adcov.com

podskórne krwawienia

Łatwy Wskazówki dla Weight Loss podskórne

Korpus ma dwa różne rodzaje tłuszczu. Są trzewny i podskórne. Tłuszcz trzewny znajduje się we wnętrzu korpusu i otacza narządów. Tłuszcz podskórny znajduje się tuż poniżej warstw skóry. Z biegiem czasu, odżywcze mogą skończyć przytłaczający wydatków kalorii i zawartość tłuszczu podskórnego mogą zaczynają odkładać. Byłoby w tym czasie kilka porad odchudzania dla pozbycie się go może się przydać.

Ujęcia wody

Woda niesie ze sobą wiele korzyści dla organizmu. Utrzymuje komórki nawilżona, smaruje stawy, pomaga w sytości, to wypłukuje tłuszcz metabolizowany produktów ubocznych z organizmu i to jest również kalorii darmo. Picie wody zamiast innych napojów, które nie mają wartości odżywczej może oszczędzić organizmu nadmiar kalorii, które mogą prowadzić do podskórnej tkanki tłuszczowej. Niektóre przykłady są tez napoje soda, herbata, słodzone cukrem napoje kawowe i przetworzone soki. Według Instytutu Medycyny, kobiety powinny spożywać 2,7 całkowite litrów wody dziennie, a mężczyźni powinni spożywać 3,7 całkowite litrów dziennie.

Właściwa dieta

Dieta jest jednym z najważniejszych czynników przy podskórnym utraty wagi. Jedzenie żywności, które są ładowane z tłuszczu i kalorii doda się do problemu, zamiast pomóc jej. Pokarmy, które są smażone w głębokim tłuszczu, przetworzone, rafinowane i bogata w tłuszcze nasycone powinny być wyeliminowane na rzecz więcej żywności składniki odżywcze, które są bogate w błonnik i witaminy, jak owoce, warzywa, chude mięso, ryby, nabiał, nasiona, orzechy, produkty pełnoziarniste i fasoli.

Częste posiłki

Metabolizm jest tempo, w jakim ciało spala kalorie na energię do wykonywania codziennych obowiązków. Obejmuje to nie tylko wykonywanie ruchów, ale także mimowolne czynności, takich jak oddychanie, myślenie, spania i trawienie pokarmu. Jeśli metabolizm dostaje impuls, następnie kilka ogólnych kalorii może się poparzyć, które mogą prowadzić do większej utraty wagi. Sposobem na to jest jedzenie częściej, ale jeść mniejsze porcje. Zapobiegnie to ciało od wchodzenia w tryb głodu, które spowalniają metabolizm dół. Posiłki powinny być bilans białka, węglowodanów i tłuszczów, oraz powinny być one spożywane co dwa do trzech godzin. Kiedy te posiłki są spożywane, efekt termiczny idzie gdzie organizm musi spalić kalorie rozkładać jedzenie. Gdy to się stanie, co kilka godzin, metabolizm pozostaje podwyższone, a korpus jest bardziej skuteczny w spalania kalorii. Przykładem posiłku byłoby chude piersi z kurczaka umieszczone na górze sałatka z łyżki oliwy z oliwek i opatrunku całej rolki pszenicy.

Ćwiczenie

Ciało opiera się na dwóch rodzajach ćwiczeń, aby w pełni dopełniają podskórnego program odchudzania. Są trening aerobowy i trening siłowy. Aerobik jest skuteczny na spalanie kalorii i należy to zrobić na co najmniej 30 minut, pięć lub więcej dni w tygodniu. Kilka przykładów ćwiczeń aerobowych są uruchomione, na rowerze, schodów Stepping, szkolenia eliptyczny, pływanie, wioślarstwo i skakanka. Aby jeszcze bardziej ułatwić, można to zrobić w mniejszych napady w ciągu dnia, jeśli czas jest problem. Na przykład, trzy napady dziesięciu minut i może być wykonane.

Trening siłowy może pomóc budować mięśnie pod skórą, które mogą dodać trochę tom do ciała, a także zwiększyć metabolizm jest, że mięśnie są aktywne metabolicznie. Ćwiczenia wykonywane powinny być skierowane wszystkie główne grupy mięśniowe, a niektóre przykłady z prasy ławki, są prasy wojskowej, Lat pulldowns, dipów tricep, loki biceps i przysiady.

Technika Administrowanie Podskórne zastrzyki z insuliny

Osoby z cukrzycą typu I wymaga zastrzyków z insuliny, ponieważ ich organizm nie produkuje insuliny i dlatego nie może kontrolować poziom cukru we krwi. Osoby z cukrzycą typu 2, lub wysoki poziom cukru we krwi, może nie być w stanie kontrolować poziom cukru we krwi z lekami doustnymi lub dietą i potrzebują insuliny, jak również. Jednym ze sposobów, aby zapewnić niezbędną insuliny jest przez iniekcje podskórne, lub strzałów do skóry.

Przygotowanie wstrzyknięcia

Zawsze myj ręce przed wstrzyknięciem. Przestrzegać butelkę insuliny, sprawdzanie przebarwień, grudek lub kryształów. Wziąć tłok strzykawki, wycofać wypełniając strzykawkę z powietrzem do pożądanego dawkowania. Włożyć igłę do gumowego korka w górnej części butelki insuliny i wstrzykiwania powietrza. Następnie przekręcić butelkę do góry dnem i wyciągnąć insuliny do strzykawki, pociągając tłok. Sprawdź dwa razy, że masz odpowiednią dawkę. Sprawdź, czy nie ma pęcherzyków powietrza. Jeśli istnieją, dotknij boki strzykawki tak, aby wznieść się na szczyt. Następnie zwolnić bańki z tłokiem i po raz kolejny zwrócić odpowiednią dawkę do strzykawki i usunąć igłę.

Przygotowanie wtrysku strony

Zaciskać grubą fałdę skóry. Unikać mięśni, mole lub blizny. Ponadto, pozwala obszar o średnicy 2 cali wokół pępka pozostać wtrysku-free. Najlepsze miejsca są te z dość tkanki tłuszczowej, zwykle brzucha, ud, pośladków i tylnej części ramion. Zmienia się miejsc wstrzyknięć, zostawiając przestrzeń szerokość palca między lokacjami.

Wstrzyknięcia

Jeśli masz odpowiednią warstwę tłuszczu, wstrzyknąć bezpośrednio do skóry, pod kątem 90 stopni. Jeśli wtrysk jest dla dziecka lub osoby szczupłej, kąt 45 stopni może być korzystne. Wsuń igłę prosto w, i wstrzyknąć insulinę, wciskając tłok do momentu stale już insuliny do organizmu. Dostosuj prędkość zastrzyków, aż znajdziesz najbardziej wygodny sposób. Odczekaj kilka sekund przed zwolnieniem szczyptę skóry i cofania igły. Igłę usunąć natychmiast w specjalnym pojemniku na ostre narzędzia.

Jak dać Podskórne zastrzyki z insuliny

Podskórne zastrzyki insuliny podano dla diabetyków, którzy korzystają z insuliny do kontrolowania poziomu glukozy we krwi. W minionych latach, sądzono, że tylko cukrzycę typu 1 insulina używane, ale te dni można znaleźć typu 1 lub na cukrzycę typu 2 insulinę. Na cukrzycę typu 1, insulina jest uzupełniony, ponieważ ich trzustka nie wytwarza go. W cukrzycy typu 2, insulina mogą być stosowane, ponieważ ich ciała nie robią wystarczająco dużo, czy nie można go używać prawidłowo. Podskórne zastrzyki insuliny są podane same w każdym przypadku i może być wykonane bardzo prosto i szybko.

Instrukcje

1 Umyj dokładnie ręce wodą z mydłem, a następnie zebrać wszystkie potrzebne materiały do wykonania wstrzyknięcia. Czy dajesz to do siebie lub kogoś innego, procedura jest taka sama.

2 Połóż sprzętu tak, że wiesz, co masz. Nie chcesz, aby zatrzymać część drogi w procedurze, więc jest to najlepszy sposób, aby dokładnie sprawdzić swoje zapasy i sprzęt przed rozpoczęciem.

3 Określić miejsce wstrzyknięcia będzie używany. Najlepszymi miejscami do insuliny są z tyłu ramienia, brzuch lub uda.

4 Oczyść miejsce wacikiem nasączonym alkoholem lub opakowaniach nasączony alkoholem. Pomoże to uniknąć zakażenia i zanieczyszczeń z wtryskiem.

5 Określić wymaganą dawkę do wstrzyknięcia i zasysania powietrza do strzykawki do ilości dawkowania po usunięciu nasadki zarówno ze strzykawki. Włożyć strzykawkę do gumowego korka fiolki.

6 Odwrócić fiolkę i strzykawkę i wstrzyknąć powietrze do fiolki. Wyciągnąć tłok i napełnić strzykawkę z insuliną kilka jednostek poza wymaganą dawkę.

7 Dotknij lekko w strzykawkę, aby zachęcić powietrze, które mogą być w strzykawce wznieść się na szczyt. Przesunąć tłok w dopóki nie są na odpowiednim dawkowaniu.

