adcov.com

polpasiec nietypowe objawy

Nietypowe objawy menopauzy

Menopauza występuje, gdy ciało kobiety reaguje spada poziom estrogenu i innych hormonów, stopniowy proces zazwyczaj rozwija się wokół życia 50. Niektóre typowe objawy to zaburzenia snu, zmiany nastroju i uderzenia gorąca i nocne poty. Inne, bardziej nietypowe objawy menopauzy mogą również wystąpić, i każda kobieta przeżywa je powinien powiedzieć jej lekarzem.

Krwawienie

Nie jest niczym niezwykłym dla kobiet zbliżających się do menopauzy doświadczyć nieprawidłowości w miesiączki, ale niektóre rodzaje krwawienia są dość nietypowe, aby uzasadnić podając do lekarza. Są to wyjątkowo ciężkie krwawienie lub krwawienie po nie było cyklu miesiączkowego do 12 lub więcej miesięcy.

Tkliwość piersi

Tkliwość piersi czasami występuje, często tylko z jednej strony.

Utrata włosów

Innym objawem menopauzy jest niezwykła przerzedzone włosy.

Zagadnienia serca

Kołatanie serca może występować jako objaw menopauzy niezbyt często.

Zaburzenia nastroju

Wahania nastroju i uczucia niepokoju są wspólne objawy menopauzy, ale długo czar depresji nie jest. Każdy przeżywa zauważalny depresji w okresie menopauzy powinna porozmawiać z jej lekarzem.

Problemy psychiczne

Dietetyk i autor Ann Louise Gittleman zauważa, że ​​choć jest to niezwykłe, niektóre kobiety w okresie menopauzy mają brak czujności, problemy z koncentracją i krótkoterminowych problemów z pamięcią.

Kobiety i nietypowe objawy choroby serca

Kobiety i nietypowe objawy choroby serca


Kobiety są bardziej niż mężczyźni narażone na śmierć z powodu chorób serca. Jest tak, ponieważ kobiety często mają nietypowe objawy choroby serca, co sprawia, że ​​trudno jest rozpoznać. Jak stwierdzono w kobiecym Zdrowego Serca Program, napisany przez Nieca Goldberg MD, (patrz odniesienia 1), więcej niż 400.000 amerykańskich kobiet umiera co roku na choroby serca. Jest również wiodącą przyczyną śmierci u kobiet w wieku powyżej 35 lat.

Fakt

Uważa się, że ból w klatce piersiowej jest typowym objawem choroby serca. Ale zgodnie z US Food and Drug Administration (patrz odniesienia 2), kobiety nie mogą mieć ból w klatce piersiowej. Kobiety mogą mieć ból pleców pobliżu łopatkami.

Cechy

Zgodnie z Cleveland Clinic (patrz odniesienia 3), kobiety mają nietypowe objawy choroby serca częściej niż mężczyźni. Najczęściej zgłaszane objawy u kobiet są zaburzenia snu, lęk, niestrawność, zmęczenie, ból w górnej części pleców i problemy z oddychaniem. Objawy te często przypisane są do problemów innych niż choroby serca.

Historia

Kobiet Zdrowe Serce programu (patrz odniesienia 1) stanowi, że kobiety były w dużej mierze ignorowane, jeśli chodzi o badania chorób serca. To teraz wiadomo, że choroba serca jest inny dla kobiet, i że leczenie i leki przeznaczone dla ludzi mogą mieć na kobiety inaczej.

Ostrzeżenie

To ważne, że kobiety domagać się sprawdziła na choroby serca. Lekarze jest mniej prawdopodobne, aby sprawdzić, czy to objawy nie są typowe, takich jak ból w klatce piersiowej.

Nietypowe i typowe objawy

Typowe objawy choroby serca to ból w klatce piersiowej, szybsze bicie serca, zawroty głowy, nudności i kołatanie serca. Nietypowe objawy choroby serca obejmują niepokój, górnej części pleców, zaburzenia snu, i niestrawność.

Nietypowe objawy GERD

GERD lub żołądkowo-przełykowy, to stan, który powoduje, że kwasy żołądkowe przepływać z powrotem do przełyku. Również nazywany kwasu refluks, GERD dotyka ludzi w każdym wieku. Choroba jest bardziej surowe i występuje częściej niż w zwykłej zgagi. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, GERD musi być zdiagnozowane i leczone natychmiast, aby zapobiec poważnych powikłań, takich jak zapalenia przełyku, zwężenie przełyku, próchnicy lub przełyku Barretta. Większość osób z GERD wyświetlić klasyczne objawy i mogą być diagnozowane na podstawie objawów sam. U pacjentów z nietypowymi objawami, diagnoza może być długi i skomplikowany proces.

Znaczenie

Typowymi objawami GERD obejmują zgagi i zarzucania treści żołądkowej, ale wiele osób doświadcza nietypowych objawów, które mogą opóźnić rozpoznanie i leczenie. Nietypowe objawy GERD obejmują astmę, kaszel, zapalenie krtani, nadżerki zębów i sercowe ból w klatce piersiowej, według przeglądu opublikowanego w 15 sierpnia wydania lekarza American Family. Wielu ludzi, którzy z objawami nietypowymi może brakuje bardziej objawem zgagi, co prowadzi czasami do błędnej diagnozy z astmą lub innego schorzenia.

Objawy płucne

Chociaż liczba schorzeń płucnych są związane z GERD, najsilniejsze Związek może być związany z astmą. Większość chorych na astmę skarżą zgagi, a aż 80 procent z 15 milionów Amerykanów z rozpoznaną astmą może również cierpią z powodu refluksu, według badań opublikowanych w American Journal of Medicine. GERD może wywołać ataki astmy lub objawy astmy, jak poprzez pośrednią stymulację sensoryczną przełyku dalszego nerwu błędnego. Co więcej, wielu chorych na astmę oporną pokaż poprawę podczas leczenia kwasem tłumiących leków. Pacjentów z GERD może również występować z przewlekłą, nieproduktywny kaszel. Ten nietypowe objawy GERD może być tylko oczywiste objawy u ponad połowy pacjentów.

