adcov.com

podniesienie stezenia progesteronu

Znaki i objawy niskiego progesteronu

Znaki i objawy niskiego progesteronu


Niskie objawy progesteronu ma wpływ na większość kobiet w życiu, szczególnie w okresie menopauzy. Niskie objawy progesteronu są często związane z wyższym poziomem estrogenów w organizmie, lub dominacji estrogenu. Zmniejszające się poziom progesteronu są często jednym z pierwszych oznak, że menopauza jest zbliżających, czasami wiele lat przed rzeczywistą menopauzy. Ponieważ progesteronu i estrogeny mają być w zgodzie ze sobą wznosząc się poziom estrogenu przedstawiają się, jak to ma miejsce przed menopauzą, progesteron zostaje zmniejszona w organizmie.

Funkcje

Progesteron jest stworzona w jajnikach w czasie, przed i po menopauzie. Jednakże, jest również wytwarzana w mózgu i nerwów obwodowych. Jego głównym zadaniem jest wspieranie macicy podczas ciąży, i jest uważane za leki zwiotczające mięśnie, przy jednoczesnym zapobieganiu przedwczesnych skurczów. Progesteron ma również wpływ na funkcję mózgu, dając poczucie spokoju. Ma działanie uspokajające i promuje lepiej spać.

Objawy

Kobiety, które doświadczają niski poziom progesteronu w obliczu zbliżającej się menopauzy mogą mieć niektóre z następujących objawów: napięcia przedmiesiączkowego migreny, PMS-jak objawy, nieregularne lub ciężkie okresy i niepokój i nerwowość. Niektóre kobiety mogą doświadczyć, uderzenia gorąca, słabe myślenia, słaba snu, suchość pochwy i utrata popędu płciowego. Dodatkowe objawy niski poziom progesteronu może zawierać pomarszczonej skóry, problemy z piersi, trudności w utracie masy ciała i zatrzymanie płynów.

Estrogen Dominacja i Niskie Wpływ progesteronu

Dominacja estrogenu odgrywa dużą rolę w niskich poziomów progesteronu. Gdy poziom estrogenów nie są wystarczająco równoważone progesteronu, kobiet może wystąpić zwiększenie masy ciała, bóle głowy, złe bolesne nastroje, chroniczne zmęczenie i utrata zainteresowania seksem. Są to wszystkie klasyczne objawy niski poziom progesteronu, i są klinicznie znany jako zespół napięcia przedmiesiączkowego i może dotyczyć kobiet wykładniczo w czasie przed menopauzą.

Dominacji estrogenów może być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju raka piersi, z powodu efektów proliferacyjnych estrogenów. Estrogen dominacja i niski poziom progesteronu może stymulować dysplazję chorób piersi. Ten stan można leczyć przez podniesienie poziomu progesteronu z naturalnym dodatek progesteronu.

Osteoporoza i Mięśniaki

Niski poziom progesteronu zawsze oznaczać dominacji estrogenów. Dominacja może prowadzić do zmniejszenia tworzenia się nowej kości w organizmie kobiety o coś, co nazywa się osteoblasty. Są to komórki, które są odpowiedzialne za tworzenie kości i wzrostu nowych. Może to być główną przyczyną osteoporozy.

Mięśniaki mogą być łatwiej formowane w organizmie kobiety z powodu niskiego poziomu progesteronu z wzrostem poziomu estrogenu przed menopauzą. Generalnie, mięśniaki kurczył się po menopauzie, kiedy poziom estrogenu zmniejsza się znacząco, ponieważ jajniki nie są już co estrogen. Kobiety, które są podane naturalnego progesteronu w celu podniesienia ich poziomu, często doświadczają zmniejszenia wielkości ich mięśniaków, a także mogą doświadczyć kompletny zanik mięśniaków.

Rak endometrium miesiączki i

Kobiety, które są miesiączkujących i estrogenowe wysokości, wraz z niskim poziomem progesteronu, mogą mieć nieregularne. Korygowanie tego problemu polega na wprowadzeniu zmian w stylu życia, a także w tym naturalny produkt progesteronu. Lekarze mogą łatwo wykonać proste badanie krwi w celu określenia stężenia progesteronu w pewnych okresach miesiąca.

Rak macicy lub rak śluzówki macicy, występują często w przypadku gdy istnieje znaczna przewaga estrogenu w połączeniu z bardzo niskim poziomem progesteronu. Można temu zapobiegać przy użyciu naturalnego progesteronu. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem opcji wraz z innymi terapiami.

Wysokie ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi i nadciśnienie tętnicze są często objawy, że coś jest na opak z poziomu progesteronu w organizmie. Choroby te często występują z dominacji estrogenu. Korzystanie naturalny krem ​​progesteronu często pomóc z tym problemem.

Rozważania

Jeśli występują klasyczne objawy niskiego progesteronu, takich jak obniżenie popędu seksualnego, nieregularne miesiączki, wzdęcia, wahania nastroju, zwiększenie masy ciała i bóle głowy, skonsultuj się z lekarzem lub naturalne z lekarzem. Ona może pomóc ustalić najlepszy plan leczenia, które mogą obejmować naturalną suplementację progesteronu.

Ciąża i Zaparcia Pomoc

Ciąża i Zaparcia Pomoc


Zaparcie występuje w różnych okresach w ciągu 40 tygodni ciąży największe doświadczenie kobiet. Zapobieganie zaparciom jest najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z nim. Istnieje wiele bezpiecznych sposobów zapewnienia pomocy, jak również zapobiegania jej. Najważniejsze jest, aby uniknąć założenia, że ​​zaparcia nie będzie cię. Uświadom sobie wskazówek i zmiany diety, które mogą zapobiec lub złagodzić zaparcia, ponieważ może pokazać się szybko i niespodziewanie.

Zaparcia i Ciąża

Podniesienie poziomu progesteronu w czasie ciąży. Hormony te mogą spowolnić proces trawienia do nagłego lub stopniowego zatrzymania. Twoje dziecko rozwija swoją macicę, co z kolei wywiera presję na odbytnicy. Prenatalnych witamin są pełne żelaza, które mogą powodować zaparcia, jak również. Z tych trzech głównych przyczyn zaparć w ciąży, ważne jest, aby podjąć środki zapobiegawcze przed odczuwa żadnego dyskomfortu.

Porady dietetyczne

Utrzymanie stałego spożycie wody lub soku owocowego. Pamiętaj, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie całego ziarna i włókna. Sposoby spełniają te wymagania są do spożywania całego ziarna chleba, fasola, świeże owoce i warzywa. Za zgodą lekarzem, wziąć dodatek błonnika. Weź również pod uwagę fakt, że wzrost włókna wymaga dużo płynu do przetworzenia. Przeciążenie na włókna bez duży płynu tylko gorsza. Po zaparcia zestawy, zwiększyć spożycie z wymienionych żywności, ale także przedyskutować z lekarzem możliwość zmiany prenatalnych witamin. Chociaż żelazo jest ważne dla dziecka i swoje zdrowie w tym czasie, niektóre witaminy zawierają mniej żelaza niż inne, ale nadal utrzymać odpowiedni poziom. Jeśli czujesz, zaparcia, spróbuj jeść migdały, prażone zwykły śliwki, sok z suszonych śliwek lub niewielką dawkę kawy i spróbować zdobycie jelit działa ponownie. Umówić się na poradę medyczną, jeśli cierpią z powodu bólu. Podczas podróży na pogotowie wydaje praktyczne w czasie, jest prawdopodobne, że zostanie wysłany do domu z tych samych środków. W niektórych przypadkach, środki zmiękczające stolec może być sugerowane, ale powinny one być podejmowane wyłącznie na podstawie opinii swojego lekarza specjalisty.

