adcov.com

porażenie strun głosowych leczenie

Jak rozpoznać porażenie strun głosowych

Porażenie strun głosowych, oficjalnie znany jako jednostronne porażenie fałdu głosowego, jest dysfunkcja nerwu krtaniowego wstecznego lub nerwu błędnego, który stymuluje krtań. Normalny głos można zazwyczaj odrestaurowany z właściwej oceny i leczenia.

Instrukcje

1 Przestrzegać pierwsze objawy Jednostronne Vocal Fold paraliż. U tych pacjentów początkowo prezentuje charakterystyczne Dysząco, niską głosem, w większości przypadków. Jednakże, może być również głos piskliwy powodu wyrównaną falsetem.

2 Zbadać pacjenta na duszność, zwłaszcza podczas mówienia. To jest głównie z powodu zaniku powietrza spowodowane przez dysfunkcję głośnię zamiast znaczącego wpływu na czynność płuc.

3 Sprawdź historię pacjenta na każdym ostatniej klatki piersiowej, chirurgii głowy i szyi. Najczęstszą przyczyną jednostronnego Wokalno Fold Paraliż jest chirurgiczne uraz krtani lub nerwu błędnego. Obejmuje to w szczególności procedur, takich jak przedni chirurgii kręgosłupa, a endartectomy szyjnej, o tarczycy, chirurgii klatki piersiowej i śródpiersia.

4 Wykonaj radiografii klatki piersiowej jako pierwszego badania obrazowego. Jednostronne Vocal Fold Paraliż może być również spowodowane przez masy w klatce piersiowej, takich jak duży kardiomegalii, masy guza w śródpiersiu lub Pancoasta że powiększa lewy przedsionek do tego stopnia, że ​​uszkodzenia lewej nerwu krtaniowego wstecznego.

5 Przeprowadź Tomografia komputerowa (TK) lub rezonansu magnetycznego Obrazowanie (MRI), radiografia klatki piersiowej, jeśli jest ujemna. Cała ścieżka nerwu błędnego i krtaniowego nerwów powinna być zbadana na urazy, wymagające obrazowania od dołu czaszki do łuku aorty do lewej nerwów i dla prawego obojczyka nerwów.

Porażenie mózgowe Dopamina Leczenie

Leczenie dopamina, który wykorzystuje leków dopaminergicznych w leczeniu zaburzeń funkcji ruchowych, powszechnie stosuje się w przypadku pacjentów z chorobą Parkinsona. Jednakże przetwarzanie dopaminy może być również stosowany w leczeniu porażenia mózgowego (CP).

Porażenie mózgowe

Porażenie mózgowe jest zaburzeniem neurologicznym, które zazwyczaj rozwija się w okresie ciąży lub w wyniku powikłań porodowych. Dystonia (skręcenie lub ruchy szarpanie) jest efektem ubocznym CP, które mogą być leczone z dopaminą.

Rodzaje

Sinernet i Artane są najczęściej określone leki dopaminergiczne stosowane w leczeniu dopaminy z porażeniem mózgowym.

Proces

Leczenie Dopamina działa poprzez blokowanie sygnałów nerwowych, które powodują niekontrolowane skurcze mięśni, które mogą być wyniszczające.

Korzyści

Poprzez zwolnienie niekontrolowane skurcze mięśni, umożliwia pacjentom leczenie CP dopaminy mają większe zdolności fizyczne. Leczenie dopaminy przyczynia się do poprawy umiejętności motoryczne, takie jak chodzenie.

Ostrzeżenie

Brak obszerne badania zostały wykonane na leczenie dopaminy za pomocą porażeniem mózgowym. Jednakże przetwarzanie dopaminy jest zwolniony podobne objawy u pacjentów z chorobą Parkinsona. Porozmawiaj z lekarzem, aby zdecydować, czy jesteś dobrym kandydatem do leczenia dopaminy.

Jak leczyć paraliż strun głosowych

Jak leczyć paraliż strun głosowych


Porażenie strun głosowych ma szereg przyczyn, nasilenia i zabiegów. To może wyjaśnić sama, odpowiedzieć na kilka sesji terapii lub wymaga operacji. Nie jest ważne, aby zignorować nagłe wystąpienie objawów, ponieważ osoba może nie pamiętać, przeżywa żadnego urazu głowy lub szyi, lub może nie być zauważalne przyczyną. Pierwsze leczenie jest ważne i, na szczęście, nie jest zbyt trudne.

Instrukcje

Traktuj paraliż strun głosowych

1, gdy występują objawy takie jak nagłe osłabienie lub mniejszym skoku, wokalnej, breathiness, szorstkie lub "płukania" dźwięk głosu, trudności w połykaniu (często zadławienia lub zachłyśnięcia żywności) i duszność udać się do lekarza.

2 Czy lekarz ustalić stopień paraliżu. Jest najczęstszą tylko jednego strun głosowych (zwane także fałdy głosowe) mieć wpływ (jednostronne).

3 Uruchom z najmniejszą inwazyjnego sposobu leczenia porażenie strun głosowych, chyba że lekarz zaleci inaczej. Byłoby to terapia głosu, ćwiczenia oddechowe, strategie kontroli wysokość i głośność, a umieszczenie głowy i szyi dla optymalnego brzmienia wokalu.

4 wizyty u lekarza ponownie, jeśli objawy nadal. Nie należy odkładać.

5 Pobierz szczegóły z lekarzem, na co dokładnie zostanie zrobione, dlaczego i jakie skutki będzie. W leczeniu jednostronnego paraliżu, zabieg obejmuje zwykle przesuwając nieaktywny wokalny przewód bliżej aktywnym lub "wzmacniając" sparaliżowanego przewód z zastrzyków z kolagenu lub innej substancji.

6 Śledzić poważnych objawów, takich jak zadławienia, niedrożność dróg oddechowych lub wielokrotnego aspiracji pokarmu lub płynu. Zadzwoń do lekarza, jeżeli którykolwiek z nich wystąpić. Może to wskazywać, podwójny paraliż, który może stanowić zagrożenie dla życia.

7 Zaufaj lekarzowi. On może mieć do wykonania tracheotomii aby powietrze, aby dotrzeć do tchawicy (tchawica). Wymaga to za pomocą rurki przez otwór na zewnątrz szyjki, zamiast przez usta.

8 Wznowienie terapii mowy po operacji, aby poprawić swoją produkcję do oddychania i głosowych oraz nauczyć się nowych nawyków wokalnych.

Wskazówki:

  • Niektóre przypadki struny głosowej paraliż jasne przez siebie w ciągu roku lub tak. Z tego powodu lekarz często nie traktują stan z operacji lub innych inwazyjnych środków, dopóki nie jest pewien, że pacjent potrzebuje.
  • Porażenie strun głosowych wpływa otwór pomiędzy strun głosowych, przez które oddychają. Jeśli tylko jedna strona jest sparaliżowana, problemy z oddychaniem mogą być minimalne. Jeśli dotyczy obu stronach, przestrzeń może zamknąć, wymagające radykalnego zabiegu.
  • Śledź Ci porady lekarza. Chirurgia potrzebne podwójne porażenie strun głosowych, tracheotomii, jest nieprzyjemne i wymaga zmiany stylu życia w celu utrzymania, ale bez niego można dusić na śmierć.
  • Jeśli wolnossący (wdychane) żywności lub płynów do płuc, chirurg może trzeba traktować Cię na zapalenie płuc, jak również.

Jakie są funkcje strun głosowych?

Jakie są funkcje strun głosowych?


Między powietrza z płuc i kształtu ust, struny głosowe są ważnym składnikiem w produkcji mowy i śpiewu. Termin medyczny dla strun głosowych jest "fałdy głosowe" - ze względu na ich funkcje w oddychaniu i mówienia. Gdy jedna lub obie struny głosowe nie działają prawidłowo; może wystąpić breathy mowy i zadławienie.