Uszu, nosa i gardła Objawy

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, GERD może dawać objawy wpływające na gardło u niektórych osób. Trwałe czkawka, przewlekłe bóle gardła, chrypka i uczucie bryły będącej w gardle są wszystkie nietypowe objawy GERD. Niektórzy pacjenci również wystąpić zaburzenia połykania, lub trudności w połykaniu. W ciężkich przypadkach dysfagii, żywność może utkwić w przełyku, powodując silny ból zadławienie i klatki piersiowej. Ten objaw wymaga szybkiej pomocy lekarskiej, aby wykluczyć poważne uszkodzenia przełyku.

Sercowe Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej odczuwane przez chorych na GERD może naśladować objawy ataku serca. Może być ciśnienia w klatce piersiowej, z lub bez spalania i ból może emitować w dół ramion lub do wnętrza szyjki i szczęki. Ten objaw wysyła tysiące ludzi na pogotowie rocznie. Aby określić, czy ból w klatce piersiowej jest spowodowany refluksem lub innych zaburzeń, takich jak choroby układu krążenia, choroby wrzodowej lub choroba pęcherzyka żółciowego, szerokie badania mogą być potrzebne.

Diagnoza

Każdy z nowym początkiem uszu, nosa i gardła objawy, albo kto narzeka na niedawnym wystąpieniem lub pogorszenie objawów astmy lub bólu w klatce piersiowej należy oceniać na GERD. Diagnoza może być dokonane w oparciu o kombinację historii medycznej, prezentacji objawów i testów diagnostycznych. Testy diagnostyczne nie można dokładnie ustalić związku przyczynowego z nietypowymi objawami. Inne testy dla GERD obejmuje próbę z lekiem znanym jako inhibitor pompy protonowej, a esophagram baru i esophagogastroduodenoscopy. Według Międzynarodowej Foundation do leczenia zaburzeń w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, monitoring pH może być również stosowane do pomiaru częstotliwości epizodów refluksu kwasu doświadczenie.

Nietypowe objawy udaru

Skok może być zdarzenie zagrażające życiu i ogólnie jest łatwo rozpoznawalne objawy. Ale niektóre z bardziej niezwykłych objawów udaru niezauważone. Gdy to nastąpi, skok ofiara jest bardziej narażone na śmierć lub trwałe uszkodzenie cierpią z udarem niż gdyby otrzymał wczesne leczenie.

Znaczenie

Pilność w identyfikacji nietypowych objawów udaru mózgu jest pomoc kogoś w uzyskaniu szybkiej i właściwej pomocy medycznej. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, głaszcze konto "więcej 160.000 zgonów rocznie," rankingu to jako "trzecią najczęstszą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych."

Rozważania

Często możemy zidentyfikować kilka jawnych objawów udaru mózgu, takich jak niewyraźna mowa, zawroty głowy, trudności z chodzeniem lub skupienie, ale niektóre z nietypowych objawów udaru mózgu są pewnym wyzwaniem. Zwróć szczególną uwagę, czy szyja jest sztywniejsze niż zwykle, twój wrażliwość na światło jest bardziej podwyższone i czujesz się ospały, jak może to być objawy udaru mózgu, choć niezwykłe.

Efekty

Często te nietypowe objawy mogą być pomijane jako związane ze stresem lub warunków środowiskowych, ale ważne jest, aby słuchać swojego ciała i skonsultować się z lekarzem, gdy przeżywa coś niezwykłego.

Nieporozumienia

Wszystkie obrysy nie są sobie równe. Istnieją dwa rodzaje: niedokrwienne i udary krwotoczne. Oba mogą być równie zabójcze, ale ich przyczyny i objawy różnią. Typu niedokrwiennego, to istnieje "mini-udar", które mogą prowadzić do demencji lub masywnego udaru. Te mogą być uważane za "cichych uderzeń" i upośledzać funkcje. Udar krwotoczny krwawienie "w okolicach mózgu" i jest zwykle wynikiem tętnicy rozrywające w mózgu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ważne jest, aby znać swoje czynniki ryzyka udaru mózgu. Niektóre są wstępnie określone przez wyścigowych, genetyki i stylu życia. Dowiedz się, jak i co zrobić, gdy zidentyfikować nietypowe objawy udaru mózgu i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Nietypowe objawy Depresja Stan

Depresji atypowej jest typu choroby nastroju, która różni się w pewnych określonych sposobów z bardziej popularnych rodzajów zaburzeń nastroju, takich jak depresja lub zaburzenia dwubiegunowego. Nietypowe objawy depresji obejmuje społeczne, emocjonalne i fizyczne, które są specyficzne dla tej choroby.

Objawy depresyjne

Czując przewlekle smutne prawie codziennie, utraty odsetek w działalności, zmiany snu, zmęczenie, brak koncentracji, beznadziejności, myśli o śmierci, umierania i samobójstwa są objawy depresji.

Nastrój reaktywność

Reagowanie na sytuacje z nastrojów, które są poza normą dla depresji, takie jak radość i emocje, jest charakterystyczne dla nietypowej depresji. Ten nastrój reaktywność może być odpowiedzią na wizyty z przyjaciółmi lub rodziną lub innych pozytywnych doświadczeń.

Cechy fizyczne

Zyskuje znaczną ilość masy, zwiększenie apetytu, spanie za dużo, czuje poczucie ociężałości lub ważonej uczucie w rękach i nogach są symptomy nietypowej depresji.

Funkcje społeczne

Doświadczanie przewlekłe problemy relacji interpersonalnych i wrażliwości na odrzucenie są cechy nietypowej depresji. Te problemy relacyjne zakłócać codziennego funkcjonowania, na przykład powodując ktoś zostać w domu z pracy lub szkoły, aby uniknąć interakcji społecznych.