Włącz się

Bycie proaktywnym w zapobieganiu zaparciom oznacza również dodanie aktywności fizycznej do codziennej rutyny. Wykonywanie ćwiczeń, które są tworzone dla ciąży lub w czasie ciąży są bezpieczne świetny sposób, aby zwiększyć swoje funkcje organizmu. Przenoszenie i rozciąganie może również przenieść swoje dziecko wokół wystarczy podać swój ulgę odbytnicy. Weź energiczny spacer. Pop w wideo ciąży jogi. Chodzić po swoim schodach kilka razy. Zwiększenie aktywności na co dzień jest korzystne dla zapobiegania zaparciom i to jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Pamiętaj, aby nie przesadzić nic jednak. Proste ćwiczenia rozciągające lub delikatne na piłka ćwiczenia nie tylko pomagają na zaparcia, ale także przygotować się do porodu.

Leg skurcze i niedoboru progesteronu

Leg skurcze i niedoboru progesteronu


Leg skurcze, nagłe intensywnie bolesne mimowolne skurcze z jednej lub większej liczby mięśni nóg, może być wynikiem niedoboru progesteronu lub zmniejszona progesteron, jak podejście do menopauzy. Progesteron zarządza metabolizm wapnia i produkcję energii w komórkach mięśniowych. Progesteron syntetyczny w pigułek antykoncepcyjnych lub stosowane w terapii hormonalnej w okresie menopauzy może powodować skurcze nóg. Skurcze nóg są zazwyczaj łagodne i ustępują z właściwego nawodnienia, diety i ćwiczeń fizycznych.

Funkcja

Progesteron jest związane masy mięśniowej i energii. Niedobór progesteronu powoduje deficyt energii w komórkach mięśniowych nóg, powodując ich kurczyć lub skurcz. Te komórki mięśniowe niedoborem energii może działać jako punkty spustowe aktywujących skurcze w innych mięśniach. Dr John Lowe wyjaśnia, że ​​progesteron ma działanie przeciwzapalne i powoduje uwalnianie hormonów tarczycy. Progesteron reguluje ogólnoustrojowej komórkowej i retencję wody i uczestniczy w produkcji i degradacji kolagenu w stawie kolanowym.

Napięcie mięśni w stawie kolanowym

Badania NIH wpływu progesteronu po odzyskaniu leczenia stawu kolanowego stwierdzono, że napięcie i rozluźnienie stawu kolanowego jest bezpośrednio związana z surowicy progesteronu. Więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest często uszkodzona lub rozerwana przez sportowców podczas nagłego przeprostu kolana. ACL, jeden z czterech głównych więzadła stawu kolanowego, jest dołączony do dolnego końca kości udowej w górnej nodze, a te włókna wznoszą się do góry z kości piszczelowej w części dolnej. ACL pozwala przesunąć dolną nogę w koordynacji z górnej kości nóg. Badanie o NIH znaleziono receptory hormonów płciowych progesteronu na ludzi ACL. Kobiety są osiem razy częściej niż mężczyźni, aby zniszczyć ich ACL, ponieważ kobiety mają mniejsze i słabsze więzadła i mają tendencję do używania mięśni górnych nogi, a mężczyźni używają swoich kończyn dolnych.

Ciąża

Kurcze nóg w czasie ciąży z niedoborem wyniku progesteronu. Progesteron jest hormonem, który zarządza główny homeostazy w macicy. Dr John Lee wyjaśnia, że ​​progesteron sprawia endometrium macicy otwarci do komórek jajowych i gotowy do zarodka. Progesteronu prowadzi do wytwarzania insuliny w czasie ciąży w celu zapobieżenia poronieniu. Wydzielanie progesteronu określa, kiedy dziecko zostanie dostarczona. Progesteron odgrywa ważną rolę w przedwczesnych porodów. W czasie ciąży progesteron jest przekazywane z nogami matki do łona, wpływając na metabolizm wapnia i energii w komórkach mięśni nóg matki. Nocne kurcze nóg może być rezultatem niedoboru potasu lub wapnia, lub w przypadku braku przepływu krwi do kończyn dolnych.

Fibromialgii

Fibroself-help.com wyjaśnia zaangażowanie progesteronu w konwersji składników odżywczych w adenozynotrójfosforanu (ATP) paliwa. ATP zaspokaja potrzeby energetyczne mięśni szkieletowych. Niedobór progesteronu utrudnia metabolizm ATP i progesteronu regulowane elektrolitów wewnątrz i na zewnątrz komórek mięśniowych są zaburzenia w stan znany jako fibromialgii. Naruszone metabolizm komórek fibromialgii oznacza, że ​​mięśnie nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu i poważne zmęczenie mięśni, plamy przetargowych, bryłek, mas i punkty spustowe spowodować poważne skurcze nóg.

Terapia progesteronem

Dr John Lee, autor przełomowej książki o naturalnego progesteronu, omawia terapii hormonalnej progesteronu używane przez ludzi do rozwoju masy i siły mięśniowej. Ośmiu do 10 mg progesteronu kremu zapobiega problemom z prostatą u mężczyzn. Dr John Lee mówi, że progesteron sprzeciwia estrogenów u kobiet, i jest niezbędne dla zdrowia nerwów i funkcji. Dr Lee zaleca 100 mg progesteronu dziennie dla kobiet z fibromyalgia.

Jak korzystać z naturalnego progesteronu przed owulacja

Leczenie progesteronem, popularne wśród pracowników służby zdrowia alternatywnych w leczeniu objawów napięcia przedmiesiączkowego, może mieć inny korzyści: zarządzanie owulacji. Mimo, że literatura jest uboga w technice, oto jak niektórzy praktycy z powodzeniem skorzystali progesteron zawiesić owulacji - a następnie pobudzić ją do wzrostu dzietności.

Instrukcje

1 Uwaga: w pierwszym dniu miesiączki, i liczyć pięć dni do przodu. To, kiedy należy rozpocząć leczenie.

2 Zmierz swoją dzienną dawkę na podstawie zawartości progesteronu swojego kremu. Na preparat, który ma 1,6 proc progesteron masy (3 procent objętościowych), tuż pod ćwierć łyżeczki będzie zawierał kwoty docelowej. Zawiesić owulacji, od 15 do 20 mg jest idealny.

3 Zastosuj krem do szyi, klatki piersiowej lub ramienia wewnętrznego dla najlepszych rezultatów. To są miejsca na skórze, gdzie progesteron pochłoną najskuteczniej.

4 Kontynuuj stosowanie kremu z 5 do 25 dni od cyklu miesiączkowego.

5 Trzymaj się leczenie za dwa do trzech miesięcy, a następnie zatrzymać. Chodzi o to, że w ciągu następnego cyklu lub dwa, twoje pęcherzyki jajnika będą działać na najwyższych obrotach, aby nadrobić stracony czas - i będziesz bardziej prawdopodobne, aby wyobrazić.

