płodu.

Identyfikacja

Kiedy kobieta osiąga menopauzę lub nawet okołomenopauzalnym, etap prowadzi do ustania miesiączki, jajniki powoli w dół, a następnie przestaje owulacji. Bez owulacji, jajniki nie wytwarzają progesteron. Inne czynniki o niskim poziomie progesteronu może być dysfunkcjonalne pęcherzyki ekspozycji xenoestrogen powodu, niedobory żywieniowe środowiska, zła dieta i stres. Zbyt mało progesteronu prowadzi do dominacji estrogenu i tym samym braku równowagi hormonalnej, jak PMS, a także typowe objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nocne poty i wahania nastroju.

Rozwiązanie

Jeśli organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości progesteronu, a następnie zaleca się suplementację zamiast pozostawiając estrogen bez sprzeciwu, co prowadzi do wielu chorób i problemów. Ponieważ progesteron krem ​​jest na bazie oleju, powiedział Lee w swojej książce "Co lekarz może nie powiedzieć o menopauzie," najbardziej skuteczny sposób, aby go wchłonąć jest przezskórnie lub przez skórę, a nie biorąc tabletki doustnie lub przez iniekcję. Zarówno u kobiet po menopauzie i ci, którzy są nadal owulację, ale cierpi z powodu objawów PMS lub zwłókniającego torbiele mogą bezpiecznie przyjmować tego kremu. Zwykle stosuje się go na skórę podczas fazy lutealnej, dwóch tygodni od owulacji do początku swojego okresu, w dawkach, które naśladują to, co organizm normalnie produkować. W ciągu trzech miesięcy lub należy rozpocząć, aby zobaczyć wyniki.

Ostrzeżenie

Wybierając krem ​​suplementację progesteronu, pamiętaj, że to jest naturalne, nie syntetyczne. Kremy nazywane są syntetyczne progestageny, które mają kilka zalet naturalnego progesteronu, ale wiele niepożądanych skutków ubocznych, że progesteron nie obejmuje, zgodnie z National Institutes of Health.

Vs naturalnego progesteronu Progestagen

Progesteron jest typowo częścią hormonalnej terapii zastępczej, w którym dawki estrogenu danym progesteronem, albo w połączeniu lub w postaci oddzielnej recepty. Kobiety, które cierpią z powodu objawów menopauzy, takie jak suchość pochwy, uderzenia gorąca i zaburzenia snu, zwrócili się do hormonalnej terapii zastępczej dla ulgi. Wiele kobiet jest również zaniepokojony roli progesteronu i czym różni się od progesteronu w kontekście tej terapii.

Rola progesteronu w

Progesteron jest utworzony w jajnikach jeszcze miesiączkujących kobiet, a także w czasie ciąży. Po narządy rozrodcze kobiece owulacja i nie ma ciąży, poziom progesteronu i naturalny spadek Altany wyściółki macicy. Kobiety, które biorą hormonalnej terapii zastępczej zazwyczaj nie miesiączkować, ale nadal mają swoje jajniki i trzeba ten proces przelania, aby chronić je od endometriozy, które mogą się zdarzyć, jeśli tylko estrogen jest podjąć. Progesteron jest również wytwarzane w dużo mniejszych ilościach przez samców jądrach i gruczołach nadnerczowych, lecz nie uważa się męski hormon.

Progesteron

W przypadku stosowania w warunkach hormonalnej terapii zastępczej, nazwa progesteronu dotyczy sposobu lek jest i to, co jest używane aby je stworzyć. To jest często określane "naturalne" lub "bio-identyczne" i składa się z przędzy lub dzikich meksykańskich soi. Diosgenina jest wyciągiem z dzikiego yam i meksykańskich syntetyzowane do progesteronu. W przypadku soi, sigmasterol ekstrahowano i używane do progesteronu. Ani dzikie yam ani soi zawierają progesteron na własną rękę.

