adcov.com

pierwsze objawy huv

Pierwsze objawy MS Leczenie

Stwardnienie rozsiane, znane również jako Ms jest proces zapalny w centralnym układzie nerwowym. Znany jest wpływ na różne części systemu nerwowego w różnych czasach. Istnieje szereg pierwszych objawów związanych ze stwardnieniem rozsianym, które mogą być leczone za pomocą różnych leków i suplementów naturalnych.

Objawy

Zmiany wizualne są jednym z pierwszych objawów stwardnienia rozsianego. Jest to ból spowodowany przez stan zapalny nerwu wzrokowego, który nazywany jest zapalenie nerwu wzrokowego. Zamglone widzenie, kolor naprzemienne i migające światła są objawy prowadzące do utraty wzroku. Ważne jest, aby wykrywać nerwu wzrokowego wcześnie, aby zwiększyć prawdopodobieństwo całkowite wyleczenie.

Móżdżek często dotknięte MS. To jest część mózgu, która wpływa na umiejętności motoryczne i koordynacyjne. Osłabienie, zmęczenie, zaburzenia równowagi i niemożność utrzymania stabilnych ręce są wszystkie pierwsze objawy SM. Choroba ta dotyka włókien nerwowych w całym organizmie, co może powodować uczucie mrowienia, zawroty głowy, ból twarzy, drętwienie lub uczucie elektrycznego. Zaparcia, zatrzymanie moczu i mimowolna reakcja pęcherza są również pierwsze objawy SM, ponieważ choroba ta atakuje nerwy, które mają wpływ na sposób reakcji pęcherza.

Terapii lekowych

Istnieją trzy często stosowane postacie leku stwardnienia rozsianego: kortykosteroidy, leki immunomodulujące i immunosupresyjne. Kortykosteroidy mogą być stosowane w leczeniu pierwszej objawów MS, ponieważ przyczyniają się do zmniejszenia stanu zapalnego i obrzęk. Lek ten wpływa na sposób układ odpornościowy reaguje, a także przyczynia się do zmniejszenia czasu regeneracji. Drugi wariant leków, leki immunomodulujące, wpływa na zdolność układu immunologicznego do powodowania zapalenia w całym organizmie. Leki immunosupresyjne są silne leczenia, który działa w celu zmniejszenia stanu zapalnego, jak również wpływu układu immunologicznego na zapalenia.

Naturalnych metod leczenia

Witamina A jest niezbędna do widzenia zdrowia. Z jednym z pierwszych objawów będących zapalenie nerwu wzrokowego oraz niedobór witaminy A, ważne jest, aby brać suplementy witaminy A. SM może być będący przyczyną zakażenia dróg moczowych, gdy atakuje nerwów odpowiedzialne za pęcherzem. Należy wziąć witaminę C w celu promowania zdrowego utwór moczu i zmniejszyć ryzyko infekcji dróg moczowych. Substancja zwana utleniacz może zachęcić pierwsze objawy SM. Pomoce witaminy E w zapobieganiu utleniaczy, które promują objawy SM. Ponieważ MS wpływ na układ nerwowy, można witaminę B-12 w celu ułatwienia wytwarzania czerwonych ciałek krwi i polepszają stan funkcjonowania układu nerwowego.

Pierwsze objawy choroby rano

Pierwsze objawy choroby rano


Poranne mdłości dotyczy co najmniej 50 procent kobiet na całym pewnym momencie w ciąży. Dla niektórych kobiet, jest to pierwsza wskazówka, że ​​ona jest w ciąży. Pierwsze objawy choroby rano mogą obejmować nudności i wymioty. W skrajnych przypadkach, kobieta może cierpieć na stan zwany niepowściągliwych ciężarnych.

Nudności

Mdłości to jeden z pierwszych objawów choroby rano. Niektóre kobiety doznają tylko łagodne nudności, podczas gdy dla innych może to być bardziej dotkliwe. Nudności na ogół nie jest powodem do niepokoju. Nudności mogą wystąpić w dowolnym czasie w ciągu dnia, ale często pojawia się w godzinach porannych. Jedzenie małych posiłków w ciągu dnia i picie dużej ilości płynów może pomóc wyeliminować nudności.

Wymioty

Wymioty jest bardziej ciężką postać choroby rano. Jak mdłości, może występować w dowolnym czasie w ciągu dnia. Dla kobiet, które doświadczają wymioty, często zmniejsza się do 15. tygodnia ciąży. Jedzenia, jak tylko się obudzisz, będzie na zewnątrz i się świeżym powietrzem, a unikanie pokarmów zawierających dużo tłuszczu lub przypraw może zmniejszyć występowanie wymiotów w czasie ciąży. Po wypróbowaniu tych wskazówek i jedzenie nadal nie mogą być przechowywane w dół, ważne jest, aby udać się do lekarza.

Niepowściągliwe wymioty ciężarnych

Niepowściągliwe wymioty ciężarnych jest poranne mdłości na jej ekstremalne. Chorzy doznają silne nudności i wymioty w całej ciąży. Często mają one być hospitalizować z powodu ciężkiej utraty masy ciała i odwodnienie. Podczas gdy w szpitalu, kobieta będzie traktowane z leków dożylnych. Chociaż niepowściągliwe wymioty ciężarnych występuje rzadko, może mieć wpływ na każdą kobietę w czasie ciąży bez znanej przyczyny. Nie wpływa długotrwałe ze względu na ten stan opisano dla płodu.

Przyczyny

Lekarze nie wiedzą na pewno, co powoduje, że poranne mdłości, ale podejrzane kilka różnych czynników może przyczynić się do tego. Ludzkiego hormonu gonadotropiny kosmówkowej (hCG) jest podejrzany przyczyniać się do nudności i wymiotów ze względu na jej szybki wzrost w czasie ciąży. Niektórzy uważają, że zwiększone poczucie węchu podczas ciąży kobieta może bardziej wrażliwe na niektóre zapachy i powodować nudności i wymioty. Wreszcie, niedobór witaminy B6 może zrobić kobieta, bardziej podatne na choroby rano.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Istnieją sposoby, kobieta może zapobiec lub złagodzić poranne mdłości, gdy pojawią się pierwsze objawy. Jedzenie mdłe diety, takie jak krakersy, dania unseasoned i unikanie kofeiny może mieć uspokajający wpływ na żołądek. Po przebudzeniu, jedzenie lekkie przekąski, a następnie czeka co najmniej 20 minut, zanim powstanie z łóżka może pomóc w zapobieganiu choroby rano. Istnieje także kilka leków dostępnych, że lekarz może przepisać lek w zależności od sytuacji.

Jakie są pierwsze objawy w Arizonie Scorpion Sting?

Jakie są pierwsze objawy w Arizonie Scorpion Sting?


Niektóre z najbardziej nieprzyjemnych skorpionów mieszkają w Arizonie. Scorpion gryzie zazwyczaj są nieszkodliwe dla ludzi, ale boli - i wymagają przeciwbólowe leczenie. Skorpiony, które żyją w Arizonie to skorpiona kory, pustynia kosmaty skorpion i paskiem bielik scorpion.The pierwsze oznaki Arizona żądło skorpiona są łatwe do wykrycia, ponieważ mogą one wskazywać masz ciężka reakcja. Pierwsze oznaki dla dorosłych często różnią się od pierwszych objawów do dziecka. Dzieci często cierpią gorsze objawy i oznaki najwcześniej. Śmierć z żądło skorpiona jest rzadkością.

