adcov.com

plusy i minusy rolnictwa ekologicznego

Plusy i minusy Rolnictwa Ekologicznego

Plusy i minusy Rolnictwa Ekologicznego


Strona Iowa State University w tej sprawie rolnictwa ekologicznego twierdzi, że jest to najstarszy typ rolnictwa na Ziemi. Jednak stał się również jednym z "najszybciej rozwijających się segmentów amerykańskiego rolnictwa", mówi amerykański Departament Rolnictwa.

Żywność ekologiczna jest popularny z wielu powodów: ludzie są zainteresowani zdrowiem i odżywianiem, możliwe szkodliwe skutki genetycznie żywności, wpływu pestycydów i insektycydów. Wiele chęć przyczynienia się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Co stanowi "organiczny" jest zdefiniowane przez prawo, a gdy rolnictwo ekologiczne zyskuje na popularności, to ma zarówno wady i zalety.

Pro: Lepiej dla gleby

Rolnictwo ekologiczne stało się popularne wśród wielu ludzi, którzy chcą przyczynić się do praktyk rolniczych, które pomagają przywrócić, utrzymać lub zwiększyć ekologiczną harmonię. Koncentruje się nie tylko na produkcji naturalnych produktów spożywczych, ale na optymalizacji zarówno na zdrowie i produktywność współzależnych społeczności życiowych gleby, roślin, zwierząt i ludzi. Korzyści zdrowotne żywności organicznych obejmuje zarówno konsumenta oraz dla środowiska.

Hodowla organiczny stosuje się techniki, takie jak płodozmianu i pozwalając podłoża leżeć odłogiem sezonu, w celu zwiększenia przydatności gleby. Skutkuje to mniejszą utratą gleby i zanieczyszczenia.

Con: Mniejsze plony

Wprowadzenie wysokiej wydajności, metody nieekologicznych rolnictwa w 1960 roku powiedział, że pomógł Indie zażegnać masowego głodu, i karmić swoich ludzi, twierdzi Daniel Pepper w US News and World Report w artykule "The Toxic Consequences z Zielonej Rewolucji ". Jednak stosowanie chemikaliów w tradycyjnym rolnictwie stworzyły zagrożenia dla zdrowia i środowiska oraz o 5 procent rolników w Indiach wzrosły ekologiczne.

Niektórzy jednak uważają, że powszechne korzystanie z rolnictwa ekologicznego jest niepraktyczne i że może prowadzić do dalszego niedoboru żywności z powodu mniejszych plonów. To może być szczególnie zaakcentowana w krajach takich jak Indie, z wysokimi populacji i gdzie może być trudno wyżywić wszystkich.

Dodatkowo, niektóre pytanie, czy istnieją namacalne korzyści dla środowiska poprzez rolnictwa ekologicznego.

Con: wyższe koszty

Żywność produkowana metodami ekologicznymi ma zazwyczaj wyższą cenę niż nieorganiczne żywności. Wiele z nich jest w stanie zapłacić dodatkowe koszty dla żywności ekologicznej. Dla niektórych na surowsze budżetu, może być kosztowna. Jest mało prawdopodobne, że na dzisiejszym rynku, który zmieni się w najbliższej przyszłości.

Więc teraz, tych, którzy chcą być częścią ruchu w górę, który najprawdopodobniej ma potencjał, aby przyczynić się zarówno do zdrowszego stylu życia i zdrowszego środowiska, trzeba wybulić trochę więcej na drodze zielone, do zapłaty cena za to, co niektórzy uważają za element luksusu.

Pro: Zdrowie

Rolnictwo ekologiczne wykorzystuje wszystkie naturalne metody upraw, bez pestycydów, herbicydów i insektycydów. Żywność produkowana metodami ekologicznymi jest uważane za bezpieczniejsze dla ludzi z niepożądanych skutków sztucznych substancji chemicznych. Na przykład, badania mleka organicznego wykazała, że ​​ma więcej przeciwutleniaczy, omega 3 i witamin niż brak mleka organicznego.

Plusy i minusy Vision Simulator

Plusy i minusy Vision Simulator

Symulacja wizja jest, gdy osoba z doskonałym wzroku korzysta z urządzenia, aby zobaczyć symulację świata, choć w oczach osoby z słabym wzroku. Może to również oznaczać, urządzenie używane przez niewidomych przywrócić wzrok. Oba typy urządzeń mają swoje plusy i minusy.

Ulepszona Vision

Zdecydowanie największe korzyści z symulacji wizja niedowidzących jest przywrócenie wzroku lub poprawy widzenia. Okulary są najprostszą formą symulacji widzenia. Jednak urządzenia obrazowe, które łączą się bezpośrednio do kory wzrokowej z dysfunkcją wzroku osoby są uważane za znacznie bardziej zaawansowane. Przywrócenie wzroku jest zdecydowanie największą korzyść symulacji widzenia.

Zagrożeń dla Zdrowia

Zaawansowane metody symulacji wizję przywrócenia wzroku różnią się pod względem stopnia bezpieczeństwa i sukcesu. Niektóre procedury symulacyjne wizja są uważane za niebezpieczne, ponieważ procedura może obejmować inwazyjności. Jednak wskaźnik sukcesu dla niektórych procedur jest niezwykły. Mimo to, dalej może być nieodwracalne uszkodzenie spowodowane.

Niedokładne Przedstawicielstwo

Wizja narzędzia symulacyjne, które pomagają osób z doświadczeniem wzroku, co świat jest jak dla niedowidzących osoby są nieco ograniczone w to, co można osiągnąć. Zazwyczaj takie urządzenia są noszone przez krótki okres, a użytkownik nie musi naprawdę rozumie, jak to jest być niewidomym i niedowidzącym. Ponadto, wiele warunki nie mogą być precyzyjnie symulowanych przez urządzenia do symulacji widzenie.

Poprawiły perspektywy

Niektóre z doskonałego wzroku przyjąć, że czyta menu lub ulicy znak jest niemożliwe dla wielu ludzi. Urządzenia symulacyjne wizja pomóc tym, z doskonałą wizję rozwijania współczucia i zrozumienia dla tych, którzy walczą z problemami utraty wzroku.

Plusy i minusy Augmentin

Plusy i minusy Augmentin


Augmentin jest antybiotykiem, który jest stosowany do leczenia różnych chorób i zakażeń bakteryjnych. Udając się do lekarza na wspólnych infekcje bakteryjne, takie jak zapalenie zatok, Augmentin to lek, który lekarz może przepisać. Jeśli nigdy nie podjęte Augmentin przed, może być zaniepokojony możliwe plusy i minusy tego. To jest zawsze dobry pomysł, aby przed podjęciem badań to leki

Informacje o leku

Składniki aktywne w Augmentin to amoksycylina i klawulanowym potasu. Są jeszcze inne marki z antybiotyków amoksycyliny jako podstawowego składnika, takie jak antybiotyk kombinacji wykonanej z amoksycyliną i współpracy amoxiclav. Lek ten jest antybiotykiem, który jest w rodzinach aminopenicillin i beta-laktamowe. To jest tylko na receptę lek, co oznacza, że ​​nie można legalnie kupić go bez recepty w sklepach, aptekach, czy gdziekolwiek indziej.