Części strun głosowych

Struny głosowe są wykonane z chrząstki i mięśni pokrytych warstwą błony śluzowej. Mięśnie 2/3 strun głosowych i utworzyć dwie fałdy w kształcie litery V.

Wytwarzania dźwięku

Jedną z funkcji strun głosowych jest w drgania powietrze wychodzące z płuc, aby utworzyć dźwięk. Fałdy są zebrane i wibracji przez nerwu krtaniowego wstecznego. Nerw przechodzi każdy inny krotnie wokalu. Porażenie strun głosowych dzieje się, gdy nerw nie działa prawidłowo i zagięcia nie może się poruszać.

Zapobiega Dusić

Inną funkcją strun głosowych jest kontrolowanie połykania pokarmu do gardła od ujścia. Gdy struny głosowe nie działają prawidłowo; może wystąpić dławienie, z uwagi na fałdach nie dopuszczając do żywności podanie: Jest to często określane jako wokalnego zagięcia bezruchu.

Air Control

Trzecią funkcją strun głosowych jest kontrolowanie ilości powietrza wysyłany do uwalnianej z płuc. Gdy powietrze idzie do płuc, mięśni otworzyć klapkę w kształcie V. Vocal Fold bezruchu jest, gdy fałdy głosowe nie otwierają się prawidłowo, co powoduje nieregularne oddech i mowy problemów. Jednostronne wokalna Fold unieruchomienie jest, gdy tylko jedna z dwóch fałd nie porusza prawidłowo wykonywać funkcje oddechowe. Dwustronna Vocal Fold Bezruch jest, gdy obie fold mięśnie nie działało poprawnie.

Co to jest Celebral Porażenie?

Porażenie mózgowe jest określeniem grupy zaburzeń, które wpływają na równowagę, przemieszczanie i pozycję. Objawy porażenia mózgowego najczęściej występują przed wiek 3. Porażenie mózgowe nie jest chorobą mięśni lub nerwów, ale problem z zdolność mózgu do kontrolowania ruchu. Nie ma lekarstwa na porażenie mózgowe, ale leczenie może poprawić sposób życia dla osób cierpiących z powodu choroby.

Przyczyny

Porażenie mózgowe, wywołany jest uszkodzenie mózgu podczas porodu lub później lub gdy część mózgu, która kontroluje ruch nie będzie rozwijać się w pełnym zakresie. Objawy porażenia mózgowego zazwyczaj nie gorzej z czasem.

Rozważania

Dziecko z porażeniem mózgowym jest powolne wykonywanie normalnych funkcji, które wskazują wzrost, takich jak uśmiech, przewraca się, siadając, indeksowania i chodzenie.

Objawy

Objawy porażenia mózgowego to problemy z pisania i innych umiejętności motorycznych, problemy równowagi i koordynacji, i problemy z chodzeniem. Inne objawy to mimowolne ruchy mięśni rąk i ślinotok. Konfiskaty oraz opóźnienie umysłowe są warunki, że czasem poszła z porażeniem mózgowym.

Rodzaje

Porażenie mózgowe jest podzielone na cztery typy. Ludzie z Dyskinetyczne porażenie mózgowe mają powolne, niekontrolowane ruchy ramion, nóg, rąk i stóp, wraz z jerky, ruchów gwałtownych i powolnych ruchów towarzyszą nieprawidłowej postawy. Ataksyjne porażenie mózgowe powoduje problemy z koordynacją, percepcji głębi, spacery i precyzyjnych ruchów, i może powodować drgawki. Spastyczne CP jest najczęstszym rodzajem i obejmuje sztywność mięśni i skurcze. Istnieje pięć podkategorii spastycznym porażeniem mózgowym. Każdy z nich jest nazwany na część ciała nie wpływa. Obustronne porażenie kurczowe wpływa zarówno obie ręce i obie nogi. Quadriplegia wpływa na obie ręce i obie nogi. Spastyczne porażenie dotyczy tylko jednej strony ciała. Spastyczne monoplegia wpływa tylko jedną nogę czy ramię i spastyczne triplegia wpływa trzy kończyny. Zarówno monoplegia i triplegia są bardzo rzadkie. Mixed CP końcowy typu i może obejmować mieszankę każdy z pozostałych.

Leczenie

Leczenie porażenia mózgowego jest różnorodny i może zawierać fizykoterapii, terapii mowy, szelki do chodzenia, poradnictwa i terapii behawioralnej, pomocy mechanicznych, takich jak wózki inwalidzkie i lekarstwa, aby pomóc drgawek i zwiotczających mięśnie, aby pomóc ze skurczami. Są to działania niepożądane związane ze leki, które muszą być brane pod uwagę. Różne rodzaje operacji są także stosowane, aby pomóc różne objawy porażenia mózgowego, takich jak skurcze mięśni, skurcze, drżenie i sztywność oraz poprawy funkcji motorycznych.

Jakie są Leczenie porażenia prądem elektrycznym?

Jakie są Leczenie porażenia prądem elektrycznym?


Porażenie prądem występuje, gdy ciało jest w kontakcie z dowolnego źródła napięcia elektrycznego na tyle duży, aby spowodować obrażenia, a nawet śmierć. Ekspozycji do prądu elektrycznego 500 V lub wyższe mogą potencjalnie spowodować poważne uszkodzenia. Porażenie prądem elektrycznym może spowodować zatrzymanie akcji serca, drgawki, paraliż układu oddechowego, utratę przytomności, zaburzenia rytmu serca, ból mięśni, spalić i śmierci. Rodzaj leczenia zależy od rodzaju szkody poniesionej przez pokrzywdzonego.

Natychmiastowa ocena

Pierwszym krokiem do podjęcia, gdy daje leczenie pierwszej pomocy do prądem elektrycznym osoby, obejmuje sprawdzenie dla dróg oddechowych, oddychania i krążenia. Sprawdzić oznaki oddychania, kaszlu i ruchu ze stymulacji. W przypadku braku oddechu, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) musi być podana natychmiast, z ciągłego monitorowania parametrów życiowych.

Leczenie początkowe

Szok wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Początkowo leczenie polega na umieszczeniu poszkodowanego w wygodnej pozycji, a w miarę możliwości pozycjonowania ofiarę z nóg podwyższone, aby zapobiec spadek ciśnienia krwi. Jednak ważne jest, aby uważać, aby nie przenieść poszkodowanego, jeśli podejrzewa się obecność obrażeń głowy, pleców lub karku. Poluzować ciasne ubrania i pasa, aby poprawić krążenie. Pozycji pół-siedzącej jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy osoba wymiotuje po stronie pozycji leżącej również pomoże uniknąć zadławienia. Ważne jest również, aby utrzymać ciepłą osobą.

Leczenia zaawansowane

Leczenie w nagłych wypadkach do porażenia prądem obejmuje sprzęt podtrzymywania życia w ciężkich przypadkach, takich jak defibrylatora w obecności zatrzymania krążenia. EKG służy do monitorowania rytmu serca ofiary. Obrażenia wewnętrzne jest często mniej oczywiste, ze zniszczenia tkanki wewnętrznej cięższym niż to co widać na zewnątrz. Środki podejmowane zwykle obejmują podawanie dożylne roztworu i włożenie cewnika moczowego. Monitorowanie diurezy jest niezbędna do badania laboratoryjne w celu określenia obecności białek wskaźnikowych dysfunkcji nerek. Aby uniemożliwić zamknięcie nerek, leki, takie jak mannitol i furosemid podano.

Leczenie oparzeń

Leczenie oparzeń będzie się zmieniać w zależności od nasilenia stanu chorobowego. Antybiotyki miejscowe w postaci kremu lub maści, wystarcza do leczenia oparzeń. Poważne oparzenia mogą wymagać interwencji chirurgicznej w celu usunięcia martwiczych skóry lub przeszczep skóry. W niektórych przypadkach może być konieczna amputacja, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na inne części ciała, z ciężkimi oparzeniami.