Ciężkie Sypmtoms

Możesz zacząć mieć rozmycie świadomości, a nawet utratę przytomności. Możliwe są drgawki, spadek ciśnienia krwi i wstrząs, jak również.

Objawy dzieci

Pierwsze objawy użądlenia skorpiona w dzieciństwie są ból, drętwienie, mrowienie lub pieczenie po użądleniu. Pocenie się, zaburzenia głowa, szyja i mogą wystąpić ruchy oczu i ślinotok. Dziecko może stać się niepokój, bardzo pobudliwy i czasami płacz.

Objawy dorosłych

Pierwsze objawy użądlenia skorpiona dla dorosłych obejmować trudności w oddychaniu i wysokie ciśnienie krwi. Dorosłych mogą również wystąpić przyspieszenie czynności serca, skurcze mięśni i osłabienie.

Pierwsze objawy raka pęcherza

Rak pęcherza moczowego występuje, gdy komórki nowotworowe rozwijać i mnożyć w pęcherzu. Wczesna diagnoza ma kluczowe znaczenie, więc leczenie można rozpocząć. Pierwsze objawy raka pęcherza przypominają inne warunki, takie jak zakażenia pęcherza moczowego lub nerek, a wiele osób cierpiących na ignorowanie wczesnych objawów. Na szczęście, rak pęcherza moczowego jest bardzo uleczalna, a wiele dokonać pełnej odbudowy. Rozpoznawanie znaków jest kluczem do pełnego wyzdrowienia.

Krew w moczu

Ślady krwi w moczu może wskazywać na wiele problemów układu moczowego, w tym raka pęcherza moczowego. Zamiast ignorować tego objawu lub przypisać go do mniej poważnego stanu, należy skontaktować się z lekarzem i mają pracę badanie ogólne moczu i laboratorium. Krew może pojawić się jasnoczerwony lub ciemny brąz.

Bolesne oddawanie moczu

Innym intial znakiem raka pęcherza jest bolesne oddawanie moczu. Osoby, które cierpią z powodu tego typu raka mogą także oddawać mocz często lub mają trudności z opróżnieniem pęcherz. Bolesne oddawanie moczu jest najlepiej opisany jako pieczenie i kłucie uczucie i dyskomfort mogą pozostawać przez kilka minut lub godzin po opróżnieniu pęcherza.

Zakażenie układu moczowego

Niektóre przypadki raka pęcherza rozpoznaje po indywidualnej stara leczenia przewlekłych infekcji dróg moczowych. Praca laboratorium rozszerzenie może wskazywać nieprawidłowości; i po teście zobrazowania lekarze mogą wykryć komórek nowotworowych w pęcherzu. Każdy, kto cierpiących na nawracające zakażenia układu moczowego należy porozmawiać z lekarzem o możliwości raka pęcherza moczowego.

Ból brzucha lub miednicy

Pęcherz znajduje się w obszarze miednicy. Tak więc, osoby cierpiące na chorobę pęcherza, takich jak rak pęcherza prawdopodobnie będzie odczuwać ból lub intensywne ciśnienie w miednicy lub podbrzusza. Kobiety mogą błędnie przypisywać ten objaw do ginekologicznej problemu. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli ból brzucha lub miednicy utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie.

Ból pleców

Ból pleców może sygnalizować infekcję nerek. Ale jeśli masz raka pęcherza, łagodnego do umiarkowanego bólu pleców jest wczesnym objawem choroby. Istnieje wiele przyczyn bólu pleców. Tak więc, jest to niezbędne do oceny objawów. Ból pleców towarzyszy bolesne oddawanie moczu i ból w obrębie miednicy i ból, że nie reaguje na ponad-the-counter leki mogą sugerować raka pęcherza.

Pierwsze objawy raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest złośliwy nowotwór znajduje się w szyjce lub w obszarze szyjki. Złośliwy oznacza "złe" lub nowotworowych, a nowotwór jest nieregularna masa tkanki. Termin złośliwe jest zbieżne z rakiem.

Przyczyny raka szyjki macicy

Wirus brodawczaka ludzkiego jest jeden znany bezpośrednią przyczynę raka szyjki macicy. Human papillomavirus zwany także HPV jest zakażenie, które atakuje błony i ścian pochwy, odbytnicy, szyjki macicy u kobiet i sromu. Atak z tych membran z infekcją HPV został bezpośrednio związany z raka szyjki macicy u kobiet i raka prącia i odbytu u mężczyzn. Ponad 20 mln osób dotkniętych przez HPV w samych Stanach Zjednoczonych.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Niektóre szczepienia HPV może zapobiegać rakowi szyjki macicy spowodowane przez wirusa. Szczepienia te są nazywane Cervarix i Silgard i może zapobiec zakażeniu typów HPV, które powodują raka szyjki macicy.

Leczenie

Nie istnieje leczyć raka szyjki macicy lub HPV, które jest główną przyczyną raka szyjki macicy. Istnieją możliwości leczenia. Możliwości leczenia skupiają się na objawy wirusa HPV. Krioterapia stosuje się w leczeniu raka szyjki macicy. Krioterapia jest wykorzystanie ciekłego azotu, aby zatrzymać żadnych nieprawidłowych komórek w szyjce.

Pierwsze objawy

Rzadko istnieją wczesne objawy raka szyjki macicy. W rzeczywistości wczesne stadia raka szyjki macicy są zazwyczaj całkowicie bezobjawowo. Wczesne stadia raka szyjki macicy mogą stanowić krwawienia z pochwy. Nieregularne cytologiczne może być pierwszym objawem raka szyjki macicy. Również pierwszym objawem raka szyjki macicy może być ból podczas stosunku, jak upławy.

Dodatkowe uwagi

Pierwsze objawy zaawansowanego raka szyjki macicy może wahać się od utraty wagi i utraty apetytu na zmęczenie nóg i pleców, ból miednicy, moczu lub kału wypływ z pochwy i ciężkich krwawień z pochwy. Pierwsze objawy zaawansowanego raka szyjki macicy częściej zauważyć od pierwszych symptomów wczesnym stadium raka szyjki macicy.

Pierwsze objawy raka gardła

Pierwsze objawy raka gardła


Rak gardła, występuje w pustej rurki, która rozpoczyna się za dachu jamy ustnej i nosa, do tchawicy łączy się i zamienia się w przełyku, w dolnej części szyi. Większość nowotworów gardła jest spowodowane przez czynniki środowiskowe, takie jak picie alkoholu i używanie wyrobów tytoniowych, co sprawia, że ​​ten typ raka można zapobiec. Jednak, ponieważ zarówno pacjenci, jak i lekarze często nie pierwsze oznaki raka gardła, diagnostyka nie zwykle miejsce dopiero nowotwór w zaawansowanym stadium. Z tego powodu ważne jest, by każdy zdaje sobie sprawę z pierwszych objawów raka gardła i skonsultować się z lekarzem w celu wykrycia objawów jak najszybciej.