Przedsiębiorcy

Augmentin okazał się w leczeniu następujących warunków dla bakterii: zakażenia dolnych dróg oddechowych, takie jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, zapalenie ucha, infekcje zatok, infekcje skóry i zakażenia dróg moczowych. Możesz wziąć Augmentin o każdej porze dnia, bez uwzględniania posiłków. Niektóre inne antybiotyki wymagają, aby wziąć go bezpośrednio po posiłku, aby uniknąć nudności i problemy żołądkowe. To nie problem z Augmentin. Augmentin nie jest wciągająca. Nie musisz martwić się o nastolatków i osób nadużywających substancji stają się uzależnieni od Augmentin. Augmentin jest również okazały się w leczeniu ludzi i zwierząt zakażonych ukąszenia. Według strony internetowej listy RX, pacjenci, którzy wzięli Augmentin doświadczonym efekty uboczne, mniej niż dziewięć procent.

Wady

Według E-Med Expert, Augmentin jest zazwyczaj droższe niż sam amoksycyliny. Istnieje ryzyko, że pacjenci, którzy biorą Augmentin może wystąpić reakcja alergiczna na lek. Ci, którzy są uczuleni na penicylinę są uczulone na prawdopodobnie Augmentin, ponieważ jest w podobnej rodziny. Długotrwałe stosowanie leku Augmentin może powodować pogorszenia stanu bakteryjnego. Jest szansa, że ​​ci, biorąc Augmentin może wystąpić uszkodzenie wątroby. Ryzyko to jest większe u pacjentów w wieku powyżej 65 lat częściej niż jakikolwiek inny antybiotyk, Augmentin odnotowano powodować biegunki, luźne stolce, nudności, wymioty, niestrawność i inne żołądkowo-jelitowe skutki uboczne. Wysypki skórne mogą wystąpić również podczas stosowania leku Augmentin.

Plusy i minusy RFA

Plusy i minusy RFA


Ablacją o częstotliwości radiowej (RFA) jest nieoperacyjnego procedura medyczna, w której stosuje się prąd przemienny o wysokiej częstotliwości do ablacji (zniszczenie) część tkanki biologicznej. RFA jest najczęściej stosowany w leczeniu nieprawidłowości rytmu serca, guzy nowotworowe i niektóre rodzaje bólu przewlekłego.

Plusy dla zastosowań w kardiologii

Według American Heart Association, serca RFA lub ablacji, ma wysoki wskaźnik sukcesu z niskim ryzykiem powikłań. Wymagane jest jedynie łagodne uspokojenie i pacjentów występują niewielkie lub żadne uczucie dyskomfortu podczas procedury. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do swoich normalnych procedur w ciągu kilku dni.

Wady do zastosowań w kardiologii

Powikłania ablacji są związane z mechaniką procedury. Lekarze wykonywania ablacji poprzez wprowadzenie cewnika, cewnik (specjalny przewód) przez tętnicę lub żyłę w pachwinie. Fluoroskopii (typu X-ray) służy do prowadzenia cewnika do serca. Rzadko, gwintowania cewnika przez naczynia krwionośnego może tworzyć zakrzepy krwi, uszkodzenie naczyń krwionośnych, perforacji mięśnia sercowego lub uszkodzenie zaworu w sercu. Ponadto, przedłużone narażenie na promieniowanie fluoroskopii może spowodować niewielki wzrost ryzyka życiu raka.

Plusy i minusy dla zastosowań w leczeniu raka

Leczenie raka RFA jest minimalnie inwazyjny zabieg, w którym igła jest wkładana do guza. Igła dostarcza energię który ogrzewa i niszczy komórki nowotworowe. Leczony obszar staje się uszkodzenia, które leczy się blizny, która może być stała. Badania opublikowane przez układu krążenia i radiologii interwencyjnej wskazuje, że najczęstszym problemem z zabiegów RFA jest ból z uszkodzenia. Jednak powikłania ablacji o częstotliwości radiowej są bardzo niskie, a większość problemów rozwiązuje się z upływem czasu. Zabiegi RFA zazwyczaj mniej niż godzinę, a pacjent może wrócić do domu następnego dnia.

Plusy i minusy w leczeniu bólu

Ablacją o częstotliwości radiowej jest stosowana do leczenia przewlekłego bólu dolnej części pleców, bólu stawów i bólu szyi przez ogrzewanie i zniszczenia nerwów, które przenoszą sygnały bólu w mózgu. Procedura jest mało inwazyjny i może być zakończona w trybie ambulatoryjnym w dwie do trzech godzin. Informacje opublikowane przez University of Utah Ochronie Zdrowia twierdzi, że ponad 70 procent pacjentów leczonych RFA łagodzenia bólu doświadczenie, które trwa od sześciu miesięcy do roku. Problemy związane z RFA obejmują ulgi w bólu po leczeniu wzrost bólu, który może trwać do dwóch tygodni i małe ryzyko zakażenia i krwawienie w miejscu wkłucia.

Plusy i minusy picia mleka sojowego

Plusy i minusy picia mleka sojowego


Choć mleko sojowe istnieje od tysięcy lat, nadal istnieją plusy i minusy, jeśli chodzi o wybór pić mleko sojowe. Oceny dla siebie, i zobacz, czy korzyści przewyższają wady picia mleka sojowego.

Co to jest mleko sojowe?

Mleko sojowe jest napojem wykonane z przemoczonych, następnie szlifowane, soja. Po ziarna są moczone, zazwyczaj przez noc, następnie są one szlifowane w "gnojowicy" i gotuje dla lepszego smaku i jaśniejszy wygląd. Mieszaninę następnie ochłodzono. Po ochłodzeniu, mleko sojowe jest gotowy do picia.

Pożywny

Mleko sojowe jest bardzo pożywny i bogaty w białko. Mleko sojowe zawiera izoflawony (substancje wtórne roślinne, które mogą działać jako estrogenów w organizmie i ich funkcje ochronne). Soja jest niska zawartość tłuszczu i cholesterolu.

Nie tylko jest mleko sojowe odżywcze, ale również zawiera bogate ilości białka. Według naukowców z rakiem piersi, izoflawony w mleku sojowym wziąć na jakości jak estrogeny, które jest środkiem w walce z rakiem piersi. Mleko sojowe nie jest niebezpieczne lub szkodliwe, gdy spożywane w zróżnicowanym i umiarkowanej diety.

Walki Cholesterol

W październiku 1999 roku FDA zatwierdziła soi i promowane jako sposób na obniżenie cholesterolu. Jednak mleko sojowe muszą spełniać pewne wytyczne, które mają być zakwalifikowane jako obniżające stężenie cholesterolu napoju. Dla marki mleka sojowego do uczynienia roszczenia do obniżenia poziomu cholesterolu, to musi mieć 6,25 g białka sojowego w jednej porcji.

Laktozy

Mleko sojowe jest alternatywą dla osób uczulonych na mleko krowie. Jest też inna alternatywa dla nietolerancji laktozy. Mleko sojowe zawiera odpowiednią ilość białka dla osób, które potrzebują składników odżywczych, bez skutków picia mleka krowiego.

Nietypowy smak

Mleko sojowe ma słaby smak fasolowym, że ludzie Zachodu nie są szczególnie lubił. Z tego względu, wiele osób napój o smaku wanilii lub mleko czekoladowe, aromatyzowane w celu zamaskowania smaku fasolowym.

Ponieważ mleko sojowe w żaden sposób nie smakuje jak mleko krowie, to zajmuje trochę przyzwyczaić. Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do konkretnej marki i jej smak. Szczególnie dzieci mogą oprzeć się smakiem, gdy staramy się je, aby przejść do mleka sojowego. Zacząć pić mleko sojowe w wolnym tempie i w określonych porach dnia, aby zobaczyć, jak organizm reaguje na niego.