Wskazówki

  • Zarówno medyczne i zdrowie społeczności alternatywne ostrożnie przeciwko używaniu syntetycznych wariantów progesteronu, jak progestagen. Ich przyczyny są różne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę i WebMD Napro z sekcji Zasoby poniżej.

Działanie progesteronu

Progestagen jest syntetyczna wersja hormonu żeńskiego progesteronu. Jest on używany do wielu celów medycznych z najczęściej będącego antykoncepcji hormonalnej i do zwalczania skutków hormonalnej terapii zastępczej estrogenami u kobiet. Wszystkie leki powodować pewne skutki uboczne, ale jeśli skutki uboczne są poważne, że należy niezwłocznie zgłosić się do swego lekarza.

Skutki progestagen Gel

Progestagen żel forma Progesteron stosowany w leczeniu bezpłodności u kobiet. Częste działania niepożądane to wzdęcia, skurcze, zaparcia lub biegunki, zawroty głowy i zaburzenia upławy. Rzadsze działania niepożądane, takie jak zakłócone oddychanie, jednostronne osłabienie mięśni lub bolesny obrzęk, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Tego typu objawy mogą być objawy udaru mózgu lub krwi skrzep, który może wystąpić u kobiet, które suplementy progesteronu i dym. Ponadto, każdy z historii nieprawidłowych krwawień z pochwy, brakowało aborcji lub raka powinny unikać tego rodzaju suplementów.

Progestynowe Wkładki

Wkładki progestyny ​​są wykorzystywane jako wspornik wszczepionych zarodków i we wczesnej ciąży jako przeciwdziałania poronienie. Wkładki te działają zagęścić błony śluzowej macicy i tworzenia środowiska bardziej odpowiedni dla zarodka. Efekty uboczne to wzdęcia, upławy, tkliwość piersi i przyrost masy ciała. Wkładki progesteronu nie powinien być stosowany przez kobiety, które miały niewyjaśnione krwawienia z pochwy, krwawienie w mózgu lub raka piersi.

Oleje progesteronu

Progestagen oleju jest po prostu wtrysk progestagen w oleju sezamowym stosowany w leczeniu nieobecny lub nieregularne miesiączki. Jego działanie polega na regulowaniu cykli własne organizmu tak, że tworzy hormony na własną rękę i reguluje krwawienia z macicy. Każdy z alergią do progesteronu lub jego syntetycznych, sezamem lub olejów, lub alkohol benzylowy powinny unikać progestynowy olej jak gdyby ktoś z historii zakrzepów lub udaru mózgu, jak i kobiet w ciąży.

Progesteronu pigułki antykoncepcyjne

Progesteronu tylko tabletki antykoncepcyjne, znane również jako "mini pigułki" są często przepisywany dla matek karmiących i kobiet, które chcą uniknąć skutków ubocznych estrogenów i progesteronu tradycyjne pigułki antykoncepcyjne, ponieważ mają mniej skutków ubocznych i nie "wysychają" mleko matki. Skutki uboczne tych tabletek obejmują zwiększenie głodu, przyrost masy ciała, delikatne piersi, plamienia między miesiączkami i trądziku. W przeciwieństwie do zwykłych pigułek antykoncepcyjnych, jeśli pominięcia dawki o więcej niż trzy godziny, należy użyć drugiego formularza antykoncepcji do końca tego cyklu aż do okresu lokowania. Nie można "podwoić" dawkę, jak można z innymi.

Implant progestagen

Implant progestagen (znany również jako Implanonu) jest stosunkowo nowy na rynku w porównaniu z innymi środkami o działaniu progesteronu. Implanty działają w celu zapobiegania ciąży, powoli uwalniając hormony progesteronu w organizmie przez okres trzech lat. Implant Implanon jest niewielka, o wielkości zapałki i umieszczony jest w środku górnego ramienia przez lekarza. Po trzech latach, implant musi zostać usunięty przez lekarza. Skutki uboczne są niewielkie i obejmują krwawienie lub plamienie pochwy, przyrost masy ciała, bóle i pewne sporadyczne wokół miejsca wprowadzania.

Zastrzyki z progesteronu (zdjęcia)

Progesteronu zastrzyki, jak Depo-Provera, są popularne wśród kobiet, które preferują metody antykoncepcyjne, które nie kolidują z spontaniczność seksualnej. Jest również szeroko stosowany u kobiet, które mają niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, ponieważ kobiety mają mniej problemów z ich warunkami, gdy używane są strzały. Aby były skuteczne, kobiety muszą otrzymać kolejną szansę na trzy miesiące. Bóle głowy, nudności, nieregularne cykle miesiączkowe, a przyrost masy ciała są powszechne zastrzykami progesteronu.

Jak zatrzymać naturalnego progesteronu Cream zimno indyka

Progesteron krem ​​jest stosowany w hormonalnej terapii zastępczej dla kobiet w okresie menopauzy, jak również kobiet, które są w trakcie leczenia płodności. Hormon progesteron reguluje drugiej połowie cyklu miesiączkowego, określa długość cyklu, po owulacji. Korzystanie progesteronu śmietany umożliwia precyzyjne sterowanie kobieta długość cyklu; Pozwala to również kobiety po menopauzie w celu zrównoważenia hormony, jeśli mają nadmiar estrogenów. Rzucenie progesteron krem ​​można zrobić zimno indyka, ale najlepiej jest poczekać, aż jesteś w odpowiednim momencie cyklu miesiączkowego, aby uniknąć komplikacji i brak równowagi.

Instrukcje

1 Zatrzymaj przy użyciu kremu na koniec cyklu miesiączkowego, na dzień przed planowanym okresie. Pozwoli to na poziom progesteronu, aby zmniejszyć w sposób naturalny, co sygnalizuje macicy rzucić, powodując krwawienie z odstawienia. To samo jak naturalny miesiączki.

2 Nie używaj kremu czy występują jakiekolwiek krwawienia z pochwy przełom. Ta miesiączka pozwoli się naturalnie. Jeśli występują krwawienia w czasie ciąży, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

3 Dla kobiet w okresie menopauzy, należy zaprzestać stosowania kremu w dowolnym momencie pożądanego. Jeśli kontynuowanie terapii estrogenem, progesteron jest konieczne, aby zrównoważyć poziom hormonów; progesteronu przed przerwaniu leczenia skonsultować się z lekarzem.

Efekt naturalnego progesteronu Krem na czynność nerek

Efekt naturalnego progesteronu Krem na czynność nerek


Naturalny progesteron krem ​​jest rodzaj terapii hormonalnej. Kiedy organizm kobiety przestaje produkować hormon naturalnie, jej lekarz może zaproponować krem ​​progesteronu zastąpić to, co organizm traci. Śladowe ilości znajdują się w mężczyzn, ale kobiety zwykle są odbiorcami terapii zastępczej, aby zachować płodność / cykl menstruacyjny możliwie regularnym.

Czynność nerek

Określenie "nerek" odnosi się do nerek. Nefrologia jest badanie nerek. Nerki są fasolowymi narządy znajdujące się w pobliżu dolnej części pleców, po obu stronach kręgosłupa. Nerki filtrują odpadów i nadmiaru wody, zwykle poprzez oddawanie moczu.

Termin "czynność nerek" odnosi się do sposobu i nerki pracują. Nerki może nie z powodu cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego. Nerki mogą być również uszkodzone po urodzeniu, przez proces starzenia się, a nawet z przedawkowania niektórych leków lub leków.