Identyfikacja

Pierwsze oznaki raka gardła różnią się znacznie, co sprawia, że ​​choroba trudne do wykrycia i diagnozy we wczesnych etapach. Najczęściej doświadczeni wczesne objawy to uporczywy ból gardła, guzek na szyi, trudności w połykaniu, ból ucha lub szyi, a zmianę w głosie. Raspy mowy lub chrypka głosu jest zazwyczaj pierwszym objawem, który powoduje, że osoby cierpiące na pomoc lekarską, ale wiele osób błędnie winić ten objaw na infekcji wirusowej lub alergii. W początkowym stadium, rak gardła może pojawić się jako białe plamy lub wrzody wewnątrz gardła, ale niektóre przypadki są bezobjawowe.

Diagnoza

Po pierwsze oznaki raka gardła stają się widoczne, dokładne badanie jest niezbędne do otrzymania dokładnej diagnozy przez lekarza. Chorych na raka gardła powinny być postrzegane przez onkologa, który specjalizuje się w raka gardła, a 10 do 15 procent osób z rakiem gardła miał również drugi nowotwór pierwotny gdzieś w organizmie. Rozpoznanie następuje zazwyczaj zestaw testów i pełnego badania fizykalnego.

Rak gardła, jeśli znajduje się w górnej części gardła, diagnoza może być zazwyczaj patrząc w ustach. Jeżeli rak jest umieszczony w dolnej części gardła, endoskopia zazwyczaj potrzebne. Po rak jest wizualizowane komórki usuwa się i przesyła się do laboratorium w celu analizy. Marginesy raka są następnie tatuażem, aby pomóc w późniejszym usunięciem i skanuje, takich jak CT, MRI, USG i PET, są wykonywane w celu ustalenia, czy nowotwór rozprzestrzenił się do pobliskich węzłów chłonnych. Stopniowanie nowotworu jest jedynie po testowania została zakończona.

Zapobieganie

Profilaktyka raka gardła polega na unikanie palenia tytoniu bezdymnego i produktów, picie alkoholu z umiarem i otrzymywanie regularnych badań przez lekarza. Leczenie raka krtani zależy od wczesnego wykrycia nowotworu, od stadium choroby i od lokalizacji nowotworu pierwotnego. Połączenie zabiegu i promieniowania jest ogólnie wymagane w leczeniu wczesnych stadiów raka gardła, w zaawansowanym stadium jest trudniejsze do wyleczenia i wymaga chemioterapii. Ponieważ pierwsze oznaki raka gardła są tak trudne do wykrycia, więcej niż 70 procent pacjentów z rakiem gardła zaawansowanych nowotworów, w przypadku rozpoznania.

Nieporozumienia

Niepalący często uważają, że są odporni na zachorowania na raka gardła, bo od ich stanu niskiego ryzyka. Prowadzi to często do późnej wykrywania i złym rokowaniem. Nawet niepalący muszą niezwłocznie zgłaszać wszelkie możliwe objawy raka gardła do lekarza, jak szybko rozprzestrzenia się raka gardła do otaczających tkanek. Jeśli objawy takie jak ból gardła chrypka lub utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie, nawet wtedy, gdy objawy te przestrzegać wirusowe lub bakteryjne zakażenia, powinny być zbadane i biopsja powinna być wykonana, jeśli inna przyczyna nie jest oczywista.

Znaczenie

Rak gardła jest istotnym zagrożeniem dla zdrowia, ale zarówno pacjenci, jak i lekarze łatwo przeoczyć pierwsze objawy raka gardła. Szacunki z American Cancer Society pokazują, że około 24000 ludzi w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano pewnym stadium raka gardła każdego roku, przy czym połowa z tych nowotworów pojawiających się w gardle. Wczesne wykrywanie ma zasadnicze znaczenie dla dobrego rokowania raka krtani często szybko rozprzestrzenia się na otaczającą tkankę lub przerzuty do innych części ciała. Wczesne wykrycie pozwala na większe możliwości leczenia, które sprawia, że ​​niezbędne dla każdego, kto na ryzyko zachorowania na raka gardła, aby zdawać sobie sprawę z wczesnych oznak i objawów choroby.

Pierwsze objawy zapalenia wyrostka robaczkowego

Dodatek jest organem, którego zadaniem jest utracone w toku ewolucji człowieka. Obecnie, wydaje się, dodatek tylko musi zgłosić się powodując poważne problemy w organizmie człowieka. Znając wczesnych objawów zakażenia może pomóc jej uniknąć poważnych uszkodzeń.

Fakty

Zapalenie wyrostka robaczkowego jest zakażenie dodatku, który powoduje obrzęk i ból brzucha. Śluz stworzony przez dodatku zostanie wsparte i powiększa narządu, co konieczne, aby usunąć go, zanim pęknie. Jeśli to nie wybuchnął, stan zwany zapalenie otrzewnej występuje, w którym kilka innych narządów jamy brzusznej by się zarazić. Na szczęście dodatek nie służy istotną cel w organizmie, więc jej usunięcie jest proste.

Pierwsze oznaki

Najważniejszym i najbardziej zauważalne wczesnym objawem zapalenia wyrostka robaczkowego jest nagłe i niespodziewane bóle brzucha. Ból pojawia się w pobliżu środkowej części brzucha, w końcu przeniósł się do dołu z prawej, i to jest znacznie pogarsza nagłego ruchu, kaszlu lub kichania. Inne objawy mogą obejmować zaparcia, obrzęk brzucha, utrata apetytu lub nudności i wymioty.

Ostrzeżenie

Niestety, tylko około 50 procent z tych, zadane z wyrostka robaczkowego doświadczy wczesne objawy. Ponadto, zakażenie jest trudne do wykrycia w bardzo dużych i małych, a te z pewnymi warunkami. Potencjalnie śmiertelne charakter choroby sprawia, że ​​jest konieczne, aby złapać go jak najszybciej, więc do lekarza, jeśli wykazuje żadnych objawów.

Rodzaje

Zapalenie wyrostka robaczkowego rozwija się w dwóch różnych typów: przewlekłych i ostrych. Z przewlekłym zapaleniem wyrostka robaczkowego, zakażenia jest mniej wykrywalny i powoduje bardziej ogólne bóle brzucha, ale objawy wykazują się wcześniej. Z ostrym, objawy pojawiają się jaśniej, ale robią to w znacznie późniejszym, gdy zakażenie jest znacznie bardziej śmiertelna.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli objawy wczesnego ostrzegania zostały złowione i rozpoznano zapalenie wyrostka robaczkowego, wyrostka robaczkowego, lub usuwania dodatku, mogą być wykonywane. Nadrabiając objawy wczesne i mówi do lekarza jest najlepszą obroną przed wyrostka robaczkowego, więc każdy poważny ból brzucha należy niezwłocznie zgłosić.

Pierwsze objawy raka jelita grubego

Każdego roku, zgodnie z Mayo Clinic, ponad 100.000 osób z rozpoznaniem raka jelita grubego. Wiadomo również jak rak jelita grubego, rak ten znajduje się w dolnych 6 cali jelicie grubym. W większości przypadków raka jelita grubego rozpoczyna się masą małych nienowotworowych polipów. Na tym etapie, może nie mieć żadnych objawów. Mając zalecane badania lekarskie może wykryć polipy nowotworowe wcześniej i zapobiec raka przed rozwojem. Jeśli polipy rakowacieją pierwsze oznaki będzie zaparcia, gaz, wzdęcia, nieprawidłowe stolce, skurcze i utrata wagi.