Progestagen

Progestin jest również określana jako "syntetyczna" i jest w postaci generycznej jako medroksyprogesteronu. Lek ten jest utworzony w laboratorium i jest zaprojektowany jako tak blisko jak to możliwe składu cząsteczkowego progesteronu wytwarzane naturalnie w organizmie kobiety. Progestin jest również przewidziany jako część leczenia antykoncepcyjnego o działaniu progesteronu i jest dostępny tylko dla tabletek. Jako środek antykoncepcyjny, progestagen zmienia śluz szyjki macicy, powodując, że stają się grubsze i twardsze dla plemników do penetracji. Progestagen wpływa na plemniki, co nawożenie trudniejsze, a trudniejsze dla zapłodnionego jaja, aby dołączyć do macicy.

Inne zastosowania progestagen

Progestagen jest również przewidziany do zastosowań innych niż do hormonalnej terapii zastępczej u kobiet po menopauzie. Kobiety, które cierpią z okresami endometriozy lub ciężkich mogą otrzymać terapię progestynowy. Jeśli ciało kobiety w ciąży nie produkuje wystarczającej ilości progesteronu, progestagen jest często przepisywany. Leczenia niepłodności lub darowizna jaj często wymagają dodatkowego leczenia progestynowy jeśli organizm nie stworzyć na własną rękę.

Ryzyko związane

Zarówno progesteron i progestagen może mieć skutki uboczne i stosowanie albo powinny być dokładnie monitorowane. Niektóre kobiety mogą mieć reakcję alergiczną na progesteronu, takie jak ucisk w klatce piersiowej i ból i problemy z oddychaniem. Efekty uboczne to biegunka lub zaparcia i obrzęki. Progesteronu skutki uboczne to nieznaczne, takich jak piersi przetargowych, Dizzy wrażeń, wymioty lub zmęczenie. Poważniejsze objawy, które są sklasyfikowane jako reakcje alergiczne, pokrzywka, są problemy z oddychaniem, ból w klatce piersiowej i silne bóle głowy. Czy biorąc progesteronu lub progesteronu, objawów i skutków ubocznych monitora uważnie i zawsze poinformować lekarza, jeśli któryś z nich są obecne. Czytaj etykiety ostrzegawcze, że pochodzi z Recepta na pełną listę możliwych skutków ubocznych lub reakcji.

Skutki niskiego progesteronu

Hormon progesteron, jak sama nazwa wskazuje ("pro-Gest.", Czyli "pro-ciąży"), ma zasadnicze znaczenie dla zdrowej ciąży. Gdzieś około 30 roku życia, poziom progesteronu u kobiet rozpocząć stopniowy spadek. W czasie będzie prawdopodobnie doświadczać przynajmniej niektóre z wielu objawów związanych z niskim poziomem progesteronu.

Wahania Hormony

Jak przejść przez menopauzy, produkcja organizmu z estrogenów i progesteronu przypływy i odpływy. Te zmiany hormonalne, są źródłem wielu zmienia Twoje ciało przechodzi w latach poprzedzających menopauzę.

Objawy niskiego poziomu progesteronu

Niski poziom progesteronu może siać spustoszenie na kobiety, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Ona może stać się nietypowo emocjonalne, niepokój, drażliwość i nerwowy. Możliwe jest również, że jej sen będzie zagrożona. Ona może budzić kilka razy w nocy, nie może wpaść w głęboki, spokojny sen. W rezultacie będzie ona obudzić uczucie zmęczenia, co tylko dodaje jej emocjonalnej niestabilności.

Ból i obrzęk

Innym objawem niskiego progesteronu jest bolesne lub obrzęk piersi, szczególnie w dniach poprzedzających miesiączki. Może być także większych sił w trakcie okresów krwawienia. Inne możliwe objawy niskiego progesteronu są obrzęk rąk, stóp lub okolicy brzucha. Bóle głowy i możliwe zwiększenie masy ciała są także wspólne zarzuty.

Niski poziom progesteronu traktowanie

Ponieważ ciało każdej kobiety jest inna, wymaga wymiany progesteron są bardzo zindywidualizowane. Unikalny genetyczna, dieta i styl życia nawyki i stan zdrowia musi być brane pod uwagę. Lekarz będzie regularnie sprawdzić poziom hormonów, aż ustabilizowała już po menopauzie.