Pielęgnacja rany

Leczenie ran jest niezbędne leczenie porażenia prądem, jak oparzenia elektrotermiczne pozostawi ranę na temat punktów kontaktowych. Znacząca może spowodować uszkodzenie tkanek, które mogą obejmować śmierć tkanek i krwawienie. Antyseptyczne i przeciwbólowe są często stosowane do kontroli infekcji i dyskomfort.

Jazda Terapia Leczenie Porażenie mózgowe i

Jazda Terapia Leczenie Porażenie mózgowe i


Terapia konna - lub końskiego Assisted Therapy (EAT) - wykorzystuje konie do pomocy specjalnego potrzebuje klientów. Dwa rodzaje leczenia koni, które mogą pomóc w mózgu pacjentów z porażeniem fizycznych i psychicznych problemów są terapeutyczna konna i Hipoterapia. Zarówno w Ameryce Północnej konna dla Stowarzyszenia osób niepełnosprawnych (NARHA) i amerykański Hipoterapia Stowarzyszenie posiada programy certyfikacji i akredytacji dla instruktorów i obiektów.

Porażenie mózgowe

Według United porażeniem mózgowym, porażenie mózgowe (CP) jest non-progressive warunek zazwyczaj rozwija się u niemowlęcia w czasie ciąży lub krótko po porodzie, choć może wystąpić w późniejszym okresie życia. Części mózgu lub nie w pełni prawidłowo rozwijać, lub zostać uszkodzone, wpływając koordynację mięśni i ruchy ciała. Udręczeni mogą mieć również trudności mówienia, słuchania, jedzenie, widząc lub jakieś opóźnienie umysłowe.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na CP i stan nie pogorszy, ale objawy podobne do CP może być gorzej, bez leczenia. Zabiegi, takie jak słowa i terapii fizycznej i szelki, które pomogą mobilność, może pomóc. Jeden wspólny problem jest to, że bez odpowiedniej terapii fizycznej, mięśnie mogą osłabić lub stracić elastyczność. Terapia psychologiczna jest również korzystna. Terapia koń okazał się pomóc porażeniem mózgowym klientów - zwłaszcza dzieci - z równowagi, postawy, siły mięśni, ogólnego ruchu i może mieć pozytywne korzyści emocjonalne i psychologiczne.

Rodzaje leczenie koni

Terapia konna jest uważana "Equine Assisted aktywny" przez konie i ludzi Research Foundation (HHRF). Jazda terapeutyczna jest jednym z takich aktywności, w przeciwieństwie do bardziej ogólnej Equine Assisted Therapy, która obejmuje wiele rodzajów działalności koni do terapii leczenia terapeutyczne konna jest specyficzny, klient uczy się jeździć zgodnie z jego możliwościami. W Hipoterapii jednak przeszkolony terapeuta wykorzystuje ruch konia jako narzędzia w kierunku celów terapeutycznych klienta, często z kilku terapeutów - fizycznej, zawodowej i mowy - pracy w zespole. Termin "Hipopotam" to greckie słowo "koń".

Korzyści

Zarówno terapeutyczna konna i Hipoterapia używać ruch konia, aby zwiększyć siłę klienta, korzystając postawy, kontroli i równowagi. Nawet subtelne korekty organizm w odpowiedzi na ruchy konia zapewnić stabilność tułowia ciała. Może także pozytywnie wpływają na uwagę i neurosystem. Ponadto, ważnym elementem sukcesu w mózgowym porażeniem dziecięcym i zarządzania jest leczenie psychologiczne i emocjonalne. Konie pomagają klientom CP, a szczególnie dzieci, czuć się normalnie i uciec od swoich codziennych obciążonych rutyny.

Reputacja jest ważne

Sprawdź referencje obiektu lub instruktora rozważając leczenie konia. Szukasz certyfikowanych instruktorów jest dobry początek. Oprócz terapii, wiedzy i umiejętności z obsługą koni są również bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa.

Celebral Porażenie Dziecięce Leczenie

Porażenie mózgowe jest określeniem wielu zaburzeń, które mają wpływ na zdolność pacjenta do kontroli jego ruchów i utrzymywania stałej wagi. Osoba dostaje porażenie mózgowe z nieprawidłowości w tej części mózgu, która jest odpowiedzialna za napięcie mięśni. Mózgowe porażenie dziecięce jest traktowany z fizykoterapii, terapii zajęciowej, terapii mowy i języka, terapii lekowej i chirurgii.

Physical Therapy

Fizjoterapia dla dzieci często wiąże się robi czynności, które robią w ich codziennym życiu, takie jak jazda na rowerze, stojąc na własną rękę, idzie i idzie w górę iw dół po schodach. Fizjoterapia dla dorosłych polega na pracy z problemami układu mięśniowo-szkieletowego, przenoszenia pewnych grup mięśni w ręce, nogi i brzuch, tak aby nie stały się one zbyt słabe lub pogorszyła się do pracy.

Leczenie pracą

Do terapii zajęciowej, pacjenci pracować na mniejszych grup mięśni w dłoni, stóp, palców rąk i nóg. Fizjoterapeutów również pomóc im w pracy na umiejętności potrzebne im w codziennym życiu, takie jak karmienie i ubieranie się, mycie zębów i pisanie.

Terapia mowy i języka

Podczas terapii mowy i języka, pacjenci uczą się, jak kontrolować ich mięśnie szczęki i ust, co pozwala im komunikować się lepiej. Dzieci często pracują z fizjoterapeutów na poprawę ich wzorce mowy i mówić pełnymi zdaniami.

Drug Therapy

Leczenie farmakologiczne jest często stosowane u pacjentów, którzy mają problemy z spastyczne mięśni lub drgawki. Są one podawane zastrzyki z narkotyków, takich jak Botox lub fenol lub przeciwdrgawkowych leków, które pomagają się zrelaksować mięśnie i / lub zatrzymać spasming.

Chirurgia

Operacja jest w przypadku pacjentów mających problemy z ich krzywizny kręgosłupa, nieregularne wzrostu w nogach i / lub skurcze mięśni. Lekarz może pracować na mięśni, nerwów i stawów w nogach, aby zmniejszyć ból, a także umieścić swoje ręce i nogi w lepszej pozycji do funkcjonowania. Lekarz może również urządzenie do wszczepiania w ciało dostarczenie lekarstwa do rdzenia kręgowego lub nerwów, co ma na celu zwiększenia napięcia mięśni w ciele.

Spastyczne porażenie mózgowe Leczenie

Porażenie mózgowe to ogólny termin używany do opisania uszkodzenia mózgu, które zmienia koordynację ruchową. Uszkodzenie mózgu może wystąpić przed, w trakcie lub po porodzie, a w szczególności położenie określa, w jaki sposób odbywa się indywidualnie. Najczęściej występującym rodzajem jest spastyczne porażenie mózgowe porażenie mózgowe, która jest wynikiem uszkodzenia mózgu występującego w korze mózgowej lub w zewnętrznej warstwie mózgu. Zróżnicowanej spastycznym porażeniem mózgowym są zależne od stopnia uszkodzenia mózgu. Stan może mieć wpływ z jednej strony ciała, nóg, ramion lub całego ciała.

Stan

Spastyczne porażenie mózgowe występuje, gdy komunikacja mózgu do nerwów do mięśni jest osłabiona. U osób bez spastyczne porażenie mózgowe, mięśni pracy z ciałem w parach, przy czym jedna para i umów z drugiej pary relaksuje prowadzi do normalnego ruchu. U osób z porażeniem mózgowym spastyczny, zakłócenia sygnałów z mózgu do nerwów do mięśni w wyniku tych par nie współpracujących, w związku z tym stworzenie niezgrabne ruchy. Mięśnie organizmu faktycznie walczą ze sobą i blokuje normalny ruch.