8 Wyjąć strzykawkę z fiolki i ustawić fiolkę na bok. Chwycić skórę w miejscu wstrzyknięcia lekko i wprowadzić igłę strzykawki prosto w skórę.

9 Powoli naciskać tłok strzykawki, wstrzykując insulinę w tkankę podskórną. Trzymać strzykawkę w miejscu przez pięć sekund, aby umożliwić wszystkim do absorpcji insuliny do tkanki.

10 Wyjąć strzykawkę i wrzucać do ostrych narzędzi lub pojemnik odporne na przebicie. Nie re-cap strzykawkę, jak można trzymać się w tym procesie.

Wskazówki:

 • Wstrzykiwanie insuliny powoli. Insulina wstrzykiwana zbyt szybko może spalić lub być niewygodne.
 • Odporne na przebicie kontenery i pojemniki na ostre przedmioty dostępne w większości aptek i drogerii są.
 • Nigdy strzykawki ponownie cap, jak można trzymać się z nim lub zapomnieć, że został już wykorzystany.

Jak Podawać wstrzyknięcie podskórne

Jak Podawać wstrzyknięcie podskórne


Czasem konieczne jest, aby dać komuś strzał z igłą do iniekcji podskórnej. Znając najlepsze procedury dla tego zadania jest niezbędne. Długość igłowego określa dystans może być popychany do tkanki znajdującej się pod warstwą skóry ciała. Skorzystaj z tych porad administrowanie zastrzyk podskórny.

Instrukcje

1 Określić miejsce wstrzyknięcia. Ramię ma cieńszą warstwę skóry w porównaniu do pośladków i ud, więc pod uwagę długość igły.

2 Zrozumieć rodzaj leku podawanego. To pomoże kierować ciśnienie tłoka strzykawki i ilości i szybkości do zagłębia się w tkankę.

3 Zmierzyć ilość leku należy podać. Konieczne jest, aby odpowiednia ilość leku jest zrozumiałe. Zwykle jest to mierzone w milimetrach.

4 Zobacz jak lek jest pakowany. Ampułki są małe szklane fiolki, które należy złamać. Fiolki mają zwykle gumowy korek, który jest wypychany przez igłę do sterylnych warunkach do usunięcia.

5 Oczyść obszar wstrzykiwań podskórnych z małym wacikiem nasączonym alkoholem, aby zapobiec infekcjom przez skórę, jak igła przechodzi przez.

6 Igłą delikatnie i powoli w skórę pod kątem 45 stopni. Metoda ta powoduje mniejszy ból niż strzał dany pod kątem 90 stopni. Chwycić skórę w fałd przed włożeniem igły.

7 Wyjmij igłę po lek został podany. Przetrzeć miejsce wstrzyknięcia gazikiem i zapewnić zatrzymaniu krwawienia. Umieścić nasadkę na igłę i wyrzucić w medycznie zatwierdzonym pojemniku.

Wskazówki:

 • Trzymać w ręku igłą w taki sam sposób jak pióra. Nacisnąć tłok kciukiem i niech reszta strzykawki między palcami wskazującym i środkowym.
 • Użyj butelki sody umieścić igłę w przypadku braku śmieci pojemnik na odpady medyczne. Każdy pojemnik, wystarczy, jeśli igła nie mogą przeniknąć przez pojemnik w dowolnej postaci.
 • Nosić okulary ochronne i rękawice medyczne dla tej procedury.

Jak zdiagnozować krwawienie podskórne

Krwawienie skóry jest stanem medycznym, który może być wynikiem wielu niewielkich urazów oraz ciężkich warunków, w tym wielu rodzajów chorób. Przyczyną krwawienia pod skórą nie zawsze jest łatwe do zdiagnozowania.

Instrukcje

1. Zastanów się żadnych poważnych chorób lub stanów, które możesz mieć, takich jak białaczka, meningokoki, wątroby lub choroby autoimmunologiczne, które mogą powodować krwawienie pod skórą.

2 Uwaga jakiekolwiek krwawienie, zaburzenia krzepnięcia lub liczby płytek do określenia niskiej krwawienia pod skórą.

3 Dostęp wszelkie niedawne urazy, które mogły spowodować siniaki i krwawienia pod skórą. Zazwyczaj siniak będzie rozwijać kiedy naczynia krwionośne pod skórą lub przerwy łza. Zwykle dzieje się z upadku lub wpadając ciała do obiektu jak stół. Krew wycieka do tkanek podskórnych, powodując krwawienie i tył i kolor niebieski. Większość siniaków nie jest powodem do niepokoju.

4. Zidentyfikuj wszelkie plamy krwi pod skórą. Są płaskie, bardzo małe, czerwone lub fioletowe plamy na skórze.

5 Sprawdzić oznaki krwi pod palcem lub paznokci. Zazwyczaj są one brązowe, czarne lub fioletowe zabarwienie, które nie rosną z powodu kontuzji.

6 Zobacz się z lekarzem profesjonalnego opinii. Przyczyną krwawienia pod skórą określi zalecane leczenie.

Wskazówki:

 • Zadzwoń lub skontaktuj się z lekarzem w celu natychmiastowej pomocy, jeśli podejrzewasz, krwawienie może być poważne, a nawet życie, grożąc może być wymagane ratownictwo medyczne.

Jak podawać podskórne heparyny w Niemowlę

Ze względu na charakter na rozrzedzenie krwi heparyną, jego stosowanie jest przeciwwskazane u dzieci często na rzecz podobnych leków, które są sklasyfikowane jako "niskiej masie cząsteczkowej heparyny." Tak więc, należy podawać heparynę z wielką starannością i tylko w celu lekarskim, zwłaszcza u niemowląt, choć odpowiednio przeszkoleni rodzice i opiekunowie mogą faktycznie dać zastrzyk.

Tutaj informacja ma służyć jedynie jako wskazówka i nie może zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej. Aby uniknąć obrażeń lub przedawkowania, to najlepiej mieć lekarz lub przeszkolony personel medyczny wykazać tę procedurę dla Ciebie przed próbą go na własną rękę.

Instrukcje

1 Ostrożnie sprawdzić zalecanej dawki, a następnie przetrzyj górną część leków fiolki. Wprowadzić igłę strzykawki do fiolki leku i powoli odciągnąć tłok strzykawki, aby nabrać właściwą dawkę.

UWAGA: Sprawdź oznaczenia na strzykawce bardzo ostrożnie, aby zapewnić, że są podawanie odpowiedniej ilości leków. Niektóre strzykawki mierzyć 10 ml, podczas gdy inni pomiaru dziesiątych 1 ml; oba są oznaczone od 1 do 10, ale są znacząco różne ilości pomiaru.

2 Dwukrotnie sprawdzić dawkę i ilość leku już wykorzystany; mając też inną osobę sprawdzić to dobry pomysł.

3 Masz inny dorosły trzymać dziecko jeszcze, ze uda niemowlęcia narażona.

4 Delikatnie chwycić skórę i tłuszcz uda niemowlęcia stworzyć grubą fałdę, unikając posiniaczone obszary i przetrzeć wacikiem nasączonym alkoholem nad obszarem.

5 Włożyć igłę w udo niemowlęcia pod kątem 35 do 45 stopni. Nie trzeba wbić igłę aż do nogi dziecka, tylko w połowie drogi do trzech czwartych drogi do skóry. NIE odciągnąć tłok strzykawki lub przenieść igłę wokół.

6 Powoli (lub jak najwolniej z trudem dziecka) naciskać tłok strzykawki w dół do administrowania leków.

7 Zwolnij trzymać na skórze dziecka i usunąć igłę, uważając, aby uniknąć przyklejania się ani nikogo innego, jak się go pozbyć. Jeśli uda dziecka jest krwawienie, przytrzymaj nad wacikiem nasączonym alkoholem miejscu na kilka sekund, aż krwawienie zatrzymuje, ale nie pocierać miejsca.

Wskazówki

 • Zmienia się miejsc wstrzyknięć, a pobyt na co najmniej 2 cm od posiniaczone obszarach.
 • Większość niemowląt będą wymagane alternatywną postać heparyny, takimi jak Lovenox, ale podstawowy sposób podawania leków jest takie same.
 • Jeśli igły / strzykawki pochodzą z przepisu, należy rozmiar, że farmaceuta daje wam, ale upewnij się, że wie, będziesz podając ten lek do dziecka.
 • NIE przemian lub mix marek heparyny leków.
 • Używaj tylko markę heparyny lub leki przewidzianej przez lekarza, dawkę przepisaną przez lekarza i okresach określonych przez lekarza.