Mniej wapnia

Mleko sojowe naturalnie nie ma wapnia, że ​​mleko krowie nie. Chociaż nie jest wapń w ziarnach soi, owija w ziaren i nie zwalnia już podczas procesu szlifowania. Dodatkowym uzupełnieniem wapnia może być odpowiednie, jeśli przejście na mleko sojowe. Mleko sojowe można nabyć wapnia dodaje się do niego.

W przypadku zbyt dużej ilości mleka sojowego wykonane od razu, to może być przyczyną problemów żołądkowych, takich jak bóle gazu. Mleko sojowe może być podłączony do niektórych tarczycy i układu rozrodczego problemów, głównie jeśli pijany od najmłodszych lat.

Plusy i minusy Kukurydza Bt

Plusy i minusy Kukurydza Bt


Kukurydza Bt jest jednym z wielu roślin, które zostały genetycznie zmodyfikowane. Korzystanie z biotechnologii, naukowcy dodać materiał genetyczny z innego organizmu, który wytwarza jakiś pożądanej cechy. W tym przypadku, mają dodaje gen białka z bakterii Bacillus thuringiensis, który zabija poszczególnych typów gąsienic, które powodują poważne szkody w uprawach kukurydzy. Kontrowersje wokół jak organizmy zmodyfikowane genetycznie kukurydzy Bt, i obie strony wyraziły swoje plusy i minusy.

Con: Monarch Butterfly ofiar śmiertelnych

Według Rakesh S. Chandran, Ph.D., pisanie na West Virginia University Extension, badania wskazują, kukurydza Bt może przyczynić się do śmierci motyli Monarch w gąsienice stadium. Kukurydza tworzy toksyczny pyłek, który obejmuje mlecz - żywność motyle paszy.

Con: Alergie

Według Chandran, takie jak środki spożywcze zmodyfikowane genetycznie kukurydzy Bt zostały połączone do alergii u ludzi, ale zwraca uwagę, to nie przyniosły powszechne działanie.

Con: Zmniejszone Crop Diversity

Ścisłą kontrolę elementów genetycznych i produkcji kukurydzy może zmniejszyć różnorodność upraw. Może to prowadzić do wielu problemów, takich jak porażenia chorobą.

Pro: zmniejszone zapotrzebowanie na owadobójczy

Ponieważ kukurydza Bt naturalnie zawiera gen, który odpycha jego podstawowych drapieżników, produkt ten zmniejsza zapotrzebowanie na ogólnych środków owadobójczych, które mogą zaszkodzić inne gatunki owadów, które nie stanowią zagrożenia dla upraw, według entomologa Ric Bessin, pisania na Uniwersytecie w Kentucky Wyższa Szkoła Rolnicza. Jego selektywność chroni człowieka i zwierzęta inne od jego skutków - coś regularne środki owadobójcze nie może zrobić, jak skutecznie.

Odżywki Pro:

Zdolność do genetycznego modyfikowania kukurydza może zwiększyć ilości witamin i innych składników pokarmowych. Może to być szczególnie korzystne w rozwoju części świata, gdzie niedobory żywieniowe jest powszechne.

Pro: Dostaw Żywności

Genetycznie modyfikowania kukurydza i inne pokarmy pozwala na szybszy rozwój optymalnych plonów. Może to umożliwić rolnikom produkować więcej żywności po niższej cenie - odzwierciedla w niższych cen żywności dla konsumentów. Pozwala także jedzenie rosnąć i rozwijać się w środowisku, że to inaczej być nie może, zgodnie z Chandran.

Plusy i minusy batonach

Plusy i minusy batonach


Batony energetyczne dostępne są w wielu odmianach, z których wszystkie oferują spełnić swoje potrzeby energetyczne. Są plusy i minusy spożywania batony energetyczne, jest więc ważne, aby dokonać właściwego wyboru.

Funkcja

Są batony energetyczne mające na sportowców, kobiet, mężczyzn i dietetyków. Niektóre z nich są bogate w białka, inne wysokiej zawartości węglowodanów. Batony energetyczne dostarczają kalorii, ale nie sprawi, że poczujesz się bardziej energiczny, według Run stronie planety.

Zalety

Batony energetyczne są wygodne i przenośne. Jeżeli wykonane z zdrowych składników, mogą one być mniej odżywcze alternatywą zdrowe przekąski, takie jak batony czekoladowe lub wiórów. Mają długą trwałość i są idealne do przechowywania w torbie na przed lub po treningu przekąskę.

Wady

Batony energetyczne mogą być kosztowne. Mogą być także dużo cukrów, sodu, konserwanty i dodatków o małej wartości odżywczej. Batony energetyczne nie powinny zastąpić zrównoważonego posiłku, ponieważ może to doprowadzić do niedoboru niektórych składników odżywczych.

Rozważania

Ponieważ istnieje batony energetyczne mające na każdym rodzaju diety, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj baru trzeba. Jednak z odpowiednim podejściem, paski mogą przyczynić się do zdrowej diety.

Plusy i minusy osobistych urządzeń podsłuchowych

Plusy i minusy osobistych urządzeń podsłuchowych


Istnieje wiele różnych rodzajów indywidualnych urządzeń akustycznych, w tym słuchawki douszne dla miłośników muzyki i mediów, aparaty słuchowe dla osób starszych i urządzeń dla szpiegów słuchania. Urządzenia te są wysokiej technologii i może pomóc ludziom w ich codziennym życiu. Chociaż każdy rodzaj urządzenia ma własny cel, w zależności od użytkownika, ludzie powinni rozważyć plusy i minusy każdego urządzenia przed ich użyciem.

Odtwarzacze mp3

Przenośne osobiste urządzenia podsłuchowe takie jak odtwarzacze mp3 są bardzo wygodne, jeśli chcesz słuchać swojej ulubionej muzyki gdziekolwiek jesteś. Możesz słuchać muzyki podczas pracy, robiąc porządki lub po prostu podczas spaceru w parku. Niestety, trzeba być ostrożnym podczas słuchania odtwarzacza mp3, ponieważ duże ilości słuchania może prowadzić do problemów ze słuchem. Dodatkowo, być ostrożni pozwalając znajomych pożyczyć odtwarzacz mp3, słuchawki, ponieważ dzielenie może spowodować infekcje ucha.

Aparaty słuchowe

W wieku osób, niektóre z nich tracą słuch. Aby zaradzić tej sytuacji, aparaty słuchowe są dostępne w celu zwiększenia przesłuchanie osoby. Aparaty słuchowe są dostępne dla większości, którzy utratę słuchu, ponieważ są one drogie, aby pasować do większości budżetów. Wady aparatów słuchowych to sprzężenie akustyczne i brak komfortu, gdy osoba je nosi, i w zależności od konstrukcji, mogą być również natrętny.

Urządzenia audio nadzoru

Audio urządzenia nadzoru są przydatne dla ludzi, którzy próbują dowiedzieć się tajne informacje. , Ponieważ są one często niepozorne, że pozwalają ludziom nagrywać rozmowy, aby dowiedzieć się, co się naprawdę dzieje. Te rozmowy mogą potwierdzić podejrzenia, które mogą być stosowane jako twardych dowodów. Duży con urządzeń nadzoru audio, jest to, że ich stosowanie jest niezgodne z prawem w niektórych miejscach. Dlatego użytkownicy urządzeń nadzoru muszą być czujnym i bystrym, upewniając się, że wszystko, co robią z urządzenia jest legalne.