Zmiany w wypróżnień

Zaparcie jest jedną z pierwszych oznak, że coś jest nie tak. Inne objawy to biegunka, gazy i wzdęcia. Jeśli nie czujesz się jelit są opróżniane po ruch, może to być kolejny znak, że coś jest nie tak.

Nienormalne Stołek

Twój stołek zacznie pokazując nieprawidłowości, jak jest nietypowo cienkie lub wąskie. Możesz zacząć zauważać krwawienia lub nawet kilka, które są przebarwione stolce z krwią w odbytnicy.

Skurcze brzucha

Skurcze brzucha, charakteryzujące bolesnych skurczów mięśni w żołądku może być śladu wieloma problemami. Ale w połączeniu z innymi tutaj wymienionych objawów, należy zgłosić swoje objawy do lekarza od razu.

Odchudzanie

Nagła utrata masy ciała, jak skurcze brzucha może być objawem wielu różnych problemów. Ponownie, w połączeniu ze zmianami w wypróżnień i nieprawidłowości kału, należy szukać diagnozy. Wraz z utratą masy ciała, może być zmęczony i mieć trochę energii i trwałe osłabienie.

Badania przesiewowe jelita grubego

Każdy powinien rozpocząć się regularne projekcje na raka jelita grubego w wieku 50 --- wiek jest jedynym czynnikiem ryzyka wszyscy ludzie mają wspólnego. Ci, którzy mają historię raka lub innych powiązanych warunków ich rodzin powinny rozpocząć pokazy wcześniej. Pierwszą oznaką raka jelita grubego jest pojawienie przedrakowych polipów jelita grubego. Jeśli złapany i traktowane na tyle wcześnie, można zapobiec rozwój raka.

Jakie są pierwsze objawy raka jelita grubego?

Rak jelita grubego jest poważnym stanem chorobowym, który dotyka około 112.000 nowych pacjentów rocznie. Ten szczególny rak skierowany do jelita grubego, a w większości przypadków rozpoczyna się małe nowotworowych narośli zwanych polipami. Tak więc, lekarze często chirurgicznie usunąć polipy jelita grubego, które mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Ponieważ wczesne objawy raka jelita grubego mogą naśladować innych chorób przewodu pokarmowego, w niektórych przypadkach pozostają nierozpoznane dopóki choroba postępuje. Jednak kluczem do przetrwania raka jelita grubego jest rozpoznanie wczesnych objawów i poszukiwanie pomocy medycznej.

Zmiana nawyków jelit

Jednym z pierwszych objawów raka jelita grubego jest zmiana rytmu wypróżnień. Możesz rozwinąć uporczywa biegunka lub zaparcia, które nie reagują na leczenie w domu. Oczywiście, te objawy mogą wskazywać mniej poważnych chorób, takich jak choroba Crohna lub zespół jelita drażliwego. Jeśli zmiany w czynności jelit trwać dłużej niż dwa tygodnie, należy odwiedzić lekarza.

Krew w stolcu

Krwawe stolce mogą oznaczać hemoroidy, wspólnego nie zagraża życiu. Lub może być wczesnym objawem raka jelita grubego. Krwawienie z odbytu mogą być wyświetlane jako jasne czerwone smugi na papier toaletowy, lub może pojawić się ciemne stolce i smoliste. Natychmiast zgłaszać wszelkie krwawienie z odbytu do lekarza.

Dyskomfort w jamie brzusznej

Często jedynymi objawami wczesnego raka jelita grubego jest dyskomfort w jamie brzusznej. Chorzy mogą radzić sobie z utrzymującym się wzdęcia, że ​​nie poprawi się z lekami lub po opróżnieniu jelita. Ponadto intensywna kurcze brzucha, miednicy, a niższe ciśnienie mdłości może wystąpić podczas wczesnych stadiach nowotworu jelita grubego.

Niedokrwistość

W niektórych przypadkach, cierpiących na raka jelita grubego nie wykrywają fizyczne zmiany w organizmie. Jednak rutynowe badanie krwi może pokazać niską liczbę krwi, co oznacza, krwawienie wewnętrzne. To jest wczesnym objawem raka jelita grubego. Po dokładnej kontroli i serii testów, by wykluczyć różne choroby, lekarze mogą diagnozować pacjenta z rakiem jelita grubego.

Test diagnostyczny

Ponieważ pierwsze oznaki raka jelita grubego mogą naśladować inne choroby, lekarze muszą przeprowadzić serię testów diagnostycznych do dokładnego diagnozowania. Po dokonaniu oceny objawów pacjenta, lekarze generalnie zażądać badania krwi, próbki kału i kolonoskopię. W oparciu o wyniki, lekarze mogą określić, czy pacjent cierpi na raka okrężnicy lub inny stan przewodu pokarmowego.

Pierwsze objawy MS

Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której twoje ciało odpornościowy atakuje mieliny, tłuszczowej otoczki, która chroni nerwy, co ostatecznie prowadzi do zniszczenia samych nerwów. Nasilenie i objawy MS waha się od jednego chorego do drugiego.

Czynniki ryzyka

Czynniki, które mogą zwiększać ryzyko zachorowania na SM należą wiek, płeć i historii rodziny. Osoby z innych zaburzeń autoimmunologicznych, takich jak choroba tarczycy, cukrzyca typu 1 są także wyższe ryzyko.

Objawy

Wczesne objawy to problemy ze wzrokiem, takie jak niewyraźne lub podwójne widzenie, mrowienie lub drętwienie odczucia zwykle rozpoczynające się na koniec kończyn i ruchome w górę i osłabienie mięśni i skurcze.

Diagnoza

Chociaż nie istnieją specyficzne testy do diagnozowania SM, lekarze stosują różne procedury, takie jak badania krwi, a Spinal Tap i MRI w celu wykluczenia innych warunków, które mogą dawać podobne objawy.

Leczenie

Chociaż nie ma leku do leczenia SM, istnieje skuteczne leki i strategie dostępne w opanowywaniu objawów choroby i poprawę funkcji motorycznych.

Rokowanie

SM nie jest chorobą śmiertelną, choć ma negatywny wpływ na życie cierpiącego. Z prawidłowego leczenia i terapii osób z SM można żyć normalne lub prawie normalne długość życia.

Pierwsze objawy wścieklizny u zwierząt

Pierwsze objawy wścieklizny u zwierząt


Kiedy ludzie myślą o wścieklizny u zwierząt, często myślę o znaki, które są widoczne podczas wściekłej stadium choroby, takie jak szale i skrajnej agresji. Chociaż wczesne objawy wścieklizny są bardziej subtelne, nadal ważne jest, aby je rozpoznać. Wczesne wykrycie wścieklizny może prowadzić do szybkiego, skutecznego działania.

Gorączka

Wścieklizna jest wirus, a jeden sposób organizm zwierzęcia zwalcza wirusy jest poprzez podniesienie temperatury. Chociaż jest nieskuteczne w przypadku wścieklizny, ciało zwierzęcia będzie czuć cieplejsze w dotyku, a może on wydawać się niewygodne lub apatyczne ze względu na to.

Utrata apetytu

Zwierząt zakażonych wirusem wścieklizny zazwyczaj w zakłopotanie i źle się swobodnie, a to może doprowadzić do utraty apetytu. Zwierzę może przestać jeść w całości, lub ona może jeść tylko bardzo małe ilości. Utrata apetytu u zwierząt, które były wcześniej dobre zjadacze należy zauważyć, i traktować poważnie, bez względu na to, co może być przyczyną.