Jak wykonać Podskórne wstrzyknięcia insuliny o Flexi Pen

Novo Nordisk FlexPen® jest wstrzykiwacz insuliny przeznaczone do wstrzyknięć insuliny łatwy i dyskretny. Jednorazowy długopis wyposażony Levemir®, Novolog® lub Novolog® Mix 70/30 insulin.
Pióro jest łatwe i wygodne w użyciu. Ponieważ będzie wstrzykiwanie pod skórę, na obszarach z kilku zakończeń nerwowych, nie powinno być niewielki lub żaden ból zaangażowania. FlexPen® okazał się być bardziej komfortowe w obsłudze niż większość innych piór lub strzykawek. (Patrz Zasoby więcej informacji)

Instrukcje

Korzystanie z FlexPen®

1 Pobierz szkolenia w sposób korzystania z pióra i insuliny z lekarzem lub cukrzyca pedagog.

2 Zapoznaj się z FlexPen® i przeczytaj ulotkę uważnie.

3 Umyj ręce i zdjąć nasadkę.

4 usunąć zakładkę z dołu zespołu igłowego. Przykręcić igłę na FlexPen® i zdjąć osłonkę igły protector.

5 Przygotuj powietrze strzał, wybierając dwie jednostki. Trzymając wstrzykiwacz pionowo z igłą skierowaną ku górze, dotknij delikatnie zbiornik na insulinę, i naciśnij przycisk do końca w. Kropla insuliny powinna pojawić się na końcu igły. Być może trzeba będzie powtórzyć ten krok do sześciu razy z nowym piórem. Jeśli nie pojawi się insulina o szóstej próbie, nie używać FlexPen® i skontaktować się z producentem. Znajdziesz tu numer producenta na ulotce.

Dając zastrzyk

6 Upewnij się, że pokrętło nastawiania dawki jest ustawiony na zero. Wybierz dawkę obracając pokrętło nastawiania dawki, do pożądanej dawki. Uważaj, aby nie nacisnąć przycisk podczas wybierania dawki.

7 Wstrzykiwanie insuliny na uda, brzuch lub górną część ramienia, zgodnie z zaleceniami lekarza. Upewnij się, że obrócić miejsca wstrzyknięcia przy każdym wstrzyknięciu. Igłą szybko w skórę, a następnie w pełni wcisnąć przycisk do dozowania insuliny. Nie należy usunąć igłę, aż całkowicie wstrzykuje insulinę

8 Po wstrzyknięciu usunąć igłę ze wstrzykiwacza i wyrzucić ją w odpowiednim pojemniku na ostre przedmioty.

9 Cap pióra i umieścić ją. Możesz trzymać pióro w lodówce, chociaż nie jest to konieczne. W zależności od insuliny używasz, insuliny bez chłodzenia będzie trwać od dwóch do pięciu tygodni. Znajdziesz specyfiki dla insuliny w ulotce dołączonej do opakowania.

Wskazówki:

 • Jeśli wystąpią jakieś nieoczekiwane reakcje na wstrzyknięć insuliny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Każdy, kto korzysta insuliny należy monitorować stężenie glukozy we krwi jej często. Zawsze należy nosić klapki glukozy, landrynki, lub sok z tobą do leczenia hipoglikemii.

Jak dać sobie wstrzyknięciu podskórnym

Jak dać sobie wstrzyknięciu podskórnym


Jako leki przejść do leczenia różnych stanów chorobowych, skutki uboczne terapii i inne warunki - coraz więcej pacjentów zostały wezwane dać sobie regularne zastrzyki tuż poniżej ich powierzchni skóry. Te podskórne (czyli pod skórą, a nie bezpośrednio do mięśnia) zastrzyki są istotne i konieczne dla wielu opcji terapeutycznych dziś. Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, uczyć się na nowo lub po prostu opisz jak sobie (lub kogoś innego) prosty zastrzyk podskórny, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Instrukcje

Jak dać wstrzyknięciem

1 umyć ręce. Umyj ręce. Umyj ręce. Proste mycie rąk z cieczą (nie pasek) mydła i ciepłej wody może zapobiec infekcji i faktycznie ratuje życie. Wysuszyć ręce z jednorazowym ręcznikiem papierowym. Zbadaj swoje paznokcie na wszelkie zabrudzenia i oczyścić w razie potrzeby.

2 Zbierz wszystkie niezbędne urządzenia będzie potrzeba do wstrzyknięcia w tym leków, strzykawki, wacikiem nasączonym alkoholem i co tam jeszcze jest potrzebne. To może wydawać się nie do pomyślenia, jednak wiele osób się bardzo niespokojny o zastrzyki, a jeśli zapewnić spokój i przygotowane środowisko, ich strach może zmniejszyć.

3 Przeczytaj głośno receptę wypisaną na polecenie lub leków. Przeczytaj to jeszcze raz. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z pielęgniarką, zanim zrobisz cokolwiek innego. Ponownie przeczytać informacje.

4 Nabrać odpowiednią ilość leków. Sprawdź to na receptę lub pisemnej instrukcji arkusza. Stara zasada mówi, że jeśli czujesz się ilość "wygląda" tak, trzeba ponownie sprawdzić kierunki od kwoty w strzykawce. Zaufaj jelit.

5 Po sporządzeniu odpowiedniej ilości leków odwrócić strzykawkę z igłą w końcu i delikatnie dotknij cylinder strzykawki, aby uwolnić pęcherzyki powietrza. Delikatnie wcisnąć tłok strzykawki, aby usunąć powietrze.

6 Za pomocą wacika z alkoholem, delikatnie oczyścić miejsce wstrzyknięcia kolistym ruchem przy okładzin na skórę. Nie należy pocierać wacikiem iz powrotem, ponieważ to po prostu przenosi zarazki z jednego końca na drugi miejscu. Rozszerzenie ruch kołowy oczyszcza witryny bez przywrócenia dowolnego z zanieczyszczeń skóry.

7 Możesz myć ręce po więcej czasu przed założeniem firmy czystych rękawic jednorazowych jeśli lek dostanie się na nich lub czujesz, że stały się zanieczyszczone. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra praktyka, aby dostać się do tego, czy masz ochotę rąk dostałem brudne lub nie.

8 zaciskowy do skóry lekko wstrzyknięcia igły pod kątem 45 stopni. Będzie to umieścić igłę i leki pod skórą, gdzie powinien być, a nie bezpośrednio do mięśnia.

9 Przed wstrzyknięciem (delikatnie naciskając tłok strzykawki), odciągnąć tłok lekko i zobaczyć, czy krew pochodzi z powrotem do strzykawki. Jeśli nie jest to powrót krwi, natychmiast wyjąć igłę i wyrzucić go. Nigdy nie chcesz, aby bezpośrednio PODAWAĆ żadnych leków zmieniła się w VESSLE. TO MOŻE BYĆ SZKODLIWE LUB NAWET zagrażające życiu.

10 Po upewniając nie ma żadnego przepływu krwi na powrót - powoli, ale stale wstrzykiwać lek. Po wstrzyknięciu leku, zdjąć igłę i delikatnie masować obszar z innym gazikiem nasączonym alkoholem.

11 Gratulacje ... masz wszystko gotowe! Teraz można oczyścić, zutylizować igieł i leków ... i cieszyć się resztą dnia i wieczorem.

Wskazówki

 • Dając zastrzyk podskórny jest łatwe i praktycznie każdy może ją opanować.
 • Mycie rąk jest kluczem do wszelkich procedur opieki zdrowotnej.
 • Zawsze wrzucać igieł i strzykawek w pojemnikach odporny na uszkodzenia. (Zadzwoń do lokalnej aptece lub odwiedzając stowarzyszenie pielęgniarek do uzyskania jednego.)
 • Przeczytaj, ponownie przeczytał i przeczytać jeszcze raz wszystkie informacje przed podaniem leków lub przyjmować jakichkolwiek leków!

Jakie są skutki uboczne Heart Pacer?

Jakie są skutki uboczne Heart Pacer?


Mięśnia sercowego, w centrum swojej klatki piersiowej, działa jak pompa do obiegu krwi w całym organizmie do przenoszenia tlenu i różnych składników odżywczych do wszystkich narządów. Kiedy twoje serce nie funkcjonuje prawidłowo, potrzebna jest interwencja medyczna, aby pomóc rozwiązać problem. Jedną z możliwości jest użycie Stymulator serca.

Stymulator serca, lepiej znany jako sztucznego rozrusznika serca lub Pacer, to małe urządzenie, które wszczepia się u osób z bradykardią (wolne bicie serca) lub innych zaburzeń serca. Urządzenie zasilane bateryjnie wszczepia albo brzucha lub bezpośrednio poniżej obojczykiem podskórne. Procedurę tę przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i łagodnym środkiem uspokajającym z przebudzenia pacjenta, a czasami jest wykonywana na pacjencie całkowicie sedacji. Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, nie mogą być skutki uboczne i powikłania wynikające z implantacji tych urządzeń.