Systemy FM

Systemy FM Systemy słuchania lub osobiste pozwalają użytkownikom na zwiększenie głośności źródeł dźwięku, takich jak publiczne głośniki, artyści, telewizory lub radia bez również zwiększenie ilości szumu tła bez względu na odległość między głośnikiem a słuchaczem. Systemy FM poprawić stosunek sygnału do szumu, co oznacza, że ​​poziom wypowiedzi lub pożądanego źródła dźwięku jest głośniejszy niż poziom hałasu w pomieszczeniu lub środowisku. Ponieważ ludzie zazwyczaj noszą Systemy FM jak oni regularne słuchawki, negatywy są takie same i obejmują utratę i wzrost szkodliwych bakterii w przewodzie słuchowym słuchu.

Jak rozważyć plusy i minusy tej diety NutriSystem

Jak rozważyć plusy i minusy tej diety NutriSystem


Czy myślałeś o próbie NutriSystem, ale nadal są niezdecydowani? Czytaj dalej na plusy i minusy więc można decydować o sobie.

Instrukcje

Przedsiębiorcy z diety NutriSystem

1 Rozważmy wygody opakowaniach żywności. Aby dodatkowo zwiększa wygodę, wszystkie produkty żywnościowe przechowuje się w temperaturze pokojowej.

2 Uważają, że NutriSystem stale rewizji przepisów na podstawie opinii klientów. Ja na pewno zauważył poprawę kilku elementów w czasie, że zostały w programie.

3 Zastanów się, czy ktoś, kto by skorzystać z darmowej pomocy online. Możesz porozmawiać z doradcą lub uczestniczyć w dyskusji w społeczności. Możesz również śledzić swoje postępy odchudzania.

4 Uważają, że niektóre jedzenie jest smaczne (dobrze, żywności dietetycznej, która jest). Czy mogę dostać mój mięsno-ziemniaki męża, aby spróbować kilka przystawek, a nawet lubił je, że jest prawdziwym świadectwem smaku.

5 Pamiętaj, że nie ma spotkania w-osoby lub ważenie, które pozwala ci z nas, którzy są bardzo zajęci luksus robi wszystko w Internecie.

6 Pamiętaj, że jesteś ciągle jeść tego programu. Są posiłki i przekąski pięć razy dziennie. Jest to zdecydowanie bonus dla tych, którzy są zawsze głodni.

Minusy tej diety NutriSystem

7 Uważają, że niektóre jedzenie jest bez smaku, bez smaku, a czasem zupełnie nie do poznania. Jest to dieta, ale dalej: trochę więcej smaku proszę!

8 Pamiętaj, że jedzenie jest drogie. Spodziewać się zapłacić ponad 5 dolarów za pizzę flatbread że jest nieco bardziej aromatyczne niż karton. Prawie 2 dolary za deser batonika wydaje się nieco wysoki. Będziesz łuskanie obecnie około 300 dolarów dla całego programu, a to jest tylko wtedy, gdy masz auto-przesyłkę.

9 Rozważmy również, że istnieje wiele produktów spożywczych, które mają być dodawane oprócz opakowaniach żywności NutriSystem. Można kupić owoce, warzywa i białka dodać. To dodatkowo zwiększa koszt tej diety.

10 Weź pod uwagę, że ten program diety (unlke popularnej Jenny Craig) jest całkowicie w Internecie. Więc nie ma udać się do spotkania i nie ważenie przez doradcę. Jeśli potrzebujesz stałej motywacji ani wsparcia, nie może to być dieta dla Ciebie. NutriSystem naprawdę jest bardziej planu posiłków, a nie diety. Podczas gdy strona wskazuje ćwiczenia, jeśli nie to zrobić, kto się dowie?

11 Wiedzcie, że obsługa klienta nie jest wielki. Za każdym razem, że zadzwoniłem na telefon porozmawiać z kimś na temat programu, byłem zawieszony na więcej niż 30 minut. Nie tylko było to frustrujące, ale to spowodowało, że powiesić się kilka razy, co oznaczało, że nie odpowiedział na moje pytanie się.

12 Pomyśl o części, które są dość małe. Byłem trochę głodny, najpierw po wypróbowaniu niektórych pokarmów, a to było po dodaniu własną żywność.

Wskazówki

  • Miesiąc warto paczkowanych żywności przybywa na wyciągnięcie ręki, dodać owoce i warzywa i jesteś gotowa do pracy.
  • Jeśli jesteś na budżet, uważać na powtarzające się zarzuty karty kredytowej z auto-przesyłkę.

Jak zważyć Plusy i minusy diety śródziemnomorskiej

Jak zważyć Plusy i minusy diety śródziemnomorskiej


Śródziemnomorska dieta jest oparta na tradycyjnej żywności ludzi żyjących w pobliżu Morza Śródziemnego, głównie w krajach Grecji i we Włoszech. Dieta jest bogata w zdrowej żywności tłuszczowych i olejów naturalnych, zwłaszcza oliwy z oliwek, która jest głównym składnikiem wielu potraw w diecie jest. Serca zdrowa dieta zawiera również obfite porcje owoców i warzyw, i mnóstwo ryb i owoców morza. Badania wykazały, że częste używanie oliwy z oliwek jest szczególnie przydatne w odpierania choroby serca i niektóre rodzaje nowotworów. American Heart Association zaleca tej diety, jak bardzo zdrowe dla serca i układu krążenia. Dieta śródziemnomorska ma wiele korzyści dla zdrowia, ale te plusy należy porównać z kilku istotnych czynników.

Instrukcje

Ważenie plusy i minusy diety śródziemnomorskiej

1 Czy szeroko zakrojone badania, zanim zdecydujesz się rozpocząć diety śródziemnomorskiej. Zrób listę za i przeciw, aby pomóc Ci zdecydować, czy ta dieta jest dla Ciebie. Zanotować wszystkie plusy w jednej kolumnie, a wszystkie zalety w sąsiedniej kolumnie łatwego odwoływania.

2 Zaznacz główną zaletą i głównego ryzyka na liście. Główną zaletą diety śródziemnomorskiej jest to, że jest to bardzo zdrowe dla serca. Badania wykazały, że bardzo ścisłej diecie śródziemnomorskiej zmniejsza ryzyko chorób serca i innych schorzeń sercowo-naczyniowych. Niektóre z zalet tej diety to wysokie koszty żywności i trudności w pozyskiwaniu tradycyjnych potraw, takich jak owoce i warzywa, podczas niektórych pór roku.

3 Delikatnie w dół listy, porównując siebie do każdego pro con. Ocenić, jakie korzyści masz nadzieję zdobyć z diety i jak negatywne aspekty mogą mieć wpływ na podejmowanie decyzji.

4 Sprawdź, czy plusy przewyższają minusy i odwrotnie. Jeśli istnieje większa liczba profesjonalistów i minusy, to pomoże Ci ocenić, jak trudne i łatwo byłoby, aby stosować się do tej diety.

5 Spróbuj diety na co najmniej tydzień lub dwa, aby sprawdzić, czy można pomyślnie zakończyć wymagania. Jeżeli jednak minusy przeważają plusy, warto rozważyć użycie innej diety bardziej odpowiedni do Twoich potrzeb.

Wskazówki

  • Nigdy nie uruchamiaj żadnej diety bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem pierwszy.

Jakie są plusy i minusy rehabilitacji dla zwierząt?

Jakie są plusy i minusy rehabilitacji dla zwierząt?


Kiedy człowiek jest uzależniony od alkoholu lub narkotyków, jeden z najlepszych sposobów, aby złamać zwyczaj jest wprowadzenie urządzeń rehabilitacyjnych. Jednak urządzenia te mają zalety i wady, a może nie być najlepszym wyborem dla każdego. Znając różnice między typami ośrodków i ważąc plusy i minusy mogą pomóc uzależnionego dokonać najlepszego wyboru.