Zmieniono Kora

U psów, może świadczyć o zmianie sposobu, pies szczeka. Może wydawać się bardziej szalony, albo mógłby szczekać łatwiej, niż przedtem.

Żucia

Zwierzę może żuć, zadrapania lub inne martwić na obszarze, gdzie nastąpiło ugryzienie. Ona mogą doświadczać dyskomfortu związanego miejscu, nawet jeśli nie wydaje się to być objawy infekcji. Zwierzę może tym stale, do punktu, gdzie skóra jest czerwona lub podrażnionej.

Zmiana w działaniu

Zwierząt zakażonych wirusem wścieklizny może wyrazić zmianę zachowania lub temperamentu. Może stać się drażliwy lub wycofane, gdy był przyjazny wcześniej, ale agresywne zachowanie, które jest związane z wścieklizną zazwyczaj nie występuje aż do wściekłego fazie choroby.

Pierwsze objawy opryszczki

Gdy większość ludzi słuchać słów opryszczki, często wyobrazić, że z różnych narządów, jednak jest to tylko jeden z tych szczepów wirusa opryszczki. Jest również nazywany wirusem opryszczki typu 1, która jest często odpowiedzialny za opryszczkę jamy ustnej lub powstawania opryszczka w okolicach ust osoby. Jest to typ 2, które zazwyczaj powoduje, opryszczka narządów płciowych; jednak albo szczep, w przeciwieństwie do popularnego przekonania, może plaga zarówno genitalia i usta. Niezależnie od tego, szczep dotyka osoby; istnieje kilka początkowych objawów doświadczanych podczas wybuchu.

Braku objawów

Dla wielu ludzi, opryszczka nie będzie powodować, że początkowe objawy wirusa jest jeszcze obecny w systemie, szczególnie w drugim szczepem wirusa opryszczki. I jeśli osoba nie manifestują objawów, często mogą być tak niewielkie, że idą dalej, zgodnie z Mayo Clinic, nigdy nie zostały wykryte przez jednostkę.

Ból i dyskomfort

Dla innych, obszar zakażenia może zacząć czuć się nieco bolesne lub nawet kilka tygodni mrowienie po początkowej ekspozycji. Zazwyczaj te odczucia stanie przed tworzeniem pęcherzy lub owrzodzenia. Jednakże, możliwe jest także w przypadku niektórych ból i dyskomfort wyczuwalne po rzeczywistym wybuchu. Ten ból lub dyskomfort jest często izolowany na tym terenie, ale czasami mogą być odczuwane jako ogólny ból w mięśniach.

Pęcherze i wrzody

Po indywidualnej doświadcza bólu lub mrowienie, może zacząć rozwijać pęcherzyki lub owrzodzenia w okolicach obszaru zakażenia. Te pęcherze lub owrzodzenia zwykle pojawiają się najpierw jako małe, czerwone wypryski, które można później podzielić lub otwartych do owrzodzeń. Z opryszczka narządów płciowych, może to potrwać kilka dni na te pęcherze lub owrzodzenia rozwijać. Ale z opryszczką doustnych przedział czasu jest znacznie mniejsza, zazwyczaj 1 do 2 dni po rozpoczęciu dyskomfort.

Ból w moczu

Gdy pęcherze i rany rozwijać wewnątrz pochwy lub penisa, osoba może cierpieć z powodu nietrzymania bólu. Ten ból podczas oddawania moczu często skłania pieczenie lub kłucie uczucie jak człowiek przechodzi moczu.

Gorączka

Nie jest niczym niezwykłym dla osób zakażonych wirusem herpes simplex cierpieć z gorączką. Jest to szczególnie przypadku, zgodnie z Mayo Clinic, w początkowym wybuchu. Z tym gorączka, wiele osób również wystąpić bóle głowy, a także obrzęk węzłów chłonnych miednicy.

Jakie są pierwsze objawy choroby wieńcowej?

Atak serca może być natychmiastowe zdarzenia, ale choroby tętnicy wieńcowej, które mogą być w rdzeniu zawału wykonuje lat rozwijają. Lekarz może wykryć problemy z zatkanych tętnic w wyniku badań krwi. W tym momencie będzie podjąć kroki, aby pomóc obniżyć poziom cholesterolu danej osoby, i test wysiłkowy może być podana w celu określenia, jak dobrze krew płynie.

Identyfikacja

Choroba wieńcowa jest warunkiem, który występuje, gdy tętnice które poruszają krwi od serca zasklepiania. To najczęściej występuje z powodu nagromadzonych osadów tłuszczowych, znanych jako lipidów w tętnicach. Wysoki poziom cholesterolu wskazuje na wzrost ilości lipidów w krwiobiegu. Choroba wieńcowa jest jedną z bardziej popularnych chorób serca, a nieleczona może być śmiertelna.

Efekty

Najwcześniejsze objawy choroby wieńcowej to zbiór objawów zwanych angina. Większość osób opisuje anginę jako ucisk lub bolesne uczucie w klatce piersiowej. Może poczuć się jak tam jest wywierania nacisku na klatkę piersiową, a gdy początkowy ostry ból zniknął achy palenie ból z tyłu. Skrzynia może się ciężko i oddechowy może być trudne. Ból związany z dławicą jest zazwyczaj odczuwalny w klatce piersiowej, pleców i szczęki.

Potencjał

Angina może przerodzić się w bardziej poważnych objawów szybko. Te objawy to utrudnione oddychanie, nudności, które mogą doprowadzić do wymiotów, zawrotów głowy oraz możliwość rozdawanie, nadmierne pocenie się i gwałtowny wzrost bólu w klatce piersiowej. Wraz ze wzrostem bólu, inne objawy, takie jak lęk i strach mogą zacząć występować jako osoba zdaje sobie sprawę, że może być przeżywa atak serca. Panika może ustawić w, a to może spowodować, wilgotna i bladą skórę, która może towarzyszyć bardziej czerwonych niż normalne usta.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Podczas wystąpienie zawału serca może być nagłe, że możliwa jest praca z lekarzem, aby zapobiec odcinek dzieje. Niektóre z objawów choroby wieńcowej, jak bóle w klatce piersiowej i płytki oddech, może rozpocząć dzieje się na długo przed atakiem serca ma miejsce. Lekarz zaleci zdrowszej diety i zmiany stylu życia, który zawiera ćwiczenia, aby pomóc obniżyć poziom cholesterolu i zmniejsza szanse, że objawy nie gorzej.

Expert Insight

Mayo Clinic przedstawia szereg propozycji, które mogą pomóc zmniejszyć możliwość zarażenia się chorobą wieńcową. Są to rzucenie palenia i ograniczenie stresu w codziennym życiu. Over-the-counter leki, takie jak aspiryna może pomóc zmniejszyć szanse na uzyskanie choroby wieńcowej poprzez rozrzedzenie krwi i zmniejszając możliwość zablokowania tętnicy skrzepu krwi. Mayo Clinic sugerują również, że lekarz może przepisać leki, aby pomóc cholesterolu choroby wieńcowej w walce, jak również.

Pierwsze objawy wirusa HPV

Brodawczaka ludzkiego lub HPV, to grupa ponad 100 wirusów, które powodują ponad 6 milionów nowych przypadków chorób przenoszonych drogą płciową rocznie. Najbardziej znaną zakażenie HPV jest brodawki narządów płciowych.