Progresja

Spastyczne porażenie mózgowe jest spowodowane przez uszkodzenie mózgu, a nawet jeśli więcej uszkodzenie mózgu nie występuje, może pogorszyć stan. Sztywność mięśni w połączeniu ze zwiększonym napięciem mięśni może prowadzić do braku zasięgu ruchu. Nadmierny wysiłek i lęk z trudności z ruchu może zwiększyć spastyczność w czasie. U dzieci, spastyczne porażenie mózgowe ma długoterminowe skutki, ponieważ może to spowodować deformacje, problemy wzrostu, rozwój mięśni brak i zakres ruchu. Stan wpływa na prawidłowy rozwój wzrostu i ruchu mięśni.

Rodzaje

Istnieje pięć typów spastycznym porażeniem mózgowym w zależności od części ciała, które są dotknięte. Najrzadsze są Monoplegia (jedna kończyna jest dotknięte) i Triplegia (dotyczy trzech kończyn). Quadriplegia dotyczy wszystkich kończyn i tułowia i Hemiplegia wpływa na jedną stronę ciała. Najczęściej jest porażenie mózgowe, które dotyczy dwóch kończyn, głównie kończyn dolnych.

Doustne leczenie

W zależności od stopnia objawów, Valium i baclofen zostały użyte w próbie zmniejszenia spastyczności. Ogólna zgoda, że ​​sposób ten nie jest skuteczny w tych, których objawy są znaczące. Jednakże baclofen infuzji stwierdzono skuteczna dla większości przypadków. Zabieg ten jest stosunkowo nowa i wiąże się rozkład baklofenu do wszystkich mięśni przez brzucha. Ryzyko to wlew baklofenu z przedawkowania i zapalenie opon mózgowych. Skutki długoterminowe są nieznane i spastyczność powraca raz zakończeniu leczenia.

Botox Leczenie

Botox wstrzykiwany do spastyczne mięśni osłabia grupy mięśni i zmniejsza spastyczność. Każdy zastrzyk trwa około trzech do czterech miesięcy i ma minimalne skutki uboczne.

Chirurgia

Operacja został wdrożony w celu wydłużenia ścięgna, w celu zwiększenia zakresu ruchów. Operacja nie zmniejsza spastyczność, ale zmniejsza skutki spastyczności na osoby z spastycznym porażeniem mózgowym.

Hipoterapia i Leczenie porażenie mózgowe

Istnieją różne dostępne do leczenia porażenia mózgowego, zaburzeń neurologicznych, która wpływa na ruch ciała i koordynacji mięśni. Coraz bardziej popularny jest przepisywany przez lekarzy, jest hipoterapia, znany również jako leczenie koni - konia, lub leczenie lub leczenie koni Hipoterapia. Istnieje wiele korzyści z hipoterapii dla pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, w tym zwiększonej równowagi, postawy, mowy i koordynacji, nie wspominając zabawy, wzrost pewności siebie i poczucie spełnienia.

Jak to działa?

W hipoterapii, przeszkolony terapeuta fizyczne, zazwyczaj z kilku pomocników, idzie obok pacjenta, zapewnienie wsparcia w razie potrzeby. Terapeuta może umieścić pacjenta w różnych pozycjach na koniu, jak na boki i do tyłu, i jej sięgnąć zabawek lub innych przedmiotów. Ideą hipoterapii jest rytmiczny ruch konia zapewnia poczucie rytmu do pacjenta z porażeniem mózgowym, i zachęca pacjenta, aby wyrównać jego tułów i biodra poprawnie, która pomaga w pozycji siedzącej, a ostatecznie stania i chodzenia.

"Rytmiczny ruch konia ma tendencję do zmniejszenia nieprawidłowe wzorce ruchowe dzieci z porażeniem mózgowym", mówi Sandra Hubbard, MA, OTR, adiunkt terapii zajęciowej na University of Texas Health Science Center w San Antonio. "[T] on powtarzalny ruch konia, przeniesione do miednicy jeźdźca, zapewnia trójwymiarowy wzór na spacery", według Teresy Nalty, MS, PT, NCS, asystent profesora fizykoterapii w Centrum.

Korzyści

Hipoterapia ma wiele korzyści dla dzieci i dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym. Fizycznie, pomaga poprawić postawę ciała i równowagę, koordynację, siłę mięśni, wytrzymałość rdzenia, tułowia kontroli i umiejętności motoryczne, takie jak chodzenie, siedzącej i stojącej.

Psychicznie, hipoterapia zwiększa mowy i słuchu, a pacjent uczy się komunikować z terapeutą i asystentów, a uczy się przewidywać ruchy konia, jak również. Ponadto, pacjent uczy się lepiej, koncentrację i uwagę. Więc hipoterapia działa na wielu poziomach: PT, OT i terapii mowy.

Ponadto, emocjonalnie i psychicznie, hipoterapia pacjenta zwiększa pewność siebie i zachęca swoje szanse na sukces. I w przeciwieństwie do wielu innych ćwiczeń, fizykoterapii, hipoterapia oferuje pacjenta z porażeniem mózgowym szansę dowiedzieć się cenne umiejętności podczas zabawy i spędzanie czasu na świeżym powietrzu i kontakt z naturą. Więź między dzieckiem a koniem może być zapamiętany na lata późniejsze.

Jako fizjoterapeuta Anne Cochran to ujął, "Dzieci nie wiedzą, że jesteśmy coraz terapii. Oni po prostu dobra zabawa."

Badania

Według badań przeprowadzonych w latach 1988 do 2004, hipoterapia zmniejszona spastyczność mięśni i poprawić równowagę; poprawa funkcji motorycznych brutto; i poprawie wydajności funkcjonalnej w domu i społeczności w zakresie umiejętności samoobsługowych, mobilności i funkcji społecznej. Wyniki badań sugerują, hipoterapia może być skutecznym sposobem leczenia dzieci z porażeniem mózgowym.

Prawidłowe Leczenie Burns Trwały porażenia prądem

Po odebraniu poważne porażenie prądem, nie są w rzeczywistości trzy oparzenia: miejsce skóry, gdzie wszedł spot energii elektrycznej, na skórze, gdzie energia elektryczna wyszły i wewnętrznej tkanki ciała, przez które prąd elektryczny podróżował. Podczas udzielania pierwszej pomocy może zapobiec szok krążenia i stymulować proces gojenia, oparzenia elektryczne żądać profesjonalnej pomocy medycznej w celu zajęcia się uszkodzenia narządów potencjalnie zagrażające życiu.

Ustalenie, czy Zadzwoń 911

Podczas gdy chcesz zaważyć na ostrożności, nie każdy oparzenie elektryczne gwarantuje jazdę w karetce. Zależy to głównie od zaobserwowanych objawów. Jeśli uważasz, że ofiara nieprzytomna lub w środku napadu, zadzwoń pod numer 911. Jeżeli poszkodowany jest przytomny, ale skarży się na drętwienie, mrowienie, bóle mięśni lub mimowolne skurcze mięśni, zadzwonić pod numer 911.

Po wywołaniu 911, nie dotykać ofiary, dopóki nie ocenił sytuację. Upewnij się, że nie jest już w kontakcie ze źródłem zasilania i, jeśli to możliwe, wyłączyć prąd wyłączony. Następnie, sprawdzić oddech i puls. Jeśli są nieobecne, ktoś wykonać resuscytację na ofierze aż sanitariusze przyjechać.

Jeżeli nie oddycha, należy położyć poszkodowanego na plecach, podnieść nogi i pokrycie jego tors kocem, aby zapobiec szok krążenia. Nie przejmuj zajmujące się palić w tym momencie; po prostu starają się unikać przenoszenia go, aż karetka dostaje tam.

Leczenie dla awaryjnego

Jeśli ofiara nie wykazuje żadnej z wyżej wymienionych objawów zagrażających życiu, powinien nadal być prowadzone w szpitalu, że dzień, więc lekarz może zbadać zakres jego wewnętrznych obrażeń. Ofiara musi serię testów krwi i ewentualnie MRI, więc wybrać albo izby przyjęć w szpitalu lub gabinecie lekarskim, który łączy się bezpośrednio do szpitala.