Progesteron

Dwa główne hormony żeńskie estrogeny i progesteron są. Według strony internetowej Virginia Hopkins Health Watch, "Progesteron to hormon steroidowy wykonane przez ciałko żółte jajnika w owulacji, w mniejszych ilościach przez nadnercza. Progesteron jest potrzebny w hormonalnej terapii zastępczej u kobiet po menopauzie w celu zrównoważenia lub sprzeciwić Wpływ estrogenów. bez sprzeciwu estrogenów tworzy silne ryzyko zachorowania na raka piersi i raka reprodukcyjnych. "

Krem naturalny progesteron

Naturalny progesteron krem ​​znany również jako bioidentical progesteronu. Zgodnie z rozwiązaniami stronie bezpieczne menopauzalny "Natural USP progesteronu dotyczy kremu o jakości farmaceutycznej, która zawiera 2-3% naturalnego hormonu progesteronu." Mimo, że niektóre składniki zmieniają się w zależności od marki, większość kremów naturalnego progesteronu zaczynają jako soi lub dzikiego yam. Chemiczny zwany diosgenina zmienia się progesteronu. Należy to zrobić w laboratorium. Krem działa najlepiej, gdy wygładza się na twarzy, szyi, klatce piersiowej i dłoniach. Mimo, że niektóre naturalne kremy progesteronu użyciu dzikich yam, większość ponad-the-counter kremy dziki yam nie są takie same jak to, co lekarz zaleci.

Wpływ na czynność nerek

Nie ma jednoznacznych dowodów, że krem ​​progesteronu jest szkodliwe dla nerek. Według strony internetowej WebMD, terapia może być lubił bóle głowy i skrzepy krwi, ale nie ma wzmianki o uszkodzenia nerek.

Skutki uboczne

Mimo, że nie ma dowodu, że istnieje krem ​​szkodzi na nerki, to ma inne skutki uboczne. Strona bioidentical Progesteron wymienia migreny, wzdęcia, nadwrażliwość piersi, drażliwość, ból, skurcze menstruacyjne, problemy jajnika i depresji, ponieważ niektóre z nich.

Żywność z naturalnego progesteronu

Biorąc żywności z naturalnego progesteronu może pomóc w regulacji cyklu miesiączkowego, pomagają regulować wahania nastroju i pomaga niepłodności. Istnieje tylko kilka źródeł naturalnych żywności progesteronu, które mogą sprawić, naturalne leczenie niepłodności trudnym.

Bataty

Istnieje wiele rodzajów przędzy, które zawierają substancje, które przekształcają się w systemie progesteronu, najbardziej popularne jest dziki yam.

Jaja

Jajka można jeść, aby zwiększyć poziom progesteronu. Musisz upewnić się, że żółtko jest spożywane, ponieważ jest to miejsce gdzie najwyższy poziom progesteronu są.

Mleko

Krowy mleczne mają niezwykle wysoki poziom progesteronu w swoich systemach, które przenoszą się do mleka, które pijemy.

Wołowina Gonady

Choć brzmi to niesmaczne, gonady wołowiny faktycznie zawierają wysoki poziom progesteronu.

Kurczak

Jedzenia białe mięso kurczaka, może zwiększyć poziom progesteronu w małych ilościach.

Użyj naturalnego progesteronu Gdy próbuje wyobrazić

Lekarze przepisują suplementacji progesteronu u pacjentów, którzy starają się o dziecko i cierpi na brak miesiączki (brak miesiączki) oraz u pacjentów, którzy cierpią na nawracające poronienia z powodu braku progesteronu.
U pacjentów, którzy cierpią z powodu braku miesiączki, lekarze stosują dawkę progesteronu manipulowanie poziom progesteronu w organizmie kobiety, tak że nie ma spadek w poziomie. To powoduje spadek progesteronu endometrium (błony śluzowej macicy), aby rzucić, powodując miesiączki.

Niski poziom progesteronu może powodować poronienia u pacjentów, którzy cierpią z nawracającą utratą ciąży. Odpowiednia ilość progesteronu jest niezbędne do tworzenia zdrowego środowiska, w jakim rośnie dziecko może dołączyć. Dla tych pacjentów, lekarz może przepisać progesteronu, aby pomóc w tworzeniu zdrowego środowiska macicy.

Instrukcje

Brak miesiączki

1 Odwiedź lekarza wyspecjalizowanego instrukcje oceny i leczenia. Lekarz może przepisać naturalną formę progesteronu stymuluje miesiączki.

2 Weź leki zgodnie z zaleceniami. Lekarz może przepisać ustnej lub pochwy formę progesteronu. Jednakże, lekarz może również zalecić 5 do 10 mg na dobę zastrzyk przez 5 do 10 dni.

3 Jeśli lekarz przepisze progesteron doustny, przyjmować lek doustnie, raz dziennie, przez 10 dni. Lekarz może zaproponować podjęcie 400 mg tabletki wieczorem.

4 Jeśli lekarz przepisze postaci żelu pochwy progesteronu, zastosowanie określonej ilości (na ogół od 45 do 90 mg) co drugi dzień (lub zgodnie z zaleceniami). Lekarz może przepisać do sześciu wniosków leczenia.

Nawracających poronień

5 Wizyta specjalisty niepłodności do oceny do przyczyny poronienia. Lekarz zaleci serię testów, aby wykluczyć inne przyczyny. Jeśli wykryje niski poziom progesteronu jako potencjalne przyczyny, będzie on najprawdopodobniej przepisze wsparcia progesteronu.

6 Test owulacji przy użyciu wykresów podstawowej temperatury ciała lub zestaw over-the-counter owulacji predykcyjnych. Lekarz najprawdopodobniej polecam rozpoczynających leczenie w czasie owulacji.

7 Gdy występuje owulacja, zacząć przyjmować zalecaną ilość progesteronu, zgodnie z sugestią lekarza, raz lub dwa razy dziennie. Lekarz może zalecić przy 100 do 200 mg tabletki doustnie lub dopochwowo.

8 kontynuować leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli ciąża nie nastąpi i zaczyna miesiączka, odstawienie progesteronu aż do następnego cyklu. W przypadku ciąży, lekarz może zalecić wsparcia progesteronu aż do dwunastego tygodnia ciąży.

Niedobór i owulacji progesteronu

Progesteron jest żeńskich hormonów, które są niezbędne do zajścia w ciążę. Gdy jajniki nie produkują wystarczająco dużo, możesz mieć problemy z zajściem w ciążę.

Funkcja

Progesteron jest przez jajniki i zgęstnieje wyściółki macicy, aby przygotować go do ciąży.

Znaczenie

Jeśli jajko nie jest zapłodnione przez plemniki, że miesiąc, a następnie spadek poziomu progesteronu i wiaty okładzin, powodując miesiączki. Jeżeli zapłodnionych jaj implanty, a następnie poziom progesteronu drastycznie wzrosnąć do wsparcia ciąży.

Identyfikacja

Lekarze sprawdzić poziom progesteronu w drugiej połowie cyklu, zazwyczaj w dniu 21 lub czasami przez kilka dni, aby ustalić, czy można produkować wystarczająco dużo lub jeśli masz tzw wady fazy lutealnej.

Rozwiązanie

Niedobór progesteronu, lub wady fazy lutealnej, może być wspomagany przez suplementacja progesteronu, takie jak Prometrium.

