adcov.com

plytki olbrzymie we krwi

Jakie są sposoby, które Nerki Regulacja krwi Chemia?

Ludzkie nerki fasolowymi narządy położone blisko środka tyłu, poniżej żebra, po jednej z każdej strony kręgosłupa. Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) opisuje nerki jak wyrafinowanych maszyn przetwarzających, że na co dzień filtr masę około 200 kwart. krwi, usuwając około 2 QTS. produktów odpadowych i dodatkowej wody. Podczas tego procesu nerki zachowują i uwalniania różnych substancji chemicznych wymaganych przez organizm

Chemia krwi

Zdolność organizmu do prawidłowego funkcjonowania i funkcja jest znacznie podstawie niezbędnych poziomów biochemicznych. Prawie wszystkie biochemicznych ciało przepływają przez krwiobieg do osiągnięcia różnych narządów i tkanek. Zgodnie z NIH, nerki wiedzieć, jakie są niezbędne chemikalia oraz sposób pomiaru każdej z i uwolnienia nadmiaru substancji chemicznych do pęcherza do eliminacji. Ponieważ nerki uwalniania korzystnych środków chemicznych z powrotem do ciała, regulują jonowego składu krwi, kontrolując dodatnie i ujemne ładunki jonów w wielu substancji, w tym sodu, potasu, wapnia, chlorków i fosforanów.

Równoważenie Glukoza

Jedzenie jest trawione i odwrócił się w glukozę, a następnie rozprowadzane przez krwiobieg jako źródło energii dla organizmu wszystkich komórek i narządów. Dodatkowo do substancji chemicznych nerki "zna", aby usunąć z powrotem do wnętrza korpusu jest proste glukozy cukrowego. Jednak w badaniu opublikowanym w Oxfordzie kwietnia 2006 czasopisma "Dializ Nefrologii Transplantacji", naukowcy odkryli, że nerki wydalanie glukozy z moczem u chorych na cukrzycę typu 2, gdy nerki określenia konkretnego progu dla tej osoby.

Wydzielanie hormonu

Nerki wydzielają hormony, które są niezbędne do kontroli właściwości fizyko-chemicznych krwi. Erytropoetyna pobudza szpik kostny do produkcji erytrocytów, natomiast renina reguluje ciśnienie krwi. Nerki syntezy calcitrol hormonu, który jest formą aktywną witaminę D, która pomaga utrzymać wapnia w kościach i normalną równowagę chemiczną w organizmie.

Równoważenie pH

Oprócz usuwania odpadów z krwi, nerki usunąć szkodliwe kwasy. Różne kwasy mogą występować w organizmie wielu powodów. Przyczyny tymczasowe obejmują ekstremalne ćwiczenia, biegunka, ciężkie odwodnienie i spożycie alkoholu. Diabetes, hipoglikemię, drgawki, niewydolności wątroby i raka pewne warunki zdrowia zwiększające różne kwasy w organizmie. Nerki usunięcia kwasów zrównoważyć alkaliczne poziomy we krwi i innych płynów ustrojowych przez wydalanie atomy wodoru, pozbawione ich pojedynczego elektronu, jednocześnie zachowując jony wodorowęglanowe.

Opcje kontroli urodzeń dla osób z wysokim ciśnieniem krwi

Kobiety, które są w ciągu 35 lub którzy mają wysokie ciśnienie krwi często nie zaleca się brać doustnych środków antykoncepcyjnych. Jest tak, ponieważ progesteron zawarte w większości tabletek może powodować powstanie ciśnienia krwi. Najbardziej popularnie określone tabletki zawierają mieszaninę zarówno progesteronu i estrogenu.

Ryzyko związane z pigułek antykoncepcyjnych

Ryzyko nadciśnienia tętniczego wzrasta jako kobieta wieku. Kobiety powyżej 35 lat, które biorą pigułki antykoncepcyjne powinny mieć ich ciśnienie krwi regularnie monitorowane.

Metody barierowe

Samice metody barierowe, środki antykoncepcyjne, że miejsca kobiety w jej pochwie przed stosunkiem, zawierające membranę, czapki szyjki macicy lub prezerwatywy dla kobiet. Metody te są zalecane dla kobiet, które nie przeszkadza włożeniu urządzenia w pobliżu w czasie stosunku, i są gotowi, aby dowiedzieć się, jak ich używać prawidłowo.

IUD

Wkładki wewnątrzmaciczne (spirale) są małe, "w kształcie litery" T urządzeń wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, które lekarz wkłada do macicy kobiety. Wkładka wewnątrzmaciczna jest skuteczne przez okres do 10 lat i jest polecany dla kobiet, które są w długotrwałym związku monogamicznym. Dwa najbardziej popularne są Mirena i § Straż.

Mini-pigułka

Mini-tabletka często dozowany pod nazwą Micronor zawiera tylko estrogenu. Znane jest równie skuteczny jak tabletki, które zawierają zarówno estrogenów i progesteronu, chociaż ma pewne znane skutki uboczne, w tym nieprawidłowych cykli i plamienia.

Ostrzeżenie

Wszystkie te opcje mają wady i zalety i powinny być omówione z lekarzem prowadzącym.

Różnica między DNA Test & badanie krwi dla ojcostwa

Przed 1980 roku, badania krwi były podstawowym sposobem na ustalenie ojcostwa, kiedy ojciec dziecka był w pytaniu. Od tego czasu stała się powszechna DNA w celu ustalenia ojcostwa narzędzie, i jest popularny ze względu na jego potężną dokładnością. Badania krwi i nadal są używane, gdy istnieją różnice w wynikach badań krwi i testów DNA, często wyniki są porównywalne.

Badanie dokładności

Próbki krwi mogą być porównywane między rodzicami i potomstwem i ustalenie ojcostwa, aby w ciągu 30 do 40 procent pewności, w oparciu o takie czynniki, jak wpisywanie w surowicy krwi, czynników lub białek. Próbki DNA mogą jednak ustalić ojcostwo z prawie 100 procent dokładności, ponieważ są one oparte na rzeczywistych genów nie tylko grupa krwi --- który jest po prostu przejawem kilku genów.

Próbka Lokalizacja

Testy na ojcostwo na podstawie krwi wymagać próbki krwi pobiera się z obu rodziców i potomstwa. Próbki DNA mogą korzystać nie tylko we krwi, ale w komórkach skóry i włosów są dobrze. W związku z tym, próbki DNA są uważane za mniej inwazyjny pobrana.

Przykładowe rozmiary

Małe ilości DNA może być pobrane próbki, natomiast próbki krwi wymagana może być duża. To sprawia, że ​​za pomocą badania krwi dla małych dzieci trudne, jeśli nie niemożliwe. Tylko kilka komórek niezbędnych do testu DNA, ponieważ DNA musi być powtórzone, zanim zostanie sprawdzone, niezależnie od tego, czy próbka jest duża czy mała.

Rozszerzone Relacje

Testy DNA są przydatne w ustaleniu ojcostwa, a także są pomocne w określeniu stopnia pokrewieństwa między innymi krewnymi --- na przykład podejrzany babka. Badania krwi nie są tak dokładne. Ponieważ badania krwi nie jest tak dokładny, że jest prawie niemożliwe, aby ustalić za pomocą badania relacji rozszerzonych krwi.