Jeden z najgroźniejszych powikłań porażenia elektrycznego, które może wystąpić jest super-ogrzewanie kości. Podobnie jak w przypadku cewek ogrzewania w piecu elektrycznym, kości pochłania część energii działa przez i przekształca je na ciepło. W zależności od poziomu napięcia i czasu trwania szoku kości może wchłonąć wystarczającą ilość energii, aby rozpocząć odparowanie płynu w otaczającej tkance. Badanie krwi pokaże zwiększone poziomy związków związanych z tym termicznego zniszczenia.

Przed wyjazdem do szpitala, uruchom oparzenie zimną, czystą wodą przez około trzy minuty. Następnie pat powierzchnię do sucha czystym ręcznikiem i przykryć poparzenie sterylnym pad bandaż.

Burns niskiego napięcia

Większość niskiego napięcia pali lekarze zobaczyć wystąpić w usta i ręce dzieci w wieku 5 lat w leczeniu oparzenia dłoni, strona jest oczyszczona i pokryta poloksamer 188, substancję chemiczną, która uszczelnia błony komórkowe i naprawy uszkodzonego przez porażenie prądem i zwiększa szanse przeżycia tkanek. Ten żel, który zawiera trzy różne antybiotyki ponownym dwa razy dziennie. Tymczasem podział pomaga unieruchomić rękę i trzymać młodego pacjenta z zakłócania opatrunek spalania.

Ze względu na rozległe uszkodzenia spowodowane, oparzenia elektryczne w jamie ustnej, tak naprawdę nie mają standardowego, długoterminowy plan leczenia. Gdy dziecko ssie odsłoniętą gniazdka przewód lub rozszerzenie kręgowego, prąd łatwo przepływa przez ślinę elektrolitu bogate gdzie może generować temperaturę do 2500 stopni Celsjusza. Czy prąd przepływa przez ślinę na powierzchni (czyli "rozpływać") spalania może wynosić od częściowej grubości (tj pęcherze drugiego stopnia spalania) na drodze do zniszczenia znacznej części warg. Czy prąd przepływa w jamie ustnej, o wysokiej oporności elektrycznej kości może prowadzić do zębów i innych tkanek szkieletowych do ogrzania się i zniszczenia otaczających tkanek miękkich.

Podczas gdy lekarze różnią się, w jaki sposób traktować deformacje spowodowane doustnymi oparzeń elektrycznych, podstawowa obróbka składa się zasadniczo z płukania palić skroplonym poloxameru 188, a następnie, stosując maść z antybiotykiem zawierającym ropopochodnych cztery razy dziennie. Ponieważ pacjent jest tak młody, lekarz prawdopodobnie będzie pasować obie ręce z podziałów, by go dotknąć miejsca spalania.

Burns wysokiego napięcia

Czy spowodowane przez uderzenie pioruna lub wypadku narzędzie linii wysokiego napięcia oparzenia elektryczne wywołują kaskadę warunkach zagrażających życiu obracając kości ofiary do fizycznego odpowiednika przemysłowych nagrzewnic.

Burns z ciągu wstrząsy wysokiego napięcia mają często ostrzegawcze czarny zwęglenie, spowodowane parującym metalu coraz galwanicznie na powierzchni skóry. Powłoka ta jest delikatnie usuwany za pomocą strumienia roztworu soli fizjologicznej.

Gdy lekarze mogą uzyskać jasny spojrzenie na oparzenia, muszą ustalić, czy tkanka może nawet odzyskać. Jeżeli tak, będzie palić oczyszczone z poloksamerem 188 i powleka się antybiotykiem maści.

Jeśli wydaje się palić pełnej grubości (czyli taka, która przeniknęła lub zniszczył wszystkie trzy warstwy skóry), MRI będą zamawiane w celu oceny zakresu uszkodzeń naczyń otaczających. Na lokalne uszkodzenia, lekarze najprawdopodobniej zamówić przeszczepu skóry. Uszkodzenie naczyń powinno rozciągać się na większej części występem, lekarze przesunie się do amputacji.

Porażenie nerwów Leczenie szósty

Sixth porażenie nerwów, znany również jako Nerw odwodzący porażenie jest wada neurologiczne spowodowane zaburzeniami nerwu czaszkowego szóstego. Nerw ten kontroluje zewnętrzny ruch oczu, tak szóste porażenie nerwu może powodować zmniejszenie bocznego ruchu oka i poziome podwójne widzenie po włączeniu oko.

Pojedyncze przypadki

Wiele przypadków porażenia nerwu szóstego są izolowane, co oznacza, że ​​nie są wynikiem choroby podstawowej. Kiedy to nastąpi, Objawy zazwyczaj znikają niezależnie i nie rzeczywistym leczenie jest konieczne. Lekarze po prostu regularnie monitorować stan i obserwować jak leczy stan.
Dla małych dzieci, lekarze mogą zalecić stosowanie w oku. Pomoże to zapobiec stan oczu, znany jako niedowidzenie.

Leczenie dodatkowe

W niektórych przypadkach, szóste porażenie nerwu jest wynikiem udaru, zwłaszcza u starszych pacjentów. W tym przypadku, obróbka jest na ogół na celu pociągnięcia zamiast w szóstym porażenia nerwów. W celu uniknięcia rozbieżności pomiędzy wizją w oczach (podwójne widzenie), niektórzy lekarze mogą zalecić parowaniu okularów lub soczewek u chorych z porażeniem nerwu szóstego.
W niektórych przypadkach może być konieczne chirurgii. Różne warianty chirurgii istnieje, w zależności od rodzaju i wielkości porażeniem w oku. Lekarz zadecyduje, czy kierunek działania chirurgicznego potrzebne jest po sześciu miesiącach nieudanego leczenia alternatywnymi metodami.

Ograniczenia aktywności

Pacjenci z szóstym porażenia nerwów nie będzie mógł jechać samochodów w większości przypadków. W łagodnych przypadkach, pacjenci z przepaską na oku może nadal być w stanie prowadzić, ale które powinny być określone po konsultacji z lekarzem. Dodatkowo, u niektórych pacjentów mogą mieć wziąć urlop z pracy, jeśli ich upośledzenie wzroku uniemożliwia im wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Leczenie skuteczne porażenie mózgowe

Porażenie mózgowe jest stanem, który wpływa na zdolność osoby do kontrolowania mięśni, koordynację i funkcje motoryczne. Warunek ten jest zdefiniowany jako mózgowe ponieważ przyczyny trudności wynikają z uszkodzenia w określonych obszarach mózgu, które dotyczą silnika i kontroli mięśniowej. Porażenie opisuje obszary w ciele, w którym osoby nie jest w stanie w pełni kontrolować, w tym funkcje postawy i mechanicznych.

Terapii z wczesnej interwencji

Porażenie mózgowe jest oceniane zarówno łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Nawet z tych stopni przypisanych do stanu, ludzie mają różne objawy i różnym nasileniu w klasyfikacji stopni. Objawy będą zależeć od obszarów mózgu oddziaływaniu. Obszary te mogą obejmować kontroli wzroku, słuchu, mowy, zdolności motoryczne, pęcherza moczowego, jelita, mobilności, połykania, karmienia, chorób skóry, niepełnosprawności i upośledzenia umysłowego nauki.

Osoba z porażeniem mózgowym będą korzystać z wczesnej interwencji wielu rodzajów terapii. Fizjoterapia jest używany, aby zapobiec osłabienie i pogorszenie niewykorzystanych przykurczu mięśni i łagodzi. Fizykoterapii do szkolenia wytrzymałości, który zwiększy wydajność mięśni.