Leczenie

Szukam pomocy dla nietypowej depresji jest pierwszym krokiem. Rodzina lub znajomi mogą swoje uwagi; pacjenci mogą zgłosić się do swoich lekarzy z tych skarg objawów. Leczenie depresji może to nietypowy psychoterapii i / lub leków. Zazwyczaj, leki przeciwdepresyjne, nawet w niskich dawkach, są skuteczne.

Nietypowe objawy tarczycy Problemów

Gruczoł tarczycy, znajdujący się przy podstawie szyjki tuż powyżej obojczyka, daje szereg hormonów, które są odpowiedzialne za kontrolę szeroki zakres procesów fizjologicznych, takich jak metabolizm, nastroju, przerost skóry i funkcji żołądkowo-jelitowych. Gdy produkcja tarczycy spowalnia (niedoczynność tarczycy) lub przyspiesza (nadczynność tarczycy), może wystąpić kilka nietypowe objawy.

Zamieszanie

Nietypowy objaw osób, które doświadczają nadczynność tarczycy jest trwała zamieszania na małych faktów i szczegółów liniowych.

Depresja

Osoby z niedoczynnością tarczycy często doświadczają depresji jako objaw.

Wybrzuszenia oczy

Kolejnym niezwykłym objawem nadczynności tarczycy jest wybrzuszenie oczu z gniazd, tworząc "bug oczu" wygląd.

Problemy z pamięcią

Niedoczynność tarczycy może prowadzić do kłopoty z zapamiętywaniem.

Wole

Jednym z najbardziej nietypowych objawów nadczynności jest opracowanie wola, obrzęk balonu o kształcie, który występuje w przedniej części szyi.

Nietypowe objawy TMJ

Oprócz bardziej typowych objawów bólu lub zamek znajduje się w szczęce, kłopoty żucia, nierówny zgryz lub bóle głowy, które są często związane z TMJ, istnieją pewne nietypowe objawy, że osoby z zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego mogą wystąpić. Objawy te nie zawsze są izolowane na tym terenie. Ludzie, którzy cierpią z powodu tej choroby mogą również wystąpić objawy w sąsiednim obszarze ciała.

Dzwonienie w uszach

Niektórzy ludzie, którzy cierpią z TMJ może wystąpić objaw, który jest często określany jako szum, który jest dzwonienie w uszach.

Ból barku

Czasami osoba z TMJ może cierpieć ból, który jest samodzielnie z jednym z jego ramion. To się czasem zdarza w cięższych przypadkach TMJ gdzie szczep biegnie w dół szyi, a do tego obszaru ciała.

Obrzęk

W zależności od natężenia, niektórzy ludzie są znane doświadczyć pewnego pęcznienie w policzek oraz szczęki. Będzie to zwykle znajduje się w kierunku części powierzchni, która jest obecnie oddziaływaniu.

Popping

Choć nie jest niczym niezwykłym, osoba cierpiąca z TMJ może zacząć słyszeć nietypowy objaw popping lub krakingu dźwięku podczas przesuwania szczęki.

Zawrót głowy

Niektóre osoby z TMJ również skarżył objaw, że najlepiej byłoby określić jako uczucie zawrotów głowy. Przejawia się lekkim przędzenia, które zazwyczaj powoduje zarówno zawroty głowy i zawroty głowy.

Nietypowe objawy opryszczki

Nietypowe objawy opryszczki


Prawie każdy zna opryszczka, słowem, że strajki strach w sercach najbardziej aktywnych seksualnie ludzi na całym świecie. Większość ludzi myśli, że wiedzą znaki, ale są pewne mniej niż typowe objawy, z których dana osoba powinna być świadoma.

Fakty

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową (STD) spowodowane przez wirusy opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1) lub typu 2 (HSV-2). Większość pacjentów ma minimalne objawy z infekcją, ale są to na ogół pęcherze w okolicy narządów płciowych, które mogą trwać od dwóch do czterech tygodni, aby uzdrawiać po początkowym wybuchu. Statystyki wskazują, że CDC co najmniej 45 mln osób w wieku 12 i starszych, lub jeden z pięciu nastolatków i dorosłych, miały zakażenia narządów płciowych HSV.

Znaczenie

Według dr Stephen Worki, autora książki "The Truth About Herpes," choroba jest często błędnie zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy, mylić z ukąszenia pająka, drożdżycy, hemoroidy, pryszcze, dachówkami, pęcherze wodne lub przetarcia. Przekazanie opryszczka może również wystąpić z zakażonym partnerem, który nie ma widoczną ranę i nie może wiedzieć, że jest on zainfekowany. To połączenie błędnej identyfikacji ryzyka i przenoszenie dlatego jest to istotne dla osób, aby zdawać sobie sprawę z nietypowych objawów często prezentowanych w przypadku opryszczki tak, że może wystąpić szybka diagnoza i leczenie.

Identyfikacja

Niektóre z bardziej popularnych nietypowych objawów opryszczki narządów płciowych są: (1) ból podczas oddawania moczu (bolesne oddawanie moczu) lub trudności w moczu zaczął; (2) wydzielina z pochwy lub pochwy o nieznanej przyczynie; (3) Różnorodność objawów ogólnoustrojowych, takich jak objawy grypopodobne (gorączka, ból głowy i ból mięśni) i / lub przetargu lub powiększenie węzłów chłonnych, zwłaszcza w pachwinie; (4) bóle nóg; (5), bóle głowy; (6) łagodny świąd lub minimalny dyskomfort