Przyczyna

Zakażenie HPV występuje, gdy wirus dostanie się do organizmu poprzez uszkodzoną skórę lub drogą płciową, w zależności od rodzaju HPV.

Objawy

Niektóre typy HPV mogą powodować brodawki narządów płciowych, choć większość osób zakażonych HPV nie rozwijają się objawy i nie są świadomi, że są nosicielami wirusa, zgodnie z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Rodzaje

Istnieją dwa typy HPV --- niskiego ryzyka oraz wysokiego ryzyka. Typy niskiego ryzyka HPV są te, które powodują brodawki, a typy wysokiego ryzyka mogą powodować raka szyjki macicy, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Diagnoza

W celu zdiagnozowania infekcji HPV, lekarz może przeprowadzić oględziny terenu, wykonać test PAP lub test DNA w przypadku zakażenia jest jeden wysokiego ryzyka.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na HPV, ale brodawki często znika bez dodatkowego leczenia, gdy układ odpornościowy eliminuje wirusa. Zmiany wysokiego ryzyka może być usunięty chirurgicznie obniżyć szanse nowotworu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Szczepionka jest dostępna dla 11-i 12-letnich dziewcząt, w celu ochrony przed czterema typami wirusa HPV, które wywołują raka szyjki macicy oraz brodawek narządów płciowych. Odpowiedzialne praktyki seksualne mogą również zmniejszyć ryzyko HPV, jak sobie prezerwatywę.

Kiedy pierwsze objawy HIV występuje?

HIV (Human Immunodeficiency Virus) to wirus, który wywołuje AIDS (Acquired Immunodeficiency Syndrome). HIV jest przenoszony z jednej osoby na drugą za pośrednictwem nasienia, płynów z pochwy, krew i mleko matki. Wiele osób nie ma lub nie zauważy objawy infekcji HIV; ważne jest, aby być regularnie testowany na obecność wirusa HIV, jeśli jesteś w grupie ryzyka jest więc można rozpocząć leczenie i chronić swojego partnera przed zakażeniem.

Objawy HIV

Większość osób z HIV nie ma objawów, dopóki nie rozwijają AIDS wiele lat później. Objawy wirusa HIV, według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, może to szybką utratą masy ciała, suchy kaszel, przewlekłe gorączki lub biegunki, zmęczenie, powiększone węzły chłonne, białe plamy w ustach, plamy na skórze, zapalenie płuc lub zaburzenia neurologiczne.

Ramy czasowe HIV

Kiedy ludzie doświadczają objawów HIV, to w ciągu kilku tygodni od zarażenia, w okresie, gdy organizm jest odtwarzającego przeciwciał HIV. Objawy często odchodzą i są ignorowane.

Objawy AIDS

Diagnoza AIDS jest podane, gdy czyjś system odpornościowy został poważnie uszkodzony przez wirusa HIV. Objawy AIDS mają mniej niż 200 komórek T (część układu odpornościowego) lub z zakażenia oportunistyczne, takie jak przewlekłe zapalenie płuc. Po ktoś diagnozę AIDS nie zostaną usunięte nawet zakażeń znika lub komórki T wzrasta.

Ramy czasowe AIDS

To trwa wiele lat na HIV rozwinie się AIDS. CDC szacuje, że potrzeba średnio 10 lat. Z nowych metod leczenia HIV, że ramy czasowe mogą być rosnące; konieczne są dalsze badania. Ważne jest, aby ktoś z HIV na leczenie jak najszybciej, aby zatrzymać zdrowsze dłużej.

Zapobieganie

Najlepszym sposobem, aby chronić się przed HIV jest do powstrzymania się od aktywności seksualnej, a nie dzielić się z nikim igieł. Jeśli jesteś aktywna seksualnie, można zmniejszyć ryzyko HIV używając prezerwatywy lateksowe lub poliuretanowych lub przeszkód (takich jak tamy stomatologicznych) z każdego kontaktu seksualnego. Można również zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem HIV poprzez użycie igły poprzez czyszczenie ich we wrzącej wodzie lub z wybielaczem.

Pierwsze objawy HIV u kobiet

HIV, krótki dla ludzkiego wirusa niedoboru odporności, jest nieuleczalna choroba, która często rozwija się AIDS (zespół nabytego niedoboru odporności). Więcej niż 25 procent ludzi, którzy mają HIV w USA to kobiety. Chociaż zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą odczuwać podobne objawy po zarażenia się wirusem HIV, choroba może mieć wpływ na ciało kobiety inaczej niż mężczyzny. Na przykład, kobiety zakażone wirusem HIV są bardziej narażone na rozwój niektórych zakażeń lub zaciągania niektórych chorób niż mężczyźni, zgodnie z NYU Medical Center HIVInfoSource.

Skurcz

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), HIV jest wirusem, który atakuje układ odpornościowy, niszczy zdolność organizmu do walki z chorobą. HIV znajduje się w krwi, nasienia i wydzielinie pochwowej, i jest zwykle zawarte w trzech głównych metod:
-Having Kontakt seksualny z osobą, która jest zakażona wirusem HIV
-Sharing Igieł z kimś, kto ma HIV
-Being Urodził się i / lub karmione piersią przez matkę, która ma HIV
HIV może być również zawarte poprzez zainfekowanych produktami krwi, chociaż stały się rzadkie.

Wczesne objawy

HIV może być trudne do wykrycia początku. Człowiek może żyć przez wiele lat, nie widząc poważne objawy. Dlatego ci na ryzyko zarażenia się wirusem HIV są zachęcani, aby testowany.

Od dwóch do sześciu tygodni po zarażenia się wirusem HIV, osoba może wystąpić następujące symptomy, według dr James M. Steckelberg, przyczynianie się do strony internetowej Mayo Clinic:
-Fever
-Headache
-Fatigue
-Swollen Węzłów chłonnych
-Rash
Objawy te są podobne do tych z grypy. Objawy mogą zniknąć po miesiącu i inne objawy HIV może pojawić się dopiero po latach.

Inne objawy

Według CDC, tylko pewien sposób na wykrywanie HIV jest zrobić test. Następujące objawy mogą wskazywać na zakażenie HIV według CDC:
-Rapid Odchudzania
-dry Kaszel
-Recurring Gorączka
-Night Poty
-Severe Zmęczenie
-Swollen Węzły chłonne w pachwinach lub pach, szyi
-White Plamy / przebarwienia na języka, jamy ustnej i gardła
-Pneumonia
-Blotches Lub pod skórą, zazwyczaj czerwony, różowy lub w kolorze brązowym
-memory Strat, depresji i innych chorób neurologicznych związanych-
Objawy te są podobne do tych z innych schorzeń i nie jest w stanie udowodnić, osoba zleciła HIV, CDC ostrzega.