Terapia zajęciowa koncentruje się na górnej części ciała danej osoby do wykonania codziennych czynności, takich jak jedzenie, ubieranie się, kąpiel, gotowanie i funkcji łazienkowych.
Rekreacyjne skupia się na terapii motoryki brutto i będzie mieć istotny wpływ na jednostki samooceny. Jazda konna jest jedną z form terapii rekreacyjnej.

Terapia mowy jest niezbędna do budowy umiejętności komunikacyjne, ale również odgrywa ważną rolę w przełykaniu i karmienia czy istnieją trudności postawy.

Kontrowersyjne Terapie

Niektóre terapie kontrowersyjne były stosowane do kontrolowania porażenie mózgowe. Niektóre osoby korzystają z terapii fizycznej, które skupiają się na łamanie schematów nieprawidłowego ruchu spowodowane przez choroby. To jest kontrowersyjna ze względu na brak danych wykazujących jego skuteczność w zakresie kontroli silnika. Jednak pewien postęp udokumentowane indywidualnie.
Przewodzące terapie połączyć fizykoterapii i działania rytmiczne. Przekonanie, że działania rytmiczne stymulować inną część mózgu i poprawi zdolności motoryczne jednostki.

Leki i interwencje medyczne

Leki są niezbędne w leczeniu porażenia mózgowego, ponieważ lek rozluźnia mięśnie, które są nadczynność, sztywne lub zakontraktowane. Istnieją strony wpływa na leki, ale ogólnie lek poprawia objawy mózgowe porażenie dziecięce. Leki obejmują diazepam, dantrolen sód, tyzanidyna i baklofenu.

Niektóre substancje mogą być wstrzykiwane do mięśni, aby zmniejszyć kurczliwość mięśni. Alkohol "myjnie" lub zastrzyki domięśniowe może zmniejszyć spastyczność na okres do dwóch lat.

Botox został użyty ze znaczącymi wynikami. Dla osoby, która nie była w stanie komunikować się wcześniej, korzystanie z botoksu pozwala te osoby do pisania lub korzystania z komputera z ekranem dotykowym. Botox, znany również jako toksyny zatrucia jadem kiełbasianym, pozwala na napięcie mięśni, aby zmniejszyć. Jednostka jest wtedy w stanie lepiej kontrolować ruchy. Botox korzysta również jednostki, pozwalając, aby rozciągnąć mięśnie. Jest to istotne, aby zmniejszyć ryzyko skurczów mięśni wspólnych stałych u osób z porażeniem mózgowym.

Pompa mogą być implantowane w ciele ma zdolność uwalniania baklofenu do płynu mózgowo-rdzeniowego, który otacza rdzeń kręgowy. Baklofen jest rozluźniający mięśnie i wpływa na komórki nerwowe rdzenia kręgowego utrzymywanie komórek nerwowych "pod kontrolą" lub mniej wzbudzany. Ta metoda leczenia będzie zmniejszenie poziomu bólu, spastyczności pacjent czuje i wtedy pozwolić pacjentowi na relaks i sen.

Operacje mogą być wykonywane, że wydłuża mięśnie i ścięgna, aby poprawić chód człowieka. W przypadku jednostka nie jest kandydatem dla tego typu operacji, są adaptacyjne urządzenia, które mogą pomóc mobilność. Osoba może otrzymać pomoc z siedzenia, chodzenia i komunikacji. Są to urządzenia, które będą wspierać osobę w posiedzeniu, przenosząc je i się z łóżka, chodziki, laski, słupów chodu, ręcznej i elektrycznych wózków inwalidzkich. Karty komunikacyjne, tablice do zdjęć i komputery dały komunikacji do osób, które normalnie nie byłyby w stanie się komunikować.

Leczenie Porażenie Techniki nadjądrowe

Postępujące porażenie nadjądrowe (PSP) jest rzadkim zaburzeniem, które powoduje naprzód niszczenia komórek w korze mózgu, pniu mózgu i zwojach podstawy mózgu. Łącznie, struktury te regulują naszą zdolność chodzenia, równowagi i kontroli podstawowych ruchów oczu. PSP wpływa około 20.000 Amerykanów i najczęściej uderza mężczyzn w wieku powyżej 60 lat PSP dokładna przyczyna nie jest znana, i nie istnieją żadne szczególne zabiegi. Still, lekarze udało się sterowanie co najmniej niektóre z najbardziej wyniszczających objawów PSP.

Problemy diagnostyki

PSP kiedyś błędnie uważa się, że podzbiór choroby Parkinsona, częstsza dolegliwość z własnych efektów opłakane. Nawet dzisiaj, jeśli występują objawy PSP, istnieje spora szansa, że ​​przynajmniej niektóre z problemów będzie początkowo nadana Parkinsona lub otępienie. Objawy, które mogą być błędnie to problemy z mową lub połykaniu, sztywność, niewygodne ruchu, zapomnienia, niepokój i gwałtowne zmiany emocjonalne. Jednak niektóre objawy wyraźnie odróżnić PSP od innych dolegliwości. Są to niezdolność do kontrolowania ostrości oczu i utrata równowagi, która prowadzi do tyłu spaść. Twoje problemy ze wzrokiem mogą być szczególnie widoczne, gdy patrzysz w dół. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy skonsultować się z lekarzem w swojej najbliższej wygody.

Przystosowane Zabiegi

Terapii lekowych PSP zostały w dużym stopniu dostosowane od leczenia innych zaburzeń. Jeśli zdiagnozowano PSP, lekarz może przepisać leki powszechnie stosowane w leczeniu choroby Parkinsona. Jako klasa, leki te pomagają podwyższenie poziomu dopaminy, chemicznego właściwej dla dokładnego przenoszenia sygnałów w mózgu. Są to amantadine, lewodopy i agonistami dopaminy. Około 30 procent pacjentów PSP wystąpić pewne zyski w kontroli równowagi i łatwość przemieszczania się podczas przyjmowania tych leków. Niestety, skuteczność leczenia zmniejsza się znacząco w ciągu roku lub dwóch.

Z przyczyn, które nie są dobrze znane, niektóre leki przeciwdepresyjne są również skuteczne w leczeniu niektórych skutków PSP. Przykłady obejmują amitryptylina, fluoksetyna (Prozac) i imipramina (Tofranil). Skonsultować się z lekarzem w celu dokładnego zbadania planów leczenia lekiem, który może pracować dla Ciebie.

Dodatkowe Terapie

Dodatkowe terapie są czasami stosowane w celu złagodzenia innych skutków PSP. Są to sesje terapii fizycznej, aby utrzymać kontrolę ruchu; sesje z terapeutą mowy, aby przeciwdziałać trudności z połykaniem i pryzmatów użycie lub dwuogniskowych złagodzić koncentrując się problemy. Zastrzyki z toksyny botulinowej (Botox), są czasami używane do paraliżowania małe mięśnie wokół oczu, zmniejszając powiek skurcze.

Zmiany w stylu życia i wsparcie

Pacjenci PSP będzie również korzystać z niektórych zmian domu i stylu życia. Jeśli występują problemy z utrzymaniem równowagi, spróbuj użyć laski lub chodzika ważonej aby uniknąć upadków. Również trochę czasu, aby mieć zainstalowane balustrady w obszarach swojego domu, gdzie upadki są najbardziej prawdopodobne. W przypadku wystąpienia niekontrolowanego suchość oczu z miganiem, spróbuj Obrót pozagiełdowy spada pomóc zastąpić utraconą wilgoć.

Możesz również uzyskać ogromne korzyści psychologiczne z dołączenie do grupy wsparcia PSP, gdzie można podzielić się doświadczeniami z innymi osobami w podobnej sytuacji. Utrzymywanie silnych więzi rodzinnych będzie także prawdopodobnie zwiększyć zdolność przetrwać skutki progresywne PSP.