Rozważania

Z pacjentów, u których objawy nietypowe, jedynym sposobem, aby ustalić na pewno, jeśli infekcja jest rzeczywiście opryszczka jest albo poprzez hodowli wirusa lub badania krwi. Hodowle wirusowe są stosowane, gdy nie są widoczne zmiany, a testy krwi są wykorzystywane w przypadku innych objawów, lub gdy nie występują objawy, do poszukiwania przeciwciał w krwi. Wyniki fałszywie dodatnie mogą wystąpić, jednak, więc te badania nie są zalecane do rutynowego stosowania w badaniach przesiewowych populacji niskiego ryzyka. Kilka laboratoriów mogą wykorzystywać nowszych badań, takich jak pomiar reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) w celu identyfikacji materiału genetycznego wirusa lub szybkiego skriningu przeciwciała fluorescencyjnego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Według Amerykańskiego Towarzystwa Zdrowia społecznej, istnieją trzy leki przeciwwirusowe, które są zatwierdzone przez FDA do leczenia opryszczki narządów płciowych (1) Acyklowir obrotu pod marką Zovirax®; (2) nowszych leków, valacyklowiru (marka Valtrex®), faktycznie używa acyklowir jako substancję czynną; (3) i Famcyklowir (marka Famvir®). Jak valacyklowiru, famcyklowir jest dobrze absorbowany, utrzymuje się przez dłuższy czas w organizmie, mogą być wykonane rzadziej niż acyklowiru. Istnieją dwa rodzaje schematów leczenia: terapia epizodyczne (człowiek zaczyna przyjmować leki na pierwszy znak nawrotu) i Leczenie podtrzymujące (leki brane HSV codziennie trzymać w ryzach, więc jest mniej prawdopodobne, aby się gwałtownie i powodować objawy).

Nietypowe objawy depresji

Nietypowe objawy depresji


Według "Psychiatric News," pięćdziesiąt lat temu dwóch brytyjskich psychiatrów (Zachód i Dally) opisane podtyp depresji, która nie spełnia kryteriów dla każdego innego typu depresyjnego. Dwadzieścia pięć lat później grupa naukowców z Columbia University College of Physicians i Chirurgów wyłożył na tego podtypu i opracowane kryteria tego, co obecnie nazywa się nietypowa depresja. Objawy depresji atypowej są bardzo różne, nawet przeciwieństwem tych z depresję. Louis S. Matza, Ph.D., wykonane w tej kwestii badań opublikowanych w "Archives of General Psychiatry", w których zaobserwowano, że pacjenci z nietypowej depresji napis "odwrócić objawy wegetatywne." Oznacza to, że podczas gdy osoby z depresji zwykle doświadczają utraty snu i apetytu, nietypowe doświadczenia osób z depresją nadmiernego snu (nadmierna senność) i apetyt (żarłoczność). W sumie pięć głównych objawów, lub kryteriów, atypowej depresji, zostały zidentyfikowane.

Nastrój reaktywność

Ludzie z depresji doświadczają głęboki, wszechobecny smutek cały czas, bez względu na rodzaj sytuacji są one w. Jednak, jeśli masz nietypowy depresja, nastrój zmienia się w zależności od sytuacji. Innymi słowy, twój nastrój będzie "reakcja" do postrzegania swojego życia w tej chwili. Na przykład, jeśli martwisz się o coś lub zasmucony, jak finanse lub choroby w rodzinie, wtedy depresję, z wszystkich objawów klinicznych, które go wraz z nim. Ale jak tylko sytuacja sprowadza się, twój nastrój podniesie i będziesz znowu czuć się dobrze.

Odrzucenie Czułość

To normalne, że obawiają się odrzucenia, ale, zgodnie z "Psychology Today", jeśli masz nietypowy depresję, może się okazać, że strach przed odrzuceniem jest przytłaczające i często paraliżuje. Możesz być tak wrażliwy na odrzucenie, które postrzegamy w normalnych słów i działań innych osób umyślnego okrucieństwa i szkodliwe zniewagi, które nie zostały przeznaczone. Twój strach przed odrzuceniem może być tak silny, że uniemożliwia nawet próbuje realizować relacje, excel w pracy lub udziału w spotkania towarzyskie.

Nadmierna

Według Psych Central, nadmierna charakteryzuje się nadmierną snu nocnego i dziennego okresy przerywanego snu. Możesz nagle czuję, jak chcesz się zdrzemnąć podczas pracy, jedząc obiad lub podczas wykonywania zadań, takich jak pranie. Możesz czuć potrzebę snu, aby uciec swoje obawy. Inne objawy to powolne procesy nadmierna mowy i myślenia. niepokój, drażliwość, brak energii, brak apetytu, niepokój, problemy z pamięcią, halucynacje i niezdolność do funkcjonowania społecznego.

Żarłoczność

Żarłoczność (nadmierne objadanie się) jest, według specjalistów, zaburzenia jedzenia, było związane z zaburzeniami psychicznymi i snu. Żarłoczność wraz ze wzrostem apetyt na słodycze i węglowodany jest powszechne u osób z nietypowej depresji. Jeśli jesteś hyperphagic, można spędzić dużej ilości czasu jedzenia, sposób przeszłości punktu nasycenia. Możesz umożliwić jedzenie zająć miejsce normalnych działań z rodziną i przyjaciółmi, a może się okazać, że jedzenie relaksuje cię i pomaga uciec swoje obawy, przynajmniej na razie.

Paraliż ołowiane

Naprawdę paraliżuje objawem nietypowej depresji, ołowiane paraliż cechuje poczucie, że twoje ciało, zwłaszcza ręce i nogi, są zbyt ciężkie, aby przenieść, stąd określenie "ołowiany". Możesz czuć się tak, jeśli nie ma woli ani siły fizycznej, aby wykonać codzienne prace domowe, zakupy spożywcze, a nawet wstać z łóżka i ubrać się, jakby nastroju i martwić się całkowicie zużyta energię.

MS nietypowe objawyStwardnienie rozsiane (MS) ma miejsce, gdy osłona ochronna otaczająca nerwów zaczyna się pogarszać. Zdolność to wpływ twojego mózgu na wysyłanie wiadomości do reszty ciała. Objawy różnią się znacznie w poszczególnych chorych, a niektóre są rzadsze niż inne.