Objawy specyficzne dla kobiet

Kobiety, które zaraziły się wirusem HIV może mieć objawy, które różnią się od mężczyzn, a niektóre z nich mogą pojawić się we wczesnym stadium choroby, w zależności od zasobów HIV TheBody.com. Kobiety zakażone wirusem HIV są bardziej prawdopodobne, aby uzyskać doświadczenie zmęczenie bóle głowy i brzucha, i problemy, takie jak nawracające infekcje drożdży i zapalenia narządów miednicy mniejszej, w zależności HIVInfoSource. Kobiety mogą także rozwijać bardziej częste i poważne infekcje pochwy, w tym te związane z innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. HIVInfoSource stwierdza, że ​​kobiety z HIV mogą także wystąpić częstsze problemy menstruacyjne. Kobiety mogą również rozwijać lęk, depresja, zaburzenia snu, zmiany w obrazie ciała, biegunka, kaszel, gorączka, ból, utrata masy ciała, zwiększenie rozmiaru piersi, wysypka i inne problemy skórne, według TheBody.com.

Zapobieganie / Obróbka

Aby zapobiec się od zarażenia się wirusem HIV, nie powinieneś mieć seks bez zabezpieczenia lub wspólnych igieł. Należy również być wierny swoim partnerem seksualnym. CDC zaleca następujące ABC profilaktyki HIV:
-Abstinence
-Be Wiernych
-Condoms

Nie ma lekarstwa na HIV lub AIDS. Jednak leki mogą ułatwić kogoś, kto ma HIV zarządzać jej objawy i żyją dość normalne życie. Wczesne wykrywanie jest ważne, aby pomóc osobom z monitorem HIV i leczyć choroby i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się na pozostałych.

Pierwsze Objawy grypy

Dzisiejsze pospolitym wirusem grypy jest zdefiniowana jako infekcję wirusową, która wpływa na układ oddechowy ciała. Gdy ktoś jest narażony na zakażenie wirusem, organizm zacznie "odeprzeć" infekcji, wywołując początkowe objawy grypy.

Gorączka

Najczęstszym objawem początkowo objawia się osoba z grypą jest gorączka. Typowo, gorączka jest umiarkowanym do wysokiego w przyrodzie, działa w dowolnym miejscu pomiędzy 100 a 104 stopni Celsjusza, i będzie obecny w czasie trwania zakażenia. Powiedział, że niektórzy ludzie rzeczywiście cierpią z wyższej gorączki na samym początku ekspozycji, osiągając w górę o 106 stopni Fahrenheita, zanim zmniejszenie do bardziej średnim przedziale.

Bóle

Ból często towarzyszy gorączka podczas początkowego wystąpienia objawów grypy. Bóle mięśni, gorączka wpływa w całym organizmie i są bardziej dotkliwe w niektórych obszarach niż inne. Paracetamol lub ibuprofen są tylko bez recepty, które mogą pomóc z tymi bólami, ale w większości przypadków nie cierpiących na grypę prawdziwą ulgę sprawozdanie aż infekcja zaczyna się zapadać.

Kaszel

Od grypa infekcja układu oddechowego, wirus może powodować podrażnienie wewnątrz płuc i oskrzeli ciągów osób cierpiących. Gdy tak się stanie, osoba może mieć bezproduktywne kaszel, czyli będzie brak produkcji śluzu. Może to wystąpić, nawet na początku infekcji i jest często związany z zapaleniem gardła, z powodu częstotliwości kaszlu.

Zmęczenie

Dla większości ludzi, gorączka, ból, kaszel i ból gardła pochodzi z wielkim poziomu zmęczenia. To zmęczenie jest w dużej mierze ze względu na odpowiedź układu immunologicznego na wirusa. Tak szybko, jak ktoś jest narażony na kontakt z wirusem grypy, organizm reaguje z układu odpornościowego do "walki off" infekcję. Ponieważ organizm pracuje teraz ciężej niż zwykle, poziom energii danej osoby jest naruszone, w wyniku zmęczenia.

Ból głowy

Jest również całkiem możliwe, aby osoba cierpi z powodu umiarkowanego do silnego bólu głowy z wystąpieniem grypy. W tej sytuacji osoba doświadczy co nazywa wtórny ból głowy, co oznacza, że ​​jest to wirus, który wywołuje aktywność tych nerwów w mózgu odpowiedzialnych za "ból czułości."

Przekrwienie

Większość osób cierpiących na grypę także doświadczyć zatorów. Ponownie, jest to wynikiem wirusa powodujące podrażnienie i stany zapalne w obrębie układu oddechowego, w tym błon nosowych. W większości przypadków, powoduje to przeciążenia, a także wyciek z nosa.

Inne objawy

Jak to działa grypa systemu drogę cierpiącego, możliwe jest, aby ludzie występują inne oznaki i objawy. Może to obejmować dreszcze, nocne poty, utrata apetytu i trochę biegunka i / lub wymioty.

Pierwsze objawy cukrzycy

Pierwsze objawy cukrzycy


Cukrzyca jest przewlekłym stanem chorobowym, charakteryzuje się wysokim poziomem cukru we krwi. Poziomy cukru we krwi jest regulowana przez insuliny, hormonu trzustki. Cukrzyca powoduje, gdy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub organizm nie reaguje prawidłowo na insulinę. Wczesne objawy cukrzycy często są zbyt subtelne i wydają się tak nieszkodliwe, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mają poważne schorzenia. Dowiedz się więcej na temat pierwszych objawów cukrzycy.

Nadmierne pragnienie i oddawanie moczu

Jednym z pierwszych objawów cukrzycy, aby pojawić się nadmierne pragnienie i oddawanie moczu. Te klasyczne objawy cukrzycy występują, ponieważ nerki cukrzycę mają do pracy w godzinach nadliczbowych, aby utrzymać filtrowania i pochłaniania nadmiaru cukru we krwi, który jest nazywany glukozy. Kiedy nerki są przytłoczeni przez wysoki poziom cukru we krwi, nadmiar glukozy przenika przez oddawanie moczu. Częste oddawanie moczu powoduje nadmierne pragnienie, który występuje mocz cukrzycowej nawet więcej.

Zmęczenie

Innym wczesnym objawem cukrzycy jest niewyjaśnione zmęczenie. To zmęczenie jest spowodowane przede wszystkim dlatego, że ciało na cukrzycę nie ma insuliny, której potrzebuje, aby umożliwić cukru we krwi do komórek, gdzie może być zamienione na energię. Bez energii niezbędnej do paliwa procesy organizmu, czuje się bardzo zmęczony, z cukrzycą. Inne stany związane z cukrzycą mogą także przyczyniać się do zmęczenia, szczególnie odwodnienie, otyłości i wysokiego ciśnienia krwi.

Niewyraźne widzenie

Wiele osób, które są w początkowych stadiach cukrzycy zaczynają się problemy ze wzrokiem, szczególnie niewyraźne widzenie. Wysokie poziomy cukru we krwi, przestawne wokół krwiobiegu związku w płynie, są pobierane z tkanki ciała, w tym w soczewkach oczu. Brak płynów powoduje, że oczy nie jest w stanie się skupić. Jeśli cukrzyca pogarsza lub nie jest leczona, może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych w siatkówce i doprowadzić do poważnej utraty wzroku lub ślepota.

Odchudzanie

Innym jednym z pierwszych objawów cukrzycy jest nagła, niewyjaśniona utrata masy ciała. Cukrzycowa zazwyczaj wydalają dużo kalorii, jak również nadmiar cukru we krwi, przez częste oddawanie moczu. W tym samym czasie, cukrzycy zwykle zatrzymywania glukozy z osiągnięciem komórek organizmu zostać przekształcony w energię. Ponieważ ich ciała są pozbawione energii, diabetycy są często zbyt głodny. Połączony efekt tych dwóch warunków może spowodować nagły spadek masy ciała.