Zakażenia

Infekcje są jedną z najbardziej powszechnych problemów występujących po operacji. Lekarze zazwyczaj zamówić antybiotyków dożylnych dla pacjentów z zaatakowanego systemu odpornościowego lub jako środek ochronny, aby pomóc w procesie gojenia implantacji stymulatora. Istnieje kilka znaków do poszukiwania, które mogą wskazywać na zakażenie pooperacyjną: gorączka, dreszcze, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu zabiegu chirurgicznego, a wszelkie drenażowe od strony wkładania. Powierzchnia miejsca wprowadzenia może także ciepłe w dotyku. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Nadmierne krwawienie

Krwawienie jest duży problem dla lekarzy po operacji serca pacer. Nadmierna utrata krwi może spowodować pacjenta iść w szoku i ewentualnie doprowadzić do śmierci. Kilka badań krwi przeprowadzono przed operacją określenia czynnika krzepnięcia dla każdego pacjenta. Większość pacjentów mających Pacer ciepła wszczepione są na jakimś rozcieńczalnik krwi dla jednej lub innego powodu. Pacjenci mają obowiązek przerywać wszystkie leki przeciwzakrzepowe na kilka dni przed zabiegiem, aby uniknąć nadmiernego krwawienia. Po powrocie do domu, jeśli zauważy się krwawienie z miejsca wprowadzenia, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli krwawienie nie może być kontrolowane, 911 wywołać bezpośrednio.

Awaria Pacer

Wiele rzeczy może spowodować nieprawidłowe działanie serca Pacer. Ołów w Pacer serca może się poluzować, bateria może nie być prawidłowo działa, lub pola elektromagnetyczne, takie jak detektor zabezpieczeń mikrofalowej, telefonu komórkowego lub lotnisko Pacer może spowodować nieprawidłowe działanie serca. Nawet bardzo gorąca kąpiel może zakłócać Stymulator serca, powodując bicie serca dramatycznie wzrasta. Upewnij się, czy wszystkie urządzenia elektryczne, w tym telefonów komórkowych, więcej niż 6 cali od miejsca wstawienia. Staraj się unikać Urządzenia radarowe, pola magnetyczne i coś z wysokim napięciem, aby zapobiec stymulatora awarię serca. Ponadto, pacjenci z serca Stymulator nie może ulegać obrazowanie rezonansu magnetycznego (MRI).

Pęknięcie mięśnia sercowego

Przebicie lub pęknięcie mięśnia sercowego jest rzadkością w tych gabinetach. Jednakże może czasem zachodzić podczas procedury gdy ołów jest poprowadzone poprzez cewnik do żyły do ​​serca. Najprostszym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest wciąż pozostaje całkowicie w trakcie postępowania.

Pnuemothorax

Gdy powietrze staje się uwięziona między płuc i błony śluzowej wokół płuc (wysięk w przestrzeni), płuc może zapaść. Jest to znane jako odmy. Ten rzadko występuje w chirurgii serca pacer, ale jest możliwe powikłania. Gdyby to było nastąpić, lekarz będzie włożyć rurkę w klatce piersiowej, aby ponownie nadmuchać płuco.

Baterii stymulatora serca

Żywotność baterii serca Pacer jest około sześciu lat. Jednak to zależy od tego, jak często Pacer ma uregulować bicie serca i jak duże lub małe urządzenie jest stymulatora serca. W swoich kolejnych wizyt u lekarza, lekarz będzie sprawdzić baterię w Pacer serca. To będzie sprawdzane podczas każdej wizyty. Nie mogą być również mechanizm sygnalizator wewnątrz Pacer serca, które będzie ostrzegać należy akumulator się niski.

Jakie rodzaje Chorób Czy Komary Carry?

Jakie rodzaje Chorób Czy Komary Carry?


Komary mogą przenosić ponad 100 wirusów, które infekują ludzi i wiele innych, które infekują zwierzęta. Prowadzą one również różnorodne pasożytów, które przechodzą przez te można na ich ukąszenia zwierzęciu lub człowiekowi. W terminologii naukowej, kiedy komary przechodzą na czynniki zakaźne, są one nazywane "wektor" choroby.

Zapalenie mózgu przenoszone przez komary

Według Margaret Hunt, profesor wirusologii na Uniwersytecie Południowej Karoliny School of Medicine, komary nosić wiele wirusów, które powodują zapalenie mózgu, lub obrzęk mózgu, u ludzi i zwierząt. St Louis i wirusy zapalenia mózgu zachodniego Nilu, na przykład zainfekować zarówno ptaków i ludzi. Osób najbardziej zainfekowane, nie pokaże żadnych objawów, ale dla tych z osłabionym układem odpornościowym, zakażenia mogą być poważne lub śmiertelne. Wirusy te występują na całym świecie w regionach zamieszkanych przez komary.

Gorączka denga

Począwszy od 2010 roku, wirus gorączki denga przenoszone przez komary były szeroko rozpowszechnione w strefach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie. Według Medicine Net, lekarze zidentyfikować denga przez zestaw objawów zwany "denga triada": gorączka, wysypka i bóle głowy. Denga powoduje silny ból mięśni i stawów. W skrajnych przypadkach, denga może być gorączki krwotocznej, powodując tkanki ciała rozbić. Objawy krwotoku obejmują zaczernione obszary skóry - wynik krwawienia podskórne - i krwawienie z dziąseł lub nosa.

Malaria

Pasożyta o nazwie Plasmodium, przenoszona przez komary Anopheles, powoduje malarię. Afryki Subsaharyjskiej widzi największą liczbę zgonów z powodu malarii na świecie, według Światowej Organizacji Zdrowia. Osoby zakażone malarią wykazywać objawy gorączka, dreszcze, bóle głowy i wymioty około dwóch tygodni od ich ukąszenia komara zainfekowany. Niektóre rodzaje Plasmodium utrzymywał się w wątrobie, więc ludzie mogą się lepiej, tylko cierpieć nawrotu kilka tygodni lub miesięcy później. Dzieci są najbardziej narażone na poważne choroby lub śmierci z malarią.

Gorączka doliny Rift

Gorączki doliny Rift to kolejna choroba wirusowa przenoszona przez komary, w Afryce subsaharyjskiej. Występuje ona przede wszystkim u owiec i bydła, a także mogą zakażać ludzi. Wiele osób zakażonych nie ma żadnych objawów, podczas gdy inni doświadczają łagodne skutki grypopodobne. Osoby z słabszych systemach immunologicznych, takich jak osoby starsze, mogą cierpieć żółtaczka i gorączkę krwotoczną. Uszkodzenie siatkówki i mózgu też rozwijać się w bardziej poważne przypadki.

Żółta gorączka

Żółta gorączka jest tzw, ponieważ jeden z jej głównych objawów jest żółtaczka, zażółcenie skóry, które wynika z zaburzeniami czynności wątroby. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, większość ludzi cierpi na objawy grypopodobne u boku żółtaczki za trzy lub cztery dni przed odzyskaniem. U niektórych osób, jednak infekcja się powtarza, a narządy wewnętrzne rozbicie. Żółta gorączka jest przenoszony przez komary, w Ameryce Południowej i Afryce Subsaharyjskiej. Starsze osoby są bardziej narażone na ryzyko poważnych infekcji.

Filaria

Filaria to pasożyt, który infekuje psy. Powstał w Ameryce Północnej, ale rozprzestrzenił się w wielu miejscach na całym świecie. Komary jeść niedojrzałe heartworms z zakażonych psów, a następnie przejść na robaki zdrowych psów. Heartworms rozwijać się po prawej stronie serca psa, gdzie wziąć składników odżywczych z krwi psa. Nieleczona, nicień może być śmiertelne. Ontario Veterinary Medical Association informuje, że zapobiegawcze leczenie jest dostępne u lekarza weterynarii.

Menogon Side Effects

Menogon jest oczyszczona połączenie hormon folikulotropowy (FSH) i hormonu luteinizującego (LH), pochodzących z moczu kobiet po menopauzie. Menogon jest podawany domięśniowo i podskórne wstrzyknięcie do leczenia niepłodności, w celu wywołania owulacji i umożliwienie zajścia w ciążę u kobiet. Może on być również stosowany do stymulowania produkcji spermy w pewnych postaciach męskiej niepłodności. Najlepiej znać funkcji i ubocznych skutków Menogon przed zrobieniem.

Funkcja

Menogon jest stosowany w leczeniu niepłodności kobiet z problemami z powodu niedostatecznie aktywny przysadki. Menogon zawiera hormonów FSH i LH, które są zwykle wytwarzane przez przysadkę mózgową. Menogon działa poprzez stymulowanie jajników do produkcji jaj. Innym ludzki hormon o nazwie gonadotropina przewlekłe (hCG) jest zwykle podawana z Menogan celu zapewnienia owulacji nastąpi w oczekiwanym czasie. Menogon jest dostępny jedynie na receptę.

Działania niepożądane u kobiet

Te działania niepożądane mogą obejmować wspólne objawy ból głowy, kaszel i kichanie lub łagodne nudności wraz z zatkany lub cieknący nos. Nie mogą być również łagodne wzdęcia i bóle brzucha lub miednicy, wysypka w miejscu wstrzyknięcia lub zmiany nastroju. Skontaktować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów, powinien wystąpić.

Inne działania niepożądane u kobiet

Mniej częste objawy to niestrawność, ciężkie żołądka i bóle brzucha, nudności i wymioty z ciężką wzdęcia i silny ból w obrębie miednicy. Ponadto nie może spadek produkcji moczu, ciężkiej biegunki i szybkiego przyrostu masy ciała wraz z duszność lub obrzęk kończyn dolnych. Natychmiast zasięgnąć porady lekarza, jeśli którykolwiek z tych objawów.