Świąd

Świąd może wystąpić podczas nerwów lub powiązanych szlaków w skórze są uszkodzone. Aplikacje miejscowe nie przynoszą ulgę, ale lekarz może przepisać leki, które mogą pomóc.

Utrata słuchu

Jeśli MS atakuje swoich nerwów słuchowych, może spowodować utratę słuchu. Według National MS Society, tylko ten objaw oddziaływania 6 procent cierpi.

Bóle głowy

Podczas gdy bóle głowy nie są typowym objawem SM, notatki Narodowy MS Society, że dwa razy więcej osób cierpiących na migreny doświadczenia MS w porównaniu do populacji ogólnej.

Rozważania

Jeśli MS i przeżywają niezwykłe objawy, należy skontaktować się z lekarzem, aby wykluczyć inne możliwe przyczyny dolegliwości.

Leczenie

Chociaż nie ma leku do leczenia SM, leki mogą spowalniać postęp tej choroby oraz łagodzenie objawów. Ćwiczenia aerobowe, odpowiedni odpoczynek i zdrowa dieta może także przynieść ulgę.

Nietypowe objawy Zapalenie płuc

Nietypowe objawy Zapalenie płuc


Atypowe zapalenie płuc jest również znany jako chodzenie na zapalenie płuc. Jest to zwykle spowodowane przez mykoplazmy, choroby legionistów lub Chlamydophila i zwykle dotyczy młodych dorosłych i dzieci. Atypowe zapalenie płuc wywołane przez Chlamydophila i Mycoplasma rozpoczyna się wolniej i mniej surowe niż inne typy choroby. Istnieje wiele objawów, które wskazują na każdego rodzaju atypowe zapalenie płuc.

Łagodniejsze Rodzaje

Ludzie mogą rozwijać zapalenie płuc spowodowane bakteriami Chlamydia związane cały rok. Stanowi on do 15 procent wszystkich zapaleń płuc i zwykle nie jest poważny. Młodzi ludzie są bardziej skłonni zejść z mykoplazmy zapalenie płuc. Może to być związane z wysypką, anemii i neurologicznych, w tym zapalenie mózgu i zapalenie opon mózgowych, zapalenie rdzenia kręgowego.

Legionella

Rodzaj nietypowego zapalenia płuc wywołane przez Legionella jest bardziej poważny i ma wyższą śmiertelność. Stanowi on do 6 procent zapalenie płuc. Osoby z przewlekłymi chorobami lub osłabionym układem odpornościowym, palaczy i osoby starsze są bardziej podatne na tego typu atypowe zapalenie płuc. Osoby cierpiące na cukrzycę, niewydolność nerek, alkoholizm lub raka są bardziej zagrożone. Dzieci mogą przyjść z legionistów, ale zwykle mniej nasilone. Ludzie, którzy oddychają zanieczyszczonym powietrzem z ogrzewania i chłodzenia może również umowy ze względu na zapalenie płuc Legionella.

Objawy

Ludzie z nietypowego zapalenia płuc najpierw wystąpić objawy ogólne flulike. Mogą być ospały i słaby, a ból głowy, ból gardła, wydzielina z nosa, ból ucha lub jelit niebezpieczeństwie. Mogą one również odczuwać ból przy ich mostka, ale nie powinny wystąpić silny ból w piersiach, podobnie jak u pacjentów z typowym zapaleniu płuc bakterii. Ludzie z nietypowym zapaleniem płuc mają również dreszcze, gorączkę i kaszel. Ich mięśnie mogą być obolałe lub sztywne, a ich apetyt może być brakuje. Duszność i przyspieszony oddech są również częste objawy.

Rozważania

Jeśli masz zapalenie płuc spowodowane przez Legionella, będą pojawiać się dodatkowe objawy, które będzie się pogarszać w ciągu pierwszych czterech do sześciu dni. Obejmują one nieproduktywny kaszel, bóle stawów, drżenie i dreszcze, dezorientacja, odkrztuszanie krwi i biegunkę. Objawy powinny się lepiej w ciągu kolejnych czterech lub pięciu dniach.

Powikłania

Niektóre objawy mogą wskazywać na powikłania. Jeśli masz jakiekolwiek typu problem oddychania, należy skontaktować się z lekarzem. Osoby z zapaleniem płuc z powodu mykoplazmy lub Chlamydophila może wystąpić niewydolność płuc i niedokrwistość hemolityczna, co oznacza, że ​​nie ma wystarczającej ilości czerwonych krwinek w organizmie. Możliwe powikłania legionistów są niewydolność płuc i śmierci. Śmiertelność pacjentów, u których Legionista jest w szpitalu i zaczynają antybiotyki późno jest około 50 procent.

Nietypowe objawy Półpasiec

Półpasiec jest bolesna wysypka spowodowana przez infekcję wirusową. Często pojawia się jako łata pęcherzy, które obejmują segment środkowy z tyłu i zawija się do środka klatki piersiowej. Może to być bardzo bolesne choroby i jest spowodowane przez tego samego wirusa, który powoduje ospę wietrzną: wirusem varicella-zoster. Po osoba ma ospę wietrzną, wirus będzie leżał uśpiony w nerwach i może reemerge jako półpasiec.

Ból głowy

Objawy grypopodobne może być wskazanie gontem, w tym dreszcze, gorączka i ból głowy.

Wysypka

Znaczny wskazanie półpaśca jest wysypka pojawia się tylko po jednej stronie ciała. Wysypka zwykle pojawia się kilka dni po bólu.

Ból

Ekstremalne i niezwykły ból, mrowienie, pieczenie lub czułość można doświadczyć na pojedyncze części ciała.

Pęcherze

Może pojawić się wypełnione płynem pęcherze. Te pęcherze mogą złamać i stać się strup-podobne.