Skutki uboczne

Skutki uboczne suplementów progesteronu obejmują obrzęk / piersi przetargowych, zmiany nastroju oraz senność.

Jak progesteronu pigułki działa?

Jak progesteronu pigułki działa?

Co to jest progesteron?

Progesteron jest naturalnym hormonem, który jest wydzielany głównie przez ciałka żółtego (w jajnikach), lecz także przez nadnercza w małych ilościach i w łożysku w czasie ciąży. Niski progesteron może powodować takie objawy, jak zaburzenia miesiączkowania, niepłodności lub zaburzeń czynności tarczycy wśród innych objawów.

Co Progesteron działa

Gdy działa prawidłowo, wydzielanie progesteronu zgęstnieje endometrium, umożliwiając implantację jaja. Jeżeli jajo nie będzie się zapłodnione, produkcja ustaje i wyściółka jest uwalniane razem z niezapłodnionego jaja. Ze względu na ten proces, kobiety, które mają niski progesteron ciążę i poronienia, lub mogą wystąpić problemy z implantacja występujące łącznie.

Jak progesteronu Tabletki działają

Pastylki leczenia progesteronem są stosowane do normalizacji niskich poziomów i może być naturalny lub syntetyczny. Zdrowe środowisko jest tworzony w łonie zwiększając niski poziom progesteronu do normy. Rozwój naczyń krwionośnych jest zwiększona, a grubsze okładziny uformowane. Jest to korzystne w regulowaniu nieprawidłowych cykli menstruacyjnych.

Progesteron w antykoncepcji

W większości pigułek antykoncepcyjnych, progesteron i estrogen w połączeniu z doustnie. Gdy poziom w surowicy progesteronu jest wysoki, środowisko w łonie już nie popiera implantacji, więc ciąża jest zabezpieczony. W ciągu jednego tygodnia cyklu miesiączkowego, pigułka może zostać podjęta, pozwalając poziom progesteronu spada. Grubość okładziny rzucić i miesiączka występuje.

Hormonalna terapia zastępcza

Progesteron zwykle ma naturalną równowagę z estrogenów podczas kobiety przed menopauzą lat. Podczas kobiecej scenie okołomenopauzalnym, równowaga ta zostaje zakłócona, kiedy poziom progesteronu spada. Ta nierównowaga może tworzyć takie objawy, jak niskie libido, mglisty myślenia, tkliwość piersi i depresja. Te objawy menopauzalne można leczyć poprzez dodanie układu progesteronem przywrócić równowagę.

Jak sprawdzić niedoboru progesteronu

Progesteron jest hormonem, który jest niezbędny do zdrowej równowagi hormonalnej. Kobiety, które są z niedoborem progesteronu może mieć wiele skutków ubocznych, takich jak utrata kości, zmiany emocjonalne, niestabilnych poziomów glukozy we krwi, przerzedzenie włosów na głowie i twarzy wzrost włosów. Po stan leczenie może być wykorzystywana. Zmiany diety i inne zmiany w stylu życia może być jednym z małych kroków w kierunku poprawy zdrowia.

Instrukcje

1 Ocenić objawy. Pierwszym krokiem do diagnozowanie stanu zdrowia lub niedobór często rozpoczyna się, gdy poszczególne zmiany ogłoszeń w jej ciele, lub ma podejrzenia o sposób ona czuje. Podsumowanie sytuacji zaczyna się od oceny objawów. Zapisz je, lub prowadzić dziennik.

2 Zaloguj się do strony internetowej, która oferuje bezpłatne testy do oceny objawów. Patrz "Zasoby" dla informacji i przykładów.

3 Patrz czasopiśmie objawów może być przygotowane w celu dokonania przeglądu zarejestrowanych objawów i uzyskania najbardziej dokładnych odpowiedzi.

4 odpowiedzi na wszystkie pytania, wypełniając najbliższych odpowiedzi, które mają zastosowanie. Opcje mogą obejmować rankingu objawy używając słów: łagodne, umiarkowane lub ciężkie, jako przewodnicy pomiarowych.

5 Zakończ oceny, opinie i odpowiedzi. Umówić się z lekarzem, jeśli czujesz, że odpowiednio ocenić objawy i może mieć schorzenie.

Wskazówki

  • Nie pozwól, aby objawy przejść nierozpoznana. Nie samo traktować każdą sytuację, bez zgody lekarza specjalistę.

Jak leczyć niski poziom progesteronu Naturalnie

Progesteron jest hormonem, który reguluje ludzkiego rozwoju płciowego. U kobiet, progesteron działa wspólnie z estrogenem do regulowania cyklu miesiączkowego i jest konieczna dla płodności i ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym o niskim poziomie progesteronu może trzeba zwiększyć poziom progesteronu, jeśli twarz niepłodności.

Jeśli szukasz alternatywy dla progesteronu naturalnych kremów i zastrzyków, oto kilka kroków, które można podjąć w leczeniu niskiego progesteronu naturalnie.

Instrukcje

1 Zapytaj zielarza o ziołach, które mogą leczyć niski progesteron. Cohosh Black, malina i chasteberry były używane od wieków w leczeniu różnych kobiecych problemów z płodnością, na długo zanim było wiadomo, że płodność jest kontrolowana przez hormony. Zioła te działają przez monitowania nasze ciała produkują więcej.

2 Kobiety z niskim progesteronu często mają niski poziom witaminy C, E, B6, magnez i cynk. Chociaż przyczyna / efekt charakter niedoboru progesteronu i niskie witaminy jest jasne, istnieją pewne dowody, że przyjmowanie dodatkowych suplementów witaminowych może pomóc.

3 Czasami nawet progesteronu komplikuje wysokich poziomów innych hormonów, zwłaszcza estrogen. Jeśli badania na podwyższony poziom estrogenów (dominacji estrogenu), unikać żywności i ziół, które są znane w celu zwiększenia poziomu estrogenów. Nierównowaga wysoką i niską estrogeny progesteronu może przyczynić się do bezpłodności.

4 szybciej Można zwiększyć poziom progesteronu z kremów, czopków i zastrzyków. Jeśli chcesz, naturalne źródło, spróbuj kremów progesteronu pochodzące z meksykańskiej yam. Pochrzyn meksykański zawiera diosgeniny, który jest przekształcany do progesteronu w laboratorium za pomocą prostej reakcji chemicznej.

5 głównych korzyści z korzystania ze źródeł naturalnych progesteronu jest to, że hormony syntetyczne mogą nie pokrywać się hormony produkowane w naszym organizmie. Suplementy, które zachęcają organizm do wytwarzania większej ilości progesteronu.

Rodzaje naturalnego progesteronu

Progesteron jest istotna w procesie hormonów u samców i samic. Główną funkcją w organizmie człowieka jest regulacja układu hormonalnego; bez niego, inne hormony się niezrównoważony, co powoduje problemów zdrowotnych. Naturalne progesteronu przez organizm, ale jest również wytwarzane w laboratoriach.

Znaczenie

Progesteron utrzymuje równowagę estrogenu u kobiet i jest związane przede wszystkim z płodnością i ciąży. U mężczyzn, progesteron i estrogen testosteron utrzymuje właściwie wyważone.