Dodatkowe działania niepożądane u kobiet

Te dodatkowe objawy mogą obejmować gorączkę i dreszcze, bóle mięśni i bóle stawów wraz z tkliwość piersi, szybkie bicie serca i szybkim oddechem. Inne objawy mogą być łagodne do umiarkowanego powiększenie jajników lub torbiel jajnika. Skonsultować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów.

Skutki uboczne w mężczyzn

Częste działania niepożądane u mężczyzn mogą obejmować utratę apetytu, bóle głowy i zawroty głowy lub omdlenia. Ponadto mogą wystąpić krwawienia z nosa, duszność i nieregularne bicie serca. Mniej częstym skutkiem ubocznym może być powiększenie piersi. Zasięgnąć porady lekarza i opieki, jeśli którykolwiek z tych objawów, powinien wystąpić.

Reakcja alergiczna

Reakcja alergiczna jest poważnym stanem zagrożenia życia. Objawy te mogą obejmować wysypka lub pokrzywka z świąd, obrzęk twarzy lub ust, języka lub gardła. Ponadto mogą wystąpić duszność i trudności w oddychaniu. Szukajcie natychmiastowej opieki medycznej, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Ostrzeżenie

Omów historię choroby z lekarzem przed zastosowaniem leku Menogon. Omówić jakieś leki można przyjmować i wszelkie alergie mogą mieć. Nie należy Menogon jeśli jesteś uczulony na to, czy jesteś w ciąży lub o nieprawidłowych krwawień z pochwy. Menogon nie powinny być podejmowane, jeśli masz guz macicy, szyjki macicy lub pochwy. Menogon nie powinny być podejmowane, jeśli masz torbiel jajnika, raka piersi, jajników lub jajowodów.

Jakie są Leczenie ITP?

Jakie są Leczenie ITP?


Rozpoznanie idiopatycznej plamicy małopłytkowej lub ITP, wskazuje, że z nieznanych przyczyn, często tymczasowe, krew danej osoby nie jest prawidłowe krzepnięcie. Krzepnięcia zależy od obecności wyspecjalizowanych fragmentów komórek krwi zwanych płytkami krwi czerwony, i liczyć płytek poniżej 30000 jednostek płytek na mikrolitr krwi jest kluczowym elementem ITP. Gdy uzna to za konieczne leczenie ITP postępuje z chirurgii i leków do transfuzji krwi.

Nie Leczenie

Arkusz z Narodowego Instytutu Serca Płuc i Krwi, że wielu przypadek ITP nie wymagają leczenia, ponieważ osoby o stanie nie są obecnie krwawienia lub wystąpienia jakichkolwiek objawów lub powikłań z ITP. Lekarze rozpocznie rozważając leczenie u pacjentów zmiażdży łatwo wyrwać się w czerwone lub fioletowe kropki (czyli krwawienie podskórne wybroczyny) nazwie, z ich dziąsła krwawią lub mają niekontrolowane krwawienie po przerwie lub operacji. Ciężkie rzadko leczone ITP może spowodować śmiertelny krwawienia wewnętrznego.

Kortykosteroidy

Kortykosteroidy doustne lub do wstrzyknięć, takie jak prednizon lub hydrokortyzon stanowią pierwszą linię terapii ITP. Kortykosteroidy celu przywrócenie płytek krwi poprzez hamowanie działania układu odpornościowego. Sześciotygodniowy kurs kortykosteroidów zwykle wystarcza do leczenia ITP początkowo, ale ITP powraca w większości pacjentów, którzy otrzymują jedynie kortykosteroidy. Wielokrotnych lub przedłużających się cykle kortykosteroidów należy starannie rozważyć, ponieważ jako Mayo Clinic notatki arkusz, leki umieścić pacjentów na ryzyko "zaćma, poziom cukru we krwi, zwiększone ryzyko infekcji i utraty wapnia z ... kości (osteoporoza ) ".

Immunoglobulina

Pacjenci z ITP, którzy potrzebują szybkiego wzrostu liczby płytek krwi może otrzymać zastrzyki dożylne immunoglobuliny. Podawanie tego leku trwa kilka godzin, a jej skutki nie utrzymują się dłużej niż kilka tygodni. Zaburzenia płytek Stowarzyszenie Wsparcie ostrzega pacjentów, że mogą wystąpić zawroty głowy, zmęczenie lub nudności w górę do pełnego dnia po podaniu immunoglobuliny. PDSA mówi również pacjentów do szukania pomocy medycznej w przypadku wystąpienia problemów z oddychaniem, drgawki lub ucisk w klatce piersiowej, które mogą sygnalizować reakcja alergiczna na immunoglobuliny.

Inne leki

Mayo Clinic wyjaśnia, że ​​u pacjentów z ITP, który nie reaguje na kortykosteroidy lub którzy nie mogą już brać te leki mogą korzystać z biorąc inne leki, które zwiększają liczbę płytek krwi. Reumatoidalne zapalenie stawów i chłoniaka leku rytuksymab (Rituxan z Genetec i Biogen Idec) tłumi układ odpornościowy jak kortykosteroidy zrobić. Leki stosowane w celu wyeliminowania powodujących wrzodów żołądka bakterie Helicobacter pylori, takich jak omeprazol wraz klarytromycyny (np, Prilosec od AstraZeneca i Biaxin od Abbott) wykazały również pewne nadzieje na wzmocnienie liczby płytek krwi. Każdy z tych alternatywnych leków do leczenia ITP posiada własne ryzyko i skutki uboczne, więc pacjenci muszą przedyskutować te opcje z ich lekarzy.

Splenektomii

Gdy wszystkie początkowe leczenie lekami nie, następna opcja w leczeniu ITP jest usunięcie śledziony. Śledziona niszczy płytki krwi, więc usunięcie go za pomocą zabiegu chirurgicznego zwanego splenektomii może pomóc pacjentów z ITP utrzymanie liczby płytek krwi. Splenektomii nie gwarantuje lekarstwo na ITP, jednak i to też sprawia, że ​​pacjentów, którzy przechodzą procedurę bardziej podatni na ciężkie zakażenia.

Romiplostym i Eltrombopag

Podczas dalszej części roku 2008, US Food and Drug Administration zatwierdziła dwa nowe leki, szczególnie w leczeniu ITP u osób cierpiących na kontynuowane mimo wcześniejszych stanu narkotyków i splenectomies zabiegów. Pierwsze z tych nowych homologacji, romiplostym (Nplate z firmy Amgen), można podawać tylko we wstrzyknięciu podskórnym przez lekarzy uczestniczących w specjalnej sieci dystrybucji. Kobiety w ciąży nie powinny otrzymywać Romiplostym zastrzyki chyba że jest to absolutnie konieczne, i pacjentów, którzy otrzymują za dużo romiplostym może rozwijać zakrzepów. FDA zatwierdziła również Eltrombopag GlaxoSmithKline (Promacta) w leczeniu nieodpowiadającego ITP. Tabletki mogą powodować uszkodzenia wątroby i jak romiplostymu powodują zakrzepów wzięte nadmiernych dawek.

Płytkowych

Pacjenci z ITP może otrzymać transfuzji płytek oprócz obecnej leczeniu krwawienia, jeśli są one w dużym stopniu. Wzrost liczby płytek krwi po przetoczeniu trwa tylko kilka godzin do kilku dni.

Różnice między wybroczyn i plamicy

Różnice między wybroczyn i plamicy


Chociaż krwawienie podskórne, rozpoznaną przez lekarzy jako jeden z kilku warunków, w tym wybroczyny i plamica, jest objawem szerokiej liczby zaburzeń medycznych, może sygnalizować początek poważnej choroby. Oba warunki są spowodowane małą ilością krwawienia tuż pod powierzchnią skóry i pojawiają się jako czerwone plamy, w końcu zanika do niebieskich i brązowych podobny do sposób zanika siniaki.

Wybroczyny

Petachiae są małe, dokładnie określić wielkości plamy, które zazwyczaj pojawiają się w klastrach podobne do wysypki. Większość lekarzy uważa plamy tylko tak duży, jak 3 lub 4 mm dla diagnozy. Kolor w wybroczyny nie zanika, gdy ciśnienie jest przykładane do skóry.

Plamica

Plamica są plamy podobne do wybroczyn, tylko większe, o maksymalnej wielkości 1 cm. Jak z wybroczyny, plamica nie znikają gdy ciśnienie jest przykładane do skóry.

Wybroczyny

Każde krwawienie do skóry większa niż 1 cm zdiagnozowano jako wylewy, który jest powszechnie określany jako stłuczenie. Wybroczyny zwykle obejmuje utratę krwi na głębszym poziomie tkankowym następnie wybroczyn i plamicy.

Przyczyny i leczenie

Chociaż istnieje wiele możliwych przyczyn do wybroczyn i plamicy, oba warunki mogą być objawem większych problemów, takich jak reakcje alergiczne, choroby autoimmunologiczne lub niedoboru witamin. Plamica mogą być także powodowane przez niskie liczby płytek krwi. Leczenie tych objawów skórnych jest kwestia rozpoznawania i radzenia sobie z daną emisję.