Żołądek

Osoba gontem może wystąpić ból brzucha.

Świąd

Świąd może być objawem półpaśca. To swędzenie zazwyczaj nie jest tak ciężka jak swędzenie, które towarzyszy ospę.

Nietypowe objawy reumatoidalnego zapalenia stawów

Nietypowe objawy reumatoidalnego zapalenia stawów


Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą kości i stawów, który powoduje zapalenie błony maziowej. Membrana chroni i smaruje stawy. Wynik jest ból, obrzęk stawów, a ewentualna utrata mobilności w niektórych wspólnych obszarach. Reumatoidalne zapalenie stawów może również wpływać na inne części ciała.

Identyfikacja

Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłą chorobą, która zazwyczaj rozpoczyna się od sztywności porannej i bólu stawów przesuwa się w kilku miejscach ciała.

Oczy

Reumatoidalne zapalenie stawów może powodować suchość oczu, zapalenie wewnętrznych i zewnętrznych oczu, jaskra i zaćma.

Płuca

Reumatoidalne zapalenie stawów może powodować zapalenie błony śluzowej płuc. Może powodować duszność i blizny płuc.

Inne objawy

Reumatoidalne zapalenie stawów może mieć objawy podobne do grypy. Osoba może wystąpić gorączka, utrata masy ciała i bóle mięśni.

Kręgosłup

Reumatoidalne zapalenie stawów może mieć wpływ na kręgosłup szyjny, zwłaszcza u ludzi, którzy mieli choroby od ponad dziesięciu lat.

Nietypowe objawy niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest stanem, który powoduje szereg objawów. Niektóre z tych objawów są powszechne i dobrze znane lekarzom i opinii publicznej, takie jak niski poziom energii i przyrostu masy ciała. Inne są mniej znane i naśladować objawy niepowiązanych chorób. Te niezwykłe objawy mogą utrudniać diagnozowania niedoczynności tarczycy i leczenie jest często opóźnione. Będąc w stanie rozpoznać niektóre z mniej znanych objawów niedoczynności tarczycy może pomóc pacjenci otrzymują opiekę medyczną, jakiej potrzebują.

Definicja

Tarczyca produkuje hormony, które odgrywają dużą rolę w utrzymaniu zdrowego ciała, zrównoważony stan. Wpływa na poziom wzrostu, przemiany materii, układu krążenia i cholesterolu. Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym tarczyca produkuje poniżej normalnego poziomu tych ważnych hormonów. Gdy organizm jest pozbawiony prawidłowy poziom hormonów tarczycy, to usiłuje wrócić do równowagi, co prowadzi do różnych objawów.

Depresja

Mózgu i przysadki współpracować z tarczycy. Niski poziom hormonów tarczycy często może być przyczyną depresji u mężczyzn i kobiet. Depresja charakteryzuje się odstąpienia od normalnej działalności, brak zainteresowania otoczeniem i ogólne poczucie złe samopoczucie. Mężczyźni i kobiety doświadczają depresji może cierpieć z powodu skutków niedoczynności tarczycy.

Rozmnażanie i rozwój niemowląt

Kobiety z niedoczynnością tarczycy może wystąpić nieregularne miesiączki, co z kolei wpływa na zdolność do poczęcia. Miesiączki mogą stać się cięższe niż normalnie. Rozwój nadczynności tarczycy u kobiet w ciąży stawia płód zagrożonych rodzi się z wadami wrodzonymi lub nieprawidłowego rozwoju płodu. Niemowlęta rodzą się z niedoczynności czasami języczek, który jest większy niż normalny i który ma tendencję do wystają z jamy ustnej. Dzieci i młodzież, którzy urodzili się lub rozwijać niedoczynność tarczycy często doświadczenie opóźnione dojrzewanie, a ich zęby stałe mogą rozwinąć później niż zwykle.

Objawy zewnętrzne

Niedoczynność tarczycy wpływa również wrażliwość skóry na zimno i może spowodować skóra wziąć na bladą i suchą wygląd. Paznokcie i włosy często stają się kruche i suche. Może stać się opuchnięta twarz i patrząc zarówno mężczyzna i kobiecy głos brzmi konia. Czasami skóry i oczu u niemowląt urodzonych z niedoczynnością tarczycy lub bez tarczycy opracowanie żółty kolor w wyniku niezdolności do metabolizowania substancję związanego z utworzeniem krwi.

Serce

Ponieważ hormony tarczycy utrzymać naczynia serca elastyczne, niedoczynność tarczycy ma duży wpływ na proces obiegu serca. Naczyń zaczynają twardnieć i serca musi pompować mocniej, co prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi. Czasami osoby, zawroty głowy i krwawienia z nosa ze względu na rozwój nadciśnienia tętniczego.

Nietypowe objawy tarczycyGruczoł tarczycy hormonalnego wydzielająca hormonów do krwiobiegu i reguluje jak narządów i komórek działania. Dwa główne problemy powodujące nienormalne objawy tarczycy niedoczynność tarczycy (pod aktywne) i nadczynność tarczycy (ponad aktywne).

Niedoczynność tarczycy

Objawy, takie jak otyłość, zmęczenia i zimna występuje, gdy metabolizm jest spowolniony z powodu niewystarczającej ilości hormonów uwalnianych z gruczołu tarczowego.

Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy powoduje wzrost metabolizmu organizmu. Niektóre objawy to kołatanie serca, trudności snem, osłabienie mięśni, utrata masy ciała, zmęczenie, duszność, wybrzuszenia oczy i drżenie.

Przyczyny niedoczynność tarczycy

Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy Hashimoto tarczycy, zaburzenia układu odpornościowego, w których układ odpornościowy atakuje własne komórki zdrowe, gdy wykryje, które wtargnęły komórek.