Rodzaje ośrodkach rehabilitacyjnych

Kiedy człowiek decyduje się iść do rehabilitacji uzależnienia od alkoholu lub narkotyków, ma kilka opcji, co rodzaj obiektu może wybrać. Niektóre ośrodki są własnością prywatną, a oni wydają się być droższe niż w obiektach użyteczności publicznej. Niektóre miasta oferują darmowe centra. Style ośrodkach mogą się różnić, a także, od pustyni rekolekcje do szpitali.

Istnieje również opcja z obiektów szpitalnych i ambulatoryjnych. Uzależniony szukających pomocy powinien przejrzeć wszystkie opcje przy wyborze centrum, aby lepiej zapewnić jego prawdopodobieństwo pobytu w czasie trwania leczenia.

Przedsiębiorcy

Oczywistą zaletą wejściem do centrum rehabilitacji jest to, że może pomóc osoba skutecznie walczyć z narkomanią. Drżenie zwyczaj może być trudne dla uzależniony zrobić na własną rękę, więc wyposażenie rehabilitacyjne zapewnić społeczności, aby pomóc jej w procesie. Jeśli jest szpitalnych, 24-godzinnej opieki przez profesjonalistów jest dostępny. Centra te oferują również bezpieczne dla środowiska, w strukturze uzależnionej zacząć odbudowywać swoje życie przez dłuższy okres czasu.

Wady

Dla opieki szpitalnej, gdy osoba jest w centrum rehabilitacji w pełnym wymiarze czasu, wady obejmują cenę leczenia, będąc z dala od domu, i problemy z firmami ubezpieczeń zdrowotnych, które nie mogą zapłacić za droższą opcją szpitalnych. Opieka ambulatoryjna, a jednocześnie tańsze, może być zagrożona przez łatwej dostępności narkotyków i przez brak stałego wsparcia wspólnotowego.

Plusy i minusy dla Meal Replacement Barów

Plusy i minusy dla Meal Replacement Barów


Posiłek bary zamienne są rozwiązaniem dla ludzi, którzy próbują stracić na wadze i tych, którzy szukają łatwego, paczkowanych posiłku, gdy są one na krótki czas lub w podróży. Podczas gdy większość barów są reklamowany jako zdrowy, należy zawsze sprawdzić etykietę odżywczych, aby pomóc rozważyć plusy i minusy, co jesz.

Plusy: wygoda

Posiłek bary są świetnym sposobem do jedzenia, kiedy jesteś w podróży lub na krótki czas. Możesz jeść barów jako zamiennik na śniadanie, lunch lub kolację lub nawet jako przekąskę, jeśli jest mało kalorii. Dietetycy sugerują utrzymanie prętów zamiennych z tobą, zwłaszcza gdy jesteś w podróży, dzięki czemu można mieć zdrowe opcji żywności bez względu gdzie jesteś, a zwłaszcza, gdy znajdziesz się w miejscu, gdzie nie można znaleźć innych zdrowej żywności.

Zalety: Głód rzucenie

Badania pokazują, że paski zastępujące posiłki zazwyczaj odeprzeć głód przez trzy godziny, a zamiennik posiłku trzęsie tylko trzymać ludzi pełna przez około godzinę. Żucia stałych pomaga sygnał do mózgu, że w rzeczywistości jedzenie. Picie drgania nie wysyła te same sygnały, więc pozostanie głodny, nawet jeśli pijesz taką samą ilość kalorii. Bary zawierające 250 kalorii lub mniej są wielkie niskokaloryczne śniadanie lub lunch alternatywy.

Zalety: Przewidywane wartości kalorycznej

Jednym z powodów, posiłek bary zamienne pracują jest, że ludzie mają tendencję do niedoceniania ilości kalorii typowej żywności jedzą. Niedocenianie nawet 250 kalorii dziennie może prowadzić do przyrostu 1 funt tłuszczu w dwa tygodnie, bo 3,5 tysiące kalorii wynosi 1 funt tłuszczu. Jedzenie bary zamiennik posiłku trwa zgadywanie z określenia, ile kalorii jesz więc można utrzymać się na torze z diety.

Zalety: Wartość odżywcza

Wiele barów są bogate w białka, przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości cukru i tłuszczów. Jedzenie paczkowane bar może pomóc więcej składników odżywczych potrzebnych niż posiłek może być przygotowany dla siebie w domu. Różne bary są również dostosować do konkretnych potrzeb żywieniowych w tym wysokich barów białka dla ludzi próbujących budować mięśnie, węglowodanów barów dla osób poszukujących dawki energii i barów niskokalorycznych dla ludzi, którzy próbują schudnąć.

Wady: Wartość odżywcza

Wiele marek posiłków zamiennych barach mają tyle cukru i innych dodatków, które są w istocie batony. Czytaj etykiety odżywczą pasku i szukać dużych ilości błonnika i białka, małej ilości tłuszczów nasyconych, a mniej niż 35 procent kalorii od cukru.

Wady: cena

Jakość bary zastępujące posiłki mogą być kosztowne. Jeśli używasz barów jako zamiennik rzeczywistego posiłku, 3 bar dolarów może wydawać się tanie, ale jeśli korzystasz z tych opcji jak bary z przekąskami, może to drogo w dłuższej perspektywie. Poszukaj cenach hurtowych lub spróbować zakupu pakietów barów, w przeciwieństwie do kupowania pojedynczych prętów.

Jak zważyć Plusy i minusy z HMR Diet

HMR Dieta albo Zdrowie zasoby do zarządzania diety, jest powszechnie stosowany program odchudzania i zdrowego stylu życia planu. Wiele osób, które pragną schudnąć szybko włączyć do tego systemu, ponieważ łączy w sobie badania naukowe i porady lekarza, aby pomóc Ci schudnąć. Dowiedz się plusy i minusy z HMR diety więc można decideif ten plan jest dla Ciebie.

Instrukcje

1 Jeśli chcesz lekarskiej i spersonalizowany profesjonalne doradztwo, HMR Dieta może być dobre dla Ciebie. Możesz wziąć udział w wykładach i planować spotkania w HMR przyjaznych centrów medycznych i szpitali w celu wsparcia swoich celów odchudzania.

2 Jedną wadą HMR Dieta jest koszt uczestnictwa w programach, które odbywają się w ośrodkach medycznych. Programy są często gościł w ekskluzywnych centrach zawodowych, więc być tego świadomi zanim zapisać się na tę opcję.

3 HMR Dieta pozwala jej diecie jeść więcej niż robić wiele diet. Jeśli kochasz jeść i nie chce się głodzić podczas diety, to jest wielki, że dieta pomaga czuć się już pełny.

4 HMR sprzedaje produkty, takie jak przystawki, barów białka i trzęsie, do którego można dodać warzywa i owoce. Często smakują lepiej niż produkty innych programów diety ", i pozwalają wszechstronność w posiłkach.

5 HMR diety pokarmy nie zawsze są tanie. Jeden con do zakupu ich produktów jest brak opcji. Należy je zakupić bezpośrednio przez firmy, w przeciwieństwie do innych programów diety, które sprzedają swoje żywności w magazynach hurtowych i sklepach spożywczych.

6 Jeśli męczy łatwo białka sojowego, to dieta nie może być dla ciebie. HMR diety są produkty bogate w soję i może się nudzić z wyboru żywności.

Wskazówki:

  • Zawsze jeść regularne posiłki i uniknąć "yo-yo" diety. Głodzeniu się nie przyczyni się do zdrowego odchudzania.
  • Zanim zmiany diety drastycznie zawsze skonsultować się z lekarzem.