Inne pierwszych objawów

Wielu chorych na cukrzycę mają częste infekcje, zwłaszcza infekcje pęcherza i infekcje pochwy. Diabetycy często mają suchą, swędzącą skórę, a rany i siniaki zająć dużo czasu, aby uzdrawiać. Objawy te mogą być wynikiem wysokiego poziomu glukozy osłabiają naturalne procesy gojenia. Nadmiar cukru we krwi może również powodować uszkodzenie nerwów, które mogą wyniknąć w zdrętwiałe, pieczenie lub mrowienie w rękach, rąk, nóg i stóp.

Pierwsze objawy kamicy nerkowej

Kamienie nerkowe, znany również jako kolka nerkowa, to stan chorobowy charakteryzuje się małymi, twardymi złóż soli kwasów i minerałów takich jak wapń wewnątrz podszewka nerki. W normalnych warunkach, sole obecne w ludzkim organizmie rozcieńczyć siebie i usuwane z organizmu z moczem; Jednak czasami te sole krystalizują i agregowanie razem, tworząc kamienie nerkowe. Kamieni nerkowych powoduje często poważne i często nie do zniesienia bólu, w szczególności w rejonie brzucha i pachwiny, a w niektórych trudnych przypadkach może nawet prowadzić do krwiomocz (stan, w którym krew znajduje się na zewnątrz wraz z moczu). Istnieją różne objawy związane z początkowych etapach stanie; niektóre z najczęstszych objawów są wyjaśnione i omówione szczegółowo poniżej.

Ból

Ból jest jednym z pierwszych objawów, które są często związane z kamieniami nerkowymi. Osoby często doświadczają bólu w pachwinie, brzucha, pleców, i po prostu w pobliżu żeber. Ból zwykle waha się w intensywności i często trwa od 20 minut do 1 godziny z małymi okresami ulgi pomiędzy. Wiele razy w tym ból staje się bardzo do zniesienia, powoduje wiele dyskomfortu a nawet nudności u pacjentów cierpiących z kamieni nerkowych.

Nadmierne Oddawanie moczu

Innym objawem lub oznaczenie, często wiąże się z osób cierpiących na początkowym etapie, że kamienie nerkowe to uporczywe parcie na oddawanie moczu. Mocz, który jest odprowadzany jest często zachmurzone i brzydki zapach. Osoby doświadczyć ekstremalnych ból w cewce moczowej, a tym samym wiele dyskomfort i trudności przy oddawaniu moczu. Jednakże w niektórych rzadkich przypadkach kamieni nerkowych pacjentów mogą również rozwija się stan zwany krwiomocz, który jest zdefiniowany jako stan chorobowy, znamienny odprowadzania krwi oraz moczu.

Utrata apetytu

Utrata apetytu jest kolejnym objawem związane z kamieni nerkowych. Osoby często doświadczają znaczącego utrata apetytu z powodu nasilenia bólu, które jest spowodowane przez kamienie nerkowe. Ta utrata apetytu często może prowadzić do rodnika utraty wagi u pacjentów cierpiących z kamieni nerkowych i jest jedną z najczęstszych objawów, które pomagają wykrywać kamieni nerkowych.

Inne częste objawy

Różne inne typowe objawy, które są często związane z osób cierpiących na kamienie nerkowe to wysoka gorączka i dreszcze, wzdęcia i wodonercze, które jest warunkiem charakteryzuje rozszerzenie miedniczki nerkowej.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Niektóre z najbardziej popularnych środków zapobiegawczych, które są często zalecane przez lekarzy do pacjentów cierpiących z powodu kamieni nerkowych to picie dużej ilości wody i szklankę lemoniady dziennie i zmniejszając spożycie produktów bogatych w wapń, między innymi.

Pierwsze objawy guza mózgu

Nowotworów mózgu może pochodzić z komórek znajdujących się wewnątrz samego mózgu lub komórki mogą przemieszczać się z innych części ciała. Do zdiagnozowania guza mózgu, lekarz użyje badanie fizykalne, badanie neurologiczne, które jest przeznaczone do oceny, w jaki sposób mózg działa, badanie krwi i test obrazowania, takie jak MRI lub CT.

Identyfikacja

Skutki guza mózgu może zmieniać się w zależności od tego, gdzie znajduje się nowotwór. Istnieje wiele objawów nowotworu mózgu, które są wspólne dla wszystkich rodzajów stanu z powodu ogólnego nacisku do mózgu z guza. Istnieją dwa typy nowotworów mózgu: złośliwe i niezłośliwe. Złośliwy guz jest nowotworowy i łagodny nowotwór nie jest. W wielu przypadkach określenie, czy nowotwór łagodny lub złośliwy musi czekać, aż guz jest chirurgicznie usunięta.

Efekty

Jednym z bardziej popularnych wczesnych objawów guza mózgu jest ból głowy. Ból głowy będzie zwykle najsilniejsza, gdy osoba budzi się rano i na wczesnych etapach będzie przychodzą i odchodzą w trakcie dnia. Jak guz rośnie bóle głowy staną się częstsze i bardziej bolesne. Inny wczesnym objawem jest to silniejsze rano są nudności. Osoba może obudzić w poczuciu rano tak niedobrze, że ma wymiotować. Podobnie jak w przypadku bólu głowy, nudności staną się bardziej intensywne, jak nowotwór rośnie.

Potencjał

Niektóre z wczesnych skutków nowotworu mózgu może być behawioralne i mogą stać się oczywiste innymi, ale nie koniecznie dla osoby cierpiącej na nowotwór. Jeden z tych wczesnych objawów psychologicznych znaczne wahania nastroju. Osoba może być w jednej chwili histerycznie śmiać i płakać kilka minut później. Te zmiany nastroju bardziej nieprzewidywalne w czasie. Ludzie również mają tendencję do zmiany ich ogólne nastawienie i zachowanie, gdy cierpi na guza mózgu. Mogą one stać się niespokojny, zły lub ogólnie trudną do pokonania. Są to różnego rodzaju objawy, które stają się widoczne dla innych, nie stając się oczywiste dla osoby, ich cierpienia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Leczenia guza mózgu jest delikatna procedura. Najczęstszym sposobem leczenia jest chirurgiczne usunięcie nowotworu. W niektórych przypadkach może nie być możliwe, ponieważ umiejscowienie nowotworu pozwoliłoby operacja zbyt trudne. W takich przypadkach można stosować lek chemioterapii lub radioterapii. Możliwe jest, że umiejscowienie nowotworu umożliwia końcem do pacjenta, ponieważ nie mogą być przemieszczane, ale jeszcze nadal rośnie.

Rozważania

Guz, który rośnie w mózgu powoduje ciśnienie na mózg. Mózg jest chroniony przez czaszkę i dodatkowego materiału, który stara się rozwijać między mózgu i czaszki położyć nacisk na mózg. W niektórych przypadkach jest to, że sam nowotwór wywiera nacisk na mózg w innych przypadkach nowotworów powoduje płyn do budowania pomiędzy mózgiem i czaszki. Gromadzeniem się płynu może być krytyczna sytuacja, która wymaga natychmiastowej operacji, ponieważ nie jest płyn nieustannie płynie wokół mózgu i mózg może tylko utrzymać tak dużego nacisku, zanim sytuacja stanie się śmiertelne.