Przyczyny nadczynności tarczycy

Dwa najbardziej powszechne przyczyny tarczycy są choroby Gravesa-Basedowa, choroby autoimmunologiczne i guzowata choroba tarczycy, który tworzy małe grudki nieprawidłowej tkanki tarczycy w tarczycy. Ta nieprawidłowa tkanka produkuje nadmiar hormonów.

Leczenie

Istnieją różne metody leczenia zaburzenia czynności tarczycy, od leków na receptę na leczenie promieniowaniem i chirurgii. Jeśli czujesz, że możesz być w tej kategorii, należy skonsultować się z lekarzem jak najszybciej otrzymać.

Nietypowe Angina Objawy

Mimo, że większość osób cierpiących na dusznicę bolesną, która sama w sobie jest objawem choroby wieńcowej, wyświetli klasyczne objawy, niektóre osoby mogą przejawiać "nietypowe" objawy choroby. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, osoby te najczęściej są kobiety i dorośli starsi. Nie oznacza to, że populacja nie musi wystąpić klasyczne objawy, takie jak ból w klatce piersiowej, dyskomfort i szczelność; to po prostu oznacza, że ​​są one bardziej narażone na objawy nietypowe, niż w innych populacjach.

Duszność

Kiedy serce jest pozbawione krwi, jak to widać na chorobę wieńcową, osoba zazwyczaj cierpią z powodu dławicy piersiowej. Normalnie byłoby to spowodować ból w klatce piersiowej, ale nietypowy objaw tej choroby może być duszność, zgodnie z Physicians 'pulpitu Reference. To może być nagła zmiana układu oddechowego, że czuje się tak, jakby już się niewytłumaczalnie zdyszany.

Nudności

Kolejny nietypowy objaw dławicy może obejmować pewien poziom nudności. Ponownie, to na ogół będzie nagłe uczucie, podobnie jak w wyżej wymienionych objawów oddechowych, gdy serce pozbawionej tlenu ze względu na zmniejszenie przepływu krwi. Czasami, to nudności jest tak przytłaczający, że może skłonić osobę do wymiotów.

Słabość

Dla niektórych osób, dusznica może doprowadzić do nietypowego objaw słabości. To będzie nagłe i nieoczekiwane osłabienie, które może skłonić osobę złapać siedzibę lub leżeć. W niektórych przypadkach ta słabość może być tak duże, że ich kolana będzie klamra i upadną na ziemię.

Omdlenia lub zawroty

Ze względu na zmniejszenie tlenu będzie do serca, osoba cierpiąca anginy mogą doświadczyć nietypowy objaw zawroty głowy lub zawroty głowy. To odczucie będzie nieobecny z bólem w klatce piersiowej, podobnie jak innych objawów już wymienionych, i uderzy nagle. Przy okazji, w głowie lub zawroty głowy może powodować osoba zemdleje. Różni się to od osłabienia, ponieważ mogą zostać utracone świadomość tego konkretnego objawu.

Pocenie się

Istnieje również możliwość anginy monitować nietypowy objaw pocenia. Byłoby niezasłużona pocenie się, i może być bardzo trudna dla kobiet, zwłaszcza w przypadku braku bólu w klatce piersiowej. Kiedy kobieta przechodzi menopauzę, może ona pomylić pocenie poproszony przez anginę jako standardowy hot flash.

Znaki i objawy zajęcia o nieobecności

Znaki i objawy zajęcia o nieobecności


Zajęcia brak, zwany także napadów padaczki, wiąże się z nagłą, krótki upływ w świadomej działalności. Napady te są najbardziej rozpowszechnione w dzieci, a wiele dzieci ostatecznie wyrasta warunek, zgodnie z Mayo Clinic. Napady nieświadomości zazwyczaj może być kontrolowana za pomocą leków. Dzieci, które mają te ataki muszą być nadzorowane podczas wykonywania działalności potencjalnie niebezpiecznych, takich jak pływanie.

Objaw pierwotny

Zajęcia indywidualne mające nieobecności nagle przestaje mówić, chodzić, jeść lub wykonywania innej czynności. Może pojawić się gapić w przestrzeń na kilka sekund przed kontynuacją tego, co robił wcześniej. On nie pamięta zdarzenia.

Rozproszenia

Napady mogą występować wielokrotnie w ciągu dnia, ale ponieważ są tak krótkie, to wydaje się łagodne dorosłych mogą nie zauważyć, że wszystko dzieje się znaczne przez długi czas. Mogą przyjąć, że dziecko jest łatwo się rozprasza i ma problemy z płaceniem uwagę. Jedną z oznak napadów nieświadomości jest spadek zdolności uczenia się dziecka i wchodzących klasach szkolnych.

Nietypowe objawy

Większość napady nieświadomości nie obejmują nieprawidłowych ruchów. Dziecko z nietypowych napadów nieświadomości, jednak ma inne objawy podczas upływie w świadomości. Mogą one obejmować wargi bicie, ruchy żucia i trzepotanie powiek. Dziecko może również dokonać drobnych ruchów dłoni lub ramion. Atypowe napady nieświadomości może trwać do dwóch do trzech minut, w przeciwieństwie do typowych napadów nieświadomości, które trwają tylko kilka sekund.

Mutiple rozsiane Objawy

Mutiple rozsiane Objawy


Stwardnienie rozsiane (MS) dotyczy substancji białej w ośrodkowym układzie nerwowym. Substancja biała jest zniszczona w obecności MS, zakłócając komunikacji między nerwami komórek. Ośrodkowego układu nerwowego reguluje praktycznie wszystkich układów ciała, co sprawia, symptomy MS zróżnicowanym. Wiele objawów związanych z SM są również związane z innymi chorobami, i nie ma jednego symptomu lub dobrze zdefiniowanych grup objawów, związanych z SM, które są łatwo identyfikowalne. Wszelkie niewyjaśnione lub nietypowe objawy powinny być zbadane przez lekarza.