Rodzaje

Progesteron jest wytwarzany w organizmie od cholesterolu. Doustnie progesteronu w postaci tabletki i przezskórną, kremy, które są absorbowane w głąb skóry pochodzą z roślin soi i --- te rodzaje progesteronu są tworzone w laboratoriach, ale są uważane za naturalne formy hormonu.
Fitoestrogeny są nasiona, zioła, ziarna, owoce i produkty pełnoziarniste, i mają właściwości podobne do progesteronu. Chińskie zioła dong quai i Squaw winorośli zioło wykorzystywane przez rdzennych Amerykanów są popularne przykłady fitoestrogenów. Suplementy ziołowe, jednak należy wziąć pod kierunkiem lekarza, aby uniknąć negatywnych skutków.

Efekty

Skutki niskiego progesteronu są niezdrowe dla mężczyzn i kobiet. Utrata progesteronu prowadzi do kobiecej niepłodności i wyższych poziomach estrogenów, która jest uważana za zagrożenie rakiem sutka. Zwiększa także stresory, że nastrój wpływ, zmieniać jasność i wywołują depresji u kobiet. U mężczyzn, utrata progesteron podnosi poziom testosteronu prowadzące wyczerpać problemy i zwiększa poziomy dihydrotestosteron (DHT), który jest połączony z utratą włosów i ciężkiej choroby prostaty.

Korzyści

Progesteron jest naturalnym antydepresyjne i nastrój wzmacniacz. Moduluje również i przywraca równowagę hormonalną, zwiększa libido i pomaga w zapobieganiu raka piersi.

Ostrzeżenie

Naturalny progesteron jest korzystna do stosowania do zaprawiania. Prometrium, produkowany naukowo naturalny progesteron, jest dostępny w formie tabletek na receptę. Progesteronu syntetycznego Provera (medroksyprogesteronu), jednakże jest związana z nowotworami.

Skutki uboczne Micronized naturalnego progesteronu

Progesteron mikronizowany jest naturalna alternatywa dla syntetycznych leków leczenie progesteronem. Jest on dostępny jako żel dopochwowy stosowane na skórę i wskazane w leczeniu szeregu schorzeń ginekologicznych. Naturalny progesteron mikronizowany jest leczenie uważane za bezpieczne i bez długotrwałych działań niepożądanych. Jednakże ciągłe badania wykazują potencjalne skutki uboczne senność łagodnym sedacji u niektórych pacjentów. Chociaż mniej surowe niż progesteronu syntetycznego, niektóre działania niepożądane mogą wynikać z ogólnego nadużywania lub zwiększonym stężeniu naturalnego progesteronu w organizmie. Możliwość występowania niektórych działań niepożądanych może spowodować u pacjentów z innych wcześniej istniejących schorzeń.

Senność i łagodna sedacja

Gdy podjęte w dużych dawkach lub z jedzeniem, które mogą zwiększyć szybkość wchłaniania, organizm może reagować na wysokie stężenia progesteronu z tymczasowego senność i łagodna sedacja.

Wcześniej istniejących warunków

Badania bieżące wskazują na możliwość toksycznego działania niepożądane u kobiet cierpiących z nierozpoznaną wcześniej krwawienie z pochwy, zaburzenia zakrzepowo-zatorowych i uszkodzenia wątroby.

Alergie Peanut

Olej arachidowy jest stosowany w syntezie naturalnej żelu progesteronu. Dlatego kobiety z alergii na orzeszki ziemne, nie należy korzystać z tej formy leczenia z powodu potencjalnych reakcji alergicznych.

Progesteronu wynikające z nadmiernej ekspozycji

Ogólny ekspozycji na wysokie dawki lub zablokowanym absorpcji innych leków może spowodować ogólnych efektów ubocznych związanych z wysokim stężeniem progesteronu takie jak suchość pochwy, zwiększoną skłonność do krwawień, krwawienie, niestabilnej przyrost wagi, senność i niektóre wahania nastroju.

Alternatywa dla syntetycznego progesteronu

Naturalny progesteron mikronizowany jest oferowany jako bezpieczniejsze, mniej niekorzystne i tanich alternatywa dla syntetycznego progesteronu. Jednak najlepiej jest skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia lub samoleczenia z powodu konfliktów z istniejącymi schorzeniami.

Niebezpieczeństwa Cream naturalnego progesteronu

Progesteron krem ​​służy do hormonalnej terapii zastępczej w okresie menopauzy w celu zrównoważenia działania estrogenów. Według dr Johna R. Lee, specjalista w zakresie równowagi hormonalnej, poziom progesteronu spadnie niemal do zera w okresie menopauzy u niektórych kobiet, ale nadal wyższy poziom estrogenu, rzucając tylko 40 do 60 procent. Ponieważ nadmiar estrogenów może prowadzić do raka piersi lub innych form raka, lekarze często przepisują progesteron krem, aby utrzymać poziom hormonów w równowadze. Progesteron może również stymulować budowania kości, metabolizowania tłuszczu, normalizuje krzepliwość krwi i przywrócić właściwy poziom tlenu w komórkach.

Skutki uboczne

Dr Lee uważa, że ​​progesteron krem ​​jest bardzo bezpieczna i daje niewiele lub nie ma skutków ubocznych. Zauważa on, że poziom progesteronu są bardzo wysokie w trzecim trymestrze ciąży, co oznacza, że ​​jest mała szansa przedawkowanie kremu. Jednakże, zaleca się użycie powinno być przestrzegane, aby uniknąć braku równowagi hormonalnej. Dr Joseph Mercola, Osteopathic lekarz praktykujący naturalne i prowadzi opieki zdrowotnej, uważa, że ​​należy zachować ostrożność przy stosowaniu progesteronu śmietany, aby uniknąć gromadzenia się progesteronu w tkance tłuszczowej. Nadmiar progesteronu może spowodować brak równowagi w hormonów wytwarzanych przez nadnercza, w tym testosteronu, kortyzolu i DHEA. Nierównowaga w tych krytycznych hormonów może prowadzić do różnych skutków ubocznych.

Brak równowagi testosteronu

Testosteron, męski hormon płciowy, wspiera funkcjonowanie seksualne u kobiet i mężczyzn. Niedobory testosteronu może powodować dyski niskie seksu. Zbyt dużo testosteronu u kobiet może prowadzić do trądziku, nadmiernego owłosienia, pogłębienie głosu i wpływu na poziom cholesterolu we krwi.

Brak równowagi kortyzolu

Kortyzol jest hormonem naprężenie mające wpływ na metabolizm glukozy, białka i tłuszcze. Nierównowaga kortyzolu może powodować zwiększenie masy ciała, niedobory układu odpornościowego i przedwczesnemu starzeniu, a także wiąże się z lęku, depresji i choroby serca.

Brak równowagi DHEA

DHEA jest hormonem, który polepsza pamięć zwiększa energię i wzmacnia układ odpornościowy. Jeśli poziom DHEA i kortyzolu są niewyważone, może to doprowadzić do braków systemu odpornościowego i pozostawić osobę mniej zdolne do radzenia sobie ze stresem. Nierównowaga DHEA są również związane z depresją, raka, otyłości, choroby Alzheimera i chorób sercowo-naczyniowych.