Co to jest leczenie porażenie Bella

Co to jest leczenie porażenie Bella


Istnieje ponad 7000 włókien nerwowych, które wystają z czaszki nerwu twarzy i uszkodzenia któregokolwiek z tych włókien nerwowych może prowadzić do osłabienia i porażenia. Objaw Bella wpływa około 23 na każde 100 tysięcy ludzi, głównie tych w wieku powyżej 40. Zgodnie z Mayo Clinic, dokładna przyczyna Objaw Bella jest nieznana, ale podejrzewa się, że może to być wirusowe. Wirus herpes jest związana z porażenie Bella, wraz z wirusem Epstein Barr, który powoduje mononukleozę i wirus półpaśca, który jest odpowiedzialny za wietrznej.

Identyfikacja

Porażenie Bella, które określa się także jako "ostra neuropatia idiopatyczna" twarzy. Stan występuje, gdy nerwy twarzy ulec uszkodzeniu. W większości przypadków, Objaw Bella wpływa tylko jedną stronę twarzy, ale w rzadkich przypadkach może to mieć wpływ na obie strony. Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Udaru Mózgu, objawów porażenia ujawniają się szybko i może spowodować poważne zaburzenia twarzy Bella. Objawy porażenia Bella może być ciężkie lub łagodny i może mieć ogromny wpływ na symetrii oczu i ust. Warunkiem porażenie dzwonu jest zwykle tylko tymczasowe, trwające zaledwie kilka tygodni lub kilka miesięcy.

Kortykosteroidy

Porażenie wyniki Bell w obrzęk nerwów w twarz; Dlatego też, kortykosteroidami są często stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego. National Library of Medicine USA informuje, że w połączeniu z leków przeciwwirusowych, kortykosteroidy mogą być jeszcze bardziej skuteczne w leczeniu Objaw Bella. Jednakże, kortykosteroidów mogą być używane tylko na krótki okres czasu, najlepiej tylko do dwóch tygodni.

Leki antywirusowe

Leki przeciwwirusowe są specjalnie zaprojektowane do zwalczania wirusów, które powodują infekcję. Według tego porażenie Bella Informacji UNESCO, przeciwwirusowe leki atakują wirusy, które powodują porażenie Bella i utrudniają ich zdolność do namnażania. Jeśli wirus nie może się rozmnażać, nie mogą przeżyć. Dlatego objawy wirusa potrwa okres krótszy, jeśli leki przeciwwirusowe podaje się porażeniem pacjenta dzwon natychmiast po ustaleniu rozpoznania.

Twarzy Przekwalifikowanie

Twarzy przekwalifikowanie to rodzaj terapii fizycznej, która jest czasem używane do przywracania symetrii i siłę mięśni twarzy. Aetna wyjaśnia, że ​​przekwalifikowanie twarzy obejmuje szereg ćwiczeń twarzy, które są wykonywane przez pacjenta w połączeniu z treningiem EMG. EMG oznacza "elektromiografii," rodzaj terapii, który wykorzystuje prąd elektryczny do stymulacji mięśni.

Kropelki do oczu

To jest wspólne dla Objaw Bella, aby mieć wpływ na oczy. Osłabienie mięśni w oczach z powodu uszkodzenia nerwu twarzowego może powieki nie można otworzyć i zamknąć. To może powodować stan znany jako "suchego oka". Zawartość wilgoci oka jest całkowicie zależne od zdolności oka migać. To mruganie, które pozwala płynu oko w oko płaszcz i wspierać proces odwadniania. Gdy mięśnie kontrolujące proces ten jest naruszona, wynik jest suchy, pieczenie w oku. Zgodnie z Merck, sól fizjologiczna, krople do oczu są często stosowane w celu utrzymania wilgoci i łagodzenia objawów zespołu suchego oka.

Noworodków Pneumothorax i porażenie mózgowe

Noworodków odma, stan, który wpływa na narządy wewnętrzne, można znaleźć IN1 procent do 2 procent wcześniaków, według raportu BMJ Journal ukończone dr DJ Murphy. Przedwczesny noworodka, który już stoi na zwiększone ryzyko zachorowania na porażenie mózgowe (CP), zaburzenia neurologiczne, staje się jeszcze bardziej podatne na rozwój CP czy ma u noworodka odma.

Czynniki ryzyka

Raport BMJ Journal zrobił dla noworodków dr Murphy twierdzi, odma występuje u mężczyzn dwukrotnie częściej niż kobiety.

Porażenie mózgowe

Mózgowe porażenie efekty koordynacji ruchu ciała i mięśni. Nasilenie porażeniem mózgowym zależy w każdym przypadku, ale częste objawy to słabą równowagę, niezgrabny chód (sposób, w jaki jeden spacery) i wyjątkowo napiętych mięśni.

Diagnoza

Wczesne objawy CP to opóźnienie umiejętności motoryczne, jak czołganie się i chodzenie. Lekarze mogą wykonywać różne testy neurologiczne wykryć i potwierdzić diagnozę mózgowego porażenia dziecięcego.

Leczenie

Porażenie mózgowe nie ma lekarstwa. W rezultacie dziecko wymaga leczenia przez całe życie, takich jak fizykoterapii i leki do kontroli spastyczne mięśni.

Rokowanie

Rokowanie porażeniem mózgowym, w stanie stosunkowo niezakończony zgonem, w zależności od ciężkości przypadku. Jedna osoba z CP może być w stanie żyć stosunkowo normalne życie, podczas gdy inna osoba z porażeniem mózgowym wymaga opieki przez całe życie.

Ortopedia i porażenie mózgowe

Ortopedia jest dziedziną medycyny, która traktuje warunków wpływających na kości, więzadła, stawy, ścięgna, mięśnie i / lub nerwów. Lekarz ortopeda może być wezwany do leczenia pacjenta z porażeniem mózgowym, zaburzeń neurologicznych, które upośledza koordynację mięśni i ruchy ciała.

Znaczenie

Cele leczenia ortopedycznego na porażenie mózgowe obejmują zmniejszenie sztywność mięśni i zapobiega deformacji. Ortopedyczne stosowane techniki, aby osiągnąć te cele obejmują leków, ortezy i chirurgii.

Leki

Ortopedzi może przepisać baklofenu lub botox do pacjentów, aby zmniejszyć sztywność mięśni. Baklofen można podawać albo doustnie albo za pomocą wszczepionej chirurgicznie pompy. Botox jest podawany poprzez zastrzyki i rozluźnia mięśnie, blokując przekazywanie impulsów nerwowych.

Ortezy

Ortezy są niestandardowe wsparcie zużyte urządzenia do przechowywania części ciała w prawidłowej pozycji i zapobiega deformacji. Dla pacjentów z mózgowym porażeniem, ortopedzi może przepisać ortezy, w tym AFOs Ortezy (kostka), stopa tylnych szelek, wkładki do butów i immobilizera kolanowych.

Chirurgia

Typowe problemy związane z mózgowe porażenie, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej to nieregularny chód i hip dyslokacji. Zwolnienie przywodziciela, rozdzielając mięśni przywodziciela w pachwinie lub osteotomii miednicy, przemieszczenie biodra, mogą być wykonywane w leczeniu tych problemów. Dodatkowo procedura chirurgiczna grzbietowej kręgosłupa zwane selektywne rizotomię można wykonać, aby zmniejszyć sztywność mięśni.

Rozważania

Leczenie porażenia mózgowego to wspólny wysiłek. Ortopedyczne lekarze mogą pracować z innymi profesjonalistami medycznymi, takimi jak fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych, w trakcie leczenia.

Jak korzystać dopaminergicznych leków na porażenie mózgowe

Jak korzystać dopaminergicznych leków na porażenie mózgowe


Jednym z objawów porażenia mózgowego, który działa na niektórych ludzi, zazwyczaj młodych dorosłych lub dzieci, jest nazywana dystonia lub dyskinezy. To odnosi się do nieprawidłowych, niekontrolowanych ruchów kończyn, głowy lub tułowia, która może wynosić od bardzo łagodnego do poważnego uszkodzenia. Ludzie, którzy doświadczają poważnego dystonia mogą używać leków dopaminergicznych zwane SINEMET i Artane leczyć ich objawy. Są to te same leki, które są przewidziane do osób z chorobą Parkinsona.