Cechy

Stwardnienie rozsiane może mieć wpływ na zmysły, aktywność umysłowa i myśli, wizji, umiejętności ruchowych i systemów neurologicznych. Mogą być potrzebne badania, w tym wiele w MRI i ścisła obserwacja objawów do ustalenia, czy objawy są wynikiem MS.

Zmiany sensoryczne

Zmysły dotkniętych SM to smak, zapach i ból. MS może powodować uczucia drętwienia, wibracji i doznań, które czują się jak energii elektrycznej, które występują w przypadku braku bodźców zewnętrznych. Inne objawy SM może obejmować zmniejszone lub utrata czucia, uczucia odrętwienia i niewyjaśnione uczucie ciepła i zimna.

Objawy wizualne

Zaburzenia widzenia może być związane z MS. Uczniowie mogą nie reagować na światło i ciemność. Mogą wystąpić zaburzenia widzenia i podwójne widzenie. Utrata widzenia kolorów i nieprawidłowe ruchy oczu zwanych oczopląs (szarpanie ruch oczu) są również objawy SM.

Zmiany mięśniowe

Może wystąpić osłabienia i utraty masy mięśniowej. Inne zmiany mięśniowe, które mogą być objawy SM to utrata koordynacji i siły. Skurcze mięśni i tiki, paraliż, trudności stały się proste i przeciąganie nogi mogą być objawy SM.

Inne objawy

Zmiany nastroju, równowagi i zapomnienia są również objawy SM. Mowa może zostać zakłócone. Legato mowy i trudności zrozumienia tego, co zostało powiedziane mogą być objawy SM. Zmiany neurologiczne mogą obejmować drgawki i utrata kontroli pęcherza moczowego i jelit.
Różnorodność objawów może trudno jest określić, diagnozy SM bez odpowiedniego testu. Ponieważ objawy SM są różnorodne, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i ukierunkowane badania, jeśli uważasz, że może być to objawy związane z SM.

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Zapalenie wyrostka jest zdefiniowana jako stan chorobowy charakteryzujący się obrzękiem i zapalenie wyrostka robaczkowego. Chociaż dodatek jest szczątkowa narządów u ludzi, ich zapalenia może prowadzić do nagłych przypadkach. Warunek ten jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet i zwykle u osób pomiędzy 20 a 30. Nie wiadomo, dlaczego jest.

Oznaki i objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Generalnie, objawy, które są związane z zapaleniem wyrostka robaczkowego są zasadniczo podzielić na dwie kategorie: typowe i nietypowe objawy.

Typowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Najczęstszym objawem jest ból typowy. Ból ten zazwyczaj odbywa się na dole po prawej stronie brzucha i jest często bardzo ciężkie. Słabe pozycjonowanie nerwów (trzewnej) w pobliżu nerwów jelicie środkowym są często przyczyną tego bólu.
Inne wspólne typowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn to bardzo wysoka gorączka, senność, brak apetytu i wymioty.

Nietypowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Nietypowe objawy obejmują nadmierną chęć na oddawanie moczu, biegunka oraz schorzenia określane jako chęć spadkowego, który jest zdefiniowany jako warunku związanego z nieregularnych wypróżnień.

Inne znaki specjalne wyrostka robaczkowego

Charakterystyczne objawy to znak Rovsing za znak i lędźwiowego, obturator znak.
Znak Rovsing jest znak specjalny związany z zapaleniem wyrostka robaczkowego często określa bólu w dolnej części brzucha. Lędźwiowego znak charakteryzuje się ciężkim i bardzo silny ból w prawym boku w pobliżu bioder. Zamykający znak często charakteryzuje się skurcze w mięśniach w okolicy bioder.

Przyczyny i czynniki ryzyka prowadzące do wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Przeszkoda i zakłócenia przy prześwicie wyrostku robaczkowym może spowodować zapalenie wyrostka robaczkowego.
Infekcji przez niektóre mikroorganizmy, takie jak bakterie, co prowadzi do pęcznienia się z dodatku oraz akumulacji ropy w jego pobliżu, gdy nieleczona przez dłuższy okres czasu może spowodować zapalenie wyrostka robaczkowego.

Objawy Beef Tapeworm

Zakażenia tasiemca wynikają z wołowiny jedzenia wołowiny, które zostały zanieczyszczone przez jaja tasiemca lub larw. Wiele osób nie wystąpią nietypowe objawy, gdy zainfekowany tasiemiec. Można znaleźć oznaki infekcji, jednak jeśli wiesz, czego szukać.

Larw tasiemiec Infection

Larwy wywołają różne objawy niż w przypadku osób dorosłych tasiemców, ponieważ może podróżować w naczyniach krwionośnych w różnych miejscach w ciele. Objawy obejmują bóle brzucha, gorączka, ból płuc, kaszel, żółtaczka, drgawki, uczucie ucisku w głowie, a nawet ślepoty.

Dorosły tasiemiec Infection

Gdy objawy są doświadczeni, że to niezdolność do wchłaniania substancji odżywczych, osłabienie, bóle brzucha, nudności, niewyjaśniona utrata masy ciała, biegunka i brak apetytu. Zakażone osoby mogą też zauważyć segmenty robaka lub jaj w ich stołków.

Zakażenie długoterminowy

Osoby, które zostały zakażone tasiemców dłuższego czasu może wykazywać bardziej poważne objawy. Są to powstawanie torbieli, grudek, niedobory witamin, wysoką gorączkę, drgawki, zapalenie jelita, zawroty głowy i infekcji bakteryjnych.

Leczenie

Lekarz może łatwo leczeniu zakażenia tasiemca z lekiem przeciw pasożytniczą, która zabije tasiemca. Może też przepisać również kortykosteroidy i więcej leków przeciw pasożytniczych w celu leczenia torbieli i inne szkody spowodowane przez robaka.

Ciekawostka

Według portalu medycznego Merck.com, tasiemce mogą dorastać do 30 metrów długości.