Plusy i minusy przeszczepy skóry

Plusy i minusy przeszczepy skóry


Przeszczep skóry jest proces pokrywania ran, takich jak oparzenia lub owrzodzenia, z warstwą skóry zdrowej. Przeszczepy skóry pokrycie rany aby zapobiec zakażeniu i przywrócić wzrost nowej skóry do uszkodzonego obszaru. Przeszczepy mogą być wykonane z tego patientâ € ™ własnej zdrowej skóry, skóry zdrowego dawcy, syntetycznego materiału, który przypomina ludzką skórę. Podczas odbioru przeszczepu skóry może być korzystne, omówić plusy i minusy z lekarzem przed wyborem mieć procedurę.

Pro: zamknięcie rany

Przeszczepy skóry są często stosowane w ranach, które powoli do leczenia, takich jak owrzodzenia skóry. Szczepiony albo patientâ € ™ własnej skóry dawcy skórę lub sztuczną skórę jest umieszczona nad raną i zszywane lub klejone na miejscu. Przeszczep przylega do rany i wspomaga gojenie, oferując ochronę przed zakażeniem i zewnętrznych czynników drażniących.

Pro: Funkcja

Rany, które występują w złączu lub w części ciała, który jest często stosowany, takie jak strony, mogą nie goić właściwie i mogą spowodować zmniejszoną funkcję stawu lub uszkodzonej części ciała. Przeszczepy skóry na rany, w miejscach o dużym ruchu poprawy funkcji, ruchu i komfort. Regeneracja może wystąpić, w którym przeszczep skóry rośnie pory, mieszki włosowe, pot i gruczoły łojowe, aby przywrócić zdolność skóry do produkcji olejów potu i skóry.

Pro: Zdrowie

Skóra jest odpowiedzialny za kontrolowanie temperatury ciała. Gdy duża powierzchnia skóry jest uszkodzona, zdolność do regulowania temperatury ciała spada. Successful przeszczep skóry może przywrócić bodyâ € ™ s zdolność do wytwarzania potu oraz do wykrywania na gorąco i na zimno, na powierzchnię skóry. Dodatkowo, przeszczepy skóry pomaga przywrócić Skina € ™ s zdolność do zatrzymywania płynów wewnątrz organizmu i zapobiega przedostawaniu się bakterii do rany.

Con: Odrzucenie przeszczepu

Ciało może odrzucić przeszczepu skóry, co wymaga natychmiastowego usunięcia przeszczepu. Odrzucenia przeszczepu mogą wystąpić, jeśli jest słabe krążenie krwi do przeszczepu czy krew wypełnia się pod przeszczepem skóry - zwany krwiak - i zapobiega przywieraniu przeszczep z prawidłowo i rośnie do rany.

Con: Infekcja

Bakterie mogą gromadzą się oraz rosną na brzegach przeszczepu skóry lub pod nią, powodując infekcję i odrzucenie przeszczepu skóry.

Con: Wygląd przeszczepu

Przeszczepy skóry wykonane z prawdziwej skóry, nie mogą rosnąć w tym samym kolorze skóry i cienia jako patientâ € ™ s zdrowej skóry. Może to stwarzać problemy autowizerunek dla pacjenta, jeżeli przeszczepu skóry w zauważalnym lokalizacji, takich jak twarz lub przedramionach. Dodatkowo, przeszczepy skóry może rozwijać się wraz z wyboistej tekstury lub podniosły krawędzie wzdłuż miejscu przeszczepu, który może również stanowić wygląd i poczucie komfortu problem jeśli zauważalne.

Spinal Fusion Plusy i minusy

Rdzeniowego fuzyjne operacji chirurgicznych stosowanych w celu rozwiązania problemów związanych z rdzenia kręgowego i bólu pleców. Polega ona na umieszczenie metali przechowywanych wraz z metalowych śrub na pacjentów z powrotem. Celem tej operacji jest kontrolowanie bólu kręg i że z rdzenia kręgowego. Istnieją pewne plusy i minusy związane z tego typu operacji.

Co to jest Spinal Fusion?

Operacja wykonywana jest fuzja kręgosłupa u pacjentów z powrotem problemów bólowych. Zabieg wykonywany jest przy segmentowe niestabilność powoduje pacjenta poważne bóle. Oczekiwania na wykonanie boczne kręgosłupa jest to, że ulga w bólu będzie wynik. Takie oczekiwanie na podstawie teorii, że jeżeli wszystkie pasuje fuzyjne ostatecznie ograniczenie ruchu w segmentach, gdzie ból jest pochodząca od.

Plusy Spondylodeza-Pain Relief

Unieruchomienia kręgów może złagodzić nerwy i jeśli operacja pleców. Operacja może stworzyć więcej przestrzeni wokół rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych. Jednak opieka musi być podjęte, aby zapewnić, że nie ma spowodowały niestabilność wokół dotkniętych obszarach chirurgii. Niemniej jednak, ta operacja może mieć zmniejszony obszar rdzeniowy i pleców. Operacja Fusion może zagwarantować, że takie pacjent nie może wymagać innego operacji na określonym poziomie. To może również zapewnić, że ruch zostanie zatrzymany na określonym poziomie, gdzie ta procedura została przeprowadzona.

Zmniejsza post Deformacja odbarczającej

Operacja fuzji kręgosłupa może również zmniejszyć po deformacji odbarczającą. Operacja ta może również prowadzić do korekt w istniejących już deformacji, które pacjent ma. Kiedy te problemy można rozwiązać, pacjent będzie miał normalne ponowne wyrównanie ich kręgosłupa, przywrócone do pierwotnego położenia. W związku z tym korekta ta może ostatecznie zmniejszyć zużycie innych poziomach sąsiednich. Taka obniżka oznaczałaby, że szanse takiego pacjenta posiadające inną operację na tym samym poziomie kości jest minimalne.

Minusy Spinal Fusion

Unieruchomienia kręgów ma pewne wady, jak również. Operacja ta w dużym stopniu wiąże się wiele prac kości i procedur. Istnieje możliwość, że w przyszłości mogą być potrzebne dodatkowe chirurgii kostnej. Podczas Spondylodeza, niektóre części kręgu pacjenta może stać się narażone. W związku z tym, mięśnie być rozcięta, w celu wykonania tej czynności. Stany zapalne mogą prowadzić czasem w wyniku operacji zgrzewania rdzenia.

Stres i nerwowe Podrażnienie

Operacja fuzji kręgosłupa polega na wykorzystaniu pręty i śruby, aby spróbować ustabilizować kości. Istnieje możliwość, że niektóre z urządzeń używanych w tej operacji może spowodować pacjentowi podrażnienie. Jest również możliwe opracowanie pewne słabości nogi za pośrednictwem tej procedury. Nie ma zespołu, który może również wynikać z operacji syntezy rdzenia, znane jako "sąsiedniego segmentu choroby." Jest trochę niespokojny debata wśród chirurgów kręgosłupa o rozwoju tego zespołu po operacji fuzji kręgosłupa. "Zespół segment sąsiadujący" teoria uważa, że ​​segment sztywny może powodować segmencie telefonii komórkowej pewne naprężenia. To z kolei może prowadzić do zwyrodnienia uszkodzonych części.

Dental Mosty: Plusy i minusy

Most dentystyczny jest w przeciwieństwie do pełnego zestawu protez. Nie zastępuje pełny zestaw naturalnych zębów i jest stała w miejscu. Podobnie jak w przypadku innych produktów stomatologicznych, most dentystyczny ma plusy i minusy.

Znaczenie

Most dentystyczny wypełnia pustą przestrzeń, gdzie były twoje naturalne zęby.