Wymiana progesteron

Naturalny progesteron, który jest produkowany w organizmie nie jest tożsame z "progestagenów" Znaleziono w standardowym leczeniu hormonalnej. Ta niewielka różnica ma potencjał, aby spowodować poważne problemy.

Badanie przeprowadzone przez Inicjatywę Kobiet Zdrowia stwierdził, że subtelne różnice pomiędzy progestagenów i progesteronu nieznacznie zwiększa ryzyko raka piersi, choroby serca i zakrzepów.

Bioidentical Progesteron

Zgodnie z Mayo Clinic, bezpieczne i skuteczne leczenie progesteronem używa hormony bioidentical. Hormony bioidentical są chemicznie identyczne do naturalnego progesteronu. Są one dostępne w ponad-the-counter kremy i recepty.

Mniej znaczy więcej

Jeśli zdecydujesz się spróbować bioidentical progesteron, podjąć możliwie najmniejszą dawkę, która złagodzi objawy menopauzy na najkrótszy okres czasu.

Zastosowanie bioidentical progesteronu jako długoterminowego produktu Anti-Aging jest zdecydowanie odradzane.

Należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rodzaju terapii zastępczej progesteron.

Może progesteronu powodować niepokój?

Hormon rozrodczego

Progesteron jest hormonem ważne w regulacji cyklu miesiączkowego kobiet. Zwykle poziom progesteronu wzrasta w ostatnich dwóch tygodniach cyklu, aby zatrzymać krwawienie i pozwala wyściółki macicy (endometrium), aby odbudować swoje tkanki, tak że kobiety komórki jajowe (jaja) są otwarci na plemników samca.

Progesteronu i podobne substancje (progestageny i progestageny) są obecne w środki antykoncepcyjne, stosuje się w hormonalnej terapii zastępczej oraz reguluje wybroczyny menstruacji.

Wpływ na Spragnieni

Progesteron i progestageny podnoszą poziom substancji chemicznej w mózgu (monoaminooksydazy oksydaza lub MAO) znane nasilać depresję i drażliwość u kobiet, które już mają skłonność do depresji. Jednak kombinacja estrogenu i progestagenów stosowane w pigułek antykoncepcyjnych i hormonalnej terapii zastępczej nie wydaje się wpływać na nastrój, ponieważ substancje anulować efekty wzajemnie.

Interwencje hormonów po menopauzie przy użyciu różnych kombinacji estrogenów i progesteronu / progestagenu dogłębnie badane są w badaniu PEPI pokryte w Journal of American Medical Association.

Jak to działa?

Bolus (wtrysk) progesteronu pobudza ciało migdałowate, obszar mózgu, który kontroluje emocje, według badania psychiatryczne do stanu zwanego miesiączki zaburzenie nastroju (PMDD). W PMDD, które niektóre kobiety doświadczają lęku i depresji w tydzień przed miesiączką.

Naukowcy z Uniwersytetu Radboud w Holandii testowane hipotezy progesteron ciała migdałowatego i okazało się, że kobiety otrzymują dawkę progesteronu wykazały większą aktywność ciała migdałowatego w MRI. Naukowcy sugerują, progesteron może również wpływać na inne obszary mózgu zaangażowane w regulację nastroju.

Jest możliwe, że wzrosła progesteron pobudza ciało migdałowate jednocześnie zapobiega kory przedczołowej z regulacji, że emocje z powodu zmiany wrażliwości na estrogen, według holenderskiego zespołu badawczego.

Kobiet z PMDD mają zmienności genetycznej, która odróżnia je od innych kobiet. Naukowcy z Uniwersytetu Radboud spekulują, że ta różnica genetyczna może odpowiadać za to, dlaczego niektórzy mają czułość, a inni nie.

US Food and Drug Administration zatwierdziła kilka leków do leczenia PMDD: Leki przeciwdepresyjne Zoloft i Serafem, kontrolowanym uwalnianiu paroksetyny Paxil CR i antykoncepcyjny Yaz.