Hormony nadnerczy Zrównoważony utrzymanie

Normalizacji hormonów nadnerczy pomoże zapobiec dysproporcji i dr Mercola wierzy, może w niektórych przypadkach zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę progesteronu śmietany. Hormon ten jest normalizacja możliwe zmiany stylu życia, takie jak diety i ćwiczeń fizycznych, można osiągnąć w zaledwie trzech do sześciu miesięcy. Wystarczająco dużo odpoczynku, utrzymanie spójnego harmonogramu snu, a znalezienie zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem emocjonalnym mają również kluczowe znaczenie w utrzymaniu poziomu hormonów zrównoważone. Aby uniknąć podwyższonego poziomu progesteronu, zmiany stężenia powinny być stosowane w celu naśladowania naturalnego cykliczny hormonów w organizmie.

Korzyści progesteronu Cream

Progesteron jest hormonem płciowym, wraz z estrogenu i testosteronu. Organizm naturalnie produkuje tego hormonu w jajnikach i jądrach z mniejszych kwot dokonanych przez nadnercza. Jego podstawową funkcją kobiet jest przygotowanie organizmu do ciąży i utrzymanie ciąży po ich wystąpieniu, ale również reguluje menstruację i działa w porozumieniu z estrogenem do równowagi układu hormonalnego. Progesteron odgrywa mniejszą rolę dla ludzi jak prekursor kortyzolu i moderatora innych hormonów. Kobiety często może skorzystać z zastosowania progesteronu śmietany, według autora i lekarza Johna R. Lee.

Funkcja

W normalnym cyklu miesiączkowego, estrogenów dominuje pierwsza połowa (od pierwszego dnia miesiączki do owulacji) i progesteronu dominuje drugą połowę. Głównym zadaniem jest estrogen powoduje komórki mnożyć, a rola progesteronu jest to, że opiekun, by tak rzec, aby upewnić się, że komórki giną w sposób naturalny i kontynuować cykl, utrzymując równowagę. Po estrogenu przechodzi bez oporu, ponieważ progesteron jest zbyt niskie, warunki takie jak zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS), może nastąpić endometrioza, włókniaki i nawet raka.

Korzyści

Działanie progesteronu w organizmie są liczne. Według Lee, są to: ochrona przed fibrocysts piersi, wykorzystanie tłuszczu na energię, naturalny lek moczopędny, naturalny środek przeciwdepresyjny, promuje normalne wzorce snu, zmniejsza uderzenia gorąca, normalizuje poziom cukru we krwi, normalizuje krzepliwość krwi, przywraca normalne libido, przywraca właściwe komórkowej poziomów tlenu, zapobiega raka piersi i śluzówki macicy, stymuluje tworzenie nowej tkanki kostnej, zapobiega chorobom autoimmunizacyjnym i jest niezbędne do przetrwania płodu.

Identyfikacja

Kiedy kobieta osiąga menopauzę lub nawet okołomenopauzalnym, etap prowadzi do ustania miesiączki, jajniki powoli w dół, a następnie przestaje owulacji. Bez owulacji, jajniki nie wytwarzają progesteron. Inne czynniki o niskim poziomie progesteronu może być dysfunkcjonalne pęcherzyki ekspozycji xenoestrogen powodu, niedobory żywieniowe środowiska, zła dieta i stres. Zbyt mało progesteronu prowadzi do dominacji estrogenu i tym samym braku równowagi hormonalnej, jak PMS, a także typowe objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nocne poty i wahania nastroju.

Rozwiązanie

Jeśli organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości progesteronu, a następnie zaleca się suplementację zamiast pozostawiając estrogen bez sprzeciwu, co prowadzi do wielu chorób i problemów. Ponieważ progesteron krem ​​jest na bazie oleju, powiedział Lee w swojej książce "Co lekarz może nie powiedzieć o menopauzie," najbardziej skuteczny sposób, aby go wchłonąć jest przezskórnie lub przez skórę, a nie biorąc tabletki doustnie lub przez iniekcję. Zarówno u kobiet po menopauzie i ci, którzy są nadal owulację, ale cierpi z powodu objawów PMS lub zwłókniającego torbiele mogą bezpiecznie przyjmować tego kremu. Zwykle stosuje się go na skórę podczas fazy lutealnej, dwóch tygodni od owulacji do początku swojego okresu, w dawkach, które naśladują to, co organizm normalnie produkować. W ciągu trzech miesięcy lub należy rozpocząć, aby zobaczyć wyniki.

Ostrzeżenie

Wybierając krem ​​suplementację progesteronu, pamiętaj, że to jest naturalne, nie syntetyczne. Kremy nazywane są syntetyczne progestageny, które mają kilka zalet naturalnego progesteronu, ale wiele niepożądanych skutków ubocznych, że progesteron nie obejmuje, zgodnie z National Institutes of Health.

Vs naturalnego progesteronu Progestagen

Progesteron jest typowo częścią hormonalnej terapii zastępczej, w którym dawki estrogenu danym progesteronem, albo w połączeniu lub w postaci oddzielnej recepty. Kobiety, które cierpią z powodu objawów menopauzy, takie jak suchość pochwy, uderzenia gorąca i zaburzenia snu, zwrócili się do hormonalnej terapii zastępczej dla ulgi. Wiele kobiet jest również zaniepokojony roli progesteronu i czym różni się od progesteronu w kontekście tej terapii.

Rola progesteronu w

Progesteron jest utworzony w jajnikach jeszcze miesiączkujących kobiet, a także w czasie ciąży. Po narządy rozrodcze kobiece owulacja i nie ma ciąży, poziom progesteronu i naturalny spadek Altany wyściółki macicy. Kobiety, które biorą hormonalnej terapii zastępczej zazwyczaj nie miesiączkować, ale nadal mają swoje jajniki i trzeba ten proces przelania, aby chronić je od endometriozy, które mogą się zdarzyć, jeśli tylko estrogen jest podjąć. Progesteron jest również wytwarzane w dużo mniejszych ilościach przez samców jądrach i gruczołach nadnerczowych, lecz nie uważa się męski hormon.

Progesteron

W przypadku stosowania w warunkach hormonalnej terapii zastępczej, nazwa progesteronu dotyczy sposobu lek jest i to, co jest używane aby je stworzyć. To jest często określane "naturalne" lub "bio-identyczne" i składa się z przędzy lub dzikich meksykańskich soi. Diosgenina jest wyciągiem z dzikiego yam i meksykańskich syntetyzowane do progesteronu. W przypadku soi, sigmasterol ekstrahowano i używane do progesteronu. Ani dzikie yam ani soi zawierają progesteron na własną rękę.

Progestagen

Progestin jest również określana jako "syntetyczna" i jest w postaci generycznej jako medroksyprogesteronu. Lek ten jest utworzony w laboratorium i jest zaprojektowany jako tak blisko jak to możliwe składu cząsteczkowego progesteronu wytwarzane naturalnie w organizmie kobiety. Progestin jest również przewidziany jako część leczenia antykoncepcyjnego o działaniu progesteronu i jest dostępny tylko dla tabletek. Jako środek antykoncepcyjny, progestagen zmienia śluz szyjki macicy, powodując, że stają się grubsze i twardsze dla plemników do penetracji. Progestagen wpływa na plemniki, co nawożenie trudniejsze, a trudniejsze dla zapłodnionego jaja, aby dołączyć do macicy.