Badanie prywatności

Można zbierać DNA ojcostwa w zaciszu swojego domu i wysłał do prywatnej pracowni, za opłatą. Próbki do badania krwi dla ojcostwa należy przez lekarza, a zatem nie jest tak dyskretny, jak badania DNA. Należy zauważyć, że próbki DNA wysłane w domu prawdopodobnie nie jest dopuszczalny w sądzie, ponieważ nie można ustalić ostatecznie, do którego próbki faktycznie należą.

Koszt testu i rozrządu

Koszt badania ojcostwa DNA może być tak mało, jak tylko na mocy 100 dolarów. Jednak na wyniki być prawnie dopuszczalne, badanie będzie średnio około 600 dolarów. Wyniki testu DNA są ogólnie dostępne w ciągu dwóch tygodni, ale może być zrobione w zaledwie dwóch dniach, jeżeli jest to konieczne.
Badania krwi odbywa się rzadziej, ponieważ koszt badań DNA spadła i oferują dużo większą dokładność, a także szereg innych zalet. Jednakże, wyniki badań krwi, może być określana bezpośrednio. Zestawy można kupić za 20 USD, które może przetestować ABO i Rh, czynników, które są ograniczone w ich dokładność, jak testy na ojcostwo.

Jakie są przyczyny migreny i cukru we krwi?

Jakie są przyczyny migreny i cukru we krwi?


Mózg ważnego energii w organizmie ludzkim. Gdy nie ma wystarczającej ilości cukru do wykorzystania energii, możesz czuć się ospały i psychicznie, jak mglisty uzyskać silny ból głowy. Jak na ironię, zbyt dużo jedzenia cukru jest często to, co powoduje, że strome spadki cukru we krwi, że powodują migreny.

Insuliny i cukru

Kiedy jesz węglowodany, takie jak chleb, makaron i ciasteczka, organizm rozbija je w glukozę, formę cukru, że ciało może wykorzystać. Trzustka wydziela hormon insulinę, aby pomóc komórki używać glukozy krążącej we krwi.

Too Much

Jeśli dużo słodkich spożywać w jednym czasie, powiedzmy bogaty kawałek tortu, to trzustka stawia się dodatkowych dawek insuliny, aby przenieść glukozę do komórek. Ten dodatkowy insulinę powoduje szybki spadek zawartości cukru we krwi.

Reakcje mózgu

Kiedy mózg wyczuwa ten spadek cukru we krwi, wysyła sygnały, że chce więcej jedzenia. To dlatego jedzenia słodyczy lub pasta może spowodować apetyt na więcej węglowodanów żywności intensywnie kilka godzin po posiłku.

Bóle głowy

Niski poziom cukru we krwi może czujesz się zepsuty, powolny i psychicznie zmęczony, ponieważ mózg jest pozbawiony idealnego poziomu energii. Sieje spustoszenie na to również hormony, które kontrolują wielkość naczyń krwionośnych w mózgu i powodować pęcznienie i statki kontrakt. Powyższe zmiany w wielkości naczyń krwionośnych są uważane powodować bóle migrenowe.

Na czczo

Logicznie rzecz biorąc, na czczo wywołuje cukru we krwi, jak również. Niektórzy ludzie obudzić się z migreny, bo to było kilka godzin od ostatniego posiłku. Ponadto, pomijanie posiłków może wywołać bóle głowy, jak również.

Co robić

Mózg jest najszczęśliwszy, gdy starają się utrzymać poziom cukru we krwi zgodne przez cały dzień. Można to zrobić poprzez ograniczenie cukrów prostych, takich jak napoje bezalkoholowe, a jeść więcej węglowodanów złożonych, takich jak pieczywo pełnoziarniste zamiast białego chleba. Jedzenie mniejszych posiłków w ciągu dnia, a parowanie białek z węglowodanami (mleko i nonsugared zboża lub ser i krakersy) pomaga również.

Co to jest test krwi tlenem?

Co to jest test krwi tlenem?


Badanie krwi tlenem, inaczej znany jako test gazów krwi, jest pomiar poziomu tlenu oraz dwutlenku węgla we krwi, zgodnie z National Institutes of Health (NIH). Można także ustalić pH krwi.

Kiedy badanie jest zlecane?

Testy laboratoryjne Online mówi analiza gazów krwi prowadzi podczas wyświetlania objawy braku równowagi pH krwi lub gazu, takie jak trudności w oddychaniu lub skrócenie oddechu, szczególnie, jeśli cierpisz na zaburzenia układu oddechowego i metabolicznego. Może być również obciążony testowania skuteczności terapii tlenowej.

Jak to się robi?

NIH, że krew pobiera się z tętnicy, zwykle od nadgarstka, a następnie natychmiast przesyła się do laboratorium w celu analizy. Odbywa się to przy małej igły, i może być poprzedzone znieczulenia i testu obiegowej.

Co to jest normalna Czytanie tlenu?

Według NIH normalne ciśnienie cząstkowe tlenu na poziomie morza wynosi 75 mm Hg do 100 mm Hg, a normalne nasycenia tlenu od 95 do 100 procent. Na wysokości powyżej 3000 metrów, wartości te są niższe. Normalne pH mieści się w zakresie od 7,35 do 7,45.

Czy to jest niebezpieczne?

Według badań laboratoryjnych online, testy tlenu we krwi jest nieco bardziej bolesne niż pobieranie krwi z żyły, i istnieje zwiększone ryzyko przedłużonego krwawienia. Siniaki i zawroty są wspólne powikłania.

Niebezpieczeństwa niskiej zawartości tlenu

Niskie tlenu we krwi, znany również jako hipoksemii, może zakłócić naturalne funkcje organizmu, zgodnie z Mayo Clinic, a może zaszkodzić ważnych tkanek i zagrażać życiu w ciężkich przypadkach. Testy laboratoryjne bazie dodaje, może wskazywać na wiele różnych poważnych problemów z chorobami płuc niewydolności nerek.

Czy Cinnamon Fix Low cukru we krwi?

Czy Cinnamon Fix Low cukru we krwi?


Ziołowych suplementów marketingu często niejasno odnoszą się do "równowagi" w suplementach glukozy etykietowanie cynamonu. Jak w przypadku wszystkich suplementów ziołowych, być ostrożnym i zapoznaje się z badań naukowych, zanim zdecydują się skorzystać z tej ukochany przyprawy jako coś więcej niż środek zapachowy.

Kontrola cukrzycy

Ważne jest, aby pamiętać, że badania wpływu cynamonu na stężenia glukozy skupić się na ludzi z cukrzycą - nie ludzi, których poziom glukozy jest niski. Hipoglikemia (niskoglukozowej) może być prekursorem dla późniejszego rozwoju cukrzycy i komplikacji cukrzycy, ale efekty CYNAMONOWI dotyczących poziomów glukozy - o ile w ogóle jakiekolwiek efekty rzeczywiście istnieje - nie mówi się podnieść niski poziom glukozy w zakresie zdrowego. Efekt - nadal badane - jest prawdopodobnie niższy poziom glukozy, a nie je podnosić.