Funkcja

Jeśli zdecydujesz się na mostek dentystyczny, trzeba będzie dołączony do korony zębów naturalnych na każdym końcu mostu zachować fałszywe ząb lub zęby w miejscu.

Przedsiębiorcy

Most dentystyczny przywróci wygląd komplet zębów, więc można bez obaw o uśmiech ludzi zauważeniu swój brakującego zęba lub zębów. Ponadto, można mieć swój most w ciągu dwóch wizyt stomatologicznych, według magazynu Dental Health.

Wady

Po zabiegu dentystycznego, zęby mogą ulegać zmianom. Na przykład, możesz mieć ekstremalną wrażliwość na zimno lub gorąco temperaturach. Ponadto, procedury stomatologiczne może być expesive. Według magazynu Dental Health, koszt może być $ 250-500 dołączyć mostek i do 1200 dolarów za fałszywe zęba.

Rozważania

Z dobrej higieny jamy ustnej, most dentystyczny może trwać ponad 10 lat. Jednak bez właściwej higieny most nie będzie trwał długo. W rzeczywistości, to może się zarazić, bez niezbędnej opieki.

Plusy i minusy Dieta South Beach i Atkinsa

Według Federalnej Komisji Handlu, ponad 95 procent ludzi, którzy przechodzą na dietę końcu zyskuje powrotem wszystkie lub więcej masy początkowo stracił. Ta wiadomość brzmi ponuro dla dietetyków rozważających Atkins lub South Beach Dieta, ale na pewno są jakieś plusy i minusy każdej z tych diet, które trzeba znać.

Dieta South Beach

Dieta South Beach jest dieta z ograniczeniem węglowodanów, który jest podzielony na trzy fazy. W pierwszej fazie, która trwa dwa tygodnie, są ograniczone od jedzenia węglowodanów, takich jak ryż, chleb, makarony, ziemniaki i owoce. Druga faza to "długotrwałe odchudzanie," według strony internetowej South Beach, i dodaje z powrotem w niektórych węglowodanów, które są wycięte w fazie 1, głównie ze zdrowszych całych źródeł zbożowych. Trzecia faza jest "utrzymanie" część diety, w którym zachęca się do jedzenia zdrowych węglowodanów z umiarem.

Zalety tej diety jest to, że promuje zdrowe tłuszcze i zniechęca tłuszczów nasyconych i trans; zachęca mniejsze porcje; oraz podkreśla całych ziaren od źródła węglowodanów w późniejszych etapach diety.

Minusy Dieta South Beach to poważne ograniczenia węglowodanów w pierwszej fazie. To może prowadzić do szybkiego wstępnego utraty wagi, głównie ze względu na masę wody. Ludzie spotykają się z nierealistycznych oczekiwań po nie do utrzymania to szybką utratą masy ciała w ciągu najbliższych kilku etapach. Dodatkowo, zdrowa dieta jest zbilansowana dieta i wycinanie węglowodanów do tej skrajności, nie jest zgodne z aktualnymi zaleceniami FDA. Ludzie mogą skończyć uzyskaniu ponownie znacznie masy gdy zniechęca po nie jest w stanie utrzymać tej początkowej masy ciała. Wiele z tych zdrowych przepisów związanych z South Beach są kosztowne i czasochłonne i nie jest wystarczającym naciskiem podczas ćwiczeń w tej diecie.

Dieta Atkinsa

Podobny do South Beach, Dieta Atkinsa ma "indukcyjną" fazę, gdzie iść na ciężką diety węglowodanów, ograniczony do dwóch tygodni. Są trzy fazy po tym dodatkowe, w tym utrata wagi, permanentnej Pre-Maintenance i Lifetime Konserwacja.

Jedną z niewielu zalet tego Atkinsa jest to, że teraz podkreślić konserwacja Lifetime zdrowego odżywiania. Oni również zaczęli podkreślać bardziej zdrowych węglowodanów w późniejszych etapach i mniej produktów bogatych w tłuszcze nasycone.

Z drugiej strony, nie jesteś w stanie utrzymać dietę o niskiej zawartości węglowodanów w długim okresie i nie może być zdrowe. Zgodnie z Mayo Clinic, długoterminowe skutki zdrowotne diet o niskiej zawartości węglowodanów, nie są znane w tym czasie. Nie przeprowadzono badań mających na celu pokazać, czy te diety mogą zwiększyć ryzyko warunków zdrowotnych, które mogą rozwijać przez wiele lat, takich jak choroby serca czy raka. Podobny do South Beach, początkowa faza indukcji może doprowadzić do utraty masy wody, które można ustawić nierealistyczne oczekiwania w umyśle Dieter i prowadzić do frustracji, kiedy to ostatecznie zyskał wagi powrotem. Ponadto, brak węglowodanów od zdrowych źródeł, takich jak produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa może doprowadzić do braków w kluczowych składników odżywczych, w tym błonnika, witaminy C, kwasu foliowego i wielu minerałów.

Staje się zastępczą matką: Plusy i minusy

Staje się zastępczą matką: Plusy i minusy


Macierzyństwo zastępcze daje rodzicom, którzy mogą nie mieć możliwość posiadania dziecka z powodu niepłodności lub z innych przyczyn biologicznych lub medycznych szansę poczęcia własne biologiczne dziecko, bez przechodzenia przez wyczerpującym procesie czasem leczenia niepłodności. Jednak, jak w każdej dobrej rzeczy, są plusy i minusy, które powinny być brane pod uwagę w przypadku wynajmu lub staje się zastępczą matką.

Przedsiębiorcy

Stając matka zastępcza to poważna decyzja, która nie powinna być podejmowana pochopnie. Poświęć trochę czasu, aby rozważyć zarówno plusy i minusy macierzyństwa zastępczego przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jeśli zdecydujesz się zostać zastępczą matką będzie dając nowe życie szansę i daje kilka szansę na rodzinę. Macierzyństwo zastępcze zabiera potrzeby potencjalnego mama musiała znosić lat leczenia niepłodności i pozwala na dziecko za biologicznie podobne do nowych rodziców, w przeciwieństwie do dziecka adoptowanego.

Wady

Matka zastępcza potencjał musi przejść baterii testów medycznych i zabiegów, które niekoniecznie są łatwo na nią. Są to testy płodności, zabiegi hormonów i płodność leczenia. Muszą także przejść przez psychologicznych pokazów i egzaminów medycznych, które testują na choroby przenoszone drogą płciową. Jest też kwestia porzucenia dziecka po przeprowadzeniu go przez dziewięć miesięcy. To może być trudne dla kobiety, która właśnie urodziła dziecko i może prowadzić do problemów z aresztu. Koszt uzyskania matki zastępczej są również bardzo drogie, często kosztujące ponad $ 100,000.

Rodzaje macierzyństwa zastępczego

Istnieją dwa odrębne rodzaje macierzyństwa zastępczego, które mają wady i zalety. Tradycyjna forma zastępczego, gdzie matka zastępcza przekazuje własne jaja, a zatem jest biologicznie związane z dzieckiem. W tym tkwi pro i con. Pokrewieństwa z dzieckiem daje mama zastępcza więcej wpisowe dla ciąży, ale także daje jej trochę na drogę prawną dla dziecka powinna zdecydować, że chce utrzymać dziecko. Drugi rodzaj macierzyństwa zastępczego jest nazywany ciążową macierzyństwa zastępczego, co oznacza, że ​​matka po prostu nosi dziecko, ale jaja i plemniki są zarówno wygrałem.