Co to jest heparyną niefrakcjonowaną?

Co to jest heparyną niefrakcjonowaną?


Heparyną niefrakcjonowaną jest produktem rozpadu heparyny niefrakcjonowanej. Wiadomo również, heparyny o niskiej masie cząsteczkowej (LMWH). LMWH jest przeciwkrzepliwe stosowane do zapobiegania i leczenia zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, które charakteryzują się tworzeniem skrzepów krwi (skrzepy). LMWH ma wiele zalet w porównaniu z niefrakcjonowaną heparynę.

Zastosowania

LMWH są stosowane w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych, zakrzepicy żył głębokich oraz zator tętnicy płucnej, a także w zapobieganiu zakrzepicy żylnej, w populacji o wysokim stopniu ryzyka.

Administracja

LMWH są dostępne w postaci roztworu, w różnych stężeniach, w dwóch uprzednio napełnionych strzykawkach i fiolkach dawek wielokrotnych. Lek podaje się w dawkach stałych lub masy na bazie, najczęściej raz dziennie, przez wstrzyknięcie podskórne. LMWH jest odpowiedni do użycia ostrej lub długoterminowej, i to jest odpowiedni zarówno dla administracji szpitalnych i ambulatoryjnych.

Mechanizm działania

LMWH produkuje przeciwzakrzepowe działanie przez wiązanie antytrombiny hamowania aktywności czynników krzepnięcia krwi. Przede wszystkim, LMWH unieszkodliwia czynnik Xa.

Działania niepożądane

Krwawienie jest najczęstszym działaniem niepożądanym związane z LMWH. Częstość występowania krwawienia jest jednak mniej niż 5% w przypadku większości produktów HDCz. Ze względu na niskie ryzyko krwawienia i przewidywalne działanie antykoagulacyjne LMWH rutynowe monitorowanie laboratorium nie jest to konieczne. Oznak lub objawów krwawienia należy niezwłocznie zgłosić się do służby zdrowia.

Związki pokrewne

LMWH jest mniejszy związek niż heparyny niefrakcjonowanej. LMWH ma dłuższy czas działania, daje bardziej przewidywalne odpowiedzi przeciwzakrzepowe u pacjentów, i jest mniej prawdopodobne, aby powodować poważne działania niepożądane w porównaniu z heparyną niefrakcjonowaną.

Porównanie produktów

Kilka produktów LMWH są dostępne, w tym dalteparyny, nadroparyną, enoksaparyny i tinzaparyna. Produkty LMWH są wytwarzane z wykorzystaniem różnych procesów dla rozerwaniu heparynę, uzyskując końcowe produkty, które różnią się pod względem wielkości i właściwości chemicznych i fizycznych. Wszystkie produkty LMWH są podobne w ich mechanizm działania, bezpieczeństwa i skuteczności.

Instrukcje dotyczące wstrzyknięć insuliny z igłami

Diabetycy często wymagają dodatkowej insuliny we krwi, aby kontrolować poziom glukozy we krwi. Od pokarmowego rozkłada insuliny muszą być podawane przez wstrzyknięcie podskórne. Podskórne (czyli pod skórą), zastrzyki są o wiele łatwiejsze do wykonania niż iniekcji dożylnych lub domięśniowych. Podskórne zastrzyki można podawać niemal w dowolnym miejscu w organizmie, ale są najczęściej wykonane w brzuchu. Ta witryna jest wybierany ze względu na brak komórek nerwowych, co oznacza mniej dolegliwości i większe szybkości wchłaniania insuliny do krwioobiegu.

Wybór Strzykawka

Uzyskania nowej insuliny strzykawki. Podczas strzykawki insulinowe mogą być ponownie wykorzystane przez tego samego użytkownika, większość służby zdrowia zaleca stosowania jednorazowego. Za każdym razem, igła jest wykorzystywany, to będzie mniej ostra niż poprzedni, przez co więcej dyskomfort.

Nigdy nie udostępniaj igły z innymi.

Igły insulinowe są kalibrowane w jednostkach, i są dostępne w różnych pojemnościach. Upewnij się, że igła jest wystarczająco duży, aby pomieścić całkowitą dawkę insuliny.

Najpiękniejsze igły dostępne są igły 30 gauge. Cieńsze igły, mniej dyskomfort poczujesz.

Dozowania

Określić właściwą dawkę insuliny zgodnie z zaleceniami operatora medycznego. Należy zachować tę liczbę zapisane i nie ufaj jej do pamięci. Przedawkowanie insuliny może być bardzo niebezpieczne, a poza zakresem pomiarów stężenia glukozy we krwi może chmura pamięci.

Możesz zostać skierowany do podjęcia więcej niż jeden rodzaj insuliny na raz. Dostawca lekarskie może pozwala na mieszanie zarówno w jednej strzykawce w celu zmniejszenia liczby zastrzyków. Jednakże, nie jest zwykle sekwencja od typu insuliny muszą być załadowane do strzykawki pierwszego.

Strzykawka będzie mieć nasadki obejmujące tłok i igłę. Usuń oba dekielki.

Przed rozciąganiem insuliny z butelki, ciśnienie wstępne butelkę o tej samej objętości powietrza jako ilość insuliny będzie ciągnącego. Wstępne ładowanie łatwiej pobrać insulinę z butelki.

Jeśli określona dawka to 10 jednostek, wyciągnąć strzykawkę z powrotem aż do góry tłoka jest w kolejce z "10" kreski na strzykawce. Wprowadzić igłę przez gumowy butelki insuliny i nacisnąć w dół, aby zmusić 10 jednostek powietrza do butelki. Powtórzyć to dla wszystkich typów insuliny ma być wstrzykiwana.

Choć na ogół nie zaleca, można przetrzyj góry butelki z alkoholem przetrzeć przed rysunek insuliny. Na ogół nie jest uważane za wymaganie, a obecność alkoholu na kłucie igłą powoduje po wstrzyknięciu. Jednakże, jest to dobrą praktyką jeśli butelka została usunięta lub w kontakcie ze źródłami zanieczyszczeń. Przetrzyj górę butelki z jednego machnięcia i wyrzuć nasączony alkoholem.

Wprowadzić igłę do butelki insuliny, i wyciągnąć z powrotem aż do linii tłok, z określoną dawkę. Pociągnij powoli, aby uniknąć pęcherzyków powietrza lub bąbelki.

Jeśli nie ma drugi typ insuliny być wstrzykiwany jednocześnie powtórzyć pobór z drugim insuliny. Tłok będzie teraz trzeba podciągnąć do liczby stanowiącej całkowitą dawkę.

Nałożyć nasadkę na igłę strzykawki.

Wtrysk

Wybierz miejsce na wtrysku zgodnie z zaleceniami operatora medycznego. Insulina jest najczęściej wstrzyknięto do jamy brzusznej w paśmie około 2 cm poniżej i powyżej pępka.

Unikać podawania w ciągu 1 cal pępka. Należy także unikać powtarzania wstrzyknięć w tym samym miejscu.

W razie potrzeby, strona może być starta z alkoholem przetrzeć przed wstrzyknięciem, choć nie jest powszechnie zalecane, chyba w miejscu wstrzyknięcia są brudne lub zanieczyszczone.

Zdjąć nasadkę z końca igły strzykawki.

Przyciąć 1 cal skóry i ustawić igłę bezpośrednio powyżej wypukłości i pod odpowiednim kątem w stosunku do skóry. Naciśnij mocno igłę w skórę, aż igła zostanie całkowicie włożona. Wcisnąć na strzykawkę powoli i mocno, biorąc jedna sekunda na 10 jednostek insuliny wstrzykuje. Insuliny wstrzykiwano zbyt szybko może wyciekać na zewnątrz po wyjęciu igły.

W przypadku wstrzyknięcia zbyt szybko, insulina może spalić i tworzą tymczasowy guzek pod skórą.

Usunąć igłę, założyć pokrywę i usuwać strzykawki w odpowiednim pojemniku na ostre przedmioty.

Inne uwagi

Pewne rodzaje insuliny wymaga zazwyczaj pewne wymieszanie przed wstrzyknięciem, podczas gdy inne nie powinien być wstrząśnięty. Skonsultować się z lekarzem dla konkretnych zaleceń. Mieszanie najlepiej osiągnąć poprzez walcowanie butelkę obu rąk 20 razy.

Badania wykazały, że insulina może być wtryskiwany przez ubranie, bez utraty ich skuteczności; jednak więcej służby zdrowia odradzam praktyce. Jeśli masz skłonność do krwawienia na miejscu wstrzyknięcia może spowodować ubranie poplamione krwią.

Wielu dostawców zdrowia zalecają osoby wstrzykiwanie insuliny utrzymują aktualne szczepienia tężcowi.

Insulina powinna być przechowywana w lodówce, aż wstrzykiwany.

Insulina może być wstępnie załadowane do strzykawki i wstrzykuje w późniejszym czasie. Powinno być cool, aż wstrzykiwany. Insuliny, strzykawki powinna być mieszana przed wstrzyknięciem. Rzuć strzykawkę w dłoniach 20 razy.