Wczesne badania

Na początku badania, przyjęte przez American Diabetes Association w 2003 roku, testowany 60 osób z cukrzycą, dając im codzienne dawki do 6 g cynamonu na 40 dni. Typ cynamonu użyto do badań była Cinnamomum aromaticum, zwany również kasja i cynamon chiński.

"Wyniki tego badania wskazują, że spożycie 1, 3 lub 6 g cynamonu dziennie obniża poziom glukozy w surowicy, triglicerydów, cholesterolu LDL i całkowitego cholesterolu u osób z cukrzycą typu 2 i sugerują, że włączenie cynamonu w diecie osób z cukrzycą typu 2 zmniejsza czynniki ryzyka związane z cukrzycą i chorobami układu krążenia ", naukowcy doszli do wniosku.

Późniejsze badania

Dalsze badania przyniosły mieszane rezultaty. Chociaż pewne badania wskazują użycie Cinnamon cassia są skuteczne w obniżaniu stężenia glukozy we krwi i zwiększenie poziomu lipidów nie wszystkie badania wykazały takie same wyniki. Na przykład wydanie Journal of Nutrition, opublikowane przez American Society for Nutrition: kwiecień 2006, przytacza badanie przeprowadzone przez naukowców z Holandii, który nie wykazuje poprawy wśród kobiet po menopauzie, z cukrzycą.

"Możemy stwierdzić, że suplementacja cynamon ... nie poprawi całego ciała wrażliwość na insulinę lub doustne tolerancję glukozy i nie modulować profil lipidowy krwi u chorych po menopauzie, z cukrzycą typu 2," Naukowcy w tym badaniu napisał. "Badania naukowe na temat proponowanych świadczeń zdrowotnych suplementacji cynamonu jest uzasadnione przed zdrowotne powinno być."

Więcej Doubt

Wydanie styczeń 2008 czasopisma "Diabetes Care", opublikowanego przez American Diabetes Association, cytuje badania "Wpływ cynamonem na kontroli poziomu glukozy i lipidów parametrów."

"Cynamon nie wydaje się poprawić HbA1c, FBG lub parametrów lipidowych u pacjentów z cukrzycą typu 1 lub cukrzycą typu 2," Państwa artykułu. "Zdolność Cinnamon, aby zapobiec cukrzycy u pacjentów ze stanem przedcukrzycowym i tych z grupy wysokiego ryzyka nie jest znany."

Bezpieczeństwo

Mimo, że wszelkie korzyści z cynamonem jest jeszcze udowodnione ponad wszelką wątpliwość, że jest prawdopodobne, bezpieczne dla większości ludzi, aby dodać cynamon jako suplement diety.

Według WebMD, cynamon może wchodzić w interakcje z lekami na cukrzycę, co powoduje spadek stężenia glukozy za daleko, więc biorąc więcej niż 6 g dziennie nie jest dobrym pomysłem. (Jedna łyżeczka jest 4,75 g). Uważaj na objawy hipoglikemii, a nie używać cynamon na dłużej niż 40 dni w czasie, WebMD zaleca.

Kumaryny, chemiczne znalezione w kasi cynamonem, może wywołać choroby wątroby u osób, które są wrażliwe na chemiczne lub pogorszyć istniejące choroby wątroby. Osób z chorobą wątroby nie należy używać dużych ilości cynamonu.

Ponieważ mało wiadomo na temat cynamonu i ciąży i karmienia piersią, WebMD zaleca unikanie jego stosowania w tych czasach.

Jak jest kortyzol transportowane w krwi?

Wydzielanie

Wydzielanym przez korę nadnerczy, co jest dławik umieszczony w górnej ludzkiej nerki, hormon kortyzol odgrywa istotną rolę dla przygotowania ciała do reagowania na sytuacje stresowe. Część klasy hormonów znanych jako kortykosteroidy, kortyzol pochodzi z cząsteczki cholesterolu, zarówno hydrofobowe i nierozpuszczalne w wodzie.

W chwilach stresu, przysadki mózgowej w mózgu wydziela adrenokortykotropiną (ACTH) do krwiobiegu. Gdy ACTH dochodzi do komórek kory nadnerczy jest, to wiąże się z receptorami na ich szczególne wywoła zwiększoną produkcję cząsteczek kortyzolu. Po zakończeniu hydrofobowe cząsteczki kortyzolu łatwo przejść przez błony komórkowe do wnętrza kapilar i strumienia krwi.

Transcortin (dosłownie "globuliny wiążącej kortykosteroidy")

Transcortin lub "CBG" jest białkiem występującym w osoczu krwi, który wiąże się do około 75 procent kortyzolu w obiegu. W wiązaniu kortyzolu, CBG unieszkodliwia go --- pomaga regulować natychmiastowe efekty hormonu w sprawie glukozy, tłuszczu i białek w organizmie. CBG pozwala również lepiej rozpuszczają kortyzolu we krwi na bazie wody, jak to jest pompowany przez układ naczyniowy.

W tym czasie, większość resztek kortyzolu wiąże się z albuminą, wspólną białka w krwi, która także dezaktywuje hormon zapewniając jednocześnie, że rozpuszczają się w wodzie.

Bezpłatne Frakcja kortyzolu

Zawierające mniej więcej 5 procent wszystkich kortyzol wydzielany, wolnej frakcji kortyzolu jest nierozpuszczone, niezwiązany i aktywne chemicznie. Krąży w krwi swobodnie. Gdy wejdzie w kontakt ze szczególnym kortyzolu z receptorem na komórkach jelita i wątroby (poprzez włosowatych), to powoduje ponowne wchłanianie sodu i potasu, a także rozkład glikogenu w glukozę, odpowiednio.

Czy Odwodnienie Podnieść poziom glukozy we krwi?

Czy Odwodnienie Podnieść poziom glukozy we krwi?


Glukoza (cukier) jest głównym źródłem energii dla ludzi. Jednakże, zbyt wiele we krwi powoduje uszkodzenie delikatnych naczyń krwionośnych i tkanek. Odwodnienie nie zużywa tyle wody sztucznie zwiększa poziom glukozy we krwi, ponieważ nie ma wystarczającej ilości wody w celu rozcieńczenia krwi na glukozę.

Cukrzyca

Cukrzyca jest chorobą, w której stężenie glukozy we krwi nie jest prawidłowo wchłaniane z krwi do mięśni. Powoduje to, że podwyższony poziom glukozy we krwi.

Odwodnienie

Ludzki organizm traci wodę poprzez pocenie się, oddychanie i oddawanie moczu. Jako utrata wody, musi być wymienione. Odwodnienie w zestawy, gdy woda nie otrzymuje.

Zagęszczenia krwi

Hemokoncentracji jest sztuczny wzrost chemicznych znajdujących się w krwi, jak stężenie wody obniża się. Kiedy to nastąpi, nie ma dostatecznej ilości wody w celu rozcieńczenia stężenia glukozy i innych substancji chemicznych.

Chemikalia inne Podwyższone krwi

Glukoza nie jest tylko substancja chemiczna, która wydaje się być wyjątkowo zwiększona z powodu zagęszczenia krwi. Elektrolity i białka krwi są również sztucznie zwiększona w ich koncentracji z powodu odwodnienia.