Instrukcje

Użyj dopaminergicznych leków na porażenie mózgowe

1 Skonsultuj się z lekarzem, aby sprawdzić, czy Twoje dziecko jest dobrym kandydatem do dopaminergicznych (zwany również anty-cholinergiczne) medycyna. Wysyłka dzieci z porażeniem mózgowym, które są co najmniej 3 lat i którzy mają problemy ruchowe umiarkowane do ciężkiego będzie kwalifikować.

2 Zanotuj wszystkie leki, które dziecko ma obecnie. Upewnij się, że leki nie będą negatywnie oddziaływać ze sobą.

3 kształcić się na temat potencjalnych skutków ubocznych leków, więc można traktować je lub zgłosić je do lekarza w razie potrzeby. Najczęstsze skutki uboczne Sinemet i Artane są suche oczy i usta, zaburzenia widzenia i zaparcia.

4 leczeniu objawów skutków ubocznych, jeśli to możliwe, po konsultacji z lekarzem. Ponowne zwilżanie krople do oczu można stosować do zwalczania suchych oczu i wody, gumy lub twarde cukierki mogą pomóc suchość w ustach, jeśli nie jedzenia lub zaburzenia połykania są obecnie. Zwiększenie spożycia błonnika w posiłkach może przejść długą drogę w kierunku łagodzenia zaparć.

5 Ograniczenie leczenia przeziębienia lub alergii z ponad-the-counter leków przeciwhistaminowych, kiedy bierze narkotyki dopaminergicznych. Połączenie tych rodzajów leków wzrośnie suchość oczu i błon śluzowych. Możesz zwrócić się do lekarza lub farmaceuty alternatywnego leczenia zamiast.

6 Monitorowanie postępów dziecka, biorąc leki dopaminergiczne, jak te leki mogą stracić skuteczność u niektórych osób w czasie. Lekarz może zalecić inne leczenie, jeśli jest to przypadek.

Wskazówki

  • Efekty leczenia dopaminergicznego na osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym (CP) nie były szeroko badane. Własności leku, który stosuje się do choroby Parkinsona i zespołu niespokojnych nóg, może także być pomocne w leczeniu tych, którzy nie spastyczne formy CP.
  • Nie należy przyjmować leków dopaminergicznych, jeśli masz jaskrę lub inne uszkodzenie nerwów wzrokowych.
  • Starsi ludzie często mają wzrosła częstość występowania działań niepożądanych podczas stosowania leków dopaminergicznych. Nie są zalecane do stosowania w tym przypadku.

Jak korzystać Terapia zajęciowa leczyć porażenie mózgowe

Jak korzystać Terapia zajęciowa leczyć porażenie mózgowe


Terapia zajęciowa jest używana, aby pomóc ludziom, którzy mają porażenie mózgowe (CP) stają się bardziej niezależne w ich codziennym życiu. Chociaż fizykoterapia często dotyczy funkcji motorycznych brutto, terapeuci używać terapii zajęciowej do leczenia i poprawy umiejętności motorycznych, takich jak jedzenie, gry, pisanie i szczotkowanie zębów. Terapeutów zajęciowych ocenia również swoich pacjentów, aby zobaczyć, jaki rodzaj sprzętu adaptacyjnego mogą one muszą stać się bardziej samowystarczalne.

Instrukcje

Użyj Terapia zajęciowa leczyć porażenie mózgowe

1 Masz ocenę wykonaną przez szanowanego terapeuty zajęciowego w celu określenia potrzeb terapii zawodowego lub dziecku. Ludzie, którzy mają porażenie mózgowe nie są naruszone w taki sam sposób i mają różne poziomy zdolności.

2 Zaproś Terapeuta zajęciowy do domu, więc on może ocenić swoją przestrzeń życiową. On może mieć rekomendacje co do rodzaju sprzętu adaptacyjnego, które można zainstalować w swoim domu. Mogą to być sprzęt można wykorzystać do ułatwienia wsiadania i wysiadania z wanną lub specjalnych komputerów, aby pomóc osobie z bardzo ograniczonym kolei mobilności na światło, mówienia lub otwartych drzwi.

3 Porozmawiaj z terapeuty zajęciowego, jakie oczekiwania i cele są w odniesieniu do programu terapeutycznego. Zrozumienie siebie, zanim zaczniesz może pomóc wyeliminować nieporozumienia co do poziomu postępu robicie i określenia konkretnych objawów, które mają leczyć.

4 Przestrzegać sesje terapeutyczne, jeśli mogą to zrobić, aby być w stanie pomóc dziecku w dalszym ciągu samodzielnie w domu. Terapeuta zajęciowy może mieć jej bawić się zabawkami, które mają części ponadwymiarowych lub jeść z dużych rączce naczynia lepiej ułatwić proces.

5 Podziel się wszelkie wątpliwości dotyczące Twojego dziecka lub jego postępów w terapii zajęciowej. Terapeuta może być w stanie dokonać potrzebnych skierowań do innych specjalistów. Na przykład, jeśli dziecko wydaje się niezwykle wściekły i atakuje w rodzinie, może on zostać skierowany do psychologa, aby rozwiązać swój gniew.

Wskazówki

  • Ważne jest, aby zachęcać dziecko w odniesieniu do jego terapii zajęciowej. Może się to bardzo trudne, ale terapia pomoże mu osiągnąć sukces w życiu codziennym. Bycie pozytywnie leczenia może pomóc dziecku zbudować swoją dumę i poczucie własnej wartości.
  • Zawsze pamiętaj, że ty i zespół lekarzy i terapeutów, którzy pracują z Tobą i Twoim dzieckiem to tylko, że - zespół. Twój zbiorowego celem jest pomoc dziecku. Jeśli uważasz, że potrzeby nie są spełnione, mówi do zespołu w celu ustalenia, jak leczenie może być zmieniony lub uzyskać sugestie dotyczące innych sposobów na poprawę relacji.

Jak leczyć porażenie Facial zaburzeń układu nerwowego Bell

Jak leczyć porażenie Facial zaburzeń układu nerwowego Bell


Porażenie Bella jest zaburzeniem, które powoduje, że nerwy w zdrętwiałe twarzy, dzięki czemu można nie czuć nic po jednej stronie głowy. Dobrą wiadomością jest to, że porażenie Bella zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku tygodni, szczególnie w łagodnych przypadkach. Jest to zalecane leczenie jednak, że można wspomóc proces gojenia i eliminuje źródło uszkodzeń nerwów.

Instrukcje

1 skontaktować się z lekarzem. Może przepisać kombinacji acyklowiru medycyny ze sterydów prednizonu do walki z wirusem powoduje zaburzenia i wzmocnienie nerwów. Nie dodawać over-the-counter leków bez pozwolenia.

2 regularnie ćwiczyć mięśnie twarzy, zwłaszcza w chorym. Obejmuje to zamknąć oczy i podnosząc brwi, uśmiecha się i rozciągając usta i stara się gwizdać.

3 Trzymaj twarz ciepły i nerwy stymulowane. Owinąć szalik lub utrzymać ciepłą poduszkę wokół twarzy i pić dużo ciepłych płynów. Należy unikać wystawiania twarzy na zimnym wietrze. Głęboki masaż twarzy może również pomóc.

4 Weź dużo witamin, zwłaszcza te z witamin z grupy B, jak B1, B2, B6 i B12. Biorąc mieszaniny oliwy z oliwek z czosnkiem pomaga. Laktoza nie pomoże, więc unikać mleka jak najwięcej jak można.

Wskazówki

  • Być może trzeba użyć krople do oczu, aby utrzymać oko na stronie dotkniętego nawilżoną. Naruszone nerwów może zmniejszyć skłonność i zdolność do mrugania, zwłaszcza podczas snu.