Choć może wydawać się przytłaczające, przy odrobinie praktyki, zastrzyki insuliny stają się w zasadzie bezbolesne.

Jak korzystać z linii udowej Terapii dla IVLinia udowej lub środkowi przez tętnicę udową punktu dostępu jest procedura medyczna wykorzystywane w ostateczności do leczenia IV. Ponieważ ta część ciała jest narażona na tak wiele substancji bakteryjnych, CDC zaleca się używanie go w minimalnym stopniu i sugeruje szuka zewnętrznej linii. Bezpłodność jest kluczem do sukcesu w przypadku korzystania z linii kości udowej do terapii IV.

Instrukcje

1 poinformować pacjenta o tym, co masz zamiar zrobić, i doradzać na temat zagrożeń, w tym infekcje i krwawienia. Zawsze uzyskuj podpisał zgodę na procedury od pacjenta lub opiekuna.

2 Połóż płasko pacjenta na plecach z nogami rozsunąć, aby umożliwić optymalny dostęp do tętnicy.

3 Oceń lokalizację żyły na z wcześniej zakończonych ultradźwięków.

4 Umyj ręce i umieścić na sterylne rękawice, maski, sukni i kapeluszu. Zmyć miejsce wstawiania roztworem powidon jodu.

5 Rozciąganie pacjenta i podawanie miejscowe znieczulenie.

6 testowe linie IV przez spłukiwanie ich sterylnym roztworem przed rozpoczęciem.

7 Wprowadzić igłę znajdź w skórę i zlokalizować żyły. Odessać krew po wpisaniu żyłę i włożyć większy igły.

8 Zassać wszelkie krwi i zdjąć igłę ze strzykawką jej.

9 Włóż przewodu doprowadzającego igły i nici przewód ile możliwa do żyły. Przestań tak szybko, jak się czujesz żadnego oporu.

10 Wyjąć igłę trzymając za przewodem w pozycji.

11 Nick skóry wokół drutu prowadzącego skalpelem i wstawić rozszerzacza skręcanie podczas wkładania do przejścia do skóry.

12 Wyjmij rozszerzadła raz zdałeś skórne i podskórne warstwy skóry i włóż cewnik, wkładając go wokół przewodu prowadzącego i wciśnięcie przewodu doprowadzającego przez jednego z portów.

13 Wyjmij przewód doprowadzający i nabrać trochę krwi, aby upewnić się, że cewnik jest w pozycji.

14 Flush porty i zabezpieczyć linię z szwów. Przykryć linię sterylnym opatrunkiem i zabezpieczyć cewnik wzdłuż nogi taśmą.

Objawy raka skóry u dzieci

Rak skóry nie tylko stanowić problem dla osób dorosłych. Może to być również dość zagrożenie dla dzieci. A większość naszych dzieci roamingu plaże i baseny uderzających w lecie, potencjalne ryzyko raka skóry (czerniaka, raka podstawnokomórkowego i raka płaskonabłonkowego) są jeszcze bardziej powszechne. Chociaż zapobieganie jest naprawdę najlepszym sposobem na raka skóry, należy również się przyzwyczaić z cech lub wskaźników raka skóry.

Zmiany skórne

Pierwszym i najważniejszym objawem raka skóry u dzieci byłaby zmiana kształtu, wielkości lub koloru skóry, wzrostu, w tym obu moli i znamion. Najprostszym sposobem zauważyć te zmiany jest użycie czegoś, co nazywa "zasada ABCD", który stoi na asymetrii, granicy, koloru i średnicy. Co trzeba szukać jest zmiana kret lub znamię, gdzie połowa skazy nie odpowiada lub odpowiada z drugiej połowy (asymetrii). Należy również zwrócić uwagę, czy krawędzie tej skazy się niewyraźne lub poszarpane (border), jeśli jest zmiana koloru lub rozprzestrzeniania się koloru (kolor), a jeśli wada stała lub pojawiły (średnicy).

Wcześniejsza Krety

Chociaż rak skóry rozwija się zwykle w "nieoznakowanych" obszarów ciała, krety nie stanowią potencjał stania nowotworowych. Patrząc na mol do objawów raka skóry u dzieci, patrzeć na zmiany w wysokości wzrostu, zaczerwienienie do otaczającej skóry, skalowanie lub kondycjonowaniu w mol samej, a nawet krwawienia i zmiękczenia skazy. Czasami mol mogą również stać się swędzenie, spalić lub być przetarg w dotyku.

Zaznaczony skóry

Innym znakiem ostrzegawczym raka skóry u dzieci byłyby obecnościach moli lub narośli skórnych, które nie były pierwotnie tam. Brzmi banalnie, ale te przebarwienia zazwyczaj prezentują się na górnej części pleców u chłopców i na nogach u dziewcząt. Choć może to być normą, to nie znaczy, że chłopcy i dziewczęta nie zachoruje na raka skóry na innych częściach ciała. Ogólnie rzecz biorąc, w dowolnym miejscu może dotknąć promienie UV posiada potencjał, gdy nie jest prawidłowo zabezpieczony filtrem przeciwsłonecznym.

Znaki nieme

Oprócz bardziej oczywistych objawów raka skóry u dzieci (a także młodzieży i dorosłych), są też mniej oczywiste objawy, które mogą być mylone z innymi kwestii związanych ze zdrowiem. Niektórzy ludzie mogą rozwijać guzki podskórne, obrzęk węzłów chłonnych spotkać i utraty wagi doświadczenia. Mogą również skarżą się na częste bóle głowy i kaszel. Niektóre dzieci mogą rzeczywiście mieć drgawki. Można również zauważyć, przebarwienia pod paznokieć z palca lub palec. Wszystkie one mogą być objawy raka skóry, więc jeśli były świadkami tego u dziecka, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Wczesne wykrycie jest zawsze najlepsze.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Naprawdę, jest najlepszym sposobem, aby zapobiec raka skóry u dzieci jest ograniczenie ich ekspozycji na słońce, zwłaszcza w godzinach szczytu, które są zazwyczaj od 10:00 do 16:00, gdy dzieci są w słońcu, upewnij się, że są one sportowej odzieży ochronnej, jak czapki i koszulki, lub bloku opalania z SPF nie mniej niż 15.

Jakie są niebezpieczeństwa skaleczeń i otarć?

Jakie są niebezpieczeństwa skaleczeń i otarć?


Jeśli chodzi o opis, określenie "cięcie" jest dość niejasne. Cięcia, bardziej odpowiednio, o których mowa w otwarte rany, zazwyczaj można podzielić na pięć podstawowych rodzajów: otarcia, rany szarpane, wcięcia, avulsions i przebicia. Osoba otrzymuje ścieranie, gdy skóra jest zgarniania przez szorstkiej usługi. Rany występują, gdy tkanki miękkie jest jaggedly, nieregularnie lub wprost rozdarty lub uszkodzony. Otwarte rany spowodowane przez noże, tłuczonego szkła lub żyletki są znane jako nacięcia. Avulsions wystąpić, gdy tkanki są oderwane od ciała o życie. Rany kłute są, gdy obiekt przebija maleńki otwór w tkance. Mimo, że pięć otwartych ran różnią pochodzenia, wszystkie są podatne na infekcje, takie jak zapalenie tkanki łącznej, zapalenie podskórnej i zgorzeli gazowej, jeżeli nie są leczone.

Cellulitis

Ten szczególny rodzaj zakażenia skóry występuje, gdy bakterie gronkowcowe lub paciorkowcowe atakują skórę poprzez otwartą ranę i osłabić komórki skóry. Najczęściej infekowania dolną połowę ciała ludzkiego, tkanki łącznej powoduje ciepło, spuchnięte, czerwone i miękkie w dotyku skóry. Czasami infekcja powoduje również gorączkę, bóle głowy i dreszcze. Chociaż większość przypadków zapalenia tkanki łącznej może być leczone antybiotykami doustnymi, ciężkie przypadki czasami wymagają lekarzy administrować antybiotyki dożylnie. Do zamawiającego uniki cellulitis, czyste drobne kawałki i uniknięcia ponownego otwarcia ran gojenie.

Martwicze podskórne

Mimo, że również występuje, gdy bakterie infekuje tkankę przez otwarte rany, martwiczego zakażenia podskórnej spowodować więcej ciężkich zakażeń niż cellulitis. Zakażenie powoduje pęcznienie skóry, dochodzi do stanu zapalnego, czerwony i rumienić się gorąca w dotyku. Jeśli już poważna infekcja nasila, cięcia mogą wystąpić zgorzel. Jeśli natychmiast leczone antybiotykami, zgorzel można uniknąć. Aby ominąć jest zadane przez martwiczego zakażenia podskórne, natychmiast umyć otwarte rany i zachować uzdrowienie cięcia czyste.