Ostrzeżenie

Jeśli jesteś cukrzykiem, nie ryzykuj. Jeśli odczyt stężenia glukozy we krwi jest podwyższony, nie lekceważyć go jako produkt zagęszczenia krwi. Postępuj zgodnie z instrukcjami opieki z lekarzem w sprawie tego, co zrobić, gdy poziom glukozy jest wysokie.

Skrzepy krwi spowodowane przez Ortho Evra urodzenia sterowania patchu

Link do zakrzepów krwi

Ortho Evra plaster metoda antykoncepcyjna, która wymaga stosowania raz tygodniami na skórę, który uwalnia ciągłego poziomu progesteronu i estrogenu, hormonów, aby zapobiegać owulacji. Według OrthoEvra.com, plaster zawiera o 60 procent więcej estrogenów niż typowy pigułki antykoncepcyjnej, która zawiera 35 mikrogramów estrogenu.

W styczniu 2008 roku, FDA wydała oświadczenie łączącej poprawkę antykoncepcyjnej ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepów krwi nóg i płuc, które może powodować działania niepożądane, zagrażające życiu, takie jak zator tętnicy płucnej lub udaru mózgu.

Estrogen wpływa

Po zastosowaniu poprawki, estrogen jest uwalniany do organizmu, na wyższym poziomie, niż się wziąć w pigułki antykoncepcyjnej. Sam estrogenu nie powoduje skrzepów krwi, ale może zwiększyć ryzyko krzepnięcia. Po estrogenu jest uwalniany do ciała, stężenie czynnika krzepnięcia wzrostu organizmu. Ten wzrost czynników krzepnięcia może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi w organizmie.

Podczas gdy w 3000 szacuje jeden kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne za rok doświadczenia zakrzepów krwi, ryzyko to jest nieznacznie większa u kobiet przyjmujących Ortho Evra.

Jeśli tworzy się skrzepu krwi w żyłach głębokich w organizmie, takie jak to, w nogawce, stan jest znany jako zakrzepica żył głębokich (DVT). Te skrzepy może występować w części dolnej lub uda. Jeśli zakrzep zrywa (znane jako zator) skrzep może drogę do płuc i zablokować przepływ krwi. Bez takiego przepływu krwi, płuca i inne organy mogą zostać uszkodzone.

Wyższe ryzyko

Istnieją pewne działania i warunki, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć ryzyko zakrzepów krwi w tych, którzy używają Ortho Evra. Kobiety, które palą, są bardziej narażone na to rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może jeszcze bardziej przyczynić się do zakrzepów. To samo odnosi się do tych, które są uważane za otyłych (wskaźnika masy ciała lub 30 lub więcej).

Ponadto, kobiety z wywiadem zakrzepicy lub trombofilii są w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia zakrzepów krwi. Pacjenci ci są powszechnie traktowane z leków przeciwzakrzepowych, co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Jednakże, leki te mogą spowodować zwiększenie ilości występowania krwawień, które mogą być redukowane Ortho Evra.

Jak diecie Podczas pobierania krwi Rozcieńczalnik

Jak diecie Podczas pobierania krwi Rozcieńczalnik


Kiedy biorąc leki przeciwzakrzepowe na choroby serca, należy monitorować międzynarodowego współczynnika znormalizowanego (INR) i utrzymać go w pewnym zakresie krzepnięcia. Ilość spożywanych pokarmów zawierających witaminę K jest głównym powodem INR waha. Badania krwi są wymagane w tygodniu na miesiąc, w zależności od zmian badanych, a dawka leku jest odpowiednio dostosowany. Zachować spójną dietę, aby zmniejszyć częstotliwość badań krwi i zmiany dawkowania leku.

Instrukcje

1 Ogranicz spożycie dużych warzyw witaminy K do kilku uncji dziennie. Warzywa, które są najwyższe w witaminę K to szpinak, kapusta, pietruszka, burak liściowy, brukselka, sałata, brokuły i Rzepa. Jeśli chcesz jeść większe ilości, być spójne z dnia na dzień, tak, że można ustanowić spójne dawka leku.

2 Wybierz warzywa o niskiej zawartości witaminy K, takich jak kukurydza, marchew, kalafior, bakłażan, cebula, zielona fasola, papryka i pomidory.

3 jeść inne pokarmy o niskiej zawartości witaminy K, w tym mięsa, owoców, zbóż i produktów mlecznych.

4 Za pomocą olejów o niskiej zawartości witaminy K, takie jak olej kukurydziany, olej słonecznikowy, olej z orzeszków ziemnych i olej sezamowy. Olej rzepakowy i olej sojowy ma najwyższą zawartość witaminy K.

5 Należy pamiętać o tym, jak kofeina czy alkohol ma wpływ na wynik badania INR.

Wskazówki

  • Zwiększyć spożycie pokarmów z witaminą K w celu obniżenia wskaźnika, jeśli czytanie INR jest znacznie powyżej swojego zakresu docelowego. To może być łatwiejsze rozwiązanie niż ciągłe zmienianie dawek leków.
  • Ćwiczenia mogą mieć wpływ na wynik badania INR.

Jakie są przyczyny i objawy niskiego poziomu cukru we krwi?

Niski poziom cukru we krwi jest określane przez lekarzy jako hipoglikemii, która jest stan, który można leczyć, jeśli starannie zarządzać żywności jeść i kiedy je jeść. Objawy niskiego poziomu cukru we krwi może szybko rozwijać się bez ostrzeżenia, a może być spowodowane przez diety i niektórych schorzeniach. Rozważ te informacje z Mayo Clinic i American Diabetes Association na temat objawów i przyczyn niskiego poziomu cukru we krwi.

Objawy neurologiczne

Jeśli stężenie cukru we krwi jest zbyt niski, mogą wystąpić objawy neurologiczne, w tym splątanie, niepokój, nietypowe zachowanie, podwójne lub niewyraźne widzenie i napadów.

Objawy sercowe

Niski poziom cukru we krwi może spowodować, szybkie bicie serca, niskie ciśnienie krwi lub utraty przytomności, jeżeli stężenie cukru we krwi pozostaje niski zbyt długo.

Zwiększony apetyt

Twój apetyt i pragnienie może zwiększyć, gdy cukru we krwi jest niski, a może pragniesz słodycze, owoce i pieczywo i makarony, które są pokarmy o dużej ilości cukru.

Leki

Leki, takie jak duża ma insuliny, metforminy i chinina może powodować niski poziom cukru we krwi.

Alkohol

Jeśli pić alkoholu na pusty żołądek, stężenie cukru we krwi może pozostać niska ze względu na wpływ alkoholu na zdolność wątroby do uwolnienia glukozy (cukru).

Zaburzenia trawienne

Zaburzenia układu pokarmowego, w tym nowotworów trzustki, toksyczne zapalenie wątroby, choroby nerek, niedożywienie i komplikacje z zabiegów odchudzających może powodować niski poziom cukru we krwi.

Zaburzenia hormonalne

Jeśli masz zaburzenia swoimi przysadki, nadnerczy i tarczycy, może masz niedobory hormonów, które powodują niski poziom cukru we krwi.