Łatwość prawna

Sześć państw pozwalają macierzyństwa zastępczego w jakiejkolwiek formie, podczas gdy 11 całkowicie zakazać praktyk. Pozostałe 34 państw nie mają jasnej ustawy o księgach macierzyństwa zastępczego. Zasadniczo oznacza to, że jeśli zdecydujesz się zatrudnić surogatu w jednym z tych 34 państw, to jesteś ustawienie się na walce prawnej nie powinny zastępczą matką chcą zrezygnować z Chid ona przeprowadzona. Sześć państw, które pozwalają macierzyństwa zastępczego są Arkansas, Kalifornia, Illinois, Massachusetts, New Jersey i Waszyngton

Plusy i minusy fungicydów na owoce i warzywa

Plusy i minusy fungicydów na owoce i warzywa


Kiedy upiększania i ochrony ogrodu mieszkalnego, może ulec pokusie, aby zapoznać się z szeroką gamę środków grzybobójczych dostępnych na rynku. Chociaż te środki mogą być bardzo skuteczne w redukcji lub eliminacji szkód dla owoców i warzyw przez grzyba, należy dokładnie przestrzegać wskazówek i ograniczeń, które mają zastosowanie do każdej z nich. Znając wady i zalety fungicydów w owocach i warzywach, rzeczywiście można zabezpieczyć rośliny, a nie tworzyć nowe problemy dla nich.

Pro: Podstawowe korzyści

Najistotniejszą zaletą fungicydu jest to, że pomaga wyeliminować lub zmniejszyć skutki chorób, które dotykają roślin owocowych i warzywnych. Niektóre produkty bronić nie tylko przed chorobami grzybiczymi, ale przed czynnikami bakteryjnymi, jak również. Przekonasz się, że niektóre środki grzybobójcze można stosować do wielu rodzajów roślin, w tym kwiatów, co czyni je uniwersalnym i opłacalne metody leczenia.

Con: Wiele Wariacje

Z dziesiątki produktów i składzie chemicznym, z którego można wybrać, wybór środka grzybobójczego dla roślin często jest główną trudnością. Każdy produkt ma określone narzędzia i zastrzeżenia. Nawet poszczególne marki, które mają tę samą substancję czynną - nie są wprowadzane do obrotu co najmniej siedem marek, które wykorzystują kaptanu na przykład - mają swoje specyfiki i możliwości niewłaściwego. W końcu będziesz musiał zrobić badania merytorycznego przed osiedleniem się na właściwym leczeniu swoich owoców lub warzyw.

Con: ryzyko uszkodzenia

Znaczna con fungicyd jest, że może zrobić więcej szkody niż pożytku roślin. Ogrodnicy muszą zachować ostrożność podczas mieszania różnych zabiegów, jak pewne kombinacje mogą okazać się niestabilne, gdy dodaje się do siebie. Sobie wyobrazić jako postaci ujemnego oddziaływania leku. Na przykład, fungicyd kaptan oparte nie powinien być mieszany z każdym strumieniem oleju produktu na bazie wapna. • inne fungicydy, są wrażliwe na warunki klimatyczne i temperatury zewnętrznej. Bordeaux mieszanka nie może być używana gdy jest mokra i chłodna pogoda panuje, a ciecz wapno siarki nie może być stosowane, gdy temperatura 80 stopni lub więcej się zbliża.

Rozważania

Jak można sobie wyobrazić, poszczególne fungicydy może mają swoje plusy i minusy. Zawsze zbadać, które rośliny reagują pozytywnie lub negatywnie do fungicydu stosowanego. Mieszanina Bordeaux, na przykład, może być doskonałym do ochrony jabłek, ale przyczyna zatrucia swoich truskawek i selera. Postępuj zgodnie z instrukcjami starannie, ponieważ niektóre fungicydy określić aplikację natryskową inni popyt tylko mieszanie i wylewanie. Ponadto, zwrócić szczególną uwagę na kiedy można bezpiecznie używać grzybobójczy w cyklu życia obiektów. Aspekty te mogą różnić się gwałtownie z uwagi na leczenie.

Plusy i minusy w solarium

Plusy i minusy w solarium


Kryty opalanie jest wielki biznes. Według American Academy of Dermatology, w danym dniu ponad miliona mężczyzn, kobiet i młodzieży wzrośnie do solarium w dążeniu do zdrowego blasku. Jest również kontrowersyjna sprawa. Zwolennicy twierdzą, łóżka do opalania są bezpieczne. Przeciwnicy obalić ten argument, twierdząc, poważne zagrożenie dla zdrowia, będzie wynikać. Obie strony są pasjonatami swoich poglądów. I konsumenci pozostają uporządkować fakty. Dolna linia: Dokładnie zważyć plusy i minusy solarium przed użyciem.

Instrukcje

Przedsiębiorcy

1 Witamina D jest niezbędny dla zdrowia organizmu. Promuje zdrowie kości, zmniejsza stany zapalne i wspomaga układ odpornościowy. Może to być osiągnięte za pomocą diety i suplementów, ale większość witaminy D prowadzi przez słońce. Ultrafioletowe (UV) promienie słoneczne działają jak wyzwalacz, aby pomóc uczynić nasz organizm witaminy D. Ale krótkie zimowe dni słońce ograniczenie ekspozycji na wiele. Aby uniknąć niedoboru, kryty Tanning Association, w połączeniu z niektórych członków społeczności medycznej, sugerują solarium jest bezpiecznym sposobem na osiągnięcie witaminy D.

2 Większość solarium można znaleźć w solarium prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów. Pracownicy są przeszkoleni salon recenzję typ skóry, wykorzystanie leków i historię medyczną z potencjalnymi klientami. Dostosowując plan opalania dla każdego klienta, kryty Stowarzyszenie Tanning twierdzi opalaniu jest mniej prawdopodobne. Sugerują opalania w kontrolowanym środowisku z solarium jest "inteligentny" sposób opalać.

3 kryty Stowarzyszenie proponuje, solaria solarium oferują garbarze pozytywne skutki psychologiczne. Badania z roku 2004 przeprowadzone przez Wake Forest University potwierdza narażenie na promieniowanie UV powoduje, że mózg do uwolnienia endorfin, które są związane z bólu i poczucia dobrobytu. Uczestnicy badania zgłaszane czuje się zrelaksowany i mniej napięta po każdej sesji opalania.

Wady

4 łóżka opalające emitują promieniowanie ultrafioletowe (UVA) promienie. Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii, promienie UVA mogą być do 15 razy mocniejsze niż Ultraviolet-B (UVB) promieni emitowanych przez Słońce. Zmieniając DNA komórek skóry promienie te mogą powodować przedwczesne starzenie się skóry. Niezabezpieczone i narażenie może powodować suchość, marszcząc i zwiotczenie i dać uszkodzoną skórę ogólny skórzaste wygląd.

5 Opalanie łóżko zostało wykorzystanie skorelowane z większą częstością występowania wszystkich typów raka skóry. Ponad milion nowych przypadków raka skóry diagnozuje się co roku. Podstawnokomórkowego i płaskokomórkowego cell carcinoma cell są najbardziej leczyć. Czerniak może być śmiertelne. Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii, ponad 116.500 przypadków czerniaka zdiagnozowano w 2008 roku jest drugim najczęstszym nowotworem u osób w wieku od 15 do 29. Jak na ironię, 70 procent osób, które korzystają z solarium są każdego dnia młode kobiety w wieku od 16 do 29.

6 Promienie UVA emitowane przez Łóżka opalające zostały połączone do tłumienia układu odpornościowego oraz uszkodzenia oczu. Dane zebrane przez American Academy of Dermatolodzy ujawnia, że ​​Powtarzająca się ekspozycja na solarium może powodować czerniaka oka, zaćma i ślepota.