Zgorzel gazowa

To niebezpieczne zakażenie tkanek skóry występuje wtedy, gdy otwarte cięcie zainfekowany przez bakterie, takie jak Clostridium. Zgorzel gazowa jest potencjalnie śmiertelne zakażenie, i prowadzi do zainfekowanego osoba cierpi na gorączkę, palpatatations serca i bardzo silny ból. Zainfekowane rany pęcznieje, a skóra otaczająca go blednie, a czasami zwalnia rdzawe, zjełczałego zapachu płynu. Ze względu na to, jak szybko rozprzestrzenia się zgorzel gazowa, penicyliny należy podawać dożylnie i martwe, tkanki zakaźną należy niezwłocznie całkowicie usunięte poprzez zabiegu. Aby uniknąć potencjalnie śmiertelnej infekcji, zawsze umyć i pokrycia skaleczeń.

Pierwsza pomoc na otwarte rany

Czy cięcie dzieje się na ścieranie, uszkodzenia, nacięcie, przebicie lub oderwanie kilka zapobiegawcze kroki pierwszej pomocy mogą być podjęte, aby otwarte cięcia mniej podatne na zakażenia. Niech cięcia krwawienia bez wywierania nacisku, umożliwiający otwartą ranę, aby oczyścić się. Gdy zatrzymuje krwawienie, cięcie umyć ciepłą wodą z mydłem. Przed założeniem bandażem, uwolnić ranę jakichkolwiek przedmiotów. Jeśli cięcie jest mały, pozostawiając ranę unbandanged zwykle pozwala leczyć szybciej.

Poziomy szkolenia pierwszej pomocy

Poziomy szkolenia pierwszej pomocy


Pierwsza pomoc ratuje życie. Opieka uwagę na ofiary w sytuacji awaryjnej może zrobić dużą różnicę między życiem i śmiercią. Jednakże, szkolenia pierwszej pomocy, nie tylko skupia się na temat poważnych awarii lub zagrożenia; mieści w sobie niewielkie obrażenia, jak również. Poziom pierwszej pomocy szkolenia osoba otrzymuje określa rodzaje urazów są przeszkoleni do czynienia.

Pomoc Życie Podstawowe awaryjne

Jest to pierwszy poziom szkolenia pierwszej pomocy. To jest dla ludzi, którzy nie mają wiedzy lub doświadczenia z pierwszej pomocy. Na tym poziomie, uczestnicy poznają podstawy pierwszej pomocy i co mają w zestawy do pierwszej pomocy. Uczą się także, jak oceniać ofiar, jak sprawdzić oddech i otworzyć drogi powietrzne, CPR, co się dzieje, gdy ofiara dusi i jak rozpoznać wstrząs anafilaktyczny. Co więcej, trenować, jak rozpoznać i zarządzać krwawienia, rany i chorobami serca.

Zastosuj pierwszej pomocy

To jest drugi poziom i jest również określana jako awaryjne pierwszej pomocy. Ludzie, którzy udzielić pierwszej pomocy w pracy muszą mieć ten poziom szkolenia. Na tym poziomie, uczestnicy uczą się zarządzać ofiar nieodpowiadających uznawać traumę i szok i udzielac pierwszej pomocy podczas oddechowych i serca katastrofy. Ponadto dzieci uczą się urazów głowy i kręgosłupa, złamania, zwichnięcia, i urazów tkanek miękkich. Dodatkowo uczą się o zatrucie, reakcje alergiczne, oparzenia i innych warunków termicznych. Uczą się także, jak monitorować kondycję victima € ™ s, jak nagrać First Aid podane, szczegół stanu victima € ™ s i techniki stosowane. Po ukończeniu tego szkolenia, osoby powinien być właściwy i pewny udzielania pierwszej pomocy i podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych.

Zaawansowane pierwszej pomocy, w tym zdalne lub Rescue

Ten poziom jest dla ratownictwa medycznego personelu, strażaków usług i innych pracowników służby zdrowia i służb ratowniczych. Praktykanci poznać trakcji złamania i wyrównanie, szynowanie, kontroli CMS oparzeń ran i oceny złamań. Dowiedzą się również, jak zapewnić opiekę służb ratunkowych i ofiar transportu z urazami kręgosłupa, jak zapewniają terapię płynu i jak zarządzać hipotermii. Uczestnicy szkolenia, którzy ukończą ten poziom otrzymują również certyfikat kompetencji AED. Program zajęć obejmuje również Rescue sposobu administrowania leków, w tym podskórne i wstrzyknięcie domięśniowe, a program nauczania zdalnego choroby wysokościowej, obejmuje higieny żywności, odmrożenia i ślepoty śnieżnej, żeby wymienić tylko kilka.

Wyprawa Pierwsza pomoc

Jest to najbardziej zaawansowany poziom pierwszej pomocy, a uczestnicy muszą mieć certyfikat zaawansowane Pierwsza pomoc zdalna lub Rescue, zanim będą mogli udać się na tym szkoleniu. Poziom ten obejmuje szkolenie w ramię redukcji dyslokacji, zarządzanie incydentami jest wiele ofiar, ewakuacji pacjentów transportujących i komunikacji z lekarzami. Rescue program szkolenia specyficzne dla Expedition First Aid zawiera jak pomóc sanitariuszy z IV kaniuli i zaawansowanego zarządzania dróg oddechowych, a program nauczania obejmuje szyjki macicy zdalnej aplikacji kołnierz, podawanie gazów medycznych, bezpiecznego usuwania kask i podaniu leku, w tym domięśniowe i podskórne.

Clexane Instrukcja pomostowe

Clexane Instrukcja pomostowe


Clexane i warfaryna są dwa leki rozrzedzenie krwi, które zapobiegają tworzeniu się zakrzepów krwi. Jeśli wziąć warfarynę i wymagają operacji, masz zwiększone ryzyko krwawienia. Clexane jest stosowany tymczasowo zastąpić warfarynę przed operacją, ponieważ zmniejsza ryzyko krwawienia, ale zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. To jest nazywane Clexane mostkową.

Instrukcje

1. Znajdź jak najwięcej informacji można na temat warfaryny i Clexane. Strony internetowe i lokalny farmaceuta są dobre zasobów. Przygotuj listę pytań, aby zwrócić się do lekarza na następnej wizycie. Umówić się z lekarzem, dwa do trzech tygodni przed terminem zabiegu.

2 Przynieś listę pytań do powołania lekarza. Będzie to pomocne przynieść kogoś z was, którzy mogą robić notatki na informacjach lekarz zapewnia. Lekarz omówi przyczyny, dlaczego jest potrzebne leczenie Clexane i wyjaśnić zagrożenia i korzyści. Otrzymasz pisemne arkuszu instrukcji nakreśla kiedy przerywać warfarynę i kiedy rozpocząć przyjmowanie Clexane. Lekarz będzie również dać ci receptę na Clexane, który musi być wypełniony przed pierwszym dniu leczenia. Clexane jest w uprzednio napełnionych strzykawkach i powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Dawki są oparte i waga różnią się wśród pacjentów.

3. Dowiedz się, jak samodzielnie administrować zastrzyki Clexane. Clexane jest podawany z małej igły podskórne. Normalne dawkowanie dwa strzały dziennie, podawane co 12 godzin. Pielęgniarka w gabinecie lekarskim będzie uczyć, jak administrować zastrzyki. Będą dostarczane z instrukcją i mieć czas na praktykę postępowania. Dowiesz się również, gdzie na swoim ciele, aby wbić igłę i jak obrócić miejsca wstrzyknięcia. To może być przerażające raz pierwszy dać sobie zastrzyk. Upewnij się, że są wygodne z procedury przed wyjazdem gabinecie.

4 Postępuj zgodnie z instrukcjami swoich pomostowe dokładnie. Instrukcje będą zwykle trzeba by przerywać warfarynę cztery do pięciu dni przed zabiegiem chirurgicznym. Spodziewaj krwi pobierana codziennie, więc lekarz może monitorować, jak szybko warfaryna pozostawia system mieć. Możesz również rozpocząć dając sobie Clexane zastrzyki jeden lub dwa dni po zatrzymaniu swój warfarynę. Powiesić arkusz z instrukcją lekarza, w widocznym miejscu w celu łatwego dostępu. Jeśli nie postępuj zgodnie z instrukcjami dokładnie, pojawia się ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, zgodnie z instrukcją lub masz pytania, skontaktuj się z lekarzem.

5 natychmiast powiadomić lekarza, jeśli wystąpią jakieś komplikacje. Najczęstszym powikłaniem terapii Clexane jest krwawienie. Uważaj na znaki ostrzegawcze, takie jak osłabienie, splątanie, omdlenia, czarne stolce, siniaki lub krwawienia, które jest nietypowe lub nie zatrzyma.

Wskazówki:

 • Unikać czynności, które zwiększają ryzyko wystąpienia krwawienia.
 • Należy zapytać farmaceutę, do pojemnika do utylizacji zużytych igieł.
 • Należy zachować ostrożność podczas golenia lub mycia zębów.
 • Natychmiast powiadomić lekarza o wszelkich objawów krwawienia.
 • Postępuj dokładnie z zaleceniami lekarza.
 • Zapytaj lekarza przed podjęciem jakichkolwiek over-the-counter leków.