O objawów zakrzepu krwi w czasie ciąży

Skrzepy krwi może wystąpić w każdej chwili, ale kobiety w ciąży są szczególnie podatne. Ciało zwiększa czynniki krzepnięcia w czasie ciąży, aby zatrzymać nadmierną utratę krwi podczas porodu. To właśnie z powodu tej zmiany, że kobiety w ciąży są bardziej narażone na zakrzep krwi. Ważne jest, aby zauważyć objawy, gdy się one pojawią, gdyż może to spowodować problemy z ciążą.

Thrombofilia

A kobieta w ciąży ma już zwiększone ryzyko krzepnięcia, ale jeśli kobieta ma thrombofilia, zaburzenie, które zwiększa prawdopodobieństwo zakrzepów, że ryzyko jest znacznie zwiększona. Według marcu Dimes, 80 procent kobiet w ciąży, które rozwijają się skrzepów krwi mają thrombofilia.

Objawy

Kobiety w ciąży, które rozwijają zakrzepów krwi może mieć obrzęk i zaczerwienienie w obszarze skrzepu krwi. Skrzepy krwi może stać się zagrażające życiu, jeśli podróżujesz do płuc, serca i mózgu.

Unieruchomienie

Kobiety na leżenie w łóżku mają zwiększone ryzyko powstania zakrzepów krwi z powodu unieruchomienia. Brak ruchu przez dłuższe okresy czasu może doprowadzić do skrzepu krwi. Kobiety w ciąży powinny poruszać nogami i chodzić wokół łóżka na okazję, aby utrzymać przepływ krwi prawidłowo.

Leczenie

Kobiety w ciąży, które mają wysokie ryzyko powstania zakrzepów krwi może być traktowany rozcieńczalnik krwi. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia zakrzepu, ale mogą powodować inne działania niepożądane, w tym ubytku kości. Leczenie można podawać podczas ciąży jak i później.

Komplikacje

Skrzepy krwi może być niebezpieczne dla dziecka, jak również. Krzepnięcie krwi jest przyczyną poronienia jak odklejenia się łożyska, w którym skórka łożysko od ściany macicy.

Informacje na temat ciśnienia krwi Medycyna Lotrel

Informacje na temat ciśnienia krwi Medycyna Lotrel


Lotrel jest lek na receptę, który jest przede wszystkim stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego (wysokiego ciśnienia krwi). Lotrel zawiera połączenie amlodypiny narkotyków; blokery kanału wapniowego i benazeprilu; i inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę (ACE dalej). Lotrel jest często wykorzystywana jako środek poboru jak nadciśnienie nieleczone może doprowadzić do poważnych problemów medycznych, takich jak zawał serca, udar mózgu i choroby nerek.

Cechy

Amlodypina, bloker kanału wapniowego (lub antagonista wapnia), działa w celu zwiększenia przepływu krwi przez naczynia krwionośne ułatwiając dzięki czemu są w stanie rozwinąć i poszerzyć. Inhibitory ACE, takie jak benazepryl, pracy, aby zmniejszyć działanie ACE enzymu. Poprzez hamowanie powyżej, naczynia krwionośne mogą rozszerzyć lub rozwinąć, a ciśnienie krwi może spaść. Gdy to się stanie, ogólny stan zdrowia serca i zdolność do funkcjonowania (pompa krwi) wzrasta.

Administracja

Dawki lotrel są określone w zależności od stanu zdrowia pacjenta i jego reakcji na leczenie. Lotrel nie ma na celu złagodzenie objawów i natychmiast zmniejszyć osoby ciśnienie krwi; może to potrwać nawet do kilku tygodni po leki do osiągnięcia pełnego poziomu skuteczności. To ważne, że Lotrel być podjęte zgodnie z przepisami (zazwyczaj raz na dobę) i konsekwentnie. Przyjęciu leku w tym samym czasie każdego dnia, zaleca, ponieważ musi być stosowany konsekwentnie uzyskać korzyści.

Dawki

Lotrel się doustnie w postaci kapsułki. W zależności od dawki, lek zawiera różne zalety amlodypiny składników i benazeprilem. Amlodypina w kapsułkach mieści się w zakresie siły działania od 2,5 mg, 5 mg lub 10 mg, oraz, benazepril siła jest równoważne 10 mg, 20 mg i 40 mg. Wszystko razem jest sześć różnych mocnych kombinacji, które są dostępne.

Identyfikacja

Dawki Lotrel mogą być zmienione i czy zmniejszył najlepiej odpowiadający pacjentowi. Natężenia kapsułki wykonane są z łatwo odróżnić od siebie. Lotrel 2,5 mg / 10 mg jest biała z zespołów złota, Lotrel 5 mg / 10 mg jest brązowy z białymi pasmami, Lotrel 5 mg / 20 mg jest różowy z białymi pasmami, Lotrel 5 mg / 40 mg są jasnoniebieskie kapsułki z białym pasm i Lotrel 10 mg / 20 mg kapsułka jest fioletowy z białym pasm.

Skutki uboczne

Skutki uboczne Lotrel to zmęczenie, zawroty głowy i suchy kaszel. Skutki te wydają się zmniejszać, gdy korpus przyzwyczaja się do leków. Poważne działania niepożądane omdlenia, zmniejszone libido objawów, zakażenie lub grypopodobne i zwiększenie lub zmniejszenie ilości moczu. Objawy reakcji alergicznej na Lotrel to: trudności w oddychaniu, wysypka, świąd, obrzęk twarzy, języka lub gardła, silne zawroty głowy. Ważne jest, aby pić co najmniej sześć szklanek wody dziennie, biorąc leki, aby zapobiec odwodnieniu. W niektórych przypadkach, u pacjentów nie wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, dopóki nie byłem na leki na kilka miesięcy. Przed rozpoczęciem Lotrel, ważne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich i wszystkich wcześniej istniejące warunki medyczne masz, przyjmowanych leków i alergii.

Co to jest badanie krwi OB?

Co to jest badanie krwi OB?


OB Cena (ESR) jest również nazywany Sed Oceń lub sedymentacji nocleg. Jest to prosty test stosowany w celu określenia ilości zapalenie w organizmie, lecz nie można zdiagnozować specyficzne warunki powodujące zapalenie.

Jak roboty ESR Blood Test

Zapalenie zmienia białka w czerwonych komórkach krwi, powodując ich związania ze sobą w grudki, co czyni je bardziej gęsta niż normalne czerwonych krwinek. Test ESR prostu stwierdza, prędkość, przy której krwinki opadają na dno probówki. Szybciej krwinek spadek, bardziej zapalny jest w organizmie.

Podstawowe zastosowania testu ESR

Testy ESR są najczęściej stosowane w celu zdiagnozowania reumatoidalne zapalenie stawów, zespół bólu wielomięśniowego i gigantyczne tętnic (GCA). Reumatoidalne zapalenie stawów powoduje zapalenie błony śluzowej stawów, co powoduje ból, uszkodzenia stawów, a czasem deformacji. Polimialgia reumatyczna jest chorobą zapalną, powodując sztywność i ból zwykle w ramionach, szyi, ramion, bioder i ud; gigant tętnic (GCA) odnosi się do zapalenia błony śluzowej tętnic i powoduje bóle głowy, ból szczęki i niewyraźne widzenie.