Inne zastosowania progestagen

Progestagen jest również przewidziany do zastosowań innych niż do hormonalnej terapii zastępczej u kobiet po menopauzie. Kobiety, które cierpią z okresami endometriozy lub ciężkich mogą otrzymać terapię progestynowy. Jeśli ciało kobiety w ciąży nie produkuje wystarczającej ilości progesteronu, progestagen jest często przepisywany. Leczenia niepłodności lub darowizna jaj często wymagają dodatkowego leczenia progestynowy jeśli organizm nie stworzyć na własną rękę.

Ryzyko związane

Zarówno progesteron i progestagen może mieć skutki uboczne i stosowanie albo powinny być dokładnie monitorowane. Niektóre kobiety mogą mieć reakcję alergiczną na progesteronu, takie jak ucisk w klatce piersiowej i ból i problemy z oddychaniem. Efekty uboczne to biegunka lub zaparcia i obrzęki. Progesteronu skutki uboczne to nieznaczne, takich jak piersi przetargowych, Dizzy wrażeń, wymioty lub zmęczenie. Poważniejsze objawy, które są sklasyfikowane jako reakcje alergiczne, pokrzywka, są problemy z oddychaniem, ból w klatce piersiowej i silne bóle głowy. Czy biorąc progesteronu lub progesteronu, objawów i skutków ubocznych monitora uważnie i zawsze poinformować lekarza, jeśli któryś z nich są obecne. Czytaj etykiety ostrzegawcze, że pochodzi z Recepta na pełną listę możliwych skutków ubocznych lub reakcji.

Skutki uboczne progesteronu

Progesteron jest hormonem, który aa kobieta jest niezbędna w regulacji owulacji i cyklu miesiączkowego. Głównym zastosowaniem leku jest u kobiet, które nie osiągnęły jeszcze menopauzy, ale w tym samym czasie mają problemy z uzyskaniem ich okresy ze względu na brak naturalnej produkcji progesteronu w organizmie. Tak jak w przypadku jakiegokolwiek innego dodatku hormonalnej istnieje szereg możliwych efektów ubocznych, które mogą pochodzić na skutek użytkowania.

Częste działania niepożądane

Istnieje szereg typowych objawów niepożądanych po rozpoczęciu przez użytkownika stosowanie progesteronu. Są to łagodne nudności, bóle brzucha, biegunka, wzdęcia, bóle głowy, zawroty głowy, ból lub tkliwość piersi, bóle mięśni, trądzik, zwiększenie wzrostu włosów, bóle mięśni, nagłe zmiany w wadze, pochwy, swędzenie, upławy i uczucia rozdrażnienia.

Poważne skutki uboczne

Niestety możliwość poważnych skutków ubocznych nie występują podczas stosowania leku. Te ciężkie działania niepożądane mogą obejmować nagłe drętwienie po jednej stronie ciała, nagły ból głowy lub dezorientacja, ból za oczami, widzenia i równowagi problemy, ból w klatce piersiowej, bóle głowy, nudności, bóle brzucha, stolce w kolorze gliny, ciemne zabarwienie moczu, zażółcenie skóra i oczy, guzek piersi i nagłe uczucie depresji.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Niektóre formy progesteronu były znane jest olej arachidowy, więc jeśli każdy rodzaj alergii na orzeszkach ziemnych, to wskazane jest, aby zbliżać się do leku. Należy również poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z następujących dolegliwości przed użyciem: udar mózgu lub serca, skrzepy krwi, problemy z krążeniem raka związane z hormonami (takich jak rak piersi lub macicy), nieprawidłowe krwawienia z pochwy, ciężkiej choroby wątroby , lub jeśli jesteś w ciąży lub niedawno poroniła.

Wykorzystanie

W celu uniknięcia niektórych z wyżej wymienionych skutków ubocznych, ważne jest, aby właściwie stosować leku. Zawsze brać lek w połączeniu z zaleceniami lekarza i nie przekraczać instrukcji dozowania. Progesteron jest często stosowany w małych cykli trwały czasami tylko sześć do 12 dni w czasie każdego cyklu miesiączkowego. Ważne jest, aby silny wysiłek, aby nie pomijać żadnej dawki leku.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, udać się bezpośrednio do szpitala i poinformować lekarza, że ​​może być zatrute.

Przed rozpoczęciem użytkowania, aby upewnić się, że progesteron lek jest dla Ciebie zawsze skonsultować się z lekarzem.

Skutki niskiego progesteronu

Hormon progesteron, jak sama nazwa wskazuje ("pro-Gest.", Czyli "pro-ciąży"), ma zasadnicze znaczenie dla zdrowej ciąży. Gdzieś około 30 roku życia, poziom progesteronu u kobiet rozpocząć stopniowy spadek. W czasie będzie prawdopodobnie doświadczać przynajmniej niektóre z wielu objawów związanych z niskim poziomem progesteronu.

Wahania Hormony

Jak przejść przez menopauzy, produkcja organizmu z estrogenów i progesteronu przypływy i odpływy. Te zmiany hormonalne, są źródłem wielu zmienia Twoje ciało przechodzi w latach poprzedzających menopauzę.

Objawy niskiego poziomu progesteronu

Niski poziom progesteronu może siać spustoszenie na kobiety, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Ona może stać się nietypowo emocjonalne, niepokój, drażliwość i nerwowy. Możliwe jest również, że jej sen będzie zagrożona. Ona może budzić kilka razy w nocy, nie może wpaść w głęboki, spokojny sen. W rezultacie będzie ona obudzić uczucie zmęczenia, co tylko dodaje jej emocjonalnej niestabilności.

Ból i obrzęk

Innym objawem niskiego progesteronu jest bolesne lub obrzęk piersi, szczególnie w dniach poprzedzających miesiączki. Może być także większych sił w trakcie okresów krwawienia. Inne możliwe objawy niskiego progesteronu są obrzęk rąk, stóp lub okolicy brzucha. Bóle głowy i możliwe zwiększenie masy ciała są także wspólne zarzuty.

Niski poziom progesteronu traktowanie

Ponieważ ciało każdej kobiety jest inna, wymaga wymiany progesteron są bardzo zindywidualizowane. Unikalny genetyczna, dieta i styl życia nawyki i stan zdrowia musi być brane pod uwagę. Lekarz będzie regularnie sprawdzić poziom hormonów, aż ustabilizowała już po menopauzie.

Wymiana progesteron

Naturalny progesteron, który jest produkowany w organizmie nie jest tożsame z "progestagenów" Znaleziono w standardowym leczeniu hormonalnej. Ta niewielka różnica ma potencjał, aby spowodować poważne problemy.

Badanie przeprowadzone przez Inicjatywę Kobiet Zdrowia stwierdził, że subtelne różnice pomiędzy progestagenów i progesteronu nieznacznie zwiększa ryzyko raka piersi, choroby serca i zakrzepów.

Bioidentical Progesteron

Zgodnie z Mayo Clinic, bezpieczne i skuteczne leczenie progesteronem używa hormony bioidentical. Hormony bioidentical są chemicznie identyczne do naturalnego progesteronu. Są one dostępne w ponad-the-counter kremy i recepty.

Mniej znaczy więcej

Jeśli zdecydujesz się spróbować bioidentical progesteron, podjąć możliwie najmniejszą dawkę, która złagodzi objawy menopauzy na najkrótszy okres czasu.

Zastosowanie bioidentical progesteronu jako długoterminowego produktu Anti-Aging jest zdecydowanie odradzane.

Należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rodzaju terapii zastępczej progesteron.