Progesteron i klejenie

Paradoksalnie, progesteron pojawia się również do promowania poczucia dobrobytu i zmniejszyć poziom lęku i stresu. Badania na Uniwersytecie w Michigan stwierdził, że klejenie społeczna zwiększa poziom progesteronu, który również jest związana z chęcią pomocy innym.

Badacze wierzą, Michigan progesteron mogą być związane oksytocyny, hormonu służącej do matek reakcji, zaufania i pary spajania u ludzi i innych ssaków.

Niskie Objawy progesteronu

Organizm wykorzystuje cholesterol do progesteronu, estrogenu i testosteronu, hormonów. Progesteron jest hormonem ważne przygotowania macicy do cyklu miesiączkowego i utrzymania ciąży. Jak kobiety osiągnie wieku balzakowskim, poziom progesteronu zacząć spadać. W tym czasie dochodzi kobieta menopauzie, poziom progesteronu może być zmniejszona do połowy ich wysokości. Te poziomy obniżenie tworzenia się szereg problemów.

Nieregularne cykle miesiączkowe

Okresy rozpoczynają co 24 do 29 dni; Jednak wiele kobiet ma je co 23 do 35 dni. Kiedy kobieta wchodzi w stadium przed menopauzą nazywa okołomenopauzalnym, ona może zacząć mieć mniej okresów. Progesteron wyznacza długość i ilość krwawienia. Zanikają lub plamienia między okresami może wskazywać niski poziom progesteronu. Menopauza rozpoczyna się 12 miesięcy od ostatniego okresu. Niektóre kobiety zapomnij monitorować swoje cykle. Dodaj datę swojej okres w kalendarzu, więc można ocenić, czy masz nieregularne okresy.

Skrzepy krwi

Wiele kobiet z niskim poziomem progesteronu mają zakrzepów krwi w ich okresie. Skrzepy krwi wyglądają jak czerwone masy tkanki i zwykle przelana pod koniec tego okresu. Są one spowodowane przez leki przeciwzakrzepowe wydanych przez organ w celu zapobieżenia okresie krzepnięciu krwi podczas okresu. Jednakże, jeśli przepływ jest ciężki okres, to antykoagulanty nie mają czasu na pracę, co powoduje zakrzepy krwi. Poziomy progesteronu określenia przepływu krwi; w związku z tym, wahania między poziomu estrogenów i progesteronu może spowodować cięższe przepływu i skrzepy krwi.

PMS

Progesteron pomaga utrzymać kobiety samopoczucie emocjonalne. Niski poziom progesteronu może prowadzić do wystąpienia więcej PMS, depresja, niepokój, nerwowość i drażliwości. Niektóre objawy PMS mogą być faktycznie pogarsza bezsenność lub problemy ze snem. Zaburzenia snu często występują u kobiet albo o niskiej progesteronu lub przechodzi okołomenopauzalnym.

Dysplazję piersi

Fibrocystic piersi stan charakteryzuje nienowotworowych torbiele w piersiach. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety zaczną czuć grudek dwa tygodnie przed jej okresie. Jest to spowodowane przez nadmiar płynu napełniania komórek w piersi. Układ limfatyczny w stanie przeprowadzić wodę i piersi zaczynają pęcznieć. Progesteron działa jako środek moczopędny i małe ilości tego hormonu zwiększa ryzyko zachorowania na dysplazję piersi. Większość torbieli są nieszkodliwe, nawet jeśli są bolesne. Lekarz powinien sprawdzić swoje piersi, jeśli zaczynasz czuć guzek. Wykonywać regularne badania piersi, aby mieć pewność, że nie rozwijają rakowaty guzek.

Niskie libido

Wszystkie trzy hormony odgrywają rolę w seksualności kobiety. Testosteron promuje popęd płciowy, estrogen smaruje pochwę i progesteron zwiększa libido. Jeśli wszystkie trzy hormony są niskie, płeć nie tylko nie jest pożądane, ale także ból z powodu suchości pochwy. Przyrost masy ciała związany z niską progesteronu może powodować niską libido. Zapytaj swojego lekarza o konieczności hormony sprawdzane, jeśli podejrzewasz, niski progesteron.