Zwiększona ESR

Zwiększona ESR ma wiele przyczyn, w tym ciąży, miesiączki, zakażenie lub anemii. Wiele chorób, takich jak choroby nerek, kiła, gruźlica, choroby tarczycy i toczeń powodować również ESR stawki będą wyższe niż średnia. Ponadto, niektóre leki, takie jak doustne środki antykoncepcyjne, witaminy A, dekstran i metylodopy (ALDOMET) może spowodować odczyty ESR jest większa niż normalnie.

Bardzo wysoki ESR

Oprócz bólu wielomięśniowego, gigantycznym zapaleniem tętnic i reumatoidalne zapalenie stawów, inne typowe przyczyny bardzo wysokim ESR to martwicze zapalenie naczyń (zapalenie ściany naczyń krwionośnych) i makroglobulinemia pierwotny (rak limfocytów B, rodzaju białych krwinek).

Low ESR

Choć niski ESR zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju, warto zauważyć, że choroby wątroby lub nerek, zastoinowej niewydolności serca i niektóre zaburzenia białkowe oraz anemia sierpowata lub warunki, które powodują wzrost albo czerwonych lub białych krwinek może powodować niższa niż normalnego wyniku ESR. Leki takie jak aspiryna, kortyzon i chininy może również spowodować obniżenie ESR.

Omówienia wyników testu z ESR Doktora

Ponieważ istnieje tak wiele warunków, które mogą mieć wpływ na test ESR, ważne jest, aby omówić swoje wyniki z wykwalifikowanego lekarza, który wie o wszystkich dolegliwościach i przyjmowanych leków. Badanie krwi ESR jest uważany badanie przesiewowe i nie mogą być stosowane do diagnozowania dowolny jeden warunek. Jest jednak użyteczne w skriningu na pewnych stanów zapalnych lub w monitorowaniu ich postępu.

Co to jest badanie krwi AlAT?

Co to jest badanie krwi AlAT?


Badanie aktywności enzymów we krwi Test stosuje się do pomiaru ilości enzymu transaminazy glutaminian: pirogronian (GPT) we krwi.

Znaczenie testu krwi AlAT

Enzym ten występuje w komórkach serca, nerek, mięśni i trzustki w małych ilościach, ale w znacznie większym stężeniu w wątrobie. Test ten jest czasem nazywany ALT. Można usłyszeć lekarz o nim jako o badaniu funkcji wątroby, gdzie jest również w połączeniu z innymi badaniami, z których wszystkie sprawdzić, jak dobrze funkcjonuje wątroba.

Korzyści z SGTP BloodTest

Badanie aktywności enzymów odbywa się, czy wątroby choruje lub uszkodzona. Chociaż nie jest zwykle niska GPT we krwi będzie znacznie wzrastać w obecności pewnych chorób, takich jak marskość wątroby i zapalenia wątroby. Stosowanie niektórych leków, takich jak statyny do obniżenia poziomu cholesterolu, mogą drażnić wątrobę, powodując GPT być zwolniony. To dlatego lekarze sprawdzić funkcje wątroby ostrożnie, gdy jesteś na niektóre rodzaje leków. Wczesne wykrycie podwyższonego poziomu GPT może niech lekarz wie, kiedy, aby zmniejszyć lub wyeliminować stosowanie niektórych leków, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu wątroby.

Cechy SGTP Test Lab

Prawidłowe wyniki z SGPT może zmieniać się od jednego do drugiego laboratorium. Wykonaniem testu laboratorium zostanie wydrukowany AlAT ich wartości normalnej na raport laboratorium. Większość laboratoriów rozważyć poziom GPT od zera do 30 jednostek na litr. Poziom GPT może być znacznie podwyższone, jeśli pijesz zbyt dużo alkoholu, lub mononukleozy, przewlekłe uszkodzenie wątroby lub choroby, lub choroby pęcherzyka żółciowego kamienie żółciowe lub niektórych rodzajów raka. Nie są znane żadne schorzenia spowodować osoby do poziomu GPT, który jest zbyt niski.

Dalsze badania

Jeśli test AlAT jest bardzo podwyższone, lekarz może poprosić o badanie USG przeprowadzone na wątrobę. Pozwoli to ustalić, czy jest czynnikiem leżącym u podstaw choroby i pomoże lekarzowi podjąć decyzję, co zrobić, aby obniżyć poziom GPT. Jeżeli zwiększony poziom GPT jest spowodowane użyciem leku, zaprzestaniu stosowania leku lub zastąpienie go innym lekiem zwykle pozwala poziomy GPT powróci do normalnego zakresu. Jeśli podwyższone poziomy GPT są spowodowane przez inne problemy z pęcherzyka żółciowego lub wątroby, lekarz będzie prawdopodobnie odnosi się do specjalisty, takiego jak gastroenterologa dla dalszej oceny.

AlAT Rozważania badanie krwi

Badanie aktywności enzymów we krwi prowadzono na surowicy krwi. Krew z żyły i wirowano w wirówce w celu oddzielenie osocza od komórek. Nie jest potrzebne specjalne przygotowanie do badania; jednak nie wykonywać forsownych ćwiczeń tuż przed mającą test zrobić. Należy również unikać stosowania ziół takich jak Echinacea i Waleriana, ponieważ mogą one mieć wpływ na wyniki SGPT. Jeśli masz nieprawidłowy wynik badania, prawdopodobnie zostać poproszony, aby zrobić kolejny test, aby upewnić się, że pierwsze badanie było dokładne.

Zrozumienie gazów krwi tętniczej

Tętniczego Gazy

Gazometrię końcu znajdują się dwutlenku węgla i tlenu obecnego w danej osoby tętniczego krwi (krwi z tętnicy) oraz ogólnej kwasowości tej krwi. Patrząc na czyjeś lub pomiaru gazów krwi tętniczej, medycznego może określić, lub przynajmniej pomóc w ustaleniu, zdrowie i funkcjonowanie płuc człowieka. Kiedy człowiek bierze oddech, oddycha tlenu do płuc. Ten tlen zostaje następnie przeniesiona do krwi (zasadniczo staje gazometrii krwi tętniczej) w tym samym czasie, dwutlenek węgla (obecnie gazometrii krwi tętniczej) przenosi się z niego, w zasadzie miejscach przełączania między sobą. Na wydechu, człowiek uwalnia dwutlenek węgla dla jego ciała. Jeśli płuca nie pracują prawidłowo, gazy krwi tętniczej będzie nieuchronnie w różnych stężeniach niż normalnie. Test pomiaru tego poziomu może wskazywać na to.

ABG test

W odniesieniu do tlenu, testy ABG (tętnicze gazu) może powiedzieć medycznego nie tylko zdolność płuc do przemieszczania tlenu do krwi, ale również rzeczywistą ilość tlenu we krwi, nasycenia tlenem hemoglobiny i Ciśnienie tlenu w krwi (ta, która rozpuszcza się we krwi). Dwutlenkiem węgla medycznego można zobaczyć w jaki sposób ilość dwutlenku węgla utrzymuje się we krwi po przejściu przez płuca, skutecznie mierzenia zdolności płuca 'do usuwania dwutlenku węgla z krwi, z organizmu. Test ten obejmuje również mierzyć kwasowość krwi człowieka, która bardziej lub mniej oznacza wodór we krwi. Oznacza atom wodoru, lub jego jony mogą krwi danej osoby albo kwasowe albo zasadowe. Masz nadzieję, że twoja krew będzie nieco zasadowy i nie kwaśny. Wreszcie badanie pokazuje też ilość wodorowęglanu we krwi osoby, która reguluje kwasowość i zasadowość krwi.

Liczby

Chociaż lekarz normalnie powiedzieć dokładnie to, co numery oznaczają w odniesieniu do Ciebie i Twojego zdrowia, istnieją pewne "normy" lub "bramki", że należy zasadniczo szukać w pomiarach. Z nasycenia tlenem, masz nadzieję na między 95 a 100 procent. Jego rzeczywistej zawartości, liczba powinna przyjść w dowolnym miejscu od 15 do 22 mililitrów. Ciśnienie tlenu chcesz to około 75 do 100 mm Hg, co oznacza milimetrach słupa rtęci (do pomiaru ciśnienia). Dwutlenkiem węgla, szukasz ciśnieniem 35 do 45 mm Hg (jak widać, jest to bardzo dużo mniej niż w tlen). PH krwi (kwasowość / alkaliczność) powinny się w co 7,35 do 7,45. I wodorowęglan powinna wynosić między 20 i 29 mEq / l (milirównoważników na litr).

Niebezpieczeństwa wysoki poziom potasu we krwi

Niebezpieczeństwa wysoki poziom potasu we krwi


Wysoki poziom potasu we krwi powoduje stan zwany hiperkaliemia. W wielu przypadkach przyczyną wysokich poziomów potasu z powodu nieprawidłowej czynności nerek. Gdy są one normalnie funkcjonować, one usunąć nadmiar potasu z organizmu. Inne przyczyny hiperkaliemii może być spożywanie zbyt dużej ilości potasu lub niektóre leki. Poważne i zagrażające życiu, mogą wystąpić problemy z zbyt dużo potasu.

Niebezpieczeństwa hiperkaliemii

Warunki, które mogą wynikać z wysokiego poziomu potasu to osłabienie, słaby lub powolne tętno, nieregularne bicie serca, nudności, trudności w oddychaniu i paraliż. Inne powikłania to zaburzenia rytmu serca, problemy z kontroli nerwowo-mięśniowej lub zatrzymanie akcji serca.

Żywność o wysokiej zawartości potasu

Spożycie zbyt dużej ilości pokarmu wysokie poziomy potasu, może powodować, że są zbyt wysokie. Owoce wysokiej potasu należą awokado, banany, nektarynki i pomarańczy. Warzywa wysokiej potasu obejmują pomidory, słodkie ziemniaki, pasternak i szpinak. Inne pokarmy wysokiej potasu są produkty pełnoziarniste, małże, dorsz, halibut, melasa, jogurt i orzechy.

Zaburzenia nerek

Zaburzenia nerek, które mogą spowodować wyższe stężenie potasu to przewlekła lub ostra niewydolność nerek, zapalenie nerek toczeń (zapalenie nerek w przebiegu tocznia), uropatii zaporowej (niedrożność moczu), odrzucenia przeszczepu nerek lub zapalenie kłębuszków nerkowych (zapalenie małych naczyń krwionośnych w nerkach).

Leki

Niektóre leki mogą powodować wysoki poziom potasu, ze względu na ich wpływ na czynności nerek, takie jak leki moczopędne, które zawierają amiloryd, triamteren lub spironolakton. Inne obejmują angiotensyny (ACE) konwertującego angiotensynę. Suplementy potasu może powodować hiperkaliemię.

Zapobieganie hiperkaliemii

, Podczas gdy potas jest ważnym minerałem, który pomaga utrzymać regularne bicie serca i utrzymuje mięśnie pracują prawidłowo, ważne jest również, aby utrzymać go na bezpiecznym poziomie, szczególnie, jeśli masz chorobę nerek. Możesz omówić z lekarzem wszelkie ograniczenia należy dokonać na jedzenie wysokie owoce potasu i warzyw. Należy również mieć rutynowe badania krwi, aby sprawdzić poziom potasu jako część rocznego fizycznej.

Ostrzeżenie: Wysokie stężenie potasu we krwi Niebezpieczeństwa

Awaryjnego leczenie jest konieczne, jeśli wystąpią objawy zmian w oddychaniu, nudności, osłabienie, słabej lub braku serca lub utraty przytomności.

Niskie cisnienie krwi Objawy

Niskie cisnienie krwi Objawy


Podczas gdy wiele osób stara się obniżyć ciśnienie krwi, inni cierpią z powodu ciśnienia krwi, który jest już zbyt niska (niedociśnienie). Kiedy wyniki odczytu w numerach niższych niż 90 (skurczowe) na 60 (rozkurczowe), pacjent może być doświadcza niskie ciśnienie krwi, według MayoClinic.com. Oprócz przewlekłego niedociśnienia tętniczego, nagłe spadki ciśnienia krwi może być niebezpieczne. Rozpoznawanie objawów niskiego ciśnienia krwi może zachęcić pacjenta na leczenie szybciej.

Psychiczne i emocjonalne

Niskie ciśnienie krwi może mieć wpływ na więcej niż stan fizyczny pacjenta. Depresja i niezdolność do koncentracji są zarówno objawy niskie ciśnienie krwi, ale ponieważ są one również objawy wielu innych schorzeń, wizyta u lekarza jest w porządku.

Wizja

Gdy spada ciśnienie krwi, pacjent może wystąpić niewyraźne widzenie, jak jego oczy szczep zobaczyć bez odpowiedniej podaży tlenu.

Mózg

Niskie ciśnienie krwi oznacza mniej tlenu dostaje się do mózgu i zawroty głowy lub omdlenia mogą wystąpić. Ponadto może występować w przewlekłym zmęczeniem, nawet jeśli pacjent jest uzyskanie wystarczającej snu w nocy. Jednostka jest również zwiększone ryzyko upadku.

Dodatkowe objawy

Ponieważ spadek ciśnienia prowadzi do zmniejszonej dopływ krwi bogatym w tlen w organizmie, można zauważyć, poszczególne zimnego skóry z lepkim uczucie. Może on być bardziej spragniony niż zwykle, ponieważ jego narządy i skóra nie otrzymują odpowiedniego nawodnienia i / lub może stać się nudny.

Wtórny

Niektórzy pacjenci mogą być narażeni na zwiększone ryzyko rozwoju niedociśnienie. Jeśli poszczególne odwadnia, z powodu zbyt małej ilości wody, jest on bardziej narażone na nagły spadek ciśnienia krwi. U niektórych pacjentów z chorobami serca doświadczyć niedociśnienie jak ich serca do pompowania krwi walczyć ich żyłach. Inne stany, które zwiększają ryzyko choroby endokrynologiczne są problemy, ciąża, utratę krwi i niedożywienie.

Czasowe

Nagły spadek ciśnienia krwi, który występuje, gdy osoba wstaje szybko (niedociśnienie ortostatyczne) jest normalnym zjawiskiem w wielu ludzi, ponieważ krew osiada w stopach i nogach, siedząc, pozostawiając mózg spragnione tlenu tymczasowo na stojąco. Jeśli pacjent cierpi na zawroty głowy po ciężkiej sytuacji, często powtarzające się w ciągu kilku dni, jego lekarz powinien przeprowadzić badania w celu wykluczenia zaburzeń leżących u podstaw.

Jak wziąć ciśnienie krwi ręcznie

Jak wziąć ciśnienie krwi ręcznie


Dowiedz się, jak zrobić pomiar ciśnienia krwi ręcznie. Nie zawsze można mieć stetoskop dostępny. Maszyn cyfrowych ciśnienia krwi może nie. Czasami nie jest możliwe do usłyszenia impuls, jeżeli ciśnienie krwi jest bardzo niskie, tętno szybkie lub choroby naczyń występuje. Pracownicy służby zdrowia są przygotowani do podjęcia ciśnienia krwi przez strony w sytuacjach kryzysowych, aby ułatwić szybką reakcję. Trzeba będzie tradycyjny mankiet ciśnieniomierza z ciśnieniomierza wziąć ciśnienie krwi ręcznie.

Instrukcje

1 Umieść mankiet ciśnienie krwi powyżej zgięciu łokcia lub nieco powyżej nadgarstka, jeśli mankiet ciśnienie krwi jest zbyt małe, aby zmieścić się wokół ramienia. Mankiety ciśnienia krwi zaznaczono właściwego miejsca. Owinąć ciasno w ramach przygotowań do podjęcia pomiaru ciśnienia krwi przez strony.

2 Sprawdzić puls w nadgarstku lub na wewnętrznej stronie łokcia, najbliżej ciała (przyśrodkowej z miejsca zgięcia łokciowego), w zależności od tego, gdzie zostały umieszczone mankiet ciśnienie krwi. Weźmiesz swój odczyt ciśnienia krwi przez strony w tym samym miejscu, czułeś puls, tak trzymać tam swoje palce.

3 Po wyczuwalne tętno, napompować mankiet do pomiaru ciśnienia krwi, uważając, aby nie stosować zbyt dużego nacisku. Wystarczy tylko napompować mankiet do pomiaru ciśnienia krwi, aż impuls zniknie. Teraz jesteśmy gotowi, aby znaleźć skurczowe ciśnienie krwi ręcznie.

4 Powoli opróżnić mankiet ciśnienie krwi, trzymając rękę w tym samym miejscu, w którym początkowo czuł puls. Obserwować wskaźnik ciśnienia krwi (ciśnieniomierza) ściśle i opróżnić mankiet powoli. Kiedy czujesz, puls, zanotuj numer otrzymany biorąc ciśnienia krwi ręcznie.

5 Skorelować powrotu impulsu odczuwalne ręką z umieszczeniem igły na wskaźniku ciśnienia krwi. Gdy impuls jest odczuwalny, można całkowicie opróżnić mankiet ciśnienie krwi. Ciśnienie krwi zostały pobrane jest ciśnienie skurczowe. Nie można ustalić liczbę dolną, lub rozkurczowego ciśnienia tętniczego, czytania ręcznie, zwie wyczucie ciśnienie krwi. W dokumentacji medycznej, odczyt będzie wyświetlany w następujący sposób: liczba / P (np L20 / P), z P wskazującym ciśnienie krwi zostało zrobione ręcznie lub wyczuwalne.

Wskazówki

  • Jeśli nie uda się znaleźć ciśnienie krwi przez strony po raz pierwszy, przełączyć się na drugim ramieniu. Upewnij się, że czujesz się impuls przed napompować mankiet ciśnieniomierza. Nigdy kciukiem czuć puls. Odczyty ciśnienia tętniczego skurczowego poniżej 90 mogą wskazywać jest potrzebna pomoc lekarska, ale sytuacja znacznie się różnią.
  • Zawsze opróżnić mankiet ciśnienie krwi i usunąć go w całości po zakończeniu.

Białe o niskie morfologii krwi

Są czerwone krwinki w organizmie, które dostarczają tlenu i pozbyć się odpadów i białych krwinek, które bronią organizm, odpierania choroby. Kiedy stają się białe niskie morfologii krwi, organizm jest bardziej podatny na zakażenia. Leukopenia jest niska liczba białych krwinek powstaje, gdy nie ma wystarczającej liczby białych krwinek (leukocytów) krążącego we krwi. Neutropenia jest niska białych ciałek krwi spowodowane przy bardzo niskich poziomów neutrofilów, jeden z wielu podkategorii leukocytów, krążą we krwi.

Przyczyny leukopenia

Infekcji wirusowej lub zaburzenia wrodzone - jak myelokathexis, co wpływa na szpik kostny function-- raka, inne choroby, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i tarczycy są przyczyną leukopenii. Niedokrwistość aplastyczna, HIV i AIDS, a także chorób autoimmunologicznych, takich jak toczeń i zakażeń, które uniemożliwiają organizmowi produkować wystarczającej ilości krwinek białych we krwi wystarczająco szybko to powoduje również z leukopenia. Osoba z leukopenii zwykle ma spadek w jednym z wielu podtypów leukocytów. Badania krwi są wykorzystywane w celu określenia, jakiego typu jest niewielka.

Inne przyczyny leukopenia

Antybiotyki, leki moczopędne i prednizon są niektóre leki, które mogą powodować leukopenię, wraz z ciężką alergią i niedobór witamin. Radioterapia może również prowadzić do niskich białych morfologii krwi lub leukopenia.

Przyczyny neutropenii

Neutropenia jest najczęściej spowodowana na skutek przyjmowania chemioterapii do leczenia raka. Dzieje się tak dlatego, że chemioterapia niszczy szybko rosnące komórki nowotworowe. Niestety, leczenie zabija białe krwinki zdrowe, też. Inne przyczyny neutropenii obejmuje samego raka i inne leki stosowane w jej leczeniu. Pacjenci, którzy mają już niskie białych krwinek z poprzednich sesji chemioterapii, osoby z innymi problemami układu odpornościowego oraz osób powyżej 70 roku życia są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia neutropenii z chemioterapią.

Rozważania

Dokładna przyczyna neutropenii musi być określona, ​​ponieważ czynniki wzrostu leukocytów krwi mogą zapobiec warunek dla większości osób, jeśli jest to spowodowane przez chemioterapię, a nie będący raka lub inne leki.

Leczenie

Zabiegi dla neutropenii obejmuje komórki macierzyste z krwi obwodowej i ex vivoexpansion. Dając komórek macierzystych krwi obwodowej bezpośrednio po dużych dawek chemioterapii pozwala na szybsze odzyskiwanie neutrofili. Przykład vivoexpansion w procesie prób klinicznych i obejmuje coraz neutrofile komórek w laboratorium, a następnie napełniając je pacjentom coraz chemioterapii zapobiegania neutropenii.

Leukopenia jest polepszona przez obróbkę schorzenie, które powoduje niską białych krwinek.

Środki ostrożności

Osoby o niskich białych morfologii krwi należy podjąć środki ostrożności, aby zapobiec zakażeniu, ponieważ ich układ odpornościowy jest zagrożona. Lekarze zalecają noszenie maski, unikając ludzi, którzy są chorzy i często mycie rąk zmniejsza ryzyko złapania czegoś od innych.